Об утверждении Типового положения о производственном контроле
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 30 октября 2024 года № 385. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2024 года № 35308
В соответствии с пунктом 3 статьи 6-9 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" и пунктом 3 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О теплоэнергетике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Типовое положение о производственном контроле согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан, после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
А. Саткалиев
Приложение к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 30 октября 2024 года № 385
Типовое положение о производственном контроле
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Типовое положение о производственном контроле (далее – Положение) разработано в соответствии с пунктом 3 статьи 6-9 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" (далее – Закон об электроэнергетике) и с пунктом 3 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О теплоэнергетике" (далее – Закон о теплоэнергетике) в целях оказания содействия энергопроизводящей, энергопередающей организации, системному оператору, теплопроизводящим и теплотранспортирующим субъектам в централизованной системе теплоснабжения (далее – Организация) при осуществлении производственного контроля в областях электроэнергетики и теплоэнергетики (далее – производственный контроль).
2. Организации разрабатывают положение о производственном контроле согласно настоящему Положению.
3. Разработанное Положение о производственном контроле утверждается руководителем Организации.

Өндірістік бақылау туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 30 қазандағы № 385 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 30 қазанда № 35308 болып тіркелді
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-9-бабының 3-тармағына және "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 19-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Өндірістік бақылау туралы үлгілік ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 30 қазандағы
№ 385 бұйрығына
қосымша
Өндірістік бақылау туралы үлгілік ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы өндірістік бақылау туралы үлгілік ереже (бұдан әрі – Ереже) "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Электр энергетикасы туралы заңы) 6-9-бабының 3-тармағына және "Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Жылу энергетикасы туралы заңы) 19-бабының 3-тармағына сәйкес электр энергетикасы мен жылу энергетикасы саласындағы өндірістік бақылауды (бұдан әрі – өндірістік бақылау) жүзеге асыру кезінде энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдарға, жүйелік операторға, орталықтандырылған жылумен жабдықтау жүйесінде жылу өндіруші және жылу тасымалдаушы субъектілерге (бұдан әрі – Ұйым) жәрдемдесу мақсатында әзірленді.
2. Ұйым осы Ережеге сәйкес өндірістік бақылау туралы ережені әзірлейді.
3. Өндірістік бақылау туралы әзірленген ережені Ұйымның басшысы бекітеді.

4. Должностное лицо, осуществляющее производственный контроль (далее – Должностное лицо), назначается и освобождается актом руководителя Организации по согласованию с территориальным подразделением государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю в части соответствия квалификационным требованиям, опыту работы и занимаемой должности не ниже руководителя структурного подразделения.
5. Соответствие квалификационным требованиям подтверждаются наличием удостоверения о проверке знаний норм и правил работы в электроустановках в области электроэнергетики или удостоверения о проверке знаний в области теплоэнергетики согласно Правилам работы с персоналом в энергетических организациях Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 234, (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10830).
6. Должностное лицо при осуществлении своей деятельности руководствуется нормативными правовыми актами Республики Казахстан и нормативными техническими документами Республики Казахстан в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики, внутренними документами Организации, в том числе разработанным и утвержденным Организацией Положением о производственном контроле.
Глава 2. Задачи производственного контроля
7. Согласно пункту 2 статьи 6-9 Закона об электроэнергетике и пункту 2 статьи 19 Закона о теплоэнергетике, задачами производственного контроля являются:
1) обеспечение выполнения требований законодательства Республики Казахстан в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики;
2) проведение мониторинга по безопасной эксплуатации энергетического оборудования, электрических станций, электрических сетей и объектов теплоэнергетики и входящих в их состав зданий, помещений, сооружений;
3) обеспечение надежности и безопасности производства, передачи и потребления электрической энергии, качества и надежности теплоснабжения, безопасности системы теплоснабжения;
4) осуществление работы работниками, прошедшими проверку знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности;
5) своевременная подготовка и осуществление Организацией ремонтно-восстановительных работ, в том числе в осенне-зимний период;
6) содержание оборудования, зданий и сооружений в состоянии эксплуатационной готовности;
7) анализ и разработка мер, направленных на соблюдение правил техники безопасности;
8) выявление обстоятельств и причин нарушений, влияющих на обеспечение безопасности производства работ;

4. Өндірістік бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адам (бұдан әрі – Лауазымды адам) мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөніндегі мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесімен біліктілік талаптарына, жұмыс тәжірибесіне және атқаратын лауазымына құрылымдық бөлімше басшысынан төмен емес сәйкестік бөлігінде келісу бойынша Ұйымның басшысының актісімен тағайындалады және босатылады.
5. Біліктілік талаптарына сәйкестігі Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 234 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының энергетикалық ұйымдарында персоналмен жұмыс істеу қағидаларына сәйкес электр энергетикасы саласындағы электр қондырғыларында жұмыс істеу нормалары мен қағидаларын білуін тексеру туралы куәлігі немесе жылу энергетикасы саласындағы білімін тексеру туралы куәлігі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10830 болып тіркелген) болуымен расталады.
6. Өндірістік бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адам өз қызметін жүзеге асыру кезінде электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін және Қазақстан Республикасының нормативтік техникалық құжаттарын, Ұйымның ішкі құжаттарын, оның ішінде Ұйым әзірлеген және бекіткен Өндірістік бақылау туралы ережені басшылыққа алады.
2-тарау. Өндірістік бақылаудың міндеттері
7. Электр энергетикасы туралы Заңының 6-9-бабы 2-тармағына және Жылу энергетикасы туралы Заңының 19-бабы 2-тармағына сәйкес өндірістік бақылаудың міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз ету;
2) энергетикалық жабдықтарды, электр станцияларын, электр желілері мен жылу энергетикасы объектілерін және олардың құрамына кіретін ғимараттарды, үй-жайларды, құрылысжайларды қауіпсіз пайдалану бойынша мониторинг жүргізу;
3) электр энергиясын өндіру, беру және тұтыну сенімділігі мен қауіпсіздігін, жылумен жабдықтау сапасы мен сенімділігін, жылумен жабдықтау жүйесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
4) техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуін тексеруден өткен жұмыскерлердің жұмысты жүзеге асыруы;
5) Ұйымның оның ішінде күзгі-қысқы кезеңде жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын уақтылы дайындау және жүзеге асыру;
6) жабдықтарды, ғимараттар мен құрылысжайларды пайдалануға әзір күйінде күтіп-ұстау;
7) қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауға бағытталған шараларды талдау және әзірлеу;
8) жұмыс жүргізу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге әсер ететін бұзушылықтардың мән-жайлары мен себептерін анықтау;

9) координация работ, направленных на предупреждение технологических нарушений.
Глава 3. Организация производственного контроля
8. Должностное лицо в соответствии с пунктом 5 статьи 6-9 Закона об электроэнергетике и пунктом 5 статьи 19 Закона о теплоэнергетике:
1) разрабатывает План работ по осуществлению производственного контроля в подразделениях Организации;
2) осуществляет производственный контроль за соблюдением работниками требований законодательства Республики Казахстан в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики;
3) организовывает и проводит проверки обеспечения безопасности эксплуатации объектов электроэнергетики и(или) теплоэнергетики и производства работ;
4) организовывает разработку планов мероприятий по обеспечению безопасности и ликвидации технологических нарушений;
5) доводит до сведения работников Организации информацию об изменении требований законодательства Республики Казахстан в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики;
6) вносит руководителю Организации или лицу, его заменяющему, предложения по:
проведению мероприятий по обеспечению безопасности, устранению нарушений требований законодательства Республики Казахстан в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики;
приостановлению работ, осуществляемых с нарушениями требований законодательства Республики Казахстан в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики, которые создают угрозу жизни, здоровью работников, или могут привести к технологическим нарушениям;
отстранению от работы работников, не прошедших своевременно подготовку, переподготовку по правилам технической эксплуатации и правилам техники безопасности;
7) представляет ежемесячно до 10 числа месяца, следующего за отчетным, либо по запросу (в случаях аварий и отказов І степени) отчет в соответствии с задачами производственного контроля в территориальные подразделения государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю;
8) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики.
9. Должностное лицо, осуществляющее производственный контроль в области электроэнергетики согласно пункту 6 статьи 6-9 Закона об электроэнергетике:
1) получает документы и материалы, необходимые для осуществления производственного контроля;
2) получает беспрепятственный доступ к объектам энергопроизводящих, энергопередающих организаций и системного оператора в любое время суток.

9) технологиялық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмыстарды үйлестіру.
3-тарау. Өндірістік бақылауды ұйымдастыру
8. Лауазымды адам Электр энергетикасы туралы Заңының 6-9-бабы 5-тармағына сәйкес және Жылу энергетикасы туралы Заңының 19-бабы 5-тармағына сәйкес:
1) Ұйымның бөлімшелерінде, өндірістік бақылауды жүзеге асыру бойынша жұмыстар жоспарын әзірлейді;
2) жұмыскерлердің Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуына өндірістік бақылауды жүзеге асырады;
3) электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы объектілерін пайдалану және жұмыстар жүргізу қауіпсіздігінің қамтамасыз етілуін тексеруді ұйымдастырады және жүргізеді;
4) қауіпсіздікті қамтамасыз ету және технологиялық бұзушылықтарды жою жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлеуді ұйымдастырады;
5) Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнамасы талаптарының өзгеруі туралы ақпаратты Ұйымның жұмыскерлерінің назарына жеткізеді;
6) Ұйымның басшысына немесе оны алмастыратын адамға:
қауіпсіздікті қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнамасының талаптарының бұзушылықтарды жою, жөніндегі іс-шараларды жүргізуге;
жұмыскерлердің өміріне, денсаулығына қауіп төндіретін немесе технологиялық бұзылуларға алып келуі мүмкін Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнамасының талаптарын бұзып жүзеге асырылатын жұмыстарды тоқтата тұруға;
техникалық пайдалану қағидалары және қауіпсіздік техникасы қағидалары бойынша даярлаудан, қайта даярлаудан уақтылы өтпеген жұмыскерлерді жұмыстан шеттету жөнінде ұсыныстар енгізеді;
7) ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10-ына дейін не сұрау салу бойынша (авариялар мен І дәрежелі істен шығулар орын алған жағдайларда) мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөніндегі мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелеріне өндірістік бақылау міндеттеріне сәйкес есепті ұсынады;
8) Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
9. Электр энергетикасы саласында өндірістік бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адам Электр энергетикасы туралы Заңының 6-9 бабы 6-тармағына сәйкес:
1) өндірістік бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті құжаттар мен материалдарды алады;
2) энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдар мен жүйелік оператордың объектілеріне тәуліктің кез келген уақытында кедергісіз кіреді.

10. Должностное лицо, осуществляющее производственный контроль в области теплоэнергетики в соответствии с пунктом 6 статьи 19 Закона о теплоэнергетике:
1) получает беспрепятственный доступ к объектам теплоэнергетики и входящих в их состав зданиям, помещениям, сооружениям в любое время суток;
2) получает документы (сведения) на бумажных и электронных носителях либо их копии, а также доступ к автоматизированным базам данных (информационным системам).
11. Организация и осуществление производственного контроля реализуется в соответствии с Положением о производственном контроле, разработанным и утвержденным Организацией, с учетом соблюдения требований нормативных правовых актов Республики Казахстан и нормативных технических документов Республики Казахстан в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики.
12. При осуществлении производственного контроля Должностное лицо:
1) осуществляет сбор и анализ необходимой информации в соответствии с Планом работ по осуществлению производственного контроля в подразделениях Организации, разработанным по форме, согласно приложению 1 к настоящему Положению, и утвержденным руководителем Организации;
2) вносит результаты производственного контроля в Журнал производственного контроля по форме, согласно приложению 2 к настоящему Положению;
3) в ходе проведения проверок обеспечения безопасности эксплуатации объектов электроэнергетики и(или) теплоэнергетики и производства работ также проверяет своевременность подготовки и осуществление Организацией ремонтно-восстановительных работ;
4) разрабатывает план мероприятий по предупреждению нарушений требований законодательства в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики, обеспечению безопасности и ликвидации технологических нарушений, который включает:
анализ выявленных нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области электроэнергетики и теплоэнергетики;
изучение причин нарушений требований законодательства в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики, относящихся к технологическому процессу и производственному контролю;
использование соответствующих источников информации (процессов, рабочих операций, результатов проверок при осуществлении государственного контроля в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики, отчетов об обслуживании) с целью выявления, анализа и устранения потенциальных причин нарушений требований законодательства в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики;
прогноз возможных проблем обеспечения законодательства в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики, а также заблаговременное определение мер, необходимых для их решения;
заблаговременную реализацию предупреждающих мероприятий и принятие управленческих решений, обеспечивающих гарантированное предупреждение нарушений требований законодательства в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики;
представление информации о предпринятых предупреждающих действиях руководителю Организации;

10. Жылу энергетикасы саласындағы өндірістік бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адам Жылу энергетикасы туралы Заңының 19-бабы 6-тармағына сәйкес:
1) жылу энергетикасы объектілеріне және олардың құрамына кіретін ғимараттарға, үй-жайларға, құрылысжайларға тәуліктің кез келген уақытында кедергісіз кіре алады;
2) қағаз және электрондық жеткізгіштерде құжаттарды (мәліметтерді) не олардың көшірмелерін алады, сондай-ақ автоматтандырылған дерекқорларға (ақпараттық жүйелерге) қол жеткізеді.
11. Өндірістік бақылауды ұйымдастыру және жүзеге асыру Ұйым әзірлеген және бекіткен өндірістік бақылау туралы ережеге сәйкес электр энергетикасы мен (немесе) жылу энергетикасы салаларындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мен Қазақстан Республикасының нормативтік техникалық құжаттары талаптарының сақталуын ескере отырып іске асырылады.
12. Өндірістік бақылауды жүзеге асыру кезінде Лауазымды адам:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленген және Ұйым басшысы бекіткен Ұйымның бөлімшелерінде Өндірістік бақылауды жүзеге асыру жөніндегі жұмыстар жоспарына сәйкес қажетті ақпаратты жинауды және талдауды жүзеге асырады;
2) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өндірістік бақылау журналына өндірістік бақылау нәтижелерін енгізуеді;
3) электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы объектілерін пайдалану және жұмыстар жүргізу қауіпсіздігін қамтамасыз етуін тексеру барысында Ұйымның жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын уақтылы дайындауды және жүзеге асыруды тексереді;
4) электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы салаларындағы заңнама талаптарының бұзылуының алдын алу, қауіпсіздікті қамтамасыз ету және технологиялық бұзушылықтарды жою жөніндегі іс-шараларды әзірлейді, оған мыналар кіреді:
Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және жылу энергетикасы саласындағы заңнама талаптарының анықталған бұзушылықтарын талдау;
технологиялық процеске және өндірістік бақылауға жататын электр энергетикасы және жылу энергетикасы саласындағы заңнама талаптарының бұзылу себептерін зерделеу;
электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнама талаптарын бұзудың ықтимал себептерін анықтау, талдау және жою мақсатында тиісті ақпарат көздерін (процестерді, жұмыс операцияларын, электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде тексеру нәтижелерін, қызмет көрсету туралы есептерді) пайдалану;
электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнаманы қамтамасыз етудің ықтимал проблемаларын болжау, сондай-ақ оларды шешу үшін қажетті шараларды алдын ала айқындау;
алдын алу іс-шараларын алдын ала іске асыру және электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнама талаптарының бұзылуының кепілді алдын алуды қамтамасыз ететін басқару шешімдерін қабылдау;
Ұйымның басшысына қабылданған алдын алу іс-әрекеттері туралы ақпарат беру;

5) информирует работников Организации об изменении требований законодательства Республики Казахстан в областях электроэнергетики и(или) теплоэнергетики;
6) при осуществлении производственного контроля за соблюдением работниками требований законодательства Республики Казахстан в области электроэнергетики и(или) теплоэнергетики проверяет:
надежность и безопасность производства, передачи и потребления электрической энергии, качества и надежности теплоснабжения, безопасности системы теплоснабжения;
содержание оборудования, зданий и сооружений в состоянии эксплуатационной готовности;
своевременность проведения необходимых испытаний и технических освидетельствований технических устройств, ремонта и поверки контрольных средств измерений;
готовность электрических станций, электрических и(или) тепловых сетей к работе в осенне- зимний период;
7) проводит анализ за устранением замечаний по установленным по результатам производственного контроля, результаты которого ежемесячно, до 15 числа месяца, следующего за отчетным, представляет руководителю Организации;
8) проводит не реже одного раза в год анализ результатов проведения мероприятий по осуществлению производственного контроля, который включает:
результаты проверок соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области электроэнергетики и(или) теплоэнергетики;
результаты проведенных мероприятий по снижению износа основного оборудования электрических станций, котельных, электрических и тепловых сетей;
основные направления деятельности по повышению эффективности производственного контроля;
9) выдает руководителю Организации заключение по форме согласно приложению 3 настоящего Положения, в котором отражаются выявленные нарушения со ссылкой на нормативные правовые акты в области электроэнергетики и(или) теплоэнергетики, а также указываются мероприятия по устранению выявленных нарушений, сроки их устранения и ответственные лица, которые согласовываются с руководителем Организации;
10) обеспечивает хранение данных о результатах производственного контроля как в бумажном, так и в электронном виде.
Приложение 1
к Типовому положению
о производственном контроле
Форма
Утвержден
_________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя Организации)
_________________________
(подпись)
"___" ___________ 20__ года
План работ по осуществлению производственного контроля
№ п/п
Наименование запланированного мероприятия
Наименование подразделения
Срок проведения
Ответственный с подразделения
1
2
3
4
5
Приложение 2
к Типовому положению
о производственном контроле
Форма
Журнал производственного контроля
__________________________________________________________
(наименование организации) (наименование подразделения)
№ п/п
Дата
Выявленные нарушения требований промышленной безопасности (неисправности или потенциальные риски эксплуатации опасных технических устройств или нарушения требований технологических процессов)
Предложения по устранению выявленных нарушений
Ответственный за исполнение
Срок исполнения
Подпись лица, выдавшего распоряжение об устранении нарушений
Подпись лица, ответственного за исполнение предписания и осуществление мероприятий по устранению причин выявленных нарушений
Отметка о выполнении распоряжения и осуществлении мероприятий по устранению причин выявленных нарушений
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 3
к Типовому положению
о производственном контроле
Форма
Заключение по итогам проведенного производственного контроля
__________________________________________________________
(наименование организации) (наименование подразделения)

