О внесении изменений в некоторые приказы Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 13 сентября 2024 года № 297. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2024 года № 35072
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2011 года № 87 "Об утверждении Правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6817) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 11) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств и оказания государственных услуг "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств", утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 206 "Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11395) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23-14) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 23-14) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее - Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон "О государственных услугах") и определяют порядок осуществления перевозок неделимых грузов автомобильным транспортом либо жидких грузов, перевозимых в специализированных автомобилях-цистернах, которые с учетом габаритов, массы и (или) осевых нагрузок автотранспортного средства превышают допустимые габаритные и весовые параметры, установленные на территории Республики Казахстан для проезда по автомобильным дорогам общего пользования и улицам населенных пунктов, а также выдачи специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств.";
в пункте 3:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) контролирующие органы – территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган), административная полиция и органы государственных доходов в автомобильных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза (далее – органы государственных доходов);";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) автомобиль прикрытия – автомобиль, выделяемый перевозчиком или грузоотправителем для сопровождения крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по всему маршруту следования;";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің және Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2024 жылғы 13 қыркүйектегі № 297 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 16 қыркүйекте № 35072 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 23 ақпандағы № 87 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6817 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 11) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану және "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 206 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11395 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 23-4) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктердi тасымалдауды ұйымдастыру және оны жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 23-14) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңы) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және көлік құралының габаритін, салмағын және (немесе) біліктік жүктемелерін ескере отырып, жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары арқылы және елді мекендердің көшелері арқылы жүріп өту үшін Қазақстан Республикасының аумағында белгіленген автокөлік құралдарының жол берілетін габариттік және салмақтық параметрлерінен асатын, автокөлік құралдарымен тасымалданатын бөлінбейтін жүктерді немесе мамандандырылған автомобиль-цистерналарда тасымалданатын сұйық жүктерді тасымалдауды жүзеге асыру тәртібін, сондай-ақ ауыр салмақты және (немесе) ірі габаритті автокөлік құралдарының жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру тәртібін анықтайды.";
3-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бақылаушы органдар – Қазақстан Республикасының Көлік министрлiгі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетiнің аумақтық органдары (бұдан әрі – уәкiлеттi орган), әкімшілік полиция және Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттеріндегі мемлекеттік кіріс органдары (бұдан әрі – мемлекеттік кіріс органдары);";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) бүркемелеу автомобиль – iрi габаритті және (немесе) ауыр салмақты автокөлiк құралдарына барлық жүру бағыты бойынша iлесiп жүру үшiн тасымалдаушы немесе жүк жөнелтушi бөлген автомобиль;";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Перевозка крупногабаритных и (или) тяжеловесных неделимых грузов автотранспортным средством либо жидких грузов, перевозимых в специализированных автомобилях-цистернах по автомобильным дорогам осуществляется в соответствии с требованиями Правилам дорожного движения, Основных положений по допуску транспортных средств к эксплуатации, перечня оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 534 (далее – ПДД) и настоящих Правил, а также дополнительных требований к перевозке крупногабаритных и (или) тяжеловесных грузов, установленных их производителем или грузоотправителем (грузополучателем).";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги указан в приложении 4 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).";
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. Специальное разрешение, действующее в течение указанного в нем срока, выдается на одно автотранспортное средство, перевозящее однотипный крупногабаритный и (или) тяжеловесный неделимый груз либо жидкий груз, перевозимый в специализированных автомобилях-цистернах груз по установленному маршруту.
Специальное разрешение выдается на одну поездку на срок до шести месяцев.";
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложения 2 к настоящему приказу.
3. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
М. Калиакпаров
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 13 сентября 2024 года № 297
Утверждены приказом
Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 февраля 2011 года № 87
Правила применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств и оказания государственных услуг "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств"

"6. Автомобиль жолдары бойынша іpi габаритті және (немесе) ауыр салмақты бөлінбейтін жүктерді немесе мамандандырылған автомобиль-цистерналарында тасымалданатын сұйық жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 534 бұйрығымен бекітілген Жол жүрісі қағидаларын, Көлік құралдарын пайдалануға рұқсат беру жөніндегі негізгі ережелерді, көлігі арнайы жарық және дыбыс сигналдарымен жабдықталуға және арнайы түсті-графикалық схемалар бойынша боялуға тиіс жедел және арнайы қызметтер тізбесін бекіту туралы (бұдан әрі – ЖЖҚ) және осы Қағидалардың талаптарына, сондай-ақ оларды өндiрушi немесе жүк жөнелтуші (жүк алушы) белгiлеген iрi габаритті және (немесе) ауыр салмақты жүктердің тасымалына қойылатын қосымша талаптарға сәйкес жүзеге асырылады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген (бұдан әрі – Негізгі талаптар тізбесі).";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Көрсетілген мерзiм iшінде жарамды болатын арнайы рұқсат белгiленген бағыт бойынша бiр тұрпатты iрi габаритті және (немесе) ауыр салмақты бөлінбейтін жүкті немесе мамандандырылған автомобиль-цистерналарында сұйық жүкті тасымалдайтын бiр автокөлiк құралына берiледi.
Арнайы рұқсат алты айға дейiнгi мерзiмге бір сапарға беріледі.";
4-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін атқарушы
М. Калиакпаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 297 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрінің
2011 жылғы 23 ақпандағы
№ 87 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану және "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств и оказания государственных услуг "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2005 года № 436 "Об утверждении Соглашения о введении международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств на территориях государств-участников Содружества Независимых Государств" (далее - Соглашение) и определяют порядок применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств и порядок оказания государственный услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств".
2. Основные понятия используемые в Правилах:
1) водитель – лицо, управляющее транспортным средством;
2) международный сертификат взвешивания грузовых транспортных средств (сертификат) – документ, содержащий достоверные данные о весовых параметрах транспортного средства, выдаваемые компетентными органами государств, являющихся участниками Соглашения.
3) перевозчик (транспортный оператор) – лицо, непосредственно отвечающее за перевозку грузов либо использующее для этой перевозки третью сторону, в соответствии с договором перевозки.
Глава 2. Правила применения международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств
3. Сертификат выдается по обращению перевозчика либо водителя (далее - услугополучатель) на стационарных постах транспортного контроля на территории Республики Казахстан, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Взвешивание грузовых транспортных средств производится на стационарном весовом оборудовании.
Поверка средств измерений стационарных постов транспортного контроля, которыми взвешиваются грузовые транспортные средства, осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обеспечении единства измерений".
5. Информация, содержащаяся в сертификате, признается в качестве достоверной и контрольное взвешивание транспортных средств не допускается, за исключением следующих случаев:
1) несоответствие весовых и (или) габаритных параметров, указанных в сертификате и сопроводительных документах (CMR, CARNET TIR);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану және "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 11) тармақшасына (бұдан әрі – Заң), "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумақтарында жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын енгізу туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 мамырдағы № 436 қаулысына (бұдан әрі – Келісім) және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) жүргізуші – көлік құралын басқарушы тұлға;
2) жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификаты (сертификат) – келісімге қатысушы болып табылатын мемлекеттердің құзыретті органдары беретін көлік құралының салмақтық параметрлері туралы дәйекті деректерді қамтитын құжат;
3) тасымалдаушы (көлік операторы) – жүк тасымалына жауап беретін немесе тасымалдау шартына сәйкес осы тасымал үшін үшінші тарапты пайдаланатын тұлға.
2-тарау. Жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидалары
3. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көліктік бақылау постында тасымалдаушының немесе жүргізушінің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтінішіне сәйкес сертификат беріледі.
4. Жүк көлік құралдарын өлшеу стационарлық таразы жабдығымен жүргізіледі.
Жүк көлік құралдары өлшенетін стационарлы көліктік бақылау посттарының өлшеу құралдарын тексеру "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
5. Мынадай жағдайларды қоспағанда, сертификаттағы ақпаратты дәйекті ретінде танылады және көлік құралдарын қосымша өлшеуге жол берілмейді:
1) сертификатта және ілеспе құжаттарда (CMR CARNET TIR) көрсетілген салмақ және (немесе) габариттік өлшемдері сәйкес болмауы;

2) при дозагрузке, частичной разгрузке либо перегрузке груза на другое транспортное средство, а также при передаче груза под другой таможенный режим;
3) несоответствие данных, указанных в сертификате (графа 3), с фактическими данными контролируемого транспортного средства;
4) несоответствие особых весовых параметров транспортного средства данным, указанным в сертификате (графа 8).
6. Результаты контрольного взвешивания транспортного средства заносятся в графу 10 сертификата.
7. Сертификат изготавливается типографским способом и имеет систему защиты.
Бланки сертификата являются бланками строгой отчетности.
8. В случае превышения допустимых параметров транспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 342 "Об утверждении допустимых параметров автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11009), перевозчик либо водитель оплачивает сбор за проезд крупногабаритных и (или) тяжеловесных транспортных средств по ставкам, установленным налоговым законодательством.
9. Применение сертификата на территории Республики Казахстан не зависит от государства его выдачи, а также регистрации транспортного средства, осуществляющего международную грузовую перевозку TIR или по иной процедуре, исключающей несанкционированный доступ в грузовой отсек транспортного средства.
Глава 3. Правила оказания государственной услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств"
10. Государственная услуга "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).
11. Услугополучатель направляет услугодателю или через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал) заявление для получения сертификата (далее - заявления) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги указан в приложении 3 к настоящим Правилам.
Срок оказания государственной услуги с момента предоставления транспортного средства на взвешивание - 1 час.
12. При поступлении заявления от услугополучателя, услугодатель осуществляет взвешивание транспортного средства.

2) жүкті қоса тиеу, жартылай түсіру немесе басқа көлік құралына қайта тиеу кезінде, сондай-ақ жүкті басқа кедендік тәртіпке беру кезінде;
3) сертификатта (3-баған) көрсетілген деректердің бақылаудағы көлік құралының нақты деректерімен сәйкес болмауы;
4) көлік құралының ерекше салмақ өлшемдерінің сертификатта (8-баған) көрсетілген деректермен сәйкес болмауы.
6. Көлік құралын бақылаулық өлшеудің нәтижесі сертификаттың 10-бағанына жазылады.
7. Сертификат типографиялық әдіспен дайындалады және қорғау жүйесі бар.
Сертификаттың бланктері қатаң есепке алынатын бланкілер болып табылады.
8. "Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының жол берілетін параметрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 342 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11009 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының рұқсат етілген өлшемдерінен асып кеткен жағдайда, тасымалдаушы немесе жүргізуші салық заңнамасында белгіленген мөлшерлемелер бойынша ірі габаритті және (немесе) ауыр салмақты көлік құралдары жүріп өткені үшін алым төлейді.
9. Қазақстан Республикасының аумағында сертификатты қолдану оны берген мемлекетке, сондай-ақ TIR немесе көлік құралының жүк бөлігіне рұқсат етілмеген кіруді болдырмайтын өзге де рәсім бойынша халықаралық жүк тасымалын жүзеге асыратын көлік құралының тіркелуіне байланысты емес.
3-тарау. "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары
10. "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
11. Көрсетілетін қызметті алушы сертификатты алу үшін өтінішті (бұдан әрі – өтініш) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге немесе www.elicense.kz, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жолдайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген.
Көлік құралын өлшеуге ұсынған кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 1 сағат.
12. Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берілгеннен кейін көлік құралын өлшеу жүзеге асырылады.

13. По результатам взвешивания транспортного средства услугодателем оформляется сертификат и сотрудником осуществляется выдача нарочно услугодателю.
При оформлении сертификата услугополучателем заполняется графа 9 сертификата, подтверждающая правильность заполнения граф 1-8.
14. При подаче заявления через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса и направляется уведомления с указанием места и даты взвешивания транспортных средств либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств".
15. Сведения документов, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.
16. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

13. Көлік құралын өлшеу нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті берушімен сертификат ресімделеді және қызметкер қызмет берушіге өз қолымен тапсырады.
Сертификатты ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті алушымен 1-8-бағандарды дұрыс толтырылғанын растайтын сертификаттың 9-бағаны толтырылады.
14. Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" сұранымды қабылдау туралы мәртебесі және көлік құралын өлшеу орны мен күнін көрсете отырып хабарлама немесе "Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолданады.
15. Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні бекіткен және өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам применения
на территории
Республики Казахстан
международного сертификата
взвешивания грузовых
транспортных средств
и оказания государственных услуг
"Выдача международного
сертификата взвешивания
грузовых транспортных средств"
форма
МЕЖДУНАРОДНЫЙ СЕРТИФИКАТ ВЗВЕШИВАНИЯ ТРАНСПОРТНОГО СРЕДСТВА (МСВТС)
Заполняется транспортным оператором/водителем транспортного средства до взвешивания транспортного средства
1. Транспортный оператор (название и адрес организации, включая страну)
Тел. №
Факс №
Электронная почта
2. Договор перевозки №1
CARNET TIR № (если применимо)2
3. Сведения о грузовом транспортном средстве
3.1. Регистрационный номер
Тягача/грузового автомобиля
Полуприцепа/прицепа
3.2. Система подвески
Тягача/грузового автомобиля
☐ воздушная ☐ механическая
☐иная
Полуприцепа/прицепа
☐ воздушная
☐ механическая
☐ иная
Заполняется сотрудником уполномоченной станции взвешивания
4. Уполномоченная станция взвешивания (код, наименование и адрес, включая страну)
5. Взвешивание транспортного средства №3
_______. ______________. ____________
4.1. Класс точности оборудования для взвешивания4
[MISSING IMAGE:,]
☐ Класс III или выше и/или ☐‹ 1 ☐1 ☐2
6. Дата выдачи (день, месяц, год)
7. Взвешивание грузовых транспортных средств (к настоящему сертификату должна быть приложена оригинальная официальная запись станции взвешивания)
7.1. Тип грузового транспортного средства 5 6
7.2. Измерение нагрузки на ось, в кг
Ведущая
Не ведущая
Одиночная
Сдвоенная
Строенная
Первая ось
Вторая ось
Третья ось
Четвертая ось
Пятая ось
Шестая ось7
7.3. Измерение полного веса транспортного средства (в кг)
Тягач/грузовой автомобиль (кг)
Полуприцеп/ прицеп (кг)
Полный вес транспортного средства (кг)
8. Особые весовые характеристики
8.1. Наполнение топливных баков, подсоединенных к двигателю, до:
☐ 1/4 ☐ 1/2 ☐ 3/4 ☐ 1/1
8.3. Количество запасных шин (штук)
8.2. Наполнение дополнительных топливных баков до:

Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Қазақстан Республикасының
аумағында жүк көлігі
құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын
қолдану және
"Жүк көлік құралдарын
өлшеудің халықаралық
сертификатын беру"
мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
KZ
000000 A
Аймақ коды;
Сертификат нөмірі
КӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫН ӨЛШЕУДІҢ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ СЕРТИФИКАТЫ (КҚӨХС)
Көлік операторы/көлік құралының жүргізушісі көлік құралын өлшенгенге дейін толтырады
1. Көлік операторы (ұйымының атауы және мекенжайы, елді қоса алғанда)
Тел. №
Факс №
Электронды пошта
2. Тасымалдау шарты №1
CARNET TIR № (егер қолданылатын болса)2
3. Жүк автокөлік құралы туралы ақпарат
3.1. Тіркеу нөмірі
Сүйрегіш/жүк автокөлігінің
Жартылай тіркеменің/тіркеменің
3.2. Аспа жүйесі
Сүйрегіш/жүк автокөлігінің
☐ әуедегі
☐ механикалық
☐ басқаша
Жартылай тіркеменің/тіркеменің
☐ әуедегі
☐ механикалық
☐ басқаша
Уәкілетті өлшеу станциясының қызметкері толтырады
4. 4. Уәкілетті өлшеу станциясы
(код, атауы және мекенжайы, елді қоса алғанда)
5. Көлік құралын өлшеу №3
_______. ______________. ____________
4.1. Өлшеуге арналған жабдықтың дәлдік классы 4
☐ Класс III немесе жоғары және/немесе ☐ ‹ 1 ☐ 1 ☐ 2
6. Беру күні (күні, айы, жылы)
7. Жүк көлік құралдарын өлшеу
(осы сертификатқа өлшеу станциясының түпнұсқа ресми жазуы ұсынылуы қажет)
7.1. Жүк көлік құралының түрі 5 6
7.2. Осьтік жүктемені өлшеу, кг мен
Жетекші
Жетекші емес
Дара
Қосарланған
Үш білікті
Бірінші ось
Екінші ось
Үшінші ось
Төртінші ось
Бесінші ось
Алтыншы ось7
7.3. Көлік құралының жалпы
Салмағын өлшеу (кг)
Сүйрегіш/жүк автокөлігі (кг)
Жартылай тіркеменің/тіркеменің (кг)
Автокөлік құралының
Жалпы салмағы (кг)
8. Ерекше таразы сипаттамасы
8.1. қозғалтқышқа қосылған, отын багін толтырғанға, дейін:
☐ 1/4 ☐ 1/2 ☐ 3/4 ☐ 1/1
8.3. Қосалқы шина саны (дана)
8.2. қосалқы отын багін толтырғанға дейін:

☐ 1/4 ☐ 1/2 ☐ 3/4 ☐ 1/1
(включая топливо для устройства охлаждения)
