О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 440 "Об утверждении форм кадастрового паспорта объекта недвижимости"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 августа 2024 года № 707. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 августа 2024 года № 34975
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 440 "Об утверждении форм кадастрового паспорта объекта недвижимости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33000) следующее изменение:
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
А. Ескараев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 20 августа 2024 года № 707
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 440
Форма Ф-2
Наименование структурного подразделения НАО
"Государственная корпорация "Правительство для граждан"
КАДАСТРОВЫЙ ПАСПОРТ ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
1. Область
_________________________________________________________________
2. Район
_________________________________________________________________
3. Город (поселок, населенный пункт)
_________________________________________________________________
4. Район в городе
_________________________________________________________________
5. Адрес
_________________________________________________________________
6. Регистрационный код адреса
_________________________________________________________________
7. Кадастровый номер
_________________________________________________________________
8. Номер кадастрового дела
_________________________________________________________________
Паспорт составлен по состоянию на "___"__________________ ______ года
№ заказа
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из информационной системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
ОБЩИЕ СВЕДЕНИЯ О ЗЕМЕЛЬНОМ УЧАСТКЕ
Кадастровый номер
________________________________
Форма собственности*
________________________________
Вид права на земельный участок
________________________________
Срок и дата окончания аренды **
________________________________
Площадь земельного участка, гектар/квадратный метр ***
________________________________
Категория земель
________________________________
Целевое назначение земельного участка****
________________________________
Функциональная зона в населенном пункте (при наличии)*****
________________________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
________________________________
Делимость (делимый, неделимый)
________________________________
Примечание:
* форма собственности: государственная собственность, частная собственность, кондоминиум
** Срок и дата окончания указывается при временном землепользовании.
*** квадратный метр для категории земель населенных пунктов.
Дополнительно указывается доля площади земельного участка при наличии.
****в случае предоставления для ведения личного подсобного хозяйства, указывается вид надела земельного участка;
*****Функциональная зона на землях населенных пунктов согласно решения местного исполнительного органа
План земельного участка*
Примечание: *меры линий в системе координат, указанной в Публичной кадастровой карте информационной системы единого государственного кадастра недвижимости.
Масштаб 1: ______________
Условные обозначения:
зарегистрированный земельный участок
проектируемый земельный участок
участок смежный земельный участок
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из информационной системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация Правительство для граждан"
Выноска мер линий
№ поворотных точек
Меры линий, метр
меры линий в системе координат, указанной в Публичной кадастровой карте информационной системы единого государственного кадастра недвижимости
меры линий в единой государственной системе координат
Кадастровые номера (категории земель) смежных земельных участков*
От
До
Описание
от А
до Б
Посторонние земельные участки в границах плана
№ на плане
Кадастровые номера посторонних земельных участков в границах плана
Площадь, гектар/квадратный метр**
Примечание:
*Описание смежеств действительно на момент изготовления идентификационного документа на земельный участок.
**квадратный метр для категории земель населенных пунктов
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из информационной системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация Правительство для граждан"
Общие сведения о зданиях, строениях, сооружениях
________________________________________________________________________________
(многоквартирный жилой дом, офис, промышленные, торговые объекты и тому подобное)

"Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 440 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2024 жылғы 20 тамыздағы № 707 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 23 тамызда № 34975 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 440 бұйрығына (Нормативтік құқтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33000 болып тіркелген), келесі өзгеріс енгізілсін:
2-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
А. Ескараев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2024 жылғы 20 тамыздағы
№ 707 бұйрығына қосымша
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 440
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
бұйрығына
2 қосымша
Н-2 нысан
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ құрылымдық бөлімшесінің атауы
Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспорты
1. Облысы
_____________________________________________________________________
2. Ауданы
_____________________________________________________________________
3. Қала (кенті, елді мекені)
_____________________________________________________________________
4. Қаладағы аудан
_____________________________________________________________________
5. Мекен-жайы
_____________________________________________________________________
6. Мекенжайдың тіркеу коды
_____________________________________________________________________
7. Кадастрлық нөмір
_____________________________________________________________________
8. Кадастрлық іс нөмірі
_____________________________________________________________________
Паспорт
_______ жылғы "___"________________ жағдайы бойынша жасалған
Тапсырыс №
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 7-бабының 1 тармақшасына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Жер учаскесі туралы жалпы мәліметтер
Кадастрлық нөмір
________________________________
Меншік түрі*
________________________________
Жер учаскесіне құқық түрі
________________________________
Жалға алудың аяқталу мерзімі мен күні **
________________________________
Жер учаскесінің алаңы, гектар/ квадрат метр ***
________________________________
Жердің санаты
________________________________
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты****
________________________________
Елді мекендегі функционалдық аймақ (бар болса)*****
________________________________
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
________________________________
Бөлінуі (бөлінеді/бөлінбейді)
________________________________
Ескертпе:
* меншік нысаны: мемлекеттік меншік, жеке меншік, кондоминиум;
