О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 января 2023 года № 8 "Об утверждении Инструкции по приему, выдаче, ознакомлению, хранению и уничтожению прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 июля 2024 года № 87. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2024 года № 34716
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 января 2023 года № 8 "Об утверждении Инструкции по приему, выдаче, ознакомлению, хранению и уничтожению прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31619) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 12-6) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", руководствуясь подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Инструкции по приему, выдаче, ознакомлению, хранению и уничтожению прекращенных уголовных дел подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом (далее – Инструкция):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Инструкция регламентирует прием, выдачу, ознакомление, хранение и уничтожение подразделениями архивной работы территориальных и приравненных к ним органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – подразделения архивной работы) прекращенных уголовных дел в бумажном и электронном форматах.";
подпункты 1) и 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) прокурор подразделения архивной работы – сотрудник территориального и приравненного к нему органа Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - территориальные органы Комитета), осуществляющий в соответствии с Законом полномочия по приему, выдаче, ознакомлению, хранению и уничтожению прекращенных уголовных дел;

"Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен мәліметтерді қалыптастыру, оларға қол жеткізу, пайдалану, сақтау, қорғау және жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 21 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2024 жылғы 4 шілдедегі № 87 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 10 шілдеде № 34716 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті архивтік жұмыс бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, беру, таныстыру, сақтау және жою жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 5 қантардағы № 8 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31619 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 9-бабының 22) тармақшасына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 12-6) тармақшасына сәйкес, "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы Ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті архивтік жұмыс бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, беру, таныстыру, сақтау және жою жөніндегі нұсқаулықта (бұдан әрі – Нұсқаулық):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органдарының архивтік жұмыс бөлімшелерінің (бұдан әрі – архивтік жұмыс бөлімшелері) тоқтатылған қылмыстық істерді қағаз және электрондық форматтарда қабылдауын, беруін, таныстыруын, сақтауын және жоюын регламенттейді.";
3- тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры – тоқтатылған қылмыстық істерді қабылдау, беру, таныстыру, сақтау және жою бойынша Заңға сәйкес өкілеттіктерді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органдарының (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық органдары) қызметкері;

2) органы прокуратуры – Генеральная прокуратура Республики Казахстан, органы военной и транспортной прокуратур, прокуратуры областей и приравненные к ним прокуратуры (городов республиканского значения и столицы), районные и приравненные к ним (городские, межрайонные, а также специализированные) прокуратуры;";
дополнить пунктом 18-1 следующего содержания:
"18-1. Прекращенное уголовное дело выдается на срок не более тридцати рабочих дней.
При необходимости дополнительного времени для изучения прекращенного уголовного дела руководитель органа, в котором находится выданное прекращенное уголовное дело, письменно уведомляет соответствующее подразделение архивной работы о продлении срока, но не более, чем на тридцать рабочих дней.
Органы прокуратуры в случае отмены постановления о прекращении уголовного дела, истребованного из архива, не позднее двадцати четырех часов направляют копию постановления в подразделение архивной работы.
После поступления копии постановления об отмене о прекращении уголовного дела прокурор подразделения архивной работы не позднее двадцати четырех часов снимает уголовное дело с архивного учета.
В случае поступления копии постановления об отмене о прекращении уголовного дела после окончания рабочего времени, в выходные и (или) праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прокурор подразделения архивной работы снимает уголовное дело с архивного учета на следующий рабочий день.
При выдаче, возвращении, снятии с архивного учета прекращенных уголовных дел прокурором подразделения архивной работы в течение двадцати четырех часов вводится новый ЭИУД формы 2-А.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Прокурор подразделения архивной работы при приеме прекращенного уголовного дела от органа, истребовавшего прекращенное уголовное дело, проверяет нумерацию листов и состояние документов дела.
При обнаружении повреждений, отсутствия в нем отдельных листов, несоответствия нумерации листов документа во внутренней описи с пронумерованными листами документов прокурор подразделения архивной работы составляет Акт проверки наличия и состояния листов прекращенного уголовного дела по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции (далее – Акт) в двух экземплярах, которые утверждаются начальником территориального органа Комитета.
Один экземпляр Акта направляется руководителю органа, истребовавшего прекращенное уголовное дело, для устранения замечаний в течение пяти рабочих дней, о чем одновременно информируется орган прокуратуры по территориальности.";
пункт 27 исключить;
часть первую пункта 29 изложить в следующей редакции:

2) прокуратура органдары – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы, әскери және көлік прокуратура органдары, облыстардың прокуратуралары және оларға теңестірілген (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың прокуратуралары) прокуратуралар, аудандық және оларға теңестірілген (қалалық, ауданаралық, сондай-ақ мамандандырылған прокуратуралар) прокуратуралар;";
мынадай мазмұндағы 18-1-тармақпен толықтырылсын:
"18-1. Тоқтатылған қылмыстық іс отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге беріледі.
Тоқтатылған қылмыстық істі зерделеу үшін қосымша уақыт қажет болған кезде, берілген тоқтатылған қылмыстық іс жатқан органның басшысы тиісті архивтік жұмыс бөлімшесіне оның мерзімін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзарту туралы жазбаша хабардар етеді.
Прокуратура органдары архивтен талап етілген қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының күші жойылған жағдайда қаулының көшірмесін жиырма төрт сағаттан кешіктірмей архивтік жұмыс бөліміне жібереді.
Қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының көшірмесі келіп түскеннен кейін архив жұмысы бөлімінің прокуроры қылмыстық істі жиырма төрт сағаттан кешіктірмей архивтік есепке алудан алып тастайды.
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және (немесе) мереке күндері қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының көшірмесі келіп түскен жағдайда, архив жұмысы бөлімінің прокуроры келесі жұмыс күні қылмыстық істі архивтік есептен шығарады.
Тоқтатылған қылмыстық істерді беру, қайтару, архивтік есепке алудан шығару кезінде архивтік жұмыс бөлімінің прокуроры жиырма төрт сағат ішінде 2-А нысанды жаңа ЭАЕҚ-қа енгізеді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Тоқтатылған қылмыстық істі қабылдау кезінде де архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры парақтардың нөмірлерін және іс құжаттарының жай-күйін тексереді.
Бүлінгені, ішкі тізімдемеде құжаттардың нөмірленген парақтарымен сәйкес келмеуі, онда жеке парақтарының болмауы анықталған кезде архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Тоқтатылған қылмыстық істің парақтарының болуын және оның жай-күйін тексеру актісін (бұдан әрі – Акт) екі данада толтырады, оған Комитеттің аумақтық органының басшысы бекіткеннен кейін, бес жұмыс күні ішінде қалпына келтіру үшін тоқтатылған қылмыстық істі сұратқан қылмыстық қудалау органдарының басшысына жібереді.
Актінің бір данасы тоқтатылған қылмыстық істі талап еткен органның басшысына ескертулерді жою үшін бес жұмыс күні ішінде жіберіледі, бұл туралы прокуратураға аумақтық бойынша бір мезгілде хабарланады.";
27-тармақ алып тасталсын;
29-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"29. В соответствии со статьей 71 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК) прекращенные уголовные дела хранятся в следующие сроки:";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Уничтожение прекращенных уголовных дел, по которым истекли сроки хранения, осуществляется комиссией, создаваемой по приказу начальника территориального органа Комитета или лица, его замещающего.
Комиссия состоит из председателя, секретаря и членов комиссии (руководители структурных подразделений территориального органа Комитета, сотрудники органа уголовного преследования). Общий состав комиссии не менее пяти человек.
Председателем комиссии назначается заместитель начальника территориального органа Комитета, который организует ее созыв и работу.
Секретарем комиссии является прокурор подразделения архивной работы, который осуществляет организационное обеспечение работы комиссии.
Созыв и работа комиссии осуществляется в соответствии с графиком, утвержденным председателем комиссии, не реже двух раз в год.
Секретарь комиссии заблаговременно, но не позднее чем за три рабочих дня, уведомляет членов комиссии о дате, времени и месте уничтожения прекращенных уголовных дел.
Замещение отсутствующих членов не допускается.
В случае неявки кого-либо из членов комиссии, председатель комиссии назначает другой день для уничтожения прекращенных уголовных дел, но не позднее трех рабочих дней со дня первоначально назначенного срока.";
дополнить пунктами 31-1, 31-2 следующего содержания:
"31-1.Секретарь комиссии:
до созыва комиссии составляет списочные сведения прекращенных уголовных дел, по которым истекли сроки хранения;
проводит сканирование прекращенных уголовных дел, файлы вкладываются в соответствующие ЭИУД формы 2-А;
на основании списочных сведений составляет в одном экземпляре Акт об уничтожении прекращенных уголовных дел, по которым истекли сроки хранения, по форме согласно приложению 4 к настоящей Инструкции (далее – Акт об уничтожении).
31-2. Члены комиссии проверяют списочные сведения на соответствие срокам хранения согласно статье 71 УК, а также на полноту заполнения сведений в Акте об уничтожении.
При отсутствии замечаний членами комиссии подписывается Акт об уничтожении и утверждается председателем комиссии.
Уничтожение прекращенных уголовных дел, по которым истекли сроки хранения, производится не позднее десяти рабочих дней со дня утверждения Акта об уничтожении комиссией путем сжигания в специально приспособленных помещениях с применением средств фото-видеофиксации.
Секретарем в течение десяти календарных дней в ЕРДР вводятся ЭИУД формы 2-А об уничтожении прекращенных уголовных дел.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:

"29. Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі - ҚК) 71-бабына сәйкес қылмыстар бойынша тоқтатылған қылмыстық істер мынадай мерзімдерде сақталады:";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Сақтау мерзімдері өткен тоқтатылған қылмыстық істерді жою Комитеттің аумақтық органы бастығының немесе оның орнындағы адамның бұйрығы бойынша құрылатын комиссия арқылы жүргізіледі.
Комиссия төрағадан, хатшыдан және комиссия мүшелерінен (Комитеттің аумақтық органының құрылымдық бөлімшелерінің басшылары, қылмыстық қудалау органының қызметкерлері) тұрады. Комиссияның жалпы құрамы бес адамнан кем емес.
Комиссияның төрағасы болып Комитеттің аумақтық органы басшысының орынбасары тағайындалады, ол оның шақырылуын және жұмысын ұйымдастырады.
Комиссияның хатшысы архив жұмысы бөлімшесінің прокуроры болып табылады, ол комиссияның жұмысын ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
Комиссияны шақыру және оның жұмысы комиссияның төрағасы бекіткен кестесіне сәйкес жылына кемінде екі рет жүзеге асырылады.
Тоқтатылған қылмыстық істердің жойылған күні, уақыты және орны туралы комиссия хатшысы алдын ала, бірақ үш жұмыс күнінен кешіктірмей комиссия мүшелеріне хабарлайды.
Жоқ мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
Комиссия мүшелерінің бірі келмеген жағдайда, комиссияның төрағасы сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді жою үшін, бастапқы тағайындалған мерзімнен үш жұмыс күнінен кешіктірмей басқа күнді белгілейді.";
мынадай мазмұндағы 31-1, 31-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"31-1. Комиссия хатшысы:
комиссия шақырылғанға дейін сақтау мерзімдері біткен тоқтатылған қылмыстық істердің, тізімдік мәліметтерін жасайды;
тоқтатылған қылмыстық істерді сканерлеуді жүргізеді, файлдар 2-А нысанды тиісті ЭАЕҚ-қа салынады;
тізімдік мәліметтер негізінде осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді Жою туралы актіні (бұдан әрі – Жою туралы акт) бір данада жасайды.
31-2. Комиссия мүшелері тізімдік мәліметтердің ҚК-нің 71-бабына сәйкес сақтау мерзімдеріне сәйкестігін, сондай-ақ Жою туралы актідегі мәліметтердің толықтығын тексереді.
Ескертулер болмаған кезде комиссия мүшелері Жою туралы актіге қол қояды және оны комиссия төрағасы бекітеді.
Сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді жою фото- бейнетіркеу құралдарын қолдана отырып, арнайы бейімделген үй-жайларда өртеу арқылы комиссия Жою туралы актіні бекіткен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізіледі.
Хатшы күнтізбелік он күн ішінде СДТБТ-ға тоқтатылған қылмыстық істерді жою туралы 2-А нысанды ЭАЕҚ-қа енгізіледі.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"32. Акт об уничтожении хранится в номенклатурном деле территориального органа Комитета с приложением диска с материалами фото-видеосъемки процесса уничтожения прекращенных уголовных дел.";
приложения 1, 2, 3, 4 к Инструкции изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 4 июля 2024 года № 87
Приложение 1
к Инструкции по приему,
выдаче, ознакомлению,
хранению и уничтожению
прекращенных уголовных дел
подразделениями архивной работы
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
форма
Электронный информационный учетный документ формы 2-А
"Карточка к прекращенному уголовному делу"
1. Номер прекращенного уголовного дела ________________________________
2. Дата поступления прекращенного уголовного дела "__" ______ 20__ года
3. Основание прекращения (Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
(далее – УПК РК) от 1997 года) _________________________________________
3.1 Основание прекращения УПК РК ____________________________________
Дата прекращения "__" _________ 20__ года.
4. Наименование территориального и приравненного к нему органа Комитета
по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан (далее - подразделение архивной работы)
_________________________________________________ (код по справочнику).

"32. Жою туралы акт тоқтатылған қылмыстық істерді жою процесін фото-бейнежазба материалдары бар дискіні қоса бере отырып, Комитеттің аумақтық органының номенклатуралық ісінде сақталады.";
Нұсқаулықтың 1, 2, 3, 4-қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне мәлімет үшін, сондай-ақ Комитеттің аумақтық және оған теңестірілген органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторингі агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 4 шілдедегі
№ 87 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті архивтік
жұмыс бөлімшелерінің
тоқтатылған қылмыстық істерді
қабылдау, беру, таныстыру,
сақтау және жою жөніндегі
нұсқаулыққа
1-қосымша
нысан
"Тоқтатылған қылмыстық іске карточка" 2-А нысанды электрондық ақпараттық есепке алу құжаты
1. Тоқтатылған қылмыстық істің нөмірі _____________________________________
2. Тоқтатылған қылмыстық істің келіп түскен күні 20__ жылы "__" ______
3. Тоқтатудың негізі (1997 жылғы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексi (бұдан әрі – ҚР ҚПК) ___________________________________________
3.1 Тоқтатудың негізі ҚР ҚПК-нің __________________________________________
Тоқтату күні "__" ______ 20__ жылы
4. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органының (бұдан әрі – архивтік жұмыс бөлімшесі) атауы _______________ (анықтамалық бойынша код)

5. Фонд № ________________________
6. Опись № _______________________
7. Архив № _______________________
Дата присвоения архивного номера "__" ________ 20__ года
8. Количество томов _______
9. Сведения о прекращенном уголовном деле: выдано (01), возвращено (02),
уничтожено (03), снято с архивного учета в связи с отменой постановления
о прекращении уголовного дела (04).
9.1 Исходящий/входящий номер акта о выделении к уничтожению прекращенных
уголовных дел с истекшим сроком хранения ________________________________
9.2 Выдано ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника, получившего нарочно
прекращенное уголовное дело)
9.3 Дата выдачи "__" _________ 20__ года
10. Лица, проходящие по уголовному делу
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Дата рождения
11. Примечание
12. Вложение
Фамилия и инициалы прокурора подразделения архивной работы
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Приложение 2 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 4 июля 2024 года № 87
Приложение 2
к Инструкции по приему,
выдаче, ознакомлению,
хранению и уничтожению
прекращенных уголовных дел
подразделениями архивной работы
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник
____________________________
____________________________
____________________________
наименование территориального
и приравненного к нему органа
Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
____________________________
(личная подпись)
"__" _____________ 20__ года
Акт проверки наличия и состояния листов прекращенного уголовного дела
порядковый номер акта № ____
Место составления
При проверке наличия и состояния листов прекращенного уголовного дела № ______
установлено, что:
1. По внутренней описи прекращенного уголовного дела №______________________
числится всего том (-ов) ____, из них количество листов (по томам) _______________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
2. Всего не оказалось в наличии листов прекращенного уголовного дела
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)

5. Қор № ________________________
6. Тізімдеме № ___________________
7. Архив № ________________
Архивтік нөмір берілген күні "__" ______ 20__ жылы
8. Томдардың саны _______
9. Тоқтатылған қылмыстық іс туралы мәліметтер: берілді (01), қайтарылды (02), жойылды (03), қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының күшін жоюға байланысты архивтік есепке алудан шешілді (04).
9.1 Сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді жою үшін бөлу туралы актінің шығыс/кіріс нөмірі ______________________________________________________
9.2 ______________________________________________________________ берілді
(тоқтатылған қылмыстық істі қолма-қол алған прокурордың тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
9.3 Берілген күні "__" ______ 20__ жылы
10. Қылмыстық іс бойынша өткізілетін адамдар
Тегі
Аты
Әкесінің аты (ол бар болса)
Туған күні
11. Ескертпе
12. Салымдар
Архивтік жұмыс бөлімшесі прокурорының тегі және аты-жөні
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 4 шілдедегі
№ 87 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті архивтік
жұмыс бөлімшелерінің
тоқтатылған қылмыстық істерді
қабылдау, беру, таныстыру,
сақтау және жою жөніндегі
нұсқаулыққа
2-қосымша
нысан
БЕКІТЕМІН
____________________________
____________________________
___________________ басшысы,
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің аумақтық және оған
теңестірілген органының атауы
____________________________
аты, тегі, әкесінің аты
(ол бар болса)
____________________________
(жеке қолы)
20__ жылғы "__" ______
Тоқтатылған қылмыстық істің парақтарының болуын және оның жай-күйін тексеру актісі
актінің реттік нөмірі № ____
Толтыру орны
_____________№ ___ тоқтатылған қылмыстық істің парақтарының болуын және оның
жай-күйін тексеру
1. Тоқтатылған қылмыстық істің ішкі тізімдемесі бойынша № __________ есептеледі
__________________________________________________________________________
том (-дар) бойынша барлығы __________, оның ішінде беттер саны (томдар бойынша)
__________________________________________________________________________
(сандармен және жазбаша)
2. Барлығы ______________________________________________________________
(сандармен және жазбаша)
________________________________________________ тоқтатылған қылмыстық істің
парақтары болмады.

3. Выявлено несоответствие нумерации листов документа во внутренней описи
с пронумерованными листами документов
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Повреждено листов ______________________________________________________
5. Имеются неописанные ___________________________________________________
_________________________________________________________________________
страницы дела (цифрами и прописью)
Официальное наименование уполномоченного органа __________________________
_________________________________________________________________________
Акт составлен в двух экземплярах
Начальник отдела территориального и приравненного к нему органа Комитета
по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры:
_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Акт составил прокурор подразделения
архивной работы
____________________ ____________
подпись
МП "____" _______________20____г.
дата составления акта
Экземпляр настоящего акта получил:
____________________________________________________ ___________________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Приложение к 3 приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 4 июля 2024 года № 87
Приложение 3
к Инструкции по приему,
выдаче, ознакомлению,
хранению и уничтожению
прекращенных уголовных дел
подразделениями архивной работы
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
________________________________            "___" _____________ 20__ года
(место составления)                              (дата составления)
Протокол ознакомления с материалами прекращенного уголовного дела,
выдачи их копий из прекращенного уголовного дела участникам уголовного процесса
Мною, прокурором подразделения архивной работы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Наименование территориального и приравненного к нему органа Комитета
по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан (далее - подразделение архивной работы)
в кабинете __ здания подразделения архивной работы, ___________________
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)

3. Ішкі тізімдемедегі құжат парақтарының нөмірленуінің құжаттардың нөмірленген
парақтарымен сәйкессіздігі анықталды ________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Зақымдалған парақтар ___________________________________________________
5. Істің сипатталмаған ______________________________________________________
________________________________________________________________ беттері бар
(сандармен және жазбаша)
Уәкілетті органның ресми атауы _____________________________________________
__________________________________________________________________________
Акт екі данада жасалды
Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органы бөлімінің бастығы:
__________________________________________________ _______________________;
аты, тегі, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы
Актіні архив жұмысы бөлімшесінің
прокуроры жасады ____________________________________ ________________
қолы
МО "____" _______________20____ж.
актінің жасалған күні
Осы актінің данасын алды:
_________________________________________________________ ________________
(лауазымы, аты, тегі, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 4 шілдедегі
№ 87 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті архивтік
жұмыс бөлімшелерінің
тоқтатылған қылмыстық істерді
қабылдау, беру, таныстыру,
сақтау және жою жөніндегі
нұсқаулыққа
3-қосымша
_____________________________                   "___"___________ 20__ жылы
(жасалған орны)                         (жасалған уақыты)
Қылмыстық процеске қатысушыларды тоқтатылған қылмыстық істердің материалдарымен таныстыру, оларға тоқтатылған қылмыстық істен көшірмелерді беру хаттамасы
Мен, __________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органының атауы
(бұдан әрі – архивтік жұмыс бөлімшесі)
архивтік жұмыс бөлімшесінің прокуроры ______________________________________
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Архивтік жұмыс бөлімшесі ғимаратының ____ кабинетінде, Қазақстан
Республикасының Қылмыстық-процестік кодексiнің (бұдан әрі – ҚР ҚПК)

руководствуясь частью 3 статьи 290 Уголовно-процессуального кодекса
Республики Казахстан (далее – УПК РК) проведена процедура ознакомления
с материалами прекращенного уголовного дела/выдачи их копий
из прекращенного уголовного дела ____________________________________
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
участников уголовного процесса
номер дела № __________________; количество листов ______, том ________
Статус заявителя: по справочнику (согласно пункту 25) статьи 7 УПК РК)
Входящий номер и дата обращения № ___ "____" ________ 20__ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись сотрудника подразделения
архивной работы _______________________________
Приложение к 4 приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 4 июля 2024 года № 87
Приложение 4
к Инструкции по приему,
выдаче, ознакомлению,
хранению и уничтожению
прекращенных уголовных дел
подразделениями архивной работы
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник _________________
___________________________
___________________________
наименование территориального
и приравненного к нему органа
Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
___________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
___________________________
___________________________
(личная подпись)
"__" _____________ 20__ года
АКТ об уничтожении прекращенных уголовных дел,
по которым истекли сроки хранения от "__" _________ 20___ года №____
____________________________________________
место составления
Мы, нижеподписавшиеся, в составе
1. Председатель комиссии ______________ _________________________
(личная подпись) (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Член комиссии ______________ _________________________________
(личная подпись) (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
3. Член комиссии ______________ _________________________________
(личная подпись) (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)

290-бабының 3-бөлігін басшылыққа ала отырып, тоқтатылған қылмыстық істің
материалдарымен танысу/тоқтатылған қылмыстық істен олардың көшірмелерін беру
рәсімі жүргізілді _____________________________________
_________________________________________________________________________
қылмыстық процеске қатысушыларының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
істің нөмірі № ______________________________________;
парақтардың саны ______, том _________
Арыз иесінің мәртебесі: анықтамалық бойынша (ҚР ҚПК-нің 7-бабының 25) тармағына сәйкес)
Кіріс нөмірі және жолданым берілген күні "___" ________ 20__ жылғы № ___
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса),
архивтік жұмыс бөлімшесі қызметкерінің қолы __________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 4 шілдедегі
№ 87 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті архивтік
жұмыс бөлімшелерінің
тоқтатылған қылмыстық істерді
қабылдау, беру, таныстыру,
сақтау және жою жөніндегі
нұсқаулыққа
4-қосымша
нысан
БЕКІТЕМІН
___________________________
___________________________
__________________ басшысы,
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитетінің
аумақтық және оған
теңестірілген органының атауы
____________________________
аты, тегі, әкесінің аты
(ол бар болса)
____________________________
(жеке қолы)
"__" ______20__ жылы
Сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді жою туралы 20___ жылғы "__" _________ № _______ АКТ
__________________________________________________________________________
толтыру орны
Бiз, төменде қол қоюшылар, құрамы:
1. Комиссияның төрағасы ______________ ___________________________________
(жеке қолы) (лауазымы, аты, тегі, әкесінің аты (ол бар болса)
2. Комиссияның мүшесі ______________ ___________________________________
(жеке қолы) (лауазымы, аты, тегі, әкесінің аты (ол бар болса)
3. Комиссияның мүшесі ______________ ___________________________________
(жеке қолы) (лауазымы, аты, тегі, әкесінің аты (ол бар болса)

При уничтожении прекращенных уголовных дел осуществлялась: фото (01), видеосъемка (02).
Должность фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника подразделения архивной работы, проводившего отбор прекращенных уголовных дел, по которым истекли сроки хранения
______________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________
(личная подпись)
Дата "___" _______ 20__ года

Тоқтатылған қылмыстық істерді жою кезінде: фото (01), бейнетүсірілім (02)
Сақтау мерзімі өткен тоқтатылған қылмыстық істерді өңдеуді жүргізген архив жұмысы бөлімшесі қызметкерінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жеке қолы)
Күні "__" ______ 20__ жылы