О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения
Закон Республики Казахстан от 4 июля 2006 года N 148
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 г. "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 11, ст. 154; 1999 г., N 8, ст. 239; N 23, ст. 925; 2002 г., N 6, ст. 71; 2003 г., N 1-2, ст. 13; 2004 г., N 23, ст. 142; N 24, ст. 157; 2005 г., N 23, ст. 98):
1) пункт 1 статьи 1-1 изложить в следующей редакции:
"1. Центральный исполнительный орган - государственный орган, осуществляющий регулирование в сфере социальной защиты населения.";
2) в статье 3:
в пункте 2 слова "уполномоченным государственным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
в пункте 4:
в части первой слова "десятидневный срок" заменить словами "десяти рабочих дней";
часть вторую после слова "пяти" дополнить словом "рабочих";
3) в статье 6:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Выплата пособий производится за текущий месяц. В случае смерти получателя пособия пособие выплачивается по месяц смерти включительно.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Выплата пособий осуществляется в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.";
4) абзац третий статьи 9 изложить в следующей редакции:
"Правила освидетельствования, установления причин, групп инвалидности и степени утраты трудоспособности разрабатываются центральным исполнительным органом по согласованию с уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с законодательством Республики Казахстан.".
2. В Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 186; 1998 г., N 24, ст. 437; 1999 г., N 8, ст. 237; N 23, ст. 925; 2001 г., N 17-18, ст. 245; N 20, ст. 257; 2002 г., N 1, ст. 1; N 23-24, ст. 198; 2003 г., N 1-2, ст. 9; N 11, ст. 56; N 15, ст. 139; N 21-22, ст. 160; 2004 г., N 11-12, ст. 66; N 23, ст. 140, 142; 2005 г., N 7-8, ст. 19; N 11, ст. 39; N 14, ст. 55, 58; N 23, ст. 104; 2006 г., N 3, ст. 22; N 8, ст. 45):

Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 4 шілдедегі N 148 Заңы
РҚАО-ның ескертуі: Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-баптан қараңыз.
1-бап.  Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
1. "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 11, 154-құжат; 1999 ж., N 8, 239-құжат; N 23, 925-құжат; 2002 ж., N 6, 71-құжат; 2003 ж., N 1-2, 13-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 157-құжат; 2005 ж., N 23, 98-құжат):
1) 1-1-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Орталық атқарушы орган - халықты әлеуметтiк қорғау саласында реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган.";
2) 3-бапта:
2-тармақтағы "уәкілеттi мемлекеттiк орган" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Үкiметi" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
бiрiншi бөлiктегi "он күн мерзiмнен" деген сөздер "он жұмыс күнiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi бөлiктегi "бес күннен" деген сөздер "бес жұмыс күнiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 6-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жәрдемақы төлеу ағымдағы ай үшiн жүргiзіледi. Жәрдемақы алушы қайтыс болған жағдайда жәрдемақы қайтыс болған айына қоса төленедi.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жәрдемақы төлеу Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен жүзеге асырылады.";
4) 9-баптың үшiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүгедектiктi куәландыру, оның себептерiн, топтарын және еңбекке қабiлетiн жоғалту дәрежесiн анықтау ережесiн Қазақстан Pecпубликасының заңнамасына сәйкес, денсаулық сақтау саласындағы уәкiлеттi органмен келiсiм бойынша орталық атқарушы орган әзiрлейдi.".
2. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 437-құжат; 1999 ж., N 8, 237-құжат; N 23, 925-құжат; 2001 ж., N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 1, 1-құжат; N 23-24, 198-құжат; 2003 ж., N 1-2, 9-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 139-құжат; N 21-22, 160-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., N 7-8, 19-құжат; N 11, 39-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 8, 45-құжат):

1) в статье 1:
в подпункте 22) слова "в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан" и ", осуществляемые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан" исключить;
дополнить подпунктом 37) следующего содержания:
"37) центральный исполнительный орган - государственный орган, осуществляющий регулирование в сфере социальной защиты населения.";
2) в части четвертой пункта 2 статьи 5 слова "центральным исполнительным органом в области социальной защиты населения" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
3) в статье 10 слова "и осуществляются пожизненно" заменить словами "пожизненно и осуществляются по месяц смерти включительно";
4) в статье 15:
в пункте 1 слова "орган, назначающий пенсионные выплаты," заменить словом "Центр";
в пункте 2 слова "законодательством Республики Казахстан" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
5) в статье 16:
в пункте 1 слова "не позднее чем в 10-дневный срок" заменить словами "в течение десяти рабочих дней";
в пункте 2 цифру "5" заменить словами "пяти рабочих";
6) в пункте 2 статьи 17 слова "орган, назначающий пенсионные выплаты" заменить словом "Центр";
7) подпункт 2-1) пункта 2 статьи 18 после слова "вкладчиков" дополнить словом "(получателей)";
8) в статье 19:
в пункте 1 слово "истекший" заменить словом "текущий";
дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Порядок осуществления пенсионных выплат из Центра определяется Правительством Республики Казахстан.";
9) подпункт 11-1) пункта 2 статьи 41 после слова "заключенных" дополнить словами "и прекративших действие";
10) в статье 50:
часть вторую пункта 1 после слов "пенсионные фонды" дополнить словами "и Центр";
пункт 2 после слова "фондов" дополнить словом ", Центра";
пункт 4 дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) Центру - для формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам;";
11) статью 53 изложить в следующей редакции:
"Статья 53. Руководящие работники организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами
Требования, предъявляемые к руководящим работникам организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, определяются Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".".
3. В Закон Республики Казахстан от 5 апреля 1999 г. "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 8, ст. 238; N 23, ст. 925; 2000 г., N 23, ст. 411; 2001 г., N 2, ст. 14; 2002 г., N 6, ст. 71; 2004 г., N 24, ст. 157; 2005 г., N 23, ст. 98):

1) 1-бапта:
22) тармақшадағы "заңдарда белгiленген тәртiппен" және "Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен жүзеге асырылатын" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 37) тармақшамен толықтырылсын:
"37) орталық атқарушы орган - халықты әлеуметтiк қорғау саласында реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган.";
2) 5-баптың 2-тармағының төртiншi бөлiгiндегi "халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы орталық атқарушы орган" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Үкiметi" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 10-баптағы "төленiп отырады" деген сөздер "қайтыс болған айына қоса төленедi" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 15-бапта:
1-тармақтағы "зейнетақы төлемдерiн тағайындаушы органға" деген сөздер "Орталыққа" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілеген" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 16-бапта:
1-тармақтағы "10 күн мерзiмнен кешiктiрмей" деген сөздер "он жұмыс күнi iшiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "5 күннен" деген сөз "бес жұмыс күнiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 17-баптың 2-тармағындағы "зейнетақы төлемдерiн тағайындаушы органға" деген сөздер "Орталыққа" деген сөзбен ауыстырылсын;
7) 18-баптың 2-тармағының 2-1) тармақшасы "салымшылардың" деген сөзден кейiн "(алушылардың)" деген сөзбен толықтырылсын;
8) 19-бапта:
1-тармақтағы "өткен" деген сөз "ағымдағы" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. Орталықтан зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру тәртiбiн Қазақстан Республикасының Yкiметi айқындайды.";
9) 41-баптың 2-тармағының 11-1) тармақшасы "жасасылған" деген сөзден кейiн "және қолданылуы тоқтатылған" деген сөздермен толықтырылсын;
10) 50-бапта:
1-тармақтың екiншi бөлiгi "зейнетақы қорлары" деген сөздерден кейiн "және Орталық" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақ "қорларының" деген сөзден кейiн ", Орталықтың" деген сөзбен толықтырылсын;
4-тармақ мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) Орталыққа - мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша салымшылар (алушылар) дерекқорын қалыптастыру үшiн;";
11) 53-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"53-бап. Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын ұйымның басшы қызметкерлерi
Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның басшы қызметкерлерiне қойылатын талаптар "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңымен  айқындалады.".
3. "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттiк жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 5 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 8, 238-құжат; N 23, 925-құжат; 2000 ж., N 23, 411-құжат; 2001 ж., N 2, 14-құжат; 2002 ж., N 6, 71-құжат; 2004 ж., N 24, 157-құжат; 2005 ж., N 23, 98-құжат):

1) в подпункте 3) статьи 1 слова "обеспечивающий реализацию государственной политики" заменить словами "осуществляющий регулирование";
2) в статье 4:
в подпункте 1) слова "Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона," заменить словами "Закона Республики Казахстан";
в подпункте 3) слова "семьи погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, а именно:", "дети, иждивенцы погибшего (умершего, пропавшего без вести);", "родители; жены (мужья), не вступившие в повторный брак;" и "лиц," исключить;
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения 23-летнего возраста);";
3) в статье 6:
в пункте 2:
слово "истекший" заменить словом "текущий";
дополнить предложением следующего содержания:
"В случае смерти получателя пособия пособие выплачивается по месяц смерти включительно.";
в пункте 4:
слова "в области социальной защиты населения" исключить;
цифру "6" заменить словом "шесть";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При проживании совместно двух и более лиц, имеющих право на получение пособия, пособие назначается и выплачивается каждому из них.";
4) в статье 7:
в подпункте 3) цифры "2,4" заменить цифрами "5,8";
в подпункте 4) цифры "5,7" заменить цифрами "7,1";
в подпункте 5) цифры "2,7" заменить цифрами "4,2";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия; семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время; семьям сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей; семьям погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения; семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, - 4,3 месячного расчетного показателя;";
в подпункте 7) цифры "0,9" заменить цифрами "2,4";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:

1) 1-баптың 3) тармақшасындағы "мемлекеттiк саясатты iске асыруды қамтамасыз ететiн" деген сөздер "реттеудi жүзеге асыратын" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 4-бапта:
1) тармақшадағы "Қазақстан Республикасы Президентiнiң" деген сөздер алып тасталсын, "заң күшi бар Жарлығының" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Заңының" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) әскери қызметшiлердiң отбасылары, атап айтқанда:", "қаза тапқандардың (қайтыс болғандардың, хабарсыз кеткендердiң) балалары, асырауындағылар;", "ата-аналары; екiншi рет некеге отырмаған әйелi (ерi);" деген сөздер алып тасталып, "қаза тапқан адамдардың" деген сөздер "қаза тапқандардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) бiрге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары, оның iшiнде жалпы орта білiм беретiн, жоғары және орта кәсiптiк оқу орындарында күндiзгi оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасылар, балалар кәмелеттiк жасқа толғаннан кейiн олар оқу орнын бiтiретiн уақытқа дейiн (бiрақ әрi дегенде 23 жасқа толғанға дейiн);";
3) 6-бапта:
2-тармақта:
"аяқталған" деген сөз "ағымдағы" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Жәрдемақы алушы қайтыс болған жағдайда жәрдемақы қайтыс болған айына қоса төленедi.";
4-тармақта:
"халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы" деген сөздер алып тасталсын;
"6" деген цифр "алты" деген сөзбен ауыстырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жәрдемақы алуға құқылы екі және одан да көп адам бiрге тұрған жағдайда жәрдемақы олардың әрқайсысына тағайындалады және төленедi.";
4) 7-бапта:
3) тармақшадағы "2,4" деген цифрлар "5,8" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы "5,7" деген цифрлар "7,1" деген цифрлармен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы "2,7" деген цифрлар "4,2" деген цифрлармен ауыстырылсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабарсыз кеткен) немесе сол кезеңде жаралану, контузия алу, мертiгу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына; бейбiт уақытта әскери қызмет өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердiң отбасыларына; қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде қаза тапқан iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң отбасыларына; Чернобыль AЭC-сындағы апаттың және азаматтық немесе  әскери мақсаттағы объектілердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезiнде қаза тапқандардың отбасыларына; сәуле ауруы салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердiң отбасыларына, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль АЭС-сындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсерiне байланысты болғаны белгiленген тәртiппен анықталған азаматтардың отбасыларына - 4,3 айлық есептiк көрсеткiш;";
7) тармақшадағы "0,9" деген цифрлар "2,4" деген цифрлармен ауыстырылсын;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"8) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, не награжденным государственными наградами, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, - 2,0 месячного расчетного показателя;";
в подпункте 8-1) цифры "0,5" заменить цифрами "2,0 ";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Kүмic алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени, - 3,9 месячного расчетного показателя;";
дополнить подпунктом 12-1) следующего содержания:
"12-1) многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения 23-летнего возраста), - 3,9 месячного расчетного показателя;";
5) в статье 8:
в пункте 4 слова "в домах-интернатах" заменить словами "в государственных медико-социальных учреждениях".
4. В Закон Республики Казахстан от 13 июля 1999 г. "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 19, ст. 647; 2002 г., N 10, ст. 105; 2004 г., N 23, ст. 142; 2005 г., N 23, ст. 98):
1) подпункт 2) статьи 1 исключить;
2) в статье 5:
в пункте 2 слова "уполномоченный орган по назначению пособия" заменить словами "Центр по месту жительства";
в пункте 3 слова "центральным исполнительным органом", "в десятидневный срок" и "уполномоченным органом по назначению пособия" заменить соответственно словами "уполномоченным органом по назначению пособия", "в течение десяти рабочих дней" и "Правительством Республики Казахстан";
пункт 4 после слова "пяти" дополнить словом "рабочих";
пункт 5 дополнить словами "в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан";
3) в статье 7:
часть первую изложить в следующей редакции:
"Выплата пособий производится Центром за текущий месяц. В случае смерти получателя пособия пособие выплачивается по месяц смерти включительно.";
дополнить частью третьей следующего содержания:
"Выплата пособия осуществляется в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.".

"8) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КCP Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталған адамдарға, сондай-ақ мемлекеттiк наградалармен марапатталмаған, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейiнгi кезеңде кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет атқарған) адамдарға - 2,0 айлық есептiк көрсеткiш;";
8-1) тармақшадағы "0,5" деген цифрлар "2,0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) "Алтын алқамен", "Күмiс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, I және II дәрежелi "Ана даңқы" ордендерiмен марапатталған көп балалы аналарға - 3,9 айлық есептiк көрсеткiш;";
мынадай мазмұндағы 12-1) тармақшамен толықтырылсын:
"12-1) бiрге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары, оның iшiнде жалпы орта білiм беретiн, жоғары және орта кәсiптiк оқу орындарында күндiзгi оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасыларға, балалар кәмелеттiк жасқа толғаннан кейiн олар оқу орнын бiтiретiн уақытқа дейiн (бiрақ әрi дегенде 23 жасқа толғанға дейiн) - 3,9 айлық есептiк көрсеткiш;";
5) 8-бапта:
4-тармақтағы "интернат-үйлерде" деген сөздер "мемлекеттiк медициналық-әлеуметтiк мекемелерде" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. "Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 19, 647-құжат; 2002 ж., N 10, 105-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 23, 98-құжат):
1) 1-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 5-бапта:
2-тармақтағы "жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органға" деген сөздер "тұрғылықты жерi бойынша Орталыққа" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жәрдемақы тағайындауға арналған құжаттарды қарауды жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган тiзбесiн Қазақстан Республикасының Yкiметi айқындайтын құжаттар табыс етiлген күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырады.";
4-тармақтағы "бес күннен" деген сөздер "бес жұмыс күнiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ "бастап" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлеген тәртiппен" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 7-бапта:
бiрiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Жәрдемақы төлеудi Орталық ағымдағы ай үшiн жүргізеді. Жәрдемақы алушы қайтыс болған жағдайда жәрдемақы қайтыс болған айына қоса төленедi.";
мынадай мазмұндағы үшiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Жәрдемақы төлеу Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлеген тәртiппен жүзеге асырылады.".

5. В Закон Республики Казахстан от 16 июня 2005 г. "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., N 11, ст. 39):
в статье 2 слова "1 июля 2006 года" заменить словами "1 января 2007 года".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 июля 2006 года, за исключением абзацев второго и третьего подпункта 3) пункта 1, подпункта 3), абзаца второго подпункта 8) пункта 2, абзацев второго, третьего, четвертого и пятого подпункта 3) пункта 3, абзацев второго и третьего подпункта 3) пункта 4 статьи 1, которые вводятся в действие с 1 января 2007 года.
Президент
Республики Казахстан

5. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Pecпубликасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2005 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2005 ж., N 11, 39-құжат):
2-баптағы "2006 жылғы 1 шiлдеден" деген сөздер "2007 жылғы 1 қаңтардан" деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап.  Осы Заң, 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiлетiн 1-баптың 1-тармағының 3) тармақшасының екiншi және үшiншi абзацтарын, 2-тармағының 3) тармақшасын, 8) тармақшасының екiншi абзацын, 3-тармағының 3) тармақшасының екiншi, үшiншi, төртiншi және бесiншi абзацтарын, 4-тармағының 3) тармақшасының екiншi және үшiншi абзацтарын қоспағанда, 2006 жылғы 1 шiлдеден бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi