Об утверждении Порядка выделения официальных трансфертов (субвенции) нижестоящим бюджетам
Решение акима Кызылординской области от 10 июня 1997 года № 505. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 13 июня 1997 года № 13. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 20 декабря 2004 года № 247
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 20.12.2004 № 247.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 1997 года № 619 и во исполнение пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года № 1737 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1997 год" РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый Порядок выделения официальных трансфертов (субвенций) нижестоящим бюджетам.
2. Установить, что настоящий Порядок распространяется и на Кызылординскую специальную экономическую зону.
Аким Б. Сапарбаев
УТВЕРЖДЕН
решением акима области
от 10 июня 1997 года № 505
ПОРЯДОК
выделения официальных трансфертов (субвенций) нижестоящим бюджетам
1. Настоящий Порядок определяет назначение внутренних официальных трансфертов (субвенций) (далее - трансферты), выделяемых из областного бюджета местным исполнительным органам, а также механизм их предоставления.
2. В целях обеспечения минимально гарантированного уровня социальных услуг в регионах, отстающих по объективным причинам, применяется механизм финансирования в виде трансфертов, обеспечивающих сбалансированность районных (городских) бюджетов
3. Объем трансфертов, предоставляемых в виде субвенций из областного бюджета нижестоящим бюджетам, определяется решением областного маслихата об областном бюджете на соответствующий финансовый год, их назначение - настоящим Порядком.
4. Областное финансовое управление при составлении росписи доходов и расходов областного бюджета распределяет трансферты по месяцам с учетом уровня инфляции и сроков реализации целевых программ.
5. Областным финансовым управлением в соответствии с утвержденным бюджетом, росписью доходов и расходов областного бюджета осуществляется перечисление трансфертов нижестоящим бюджетам по распоряжению начальника управления, определяющему их назначение.
6. Трансферты предоставляются нижестоящим бюджетам в зависимости от состояния следующих показателей:
выполнения плана по общегосударственным налогам и сборам с начала года;
выполнения плана по закрепленным налогам и сборам с начала года;
изменения суммы недоимки по всем налогам и сборам по сравнению с предыдущим месяцем и другие.
Конкретный перечень показателей по каждому району и механизм их применения при выделении трансфертов определяется областным финансовым управлением по согласованию с управлением экономики и торговли, с учетом уровня социально-экономического развития, а также специфики региона.

Төменгi бюджеттерге ресми трансферттер (субвенциялар) бөлу тәртiбiн бекiту туралы
Қызылорда облысы әкімінің 1997 жылғы 10 маусымдағы № 505 шешімі. Қызылорда облысының Әділет басқармасында 1997 жылғы 13 маусымдағы № 13 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2004 жылғы 20 желтоқсандағы № 247 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 20.12.2004 № 247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 22 сәуірдегі № 619 қаулысына сәйкес және "1997 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 31 желтоқсандағы № 1737 қаулысының 3-тармағын орындау үшін ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған төменгі бюджеттерге ресми трансферттер (субвенциялар) бөлу тәртібі бекітілсін.
2. Аталған Тәртіп Қызылорда арнайы экономикалық аймағына да қолданылады деп белгіленсін.
Әкім Б. Сапарбаев
Облыс әкімінің
1997 жылғы 10 маусымдағы
№ 505 шешімімен
бекітілген
Төменгі бюджеттерге ресми трансферттер (субвенциялар) бөлу
ТӘРТІБІ
1. Осы Тәртіп облыстық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарга бөлінетін ішкі ресми трансферттердің (субвенциялардың) (бұдан әрі-трансферттер) нысанасын, сондай-ақ оларды беру тетігін айқындайды.
2. Объективті себептер бойынша артта қалган аймақтарда әлеуметтік қызмет көрсетудің кепілді ең аз деңгейін қамтамасыз ету, сондай-ақ нысаналы жалпымемлекеттік бағдарламаларды аудандық (қалалық) бюджеттерінің тепе-теңдігін қамтамасыз ететін трансферттер түріндегі қаржыландыру тетігі қолданылады.
3. Төменгі тұрған бюджеттерге облыстық бюджеттен субвенция түрінде берілетін трансферттердің көлемі тиісті қаржы жылына арналған облыстық бюджет туралы облыстық мәслихаттың шешімімен, олардың нысанасы – осы Тәртіппен айқындалады.
4. Облыстық қаржы басқармасы облыстық бюджеттің кірістері мен шығыстарының хаттауын жасау кезінде инфляция деңгейін және нысаналы бағдармаларды іске асыру мерзімін ескере отырып, трансферттерді айлар бойынша бөледі.
5. Облыстық қаржы басқармасы облыстық бюджеттің кірістері мен шығыстарының бекітілген хаттауына сәйкес трансферттердің нысанасын айқындайтын басқарма бастығының өкімі бойынша оларды жергілікті бюджеттерге аударады.
6. Трансферттер жергілікті бюджеттерге мынадай көрсеткіштердің жай-күйіне байланысты беріледі:
жалпымемлекеттік салықтар мен алымдар жөніндегі жоспарлардың жыл басынан бастап орындалуы;
жергілікті бюджеттерге бекітілген салықтар мен алымдар бойынша жоспардың жыл басынан бастап орындалуы;
өткен айлармен салыстырғанда барлық салықтар мен алымдар бойынша түспеген төлемдердің сомасының өзгеруі және т. б.
Әр аудан бойынша көрсеткіштердің нақтылы тізбесін және тетігін олардың қолдану облыстық қаржы басқармасы экономика және сауда басқармасымен келісе отырып, аймақтың әлеуметтік-экономикалық даму деңгейін, сондай-ақ ерекшеліктерін ескере отырып белгілейді.

7. Трансферты подлежат секвестрированию в установленном порядке.
8. Областное финансовое управление ежеквартально производит анализ целевого использования выделенных сумм трансфертов и при установлении фактов нецелевого использования имеет право не выделять трансферты, отзывать и запрещать их расходование в размере сумм выявленных нарушений.
9. Областное финансовое управление ежемесячно представляет акиму области и в Министерство Финансов Республики Казахстан информацию об объеме трансфертов, выделенных бюджетам районов.
10. Контроль за целевым и эффективным использованием бюджетных средств, выделяемых в виде трансфертов бюджетам районов осуществляется управлением финансового контроля.

7. Трансферттер белгіленген тәртіппен секвестрлеуге жатады.
8. Облыстық қаржы басқармасы бөлінген трансферт сомаларының мақсатқа сай пайдаланылуына тоқсан сайын талдау жүргізеді және мақсатқа сай пайдаланылмауы фактілері анықталған жағдайда трансферттерді бөлмеуге, қайтарып алуға және оларды анықталған тәртіп бұзушылық сомасының көлемінде жұмсауға тиым салуға құқылы.
9. Облыстық қаржы басқармасы ай сайын облыс әкіміне және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне аудан бюджеттеріне бөлінген трансферттер көлемі туралы ақпарат беріп отырады.
10. Аудан бюджеттеріне трансферттер түрінде белінген бюджет қаражатының максатқа сай және тиімді пайдаланылуына бақылауды қаржы бақылау басқармасы жүзеге асырады.