8.4. Число человек на транспортном средстве во время взвешивания ________
8.5. Наличие подъемной оси
☐ Да ☐Нет
Настоящим заявляю, что вышеуказанные взвешивания были произведены нижеподписавшимся на уполномоченной станции взвешивания и являются точными
Подпись
Фамилия и личный код сотрудника станции взвешивания
Печать
____________________
1например: Накладная CMR №
2в соответствии с Конвенцией TIR 1975 года
3см. Примечание на стр. 2
4в соответствии с Рекомендацией Международной организации законодательной метрологии
5в соответствии с Международными соглашениями, указывающими максимально разрешенные габариты установленные для национальных и международных перевозок, а также максимально разрешенные значения веса для международных перевозок
6код типа транспортного средства по схематическим рисункам, например A2 или A2S2
7если число осей больше шести, указать это в параграфе "Примечания" на стр. 2
9. Заполняется транспортным оператором/водителем транспортного средства после взвешивания транспортного средства
Я заявляю, что:
(а) Измерения веса транспортного средства были проведены вышеуказанной станцией взвешивания
(в) Информация в графах 1 - 8 внесена без ошибок
(с) После взвешивания на упомянутой станции взвешивания на грузовое транспортное средство не было помещено никакого дополнительного груза
Дата
Фамилия водителя/водителей грузового транспортного средства__________________,/______________________
Подпись
Замечания (если имеются)
10. Заполняется сотрудником станции взвешивания при исключительном (контрольном) случае взвешивания (3, 7, 8)8
Станция взвешивания ___________________________________________________
(код, наименование и адрес, включая страну)
Дата
Фамилия сотрудника станции взвешивания
Подпись
Печать
Причина и результат исключительного (контрольного) взвешивания
Кодовый номер взвешивания транспортного средства состоит из трех элементов данных, соединенных дефисами
(1) Код страны (в соответствии с Конвенцией ООН о дорожном движении 1968 года)
Армения
ARM
Молдова
MD
Азербайджан
AZ
Россия
RUS
Беларусь
BY
Таджикистан
TJ
Грузия
GE
Туркменистан
TM
Казахстан
KZ
Узбекистан
UZ
Киргизия
KS
Украина
UA
(2) Двузначный код, позволяющий идентифицировать национальную станцию взвешивания
(3) Пятизначный код (как минимум), позволяющий идентифицировать индивидуальное взвешивание
Например: MD - 01-23456 или RUS - 14 – 000510
Этот серийный номер должен соответствовать номеру, указанному в журналах на станции взвешивания.
При предъявлении настоящего сертификата, повторное взвешивание транспортного средства на погранпереходах стран СНГ не проводится.
8Данная графа используется компетентными органами сторон для оценки деятельности станций взвешивания, а также действий транспортного оператора совершившего нарушение.
Приложение 2
к Правилам применения
на территории
Республики Казахстан
международного сертификата
взвешивания грузовых
транспортных средств
и оказания государственных
услуг "Выдача международного
сертификата взвешивания
грузовых транспортных средств"
форма
Заявление для получения международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств

☐ 1/4 ☐ 1/2 ☐3/4 ☐ 1/1
(салқындату құрылғысына арналған отынды қоса алғанда)
8.4. Өлшеу кезінде автокөлік ішіндегі адамдар саны ________
8.5. Көтерілетін остін бары
☐ ия ☐ жоқ
Осымен мәлімдеймін, жоғарыда көрсетілген өлшеу төмендегі қол қойғандармен уәкілетті өлшеу станциясында өлшеніп және мүлтіксіз болып табылады
Қолы
Өлшеу станция қызметкерінің тегі және жеке коды
Мөр
____________________
1 мысалы: жүкқұжаты CMR №
2 1975 жылғы TIR Конвенциясына сәйкес
3 2-парақтың қосымшасына қарау
4 Халықаралық заңнамалық метрология ұйымының ұсынысына сәйкес
5 Халықаралық келісімдерге сәйкес, ұлттық және халықаралық тасымалдар үшін бекітілген максималды рұқсат етілген габариттер көрсеткіштер, сондай-ақ халықаралық тасымалдауға арналған максималды рұқсат етілген салмақ
6 суреттік схема бойынша көлік құралының код типі, мысалы А2 немесе A2S2
7 егер осьтер саны алтыдан көп болса, 2 пар. "Қосымша" параграфта көрсету қажет.
9. Уәкілетті өлшеу станциясының қызметкері/автокөлік құралының жүргізушісі көлік құралын өлшенгеннен кейін толтырады
Мен мәлімдеймін, мыналарды:
(а) Көлік құралының салмағын өлшеу жоғарыда көрсетілген өлшеу станциясында жүргізілді
(в) 1-8 бағадағы мәлімет қатесіз
(с) Аталған өлшеу станциясында өлшенгеннен кейін жүк көлік құралына қосымша ешқандай жүк салынған жоқ
Күні
Жүргізуші тегі/жүк көлік құралының
жүргізушілері________________/_____________
Күні
Ескертпе (егер болса)
10. Ерекше өлшеу жағдайында (бақылау кезінде) өлшеу станция қызметкерімен толтырылады (3, 7, 8)8
Өлшеу станциясы _______________________________________________________________ (код, атауы және мекен-жай, елді қоса)
Күні
Өлшеу станция қызметкерінің фамилиясы
Қолы
Мөр
Ерекше өлшеу (бақылау кезінде) нәтижесі және себебі
Соңғы (бақылаулық) өлшеудің себебі мен нәтижесі
Автокөлік құралын өлшеудің кодтың нөмірі үш элементті деректерден тұрады, дефиспен жалғанған
(1) Мемлекет коды (1968 жылғы БҰҰ жол қозғалыс Конвенциясына сәйкес)
Армения
ARM
Молдова
MD
Әзербайжан
AZ
Ресей
RUS
Беларусь
BY
Тәжікстан
TJ
Грузия
GE
Түрікменстан
TM
Қазақстан
KZ
Өзбекстан
UZ
Қырғызстан
KS
Украина
UA
(2) Ұлттық өлшеу станциясын сәйкестендіретін қос мәнді код
(3) Жекеше өлшеуді сәйкестендіретін (ең аз болғанда), бестаңбалы код
мысалы: MD - 01-23456 немесе RUS - 14 - 000510
Бұл сериялық нөмір өлшеу станциясындағы журналда көрсетілген нөмірге сәйкес келу қажет.
Осы сертификатты көрсеткен кезде, ТМД елдерінің шекара өтулерінде автокөлік құралдары қайта өлшенбейді.
8Осы баған екі жақтың құзыретті мекемелерімен өлшеу станцияларының жұмысына баға беру үшін, сонымен қатар көлік операторы іс-әрекеті кезінде қателік жіберген кезде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
аумағында жүк көлігі
құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын
қолдану және
"Жүк көлік құралдарын
өлшеудің халықаралық
сертификатын беру"
мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
2-қосымша
нысан
Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын алу үшін өтініш

1. Транспортный оператор
(название и адрес организации, включая страну)
Тел. №
Факс №
Электронная почта
2. Договор перевозки №1
CARNET TIR № (если применимо)2
3. Сведения о грузовом транспортном средстве
3.1. Регистрационный номер
Тягача/грузового автомобиля
Полуприцепа/прицепа
3.2. Система подвески
Тягача/грузового автомобиля
☐ воздушная
☐ механическая
☐ иная
Полуприцепа/прицепа
☐ воздушная
☐ механическая
☐ иная
1например: Накладная CMR №
2в соответствии с Конвенцией TIR 1975 года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
____________________________________________________________
(указать без сокращений)
Даю согласие на сбор и обработку, в том числе и на передачу третьим
лицам моих персональных данных территориальному органу
____________________________________________________________
Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан
(Бизнес идентификационный номер _____________________________),
и сведений составляющих охраняемую законом тайну, необходимых
для оказания государственной услуги, содержащихся
в информационных системах.
Подпись ___________________
"_____" _____________ 20___года
Приложение 3
к Правилам применения
на территории
Республики Казахстан
международного сертификата
взвешивания грузовых
транспортных средств и оказания
государственных услуг
"Выдача международного
сертификата взвешивания
грузовых транспортных средств"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств"
1
Наименование государственной услуги
Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств
2
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее - услугодатель).
3
Способы предоставления государственной услуги
Услугодатель;
веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
4
Срок оказания государственной услуги
Один рабочий день.
5
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная.
6
Результат оказания государственной услуги
Международный сертификат взвешивания грузовых транспортных средств либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1. Көлiк операторының атауы (толық мекенжайы, елiн қоса алғанда)
Тел. №
Факс №
Электрондық пошта
2. Тасымалдау шартының №1
CARNET TIR № (егер қолданылса) 2
3. Жүк автокөлік құралы туралы ақпарат
3.1. Тіркеу нөмірі
Сүйрегіш/жүк автокөлігінің
Жартылай тіркеменің/тіркеменің
3.2. Аспа жүйесі
Сүйрегіш/жүк автокөлігінің
☐ әуедегі
☐ механикалық
☐ басқаша
Жартылай тіркеменің/тіркеменің
☐ әуедегі
☐ механикалық
☐ басқаша
1 мысалы: жүкқұжат CMR №
2 1975 жылғы TIR Конвенциясына сәйкес
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болса)
______________________________________________________
(қысқартусыз көрсету)
Менің дербес деректерімді Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органына ______________________________________
(Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________) жинауға және өңдеуге, оның ішінде үшінші тұлғаларға беруге ақпараттық жүйелерде қамтылған мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді беруге келісім беремін.
Ақпараттық жүйеде бар, заңмен қорғалған құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы____________________ 20 ____ жылғы "____" _____________
Қазақстан Республикасының
аумағында жүк көлігі
құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын
қолдану және
"Жүк көлік құралдарын
өлшеудің халықаралық
сертификатын беру"
мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Көрсетілетін қызметті беруші;
"электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Бір жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификаты немесе осы мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптары тізбесінің 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақысыз.
8
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя - круглосуточно, без выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству;
2) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) услугодателю - заявление;
2) на портал:
заявление в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.gov.kz, раздел Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги" Адрес Министерства: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: kense.kattk@transport.gov.kz, телефон (8-7172) 98-37-53 либо на блог Министра транспорта Республики Казахстан (страница "Блог Министра транспорта Республики Казахстан".
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

1) көрсетілетін қызметті берушінің – еңбек заңнамасына сәйкес демалыссыз және мереке күндерінсіз, тәулік бойы;
2) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады)
9
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мен мәліметтері
1) көрсетілетін қызметті берушіге – өтініш;
2) порталда:
порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке басты куәландыратын құжат мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10
Қазақстан Республикасының заңымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы Министрліктің интернет-ресурсында www. gov. kz, Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде Министрліктің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық пошта мекенжайы: kense. kattk@ tra nspo rt. gov. kz, (8-7172) 98-37-53 телефоны немесе Қазақстан Республикасы Көлік министрінің блогына "Қазақстан Республикасы Көлік министрінің блогы" парағы) орналасқан.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.

Телефон единого контакт центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 13 сентября 2024 года № 297
Приложение 4
к Правилам организации
осуществления перевозок
крупногабаритных
и тяжеловесных
грузов на территории
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств".
1
Наименование государственной услуги
Наименование подвида государственной услуги
Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств
1) Выдача специального разрешения;
2) Замена транспортного средства по ранее выданному специальному разрешению;
3) Продление срока действия специального разрешения.
2
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта и органами государственных доходов в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза, а также в иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза (далее – услугодатель).
3
Способы предоставления государственной услуги
по всем подвидам через веб-портал "электронного правительства".
4
Срок оказания государственной услуги
1) Выдача специального разрешения – выдача уведомления о результате рассмотрения документов:
в случаях, когда требуется согласование маршрута перевозки – 2 (два) рабочих дня;
в случаях, когда не требуется согласование маршрута перевозки – 1 (один) рабочий день;
в случаях привлечения автотранспортных средств для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного или техногенного характера – 1 (один) рабочий день;
выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – специальное разрешение) (с момента поступления услугодателю в течение пяти рабочих дней платежного документа, подтверждающего оплату суммы сбора в республиканский бюджет) либо мотивированный ответ об отказе – 1 (один) рабочий день.
2) Замена транспортного средства по ранее выданному специальному разрешению - 1 (один) рабочий день.
3) Продление срока действия специального разрешения - 1 (один) рабочий день.
5
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам электронная (частично автоматизированная);
6
Результат оказания государственной услуги
По всем подвидам:

Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 297 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында ірі габаритті және
ауыр салмақты жүктерді
тасымалдауды ұйымдастыру
және оны жүзеге
асыру қағидаларына
4-қосымша
"Ауыр салмақты және (немесе) ірі габаритті автокөлік құралдарының жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы
Ауыр салмақты және (немесе) ірі габаритті автокөлік құралдарының жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру
1) Арнайы рұқсат беру;
2) Бұрын берілген арнайы рұқсат бойынша көлік құралын ауыстыру;
3) Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімін ұзарту.
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетiнiң аумақтық органдары және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде, сондай-ақ тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізудің өзге де орындарындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кіріс органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
3
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті беру тәсілдері
Барлық кіші түрлері "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады
4
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) Арнайы рұқсат беру – құжаттарды қарастыру нәтижелері туралы хабарламаны беру:
тасымалдау маршрутын келісу қажет болған жағдайда – 2 (екі) жұмыс күні тасымалдау маршрутын келісу қажет болмаған жағдайда – 1 (бір) жұмыс күні;
автокөлiк құралы табиғи немесе техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшiн жұмысқа тартылған жағдайда – 1 (бір) жұмыс күні;
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлiк құралдарының жүрiп өтуіне арнайы рұқсат (бұдан әрі – арнайы рұқсат) (бес жұмыс күні ішінде алымды төлегенін растайтын құжатты көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәттен бастап) не бас тарту туралы дәлелдi жауап – 1 (бір) жұмыс күні;
2) Бұрын берілген арнайы рұқсат бойынша көлік құралын ауыстыру – 1 (бір) жұмыс күні;
3) Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімін ұзарту –
1 (бір) жұмыс күні.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Барлық кіші түрлері бойынша:

1) специальное разрешение по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов;
3) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) замена транспортного средства по ранее выданному специальному разрешению;
5) продление срока действия специального разрешения.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в кабинет пользователя в форме электронного документа, подписанного уполномоченного лица услугодателя.
Проверить подлинность результата оказания государственной услуги можно на портале.
В кабинете пользователя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием адреса и даты получения результата государственной услуги.
7
Размер оплаты, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) Выдача специального разрешения – государственная услуга оказывается на платной основе. Сбор за проезд отечественных и иностранных крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан оплачивается в республиканский бюджет по ставке сбора, установленный пунктом 3 статьи 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2) Замена транспортного средства по ранее выданному специальному разрешению – бесплатно;
3) Продление срока действия специального разрешения – бесплатно.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем. Государственная услуга оказывается в порядке очереди без ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя. Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, правоустанавливающих документах на движимое имущество, документе подтверждающем оплату в бюджет суммы сбора за проезд отечественных и иностранных крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (в случае оплаты через ПШЭП), услугодатель из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы рұқсат;
2) құжаттарды одан әрі қараудан дәлелді бас тарту;
3) мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
4) бұдан бұрын берілген арнайы рұқсат бойынша көлік құралын ауыстыру;
5) арнайы рұқсаттың қолдану мерзімін ұзарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің түпнұсқалығын порталда тексеруге болады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі пайдаланушы кабинетіне көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш берушіден өндірілетін төлем мөлшері және оны өндірудің Қазақстан Республикасы заңнамаларымен көзделген тәсілдері
1) Арнайы рұқсат беру:
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Ірi көлемді және (немесе) ауыр салмақты отандық және шетелдiк автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүрiп өтуі үшін алым (бұдан әрі – алым) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 554-бабы 3-тармағында белгіленген алым мөлшерлемелері бойынша республикалық бюджетке төленеді.
2) Бұрын берілген арнайы рұқсат бойынша көлік құралын ауыстыру - тегін түрде.
3) Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімін ұзарту - тегін түрде.
8
Көрсетілген қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі жұмыс күнінде көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады
9
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін Көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін қажетті құжаттар тізбесі мен мәліметтері
Порталда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы.
Жеке басты куәландыратын құжат, жеке кәсіпкерді және заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттар, жылжымалы мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, ірi көлемді және (немесе) ауыр салмақты отандық және шетелдiк автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүрiп өтуі үшін алым сомасын бюджетке төлегенін растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларда) мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10
Қазақстан Республикасының заңымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
1) Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах: Министерства – www.gov.kz, раздел "Государственные услуги", раздела "Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля";
2) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг:
1414, 8 800 080 7777.
3) Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
1) Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған: Министрліктің – www. gov. kz "Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімде;
2) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8 800 080 7777.
3) Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ-сы болған шарттарды портал арқылы электрондық нысанда алады