О внесении изменения в решение Жылыойского районного маслихата от 24 сентября 2020 года № 51-2 "О проведении мирных собраний в Жылыойском районе"
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 23 июля 2024 года № 21-2. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 1 августа 2024 года № 5218-06
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского районного маслихата от 24 сентября 2020 года № 51-2 "О проведении мирных собраний в Жылыойском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4743) следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию Жылыойского районного маслихата по вопросам социальной отрасли, права, коммунального хозяйства, стройтельства, производства, сельского хозяйства и экологии.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата Қ. Мыңбаев
Приложение к решению
Жылыойского районного
маслихата от 23 июля 2024
года № 21-2
Приложение к решению
Жылыойского районного
маслихата от 24 сентября
2020 года № 51-2
1. Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Жылыойском районе
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Жылыойском районе:
1. город Кульсары, проспект Махамбета, площадь сцены расположенной напротив районного акимата.
2. город Кульсары, проспект Махамбета, напротив центрального стадиона, площадь перед Домом Культуры "Кең Жылой".
3. Маршрут следования для проведения мирных собраний:
город Кульсары, Проспект Махамбета, от ТЦ "Мариям" до Площади Символов.
2. Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Жылыойском районе, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний
Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Жылыойском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).

Жылыой аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 51-2 "Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды өткізу туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 шілдедегі № 21-2 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 1 тамызда № 5218-06 болып тіркелді
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жылыой аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 51-2 "Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды өткізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4743 болып тіркелген) шешіміне төмендегідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жылыой аудандық мәслихатының әлеуметтік сала, құқық, коммуналдық шаруашылық, құрылыс, өндіріс, ауылшаруашылығы және экология мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ. Мыңбаев
Жылыой аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
23 шілдедегі № 21-2
шешіміне қосымша
Жылыой аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
24 қыркүйектегі № 51-2
шешіміне қосымша
1. Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, аудан әкімдігіне қарсы орналасқан сахна алаңы.
2. Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, Орталық стадионға қарсы орналасқан "Кең Жылой" мәдениет үйінің алдындағы алаң.
3. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты:
Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, "Мариям" сауда үйінен бастап Рәміздер алаңына дейін.
2. Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар, пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары
Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі -Заң) әзірленді.

4. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и Правил пожарной безопасности, утвержденных приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 февраля 2022 года № 55 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26867). Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
5. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
6. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Жылыойском районе:
1) город Кульсары, проспект Махамбета, площадь сцены расположенной напротив районного акимата, норма предельной заполняемости 600 человек;
2) город Кульсары, проспект Махамбета, напротив центрального стадиона, площадь перед Домом Культуры "Кең Жылой", норма предельной заполняемости 250 человек;
3) Маршрут следования для проведения мирных собраний: город Кульсары, проспект Махамбета, от ТЦ "Мариям" до Площади Символов, норма предельной заполняемости 350 человек.
7. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированном месте для организации и проведения мирных собраний без согласования местного исполнительного органа.
8. В случае если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
9. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое несколькими участниками, составляет не менее 100 метров.
10. Мирные собрания не могут начинаться ранее с 9:00 часов и заканчиваться после 20:00 часов по местному времени Жылыойского района в день проведения мирных собраний.
3. Границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования в Жылыойском районе

4. Арнайы орындар "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің санитарлық нормалары мен Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 2022 жылғы 21 ақпандағы № 55 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26867 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
5. Бейбіт жиналыстарды өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
6. Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, аудан әкімдігіне қарсы орналасқан сахна алаңы, шекті толу нормасы 600 адам;
2) Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, Орталық стадионға қарсы орналасқан "Кең Жылой" мәдениет үйінің алдындағы алаң, шекті толу нормасы 250 адам;
3) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру тәртібі, Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, "Мариям" сауда үйінен бастап Рәміздер алаңына дейін, шекті толу нормасы 350 адам.
7. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де, құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
8. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл бір сол уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
9. Бірнеше қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
10. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Жылыой ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 09:00-ден ерте бастауға және сағат 20:00-ден кеш аяқтауға болмайды.
3. Жылыой ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары

11. На территории Жылыойского района не допускается проведение пикетирования ближе 800 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

11. Жылыой ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасында 800 метрден жақын жерде пикет өткізуге:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда жол берілмейді.