О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра обороны Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 апреля 2025 года № 351. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2025 года № 35932
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 35 "Об утверждении Правил приема на обучение в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан, реализующие образовательные программы соответствующего уровня" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13268) следующие изменения и дополнения:
в Правилах приема на обучение в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан, реализующие образовательные программы соответствующего уровня, утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 23 изложить в следующей редакции:
"23. Поступающие, представляют в приемные комиссии военных колледжей пакет документов, согласно приложению 2 "Перечень документов для поступления в военные колледжи и военные учебные заведения реализующие образовательные программы высшего образования" к настоящим Правилам, либо для получения государственной услуги "Зачисление в кандидаты для поступления в военные учебные заведения МО РК" обращаются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) и направляют заявку по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, на поступление в военный колледж подписанную электронной цифровой подписью услугополучателя либо удостоверенным одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала и прикладывают пакет документов, согласно пункта 9 приложения 2-2 "Перечень основных требований к оказанию государственной услуги" к настоящим Правилам.";
в пункте 24:
часть первую изложить в следующей редакции:
"24. Поступающий в военный колледж на базе общего среднего образования из числа граждан до 10 июня года приема обращается с заявлением в местный орган военного управления по месту жительства либо через портал по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, с приложением документов согласно пункта 9 приложения 2-2 "Перечень основных требований к оказанию государственной услуги".";
часть чертвертую изложить в следующей редакции:
"В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугополучателю в "личный кабинет" направляется уведомления о приеме документов для зачисления в списки кандидатов по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 2 сәуірдегі № 351 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 3 сәуірде № 35932 болып тіркелді
1. "Тиісті деңгейдегі білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 35 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13268 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тиісті деңгейдегі білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларында:
23-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Оқуға түсетін адам әскери колледждің қабылдау комиссиясына осы Қағидаларға "Әскери колледжге және жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын әскери оқу орнына оқуға түсу үшін құжаттар тізбесі" деген 2-қосымшаға сәйкес құжат топтамасын ұсынады не "ҚР ҚМ әскери оқу орнына оқуға түсу үшін кандидатқа қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш жасайды және осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған не ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және порталдың есептік жазбасына қосылған жағдайда бір реттік парольмен куәландырылған әскери колледжге оқуға түсуге өтінім жібереді және осы Қағидаларға "Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі" деген 2-2-қосымшаның 9-тармағына сәйкес құжат топтамасын қоса тіркейді.";
24-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Қабылдау жылының 10 маусымына дейін жалпы орта білім беру базасындағы әскери колледжге азаматтар қатарынан оқуға түсетін адам тұрғылықты жері бойынша жергілікті әскери басқару органына не "Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі" деген 2-2-қосымшаның 9-тармағына сәйкес құжаттарды қоса беріп, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша портал арқылы өтініш жасайды.";
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы құжат топтамасын толық ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кандидаттар тізіміне қабылдау үшін құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама жіберіледі.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"27. В период приема поступающие на базе общего среднего образования размещаются на территории военного колледжа, поступающие на базе основного среднего образования размещаются на территории военного колледжа с разрешения законных представителей и обеспечиваются питанием по нормам снабжения продовольствием, кормами, оборудованием, столово-кухонной посудой и техникой продовольственной службы Вооруженных Сил Республики Казахстан на мирное время, утвержденным приказом Министра обороны Республики Казахстан от 18 июня 2015 года № 353 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11844) (далее – нормы снабжения).";
части первую и вторую пункта 35 изложить в следующей редакции:
"35. Поступающий, зачисленный на обучение в Военный колледж на базе общего среднего образования, заключает контракт о прохождении воинской службы с начальником Военного колледжа на базе общего среднего образования.
Обучающийся в Военном колледже на базе основного среднего образования при переводе на третий курс обучения заключает контракт о прохождении воинской службы с начальником Военного колледжа на базе основного среднего образования, в котором проходит обучение.";
пункт 36-1 изложить в следующей редакции:
"36-1. Поступающие, зачисленные на обучение в Военные колледжи на базе основного среднего образования прибывают для обучения до 29 августа года приема.";
часть первую пункта 38 изложить в следующей редакции:
"38. Поступающие, представляют в приемную комиссию пакет документов для поступления в военные институты, согласно приложению 2 "Перечень документов для поступления в военные колледжи и военные учебные заведения реализующие образовательные программы высшего образования" к настоящим Правилам, либо через портал подает заявку по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, с приложением документов согласно пункта 9 приложения 2-2 "Перечень основных требований к оказанию государственной услуги".";
в пункте 39:
часть первую изложить в следующей редакции:
"39. Граждане для поступления в военный институт в срок до 10 июня года приема включительно обращаются с заявлением на имя руководителя местного органа военного управления по месту жительства, либо через портал на имя руководителя ВУЗа по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, с приложением документов согласно пункта 9 приложения 2-2 "Перечень основных требований к оказанию государственной услуги".";
дополнить частью седьмой в следующей редакции:
"В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугополучателю направляется уведомления в "личный кабинет" о приеме документов для зачисления в списки кандидатов по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам.";

"27. Қабылдау кезеңінде жалпы орта білім беру базасында оқуға түсетін адам әскери колледж аумағында орналастырылады, негізгі орта білім беру базасында оқуға түсетін адам әскери колледж аумағында заңды өкілдерінің рұқсатымен орналастырылады және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 18 маусымдағы № 353 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11844 болып тіркелген) бекітілген Бейбіт уақытқа арналған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін азық-түлікпен, азықпен, жабдықпен, асханалық-асүйлік ыдыспен және азық-түлік қызметінің техникасымен жабдықтау нормалары (бұдан әрі – жабдықтау нормалары) бойынша тамақтандырумен қамтамасыз етіледі.";
35-тармақтың бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Жалпы орта білім беру базасындағы Әскери колледжге оқуға қабылданған оқуға түсетін адам жалпы орта білім беру базасындағы Әскери колледж бастығымен әскери қызмет өткеру туралы келісімшарт жасайды.
Негізгі орта білім беру базасындағы Әскери колледжде оқитын адам үшінші оқу курсына ауысқан кезде өзі оқитын негізгі орта білім беру базасындағы Әскери колледж бастығымен әскери қызмет өткеру туралы келісімшарт жасайды.";
36-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36-1. Негізгі орта білім беру базасындағы Әскери колледжге оқуға қабылданған оқуға түсетін адам оқу үшін қабылдау жылының 29 тамызына дейін келеді.";
38-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Оқуға түсетін адам әскери институтқа оқуға түсу үшін осы Қағидаларға "Әскери колледжге және жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын әскери оқу орнына оқуға түсу үшін құжаттар тізбесі" деген 2-қосымшаға сәйкес құжат топтамасын қабылдау комиссиясына ұсынады не осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі" деген 2-2-қосымшаның 9-тармағына сәйкес құжаттарды қоса беріп, портал арқылы өтінім береді.";
39-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Азаматтар әскери институтқа оқуға түсу үшін қабылдау жылының 10 маусымына дейінгі мерзімді қоса алғанда, тұрғылықты жері бойынша жергілікті әскери басқару органы басшысының атына не осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі" деген 2-2-қосымшаның 9-тармағына сәйкес құжаттарды қоса беріп, портал арқылы ЖОО басшысының атына өтінішпен жүгінеді.";
мынадай мазмұндағы жетінші бөлікпен толықтырылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы құжат топтамасын толық ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кандидаттар тізіміне қабылдау үшін құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама жіберіледі.";

в пункте 41-1:
часть первую изложить в следующей редакции:
"41-1. Лица, поступающие из числа граждан, прошедшие (проходящие) срочную воинскую службу изъявившие желание поступить в военные учебные заведения, не позднее одного года с момента окончания срочной службы либо в период прохождения воинской службы и не достигшие ими в год поступления возраста 24 (двадцати четырех) лет (в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 39 Закона), в срок до 10 июня года приема включительно, обращаются с заявлением на имя руководителя местного органа военного управления по месту жительства, командира части, либо через портал по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам с приложением документов согласно пункта 9 приложения 2-2 "Перечень основных требований к оказанию государственной услуги".";
часть пятую изложить в следующей редакции:
"В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугополучателю направляется уведомления в "личный кабинет" о приеме документов для зачисления в списки кандидатов по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам.";
часть первую пункта 76 изложить в следующей редакции:
"76. При выявлении оснований для отказа указанных в пункте 10 Перечня, сотрудник услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 7-2 к настоящим Правилам.";
приложение 2 к Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2-2 к Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 7, 7-1, 7-2 согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 37 "Об утверждении Правил перевода и восстановления в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13239) следующее изменение:
в Правилах перевода и восстановления в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в пункте 12:
часть первую изложить в следующей редакции:
"12. Восстановление на обучение граждан осуществляется в следующем порядке:
1) гражданин подает заявление произвольной форме, на имя руководителя структурного подразделения, курирующего вопросы военного образования о восстановлении в выбранный им ВУЗ, или на веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подписанным электронной цифровой подписью услугополучателя либо удостоверенным одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала. К заявлению о восстановлении прилагается транскрипт;";
части третью и четвертую изложить в следующей редакции:

41-1-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"41-1. Мерзімді әскери қызмет өткеретін (өткерген), әскери оқу орнына оқуға түсуге ниет білдірген азаматтар қатарынан оқуға түсетін адам мерзімді қызмет аяқталған сәттен бастап бір жылдан кешіктірмей не әскери қызмет өткеру кезеңінде және ол оқуға түскен жылы 24 (жиырма төрт) жасқа толмаса (Заңның 39-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес), қабылдау жылының 10 маусымына дейінгі мерзімді қоса алғанда, тұрғылықты жері бойынша жергілікті әскери басқару органы басшысының, бөлім командирінің атына не осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі" деген 2-2-қосымшаның 9-тармағына сәйкес құжаттарды қоса беріп, портал арқылы өтінішпен жүгінеді.";
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы құжат топтамасын толық ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кандидаттар тізіміне қабылдау үшін құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама жіберіледі.";
76-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"76. Тізбенің 10-тармағында көрсетілген бас тарту үшін негіз анықталғанда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидаларға 7-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама жібереді.";
Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 2-2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 7, 7-1, 7-2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. "Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13239 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларында:
12-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Азаматты оқуға қайта қабылдау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) азамат әскери білім беру мәселелеріне жетекшілік ететін құрылымдық бөлімше басшысының атына немесе "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталына (бұдан әрі – портал) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған не ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және порталдың есептік жазбасына қосылған жағдайда бір реттік парольмен куәландырылған өзі таңдаған ӘОО-ға қайта қабылдау туралы еркін нысанда өтініш береді. Қайта қабылдау туралы өтінішке транскрипт қоса беріледі;";
үшінші және төртінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:

"В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает услугополучателю в день его обращения в приеме заявления, а при обращении услугополучателя через портал в "личный кабинет" направляется статус об отказе по форме согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги в бумажном виде выдается через отделение документационного обеспечения услугодателя, а в электронном виде направляется в "личный кабинет" услугополучателя по форме согласно приложению 2-2 к настоящим Правилам, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.";
приложение к Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 2, 2-1, 2-2 согласно приложению 5 к настоящему приказу.
3. Департаменту военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан по воспитательной и идеологической работе.
5. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр обороны
Республики Казахстан
от 2 апреля 2025 года № 351
Приложение 2
к Правилам приема на обучение
в военные учебные заведения,
подведомственные
Министерству обороны
Республики Казахстан,
реализующие образовательные
программы соответствующего уровня
Перечень документов для поступления в военные колледжи и военные учебные заведения реализующие образовательные программы высшего образования
1. Заявление о приеме в произвольной форме или рапорт с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии), даты рождения, адрес места жительства поступающего, контактные данные их законных представителей.

"Көрсетілетін қызметті алушы құжат топтамасын толық ұсынбаған жағдайда және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжатты ұсынғанда көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні оның өтінішін қабылдаудан бас тартады, ал портал арқылы жүгінгенде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" бас тарту туралы ақпарат жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз түрінде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімшесі арқылы беріледі, ал электрондық түрде көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған осы Қағидаларға 2-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 2, 2-1, 2-2-қосымшалармен толықтырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери білім және ғылым департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің тәрбие және идеологиялық жұмыс жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2025 жылғы 2 сәуірдегі
№ 351 бұйрыққа
1-қосымша
Тиісті деңгейдегі білім беру
бағдарламаларын іске асырып
жатқан
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігіне
ведомстволық бағынысты
әскери оқу орындарына
оқуға қабылдау қағидаларына
2-қосымша
Әскери колледжге және жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын әскери оқу орнына оқуға түсу үшін құжаттар тізбесі
1. Еркін нысандағы оқуға қабылдау туралы өтініш немесе оқуға түсетін адамның тегі, аты мен әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, заңды өкілдерінің байланыс деректері көрсетілген баянат.

2. Удостоверения личности (подлинник для сверки), либо электронный документ из сервиса цифровых документов. До достижения, поступающего 16 (шестнадцатилетнего) возраста предоставляется копия свидетельства о рождении (подлинник для сверки).
3. Копия военного билета (только военнослужащие, в том числе запаса, подлинник).
4. Аттестат о среднем (полном) образовании, либо диплом о получении технического и профессионального образования, для Военного колледжа на базе основного среднего образования свидетельство об основном среднем образовании (подлинник и копия).
5. Сертификат ЕНТ (за исключением поступающих в Военные колледжи и лиц, прошедших (проходящих) срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор) с результатом не менее 50 баллов по 5 предметам ЕНТ (в том числе не менее 7 баллов по одному из профильных предметов и не 3 баллов по каждому из остальных предметов).
6. Медицинская справка, выданная по форме 075/у утвержденная приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее – форма 75/у) и результаты медицинских исследований, проведенных не ранее чем за 30 (тридцать) календарных дней до прибытия в ВУЗ:
общий анализ крови;
реакция микропреципитации (микрореакция) на сифилис;
общий анализ мочи;
рентгенография придаточных пазух носа;
электрокардиография в 12 (двенадцати) отведениях в покое (после нагрузки – по показаниям);
флюорографическое (рентгенологическое) исследование органов грудной клетки проводится не позже 3 (трех) месяцев на день медицинского освидетельствования;
анализ крови на бруцеллез (работающим в животноводстве и (или) имеющим скот в личном хозяйстве);
медицинскую карту амбулаторного пациента;
карту профилактических прививок.
Кандидаты, поступающие на летные специальности военного учебного заведения по подготовке авиационного персонала дополнительно представляют результаты медицинских исследований, проведенных не ранее чем за 30 (тридцать) календарных дней до начала медицинского освидетельствования:
электрокардиография в 12 (двенадцати) отведениях после физической нагрузки;
ультразвуковое исследование щитовидной железы, сердца, мочеполовой системы;
исследование крови на сахар и маркеры гепатитов В и С;
тональная аудиометрия;
электроэнцефалография.
7. Документ (при наличии), подтверждающий спортивный разряд, призовое место на республиканском либо международном соревнованиях, конкурсах исполнителей текущего года, на международной олимпиаде по общеобразовательным предметам, а также на Президентской либо республиканской олимпиаде по общеобразовательным предметам текущего года (за исключением лиц, отслуживших срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор).

2. Жеке куәлік (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа) не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат. Оқуға түсетін адам 16 (он алты) жасқа толғанға дейін туу туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа) ұсынылады.
3. Әскери билет көшірмесі (тек әскери қызметшілер, оның ішінде запастағы, түпнұсқа).
4. Орта (толық) білім туралы аттестат не техникалық және кәсіптік білім алу туралы диплом, негізгі орта білім беру базасындағы Әскери колледж үшін – негізгі орта білімі туралы куәлік (түпнұсқа және көшірме).
5. ҰБТ сертификаты (Әскери колледжге оқуға түсетін және конкурстық іріктеуден өткен мерзімді әскери қызмет өткерген (өткеретін) адамдарды қоспағанда) ҰБТ-ның 5 пәні бойынша нәтижесі кемінде 50 балл (оның ішінде бір бейінді пән бойынша кемінде 7 балл және қалған пәндердің әрқайсысы бойынша кемінде 3 балл).
6. "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 075/у нысаны бойынша берілген медициналық анықтама (бұдан әрі – 075/у нысаны) және ӘОО-ға келгенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен ерте емес жүргізілген медициналық зерттеу нәтижесі:
жалпы қан талдауы;
мерезге микропреципитация реакциясы (микрореакция);
жалпы зәр талдауы;
мұрынның қосалқы қуысының рентгенографиясы;
12 (он екі) бөліктегі электрокардиография тыныштықта (жүктемеден кейін – көрсеткіш бойынша);
кеуде қуысы ағзасын флюорографиялық (рентгенологиялық) зерттеу медициналық куәландыру күніне 3 (үш) айдан кешіктірілмей жүргізіледі;
бруцеллезге қан талдауы (мал шаруашылығында жұмыс істейтін және (немесе) жеке шаруашылықта малы бар);
амбулаториялық пациенттің медициналық картасы;
профилактикалық екпе картасы.
Авиациялық персоналды даярлайтын әскери оқу орнының ұшқыш мамандығына оқуға түсетін кандидаттар медициналық куәландыру басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен ерте емес жүргізілген медициналық зерттеу нәтижесін қосымша ұсынады:
физикалық жүктемеден кейінгі 12 (он екі) бөліктегі электрокардиография;
қалқанша безінің, жүрегінің, несеп-жыныс жүйесінің ультрадыбыстық зерттеуі;
қандағы қант деңгейін және В және С гепатитінің маркерін зерттеу;
дыбыстық аудиометрия;
электроэнцефалография.
7. Спорттық разрядты, республикалық не халықаралық жарыста, ағымдағы жылы орындаушылар конкурсында, ағымдағы жылы жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадада, сондай-ақ Президенттік не республикалық жалпы білім беретін пәндер бойынша олимпиадада (конкурстық іріктеуден өткен мерзімді әскери қызмет өткерген адамдарды қоспағанда) қол жеткізген жүлделі орынды растайтын құжат (бар болса).

8. Фотографии размером 3х4 - 4 штук.
9. Дети-сироты и дети, которые остались без попечения единственного или обоих родителей в связи с ограничением или лишением их родительских прав, признанием родителей безвестно отсутствующими, объявлением их умершими, признанием недееспособными (ограниченно дееспособными), а также в иных случаях отсутствия родительского попечения дополнительно представляют копию (подлинник для сверки) одного из следующих документов, подтверждающих факт отсутствия родительского попечения (за исключением лиц, отслуживших срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор):
свидетельство о смерти родителей;
решение суда об ограничении или лишении родительских прав родителей;
решение суда о признании родителей безвестно отсутствующими, объявлении их умершими или признании недееспособными (ограниченно дееспособными).
10. Дети военнослужащих, погибших или получивших инвалидность при исполнении обязанностей воинской службы, пропавших без вести во время прохождения службы, представляют справку с местного органа военного управления по месту жительства (за исключением лиц, отслуживших срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор).
11. Справка о прохождении специальной проверки (за исключением лиц, поступающих в военный колледж на базе основного среднего образования).
12. Лица, отслужившие срочную воинскую службу, дополнительно представляют в приемную комиссию:
-сертификат о прохождении конкурсного отбора в войсках.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2-2
к Правилам приема на обучение
в военные учебные заведения,
подведомственные
Министерству обороны
Республики Казахстан,
реализующие образовательные
программы соответствующего уровня
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1.
Наименование государственной услуги
"Зачисление в кандидаты для поступления в военные учебные заведения МО РК"
2.
Наименование услугодателя
Министерство обороны Республики Казахстан
3.
Способы предоставления государственной услуги
1. Местные органы военного управления и военные учебные заведения.
2. Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
4.
Срок оказания государственной услуги
Не более 200 календарных дней (с 1 января по 20 июля)
5.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
6.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление услугополучателя о зачисление в кандидаты для поступления в военные учебные заведения МО РК, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным разделом 9 настоящего Перечня.
7.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

8. Өлшемі 3х4 фотосурет – 4 дана.
9. Ата-ана құқығының шектелуіне немесе одан айырылуына, ата-анасы хабарсыз кеткен деп танылуына, олар қайтыс болған деп жариялануына, әрекетке қабілетсіз (әрекет қабілеті шектеулі) деп танылуына байланысты жалғыз ата-анасының немесе екеуінің де қамқорлығынсыз қалған жетім балалар мен балалар, сондай-ақ ата-анасының қамқорлығынсыз қалған басқа да жағдайда ата-анасының қамқорлығынсыз қалу фактісін растайтын мынадай құжаттардың біреуінің көшірмесін (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа) қосымша ұсынады (конкурстық іріктеуден өткен мерзімді әскери қызмет өткерген адамдарды қоспағанда):
ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлік;
ата-анасының ата-ана құқығын шектеу немесе одан айыру туралы сот шешімі;
ата-анасы хабарсыз кеткен деп тану, оларды қайтыс болған деп тану немесе әрекетке қабілетсіз (әрекет қабілеті шектеулі) деп тану туралы сот шешімі.
10. Әскери қызмет міндеттерін орындау кезiнде қаза тапқан немесе мүгедек болған, қызмет өткеру уақытында хабарсыз кеткен әскери қызметшiлердiң балалары тұрғылықты жерi бойынша жергiлiктi әскери басқару органынан анықтама (конкурстық iрiктеуден өткен әскери қызмет өткерген адамдарды қоспағанда) ұсынады.
11. Арнайы тексеруден өткені туралы анықтама (негізгі орта білім базасындағы Әскери колледжге оқуға түсетін адамдарды қоспағанда).
12. Мерзімді әскери қызмет өткерген адамдар қабылдау комиссиясына қосымша:
-әскерде конкурстық іріктеуден өткені туралы сертификат береді.
Бұйрыққа
2-қосымша
Тиісті деңгейдегі білім беру
бағдарламаларын іске асырып
жатқан
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігіне
ведомстволық бағынысты
әскери оқу орындарына оқуға
қабылдау қағидаларына
2-2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
"ҚР ҚМ әскери оқу орнына оқуға түсу үшін кандидатқа қабылдау"
2.
Көрсетілетін қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілі
1. Жергілікті әскери басқару органы мен әскери оқу орны.
2. "Электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал)
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
күнтізбелік 200 күннен аспайды (1 қаңтар – 20 шілде)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
6.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі
Көрсетілетін қызметті алушыны ҚР ҚМ әскери оқу орнына оқуға түсуге кандидат ретінде қабылдау туралы хабардар ету не осы Тізбенің 9-бөлімінде көзделген жағдайда және негіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
7.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндірілетін төлем мөлшері және оны Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда өндіріп алу тәсілі
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектісінің жұмыс кестесі

1. Услугодателя – с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
2. Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием рапортов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем)
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1. При обращении через портал:
1) заполнение заявление в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия характеристики с последнего места службы (работы или учебы);
3) форма № 075/у и результаты медицинских исследований проведенных не ранее чем за 30 (тридцать) календарных дней до прибытия в военные учебные заведения (общий анализ крови; реакция микропреципитации (микрореакция) на сифилис; общий анализ мочи; рентгенография придаточных пазух носа, электрокардиография в двенадцати отведениях в покое (после нагрузки – по показаниям), флюорографическое (рентгенологическое) исследование органов грудной клетки проводится не позже 3 (трех) месяцев на день медицинского освидетельствования, анализ крови на бруцеллез (работающим в животноводстве и (или) имеющим скот в личном хозяйстве), медицинскую карту амбулаторного пациента, карту профилактических прививок;
В случае нахождения гражданина на учете в медицинских организациях психоневрологического, наркологического, противотуберкулезного и кожно-венерологического профиля, а также состояния на диспансерном учете по хроническим заболеваниям и перенесенным в течение последних двенадцати месяцев инфекционных и паразитарных заболеваний гражданин считается не годным к поступлению в ВУЗ.
Кандидаты, поступающие на летные специальности военного учебного заведения по подготовке авиационного персонала, дополнительно представляют результаты медицинских исследований, проведенных не ранее чем за тридцать календарных дней до начала медицинского освидетельствования:
электрокардиография в 12 (двенадцати) отведениях после физической нагрузки;
ультразвуковое исследование щитовидной железы, сердца мочеполовой системы;
исследование крови на сахар и маркеры гепатитов В и С;
тональная аудиометрия;
электроэнцефалография.
4) анкета и автобиография (заполняется в электронном виде для прохождения специальной проверки осуществляемая в соответствии с Законом об ОНБ РК);

1. Көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күнін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
2. Порталда – жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күні өтініш жасаған кезде баянатты қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
9.
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1. Портал арқылы өтініш жасаған кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті толтыру;
2) соңғы қызмет (жұмыс немесе оқу) орнынан мінездеменің электрондық көшірмесі;
3) әскери оқу орнына оқуға түсетін азаматтың 075/у-нысаны және әскери оқу орнына келгенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен ерте емес жүргізілген медициналық зерттеу нәтижесі (жалпы қан талдауы, мерезге микропреципитация реакциясы (микрореакция), жалпы зәр талдауы; мұрынның қосалқы қуысының рентгенографиясы, он екі бөліктегі электрокардиография тыныштықта (жүктемеден кейін – көрсеткіш бойынша), кеуде қуысы органын флюорографиялық (рентгенологиялық) зерттеу медициналық куәландыру күніне 3 (үш) айдан кеш емес жүргізіледі, бруцеллезге қан талдауы (мал шаруашылығында жұмыс істейтін және (немесе) жеке шаруашылықта малы бар), амбулаториялық пациенттің медициналық картасы, профилактикалық екпе картасы.
Азамат психоневрологиялық, наркологиялық, туберкулезге қарсы және тері-венерологиялық бейіндегі медициналық ұйымда есепте тұрған, сондай-ақ соңғы он екі ай ішінде созылмалы ауыруы бойынша және инфекциялық және паразитарлық ауыруға шалдығуы бойынша диспансерлік есепте тұрған жағдайда ӘОО-ға оқуға түсуге жарамсыз деп саналады.
Авиациялық персоналды даярлайтын әскери оқу орнының ұшу мамандығына оқуға түсетін кандидаттар медициналық куәландыру басталғанға дейін күнтізбелік отыз күннен ерте емес жүргізілген медициналық зерттеу нәтижесін қосымша ұсынады:
физикалық жүктемеден кейінгі 12 (он екі) бөліктегі электрокардиография;
қалқанша безінің, жүректің, несеп-жыныс жүйесінің ультрадыбыстық зерттеуі;
қант деңгейіне және В және С гепатитінің маркерін зерттеу;
дыбыстық аудиометрия;
электроэнцефалография.
4) сауалнама және өмірбаян (ҚР ҰҚО туралы Заңға сәйкес жүзеге асырылатын арнайы тексеруден өту үшін электрондық түрде толтырылады);

5) дети-сироты и дети, которые остались без попечения единственного или обоих родителей в связи с ограничением или лишением их родительских прав, признанием родителей безвестно отсутствующими, объявлением их умершими, признанием недееспособными (ограниченно дееспособными), а также в иных случаях отсутствия родительского попечения дополнительно представляют копию (подлинник для сверки) одного из следующих документов, подтверждающих факт отсутствия родительского попечения (за исключением лиц, отслуживших срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор):
свидетельство о смерти родителей;
решение суда об ограничении или лишении родительских прав родителей;
решение суда о признании родителей безвестно отсутствующими, объявлении их умершими или признании недееспособными (ограниченно дееспособными).
6) дети военнослужащих, погибших или получивших инвалидность при исполнении обязанностей воинской службы, пропавших без вести во время прохождения службы, представляют справку с местного органа военного управления по месту жительства (за исключением лиц, отслуживших срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор);
7) документ (при наличии), подтверждающий спортивный разряд, призовое место на республиканском либо международном соревнованиях, конкурсах исполнителей текущего года, на международной олимпиаде по общеобразовательным предметам, а также на Президентской либо республиканской олимпиаде по общеобразовательным предметам текущего года (за исключением лиц, отслуживших срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор);
Сведения о документах удостоверяющих личность, карта медицинского освидетельствования гражданина, поступающего в военные учебные заведения форма № 075/у (в случае наличия в базе ИС МЗ, при отсутствие прикладывается электронная копия), документов об образовании, результаты сдачи ЕНТ (для поступающих в военные институты), справки о наличии либо отсутствии сведений по учетом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения (на себя и близких родственников) (для прохождения специальной проверки), сведения о прохождении воинской службы, а для военного колледжа на базе основного среднего образования дополнительно сведения с подразделения по делам несовершеннолетних об отсутствии учета в органах внутренних дел, справка о прохождение специальной проверки, копия военного билета (при наличие), справка об отсутствие судимости (на себя и близких родственников), свидетельство о смерти родителей, решение суда об ограничении или лишении родительских прав родителей, решение суда о признании родителей безвестно отсутствующими, объявлении их умершими или признании недееспособными (ограниченно дееспособными) и цифровая фотография размером 30x40 миллиметров в виде графического файла, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

5) ата-ана құқығының шектелуіне немесе одан айырылуына, ата-анасы хабарсыз кеткен деп танылуына, олар қайтыс болған деп жариялануына, әрекетке қабілетсіз (әрекет қабілеті шектеулі) деп танылуына байланысты жалғыз ата-анасының немесе екеуінің де қамқорлығынсыз қалған жетім балалар мен балалар, сондай-ақ ата-анасының қамқорлығынсыз қалған басқа да жағдайда ата-анасының қамқорлығынсыз қалу фактісін растайтын мынадай құжаттардың біреуінің көшірмесін (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа) қосымша ұсынады (конкурстық іріктеуден өткен әскери қызмет өткерген адамдарды қоспағанда):
ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлік;
ата-анасының ата-ана құқығын шектеу немесе одан айыру туралы сот шешімі;
ата-анасы хабарсыз кеткен деп тану, оларды қайтыс болған деп тану немесе әрекетке қабілетсіз (әрекет қабілеті шектеулі) деп тану туралы сот шешімі;
6) әскери қызмет міндеттерін орындау кезiнде қаза тапқан немесе мүгедек болған, қызмет өткеру уақытында хабарсыз кеткен әскери қызметшiлердiң балалары тұрғылықты жерi бойынша жергiлiктi әскери басқару органынан анықтама (конкурстық iрiктеуден өткен әскери қызмет өткерген адамдарды қоспағанда) ұсынады;
7) спорттық разрядты, республикалық не халықаралық жарыста, ағымдағы жылы орындаушылар байқауында, ағымдағы жылы жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадада, сондай-ақ Президенттік не республикалық жалпы білім беретін пәндер бойынша олимпиадада (конкурстық іріктеуден өткен мерзімді әскери қызмет өткерген адамдарды қоспағанда) қол жеткізген жүлделі орынды растайтын құжат (болса);
Жеке басын растайтын құжаттар туралы мәліметтер, әскери оқу орнына түсетін азаматтың 075/у-нысаны (ДСМ АЖ базасында болған жағдайда, болмаған кезде электрондық көшірме қоса беріледі), білімі туралы құжаттар, ҰБТ-ны тапсыру нәтижесі (әскери институтқа оқуға түсетіндер үшін), Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есебі бойынша адам қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны не жасамағаны туралы анықтама (өзіне және жақын туыстарына) (арнайы тексеруден өту үшін), әскери қызмет өткеру туралы мәліметтер, ал негізгі орта білім беру базасындағы Әскери колледж үшін қосымша кәмелетке толмағандар ісі бойынша бөлімшеден ішкі істер органында есепте тұрмағаны туралы мәліметтер, арнайы тексеруден өткені туралы анықтама, әскери билет көшірмесі (болса), соттылығының болмауы туралы анықтама (өзіне және жақын туыстарына), ата-анасының қайтыс болғаны туралы куәлік, ата-анасының ата-ана құқығын шектеу немесе одан айыру туралы сот шешімі, ата-анасы хабарсыз кеткен деп тану, қайтыс болған деп жариялау немесе әрекетке қабілетсіз (әрекет қабілеті шектеулі) деп тану туралы сот шешімі және графикалық файл түрінде өлшемі 30x40 миллиметр цифрлық фотосурет, көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.

2. В случае обращения через услугодателя:
1) заявление о приеме в произвольной форме или рапорт с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии), даты рождения, адрес места жительства поступающего, контактные данные родителей или их законных представителей;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, до достижения поступающего шестнадцатилетнего возраста предоставляется свидетельства о рождении и (или) электронный документ из сервиса цифровых документов (требуется для идентификации личности);
3) копия военного билета (только военнослужащие, в том числе запаса, подлинник);
4) документы об образовании, а для Военного колледжа на базе основного среднего образования свидетельство об основном среднем образовании (подлинник и копия);
5) сертификат ЕНТ (за исключением поступающих в Военные колледжи и лиц, отслуживших срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор) с результатом не менее 50 баллов по 5 предметам ЕНТ (в том числе не менее 7 баллов по одному из профильных предметов и не менее 3 баллов по каждому из остальных предметов);
6) карта медицинского освидетельствования гражданина, поступающего в военные учебные заведения форма № 075/у и результаты медицинских исследований проведенных не ранее чем за 30 (тридцать) календарных дней до прибытия в военные учебные заведения (общий анализ крови; реакция микропреципитации (микрореакция) на сифилис; общий анализ мочи; рентгенография придаточных пазух носа, электрокардиография в двенадцати отведениях в покое (после нагрузки – по показаниям), флюорографическое (рентгенологическое) исследование органов грудной клетки проводится не позже 3 (трех) месяцев на день медицинского освидетельствования, анализ крови на бруцеллез (работающим в животноводстве и (или) имеющим скот в личном хозяйстве), медицинскую карту амбулаторного пациента, карту профилактических прививок.
Кандидаты, поступающие на летные специальности военного учебного заведения по подготовке авиационного персонала, дополнительно представляют результаты медицинских исследований, проведенных не ранее чем за тридцать календарных дней до начала медицинского освидетельствования:
электрокардиография в (двенадцати) отведениях после физической нагрузки;
ультразвуковое исследование щитовидной железы, сердца мочеполовой системы;
исследование крови на сахар и маркеры гепатитов В и С;
тональная аудиометрия; электроэнцефалография.
7) справка об отсутствии судимости, а для Военного колледжа на базе основного среднего образования дополнительно справка с подразделения по делам несовершеннолетних об отсутствии учета в органах внутренних дел;

2. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы өтініш жасаған жағдайда:
1) еркін нысанда жазылған оқуға түсетін адамның тегі, аты мен әкесінің аты (болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, ата-анасының немесе заңды өкілдерінің байланыс деректері көрсетілген қабылдау туралы өтініш немесе баянат;
2) көрсетілетін қызметті алушы жеке басын растайтын құжат, оқуға түсуші он алты жасқа толмаса, туу туралы куәлік көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа) беріледі;
3) әскери билет көшірмесі (тек әскери қызметшілер, оның ішінде запастағы, түпнұсқа);
4) білімі туралы құжаттар, ал негізгі орта білім базасындағы Әскери колледж үшін негізгі орта білімі туралы куәлік (түпнұсқа және көшірме);
5) ҰБТ сертификаты (Әскери колледжге оқуға түсетін және конкурстық іріктеуден өткен мерзімді әскери қызмет өткерген адамдарды қоспағанда), ҰБТ-ның 5 пәні бойынша нәтиже – кемінде 50 балл (оның ішінде бір бейінді пән бойынша – кемінде 7 балл және қалған әрбір пән бойынша – кемінде 3 балл).
6) Әскери оқу орнына оқуға түсетін азаматтың 075/у-нысаны және әскери оқу орнына келгенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен ерте емес жүргізілген медициналық зерттеу нәтижесі (жалпы қан талдауы, мерезге микропреципитация реакциясы (микрореакция), жалпы зәр талдауы; мұрынның қосалқы қуысының рентгенографиясы, он екі бөліктегі электрокардиография тыныштықта (жүктемеден кейін – көрсеткіш бойынша), кеуде қуысы органын флюорографиялық (рентгенологиялық) зерттеу медициналық куәландыру күніне 3 (үш) айдан кеш емес жүргізіледі, бруцеллезге қан талдауы (мал шаруашылығында жұмыс істейтін және (немесе) жеке шаруашылықта малы бар), амбулаториялық пациенттің медициналық картасы, профилактикалық екпе картасы.
Авиациялық персоналды даярлайтын әскери оқу орнының ұшу мамандығына оқуға түсетін кандидаттар медициналық куәландыру басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен ерте емес жүргізілген медициналық зерттеу нәтижесін қосымша ұсынады:
физикалық жүктемеден кейінгі 12 (он екі) бөліктегі электрокардиография;
қалқанша безінің, жүрегінің, несеп-жыныс жүйесінің ультрадыбыстық зерттеуі;
қандағы қант деңгейін және В және С гепатитінің маркерін зерттеу;
дыбыстық аудиометрия;
электроэнцефалография.
7) соттылығының болмауы туралы анықтама, ал негізгі орта білім беру базасындағы Әскери колледж үшін кәмелетке толмағандардың ісі жөніндегі бөлімшеден ішкі істер органында есепте тұрмауы туралы қосымша анықтама;

8) документ (при наличии), подтверждающий спортивный разряд, призовое место на республиканском либо международном соревнованиях, конкурсах исполнителей текущего года, на международной олимпиаде по общеобразовательным предметам, а также на Президентской либо республиканской олимпиаде по общеобразовательным предметам текущего года (за исключением лиц, отслуживших срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор);
9) фотографии размером 30х40 миллиметров - 4 штук;
10) дети-сироты и дети, которые остались без попечения единственного или обоих родителей в связи с ограничением или лишением их родительских прав, признанием родителей безвестно отсутствующими, объявлением их умершими, признанием недееспособными (ограниченно дееспособными), а также в иных случаях отсутствия родительского попечения дополнительно представляют копию (подлинник для сверки) одного из следующих документов, подтверждающих факт отсутствия родительского попечения (за исключением лиц, отслуживших срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор):
свидетельство о смерти родителей;
решение суда об ограничении или лишении родительских прав родителей;
решение суда о признании родителей безвестно отсутствующими, объявлении их умершими или признании недееспособными (ограниченно дееспособными).
11) дети военнослужащих, погибших или получивших инвалидность при исполнении обязанностей воинской службы, пропавших без вести во время прохождения службы, представляют справку с местного органа военного управления по месту жительства (за исключением лиц, отслуживших срочную воинскую службу прошедших конкурсный отбор);
12) справка о прохождении специальной проверки (за исключением лиц, поступающих в военный колледж на базе основного среднего образования);
13) лица, отслужившие срочную воинскую службу, дополнительно представляют в приемную комиссию:
- сертификат о прохождении конкурсного отбора в войсках.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1. Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2. Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
3. Несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящим приказом.

8) спорттық разрядты, республикалық не халықаралық жарыста, ағымдағы жылы орындаушылар байқауында, ағымдағы жылы жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадада, сондай-ақ Президенттік не республикалық жалпы білім беретін пәндер бойынша олимпиадада (конкурстық іріктеуден өткен мерзімді әскери қызмет өткерген адамдарды қоспағанда) қол жеткізген жүлделі орынды растайтын құжат (болса);
9) өлшемі 3х4 миллиметр фотосурет – 4 дана;
10) ата-ана құқығының шектелуіне немесе одан айырылуына, ата-анасы хабарсыз кеткен деп танылуына, олар қайтыс болған деп жариялануына, әрекетке қабілетсіз (әрекет қабілеті шектеулі) деп танылуына байланысты жалғыз ата-анасының немесе екеуінің де қамқорлығынсыз қалған жетім балалар мен балалар, сондай-ақ ата-анасының қамқорлығынсыз қалған басқа да жағдайда ата-анасының қамқорлығынсыз қалу фактісін растайтын мынадай құжаттардың біреуінің көшірмесін (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа) қосымша ұсынады (конкурстық іріктеуден өткен әскери қызмет өткерген адамдарды қоспағанда):
ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлік;
ата-анасының ата-ана құқығын шектеу немесе одан айыру туралы сот шешімі;
ата-анасы хабарсыз кеткен деп тану, оларды қайтыс болған деп тану немесе әрекетке қабілетсіз (әрекет қабілеті шектеулі) деп тану туралы сот шешімі;
11) әскери қызмет міндеттерін орындау кезiнде қаза тапқан немесе мүгедек болған, қызмет өткеру уақытында хабарсыз кеткен әскери қызметшiлердiң балалары тұрғылықты жерi бойынша жергiлiктi әскери басқару органынан анықтама (конкурстық iрiктеуден өткен әскери қызмет өткерген адамдарды қоспағанда) ұсынады;
12) арнайы тексеруден өткені туралы анықтама (негізгі орта білім базасындағы Әскери колледжге оқуға түсетін адамдарды қоспағанда);
13) мерзімді әскери қызмет өткерген адамдар қабылдау комиссиясына қосымша:
әскерде конкурстық іріктеуден өткені туралы сертификат береді.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2. "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге берілетін келісімінің болмауы.
3. Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы бұйрықта белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.

4. Отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о "не прохождении" специальной проверки.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя 8 (717)-256-53-60, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону, размещенному на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz.
Приложение 3 к приказу
Приложение 7
к Правилам приема на обучение
в военные учебные заведения,
подведомственные
Министерству обороны
Республики Казахстан,
реализующие образовательные
программы соответствующего
уровня
Начальнику
военного учебного заведения
____________________________
(наименование военного
учебного заведения)
Заявление
Я гражданин РК _____________________________________________________,
"____"______ ____ года рождения.
Прошу Вас зачислить меня в списки кандидатов для поступления в
"___________________________________________________________________"
и провести в отношении меня мероприятия по специальной проверке.
Приложение 7-1
к Правилам приема на обучение
в военные учебные заведения,
подведомственные
Министерству обороны
Республики Казахстан,
реализующие образовательные
программы соответствующего
уровня
№ _______________ "Регистрационный номер"
_________________ "Дата подачи заявления"
Уведомление о зачислении в кандидаты для поступления в военное учебное заведение
Выдано __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что он (она) является кандидатом для поступления в военное учебное
заведение ________________________________________________________
(наименование военного учебного заведения)
Начальник военного учебного заведения
_________________________________________________________________
(наименование военного учебного заведения)
_________________________________________________________________
(воинское звание, фамилия и инициалы)
Исполнитель _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ___________________
Вам необходимо прибыть в ВУЗ в срок до "__" ____ текущего года
для прохождения этапов конкурсного отбора.
При себе иметь:
1. Оригинал документа об окончании среднего (высшего) образования
(аттестат или диплом);

4. Уәкілетті мемлекеттік органның арнайы тексеруден "өтпегені" туралы сұрау салуға теріс жауабы.
11.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшелігін ескеріп, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету белгісі туралы ақпаратты көрсетілетін қызмет берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған телефон арқылы алуға болады.
Бұйрыққа
3-қосымша
Тиісті деңгейдегі білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігіне
ведомстволық бағынысты
әскери оқу орындарына
оқуға қабылдау қағидаларына
7-қосымша
Әскери оқу орнының бастығына
____________________________
________________________
(әскери оқу орнының атауы)
Өтініш
Мен "____"______ ____ туған ҚР азаматы __________________________.
Сізден мені "_____________________________________________" оқуға түсу үшін кандидаттар тізіміне қосуыңызды және маған қатысты арнайы тексеру іс-шараларын жүргізуіңізді сұраймын.
Тиісті деңгейдегі білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігіне
ведомстволық бағынысты
әскери оқу орындарына оқуға
қабылдау қағидаларына
7-1-қосымша
"Тіркеу нөмірі" №__________________________
"Өтініш берілген күн" ____________
Әскери оқу орнына оқуға түсу үшін кандидатқа қабылдау туралы хабарлама
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
оның________________________________________________________________
(әскери оқу орнының атауы)
әскери оқу орнына оқуға түсу үшін кандидат болып табылатыны туралы берілді.
Әскери оқу орнының бастығы
_______________________________________
(әскери оқу орнының атауы)
_______________________________________
(әскери атағы, инициалдары мен тегі)
Орындаушы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Телефоны ___________________
Сіз ағымдағы жылғы "__" ____ дейінгі мерзімде конкурстық іріктеу кезеңінен өту үшін
ӘОО-ға келуіңіз қажет.
Өзіңізбен бірге:
1. Орта (жоғары) білім туралы құжаттың түпнұсқасы (аттестат немесе диплом);

2. Копию свидетельства о рождении.
Данный документ согласно статьи 7 Закона "Об электронном документе
и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Приложение 7-2
к Правилам приема на обучение
в военные учебные заведения,
подведомственные
Министерству обороны
Республики Казахстан,
реализующие образовательные
программы соответствующего
уровня
Уведомление
Уведомление об отказе в зачислении в кандидаты для поступления в военное учебное заведение
__________________________________________________________________
(наименование государственной услуги)
В соответствии с ___________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
уведомляем об отказе в зачислении в кандидаты для поступления в военное
учебное заведение: _________________________________________________
(детальная причина)
Начальник военного учебного заведения
__________________________________________________________________
(наименование военного учебного заведения)
__________________________________________________________________
(воинское звание, фамилия и инициалы)
Исполнитель ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ___________________
Приложение 4 к приказу
Приложение 1
к Правилам перевода
и восстановления в военные,
в военные учебные заведения,
подведомственные
Министерству обороны
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1.
Наименование государственной услуги
"Восстановление в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан"
2.
Наименование услугодателя
Департамент военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан
3.
Способы предоставления государственной услуги
1. Департамент военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан.
2. Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее-портал).
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
5.
Срок оказания государственной услуги
20 (двадцать) рабочих дней
6.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление услугополучателя о восстановлении на обучение в военные учебные заведения подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным разделом 9 настоящего Перечня.
7.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

2. Туу туралы куәліктің көшірмесі болуға тиіс.
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңның 7-бабына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Тиісті деңгейдегі білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігіне
ведомстволық бағынысты
әскери оқу орындарына
оқуға қабылдау қағидаларына
7-2-қосымша
Әскери оқу орнына оқуға түсу үшін кандидатқа қабылдау туралы хабарлама
_______________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы)
Сізге __________________________________________________________
___________________________________________ сәйкес Әскери оқу орнына
оқуға түсу үшін кандидатқа қабылдау туралы бас тартылғаны туралы хабарлаймыз.
Қызметті көрсетуден бас тарту себебі:
_______________________________________
(егжей-тегжейлі себеп)
Әскери оқу орнының бастығы
____________________________________________________________
(әскери оқу орнының атауы)
_______________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, инициалдары мен тегі)
Орындаушы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Телефоны ______________________________________
Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігіне
ведомстволық бағынысты
әскери оқу орындарына
ауыстыру және қайта
қабылдау қағидаларына
1-қосымша
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орнына қайта қабылдау"
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери білім және ғылым департаменті
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілі
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери білім және ғылым департаменті.
2. "Электрондық үкіме" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал)
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті алушыны Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орнына оқуға қайта қабылдау туралы хабардар ету не осы Тізбенің 9-бөлімінде көзделген жағдайда және негіз бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
7.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілі
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектісінің жұмыс кестесі

1. Услугодателя – с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
2. Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием рапортов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем)
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1. При обращении через портал:
1) заполнение заявление в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия транскрипта;
3) справка об отсутствии судимости (электронная версия прикладывается).
Сведения о документах удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
2. При обращении через услугодателя:
1) удостоверение личности из сервиса цифровых документов (требуется для идентификации личности);
2) академическая справка или транскрипт;
3) справка об отсутствии судимости.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1. Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2. Несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям;
3. Отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя 8 (717)256-53-60, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону, размещенному на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz.
Приложение 5 к приказу
Приложение 2
к Правилам перевода
и восстановления в военные,
в военные учебные заведения,
подведомственные
Министерству обороны
Республики Казахстан
Начальнику
Департамента военного
образования и науки
Министерства обороны РК
Заявление
Я гражданин РК ___________________________________________,
"____"______ ____ года рождения.
Прошу Вас восстановить меня в обучении в
"________________________________________________________".

1. Көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күнін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
2. Порталда – жөндеу жұмысына байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күні өтініш жасағанда баянатты қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
9.
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1. Портал арқылы өтініш жасаған кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында өтініш толтыру;
2) транскрипттің электрондық көшірмесі;
3) соттылығының болмауы туралы анықтама (электрондық нұсқасы қоса беріледі).
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
2. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы өтінішпен жүгінгенде:
1) цифрлық құжаттар сервисінен жеке куәлік (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
2) академиялық анықтама немесе транскрипт;
3) соттылығының болмауы туралы анықтама
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау.
2. Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдың, объектінің, дерек пен мәліметтің талаптарға сәйкес келмеуі.
3. Уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы
11.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшелігі ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету белгісі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған телефон арқылы алуға болады
Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігіне
ведомстволық бағынысты
әскери оқу орындарына
ауыстыру және қайта
қабылдау қағидаларына
2-қосымша
ҚР Қорғаныс министрлігі
Әскери білім және ғылым
департаментінің бастығына
Өтініш
Мен "____"______ туған ҚР азаматы _______________________________.
Сізден мені "__________________________________________________" оқуға қайта
қабылдауыңызды сұраймын.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігіне
ведомстволық бағынысты
әскери оқу орындарына
ауыстыру және қайта
қабылдау қағидаларына

Приложение 2-1
к Правилам перевода
и восстановления в военные,
в военные учебные заведения,
подведомственные
Министерству обороны
Республики Казахстан
Уведомление об отказе в восстановлении в военные учебные заведения
Министерства обороны Республики Казахстан
Восстановление в военные учебные заведения
Министерства обороны Республики Казахстан
(наименование государственной услуги)
В соответствии с __________________________________________________
_________________________________________________________________
уведомляем об отказе в восстановлении в военные учебные заведения
Министерства обороны Республики Казахстан.
Причина в отказе оказания услуги: ___________________________________
(детальная причина)
Начальник Департамента военного образования и науки МО РК
__________________________________________________________________
(воинское звание, фамилия и инициалы)
Исполнитель ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ___________________
Приложение 2-2
к Правилам перевода
и восстановления в военные,
в военные учебные заведения,
подведомственные
Министерству обороны
Республики Казахстан
№ _______________ "Регистрационный номер"
_________________ "Дата подачи заявления"
Уведомление о восстановлении в военное учебное заведение
Выдано _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что он (она) восстановлен для обучения в военное учебное заведение
___________________________________________ с __ семестра ____курса
(наименование военного учебного заведения)
Вам необходимо прибыть в ВУЗа в срок до "__" ____ текущего года
для зачисления. При себе иметь удостоверение личности, академическую
справку или транскрипт.
Начальник Департамента военного образования и науки МО РК
_________________________________________________________________
(воинское звание, фамилия и инициалы)
Исполнитель _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ___________________
Данный документ согласно статьи 7 Закона "Об электронном документе и
электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.

2-1-қосымша
Әскери оқу орнына қайта қабылдауға бас тарту туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орнына қайта қабылдау
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы)
Сізге ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
сәйкес Әскери оқу орнына қайта қабылдауға бас тарту туралы хабарлаймыз.
Қызметті көрсетуден бас тарту себебі: _______________________________________
(егжей-тегжейлі себеп)
ҚР ҚМ Әскери білім және ғылым департаментінің бастығы
_____________________________________________________________________
__________________________________________
(әскери атағы, инициалдары мен тегі)
Орындаушы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Телефоны ___________________
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігіне
ведомстволық бағынысты
әскери оқу орындарына
ауыстыру және қайта
қабылдау қағидаларына
2-2-қосымша
"Тіркеу нөмірі" №_____________________________
"Өтініш берілген күн" ____________
Әскери оқу орнына қайта қабылдау туралы хабарлама
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
оның _______________________________________________________________
(әскери оқу орнының атауы) ____-курсының ___семестрінен әскери оқу орнына оқуға
қайта қабылданғаны туралы берілді.
Сіз қабылдану үшін ағымдағы жылғы "__" ___ дейінгі мерзімде ӘОО-ға келуіңіз қажет.
Өзіңізбен бірге жеке куәлік, академиялық анықтама немесе транскрипт болуға тиіс.
ҚР ҚМ Әскери білім және ғылым департаментінің бастығы
_______________________________________
(әскери атағы, инициалдары мен тегі)
Орындаушы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Телефоны ___________________
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңның 7-бабына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.