Об утверждении Порядка взыскания (отзыва) бюджетных средств, использованных не по целевому назначению и применения санкций за несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование бюджетных средств
Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 17 августа 1998г. N 391. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 21.09.1998 г. N 610. Утратил силу - приказом Министерства финансов РК от 12 октября 2000 г. № 434 ~V001285
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемый к настоящему приказу "Порядок взыскания
(отзыва) бюджетных средств, использованных не по целевому назначению и
применения санкций за несвоевременное зачисление (перечисление) и
нецелевое использование бюджетных средств".
2. Считать утратившим силу
V970538_
приказ Министерства финансов
Республики Казахстан от 09.09.97г. N 301.
Министр
Правила
взыскания (отзыва) бюджетных средств, использованных
не по целевому назначению, и применения санкций за
несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое
использование бюджетных средств
1. Общие  положения
1. В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 1994 года N 1526 U941526_ "Об образовании Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" и положением о Департаменте казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 1997 года N 1466 P971466_ органам Казначейства предоставлено право производить взыскание (отзыв) в бюджет в бесспорном порядке с организаций средств, выделенных из республиканского бюджета и использованных ими не по назначению, и применять санкции за несвоевременное зачисление (перечисление) и нецелевое использование бюджетных средств и средств государственных внебюджетных фондов.
2. Осуществление проверок и оформление
их результатов, взыскание (отзыв) бюджетных
средств, использованных не по целевому назначению
2. Органы Казначейства производят проверки денежных документов, связанных с зачислением, перечислением и использованием средств республиканского бюджета.
3. Проверка осуществляется специалистами Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, областными и Алматинским городским управлениями Казначейства по письменному поручению руководителя (приложение N 1).
4. Цель проверки, проводимой органами Казначейства, установить целевое использование организацией выделенных ей бюджетных средств.

Нысанасыз мақсатта пайдаланылған бюджеттік қаражаттарды өндіріп алу (қайтарып алу) және бюджеттік қаражаттарды уақытында есептемегені (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшін санкцияларды қолданудың тәртібін бекіту туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі 1998 жылғы 17 тамыз N 391 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 21.09.1994 ж. тіркелді. Тіркеу N 610. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 12 қазандағы N 434 бұйрығымен. ~V001285
Нысанасыз мақсатта пайдаланылған бюджеттік қаражаттарды өндіріп алу (қайтарып алу) және бюджеттік қаражаттарды уақытында есептемегені (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшін санкцияларды қолданудың тәртібін бекіту туралы
Бұйрық етемін:
1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған "Нысанасыз мақсатта
пайдаланылған бюджеттік қаражаттарды өндіріп алу (қайтарып алу) және
бюджеттік қаражаттарды уақытында есептемегені (аудармағаны) және мақсатсыз
пайдаланғаны үшін санкцияларды қолданудың тәртібі" бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің 1997 жылғы 9
қыркүйектегі N 301
V970538_
бұйрығы күші жойылған деп танылсын.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
1998 жылғы 17 тамыздағы
N 391 бұйрығымен бекітілген
Нысанасыз мақсатта пайдаланылған бюджеттік қаражаттарды өндіріп
алу (қайтарып алу) және бюджеттік қаражаттарды уақытында
есептемегені (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшін
санкцияларды қолдану
ТӘРТІБІ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылығын құру туралы" U941526_ Жарлығына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 қазандағы N 1466 P971466_ қаулысына сәйкес Қазынашылыққа нысанасыз мақсатта пайдаланылған бюджеттік қаражаттарды өндіріп алу (қайтарып алу) және бюджеттік қаражаттар мен мемлекеттік бюджеттен тыс қорлардың қаражаттарын уақытында есептемегені (аудармағаны) және мақсатсыз пайдаланғаны үшін санкцияларды қолдану құқығы берілген.
2. Тексерулерді және олардың нәтижелерін рәсімделуге асыру,
нысанасыз мақсатта пайдаланылған бюджеттік қаражаттарды
өндіріп алу (қайтарып алу)
2. Қазынашылық органдары есептеуге, аударуға және республикалық бюджет қаражаттарын пайдалануға байланысты ақша құжаттарына тексеру жүргізеді.
3. Тексеруді басшының жазбаша тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің, облыстық, Алматы қалалық Қазынашылық басқармаларының мамандары жүзеге асырады (N 1-қосымша).
4. Қазынашылық органдарының жүргізетін тексерулерінің мақсаты-ұйымның оған бөлінген бюджеттік қаражаттарды мақсатты пайдалануын анықтау.

5. По результатам проведенной проверки и при выявлении нарушений, органы Казначейства оформляют Акт проверки целевого использования средств организациями, получающими финансирование из республиканского бюджета (приложение N 2), в трех экземплярах. Акт проверки, составленный и подписанный проверяющим органом, подписывается руководителем проверяемой организации. Возражения, возникшие по Акту проверки со стороны проверяемой организации, должны быть представлены проверяющему органу в письменном виде. При наличии возражений и замечаний руководители ревизуемой организации делают отметку "С возражениями" перед своей подписью на Акте проверки и подтверждают отдельными документами обоснованность возражений. Проверяющий орган рассматривает полученные возражения, при необходимости перепроверяет отдельные факты и дает соответствующие заключения, ссылаясь при этом на представленные документы.
Если в процессе проверки не выявлены нарушения, то результат проверки оформляется справкой в двух экземплярах, один из экземпляров справки передается в проверяемую организацию, другой остается в проверяющем органе Казначейства.
6. Акт проверки составляется в 3-х экземплярах, один передается в проверяемую организацию, второй направляется вышестоящей организации (министерству, ведомству), третий экземпляр остается в проверяющем органе Казначейства.
7. По факту нецелевого использования средств, выделенных из республиканского бюджета, оформляется предписание за подписью руководителя соответствующего органа Казначейства на взыскание в бесспорном порядке сумм по кодам бюджетной классификации: учреждению, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации расходов (приложение N 3).
Нецелевым использованием средств организациями является использование выделенных на определенную специфику экономической классификации расходов средств, на другой вид расходов или на цели, не предусмотренные Казначейским разрешением.
8. Предписание на взыскание (отзыв) сумм нецелевого использования бюджетных средств выписывается в трех экземплярах: первый экземпляр остается в соответствующем органе Казначейства, второй - передается организации, в которой осуществлялась проверка, третий - направляется вышестоящей организации (министерству). Если проверенная организация финансируется через уполномоченный орган, то соответствующий орган Казначейства выписывает дополнительный экземпляр предписания на взыскание сумм нецелевого использования и направляет уполномоченному органу.
9. Регистрация выписанных предписаний на взыскание (отзыв) сумм нецелевого использования бюджетных средств ведется в специальной книге учета (приложение N 4), которая должна быть пронумерована, прошнурована, количество листов заверено подписью руководителя и печатью.

5. Жүргізілген тексерулердің нәтижелері бойынша және тәртіп бұзушылық байқалған жағдайда, Қазынашылық органдары республикалық бюджеттен қаржыландыру алған ұйымдардың қаражаттарды мақсатты пайдалануының Актісін үш дана етіп рәсімдейді (N 2-қосымша). Тексерушілер жасаған және қол қойған Актілерге тексеруші ұйымның басшысы қол қояды. Егер Акт бойынша қарсылықтар болса, олар тексеруші мамандарға жазбаша түрде тапсырылуы тиіс. Қарсылықтар мен ескертпелер болған жағдайда, тексерілген ұйымның басшылары тексеру актісінде өз қолының алдында "қарсылық бар" деген белгі қояды және қарсылықтардың негіздемесін жеке құжаттармен растайды. Тексеруші орган алынған қарсылықтарды қарайды, қажет болған жағдайда жекелеген фактілерді қайта тексереді және бұл ретте тапсырылған құжаттарға сүйене отырып тиісті қорытынды береді.
Егер тексеру барысында тәртіп бұзушылық ашылмаса, онда тексерудің нәтижесі екі дана анықтамамен рәсімделеді, анықтаманың бір данасы тексеруші ұйымға беріледі, басқасы Қазынашылықтың тексеруші органында қалады.
6. Тексеру Актісі үш дана етіп жасалады, бір данасы тексеруші ұйымға беріледі, екіншісі-жоғары тұрған ұйымға жіберіледі, үшінші данасы Қазынашылықтың тексеруші органында қалады.
7. Республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттарды мақсатсыз пайдалану фактісі бойынша бюджеттік сыныптаманың: мекеменің, бағдарламаның, ішкі бағдарламаның, шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелік кодтары (N 3-қосымша) бойынша сомаларды даусыз тәртіппен өндіріп алуға Қазынашылықтың тиісті органдары басшыларының қолымен нұсқама рәсімделеді.
Ұйымдардың қаражаттарды нысанасыз (мақсатсыз) пайдаланылуы шығыстардың экономикалық сыныптамасының белгілі бір ерекшелігіне, Қазынашылық шешімдерімен көзделмеген шығыстардың басқа түрлеріне немесе мақсатқа арналып бөлінген қаражаттар болып табылады.
8. Мақсатсыз пайдаланылған сомаларды өндіріп алуға (қайтарып алуға) арналған нұсқамалар үш данада жазылады: бір данасы Қазынашылықтың тиісті органында қалады, екіншісі - тексеру жүргізілген ұйымға тапсырылады, үшіншісі - жоғары тұрған ұйымға жіберіледі. Егер тексерілген ұйым уәкілетті орган арқылы қаржыландырылса, онда Қазынашылықтың тиісті органы мақсатсыз пайдаланылған соманы өндіріп алуға арналған нұсқаманың қосымша данасын жазып, уәкілетті органға жібереді.
9. Бюджеттік қаражаттардың мақсатсыз пайдаланылған сомасын өндіріп алуға жазылған нұсқаманы тіркеу арнаулы есепке алу кітабында жүргізіледі (N 4-қосымша), ол нөмірленген, жіппен тігілген және парақтарының саны басшының қолымен және мөрмен расталғаны болуы тиіс.

10. Одновременно с регистрацией предписаний формируется Уведомление- реестр (приложение N 6), которое, в свою очередь, к 10-му числу каждого месяца, следующего за отчетным, соответствующие органы Казначейства представляют в Управление по контролю кассового исполнения бюджета Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан. Уведомление-реестр после регистрации в Управлении по контролю кассового исполнения бюджета направляется в Управление исполнения республиканского бюджета Департамента Казначейства Министерства финансов.
11. Управление исполнения республиканского бюджета Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, получив Уведомление реестр по областям, составляет к 15-му числу каждого месяца сводное Уведомление-реестр по республике в разрезе главных распорядителей лимитов (приложение N 6), представляет на подпись директору Департамента Казначейства, один его экземпляр направляет Управлению по контролю кассового исполнения бюджета и ставит в известность Бюджетный Департамент и соответствующие его отраслевые управления (путем предоставления им копий сводного Уведомления-реестра) об отзыве в бесспорном порядке сумм в объемах их нецелевого использования.
В случае получения уведомлений-реестров после 15-го числа текущего месяца Управление исполнения республиканского бюджета включает их в сводное уведомление-реестр следующего месяца.
12. Департамент Казначейства Министерства финансов, по данным сводного Уведомления реестра, выписывает казначейское разрешение (отзыв) (форма 1-о), указывая в графах 3 "Предварительное разрешение", 4 "Текущее разрешение" и 5 "Разрешено с начала года" суммы отзываемых лимитов по каждому учреждению, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации. Каждому выписанному казначейскому разрешению (отзыв) присваивается последующий порядковый номер. При этом в форме документа указываются только те специфики, по которым проводился отзыв.
13. После получения казначейского разрешения (отзыв)(форма 1-о) главный распорядитель лимитов выдает подведомственной организации, получившей предписание на взыскание (отзыв) в бюджет сумм нецелевого использования, разрешение министерства (отзыв) (форма 2-о) и указывает в графах 3 "Предварительное разрешение", 4 "Текущее разрешение" и 5 "Разрешено с начала года" суммы отзываемых лимитов по каждому учреждению, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации. Каждому выписанному разрешению министерства (отзыв) присваивается последующий порядковый номер. При этом в форме документа указываются только те специфики, по которым проводился отзыв.

10. Бір мезгілде нұсқамаларды тіркеумен бірге Хабарлама-тіркелім жасалады (N 6-қосымша), оны өз кезегінде есепті айдан кейінгі әрбір айдың 10-ына дейін Қазынашылықтың тиісті органдары Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің Бюджеттің кассалық орындалуын бақылау жөніндегі басқармасына тапсырады. Хабарлама-тіркелім Бюджеттің кассалық орындалуын бақылау жөніндегі басқармада тіркелген соң Республикалық бюджеттің атқарылуы басқармасына жіберіледі.
11. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің Республикалық бюджетін атқарылуы басқармасы облыстар бойынша Хабарлама-тіркелімді алып, әрбір айдың 15-іне дейін Қазынашылық департаментінің директорына республика бойынша бөлінген жиынтық Хабарлама-тіркелім жасайды (N 6-қосымша), оның бір данасын Бюджеттің кассалық орындалуын бақылау жөніндегі басқармаға тапсырады және Бюджеттік департаментті және оның тиісті салалық басқармаларын (оларға жиынтық Хабарлама-тіркелімнің көшірмелерін беру жолымен) мақсатсыз пайдаланудың көлеміндегі сомалардың даусыз тәртіппен өндіріп алынатыны туралы хабардар етеді.
Хабарлама-тіркелім ағымдағы айдың 15-інен соң алынған жағдайда Республикалық бюджетті орындау жөніндегі басқарма оларды келесі айдың жиынтық Хабарлама-тіркеліміне енгізеді.
12. Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаменті жиынтық Хабарлама-тіркелімнің деректері бойынша 3 "Алдын ала рұқсат", 4 "Ағымдағы рұқсат" және 5 "Жыл басынан рұқсат етілген" бағандарында әрбір мекеме, бағдарлама, ішкі бағдарлама, экономикалық сыныптама ерекшелігі бойынша қайтарып алынатын лимиттердің сомасын көрсете отырып қазынашылық рұқсатты (қайтарып алуды) (1-о нысан) жазып береді. Жазып берілген әрбір қазынашылық рұқсатқа реттік тәртіп нөмірі беріледі. Бұл орайда, құжаттың нысанында қайтарып алу жүргізілген ерекшеліктер ғана көрсетіледі.
13. Қазынашылық рұқсатты (1-о нысан) алғаннан кейін министрлік мақсатсыз пайдаланылған сомаларды бюджетке өндіріп алу (қайтарып алу) үшін нұсқама алғаннан кейін министрліктің (2-о нысан) рұқсатына оны ведомостволық бағынысты ұйымдарға береді және әр мекеме, бағдарлама, ішкі бағдарлама, экономикалық сыныптаманың ерекшеліктері бойынша қайтарып алынатын лимиттердің сомалары 3 "Бұрын рұқсат етілген", 4 "Рұқсат етілген" және 5 "Жыл басынан бері рұқсат етілген" деген бағандарда көрсетіледі. Министрліктің жазып берілген әр рұқсатына кезекті рет саны беріледі. Бұл ретте құжат нысанында ол бойынша қайтарып алу жүргізілген ерекшеліктер ғана көрсетіледі.

14. Получив разрешение министерства (отзыв), соответствующий орган Казначейства делает отметку о проведенном взыскании (отзыве) в графах 6 и 7 книги учета (приложение N 4).
15. В случае, если организация, не состоящая на республиканском бюджете, но получившая из него финансирование, использовала бюджетные средства не по целевому назначению, органы Казначейства на основании Акта проверки выписывают Распоряжение (приложение N 5) на взыскание в бюджет в бесспорном порядке средств с ее расчетного счета и также регистрируют его в книге учета (приложение N 4).
16. Указанные распоряжения передаются органами Казначейства в учреждения банков для взыскания средств в республиканский бюджет.
17. По получении от учреждений банков распоряжений с отметкой банка о произведенном списании средств в бюджет также делается отметка о выполнении распоряжения в графах 6 и 7 "Отметка о проведенном взыскании (отзыве) в текущем году" книги учета (приложение 4).
18. Суммы, взысканные в доход республиканского бюджета с юридических лиц, зачисляются на категорию 2 "Неналоговые поступления", класс 05 "Прочие неналоговые поступления", подкласс 1 "Прочие неналоговые поступления", специфику 09 "Прочие неналоговые доходы".
19. В случае выявления фактов нецелевого использования бюджетных средств в конце декабря текущего года выписанные предписания на взыскание (отзыв) регистрируются в графе 5 книги учета (приложение 4) и при непогашении их переносятся переходящим остатком на следующий год в графу 4, которая должна соответствовать суммам графы 8 по учетным операциям текущего года.
3. Порядок применения санкций за несвоевременное
зачисление (перечисление) и нецелевое
использование бюджетных средств
20. Органы Казначейства при установлении проверкой денежных и других документов, связанных с зачислением, перечислением и использованием средств республиканского бюджета и государственных внебюджетных фондов, случаев несвоевременного зачисления средств в доход республиканского бюджета и государственные внебюджетные фонды, или средств, перечисляемых из республиканского бюджета и государственных внебюджетных фондов на счета получателей в соответствующие банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также случаев нецелевого использования средств республиканского бюджета и государственных внебюджетных фондов по вине должностных лиц, оформляют протокол о наложении административных взысканий, предусмотренных законодательством Республики Казахстан (приложение N 8).
21. На основании протокола о наложении административных взысканий оформляется постановление по делу об административном правонарушении (приложение N 7), и суммы административных взысканий в виде штрафа отражаются в книге учета.

14. Министрліктің рұқсатын алғаннан кейін, бюджеттік қаражаттарды Қазынашылықтың тиісті органы есеп кітаптың 6 және 7-бағандарына (N 4-қосымша) өндіріп алу (қайтарып алу) туралы белгі жасайды.
15. Егер ұйым, кәсіпорын бюджеттік қаражаттарды нысаналы мақсатқа пайдаланбаса Қазынашылық органдары Тексеру актісі негізінде шот қаражаттарын дау тудырмайтын тәртіпте бюджетке өндіріп алу үшін Өкім (N 5- қосымша) жазып береді және есеп кітабына (N 4-қосымша) тіркейді.
16. Көрсетілген өкімді Қазынашылық органдары республикалық бюджет қаражаттарын өндіріп алу үшін банк мекемелеріне береді.
17. Бюджет қаражаттарын есептен шығарғаны туралы банктің белгі жасаған өкімін банк мекемелерінен алғаннан кейін есеп кітабының (N 4- қосымша) 6 және 7 "Ағымдағы жылы жасалған өндіріп алу (қайтарып алу) туралы белгі" бағандарына өкімнің орындалуы туралы белгі жасалады.
18. Шаруашылық жүргізуші субъектілерден республикалық бюджет кірісіне өндіріп алынған сомалар 2 "Салық салынбайтын түсімдер" санатына, 05 "Басқа да салық салынбайтын түсімдер" сыныбына, 1 "Басқа да салық салынбайтын түсімдер" ішкі сыныбына, 09 "Басқа да салық салынбайтын кірістер" ерекшелігіне есептеледі.
19. Бюджет қаражаттарын мақсатсыз пайдаланған фактілер анықталған жағдайда өндіріп алуға (қайтарып алуға) арналып жазып берілген нұсқама ағымдағы жылдың желтоқсанының соңында есеп кітабының (N 4-қосымша) 5-бағанында тіркеледі және олар жабылмаған жағдайда қалған қалдықтармен келесі жылға 4-бағанға көшіріледі, ол ағымдағы жылдың есептік операциялары бойынша 8-бағанның сомасына сәйкес болуы керек.
3. Бюджеттік қаражаттарды уақытында есептемегені (аудармағаны)
және мақсатсыз пайдаланғаны үшін санкцияларды қолдану тәртібі
20. Қазынашылық органдары республикалық бюджеттің және мемлекеттік бюджеттен тыс қорлардың қаражаттарын есептеуге, аударуға және пайдалануға байланысты ақша және басқа құжаттарды тексеруді республикалық бюджет және мемлекеттік бюджеттен тыс қорлардың кірісіне қаражаттарды немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын тиісті банктер немесе ұйымдардағы алушының шотына республикалық бюджеттен және мемлекеттік бюджеттен тыс қорлардан аударылатын қаражаттарды уақытында есептемеген, сондай-ақ республикалық бюджеттің және мемлекеттік бюджеттен тыс қорлардың қаражаттары лауазымды адамдардың кінәсінен мақсатсыз пайдаланылған жағдайларда Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген әкімшілік шара қолдану туралы хаттама ресімдейді (N 8-қосымша).
21. Әкімшілік шара қолдану туралы хаттама негізінде әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша қаулы ресімделеді (N 7-қосымша) және айыппұл түріндегі әкімшілік шараның сомасы есеп кітабында көрсетіледі.

22. Административные штрафы за несвоевременное зачисление или нецелевое использование бюджетных средств, взысканные в доход республиканского бюджета, зачисляются на категорию 2 "Неналоговые поступления", класс 03 "Поступления по штрафам и санкциям", подкласс 1 "Поступления по штрафам и санкциям", специфику 01 "Административные штрафы и иные санкции (кроме налагаемых налоговыми органами по сокрытым налогам).
23. Постановление об административном правонарушении или иное решение органов Казначейства могут быть обжалованы в вышестоящий орган (вышестоящему должностному лицу) в судебные органы.
24. Жалоба на постановление об административном взыскании может быть подана в течение десяти дней со дня вынесения постановления, которая рассматривается органами Казначейства в десятидневный срок со дня ее поступления.
25. Данный Порядок распространяется на все организации, использующие бюджетные средства, вне зависимости от их форм собственности по нарушениям, состоявшимся после прохождения государственной регистрации данных правил.
4. Бухгалтерский учет и отчетность
26. В бюджетных организациях результаты по суммам произведенного отзыва (взыскания) отражаются как финансирование за счет средств республиканского бюджета: для министерств (ведомств) - на основании полученного от Департамента Казначейства казначейского разрешения, для их подведомственных бюджетных организаций - на основании полученных ими разрешений министерства (ведомства) или разрешений нижестоящих распорядителей бюджетных средств. При этом указанные суммы отзыва (взыскания) отражаются по дебету субсчета 095 "Счет для учета отозванных (взысканных) средств нецелевого использования" и кредиту субсчета 230 "Финансирование из бюджета на расходы организаций и другие мероприятия" или субсчета 140 "Расчеты по финансированию из бюджета на расходы организаций и другие мероприятия". Одновременно производится вторая запись с отражением по дебету субсчета 200 "Расходы по бюджету на содержание организаций и другие мероприятия" и кредиту субсчета 095. По окончании финансового года списание заключительными оборотами произведенных расходов проводится бухгалтерской записью по дебету субсчета 230 или 140 и кредиту субсчета 200.
27. В отчетности об исполнении сметы расходов и использовании бюджетных ассигнований для бюджетных организаций устанавливается следующий порядок отражения взысканных в республиканский бюджет сумм, использованных не по целевому назначению.
В форме 2 - отзыв (код 0603008) в графах 5 "Разрешено с начала года" и 7 "Фактические расходы" отражаются результаты по суммам произведенного отзыва (взыскания). В форме 1 (код 0503001) "Баланс исполнения сметы расходов" в справке о движении сумм финансирования из бюджета по строке 951 "Отзыв" указывается сумма примененной санкции.
В представляемой к бухгалтерскому отчету об исполнении сметы расходов пояснительной записке бюджетным организациям следует указывать сумму взысканных (отозванных) в бесспорном порядке в бюджет средств, выделенных из республиканского бюджета и использованных не по назначению.
Областные и Алматинское городское управления Казначейства ежеквартально к 7 числу месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в Управление по контролю за исполнением бюджета информацию о проделанной работе по контролю за целевым использованием бюджетных средств, выделенных из республиканского бюджета, в которой отражаются часто встречающиеся факты нецелевого использования бюджетных средств с указанием должностного лица, по вине которого они допущены, причины, обусловившие нарушения, принятые меры к восстановлению средств, использованных не по целевому назначению, в том числе с указанием сумм, восстановленных в ходе проверок.
В представляемом в Бюджетный Департамент ежемесячном отчете об
исполнении республиканского бюджета (форма 2) в графах 5 "Всего" и 8
"Отзыв" отражаются результаты по суммам произведенного отзыва (взыскания)
по каждой функциональной группе, учреждению, программе, подпрограмме,
специфике расходов экономической классификации.
Приложение N 1
Поручение
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан "Об
образовании Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" от
27 января 1994г. N 1526, Положением о Департаменте Казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением
Правительства Республики Казахстан от 30.10.1997г. N 1466 областное
(Алматинское городское) управление казначейства по _______________________
области поручает проведение проверки денежных документов, связанных с
зачислением, перечислением и использованием финансовых ресурсов
Правительства в __________________________________________________________
(наименование министерства, ведомства,
_________________________________________________________________________,
бюджетной организации, предприятия, банка и т.д.)
следующим специалистам:
1.
____________________________________________________________________
2.
____________________________________________________________________
3.
____________________________________________________________________
(Ф.И.О., занимаемая должность)
Руководитель казначейства______________________________________
(подпись)
Приложение N 2
Схема акта
проверки целевого использования средств организациями,
получающими финансирование из республиканского бюджета, в
___________________________________________________________________________
(наименование проверяемой организации)
"_____"______________
______г.
___________________________________________________________________________
(наименование  органа казначейства, должность, Ф.И.О. лиц,
___________________________________________________________________________
в присутствии которым поручено проводить проверку)
___________________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. специалистов проверяемой  организации)
произведена проверка целевого использования денежных средств, выделяемых
из республиканского бюджета, в ____________________________________________
(наименование  организации)
Проверка осуществлялась на основании поручения казначейства N_________
от "_____"______________ _____г. и с ведома _______________________________
(должность, Ф.И.О. руководителя
___________________________________________________________________________
проверяемой организации)
за период с "__________" по" __________" ____г. Проверка начата ___________
окончена ______________.
Проверкой охвачены следующие документы (указать перечень проверенных
документов)________________________________________________________________
__________________________________________________________________________.
В результате проверки выявлены следующие нарушения в целевом
использовании средств республиканского бюджета (приводится анализ
проверенных документов, конкретное и последовательное изложение выявленных
нарушений в использовании бюджетных средств, законодательства, инструкций,
методических указаний и других нормативных документов с указанием лиц,
допустивших такие нарушения):
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Подписи:
Орган Казначейства                 ________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Руководитель проверяемой организации ______________________________________
(Ф.И.О.)
Приложение N 3
Предписание
"_____"____________ _____г.              Выдано на основании Акта проверки
N_______                                 _________________________________
(наименование проверяемой
организации)
от "_____"_________ ____г. N____
В соответствии с пунктом 3 Указа Президента Республики Казахстан от
27 января 1994г. N 1526 "Об образовании Казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан", пунктом 7 Положения о Департаменте Казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением
Правительства Республики Казахстан от 30.10.1997г. N 1466 и на основании
Акта проверки, указанного выше, произвести взыскание (отзыв) в бесспорном
порядке в бюджет средств, выделенных из республиканского бюджета и
использованных не по назначению.
___________________________________________________________________________
Код бюджетной классификации                     !       Сумма
(учреждение, программа, подпрограмма, специфика)!     (цифрами)
________________________________________________!__________________________

22. Бюджет қаражаттарын уақытылы есептемегені үшін республикалық бюджет кірісіне өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар 2 "Салық салынбайтын түсімдер" санатына, 03 "Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсімдер" сыныбына, 01 "Әкімшілік айыппұлдар мен өзге де айыппұлдар (салық органдарының салықтарын жасырғандарға салатын салықтарынан басқалары)" ерекшелігіне есептеледі.
23. Қазынашылық органдарының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы қаулысы немесе өзге де шешімдері жоғары тұрған органдарға (жоғары тұрған лауазымды тұлғаға) немесе сот органдарына шағым жасалуы мүмкін.
24. Әкімшілік шара туралы қаулыға қаулы шығарылған күннен бастап он күн ішінде шағым берілуі мүмкін, оны Қазынашылық органдары түскен күннен бастап он күн мерзімде қарастырады.
25. Осы Тәртіп осы тәртіптер мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін болған тәртіп бұзушылықтар бойынша олардың меншік нысанына тәуелсіз, бюджет қаражаттарын пайдаланатын барлық ұйымдарға қолданылады.
4. Бухгалтерлік есеп және есептеме
26. Жасалған қайтарып алу (өндіріп алу) сомалары бойынша нәтижелер бюджеттік ұйымдарда республикалық бюджет қаражаттары есебінен қаржыландыру ретінде көрініс табады: министрлік (ведомоство) үшін - Қазынашылық департаментінен алынған қазынашылық рұқсат негізінде, олардың ведомостволық бағынысты ұйымдар үшін - олар алған министрлік (ведомоство) рұқсаты немесе бюджет қаражаттарын төменгі тұрған таратушылардың негізінде. Бұл ретте қайтарып алудың (өндіріп алудың) көрсетілген сомалары 095 "Мақсатсыз пайдаланылған қайтарып алынған (өндіріп алынған) қаражаттардың есебіне арналған шот" қосалқы шоттың дебетінде және 230 "Мекеменің шығыстарына және басқа шараларға арналып бюджеттен қаржыландыру" қосалқы шотының немесе 140 "Мекеменің шығыстарына және басқа шараларға арналып бюджеттен қаржыландыру бойынша есептемелер" қосалқы шотының кредитінде көрініс табады. Сонымен бірге 200 "Мекемені ұстауға және басқа шараларға арналған бюджет бойынша шығыстар" қосалқы шоттың дебеті бойынша көрсетіліп екінші жазба жасалады. Қаржы жылы аяқталғанда жасалған шығындардың қорытынды айналымдарын есептен шығару 230 немесе 140 қосалқы шот дебеті және 200 қосалқы шоттың кредиті бойынша бухгалтерлік жазба жасалады.
27. Мекемелердің шығыс сметаларын пайдалану және бюджеттік ұйымдар үшін бюджеттік қаражаттарды пайдалану туралы есептемеде нысанасыз мақсатта пайдаланылған сомаларды республикалық бюджетке өндіріп алуды көрсетудің мынадай тәртібі көрсетіледі.
2-нысанда - 5 "Жыл басынан бері рұқсат етілген" деген бағанында қайтарып алу (коды 0603008) және 7 "Нақтылы шығыстар" жасалған қайтарып алу (өндiрiп алу) сомалары бойынша нәтижелерi көрiнiс табады. 1 "Шығыстар сметаларын пайдалану балансы" нысанында (коды 0503001) 951 "Қайтарып алу" жолы бойынша бюджеттен қаржыландырылатын сомалардың қозғалысы туралы анықтамада қолданылған санкциялардың сомалары көрсетіледі.
Шығыстар сметаларының атқарылуы туралы ұсынылған бухгалтерлік есептеменің түсіндірме жазбасында бюджеттік ұйымдар республикалық бюджеттен бөлінген және мақсаты бойынша пайдаланылмаған қаражаттарды бюджетке даусыз тәртіпте өндіріп алынған (қайтарып алынған) сомаларды көрсету керек.
Қазынашылықтың облыстық (Алматы қалалық) басқармалары келесі есепті кезеңдегі айдың 7-күніне тоқсан сайын оған жол берген лауазымды адамдарды, себебін, орын алған тәртіп бұзушылықты, нысаналы мақсат бойынша пайдаланылмаған қаражаттарды қалпына келтіруге қолданылған шараларды көрсете отырып, оның ішінде тексеріс барысында қалпына келтірілген сомаларды көрсете отырып бюджет қаражаттарын мақсатсыз пайдаланудың жиі кездесетін фактілерін көрсете отырып, республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік қаражаттардың мақсаты пайдаланылуы үшін бақылау бойынша жасалған жұмыстар туралы ақпаратты Бюджеттің атқарылуына бақылау жасау жөніндегі
басқармаға ұсынады.
Бюджеттік департаментке ұсынылатын республикалық бюджеттің атқарылуы
туралы ай сайынғы есептеме (2-нысан) 5 "Барлығы" және "Қайтарып алу
бағандарында әр функционалдық топ, мекеме, бағдарлама, ішкі бағдарлама,
экономикалық сыныптама ерекшелігі бойынша қайтарылып алынған (өндіріліп
алынған) сомалардың нәтижелері көрініс табады.
N 1-қосымша
ТАПСЫРМА
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1997 жылғы 26 маусымдағы
N 192 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің 1994
жылғы 27 қаңтардағы N 1526
U941526_
Жарлығына, Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаменті туралы Ережесіне сәйкес
___________облысы бойынша облыстық (Алматы қалалық) қазынашылық басқармасы
___________________________________________________________________________
(министрлiктiң, ведомоствоның,
______________________________________________________________________-тегі
бюджеттік ұйымның, кәсіпорынның, банктің және т.б. атауы)
Үкіметтің қаржылық ресурстарын есептеуге, аударуға және пайдалануға
байланысты ақшалай құжаттарға тексеру жүргізуді мынадай мамандарға
тапсырады
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
(аты-жөні, атқаратын қызметі)
Қазынашылық басшысы _________________________________________________
(қолы)
N 2-қосымша
Республикалық бюджеттен қаржы алатын ұйымдардың
қаражаттарын арнаулы мақсатқа пайдалануға тексерудің
АКТ ТӘСІМІ
______ж."______"___________
________________________________________________________________________
(тексерiлетiн ұйымның атауы)
___________________________________________________________________
(қазынашылық органының атауы, тексеру жүргізу тапсырылған
___________________________________________________________________
тұлғаның лауазымы, аты-жөні)
___________________________________________________________қатысуымен
(тексерілетін ұйым мамандарының лауазымы, аты-жөні)
______________________________________________________-да республикалық
(ұйымның атауы)
бюджеттен бөлінген ақшалай қаражаттарды арнаулы мақсатқа
пайдаланылуына тексеру жүргізілді.
Тексеру қазынашылықтың  _________ж. "______"_______________   N______
тапсырмасының негізінде және _______ж. ________________-дан
"______________"ға дейінгі кезең аралығындағы________________________
(тексерілетін ұйым
_____________________________________________________________________
басшысының аты-жөні, лауазымы)
келісіммен жүзеге асырылды. Тексеру_________басталып,_______ аяқталды.
Тексеру мынадай құжаттарды қамтыды (тексерілген құжаттардың тізбесін
көрсету)
____________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
Тексеру нәтижесінде республикалық бюджет қаражаттарын арнаулы
мақсатқа пайдалануда мынадай тәртіп бұзушылықтар ашылды (тексерілген
құжаттарға талдау, бюджеттік қаражаттарды, заңдарды, нұсқаулыққа,
әдістемелік нұсқауға және басқа да нормативтік құжаттарды пайдалануда
мұндай тәртіп бұзушылықтарды жіберген тұлғаларды көрсетіп, ашылған тәртіп
бұзушылықтарды нақтылы және одан әрі мазмұндау келтіріледі):
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Қолдары:
Қазынашылық органы                  ________________________
(лауазымы, аты-жөні)
Тексерілген ұйымның басшысы         ________________________
(аты-жөні)
N 3-қосымша
ҚР Қаржы министрлігінің
Қазынашылық департаменті
НҰСҚАМА
199__жылғы "_____"__________       Тексеру актісінің негізінде берілді
N_____
______________________________________
(тексерілетін ұйымның атауы)
___________________оның коды
199____жылғы "___"___________
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылығын құру
жөніндегі" Қазақстан Республикасы Президентінің 1994 жылғы 27 қаңтардағы N
1526 Жарлығының 3-тармағында, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы
30 қазандағы N 1466 Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
Қазынашылық департаменті туралы ережесінің 7-тармағына сәйкес және
жоғарыда көрсетілген Тексеру актісінің негізінде республикалық бюджеттен
бөлінген және мақсатсыз пайдаланылған бюджет қаражаттарын даусыз тәртіппен
өндіріп алуды (қайтарып алуды) жүргізілсін.
____________________________________________________________________
|     Бюджеттік сыныптама коды                    |     Сомасы       |
| (мекеме, бағдарлама, ішкі бағдарлама, ерекшелік)|    (санмен)      |
|_________________________________________________|__________________|

1                         !          2
________________________________________________!__________________________
Всего сумма
___________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Руководитель Казначейства ______________________________
(подпись)
Приложение N 4
Книга
учета средств республиканского бюджета,
использованных не по целевому назначению,
и контроля за взысканием (отзывом) их в
бесспорном порядке в бюджет
___________________________________________________________________________
N !Наименование!Код расхода бюджет-!Сумма на начало года!Выявленные суммы
за-!проверяемой !ной классификации, !недовзысканная в    !нецелевого
пи-!организации !по которому выявле-!прошлом году. Дата и!использования в
си !(с указанием!но нецелевое       !N предписания,      !текущем году,
!кода - для  !использование      !распоряжения        !подлежащие
!бюджетной   !                   !                    !взысканию(отзыву)
!организации,!                   !                    !Дата и N предпи-
!банковских  !                   !                    !сания, распоря-
!реквизитов -!                   !                    !жения
!для хозяйст-!                   !                    !
!вующих      !                   !                    !
!субъектов)  !                   !                    !
___!____________!___________________!____________________!________________
_1_!_____2______!_________3_________!_________4___________!________5_______
(продолжение таблицы)
__________________________________________________________
Отметка о проведенном взыскании  ! Остаток невзысканных !
(отзыве) в текущем году           ! (отозванных) сумм,   !
__________________________________! переходящих на       !
Сумма ! Дата и N документа       !следующий год. Дата   !
!(разрешение, распоряжение)!и N предписания,      !
!                          !распоряжения          !
_______!__________________________!______________________!
___6___!_____________7____________!___________8__________!
Приложение N 5
Поступило в банк плательщика
Распоряжение N   _______
________________19__г.
Плательщик                               Дебет           Сумма
Код РНН________________
Банк плательщика
сч.N_______________________________
Код_____________Кредит________________
Получатель_______________________________
(наименование бюджета и наимено-
_________________________________________
сч.N______________________________
вание налоговой инспекции, администриру-
_________________________________________
рующей эти доходы)
Банк получателя
в гор.________________Код_____________
сч.N______________________________
Сумма прописью                                 Пеня за ______ дней
из ______% тенге__________
___________________________________________________________________________
Вид налога    !Категории!Класс!Подкласс!Специфика!Сумма!Сумма с пеней!
и срок платежа!         !     !        !         !     !             !
______________!_________!_____!________!_________!_____!_____________!_____
______________!_________!_____!________!_________!_____!Вид операции !_____
______________!_________!_____!________!_________!_____!Назначение   !
______________!_________!_____!________!_________!_____!платежа      !_____
______________!_________!_____!________!_________!_____!Код бюджетной!
!         !     !        !         !     !классификации!
______________!_________!_____!________!_________!_____!очередного   !
______________!_________!_____!________!_________!_____!платежа______!_____
Подписи                                  Проведено банком
(налоговой инспекции, казначейства,            "___"____________19__г.
финансового органа)                                 Подписи банка
Приложение N 6
Уведомление-реестр
на суммы, подлежащие взысканию (отзыву)
в бесспорном порядке
за ____________________ месяц ______г.
Областное (Алматинское городское) управление казначейства по _________
______________ области уведомляет Департамент Казначейства Министерства
финансов Республики Казахстан о том, что при проведении проверок
использования средств республиканского бюджета выявлены факты нецелевого
их использования, по которым надлежит взыскать (отозвать) в бесспорном
порядке средства со следующих организаций.
___________________________________________________________________________
Наименование ! Код организации ! Код бюджетной ! Сумма, !
бюджетной    ! (согласно       ! классификации ! тенге  !
организации, !справочнику)     !(учреждение,   !        !
предприятия  !                 !программа,     !        !
(наименование!                 !подпрограмма,  !        !
министерства,!                 !специфика)     !        !
ведомства)   !                 !               !        !
______________!_________________!_______________!________!_________________
______1_______!_________2_______!_______3_______!____4___!________5________
______________!_________________!_______________!________!_________________
______________!_________________!_______________!________!_________________
______________!_________________!_______________!________!_________________
______________!_________________!_______________!________!_________________
______________!_________________!_______________!________!_________________
Общая
сумма____________________________________________________________
_________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Руководитель Казначейства___________________________________
(подпись)
Дата
Приложение N 7
Департамент Казначейства
Министерства финансов РК
Постановление N
по делу об административном правонарушении
"_____"_____________199 г.   ___________________________________
(место вынесения постановления)
Рассмотрев материалы о нарушении использования бюджетных средств
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
работающим (ей)_________________________________________________
(должность, место работы)
установил ______________________________________________________
(существо нарушения, установленного при рассмотрении дела)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Руководствуясь Кодексом об административных правонарушениях и статьей
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Приложение N 8
Протокол N
о наложении административных взысканий
"______"_________199 г.
____________________________________________________
(место составления протокола)
при проверке
_______________________________________________________________
(наименование юридического лица)
установлено
________________________________________________________________
(подробный состав нарушения)
Указанные нарушения допущены: _____________________________________________
___________________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, место работы, адрес, место жительства)
Руководствуясь действующим административным законодательством, предлагаем
взыскать в виде штрафа
с_________________________тыс.тенге________________________________________
(Ф.И.О нарушителя)                       (сумма прописью)
Руководитель финоргана
М.П.
Нарушителю разъяснены его права и обязанности, предусмотренные
Кодексом об административных правонарушениях
___________________________________________________________________________
(должность нарушителя) (подпись) (фамилия и инициалы)
Протокол направлен в_______________________________________________________
(наименование органа Казначейства)
"______"__________199 г.
Второй экземпляр протокола получил_________________________________________
(Ф.И.О. руководителя юридического лица)
Приложение N 9
Книга учета
штрафных санкций за несвоевременное зачисление
(перечисление) и нецелевое использование бюджетных средств
___________________________________________________________________________
N !Наименование ! Дата!Вид нарушения!Сумма админист- !Взыскано !Примечание
п/п!организации. !     !             !ративного штрафа!         !
!Ф.И.О. долж- !     !             !                !         !
!ностного лица!     !             !                !         !
___!_____________!_____!_____________!________________!_________!__________
(Корректор: И.Склярова
Специалист: Л.Цай
18.12.98г.)

|                   1                             |        2         |
|_________________________________________________|__________________|
Сомасы                                                       барлығы
________________________________________________________
______________________________________________________________________
(цифрмен және сөзбен)
Қазынашылықтың басшысы                            _______________
(қолы)
N 4-қосымша
Арнаулы мақсатсыз пайдаланылған республикалық бюджет қаражаттарының
есеп және оларды бюджетке даусыз тәртіпте өндіріп алуға
(қайтарып алуға) бақылау жасау
КІТАБЫ
__________________________________________________________________________
|Жа  | Тексерілетін ұйымның  | Мақсатсыз пайдалану  | Өткен жылы өндіріп
|зба | атауы (бюджеттік ұйым | анықталған бюджеттік |  алынбаған жыл
| N  | үшін кодын,           | сыныптама            | басындағы сома
|____|_______________________|______________________|_____________________
|    | шаруашылық жүргізуші  | шығыстарының коды    | Нұсқаманың, өкімнің
|    | субъектілер үшін банк |                      | уақыты және N
|    | реквизиттерін көрсету)|                      |
|____|_______________________|______________________|_____________________
| 1  |           2           |          3           |          4
|____|_______________________|______________________|_____________________
_________________________________________________________________________
|  Өндіріп алуға   |    Өткен жылы өндіріп      |    Келесі жылға
|(қайтарып алуға)  | алуды (қайтарып алуды)     | қалдырылған өндіріп
|  жататын өткен   |  жүргізу туралы белгі      |     алынбаған
|__________________|____________________________|_______________________
| жылы мақсатсыз   |           |                | (қайтарып алынбаған)
| пайдаланылған    |           | Уақыты және    |  соманың қалдығы
| ашылған сомалар  |  Сомасы   |      N         | Нұсқаманың, өкімнің
| Нұсқаманың,      |           |(нұсқаманың,    |  уақыты және N
| өкімнің          |           | өкімнің)       |
| уақыты және N    |           |                |
__________________|___________|________________|________________________
|        5         |     6     |       7        |            8
__________________|___________|________________|_______________________
N 5-қосымша
__________________________
|(Төлеушінің банкіне түсті)|                     ___________________
|__________________________|      ӨКІМ N        |___________________|
199__ж.______________
Төлеуші                                     Дебет         Сомасы
____________________                      ___________________________
|СТТН коды           |                     |        |
|____________________|         ____________|Шот N   |_________________
Төлеушiнiң банкi             |            |        |
|Коды        |Несие   |
|____________|________|
|        |
Алушы________  ____________________________|        |
(бюджеттің атауы және осы   |        |
кірістерді)          |        |
|        |
___________________________________________| Шот N  |_________________
әкімшіліктендіретін салық         |        |
|        |
___________________________________________|        |
инспекциясының атауы)            |        |
|        |
|        |
Алушының қаладағы                         |        |
банкі                     ________________|        |
| Коды           |        |
_____________________________|________________|________|_________________
Сомасы жазумен                                       |____%, ____теңге
|
|___күндік айыпақы
_______________________________________________________|_________________
Салық түрі |Санат|Сынып ! Ішкі сынып|Ерекшелік |Сомасы |Айыпақылармен|   |
және төлем |     |      |           |                  |бірге сомасы |___|
мерзімі !     !
________________ |______|___________|__________|_______|_____________|___|
|      |           |          |       |Операциялар  |   |
|      |           |          |       | түрі        |   |
________________|______|___________|__________|_______|_____________|___|
|      |           |          |       |Бекітілген   |   |
|      |           |          |       | төлемдер    |___|
________________ |______|___________|__________|_______|_____________|___|
|      |           |          |       |Бюджет.сынып.|   |
|      |           |          |       |тама коды    |   |
________________ |______|___________|__________|_______|_____________|___|
|      |           |          |       |Кезектегі    |   |
|      |           |          |       |төлем        |   |
________________ |______|___________|__________|_______|_____________|___|
М.О.
Қолдары                                  199 ж."___"___________
(қазынашылық және қаржылық органдарының)          банктер жүргізді
Банктің қолдары
N 6-қосымша
Даусыз тәртіппен өндіріп алынатын
(қайтарып алынатын) сомаларға
ТІЗІЛІМ ХАБАРЛАМАСЫ
199___жылғы__________________айы үшін
_________________облысы бойынша облыстық (Алматы қалалық)
қазынашылық басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
Қазынашылық департаментіне республикалық бюджет қаражаттарын пайдалануды
тексеру кезінде қаражаттарды мақсатсыз пайдалану фактілері
анықталғандығын, бұл фактілер бойынша қаражаттарды төмендегі ұйымдардан
даусыз тәртіпте өндіріп алу (қайтарып алу) қажеттігін хабарлайды.
_________________________________________________________________________
| Бюджеттік ұйымның, |  Ұйымның   |  Бюджеттік сыныптама    |Сомасы, |
| кәсіпорынның атауы |   коды     |         коды            | теңге  |   |
|  (министрліктің,   |(анықтамаға |(мекеме, бағдарлама, ішкі|        |   |
|ведомоствоның атауы)|  сәйкес)   | бағдарлама, ерекшелік)  |        |
|____________________|____________|_________________________|________|____
|        1           |      2     |           3             |    4   |  5
|____________________|____________|_________________________|________|____
|____________________|____________|_________________________|________|____
Жалпы                                                   сомасы
_______________________________________________________
(цифрмен және жазумен)
Қазынашылықтың басшысы _________________________________________
(қолы)
Күні
N 7-қосымша
ҚР Қаржы министрлігінің
Қазынашылық департаменті
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша
N ҚАУЛЫ
199__жылғы "_____" ________________
(қаулы енгізілген жер)
______________________________________________жұмыс істейтін
(қызметі, жұмыс орны)
____________________________________________________________
(тегi, аты, әкесінің аты)
бюджет қаражаттарын пайдалануды бұзуы туралы материалды
қарастыра келіп,_______________________________________
(істі қарау кезінде белгіленген құқық бұзушылықтың себебі)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
___________________________белгіледі
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексті және________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________баптарын
басшылыққа ала отырып
ҚАУЛЫ ЕТТІМ
___________________________________________________________________
(тәртіп бұзушының тегі, аты және әкесінің аты)
___________________________________________________________________
(бұзылған нормативті құжаттардың атауы,
____________________________________________________ бұзғаны
үшін
тармақтардың нөмірлері)
____________________________________________________
сомада
айыппұл түрінде әкімшілік өндіріп тартылсын
Айыппұл он бес күндiк мерзiм iшiнде төлеуге жатады және мынадай
реквизиттерге есептеледi__________________________________
Қазынашылық органының басшысы
М.О.
Қаулыны алды
___________________________________________________________________
(әкімшілік жауапкершілікке тартылған тәртіп бұзушының
аты-жөні (қолы)
N ҚАУЛЫ ТYБІРТЕГІ
___________________________________________________________________
(тәртіп бұзушының тегі, аты, әкесінің аты, қызметі, жұмыс орны)
___________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылық туралы қаулыны қабылдаған күн)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(іс бойынша материалдар алған лауазымды тұлғаның қолы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(айыппұл төлегендігі туралы белгі, квитанция нөмірі мен күні)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(айыппұл он бес күндік мерзімде төленбеген жағдайда, оны өндіріп
алуға қабылданған шаралар; даусыз өндіріп алу шараларын қолданған
жағдайда бюджетке айыппұлдарды аудару туралы белгі, төлем
тапсырмасының нөмірі мен күні)
Ескерту: Барлық материалдар әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы
іс-қағазда 3 жыл бойы сақталады.
___________________________________________________________________
Қазынашылықтың басшысы                          ___________________
(қолы)
N 8-қосымша
Әкімшілік өндіріп алуды қолдану туралы
ХАТТАМА
199 жылғы "____"___________            ____________________________
(хаттама дайындалған жер)
___________________________________________________тексерген кезде
(заңды тұлғаның атауы)
_________________________________________________________анықталды
(тәртіп бұзушылықтың толық құрамы)
Көрсетілген тәртіп бұзушылықтарды жібергендер:_____________________
(аты-жөні, қызметі
___________________________________________________________________
жұмыс орны, мекен-жайы, тұрғылықты жері)
Қолданылып жүрген әкімшілік заңдарды басшылыққа ала отырып,
___________________________________________________________________
(тәртіп бұзушының аты-жөні)
_______________________________________________________мың теңге
(сомасы сөзбен)
айыппұл түрінде төлетуді ұсынамыз.
___________________________________________________________________
Қаржы органының басшысы
М.О.
Тәртіп бұзушыға Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексте көзделген
оның құқықтары мен міндеттері түсіндірілді
___________________________________________________________________
(тәртіп бұзушының қызметі)  (қолы)  (тегі, аты және әкесінің аты)
Хаттама _____________________________________________жіберілді
(Қазынашылық органының атауы)
199 жылғы "___"____________
хаттаманың екінші данасын___________________________________алды.
(заңды тұлға басшысының аты-жөні)
N 9-қосымша
Бюджеттік қаражаттарды уақытылы есептемегені аудармағаны үшін
және мақсатсыз пайдаланғаны үшін айыппұл санкцияларының есеп кітабы
__________________________________________________________________________
| N |Ұйымның атауы,|Күні|Хаттамамен|Тәртіп      |Әкімшілік|Өндіріп|Ескерту
|р/р|лауазымды тұл.|    |қаулының N|бұзушылықтың|айыппұл  |алынды |
|   |ғаның аты,    |    |          |түрі        |сомасы   |       |
|   |фамилиясы,    |    |          |            |         |       |
|   |әкесінің аты  |    |          |            |         |       |
|___|______________|____|__________|____________|_________|_______|________
|___|______________|____|__________|____________|_________|_______|________
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.