Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 26 февраля 2025 года № 1/212. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 28 февраля 2025 года № 1801-02
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа", приказом исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 525-НҚ "Об утверждении Типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую методику определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории города Алматы, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Алматы от 16 февраля 2022 года № 1/39 "Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26829).
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление общественного развития города Алматы" в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Алматы;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Е. Досаев
Приложение к постановлению
акимата города Алматы
от 26 февраля 2025 года № 1/212
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории города Алматы
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории города Алматы (далее – Типовая методика), разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа", приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 декабря 2024 года № 610-НҚ "Об утверждении Методики определения стоимости грантов для негосударственных средств массовой информации" и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории города Алматы.

Алматы қаласының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 26 ақпандағы № 1/212 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2025 жылғы 28 ақпанда № 1801-02 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Масс-медиа туралы" Заңының 8 бабы 2 тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 6 қарашадағы № 525-НҚ "Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес қоса беріліп отырған Алматы қаласының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесі бекітілсін.
2. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласының аумағында бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" 2022 жылғы 16 ақпандағы № 1/39 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26829 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. "Алматы қаласы Қоғамдық даму басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Е. Досаев
Алматы қаласы әкімдігінің
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 1/212 қаулысына қосымша
Алматы қаласының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесі
1. Алматы қаласының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесі (бұдан әрі – Үлгілік әдістеме) Қазақстан Республикасының "Масс-медиа туралы" Заңының 8-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 610-НҚ "Мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдары үшін гранттар құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес әзірленді және Алматы қаласының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау алгоритмін белгілейді.

2. Стоимость услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории города Алматы (далее – Услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации.
Базовая цена для каждого отдельного вида услуги определяется местным исполнительным органом самостоятельно.
3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) – стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn – базовая цена за один см2 услуги, размещаемой в газете;
V – объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемой в см2;
Kq – поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров – 1,3;
до 100 000 экземпляров – 1,15;
до 50 000 экземпляров – 1;
до 30 000 экземпляров – 0,9;
до 20 000 экземпляров – 0,8;
до 10 000 экземпляров – 0,65;
до 5 000 экземпляров – 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) – стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm – базовая цена за один см2 услуги, размещаемой в журнале;
V – объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемой в см2;
Kq – поправочный коэффициент на тираж журнала:
до 15 000 экземпляров – 1,2;
до 10 000 экземпляров – 1,1;
до 8 000 экземпляров – 1;
до 5 000 экземпляров – 0,9;
до 3 000 экземпляров – 0,8;
до 1 000 экземпляров – 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) – стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi – базовая цена за один символ, секунду, минуту, штуку услуги, размещаемой в интернет-ресурсе;
V – объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемой в символах, секундах, минутах, штуках;
Kq – поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц – 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц – 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц – 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц – 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц – 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидении определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) – стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv – базовая цена за одну секунду, минуту, серию услуги, размещаемой на телевидении;
V – объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемой в секундах, минутах, сериях.
В случае если при формировании государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории города Алматы не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).

2. Алматы қаласының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құны (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет) бұқаралық ақпарат құралдарының көрсетілетін қызметінің әрбір жеке түрі үшін жергілікті бюджет қаражаты есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің базалық бағасына қарай айқындалады.
Көрсетілетін қызметтің әрбір жеке түрі үшін базалық бағаны жергілікті атқарушы орган дербес айқындайды.
3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, газеттерде көрсетілетін қызметтің құны;
Bn – газетте орналастырылатын, бір см2 көрсетілетін қызметтің базалық бағасы;
V – газетте орналастырылатын, см2 есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pm (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, журналдарда көрсетілетін қызметтің құны;
Bm – журналда орналастырылатын, бір см2 көрсетілетін қызмет үшін базалық баға;
V – журналда орналастырылатын, см2 есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:
15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің бір таңбасының, секундының, минутының, данасының базалық бағасы;
V – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің символдармен, секундтармен, минуттармен, даналармен есептелетін көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін – 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден астам – 1,4.
5. Телевизияда көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, телевизияда көрсетілетін қызметтің құны;
Btv – телевизияда орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір секундының, минутының, сериясының базалық бағасы;
V – телевизияда көрсетілетін, секундтармен, минуттармен, сериялармен есептелетін көлемі.
Егер Алматы қаласының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру кезінде телевизияда көрсетілетін қызметтерді жанрлар бойынша бөлу ескерілмеген жағдайда, телевизиялық көрсетілетін қызметтердің құны базалық баға (Btv) бойынша есептеледі.

6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) – стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br – базовая цена за одну секунду, минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V – объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в секундах, минутах.
Приложение
к Методике определения
стоимости услуг, закупаемых для
осуществления государственного
заказа по проведению государственной
информационной политики
на территории города Алматы
Базовые цены на услуги, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории города Алматы
Наименование услуги
Единица измерения
2025 год, тенге
2026 год, тенге
2027 и последующие годы, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
Услуга (изготовление и
размещение информационного материала) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории города Алматы (Bn)
квадратный сантиметр

6. Радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны;
Br – радиоарнада көрсетілетін қызметтердің бір секундының, минутының базалық бағасы;
V – радиоарнада көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен есептелетін көлемі.
Алматы қаласының аумағында мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру үшін
сатып алынатын қызметтердің
құнын айқындау
Әдістемесіне қосымша
Алматы қаласының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің базалық бағалары
Қызметтердің атауы
Өлшем бірлігі
2025 жыл, теңге
2026 жыл, теңге
2027 және кейінгі жылдарға, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
Алматы қаласы аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (газет) көрсетілетін (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) қызмет (Bn)
шаршы сантиметр

458
496
538
2.
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в периодических печатных изданиях (журнал), распространяемых на территории города Алматы (Bm)
квадратный сантиметр
321
348
377
3.
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в интернет-ресурсе (Bi)
символ
90
97
105
4.
Услуга (производство и размещение новостных сюжетов) на телевидении, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
557 566
604 959
656 380
5.
Услуга (производство и размещение ток-шоу) на телевидении, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
52 952
57 452
62 336
6.
Услуга (производство и размещение развлекательных шоу (музыкальные, юмористические программы) на телевидении, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
97 316
105 587
114 562
7.
Услуга (производство и размещение реалити-шоу) на телевидении, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
83 005
90 060
97 715
8.
Услуга (производство и размещение телевизионных программ) на телевидении, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
69 624
75 542
81 963
9.
Услуга (производство и размещение документального фильма) на телевидении, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
214 669
232 915
252 712
10.
Услуга (производство и размещение видеоролика) на телевидении, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
секунда
25 188
27 328
29 650
11.
Услуга (производство и размещение сериала) на телевидении, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
серия
9 159 200
9 937 732
10 782 439
12.
Услуга (производство и размещение новостных сюжетов) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Алматы, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
153 645
166 704
180 873
13.
Услуга (производство и размещение ток-шоу) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Алматы, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута

458
496
538
2.
Алматы қаласы аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (журнал) көрсетілетін (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) қызмет (Bm)
шаршы сантиметр
321
348
377
3.
Интернет-ресурста көрсетілетін (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) қызмет (Bi)
символ
90
97
105
4.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле- , радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін (жаңалық сюжеттерін шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
минут
557 566
604 959
656 380
5.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле-, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін (ток-шоуларды шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
минут
52 952
57 452
62 336
6.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле-, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін (ойын-сауық шоуларын (музыкалық, әзіл-сықақ бағдарламалары) шығару және орналастыру)) қызмет (Btv)
минут
97 316
105 587
114 562
7.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле-, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін (реалити-шоулар шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
минут
83 005
90 060
97 715
8.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле-, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін (телевизиялық бағдарламалар шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
минут
69 624
75 542
81 963
9.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле-, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін (деректі фильм шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
минут
214 669
232 915
252 712
10.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле-, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін (бейнеролик шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
секунд
25 188
27 328
29 650
11.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле-, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін (телехикая шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
серия
9 159 200
9 937 732
10 782 439
12.
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Алматы қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін (жаңалық сюжеттерін шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
минут
153 645
166 704
180 873
13.
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Алматы қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін (ток-шоуларды шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
минут

81 631
88 569
96 097
14.
Услуга (производство и размещение развлекательных шоу (музыкальные, юмористические программы)) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Алматы, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
97 116
105 370
114 326
15.
Услуга (производство и размещение реалити-шоу) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Алматы, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
92 000
99 820
108 304
16.
Услуга (производство и размещение телевизионных программ) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Алматы, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
48 315
52 421
56 876
17.
Услуга (производство и размещение документального фильма) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Алматы, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
125 137
135 773
147 313
18.
Услуга (производство и размещение видеоролика) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Алматы, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
секунда
32 630
35 403
38 412
19.
Услуга (производство и размещение сериала) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Алматы, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
серия
5 801 780
6 294 931
6 830 000
20.
Услуга (производство и размещение информационных программ) на радиоканале (Br)
минута
22 900
24 846
26 958
21.
Услуга (производство и размещение аудиоролика) на радиоканале (Br)
секунда
663
719
780

81 631
88 569
96 097
14.
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Алматы қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін (ойын-сауық шоуларын (музыкалық, әзіл-сықақ бағдарламалары) шығару және орналастыру)) қызмет (Btv)
минут
97 116
105 370
114 326
15.
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Алматы қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін (реалити-шоулар шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
минут
92 000
99 820
108 304
16.
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Алматы қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін (телевизиялық бағдарламалар шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
минут
48 315
52 421
56 876
17.
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Алматы қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін (деректі фильм шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
минут
125 137
135 773
147 313
18.
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Алматы қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін (бейнеролик шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
секунд
32 630
35 403
38 412
19.
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Алматы қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін (телехикая шығару және орналастыру) қызмет (Btv)
серия
5 801 780
6 294 931
6 830 000
20.
Радиоарнадағы (ақпараттық бағдарламаларды шығару және орналастыру) қызмет (Br)
минут
22 900
24 846
26 958
21.
Радиоарнадағы (аудиороликті шығару және орналастыру) қызмет (Br)
секунд
663
719
780