О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 57 "О некоторых вопросах отбора кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в органы, ведомства и учреждения прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 февраля 2025 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2025 года № 35733
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 57 "О некоторых вопросах отбора кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в органы, ведомства и учреждения прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11236) следующие изменения:
в преамбулу внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в Правилах рассмотрения заявлений и документов кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в органы, ведомства и учреждения прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. К заявлению гражданин представляет документы, перечисленные в пункте 21 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124, вложенные в скоросшиватель, с указанием перечня прилагаемых документов.
Граждане могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы, профессионального уровня.
Граждане, не проходившие ранее воинскую службу, не обучавшиеся на военной кафедре высшего учебного заведения, предоставляют документ, подтверждающий прохождение военной подготовки в специализированной организации образования Министерства обороны Республики Казахстан, за исключением женщин.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Заявление регистрируется в органах прокуратуры в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Правилах образования и работы отборочных комиссий, проведения мероприятий по профессиональному и психологическому отбору кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в органы, ведомства и учреждения прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына, ведомстволарына және мекемелеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар ішінен кандидаттарды іріктеу жөніндегі кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 57 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 14 ақпандағы № 21 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 17 ақпанда № 35733 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына, ведомстволарына және мекемелеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар ішінен кандидаттарды іріктеу жөніндегі кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 57 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11236 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38, 40-баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 22, 27-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы прокуратурасының органдарына, ведомстволарына және мекемелеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар ішінен кандидаттардың өтініштері мен құжаттарын қарау қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Азамат өтінішпен бірге Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 21-тармағында көрсетілген құжаттарды тезтікпеге салып ұсынады және онда қоса берілген құжаттардың тізбесін көрсетеді.
Азаматтар өздерінің біліміне, жұмыс тәжірибесіне, кәсіби деңгейіне қатысты қосымша ақпаратты ұсына алады.
Бұған дейін әскери қызметті өткермеген, жоғары оқу орнының әскери кафедрасында оқымаған азаматтар, әйелдерді қоспағанда Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің арнайы білім беру ұйымында әскери дайындықтан өткенін растайтын құжатты ұсынады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Өтініш прокуратура органдарында Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес тіркеледі.";
1-қосымша осы бұйрықтың 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы прокуратурасының органдарына, ведомстволарына және мекемелеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар ішінен кандидаттарды кәсіби және психологиялық іріктеу бойынша іс-шараларды жүргізу, іріктеу комиссиясының құрылуы мен қызметінің қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре", Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" (далее – Закон), Правилами прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124 (далее – Правила прохождения воинской службы).";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Время на выполнение тестов по программе тестирования для кандидатов, претендующих на должность офицерского состава, составляет 90 минут (120 вопросов), рядового и сержантского составов – 90 минут (90 вопросов).
Пороговые значения по тесту составляют не менее 70 % правильных ответов от общего количества вопросов по нормативным правовым актам, указанным в программе тестирования.
При этом, по Конституции Республики Казахстан, Конституционному закону Республики Казахстан "О прокуратуре", Закону Республики Казахстан "О противодействии коррупции", Этическому кодексу государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденному Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее - Этический кодекс), количество правильных ответов должно составлять не менее 70 % от каждого нормативного правового акта.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. После завершения тестирования представитель подразделения кадровой работы ознакамливает кандидата под роспись с результатами тестирования, один экземпляр которого с подписью кандидата приобщается к его личному делу.
Результаты тестирования кандидата, получившего оценку не ниже пороговых значений, действительны в течение одного года со дня прохождения тестирования.
Кандидат, получивший при прохождении тестирования оценку ниже пороговых значений, вправе пройти повторное тестирование, но не ранее чем по истечении одного месяца с момента предыдущего тестирования.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Главной военной прокуратуре в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республике Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главную военную прокуратуру.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 14 февраля 2025 года № 21
Приложение 1 к Правилам
рассмотрения заявлений
и документов кандидатов
из числа граждан для поступления
на воинскую службу
по контракту в органы, ведомства
и учреждения прокуратуры
Республики Казахстан
форма
(кому) ______________________
руководитель органа (ведомства,
учреждения) прокуратуры
(от кого) ___________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) гражданина
___________________________
число, месяц, год рождения
___________________________
местожительство
Заявление

"1. Осы Қағидалар "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына, "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларына сәйкес әзірленді (бұдан әрі – әскери қызмет өткеру қағидалары).";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Офицерлік құрамдағы лауазымдарға ниет білдірген кандидаттар үшін тестілеу бағдарламасы бойынша тестілерді орындауға берілетін уақыт 90 минутты (120 сұрақтар), қатардағы және сержанттық құрамдар – 90 минутты (90 сұрақтар) құрайды.
Тест бойынша өту мәні тестілеу бағдарламасында көрсетілген нормативтік құқықтық актілер бойынша дұрыс жауаптардың саны жалпы сұрақтардың санынан 70% кем болмауы керек.
Бұл ретте Қазақстан Республикасының Конституциясы, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы, "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары) (бұдан әрі – Әдеп кодексі) бойынша дұрыс жауаптардың саны әрбір нормативтік құқықтық акті бойынша 70% кем болмауы тиіс.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Тестілеу аяқталғаннан кейін кадр жұмысы бөлімшесінің өкілі кандидатқа тестілеудің нәтижелерін қол қою арқылы таныстырады. Кандидаттың қолы қойылған тестілеу нәтижелерінің бір данасы оның жеке ісіне тіркеледі.
Өту мәнінен кем емес баға алған кандидаттың тестілеу нәтижелері тестілеу өткен күннен бастап бір жыл ішінде жарамды болып есептеледі.
Тестілеу кезінде шекті мәндерден төмен балл алған кандидат қайта тестілеуден өтуге құқылы, бірақ алдыңғы тестілеу күнінен бастап бір айдан ерте емес.";
1-қосымша осы бұйрықтың 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Бас әскери прокуратура Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Бас әскери прокуратураға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2025 жылғы 14 ақпандағы
№ 21 бұйрығына
1 қосымша/
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдарына,
ведомстволарына және
мекемелеріне келісімшарт
бойынша әскери қызметке
кіру үшін кандидаттардың
өтініштері мен құжаттарын
қарау қағидаларына
1-қосымша
нысан
(кімге)______________________
прокуратура органының
(ведомствоның,
мекеменің) басшысы
(кімнен)_____________________
азаматтың тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
____________________________
туған күні, айы, жылы
____________________________
тұрғылықты жері
Өтініш

В соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе
и статусе военнослужащих" прошу принять мои документы для поступления
на воинскую службу по контракту в органы (ведомства, учреждения) прокуратуры
Республики Казахстан сроком на ____ года и назначения на вакантную воинскую
должность ___________________________ (наименование должности).
С условиями и порядком прохождения отбора кандидатов для поступления
на воинскую службу по контракту в органы (ведомства, учреждения) прокуратуры
Республики Казахстан ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь
их выполнять.
Подлинность представляемых документов к настоящему заявлению, согласно пункту
21
Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках
и воинских формированиях Республики Казахстан, подтверждаю.
Приложение: ____________________________________________________
подпись, дата
Приложение 2 к приказу
Приложение 1 к Правилам
образования и работы
отборочных комиссий,
проведения мероприятий
по профессиональному
и психологическому отбору
кандидатов из числа граждан
для поступления
на воинскую службу
по контракту в органы, ведомства
и учреждения прокуратуры
Республики Казахстан
форма
__________________________
(наименование местного органа
военного управления)
НАПРАВЛЕНИЕ № ______
Направляется для оформления личного дела и проведения медицинского
освидетельствования (психологического обследования) ________________________
________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) гражданина, число, месяц и год рождения
в качестве кандидата, поступающего на службу в органы (ведомства, учреждения)
прокуратуры Республики Казахстан на должность
_________________________________________________________________________
наименование воинской должности
для определения годности к прохождению воинской службы по контракту.
Фото
3х4
Направляемый кандидат предупрежден о необходимости представления документов, перечисленных в пункте 21 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан.
М.П.
Руководитель подразделения кадровой работы ____________________________
подпись, фамилия
Дата выдачи направления _____________________
Исполнитель _______________________________ должность, фамилия, телефон

"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 37, 40-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына (ведомстволарына, мекемелеріне) келісімшарт бойынша ______ жылға әскери қызметке кіру және бос әскери ______________________ (лауазым атауы) лауазымына тағайындау үшін менің құжаттарымды қабылдауыңызды сұраймын.
Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына (ведомстволықтарына, мекемелеріне) келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін кандидаттарды іріктеуден өту тәртібімен және шарттарымен таныстым, оларды орындауға міндеттенемін.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 21-тармағына сәйкес осы өтінішке қоса ұсынылған құжаттардың түпнұсқаға сай екендігін растаймын.
Қосымша:_______________________________________________________
қолы, күні
бұйрығына
2 қосымша/
Қазақстан Республикасының
прокуратурасының
органдарына, ведомстволарына
және мекемелеріне келісімшарт
бойынша әскери қызметке кіру
үшін азаматтар ішінен
кандидаттарды кәсіби және
психологиялық іріктеу бойынша
іс-шараларды жүргізу, іріктеу
комиссиясының құрылуы мен
қызметінің қағидаларына
1-қосымша
нысан
____________________________
(жергілікті әскери басқару
органының атауы)
ЖОЛДАМА № ______
Келісімшарт бойынша әскери қызметтен өтуге жарамдылығын анықтау
мақсатында_______________________________________________________
әскери лауазымның атауы
лауазымына Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына (ведомстволарына, мекемелеріне) қызметке кіретін кандидат ретінде
_________________________________________________________________
азаматтың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) туған күні, айы, жылы
жеке ісін ресімдеу үшін және медициналық куәландырудан (психологиялық тексеруден) өту үшін жолданады.
3х4
суреті
Жіберіліп отырған кандидат Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 21-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыру қажеттілігі туралы ескертілді.
М.О. Кадр жұмысы бөлімшесінің басшысы __________________
қолы, тегі
Жолдаманың берілген күні _____________________
Атқарушы __________________________________
лауазымы, тегі, телефоны