О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 127 "Об утверждении Правил закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 декабря 2024 года № 111. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2024 года № 35523
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 127 "Об утверждении Правил закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33071) следующие изменения и дополнения:
В Правила закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования:
в пункте 2:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) ценовое предложение – коммерческое предложение по формам согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 к настоящим Правилам, представленное потенциальным поставщиком, включающее в себя цены одного паллетоместа в месяц в разрезе температурного режима хранения, перевозки грузовым автотранспортом за один километр в зависимости от категории автотранспорта;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) распределительный центр – аптечный склад на территории городов Астаны, Алматы, Актобе или Шымкента или их агломераций, используемый для хранения лекарственных средств, медицинских изделий в регионах обслуживания;";
подпункт 17) изложить в следующей редакции:
"17) операционный склад – аптечный склад на территории областного центра или его агломерации, используемый для приемки, хранения и транспортировки лекарственных средств, медицинских изделий на территории области, где он расположен;";

"Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 127 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 111 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылы 25 желтоқсанда № 35523 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 127 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33071 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енігізілсін:
Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларында:
2-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) баға ұсынысы – осы Қағидаларға 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша әлеуетті өнім беруші ұсынған, сақтаудың температуралық режимі бөлінісінде айына бір паллета-орынның, автокөліктің санатына қарай бір километр үшін жүк автокөлігімен тасымалдаудың бағаларын қамтитын коммерциялық ұсыныс;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) бөлу орталығы – Астана, Алматы, Ақтөбе немесе Шымкент қалаларының немесе олардың агломерацияларының аумағындағы қызмет көрсетілетін өңірлерде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау үшін пайдаланылатын дәріханалық қойма;";
17) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"17) операциялық қойма – өзі орналасқан облыстың аумағында дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды қабылдау, сақтау және тасымалдау үшін пайдаланылатын облыс орталығының немесе оның агломерациясының аумағындағы дәріханалық қойма;";

дополнить подпунктом17-1) следующего содержания:
"17-1) аптечный склад – объект в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий;";
подпункты 21) и 22) изложить в следующей редакции:
"21) предварительная стоимость услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, хранению лекарственных средств, хранению медицинских изделий, транспортировке лекарственных средств, транспортировке медицинских изделий - сумма, выделенная для закупа услуги на соответствующий финансовый год, которая формируется единым дистрибьютором с учетом объема потребности и минимального значения ценового предложения в разрезе региона обслуживания;
22) договор по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, договор хранения лекарственных средств, договор хранения медицинских изделий, договор по транспортировке лекарственных средств, договор по транспортировке медицинских изделий (далее-договор) – гражданско-правовой договор оказания услуг, заключаемый единым дистрибьютором на веб-портале с поставщиком согласно условиям настоящих Правил;";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Единый дистрибьютор определяет за один лот:
1) административно-территориальную единицу (область) при закупе услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств (операционный склад);
2) административно-территориальную единицу (область) при закупе услуг по хранению и транспортировке медицинских изделий (операционный склад);
3) регион обслуживания при закупе услуг по хранению лекарственных средств (распределительный центр);
4) регион обслуживания при закупе услуг по хранению медицинских изделий (распределительный центр);
5) регион обслуживания при закупе услуг по транспортировке лекарственных средств (от распределительного центра до операционного склада);
6) регион обслуживания при закупе услуг по транспортировке лекарственных средств (от распределительного центра до получателя, а также между распределительными центрами);
7) регион обслуживания при закупе услуг по транспортировке медицинских изделий (от распределительного центра до операционного склада);
8) регион обслуживания при закупе услуг по транспортировке медицинских изделий (от распределительного центра до получателя, а также между распределительными центрами);
9) регион обслуживания при закупе услуги хранения и транспортировки лекарственных средств и медицинских изделий при заключении долгосрочного договора.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
"17-1) дәріханалық қойма – дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы объект;";
21) және 22) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"21) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау, дәрілік заттарды сақтау, медициналық бұйымдарды сақтау, дәрілік заттарды тасымалдау, медициналық бұйымдарды тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтің алдын ала құны – көрсетілетін қызметті сатып алу үшін тиісті қаржы жылына бөлінген, бірыңғай дистрибьютор қажеттілік көлемін және қызмет көрсету өңірі бөлінісінде баға ұсынысының ең аз мәнін ескере отырып қалыптастыратын сома;
22) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі шарт, дәрілік заттарды сақтау жөніндегі шарт, медициналық бұйымдарды сақтау жөніндегі шарт, дәрілік заттарды тасымалдау жөніндегі шарт, медициналық бұйымдарды тасымалдау жөніндегі шарт (бұдан әрі – шарт) – осы Қағидалардың талаптарына сәйкес веб-порталда бірыңғай дистрибьютор өнім берушімен жасасатын қызметтер көрсетудің азаматтық-құқықтық шарты;";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Бірыңғай дистрибьютор бір лот үшін:
1) дәрілік заттарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді (операциялық қойма) сатып алу кезіндегі әкімшілік-аумақтық бірлікті (облысты);
2) медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді (операциялық қойма) сатып алу кезіндегі әкімшілік-аумақтық бірлікті (облысты);
3) дәрілік заттарды сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі қызмет көрсету өңірін (бөлу орталығы);
4) медициналық бұйымдарды сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі қызмет көрсету өңірін (бөлу орталығы);
5) дәрілік заттарды тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі қызмет көрсету өңірін (бөлу орталығынан операциялық қоймаға дейін);
6) дәрілік заттарды тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі қызмет көрсету өңірін (бөлу орталығынан алушыға дейін, сондай-ақ бөлу орталықтарының арасында);
7) медициналық бұйымдарды тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі қызмет көрсету өңірін (бөлу орталығынан операциялық қоймаға дейін);
8) медициналық бұйымдарды тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі қызмет көрсету өңірін (бөлу орталығынан алушыға дейін, сондай-ақ бөлу орталықтарының арасында);
9) ұзақ мерзімді шарт жасасу кезінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде қызмет көрсету өңірін айқындайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Распределительный центр оказывает услугу хранения в регионе обслуживания.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. При признании конкурса или отдельного лота на закуп услуг через операционный склад несостоявшимся:
1) распределительный центр оказывает услугу хранения;
2) поставщик, оказывающий услугу транспортировки от распределительного центра до получателя, а также между распределительными центрами оказывает услугу транспортировки.
При признании закупа услуги по транспортировке медицинских изделий, услуги по транспортировке лекарственных средств (от распределительного центра до операционного склада) несостоявшимся, такую услугу оказывает поставщик, оказывающий услугу транспортировки от распределительного центра до получателя, а также между распределительными центрами.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Поставщик услуг транспортировки лекарственных средств, услуг транспортировки медицинских изделий оказывающий услугу транспортировки по месту нахождения распределительного центра осуществляет транспортировку товаров между распределительными центрами.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Конкурс на веб-портале представляет собой совокупность следующих последовательных этапов:
1) размещение секретарем конкурсной комиссии объявления о закупе услуги способом конкурса;
2) представление потенциальными поставщиками заявок в соответствии с настоящими Правилами посредством веб-портала и гарантийного обеспечения конкурсной заявки;
3) автоматическое вскрытие веб-порталом конкурсных заявок, публикация протокола вскрытия;
4) рассмотрение конкурсной комиссией конкурсных заявок и голосование на предмет их соответствия условиям объявления и положениям настоящих Правил;
5) публикация секретарем конкурсной комиссии протокола предварительного допуска;
6) представление потенциальными поставщиками дополнений к конкурсным заявкам;
7) рассмотрение конкурсной комиссией дополнений к конкурсным заявкам и голосование на предмет их соответствия условиям объявления и положениям настоящих Правил;
8) публикация секретарем конкурсной комиссии протокола допуска;
9) аукцион по конкурентным лотам;
10) автоматическая публикация веб-порталом протокола итогов;
11) заключение единым дистрибьютором и победителями конкурса долгосрочного договора или договора на веб-портале с помощью электронных цифровых подписей.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Объявление о проведении конкурса содержит:

"6. Бөлу орталығы қызмет көрсету өңірінде сақтау жөніндегі қызметті көрсетеді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Көрсетілетін қызметтерді операциялық қойма арқылы сатып алу конкурсы немесе жеке лот өткізілмеді деп танылса:
1) бөлу орталығы сақтау жөніндегі қызметті көрсетеді;
2) бөлу орталығынан алушыға дейін тасымалдау жөніндегі қызметті көрсететін өнім беруші, сондай-ақ бөлу орталықтарының арасында тасымалдау жөніндегі қызметті көрсетеді.
Медициналық бұйымдарды тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттарды тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді (бөлу орталығынан операциялық қоймаға дейін) сатып алу өткізілмеді деп танылған кезде, мұндай көрсетілетін қызметтерді бөлу орталығынан алушыға дейін, сондай-ақ бөлу орталықтарының арасында тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсететін өнім беруші көрсетеді.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Дәрілік заттарды тасымалдау жөніндегі қызметтерді, медициналық бұйымдарды тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсететін өнім беруші бөлу орталығының орналасқан жері бойынша бөлу орталықтарының арасында тауарларды тасымалдауды жүзеге асырады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Веб-порталдағы конкурс мынадай жүйелі кезеңдердің жиынтығы болып табылады:
1) конкурстық комиссия хатшысының көрсетілетін қызметті конкурс тәсілімен сатып алу туралы хабарландыруды орналастыруы;
2) әлеуетті өнім берушілердің осы Қағидаларға сәйкес өтінімдерді веб-портал және конкурстық өтінімнің кепілдігін қамтамасыз ету арқылы ұсынуы;
3) веб-порталдың конкурстық өтінімдерді автоматты түрде ашуы, ашу хаттамасын жариялауы;
4) конкурстық комиссияның конкурстық өтінімдерді қарауы және олардың хабарландырудың шарттарына және осы Қағидалардың ережелеріне сәйкестігі тұрғысынан дауыс беруі;
5) конкурстық комиссия хатшысының алдын ала рұқсат хаттамасын жариялауы;
6) әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерге қосымшаларды ұсынуы;
7) конкурстық комиссияның конкурсқа өтінімдерге толықтыруларды қарауы және олардың хабарландырудың шарттарына және осы Қағидалардың ережелеріне сәйкестігі тұрғысынан дауыс беруі;
8) конкурстық комиссия хатшысының рұқсат хаттамасын жариялауы;
9) бәсекелес лоттар бойынша аукцион;
10) веб-порталдың қорытындылар хаттамасын автоматты түрде жариялауы;
11) бірыңғай дистрибьютор мен конкурс жеңімпаздарының электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен веб-порталда ұзақ мерзімді шарт немесе шарт жасасуы.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Конкурс өткізу туралы хабарландыруда мыналар қамтылады:

1) наименование и адрес единого дистрибьютора;
2) банковские реквизиты единого дистрибьютора;
3) наименование конкурса;
4) наименование услуги по лоту с указанием условий: места и срока оказания услуг, наименования и объемов лекарственных средств, медицинских изделий, связанных с оказанием услуг по каждому лоту;
5) плановое количество паллетомест со специальным температурным режимом и без специального температурного режима, прогнозное расстояние в километрах для транспортировки, прогнозное количество нормо-часов для погрузочно-разгрузочных работ по лоту, перечень и адреса субъектов здравоохранения при закупе услуг хранения и транспортировки через операционный склад;
6) плановое количество паллетомест со специальным температурным режимом и без специального температурного режима при закупе услуг хранения через распределительный центр;
7) прогнозное расстояние в километрах при закупе услуг транспортировки, перечень и адреса субъектов здравоохранения;
8) дату и время окончания приема заявок;
9) проект долгосрочного договора, проект договора;
10) предварительную стоимость услуг, выделенную для закупа по каждому лоту.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Секретарем комиссии определяется работник единого дистрибьютора, который своевременно обеспечивает:
1) публикацию на веб-портале объявления о проведении конкурса;
2) формирование по итогам голосования комиссии проекта протокола предварительного допуска, протокола допуска для ознакомления, а по уведомлению одного из членов комиссии – возобновление голосования на веб-портале;
3) публикацию на веб-портале протокола предварительного допуска, протокола допуска;
4) размещение на веб-портале электронной копии представленного документа, подтверждающего отсутствие члена комиссии (при наличии);
5) отмену на веб-портале конкурса в целом или по одному из лотов при принятии решения о его отмене или признании недействительным с размещением его копии;
6) информирование об итогах конкурса.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Конкурсная заявка потенциального поставщика на участие в конкурсе содержит (в электронных копиях):
1) выписку об участниках или акционерах, имеющих влияние на принятие исполнительным органом, советом директоров, наблюдательным советом потенциального поставщика решений, их индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) по форме, предусмотренной на веб-портале;

1) бірыңғай дистрибьютордың атауы мен мекенжайы;
2) бірыңғай дистрибьютордың банктік деректемелері;
3) конкурстың атауы;
4) лот бойынша: қызмет көрсету орны мен мерзімі, әрбір лот бойынша қызмет көрсетумен байланысты дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың атауы және көлемдері көрсетілген қызметтердің атауы;
5) арнайы температуралық режимі бар және арнайы температуралық режимсіз паллета-орындардың жоспарлы саны, тасымалдау үшін километрмен өлшенетін болжамды арақашықтық, лот бойынша тиеу-түсіру жұмыстары үшін норма-сағаттардың болжамды саны, операциялық қойма арқылы сақтау және тасымалдау қызметтерін сатып алу кезіндегі денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі және мекенжайлары;
6) бөлу орталығы арқылы сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде арнайы температуралық режимі бар және арнайы температуралық режимсіз паллета-орындардың жоспарлы саны;
7) тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі километрдегі болжамды арақашықтық, денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі және мекенжайлары;
8) өтінімдерді қабылдаудың аяқталатын күні мен уақыты;
9) ұзақ мерзімді шарттың жобасы, шарттың жобасы;
10) әрбір лот бойынша сатып алу үшін бөлінген көрсетілетін қызметтің алдын ала құны.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Бірыңғай дистрибьютордың жұмыскері комиссия хатшысы болып айқындалады, ол мыналарды уақтылы қамтамасыз етеді:
1) конкурс өтетіні туралы хабарландыруды веб-порталда жариялау;
2) комиссияның дауыс беру қорытындылары бойынша алдын ала рұқсат беру хаттамасының, танысу үшін рұқсат беру хаттамасының жобасын жасау, ал комиссия мүшелерінің біреуінің хабарламасы бойынша – веб-порталда дауыс беруді қайта бастау;
3) алдын ала рұқсат беру хаттамасын, рұқсат беру хаттамасын веб-порталда жариялау;
4) комиссия мүшесінің болмауын растайтын ұсынылған құжаттың (бар болған жағдайда) электрондық көшірмесін веб-порталда орналастыру;
5) жалпы немесе лоттың біреуі бойынша конкурс өткізілмейтіні туралы немесе жарамсыз деп тану туралы шешім қабылданған кезде оның көшірмесін орналастыра отырып, веб-порталда оны өткізбеу;
6) конкурстың қорытындысы туралы хабардар ету.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға арналған өтінімінде мыналар (электрондық көшірмелері) қамтылады:
1) әлеуетті өнім берушінің атқарушы органының, директорлар кеңесінің, байқау кеңесінің шешімдер қабылдауына ықпалы бар қатысушылар немесе акционерлер туралы үзінді көшірме, веб-порталда көзделген нысан бойынша олардың жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);

2) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям и отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, полученные из информационных систем государственных органов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
3) разрешение на фармацевтическую деятельность: на оптовую реализацию лекарственных средств и (или) уведомление о начале или прекращении деятельности по оптовой реализации медицинских изделий, а при оказании услуги, связанной с хранением и (или) транспортировкой и (или) реализацией наркотических средств и прекурсоров в области здравоохранения, разрешение на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Конкурсная заявка на оказание услуг дополнительно содержит по лоту (в электронных копиях):
1) справку о зарегистрированных правах на аптечный склад с веб-портала "электронное правительство", выданную менее чем за один календарный месяц до даты вскрытия заявки – при закупе услуг по хранению;
2) технический документ на аптечный склад – при закупе услуг по хранению;
3) документы, подтверждающие соответствие паллетомест положениям настоящих Правил – при закупе услуг по хранению;
4) сертификат о надлежащей дистрибьюторской практике (GDP) – при закупе услуг по хранению или транспортировке лекарственных средств;
5) документ, подтверждающий наличие автотранспортных средств разных категорий, с соблюдением регулируемого температурного режима. Категории транспортных средств: категория 1 – до 1,5 тонн включительно (вместимостью от 1 до 4 паллетомест), категория 2 – до 5 тонн включительно (вместимостью – от 5 до 10 паллетомест), категория 3 – до 10 тонн включительно (вместимостью от 11 до 20 паллетомест), категория 4 – более 10 тонн (вместимостью более 21 паллетомест - при закупе услуг по транспортировке);
6) ценовое предложение по формам согласно приложениям 1, 1-1 или 1-2 к настоящим Правилам;
7) гарантийное обеспечение заявки.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Гарантийное обеспечение заявки вносится на каждый лот в отдельности и составляет 3 (три) процента.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Срок действия конкурсной заявки, а также ее гарантийного обеспечения составляет не менее 45 (сорок пять) календарных дней. Срок действия гарантийного обеспечения заявки потенциального поставщика истекает в момент ее отклонения согласно протоколу допуска или итогов либо своевременного представления победителем закупа меры обеспечения исполнения обязательств по заключенному договору или дополнительному соглашению к долгосрочному договору.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:

2) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы мәліметтер;
3) фармацевтикалық қызметке: дәрілік заттарды көтерме саудада өткізуге рұқсат және (немесе) медициналық бұйымдарды көтерме саудада өткізу бойынша қызметті бастау немесе тоқтату туралы хабарлама, ал денсаулық сақтау саласында есірткі мен прекурсорларды сақтауға және (немесе) тасымалдауға және (немесе) өткізуге байланысты қызмет көрсеткен жағдайда денсаулық сақтау саласында есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке рұқсат.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Қызметтерді көрсетуге арналған конкурстық өтінім лот бойынша қосымша мыналардан (электрондық көшірмелері) тұрады:
1) өтінім ашылатын күнге дейін берілгеніне күнтізбелік бір ай өтпеген "электрондық үкімет" веб-порталынан дәріханалық қоймаға тіркелген құқықтар туралы анықтама – сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде;
2) дәріханалық қоймаға техникалық құжат – сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде;
3) паллета-орындардың осы Қағидалардың ережелеріне сәйкестігін растайтын құжаттар – сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде;
4) тиісті дистрибьюторлық практика туралы сертификат (GDP) – дәрілік заттарды сақтау немесе тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде;
5) реттелетін температуралық режимді сақтай отырып, санаты әртүрлі автокөлік құралдарының бар екенін растайтын құжат. Көлік құралдарының санаттары: қоса алғанда 1,5 тоннаға дейін (сыйымдылығы 1-ден 4 паллета-орынға дейін) – 1-санат, қоса алғанда 5 тоннаға дейін (сыйымдылығы 5-тен 10 паллета-орынға дейін) – 2-санат, қоса алғанда 10 тоннаға дейін (сыйымдылығы 11-ден 20 паллета-орынға дейін) – 3-санат, 10 тоннадан астам (сыйымдылығы 21 паллета-орыннан астам) – 4-санат – тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде);
6) осы Қағидаларға 1, 1-1 немесе 1-2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша баға ұсынысы;
7) өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету әрбір лотқа жеке енгізіледі және (3) үш пайызды құрайды.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Конкурстық өтінімнің, сондай-ақ оның кепілдігін қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі кемінде күнтізбелік 45 (қырық бес) күнді құрайды. Әлеуетті өнім беруші өтінімінің кепілдігін қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі рұқсат хаттамасына немесе қорытындыларға сәйкес оны қабылдамаған не сатып алу жеңімпазы жасалған шарт бойынша міндеттемелердің немесе ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімінің орындалуын қамтамасыз ету шараларын уақтылы ұсынған сәтте өтеді.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"30. Гарантийное обеспечение возвращается при:
1) отклонении заявки потенциального поставщика;
2) своевременном представлении победителем меры обеспечения исполнения обязательств по заключенному договору или дополнительного соглашения к долгосрочному договору;
3) отмены конкурса или закупа отдельного лота;
4) признании конкурса или закупа отдельного лота недействительным;
5) внесении, но неучастии лица в конкурсе;
6) объявлении чрезвычайного положения.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Гарантийное обеспечение заявки удерживается при нарушении сроков, предусмотренных настоящими Правилами если:
1) победитель отказался или уклонился от заключения долгосрочного договора или договора;
2) победитель не представил меру обеспечения исполнения обязательств по дополнительному соглашению к долгосрочному договору или договору;
3) представлена недостоверная информация о соответствии потенциального поставщика настоящим Правилам.";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. По итогам конкурса заключает долгосрочный договор или договор с победителем по каждому лоту в отдельности на веб-портале в течение 5 (пяти) рабочих дней после подведения итогов, за исключением случаев, требующих проведения переговоров согласно параграфу 2 главы 9 настоящих Правил.
По итогам конкурса, если закуп способом конкурса или его какой-либо лот признаны несостоявшимися, единый дистрибьютор принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении конкурса;
2) об изменении условий конкурса и проведении нового конкурса при изменении сроков оказания услуг;
3) об осуществлении закупа способом из одного источника.";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. Конкурсная заявка потенциального поставщика отклоняется комиссией, когда:
1) не соответствует пунктам 20 и 21 настоящих Правил;
2) не представлена выписка об участниках или акционерах, имеющих влияние на принятие исполнительным органом, советом директоров, наблюдательным советом потенциального поставщика решений, их БИН (ИИН) по форме, предусмотренной на веб-портале;
3) не представлены сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям и отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, полученные из информационных систем государственных органов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
4) не представлено разрешение на фармацевтическую деятельность: оптовую реализацию лекарственных средств и (или) уведомление о начале или прекращении деятельности по оптовой и (или) розничной реализации медицинских изделий, и (или) разрешение на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, для распределительных центров;

"30. Кепілдікті қамтамасыз ету:
1) әлеуетті өнім берушінің өтінімі қабылданбаған;
2) жеңімпаз конкурс қорытындылары бойынша жасалған шарт немесе ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шарасын уақтылы ұсынған;
3) конкурс немесе жеке лотты сатып алу тоқтатылған;
4) конкурс немесе жеке лотты сатып алу жарамсыз деп танылған;
5) енгізілген, бірақ тұлға конкурсқа қатыспаған;
6) төтенше жағдайлар жарияланған жағдайларда қайтарылады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Егер:
1) жеңімпаз ұзақ мерзімді шарт немесе шарт жасасудан бас тартса немесе жалтарса;
2) жеңімпаз ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шарасын ұсынбаса;
3) әлеуетті өнім берушінің осы Қағидаларға сәйкестігі туралы дәйексіз ақпарат ұсынылса осы Қағидаларда көзделген мерзімдер бұзылса, өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету ұстап қалынады.";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Конкурс қорытындылары бойынша жеңімпазбен әрбір лот бойынша ұзақ мерзімді шарт немесе шарт осы Қағидалардың 9-тарауының 2-параграфына сәйкес келіссөздер жүргізуді талап ететін жағдайларды қоспағанда, қорытындылар шығарылғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде веб-портпалда жеке-жеке жасалады.
Конкурс қорытындылары бойынша, егер конкурс тәсілімен сатып алу немесе оның қандай да бір лоты өткізілмеді деп танылса, бірыңғай дистрибьютор мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) конкурсты қайта өткізу туралы;
2) қызмет көрсету мерзімі өзгерген кезде конкурс шарттарын өзгерту және жаңа конкурс өткізу туралы;
3) бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы.";
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Комиссия әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімін мынадай жағдайларда қабылдамайды:
1) осы Қағидалардың 20 және 21-тармақтарына сәйкес келмесе;
2) әлеуетті өнім берушінің атқарушы органының, директорлар кеңесінің, байқау кеңесінің шешімдер қабылдауына ықпал ететін қатысушылар немесе акционерлер туралы веб-порталда көзделген нысан бойынша үзінді көшірме, олардың БСН (ЖСН) ұсынылмаса;
3) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы мәліметтер ұсынылмаса;
4) фармацевтикалық қызметке: дәрілік заттарды көтерме саудада өткізу және (немесе) медициналық бұйымдарды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу бойынша қызметті бастау немесе тоқтату туралы хабарлама және (немесе) бөлу орталықтарына арналған денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке рұқсат ұсынылмаса;

5) не соблюдены условия, предусмотренные пунктами 9, 10 и 11 настоящих Правил;
6) представлена недостоверная информация о соответствии потенциального поставщика;
7) потенциальный поставщик не соответствует условиям, предусмотренным настоящими Правилами;
8) не соответствует объявлению.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков в части их непричастности к процедуре банкротства либо ликвидации комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства либо ликвидации.";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. Конкурсная заявка потенциального поставщика отклоняется по лоту, если не представлены:
1) ценовое предложение по формам согласно приложениям 1, 1-1 или 1-2 к настоящим Правилам или ценовое предложение заполнено ненадлежащим образом;
2) документы, подтверждающие соответствие положениям настоящих Правил и объявлению;
3) гарантийное обеспечение в соответствии с положениями настоящих Правил;
4) справка о зарегистрированных правах на склад с веб-портала "электронное правительство", выданная менее чем за один календарный месяц до даты вскрытия заявки – при закупе услуг по хранению;
5) технический документ на склад – при закупе услуг по хранению;
6) не представлен сертификат о соответствии объекта требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP) – при закупе услуг по хранению, услуг по транспортировке лекарственных средств;
7) документы, подтверждающие соответствие паллетомест положениям настоящих Правил – при закупе услуг по хранению;
8) документы, подтверждающие право собственности, право пользования транспортными средствами по категориям, указанным в подпункте 4) пункта 21 настоящих Правил – при закупе услуг по транспортировке.";
пункт 81 изложить в следующей редакции:
"81. Закуп способом из одного источника осуществляется единым дистрибьютором в следующих случаях:
1) признания конкурса несостоявшимся. Приглашение направляется поставщику, оказывавшему услугу в той же административно- территориальной единице в предыдущем финансовом году. При отсутствии поставщика, оказывающего услугу в предыдущем финансовом году или его отказе от оказания услуги, приглашение направляется любому иному потенциальному поставщику при соответствии настоящим Правилам;
2) расторжения с поставщиком долгосрочного договора, дополнительного соглашения или договора. Приглашение направляется потенциальному поставщику, занявшему второе место, при его отсутствии – любому иному потенциальному поставщику при соответствии настоящим Правилам;

5) осы Қағидалардың 9, 10 және 11-тармақтарында көзделген шарттар сақталмаса;
6) әлеуетті өнім берушінің сәйкестігі туралы дәйексіз ақпарат ұсынылса;
7) әлеуетті өнім берушінің осы Қағидаларға сәйкес келмесе;
8) хабарландыруға сәйкес келмесе.
Әлеуетті өнім берушілердің банкроттық не тарату рәсіміне қатысы болмауы тұрғысынан нақтылау мақсатында комиссия банкроттық не тарату рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған ақпаратты қарайды.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Әлеуетті өнім берушінің лот бойынша конкурстық өтінімі мынадай жағдайларда қабылданбайды:
1) осы Қағидаларға 1, 1-1 немесе 1-2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша баға ұсынысы ұсынылмаса немесе тиісінше толтырылмаса;
2) осы Қағидалардың және хабарландырудың ережелеріне сәйкестігін растайтын құжаттар ұсынылмаса;
3) осы Қағидалардың ережелеріне сәйкес кепілдікті қамтамасыз ету ұсынылмаса;
4) сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде өтінімді ашу күніне дейін күнтізбелік бір ай бұрын берілген "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған қоймаға тіркелген құқықтар туралы анықтама ұсынылмаса;
5) сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде қоймаға техникалық құжат ұсынылмаса;
6) дәрілік заттарды сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде объектінің тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкестігі туралы сертификат ұсынылмаса;
7) сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде паллета-орындардың осы Қағидалардың ережелеріне сәйкестігін растайтын құжаттар ұсынылмаса;
8) тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде осы Қағидалардың 21-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген санаттар бойынша көлік құралдарына меншік құқығын және (немесе) пайдалану құқығын растайтын құжаттар ұсынылмаса.";
81-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"81. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды бірыңғай дистрибьютор мынадай жағдайларда жүзеге асырады:
1) конкурс өткізілмеді деп танылған кезде. Шақыру алдыңғы қаржы жылында дәл сол әкімшілік-аумақтық бірлікте қызмет көрсеткен өнім берушіге жіберіледі. Алдыңғы қаржы жылында қызмет көрсететін өнім беруші болмаған немесе қызмет көрсетуден бас тартқан кезде шақыру осы Қағидаларға сәйкес келген кезде кез келген өзге әлеуетті өнім берушіге жіберіледі;
2) өнім берушімен ұзақ мерзімді шарт, қосымша келісім немесе шарт бұзылса. Шақыру екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге, ол болмаса осы Қағидаларға сәйкес келетін болса кез келген өзге әлеуетті өнім берушіге жіберіледі;

3) возникновения потребности у единого дистрибьютора в осуществлении закупа услуг до шестидесятидневной потребности на период до подведения единым дистрибьютором итогов. Приглашение направляется поставщику, с которым имеется заключенный долгосрочный договор или договор. При отсутствии поставщика, оказывающего услугу в предыдущем финансовом году или его отказе от оказания услуги, приглашение направляется любому иному потенциальному поставщику при соответствии настоящим Правилам.";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Если потенциальный поставщик, занявший второе место (при наличии), не подписал в установленный срок представленный проект долгосрочного договора или договора, единый дистрибьютор направляет на подписание проект долгосрочного договора или договора потенциальному поставщику, занявшему третье место (при наличии).
При отказе от подписания долгосрочного договора или договора потенциальным поставщиком, занявшим третье место, единый дистрибьютор повторно проводит конкурс.";
пункт 91 изложить в следующей редакции:
"91. Процедура заключения долгосрочного договора или договора и проведения переговоров с потенциальным поставщиком, занявшим второе место или третье место, происходит в том же порядке, что и с победителем конкурса.";
пункт 93 изложить в следующей редакции:
"93. Внесение изменений в заключенный долгосрочный договор или договор при условии неизменности качества, явившихся основой для выбора поставщика, допускается:
1) по согласию сторон в части уменьшения цены дополнительного соглашения к долгосрочному или договора;
2) в части увеличения объема оказываемой услуги при неизменности цены, устанавливаемой по формулам согласно пунктам 94, 94-1 или 94-2 настоящих Правил;
3) при равноценной замене аптечного склада при невозможности использования прежнего по не зависящим от поставщика причинам или замене на более качественный аптечный склад.";
пункт 94 изложить в следующей редакции:
"94. Оплата по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору хранения и транспортировки производится по фактической цене за оказанные услуги (Х), рассчитанной по следующей формуле:
Х = W+T+L, где
W = Wj*(S1+S2), где
W – услуга хранения;
Wj – сложившаяся стоимость 1 паллетоместа в зависимости от региона (j), S1 – количество паллетомест со специальным температурным режимом (холод +2 – +8 градусов Цельсия, мороз –15 – 20 градусов Цельсия, прохладная +8 – +15 градусов Цельсия); S2 – количество паллетомест без специального температурного режима (+15 – +25 градусов Цельсия);
T – услуга транспортировки
Т = Cij,

3) бірыңғай дистрибьютор қорытынды жасағанға дейінгі кезеңге бірыңғай дистрибьютордың алпыс күндік қажеттілікке дейін көрсетілетін қызметтерді сатып алу қажеттілігі туындағанда. Шақыру ұзақ мерзімді шарт немесе шарт жасалған өнім берушіге жіберіледі. Алдыңғы қаржы жылында қызмет көрсететін өнім беруші болмаған немесе қызмет көрсетуден бас тартқан кезде шақыру осы Қағидаларға сәйкес келген кезде кез келген өзге әлеуетті өнім берушіге жіберіледі.";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Егер екінші орын алған әлеуетті өнім беруші (бар болған жағдайда) ұсынылған ұзақ мерзімді шарт немесе шарт жобасына белгіленген мерзімде қол қоймаса, бірыңғай дистрибьютор ұзақ мерзімді шарттың немесе шарттың жобасын үшінші орын алған әлеуетті өнім берушіге (бар болған жағдайда) қол қоюға жібереді.
Үшінші орын алған әлеуетті өнім беруші ұзақ мерзімді шартқа немесе шартқа қол қоюдан бас тартқан кезде бірыңғай дистрибьютор конкурсты қайта өткізеді.";
91-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"91. Екінші орын немесе үшінші орын алған әлеуетті өнім берушімен ұзақ мерзімді шарт немесе шарт жасасу және келіссөздер жүргізу рәсімі конкурс жеңімпазымен өткен тәртіп бойынша жүргізіледі.";
93-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"93. Жасалған ұзақ мерзімді шартқа немесе шартқа өнім берушіні таңдау үшін негіз болып табылған сапаның өзгермеуі шартымен:
1) ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім немесе шарт бағасын төмендету бөлігінде тараптардың келісуі бойынша;
2) осы Қағидалардың 94, 94-1 немесе 94-2-тармақтарына сәйкес формула бойынша белгіленген бағаны өзгертпей көрсетілетін қызмет көлемін ұлғайту бөлігінде;
3) өнім берушіге байланысты емес себептер бойынша бұрынғыны пайдалану мүмкін болмаған кезде онымен бірдей дәріханалық қоймаға ауыстырылған немесе неғұрлым сапалы дәріханалық қоймаға ауыстырылған кезде өзгерістер енгізуге жол беріледі.";
94-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"94. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе сақтау және тасымалдау шарты бойынша ақы төлеу (Х) көрсетілген қызметтер үшін іс жүзіндегі баға бойынша жүргізіледі, ол мынадай формула бойынша есептеледі:
Х = W+T+L, мұндағы
W = Wj*(S1+S2), мұндағы
W – сақтау жөнінде көрсетілетін қызмет;
Wj – 1 паллета-орынның өңірге байланысты құны (j), S1 – арнайы температуралық режимі бар паллета-орындардың саны (суық +2 – +8 Цельсий градусы, мұздату – 15 – 20 Цельсий градусы, салқын +8 – +15 Цельсий градусы) паллета-орындардың саны; S2 – арнайы температуралық режимсіз паллета-орындардың саны (+15 – +25 Цельсий градусы);
T – тасымалдау жөнінде көрсетілетін қызмет;
Т = Cij,

Cij – сложившаяся стоимость перевозки транспортным средством за 1 километр в зависимости от категории транспортного средства (i) и региона (j), которая предусмотрена пунктом 21 настоящих Правил;
L – погрузочно-разгрузочные работы
L = Lj * Lki,
Lj – сложившаяся стоимость 1 нормо-часа погрузочно-разгрузочных работ в зависимости от региона (j);
Lki – количество нормо-часов, затрачиваемых для разгрузки или погрузки транспортного средства (i), в соответствии с категориями транспортных средств: категория 1 вместимостью от 1 до 4 паллетомест, категория 2 вместимостью от 5 до 10 паллетомест, категория 3 вместимостью от 11 до 20 паллетомест, категория 4 вместимостью более 21 паллетомест;
При этом нормо-час – это единица времени выполнения работ, расчетная единица за погрузочно-разгрузочные работы, которые включают: приемку, разгрузку с транспортного средства и пересчет лекарственных средств и медицинских изделий, размещение лекарственных средств и медицинских изделий на хранение, при необходимости – стикерование упаковки лекарственных средств и медицинских изделий и вложение в упаковку инструкции по медицинскому применению, комплектацию (сборку) для отгрузки или перемещения лекарственных средств и медицинских изделий, паллетирование (размещение на паллету и обертывание упаковочным материалом), погрузку на транспортное средство, разгрузку в месте доставки, оформление (подписание) товаросопроводительных документов.
При оказании экстренной медицинской помощи, для предотвращения существенного вреда здоровью и (или) устранения угрозы жизни по письменному обращению организации здравоохранения и заявке единого дистрибьютора в фактическую цену включаются расходы, понесенные за услуги авиаперевозки лекарственных средств и медицинских изделий по цене авиаперевозчика.";
дополнить пунктом 94-1 следующего содержания:
"94-1. Оплата по договору транспортировки лекарственных средств, транспортировки медицинских изделий производится по фактической цене за оказанные услуги (Х), рассчитанной по следующей формуле:
Х = T, где
T – услуга транспортировки
Т = Cij,
Cij – сложившаяся стоимость перевозки транспортным средством за 1 километр в зависимости от категории транспортного средства (i) и региона (j).";
дополнить пунктом 94-2 следующего содержания:
"94-2. Оплата по договору хранения лекарственных средств, хранения медицинских изделий производится по фактической цене за оказанные услуги (Х), рассчитанной по следующей формуле: Хранение ЛС:
Х = W, где
W = Wj*S1, где
W – услуга хранения;

Cij – көлік құралымен тасымалдаудың 1 км үшін қалыптасқан осы Қағидалардың 21-тармағында көзделген көлік құралының санатына (i) және өңірге (j) байланысты құны;
L – тиеу-түсіру жұмыстары
L = Lj * Lki,
Lj – өңірге (j) байланысты тиеу-түсіру жұмыстарының 1 норма сағатының қалыптасқан құны;
Lki – көлік құралдарының санаттарына сәйкес көлік құралына (i) тиеу немесе одан түсіру үшін жұмсалатын норма-сағаттардың саны: сыйымдылығы 1-ден 4 паллета-орынға дейін 1-санат, сыйымдылығы 5-тен 10 паллета-орынға дейін 2-санат, сыйымдылығы 11-ден 20 паллета-орынға дейін 3-санат, сыйымдылығы 21 паллета-орыннан астам 4-санат;
Бұл ретте норма-сағат – бұл жұмыстарды орындау уақытының бірлігі, тиеу-түсіру жұмыстары үшін есептік бірлік, олар мыналарды қамтиды: көлік құралынан қабылдау, түсіру және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды қайта есептеу, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтауға орналастыру, қажет болған кезде – дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қаптамасын стикерлеу және қаптамаға медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты салу, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды тиеуге немесе орнын ауыстыруға арналған жиынтық (құрастыру), палеттеу (палеттаға орналастыру және қаптау материалымен орау), көлік құралына тиеу, жеткізу орнында түсіру, тауарға ілеспе құжаттарды ресімдеу (қол қою).
Денсаулыққа келетін елеулі зиянның алдын алу және (немесе) өмірге төнген қауіпті жою үшін шұғыл медициналық көмек көрсетілген кезде денсаулық сақтау ұйымының жазбаша өтініші және бірыңғай дистрибьютордың өтінімі бойынша іс жүзіндегі бағаға әуе тасымалдаушысының бағасы бойынша дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әуемен жеткізу қызметтері үшін жұмсалған шығыстар қосылады.";
мынадай мазмұндағы 94-1-тармақпен толықтырылсын:
"94-1. Дәрілік заттарды тасымалдау, медициналық бұйымдарды тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтер шарты бойынша ақы төлеу (Х) көрсетілген қызметтер үшін іс жүзіндегі баға бойынша жүргізіледі, ол мынадай формула бойынша есептеледі:
Х = T, мұндағы
T – тасымалдау жөнінде көрсетілетін қызмет;
Т = Cij,
Cij –көлік құралымен тасымалдаудың 1 км үшін қалыптасқан көлік құралының санатына (i) және өңірге (j) байланысты құны.";
мынадай мазмұндағы 94-2-тармақпен толықтырылсын
"94-2. Дәрілік заттарды сақтау, медициналық бұйымдарды сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтер шарты бойынша ақы төлеу (Х) көрсетілген қызметтер үшін іс жүзіндегі баға бойынша жүргізіледі, ол мынадай формула бойынша есептеледі: ДЗ сақтау:
X = W, мұндағы
W = Wj*S1, мұндағы
W – сақтау жөнінде көрсетілетін қызмет;

Wj – сложившаяся стоимость 1 паллетоместа в зависимости от региона (j), S1 – количество паллетомест со специальным температурным режимом (холод +2 – +8 градусов Цельсия, мороз –15 – 20 градусов Цельсия, прохладная +8 – +15, +15 - +25 градусов Цельсия);
Хранение МИ:
Х = W, где
W = Wj*S2, где
W – услуга хранения;
Wj – сложившаяся стоимость 1 паллетоместа в зависимости от региона (j), S2 – количество паллетомест без специального температурного режима (+15 – +25 градусов Цельсия).";
приложение 1 изложить согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 1-1 и 1-2 согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу;
в приложении 2:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Типовой договор оказания услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств или медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования №______
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация", именуемое в дальнейшем "Единый дистрибьютор, в лице ________________, действующего на основании _______________, с одной стороны, и ___________________ "__________________", именуемое в дальнейшем "Исполнитель", в лице ______________________________________, действующего на основании _____________________________________, с другой стороны, далее вместе именуемые "Стороны", а по отдельности "Сторона", в соответствии с правилами закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 127 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33071) на основании протокола об итогах конкурса ___________ на _________ год(ы) от "____" ______ 20__ года, заключили настоящий Договор оказания услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств или медицинских изделий на ____ год (далее – Договор) о нижеследующем:";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) товар – лекарственные средства (ЛС), в том числе содержащие наркотические средства и психотропные вещества, медицинские изделия (МИ), гуманитарная помощь в виде ЛС, МИ, подлежащие хранению и транспортировке в рамках оказываемой Исполнителем Услуги по Договору;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) хранение – хранение Исполнителем товара на операционном складе и на транспортных средствах Исполнителя в условиях, обеспечивающих сохранение, целостность, безопасность, эффективность, качество, защиту товара от воздействия вредных факторов окружающей среды, соблюдение необходимого температурного режима, соблюдение требований, предъявляемых законодательством Республики Казахстан к условиям хранения товара, предотвращение контаминации, перекрестной контаминации, пересортицы с момента передачи товара Исполнителю и до момента его передачи Исполнителем Получателям или другим исполнителям или Единому дистрибьютору или Поставщикам в предусмотренных Договором случаях. Хранение в специальном температурном режиме: холод +2 - +8 С0, мороз -15 -20 С0, прохладная +8 - +15 С0; без специального температурного режима +15 - +25 С0;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:

