Изменения и дополнения к Инструкции N 40 "О порядке исчисления и уплаты подоходного налога с физических лиц" ~V950073
Утверждено Приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 1997 г. N 1. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 13.01.1998 г. N 61. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года
Z010210_
"О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Налогового комитета Министерства финансов Республики
Казахстан от 29 декабря 1997 года N 1 "Об утверждении изменений и
дополнений в Инструкции N 40 "О порядке исчисления и уплаты подоходного
налога с физических лиц"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
1. В главе III
В подпункте "и" п.15 слово "долгов" заменить словом
"требований".
Подпункт "г" п.17 изложить в следующей редакции:
"г) доход от прироста стоимости при реализации ценных бумаг открытых акционерных обществ с учетом корректировки на инфляцию;"
Пункт 17 дополнить подпунктами "д" и "е" следующего содержания:
"д) доход от реализации доли участия в юридическом лице-резиденте, полученный физическими лицами, облагаемый по окончательной ставке 15 процентов;
е) прямые и косвенные доходы работников хозяйствующих субъектов, не связанные с предпринимательской деятельностью, полученные за счет чистого дохода хозяйствующего субъекта, облагаемые по ставке 15 процентов."
2. В главе IV
В пункте 20 слова "50 процентов по кредитам" заменить словами
"100 процентов по кредитам".
В тексте пункта 21 слова "долгам", "сомнительный долг" заменить
соответственно словами "требованиям", "сомнительное требование".
Пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Подлежащие амортизации основные средства распределяются по
группам со следующими предельными нормами амортизации:
--------------------------------------------------------------------
но- !         Наименование имущества            ! Предельная норма
мер !                                           ! амортизации в
груп!                                           ! процентах
пы  !                                           !
--------------------------------------------------------------------
1 !                     2                     !         3
--------------------------------------------------------------------

"Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 40 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетi 1997 жылғы 29 желтоқсандағы N 1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 13 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 61. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасының
K010209_
Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа
енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына
сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
29. "Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеу және төлеу
тәртiбi туралы" N 40 Нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту
туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Салық комитетiнiң 1997
жылғы 29 желтоқсандағы N 1
V970061_
бұйрығы.
-----------------------------------------------------
"Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеу
және төлеу тәртiбi туралы"
N 40
V950073_
Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар
1. III тарауда
15-т. "и" тармақшасындағы "борыштар" деген сөз "талаптар" деген
сөзбен ауыстырылсын.
17-т; "г" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"г) ашық акционерлiк қоғамдардың бағалы қағаздарын сату кезiнде
инфляцияға орай түзетулердi ескерген жағдайдағы құнның өсiмiмен түскен
табыс;"
17-тармақ мынадай мазмұндағы "д" және "е"-тармақшаларымен
толықтырылсын:
"д) заңды тұлға-резидентке қатысу үлесiн сатудан жеке адамдар алған,
15 проценттiк түпкiлiктi ставка бойынша салық салынатын табыс;
е) шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң кәсiпкерлiк қызметке қатысы
жоқ шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң таза табысы есебiнен алынған, 15
процент ставка бойынша салық салынатын тiкелей және жанама табыстары."
2. IV тарауда
20-тармақта "кредиттер бойынша 50 процент" деген сөздер "кредиттер
бойынша 100 процент" деген сөздермен ауыстырылсын.
21-тармақтың мәтiнiндегi "борыштарға", "күмәндi борышы" деген сөздер
тиесiнше "талаптары", "күмәндi талабы" деген сөздермен ауыстырылсын.
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Амортизацияға жататын негiзгi құрал-жабдықтар
амортизациялаудың мынадай шектi нормаларымен топтарға бөлiнедi:
___________________________________________________________________
топ   |                                         |Амортизацияның шектi
нөмiрi|         Мүлiктiң атауы                  |нөмiрi, процентпен
____________________________________________________________________

1.   Компьютеры, периферийные устройства
и оборудование по обработке данных                   30
2.   Трубопроводы; нефтегазопроводы, оборудование,
машины и механизмы, используемые для добычи
и переработки полезных ископаемых                    25
3.   Автотракторная техника для использования на
дорогах; специальные инструменты, инвентарь
и принадлежности                                     20
4.   Легковые автомобили; такси.
Подвижной состав автомобильного транспорта:
грузовые автомобили, автобусы, специальные
автомобили и автоприцепы.
Машины и оборудование:
для всех отраслей промышленности, литейного
производства;
кузнечно-прессовое оборудование;
электронное оборудование;
строительное оборудование;
сельскохозяйственные машины и оборудование.
Мебель для офиса                                     15
5.   Амортизируемые активы, не включенные в другие
группы                                               10
6.   Железнодорожные, морские и речные транспортные
средства. Силовые машины и оборудование:
теплотехническое оборудование,
турбинное оборудование, электродвигатели и
дизельгенераторы.
Устройства электропередачи и связи                    8
7.   Здания, сооружения, строения                          7
--------------------------------------------------------------------
Налогоплательщики вправе по своему усмотрению применять иные
нормы амортизации в любой налоговый год, но не выше предельных.".
В п.26 слова "осуществляемую по нормам, установленным
Правительством Республики Казахстан" заменить словами
"осуществляемую самостоятельно налогоплательщиками один раз в год в
пределах уровня инфляции".
3. В главе V
В пункте 45 подпункты с 1 по 6 изложить в следующей редакции:
1) до 15-кратного годового         5 процентов с суммы облагаемого
расчетного показателя              дохода
2) от 15-кратного до 30-           сумма налога с 15-кратного
кратного годового расчетного       годового расчетного показателя
показателя                         + 10 процентов с суммы,
превышающей его
3) от 30-кратного до 65-           сумма налога с 30-кратного
кратного годового расчетного       годового расчетного показателя
показателя                         + 15 процентов с суммы,
превышающей его
4) от 65-кратного до 130-          сумма налога с 65-кратного
кратного годового расчетного       годового расчетного показателя
показателя                         + 20 процентов с суммы,
превышающей его

1. |Компьютерлер, шектi құрылғылар және      |       30
|деректердi өңдеу жөнiндегi жабдықтар;    |
2. |Труба құбырлары; мұнай-газ құбырлары,    |       25
|пайдалы қазбаларды өндiру мен өңдеушi    |
|пайдаланатыны жабдықтар, машиналар мен   |
|тетiктер                                 |
3. |Жолдарда пайдалануға арналған            |       20
|автотрактор техникасы; арнайы аспаптар,  |
|құрал-саймандар мен керек-жарақтар       |
4. |Жеңiл автомобильдер; такси;              |
|Автомобиль көлiгiнiң жылжымалы құрамы:   |
| жүк автомобильдерi, автобустар, арнаулы |
| автомобильдер мен автотiркемелер.       |
|Машиналар мен жабдықтар:                 |
| өнеркәсiптiң барлық салалары,           |
| құю өндiрiсi үшiн;                      |
| ұста-пресс жабдықтары;                  |
| электрондық жабдықтар;                  |
| құрылыс жабдықтары;                     |
| ауыл шаруашылық машиналары              |
| мен жабдықтары. Кеңсе жиhазы            |       15
5. |Басқа топтарға енгiзiлмеген              |       10
|амортизацияланатын активтер              |
6. |Темiр жол, теңiз және өзен көлiк         |
|құралдары. Қуат машиналары мен жабдықтары:
|жылу-техникалық жабдықтар                |
|турбиналық жабдықтар, электр             |
|двигательдерi мен дизель                 |
|генераторлары.                           |
|Электр тарату және байланыс құрылғылары  |       8
7. |Үйлер, ғимараттар, құрылыстар            |       7
___________________________________________________________________
Салық төлеушiлер өз қалауы бойынша кез-келген салық жылында
амортизацияның өзге нормаларын қолдануға құқылы, бiрақ бұл шектi
нормалардан аспауы тиiс."
26-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген
нормалар бойынша жүзеге асырылған" деген сөздер "салық төлеушiлер өз
бетiнше жылына бiр рет инфляция деңгейiнiң шегiнде жүзеге асыратын"
деген сөздермен ауыстырылсын.
3. V тарауда
45-тармақтың 1 және 6-тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
1) 15 еселенген жылдық есептiк      салық салынатын табыс сомасынан
көрсеткiшке дейiн                5 процент
2) 15 еселенгеннен 30 еселенген     15 еселенген жылдық есептiк
жылдық есептiк көрсеткiшке       көрсеткiштен алынатын салық
дейiн                            сомасы+ одан асатын соманың 10
процентi
3) 30 еселенгеннен 65 еселенген     30 еселенген жылдық есептiк
жылдық есептiк көрсеткiшке дейiн  көрсеткiштен алынатын салық
сомасы+одан асатын соманың 15
процентi
4) 65 еселенгеннен 130 еселенген    65 еселенген жылдық есептiк
жылдық есептiк көрсеткiшке дейiн  көрсеткiштен алынатын салық
сомасы+одан асатын соманың 20
процентi

5) от 130-кратного до 350-         сумма налога с 130-кратного
кратного годового расчетного       годового расчетного показателя
показателя                         + 25 процентов с суммы,
превышающей его
6) от 350-кратного годового        сумма налога с 350-кратного
расчетного показателя и            годового расчетного показателя
свыше                              + 30 процентов с суммы,
превышающей его
Пункт 45 дополнить 13 абзацем следующего содержания:
"В связи с изменением ставок подоходного налога с физических лиц с 1 января 1998 года в приложении 10-А приводится пример исчисления подоходного налога по ставкам, предусмотренным в пункте 45 данной Инструкции".
В пункте 46а слова "выплачиваемые физическим лицам" заменить словами "вознаграждения (интересы), полученные физическими лицами".
Дополнить пункт 46б следующего содержания:
"46б. Прямые или косвенные доходы работников хозяйствующих субъектов, не связанные с предпринимательской деятельностью, полученные за счет чистого дохода хозяйствующего субъекта, облагаются у источника выплаты по ставке 15 процентов.".
В пункте 63 абзац 2 изложить в следующей редакции:
"При этом сумма дооценки не включается в налогооблагаемый доход".
В пункте 65 после слов "При передаче" и "передаваемых" дополнить словом "текущих".
Абзац второй пункта 65 изложить в следующей редакции:
"Примечание. Текущие активы - активы, определенные в Стандарте бухгалтерского учета N 2".
В подпункте "в" пункта 66 слова "которые облагаются у источника выплаты по ставке 15 процентов" исключить.
4. В главе IX
Подпункт "а" пункта 68 изложить в следующей редакции:
"а) доходов физическим лицам за работу по трудовому договору (контракту) или по договору подряда (найма) и других выплат физическим лицам.
Примечание. Не облагаются подоходным налогом суммы от продажи имущества, приобретенного физическим лицом для личного пользования, кроме имущества, указанного в пункте 16 настоящей Инструкции.
Учитывая, что широкое распространение получила натуральная оплата труда и услуг при приобретении у физического лица продукции (товара), которая выдана ему в виде оплаты его труда (или услуг), подоходный налог с выплачиваемых ему сумм не удерживается при условии предъявления физическим лицом справки, подтверждающей факт выплаты заработной платы (или оплаты его услуг) этой продукцией и удержания с нее подоходного налога хозяйствующим субъектом.
Ответственность за достоверность представляемых справок несут физические лица, реализующие продукцию (товары).
Обо всех выплатах, произведенных физическим лицам, и удержанных суммах подоходного налога с выплаченных сумм, хозяйствующий субъект направляет сведения в налоговый орган по месту своей регистрации с указанием полного реквизита физического лица".
Подпункт "д" пункта 68 после слова "выигрышей" дополнить словами "вознаграждения (интересы), полученные физическими лицами".
Пункт 76 изложить в следующей редакции:
"Юридические и физические лица, занимающиеся предпринимательской деятельностью обязаны:
а) вести документацию по налоговому учету в соответствии с актами Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан;
б) хранить документацию по налоговому учету на бумажных, электронных или магнитных носителях в течение пяти лет."
Абзац б) пункта 81 изложить в следующей редакции:
"б) за не отражение в учетной документации операций по учету и
реализации товаров (работ, услуг) налагается штраф в размере 100
процентов стоимости указанных товаров (работ, услуг)".
Пункт 81 дополнить подпунктом "в" следующего содержания:
"в) физическое лицо, не представившее налоговую декларацию в
установленные сроки без достаточных оснований, налагается штраф за
каждый месяц непредставления декларации в размере 5 процентов суммы,
подлежащей к уплате но не уплаченной по декларации.
Подпункты "в" и "г" соответственно считать подпунктами "г" и
"д".
Председатель Налогового
комитета Министерства
финансов Республики Казахстан
Приложение 10-A
Расчет
по равномерному исчислению подоходного налога
с физических лиц, удерживаемого у источника выплаты
в тенге
---------------------------------------------------------------------
месяцы !Сумма полученного!Вычеты месячн.!Сумма !коэффи!Расчетная
налого-!дохода           !расчетного    !облага!циент !сумма годов
вого   !                 !показателя    !емого !пере- !облагаемого
года   !-----------------!--------------!дохода!расче-!дохода
!за текущ!с начала!за тек!с нач- !факт. !та    !
!месяц   !года    !месяц !года   !г3-г5 !      !гр6хгр7
---------------------------------------------------------------------
1   !    2   !    3   !   4  !   5   !   6  !  7   !     8
---------------------------------------------------------------------
январь   23000    23000    630     630   22370   12       268440
февраль  23000    46000    630    1260   44740    6       268440
март     23000    69000    630    1890   67110    4       268440
апрель   25000    94000    640    2530   91470    3       274410
май      25000   119000    640    3170  115830    2,4     277992
июнь     25000   144000    640    3810  140190    2       280380
июль     27000   171000    650    4460  166540    1,71    284783
август   27000   198000    650    5110  192890    1,5     289335
сентябрь 27000   225000    650    5760  219240    1,33    291589
октябрь  30000   255000    660    6420  248580    1,2     298296
ноябрь   30000   285000    660    7080  277920    1,09    302932
декабрь  30000   315000    660    7740  307260    1       307260
---------------------------------------------------------------------
Итого:  315000            7740          307260            307260
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------
Подоход.    !               Сумма подоходного налога
налог по    !------------------------------------------------------
ставкам с   !  с дохода     !  удержан в   ! подлежит
расчетного  !  за истекший  !  предыдущем  ! удержать в
год.дохода  !  период       !  периоде     ! текущ. месяце
(по таблице) !   гр9:гр7     !              ! гр10 - гр11
---------------------------------------------------------------------
22851          1904               -             1904
22851          3808             1904            1904
22851          5713             3808            1905
23746          7915             5713            2202
24284         10118             7915            2203
24642         12321            10118            2203
25302         14797            12320            2476
25985         17323            14797            2526
26323         19792            17323            2469
27329         22774            19792            2982
28025         25711            22774            2937
28674         28674            25711            2963
--------------------------------------------------------------------
28674                            28674
Примечание.
1. Коэффициент перерасчета, указанный в графе 7, рассчитан
путем деления числа 12 на соответствующее число месяцев,

5) 130 еселенгеннен 350 еселенген   130 еселенген жылдық есептiк
жылдық есептiк көрсеткiшке дейiн  көрсеткiштен алынатын салық
сомасы+одан асатын соманың 25
процентi
6) 350 еселенген жылдық есептiк     350 еселенген жылдық есептiк
көрсеткiштен бастап және одан    көрсеткiштен алынатын салық
жоғары                           сомасы+одан асатын соманың 30
процентi
46-тармақ мынадай мазмұндағы 13-азат жолмен толықтырылсын:
"1998 жылдың 1 қаңтарынан бастап жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы ставкаларының өзгеруiне байланысты 10-а-қосымшасында осы Нұсқаулықтың 45-тармағында көзделген ставкалар бойынша табыс салығын есептеу мысалы келтiрiлген".
46а-тармағындағы "жеке тұлғалар төлейтiн" деген сөздер "жеке тұлғалар алатын сыйақы (мүдде)" деген сөздермен ауыстырылсын.
46б-тармағы мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"46б. Шаруашылық жүргiзушi субъектiлерi қызметкерлерiнiң кәсiпкерлiк қызметпен байланыссыз, шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң таза табысының есебiнен алынған тiкелей немесе жанама табыстарына төлем кезiнде 15 процент ставка бойынша салық салынады.".
63-тармақтағы 2-азат жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте бағаланған сома салық салынатын табысқа кiрмейдi".
65-тармақтағы "беру кезiнде" және "берiлетiн" деген сөздерден кейiн "ағымдағы" деген сөзбен толықтырылсын.
65-тармақтың екiншi азат жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескерту. Ағымдағы активтер - N 2 бухгалтерлiк есептiң стандартында белгiленген активтер".
66-тармақтың "в" тармақшасындағы "төлеу кезiнде 15 проценттiк ставка бойынша салық салынатын" деген сөздер алынып тасталсын.
4. IХ тарауда
68-тармақтың "а" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"а) еңбек шарты (келiсiм-шарты) бойынша немесе мердiгерлiк (жалдау) шарты бойынша жұмыс iстейтiн жеке тұлғаларға жасалған төлемдер.
Ескерту. Осы Нұсқаулықтың 16-тармағында көрсетiлген мүлiктен басқа жеке тұлғалар өзiнiң жеке пайдалануы үшiн сатып алған мүлiктердi сатудан түсетiн сомаға табыс салығы салынбайды.
Жеке тұлғалардан олардың еңбегiне (немесе қызмет көрсетуiне) ақы төлеу түрiнде берiлетiн өнiм (тауар) сатып алынған кезде еңбекке және көрсетiлген қызметке заттай ақы төлеу кең тарағанын ескере отырып, жеке тұлға осы өнiммен жалақы төлеу (немесе оның қызметiне ақы төлеу) және шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң өзiнен табыс салығы ұсталған фактiсiн растайтын анықтама тапсырған жағдайда оған төленетiн сомадан табыс салығы ұсталмайды.
Өнiмдi (тауарды) сатушы жеке тұлғалар табыс ететiн анықтаманың дұрыстығына жауап бередi.
Жеке тұлғалар жасаған барлық төлемдер және төленген сомалардан алынған табыс салығының ұсталған сомалары туралы деректердi шаруашылық жүргiзушi субъектi жеке тұлғаның толық реквизитiн көрсете отырып, өзi тiркелген жерiндегi салық органына жiбередi".
68-тармақтың "д" тармақшасындағы "ұтыстар" деген сөзден кейiн "жеке тұлғалар алған сыйақы (мүдде)" деген сөздермен толықтырылсын.
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын заңды және жеке тұлғалар:
а) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi актiлерiне сәйкес салық есебi бойынша құжаттама жүргiзуге;
б) салық есебi жөнiндегi құжаттаманы қағаз, электрондық немесе магниттiк көздерде 5 жыл бойы сақтауға мiндеттi."
81-тармақтың б)-азат жолы мынадай редакцияда жазылсын:
б) "есептiк құжаттамада тауарларды (жұмысты, қызмет көрсетулердi) есепке алу мен сату жөнiндегi операцияларды көрсетпегенi үшiн аталған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер)".
81-тармақтың "в" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"в) белгiленген мерзiмде жеткiлiктi негiздемесiз салық
декларациясын табыс етпеген жеке тұлғаға декларацияның табыс етпеген
әрбiр айыбы үшiн төлеуге тиiстi, бiрақ декларация бойынша төленбеген
соманың 5 процентi мөлшерiнде айыппұл салынады.
"в" және "г" тармақшалары тиесiнше "г" және "д" тармақшалары
болып есептелiнсiн.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Әдiстеме
Кеңесiмен келiсiлген
1997 жылғы 26 желтоқсандағы N 19 хаттама
10-А-қосымша
Төлем көздерiнен ұсталатын жеке тұлғалардың
табыс салығын тең есептеу бойынша есеп
___________________________________________________________________
Салық                                Табыс салығының сомасы
жылының|___________________________________________________________
айлары |Алынған табыстың| Айлық есептiк |   Нақтылы   |Қайта есептеу
|    сомасы      | көрсеткiштiң  |табысқа салық|коэффициентi
|                |  шегерiмi     |  салынатын  |
|________________|_______________|сома г3-г5   |
|ағымда.|жыл     |ағымда.|жыл    |             |
|ғы ай  |басынан |ғы ай  |басынан|             |
|үшiн   | берi   |үшiн   |берi   |             |
___________________________________________________________________
1   |   2   |    3   |  4    |   5   |      6      |     7
___________________________________________________________________
қаңтар    23000    23000    630     630      22370          12
ақпан     23000    46000    630     1260     44740          6
наурыз    23000    69000    630     1890     67110          4
сәуiр     25000    94000    640     2530     91470          3
мамыр     25000    119000   640     3170     115830         2,4
маусым    25000    144000   640     3810     140190         2
шiлде     27000    171000   650     4460     166540         1,71
тамыз     27000    198000   650     5110     192890         1,5
қыркүйек  27000    225000   650     5760     219240         1,33
қазан     30000    255000   660     6420     248580         1,2
қараша    30000    285000   660     7080     277220         1,09
желтоқсан 30000    315000   660     7740     307260         1
___________________________________________________________________
Жиыны     315000            7740             307260
___________________________________________________________________
Салық                              Табыс салығының сомасы
жылының |__________________________________________________________
айлары  | Жылдық  |   Есептiк  |  Өткен  |  Өткен  |Ағымдағы айда
|салық    |  табыстың  |  кезең  | кезеңде |ұстауға жататыны
|салынатын|  ставкасы  |  үшiн   |ұсталғаны|гр 10-гр11
|кiрiстiң |  бойынша   | табыс   |         |
|есептiк  |табыс салығы|салығынан|         |
|сомасы   |(кесте      |алынатын |         |
|гр6хгр7  |бойынша)    |гр9:гр7  |         |
___________________________________________________________________
1    |     8   |      9     |   10    |    11   |      12
___________________________________________________________________
қаңтар     268440     22851       1904       -          1904
ақпан      268440     22851       3808      1904        1904
наурыз     268440     22851       5713      3808        1904
сәуiр      274410     23746       7915      5713        2202
мамыр      277992     24284       10118     7915        2203
маусым     280380     24642       12321     10118       2203
шiлде      284783     25302       14797     12320       2476
тамыз      289335     25985       17323     14797       2526
қыркүйек   291589     26323       19792     17323       2469
қазан      298296     27329       22774     19792       2982
қараша     302932     28025       25711     22774       2937
желтоқсан  307260     28674       28674     25711       2963
___________________________________________________________________
Жиыны     307260                 28674                 28674
Ескерту: 1. 7-бағандағы көрсетiлген қайта есептеудiң
коэффициентi айлардың тиiстi күнiн 12 санға
бөлу жолмен есептелген, мысалы, мамырда

например в мае коэффициент равен 2,4 (12:5).
2. В расчете должны использоваться месячные расчетные
показатели, утвержденные Законом о республиканском бюджете
на налоговый год.

коэффициент 2,4 (12:5) тең.
2. Есепте салық жылына арналған республикалық бюджет
туралы Заңмен бекiтiлген айлық есептiк көрсеткiш
пайдаланылуы керек.