О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35 "Об утверждении Правил ведения реестра скотомогильников (биотермических ям)"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 декабря 2024 года № 388. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 декабря 2024 года № 35437
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35 "Об утверждении Правил ведения реестра скотомогильников (биотермических ям)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19987) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 46-29) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах ведения реестра скотомогильников (биотермических ям), утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила ведения реестра скотомогильников (биотермических ям) (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 46-29) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок ведения реестра скотомогильников (биотермических ям).";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Ведомство вносит данные (сведения) о скотомогильниках (биотермических ямах) в Реестр в разрезе административно-территориальных единиц с присвоением номера скотомогильникам (биотермическим ямам), который состоит из буквенных и цифровых символов (символы между собой разделяются косой чертой) включающие:
первый символ – литерный код области, города республиканского значения, столицы;
второй и третьи символы – порядковый номер района (города областного значения);
четвертый – восьмой символы – порядковый номер в Реестре (по области, городу республиканского значения, столицы).
Литерный код области, города республиканского значения, столицы, порядковый номер района (города областного значения) вносится согласно приложению 7 к Правилам присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466).
При нумерации скотомогильников (биотермических ям) в городах республиканского значения, столице во втором и третьем символах указываются нули.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

"Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 2 желтоқсандағы № 388 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 3 желтоқсанда № 35437 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19987 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 46-29) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 46-29) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ведомство мал қорымдарына әріптерден және цифрлық символдардан (символдар бір-бірімен қиғаш сызықпен бөлінеді) тұратын нөмір бере отырып әкімшілік-аумақтық бірліктер бөлінісінде мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар) туралы деректерді (мәліметтерді) Тізілімге енгізеді:
бірінші символ – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік коды;
екінші және үшінші символдар – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі;
төртінші-сегізінші символдар – Тізілімдегі реттік нөмір (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бойынша).
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік коды, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына 7-қосымшаға сәйкес енгізіледі.
Республикалық маңызы бар қалаларда, астанада мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) нөмірлеу кезінде екінші және үшінші символдарда нөлдер көрсетіледі.";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 декабря 2024 года № 388
Приложение
к Правилам ведения
реестра скотомогильников
(биотермических ям)
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.gov.kz
Реестр скотомогильников (биотермических ям)
Индекс формы административных данных: форма 1-см
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: "___" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акимы поселков, сел, сельских округов,
городов районного значения, местные исполнительные органы районов, городов
областного значения, областей, городов республиканского значения, столицы.
Срок представления формы административных данных:
акимы поселков, сел, сельских округов, городов районного значения представляют
информацию в местные исполнительные органы районов не позднее пятого рабочего
дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
местные исполнительные органы районов, городов областного значения представляют
информацию в местные исполнительные органы областей не позднее десятого
рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения,
столицы представляют информацию в Комитет ветеринарного контроля и надзора
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее пятнадцатого
рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде).
Метод сбора: в электронном виде

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 388 бұйрығына
қосымша
Мал қорымдарының
(биотермиялық шұңқырлардың)
тізілімін жүргізу қағидаларына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: нысан 1-см
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" _________
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің, аудандық маңызы бар қалалардың әкімдері, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің, аудандық маңызы бар қалалардың әкімдері аудандардың жергілікті атқарушы органдарына ақпаратты есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады;
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың жергілікті атқарушы органдарына ақпаратты есепті тоқсаннан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетіне ақпаратты есепті тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды).
Жинау әдісі: электронды түрде.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Реестр скотомогильников (биотермических ям)" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 раздела 1 указывается порядковый номер.
5. В графе 2 раздела 1 указывается наименование области, района, сельского округа согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
6. В графе 3 раздела 1 указывается номер скотомогильника (биотермической ямы) за отчетный период.
7. В графе 4 раздела 1 указывается тип скотомогильника (биотермической ямы).
8. В графе 5 раздела 1 указывается размер скотомогильника (биотермической ямы) (квадратные метры).
9. В графах 6 и 7 раздела 1 указываются координаты (широта, долгота).
10. В графе 8 раздела 1 указывается текущее состояние скотомогильника (биотермической ямы).
11. В графе 9 раздела 1 указывается балансодержатель скотомогильника (биотермической ямы).
12. В графе 1 раздела 2 указывается порядковый номер.
13. В графе 2 раздела 2 указывается наименование области, района, сельского округа согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
14. В графе 3 раздела 2 указывается номер сибиреязвенного захоронения за отчетный период.
15. В графе 4 раздела 2 указывается характер почвы и растительности.
16. В графе 5 раздела 2 указывается размер сибиреязвенного захоронения (квадратные метры).
17. В графах 6 и 7 раздела 2 указываются координаты (широта, долгота).
18. В графах 8, 9 и 10 раздела 2 указывается характеристика сибиреязвенного захоронения (ограждение, опознавательные знаки, внесение в информационную систему государственного земельного кадастра).
19. В графе 11 раздела 2 указывается балансодержатель сибиреязвенного захоронения.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға басшы не тегі мен аты-жөнін көрсете отырып оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 1-бөлімнің 2-бағанында Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстың, ауданның, ауылдық округтің атауы көрсетіледі.
6. 1-бөлімнің 3-бағанында есепті кезеңдегі мал қорымының (биотермиялық шұңқырдың) нөмірі көрсетіледі.
7. 1-бөлімнің 4-бағанында мал қорымының (биотермиялық шұңқырдың) типі көрсетіледі.
8. 1-бөлімнің 5-бағанында мал қорымының (биотермиялық шұңқырдың) көлемі (шаршы метрлер) көрсетіледі.
9. 1-бөлімнің 6 және 7-бағандарында координаттар (ендік, бойлық) көрсетіледі.
10. 1-бөлімнің 8-бағанында мал қорымының (биотермиялық шұңқырдың) ағымдағы жай-күйі көрсетіледі.
11. 1-бөлімнің 9-бағанында мал қорымының (биотермиялық шұңқырдың) баланс ұстаушысы көрсетіледі.
12. 2-бөлімнің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
13. 2-бөлімнің 2-бағанында Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстың, ауданның, ауылдық округтің атауы көрсетіледі.
14. 2-бөлімнің 3-бағанында есепті кезеңдегі сібір жарасы көмінділерінің нөмірі көрсетіледі.
15. 2-бөлімнің 4-бағанында топырақ пен өсімдіктердің сипаты көрсетіледі.
16. 2-бөлімнің 5-бағанында сібір жарасы көмінділерінің көлемі (шаршы метрлер) көрсетіледі.
17. 2-бөлімнің 6 және 7-бағандарында координаттар (ендік, бойлық) көрсетіледі.
18. 2-бөлімнің 8, 9 және 10-бағандарында сібір жарасы көмінділерінің сипаттамасы (қоршау, айырым белгілері, мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесіне енгізу) көрсетіледі.
19. 2-бөлімнің 11-бағанында сібір жарасы көмінділерінің баланс ұстаушысы көрсетіледі.