О внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и Министра транспорта Республики Казахстан
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 9 января 2025 года № 7. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2025 года № 35633
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и Министра транспорта Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 9 января 2025 года № 7
Перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и Министра транспорта Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 317 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11144):
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.
2. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 902 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18071):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
3. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 903 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18072):

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушысының және Қазақстан Республикасы Көлік министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2025 жылғы 9 қаңтардағы № 7 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 10 қаңтарда № 35633 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушысының және Қазақстан Республикасы Көлік министрінің өзгерістер енгізілетін бұйрықтарының ұсынылған тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2025 жылғы 9 қаңтардағы
№ 7 Бұйрықпен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушысының және Қазақстан Республикасы Көлік министрінің өзгерістер енгізілетін бұйрықтарының ұсынылған тізбесі
1. "Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 317 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11144 болып тіркелген):
3-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 902 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18071 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 903 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18072 болып тіркелген):

приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню.
4. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 904 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18073):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню.
5. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 581 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Тараз – Кайнар на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25114):
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) участок Тараз – Кайнар километр (далее – км) 475+525 – км 238+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б категории граница Республики Узбекистан (на Ташкент) – Шымкент – Тараз – Алматы – Хоргос через Кокпек, Коктал, Кайнар (с подъездами к границе Республики Казахстан и обходами Тараз, Кулан, перевал Кордай) (далее – платная дорога (участок)) используется на платной основе;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) начальный пункт платной дороги (участка) – км 475+525, конечный пункт платной дороги (участка) – км 238+000;";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню.
6. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 582 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Шымкент – Кызылорда на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25113):
подпункт 6) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"6) протяженность платной дороги (участка) – 425 км 500 метров;";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню.
7. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 583 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Щучинск – Кокшетау на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25112):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему перечню.
8. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 584 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Астана – Павлодар на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25108):

2-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 904 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18073 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Тараз – Қайнар учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 581 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25114 болып тіркелген):
1-тармақтың:
1) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"1) І-б санатты Өзбекстан Республикасының шекарасы (Ташкентке) – Шымкент – Тараз – Алматы – Қорғас Көкпек, Көктал, Қайнар арқылы (Қазақстан Республикасы шекарасына кіреберістермен және Тараз, Құлан, Қордай асуы айналма жолдарының) республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының Тараз – Қайнар 475+525 км (бұдан әрі – км) – 238+000 км учаскесі ақылы негізде (бұдан әрі – ақылы жол (учаске)) пайдаланылатыны;";
3) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"3) ақылы жолдың (учаскенің) бастапқы пункті-475+525 км, ақылы жолдың (учаскенің) соңғы пункті-238+000 км;";
2-қосымша осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Шымкент – Қызылорда учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 582 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25113 болып тіркелген):
1-тармақтың 6) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"6) ақылы жолдың (учаскенің) ұзындығы-425 км 500 метр;";
2-қосымша осы тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Щучинск – Көкшетау учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 583 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25112 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
8. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Астана – Павлодар учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 584 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25108 болып тіркелген):

приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему перечню.
9. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 585 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Шымкент – Тараз на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25110):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему перечню.
10. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 586 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Конаев – Талдыкорган на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25109):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему перечню.
11. В приказе исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 587 "Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Шымкент – граница Республики Узбекистан (на Ташкент) на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25111):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему перечню.
12. В приказе Министра транспорта Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 6 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Павлодар – граница Российской Федерации (на Омск) на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33480):
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) участок Павлодар – граница Российской Федерации (на Омск) километр (далее-км) 390+000 – 191+500 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б, ІІ категории граница Российской Федерации (на Омск) – Майкапшагай (на Китайскую Народную Республику) (далее –платная дорога (участок) используется на платной основе;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) начальный пункт платной дороги (участка) – км 390+000, конечный пункт платной дороги (участка) – км 191+500;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) протяженность платной дороги (участка) – 198 километров 500 метров;";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему перечню.
13. В приказе Министра транспорта Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 7 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Бейнеу – Акжигит на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33461):

2-қосымша осы тізбеге 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
9. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Шымкент – Тараз" учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 585 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25110 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
10. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Қонаев – Талдықорған учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 586 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25109 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
11. "Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Шымкент – Өзбекстан Республикасының шекарасы (Ташкентке) учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 10 қарашадағы № 587 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25111 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
12. "Павлодар – Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға) Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 6 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33480 болып тіркелген):
1-тармақтың:
1) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"1) Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының I-б, ІІ санатты Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға) – Майқапшағай (ҚХР-ға) Павлодар – Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға) 390+000 километр (бұдан әрі – км) – 191+500 учаскесі ақылы негізде (бұдан әрі – ақылы жол (учаске)) пайдаланылады"
3) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"3) Ақылы жолдың (учаскенің) бастапқы пункті – 390+000 км, ақылы жолдың (учаскенің) соңғы пункті – 191+500 км;";
6) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"6) Ақылы жолдың (учаскенің) ұзындығы – 198 километр 500 метр;";
2-қосымша осы тізбеге 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
13. Республикалық маңызы бар Бейнеу – Ақжігіт жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 7 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33461 болып тіркелген):

приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему перечню.
14. В приказе Министра транспорта Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 8 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Кокшетау – Петропавловск на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33479):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему перечню.
15. В приказе Министра транспорта Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 9 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Павлодар - Калбатау на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33460):
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) участок Павлодар - Семей - Калбатау километр (далее-км) 427+000 – 906+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б, ІІ категории граница Российской Федерации (на Омск) – Майкапшагай (на Китайскую Народную Республику) (далее – платная дорога (участок)) используется на платной основе;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) начальный пункт платной дороги (участка) – км 427+000, конечный пункт платной дороги (участка) – км 906+000;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) протяженность платной дороги (участка) – 456 километров 200 метров;";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему перечню.
16. В приказе Министра транспорта Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 10 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Уральск – граница Российский Федерации (на Самару) на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33465):
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему перечню.
17. В приказе Министра транспорта Республики Казахстан от 3 ноября 2023 года № 54 "Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Уральск – граница Российской Федерации (на Саратов) на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33617):
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) участок Уральск – граница Российской Федерации (на Саратов) километр (далее – км) 4 + 000 – км 104 + 000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения II категории Уральск – граница Российской Федерации (на Саратов) (далее – платная дорога (участок) используется на платной основе;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:

2-қосымша осы тізбеге 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
14. Көкшетау – Петропавл Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 8 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33479 болып тіркелген):
2-қосымша осы тізбеге 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
15. Павлодар - Қалбатау Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 9 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33460 болып тіркелген):
1-тармақтың:
1) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"1) I-б, ІІ санаттағы Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға) – Майқапшағай (Қытай Халық Республикасына) республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының Павлодар – Семей – Қалбатау 427+000 – 906+000 километр (бұдан әрі - км) учаскесі (бұдан әрі – ақылы жол (учаске)) ақылы негізде пайдаланылатыны;";
3) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"3) Ақылы жолдың (учаскенің) бастапқы пункті-427+000 км, ақылы жолдың (учаскенің) соңғы пункті-906+000 км;";
6) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"6) Ақылы жолдың (учаскенің) ұзындығы-456 километр 200 метр;";
2-қосымша осы тізбеге 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
16. Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 10 "Ақылы негізде Орал – Ресей Федерациясының шекарасы республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (учаскесін) пайдалану туралы" бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33465 болып тіркелген) :
2-қосымша осы тізбеге 16-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
17. Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 3 қарашадағы № 54 "Орал – Ресей Федерациясының шекарасы республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы" бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33617 болып тіркелген):
1-тармақтың:
1) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"1) Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының ІI санатты Орал - Ресей шекарасы (Саратовқа дейін) Орал - Ресей Федерациясының шекарасы (Саратовқа дейін) 4 + 000 – км (бұдан әрі – км) 104 + 000 км учаскесі ақылы негізде (бұдан әрі – ақылы жол (учаске)) пайдаланылады;";
3) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:

"3) начальный пункт платной дороги (участка) – км 4 + 000, конечный пункт платной дороги (участка) – км 104 + 000;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) протяженность платной дороги (участка) – 100 км;";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему перечню.
Приложение 1 к перечню
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 317
Ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку)

"3) Ақылы жолдың (учаскенің) бастапқы пункті-4 + 000 км, ақылы жолдың (учаскенің) соңғы пункті-104 + 000 км;";
6) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"6) Ақылы жолдың (учаскенің) ұзындығы - 100 км;";
2-қосымша осы тізбеге 17-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Тізбеге
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 317 бұйрығына
3-қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері

2,0125
Предусматриваются следующие виды абонементов для местного автотранспорта в зависимости от типа автотранспортного средства и грузоподъемности:
на месяц (30 календарных дней):
Тип автотранспортного средства
Для
легковых
Для
автобусов до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Для
автобусов до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Для
автобусов свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т
Для
грузовых автомобили грузоподъемностью от 10 т до 15 т
Для грузовых автомобили грузоподъемностью свыше 15 т, в том числе с прицепами, седельные тягачи
1
2
3
4
5
6
7
Стоимость абонентской платы
не предусмотрен
2 МРП
4 МРП
6 МРП
8 МРП
10 МРП
на год (365 календарных дней):
Тип автотранспортного средства
для
легковых
для Автобусов до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 т
для Автобусов до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
для Автобусов свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т
для Грузовых автомобилей грузоподъемностью от 10 т до 15 т
для Грузовых автомобилей грузоподъемностью свыше 15 т, в том числе с прицепами, седельные тягачи
1
2
3
4
5
6
7
Стоимость абонентской платы
1 МРП
20 МРП
40 МРП
60 МРП
80 МРП
100 МРП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МРП - месячный расчетный показатель;
км - километр;
т - тонна.
Приложение 2 к перечню
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 декабря 2018 года № 902
Ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку)

2,0125
Автокөлік құралының түріне және жүк көтергіштігіне байланысты жергілікті автокөлік үшін абонементтердің келесі түрлері көзделеді:
бір айға (күнтізбелік 30 күн):
Көлік түрі
Жеңіл автокөліктер үшін
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері үшін
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері үшін
32 орыннан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар үшін
Жүк көтергіштігі 10 тн жоғары 15 тн дейінгі жүк автомобильдері үшін
Жүк көтергіштігі 15 тн жоғары жүк автокөлектері, оның ішінде тіркелгіш және ершікті тартқыштар үшін
1
2
3
4
5
6
7
Абоненттік төлемнің құны
қарастырылмаған
2 АЕК
4 АЕК
6 АЕК
8 АЕК
10 АЕК
бір жылға (күнтізбелік 365 күн):
Көлік түрі
Жеңіл автокөліктер үшін
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі - тн) дейін жүк автомобильдері үшін
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері үшін
32 орыннан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар үшін
Жүк көтергіштігі 10 тн жоғары 15 тн дейінгі жүк автомобильдері үшін
Жүк көтергіштігі 15 тн жоғары жүк автокөліктері, оның ішінде тіркелгіш және ершікті тартқыштар үшін
1
2
3
4
5
6
7
Абоненттік төлемнің құны
1 АЕК
20 АЕК
40 АЕК
60 АЕК
80 АЕК
100 АЕК
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕК - айлық есептік көрсеткіш;
км - километр;
т - тонна.
Тізбеге
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 902 бұйрығына
2-қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері

Участок "Астана – Темиртау" километр (далее – км) 1291 + 335 – км 1425 + 422 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории "граница Российской Федерации (на Екатеринбург) – Алматы", через Костанай, Астана, Караганда:
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
1

І-а санатты "Ресей Федерациясы шекарасы (Екатеринбургке) – Алматы" Қостанай, Астана, Қарағанды арқылы республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолының "Астана – Теміртау" 1291 + 335 километр (бұдан әрі-км) – 1425 + 422 км учаскесі: Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
№ Р/с
Аймақтар
Жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
1

Участок "Алматы – Конаев" километр (далее – км) 25 + 045 – км 67 + 000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории "Алматы – Усть-Каменогорск (с обходом Сарканд, Аягоз и подъездом к перевалу Мукры)":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
1

І-а санатты "Алматы – Өскемен (Сарқандтың, Аягөздің айналма жолдарымен және Мұқры шатқалының кiреберiсімен)" жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Алматы – Қонаев" 25 + 045 километр (бұдан әрі-км) – 67 + 000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
№ Р/с
Аймақтар
Жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
1

Участок "Шымкент – Кызылорда" километр (далее – км) 2252+000 – км 1805+500 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б категории "граница Росcийской Федерации (на Самару) – Шымкент":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковой транспорт
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
1

І-б санатты "Ресей Федерациясының шекарасы (Самараға) – Шымкент" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының "Шымкент – Қызылорда" 2252 + 000 километр (бұдан әрі-км) – 1805 + 500 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
№ Р/с
Аймақтар
Жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
1

Участок "Астана – Павлодар" километр (далее – км) 16+000 – км 1367+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории "Астана – Ерейментау – Шидерты", автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории "Кызылорда – Павлодар – Успенка – граница Российской Федерации":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковый транспорт
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)

І-а санатты "Астана – Ерейментау – Шідерті" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын, І-а санатты "Қызылорда – Павлодар – Успенка – Ресей Федерациясының шекарасы" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын "Астана – Павлодар" 16+000 километр (бұдан әрі-км) – 1367+000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
№ Р/с
Аймақтар
Жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері

Участок "Шымкент – Тараз" километр (далее – км) 674+000 – км 534+700 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения І-б категории "граница Республики Узбекистан (на Ташкент) – Шымкент – Тараз – Алматы – Хоргос через Кокпек, Коктал, Кайнар (с подъездами к границе Республики Казахстан и обходами Тараз, Кулан, перевал Кордай)":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые

І-б санатты учаскесі Көкпек, Көктал, Қайнар арқылы өтетін "Өзбекстан Республикасының шекарасы – Шымкент – Тараз – Алматы – Қорғас (Қазақстан Республикасының шекарасына кіреберістермен және Тараз, Құлан, Қордай асуы айналма жолдарымен)" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының "Шымкент – Тараз" 674 +000 километр (бұдан әрі-км) - 534+700 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
№ Р/с
Аймақтар
Жеңіл автокөліктер

Участок "Конаев – Талдыкорган" километр (далее – км) 67+000 – км 253+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения І-б категории "Алматы - Усть-Каменогорск - Шемонаиха - граница Российской Федераций (с обходом Сарканд, Аягоз и подъездом к перевалу Мукры)":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)

I-б санатты "Алматы – Өскемен – Шемонайха – Ресей Федерациясының шекарасы (Сарқанд, Аягөз айналма жолдарымен және Мұқры шатқалына кіреберісімен)" республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының "Қонаев – Талдықорған" 67+000 километр (бұдан әрі-км) – 253+000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
№ Р/с
Аймақтар
Жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері

Участок "Шымкент – граница Узбекистана (на Ташкент)" километр (далее – км) 719 + 000 – км 803 + 000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б категории "граница Республики Узбекистан (на Ташкент) – Шымкент – Тараз – Алматы- Хоргос через Кокпек, Коктал, Кайнар (с подъездами к границе Республики Казахстан и обходами Тараз, Кулан, перевал Кордай)":
месячный расчетный показатель (далее - МРП)
№ п/п
Зоны
Легковые

I-б санатты "Өзбекстан Республикасының шекарасы (Ташкентке) – Шымкент – Тараз – Алматы – Қорғас" Көкпек, Көктал, Қайнар арқылы (Қазақстан Республикасы шекарасына кіреберістермен және Тараз, Құлан, Қордай асуы айналма жолдарының) республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының "Шымкент – Өзбекстан Республикасының шекарасы (Ташкентке)" 719+000 километр (бұдан әрі-км) – 803+000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК)
№ Р/с
Аймақтар
Жеңіл автокөліктер

Участок Павлодар – Семей - Калбатау километр (далее – км) 427+000 – 906+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б, ІІ категории граница Российской Федерации (на Омск) – Майкапшагай (на Китайскую Народную Республику):
месячный расчетный показатель (далее - МРП):
Зона
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т
Грузовые автомобили грузоподъемностью от 10 т до 15 т
Грузовые автомобили грузоподъемностью свыше 15 т, в том числе с прицепами, седельные тягачи
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
1

I-б, II санаттағы Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға) – Майқапшағай (Қытай Халық Республикасына) республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының автомобиль жолының Павлодар – Семей - Қалбатау 427+000 километр (бұдан әрі-км) – 906+000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК):
№ Р/с
Аймақтар
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
32 орыннан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар
Жүк көтергіштігі 10 тн жоғары 15 тн дейінгі жүк автомобильдері
Жүк көтергіштігі 15 тн жоғары жүк автокөліктер, оның ішінде тіркемелері бар, ершікті тартқыштар
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
1

Уральск – граница Российской Федерации (на Саратов) километр (далее – км) 4+000 – км 104+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения II категории Уральск-Таскала-граница Российской Федерации (на Саратов):
месячный расчетный показатель (далее - МРП):
Зона
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т
Грузовые автомобили грузоподъемностью от 10 т до 15 т
Грузовые автомобили грузоподъемностью свыше 15 т, в том числе с прицепами, седельные тягачи
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
Пост.
оплата
Пред.
оплата
1

Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының ІI санатты Орал - Ресей Федерациясының шекарасы (Саратовқа) Орал – Тасқала - Ресей шекарасы (Саратовқа) 4 + 000 километр (бұдан әрі-км) –104 + 000 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіштер (бұдан әрі - АЕК):
№ Р/с
Аймақтар
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
32 орыннан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар
Жүк көтергіштігі 10 тн жоғары 15 тн дейінгі жүк автомобильдері
Жүк көтергіштігі 15 тн жоғары жүк автокөліктер, оның ішінде тіркемелері бар, ершікті тартқыштар
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
Кейінгі төлем
Алдын ала төлем
1