О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 18 апреля 2024 года № 142. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2024 года № 34280
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20723) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на использование пространства недр" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на геологическое изучение недр" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
6) Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на временный вывоз геологических проб в рамках таможенного союза" согласно приложению 7 к настоящему приказу".
приложения 1, 2, 3 и 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 6 и 7 согласно приложениям 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Комитету геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 18 сәуірдегі № 142 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 23 сәуірде № 34280 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай реакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
5) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Жер қойнауын геологиялық зерттеуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
6) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Кедендік одақ шеңберінде геологиялық сынамаларды уақытша әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін".
1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 6 және 7-қосымшаларға сәйкес 5 және 6-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп жəне құрылыс министрлігінің Геология комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 18 апреля 2024 года № 142
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 мая 2020 года № 117
Правила оказания государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатели направляют услугодателю заявление посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал) в электронном виде по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий форму и результат оказания государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через Портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп жəне құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп жəне құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2024 жылғы 18 сәуірдегі
№ 142 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 22 мамырдағы
№ 117 бұйрығына
1-қосымша
"Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Геология комитетiнiң өңiраралық департаменттерi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – Портал) электрондық түрде өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысанын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) жазылған.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.

5. Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и направляет на рассмотрение услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием документов осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, работник ответственного подразделения в указанный срок готовит и направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
При установлении факта полноты представленных документов, работник ответственного подразделения в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает их на предмет соответствия требованиям настоящих Правил и формирует заключение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК), услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении, об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия административного акта.
Заслушивание проводится не позднее 2 (два) рабочих дней со дня уведомления.
7. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
8. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном Приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2013 года № 8555).

5. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында өтінімді одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.
Ұсынылған құжаттардың толықтығы фактісі анықталған кезде жауапты бөлімшенің қызметкері 5 (бес) жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды қалыптастырады, не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.
6. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама әкімшілік акт қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жіберіледі.
Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
7. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
8. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 03 шілдеде № 8555 тіркелді) белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.

9. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
10. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа по изучению недр (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, органом, рассматривающим жалобу.
Жалобы подаются услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 АППК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование водоохранных
мероприятий, направленных
на предотвращение водных
объектов от истощения"
Форма
Руководителю
территориального подразделения
Комитета геологии
Министерства промышленности
и строительства
Республики Казахстан
по ________________________
(город)
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от _________________________
(полное наименование заявителя,
бизнес-идентификационный
номер или
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица и индивидуальный
идентификационный номер,
адрес, реквизиты, телефон)
Заявление
Прошу Вас согласовать водоохранные мероприятия, направленные
на предотвращение истощения подземных водных объектов.
Местонахождение объекта: __________________________________
(область)
Приложение: ______________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления: "___" ______________ 20 ___ года.
__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование водоохранных
мероприятий, направленных
на предотвращение водных
объектов от истощения"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
(далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания - 7 рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Письмо-согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения либо мотивированный отказ.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
7
График работы

9. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) атына мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, шағымды қарайтын орган жүргізеді.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағымданады, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не әкімшілік іс-әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымды қарайтын органның атына келіп түскен шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
11. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Су объектілерінің сарқылуына
жол бермеуге бағытталған су
қорғау іс-шараларын келісу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
Геология комитетінің
____________________________
(қаласы) бойынша аумақтық
бөлімшесінің басшысы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
кімнен ______________________
(өтініш берушінің толық атауы,
бизнес сәйкестендіру нөмірі
немесе жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты
(бар болған жағдайда) және
жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы, деректемелері,
телефоны)
Өтініш
Сізден жерасты су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған қорғау
іс-шараларын келісуіңізді сұраймын.
Объектінің орналасқан жері: ______________________________
__________________________
(облыс)
Қосымша: ____________________________________________________
____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн: 20 ___ жылғы "___" ______________.
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), электрондық цифрлық қолтаңба)
"Су объектілерінің сарқылуына
жол бермеуге бағытталған су
қорғау іс-шараларын келісу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
"Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Геология комитетiнiң өңiраралық департаменттерi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі – 7 жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Су объектілерінің сарқылуын болғызбауға бағытталған су қорғау іс-шараларының келісім-хаты немесе дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі
7
Жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
2) Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на Портале.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенная электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам к услугодателю;
2) электронная копия программы водоохранных мероприятий, направленная на предотвращение водных объектов от истощения.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям согласно статьям 112 и 115 Водного кодекса Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через Портал при условии наличия ЭЦП.

1) көрсетілетін қызметті берушілер – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) су объектілерінің сарқылуын болғызбауға бағытталған су қорғау іс-шаралары бағдарламасының электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының Су кодексінің 112 және 115-баптарына сәйкес талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған жағдайда.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование водоохранных
мероприятий, направленных
на предотвращение водных
объектов от истощения"
Форма
Заявителю ______________________________________
(полное наименование заявителя)
________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.)
Заключение
На рассмотрение Межрегионального департамента представлены:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной
услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение
водных объектов от истощения";
2) программа водоохранных мероприятий, направленная на предотвращение водных
объектов от истощения (далее - Программа) - 1 экземпляр.
Программа разработана и представлена на рассмотрение и согласование ___________
Программа составлена в соответствии с _______________________________________
Программа разработана для _________________________________________________
Программой предусмотрено: ________________________________________________
Вывод: Программа согласована/
Департамент отказывает в согласовании по следующим основаниям (указать причину)
_________________________________________________________________________
В соответствии с главой 3 к Правилам оказания государственной услуги
"Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение
водных объектов от истощения" в случае несогласия Вы вправе обжаловать решения,
действие (бездействие) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам
оказания государственной услуги в вышестоящие органы либо суд.
Руководитель Департамента
Исполнитель (Ф.И.О., телефон)
Приложение 2 к приказу
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 мая 2020 года № 117
Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" (далее – государственная услуга).

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы "1414", 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
"Су объектілерінің сарқылуына
жол бермеуге бағытталған су
қорғау іс-шараларын келісу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өтініш берушіге ____________________________ (өтініш берушінің толық атауы) ____________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Қорытынды
Өңіраралық департаменттің қарауына ұсынылды:
1) "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларының бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) - 1 дана.
Бағдарлама әзірленіп қарастыруға және келісуге ұсынылды _________________
Бағдарлама ___________________сәйкес құрастырылған.
Бағдарлама _______________________үшін әзірленген.
Бағдарламада көзделген: __________________
Қорытынды: Бағдарлама келісілді/
Департамент мынадай негіздер бойынша келісуден бас тартады (себебін көрсету)_________________________________________
Келіспеген жағдайда "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларының 3-тарауына сәйкес Сіз мемлекеттік қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) жоғары тұрған органға немесе сотқа шағымдануға құқылысыз.
Департаменттің басшысы
Орындаушы (Т.А.Ә., телефон)
Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 22 мамырдағы
№ 117 бұйрығына
2-қосымша
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 АППК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
на строительство, реконструкцию
(расширение, модернизацию,
техническое перевооружение,
перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих
на состояние водных объектов"
Форма
Руководителю
территориального подразделения
Комитета геологии
Министерства промышленности
и строительства
Республики Казахстан
по _________________________
(город)
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от ________________________
(полное наименование
заявителя,
бизнес-идентификационный
номер или фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
физического лица
и индивидуальный
идентификационный номер,
адрес, реквизиты, телефон)
Заявление
Прошу Вас выдать заключение на строительство, реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию,
консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние
водных объектов.
Местонахождение объекта: _________________________________________
Приложения: _____________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления: "___" ______________ 20 ___ года.
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
на строительство, реконструкцию
(расширение, модернизацию,
техническое перевооружение,
перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих
на состояние водных объектов"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию,
техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Комитета геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания - 7 рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов либо мотивированный отказ.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам
7
График работы

Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымды қарайтын органның атына келіп түскен шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
11. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Су объектілерінің жай-күйіне
әсер ететін объектілерді салуға,
реконструкциялауға (кеңейтуге,
жаңғыртуға, техникалық қайта
жарақтандыруға, қайта
бейіндеуге), пайдалануға,
консервациялауға, жоюға
(кейіннен кәдеге жаратуға)
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
Геология комитетінің
____________________________
(қаласы) бойынша аумақтық
бөлімшесінің басшысы
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
кімнен ______________________
(өтініш берушінің толық атауы,
бизнес сәйкестендіру нөмірі
немесе жеке тұлғаның тегі,
аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
және жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы, деректемелері,
телефоны)
Өтініш
Сізден Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беруді сұраймын.
Объектінің орналасқан жері: _________________________
Қосымша:____________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн: 20 ___ жылғы "___" ______________ .
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), электрондық цифрлық қолтаңба)
"Су объектілерінің жай-күйіне
әсер ететін объектілерді салуға,
реконструкциялауға (кеңейтуге,
жаңғыртуға, техникалық қайта
жарақтандыруға, қайта
бейіндеуге), пайдалануға,
консервациялауға, жоюға
(кейіннен кәдеге жаратуға)
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Геология комитетiнiң өңiраралық департаменттерi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі – 7 жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды немесе дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
на строительство, реконструкцию
(расширение, модернизацию,
техническое перевооружение,
перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих
на состояние водных объектов"
Форма
Заявителю ___________________________
(полное наименование заявителя)
____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(далее – Ф.И.О.)
Заключение
На рассмотрение Межрегионального департамента представлены:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания
государственной услуги "Выдача заключения на строительство,
реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое
перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние
водных объектов";
2) проектная документация - 1 экземпляр.
Проект разработан и представлен на рассмотрение и согласование
__________________________________________________________
Проект составлен в соответствии с ____________________________
Проект разработан для ______________________________________
Проектом предусмотрено: ___________________________________
Вывод: Проект согласован/
Департамент отказывает в согласовании по следующим основаниям
(указать причину)
__________________________________________________________
В соответствии с главой 3 к Правилам оказания государственной услуги
"Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов,
влияющих на состояние водных объектов" в случае несогласия
Вы вправе обжаловать решения, действия (бездействия) услугодателя
и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной
услуги в вышестоящие органы либо суд.
Руководитель Департамента
Исполнитель (Ф.И.О., телефон)
Приложение 3 к приказу
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 мая 2020 года № 117
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья" (далее – государственная услуга).

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
"Су объектілерінің жай-күйіне
әсер ететін объектілерді салуға,
реконструкциялауға (кеңейтуге,
жаңғыртуға, техникалық қайта
жарақтандыруға, қайта
бейіндеуге), пайдалануға,
консервациялауға, жоюға
(кейіннен кәдеге жаратуға)
қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Өтініш берушіге ____________________________ (өтініш берушінің толық атауы) ____________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Қорытынды
Өңіраралық департаменттің қарауына ұсынылды:
3) "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
4) Жобалық құжаттама – 1 дана.
Жоба әзірленіп қарастыруға және келісуге ұсынылды _________________
Жоба ___________________сәйкес құрастырылған.
Жоба_______________________үшін әзірленген.
Жобада көзделген: __________________
Қорытынды:Жоба келісілді/
Департамент келесі негіздер бойынша келісуден бас тартады (себебін көрсету)_________________________________________
Келіспеген жағдайда "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету Қағидаларының 3-тарауына сәйкес Сіз мемлекеттік қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) жоғары тұрған органға немесе сотқа шағымдануға құқылысыз.
Департаменттің басшысы
Орындаушы (Т.А.Ә., телефон)
Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 22 мамырдағы
№ 117 бұйрығына
3-қосымша
"Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.

2. Государственная услуга оказывается Комитетом геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление на выдачу лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья (далее – заявление) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал) и/или посредством объекта информатизации через единую платформу недропользователей "мinerals.gov.kz" (далее – платформа) в электронном виде по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о документе, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий форму и результат оказания государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Выданные лицензии не подлежат переоформлению на других участников внешнеторговой деятельности.
Внесение изменений в выданные лицензии не допускается.
Услугодателем выдается разовая лицензия.
6. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Ответственный исполнитель в течение 7 (семи) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на предмет полноты и соответствия предъявляемым требованиям.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник услугодателя подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется заявителю в форме электронного документа.

2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Геология комитетi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электронды түрде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – Портал) және/немесе "мinerals.gov.kz" жерқойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы арқылы арқылы (бұдан әрі – платформа) отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беруге арналған өтініш береді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысанын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес "Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) көрсетілген.
5. Берілген лицензиялар сыртқы сауда қызметінің басқа қатысушыларына қайта ресімдеуге жатпайды.
Берілген лицензияларға өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші бір жолғы лицензия береді.
6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту өтініш берушіге электрондық құжат нысанында жіберіледі.

7. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя проверяет их на соответствие требованиям настоящих Правил, и выдает лицензию на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья и (или) приложение к ней, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК), услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении, об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия административного акта.
Заслушивание проводится не позднее 2 (два) рабочих дней со дня уведомления.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном Приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2013 года № 8555).
10. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
11. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа по изучению недр (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, органом, рассматривающим жалобу.
Жалобы подаются услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері оларды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді және аудандар мен отын-энергетикалық және минералдық шикізаттың кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпаратты экспорттауға лицензия береді не Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
8. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама әкімшілік акт қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жіберіледі.
Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
9. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 03 шілдеде № 8555 тіркелді) белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
10. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) атына мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, шағымды қарайтын орган жүргізеді.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағымданады, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не әкімшілік іс-әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 АППК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
информации о недрах
по районам и месторождениям
топливно-энергетического
и минерального сырья"
Форма
Заявление на выдачу лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья
1. Заявление
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по Единой товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности и его описание
16. Дополнительная информация cогласно приложения к заявлению
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать за исключением лиц, являющихся
субъектами частного предпринимательства (при его наличии)
Дата
Приложение
к заявлению на выдачу лицензии
на экспорт или импорт
отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № ___от______________
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов __Лист №___
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать за исключением лиц, являющихся
субъектами частного предпринимательства
(при его наличии)
Дата
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
информации о недрах
по районам и месторождениям
топливно-энергетического
и минерального сырья"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам
и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья"
1
Наименование услугодателя
Комитет геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)

Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымды қарайтын органның атына келіп түскен шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Отын-энергетикалық және
минералды шикізат аудандары
мен кен орындары бойынша жер
қойнауы туралы ақпараттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттiк қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беруге арналған өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
___бастап ___дейін
3. Лицензияның типі |ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Көрсетілетін қызметті алушы|
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі|
8. Сатып алушының елі|
9. Келісімшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Өтінішке қосымшаға сәйкес қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) Лауазымы
Телефоны
-Қолы және мөрі дара кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын адамдарды қоспағанда (бар болған жағдайда)
Күні
Тауарлардың жекелеген
түрлерінің экспортына
және (немесе) импортына
лицензия алуға арналған
өтінішке
қосымша
____жылғы _________ №___ өтінішке қосымша
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлық парақ__ Парақ №__
18. Уәкілетті тұлға
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі дара кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын адамдарды қоспағанда (бар болған жағдайда)
Күні
"Отын-энергетикалық және
минералды шикізат аудандары
мен кен орындары бойынша жер
қойнауы туралы ақпараттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
"Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)

1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством объекта информатизации через единую платформу недропользователей minerals.gov.kz (далее – платформа).
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья и (или) приложение к ней, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам. При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 1 (один) месячный расчетный показатель, установленный на день уплаты.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций. Оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" или через банки второго уровня.
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Трудовой кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі-Портал);
2)"мinerals.gov.kz" жерқойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы арқылы (бұдан әрі – платформа).
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі
Көрсету мерзімі – 15 (он бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi
Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру және (немесе) оған қосымша, не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттiк қызмет көрсету заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетiледi. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алым төленедi:
1) лицензияны беру кезінде төленетін лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны дубликатын беру кезінде лицензиялық алым – төлеу күніне белгіленген 1 (бір) айлық есептік көрсеткішті;
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейда банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметке" төлем шлюзі немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналасқан.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) заявление на выдачу лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
3) электронные копии документов о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11074).
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о документе, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представленных услугополучателем для получения лицензии;
2) несоблюдение требований, предусмотренных подпунктом 3) пункта 8 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги;
3) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
4) нарушение международных обязательств государств-членов, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
5) исчерпание квоты, а также тарифной квоты, либо их отсутствие
(в случае оформления лицензии на квотируемые товары).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.

1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымша және (немесе) толықтырудың (бір жолғы лицензия үшін)электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын басқа құжаттың көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелген) тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынған құжаттарында толық емес және дұрыс емес мәліметтердің болуы;
2) осы Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармағы 3) тармақшасының көзделген талаптардың сақталмауы;
3) лицензияны беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттардың қолданысын тоқтату немесе тоқтата тұру;
4) іске асыру үшін лицензиясы сұратылатын шартты (келісімшартты) орындау салдары болуы мүмкін мүше мемлекеттердің халықаралық міндеттемелерінің бұзылуы;
5) квотаның, сондай-ақ тарифтік квотаның таусылуы не олардың болмауы (квоталық тауарларға лицензия ресімдеген жағдайда);
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 4 к приказу
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 мая 2020 года № 117
Правила оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на использование пространства недр"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на использование пространства недр" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на использование пространства недр" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление о выдаче лицензии на использование пространства недр (далее – заявление) через канцелярию услугодателя, веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) и/или посредством объекта информатизации через единую платформу недропользователей "мinerals.gov.kz" (далее – платформа) в электронном (частично автоматизировано)/бумажном виде по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В соответствии с пунктом 5 статьи 251 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) заявление и прилагаемые к нему документы должны быть составлены на казахском и русском языках. Если заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, прилагаемые к нему документы могут быть составлены на ином языке с обязательным приложением к каждому документу перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом.
Документы, прилагаемые к заявлению иностранца или иностранного юридического лица, представляются с соблюдением требования о консульской легализации в соответствии с пунктом 60 Указа Президента Республики Казахстан 25 апреля 2016 года № 240 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан" или проставлением апостиля в соответствии с пунктом 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года № 545 "О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)" и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Основные требования к оказанию государственной услуги, включающий форму и результат оказания государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на использование пространства недр" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ 1414, 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 22 мамырдағы
№ 117 бұйрығына
4-қосымша
"Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) және/немесе minerals.gov.kz жерқойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы арқылы (бұдан әрі – платформа) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия беру туралы өтініш береді.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 251-бабы 5-тармағына сәйкес өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде жасалуға тиіс. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға берсе, оған қоса берілетін құжаттар әрбір құжатқа дұрыстығын нотариус куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы міндетті түрде қоса беріле отырып, өзге тілде жасалуы мүмкін.
Шетелдіктің немесе шетелдік заңды тұлғаның өтінішіне қоса берілетін құжаттар "Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығының 60-тармағына сәйкес консулдық заңдастыру туралы талаптар сақтала отырып немесе "Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенция (Гаага, 1961 жылғы 5 қазан) ережелерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі № 545 қаулысының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес апостиль қоя отырып ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысанын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес "Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) көрсетілген.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден алады.

5. При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Работник услугодателя принимает документы и проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета представленных документов.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов согласно Правил:
в канцелярию услугодателя – подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя, с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал и/или платформу услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
6. Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и направляет на исполнение.
Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет пакет документов для получения лицензии на использования пространства недр на полноту и соответствия предъявляемым требованиям.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, исполнитель подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае обращения через портал и/или платформу работник ответственного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов в случае неполноты в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, которое направляется в форме электронного документа заявителю в "личный кабинет" на портале и/или в платформе.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений ответственный исполнитель в течение 3 (трех) рабочих дней подготавливает, подписывает руководителем услугодателя и направляет через портал и/или платформу результат оказания государственной услуги в виде лицензии на использование пространства недр по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Сведения о поданном заявлении подлежат размещению на платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz в разделе "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан" в течение 2 (двух) рабочих дней со дня подачи заявления и содержат:

5. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдайды және өтініштің дұрыс толтырылуын және ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Қағидаларға сәйкес барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне – көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қағаз түріндегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
портал және/немесе платформа арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және орындауға жібереді.
Жауапты орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия алу үшін құжаттар топтамасын толықтығын және қойылатын талаптарға сәйкестігін тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, орындаушы өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды.
Портал және/немесе платформа арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты бөлімшесінің қызметкері өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, көрсетілген мерзімде толық болмаған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды, ол порталдағы "жеке кабинетіне" өтініш берушіге электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын және (немесе) мәліметтерді ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күні ішінде дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қояды және Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия түрінде портал және/немесе платформа арқылы жібереді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында сақталады.
Берілген өтініш туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының платформасында: www.gov.kz "Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" деген бөлімінде өтініш берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мыналарды қамтиды:

1) наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя;
2) координаты территории, определяющей участок недр, который заявитель просит предоставить в пользование;
3) дату и время поступления заявления.
Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном Приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2013 года № 8555).
7. Лицензия подлежит переоформлению в случаях:
изменения сведений о недропользователе:
для физических лиц – изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) и (или) гражданства;
для юридических лиц – изменения наименования или места нахождения;
перехода права недропользования и (или) доли в праве недропользования;
продления срока лицензии;
изменения границ территории участка недр.
Переоформление лицензии производится по заявлению на переоформление лицензии на использование пространства недр (удостоверенному ЭЦП услугополучателя при обращении через портал и/или платформу), подаваемому услугополучателем по установленной форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При переоформлении лицензии к заявлению прилагаются оригиналы, либо нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих указанные в нем сведения.
8. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК), услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении, об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия административного акта.
Заслушивание проводится не позднее 2 (два) рабочих дней со дня уведомления.
9. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 перечня основных требований.

1) өтініш берушінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) өтініш беруші пайдалануға беруді өтінетін жер қойнауы учаскесін айқындайтын аумақтың координаттары;
3) өтініштің келіп түскен күні мен уақыты көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 03 шілдеде № 8555 тіркелді) белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мәліметтерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
7. Лицензия келесі жағдайларда қайта ресімдеуге жатады:
жер қойнауын пайдаланушы туралы мәліметтерді өзгерту: жеке тұлғалар үшін – тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) және (немесе) азаматтығын өзгерту;
заңды тұлғалар үшін – атауын немесе орналасқан жерін өзгерту;
жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің ауысуы;
лицензия мерзімін ұзарту;
жер қойнауы учаскесі аумағының шекараларын өзгерту.
Лицензияны қайта ресімдеу осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша берілетін көрсетілетін қызметті алушының жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны қайта ресімдеуге өтініші бойынша (портал және/немесе платформа арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған) жүргізіледі.
Лицензияны қайта ресімдеу кезінде өтінішке құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері онда көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттармен қоса беріледі.
8. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама әкімшілік акт қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жіберіледі.
Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
9. Көрсетілетін қызметті беруші негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.

10. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
11. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа по изучению недр (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, органом, рассматривающим жалобу.
Жалобы подаются услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 АППК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на использование пространства недр"
Форма
__________________________
__________________________
(наименование
государственного органа)
от ________________________
__________________________
для физических лиц -
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный номер,
контактные данные;
для юридических лиц -
наименование заявителя,
бизнес-идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные
Заявление о выдаче лицензии на использование пространства недр
"__" _________20__года
Прошу выдать лицензию на использование пространства недр
Сведения о заявителе
1
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (при его наличии) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя
2
для юридических лиц – наименование заявителя, место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства либо проставление штампа апостиль страны, выдавшей документы)
3
указание на территорию, определяющую соответствующий участок недр, который заявитель просит предоставить в пользование (площадь и географические координаты участка недр)
4
указание на срок пользования запрашиваемым участком недр
5
указание на цель использования пространства недр в соответствии со статьей 249 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании"
Перечень прилагаемых документов:

10. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) атына мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, шағымды қарайтын орган жүргізеді.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағымданады, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не әкімшілік іс-әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымды қарайтын органның атына келіп түскен шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Жер қойнауы кеңістігін
пайдалануға арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
__________________________
__________________________
(мемлекеттік органның атауы)
________________________
__________________________
жеке тұлғалар үшін – өтініш
берушінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі,
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін – өтініш
берушінің атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі
(болған кезде), байланыс
деректері
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия беру туралы өтініш
20__жылғы "__"_________________
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия беруді сұраймын
Өтініш беруші туралы мәліметтер
1
жеке тұлғалар үшін – өтініш берушінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
2
заңды тұлғалар үшін-өтініш берушінің атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді немесе өтініш беруші шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат немесе құжаттарды берген елдің апостиль мөрін қою)
3
өтініш беруші пайдалануға беруді өтінген жер қойнауының тиісті учаскесін анықтайтын аумаққа нұсқау (жер қойнауы учаскесінің алаңы мен географиялық координаттары)
4
сұратылған жер қойнауы учаскесін пайдалану мерзімін көрсету
5
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 249-бабына сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалану мақсатын көрсету
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:

1) ___________________________________________________________________
2) ___________________________________________________________________
3) ___________________________________________________________________
4) ___________________________________________________________________
(наименование документов и количество листов)*
Примечание:
* прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления: "___" ______________ 20 ___ года.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
(не охватывает бумажную форму)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на использование пространства недр"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на использование пространства недр"
1
Наименование услугодателя
Комитет геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством объекта информатизации через единую платформу недропользователей minerals.gov.kz (далее – платформа);
3) канцелярия услугодателя
3
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче лицензии – 5 (пять) рабочих дней;
2) при переоформлении – 7 (семь) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия на использование пространства недр или мотивированный отказ.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Услугополучатель уплачивает подписной бонус – 400 (четыреста) месячных расчетных показателей, в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 726 Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
7
График работы
С понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов по времени города Астана, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов по времени города Астана.
График приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов по времени города Астана с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов по времени города Астана.
Государственная услуга оказывается без ожидания в очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на: платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz в разделе "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан".
График работы портала и платформы – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1) ______________________________________________________________
2) ______________________________________________________________
3) ______________________________________________________________
4) ______________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақтар саны)*
Ескертулер: * құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса беріледі Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн: 20 ___ жылғы "___" ______________.
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы/ электрондық цифрлық қолтаңба (қағаз нысанын қамтымайды)
"Жер қойнауы кеңістігін
пайдалануға арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
1)www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы minerals.gov.kz (бұдан әрі – платформа);
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) лицензия беру кезінде – 5 (бес) жұмыс күні;
2) қайта ресімдеу кезінде –7 (жеті) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру немесе дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 726 бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес 400 (төрт жүз) айлық есептік көрсеткіш қол қойылатын бонус төлейді.
7
Жұмыс кестесі
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма аралығында, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес Астана қаласы уақыты бойынша сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру кестесі – Астана қаласы уақыты бойынша сағат 13.00 – ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күтусіз көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында: www.gov.kz "Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" бөлімінде орналасқан.
Порталдың және платформаның жұмыс жасау кестесі -жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі

1) для получения лицензии при обращении:
в канцелярию услугодателя:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
копии документов, подтверждающих сведения, указанные в пунктах 1 и 2 заявления о выдаче лицензии на использование пространства недр согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
документ, подтверждающий полномочия лица, действующего от имени заявителя при подаче заявления, если такое лицо назначено заявителем;
геологический отчет по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 418 "Об утверждении формы геологического отчета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17069), содержащий характеристику объекта подземного сооружения, характеристику его изоляции, тип горных пород, глубину залегания и эффективную мощность пласта коллектора, его площадь, коэффициент пористости, характеристику подстилающего и перекрывающего водоупора, скорость естественного потока подземных вод, качественные и количественные показатели, горнотехнические, специальные инженерно-геологические, гидрогеологические и экологические условия захоронения, складирования и сброса, получивший положительное заключение государственной экспертизы в соответствии с частью 3 пункта 1 статьи 252 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс);
характеристика вредных, ядовитых веществ, твердых и жидких отходов, сточных и промышленных вод с указанием наименования продукта, технического производства или процесса, в котором он образуется, его физической характеристики, полного химического состава, содержания токсичных компонентов, пожароопасности, взрывоопасности, растворимости, совместимости с другими веществами при хранении, основных загрязняющих радионуклидов, их активности, а также характеристики системы транспортировки;
проект эксплуатации пространства недр и план ликвидации, с приложением к ним экспертиз и согласования, предусмотренных пунктом 2 статьи 257 и пунктом 4 статьи 260 Кодекса.
К заявлению прилагаются оригиналы, либо нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих указанные в нем сведения.
на портал и/или платформу:
заявление в форме электронного документа, удостоверенной ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
электронные копии документов, подтверждающих сведения, указанные в пунктах 1 и 2 заявления о выдаче лицензии на использование пространства недр согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
электронная копия геологического отчета по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 418 "Об утверждении формы геологического отчета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17069), содержащий характеристику объекта подземного сооружения, характеристику его изоляции, тип горных пород, глубину залегания и эффективную мощность пласта коллектора, его площадь, коэффициент пористости, характеристику подстилающего и перекрывающего водоупора, скорость естественного потока подземных вод, качественные и количественные показатели, горнотехнические, специальные инженерно-геологические, гидрогеологические и экологические условия захоронения, складирования и сброса, получивший положительное заключение государственной экспертизы в соответствии с частью 3 пункта 1 статьи 252 Кодекса;
электронная копия характеристики вредных, ядовитых веществ, твердых и жидких отходов, сточных и промышленных вод с указанием наименования продукта, технического производства или процесса, в котором он образуется, его физической характеристики, полного химического состава, содержания токсичных компонентов, пожароопасности, взрывоопасности, растворимости, совместимости с другими веществами при хранении, основных загрязняющих радионуклидов, их активности, а также характеристики системы транспортировки;
электронная копия проекта эксплуатации пространства недр и план ликвидации, с приложением к ним экспертиз и согласования, предусмотренных пунктом 2 статьи 257 и пунктом 4 статьи 260 Кодекса.

1) лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген кезде:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия беру туралы өтініштің 1 және 2-тармақтарында көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері;
өтініш берген кезде өтініш берушінің атынан әрекет ететін тұлғаның өкілеттігін растайтын құжат, егер мұндай тұлға өтініш беруші болып тағайындалса;
Осы тармақша көрсетілетін қызметті алушы консалтингтік қызметтер көрсететін бөгде адамдарды/ұйымдарды тартқан жағдайда қолданылады.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 252-бабы 1-тармағының 3-бөлігіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын алған, жерасты құрылысжай объектісінің сипаттамасын, оны оқшаулау сипаттамасын, тау-кен жыныстарының типін, коллектор қаттарының жерасты тереңдігін және тиімді қуатын, оның алаңын, кеуектілік коэффициентін, төселетін және жабылатын су тірегінің сипаттамасын, жерасты суларының табиғи ағысының жылдамдығын, көмудің, қоймаға жинап қою мен ағызудың сапалық және сандық көрсеткіштерін, тау-кен техникалық, арнаулы инженерлік-геологиялық, гидрогеологиялық және экологиялық шарттарын қамтитын, "Геологиялық есептің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 мамырдағы № 418 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17069 болып тіркелген) нысан бойынша геологиялық есеп;
өнімнің атауы, техникалық өндіріс немесе ол түзілетін процесс, оның физикалық сипаттамасы, толық химиялық құрамы, уытты компоненттердің құрамы, өрт қаупі, жарылыс қаупі, ерігіштігі, сақтау кезінде басқа заттармен үйлесімділігі, негізгі ластаушы радионуклидтер, олардың белсенділігі көрсетілген зиянды, улы заттардың, қатты және сұйық қалдықтардың, сарқынды және өнеркәсіптік сулардың сипаттамасы, сондай-ақ тасымалдау жүйесінің сипаттамасы;
Кодекстің 257-бабының 2-тармағында және 260-бабының 4-тармағында көзделген сараптамалар мен келісулерді қоса бере отырып, Жер қойнауы кеңістігін пайдалану жобасы және жою жоспары.
порталға және/немесе платформаға жүгінген кезде:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия беру туралы өтініштің 1 және 2-тармақтарында көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың электронды көшірмелері;
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 252-бабы 1-тармағының 3-бөлігіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын алған, жерасты құрылысжай объектісінің сипаттамасын, оны оқшаулау сипаттамасын, тау-кен жыныстарының типін, коллектор қаттарының жерасты тереңдігін және тиімді қуатын, оның алаңын, кеуектілік коэффициентін, төселетін және жабылатын су тірегінің сипаттамасын, жерасты суларының табиғи ағысының жылдамдығын, көмудің, қоймаға жинап қою мен ағызудың сапалық және сандық көрсеткіштерін, тау-кен техникалық, арнаулы инженерлік-геологиялық, гидрогеологиялық және экологиялық шарттарын қамтитын, "Геологиялық есептің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 мамырдағы № 418 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17069 болып тіркелген) нысан бойынша геологиялық есепэлектронды көшірмесі;
өнімнің атауы, техникалық өндіріс немесе ол түзілетін процесс, оның физикалық сипаттамасы, толық химиялық құрамы, уытты компоненттердің құрамы, өрт қаупі, жарылыс қаупі, ерігіштігі, сақтау кезінде басқа заттармен үйлесімділігі, негізгі ластаушы радионуклидтер, олардың белсенділігі көрсетілген зиянды, улы заттардың, қатты және сұйық қалдықтардың, сарқынды және өнеркәсіптік сулардың сипаттамасы, сондай-ақ тасымалдау жүйесінің сипаттамасыэлектронды көшірмесі;
Кодекстің 257-бабының 2-тармағында және 260-бабының 4-тармағында көзделген сараптамалар мен келісулерді қоса бере отырып, Жер қойнауы кеңістігін пайдалану жобасы және жою жоспарының электронды көшірмелері.

2) переоформление лицензии производится по заявлению на переоформление лицензии на использование пространства недр (удостоверенному ЭЦП услугополучателя при обращении через портал), подаваемому услугополучателем по установленной форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам государственной услуги.
Заявление и прилагаемые к нему документы должны быть составлены на казахском и русском языках. Если заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, прилагаемые к нему документы могут быть составлены на ином языке с обязательным приложением к каждому документу перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
При отказе в оказании государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю ответ с указанием причин отказа.
Услугодатель отказывает в выдаче лицензии на использование пространства недр при наличии одного из следующих оснований:
1) заявление или прилагаемые к нему документы не соответствуют требованиям и условиям, предусмотренными статьей 251 и пунктом 1 статьи 252 Кодекса;
2) к заявлению не приложены документы, требуемые статьей 251 и пунктом 1 статьи 252 Кодекса;
3) запрашиваемый участок недр или его часть относится к участку недр, находящемуся в пользовании у другого лица по лицензии на использование пространства недр;
4) запрашиваемый участок недр не соответствует требованиям пункта 3 статьи 19 и пункта 1 статьи 250 Кодекса;
5) запрашиваемый участок недр полностью или частично расположен на территориях, указанных в пункте 2 статьи 250 Кодекса;
6) выдача лицензии повлечет угрозу национальной безопасности;
7) в соответствии с заключением экспертизы геологического отчета, прилагаемого к заявлению, установлено, что по своим геологическим и (или) геотехническим характеристикам запрашиваемый участок недр не пригоден для проведения операций по использованию пространства недр в целях, указанных в заявлении;
8) при несоблюдении заявителем срока представления уполномоченному органу по изучению недр требуемых положительных заключений экспертиз и согласования проекта эксплуатации пространства недр и плана ликвидации.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал и/или платформу при условии наличия ЭЦП.

2) лицензияны қайта ресімдеу осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы беретін жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензияны қайта ресімдеуге өтініш (портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған) бойынша жүргізіледі.
Өтінішке онда көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса беріледі.
Өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде жасалуға тиіс. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға берсе, оған қоса берілетін құжаттар әрбір құжатқа дұрыстығын нотариус куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы міндетті түрде қоса беріле отырып, өзге тілде жасалуы мүмкін.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту кезінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себептерін көрсете отырып жауап жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздердің бірі болған кезде жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия беруден бас тартады:
1) өтініш немесе оған қоса берілетін құжаттар Кодекстің 251-бабында және 252-бабының 1-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмесе;
2) өтінішке Кодекстің 251-бабында және 252-бабының 1-тармағында талап етілетін құжаттар қоса берілмесе;
3) сұратылған жер қойнауы учаскесі немесе оның бір бөлігі жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензия бойынша басқа тұлғаның пайдалануындағы жер қойнауы учаскесіне жатады;
4) сұратылған жер қойнауы учаскесі Кодекстің 19-бабы 3-тармағының және 250-бабы 1-тармағының талаптарына сәйкес келмесе;
5) сұратылған жер қойнауы учаскесі Кодекстің 250-бабының 2-тармағында көрсетілген аумақтарда толық немесе ішінара орналасқан;
6) лицензия беру ұлттық қауіпсіздікке қатер төндіреді;
7) өтінішке қоса берілетін геологиялық есеп сараптамасының қорытындысына сәйкес, өзінің геологиялық және (немесе) геотехникалық сипаттамалары бойынша сұратылған жер қойнауы учаскесі өтініште көрсетілген мақсаттарда жер қойнауы кеңістігін пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жарамсыз екендігі анықталса;
8) өтініш беруші жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға жер қойнауы кеңістігін пайдалану жобасын және тарату жоспарын сараптаудың және келісудің талап етілетін оң қорытындыларын табыс ету мерзімін сақтамаған кезде.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал және/немесе платформа арқылы электрондық нысанда алады.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на использование пространства недр"
Форма
Лицензия на использование пространства недр
№_______________ дата "___" ___________ 20___года
1. Выдана _______________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и гражданство физического лица/наименование, место нахождения юридического
лица) (в случае общего владения правом недропольования перечисляются все
владельцы с полным указанием сведении) (далее – Недропользователь)
и предоставляет право на пользование участком недр в целях проведения операций
по использованию пространства недр в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
"О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс)
Размер доли в праве недропользования:
________________________________________________________________________
(размер в процентном выражении по каждому владельцу)
2. Условия лицензии:
1) срок лицензии (при продлении срока лицензии на использование пространства недр
срок указывается с учетом срока продления): __________________ со дня ее выдачи;
2) границы территории участка недр площадью __________ квадратных километров,
со следующими географическими координатами: _____________________________
(указать точки географических координат)
3) иные условия недропользования:
Схематическое расположение территории участка недр прилагается к настоящей лицензии.
3. Обязательства Недропользователя:
1) уплата подписного бонуса в размере ___________ тенге до "___" _____ 20__ года;
2) уплата в течение срока лицензии платежей за пользование земельными участками
(арендных платежей) в размере и порядке, установленным налоговым
законодательством Республики Казахстан.
4. Целевое назначение использования пространства недр _________________________
__________________________________________________________________________
(один из подвидов операций в соответствии со статьей 249 Кодекса)
5. Основания отзыва лицензии:
1) нарушение условий лицензий, предусмотренных пунктами 3 и 4 настоящей лицензии;
2) в случае запрета деятельности, предусмотренного экологическим
законодательством Республики Казахстан.

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндік бар.
"Жер қойнауы кеңістігін
пайдалануға арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға лицензия
№_______________ күні "___" ___________ 20___жыл
1. Берілген_________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және жеке тұлғаның азаматтығы/заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері) (жер қойнауын пайдалану құқығын жалпы иеленген жағдайда мәліметтерді толық көрсете отырып, барлық иелері аударылады) (бұдан әрі – жер қойнауын пайдаланушы) және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу мақсатында жер қойнауы учаскесін пайдалану құқығын береді"
Жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес мөлшері:
_______________________________________________
(әрбір иеленуші бойынша пайыздық мәндегі мөлшері)
2. Лицензия шарттары:
1) лицензияның мерзімі (жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияның мерзімін ұзарту кезінде мерзім ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі): ____________ оны берген күннен бастап;
2) алаңы жер қойнауы учаскесі аумағының шекаралары __________ шаршы километр,
келесі географиялық координаттары бар:_____________________
(географиялық координаталар нүктелерін көрсету)
3) жер қойнауын пайдаланудың өзге де шарттары:
Жер қойнауы учаскесі аумағының схемалық орналасуы осы лицензияға қоса беріледі.
3. Жер қойнауын пайдаланушының міндеттемелері:
1) қол қойылатын бонусты төлеу ________________ "___" _________20__ жылға дейін;
2) лицензия мерзімі ішінде Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мөлшерде және тәртіппен жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемдерді (жалдау төлемдерін) төлеу.
4. Жер қойнауы кеңістігін пайдаланудың нысаналы мақсаты:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Кодекстің 249-бабына сәйкес операциялардың кіші түрлерінің бірі)
5. Лицензияны қайтарып алу негіздері:
1) осы лицензияның 3 және 4-тармақтарында көзделген лицензиялардың шарттарын бұзу;
2) Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасында көзделген қызметке тыйым салынған жағдайда.

6. Государственный орган, выдавший лицензию ________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
__________________________________________________________________________
электронная цифровая подпись руководителя (уполномоченного лица)
Место выдачи: город Астана, Республика Казахстан
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на использование
пространства недр"
Форма
__________________________
__________________________
(наименование
государственного органа)
от _______________________
_________________________
для физических лиц – фамилия,
имя, отчество (при наличии)
заявителя, индивидуальный
идентификационный номер
(при наличии),
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес-идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные
Заявление на переоформление лицензии на использование пространства недр
"__" _________20__года
Прошу произвести переоформление лицензии
Сведения о заявителе
1
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (при его наличии) заявителя, гражданство, номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность заявителя, сведения о регистрации заявителя в качестве налогоплательщика
2
для юридических лиц – наименование заявителя, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица
3
указать номер (а) лицензии, дата выдачи, выдавшего лицензию
4
указать полное наименование вида деятельности
5
указать основание или причины переоформления лицензии
Перечень прилагаемых документов:
1) ______________________________________________________________
2) ______________________________________________________________
3) ______________________________________________________________
(наименование документов и количество страниц) *
Примечание: * прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления: "___" ______________ 20 ___ года.
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
(не охватывает бумажную форму)
Приложение 5 к приказу
Приложение 6 к приказу
исполняющего обязанности
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 мая 2020 года № 117
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на геологическое изучение недр"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на геологическое изучение недр" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на геологическое изучение недр" (далее – государственная услуга).

6. Лицензияны берген мемлекеттік орган ________________________________
__________________________________________________________________________
(лицензияны берген мемлекеттік органның атауы)
_____________________ басшының (уәкілетті тұлғаның) электрондық цифрлық қолтаңбасы
Берілген орны: Қазақстан Республикасы Астана қаласы.
"Жер қойнауы кеңістігін
пайдалануға арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
__________________________
__________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_________________________
жеке тұлғалар үшін – тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде),
өтініш, жеке сәйкестендіру
нөмірі (болған кезде), байланыс
деректері; заңды тұлғалар үшін
өтініш берушінің атауы,
бизнес сәйкестендіру нөмірі
(болған кезде), байланыс
деректері
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны қайта ресімдеуге өтініш
"__" _________20__жыл
Лицензияны қайта ресімдеуді сұраймын
Өтініш беруші туралы мәліметтер
1
жеке тұлғалар үшін-өтініш берушінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), азаматтығы, өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі және берілген күні, Өтініш берушінің салық төлеуші ретінде тіркелгені туралы мәліметтер
2
заңды тұлғалар үшін-өтініш берушінің атауы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер
3
лицензияның нөмірін (лерін), лицензияны берілген күнін, берушіні көрсету
4
қызмет түрінің толық атауын көрсету
5
лицензияны қайта ресімдеу негіздемесі немесе себептерін көрсету
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
1) ______________________________________________________________
2) ______________________________________________________________
3) ______________________________________________________________
(құжаттардың атауы және беттер саны)*
Ескертулер: * құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса беріледі
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн: "___" ______________ 20 ___ жыл.
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), қолы/ электрондық цифрлық қолтаңба (қағаз нысанын қамтымайды)
Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 22 мамырдағы
№ 117 бұйрығына
6-қосымша
"Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Жер қойнауын геологиялық зерттеуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.

2. Государственная услуга оказывается Комитетом геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление о выдаче лицензии на геологическое изучение недр через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) и/или посредством объекта информатизации через единую платформу недропользователей "мinerals.gov.kz" (далее – платформа) в электронном или бумажном (частично автоматизировано) виде по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Заявление и прилагаемые к заявлению документы подаются на казахском и русском языках. Документы, составленные на иностранном языке, прилагаемые к заявлению, представляются с переводом на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом.
К заявлению прилагаются оригиналы, либо нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих указанные в нем сведения.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги через портал и/или платформу, включающий форму и результат оказания государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на геологическое изучение недр" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Подтверждением принятия пакета документов является присуждение номера заявления в портале и/или платформе.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов и их соответствие законодательным нормам в течение 7 (семи) рабочих дней с момента регистрации заявления.
7. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления направляет в Акционерное Общество "Национальная геологическая служба" (далее – Общество) запрос о проверке на свободность запрашиваемой территории.

2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитетi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) және/немесе "мinerals.gov.kz" жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы арқылы (бұдан әрі – платформа) жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру туралы өтініш береді.
Өтініш және өтінішке қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде беріледі. Өтінішке қоса берілетін шет тілінде жасалған құжаттар қазақ және орыс тілдеріне аудармасымен, оның дұрыстығын нотариустың куәландыруымен ұсынылады.
Өтінішке құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері онда көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттармен қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Портал және/немесе платформасы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесінің нысанын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес "Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) көрсетілген.
5. Портал және/немесе платформасында өтініштің нөмірін беру құжаттар топтамасының қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және олардың заңнамалық нормаларға сәйкестігін тексереді.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Қоғам) сұрау салынатын аумақтың бос екендігін тексеру туралы сұрау салуды жолдайды.

8. Общество проверяет на свободность территории в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения запроса.
9. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений, и отсутствия оснований для отказа согласно пункта 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги настоящих Правил ответственный исполнитель в течение 3 (трех) рабочих дней подготавливает, подписывает руководителем услугодателя и направляет через портал и/или платформу результат оказания государственной услуги в виде лицензии на геологическое изучение недр по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам с приложением сопроводительного письма.
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) выявления оснований для отказа в оказании государственной услуги, указанных в пункте 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги настоящих Правил, ответственный исполнитель услугодателя в течение срока оказания государственной услуги, направляет через портал и/или платформу мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
11. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК), услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении, об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия административного акта.
Заслушивание проводится не позднее 2 (два) рабочих дней со дня уведомления.
12. При выявлении нарушений, указанных в Кодексе Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) услугодатель через портал и/или платформу уведомляет об этом услугополучателя по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Услугополучатель уведомляет услугодателя через портал и/или платформу по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам об устранении нарушения с приложением документов, подтверждающих такое устранение в срок предусмотренный статье 92 Кодексом.
В случае неустранения нарушения в срок указанного в Кодексе, услугодатель отзывает лицензию.
Отзыв лицензии производится услугодателем путем направления услугополучателю через портал и/или платформу уведомления об отзыве лицензии на геологическое изучение недр по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.

8. Қоғам сұрау салуды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде аумақтың еркіндігін тексереді.
9. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған және осы Қағидалар Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағына сәйкес бас тарту үшін негіздер болмаған жағдайда жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күні ішінде дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қояды және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензия түрінде ілеспе хатты қоса отырып портал және/немесе платформа арқылы жібереді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) осы Қағидалар Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі ішінде портал және/немесе платформа арқылы өтінішті одан әрі қараудан/мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолдайды.
11. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама әкімшілік акт қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жіберіледі.
Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
12. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінде (бұдан әрі – Кодекс) көрсетілген бұзушылықтар анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші портал және/немесе платформа арқылы бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыны осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы Кодекстің 92-бабында көзделген мерзімде осындай жоюды растайтын құжаттарды қоса бере отырып, бұзушылықты жою туралы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушіні портал және/немесе платформа арқылы хабардар етеді.
Кодексте көрсетілген мерзімде бұзушылық жойылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші лицензияны кері қайтарып алады.
Лицензияны қайтарып алуды көрсетілетін қызметті беруші портал және/немесе платформа арқылы көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны қайтарып алу туралы хабарлама жіберу арқылы жүргізеді.

13. Результаты исследования и анализа по лицензии на геологическое изучение недр подлежат включению в геологические отчеты, предоставляемые в уполномоченный орган по изучению недр в соответствии с Кодексом.
14. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
15. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа по изучению недр (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, органом, рассматривающим жалобу.
Жалобы подаются услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
16. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 АППК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
___________________________
___________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные.
Заявление о выдаче лицензии на геологическое изучение недр
"__" _________20__года
Прошу выдать лицензию на геологическое изучение недр
Сведения о заявителе
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя
для юридических лиц – наименование заявителя, его место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства), сведения о руководителях
указание на блок (блоки), составляющий (составляющие) территорию геологического изучения
Перечень прилагаемых документов:

13. Жер қойнауын геологиялық зерделеуге арналған лицензия бойынша зерттеу және талдау нәтижелері Кодекске сәйкес жер қойнауын зерделеу жөніндегі уәкілетті органға ұсынылатын геологиялық есептерге енгізілуге жатады.
14. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) атына мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, шағымды қарайтын орган жүргізеді.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағымданады, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не әкімшілік іс-әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымды қарайтын органның атына келіп түскен шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
16. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________
___________________________
(мемлекеттік органның атауы)
__________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін – өтініш
берушінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі,
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін – өтініш
берушінің атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі
(болған кезде),
байланыс деректері
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру туралы өтініш
"__" _________20__жыл
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруіңізді сұраймын
Өтініш беруші туралы мәліметтер
жеке тұлғалар үшін – өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер;
заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің атауы, оның орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді немесе өтініш иесінің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат), басшылар туралы мәліметтер;
геологиялық зерттеу аумағын құрайтын (құрайтын) блокқа (блоктарға) нұсқау
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:

1) _________________________________________________________________
2) _________________________________________________________________
(наименование документов и количество страниц)*
Примечание:
* Прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащих в информационных системах.
дата подачи заявления: "___" ____________202__ года.
_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная подпись)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на геологическое изучение недр"
1
Наименование услугодателя
Комитет геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
(каналы доступа)
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством объекта информатизации через единую платформу недропользователей minerals.gov.kz (далее – платформа);
3) канцелярия услугодателя.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
электронном (частично автоматизировано) / бумажном
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача лицензии на геологическое изучение недр, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По лицензии на геологическое изучение уплачивается подписной бонус в размере 50 месячных расчетных показателей.
В соответствии с пунктом 2 статьи 729 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" подписной бонус по лицензии на геологическое изучение уплачивается в бюджет по месту нахождения налогоплательщика в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня выдачи такой лицензии.
Услугополучатель представляет документ, подтверждающий уплату суммы подписного бонуса.
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Трудовой кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;

1)________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақтар саны)*
Ескертулер:
* құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса беріледі.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн: "___" ______________ 202 __ жыл.
__________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), электрондық цифрлық қолтаңба
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (кіру арналары)
1) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы minerals.gov.kz (бұдан әрі – платформа);
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – 10 (он) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру немесе осы Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Геологиялық зерттеуге арналған лицензия бойынша 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қол қою бонусы төленеді.
2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" ҚР Кодексінің 729-бабының 2-тармағына сәйкес, геологиялық зерттеуге арналған лицензия бойынша қол қою бонусы салық төлеушінің орналасқан жері бойынша бюджетке осындай лицензия берілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде төленеді.
Көрсетілетін қызметті алушы қол қойылған бонус сомасының төленгенін растайтын құжатты ұсынады.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Еңбек кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;

2) портала и/или платформы – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

2) порталда және/немесе платформада – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі

1) для получения лицензии при обращении:
канцелярию услугодателя:
копии документов, подтверждающих следующие сведения:
- для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя;
- для юридических лиц – наименование заявителя, его место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства), сведения о руководителях;
2) документ, подтверждающий полномочия лица, действующего от имени заявителя при подаче заявления, если такое лицо назначено заявителем;
Данный подпункт применяется в случае привлечения услугополучателем сторонних лиц/организаций оказывающих консалтинговые услуги.
3) план геологического изучения недр и (или) проект поисково-оценочных работ на подземные воды, разработанные и утвержденные заявителем в соответствии с Инструкцией по составлению проектных документов по геологическому изучению недр, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2018 года № 396 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17076).
Заявление и прилагаемые к заявлению документы подаются на казахском и русском языках. Документы, составленные на иностранном языке, прилагаемые к заявлению, представляются с переводом на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом.
К заявлению прилагаются оригиналы, либо нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих указанные в нем сведения.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) заявление на выдачу лицензии или прилагаемые к нему документы не соответствуют требованиям, предусмотренным статьей 86 Кодекса;
2) план на геологическое изучение недр или проект поисково-оценочных работ на подземные воды не соответствует Инструкции по составлению проектных документов по геологическому изучению недр, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2018 года № 396 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17076);
3) в плане на геологическое изучение недр указаны работы, запрещенные к проведению согласно статьи 89 Кодекса;

1) мынадай мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері:
- жеке тұлғалар үшін – өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер;
- заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің атауы, оның орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді немесе өтініш иесінің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат), басшылар туралы мәліметтер;
2) егер тұлғаны өтініш иесі тағайындаған болса, өтініш беру кезінде өтініш иесінің атынан әрекет ететін мұндай тұлғаның өкілеттігін растайтын құжат;
Осы тармақша көрсетілетін қызметті алушы консалтингтік қызметтер көрсететін бөгде адамдарды/ұйымдарды тартқан жағдайда қолданылады.
3) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 28 мамырдағы № 396 бұйрығымен бекітілген Жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі жобалау құжаттарын жасау жөніндегі нұсқаулыққа (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17076 болып тіркелген) сәйкес өтініш беруші әзірлеген және бекіткен жер қойнауын геологиялық зерттеу жоспары және (немесе) жерасты суларына іздестіру-бағалау жұмыстарының жобасы.
4) Өтініш және өтінішке қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде беріледі. Өтінішке қоса берілетін шет тілінде жасалған құжаттар қазақ және орыс тілдеріне аудармасымен, оның дұрыстығын нотариустың куәландыруымен ұсынылады.
5) Өтінішке құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері онда көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттармен қоса беріледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) лицензия беруге арналған өтініш немесе оған қоса берілетін құжаттар Кодекстің 86-бабында көзделген талаптарға сәйкес келмесе;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 28 мамырдағы № 396 бұйрығымен бекітілген Жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі жобалау құжаттарын жасау жөніндегі нұсқаулыққа (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17076 болып тіркелген) сәйкес келмейді;
3) жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған жоспарда Кодекстің 89-бабына сәйкес жүргізуге тыйым салынған жұмыстар көрсетілген;

4) запрашиваемый участок располагается на территориях, ограниченных для проведения операций по недропользованию согласно статьи 25 Кодекса;
5) запрашиваемый участок располагается на территориях, ограниченных для проведения операций по геологическому изучению недр согласно статье 26 Кодекса и Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
[Наименование уполномоченного органа на государственном языке)] реквизиты уполномоченного органа на государственном языке
[Наименование уполномоченного органа (на русском языке)] реквизиты уполномоченного органа на русском языке
Лицензия на геологическое изучение недр
№_______________ дата "___"__________20___года
1. Выдана ________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и гражданство физического лица/наименование, место нахождения юридического
лица) (при общем владении правом недропользования перечисляются все владельцы
с полным указанием сведении) (далее – Недропользователь) и предоставляет право
на пользование участком недр в целях проведения операций по геологическому
изучению недр в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
"О недрах и недропользовании"
Размер доли в праве недропользования:
_________________________________________________________________________
(размер в процентном выражении по каждому владельцу)
2. Условия лицензии:
1) срок лицензии: три года со дня ее выдачи
2) границы территории участка недр
_________________________________________________________________________
(указать количество и код блока (блоков), составляющий (составляющие)
территорию геологического изучения)
3. Общая площадь предоставляемого участка составляет: _____ км2
4. Государственный орган, выдавший лицензию
_________________________________________________________________________
(наименование государственного органа выдавшего лицензию)
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (в случае наличия) подписывающего]
Место выдачи: город Астана, Республика Казахстан
Приложение 4
к правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
[Наименование уполномоченного органа на государственном языке)] реквизиты уполномоченного органа на государственном языке
[Наименование уполномоченного органа (на русском языке)] реквизиты уполномоченного органа на русском языке
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в оказании государственной услуги
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование уполномоченного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки]
года № [Номер заявки], сообщает _________________________________________.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 5
к правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
[Наименование уполномоченного органа на государственном языке)] реквизиты уполномоченного органа на государственном языке
[Наименование уполномоченного органа (на русском языке)] реквизиты уполномоченного органа на русском языке
[Наименование держателя лицензии]
[Юридический адрес____ ]
[Тел.:_____ ]
[E-mail:_____ ]
Касательно лицензии
Номер: [Номер]
Дата выдачи:
[Дата выдачи]
Уведомление о выявленных нарушениях

4) сұрау салынатын учаске Кодекстің 25-бабына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу үшін шектелген аумақтарда орналасады
5) сұрау салынатын учаске Кодекстің 26-бабына сәйкес және 2006 жылғы 7 шілдедегі № 175 "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі операцияларды жүргізу үшін шектелген аумақтарда орналасады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктеріне сәйкес өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ 1414, 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік тілдегі уәкілетті органның атауы)] уәкілетті органның мемлекеттік тілдегі деректемелері
[Уәкілетті органның атауы (орыс тілінде)] уәкілетті органның деректемелері орыс тілінде
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензия
20___жылғы "___"__________күні                         №_______________
1.__________________________________________________________________ берілді
(жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және азаматтығы/заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері) (жер қойнауын пайдалану құқығымен жалпы иелену кезінде барлық иелер толық мәліметтерді көрсетумен аталынады) (бұдан әрі – Жер қойнауын пайдаланушы) және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі операцияларды жүргізу мақсатында жер қойнауы учаскесін пайдалану құқығын береді
Жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес мөлшері:____________________________ (әрбір иесі бойынша пайыздық мәнде көрсету)
2. Лицензия шарты:
1) лицензия мерзімі: берілген күннен бастап үш жыл
2) жер қойнауы учаскесінің аумағы_________________________________
____________________________________________________________________
(геологиялық зерттеу аумақтарын құрайтын блок (блоктар) кодтарын және сандарын көрсету)
3. Ұсынылатын учаскенің жалпы ауданы: _____ км2 құрайды
4. Лицензия берген мемлекеттік орган
_________________________________________________________________________
(лицензия берген мемлекеттік органның атауы)__________________________________
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
Берілген жері: Қазақстан Республикасы, Астана қаласы
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік тілдегі уәкілетті органның атауы)] уәкілетті органның мемлекеттік тілдегі деректемелері
[Уәкілетті органның атауы (орыс тілінде)] уәкілетті органның деректемелері орыс тілінде
Өтінішті одан әрі қараудан/мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
Нөмірі: [Нөмір]
Берілген күні: [берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Уәкілетті органның атауы], Сіздің өтінішіңізді [өтінім күні] жылғы № [Өтінім нөмірі] қарағаннан кейін, келесіні хабарлайды ______________________________________ _ . [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
"Жер қойнауын геологиялық
Зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттікқызмет
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік тілдегі уәкілетті органның атауы)] уәкілетті органның мемлекеттік тілдегі деректемелері
[Уәкілетті органның атауы (орыс тілінде)] уәкілетті органның деректемелері орыс тілінде
[Лицензия иесінің атауы]
[Заңды мекен-жайы____]
[Тел.:_____]
[E-mail:_____ ]
Лицензияға қатысты
Нөмірі: [Нөмір]
Берілген күні: [берілген күні]
Анықталған бұзушылықтар туралы хабарлама

В соответствии с пунктом 2 статьи 729 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" подписной бонус по лицензии на геологическое изучение уплачивается в бюджет по месту нахождения налогоплательщика в срок не позднее десяти рабочих дней со дня выдачи такой лицензии.
[Наименование уполномоченного органа], руководствуясь пунктом 2 статьи 92 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее - Кодекс), уведомляет Вас о неуплате подписного бонуса за выдачу лицензии на геологическое изучение недр в сроки, установленные налоговым законодательством Республики Казахстан.
Согласно п. 3 ст. 92 Кодекса Недропользователь обязан устранить выявленное нарушение в течение двадцати рабочих дней со дня получения настоящего уведомления.
Недропользователь обязан в предусмотренный настоящим пунктом (п. 3 ст. 92 Кодекса) срок письменно уведомить [Наименование уполномоченного органа] об устранении нарушения с приложением документов, подтверждающих такое устранение.
В случае не устранения нарушения в установленный срок [Наименование уполномоченного органа] отзывает лицензию в соответствии с п. 4 ст. 92 Кодекса.
*указать другие причины [нарушения положений пункта 4 статьи 89 Кодекса]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 6
к правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
[Должность руководителя] [Наименование уполномоченного органа]
[Ф.И.О. руководителя уполномоченного органа]
Касательно лицензии
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
Уведомление об уплате подписного бонуса
[Наименование держателя лицензии] во исполнение пункта 2 статьи 279 Налогового кодекса Республики Казахстан направляет Вам копию платежного поручения, как подтверждение об уплате суммы подписного бонуса в размере 50 месячных расчетных показателей (сумма месячных расчетных показателей на текущий год).
Приложение:
- Платежное поручение на __ листе.
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 7
к правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на геологическое изучение недр"
Форма
[Наименование уполномоченного органа на государственном языке)] реквизиты уполномоченного органа на государственном языке
[Наименование уполномоченного органа (на русском языке)] реквизиты уполномоченного органа на русском языке
Уведомление об отзыве лицензии на геологическое изучение недр
[Наименование держателя лицензии]
[Юридический адрес____]
[Тел.:_____ ]
[E-mail:_____ ]
Копия: [наименование Межрегионального департамента]
Касательно лицензии
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 729-бабының 2-тармағына сәйкес геологиялық зерделеуге арналған лицензия бойынша қол қою бонусы салық төлеушінің орналасқан жері бойынша бюджетке осындай лицензия берілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде төленеді.
[Уәкілетті органның атауы] "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 92-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы салық заңнамасында белгіленген мерзімде жер қойнауын геологиялық зерттеуге лицензия бергені үшін қол қойылған бонустың төленбегені туралы хабарлайды.
Кодекстің 92-бабының 3-тармағына сәйкес жер қойнауын пайдаланушы анықталған бұзушылықты осы хабарламаны алған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде жоюға міндетті.
Жер қойнауын пайдаланушы осы тармақта (Кодекстің 92-бабы 3-тармағы) көзделген мерзімде осындай жоюды растайтын құжаттарды қоса бере отырып, бұзушылықты жою туралы [Уәкілетті органның атауы] жазбаша хабардар етуге міндетті.
Бұзушылық белгіленген мерзімде жойылмаған жағдайда [Уәкілетті органның атауы] Кодекстің 92-бабының 4-тармағына сәйкес лицензияны қайтарып алады.
* басқа себептерді көрсету [Кодекстің 89-бабы 4-тармағының ережелерін бұзу]
[Қол қоюшы лауазымы] [Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
"Жер қойнауын геологиялық
Зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттікқызмет
көрсету қағидаларына
6-қосымша
Нысан
[Басшының лауазымы] [Уәкілетті органның атауы]
[Уәкілетті органның басшысының Т. А. Ә.]
Лицензияға қатысты
Нөмірі: [Нөмір]
Берілген күні: [берілген күні]
Қол қою бонусын төлегені туралы хабарлама
[Лицензия иесінің атауы] Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 279-бабы 2-тармағын орындау үшін сізге 50 айлық есептік көрсеткіш (ағымдағы жылға арналған айлық есептік көрсеткіш сомасы) мөлшерінде қол қойылған бонус сомасын төлегені туралы растау ретінде төлем тапсырмасының көшірмесін жолдайды.
Қосымша:
- __парақтағы төлем тапсырмасы.
[Қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
"Жер қойнауын геологиялық
зерттеуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
7-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік тілдегі Уәкілетті органның атауы)] Уәкілетті органның мемлекеттік тілдегі деректемелері
[Уәкілетті органның атауы (орыс тілінде)] Уәкілетті органның деректемелері орыс тілінде
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны қайтарып алу туралы хабарлама
[Лицензия иесінің атауы]
[Заңды мекен-жайы____]
[Тел.:_____]
[E-mail:_____ ]
Көшірмесі: [Өңіраралық Департаменттің атауы]
Лицензияға қатысты
Нөмірі: [Нөмір]
Берілген күні: [берілген күні]

[Наименование уполномоченного органа] уведомляет [Наименование держателя лицензии] о том, что на основании подпункта 1 пункта 1 статьи 92 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" принял решение об отзыве лицензии на геологическое изучение недр № _____ от __.___.20__ года.
[Должность подписывающего]
[Фамилия, Имя, Отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 6 к приказу
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 мая 2020 года № 117
Правила оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на временный вывоз геологических проб в рамках таможенного союза"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на временный вывоз геологических проб в рамках таможенного союза" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на временный вывоз геологических проб в рамках таможенного союза" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю заявление на выдачу разрешения на временный вывоз геологических проб в рамках таможенного союза через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) и/или посредством объекта информатизации через единую платформу недропользователей "мinerals.gov.kz" (далее – платформа) в электронном (частично автоматизировано)/бумажном виде по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении через портал и/или через платформу к заявлению, удостоверенному электронной цифровой подписью услугополучателя, прилагаются следующие документы:
1) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разового разрешения), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
2) электронных копий документов о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11074);

[Уәкілетті органның атауы] "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 92-бабы 1-тармағының 1-тармақшасының негізінде 20__жылғы___________ №___ жер қойнауын геологиялық зерделеуге арналған лицензияны қайтарып алу туралы шешім қабылдағаны туралы [лицензия ұстаушының атауы] хабарлайды.
[Қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
Бұйрыққа
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 22 мамырдағы
№ 117 бұйрығына
7-қосымша
"Кедендік одақ шеңберінде геологиялы сынамаларды уақытша әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Кедендік одақ шеңберінде геологиялық сынамаларды уақытша әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Кедендік одақ шеңберінде геологиялық сынамаларды уақытша әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Геология комитетi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) және/немесе "мinerals.gov.kz" жерқойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы арқылы (бұдан әрі – платформа) арқылы кедендік одақ шеңберінде геологиялық сынамаларды уақытша әкетуге рұқсат беруге арналған өтініш береді.
Портал және/немесе платформа арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымша және (немесе) толықтырудың (бір жолғы рұқсат үшін) электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын басқа құжаттың көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелген) тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі.

3) заявление, которое должно содержать сведения об объеме вывозимой пробы и характере ее исследований, предполагаемом сроке проведения исследования, сроке подготовки отчета о результатах исследования и об организации, проводящей исследование;
4) письмо Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр аккредитации" об отсутствии или наличии в Республике Казахстан аккредитованных лабораторий по исследованиям.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о документе, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через веб-портал "электронного правительства" и/или через платформу "мinerals.gov.kz".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал и/или через платформу – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий форму и результат оказания государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на временный вывоз геологических проб в рамках таможенного союза" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Выданные разрешения не подлежат переоформлению на других участников внешнеторговой деятельности.
Внесение изменений в выданные разрешения не допускается.
Услугодателем выдается разовое разрешение.
6. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Ответственный исполнитель в течение 7 (семи) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на предмет полноты и соответствия предъявляемым требованиям.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, также при выявлении проведения предполагаемых исследований в Республике Казахстан, работник услугодателя подготавливает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.

3) өтініште шығарылатын сынаманың көлемі мен оны зерттеулердің сипаты, зерттеу жүргізудің болжалды мерзімі, зерттеу нәтижелері туралы есепті дайындау мерзімі және зерттеу жүргізетін ұйым туралы мәліметтер қамтылуға тиіс.
4) "Ұлттық аккредиттеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қазақстан Республикасында жүргізілетін зерттеулер бойынша аккредиттелген зертханалардың жоқ немесе бар екендігі туралы хаты.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға құқығы үшін бюджетке рұқсат ету алымның төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы және/немесе "minerals.gov.kz" платформасы арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы және/немесе платформа арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің нысанын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес "Кедендік одақ шеңберінде геологиялық сынамаларды уақытша әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет тізбесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) көрсетілген.
5. Берілген рұқсат сыртқы сауда қызметінің басқа қатысушыларына қайта ресімдеуге жатпайды.
Берілген рұқсаттарға өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші бір жолғы рұқсат береді.
6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда, сондай-ақ Қазақстан Республикасында болжамды зерттеулер жүргізу анықталған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту өтініш берушіге электрондық құжат нысанында жіберіледі.

1) лицензионный сбор при выдаче разрешения составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за выдачу дубликата разрешения составляет 1 (один) месячный расчетный показатель, установленный на день уплаты.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций. Оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" или через банки второго уровня.
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале и/или на платформе.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление на выдачу разрешения на временный вывоз геологических проб в рамках таможенного союза по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разового разрешения), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
3) электронные копии документов о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11074);

1) лицензияны беру кезінде төленетін лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны дубликатын беру кезінде лицензиялық алым – төлеу күніне белгіленген 1 (бір) айлық есептік көрсеткішті;
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейда банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметке" төлем шлюзі немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда және/немесе платформада орналасқан.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымша және (немесе) толықтырудың (бір жолғы лицензия үшін) электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын басқа құжаттың көшірмесі;
3) "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметкеқойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестіктірастайтын құжаттар тізбесіне сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі;

4) для получения разрешения услугополучатель обращается услугодателю с заявлением, которое должно содержать сведения об объеме вывозимой пробы и характере ее исследований, предполагаемом сроке проведения исследования, сроке подготовки отчета о результатах исследования и об организации, проводящей исследование. согласно третьей части пункта 4 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

4) "Жер қойнауы және жер қойнауын падалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 75-бабы 4-тармағының үшінші бөлігіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушы рұқсат алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге өтінішпен жүгінеді, онда шығарылатын сынаманың көлемі мен оны зерттеулердің сипаты, зерттеу жүргізудің болжалды мерзімі, зерттеу нәтижелері туралы есепті дайындау мерзімі және зерттеу жүргізетін ұйым туралы мәліметтер қамтылуға тиіс.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер

1) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представленных услугополучателем для получения разрешения;
2) несоблюдение требований, предусмотренных подпунктом 3) пункта 8 настоящего Перечня основных требований к оказанию государственной услуги;
3) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи разрешения;
4) нарушение международных обязательств государств-членов, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается разрешение;
5) исчерпание квоты, а также тарифной квоты, либо их отсутствие (в случае оформления разрешения на квотируемые товары);
6) на основании подпунктов 1), 2), 3), 4) пункта 4 статьи 75 Кодекса.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал и/или платформу при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала и/или платформы, а также Единого контакт-центра 1414, 8-800-080-7777.

1) көрсетілетін қызметті алушы рұқсат алу үшін ұсынған құжаттарында толық емес және дұрыс емес мәліметтердің болуы;
2) осы Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармағы 3) тармақшасының көзделген талаптардың сақталмауы;
3) лицензияны беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттардың қолданысын тоқтату немесе тоқтата тұру;
4) іске асыру үшін рұқса сұратылатын шартты (келісімшартты) орындау салдары болуы мүмкін мүше мемлекеттердің халықаралық міндеттемелерінің бұзылуы;
5) квотаның, сондай-ақ тарифтік квотаның таусылуы не олардың болмауы (квоталық тауарларға лицензия ресімдеген жағдайда);
6) Кодекстің 75-бабы 4-тармағы 1), 2), 3), 4) тармақшаларының негізінде.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.