5) Ұйымның жұмыскерлерін Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнамасы талаптарының өзгеруі туралы ақпаратпен хабардар етеді;
6) жұмыскерлердің Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуына өндірістік бақылауды жүзеге асыру кезінде:
электр энергиясын өндіру, беру және тұтыну сенімділігі мен қауіпсіздігі, жылумен жабдықтау сапасы мен сенімділігі, жылумен жабдықтау жүйесінің қауіпсіздігін;
жабдықтарды, ғимараттар мен құрылыстарды пайдалануға дайын күйде ұстау;
техникалық құрылғыларға қажетті сынақтар мен техникалық куәландыруларды жүргізудің, өлшеу бақылау құралдарын жөндеудің және салыстырып тексерудің уақтылылығын;
күзгі-қысқы кезеңде электр станцияларының, электр және жылу желілерінің жұмысқа дайындығын тексереді;
7) өндірістік бақылау нәтижелері бойынша белгіленген ескертулердің жойылуына талдау жүргізеді, оның нәтижелері ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 15-күніне дейін Ұйымның басшысына ұсынылады;
8) өндірістік бақылауды жүзеге асыру жөніндегі іс-шараларды жүргізу нәтижелеріне жылына кемінде бір рет талдау жүргізеді, ол мыналарды қамтиды:
Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және (немесе) жылу энергетикасы саласындағы заңнама талаптарының сақталуын тексеру нәтижелері;
электр станцияларының, қазандықтардың, электр және жылу желілерінің негізгі жабдықтарының тозуын азайту бойынша жүргізілген іс-шаралардың нәтижелері;
өндірістік бақылаудың тиімділігін арттыру жөніндегі қызметтің негізгі бағыттары;
9) Ұйымның басшысына осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қорытынды береді, онда электр энергетикасы және (немесе)жылу энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, анықталған бұзушылықтар көрсетіледі, сондай-ақ анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі іс-шаралар көрсетіледі, оларды жою мерзімдері және жауапты тұлғалар Ұйымның басшысымен келісіледі;
10) өндірістік бақылау нәтижелері туралы деректердің қағаз түрінде де, электрондық түрде де сақталуын қамтамасыз етеді.
Өндірістік бақылау
туралы үлгілік ережеге
1-қосымша
Нысан
__________________________
Ұйым басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса))
Бекітілді
__________________________
(қолы)
20__ жылғы "___" _________
Өндірістік бақылауды жүзеге асыру жөніндегі жұмыстар жоспары
р/с
Жоспарланған іс-шараның атауы
Бөлімшенің атауы
Өткізу мерзімі
Бөлімшеден жауапты
1
2
3
4
5
Өндірістік бақылау
туралы үлгілік ережеге
2-қосымша
Нысан
Өндірістік бақылау журналы
_______________________________________________________________
(ұйымның атауы) (бөлімшенің атауы)
№ р / с
Күні
Өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарының анықталған бұзушылықтары (қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланудың немесе технологиялық процестер талаптарының бұзылуының ақаулары немесе ықтимал тәуекелдері)
Анықталған бұзушылықтарды жою бойынша ұсыныстар
Орындауға жауапты
Орындау мерзімі
Бұзушылықтарды жою туралы өкім берген тұлғаның қолы
Ұйғарымның орындалуына және анықталған бұзушылықтардың себептерін жою жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға жауапты адамның қолы
Өкімнің орындалуы және анықталған бұзушылықтардың себептерін жою жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру туралы белгі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өндірістік бақылау
туралы үлгілік ережеге
3-қосымша
Нысан
Жүргізілген өндірістік бақылау қорытындысы бойынша қорытынды
_______________________________________________________________
(ұйымның атауы) (бөлімшенің атауы)

1. Выявленные нарушения ________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________;
2. Мероприятия по устранению выявленных нарушении:
№ п/п
Наименование мероприятия
Срок исполнения
Форма завершения
Статус мероприятие
Примечание
1
2
3
4
5
6
_____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должностного лица
_______________
Подпись
"___" ___________ 20__ года

1. Анықталған бұзушылықтар _______________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
2. Анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі іс-шаралар:
р / с
Іс-шараның атауы
Орындау мерзімі
Аяқтау нысаны
Іс-шара мәртебесі
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
______________________________
Лауазымды адамның
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________
қолы
20__ жылғы "___" ___________