Wj – 1 паллета-орынның өңірге байланысты құны (j), S1 – арнайы температуралық режимі бар паллета-орындардың саны (суық +2 – +8 Цельсий градусы, мұздату – 15 – 20 Цельсий градусы, салқын +8 – +15, +15 – +25 Цельсий градусы);
МБ сақтау:
X = W, мұндағы
W = Wj*S2, мұндағы
W – сақтау жөнінде көрсетілетін қызмет;
Wj – 1 паллета-орынның өңірге байланысты құны (j), S2 – арнайы температуралық режимсіз паллета-орындардың саны (+15 – +25 Цельсий градусы).";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 1-қосымша жазылсын;
осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 1-1 және 1-2-қосымшалармен толықтырылсын;
2-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды немесе медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметке №______ үлгі шарт";
"СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, бұдан әрі "Бірыңғай дистрибьютор" деп аталатын _________________ негізінде әрекет ететін ______________ тұлғасында, бір тараптан, және "_________________" бұдан әрі "Орындаушы" деп аталатын ____________ негізінде әрекет ететін _____________ тұлғасында, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, ал жеке-жеке "Тарап" деп аталып, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 127 бұйрығымен бекітілген Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33071 болып тіркелген) сәйкес __________ жыл(дарға) арналған _____________ 20__ жылғы "____" _________ конкурстың қорытындысы туралы хаттаманың негізінде, ____ жылға арналған Дәрілік заттарды немесе медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызмет көрсетудің осы шартын (бұдан әрі – Шарт) төмендегілер туралы жасасты:";
1-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тауар – дәрілік заттар (ДЗ), оның ішінде құрамында есірткі құралдары мен психотроптық заттар, медициналық бұйымдар (МБ), Шарт бойынша Орындаушы көрсететін қызмет шеңберінде сақтауға және тасымалдауға жататын гуманитарлық көмек түріндегі ДЗ, МБ;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) сақтау – Орындаушының тауарды операциялық қоймада және Орындаушының көлік құралдарында тауардың сақталуын, тұтастығын, қауіпсіздігін, тиімділігін, сапасын, қоршаған ортаның зиянды факторларының әсерінен қорғалуын, қажетті температуралық режимнің сақталуын, Қазақстан Республикасының заңнамасында тауарды сақтау шарттарына қойылатын талаптардың сақталуын, Шартта көзделген жағдайларда тауарды Орындаушыға берген сәттен бастап және Орындаушы оны Алушыларға немесе Орындаушыларға немесе Бірыңғай дистрибьюторға немесе Өнім берушілерге берген сәтке дейін контаминацияны, айқаспалы контаминацияны, қайта сұрыптауды болдырмауды қамтамасыз ететін жағдайларда сақтау. Арнайы температуралық режимде сақтау: суық +2 - +8 Со, мұздату -15 -20 Со, салқын +8 - +15 Со; арнайы температуралық режимсіз +15 - +25 Со;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"4) транспортировка – перевозка, перемещение и доставка Исполнителем товара в соответствии с Договором с помощью транспортных средств в условиях, обеспечивающих их сохранность и целостность, защиту от воздействия факторов окружающей среды, соблюдение необходимого температурного режима (условий хранения), а также предотвращающих контаминацию, пересортицу, фальсификацию. В качестве расчетной единицы за транспортировку автотранспортом используется расстояние рейса в километрах с грузом. Категории транспортных средств: категория 1 – до 1,5 тонн включительно (вместимостью от 1 до 4 паллетомест), категория 2 – до 5 тонн включительно (вместимостью – от 5 до 10 паллетомест), категория 3 – до 10 тонн включительно (вместимостью от 11 до 20 паллетомест), категория 4 – более 10 тонн (вместимостью более 21 паллетомест - при закупе услуг по транспортировке);";
подпункт 17) исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Исполнитель оказывает Единому дистрибьютору Услугу по хранению и транспортировке товара, перечисленного в приложении 1 к Договору, получателям Единого дистрибьютора, указанным в приложении 2 к Договору, другим Исполнителям, с использованием операционного склада Исполнителя, а Единый дистрибьютор принимает Услугу по хранению и транспортировке (далее – Услуга) и оплачивать ее Исполнителю в порядке, предусмотренном Договором.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Операционный склад Исполнителя в течение срока действия Договора должны соответствовать положениям законодательства Республики Казахстан в области хранения и транспортировки лекарственных средств, медицинских изделий, стандарту надлежащей дистрибьюторской практики GDP, а также положениям Правил.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Цена Договора с учетом налога на добавленную стоимость составляет ____ (прописью) тенге _____ (прописью) тиын. Цена Договора подлежит корректировке с учетом фактически оказанного объема Услуги, но не реже одного раза в квартал.
Фактическая цена Услуги определяется в соответствии с приложением 3 к договору.
Фактическая оплата за хранение осуществляется по среднему значению ежедневного количества палетомест за календарный месяц, с учетом неснижаемого резерва палетомест в размере не менее 70% от планового количества палетомест.
Расчет количества палетомест за календарный месяц формируется Исполнителем на основании ежедневного объема хранения товара, по формуле: S1 = количество (упаковок) * объем вторичной упаковки, м3 * 125 % *125%*/ 0,96 м3; S2 = количество (упаковок) * объем вторичной упаковки, м3 * 125 % / 0,96 м3; где S1 - количество палетомест со специальным температурным режимом (+2+8 Со; +8+15 Со; -15 -20 Со и ниже), S2 - количество палетомест без специального температурного режима (+15+25 Со). Габариты стандартной палеты 0,8м х 1,2м, высотой загрузки 1 метр составляет объем хранения 0,96 м3; надбавка на стандартную транспортную упаковку - 125%, надбавка для термолабильной продукции на охлаждаемые кейсы - 125%.
Расчет количества паллетомест за календарный месяц формируется Исполнителем с помощью системы управления складом, после ее интеграции с ЕФИС.
Расчет рейсов Исполнителя для определения нормо-часов и пройденного расстояния автотранспортными средствами формируется Исполнителем с помощью системы управления транспортом, после ее интеграции с ЕФИС.";
пункт 8:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) осуществлять от имени Единого дистрибьютора приемку товара от Поставщика/ другого Исполнителя/ Получателя на операционный склад;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) осуществлять серийный учет товара, в том числе в ЕФИС: постоянный учет прихода и расхода товара, ежеквартальную инвентаризацию товара операционном складе Исполнителя;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) осуществлять транспортировку товара из операционного склада: сборку и комплектацию для отгрузки, погрузочно-разгрузочные работы, поставку в пункты доставки и передачу Получателям или другим Исполнителям по актам приема-передачи, при необходимости – транспортировку возврата товара от Получателей в распределительный центр;";
подпункт 14) исключить;
подпункт 15) изложить в следующей редакции:

"4) тасымалдау – Орындаушының тауарды олардың сақталуын және тұтастығын, қоршаған орта факторларының әсерінен қорғалуын, қажетті температуралық режімді (сақтау шарттарын) сақтауды, сондай-ақ контаминацияны, қайта сұрыптауды, бұрмалауды болдырмауды қамтамасыз ететін жағдайларда көлік құралдарының көмегімен Шартқа сәйкес тасуы, орналастыруы және жеткізуі. Автокөлікпен тасымалдау үшін есептік бірлік ретінде рейс қашықтығы жүкпен бірге километрмен қолданылады. Көлік құралдарының санаттары: қоса алғанда 1,5 тоннаға дейін (сыйымдылығы 1-ден 4 паллета-орынға дейін) – 1-санат, қоса алғанда 5 тоннаға дейін (сыйымдылығы 5-тен 10 паллета-орынға дейін) – 2-санат, қоса алғанда 10 тоннаға дейін (сыйымдылығы 11-ден 20 паллета-орынға дейін) – 3-санат, қоса алғанда 10 тоннадан астам (сыйымдылығы 21 паллета-орыннан астам) – 4-санат – тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде);";
17) тармақша алып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Орындаушы Орындаушының операциялық қоймасын пайдалана отырып, Бірыңғай дистрибьюторға, Шартқа 2-қосымшада аталған Бірыңғай дистрибьютордың алушыларына, басқа Орындаушыларға Шартқа 1-қосымшада аталған тауарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметті Бірыңғай дистрибьюторға көрсетеді, ал Бірыңғай дистрибьютор сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметті (бұдан әрі – Қызмет) қабылдайды және оны Орындаушыға Шартта көзделген тәртіппен төлейді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Орындаушының операциялық қоймасы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының ережелеріне, GDP тиісті дистрибьюторлық практика стандартына, сондай-ақ Қағидалардың ережелеріне сәйкес келуі тиіс.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қосылған құн салығын есепке ала отырып Шарттың Бағасы _________ (жазбаша) теңге _________ (жазбаша) тиынды құрайды. Шарттың Бағасы қызметтің нақты көрсетілген көлемін ескере отырып, тоқсанына кемінде бір рет түзетілуге тиіс.
Қызметтің нақты құны шартқа 3-қосымшаға сәйкес айқындалады.
Сақтау үшін нақты ақы төлеу күнтізбелік айдағы паллета-орындардың күнделікті санының орташа мәні бойынша паллета-орындардың жоспарлы санының кемінде 70% мөлшерінде төмендемейтін паллета-орын резервін ескере отырып жүзеге асырылады.
Күнтізбелік айда паллета-орындардың санын есептеуді Орындаушы тауарды күнделікті сақтау көлемінің негізінде мынадай формула бойынша қалыптастырады: S1 = саны (қаптама) * қайталама қаптаманың көлемі, м3 * 125% *125%*/ 0,96 м3; S2 = саны (қаптама) * қайталама қаптаманың көлемі, м3 * 125%/ 0,96 м3; мұндағы S1 – арнайы температуралық режимі бар паллета-орындардың саны (+2+8 Со; +8+15 Со; -15 Со және одан төмен), S2 – арнайы температуралық режимсіз паллета-орындар (+15+25 Со). Стандартты паллетаның өлшемдері 0,8 м х 1,2 м, жүктеу биіктігі 1 метр сақтау көлемі 0,96 м3 құрайды; стандартты көліктік қаптамаға үстеме – 125%, термолабильді өнім үшін салқындататын кейстерге үстеме – 125%.
Күнтізбелік айдағы паллета-орындардың санын есептеуді Орындаушы БФАЖ-бен интеграцияланғаннан кейін қойманы басқару жүйесінің көмегімен қалыптастырады.
Норма-сағаттарды және автокөлік құралдарымен жүріп өткен қашықтықты анықтау үшін Орындаушының рейстерін есептеуді Орындаушы БФАЖ-бен интеграцияланғаннан кейін көлікті басқару жүйесінің көмегімен қалыптастырады.";
8-тармақ:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Бірыңғай дистрибьютор атынан Өнім берушіден/ басқа Орындаушыдан/ Алушыдан операциялық қоймаға тауарды қабылдауды жүзеге асыруға;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) тауарды сериялық есепке алуды, оның ішінде БФАЖ-да: тауардың кірісі мен шығысын тұрақты есепке алу, Орындаушының операциялық қоймасында тауарды тоқсан сайын түгендеуді жүзеге асыруға;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) операциялық қоймадан тауарды тасымалдауды: тиеу үшін жинақтау мен жиынтықтауды, тиеу-түсіру жұмыстарын, жеткізу пункттеріне жеткізуді және қабылдау-беру актілері бойынша Алушыларға немесе басқа Орындаушыларға беруді, қажет болған кезде – Алушылардан тауарды бөлу орталығына қайтаруды жүзеге асыруға;";
14) тармақша алып тасталсын;
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"15) осуществлять контроль за сроками годности товара и сроком действия заключений о безопасности и качестве товара, выданных уполномоченной организацией. За 45 (сорок пять) календарных дней информировать Единого дистрибьютора об истечении срока годности товара и срока действия заключений о безопасности и качестве товара, а также направлять Поставщику информацию об истечении срока действия заключения о безопасности товара на их электронные адреса, указанные в договорах поставки с Поставщиками и Договоре соответственно;";
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) представлять Единому дистрибьютору беспрепятственный доступ на операционный склад, а также к документам, связанным с оказанием Услуги для отслеживания исполнение Договора; представлять Единому дистрибьютору беспрепятственный доступ на операционный склад, а также к документам, связанным с оказанием Услуги для отслеживания исполнение Договора;";
подпункт 30) исключить;
подпункт 7) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"7) в срок не позднее, чем за 8 (восемь) рабочих часов до начала отслеживания исполнения Договора, представить Исполнителю письменное уведомление об осуществлении отслеживания на операционном складе с перечислением работников Единого дистрибьютора, уполномоченных на осуществление отслеживания.";
подпункт 1) пункта 11 изложить в следующе редакции:
"1) осуществлять отслеживание исполнения Исполнителем условий Договора, в том числе наличия товара, условий его хранения Исполнителем операционном складе и на транспортных средствах;";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Исполнитель осуществляет приемку товара в операционном складе от Поставщиков, от других Исполнителей в соответствии с Договором, договорами, заключенными между Единым дистрибьютором и Поставщиками или другими Исполнителями. Если договором поставки предусмотрен самовывоз, или поставка товара в таможенный склад, международный аэропорт столицы или городов республиканского значения, Исполнитель осуществляет приемку товара на складе Поставщика или таможенном складе или международном аэропорту, погрузку на транспортное средство Исполнителя и транспортировку на склад Исполнителя.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Исполнитель принимает товар от Поставщиков и подписывает акт приема-передачи в течение 2 (двух) рабочих дней с момента его разгрузки на складе Исполнителя (даты отметки о прибытии груза в ТТН) и предоставления поставщиком/другим Исполнителем на товар первичных документов.";
пункт 34 исключить;
пункт 40 изложить в следующей редакции:

"15) уәкілетті ұйыммен берілген тауардың сапасы және қауіпсіздігі туралы қорытындылардың қолданылу мерзімін бақылауды жүзеге асыруға. Күнтізбелік 45 (қырық бес) күн бұрын Бірыңғай дистрибьюторға тауардың жарамдылық мерзімінің және тауардың қауіпсіздігі мен сапасы туралы қорытындылардың қолданылу мерзімінің өтуі туралы хабардар етуге, сондай-ақ Өнім берушіге тауардың қауіпсіздігі туралы қорытындының қолданылу мерзімінің аяқталуы туралы ақпаратты Өнім берушілермен беру шарттарында және тиісінше Шартта көрсетілген олардың электронды мекенжайларына жіберуге;";
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16) бірыңғай дистрибьюторға операциялық қоймаға кедергісіз кіруді, сондай-ақ Шарттың орындалуын қадағалау үшін Қызмет көрсетумен байланысты құжаттарға кедергісіз қол жеткізуді ұсынуға;";
30) тармақша алып тасталсын;
10-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Орындаушыға кемінде Шарттың орындалуын қадағалау басталардан 8 (сегіз) жұмыс сағаты бұрын Бірыңғай дистрибьютордың қадағалауды жүзеге асыруға уәкілетті жұмыскерлерінің тізімін бере отырып, операциялық қоймада қадағалау жүргізу туралы жазбаша хабарлама беруге міндеттенеді.";
11-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Орындаушының Шарт талаптарын, оның ішінде тауардың болуын, оны Орындаушының операциялық қоймада және көлік құралдарында сақтау талаптарын орындауына қадағалауды жүзеге асыруға;";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Орындаушы Шартқа, Бірыңғай дистрибьютор мен Өнім берушілер немесе басқа Орындаушылар арасында жасалған шарттарға сәйкес операциялық қоймада Өнім берушілерден, басқа Орындаушылардан тауарды қабылдауды жүзеге асырады. Егер беру шартында тауарды өз күшімен әкету немесе кеден қоймасына, астананың немесе республикалық маңызы бар қалалардың халықаралық әуежайына жеткізу көзделсе, Орындаушы тауарды Өнім берушінің қоймасында немесе кеден қоймасында немесе халықаралық әуежайда қабылдауды, Орындаушының көлік құралына тиеуді және Орындаушының қоймасына тасымалдауды жүзеге асырады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Орындаушы тауарды Өнім берушілерден қабылдайды және оны Орындаушының қоймасына түсірген (ТЖЖ жүктің келгені туралы белгі қойылған күн) және өнім беруші/басқа Орындаушы тауарға бастапқы құжаттарды ұсынған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдау-беру актісіне қол қояды.";
34-тармақ алып тасталсын;
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"40. При необходимости Единый дистрибьютор осуществляет отслеживание исполнение Исполнителем условий Договора путем направления работников Единого дистрибьютора на операционный склад, предварительно письменно уведомив Поставщика о таком отслеживании не менее, чем за 8 (восемь) рабочих часов, и указав, должности, фамилии и имена работников Единого дистрибьютора, уполномоченных на проведение отслеживания. По итогам отслеживания Сторонами составляется и подписывается акт с описанием результатов отслеживания, 1 (один) экземпляр которого вручается Исполнителю.".
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 декабря 2024 года № 111
Приложение 1 к Правилам
закупа услуг по хранению и
транспортировке лекарственных
средств и медицинских изделий,
услуг по учету и реализации
лекарственных средств и
медицинских изделий
единым дистрибьютором в
рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи
для лиц, содержащихся в
следственных изоляторах и
учреждениях уголовно-
исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма ценового предложения (по хранению и транспортировке)
Плановое количество палетомест хранения, прогнозное количество километров для транспортировки, прогнозное количество нормо-часов погрузочно-разгрузочных работ.
Лот №
Регион:
Категория автотранспорта
Прогнозное расстояние, километр
Плановая цена без учета НДС тенге/километр
Сумма, тенге без учета НДС
Категория 1, вместимостью от 1 до 4 паллетомест

"40. Қажет болған кезде Бірыңғай дистрибьютор Бірыңғай дистрибьютордың жұмыскерлерін операциялық қоймаға қадағалау жүргізуге уәкілетті Бірыңғай дистрибьютор жұмыскерлерінің лауазымын, тегін және атын көрсете отырып, жіберу арқылы Орындаушының Шарт талаптарын орындауын қадағалайды, мұндай қадағалау туралы Орындаушыны кемінде 8 (сегіз) жұмыс сағаты бұрын алдын ала жазбаша хабардар етеді. Қадағалау қорытындылары бойынша Тараптар қадағалау нәтижелері сипатталған акт жасайды және қол қояды, оның 1 (бір) данасы Орындаушыға тапсырылады.".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 111 Бұйрыққа
2-қосымша
Бірыңғай дистрибьютордың
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі
көрсетілетін қызметтерді,
дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды есепке алу және
өткізу жөніндегі көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
1-қосымша
Баға ұсынысының нысаны (дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау бойынша)
Сақтау паллета-орындардың жоспарлы саны, тасымалдау үшін километрлердің болжамды саны, тиеу-түсіру жұмыстарының норма-сағаттарының болжамды саны.
Лот №
Өңір:
Автокөлік санаты
Болжамды арақашықтық, километр
ҚҚС есебінсіз жоспарлы баға теңге/километр
Сомасы, ҚҚС есебінсіз теңге
1-санат, сыйымдылығы 1-ден 4 паллета-орынға дейін

Категория 2, вместимостью от 5 до 10 паллетомест
Категория 3, вместимостью от 11 до 20 паллетомест
Категория 4, вместимостью более 21 паллетомест
Итого:
Зоны склада
Плановое количество паллетомест, штук
Плановая цена тенге/паллетоместо/месяц без учета НДС
Сумма, тенге без учета НДС
Хранение без специального температурного режима (+15+25 градусов Цельсия)
Хранение со специальным температурным режимом (+2+8 градусов Цельсия)
Хранение со специальным температурным режимом (+8+15 градусов Цельсия)
Хранение со специальным температурным режимом -15 -20 градусов Цельсия и ниже)
Итого:
Категория нормо-часов
Прогнозное количество нормо-часов
Плановая цена тенге/нормо-час без учета НДС
Сумма, тенге без учета НДС
Категория 1 - 0,5 часов
Категория 2 - 1 час
Категория 3 - 1,5 часа
Категория 4 - 3 часа
Итого:
Я (Мы) согласен (ны) с Вашими условиями платежа. Потенциальный поставщик: _______________________________ является плательщиком НДС.
Примечание: потенциальный поставщик не указывает составляющие общей цены, при этом указанная в данной строке цена рассматривается Комиссией как определенная с учетом всех затрат потенциального поставщика.
*НДС – налог на добавленную стоимость
Приложение 2 к приказу
Приложение 1-1
к Правилам закупа услуг по
хранению и транспортировке
лекарственных средств и
медицинских изделий,
услуг по учету и реализации
лекарственных средств и
медицинских изделий единым
дистрибьютором в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, дополнительного
объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся в
следственных изоляторах и
учреждениях уголовно-
исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма ценового предложения (по транспортировке лекарственных средств, транспортировке медицинских изделий)
Лот №
Регион:
Категория автотранспорта
Прогнозное расстояние, километр
Плановая цена без учета НДС тенге/километр
Сумма, тенге без учета НДС
Категория 1 (≤1,5 тонн, вместимостью от 1 до 4 паллетомест
Категория 2 (≤ до 5 тонн, вместимостью от 5 до 10 паллетомест
Категория 3 (≤ 10 тонн, вместимостью от 11 до 20 паллетомест
Категория 4 более 10 тонн, вместимостью более 21 паллетомест
Итого:
Я (Мы) согласен (ны) с Вашими условиями платежа. Потенциальный поставщик: _______________________________ является плательщиком НДС.
Примечание: потенциальный поставщик не указывает составляющие общей цены, при этом указанная в данной строке цена рассматривается Комиссией как определенная с учетом всех затрат потенциального поставщика.
*НДС – налог на добавленную стоимость
Приложение 3 к приказу

2-санат, сыйымдылығы 5-тен 10 паллета-орынға дейін
3-санат, сыйымдылығы 11-ден 20 паллета-орынға дейін
4-санат, сыйымдылығы 21 паллета-орыннан астам
Жиыны:
Қойма аймақтары
Паллета-орындардың жоспарлы саны, дана
Жоспарлы баға теңге/паллета-орындар/айда ҚҚС есебінсіз
Сомасы, ҚҚС есебінсіз теңге
Арнайы температуралық режимсіз сақтау (+15+25 Цельсий градусы)
Арнайы температуралық режимде сақтау (+2+8 Цельсий градусы)
Арнайы температуралық режимде сақтау (+8+15 Цельсий градусы)
Арнайы температуралық режимде сақтау (-15 -20 Цельсий градусы және одан төмен)
Жиыны:
Норма-сағаттар санаты
Болжамды норма-сағаттар саны
Жоспарлы баға теңге/ҚҚС есебінсіз норма-сағат
Сомасы, ҚҚС есебінсіз теңге
1-санат - 0,5 сағат
2-санат - 1 сағат
3-санат - 1,5 сағат
4-санат - 3 сағат
Жиыны:
Мен (Біз) Сіздің төлем шарттарыңызбен келісемін(міз). Әлеуетті өнім беруші: _______________________________ ҚҚС төлеуші болып табылады.
Ескертпе: әлеуетті өнім беруші жалпы бағаның құрамдас бөліктерін көрсетпейді, бұл ретте осы жолда көрсетілген бағаны Комиссия әлеуетті өнім берушінің барлық шығындарын ескере отырып айқындалған ретінде қарайды.
*ҚҚС – қосылған құн салығы
Бұйрыққа
2-қосымша
Бірыңғай дистрибьютордың
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі
көрсетілетін қызметтерді,
дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды есепке алу және
өткізу жөніндегі көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
1-1-қосымша
Баға ұсынысының нысаны (дәрілік заттарды тасымалдау, медициналық бұйымдарды тасымалдау бойынша)
Лот №
Өңір:
Автокөлік санаты
Болжамды арақашықтық, км
ҚҚС есебінсіз жоспарлы баға теңге/км
Сомасы, ҚҚС есебінсіз теңге
1-санат (≤1,5 тонна, сыйымдылығы 1-ден 4 паллета-орынға дейін
2-санат (≤5 тоннаға дейін, сыйымдылығы 5-тен 10 паллета-орынға дейін
3-санат (≤10 тонна, сыйымдылығы 11-ден 20 паллета-орынға дейін
4-санат 10 тоннадан астам, сыйымдылығы 21 паллета-орыннан астам
Жиыны:
Мен (Біз) Сіздің төлем шарттарыңызбен келісемін(міз). Әлеуетті өнім беруші: _______________________________ ҚҚС төлеуші болып табылады.
Ескертпе: әлеуетті өнім беруші жалпы бағаның құрамдас бөліктерін көрсетпейді, бұл ретте осы жолда көрсетілген бағаны Комиссия әлеуетті өнім берушінің барлық шығындарын ескере отырып айқындалған ретінде қарайды.
*ҚҚС – қосылған құн салығы
Бұйрыққа
3-қосымша
Бірыңғай дистрибьютордың
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі,
қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға бюджет қаражаты
есебінен медициналық көмектің
қосымша көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттар мен медициналық
бұйымдарды сақтау және
тасымалдау жөніндегі
көрсетілетін қызметтерді,
дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды есепке алу және
өткізу жөніндегі көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына