О маркировке алкогольной продукции отечественного производства марками акцизного сбора
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1089. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17.09.99г. N 896. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 30.12.2004г. N 471
Извлечение из приказа Министра финансов РК
от 30.12.2004г. N 471
"Приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты, согласно приложению...
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2004 года N 471
Перечень утративших силу
некоторых нормативных правовых актов
...
8. Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1089 "О маркировке алкогольной продукции отечественного производства марками акцизного сбора"...
-------------------------------------------------------------------
В соответствии с Правилами маркировки отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1999 г. N1251 P991251_ "Об утверждении Правил маркировки отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора", в целях осуществления контроля за движением марок акцизного сбора, своевременным и полным поступлением акцизов в бюджет приказываю:
1. Установить на марках акцизного сбора, предназначенных для маркировки алкогольной продукции отечественного производства, следующее обозначение емкостей используемой посуды:
0 л-0,24 л;
0,25 л;
0,26 л и более. <*>
Сноска. Пункт 1 - в новой редакции согласно приказу МГД РК от 8.11.99г. N 1351 V990991_ .
1-1. Ввести обозначение емкостей используемой посуды на марках акцизного сбора:
для водки с 6 сентября 1999 года;
для крепкоалкогольных напитков с 10 января 2000 года. <*>
Сноска. Приказ дополнен новым пунктом 1-1 согласно приказу МГД РК от 8.11.99г. N 1351 V990991_ .
2. Неиспользованные до сроков, указанных в пункте 1-1 настоящего приказа марки акцизного сбора образца 1999 года без обозначения градации по емкостям подлежат использованию для маркировки алкогольной продукции отечественного производства емкостью 0,26 литра и более. Остатки нереализованной алкогольной продукции отечественного производства емкостью до 0,26 литра с наклеенными до сроков, указанных в пункте 1-1 настоящего приказа марками акцизного сбора образца 1999 года без обозначения градации по емкостям подлежат реализации без ограничений. <*>
Сноска. Пункт 2 - с изменениями, внесенными приказом МГД РК от 8.11.99г. N 1351 V990991_ .

Отандық өндірістегі алкоголь өнімі акциздік алым маркілерімен таңбалау туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі 1999 жылғы 3 қыркүйек N 1089 Бұйрық. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2004 жылғы 30 желтоқсандағы N 471 бұйрығымен
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшаға сәйкес кейбiр нормативтiк құқықтық актiлердiң күшi жойылды деп танылсын...
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2004 жылғы 30 желтоқсандағы
N 471 бұйрығына қосымша
Күші жойылған кейбiр нормативтiк
құқықтық актiлер тiзбесi
8. "Отандық өндiрiстегi алкоголь өнiмi акциздiк алым маркiлерiмен таңбалау туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң 1999 жылғы 3 қыркүйектегi N 1089 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 896 болып тiркелген)...
-----------------------------------
Ескерту: Өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігінің 1999 жылғы 8 қарашадағы N 1351 Бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы Үкіметінің №"Акцизделетін тауарлардың кейбір түрлерін акциздік алым маркілерімен таңбалаудың тәртібін бекіту туралы" 1999 жылғы 26 тамыздағы N 1251 P991251_ қаулымен бекітілген акцизделетін тауарлардың кейбір түрлерін акциздік алым маркілерімен таңбалаудың тәртібіне сәйкес, акциз алым маркілерінің қозғалысын бақылауға алу мақсатында, бюджетке акциздердің уақтылы және толық түсуін қамтамасыз ету үшін бұйырамын:
1. Отандық өндірістің алкоголь өнімін таңбалауға арналған акциздік төлем маркілерінде пайдаланылатын ыдыстың сыйымдылықтарын келесідей етіп белгілеу тағайындалсын:
0 л - 0,24 л;
0,25 л;
0,26 л және одан артығырақ.<*>
Ескерту: Бұйрықтың 1-тармағы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігінің 1999 жылғы 8 қарашадағы N 1351 Бұйрығымен .
1-1. Акциздік төлем маркілерінде пайдаланылатын ыдыстың сыйымдылықтарын таңбалау белгіленсін:
арақтар үшін 1999 жылдың 6 қыркүйегінен;
күшті алкогольді ішімдіктер үшін 2000 жылдың 10 қаңтарынан.<*>
Ескерту: Бұйрық 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігінің 1999 жылғы 8 қарашадағы N 1351 Бұйрығымен .
2. Осы бұйрықтың 1-1 тармағында көрсетілген мерзімдерде пайдаланылмаған, ыдыстарының градациясы белгіленбеген 1999 жылғы үлгідегі акциздік алым маркілері, отандық үлгідегі алкоголь өнімінің 0,26 литр және одан жоғары көлмедегі ыдыстарына пайдалануға жатқызуға болады. Отандық өндірістегі алкоголь өнімінің 1999 жылдың 6 қыркүйегіне дейін пайдаланылмаған, ыдыстарының градациясы белгіленбеген, 1999 жылғы үлгідегі акциздік алым маркілері 0,26 литр және одан төмен көлемдегі ыдыстарға желімделгендер кедергісіз сатылуға жатады.<*>
Ескерту: Бұйрықтың 2-тармағы өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігінің 1999 жылғы 8 қарашадағы N 1351 Бұйрығымен .

3. Комитету по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции МГД РК:
обеспечить сбор заявок от Налоговых комитетов по областям, городам Алматы и Астана на получение марок акцизного сбора с указанием емкости используемой посуды:
для водки на сентябрь-декабрь 1999 года,
для крепкоалкогольных напитков на 2000 год;
разместить заказ на Банкнотной фабрике Национального Банка Республики Казахстан на изготовление марок акцизного сбора для водки с обозначением емкости используемой посуды. <*>
Сноска. Пункт 3 - с изменениями, внесенными приказом МГД РК от 8.11.99г. N 1351 V990991_ .
4. Юридическому департаменту Министерства государственных доходов Республики Казахстан (Райханова К.А.) зарегистрировать настоящий приказ в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту администрирования Министерства государственных доходов Республики Казахстан (Елшибекову С.К.) довести настоящий приказ до первых руководителей Комитета налоговой полиции, Таможенного комитета, Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции, Налоговых комитетов по областям, городам Алматы и Астана Министерства государственных доходов Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра государственных доходов Республики Казахстан - Бектасова А.А.
7. Настоящий приказ вступает в силу с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр

3. ҚР МКМ-нің Алкоголь өнімін өндіру және оның айналымын мемлекеттік бақылау жөнінегі комитеті:
пайдаланылатын ыдыстың сыйымдылықтары көрсетілген акциздік төлем маркілерін алу үшін облыстар, Алматы және Астана қалаларының Салық комитеттерінен түсетін тапсырыстарды жинау қамтамасыз етілсін:
арақтар үшін 1999 жылдың қыркүйек-желтоқсанына,
күшті алкогольді ішімдіктер үшін 2000 жылға;<*>
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Банкнот фабрикасына тұтыну ыдысының көлемі көрсетіліп, араққа акциздік алым маркілерін дайындауға тапсырыс беру керек.
Ескерту: Бұйрықтың 3-тармағының екінші азат жолы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігінің 1999 жылғы 8 қарашадағы N 1351 Бұйрығымен .
4. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Заң департаменті (Райханова К.А.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуден өткізсін.
5. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Әкімшілік департаменті (Елшібеков С.К.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің салық полициясы Комитеті, Кеден комитеті, Алкоголь өнімі өндірісі мен айналымын мемлекеттік бақылау жөніндегі комитеті, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының салық комитеттерінің бірінші басшыларына жеткізсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс вице-Министрі - А.А.Бектасовқа жүктелсін.
7. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен сәтінен бастап күшіне енеді.
Министр