О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 30 июля 2024 года № 102-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 13 августа 2024 года № 5219-06
О некоторых вопросах проведения мирных собраний
В соответствии с подпунктами 1) и 2) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний и порядок использования, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Исатайском районе, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования в Исатайском районе, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 30 сентября 2020 года № 330-VI "О проведении мирных собраний в Исатайском районе" (зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4745).
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развития предпринимательства, аграрии и экологии.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата А. Рахметов
Приложение 1 к решению
Исатайского районного
маслихата от 30 июля 2024
года № 102-VIII
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний и порядок использования, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Исатайском районе
1. Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Исатайском районе:
1) Площадь "Тәуелсіздік", расположенный по улице Егемен Казахстан села Аккистау;
2) Маршрут следования для проведения мирных собраний:
Начиная от Летнего стадиона в селе Аккистау по улице Егемен Казахстан до площади "Тәуелсіздік".
2. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Исатайском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).

Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 шілдедегі № 102-VIII шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 13 тамызда № 5219-06 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы, 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларына сәйкес, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен оны пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Исатай ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. "Исатай ауданында бейбіт жиналыстарды өткізу туралы" Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 330-VI шешімінің (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4745 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалысын бақылау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Рахметов
Исатай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 30 шілдедегі
№ 102-VIII шешіміне
1 қосымша
Исатай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен оны пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Исатай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1) Аққыстау ауылы, Егемен Қазақстан көшесі бойынша орналасқан, "Тәуелсіздік" алаңы;
2) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты:
Аққыстау ауылындағы Жазғы стадионнан бастап Егемен Қазақстан көшесі бойымен "Тәуелсіздік" алаңына дейін.
2. Исатай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.

3. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и Правил пожарной безопасности, утвержденных приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 февраля 2022 года № 55 (зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26867). Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
4. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
5. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Исатайском районе:
1) Площадь "Тәуелсіздік", расположенный по улице Егемен Казахстан села Аккистау, норма предельной заполняемости 300 человек;
2) маршрут следования для проведения мирных собраний: Начиная от Летнего стадиона в селе Аккистау по улице Егемен Казахстан до площади "Тәуелсіздік", норма предельной заполняемости 300 человек.
6. Не допускается установка юрт, палаток и иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласования с местным исполнительным органом.
7. В случае если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
9. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
10. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9:00 часов и заканчиваться позднее 20:00 часов в день проведения мирных собраний.
Приложение 2 к решению
Исатайского районного

3. Арнайы орындар "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің санитарлық нормалары мен Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 2022 жылғы 21 ақпандағы № 55 бұйрығымен бекітілген Өрт қауіпсіздігі қағидаларын (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26867 болып тіркелген) сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
4. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
5. Исатай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) Аққыстау ауылы, Егемен Қазақстан көшесі бойынша орналасқан, "Тәуелсіздік" алаңы, шекті толу нормасы 300 адам;
2) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Аққыстау ауылындағы Жазғы стадионнан бастап Егемен Қазақстан көшесі бойымен "Тәуелсіздік" алаңына дейін, шекті толу нормасы 300 адам.
6. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
7. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
8. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
9. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
10. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні сағат 09:00-ден ерте бастауға және сағат 20:00-ден кеш аяқтауға болмайды.
Исатай аудандық мәслихатының

маслихата от 30 июля 2024
года № 102-VIII
Границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования в Исатайском районе
1. На территории Исатайского района не допускается проведение пикетирования ближе 800 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

2024 жылғы 30 шілдедегі
№ 102-VIII шешіміне
2 қосымша
Исатай ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары
1. Исатай ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасында 800 метрден пикет өткізуге:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінің және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда жол берілмейді.