** Аяқталу мерзімі мен күні уақытша жер пайдалану кезінде көрсетіледі;
*** шаршы метр елді мекендердің жері санаты үшін. Жер учаскесі ауданының үлесі бар болса қосымша көрсетіледі;
**** жеке қосалқы шаруашылық жүргізу үшін берілген жағдайда жер учаскесі телімінің түрі көрсетіледі;
***** Жергілікті атқарушы органның шешіміне сәйкес елді мекендер жерлеріндегі функционалдық аймақ.
Жер учаскесінің жоспары*
Ескертпе: * Бірыңғай мемлекеттік жылжымайтын мүлік кадастрының ақпараттық жүйесінің Жария кадастрлық картасында көрсетілген координаттар жүйесіндегі сызықтардың өлшемдері.
Масштабы 1:______________
Шартты белгілер:
тіркелген жер учаскесі
жобаланатын жер учаскесі
іргелес жер учаскесі
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 7-бабының 1 тармақшасына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Сызықтардың өлшемін шығару
Бұрылысты нүктелердің №
Сызықтардың өлшемі
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесінің Жария кадастрлық картасында көрсетілген координаттар жүйесіндегі сызықтарың өлшемдері
Бірыңғай мемлекеттік координаттар жүйесіндегі сызықтардың өлшемдері
Шектес жер учаскелердің кадастрлық нөмірлері (жер санаттары)*
Бастап
Дейін
Сипаттамасы
А-дан
Б-ға дейін
Жоспар шекарасындағы бөгде жер учаскелері
Жоспардағы №
Жоспар шегіндегі бөтен жер учаскелерінің кадастрлық нөмірлері
Аудаңы, гектар/квадрат метр**
Ескертпе: *Шектесулердің сипаттамасы жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау сәтіне жарамды.
** шаршы метр елді мекендердің жері санаты үшін
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 7-бабының 1 тармақшасына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Ғимараттар, құрылыстар, құрылысжайлар туралы жалпы мәліметтер _________________________ (көппәтерлі тұрғын үйлер, офистар, өндірістік, сауда объектілері және тағы басқалары)

1. Серия, тип проекта |________|
2. Число этажей |________|
3. Площадь застройки |________|
4. Объем здания |________|
5. Общая площадь |________|
6. Площадь балкона, |________|
7. Жилая площадь |________|
9. Число квартир |_________|
10. Число помещений, комнат |_________|
11. Материал стен |_________|
12. Год постройки |_________|
13. Физический износ |_________|
14. Целевое назначение (литер) |_________| лоджии и т.п.
15. Категория фонда __________________
16. Класс энергоэффективности _________________
8. Площадь нежилых
(нежилой/жилой, если вторичный объект расположен
в помещений многоквартирном жилом доме, необходимо
указать вторичный объект в составе многоквартирного жилого дома)
Паспорт составлен по состоянию
на "___"__________________ ______ года
№ заказа __________
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из информационной системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ ПЛОЩАДИ
N
В отдельных квартирах
В помещениях коридорного типа
В общежитиях
В гостиницах
01
Количество жилых квартир
02
Количество жилых комнат
03
Общая площадь, м2
04
Жилая площадь, м2
продолжение таблицы
Из общего числа площади
Распределение квартир по числу комнат
в мансардах
в подвалах
В цокольных этажах
В бараках
1-комнатные
2-комнатные
3-комнатные
4-комнатные
5-комнатные
Нежилые помещения
Площадь
Жилая площадь в нежилых помещениях
Торговая
Промышленно-производственных зданий и сооружений
Складская
Бытового обслуживания
Гаражи
Организаций и учреждений управления, научных, банковских общественных и т.п.
1
2
3
4
5
6
7
8
Основная
Вспомогательная
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из информационной системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
продолжение таблицы
Общественного питания
Учреждений образования
Транспортных зданий и сооружений
Здравоохранения, лечебного назначения
Физкультуры и спорта
Учреждений культуры и искусства
Сооружений инженерных сетей
Прочие
Всего
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из информационной системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
ТЕХНИЧЕСКОЕ ОПИСАНИЕ КОНСТРУКТИВНЫХ ЭЛЕМЕНТОВ И ИНЖЕНЕРНОГО ОБОРУДОВАНИЯ
N
Наименование конструктивных элементов
Описание конструктивных элементов (материал, отделка и т.д.)
Техническое состояние (осадка, гниль, трещины и т.д.)
Износ %
Текущие изменения
1
2
3
4
5
6
1
Фундамент
2
а) наружные и внутренние капитальные стены
б) перегородки
3
Перекрытия
Чердачное
междуэтажное
4
Крыша
5
Полы
1-го этажа
Последующих этажей
6
Проемы
Окна
двери
7
Отделочные работы
внутренние
наружные
8
Горячее водоснабжение
9
Водопровод
10
Канализация
11
Электроосвещение
12
Отопление
печное
13
печное газовое
14
от теплоэлектроцентраля
15
от аппарата газового водонагревательного
16
От индивидуальной отопи-тельной установки
на газе
17
На твердом топливе
18
От районной котельной
на газе
19
На твердом топливе
20
Разные работы
Перечень документов, прилагаемых к техническому паспорту:

1. Сериясы, жобаның түрі
|_______|
9. Пәтер саны
|________|
2. Қабат саны
|_______|
10. Үй-жайлар, бөлмелер саны
|________|
3. Құрылыс ауданы
|_______|
11. Қабырға материалы
|________|
4. Ғимараттың ауқымы
|_______|
12. Салынған жылы
|________|
5. Жалпы ауданы
|_______|
13. Табиғи тозу
|________|
6. Балконның, лоджияның және т.б. ауданы
|_______|
14. Нысаналы мақсаты (литер)
|________|
7. Тұрғын ауданы
|_______|
15. Қордың санаты (тұрғын емес/тұрғын, егер кейінгі объект
_____________________________
8. Тұрғын емес үй-жайдың ауданы
|________|
көп пәтерлі тұрғын үйде орналасса, "көп пәтерлі тұрғын үйдін құрамындағы кейінгі объект" деп көрсету қажет)\
16. Энергия тиімділігінің класы_________________
Паспорт
_______ жылғы "___"________________ жағдайы бойынша жасалған
Тапсырыс №
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 7-бабының 1 тармақшасына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Аудандарды бөлу
Жекелеген пәтерлерде
Дәліз тәрізді үйжайлар
Жатақханаларда
Қонақүйлерде
01
Тұрғын пәтер саны
02
Тұрғын бөлме саны
03
Жалпы ауданы, м 2
04
Тұрғын ауданы, м 2
кестенің жалғасы
Ортақ аудан есебінен
Распределение квартир по числу комнат
Мансардаларда
жертөлелерде
төменгі қабаттарда
Барактарда
1- бөлмелі
2- бөлмелі
3- бөлмелі
4- бөлмелі
5- бөлмелі
Тұрғын емес үй-жайлар
Ауданы
Тұрғын емес үй-жайлардағы тұрғын ауданы
Сауда-саттық
Өнеркәсіптік-өндірістік ғимараттар мен құрылыстар
Қоймалық
Тұрмыстық қызмет көрсету
Гараждар
Ғылыми, банктік, қоғамдық басқару ұйымдары және мекемелері т.б.
1
2
3
4
5
6
7
8
Негізгі
Қосалқы
кестенің жалғасы
Қоғамдық тамақтандыру
Білім мекемелері
Көлік ғимараттары мен құрылыстары
Емдеуге арналған денсаулық сақтаулар
Дене-
Шынықтыру және спорт
Мәдениет және өнер мекемелері
Инженерлік желілер құрлыстары
Басқалар
Барлығы
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 7-бабының 1 тармақшасына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Конструктивтік элементтердің және инженерлік құрал-жабдықтардың техникалық сипаттамасы
N
Конструктивтік элементтердің атауы
Конструктивтік элементтердің сипаттамасы (материалы, әрленуі және т.б.)
Техникалық жағдайы (отыруы, шіруі, жарылуы және т.б.)
Тозу, %
Ағымдағы өзге- рістер
1
2
3
4
5
6
1
Іргетасы
2
а) ішкі және сыртқы тұрақты қабырғалары
б) ара қабырға
3
Аража- бын
шатырлық
қабатаралық
4
Төбе
5
Еден
1-ші қабаттың
келесі қабат- тардың
6
Ойық- тар
терезелер
есіктер
7
Әрлеу жұмыс-тары
ішкі
сыртқы
8
Ыстық сумен қамтамастандырылған
9
Су құбыры
10
Канализация
11
Электрмен жарықтандыру
12
Жылу
пешті
13
газ пешті
14
ЖЭО-нан
15
АГВ-дан
16
жеке жылу қондыр- ғыларынан
газбен
17
қатты отын- мен
18
аудан- дық қазан- дығынан
газбен
19
қатты отын- мен
20
Басқа жұмыстар
Техникалық паспортқа қоса берілетін құжаттардың тізбесі: