О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 мая 2024 года № 160. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2024 года № 34368
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320) следующие изменения и дополнения:
в Правилах субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Субсидирование затрат на строительно-монтажные работы осуществляется по инвестиционным проектам, предусматривающим достижение показателей по производительности и/или продуктивности и/или объемов сбыта продукции и/или загрузке производственных мощностей в соответствии с бизнес-планом проекта.
При этом, в рамках создания новых или расширения действующих производственных мощностей допускается инвестиционное субсидирование реконструкции объекта в соответствии с паспортами проектов, указанных в приложении 3 к настоящим Правилам.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на расширение на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Субсидирование по позициям 1.1, 13.1, 29.1, 29.2.1 паспорта проекта №1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования" осуществляется только при наличии соглашения о промышленной сборке на бренд сельскохозяйственной техники.
Наличие соглашения о промышленной сборке на бренд сельскохозяйственной техники подтверждается производителем сельскохозяйственной техники.";

"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 15 мамырдағы № 160 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 15 мамырда № 34368 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған шығындарды субсидиялау жобаның бизнес-жоспарына сәйкес өндіргіштігі және/немесе өнімділігі және/немесе өнімді өткізу көлемдері және/немесе өндірістік қуаттылықтар жүктемесі бойынша көрсеткіштерге қол жеткізуді көздейтін инвестициялық жобалар бойынша жүзеге асырылады.
Бұл ретте жаңа өндірістік қуаттарды құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту шеңберінде осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген жобалардың паспорттарына сәйкес объектіні реконструкциялауды инвестициялық субсидиялауға жол беріледі.
Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздейтін болса, онда сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жеткізу шарттары және (немесе) жабдықты монтаждау, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігін кеңейтуді және инвестициялық салымдардың жабдықтың құнынан өтеу үлесін субсидиялауды есептеуге арналған ең жоғары рұқсат етілген белгіленген құн шегінде субсидиялануы тиіс.
1.1, 13.1, 29.1, 29.2.1 позициялары бойынша "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" №1 жобасының паспортын субсидиялау ауыл шаруашылығы техникасы брендіне өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім болған кезде ғана жүзеге асырылады.
Ауыл шаруашылығы техникасының брендіне өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімнің бар екенін ауыл шаруашылығы техникасын өндіруші растайды.";

дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. В случае неполучения инвестором (услугополучателем) субсидий (при неиспользовании электронной счет-фактуры для получения мер государственной поддержки), по обращению инвестора (услугополучателя) рабочим органом (услугодателем) посредством ГИСС в течение 5 (пяти) рабочих дней осуществляется разблокировка электронных счетов-фактур.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. По заявкам текущего финансового года при наличии средств на выплату инвестиционных субсидий из местного бюджета в текущем финансовом году по решению администратора допустимо увеличение доли возмещения инвестиционных вложений по следующим паспортам проектов:
до 50 (пятидесяти) %:
по паспорту проекта № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования" для сельскохозяйственных кооперативов по следующим позициям: 1.1; 13.3; 14; 19; 20; 21; 23; 24; 25; 26; 29; 30; 34; 36;
по паспорту проекта № 1.1 "Приобретение приоритетных сельскохозяйственных машин и оборудования" для сельскохозяйственных кооперативов по следующим позициям: 1-1.10 и 3.1-3.4; 4.
по паспорту проекта № 8 "Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта, создание молокоприемных пунктов, приобретение оборудования и техники для сельскохозяйственных кооперативов, заготовительных организаций, молокоприемных пунктов и молокоперерабатывающих предприятий" для сельскохозяйственных кооперативов.
При этом, один сельскохозяйственный кооператив может получить инвестиционные субсидии на приобретенную (приобретаемую) технику, машины и оборудование, до:
трех тракторов с соответствующим количеством прицепного и навесного оборудования;
двух зерноуборочных комбайнов и соответствующего количества навесного и прицепного оборудования;
двух автомобилей для перевозки грузов сельскохозяйственного назначения и прицепа самосвального.
Для сельскохозяйственных кооперативов не распространяется требование по минимальному нормативу на одну единицу техники (гектар/ условная голова крупного рогатого скота;
до 80 (восьмидесяти) %:
по паспорту проекта № 11 "Внедрение водосберегающих технологий орошения с созданием и расширением инфраструктуры для забора и подачи воды".";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. В случае использования инвестором (услугополучателем) собственных средств сумма инвестиционных субсидий перечисляется рабочим органом (услугодателем) на расчетный счет инвестора (услугополучателя).
При приобретении техники, машин, оборудования и других объектов в кредит/лизинг инвестиционные субсидии перечисляются в финансовый институт в счет погашения основного долга инвестора (услугополучателя).
Для субъектов АПК, получающих инвестиционные субсидии, встречным обязательством будет предоставление статистической отчетности, начиная с 2020 года по инвестициям в основной капитал сельского хозяйства и производства продуктов питания.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) субсидияларды алмаған жағдайда (мемлекеттік қолдау шараларын алу үшін электрондық шот-фактураны пайдаланбаған кезде), инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) өтініші бойынша жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) 5 (бес) жұмыс күні ішінде СМАЖ арқылы электрондық шот-фактураларды бұғаттан шығаруды жүзеге асырады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Ағымдағы қаржы жылындағы өтінімдер бойынша ағымдағы қаржы жылы жергілікті бюджеттен инвестициялық субсидияларды төлеуге қаражат болған кезде әкімшінің шешімі бойынша мынадай жобалар паспорттары бойынша инвестициялық салымдардың өтеу үлесін ұлғайтуға жол беріледі:
50 (елу) %-ға дейін:
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты бойынша ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін 1.1; 13.2; 14; 19; 20; 21; 23; 24; 25; 26; 29; 30; 34; 36 -позициялар бойынша;
№ 1.1 "Басым ауыл шаруашылығы машиналары мен жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты бойынша ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін 1-1.10 және 3.1-3.4; 4-позициялар бойынша;
№ 8 "Сүт өңдеу объектісін құру және кеңейту, сүт қабылдау пункттерін құру, ауыл шаруашылығы кооперативтері, дайындау ұйымдары, сүт қабылдау пункттері және сүт өңдеу кәсіпорындары үшін жабдықтар мен техника сатып алу" жобасының паспорты бойынша ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін.
Бұл ретте, бір ауыл шаруашылығы кооперативі сатып алынған (сатып алынатын) техникаға, машина мен жабдыққа:
тиісті мөлшерде тіркемелі және аспалы жабдықтары бар үш тракторға;
екі астық жинау комбайнына және тиісті мөлшерде аспалы және тіркемелі жабдыққа;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жүктерді тасымалдауға арналған екі автомобильге және өзі аударғыш тіркемеге дейін инвестициялық субсидиялар ала алады.
Ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін техниканың бір бірлігіне (гектар/ірі қара малдың шартты басы) арналған ең төменгі норматив жөніндегі талап қолданылмайды;
80 (сексен) %-ға дейін:
№ 11 "Су алу және жеткізу инфрақұрылымын құру және кеңейту арқылы су үнемдейтін суару технологияларын енгізу" жобасының паспорты бойынша.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) өз қаражатын пайдаланған жағдайда инвестициялық субсидиялар сомасын жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) есеп айырысу шотына аударады.
Техниканы, машиналарды, жабдықтарды және басқа да объектілерді кредитке/лизингке сатып алған кезде инвестициялық субсидиялар қаржы институтына инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) негізгі борышын өтеу есебіне аударылады.
Инвестициялық субсидиялар алатын АӨК субъектілері үшін қарсы міндеттеме 2020 жылдан бастап ауыл шаруашылығы мен тамақ өнімдерін өндірудің негізгі капиталына инвестициялар бойынша статистикалық есептілікті ұсыну болады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"23. Для получения субсидий инвестор (услугополучатель) подает заявку на инвестиционное субсидирование по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с прикреплением к ней следующих подтверждающих, правоустанавливающих и/или регистрационных документов в электронном формате "PDF (Portable Document Format" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) инвестора (услугополучателя) бумажного варианта):
1) копии акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) или акта ввода в эксплуатацию пускового комплекса или очереди инвестиционного проекта (по случаям, указанным в пункте 15 настоящих Правил) в соответствии с формой акта приемки объекта в эксплуатацию, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15141) (далее – форма акта приемки объекта в эксплуатацию), а также в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности);
2) копии акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования);
3) копии договоров купли-продажи, электронные и/или бумажные счета-фактуры (за исключением программ льготного финансирования, предоставляемых без софинансирования со стороны инвестора (услугополучателя) через дочерние и зависимые компании национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса) по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
4) копии проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией);
5) копии актов приема-передачи техники, машин, оборудования;
6) копии кредитных/лизинговых договоров, заверенные финансовым институтом в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
7) в случае подачи заявки на получение второго транша в соответствии с подпунктом 2) пункта 16 настоящих Правил инвестор (услугополучатель) прикрепляет в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия бумажного варианта) подтверждающие документы:
бизнес-план;
электронные счета-фактуры по реализации готовой продукции;

"23. Субсидия алу үшін инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) қолы қойылған және мөрімен (бар болса) расталған қағаз нұсқаның сканерлеген көшірмесі) мынадай растау, құқық белгілеу және/немесе тіркеу құжаттарын қоса бере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға арналған өтінімін береді:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысанына (бұдан әрі – объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысаны) сәйкес, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заң) 73-бабының 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) немесе инвестициялық жобаның іске қосу кешенін немесе кезегін пайдалануға беру актісінің (осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша) көшірмелері;
2) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің көшірмесі (жабдықтар сатып алу кезінде);
3) жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттарының, электрондық және/немесе қағаз түріндегі шот-фактуралардың (агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес және тәуелді ұйымдары арқылы инвестордың (қызмет алушудың) қоса қаржыландыруынсыз берілетін жеңілдетілген қаржыландыру бағдарламаларын қоспағанда), төленген төлемді растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама көшірмелері (жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша);
5) техниканы, машиналар мен жабдықтарды қабылдау-беру актілерінің көшірмелері;
6) инвестициялық салымдар қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты растаған кредиттік/лизингтік шарттардың көшірмелері;
7) осы Қағидалардың 16-тармағының 2) тармақшасына сәйкес екінші траншты алуға өтінім берілген жағдайда, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі) растайтын құжаттарды қоса береді:
бизнес-жоспар;
дайын өнімді өткізу бойынша электрондық шот-фактуралар;

8) копии свидетельства о постановке на регистрационный учет по НДС (для субъектов АПК, состоящих на регистрационном учете по НДС).
9) по паспорту проекта № 4 и в случае непосредственного (первичного) забора воды из поверхностных или подземных источников по паспорту проекта № 11 дополнительно:
копию разрешения на специальное водопользование, полученного согласно Правилам оказания государственной услуги "Разрешение на специальное водопользование", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194);
10) по паспорту проекта № 4 дополнительно:
копию документа, подтверждающего государственную регистрацию прав на водохозяйственное сооружение;
по колодцам (скважинам) для аридных зон – копию сведений о качественном состоянии земельного участка с указанием аридности зон;
копию технического паспорта водозаборной скважины по форме согласно приказу Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 июня 2009 года № 326 "Об утверждении Правил проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений и форму паспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5714);
копии электронных счет-фактур, платежных документов, подтверждающих факт оплаты инвестором (услугополучателем) услуг подрядной организации по строительству и бурению колодцев (скважин), а также стоимость труб с указанием его толщины и диаметра;
копию заключенного договора с подрядчиком;
копии лицензии подрядчика на строительно-монтажные работы по подвиду буровые работы в грунте, а также на изыскательскую деятельность по подвиду полевые исследования грунтов, гидрогеологические исследования;
11) справка финансового института с указанием реквизита счета инвестора (услугополучателя) для перечисления инвестиционных субсидий в случае использования инвестором (услугополучателем) собственных средств;
12) справка финансового института с указанием реквизита счета финансового института для перечисления инвестиционных субсидий в счет погашения основного долга инвестора (услугополучателя).";
дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. В случае вступления в права наследования наследником (-ами), наследник (-и) посредством ГИСС направляет в рабочий орган (услугодателю) уведомление о внесении изменений в договор инвестиционного субсидирования по форме согласно приложению 13-1 к настоящим Правилам.
На основании полученного уведомления рабочий орган (услугодатель) в течение 2 (двух) рабочих дней формирует дополнительное соглашение к договору инвестиционного субсидирования в части корректировки данных инвестора. Дополнительное соглашение является основанием для возобновления субсидирования.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:

8) ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі (ҚҚС бойынша тіркеу есебінде тұрған АӨК cубъектілері үшін);
9) № 4 жобаның паспорты бойынша және жерүсті немесе жерасты көздерінен суды тікелей (бастапқы) алған жағдайда № 11 жобаның паспорты бойынша қосымша:
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 тіркелген) бекітілген "Арнайы су пайдалануға рұқсат" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына сәйкес алынған арнайы су пайдалануға рұқсаттың көшірмесі;
10) № 4 жобаның паспорты бойынша қосымша:
су шаруашылығы құрылысжайларына құқықтардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
аридтік аймақтарға арналған құдықтар (ұңғымалар) бойынша – аймақтардың құрғақшылдығы көрсетілген жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы мәліметтердің көшірмесі;
"Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларының паспорттарын жүргізу қағидасын және паспорт нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 4 маусымдағы № 326 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5714 тіркелген) сәйкес нысан бойынша су алу ұңғымасының техникалық паспортының көшірмесі;
инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) ұңғымаларды (ұңғымаларды) салу және бұрғылау жөніндегі мердігер ұйымның қызметтеріне ақы төлеу фактісін, сондай-ақ оның қалыңдығы мен диаметрін көрсете отырып, құбырлардың құнын растайтын электрондық шот-фактуралардың, төлем құжаттарының көшірмелері;
мердігермен жасалған шарттың көшірмесі;
мердігердің топырақты бұрғылау жұмыстарының кіші түрлері бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарына, сондай-ақ топырақты далалық зерттеулердің кіші түрлері бойынша іздестіру қызметіне, гидрогеологиялық зерттеулерге лицензиялардың көшірмелері;
11) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) өз қаражатын пайдаланған жағдайда инвестициялық субсидияларды аудару үшін инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) шотының деректемесін көрсете отырып, қаржы институтының анықтамасы;
12) инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) негізгі борышын өтеу есебіне инвестициялық субсидияларды аудару үшін қаржы институты шотының деректемесін көрсете отырып, қаржы институтының анықтамасы.";
мынадай мазмұндағы 30-1-тармақпен толықтырылсын:
"30-1. Мұрагер (лер) мұрагер құқықтарын иеленген жағдайда, мұрагер (лер) СМАЖ арқылы жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) осы Қағидаларға 13-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялау шартына өзгерістер енгізу туралы хабарлама жібереді.
Алынған хабарлама негізінде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) 2 (екі) жұмыс күні ішінде инвестициялық субсидиялау шартына инвестордың деректерін түзету бөлігінде қосымша келісім қалыптастырады. Қосымша келісім субсидиялауды жандандыруға негіз болып табылады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"32. В случае планируемого приобретения инвестором (услугополучателем) техники, машин, оборудования в кредит/лизинг осуществляется перечисление инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту, имеющему лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций согласно Закону Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках и банковской деятельности), или финансовому институту, имеющему лицензию на осуществление микрофинансовой деятельности, на специальный счет.
При этом по заявкам, рассматриваемым в рамках:
1) паспортов проектов № 1, № 1.1, № 2, № 3, № 6, № 8, № 13, № 14 целесообразность применения механизма перечисления инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту, имеющему лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций согласно Закону о банках и банковской деятельности, или финансовому институту, имеющему лицензию на осуществление микрофинансовой деятельности, на специальный счет определяется инвестором (услугополучателем), что отражается в заявке на инвестиционное субсидирование;
2) паспортов проектов № 4, № 5, № 7, № 9, № 10, № 11, № 12, № 15, № 16, № 17, № 18, № 19, № 20, № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, №27.1, № 28, № 29, № 30, №31 целесообразность применения механизма перечисления инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту, имеющему лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций согласно Закону о банках и банковской деятельности, или финансовому институту, имеющему лицензию на осуществление микрофинансовой деятельности, на специальный счет определяется рабочим органом (услугодателем).";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. В случае финансирования инвестора (услугополучателя) путем представления кредита, финансовый институт, имеющий лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций согласно Закону о банках и банковской деятельности, или финансовый институт, имеющий лицензию на осуществление микрофинансовой деятельности, в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения инвестиционных субсидий на специальный счет осуществляет выдачу кредита инвестору (услугополучателю), и представляет подтверждающие документы, копию кредитного договора рабочему органу (услугодателю).

"32. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) техниканы, машиналарды, жабдықты кредитке/лизингке жоспарлап сатып алған жағдайда, инвестициялық субсидияларды "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Банктер және банк қызметі туралы заң) сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар қаржы институтына немесе микроқаржы қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қаржы институтына, арнайы шотқа аванстық төлеммен аудару жүзеге асырылады.
Бұл ретте мыналар шеңберінде қаралатын өтінімдер бойынша:
1) № 1, № 1.1, № 2, № 3, № 6, № 8, № 13, № 14 жобаларының паспорттары аясында инвестициялық субсидияларды Банктер және банк қызметі туралы заңға сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар қаржы институтына немесе микроқаржы қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қаржы институтына арнайы шотқа аванстық төлеммен аудару тетігін қолданудың орындылығын инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) айқындайды, бұл инвестициялық субсидиялауға арналған өтінімде көрсетіледі;
2) № 4, № 5, № 7, № 9, № 10, № 11, № 12, № 15, № 16, № 17, № 18, № 19, № 20, № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 27.1, № 28, № 29, № 30, № 31 жобалардың паспорттары аясында инвестициялық субсидияларды Банктер және банк қызметі туралы заңға сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар қаржы институтына немесе микроқаржы қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қаржы институтына арнайы шотқа аванстық төлеммен аудару тетігін қолданудың орындылығын жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) айқындайды.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Кредит беру арқылы инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) қаржыландырылған жағдайда, Банктер және банк қызметі туралы заңға сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар қаржы институты немесе микроқаржы қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қаржы институты арнайы шотқа инвестициялық субсидиялар алынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) кредит беруді жүзеге асырады және растайтын құжаттарды, кредиттік шарттың көшірмесін жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) ұсынады.

Финансовый институт, имеющий лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций согласно Закону о банках и банковской деятельности, или финансовый институт, имеющий лицензию на осуществление микрофинансовой деятельности, в срок не более 360 (триста шестьдесят) календарных дней со дня подписания трехстороннего договора и соглашения о неиспользовании финансовым институтом, имеющим лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций согласно Закону о банках и банковской деятельности, или финансовым институтом, имеющим лицензию на осуществление микрофинансовой деятельности, денег на специальном счете направляет в рабочий орган (услугодателю) письменное уведомление о завершении поставки техники, машин и (или) оборудования инвестору (услугополучателю) с приложением копии актов приема-передачи техники, машин, оборудования между покупателем и поставщиком, дополнительного соглашения к кредитному договору (при наличии) и соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемой техники, машин и оборудования по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
При этом финансовый институт, имеющий лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций согласно Закону о банках и банковской деятельности, или финансовый институт, имеющий лицензию на осуществление микрофинансовой деятельности, не может использовать средства, находящиеся на специальном счете, до исполнения требований, предусмотренных частью второй настоящего пункта.
По заявкам инвесторов (услугополучателей), по которым окончательная сумма по кредитному договору фактически оказалась меньше указанной в договоре субсидирования, рабочий орган (услугодатель) осуществляет перерасчет субсидий, выявляет сумму разницы (излишне перечисленных средств на специальный счет) и в срок не более 3 (трех) рабочих дней направляет уведомление в финансовый институт, имеющий лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций согласно Закону Республики Казахстан о банках и банковской деятельности, или финансовый институт, имеющий лицензию на осуществление микрофинансовой деятельности, о необходимости восстановления суммы разницы (излишне перечисленных средств на специальный счет) на расчетный счет рабочего органа (услугодателя).
Финансовый институт, имеющий лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций согласно Закону о банках и банковской деятельности, или финансовый институт, имеющий лицензию на осуществление микрофинансовой деятельности, в срок не более 3 (трех) рабочих дней со дня получения уведомления от рабочего органа (услугодателя) восстанавливает средства на расчетный счет рабочего органа (услугодателя) в размере, указанном в уведомлении.
По заявкам инвесторов (услугополучателей), по которым окончательная сумма по кредитному договору фактически превышает максимально допустимую стоимость для расчета субсидий, перерасчет субсидий не осуществляется.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:

Банктер және банк қызметі туралы заңға сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар қаржы институты немесе микроқаржы қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қаржы институты Банктер және банк қызметі туралы заңға сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар қаржы институтының немесе микроқаржы қызметін жүзеге асыруға лицензиясы қаржы институтының арнайы шоттағы ақшаны пайдаланбауы туралы үшжақты шартқа және келісімге қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 360 (үш жүз алпыс) күннен аспайтын мерзімде сатып алушы мен жеткізуші арасындағы техниканы, машиналар мен жабдықты қабылдау-тапсыру актісінің және кредиттік шартқа қосымша келісімнің (бар болса) көшірмелерін қоса бере отырып, инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) техниканы, машиналар және (немесе) жабдықтарды жеткізудің аяқталғаны туралы хабарламаны және осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кредиттік шартқа қосымша келісім (бар болса) және сатып алынатын техниканы, машиналар мен жабдықтарды нысаналы пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісімді жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) жібереді.
Бұл ретте Банктер және банк қызметі туралы заңға сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар қаржы институты немесе микроқаржы қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қаржы институты осы тармақтың екінші бөлігінде көзделген қаражатты пайдалана алмайды.
Кредиттік шарт бойынша түпкілікті сома іс жүзінде субсидиялау шартында көрсетілгеннен кем болған инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімдері бойынша жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидияларды қайта есептеуді жүзеге асырады, айырма сомасын (арнайы шотқа артық аударылған қаражатты) анықтайды және 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Банктер және банк қызметі туралы заңға сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар қаржы институтына немесе микроқаржы қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қаржы институтына айырма сомасын (арнайы шотқа артық аударылған қаражатты) жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) есеп айырысу шотына қайтару қажеттілігі туралы хабарлама жібереді.
Банктер және банк қызметі туралы заңға сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар қаржы институты немесе микроқаржы қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қаржы институты жұмыс органынан (көрсетілетін қызметті берушіден) хабарлама алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде хабарламада көрсетілген мөлшерде жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) есеп айырысу шотына қаражатты қайтарады.
Инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімдері бойынша кредиттік шарт бойынша түпкілікті сома субсидияларды есептеу үшін іс жүзінде рұқсат етілген ең жоғары құннан асатын субсидияларды қайта есептеу жүзеге асырылмайды.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"38. Мониторинг инвестиционного субсидирования осуществляется в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования рабочим органом (услугодателем) в ГИСС по следующим критериям:
1) ежеквартально на предмет не отчуждения и целевого использования инвестором (услугополучателем) приобретенной техники, машин и оборудования;
2) по паспортам проектов № 7, № 8 (по молокоперерабатывающему заводу), № 10, № 18, № 19, № 24, № 25, № 26, № 27, № 27.1, № 28, № 29 на предмет: действия/бездействия объекта инвестиционного субсидирования не менее 1 (одного) раза в год с момента ввода в эксплуатацию, достижения/недостижения выхода объекта инвестиционного субсидирования на проектную мощность в размере не менее 50 (пятидесяти) % от общей проектной мощности в сроки, предусмотренные бизнес-планом;
3) не менее 1 (одного) раза в год на предмет исполнения достижения показателей по производительности и/или продуктивности и/или сбыта продукции и/или загрузке производственных мощностей согласно бизнес-плану инвестиционных проектов, по которым осуществлено субсидирование строительно-монтажных работ в соответствии с частью первой пункта 3 настоящих Правил;
4) не менее 1 (одного) раза в год на предмет ввода в эксплуатацию (в сроки, указанные в бизнес плане), действия/бездействия, не отчуждения, целевого использования объектов, просубсидированных в рамках механизма по перечислению субсидий авансовым платежом на специальный счет;
5) не менее 1 (одного) раза в год после выплаты субсидий на предмет соответствия вида деятельности инвестора к производству и (или) переработке сельскохозяйственной продукции, основной или вторичный вид деятельности которого относится к разделам ОКЭД соответствующей деятельности.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
приложение 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 13-1 к указанным Правилам согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.

"38. Инвестициялық субсидиялау мониторингін жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидиялау сәтітен бастап 3 (үш) жыл ішінде СМАЖ-да мынадай өлшемшарттар бойынша жүзеге асырады:
1) тоқсан сайын инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) сатып алынған техниканы, машиналар мен жабдықтарды иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы тұрғысынан;
2) № 7, № 8 (сүт өңдеу зауыты бойынша), № 10, №18, №19, № 24, № 25, № 26, № 27, № 27.1, № 28, № 29 жобаларының паспорттары бойынша: инвестициялық субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәтітен бастап жылына кемінде 1 (бір) рет жұмыс істеуі/істемеуі, инвестициялық субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 50 (елу) % мөлшерінде жобалық қуатқа шығуға қол жеткізуі/қол жеткізбеуі тұрғысынан;
3) осы Қағидалардың 3-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес жылына кемінде 1 (бір) рет құрылыс-монтаждау жұмыстарын субсидиялау жүзеге асырылған инвестициялық жобалар бойынша бизнес-жоспарға сәйкес өндіргіштігі және/немесе өнімділігі және/немесе өнімді өткізу және/немесе өндірістік қуаттылықтар жүктемесі бойынша көрсеткіштерге қол жеткізуді орындау тұрғысынан;
4) жылына кемінде 1 (бір) рет субсидияларды аванстық төлеммен арнайы шотқа аудару жөніндегі тетік шеңберінде субсидияланған объектілерді пайдалануға беру (бизнес-жоспарда көрсетілген мерзімдерде), иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы тұрғысынан;
5) жылына кемінде 1 (бір) рет негізгі немесе қайталама қызмет түрі тиісті қызметтің экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (ЭҚЖЖ) бөлімдеріне жататын ауыл шаруашылығы өнімін өндіруге және (немесе) қайта өңдеуге инвестордың іс-әрекеті/әрекетсіздігі, қызмет түрінің сәйкестігі нысанасына.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 12-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 13-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Установить, что абзац седьмой пункта 1 настоящего приказа действует до 1 января 2027 года.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 мая 2024 года № 160
Приложение 1
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Перечень основного или вторичного вида деятельности для субъекта предпринимательства, осуществляющего инвестиционные вложения и занимающийся производством и (или) переработкой сельскохозяйственной продукции
Общий классификатор видов экономической деятельности (код ОКЭД)
Наименование из общего классификатора видов экономической деятельности
1

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрықтың 1-тармағының жетінші абзацы 2027 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болатыны белгіленсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 15 мамырдағы
№ 160 бұйрығына
1-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Инвестициялық салымдарды жүзеге асыратын және ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірумен және (немесе) өңдеумен айналысатын кәсіпкерлік субъектісі үшін негізгі немесе қайталама қызмет түрінің тізбесі
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ коды)
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінен атауы
1

27.1
Создание и расширение предприятия по глубокой переработке растениеводческой продукции
28
Создание и расширение предприятия по производству сахара
29
Расширение предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 2 000 тонн продукции в год
30
Расширение яичных птицефабрик с увеличением производственной мощности от 50 миллионов яиц в год
31
Приобретение оборудования для агрохимических лабораторий по анализу почв
Приложение 3 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 мая 2024 года № 160
Приложение 3
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Перечень паспортов проектов, подлежащих субсидированию
Паспорт проекта № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники, машин и оборудования"
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений %
Минимальный норматив на одну единицу техники, гектар/условных голов крупного рогатого скота
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу техники/машин/ оборудования/ погонный метр, тенге
1
кормоуборочный комбайн (с технологией SHREADLAGE - производство высококачественного высокоэнергетического корма, с эффективной системой NIR – определение питательных веществ в заготавливаемом корме):
1.1
кормоуборочный комбайн мощностью от 301 лошадиных сил (включительно) *****
15 %

27.1
Өсімдік шаруашылығы өнімдерін тереңдете өңдеу жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту
28
Қант өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту
29
Қуаты жылына 2 000 тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнімдер өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейту
30
Өндірістік қуатын жылына 50 миллион жұмыртқадан бастап ұлғайта отырып жұмыртқалы құс фабрикаларын кеңейту
31
Топырақты талдау жөніндегі агрохимиялық зертханалар үшін жабдық сатып алу
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 15 мамырдағы
№ 160 бұйрығына
3-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік
кешен субъектісі шеккен
шығыстардың бір бөлігін
өтеу бойынша субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Субсидиялауға жататын жобалар паспорттарының тізбесі
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын, машиналары мен жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі %
Техниканың бір бірлігіне арналған ең төменгі норматив, гектар/ірі қара малдың шартты басы
Техника/машиналар/жабдықтар бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін ең жоғарғы рұқсат етілетін құн, қума метр, теңге
1
азық жинайтын комбайн (SHREADLAGE технологиясымен - жоғары сапалы жоғары энергиялы азық өндіру, тиімді Nir – жиналатын азықтағы қоректік заттарды анықтау жүйесімен):
1.1
қуаты 301 (қоса есептегенде) ат күшінен бастап азық жинайтын комбайн *****
15 %

102 169 643
1.2
мощностью 52 лошадиных сил с системой взвешивания
149 138 393
1.3
мощностью 75 лошадиных сил
227 575 893
1.4
мощностью 115 лошадиных сил с системой взвешивания
264 486 607
1.5
мощностью 185 лошадиных сил
196 875 000
1.6
мощностью 185 лошадиных сил с системой взвешивания
187 151 786
2
Селекционные сеялки**:
2.1
сплошного посева
40 660 714
2.2
пропашная
49 714 286
2.3
кассетная
96 955 357
2.4
самоходная
80 852 679
2.5
пунктирного посева
76 883 929
2.6
ручная сеялка
6 308 036
3
селекционно-семеноводческое оборудование:
3.1
машина для влажного протравливания малых партий семян до 3 килограммов
9 004 464
3.2
машина для влажного протравливания партий семян от 10 килограмм производительностью до 50 килограммов/час
12 125 000
3.3
колосовая молотилка производительностью до 300 килограммов /час
11 026 786
3.4
колосовая молотилка для отдельных колосков и малых снопов
10 138 393
3.5
однопочатковая молотилка производительностью до 300 килограммов /час
12 022 321
3.6
пучковая молотилка с 2 подбарабаньями
14 535 714
3.7
делитель проб для раздела проб зерна на 6 частей
5 776 786
3.8
лабораторный счетчик семян
7 508 929
3.9
лабораторный измельчитель
16 151 786
3.10
счетчик посевного материала
15 169 643
3.11
лабораторная машина для бережной очистки и сортировки семян до 50 килограммов/час
6 281 250
Примечание: * Субсидируется техника и оборудование, приобретенные аттестованными производителями оригинальных семян и элитно-семеноводческими хозяйствами, осуществляющими деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" (далее – Закон о семеноводстве). ** Селекционная техника субсидируется с учетом площади питомников испытания потомств и питомников размножения, имеющихся у аттестованных производителей оригинальных семян и элитно-семеноводческих хозяйств. Одна единица селекционной техники рассчитывается на каждые 20 гектаров площади питомников испытания потомств и питомников размножения. Субсидирование следующей единицы техники одного вида допускается при превышении площади на 50 % от установленного норматива.
Паспорт проекта № 3 "Приобретение семяочистительно-сортировального оборудования"*
Доля возмещения инвестиционных вложений – 50 %
№ п/п
Наименование и техническая характеристика оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу оборудования, (тенге)*
1
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке до 5 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, фотосепаратор**, дражератор**, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).

102 169 643
1.2
өлшеу жүйесі бар қуаты 52 ат күші
149 138 393
1.3
қуаты 75 ат күші
227 575 893
1.4
өлшеу жүйесі бар қуаты 115 ат күші
264 486 607
1.5
қуаты 185 ат күші
196 875 000
1.6
өлшеу жүйесі бар қуаты 185 ат күші
187 151 786
2
Селекциялық тұқым сепкіштер**:
2.1
жалпылай себетін
40 660 714
2.2
отамалы
49 714 286
2.3
кассеталық
96 955 357
2.4
өздігінен жүретін
80 852 679
2.5
пунктирлі себетін
76 883 929
2.6
қолмен тұқым сепкіш
6 308 036
3
селекциялық-тұқым шаруашылығы жабдығы:
3.1
3 килограммға дейінгі шағын тұқым партияларын ылғалды дәрілеуге арналған машина
9 004 464
3.2
өнімділігі сағатына 10 килограмнан бастап 50 килограммға дейінгі тұқымдар партияларын ылғалды дәрілеуге арналған машина
12 125 000
3.3
өнімділігі сағатына 300 килограмға дейінгі масақ бастырғыш
11 026 786
3.4
жеке масақтар мен шағын бауларға арналған масақ бастырғыш
10 138 393
3.5
өнімділігі сағатына 300 килограммға дейінгі бір собықтық бастырғыш
12 022 321
3.6
2 барабанастылық байламдық бастырғыш
14 535 714
3.7
астық сынамаларын 6 бөлікке бөлуге арналған сынама бөлгіш
5 776 786
3.8
зертханалық тұқым есептегіш
7 508 929
3.9
зертханалық ұсақтағыш
16 151 786
3.10
егіс материалын есептегіш
15 169 643
3.11
сағатына 50 килограммға дейін тұқымдарды ұқыпты тазалау және сұрыптауға арналған зертханалық машина
6 281 250
Ескертпе: * "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Тұқым шаруашылығы туралы заң) сәйкес қызметін жүзеге асыратын, аттестатталған бірегей тұқым өндірушілер мен элиталық тұқым шаруашылықтары сатып алған техника мен жабдықтар субсидияланады. ** Селекциялық техника аттестатталған бірегей тұқым өндірушілерде және элиталық тұқым шаруашылықтарында бар ұрпақтарын сынау питомниктері мен көбейту питомниктерінің алаңын ескере отырып субсидияланады. Селекциялық техниканың бір бірлігі ұрпақтарын сынау питомниктері мен көбейту питомниктері алаңының әр 20 гектарына есептеледі. Бір түрдегі техниканың келесі бірлігін субсидиялауға алаң белгіленген нормативтен 50 % асып кеткен жағдайда рұқсат етіледі.
№ 3 "Тұқым тазарту-сұрыптау жабдығын сатып алу" жобасының паспорты*
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 50 %
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілетін құн, теңге
1
Шеф-монтажды және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, өнімділігі сағатына 5 тоннаға дейін тұқымдық тазалау кезіндегі тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің модельдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, фотосепаратор**, дражиратор**, триерлі блок, пневмоүстел), дәрілегішті, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.

344 812 048
2
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5,1 до 10 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, фотосепаратор**, дражератор**, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).
397 504 915
3
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 10,1 до 20 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки (первичный сепаратор, решетный стан, вторичный сепаратор, фотосепаратор**, дражератор**, триерный блок, пневмостол), очистки рабочей поверхности решет, транспортировки (транспортеры, нории, цепные и ленточные транспортеры, комплект самотечных труб, аспирационные трубы, перекидные клапана, распределитель для автоотгрузки), протравливатель**, затаривания в мешки**, автоматизации комплекса (пульт управления и кабельный материал).
591 780 228
4
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке до 5 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Республики Казахстан, СНГ, Украины). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы** циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).
134 623 037
5
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5,1 до 10 тонн/час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Республики Казахстан, СНГ, Украины). Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал).

344 812 048
2
Шеф-монтажды және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқымдық тазарту кезіндегі өнімділігі сағатына 5,1 тоннадан 10 тоннаға дейін тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің модельдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, фотосепаратор**, дражиратор**, триерлі блок, пневмоүстел), дәрілегішті, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
397 504 915
3
Шеф-монтаждау және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқымдық тазарту кезіндегі өнімділігі сағатына 10,1 тоннадан 20 тоннаға дейін тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің модельдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (бастапқы сепаратор, торлы стан, екінші сепаратор, фотосепаратор**, дражиратор**, триерлі блок, пневмоүстел), дәрілегішті, торлардың жұмыс жазықтықтарын тазалауды, тасымалдауды (транспортерлер, норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырлар жиынтығын, аспирациялық құбырларды, аукыстыру клапандары, автотиеуге арналған таратқыш**), улағышты**, қаптарға салуды** кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
591 780 228
4
Шеф-монтаждау және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Қазақстан, ТМД, Украина өндірісінің модельдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), дәрілегішті, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.
134 623 037
5
Шеф-монтаждау және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5,1 тоннадан 10 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Қазақстан, ТМД, Украина өндірісінің модельдері). Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), дәрілегішті, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) қамтиды.

162 469 466
Примечание: * Субсидируется оборудование, приобретенное аттестованными производителями оригинальных семян, элитно-семеноводческими и семеноводческими хозяйствами, осуществляющими деятельность в соответствии с Законом семеноводстве; ** приобретение оборудования при необходимости.
Паспорт проекта № 4 "Создание инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечение водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины)"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 50 %
№ п/п
Наименование и техническая характеристика объекта
Единица измерения
Максимально допустимая стоимость, тенге/единицу измерения
1
Строительство водопойного пункта (один из нижеследующих):
погонный метр
1.1
шахтный колодец, (вне зависимости от глубины колодца предельная глубина для субсидирования составляет не более 20 метров)

162 469 466
Ескертпе: * Тұқым шаруашылығы туралы заңға сәйкес қызметін жүзеге асыратын, аттестатталған бірегей тұқым өндірушілер мен элиталық тұқым шаруашылықтары сатып алған техника мен жабдықтар;
** қажет болған жағдайда жабдық сатып алу субсидияланады.
№ 4 "Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен (құдықтар, ұңғымалар) қамтамасыз ету" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 50%
Р/с №
Объектінің атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Ең жоғары рұқсат етілетін құн, теңге/өлшем бірлігі
1
Мал суару пунктінің құрылысы (төмендегілердің бірі):
қума метр
1.1
шахталы құдық (құдық тереңдігіне қарамастан субсидиялауға арналған шекті тереңдік 20 метрден аспайды)

50 000
1.2
трубчатый колодец (скважина) с предельно допустимой глубиной подлежащей субсидированию - не более 50 метров;
40 000
для аридных зон – не более 375 метров
70 000
Примечание:
*Площадь обводнения одного колодца составляет до 2 000 гектаров пастбищ.
** Наличие у инвестора не менее 50 условных голов крупного рогатого скота на один колодец на момент подачи заявки на субсидирование.
При строительстве трубчатого колодца (скважины) диаметр трубы должен быть не менее 168 мм и толщина стены трубы не менее 5 мм.
Обязательным пунктом в договоре является гарантия подрядчика по обеспечению в течение года дебета воды, указанного в паспорте объекта.
Паспорт проекта № 5 "Создание и расширение объектов для откорма скота"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и техники
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1

50 000
1.2
құбырлы құдық (ұңғыма) құдық тереңдігіне қарамастан субсидиялауға арналған шекті тереңдік 50 метрден аспайды;
40 000
аридтік аймақтар үшін 375 метрден аспайды
70 000
Ескертпе: * Бір құдықтың сулану ауданы 2000 гектарға дейін жайылымды құрайды.
** Инвестордың субсидиялауға өтінім берген сәтте бір құдыққа кемінде 50 шартты ірі қара мал басының болуы.
Құбырлы ұңғыманы (ұңғыманы) қазу кезінде құбырдың диаметрі кемінде 168 мм және құбыр қабырғасының қалыңдығы кемінде 5 мм болуы тиіс.
Шарттағы міндетті тармақ мердігердің бір жыл ішінде объектінің паспортында көрсетілген судың дебетін қамтамасыз ету жөніндегі кепілдігі болып табылады.
№ 5 "Мал бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1

Площадка с загонами для содержания от 5 000 голов единовременного содержания крупного рогатого скота, кормушками с бетонными площадками шириной не менее 3 метров (из расчета на 1 голову от 30 сантиметров кормового стола), автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы со скотом (с фиксатором), кормоцехом, наличие емкостей или помещений/площадкой для хранения от 5 000 тонн концентрированных кормов, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: при новом строительстве при расширении
место для содержания 1 головы крупного рогатого скота

5 000 бас ірі қара малды бір мезгілде күтіп-бағуға арналған қашалары, ені кемінде 3 метр бетон алаңдары бар науалары (1 басқа 30 сантиметр азық үстелі есебінен), сумен жабдықтаудың автосуаттары бар автоматтандырылған жүйесі, малмен жұмыс істеуге арналған жабдықталған (бекіткіші бар) ветеринариялық пункті, азық цехы бар алаң кем дегенде 5 000 тонна құнарлы азық сақтауға арналған сыйымдылықтардың немесе үй-жайлардың болуы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтың болуы. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады: жаңа құрылыстакеңейту кезінде
ірі қара малдың 1 басын ұстауға арналған орын

200 000 100 000
2
Площадка с загонами для содержания от 5 000 голов единовременного содержания овец, кормушками, твердыми площадками (из расчета на 1 голову – не менее 10 сантиметров кормового стола) или переносным устройством для кормления концентрированным кормом, автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы с мелким рогатым скотом (раскол, фиксатор), трапом для разгрузки и погрузки скота, кормоцехом либо дробилкой/плющилкой зерна, емкостями или площадкой для хранения от 1 000 тонн концентрированных кормов, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: при новом строительстве при расширении
место для содержания 1 головы мелкого рогатого скота
20 000 10 000
3
Полуприцеп - для перевозки скота, один на тысячу условных голов крупного рогатого скота
1-единица
32 000 000
4
Тягач - для перевозки скота, один на тысячу голов условных голов крупного рогатого скота
25 000 000
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 6 "Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота/коз молочного направления"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности или оборудования, тенге
Глава 1. Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота молочного направления мощностью от 400 голов маточного поголовья:
1
Молочно-товарная ферма со зданиями коровника, телятника, доильного зала, кормоцеха, родильного помещения с профилакторием, выгульными площадками с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта, навозохранилищем. Здание коровника, оснащенного оборудованием: боксы для коров, кормовые столы с фиксацией, ограждения внутренних проходов, приспособления для чесания коров, оборудования вентиляции, водоснабжения, система для сепарации жидкого навоза, лечебно-санитарным пунктом; роботизированная доильная установка или доильный зал, оснащенный автоматизированной доильной установкой (карусель, параллель, елочка, тандем) и/или молокопровод, танкер охладитель молока, система контроля физического состояния коров; телятник, оснащенный клетками для содержания телят; силосные траншеи. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
место для фуражной коровы
при строительстве

200 000 100 000
2
5 000 бас қойларды бір мезгілде күтіп-бағуға арналған қашалары, науалары, қатты алаңдары (1 басқа кемінде 10 сантиметр есебінен азық үстелі) немесе құнарлы азықты беруге арналған тасымалы құрылғы, сумен жабдықтаудың автосуаттары бар автоматтандырылған жүйесі, ұсақ малмен жұмыс істеуге арналған жабдықталған (өткелек, бекіткіші) ветеринариялық пункті, малды түсіруге және тиеуге арналған сатысы, азық цехы не дәнді уақтағыш/жаныштағышы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техникасы мен жабдықтары бар кем дегенде 1 000 тоннадан құнарлы астық сақтауға арналған сыйымдылығы немесе үй-жайы бар алаң. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады: жаңа құрылыс кезіндекеңейту кезінде
20 00010 000
3
Жартылай тіркеме - мал тасу үшін, ірі қара малдың мың шартты басына біреу
1 бірлік
32 000 000
4
Тартқыш - мал тасу үшін, ірі қара малдың мың шартты басына біреу
25 000 000
Ескертпе: Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 6 "Сүтті бағыттағы ірі қара мал/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының және жабдықтың атауы мен техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттың немесе жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін ең жоғары жол берілетін құн, теңге
1-тарау. Қуаты 400 аналық бастан басталатын сүтті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту:
1
Объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техникасы мен жабдығы бар сиыр қорасы, бұзау қорасы, сауын залы, азық цехы, емдеу-сауықтыру орындары бар төлдеу үй-жайлары, серуендейтін алаңдары, көң сақтау орны бар тауарлық сүт фермасы. Мынадай жабдықпен жарақталған сиыр қорасының ғимараты: сиырларға арналған бокстар, бекітпесі бар азықтық үстелдер, ішкі өтетін жерлердің қоршаулары, сиырлар қасынуға арналған қондырғылар, желдету, сумен қамту жабдығы, сұйық көңді бөлу жүйесі, емдеу-санитариялық пункт; роботтандырылған сауу қондырғысы немесе автоматтандырылған сауу қондырғысымен (карусель, параллель, елочка, тандем) және/немесе сүт құбырымен, сүт салқындатқыш танкермен, сиырлардың физикалық жай-күйін бақылау жүйесімен жарақталған сауын залы; бұзауды күтіп-бағуға арналған тормен жарақталған бұзау қора, сүрлем траншеялары. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
бағымдағы сиырға арналған орын
салу кезінде

2 900 000
при расширении
1 450 000
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Глава 2. Оборудование для молочно-товарной фермы от 50 голов маточного поголовья:
1
Доильная установка с молокопроводом
1 единица
10 000 000
2
Переносной доильный аппарат
1 единица
90 000
3
Танк-охладитель молока
3 000 000
4
Система навозоудаления
7 000 000
5
Стойловое оборудование для содержания коров (перегородка)
50 000
6
Кормовой забор (хэдлок)
50 000
7
Маты (резиновое покрытие пола)
место для фуражной коровы
30 000
Глава 3. Создание и расширение объектов для выращивания коз молочного направления мощностью от 600 голов
1
Молочно-товарная ферма со зданиями для содержания коз, доильного зала, кормоцеха, родильного помещения с профилакторием; здание для содержания козлов-производителей с выгульной площадкой. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
место для фуражной козы
при новом строительстве
1 500 000
при расширении
750 000
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 7 "Создание и расширение объектов для убоя скота и переработки мяса"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности или оборудования, тенге
1
Мясоперерабатывающее предприятие производственной мощностью от 8 условных голов в час с автоматизированной технологической линией для убоя скота, холодильными камерами созревания мяса, цехом обвалки и жиловки, цехом обработки субпродуктов и шкур, шоковой заморозки мяса, цехом упаковки готовой продукции, холодильными камерами для хранения готовой продукции, цехом переработки отходов, очистными сооружениями, инфраструктурой и оборудованием систем жизнедеятельности, лабораторией ветсанэкспертизы. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
условная голова в одну смену
-строительство

2 900 000
кеңейту кезінде
1 450 000
Ескертпе: Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының өтеу %-ы шегінде субсидиялануы тиіс.
2-тарау. 50 аналық бастан басталатын тауарлық сүт фермасына арналған жабдық:
1
Сүт өткізгіші құбыры бар сауу қондырғысы
1 бірлік
10 000 000
2
Жылжымалы сауу аппараты
1 бірлік
90 000
3
Сүт салқындатқыш танк
3 000 000
4
Көң тазалау жүйесі
7 000 000
5
Сиырды күтіп-бағуға арналған қора жабдығы (қалқа)
50 000
6
Азықтық шарбақ (хэдлок)
50 000
7
Маттар (резеңке еден жабыны)
бағымдағы сиырға арналған орын
30 000
3-тарау. Қуаты 600 бастан басталатын сүтті бағыттағы ешкілерді өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту:
1
Ешкілерді күтіп-бағуға арналған ғимараттары, сауу залы, азықтық цехі, емдеу-сауықтыру орындары бар төлдеу жайлары; серуендейтін алаңы бар тұқымдық текелерге арналған тауарлық сүт фермасы. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
бағымдағы ешкіге арналған орын
салу кезінде
1 500 000
кеңейту кезінде
750 000
Ескертпе: Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 7 "Мал союға және ет өңдеуге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың немесе жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілетін құн, теңге
1
Мал союға арналған автоматтандырылған технологиялық желісі, етті жетілдіруге арналған салқындатқыш камералары, етті сүйегінен сылу және бөлу цехы, субөнімдерді және теріні өңдеу цехы, етті тез мұздату, дайын өнімді буып-түю цехы, дайын өнімді сақтауға арналған тоңазытқыш камерасы, қалдықтарды өңдеу цехы, тазалау құрылысжайлары, тіршілікке қажетті жабдықтар мен инфрақұрылымы, ветсансараптама зертханасы бар өндірістік қуаты сағатына 8 шартты мал басынан басталатын ет өңдеу кәсіпорны. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
бір ауысымға шартты бас
-құрылыс

8 000 000
- расширение
4 000 000
2
Мясоперерабатывающее предприятие (цех) по производству колбасных изделий и (или) полуфабрикатов и (или) консервов от 5 тонн в сутки с холодильными камерами для хранения сырья, цехом обвалки и жиловки, линией по производству колбасных изделий и мясных продуктов и (или) консервов и (или) полуфабрикатов в вакуумной и (или) газовой упаковке, холодильными камерами для хранения готовой продукции. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
тонна в сутки
- строительство
100 000 000
- расширение
50 000 000
3
Седельный тягач*
1 единица
25 000 000
4
Полуприцеп-рефрижератор от 20 тонн*
20 000 000
5
Полуприцеп-рефрижератор от 20 тонн с подвесными путями*
30 000 000
6
Рефрижератор (автомашина с холодильным оборудованием для перевозки мяса и мясопродуктов)*:
6.1.
грузоподъемность от 1,5 тонн до 5 тонн*
9 200 000
6.2
грузоподъемность от 5 тонн и выше*
19 700 000
6.3.
Полуприцеп-скотовоз, разделенный на секции, с трапом для погрузки/разгрузки скота*
32 000 000
6.4
Тягач для скотовоза*
25 000 000
Примечание:
* на 1 мясоперерабатывающее предприятие не более двух единиц.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 8 "Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта, создание молокоприемных пунктов, приобретение оборудования и техники для сельскохозяйственных кооперативов, заготовительных организаций, молокоприемных пунктов и молокоперерабатывающих предприятий"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности или техники/машин/ оборудования, тенге
1
Молокоперерабатывающий завод производственной мощностью от 1 тонны в сутки с технологическим оборудованием для переработки молока, фасовки и хранения молочных продуктов. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 тонна в сутки
- строительство

8 000 000
-кеңейту
4 000 000
2
Шикізатты сақтауға арналған тоңазытқыш камерасы, етті сүйегінен сылу және бөлу цехы, вакуумді және (немесе) газды орамада шұжық өнімдерін және ет өнімдерін және (немесе) консервілер және (немесе) жартылай фабрикаттар өндіру желісі, дайын өнімді сақтауға арналған тоңазытқыщ камералары бар тәулігіне 5 тоннадан бастап шұжық өнімдерін және (немесе) жартылай фабрикаттар және (немесе) консервілер өндіретін ет өңдеу кәсіпорны (цехі). Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
тәулігіне тонна
- құрылыс
100 000 000
- кеңейту
50 000 000
3
Ершікті тартқыш*
1 бірлік
25 000 000
4
Жартылай тіркеме-рефрижератор 20 тоннадан бастап*
20 000 000
5
Жартылай тіркеме-рефрижератор 20 тоннадан бастап аспалы жолдарымен*
30 000 000
6
Рефрижератор (ет және ет өнімдерін тасымалдауға арналған тоңазытқыш жабдығы бар автомашина)*:
6.1
жүк көтергіштігі 1,5 тоннадан 5 тоннаға дейін*
9 200 000
6.2
жүк көтергіштігі 5 тонна және одан жоғары*
19 700 000
6.3
секцияға бөлінген, малды тиеу/түсіру сатысы бар жартылай тіркемелі мал тасығыш *
32 000 000
6.4
Мал тасуға арналған тартқыш *
25 000 000
Ескертпе:
* - 1 ет комбинатына екі бірліктен артық емес.
Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдық сатып алынған сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 8 "Сүт өңдеу объектісін құру және кеңейту, сүт қабылдау пункттерін құру, ауыл шаруашылығы кооперативтері, дайындаушы ұйымдар, сүт қабылдау пункттері мен сүт өңдеу кәсіпорындары үшін жабдық пен техника сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуатын өлшеу бірлігі
Қуат немесе техника/машина/жабдықтар бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Сүтті өңдеуге, сүт өнімдерін өлшеп-орауға және сақтауға арналған технологиялық жабдығы бар, өндірістік қуаты тәулігіне 1 тоннадан басталатын сүт өңдеу зауыты. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
тәулігіне 1 тонна
- құрылыс

520 000
1.2
Пресс
500 000
1.3
Оборудование разрыхлительно-очистительное для шерстяных угаров (не более 1 комплекта)
1 500 000
2.
Передвижной стригальный пункт (двухосный автоприцеп с раскрывающимся кузовом, сортировочная сетка, пресс, экспресс оборудования для определения тонины, штабелер).
11 000 000
Паспорт проекта № 10 "Создание и расширение предприятий по переработке шкур и шерсти сельскохозяйственных животных"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1.
Предприятие по первичной переработке шерсти от 350 килограммов /час
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
- строительство
868 000 000
- расширение
430 000 000
2.
Предприятие по глубокой переработке шерсти от 1000 килограммов в сутки
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
- строительство
4 000 000 000
- расширение
4 000 000 000
3.

520 000
1.2
Пресс
500 000
1.3
Жүн қалдықтарына арналған қопсытқыш-тазартқыш жабдық (1 жиынтықтан артық емес)
1 500 000
2
Жылжымалы қырқу пункті (ашылмалы корпусы бар екі осьті тіркеме, сұрыптау торы, пресс, жүннің жіңішкелігін анықтауға арналған экспресс жабдықтар, штабелер).
11 000 000
№ 10 "Ауыл шаруашылығы жануарларының терісі мен жүнін өңдеу кәсіпорындарын құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Ең жоғары жол
берілетін құны,
теңге/бірлік
1
Сағатына 350 килограмнан бастап жүнді бастапқы өңдеу кәсіпорны
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады
- құрылысы
868 000 000
- кеңейту
430 000 000
2
Тәулігіне 1000 килограмнан бастап жүнді тереңдете өңдеу кәсіпорыны. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады
- құрылыс
4 000 000 000
- кеңейту
4 000 000 000
3

Предприятие по первичной переработке шкур КРС от 600 штук в сутки, МРС – 2000 штук в сутки.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
- строительство
661 000 000
- расширение
300 000 000
4.
Предприятие по глубокой переработке шкур КРС от 2 000 штук в сутки, МРС – 5 000 штук в сутки.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
- строительство
4 600 000 000
- расширение
2 300 000 000
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование c долей возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 11 "Внедрение водосберегающих технологий орошения с созданием и расширением инфраструктуры для забора и подачи воды"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 50 %
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, оборудования
Единица измерения
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу измерения, тенге
Инфраструктура для забора и подачи воды:
гектар
для дождевальных машин кругового и фронтального действия, стационарной или быстро разборной системы дождевания (спринклерная система), а также оросительной системы капельного орошения
800 000
для дождевальных машин барабанного типа
400 000
Дождевальные машины
фронтального и кругового действия
до 50 гектаров включительно
800 000
свыше 50 гектаров
600 000
барабанного типа
производительностью не более 25 гектаров (за исключением КНР)
700 000
модели производства страны КНР не более 12 гектаров
200 000
Стационарная или быстро разборная система дождевания (спринклерная система)
600 000
Оросительная система капельного орошения

Тәулігіне 600 данадан бастап ірі қара мал терісін, 2000 дана ұсақ мал терісін бастапқы өңдеу кәсіпорыны.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады
- құрылыс
661 000 000
- кеңейту
300 000 000
4
Тәулігіне 2 000 данадан бастап ірі қара мал терісін және 5 000 дана ұсақ мал терісін тереңдете өңдеу кәсіпорыны.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
- құрылыс
4 600 000 000
- кеңейту
2 300 000 000
Ескертпе:
Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 11 "Су алу және беруге арналған инфрақұрылымын құру және кеңейту арқылы су үнемдейтін суару технологияларын енгізу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 50%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңг
Су алу және беру үшін инфрақұрылым:
гектар
айналмалы және фронтальді жұмыс істейтін жаңбырлатқыш машиналар, стационарлық немесе тез жиналмалы жаңбырлатқыш жүйе (спринклерлік жүйе), сондай-ақ тамшылатып суару жүйесі үшін
800 000
барабан типті жаңбырлатқыш машина үшін
400 000
Фронтальді және айналмалы жұмыс істейтін жаңбырлатқыш машиналар:
50 гектарға дейін қоса алғанда
800 000
50 гектардан астам
600 000
барабан типті
өнімділігі 25 гектардан аспайтын (ҚХР-ды қоспағанда)
700 000
ҚХР-да өндірілген 12 гектардан аспайтын модельдер
200 000
Стационарлық немесе тез жиналмалы жаңбырлатқыш жүйе (спринклерлік жүйе)
600 000
Тамшылатып суару жүйесі

800 000
Примечание:
Стоимость проекта определяется согласно проектно-сметной документации (далее – ПСД). При этом в ПСД указывается наряду с созданием и расширением инфраструктуры для забора и подачи воды, также указывается раздел выбора вида внедряемых водосберегающих технологий. Вид экспертизы проектов определяется в соответствии Правилами определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам утвержденным Приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 165 (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2015 года № 10666) по уровню ответственности.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж дождевальных машин, стационарной или быстро разборной системы дождевания (спринклерная система), оросительной системы капельного орошения, они субсидируются без разработки ПСД в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату). Также предоставляются заводской паспорт происхождения водосберегающего оборудования.
*К дождевальным машинам относятся: дождевальных машин кругового действия, фронтального действия, а также барабанного типа.
**Инфраструктуре для забора и подачи воды относятся: водозаборное сооружение (при заборе воды из поверхностных водных объектов) или скважина (при заборе воды из подземных вод), насосную станцию (электрическую, дизельную или бензиновую), магистральный трубопровод или канал, разводящие сети, бассейн суточного или декадного регулирования (при необходимости), линию электропередач, трансформаторную подстанцию.
При этом допускается субсидирование по отдельным позициям из перечня инфраструктуры согласно проектно-сметной документации, при этом инфраструктура по отдельным позициям субсидируется по указанному кадастровому номеру не более 1 (одного) раза.
***В случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива или инвестора (услугополучателя), действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности (далее – совместная деятельность) в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, допускается предоставление субсидии, с подтверждением наличия земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности зарегистрированных у членов сельскохозяйственного кооператива, а также у участников договора совместной деятельности с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
При этом для расчета субсидии учитывается совокупная площадь орошаемых земель, зарегистрированных у членов сельскохозяйственного кооператива, а также у участников договора совместной деятельности.

800 000
Ескертпе:
Жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады (бұдан әрі – ЖСҚ). Бұл ретте ЖСҚ су алу және су беруге арналған инфрақұрылымын құру және кеңейтумен қатар, енгізілетін су үнемдеу технологияларының түрін таңдау бөлімі де көрсетіледі. Жобаларды сараптау түрі жауапкершілік деңгейі бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 165 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 сәуірде № 10666 тіркелді) Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларына сәйкес айқындалады.
Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жаңбырлатқыш машиналарды, стационарлық немесе тез жиналмалы жаңбырлатқыш жүйені (спринклерлік жүйе), тамшылатып суару жүйесін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда олар сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн шегінде ЖСҚ әзірлемей субсидияланады. Сондай-ақ су үнемдеу жабдықтың шығу тегі туралы зауыттық паспорт ұсынылады.
* Жаңбырлатқыш машиналарға мыналар жатады: айналмалы, фронтальді жұмыс істейтін сондай-ақ барабан типті жаңбырлатқыш машиналар.
** Суды алу және беру инфрақұрылымына мыналар жатады: су алу құрылғысы (суды жерүсті су объектілерінен алу кезінде) немесе ұңғыма (суды жерасты суларынан алу кезінде), сорғы станциясы (электр, дизель немесе бензин), магистральдық құбыр немесе канал, тарату желілері, тәуліктік немесе онкүндік реттеу бассейні (қажет болған жағдайда), электр желісі, трансформаторлық қосалқы станция.
Бұл ретте жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес инфрақұрылым тізбесінің жекелеген объектілері түрлері бойынша субсидиялауға жол беріледі, бұл ретте жекелеген объектілердің түрлері бойынша инфрақұрылым көрсетілген кадастрлық нөмері бойынша 1 (бір) реттен артық субсидияланбайды.
***Ауыл шаруашылығы кооперативінен немесе бірлескен шаруашылық қызмет (бұдан әрі – бірлескен қызмет) туралы шарт негізінде әрекет ететін инвестор (қызмет алушы) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес өтініш берген жағдайда ауыл шаруашылығы кооперативiнiң мүшелерiнде, сондай-ақ бiрлескен қызмет туралы шартқа қатысушыларда тiркелген жер пайдалану және (немесе) жеке меншiк құқығындағы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiнiң болуын растай отырып, бiрлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшiрмесiн қоса бере отырып, субсидия беруге жол беріледі.
Бұл ретте субсидияны есептеу үшін ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелерінде, сондай-ақ бірлескен қызмет туралы шартқа қатысушыларда тіркелген суармалы жерлердің жалпы алаңы есепке алынады.

**** Затраты на приобретение системы капельного орошения для паспортов проектов № 12, 13 и 14 возмещается в рамках указанных паспортов проектов. При этом, создание инфраструктуры для забора и подачи воды возмещается в рамках паспорта проекта № 11.
***** В случае непосредственного (первичного) забора воды из поверхностных или подземных водных объектов после завершения и получения акта ввода объекта в эксплуатацию, СХТП обеспечивает наличие разрешения на специальное водопользование, опломбирование прибора учета воды, устанавливаемые на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод согласно Правилам оказания государственной услуги "Разрешение на специальное водопользование", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194).
А случае получение услуг по подаче поливной воды СХТП предоставляет договор на вторичное водопользование с водоподающей организацией в соответствии со статьей 69 Водного кодекса РК.
****** В случае освоения под орошение неорошаемых земель инвестор обеспечивает перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой (неорошаемой пашни в орошаемые) в соответствии со статьей 98 Земельного кодекса РК.
******* Отдельное субсидирование капельных лент (капельных труб) не допускается
******** Возмещение затрат на инфраструктуру для забора и подачи воды без внедрения водосберегающих технологий допускается, при этом СХТП обеспечивает внедрение водосберегающих оборудовании (с указанием вида технологии) в течение года со дня подписания акта ввода инфраструктуры.
********* Возмещение затрат на водосберегающее оборудование без инфраструктуры допускается, при этом СХТП обеспечивает создание инфраструктуры в течение года со дня подписания акта ввода водосберегающего оборудования.
Паспорт проекта № 12 "Строительство и расширение тепличного комплекса"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 30%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Тепличный комплекс должен включать: автономные источники тепловой энергии (при необходимости), термоаккумулятор, систему обогрева и климатического контроля, систему автоматического доувлажнения воздуха, досветки (при необходимости), производства углекислого газа, зашторивания, технологию беспочвенного выращивания на искусственном субстрате (в случае отсутствия почвы для выращивания), автоматические системы малообъемного выращивания культур (капельное орошение, узлы подготовки питательных растворов, водоподготовка):
1 гектар
1. Покрытие из пленки/поликарбоната:.

**** № 12, 13 және 14 жоба паспорттары үшін тамшылатып суару жүйесін сатып алу құны көрсетілген жоба паспорттары шегінде өтеледі. Бұл ретте су алуға және беруге арналған инфрақұрылым құру № 11 жобаның паспорты аясында субсидияланады.
***** Жерүсті немесе жерасты су объектілерінен тікелей (бастапқы) су алу кезінде объектіні пайдалануға беру актісін аяқтағаннан кейін және алғаннан кейін АШТӨ "Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 тіркелген) бекітілген "Арнайы су пайдалануға рұқсат" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына сәйкес арнайы су пайдалануға рұқсат алуды, суды алу немесе ағызу жөніндегі құрылыстарда немесе құрылғыларда орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалауды қамтамасыз етеді.
Ал АШТӨ ҚР Су кодексінің 69-бабына сәйкес қосалқы (қайталама) суармалы су беру қызметтерін алған жағдайда су ұйымдарымен жасалынған келісім-шартты ұсынады.
******Егер суарылмайтын жерлерге суарылатындай жағдай жасалса, инвестор ҚР Жер кодексінің 98-бабына сәйкес ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрінен екінші түріне (суарылмайтын егістіктен суарылатын егістікке) ауыстыруды қамтамасыз етеді.
******* Тамшылату таспаларын (тамшылату құбырларын) бөлек субсидиялауға жол берілмейді
******** Су үнемдейтін суару технологияларын ендірмей су алу және беру инфрақұрылымы шығындарын өтеуге жол беріледі, бұл ретте АШТӨ инфрақұрылымды енгізу актісіне қол қойылғанкүннен бастап бір жылдың ішінде су үнемдеу технологияларын (технологияның түрін көрсете отырып) енгізуді қамтамасыз етеді.
********* Су үнемдеу жабдыққа арналған шығындарды инфрақұрылымсыз өтеуге жол беріледі, бұл ретте АШТӨ су үнемдеу жабдығын енгізу актісіне қол қойылған күннен бастап бір жыл ішінде инфрақұрылым құруды қамтамасыз етеді.
№ 12 "Жылыжай кешенін салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 30%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңг
Жылыжай кешенінде мыналар болуы тиіс: жылу энергиясының автономды көздері (қажет болған жағдайда), термоаккумулятор, жылыту және климаттық бақылау жүйесі, ауаны автоматты түрде жете ылғалдандыру, жарық беру (қажет болған жағдайда), көмір қышқыл газын өндіру, перделеу жүйесі, жасанды субстратта (өсіру үшін топырақ болмаған жағдайда) топырақсыз өсіру технологиясы, дақылдарды аз көлемде өсірудің автоматты жүйесі (тамшылатып суару, қоректік ерітінділерді дайындау тораптары, су дайындау).
1 гектар
1.Үлдірден/поликорбанаттан жасалған жабын:

1.1. Строительство.
288 966 000
(при строительстве)
1.2.Расширение.
144 483 000
(при расширении)
2. Покрытие из стекла:
2.1.строительство
540 845 000
(при строительстве)
2.2. расширение
270 422 500
(при расширении)
Примечание:
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации В случае, если проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, допускается субсидирование приобретенного оборудования в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).

1.1. Құрылыс.
288 966 000 (құрылыс кезінде)
1.2. Кеңейту
144 483 000 (кеңейту кезінде)
2. Шыныдан жасалған жабын:
2.1. құрылыс
540 845 000 (құрылыс кезінде)
2.2. кеңейту
270 422 500 (кеңейту кезінде)
Ескертпе:
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады. Егер жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.

Паспорт проекта № 13 "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 40 %
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности или техники/ машин/ оборудования, тенге
Закладка интенсивного яблоневого сада осуществляется по следующей технологии: - с использованием саженцев на карликовых и полукарликовых клоновых подвоях, в том числе саженцев книп-баум, посадочный материал должен свободным от болезней и вредителей; - с количеством саженцев от 2000 до 5714 штук на 1 гектар***; - с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 метров над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций; - с применением системы капельного орошения; - с использованием защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов *
1 гектар

№ 13 "5 гектардан басталатын қарқынды алма бағын отырғызу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 40%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат немесе техника/машина/жабдықтар бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңг
Қарқынды алма бағын отырғызу мынадай технология бойынша жүзеге асырылады: - аласа бойлы және жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерін, оның ішінде книп-баум көшеттерін пайдалана отырып, отырғызатын материал аурулар мен зиянкестерден таза болуы тиіс; - 1 гектарға көшеттер саны 2000 данадан 5714 данаға дейін***; - тіреуіш бағаналы мырышталған сымды пайдалана отырып, тартатын (негізгі) бағаналардан, аралық бағаналардан (биіктігі топырақтың бетінен кемінде 2,0 м) тұратын тіреуіш бағаналарды (тіреуішті), тіреуіш бағанаға көшетті бекіту элементтерін, керме құрылғыларды, зәкір немесе тірек конструкцияларды қолдана отырып; - тамшылатып суару жүйесін қолдана отырып; - құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныш торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып*
1 гектар

4 115 000
Примечание: * субсидирование защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) осуществляется по факту установки в течении четырех лет закладки сада, поданному условию не требуется установка защитной сетки в начале закладки сада; ** приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования (при необходимости); *** минимальный норматив земель под интенсивный яблоневый сад, при субсидировании первой единицы техники составляет от 5 до 20 гектаров. Субсидирование второй единицы техники одного вида осуществляется при превышении на 50% и более минимального норматива в 20 гектаров. Наличие соответствующих минимальному нормативу площадей земель под интенсивный яблоневый сад, подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды). При расширении насаждений, если площадь ранее заложенного инвестором яблоневого сада составляет не менее 5 гектар субсидируется закладка яблоневого сада менее 5 гектар. Саженцы, просубсидированные в рамках настоящих Правил, не субсидируются в рамках Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства (далее – Правила субсидирования повышения урожайности), утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209), равно как саженцы, просубсидированные в рамках Правил субсидирования повышения урожайности не субсидируются в рамках настоящих Правил.

4 115 000
Ескертпе: * қорғаныш торын (бұршақ жауынға қарсы, күннен қорғайтын) субсидиялау бақша салынған төрт жыл бойы орнату фактісі бойынша жүзеге асырылады, осы шарт бойынша бақ отырғызу басында қорғаныш торын орнату талап етілмейді; ** ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарын сатып алу (қажет болған жағдайда); *** техниканың бірінші бірлігін субсидиялау кезінде қарқынды алма бағына арналған жердің ең аз нормативі 5-тен 20 гектарды құрайды. Бір түрдегі техниканың екінші бірлігін субсидиялау ең төменгі норматив 20 гектарда 50%-ға және одан артық артқан кезде жүзеге асырылады. Ең аза нормативтерге сәйкес келетін қарқынды алма бағына арналған жер алаңдарының бар-жоғы меншік құқығындағы жер учаскесі актісімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығы актісімен расталады. Егер инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) бұрын салған алма бақшасының алаңы кемінде 5 гектарды құраса, екпелер кеңейген кезде алма бақшасының алаңы кемінде 5 гектарды құрайтын болса, алма бағын отырғызу субсидияланады. Осы Қағидалар шеңберінде субсидияланған көшеттер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Шығымдылықты арттыруды субсидиялау қағидалары) шеңберінде субсидияланбайды, сол сияқты Шығымдылықты арттыруды субсидиялау қағидалары шеңберінде субсидияланған көшеттер осы Қағидалар шеңберінде субсидияланбайды.

Паспорт проекта № 14 "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 30%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности или техники/ машин/ оборудования, тенге
Закладка плодово-ягодных культур и винограда осуществляется по следующей технологии: с использованием саженцев на средне- и высокорослых подвоях, посадочный материал должен быть свободным от болезней и вредителей; с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2 метров над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций (при необходимости); с применением системы капельного орошения (за исключением яблони сорта Апорт); с количеством саженцев на 1 гектар***: плодовых семечковых культур – от 500 до 2000 штук; плодовых косточковых культур – от 200 до 2000 штук; орехоплодных культур от 100 до 500 штук; виноград – от 1150 до 2667 штук; ягодных культур – до 40 000 штук на 1 гектар.
1 гектар

№ 14 "5 гектардан басталатын жеміс-жидек дақылдары мен жүзім отырғызу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 30%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат немесе техника/машина/жабдықтар бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
Жеміс-жидек дақылдарын және жүзімді отырғызу мынадай технология бойынша жүзеге асырылады: орта бойлы және ұзын бойлы телітушілердегі көшеттерді пайдалана отырып, отырғызу материалы аурулар мен зиянкестерден таза болуы тиіс; керме (негізгі) бағаналарды, аралық бағаналарды (биіктігі топырақ деңгейінен кемінде 2 метр) қамтитын тіреуіш бағананы (тіректі) қолдана отырып, тіреуіш бағаналы мырышталған сымды, көшетті тіреуіш бағанаға бекіту элементтерін, керме құрылғылары, зәкір немесе тірек конструкциясын (жеміс-жидектерді және Апорт сортты алма ағашын қоспағанда) пайдалана отырып; тамшылатып суару жүйесін қолдана отырып (Апорт сортты алма ағашын қоспағанда); 1 гектарға мынадай көшеттер санымен***: дәнді жеміс дақылдары - 500 данадан 2000 данаға дейін; сүйекті жеміс дақылдары - 200 данадан 2000 данаға дейін; жаңғақ жемісті дақылдар - 100 данадан 500 данаға дейін; жүзім - 1150 данадан 2667 данаға дейін; жидек дақылдары - 1 гектарға 40 000 данаға дейін.
1 гектар

9 889 000
с применением отечественных саженцев:
1 535 000 (плодовых семечковых культур);
1 767 000 (плодовых косточковых культур);
1 847 000 (винограда); 4 500 000 (ягодных культур).
с использованием импортных саженцев
4 887 000 (плодовых семечковых культур); 8 668 000 (плодовых косточковых культур); 1 841 000 (орехоплодных культур); 3 945 000 (виноград); 4 622 000 (ягодных культур);
с использованием защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов (за исключением орехоплодных и ягодных культур) *
1 гектар

9 889 000
отандық көшеттерді пайдалана отырып:
1 535 000 (дәнді жеміс дақылдары);
1 767 000 (сүйекті жеміс дақылдары);
1 847 000 (жүзім);
4 500 000 (жидек дақылдары).
импорттық көшеттерді пайдалана отырып
4 887 000 (дәнді жеміс дақылдары); 8 668 000 (сүйекті жеміс дақылдары); 1 841 000 (жаңғақ жемісті дақылдар); 3 945 000 (жүзім); 4 622 000 (жидек дақылдары);
құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныш торды (бұршақ жауынға қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып (жаңғақ жемісті және жидекті дақылдарды қоспағанда) *
1 гектар

5 129 000
машина для сбора фруктов***
32 090 000
оборудование для обрезки
3 000 000
машина для механического прореживания
4 115 000
Примечание: * субсидирование защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) осуществляется по факту установки в течение четырех лет закладки сада, по данному условию не требуется установка защитной сетки в начале закладки сада; ** приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования (при необходимости); *** минимальный норматив земель под плодово-ягодные культуры и виноград при субсидировании первой единицы техники составляет от 5 до 20 гектаров. Субсидирование второй единицы техники одного вида осуществляется при превышении на 50% и более минимального норматива в 20 гектаров. Наличие соответствующих минимальному нормативу земель под плодово-ягодные культуры и виноград, подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды). При расширении насаждений, если площадь ранее заложенного инвестором (услугополучателем) под плодово-ягодных культуры и виноград составляет не менее 5 гектар субсидируется закладка плодово-ягодных культур и винограда менее 5 гектар. Саженцы, просубсидированные в рамках настоящих Правил, не субсидируются в рамках Правил субсидирования повышения урожайности, равно как саженцы, просубсидированные в рамках Правил субсидирования повышения урожайности не субсидируются в рамках Правил.

5 129 000
жеміс жинауға арналған машина***
32 090 000
кесуге арналған жабдық
3 000 000
механикалық сиретуге арналған машина
4 115 000
Ескертпе: * қорғаныш торын (бұршақ жауынға қарсы, күннен қорғайтын) субсидиялау бақша салынған төрт жыл бойы орнату фактісі бойынша жүзеге асырылады, осы шарт бойынша бақ отырғызу басында қорғаныш торын орнату талап етілмейді; ** ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарын сатып алу (қажет болған жағдайда); *** техниканың бірінші бірлігін субсидиялау кезінде қарқынды алма бағына арналған жердің ең аз нормативі 5-тен 20 гектарды құрайды. Бір түрдегі техниканың екінші бірлігін субсидиялау ең төменгі норматив 20 гектарда 50%-ға және одан артық артқан кезде жүзеге асырылады. Ең аза нормативтерге сәйкес келетін қарқынды алма бағына арналған жер алаңдарының бар-жоғы меншік құқығындағы жер учаскесі актісімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығы актісімен расталады. Егер инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) бұрын салған алма бақшасының алаңы кемінде 5 гектарды құраса, екпелер кеңейген кезде алма бақшасының алаңы кемінде 5 гектарды құрайтын болса, алма бағын отырғызу субсидияланады. Осы Қағидалар шеңберінде субсидияланған көшеттер Шығымдылықты арттыруды субсидиялау қағидалары шеңберінде субсидияланбайды, сол сияқты Шығымдылықты арттыруды субсидиялау қағидалары шеңберінде субсидияланған көшеттер осы Қағидалар шеңберінде субсидияланбайды.

Паспорт проекта № 15 "Создание и расширение объектов для производства мяса птицы мощностью от 5 тысяч тонн в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений - 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Птицефабрика с технологическим оборудованием, зданиями и сооружениями: напольное/клеточное оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, поения, микроклимата, водоснабжения, вентиляции и отопления, освещения, убойный цех, ветеринарный блок, инкубатор, кормоцех, холодильное оборудование, система переработки отходов, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: при строительстве при расширении
1 тонна мяса птицы в год
При строительстве
520 000
При расширении
260 000
Примечание: При этапной реализации субсидируются проекты на создание и расширение объектов для производства мяса птицы с первоначальным этапом мощности от 2 тысяч тонн в год. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату). В случае, если у предприятия имеется комбикормовый завод, и/или мобильный комбикормовый завод, то нет необходимости в строительстве кормоцеха.
Паспорт проекта № 16 "Создание селекционно-гибридного центра с мощностью получения и выращивания от 1200 гибридных свиноматок"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Селекционно-гибридный центр с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарно-санитарным блоком, убойным цехом, весовая, холодильное оборудование, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции, отопления и навозоудаления, генетической лабораторией, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
место свиноматки

№ 15 "Қуаты жылына 5 мың тоннадан басталатын құс етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Техникалық жабдығы, ғимараттары және құстарды ұстауға арналған еденді/торлы жабдықтары, автоматты азықтандыру, суару, микроклимат, сумен жабдықтау, желдету мен жылыту, жарықтандыру желісі, сою цехы, ветеринариялық блогы, инкубатор, азық цехы, тоңазытқыш жабдығы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті технологиялық жабдығы, құрылысжайлары бар құс фабрикасы. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
Жылына
1 тонна құс еті
Салу кезінде
520 000
Кеңейту кезінде
260 000
Ескертпе: Кезең-кезеңмен іске асыру кезінде бастапқы қуаты жылына 2 мың тоннадан басталатын құс етін өндіру объектілерін құру және кеңейту жобалары субсидияланады. Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс. Егер кәсіпорында құрамажем зауыты және/немесе мобильді құрамажем зауыты болса, онда жем цехын салудың қажеті жоқ.
№ 16 "Алу және өсіру қуаты 1200 бас будан мегежіндерден басталатын селекциялық-будандық орталық құру" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары, ветеринариялық-санитариялық блогы, сою цехы, таразысы, тоңазытқыш жабдығы, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, желдету және жылыту жүйелері, генетикалық зертханасы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар селекциялық-гибридтік орталық. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
мегежінге арналған орын

2 500 000
Паспорт проекта № 17 "Создание и расширение объектов для выращивания свиней мощностью от 1000 свиноматок"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Свиноводческий комплекс с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарным пунктом, системой автоматизированного кормления, водоснабжения, навозоудаления, вентиляции и отопления, убойным цехом и системой переработки отходов, весовая, холодильное оборудование, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: при строительстве/расширении при модернизации
место для свиноматки
1 700 000
850 000
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 18 "Создание комбикормового завода"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности или машин/ оборудования, тенге
1
Комбикормовый завод (цех) мощностью от 3 тонн комбикормов/гранулированных кормов в час, включая здание комбикормового завода (цеха), емкости для хранения зерна (силосные корпуса), производственный блок, склады для сырья и готовой продукции с отгрузкой на авто и/или ж/д транспорт, технологическое оборудование для комбикормового завода, складов и силосов, необходимая техника и транспорт. Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: - при строительстве - при расширении
1 тонна в час

2 500 000
Ескертпе: Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 17 "Қуаты 1000 бас мегежіннен басталатын шошқа өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңгее
1
Шошқа басын күтіп-бағуға арналған жабдықталған ғимараттары, ветеринариялық пункті, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, желдету және жылыту жүйелері, сою цехы және қалдықтарды өңдеу жүйесі, таразысы, тоңазытқыш жабдықтары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар шошқа өсіру кешені. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады: салу/жаңғырту кезінде; кеңейту кезінде
мегежінге арналған орын
1 700 000
850 000
Ескертпе: Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 18 "Құрамажем зауытын салу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат немесе техника/машин/жабдықтар бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Құрамажем зауытының (цехының) ғимаратын, астық сақтау сыйымдылықтарын (сүрлемдік корпустар), өндірістік блокты, авто және/немесе теміржол көлігіне тиелімдері бар шикізат және дайын өнімдерге арналған қоймаларды, құрамажем зауытына, қоймаларға және сүрлемдерге арналған технологиялық жабдықты, қоймалар мен сүрлемдерді, қажетті техника мен көлікті қамтитын қуаты сағатына 3 тоннадан басталатын құрамажем/түйіршіктелген азық өндіретін құрамажем зауыты (цехы). Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
сағатына
1 тонна
салу кезінде

270 000 000
135 000 000
2
Мобильный комбикормовый завод мощностью от 15 тонн в час, включающий всасывающую заслонку, молотковую пневмодробилку, зерноплющилку, роторный компрессор, смеситель весовой, аспирацию, всасывающий штуцер, выгрузной шнек, поворотный шнек, комбинированный шлюз, загрузочную воронку, загрузочный шнек, линию для разгрузки при помощи воздуха, дозировочную емкость для кормового масла.
1 единица

270 000 000
кеңейту кезінде
135 000 000
2
Сору жапқышын, балғалы пневмо ұсақтағышты, дәнтүйгішті, роторлы компрессорды, салмақтық араластырғышты, аспирацияны, сорғыш штуцерді, түсіргіш иірмекті, бұрылмалы иірмекті, құрамалы шлюзді, тиеу құйғышын, тиегіш иірмекті, ауа көмегімен түсіру желісін, азықтық майға арналған мөлшерлегіш сыйымдылықты қамтитын қуаты сағатына 15 тоннадан басталатын мобильді құрамажем зауыты.
1 бірлік

Паспорт проекта № 19 "Приобретение техники и оборудования для переработки птичьего помета, мощностью 50 тонн/сутки"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Компостирование помета:
ворошитель
1 единица
108 200 000
фронтальный погрузчик
5 600 000
Сушка помета:
Оборудование для сушки удобрений
1 тонна переработки помета/сутки

№ 19 "Тәулігіне 50 тонна құс саңғырығын өңдеуге арналған техника мен жабдықтар сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуатын өлшеу бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
Саңғырықты компостирлеу:
қопсытқыш
1 бірлік
108 200 000
фронтальді тиегіш
5 600 000
Саңғырықты кептіру:
Тыңайтқыштарды кептіруге арналған жабдық
тәулігіне
1 тонна саңғырық өңдеу

466 700
Биогазовая установка:
Биогазовая установка
1 тонна переработки помета/сутки
11 600 000
Техника и оборудование для всех способов переработки:
Разбрасыватель
1 единица
25 000 000
Оборудование фасовки и упаковки удобрений
1 тонна/сутки
666 670
Паспорт проекта № 20 "Создание и расширение племенного репродуктора в птицеводстве яичного и мясного направления"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25 %
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Строительно-монтажные работы:
1.1
Птичник прародительского/ родительского стада
1 квадратный метр

466 700
Биогаз қондырғысы:
Биогаз қондырғысы
тәулігіне
1 тонна саңғырық өңдеу
11 600 000
Қайта өңдеудің барлық тәсілдеріне арналған техника мен жабдықтар:
Шашқыш
1 бірлік
25 000 000
Тыңайтқыштарды буып-түю және орау жабдықтары
тәулігіне
1 тонна
666 670
№ 20 "Жұмыртқалы және етті бағыттағы құс шаруашылығында асыл тұқымдық репродуктор құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Құрылыс-монтаждау жұмыстары:
1.1
Ата-тектік/ата-енелік табынның құс қорасы
1 шаршы метр

5 600 000
6.7
Передвижная дезинфекционная установка
12 000 000
7
Дизельная электростанция/дизельная генераторная установка
1 единица
22 000 000
Примечание: Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
Паспорт проекта № 21 "Строительство и расширение зернохранилищ"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Расширение зернохранилища для масличных культур с оборудованием, обеспечивающим следующие операции с зерном: приемка, подработка, очистка, обработка, сушка, хранение, внутреннее перемещение и отгрузка, от 5000 тонн хранения.
1 тонна

5 600 000
6.7
Жылжымалы дезинфекциялық қондырғы
12 000 000
7
Дизельді электр станциясы/дизельді генераторлы қондырғы
1 бірлік
22 000 000
Ескертпе: Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады.
№ 21 "Астық сақтау орындарын салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
Астықты қабылдау, өңдеу, тазалау, өңдеу, кептіру, сақтау, ішкі орнын ауыстыру және тиеу операцияларын қамтамасыз ететін жабдығы бар, майлы дақылдарға арналған, сақтау орны 5000 тоннадан басталатын астық қоймасын кеңейту.
1 тонна

20 137
Строительство зернохранилища с оборудованием, обеспечивающим следующие операции с зерном: приемка, подработка, очистка, обработка, хранение, внутреннее перемещение и отгрузка, но не более 10 000 тонн.
1 тонна
33 800
Примечание: Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, допускается субсидирование приобретенного оборудования в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).

20 137
Астықты қабылдау, өңдеу, тазалау, өңдеу, кептіру, сақтау, ішкі орнын ауыстыру және тиеу операцияларын қамтамасыз ететін жабдығы бар, бірақ 10 000 тоннадан аспайтын астық қоймасын салу
1 тонна
33 800
Ескертпе: Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады. Егер жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдықты сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялауға жол беріледі.

Паспорт проекта № 22 "Строительство, расширение картофеле-овощехранилищ от 1 000 тонн"
Доля возмещения инвестиционных вложений:
- с холодильным оборудованием – 50%;
- с вентиляционным оборудованием – 40%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности или машин/ оборудования, тенге
Картофеле-овощехранилище должно включать: холодильное оборудование (в случае необходимости), вентиляционное оборудование, складскую технику.
1 тонна
строительство
85 225
расширение
42 613
Рефрижератор (автомашина с холодильным оборудованием для перевозки плодоовощной продукции) грузоподъемностью от 20 тонн:
седельный тягач*
1 единица
52 841 071
Автокара (вилочный погрузчик) *
1 единица
5 091 426
Пластиковые контейнеры**
1 единица
50 000
*Доля возмещения инвестиционных вложений при комбинированном климат-контроле (с холодильным и вентиляционными оборудованиями) составляет 40%.
**субсидируется по норме 3 единицы на 1500 тонн хранения
***Вместимость одного контейнера 200 килограмм и более. Субсидируется не более 3 единиц пластиковых контейнеров на 1 тонну хранения.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, допускается субсидирование приобретенного оборудования в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).

№ 22 "1 000 тоннадан басталатын картоп-көкөніс сақтау орындарын салу, кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі:
- тоңазытқыш жабдықпен - 50%;
- желдету жабдығымен - 40%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат немесе машина/жабдықтар бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
Картоп-көкөніс сақтау қоймасында мыналар болуы тиіс: тоңазыту жабдығы (қажет болған жағдайда), желдету жабдығы, қойма техникасы. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 тонна
құрылыс
85 225
кеңейту
42 613
Рефрижератор (жеміс-көкөніс өнімдерін тасымалдауға арналған тоңазытқыш жабдығы бар автомашина)
жүк көтергіштігі 20 тоннадан бастап:
ершікті тартқыш**
1 бірлік
52 841 071
Автокар
(ашалы тиегіш)**
1 бірлік
5 091 426
пластикалық контейнерлер***
1 бірлік
50 000
* Аралас климаттық-бақылау үшін (тоңазытқыш жабдықпен және желдету жабдығымен) инвестициялық салымдарды өтеу үлесі 40% құрайды.
** 1500 тн. сақтауға 3 бірлік норма бойынша субсидияланады.
*** Бір контейнердің сыйымдылығы 200 килограмм және одан жоғары. 1 тонна сақтауға 3 бірлік пластик контейнерден артық емес субсидияланады.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады. Егер жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдықты сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялауға жол беріледі.

Паспорт проекта № 23 "Строительство и расширение фруктохранилищ от 1 000 тонн *"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 40%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности или машин/ оборудования, тенге
Фруктохранилище без регулируемой газовой среды должно включать: вентиляционное оборудование, холодильное оборудование, складскую технику.
строительство

№ 23 "1 000 тоннадан басталатын жеміс сақтау орындарын салу және кеңейту*" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 40%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат немесе машина/жабдықтар бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
Реттелетін газды ортасы жоқ жеміс қоймасында мыналар болуы тиіс: желдету жабдығы, тоңазыту жабдығы, қойма техникасы.
1 тонна
құрылыс

** При субсидировании в расчет принимается количество транспортных средств, находящихся на балансе на дату субсидирования и мощности фруктохранилища. Субсидируется не более 8 рефрижераторов на 1000 тонн хранения.
*** вместимость одного контейнера 300 килограмм и более. Субсидируется не более 3 единиц пластиковых контейнеров на 1 тонну хранения.
**** линию производства гофрокартона (гофроагрегат), линию производства гофротары (флексопечать, слоттер, ротационная высечка), штанцевальные формы для ротационной высечки, парогенератор, компрессоры, складскую технику (включая погрузчик с рулонным захватом), оборудование по обвязке готовой продукции, оборудование по прессовке отходов производства. Субсидируются фруктохранилища от 10 000 тонн хранения ***** сортировочно-упаковочное оборудование субсидируется из расчета 1 тонн/час на 800 тонн хранения. По оборудованию, контейнерам и транспорту возможно приобретение и субсидирование вне расширения текущего объема фруктохранилища, но не более максимальных нормативов на 1 тонну хранения. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования и техники без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования, по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату)
Паспорт проекта № 24 "Создание и расширение предприятия по переработке плодов/овощей/бахчевых культур"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие по переработке свежих плодов, овощей и бахчевых культур с необходимым оборудованием для производства одного и более видов соковой и (или) плодоовощной продукции. Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
1 тонна/ час
188 333 300
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
53 333 300
Примечание: Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 25 "Строительство предприятия по переработке картофеля"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге

** Субсидиялау кезінде субсидиялау күніндегі теңгерімдегі көлік құралдарының саны және жеміс сақтау қуаты есепке алынады. 1000 тонна сақтауға 8 тоңазытқыштан артық емес субсидияланады.
*** бір контейнердің сыйымдылығы 300 килограмм және одан жоғары. 1 тонна сақтауға 3 бірлік пластик контейнерден артық емес субсидияланады.
**** гофрокартон өндіру желісі (гофроагрегат), гофротаралар өндіру желісі (флексопринтинг, слоттер, ротациялық ойып кесу), ротациялық ойып кесуге арналған штанцевтік қалыптар, бу генераторы, компрессорлар, қойма техникасы (орамды ұстайтын тиегішті қоса алғанда), дайын өнімді байлау жөніндегі жабдық, өндіріс қалдықтарын сығымдау жөніндегі жабдық. Жеміс сақтау қоймалары 10 000 тонна сақтаудан субсидияланады * * * * * сұрыптау-орау жабдығы 800 тонна сақтауға 1 тонна/сағат есебінен субсидияланады. Жабдықтар, контейнерлер және көлік бойынша жеміс сақтау қоймасының ағымдағы көлемін кеңейтуден тыс, бірақ 1 тонна сақтауға арналған ең жоғары нормативтерден аспайтын сатып алуға және субсидиялауға болады. Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлемей жабдықтар мен техниканың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздейтін болса, сатып алынған жабдық сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жеткізу және жеткізу шарттары бойынша жабдықтың құнынан инвестициялық салымдарды өтеу үлесі мен қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін белгіленген ең жоғары жол берілетін құн шегінде субсидиялауға жатады (немесе) жабдықты монтаждау, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар)
№ 24 "Жемістер/көкөністер/бақша дақылдарын өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңг
Шырын және (немесе) жеміс-көкөніс өнімдерінің бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдықтары бар жаңа піскен жемістер, көкөністер, бақша дақылдарын өңдеу жөніндегі кәсіпорын. Субсидияларды есептеуге арналған шарттар:
қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын шикізат өңдейтін кәсіпорын салу кезінде
1 тонна сағатына
188 333 300
қуаты сағатына 1 тоннадан бастап шикізат өңдейтін кәсіпорынды кеңейту кезінде
53 333 300
Ескертпе: Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады. Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 25 "Картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге

Предприятие по переработке картофеля включает производственный комплекс с необходимым оборудованием для производства одного и (или) более видов продуктов переработки картофеля (картофельные чипсы, картофель фри, полуфабрикаты и другое). Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации: строительство от 140 000 тонн в год по сырью
на одно предприятие
10 588 666 600
Паспорт проекта № 26 "Создание и расширение предприятия по производству масложировой продукции"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие с необходимым оборудованием для переработки масличных культур и (или) производства масложировой продукции.
Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки масличных культур от 500 тонн в сутки
1 тонна/сутки

Картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорын картопты, өңделген өнімдердің (картоп чипсілері, фри картобы, жартылай фабрикат) бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдықтары бар өндірістік кешенді қамтиды. Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады: жылына 140 000 тоннадан бастап шикізат өңдейтін кәсіпорын салу
бір кәсіпорынға
10 588 666 600
№ 26 "Май-тоңмай өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Майлы дақылдарды өңдеуге және (немесе) май-тоңмай өнімдерін өндіруге қажетті жабдықтары бар кәсіпорын. Субсидия есептеу талаптары:
қуаты тәулігіне 500 тоннадан бастап майлы дақылдарды өңдейтін кәсіпорын құрылысы кезінде
тәулігіне 1 тонна

8 313 471
*при строительстве сельскохозяйственным кооперативом предприятия мощностью переработки масличных культур от 100 тонн в сутки
9 987 336
при расширении действующего предприятия мощностью переработки масличных культур от 100 тонн в сутки
3 902 360
при расширении действующего предприятия мощностью от 100 тонн в сутки по сырью для производства пищевых масложировых продуктов, за исключением масла растительного

8 313 471
*ауыл шаруашылығы кооперативтері қуаты тәулігіне 100 тоннадан бастап майлы дақылдарды өңдейтін кәсіпорынды салған кезінде
9 987 336
қуаты тәулігіне 100 тоннадан бастап майлы дақылдарды өңдейтін қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту кезінде
3 902 360
өсімдік майын қоспағанда, тағамдық май-тоңмай өнімдерін өндіруге арналған, қуаты тәулігіне 100 тонна шикізат өңдейтін қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту кезінде

18 764 052
Строительство предприятия с необходимым оборудованием для переработки растительных и животных жиров для производства непищевой масложировой продукции (гранул) мощностью от 3 тонн в сутки
1 тонна/сутки
207 100 416
Примечание: Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
* В рамках настоящего паспорта проекта субсидируется не более одной заявки от одного сельскохозяйственного кооператива
С 1 января 2026 года исключается возмещение части инвестиционных вложений по инвестиционным проектам на создание новых производственных мощностей.

18 764 052
Қуаты тәулігіне 3 тоннадан бастап тағамдық емес май-тоңмай өнімдерін (түйіршіктер) өндіруге арналған өсімдіктерден және жануарлардан алынатын майларды өңдеуге қажетті жабдықтары бар кәсіпорын салу
тәулігіне 1 тонна
207 100 416
Ескертпе: Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады. Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
*Осы жобаның паспорты шеңберінде бір ауыл шаруашылығы кооперативінен тек бір өтінім ғана субсидияланады
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап жаңа өндіріс қуаттылықтарын құруға арналған инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық салымдардың бір бөлігін өтеу алынып тасталады.

При этом, по инвестиционным проектам, введенным в эксплуатацию и получившим инвестиционные субсидии по первому траншу до января 2026 года, допускается получение инвестиционных субсидий по второму траншу после 1 января 2026 года согласно подпункту 2 пункта 16 настоящих Правил.
Паспорт проекта № 27 "Создание и расширение предприятия по производству продуктов переработки зерновых культур"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Предприятие по переработке зерна с необходимым оборудованием для производства одного и более видов крупяной продукции и (или) сухих завтраков. Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 2 тонн в час по сырью для производства крупяной продукции
1 тонна/ час

Бұл ретте, пайдалануға енгізілген және инвестициялық субсидияларды бірінші траншпен 2026 жылғы қаңтарға дейін алған инвестициялық жобалар бойынша осы Қағидалардың 16-тармағының 2) тармақшасына сәйкес инвестициялық субсидияларды 2026 жылғы 1 қаңтардан кейін екінші траншпен алуға жол беріледі.
№ 27 "Дәнді дақылдардың өңделген өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту" жобасының паспорты"
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Жарма өнімінің және (немесе) құрғақ таңғы астың бір және бірнеше түрлерін өндіруге қажетті жабдықтары бар астық өңдеу жөніндегі кәсіпорын. Субсидия есептеу талаптары:
өңдеу қуаты сағатына 2 тоннадан бастап шикізат өңдейтін жарма өнімдерін өндіруге арналған кәсіпорын салу кезінде
сағатына 1 тонна

838 241 450
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 2 тонн в час по сырью для производства крупяной продукции
102 818 435
при строительстве предприятия мощностью от 0,2 тонны в час по производству сухих завтраков
1 тонна/ час
1 500 000 000
при расширении действующего предприятия мощностью от 0,2 тонны в час по производству сухих завтраков
1 200 000 000
2
Предприятие по переработке муки для производства макаронных изделий с необходимым оборудованием для производства одного и более видов продукции. Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
1 тонна/ час

838 241 450
өңдеу қуаты сағатына 2 тоннадан бастап шикізат өңдейтін жарма өнімдерін өндіруге арналған жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде
102 818 435
қуаты сағатына 0,2 тоннадан басталатын құрғақ таңғы ас өндіру жөніндегі кәсіпорын салу кезінде
сағатына 1 тонна
1 500 000 000
қуаты сағатына 0,2 тоннадан басталатын құрғақ таңғы ас өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде
1 200 000 000
2
Бір және (немесе) бірнеше өнім түрлерін өндіруге қажетті жабдығы бар макарон өнімдерін өндіруге арналған ұн өңдеу жөніндегі кәсіпорын. Субсидия есептеу талаптары:
өңдеу қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын шикізат өңдеу кәсіпорнын салу кезінде
сағатына 1 тонна

600 000 000
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 1 тонны в час по сырью
512 244 000
при строительстве предприятия по производству макарон без глютена мощностью от 0,2 тонны в час
1 тонна/час
1 212 146 835
Примечание: Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).

600 000 000
өңдеу қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын шикізат өңдейтін жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде
512 244 000
қуаты сағатына 0,2 тоннадан басталатын глютенсіз макарон өндіретін кәсіпорынды салу кезінде
сағатына
1 тонна
1 212 146 835
Ескертпе: Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады. Егер, инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.

Паспорт проекта № 27.1 "Создание и расширение предприятия по глубокой переработке растениеводческой продукции"
№ п/п
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Доля возмещения инвестиционных вложений для производства продукции высокой технологичной сложности* – 50% (при этом доля возмещения инвестиционных вложений для производства продукции, не отнесенной к продуктам высокой технологичной сложности в полном технологическом цикле – 25%);
Доля возмещения инвестиционных вложений для производства продукции, не отнесенной к продуктам высокой технологичной сложности – 25%
1
Предприятие с необходимым оборудованием для производства одного и (или) более видов продуктов глубокой переработки.
Условия для расчета субсидий:
при строительстве/расширении действующего предприятия по глубокой переработке зерновых культур (за исключением переработки зерна для производства товарной муки), мощностью от 170 тонн сырья в сутки
1 тонна/сутки
9000 000
при строительстве/расширении действующего предприятия по глубокой переработке масличных культур, мощностью от 7 тонн/сутки по основной готовой продукции
1 тонна/сутки
563 386 533
Примечание: Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
*Субсидирование осуществляется при производстве следующей продукции высокой технологической сложности:
крахмалы модифицированные;
глюкоза и сироп из глюкозы;
фруктоза и сироп из фруктозы;
мальтоза и мальтозный сироп;
мальтодекстрин;
концентраты белковые (протеиновые);
соевый изолят;
кислота лимонная;
лецитин и фосфолипиды растительные;
аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу, кроме лизина и глутаминовой кислоты;
лизин, кислота глутаминовая и их соли.

№ 27.1 "Өсімдік өнімдерін тереңдете өңдеу жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту" жобасының паспорты
Р/с №
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуаттылықтарының өлшем бірлігі
Қуаты бірлігіне субсидияларды есептеуге арналған ең жоғары жол берілетін құн, теңге
Технологиялық күрделілігі жоғары өнім өндірсі үшін инвестициялық салымдарды өтеу үлесі* – 50% (бұл ретте толық технологиялық циклде жоғары технологиялық күрделіліктегі өнімдерге жатқызылмаған өнімді өндіру үшін инвестициялық салымдарды өтеу үлесі-25%);
Технологиялық күрделілігі жоғары өнімдерге жатқызылмаған өнімді өндіру үшін инвестициялық салымдарды өтеу үлесі-25%
1
Тереңдете өңдеу өнімдерінің бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдығы бар кәсіпорындар.
Субсидия есептеу талаптары:
- қуаттылығы тәулігіне 170 тонна шикізаттан басталатын дәнді дақылдарды тереңдете өңдеу жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды салу/кеңейту кезінде
тәулігіне 1 тонна
9 000 000
- негізгі дайын өнім бойынша қуаттылығы тәулігіне 7 тоннадан басталатын майлы дақылдарды тереңдете өңдеу жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды салу/кеңейту кезінде
тәулігіне 1 тонна
563 386 533
Ескертпе: Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады. Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануға тиіс.
Ескертпе: Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады. Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануға тиіс.
*Субсидиялау келесі технологиялық күрделілігі жоғары өнімдерді өндіру кезінде жүзеге асырылады:
Модификацияланған крахмалдар
Глюкоза және глюкоза шәрбаты
Фруктоза және фруктоза шәрбаты
Мальтоза және мальтоза шәрбаты
Мальтодекстрин*
Ақуызды (протеинды) концентраттар
Соя изоляты
Лимон қышқылы
Лецитин және өсімдік фосфолипидтері
Оттекті функционалдық топты қамтитын амин қосылыстары, лизин және глютамин қышқылынан басқа
Лизин, глутамин қышқылы және тұздары.

Перечень продукции высокой технологичной сложности составлен в соответствии с Методикой оценки уровня передела товара для включения в перечень приоритетных товаров, утвержденной приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 мая 2022 года №273 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28242).
Паспорт проекта № 28 "Создание и расширение предприятия по производству сахара"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1. Предприятие по переработке сахарной свеклы с необходимым оборудованием для приемки и переработки сырья. Условия для расчета субсидий:
при строительстве предприятия мощностью переработки от 5000 тонн в сутки по сырью
1 тонна/ сутки
8 750 000
при расширении действующего предприятия мощностью переработки от 1600 тонн в сутки по сырью
3 615 384
2. Свеклоприемный пункт:
весы автомобильные
1 тонна
97 125
оборудование сырьевой лаборатории
1 единица
330 000
буртоукладочная машина
1 тонна/час
767 148
оборудование активного вентилирования
1 тонна/час
83 000
3. Линия по переработке жома (прессование)
1 тонна/ сутки
106 783
Линия по переработке жома (грануляция)
1 тонна/ сутки
2 082 753
Примечание: Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования и техники без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование и техника в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости техники и оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 29 "Расширение предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 2 000 тонн продукции в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Линия для производства кондитерских изделий
1 тонна готовой продукции/год

Технологиялық күрделілігі жоғары өнімдердің тізбесі Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 20 мамырдағы №273 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28242 болып тіркелген) бекітілген Басым тауарлар тізбесіне енгізу үшін тауарды қайта бөлу деңгейін бағалау әдістемесіне сәйкес жасалған.
№ 28 "Қант өндіру жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1. Шикізатты қабылдауға және өңдеуге қажетті жабдығы бар қант қызылшасын өңдеу жөніндегі кәсіпорын. Субсидияны есептеу талаптары:
өңдеу қуаты тәулігіне 5000 тоннадан басталатын шикізат өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу кезінде
1 тонна тәулігіне
8 750 000
өңдеу қуаты тәулігіне 1600 тоннадан басталатын шикізат өңдеу жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту кезінде
3 615 384
2. Қант қызылшасын қабылдау пункті:
автомобиль өлшейтін таразы
1 тонна
97 125
шикізат зертханасының жабдығы
1 бірлік
330 000
үйінді тегістеуші машина
тонна/сағ
767 148
белсенді желдету жабдығы
тонна/сағ
83 000
3. Сығынды өңдеу желісі (престеу)
1 тонна тәулігіне
106 783
Сығынды өңдеу желісі (түйіршіктеу)
1 тонна тәулігіне
2 082 753
Ескертпе: Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады. Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, техника мен жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған техника мен жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 29 "Қуаты жылына 2 000 тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнімдер өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі жобаның қуаты
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңг
Кондитерлік өнімдерді өндіруге арналған желі
Жылына 1 тонна дайын өнім

2 040 000
Примечание: Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации. В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленных максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности и доли возмещения инвестиционных вложений от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
Паспорт проекта № 30 "Расширение яичных птицефабрик с увеличением производственной мощности от 50 миллионов яиц в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники, оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, техники, оборудования тенге
Птичник кур-несушек
на 1 квадратный метр одного птичника

2 040 000
Ескертпе: Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады. Егер инвестициялық жоба жобалау-сметалық құжаттама әзірлемей, жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, онда сатып алынған жабдық сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін белгіленген жол берілетін ең жоғары құн және жабдық құнының инвестициялық салымдарды өтеу үлесі шегінде субсидиялануы тиіс.
№ 30 "Өндірістік қуатын жылына 50 миллион жұмыртқадан бастап ұлғайта отырып жұмыртқалы құс фабрикаларын кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Техниканың, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі жобаның қуаты
Қуат, техника, жабдық бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн теңге
Мекиен-тауықтар қорасы
бір құс қорасының 1 шаршы метріне

57 160
Птичник молодняка
62 560
Склад яиц
на 1 квадратный метр
80 400
Инфраструктура и проектно-сметная документация
302 343 584
Оборудование:
Технологическое оборудование - клеточное оборудование для содержания ремонтного молодняка
одно птице место
1 790
Технологическое оборудование - клеточное оборудование для содержания промышленной несушки
одно птице место
2340
Яйцесортировальная машина 90 000 яиц/час
1 единица
352 296 000
Оборудование по убою птицы до 1 500 гол /час
53 020 468
Оборудование по переработке отходов убойного
29 568 000
Холодильное оборудование
23 988 000
Техника:
Кормовоз
1 единица
21 518 000
Яйцевоз-рефрежератор
14 000 000
Трактор
6 855 000
Вилочный погрузчик
11 250 000
Фронтальный погрузчик
8 000 000
Грузовик
17 273 000
Паспорт проекта № 31 "Приобретение оборудования для агрохимических лабораторий по анализу почв"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1
Лаборатория по агрохимическому анализу почв, оснащенная необходимым оборудованием: автоматическим анализатором сегментированного потока c автосамплером, оборудованием для массовой пробоподготовки, спектрофотометром, оборудованием для массового анализа органического углерода (гумуса), пламенным фотометром с компрессором и манометром под газ, мельницей для размола почвенных проб, лабораторным аквадистиллятором, аналитическими весами, термостатом, сушильным шкафом, вытяжным оборудованием

57 160
Балапандар қорасы
62 560
Жұмыртқа қоймасы
1 шаршы метрге
80 400
Инфрақұрылым және жобалау-сметалық құжаттама
302 343 584
Жабдық:
Технологиялық жабдық - құс басын толықтырушы балапан төлін ұстауға арналған тор жабдық
құс орны
1 790
Технологиялық жабдық - өнеркәсіптік мекиенді ұстауға арналған тор жабдық
құс орны
2340
Жұмыртқа сұрыптауыш машина90 000 жұмыртқа/сағат
1 бірлік
352 296 000
Құсты сою жабдығы 1 500 бас/сағат
53 020 468
Сойылған құстың саңғырықтарын өңдеу жабдығы
29 568 000
Тоңазытқыш жабдығы
23 988 000
Техника:
Жем тасушы
1 бірлік
21 518 000
Жұмыртқа тасушы - рефрежератор
14 000 000
Трактор
6 855 000
Ашалы тиегіш
11 250 000
Фронтальді тиегіш
8 000 000
Жүк тасығыш
17 273 000
№ 31 "Топырақты талдау жөніндегі агрохимиялық зертханалар үшін жабдық сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Қажетті жабдықтар: автосамплері бар бөлшектелген ағынды автоматты талдағышпен, жаппай сынама дайындауға арналған жабдықпен, спектрофотометрмен, органикалық көміртекті (гумусты) жаппай талдауға арналған жабдықпен, компрессоры бар жалынды фотометрмен және газға арналған манометрмен, топырақ сынамаларын ұнтақтауға арналған диірменмен, зертханалық аквадистиллятормен, аналитикалық таразылармен, термостатпен, кептіру шкафымен, сору жабдығымен жарақталған топырақты агрохимиялық талдау зертханасы

226 625 446
2
Атомно-эмиссионный спектрометр с индуктивно-связанной плазмой с автосамплером
37 000 000
3
Автоматический пробоотборник почвы
9 719 000
4
Автоматическая лабораторная посудомоечная машина
7 011 750
Приложение 4 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 мая 2024 года № 160
Приложение 4
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка на инвестиционное субсидирование
В ______________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Прошу выплатить мне сумму инвестиционного субсидирования в размере
_______________________________________________ тенге по паспорту проекта № _______
(сумма цифрами и прописью)
"______________________________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)
в соответствии с Правилами субсидирования по возмещению части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденными
приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов № 17320) (далее – Правила).
1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/ филиала, представительства:
наименование _______________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)
_________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
____________________________________________________________________
адрес ___________________________________________________________
номер телефона (факса) _______________________________________________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
согласно приложению 1 к Правилам ____________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
адрес __________________________________________________________
номер телефона ________________________________________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
согласно приложению 1 к Правилам ______________________

226 625 446
2
Автосамплері бар индуктивті-байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометр
37 000 000
3
Автоматты түрде топырақ сынамасын алушы
9 719 000
4
Автоматты түрде зертханалық ыдыс жуғыш машина
7 011 750
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 15 мамырдағы
№ 160 бұйрығына
4-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім
Кімге:____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
Кімнен:___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына сәйкес _________ "__________________________________________________" жобасының паспорты (жоба паспортының толық атауы) бойынша _____________________________________ теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидия (сома санмен және жазбаша) сомасын төлеуді сұраймын.
1. Инвестор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы
________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
________________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
_______________________________________________________________
мекенжайы: ___________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _________________________________________
Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
_______________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)
_______________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ________________________________________________________
кім берді ___________________________________________________
берілген күні ________________________________________________
мекенжайы: __________________________________________________
телефон нөмірі: _________________________________________
Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) бойынша сыныбы

2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение________________________________________________
дата уведомления________________________________________________.
3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива (в случае если инвестор является
сельскохозяйственным кооперативом):
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3

2. Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері ________________________________________________
хабардар еткен күні _____________________________________________
3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері (инвестор ауыл шаруашылығы кооперативі болған жағдайда) туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН/ЖСН-сы
1
2
3

6. Сведения об инвестиционном проекте:
описание _______________________________________________________
сумма инвестиций ____________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых реализуется проект
__________________________________________
расчетная сумма субсидий ________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта
6-1. Сведения о финансовом институте:
наименование финансового института______________________________
справка финансового института с указанием реквизита счета для перечисления
инвестиционных субсидий_________________________________________
7. Предварительный расчет причитающихся субсидий ____________________.
8. Решение рабочего органа о соответствии инвестиционного проекта условиям Правил (в случае, если инвестором
ранее подавалась заявка на первом этапе) _______________________________________.
9. Акт приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых, реконструкции, расширении
производственных мощностей) в соответствии с законодательством Республики Казахстан __________________.
10. Акт ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования)
__________________________.
11. Договора купли-продажи, счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие
инвестиционные вложения на создание новых, реконструкцию, расширение производственных мощностей, документов,
подтверждающих оплату __________________________________.
12. Проектно-сметная документация, имеющая положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с
законодательством Республики Казахстан (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в
соответствии с проектно-сметной документацией) ________________________.

6. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттауы __________________________________________________
инвестициялар сомасы __________________________________________
жоба іске асырылатын қаражат көзі ________________________________
субсидиялардың есептік сомасы __________________________________
инвестициялық жоба іске асырылатын мекенжайы ___________________
6-1. Қаржы институт туралы мәліметтер:
қаржы институтының атауы ______________________________
қаржы институтының инвестициялық субсидияларды аудару шоттарының деректемелері көрсетілген анықтамасы ______________________________________.
7. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі _______________________
8. Инвестициялық жобаның Қағидалардың шарттарына сәйкестігі туралы жұмыс органының шешімі (бұдан бұрын инвестор бірінші кезеңде өтінім берген жағдайда) ____________________________________________________.
9. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісі (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) _______________________.
10. Сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісі (жабдықтар сатып алу кезінде) _______________________________.
11. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттары, шот-фактуралар _____________________________________ төлемді растайтын құжаттар.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама (жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша) __________________________________________.

13. Акты приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования
_______________________________________.
14. Кредитные/лизинговые договора (в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в
финансовых институтах) ________________________________________________________.
15. Подтверждающие документы: бизнес-план, электронные/бумажные счета-фактуры реализации готовой продукции (в
случае подачи заявки на получение второго транша) ________________________________________

13. Ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілері _____________________________
14. Кредиттік/лизингтік шарттар (қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда) ___________________________________________________________________
15. Растаушы құжаттар: бизнес-жоспар, дайын өнімдерді өткізу туралы электрондық шот-фактуралар (екінші транш алуға өтінім берілген жағдайда) ___________________________________________________________________

17. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление
недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение,
выгрузку и использование персональных данных.
Подтверждаю, что я/мы как инвестор соответствуем требованиям пункта 6 Правил.
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства,
а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики
Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений, а также в случае неисполнения
требований пункта 39 Правил обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно
полученных денежных средств.
Настоящим даю согласие на увеличение суммы инвестиционного субсидирования в случае выделения
дополнительных средств в рамках пункта 17 Правил.
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 5 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 мая 2024 года № 160
Приложение 8
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
14 (четырнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Подписанный рабочим органом (услугодателем) договор инвестиционного субсидирования, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9:00 до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
По инвестиционным проектам, которые не введены в эксплуатацию, услугополучатель подает электронную заявку, подписанную электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, с прикреплением к ней необходимых документов, указанных в заявке, в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта).
По инвестиционным проектам, введенным в эксплуатацию, а также по фактически приобретенной технике, машинам и оборудованию, услугополучатель подает электронную заявку, подписанную ЭЦП услугополучателя, с прикреплением к ней необходимых документов, указанных в заявке, в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта).
После завершения работ услугополучатель подает электронную заявку на инвестиционное субсидирование по форме согласно приложению 3 к Правилам субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях (далее – Правила), утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320), подписанную ЭЦП услугополучателя, в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта).
К заявке прилагаются следующие подтверждающие, правоустанавливающие и (или) регистрационные документы:

17. Жобаның толтырылған паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Мен/Біз инвестор ретінде Қағидалардың 8-тармағының талаптарына сай екенімізді растаймын.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын/растаймыз.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, сондай-ақ Қағидалардың 48-тармағының талаптары орындалмаған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз алынған қаражатты қайтаруға міндеттенемін.
Осымен Қағидалардың 18-тармағы шеңберінде қосымша қаражат бөлінген жағдайда, инвестициялық субсидиялау сомасын ұлғайтуға келісім беремін.
Инвестор 20 __ жылғы "__" ________ сағат _____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі - ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _______-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 15 мамырдағы
№ 160 бұйрығына
5-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
14 (он төрт) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішанара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) қол қойған инвестициялық субсидиялау шарты не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектісінің жұмыс кестесі
Порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09:00-ден 17:30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Пайдалануға тапсырылмаған инвестициялық жобалар бойынша көрсетілетін қызметті алушы өтінімде көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық өтінімді "PDF (Portable Document Format)" форматында (көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) расталған қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі) береді.
Пайдалануға тапсырылған инвестициялық жобалар бойынша, сондай-ақ нақты сатып алынған техника, машиналар мен жабдықтар бойынша көрсетілетін қызметті алушы "PDF (Portable Document Format)" форматында өтінімде көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық өтінімді (көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) расталған қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі) береді.
Жұмыс аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы "PDF (Portable Document Format)" форматында (көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) расталған қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі), көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға электрондық өтінімін береді.
Өтінімге мынадай растаушы, құқық белгілеуші және (немесе) тіркеу құжаттары қоса беріледі:

1) копии акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) или акта ввода в эксплуатацию пускового комплекса или очереди инвестиционного проекта (по случаям, указанным в пункте 15 Правил) в соответствии с формой акта приемки объекта в эксплуатацию, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15141) (далее – форма акта приемки объекта в эксплуатацию), а также в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности);
2) копии акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования);
3) копии договоров купли-продажи, электронные и/или бумажные счета-фактуры (за исключением программ льготного финансирования, предоставляемых без софинансирования со стороны инвестора (услугополучателя) через дочерние и зависимые компании национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса) по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
4) копии проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией);
5) копии актов приема-передачи техники, машин, оборудования;
6) копии кредитных/лизинговых договоров, заверенные финансовым институтом в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
7) в случае подачи заявки на получение второго транша в соответствии с подпунктом 2) пункта 16 Правил инвестор (услугополучатель) прикрепляет в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия бумажного варианта) подтверждающие документы:
бизнес-план;
электронные счета-фактуры по реализации готовой продукции;
8) копии свидетельства о постановке на регистрационный учет по НДС (для субъектов АПК, состоящих на регистрационном учете по НДС).
9) по паспорту проекта № 4 и в случае непосредственного (первичного) забора воды из поверхностных или подземных источников по паспорту проекта № 11 дополнительно:

1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысанына (бұдан әрі – объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысаны) сәйкес, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заң) 73-бабының 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) немесе инвестициялық жобаның іске қосу кешенін немесе кезегін пайдалануға беру актісінің (Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша) көшірмелері;
2) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің көшірмесі (жабдықтар сатып алу кезінде);
3) жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттарының, электрондық және/немесе қағаз түріндегі шот-фактуралардың (агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес және тәуелді ұйымдары арқылы инвестордың (қызмет алушудың) қоса қаржыландыруынсыз берілетін жеңілдетілген қаржыландыру бағдарламаларын қоспағанда), төленген төлемді растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама көшірмелері (жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша);
5) техниканы, машиналар мен жабдықтарды қабылдау-беру актілерінің көшірмелері;
6) инвестициялық салымдар қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты растаған кредиттік/лизингтік шарттардың көшірмелері;
7) Қағидалардың 16-тармағының 2)-тармақшасына сәйкес екінші траншты алуға өтінім берілген жағдайда, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі) растайтын құжаттарды қоса береді:
бизнес-жоспар;
дайын өнімді өткізу бойынша электрондық шот-фактуралар;
8) ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі (ҚҚС бойынша тіркеу есебінде тұрған АӨК cубъектілері үшін);
9) № 4 жобаның паспорты бойынша және жерүсті немесе жерасты көздерінен суды тікелей (бастапқы) алған жағдайда № 11 жобаның паспорты бойынша қосымша:

копию разрешения на специальное водопользование, полученного согласно Правилам оказания государственной услуги "Разрешение на специальное водопользование", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194);
10) по паспорту проекта № 4 дополнительно:
копию документа, подтверждающего государственную регистрацию прав на водохозяйственное сооружение;
по колодцам (скважинам) для аридных зон – копию сведений о качественном состоянии земельного участка с указанием аридности зон;
копию технического паспорта водозаборной скважины по форме согласно приказу Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 июня 2009 года № 326 "Об утверждении Правил проведения паспортизации гидромелиоративных систем и водохозяйственных сооружений и форму паспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5714);
копии электронных счет-фактур, платежных документов, подтверждающих факт оплаты инвестором (услугополучателем) услуг подрядной организации по строительству и бурению колодцев (скважин), а также стоимость труб с указанием его толщины и диаметра;
копию заключенного договора с подрядчиком;
копии лицензии подрядчика на строительно-монтажные работы по подвиду буровые работы в грунте, а также на изыскательскую деятельность по подвиду полевые исследования грунтов, гидрогеологические исследования;
11) справка финансового института с указанием реквизита счета инвестора (услугополучателя) для перечисления инвестиционных субсидий в случае использования инвестором (услугополучателем) собственных средств;
12) справка финансового института с указанием реквизита счета финансового института для перечисления инвестиционных субсидий в счет погашения основного долга инвестора (услугополучателя).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 тіркелген) бекітілген "Арнайы су пайдалануға рұқсат" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына сәйкес алынған арнайы су пайдалануға рұқсаттың көшірмесі;
10) № 4 жобаның паспорты бойынша қосымша:
су шаруашылығы құрылысжайларына құқықтардың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
аридтік аймақтарға арналған құдықтар (ұңғымалар) бойынша – аймақтардың құрғақшылдығы көрсетілген жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы мәліметтердің көшірмесі;
"Гидромелиорациялық жүйелер мен су шаруашылығы құрылысжайларының паспорттарын жүргізу қағидасын және паспорт нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 4 маусымдағы № 326 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5714 тіркелген) сәйкес нысан бойынша су алу ұңғымасының техникалық паспортының көшірмесі;
инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) ұңғымаларды (ұңғымаларды) салу және бұрғылау жөніндегі мердігер ұйымның қызметтеріне ақы төлеу фактісін, сондай-ақ оның қалыңдығы мен диаметрін көрсете отырып, құбырлардың құнын растайтын электрондық шот-фактуралардың, төлем құжаттарының көшірмелері;
мердігермен жасалған шарттың көшірмесі;
мердігердің топырақты бұрғылау жұмыстарының кіші түрлері бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарына, сондай-ақ топырақты далалық зерттеулердің кіші түрлері бойынша іздестіру қызметіне, гидрогеологиялық зерттеулерге лицензиялардың көшірмелері;
11) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) өз қаражатын пайдаланған жағдайда инвестициялық субсидияларды аудару үшін инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) шотының деректемесін көрсете отырып, қаржы институтының анықтамасы;
12) инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) негізгі борышын өтеу есебіне инвестициялық субсидияларды аудару үшін қаржы институты шотының деректемесін көрсете отырып, қаржы институтының анықтамасы.
9
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің белгіленуі;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www. gov. kz.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 77 77.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 6 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 мая 2024 года № 160
Приложение 12
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Договор инвестиционного субсидирования № __
город _________
"_______________" 20__ года
Государственное учреждение "__________________________________", в лице руководителя управления (или лица его заменяющего на основании приказа) ______________________, действующего на основании Положения о государственном учреждении "_____________________________________________", именуемое в дальнейшем "Рабочий орган", с одной стороны, и __________________________ в лице _____________________, действующего на основании ___________, именуемый в дальнейшем "Инвестор" с другой стороны, совместно именуемые Стороны, а по отдельности Сторона либо как указано выше, заключили настоящий Договор инвестиционного субсидирования (далее – Договор) о нижеследующем.
Глава 1. Общие положения
Основаниями для заключения настоящего Договора являются:
1) Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320) (далее – Правила субсидирования);
2) Решение рабочего органа № ___ от ______ 20__ года.
Глава 2. Термины и определения
2. В настоящем Договоре используются понятия, указанные в Правилах субсидирования.
Глава 3. Предмет Договора
3.1 По условиям настоящего Договора Рабочий орган осуществляет инвестиционное субсидирование части расходов Инвестора на следующих условиях:
Паспорт проекта (согласно Правилам субсидирования)
Общий размер инвестиционных вложений Инвестора по инвестиционному проекту
Размер инвестиционных субсидий
Номер решение рабочего органа
Дата решения рабочего органа

1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналасқан.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы:
1414, 8 800 080 77 77.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 15 мамырдағы
№ 160 бұйрығына
6-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
12-қосымша
№__ инвестициялық субсидиялау шарты
_______ қаласы
20___ жылғы "__" _______
Бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын "______________________" мемлекеттік мекемесінің атынан "_____________________________" мемлекеттік мекемесі туралы ереже негізінде әрекет ететін басқарма басшысы (немесе бұйрық негізінде оны алмастыратын адам) ________________ бір тараптан және бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын, ______________ атынан _____________________ негізінде әрекет ететін _____________________, бірге Тараптар, ал жеке-жеке Тарап деп жоғарыда көрсетілгендей аталатындар төмендегілер туралы осы Инвестициялық субсидиялау шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты.
1-тарау. Жалпы ережелер
Осы Шартты жасауға мыналар негіз болып табылады:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) (бұдан әрі - Субсидиялау қағидалары);
2) Жұмыс органының 20 __ жылғы ______________ №___ шешімі.
2-тарау. Терминдер мен айқындамалар
2. Осы шартта Субсидиялау қағидаларында көрсетілген ұғымдар пайдаланылады.
3-тарау. Шарттың мәні
3.1 Осы Шарттың талаптары бойынша Жұмыс органы Инвестор шығыстарының бір бөлігін инвестициялық субсидиялауды мынадай шарттармен жүзеге асырады:
Жобаның паспорты (Субсидиялау қағидаларына сәйкес)
Инвестициялық жоба жөніндегі инвестордың инвестициялық салымдарының жалпы мөлшері
Инвестициялық субсидиялардың мөлшері
Жұмыс органы шешімінің нөмірі
Жұмыс органы шешімінің күні

3.2 Инвестиционное субсидирование производится за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете _______________ области (города республиканского значения, столицы) на соответствующий финансовый год.
Глава 4. Порядок и условия перечисления средств Инвестору
4.1 Сумма инвестиционных субсидий в размере __________ (______) тенге перечисляется Рабочим органом на расчетный счет Инвестора при использовании Инвестором собственных средств или перечисляется Рабочим органом в финансовый институт в счет погашения основного долга Инвестора при приобретении техники, машин, оборудования и других объектов в кредит/лизинг.
4.2 Отсчет срока инвестиционного субсидирования начинается с момента вступления настоящего Договора в силу.
4.3 Стороны в рамках настоящего Договора согласились, что в случае если день платежа приходится на нерабочий или праздничный день, платеж производится на следующий за ним рабочий день.
4.4 Инвестиционные субсидии выплачиваются Инвестору согласно паспортам проектов, указанным в Правилах субсидирования.
4.5 Инвестиционные субсидии выплачиваются по инвестиционным вложениям Инвестора на приобретение новой, ранее неиспользованной техники, машин и оборудования.
4.6. Все операции производятся в национальной валюте – тенге.
Глава 5. Права и обязанности Сторон
5.1 Инвестор вправе:
использовать технику, машины и оборудование для других видов деятельности в случае сезонного простоя при условии предварительного письменного уведомления Рабочего органа.
5.2 Инвестор обязан:
своевременно и в полном объеме исполнять условия Правил субсидирования;
своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по Договору;
своевременно предоставлять по запросу Рабочего органа документы и информацию, связанные с исполнением настоящего Договора;
предоставить Рабочему органу доступ для осмотра объекта Инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей;
в случае начала процедуры своей ликвидации, реабилитации или банкротства, а также, если деятельность Инвестора приостановлена в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан незамедлительно информировать в письменном виде Рабочий орган;
не передавать и не раскрывать информацию об условиях и реализации настоящего Договора третьим лицам без предварительного письменного согласия Сторон;
своевременно извещать Рабочий орган обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора.
5.3 Рабочий орган вправе:
запрашивать у Инвестора все необходимые документы и информацию о ходе реализации инвестиционного проекта и данного Договора.

3.2 Инвестициялық субсидиялау тиісті қаржы жылына _______ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетінде көзделген қаражат есебінен және шегінде жүргізіледі.
4-тарау. Инвесторға қаражат аудару тәртібі мен шарттары
4.1 ________ (_______) теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидия сомасын Жұмыс органы Инвестордың өз қаражатын пайдаланған кезде Инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) есептік шотына немесе Жұмыс органы қаржы институтына техника, машиналар, жабдықтар және басқа да объектілерді кредит/лизингке сатып алған кезде Инвестордың негізгі борышын өтеу есебіне аударады.
4.2 Инвестициялық субсидиялау мерзімін санау осы Шарттың күшіне енген сәтінен бастап басталады.
4.3 Тараптар осы Шарт шеңберінде, егер төлем күні жұмыс емес күнге немесе мереке күнге сәйкес келсе, төлем олардан кейінгі жұмыс күні жүргізіледі деп келісті.
4.4 Инвестициялық субсидия Инвесторға Субсидиялау қағидаларында көрсетілген жобалар паспорттарына сәйкес төленеді.
4.5 Инвестициялық субсидиялар Инвестордың жаңа, бұрын қолданылмаған техниканы, машиналар мен жабдықтарды сатып алуға арналған инвестициялық салымдары бойынша төленеді.
4.6. Барлық операциялар ұлттық валюта - теңгемен жүргізіледі.
5-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5.1 Инвестор:
- техниканы, машиналар мен жабдықтарды Жұмыс органын алдын ала жазбаша хабардар ету шартымен маусымдық тоқтап тұрған жағдайда қызметтердің басқа түрлері үшін пайдалануға құқылы.
5.2 Инвестор:
Субсидиялау қағидаларының шарттарын уақтылы және толық көлемде орындауға;
Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға;
осы Шартты орындауға байланысты құжаттар мен ақпаратты Жұмыс органының сұратуы бойынша уақтылы ұсынуға;
Жұмыс органына Инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктелгеніне көз жеткізу үшін рұқсат беруге;
өзіне қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсім басталған жағдайда, сондай-ақ, егер Инвестордың қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылған жағдайда, Жұмыс органын жазбаша түрде дереу хабардар етуге;
осы Шарттың талаптары мен оны іске асыру жөніндегі ақпаратты үшінші тұлғаларға Тараптардың алдын ала жазбаша келісімінсіз бермеуге және ашпауға;
Жұмыс органын осы Шарттың талаптарын орындауға әсер ететін барлық мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуге міндетті.
5.3 Жұмыс органы:
- Инвестордан инвестициялық жоба мен осы Шартты іске асыру барысы туралы барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуға құқылы.

5.4 Рабочий орган обязан:
перечислить средства, предусмотренные для инвестиционного субсидирования, указанные в пункте 3.1 настоящего Договора;
проводить мониторинг согласно пункту 38 Правил.
Глава 6. Ответственность Сторон
6.1 Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из Договора, в соответствии с Договором, Правилами субсидирования и законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Срок действия Договора
7.1 Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания и действует до выполнения Сторонами своих обязательств в полном объеме.
Глава 8. Обстоятельства непреодолимой силы
8.1 Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
8.2 При наступлении форс-мажорных обстоятельств, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, должна своевременно в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления известить другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
8.3 При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
8.4 Наступление обстоятельств непреодолимой силы вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
8.5 Если такие обстоятельства будут продолжаться более трех месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
Глава 9. Разрешение споров
9.1 Стороны должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
9.2 Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по настоящему Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.
Глава 10. Обмен корреспонденцией
10.1 Любая корреспонденция, отправляемая Сторонами друг другу в рамках настоящего Договора, представляется в письменной форме и рассматривается в течение 10 (десяти) календарных дней с момента получения Сторонами корреспонденции с отметкой о вручении.
10.2 Корреспонденция считается представленной или направленной, когда она оформлена надлежащим образом (корреспонденция представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату), вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.

5.4 Жұмыс органы:
Осы Шарттың 3.1-тармағында көрсетілген инвестициялық субсидиялау үшін көзделген қаражатты аударуға;
Қағидалардың 38-тармағына сәйкес мониторинг жүргізуге міндетті.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
6.1 Осы Шарт бойынша Тараптар Шартқа, Субсидиялау қағидаларына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершілік артады.
7-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
7.1 Осы Шарт қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және Тараптар өз міндеттемелерін толық көлемде орындағанға дейін әрекет етеді.
8-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
8.1 Тараптар, егер орындай алмау еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан болса, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
8.2 Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуынан Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындай алмаса, басталу сәтінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты осындай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, әрекет ету кезеңі, басталу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.
8.3 Уақтылы хабарламаған жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабарламау немесе уақтылы хабарламаудан келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
8.4 Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуы олардың әрекет ету кезеңіне осы Шарттың орындалу мерзімін ұлғайтуға алып келеді.
8.5 Егер осындай жағдайлар қатарынан үш ай бойы жалғасатын болса, онда кез келген Тарап осы Шарт бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
9-тарау. Дауларды шешу
9.1 Тараптар тікелей келіссөздер процесінде Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешу үшін барлық күш-жігерін жұмсаулары тиіс.
9.2 Егер мұндай келіссөздерден кейін Тараптар осы Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселенің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешілуін талап ете алады.
10-тарау. Хат-хабар алмасу
10.1 Осы Шарт шеңберінде Тараптардың бір-біріне жіберетін кез келген хат-хабарлары жазбаша түрде беріледі және қарау үшін тапсыру туралы белгісі бар хат-хабар Тараптар алған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қаралады.
10.2 Хат-хабар тиісті түрде рәсімделген жағдайда (хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, басшының қолы қойылса және тіркеу нөмірі, күні көрсетілсе тиісті түрде рәсімделген болып саналады), қолға табысталса, почта арқылы жеткізілсе (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе қатысушы Тараптың мекенжайына курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.

Глава 11. Конфиденциальность
11.1 Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящего Договора, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре, Правилах субсидирования и действующем законодательстве Республики Казахстан.
11.2 Передача конфиденциальной информации третьим лицам, опубликование или иное ее разглашение Стороной возможны в случаях, прямо предусмотренных настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
11.3 Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности наличия и условий настоящего Договора. Должностные лица и работники Сторон не разглашают либо не передают третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Договора.
11.4 В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможного вреда, понесенного другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
11.5 Инвестор подписанием настоящего Договора предоставляет согласие Рабочему органу, на размещение сведений об Инвесторе в средствах массовой информации, а также на разглашение любых сведений, (в том числе банковской тайны) полученных об Инвесторе в рамках настоящего Договора, третьим лицам без предварительного письменного согласия Инвестора.
Глава 12. Заявления, гарантии и согласия
12.1 Инвестор заявляет и гарантирует следующее:
Инвестор подтверждает, что заверения и гарантии, указанные в настоящем Договоре, правдивы и соответствуют действительности.
12.2 Инвестор заверяет и гарантирует что:
Инвестору неизвестно ни о каких обстоятельствах, которые могут оказать негативный эффект на его бизнес, его финансовое положение, активы и способность отвечать по своим обязательствам;
Также Инвестор подтверждает, что его компетенция позволяет заключать настоящий Договор лицу, который подписывает настоящий Договор.
12.3 Инвестор подтверждает, что на момент заключения настоящего Договора отсутствуют основания, которые могут послужить причиной расторжения настоящего Договора, признания его не действительным.
12.4 Инвестор заявляет и подтверждает, что вся информация, а также вся документация переданная (предоставленная) точна и соответствует действительности.

11-тарау. Құпиялылық
11.1 Осымен Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ қаржылық, коммерциялық және олар осы Шартты жасасу және орындау кезінде алған өзге де ақпарат құпия болып табылатынымен және осы Шартта, Субсидиялау қағидаларында және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайтынымен келіседі.
11.2 Тараптың құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға беруі, жариялауы немесе оны өзге де жария етуі осы Шартпен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тікелей көзделген жағдайда ғана мүмкін болады.
11.3 Тараптар осы Шарттың болуы мен талаптарының құпиялылығын сақтау үшін барлық қажетті шараларды, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды адамдары мен қызметкерлері осы Шартты іске асыру барысында алынған мәліметтерді жария етпейді не үшінші тұлғаларға бермейді.
11.4 Қандай да бір Тарап осы Шарттың талаптарын бұза отырып, құпия ақпаратты жария еткен не таратқан жағдайда, кінәлі Тарап осындай ақпаратты жария ету салдарынан екінші Тарапқа келтірілген зиянды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделгендей жауапкершілікте болады.
11.5 Инвестор осы Шартқа қол қоюмен Жұмыс органының бұқаралық ақпарат құралдарында Инвестор туралы мәліметтерді орналастыруына, сондай-ақ, осы Шарт аясында Инвестор туралы алынған кез келген мәліметті (оның ішінде банктік құпияны) Инвестордың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға жария етуіне келісім береді.
12-тарау. Мәлімдеулер, кепілдіктер және келісім берулер
12.1 Инвестор мыналарды мәлімдейді және кепілдік береді:
Инвестор осы Шартта көрсетілген мәлімдеулер мен кепілдіктер шынайы және шындыққа сәйкес келетінін растайды;
Жұмыс органы көрсетілген мәлімдеулер мен кепілдіктердің шынайылығын тексеруге міндетті емес.
12.2 Инвестор:
Инвесторға оның бизнесіне, оның қаржылық жағдайына, активтері мен өзінің міндеттемелері бойынша жауап беру қабілетіне жағымсыз әсер етуі мүмкін қандай да болмасын мән-жайлардың мәлім емес екендігін мәлімдейді және оған кепілдік береді;
сондай-ақ Инвестор оның құзыреті осы Шартқа қол қоятын адамға осы Шартты жасасуға мүмкіндік беретінін растайды.
12.3 Инвестор осы Шартты жасасу кезінде осы Шартты бұзуға себеп болатын, оны жарамсыз деп танитын негіздердің жоқтығын растайды.
12.4 Инвестор барлық ақпарат, сондай-ақ берілген (ұсынылған) барлық құжаттама дәл және шындыққа сай екенін мәлімдейді және растайды.

Глава 13. Заключительные положения
13.1 Положения настоящего Договора подлежат изменению и/или дополнению. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон.
13.2 Настоящий Договор составлен в 2 (двух) экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 14. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Рабочий орган:
Инвестор:
________________
________________
Приложение 7 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 мая 2024 года № 160
Приложение 13-1 к Правилам
субсидирования по возмещению
части расходов, понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Форма
Уведомление
о внесении изменений в договор инвестиционного субсидирования
Рабочий орган по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – рабочий
орган (услугодатель)):
_____________________________________________________________________________
(наименование рабочего органа (услугодателя))
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН):
_____________________________________________________________________________
(БИН рабочего органа (услугодателя))
Инвестор: ____________________________________________________________________
(наименование инвестора)
Индивидуальный идентификационный номер (далее –ИИН)/БИН:
_____________________________________________________________________________
(ИИН/БИН инвестора)
Договор субсидирования: № _________________ от ________________________________
(реквизиты)
Настоящим инвестор ___________________________________________________________
(наименование инвестора)
в лице _____________________________________________________, в рамках пункта 30-1
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом
агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных приказом
исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23
июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов № 17320) (далее – Правила), уведомляет Вас, что по Договору
инвестиционного субсидирования ___________, ранее одобренному к участию в программе
(реквизиты)
субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом
агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях необходима согласно
пункту 2 статьи 235 Гражданского кодекса Республики Казахстан замена инвестора в связи
со вступлением ______________________________________________________ в наследство
(наименование нового инвестора и БИН/ИИН)
по имуществу ___________________________________________________________.
(наименование первоначального инвестора и БИН/ИИН)
В этой связи, просим внести изменения в договор инвестиционного субсидирования в
части изменения данных инвестора. При этом подтверждаем, что условия субсидирования
сохраняются на прежних условиях без увеличения ранее одобренной суммы субсидий за
период с даты принятия решения рабочим органом (услугодателем) об одобрении заявки на
инвестиционное субсидирование.
Уведомление направляется на рассмотрение для принятия решения.
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан и с согласия заемщика (услугополучателя) даем
согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на
сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной
информации.
Инвестор:
Подписано в 00:00:00 01.01.2023 года;
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП):
Наименование: ____________ "________________"
(организационная форма и наименование)
БИН: _________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии): ________________
E-mail: ____@___
ЭЦП выдал: Национальный удостоверяющий центр (GOST)
Срок действия сертификата:

13-тарау. Қорытынды ережелер
13.1 Осы Шарттың ережелері өзгертілуі және/немесе толықтырылуы тиіс. Тараптар үшін тек Тараптардың келісімімен жазбаша түрде жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған өзгерістер мен толықтырулар ғана жарамды және міндетті болып танылады.
13.2 Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 2 (екі) данада жасалды.
14-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолтаңбалары
Жұмыс органы
Инвестор
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 15 мамырдағы
№ 160 бұйрығына
7-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
13-1-қосымша
Нысан
Инвестициялық субсидиялау шартына өзгерістер енгізу туралы хабарлама
Инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы
(көрсетілетін қызметті беруші)):
__________________________________________________________________________
(жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) атауы)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН):
__________________________________________________________________________
(жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) БСН-сы)
Инвестор:
________________________________________________________________________
(инвестордың атауы)
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/БСН:
__________________________________________________________________________
(инвестордың ЖСН-сы / БСН-сы)
Субсидиялау шарты: ___________ жылғы ___________ № ________________________
(деректемелер)
Осымен инвестор ___________________________________________________________
(инвестордың атауы)
атынан _________________________________________________________________,
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 30-1-тармағы шеңберінде бұрын инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау бағдарламасына қатысуға мақұлданған _________________Субсидиялау шарты бойынша Қазақстан Республикасының (деректемелер)
Азаматтық кодексiнің 235-бабының 2-тармағына сәйкес
___________________________________________________________________
мүлігі бойынша (бастапқы инвестордың атауы және БСН/ЖСН)
__________________________________________ мұрагерлікті иеленуіне (жаңа инвестордың атауы және БСН/ЖСН)
байланысты инвесторды ауыстыру қажеттілігін хабарлайды.
Осыған байланысты, субсидиялау шартына инвестор деректерін өзгерту бөлігінде өзгерістер енгізуді сұраймыз. Бұл ретте, субсидиялау шарттары жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестициялық субсидиялау өтінімін мақұлдау туралы шешім қабылдаған күннен басталған кезең үшін бұрын мақұлданған субсидиялар сомасы ұлғайтылмай, бұрынғы шарттарда сақталатынын растаймыз.
Хабарлама шешім қабылдау үшін қарауға жіберіледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) келісуімен заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісім береміз.
Инвестор: 2024 жылғы 01.01. 00:00:00 қол қойылды;
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер:
Атауы: ____________ "________________"
(ұйымдық нысаны және атауы)
БСН: _________________
Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі________________
E-mail: ___________@___
ЭЦҚ-ны берген: ҰЛТТЫҚ КУӘЛАНДЫРУШЫ ОРТАЛЫҚ (GOST)
Сертификаттың қолданылу мерзімі:

01.01.2023 00:00:00 - 01.01.2024 00:00:00

2023 жылғы 01.01. 00:00:00 - 2024 жылғы 01.01. 00:00:00