О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1253 "Об утверждении Правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2025 года № 221. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2025 года № 36093
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1253 "Об утверждении Правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25488) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния, утвержденных указанным приказом:
пункт 22 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) не являться подрядчиком по одному и более неисполненным (незавершенным) договорам по среднему ремонту автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения, заключенным в текущем году на сумму более двух миллионов пятьсот сорока тысячекратного размера месячного расчетного показателя на соответствующий финансовый год, определенный законом о республиканском бюджете.";
часть первую пункта 34-1 изложить в следующей редакции:
"34-1. Тендер по закупкам товаров, на которые решением Правительства Республики Казахстан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2024 года № 853 "Об утверждении Правил установления изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок" установлены изъятия из национального режима, осуществляются среди физических и юридических лиц, находящихся в реестре отечественных производителей товаров, работ и услуг.";
подпункт 1) пункта 123 изложить в следующей редакции:
"1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям по следующим основаниям:
отсутствие разрешений (уведомлений), полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов. В случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
непредставление электронных копий либо в виде электронного документа патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
наличие налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере, превышающем шестикратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, определяемые веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов;

"Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1253 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 8 мамырдағы № 221 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 12 мамырда № 36093 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1253 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25488 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 22-тармақ 6)-тармақшасымен толықтырылсын:
"6) Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі миллион бес жүз қырық мың еселенген мөлшерінен астам сомаға жасалған халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі бір және одан да көп орындалмаған (аяқталмаған) шарттар бойынша мердігер болып табылмауға тиіс.";
34-1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"34-1. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастауды белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 15 қазандағы № 853 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен ұлттық режимнен алып қою белгіленген тауарларды сатып алу бойынша тендер тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілер тізіліміндегі жеке және заңды тұлғалар арасында жүзеге асырылады.";
123-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушысы мынадай негіздер бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса:
Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын рұқсаттардың (хабарламалардың) болмауы. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) көшірмесін ұсынады;
әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге құқығын растайтын патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, басқа да құжаттардың электрондық көшірмелерін не электрондық құжат түрінде ұсынбауы;
мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайтын, тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдары бойынша берешегінің болуы;

непредставление, а равно представление неполных сведений о квалификации согласно приложению 2, 3, 4 и 5 к тендерной документации, сформированной (заполняемой) посредством веб-портала;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания опытом работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, наличие которых установлено тендерной документацией;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору о закупках, указанным в тендерной документации;
установлен факт представления недостоверной информации по квалификационным требованиям;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части задействования по договорам на средний ремонт автомобильных дорог, установленным подпунктом 6) пункта 22 настоящих Правил. В случаях несоответствия потенциального поставщика квалификационным требованиям, указанным в настоящем абзаце, заявка на участие в тендере потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом без приведения заявки в соответствие на стадии подачи заявки;";
абзац пятый подпункта 2) части первой пункта 123 изложить в следующей редакции:
"передача потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) на субподряд (соисполнение) в совокупности более 30 (тридцати) процентов от объема работ (стоимости строительства), услуг в случае представления сведений о субподрядчиках;";
дополнить пунктом 128-1 следующего содержания:
"128-1. В случае, если сумма, выделенная для осуществления закупки работ по среднему ремонту автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения превышает один миллион двести семидесятитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете, тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере 0,5 (ноль целых пять десятых) процента за каждый год наличия у потенциального поставщика аналогичного опыта работы, либо работам по строительству/реконструкции или капитальному ремонту автомобильных дорог, но не более 5 (пяти) процентов.
В случае, если сумма, выделенная для осуществления закупки работ по среднему ремонту автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения составляет от пятисот восьмитысячекратного размера до одного миллиона двести семидесятитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете, тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере 1 (одного) процента за каждый год наличия у потенциального поставщика аналогичного опыта работы, либо работам по строительству/реконструкции или капитальному ремонту автомобильных дорог, но не более 5 (пяти) процентов.

веб-портал арқылы қалыптастырылған (толтырылатын) тендерлік құжаттамаға 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес біліктілік туралы мәліметтерді ұсынбау, сол сияқты толық емес мәліметтерді ұсыну;
әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттамада белгіленген сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесінің болуы бөлігінде біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
тендерлік құжаттамада көрсетілген сатып алу шарты бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
біліктілік талаптары бойынша дұрыс ақпараттың берілмеу фактісі анықталса;
әлеуетті өнім берушінің осы Қағидалардың 22-тармағының 6) тармақшасында белгіленген автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған шарттар бойынша іске қосу бөлігінде біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі. Әлеуетті өнім беруші осы абзацта көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайларда, әлеуетті өнім берушінің тендеріне қатысуға өтінімді өтінім беру сатысында өтінімді сәйкес келтірмей веб-портал автоматты түрде қабылдамауға тиіс;";
123-тармақ бірінші бөлік 2) тармақшасының 5-абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қосалқы мердігерлер туралы мәліметтерді берген жағдайда, әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) жұмыстар көлемінің (құрылыс құнының) 30 (отыз) пайыздан астам жиынтығын қосалқы мердігерлікке (бірлесіп орындауға) беру;";
мынадай мазмұндағы 128-1-тармақпен толықтырылсын:
"128-1. Егер халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома республикалық бюджет туралы Заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бір миллион екі жүз жетпіс мың еселенген мөлшерінен асқан жағдайда, тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушіде ұқсас жұмыс тәжірибесі болған әрбір жыл үшін не автомобиль жолдарын салу/реконструкциялау немесе күрделі жөндеу жөніндегі жұмыстарға 0,5 (нөл бүтін оннан бес) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді, бірақ 5 (бес) пайыздан аспайды.
Егер халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома республикалық бюджет туралы Заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз сегіз мың еселенген мөлшерінен бір миллион екі жүз жетпіс мың еселенген мөлшеріне дейін болған жағдайда, тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушіде ұқсас жұмыс тәжірибесі болған әрбір жыл үшін не автомобиль жолдарын салу/реконструкциялау немесе күрделі жөндеу жөніндегі жұмыстарға 1 (бір) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді, бірақ 5 (бес) пайыздан аспайды.

В случае, если сумма, выделенная для осуществления закупки работ по среднему ремонту автомобильных дорог международного и (или) республиканского до пятисот восьмитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете, тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере 2,5 (два целых пять десятых) процента за каждый год наличия у потенциального поставщика аналогичного опыта работы, либо работам по строительству/реконструкции или капитальному ремонту автомобильных дорог, но не более 5 (пяти) процентов.";
пункт 130-1 изложить в следующей редакции:
"130-1. Для подтверждения опыта работы потенциальных поставщиков при осуществлении закупок работ, услуг предусмотренных приложением 7-3 к настоящим Правилам применяются сведения и документы из реестра опыта работы потенциальных поставщиков в порядке, определенном Правилами формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 646 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35143).";
пункт 140-2 изложить в следующей редакции:
"140-2. Отрицательное значение, влияющее на тендерное ценовое предложение, применяется к потенциальным поставщикам, участвующим в закупках работ, услуг по перечню закупок работ, услуг, при осуществлении которых применяются отрицательные значения в качестве критерия, влияющего на тендерное ценовое предложение, согласно приложению 7-2 к настоящим Правилам.
Если потенциальный поставщик имеет на исполнении договор, заключенный в текущем финансовом году сумма которого не превышает полутора миллионократный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете веб-портал за каждый такой договор, автоматически отнимает 0,2 (ноль целых две десятых) процента от общей суммы условной скидки критериев, влияющих на тендерное ценовое предложение такого потенциального поставщика.
При осуществлении закупок способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы, веб-портал автоматически отнимает 0,2 (ноль целых две десятых) процента от общей суммы условной скидки критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика за каждый протокол об итогах, где такой потенциальный поставщик определен победителем.";
главу 7 Правил дополнить параграфом 15 следующего содержания:

Егер халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома республикалық бюджет туралы Заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз сегіз мың еселенген мөлшеріне дейін болған жағдайда, тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушіде ұқсас жұмыс тәжірибесі болған әрбір жыл үшін не автомобиль жолдарын салу/реконструкциялау немесе күрделі жөндеу жөніндегі жұмыстарға 2,5 (екі бүтін оннан бес) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді, бірақ 5 (бес) пайыздан аспайды.";
130-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"130-1. Осы Қағидаларға 7-3-қосымшада көзделген жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесін растау үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 646 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35143 болып тіркелген) Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларында айқындалған тәртіппен әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесінің тізілімінен мәліметтер мен құжаттар қолданылады.";
140-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"140-2. Тендерлік баға ұсынысына әсер ететін теріс мән осы Қағидаларға 7-2-қосымшаға сәйкес жүзеге асыру кезінде тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшем ретінде теріс мәндер қолданылатын жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу тізбесі бойынша қатысатын әлеуетті өнім берушілерге қолданылады.
Егер әлеуетті өнім берушінің ағымдағы қаржы жылында сомасы республикалық бюджет туралы Заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бір жарым миллион еселенген мөлшерінен аспайтын орындауда жасалған шарты болса, әрбір осындай шарт үшін веб-портал осындай әлеуетті өнім берушінің тендерлік баға ұсынысына әсер ететін критерийлердің шартты жеңілдіктерінің жалпы сомасының 0,2 (нөл бүтін оннан екі) пайызын автоматты түрде алып тастайды.
Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде осындай әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып айқындалған қорытындылар туралы әрбір хаттама үшін осындай әлеуетті өнім берушінің тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттардың шартты жеңілдіктерінің жалпы сомасының 0,2 (нөл бүтін оннан екі) пайызын веб-портал автоматты түрде алып тастайды.";
Қағидалардың 7-тарауы мынадай мазмұндағы 15-параграфпен толықтырылсын:

"Параграф 15. Порядок осуществления закупок способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы
155-1. Тендер с использованием рейтингово-балльной системы осуществляются по утвержденному перечню товаров, работ, услуг, согласно приложению 7-4 к настоящим Правилам.
155-2. Тендер с использованием рейтингово-балльной системы осуществляются в соответствии с настоящими Правилами с учетом особенностей, предусмотренных настоящей параграфом.
155-3. Тендерная комиссия по закупкам способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы не создается.
155-4. По истечении срока представления заявок на участие в тендере с использованием рейтингово-балльной системы веб-порталом автоматически формируется и размещается протокол об итогах закупок способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы, согласно приложению 7-5 к настоящим Правилам.
155-5. Веб-портал автоматически сопоставляет тендерные ценовые предложения и критерии, влияющие на тендерное ценовое предложение и определяет победителя.
155-6. Порядок определения победителя и участника тендера, занявшего второе место, определяется пунктом 34 настоящих Правил.
155-7. Критерии, влияющие на тендерное ценовое предложение и их расчет, определяются пунктом 126 настоящих Правил.
155-8. Требования, предъявляемые к тендерной документации, предварительному обсуждению, извещению, заявке на участие в тендере, ее обеспечению, заключению, изменению и исполнению договора, с учетом особенностей, установленных настоящей параграфом, определяются настоящими Правилами.";
пункт 287 дополнить подпунктом 40) следующего содержания:
"40) приобретение товаров, работ, услуг на содержание автомобильных дорог международного и республиканского значения для устранения последствий, возникших в результате погодных условий, повлекших за собой необходимость закрытия автомобильных дорог.
При этом, приобретение таких товаров, работ, услуг осуществляется на основании решения органа управления (правления) заказчика.";
пункт 304 изложить в следующей редакции:
"304. Заказчик направляет победителю проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью посредством веб-портала, в соответствии с типовыми договорами о закупках товаров, работ, услуг, согласно приложениям 22, 23, 24, 25 и 26 к настоящим Правилам, за исключением лица, имеющего ограничения, связанные с участием в закупках, предусмотренные статьей 7 Закона:
1) в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах закупок способом тендера (аукциона);

"15-параграф. Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
155-1. Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер осы Қағидаларға 7-4-қосымшаға сәйкес, тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бекітілген тізбесі бойынша жүзеге асырылады.
155-2. Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып тендер осы параграфта көзделген ерекшеліктерді ескере отырып, осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
155-3. Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен сатып алу жөніндегі тендерлік комиссия құрылмайды.
155-4. Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендерге қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін веб-портал осы Қағидаларға 7-5-қосымшаға сәйкес, рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы автоматты түрде қалыптастырады және орналастырады.
155-5. Веб-портал тендерлік баға ұсыныстарын және тендерлік баға ұсынысына әсер ететін критерийлерді автоматты түрде салыстырады және жеңімпазды анықтайды.
155-6. Екінші орын алған тендердің жеңімпазы мен қатысушысын айқындау тәртібі осы қағидалардың 34-тармағымен айқындалады.
155-7. Тендерлік баға ұсынысына және оларды есептеуге әсер ететін критерийлер осы қағидалардың 126-тармағымен айқындалады.
155-8. Тендерлік құжаттамаға, алдын ала талқылауға, хабарлауға, тендерге қатысуға өтінімге, оны қамтамасыз етуге, шартты жасауға, өзгертуге және орындауға қойылатын талаптар осы параграфта белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, осы қағидаларда айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 287-тармақ 40)-тармақшасымен толықтырылсын:
"40) жолдарды жабу қажеттілігіне әкеп соққан ауа райы жағдайларының салдарынан туындаған салдарларды жою үшін халықаралық және республикалық маңызы бар жолдарды күтіп-ұстауға арналған тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу.
Бұл ретте мұндай тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу тапсырыс берушінің басқару органының (басқарманың) шешімі негізінде жүзеге асырылады.";
304-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"304. Заңның 7-бабында көзделген сатып алуға қатысумен байланысты шектеулері бар тұлғаны қоспағанда, тапсырыс беруші жеңімпазға веб-портал арқылы осы Қағидаларға 22, 23, 24, 25 және 26-қосымшаларға сәйкес тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы үлгі шарттарға сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын:
1) тендер (аукцион) тәсілімен сатып алу қорытындысы туралы хаттамаға шағымдану мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде;

2) в течение пяти рабочих дней со дня определения победителя закупок способом запроса ценовых предложений;
3) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня размещения протокола об итогах закупок способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы.";
часть первую пункта 359-1 изложить в следующей редакции:
"359-1. Тендер по закупкам товаров, на которые решением Правительства Республики Казахстан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2024 года № 853 "Об утверждении Правил установления изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок" установлены изъятия из национального режима, осуществляются среди физических и юридических лиц, находящихся в реестре отечественных производителей товаров, работ и услуг.";
подпункт 2) пункта 434 изложить в следующей редакции:
"2) если его заявка на участие в тендере определена не соответствующей требованиям тендерной документации по следующим основаниям:
непредставление заявки на участие в тендере согласно приложению 5 к типовой тендерной документации;
отсутствие документа, подтверждающего полномочие работника, подписавшего обеспечение заявки, не является основанием для признания такого потенциального поставщика не соответствующим требованиям тендерной документации;
непредставление технической спецификации;
представление потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей требованиям, установленным в технической спецификации тендерной документации, за исключением* случаев представления технической спецификации с более лучшими техническими, качественными и эксплуатационными характеристиками.
* Примечание: исключение не применяется в случае приобретения товаров для доукомплектования, модернизации и дооснащения основного (установленного) оборудования, а также установленного программного обеспечения;
непредставление сведений о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на тендере, а также виды работ и услуг, передаваемых потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) согласно приложению 12 к типовой тендерной документации (в случае привлечения потенциальным поставщиком субподрядчиков (соисполнителей);
передача потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) на субподряд (соисполнение) в совокупности более 30 (тридцати) процентов от объема выполняемых работ или оказываемых услуг в случае представления сведений о субподрядчиках;
непредставление обеспечения заявки на участие в тендере в соответствии с требованиями тендерной документации;
установлен факт представления недостоверной информации по требованиям тендерной документации;
непредставление письма о согласии с условиями проектно-сметной документации, утвержденной в установленном порядке, при осуществлении закупок работ;";
в приложении 3 к указанным Правилам:
в Тендерной документации:

2) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы айқындаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жібереді;
3) рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттама орналастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде.".
359-1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"359-1. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастауды белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 15 қазандағы № 853 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен ұлттық режимнен алып қою белгіленген тауарларды сатып алу бойынша тендер тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілер тізіліміндегі жеке және заңды тұлғалар арасында жүзеге асырылады.";
434-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) егер оның тендерге қатысуға өтінімі мынадай негіздер бойынша тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса:
үлгілік тендерлік құжаттамаға 5-қосымшаға сәйкес тендерге қатысуға өтінімді ұсынбау;
өтінімді қамтамасыз етуге қол қойған лауазымды тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттың болмауы мұндай әлеуетті өнім берушіні тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейді деп тану үшін негіз болып табылмайды;
техникалық ерекшелікті ұсынбау;
неғұрлым жақсы техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары бар техникалық ерекшелікті ұсыну жағдайларын қоспағанда, әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттаманың техникалық ерекшелігінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынуы.
* Ескертпе: негізгі (орнатылған) жабдықтарды, сондай-ақ орнатылған бағдарламалық қамтамасыз етуді қосымша жинақтау, жаңғырту және қосымша жарақтау үшін тауарларды сатып алған жағдайда ерекшелік қолданылмайды;
үлгілік тендерлік құжаттамаға 12-қосымшаға сәйкес тендерде сатып алу мәні болып табылатын жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезінде бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтерді, сондай-ақ әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің түрлерін бермеу (әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерді (бірлесіп орындаушыларды) тартқан жағдайда);
қосалқы мердігерлер туралы мәліметтерді берген жағдайда, әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) жұмыстар көлемінің (құрылыс құнының) 30 (отыз) пайыздан астам жиынтығын қосалқы мердігерлікке (бірлесіп орындауға) беру;
тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді бермеу;
тендерлік құжаттаманың талаптары бойынша дұрыс емес ақпарат ұсыну фактісі анықталды;
жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың шарттарымен келісу туралы хатты бермеу;";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшада:
Тендерлік құжаттамада:

подпункт 1) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"1) электронные копии документов, заверенных электронной цифровой подписью, либо электронные документы, представляемые потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
разрешения (уведомления) и (или) патенты, свидетельства, сертификаты, другие документы, подтверждающие право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, на выполнение работ, оказание услуг;
сведения о квалификации для участия в процессе закупок согласно приложениям 13, 14, 15 и 16 к настоящей тендерной документации;
сведения о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на тендере, согласно приложению 18 к настоящей тендерной документации, и условие запрета передачи потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) на субподряд (соисполнение) в совокупности более 30 (тридцати) процентов от объема работ (стоимости строительства), услуг.
В случае, если потенциальный поставщик предусматривает привлечь субподрядчиков по выполнению работ (соисполнителей при оказании услуг), то потенциальный поставщик предоставляет организатору закупок электронные копии документов, подтверждающие соответствие привлекаемых субподрядчиков (соисполнителей) квалификационным требованиям;";
приложение 14 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 7-3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 7-4 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 7-5 согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

17-тармақтың 1)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелерін не оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін әлеуетті өнім беруші ұсынатын электрондық құжаттарды ұсынады:
Әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге құқығын растайтын рұқсаттар (хабарламалар) және (немесе) патенттер, куәліктер, сертификаттар, сертификаттар, басқа да құжаттар;
осы тендерлік құжаттамаға 13, 14, 15 және 16-қосымшаларға сәйкес сатып алу процесіне қатысу үшін біліктілігі туралы мәліметтер;
осы тендерлік құжаттамаға 18-қосымшаға сәйкес тендерде сатып алу нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезіндегі бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтер және әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) жиынтығында жұмыстардың (құрылыс құнының), көрсетілетін қызметтердің 30 (отыз) пайыздан астам көлемін қосалқы мердігерлікке (бірлесіп орындауға) беруге тыйым салу шарты.
Егер әлеуетті өнім беруші жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлерін (қызметтер көрсету кезіндегі бірлесіп орындаушыларын) тартуды көздеген жағдайда, әлеуетті өнім беруші сатып алуды ұйымдастырушыға тартылатын қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады;";
14-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 7-3-қосымшасы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 7-4-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 7-5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алу заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев тридцатого, тридцать первого, тридцать второго, тридцать третьего, тридцать четвертого, тридцать пятого, тридцать шестого, тридцать седьмого и тридцать восьмого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 июня 2025 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 мая 2025 года № 221
Приложение 14
к Тендерной документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком
(субподрядчиком) при закупках работ, не связанных со строительством)
Наименование заказчика _________________________________________
Наименование организатора ______________________________________
№ тендера _____________________________________________________
Наименование тендера __________________________________________
№ лота ________________________________________________________
Наименование лота _____________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП и наименование потенциального поставщика ___________
1. Сведения о наличии соответствующего разрешения (уведомления), выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, с приложением электронных копий разрешений (уведомления) в случаях отсутствия сведений о них в информационных системах государственных органов.
Наименование разрешения (уведомления)
Вид деятельности
Особые условия (категория)
Дата и номер выдачи документа
Электронная копия разрешения (уведомления)
1.
Данный пункт заполняется в случае, если выполнения работ требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления.
2. Сведения об отсутствии налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, а также о финансовой устойчивости потенциального поставщика определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов.
3. Сведения о процедуре банкротства либо ликвидации (потенциальный поставщик подтверждает, что не является банкротом и не подлежит процедуре ликвидации).
4. Сведения о наличии требуемых материальных ресурсов, необходимых для выполнения работ с приложением электронных копий подтверждающих документов.
№№
Наименование материальных ресурсов
Количество имеющихся единиц
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1.

3. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 маусымнан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы, отыз жетінші және отыз сегізінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 221 Бұйрығына
1-қосымша
Тендерлік құжаттамаға
14-қосымша
Біліктілігі туралы мәліметтер (құрылыспен байланысты емес жұмыстарды сатып алу кезінде әлеуетті өнім беруші (қосалқы мердігерлер) толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы ________________________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________________________
Тендердің № ____________________________________________________
Тендердің атауы _________________________________________________
Лоттың № ______________________________________________________
Лоттың атауы ___________________________________________________
Әлеуетті өнім берушінің (қосалқы мердігердің) БСН/ЖСН/ССН/ТЕН және атауы__________
1. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде олар туралы мәліметтер болмаған жағдайларда, рұқсаттардың (хабарламаның) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы туралы мәліметтер.
Рұқсаттың (хабарламаныңатауы)
Қызмет түрі
Ерекше шарттар (санаты)
Құжаттың берілген күні мен нөмірі
Рұқсаттың (хабарламаның) электрондық көшірмесі)
1.
Бұл тармақ, егер жұмыстарды орындау тиісті рұқсат алуды, хабарлама жіберуді талап еткен жағдайда толтырылады.
2. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің жоқтығы сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығы туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайды.
3. Банкроттық не тарату рәсімі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші банкрот болып табылмайтынын және тарату рәсіміне жатпайтынын растайды).
4. Растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, жұмыстарды орындау үшін қажетті талап етілетін материалдық ресурстардың болуы туралы мәліметтер.
Материалдық ресурстардың атауы
Қолда бар бірліктердің саны
Жағдайы (жаңа, жақсы, жаман)
Меншікті (меншік құқығын растайтын құжаттар қоса беріледі), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растайтын құжаттар қоса беріледі)
Растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
Растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (сілтеме)
1.

5. Сведения о требуемых трудовых ресурсах, необходимых для выполнения работ с приложением электронных копий подтверждающих документов.
№№
Наименование специальности (квалификации)
Ф. И. О. работников (приложить электронную копию документа, удостоверяющего личность)
Документ о квалификации (указать номер и дату выдачи диплома об образовании, сертификата, аттестата, приложить их электронные копии)
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1.
6. Сведения о наличии опыта выполненных работ в течение последних десяти лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением электронных копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование работы
Место выполнения работы (местонахождение объекта)
Наименование заказчика
Год завершения работ согласно дате акта выполненных работ
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1.
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:
1. Потенциальные поставщики, имеющие соответствующее разрешение (уведомление) на строительно-монтажные работы и участвующие в закупках работ, не связанных со строительством (текущий ремонт, реставрация, реэкспозиция существующих объектов, благоустройство, обустройство) признаются соответствующими квалификационным требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, предусмотренными в тендерной документации.
При этом требования пунктов 4 и 5 настоящего приложения не распространяются на таких потенциальных поставщиков.
Если предметом закупок являются работы по текущему и среднему ремонтам автомобильных дорог, потенциальный поставщик подтверждает обладание материальными и трудовыми ресурсами согласно требованиям, предусмотренным пунктами 4 и 5 настоящего приложения.
2. В случае, если наличие опыта работы не является в данном тендере квалификационным требованием, отсутствие электронных копий подтверждающих документов влияет на соответствующую условную скидку.
3. В случае, если предметом тендера является средний ремонт автомобильной дороги, то учитывается опыт работы строительства, реконструкции, капитального и среднего ремонта автомобильных дорог.
В случае, если предметом тендера является текущий ремонт, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, капитального, среднего и текущего ремонта существующих объектов.
4. Документами, подтверждающими опыт работы, являются электронные копии актов выполненных работ.

5. Растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, жұмыстарды орындау үшін қажетті талап етілетін еңбек ресурстары туралы мәліметтер.
Мамандық (біліктілік) атауы)
Қызметкерлердің Т.А.Ә. (жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі қоса беріледі)
Біліктілігі туралы құжат (білімі туралы дипломның, сертификаттың, аттестаттың нөмірі мен Берілген күнін көрсету, олардың электрондық көшірмелерін қоса беру)
Растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (сілтеме)
1.
6. Растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жыл ішінде тендерде сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) орындалған жұмыстар тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер (болған жағдайда толтырылады).
Жұмыстың атауы
Жұмысты орындау орны (объектінің орналасқан орны)
Тапсырыс берушінің атауы
Орындалған жұмыстар актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
Растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
Растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (сілтеме)
1.
Біліктілігі туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:
1. Құрылыс-монтаждау жұмыстарына тиісті рұқсаты (хабарламасы) бар және құрылыспен байланысты емес жұмыстарды (ағымдағы жөндеу, реставрациялау, қолданыстағы объектілерді реэкспозициялау, абаттандыру, жайластыру) сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушілер тендерлік құжаттамада көзделген материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде біліктілік талаптарына сәйкес келеді деп танылады.
Бұл ретте осы Қосымшаның 4 және 5-тармақтарының талаптары мұндай әлеуетті өнім берушілерге қолданылмайды.
Егер автомобиль жолдарын ағымдағы және орташа жөндеу жөніндегі сатып алу нысаны болып табылса, әлеуетті өнім беруші осы Қосымшаның 4 және 5-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес материалдық және еңбек ресурстарына ие екендігін растайды.
2. Егер осы тендерде жұмыс тәжірибесінің болуы біліктілік талабы болып табылмаған жағдайда растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерінің болмауы тиісті шартты жеңілдікке әсер етеді.
3. Егер тендер нысанасы автомобиль жолын орташа жөндеу болып табылған жағдайда, онда автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, күрделі және орташа жөндеу жұмысының тәжірибесі ескеріледі.
Егер тендердің нысанасы ағымдағы жөндеу болып табылған жағдайда, онда Жаңа объектілерді салу, кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жұмыстарының жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
4. Орындалған жұмыстар актілерінің электрондық көшірмелері жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.

5. В случае, если предметом тендера являются работы по среднему ремонту автомобильных дорог, документами, подтверждающими опыт работы, являются соответствующие электронные копии актов выполненных работ, по объектам, где заказчиками являются государственные органы, государственные учреждения, а также государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица.
6. При расчете опыта работы по договорам со сроком свыше одного года признается год завершения работ.
7. Предоставление электронных копий подтверждающих документов обязательно только по тем сведениям, указание которых предусмотрено в тендерной документации. В случае, если тендерной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, электронные копии подтверждающих документов могут не предоставляться.
8. Документом, подтверждающим право аренды материальных ресурсов, является электронная копия договора аренды либо электронная копия предварительного договора аренды. При этом, срок аренды по договорам составляет не менее срока выполнения работ, установленного в тендерной документации.
9. Электронные копии договора субаренды материальных ресурсов не представляются.
10. Требования пунктов 2 в части финансовой устойчивости, 4, 5 и 6 настоящего приложения не распространяются на субподрядчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 мая 2025 года № 221
Приложение 7-3
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Перечень товаров, работ, услуг, при закупках которых применяется опыт из реестра опыта работы
Наименование
1.
Строительно-монтажные работы автомобильных дорог республиканского значения
2.
Работы по разработке проектно-сметной документации автомобильных дорог республиканского значения
3.
Инжиниринговые услуги по техническому надзору автомобильных дорог республиканского значения
4.
Средний ремонт автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 мая 2025 года № 221

5. Егер тендер нысанасы автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі жұмыстар болып табылған жағдайда, тапсырыс беруші объектілер бойынша дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысты үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындар, заңды тұлғалар мемлекетке тиесілі және олармен үлестес заңды тұлғалар болып табылатын орындалған жұмыстардың тиісті актілерінің электрондық көшірмелері жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.
6. Мерзімі бір жылдан асатын шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде жұмыстардың аяқталған жылы танылады.
7. Растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін беру тендерлік құжаттамада оларды көрсету көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Егер тендерлік құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде талаптар көзделмеген жағдайда растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін бермеуге де болады.
8. Материалдық ресурстарды жалдау құқығын растайтын құжат жалдау шартының электрондық көшірмесі не алдын ала жалдау шартының электрондық көшірмесі болып табылады. Бұл ретте шарттар бойынша жалдау мерзімі тендерлік құжаттамада белгіленген жұмыстарды орындау мерзімінен кем болмауға тиіс.
9. Материалдық ресурстарды қосалқы жалдау шартының электрондық көшірмесін ұсынуға жол берілмейді.
10. Осы қосымшаның 2, 4, 5 және 6-тармақтарының қаржылық орнықтылығы бөлігіндегі талаптары қосалқы мердігерлерге қолданылмайды.
Аббревиатуралардың таратып жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 221 Бұйрығына
2-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің
сатып алуын жүзеге
асыру қағидаларының
7-3-косымша
Сатып алу кезінде жұмыс тәжірибесі тізілімінен тәжірибе қолданылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Атауы
1.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылыс-монтаждау жұмыстары
2.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының жобалау-сметалық құжаттамасының әзірлеу жөніндегі жұмыстар
3.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер
4.
Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 221 Бұйрығына
3-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің
сатып алуын жүзеге
асыру қағидаларына

Приложение 7-4
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Перечень товаров, работ, услуг, по которым закупки осуществляются способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы
Наименование
1.
Строительно-монтажные работы автомобильных дорог республиканского значения
2.
Работы по разработке проектно-сметной документации автомобильных дорог республиканского значения
3.
Инжиниринговые услуги по техническому надзору автомобильных дорог республиканского значения
4.
Средний ремонт автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 мая 2025 года № 221
Приложение 7-5 к Правилам
осуществления закупок
отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол об итогах (номер тендера) при этом номер привязывается к способу и номеру закупки (формируется на каждый лот в отдельности)
Дата и время
Заказчик* _______________________________________________________
№ тендера ______________________________________________________
Название тендера ________________________________________________
Наименование организатора _______________________________________
Адрес организатора ______________________________________________
Перечень закупаемых товаров, работ, услуг с указанием общей суммы ________
№ Лота
Наименование лота
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
1.
№ лота ________________________________________________________
Наименование лота ______________________________________________
Информация о представленных заявках на участие в конкурсе (лоте):
(по хронологии) (количество заявок)
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки (по хронологии)
1.
Информация о результатах применения относительного значения критериев, предусмотренных настоящими Правил, ко всем заявкам на участие в тендере, представленным на участие в данном тендере:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/УНП
Условные скидки, %
Опыт работы за последние десять лет, предшествующих текущему году
Показатель уплаченных налогов
Отрицательные значения
Общая условная скидка, %
1.
Расчет условных цен участников тендера:
Наименование п/поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Выделенная сумма
Цена поставщика
Сумма в соответствии с антидемпинговыми мерами
Размер условной скидки, %
Цена с учетом условной скидки
Показатель финансовой устойчивости
Дата и время подачи заявки
1.
Автоматическое сопоставление критериев, влияющих на тендерное ценовое предложение и определение победителя:

7-4-қосымша
Сатып алу рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Атауы
1.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылыс-монтаждау жұмыстары
2.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының жобалау-сметалық құжаттамасының әзірлеу жөніндегі жұмыстар
3.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер
4.
Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 221 Бұйрығына
4-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің
сатып алуын жүзеге
асыру қағидаларына
7-5-қосымша
Қорытындылар туралы хаттама (тендер нөмірі) бұл ретте нөмір сатып алу тәсілі мен нөміріне байланыстырылады (әр лотқа жеке қалыптастырылады)
Күні мен уақыты
Тапсырыс беруші* _______________________________________________
тендер № _______________________________________________________
Тендер атауы ___________________________________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________________________
Ұйымдастырушының мекен-жайы __________________________________
Жалпы сомасы көрсетілген сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі ___________
Лоттың №
Лоттың атауы
Саны
Бірлік үшін баға
Сатып алу үшін бөлінген сома, теңге
1.
лот № _________________________________________________________
Лоттың атауы ___________________________________________________
Конкурсқа (лотқа) қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы ақпарат: (хронология бойынша) (өтінімдер саны)
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Өтінімді қайтадан беру күні мен уақыты (хронология бойынша)
1.
Осы Қағидаларда көзделген өлшемшарттардың салыстырмалы мәнін осы тендерге қатысуға ұсынылған тендерге қатысуға арналған барлық өтінімдерге қолдану нәтижелері туралы ақпарат:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Шартты жеңілдіктер, %
Ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жылдағы жұмыс тәжірибесі
Төленген салықтардың көрсеткіші
Теріс мәндер
Жалпы шартты жеңілдік, %
1.
Тендерге қатысушылардың шартты бағаларын есептеу:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Бөлінген сома
Өнім берушінің бағасы
Демпингке қарсы шараларғасәйкес сома
Шартты жеңілдік мөлшері, %
Шартты жеңілдік ескерілген баға
Қаржылық тұрақтылық көрсеткіші
Өтінімді беру күні мен уақыты
1.
Тендерлік баға ұсынысына және жеңімпазды анықтауға әсер ететін критерийлерді автоматты түрде салыстыру:

1. Определить победителем по лоту №___: (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя), потенциальным поставщиком, занявшим второе место (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика, занявшего второе место).
2. Заказчику (наименование заказчика) в сроки установленные настоящими Правилами заключить договор о государственных закупках с (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя).
Либо:
Признать закупку (наименование закупки) по лоту №___ несостоявшейся в связи с _____________________ *:
Примечание:
*Одно из следующих значений: "отсутствие представленных заявок", "представление менее двух заявок".
Либо:
Произведена отмена закупки, основанием которой является: Акты соответствующих органов (предписание, уведомление, представление, решение) № _________ от _________.
Орган, принявший решение об отмене: (_______________________).
Либо:
Произведен отказ от закупки в соответствии с Правилами.
Примечание: * Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.

1. № ____ Лот бойынша жеңімпаз болып белгіленсін: (БСН/ЖСН жеңімпаздың әлеуетті өнім берушісінің атауы), екінші орын алған әлеуетті өнім беруші (БСН/ЖСН екінші орын алған әлеуетті өнім берушінің атауы).
2. Тапсырыс беруші (Тапсырыс берушінің атауы) осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерде с (БСН/ЖСН жеңімпаздың әлеуетті өнім берушісінің атауы) мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасын.
Немесе:
№___ Лот бойынша сатып алуды (сатып алудың атауын) осыған байланысты өткізілмеді деп тану _____________________ *:
Ескерту:
* Келесі мағыналардың бірі: "Ұсынылған өтінімдердің болмауы", "екіден аз өтінім беру".
Немесе:
Сатып алудың күші жойылды, оның негізі: тиісті органдардың актілері (нұсқама, хабарлама, ұсыну, шешім) № ________________.
Күшін жою туралы шешім қабылдаған Орган: (_______________________).
Немесе:
Ережеге сәйкес сатып алудан бас тартылды.
Ескерту:
* Егер бірнеше Тапсырыс беруші болса, Тапсырыс беруші туралы мәліметтер көрсетілмейді.
Аббревиатураларды декодтау:
БСН-бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН-жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН-Салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН-төлеушінің есептік нөмірі.