О республиканском бюджете на 2007 год
Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года N 194
Статья 1.  Утвердить республиканский бюджет на 2007 год согласно  приложению 1  в следующих объемах:
1) доходы - 2 220 421 435 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 621 664 278 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям - 131 841 042 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 8 418 025 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 458 498 090 тысяч тенге;
2) затраты - 2 094 459 384 тысячи тенге;
3) операционное сальдо - 125 962 051 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование -  -11 508 784 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 39 373 479 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 50 882 263 тысячи тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 367 102 068 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 369 102 068 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 2 000 000 тысяч тенге;
6) дефицит -  -229 631 233 тысяч тенге, или 1,7 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета - 229 631 233 тысяч тенге.
Сноска. Статья 1 с изменениями, внесенными законами РК от 5 июля 2007 г.  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года); от 22 октября 2007 года  N 1  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
Статья 2.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год поступления:
арендной платы за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 14 099 000 тысяч тенге;
арендной платы за пользование Российской Федерацией военными полигонами, отражаемой в доходах республиканского бюджета, в сумме 3 038 764 тысячи тенге.
Сноска. Статья 2 с изменениями, внесенными Законом РК от 22 октября 2007 года  N 1  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
Статья 3.  Утвердить объемы поступлений в бюджет на 2007 год, направляемые в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно  приложению 2 .
Статья 4.
Сноска. Статья 4 исключена Законом Республики Казахстан от 5 июля 2007 года   N 273 (вводится в действие с 1 января 2007 года).
Статья 5.  Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Роялти" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей перед Республиканским фондом охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы, а также сумма исторических затрат, понесенных государством, на геологическое изучение контрактных территорий, которые возмещаются недропользователями, эксплуатирующими эти месторождения на основании контрактов на недропользование;
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд;
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.

2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 194 Заңы
1-бап . 2007 жылға арналған республикалық бюджет  1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер - 2 220 421 435 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша - 1 621 664 278 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша - 131 841 042 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша - 8 418 025 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша - 458 498 090 мың теңге;
2) шығындар - 2 094 459 384 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 125 962 051 мың теңге;
4) таза бюджеттiк кредит беру - -11 508 784 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер - 39 373 479 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 50 882 263 мың теңге;
5) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо -
367 102 068 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу - 369 102 068 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер - 2 000 000 мың теңге;
6) тапшылық - -229 631 233 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi
өнiмiнiң 1,7 процентi;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 229 631 233 мың теңге.
Ескерту. 1-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi), 2007.10.22.  N 1 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңдарымен.
2-бап . 2007 жылға арналған республикалық бюджетте мынадай түсiмдер көзделсiн:
"Байқоңыр" кешенiн Ресей Федерациясының пайдаланғаны үшiн   14 099 000 мың теңге сомасында жалдау ақысы;
әскери полигондарды Ресей Федерациясының пайдаланғаны үшiн республикалық бюджеттiң кiрiстерiнде көрсетiлетiн 3 038 764 мың теңге сомасында жалдау ақысы.
Ескерту. 2-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.10.22.  N 1 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2007 жылға арналған бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап.   Алып тасталды - Қазақстан Республикасының  2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
5-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есептелетiн болып белгiленсiн:
бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың кiрiстер сыныптамасының "Роялти" коды бойынша - жер қойнауын пайдаланушылардың Республикалық жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат базасын ұдайы молықтыру қоры алдындағы берешегi, сондай-ақ келiсiмшарттық аумақтарды геологиялық зерттеуден мемлекет шеккен, жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшарттардың негiзiнде осы кен орындарын пайдаланатын жер қойнауын пайдаланушылар өтейтiн тарихи шығындар сомасы;
бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың кiрiстер сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары;
"Өндiрушiлер көтерме саудада сататын өзi өндiретiн бензин (авиациялық бензиндi қоспағанда)" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсiп келген, бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндiрушiлер көтерме саудада сататын өзi өндiретiн дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсiп келген, дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек.

Статья 6.  Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 3 процентов от фонда заработной платы.
Статья 7.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в республиканский бюджет в сумме 151 498 867 тысяч тенге, в том числе:
Актюбинской - 1 079 129 тысяч тенге;
Атырауской - 43 061 767 тысяч тенге;
Мангистауской - 24 436 744 тысяч тенге;
города Алматы - 72 310 353 тысяч тенге;
города Астаны - 10 610 874 тысяч тенге.
Статья 8.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 301 715 681 тысячи тенге.
Статья 9.  Установить с 1 января 2007 года:
1) минимальный размер заработной платы - 9 752 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты - 3 000 тенге;
3) минимальный размер пенсии - 7 236 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 092 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 8 861 тенге.
Статья 10.  Установить с 1 января 2007 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудникам органов внутренних дел, а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов противопожарной службы, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 430 тенге.
Статья 11.  Учесть, что в республиканском бюджете на 2007 год предусмотрены средства на выплату военнослужащим премиальных выплат за 1997-1998 годы в сумме 29 972 тысяч тенге, в том числе:
Министерству внутренних дел Республики Казахстан - 16 193 тысяч тенге;
Министерству обороны Республики Казахстан - 10 030 тысяч тенге;
Генеральной прокуратуре Республики Казахстан - 3 114 тысяч тенге;
Республиканской гвардии Республики Казахстан - 635 тысяч тенге.
Установить, что выплаты военнослужащим премиальных выплат производятся по месту прохождения ими воинской службы в указанный период в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 11 с изменениями, внесенными Законом РК от 22 октября 2007 года  N 1  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).

6-бап. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 3 процентi шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
7-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен республикалық бюджетке бюджеттiк алулардың көлемдерi 151 498 867 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақтөбе облысының бюджетiнен - 1 079 129 мың теңге;
Атырау облысының бюджетiнен - 43 061 767 мың теңге;
Маңғыстау облысының бюджетiнен - 24 436 744 мың теңге;
Алматы қаласының бюджетiнен - 72 310 353 мың теңге;
Астана қаласының бюджетiнен - 10 610 874 мың теңге.
8-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепiлдiк берiлген трансферттiң мөлшерi 301 715 681 мың теңге сомасында көзделсiн.
9-бап. 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгi мөлшерi - 9 752 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi - 3 000 теңге;
3) зейнетақының ең төменгi мөлшерi - 7 236 теңге;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш - 1 092 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерiн есептеу үшiн ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 8 861 теңге болып белгiленсiн.
10-бап. 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшiлерге (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа), iшкi iстер органдарының қызметкерлерiне, сондай-ақ өртке қарсы қызмет органдарының, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi органдары мен мекемелерiнiң, қаржы полициясы
органдарының жедел-iздестiру, тергеу және саптық бөлiмшелерiнiң қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтер көрсету шығыстарын төлеу үшiн ақшалай өтемақының айлық мөлшерi     3 430 теңге сомасында белгiленсiн.
11-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте әскери қызметшiлерге 1997-1998 жылдардың сыйлықақы төлемдерiн төлеуге 29 972 мың теңге сомасында қаражат көзделгенi ескерiлсiн, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне - 16 193 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне - 10 030 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына - 3 114 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Республикалық ұланына - 635 мың теңге.
Әскери қызметшiлерге сыйлықақы төлемдерiн төлеу олардың көрсетiлген кезеңде әскери қызметтен өткен жерi бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен жүргiзiледi деп белгiленсiн.
Ескерту. 11-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.10.22.  N 1 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.

Статья 12.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год целевые текущие трансферты в сумме 100 000 тысяч тенге на поддержание инфраструктуры города Приозерска Карагандинской области в соответствии с  Соглашением  между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности города Приозерска от 20 января 1995 года.
Статья 13.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, в сумме 192 790 980 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 19 616 640 тысяч тенге;
Алматинской - 22 186 299 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 22 189 261 тысячи тенге;
Жамбылской - 21 326 306 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 11 173 159 тысяч тенге;
Карагандинской - 7 677 669 тысяч тенге;
Костанайской - 13 414 504 тысяч тенге;
Кызылординской - 14 811 753 тысяч тенге;
Павлодарской - 3 810 519 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 16 545 651 тысячи тенге;
Южно-Казахстанской - 40 039 219 тысяч тенге.
Статья 14.  Учесть, что в республиканском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в следующих размерах:
1 644 982 тысячи тенге - на выплату стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
253 586 тысяч тенге - на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
713 722 тысячи тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
7 491 011 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
250 600 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан;
3 816 000 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей согласно  приложению 4 ;
600 852 тысячи тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
29 673 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций;

12-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте 1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сарышаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру және Приозерск қаласының тыныс-тiршiлiгiн қамтамасыз ету шарттары туралы келiсiмге сәйкес Қарағанды облысы Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға 100 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсiн.
13-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар көлемдерi 192 790 980 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысының бюджетiне - 19 616 640 мың теңге;
Алматы облысының бюджетiне - 22 186 299 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысының бюджетiне - 22 189 261 мың теңге;
Жамбыл облысының бюджетiне - 21 326 306 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысының бюджетiне - 11 173 159 мың теңге;
Қарағанды облысының бюджетiне - 7 677 669 мың теңге;
Қостанай облысының бюджетiне - 13 414 504 мың теңге;
Қызылорда облысының бюджетiне - 14 811 753 мың теңге;
Павлодар облысының бюджетiне - 3 810 519 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне - 16 545 651 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне - 40 039 219 мың теңге.
14-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мынадай мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн:
жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде кәсiптiк орта оқу орындарында оқитын студенттерге стипендиялар төлеуге - 1 644 982 мың теңге;
жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде кәсiптiк орта оқу орындарында оқитындар үшiн жол жүруге өтемақылар төлеуге - 253 586 мың теңге;
жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға - 713 722 мың теңге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық
препараттарды сатып алуға - 7 491 011 мың теңге;
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi iс-шараларды iске асыруға - 250 600 мың теңге;
табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақыларды  4-қосымшаға сәйкес төлеуге - 3 816 000 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тiлi мамандарының, жеке көмекшiлердiң қызметтер көрсетуiне - 600 852 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтарға телефон үшiн абоненттiк төлем тарифтерiнiң көтерiлуiн өтеуге - 29 673 мың теңге;

1 122 233 тысячи тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
277 506 тысяч тенге - на содержание дополнительной штатной численности миграционной полиции, выделенной в 2006 году;
1 024 543  тысячи тенге - на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе среднего общего образования.
Учесть, что в местных бюджетах за счет средств, предусматривавшихся на выплату государственной адресной социальной помощи, должны быть предусмотрены расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме не менее 2 916 400 тысяч тенге согласно  приложению 4 .
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы и порядок их использования определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Статья 14 с изменениями, внесенными Законом Республики Казахстан от 5 июля 2007 года  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года).
Статья 15.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год средства на выплату единовременной государственной денежной компенсации пенсионерам и получателям государственных социальных пособий, а также работающему и неработающему населению, проживающему и проживавшему в зонах радиационных рисков и на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в сумме 4 682 512 тысяч тенге.
Установить, что указанные средства выделяются в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 15 с изменениями, внесенными Законом Республики Казахстан от 5 июля 2007 года  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года).
Статья 16.  Учесть, что в республиканском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства, в сумме 19 988 355 тысяч тенге, в том числе:
996 253 тысячи тенге - на поддержку развития семеноводства;
2 004 648 тысяч тенге - на развитие племенного животноводства;
12 805 000 тысяч тенге - на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, по определяемым Правительством Республики Казахстан приоритетным культурам;

ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға - 1 122 233 мың теңге;
көшi-қон полициясының 2006 жылы бөлiнген қосымша штат санын ұстауға - 277 506 мың теңге;
мемлекеттік жалпы орта білім беру жүйесіне интерактивтік оқыту жүйесін енгізуге - 1 024 543 мың теңге.
Жергiлiктi бюджеттерде мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi төлеуге көзделiп келген қаражат есебiнен табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге  4-қосымшаға сәйкес кемiнде 2 916 400 мың теңге сомасында шығыстар көзделуге тиiс екендiгi ескерiлсiн.
Аталған сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу және оларды пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
Ескерту. 14-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
15-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен, радиациялық қауiптi аймақтарда және жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрып жатқан және 1949-1990 жылдар аралығында тұрған зейнеткерлер мен мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар алушыларға, сондай-ақ жұмыс iстейтiн және жұмыс iстемейтiн халыққа бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеуге 4 682 512 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
Аталған қаражат Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен бөлiнедi деп белгiленсiн.
Ескерту. 15-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
16-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидияларға 19 988 355 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн, оның iшiнде:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға - 996 253 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға - 2 004 648 мың теңге;
өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгi егіс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қажеттi жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға, Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын басымдықты дақылдар бойынша - 12 805 000 мың теңге;
ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерге су жеткiзу бойынша

731 166 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
800 002 тысячи тенге - на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда;
2 539 656 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
111 630 тысячи тенге - на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы и порядок их использования определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Статья 16 с изменениями, внесенными Законом РК от 22 октября 2007 года  N 1  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
Статья 17.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 89 469 724 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 4 553 881 тысячи тенге;
Актюбинской - 4 490 992 тысяч тенге;
Алматинской - 6 215 893 тысяч тенге;
Атырауской - 3 420 551 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской - 7 338 533 тысяч тенге;
Жамбылской - 5 735 978 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 4 178 255 тысяч тенге;
Карагандинской - 7 975 494 тысяч тенге;
Костанайской - 5 204 640 тысяч тенге;
Кызылординской - 6 922 919 тысяч тенге;
Мангистауской - 2 831 552 тысяч тенге;
Павлодарской - 4 476 595 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 4 363 444 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 13 090 070 тысяч тенге;
города Алматы - 5 566 789 тысяч тенге;
города Астаны - 3 104 138 тысяч тенге.
Статья 18.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на возмещение потерь поступлений в бюджет в сумме 29 666 165 тысяч тенге в связи с введением фиксированной ставки индивидуального подоходного налога для всех физических лиц в 10 процентов с 1 января 2007 года, исключением из доходов при налогообложении минимальной заработной платы вместо месячного расчетного показателя и отмены акциза на игорный бизнес, поступающего в местный бюджет.
Распределение указанной суммы областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Статья 18 с изменениями, внесенными Законом Республики Казахстан от 5 июля 2007 года  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года).

көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға - 731 166 мың теңге;
жемiс дақылдарының және жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн отырғызуды және өсiрудi қамтамасыз етуге - 800 002 мың теңге;
мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгiн және сапасын арттыруды субсидиялауға - 2 539 656 мың теңге;
қазақстандық талшықты мақтаның сапасын сараптауға - 111 630 мың теңге.
Аталған сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу және оларды пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
Ескерту. 16-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.10.22.  N 1 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
17-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мемлекеттiк қызметшiлерге, мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындар қызметкерлерiне жалақы төлеуге 89 469 724 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысының бюджетiне - 4 553 881 мың теңге;
Ақтөбе облысының бюджетiне - 4 490 992 мың теңге;
Алматы облысының бюджетiне - 6 215 893 мың теңге;
Атырау облысының бюджетiне - 3 420 551 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысының бюджетiне - 7 338 533 мың теңге;
Жамбыл облысының бюджетiне - 5 735 978 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысының бюджетiне - 4 178 255 мың теңге;
Қарағанды облысының облысының бюджетiне - 7 975 494 мың теңге;
Қостанай облысының бюджетiне - 5 204 640 мың теңге;
Қызылорда облысының бюджетiне - 6 922 919 мың теңге;
Маңғыстау облысының бюджетiне - 2 831 552 мың теңге;
Павлодар облысының бюджетiне - 4 476 595 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне - 4 363 444 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне - 13 090 070 мың теңге;
Алматы қаласының бюджетiне - 5 566 789 мың теңге;
Астана қаласының бюджетiне - 3 104 138 мың теңге.
18-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап барлық жеке тұлғалар үшiн жеке табыс салығының 10 процент тiркелген ставкасын енгiзуге, салық салу кезiнде айлық есептiк көрсеткiштiң орнына жалақының ең төменгi мөлшерiн табыстан алып тастауға және жергілікті бюджетке түсетін ойын бизнесіне арналған акциздің жойылуына байланысты бюджетке түсетiн түсiмдердiң шығасыларын өтеуге 29 666 165 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсiн.
Аталған соманы облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
Ескерту. 18-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.

Статья 19.  Учесть, что в республиканском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию  Государственной программы  развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 21 988 470 тысяч тенге, в том числе:
2 457 650 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;
124 031 тысяча тенге - на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами;
9 870 715 тысяч тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
5 209 021 тысяча тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
108 228 тысяч тенге - на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования;
500 012 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
895 513 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
1 958 760 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования;
286 100 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования;
503 440 тысяч тенге - на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров;
75 000 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров.
Распределение и порядок использования указанных целевых текущих трансфертов определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 20.  Учесть, что в республиканском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию  Государственной программы  реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 31 449 132 тысячи тенге, в том числе:
114 369 тысяч тенге - на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения и дополнительного приема в организации среднего профессионального образования в рамках государственного заказа;
247 114 тысяч тенге - на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения;

19-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық
бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған  мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға 21 988 470 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн, оның iшiнде:
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға -    2 457 650 мың теңге;
арнаулы (түзету) бiлiм беру ұйымдарын арнайы техникалық және орнын толтырушы құралдармен қамтамасыз етуге - 124 031 мың теңге;
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң үлгiлiк штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 9 870 715 мың теңге;
жаңадан iске қосылатын бiлiм беру объектiлерiн ұстауға -     5 209 021 мың теңге;
балаларды тестiлеу пункттерiне жеткiзудi, онда тамақтандыруды және онда тұруын ұйымдастыруға - 108 228 мың теңге;
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердi Интернетке қосуға және трафиктiң ақысын төлеуге - 500 012 мың теңге;
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендер сатып алуға және жеткiзуге - 895 513 мың теңге;
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 1 958 760 мың теңге;
кәсiптiк бастауыш бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 286 100 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагогика кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру институттарында педагогика қызметкерлерiн қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға - 503 440 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагогика кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 75 000 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлудi және оларды пайдалану тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
20-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған  мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға 31 449 132 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн, оның iшiнде:
мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде кәсiптiк орта бiлiм беру ұйымдарында оқыту және қосымша оқуға қабылдау құнының ұлғаюы жөнiндегi шығыстарды өтеуге - 114 369 мың теңге;
медицина кадрларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердiң бiлiктiлiгiн арттыруға және оларды қайта даярлауға - 247 114 мың теңге;

1 020 274 тысячи тенге - на обеспечение лекарственными средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном учете при амбулаторном лечении хронических заболеваний;
1 580 657 тысяч тенге - на обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения;
1 805 710 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы областных центров санитарно-эпидемиологической экспертизы;
4 997 571 тысяч тенге - на укомплектование медицинских организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей общей практики;
41 447 тысяч тенге - на обеспечение деятельности создаваемых информационно-аналитических центров;
11 489 тысяч тенге - на закуп тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора;
596 614 тысяч тенге - на лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения;
665 733 тысячи тенге - на обеспечение беременных железо- и йодсодержащими препаратами;
3 848 767 тысяч тенге - на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан;
16 519 387 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне.
Распределение и порядок использования указанных целевых текущих трансфертов определяются Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 20 с изменениями, внесенными Законом Республики Казахстан от 5 июля 2007 года  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года).
Статья 21.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в сумме 749 225 тысяч тенге с учетом передачи в ведение местных исполнительных органов в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления" отдельных функций и полномочий в области государственного регулирования вопросов архитектурной и градостроительной деятельности, сельского хозяйства и управления земельными ресурсами, в том числе:
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в сумме 195 808 тысяч тенге;
Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан в сумме 108 101 тысячи тенге;
Агентства по управлению земельными ресурсами Республики Казахстан в сумме 445 316 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.

созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезiнде диспансерлiк есепте тұрған балалар мен жасөспiрiмдердi дәрiлiк заттармен қамтамасыз етуге - 1 020 274 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейiнде жеңiлдiктi жағдайларда дәрiлiк заттармен қамтамасыз етуге 1 580 657 мың теңге;
облыстық санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 1 805 710 мың теңге;
бастапқы медициналық-санитарлық көмектiң медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес медицина кадрларымен жасақтауға және жалпы практика дәрiгерлерi жүйесiн дамытуға -      4 997 571 мың теңге;
құрылатын ақпарат-талдау орталықтарының қызметiн қамтамасыз етуге - 41 447 мың теңге;
шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргiзу үшiн тест-жүйелердi сатып алуға - 11 489 мың теңге;
5 жасқа дейiнгi балаларды амбулаторлық емдеу деңгейiнде дәрi-дәрмекпен қамтамасыз етуге - 596 614 мың теңге;
жүктi әйелдердi құрамында темiр және йоды бар препараттармен қамтамасыз етуге - 665 733 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын профилактикалық медициналық тексерудi жүзеге асыруға - 3 848 767 мың теңге;
жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 16 519 387 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлудi және оларды пайдалану тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
Ескерту. 20-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
21-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне мемлекеттiк басқару
деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердiң аражiгiн ажырату мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан
Республикасының  Заңына сәйкес сәулет және қала құрылысы қызметi, ауыл шаруашылығы және жер ресурстарын басқару мәселелерiн мемлекеттiк реттеу саласындағы жекелеген функциялар мен өкiлеттiктердi жергiлiктi атқарушы органдардың қарамағына берудi ескере отырып, 749 225 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсiн, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiнен 195 808 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiнен 108 101 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттiгiнен 445 316 мың теңге сомасында.
Аталған сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.

Статья 22.  Учесть, что в республиканском бюджете на 2007 год предусмотрены расходы в сумме 6 945 108 тысяч тенге на компенсацию затрат по поставкам топлива для энергопроизводящей организации в целях обеспечения стабильного электроснабжения потребителей южных регионов Казахстана в период 2006-2007 годов, осуществляемых в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 22 с изменениями, внесенными законами РК от 5 июля 2007 г.  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года); от 22 октября 2007 года  N 1  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
Статья 23.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год целевые трансферты на развитие областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы в сумме 1 914 733 тысяч тенге для сейсмоусиления объектов образования и здравоохранения.
Перечень объектов образования и здравоохранения в Алматинской области и городе Алматы, подлежащих сейсмоусилению за счет средств республиканского бюджета в 2007 году, определяется Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 23 с изменениями, внесенными Законом РК от 22 октября 2007 года  N 1  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
Статья 24.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год средства в сумме 300 000 тысяч тенге на оказание государственной поддержки функционирования инфраструктурных сетей водоснабжения, находящихся в республиканской собственности, в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 25.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации  Государственной программы  развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы затраты в сумме
39 213 434 тысяч тенге, в том числе:
на развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной (сельской) местности - 518 050 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие:
строительства и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов - 10 340 810 тысяч тенге;
строительства и реконструкцию объектов образования аульной (сельской) местности - 16 919 199 тысяч тенге;
строительства и реконструкцию объектов здравоохранения аульной (сельской) местности - 11 435 375 тысяч тенге.
Перечень объектов образования, здравоохранения и питьевого водоснабжения аульной (сельской) местности, подлежащих строительству и реконструкции в 2007 году за счет средств указанных целевых трансфертов на развитие, определяется Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 25 с изменениями, внесенными законами РК от 5 июля 2007 г.  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года); от 22 октября 2007 года  N 1  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).

22-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте 2006-2007 жылдар кезеңінде Қазақстанның оңтүстiк өңiрлерiнiң тұтынушыларын электрмен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен жүзеге асырылатын энергия өндiрушi ұйым үшiн отын беру жөнiндегi шығындарды өтеуге 6 945 108 мың теңге сомасында шығыстар көзделгенi ескерiлсiн.
Ескерту. 22-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi), 2007.10.22.  N 1 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңдарымен.
23-бап.  2007 жылға арналған республикалық бюджетте Алматы облысының бюджетiне және Алматы қаласының бюджетiне бiлiм беру және денсаулық сақтау объектiлерiн сейсмикалық жағынан күшейту үшiн 1 914 733 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерi көзделсiн.
2007 жылы Алматы облысы мен Алматы қаласының республикалық бюджет қаражаты есебiнен сейсмикалық жағынан күшейтiлуге тиiс бiлiм беру және денсаулық сақтау объектiлерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiмeтi айқындайды.
Ескерту. 23-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.10.22.  N 1 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
24-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық меншiктегi сумен жабдықтаудың инфрақұрылымдық желiлерiнiң жұмыс iстеуiне Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен мемлекеттiк қолдау көрсетуге 300 000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
25-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған  мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде ауылдың әлеуметтiк инфрақұрылымын дамытуға және нығайтуға 39 213 434 мың теңге сомасында шығындар, оның iшiнде:
ауылдық (селолық) жерлердiң денсаулық сақтау iсiнде ұтқыр және телемедицинаны дамытуға - 518 050 мың теңге;
мыналарға нысаналы даму трансферттерi:
ауылдық (селолық) елдi мекендердi ауыз сумен жабдықтау объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 10 340 810 мың теңге;
ауылдық (селолық) жерлердiң бiлiм беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 16 919 199 мың теңге;
ауылдық (селолық) жерлердiң денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 11 435 375 мың теңге көзделсiн.
Аталған нысаналы даму трансферттерi қаражатының есебiнен 2007 жылы салынуға және реконструкциялануға тиiс ауылдық (селолық) жерлердiң бiлiм беру, денсаулық сақтау және ауыз сумен жабдықтау объектiлерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
Ескерту. 25-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi), 2007.10.22.  N 1 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңдарымен.

Статья 26.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджету города Алматы в сумме 19 556 939 тысяч тенге на строительство особо важных объектов образования и здравоохранения в городах.
Перечень особо важных объектов образования и здравоохранения в городах, подлежащих строительству и реконструкции за счет средств республиканского бюджета в 2007 году, определяется Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 26 с изменениями, внесенными законами РК от 5 июля 2007 г.  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года); от 22 октября 2007 года  N 1  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
Статья 26-1.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год средства в сумме 12 467 398 тысяч тенге на выплату авансового платежа для строительства объектов образования на основе государственно-частного партнерства.
Перечень и распределение сумм по объектам образования, строящимся на основе государственно-частного партнерства, определяются Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 26-1 дополнена Законом Республики Казахстан от 5 июля 2007 года  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года).
Статья 27.  Предусмотреть в составе расходов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на государственную поддержку развития агропромышленного комплекса 1 569 080 тысяч тенге, в том числе на финансирование в порядке, определяемом решениями Правительства Республики Казахстан, мероприятий, связанных с:
возмещением ставки вознаграждения (интереса) по финансовому лизингу сельскохозяйственной техники, - 158 194 тысячи тенге;
возмещением ставки вознаграждения (интереса) по финансовому лизингу оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции, - 10 886 тысяч тенге;
поддержкой страхования в растениеводстве, - 300 000 тысяч тенге;
субсидированием ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств, - 1 000 000 тысяч тенге;
субсидированием развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции, - 100 000 тысяч тенге.
Статья 28.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год целевые трансферты на развитие областному бюджету Восточно-Казахстанской области в сумме 752 201 тысячи тенге для возмещения налога на добавленную стоимость по проекту "Строительство моста через реку Иртыш в городе Семипалатинске Восточно-Казахстанской области".
Возмещение налога на добавленную стоимость производится по факту предъявления подтверждающих документов об оплате налога на добавленную стоимость.

26-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Алматы қаласының бюджетiне қалаларда бiлiм беру мен денсаулық сақтаудың аса маңызды объектiлерiн салуға 19 556 939 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерi көзделсiн.
2007 жылғы республикалық бюджет қаражаты есебiнен салынуға және реконструкциялануға тиiс қалалардағы бiлiм беру мен денсаулық сақтаудың аса маңызды объектiлерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
Ескерту. 26-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi), 2007.10.22.  N 1 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңдарымен.
26-1-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекеттік-жеке әріптестік негізінде білім беру объектілерін салу үшін аванстық төлем төлеуге 12 467 398 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.
Мемлекеттік-жеке әріптестік негізінде салынып жатқан білім беру объектілерінің тізбесін және олар бойынша сомаларды бөлуді Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.
Ескерту. 26-1-баппен толықтырылды - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
27-бап . Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң агроөнеркәсiптiк кешендi дамытуды мемлекеттiк қолдауға арналған шығыстарының құрамында 1 569 080 мың теңге, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiмен айқындалатын тәртiппен мыналарға байланысты iс-шараларды қаржыландыруға:
ауыл шаруашылығы техникасының қаржы лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге - 158 194 мың теңге;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу кәсiпорындарына арналған жабдықтардың қаржы лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге - 10 886 мың теңге;
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыруды қолдауға - 300 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу кәсiпорындарына олардың айналым қаражатын толықтыруға екiншi деңгейдегi банктер беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға - 1 000 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы өнiмдерi өндiрiсiн басқару жүйелерiн дамытуды субсидиялауға - 100 000 мың теңге көзделсiн.
28-бап.  2007 жылға арналған республикалық бюджетте Шығыс Қазақстан облысының облыстық бюджетiне "Шығыс Қазақстан облысының Семей қаласында Ертiс өзенi арқылы көпiр салу" жобасы бойынша қосылған құн салығының орнын толтыру үшiн 752 201 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерi көзделсiн.
Қосылған құн салығының орнын толтыру қосылған құн салығының төленуi жөнiндегi растайтын құжаттар ұсыну фактiсi бойынша жүргiзiледi.

Статья 29.  Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2007 год в сумме 20 237 035 тысяч тенге.
Сноска. Статья 29 с изменениями, внесенными законами РК от 5 июля 2007 г.  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года); от 22 октября 2007 года  N 1  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
Статья 30.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год на реализацию   Государственной программы  развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме
30 500 000 тысяч тенге.
Распределение и порядок использования указанных целевых трансфертов на развитие определяются Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 30 с изменениями, внесенными Законом Республики Казахстан от 5 июля 2007 года  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года).
Статья 31.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год 23 800 000 тысяч тенге на кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 31 с изменениями, внесенными Законом Республики Казахстан от 5 июля 2007 года  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года).
Статья 32.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год средства в сумме 346 700 тысяч тенге на выплату премий государства по вкладам в жилищные строительные сбережения.
Статья 33.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год 54 933 тысячи тенге на выплату курсовой разницы по платежам 2006 года заемщиков льготных жилищных кредитов, полученных через закрытое акционерное общество "Жилстройбанк".
Сноска. Статья 33 с изменениями, внесенными Законом Республики Казахстан от 5 июля 2007 года  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года).
Статья 34.  Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на формирование и хранение государственного материального резерва предусмотрены средства в сумме 1 858 872 тысяч тенге на освежение материальных ценностей государственного материального резерва с отражением суммы от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в доходах республиканского бюджета.

29-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылға арналған резервi 20 237 035 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Ескерту. 29-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi), 2007.10.22.  N 1 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңдарымен.
30-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған  мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға 30 500 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерi көзделсiн.
Аталған нысаналы даму трансферттерiн бөлудi және оларды пайдалану тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
Ескерту. 30-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
31-бап . 2007 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен сыйақының (мүдденiң) нөлдiк ставкасы бойынша тұрғын үй салуға кредит беруге 23 800 000 мың теңге көзделсiн.
Ескерту. 31-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
32-бап . 2007 жылға арналған республикалық бюджетте тұрғын үй құрылысы жинақ ақшаларына салымдар бойынша мемлекеттiң сыйлықақыларын төлеуге 346 700 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
33-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте "Тұрғынүйқұрылысбанкi" жабық акционерлiк қоғамы арқылы алынған жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерi қарыз алушыларының 2006 жылғы төлемдерi бойынша бағамдық айырманы төлеуге 54 933 мың теңге көзделсiн.
Ескерту. 33-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
34-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мемлекеттiк материалдық резервтi қалыптастыруға және сақтауға арналған шығындарының құрамында жаңалау тәртiбiмен шығарылған материалдық құндылықтарды өткiзуден түскен соманы республикалық бюджеттiң кiрiстерiнде көрсете отырып, мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтарын жаңалауға 1 858 872 мың теңге сомасында қаражат көзделгенi ескерiлсiн.

Статья 35.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год средства в сумме:
50 699 тысяч тенге - на экспертизу предложений по объектам, возможным к передаче в концессию;
472 597 тысяч тенге - на оценку и экспертизу концессионных проектов.
Распределение и порядок использования указанных сумм определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Статья 35 с изменениями, внесенными законами РК от 5 июля 2007 г.  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года); от 22 октября 2007 года  N 1  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
Статья 36.  Установить, что с 1 января 2007 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2007 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым Правительством Республики Казахстан.
Статья 36-1.  Предусмотреть в расходах Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан средства на проведение мероприятий по выплате долгов юридических лиц Республики Казахстан перед хозяйствующими субъектами Туркменистана в сумме 1 849 826 тысяч тенге.
Сноска. Статья 36-1 дополнена Законом Республики Казахстан от 5 июля 2007 года  N 273  (вводится в действие с 1 января 2007 года).
Статья 37.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2007 год 3 551 406 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Статья 38.  Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2007 году в размере 11 700 000 тысяч тенге.
Статья 39.  Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2007 года в размере 782 000 000 тысяч тенге.
Статья 40.  Установить лимит предоставления поручительств государства в 2007 году в размере 35 100 000 тысяч тенге.

35-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте:
концессияға берiлуi мүмкiн объектiлер бойынша ұсыныстарды сараптауға - 50 699 мың теңге;
концессиялық жобаларды бағалауға және сараптауға - 472 597 мың
теңге сомасында қаражат көзделсiн.
Аталған сомаларды бөлу және пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмiнiң негiзiнде айқындалады.
Ескерту. 35-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi), 2007.10.22.  N 1 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңдарымен.
36-бап . Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2007 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындауға бөлiнген кредиттер мен қаражат бойынша талаптары, Қазақстан Республикасының Yкiметi айқындайтын заңды тұлғалардың тiзбесi мен берешек көлемдерi бойынша 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап тоқтатылады деп белгiленсiн.
36-1-бап. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің шығыстарында Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының Түрікменстан шаруашылық жүргізуші субъектілері алдындағы борыштарын төлеу жөніндегі іс-шаралар жүргізуге 1 849 826 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.
Ескерту. 36-1-баппен толықтырылды - Қазақстан Республикасының 2007.07.05.  N 273 (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi)   Заңымен.
37-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн    3 551 406 мың теңге көзделсiн.
38-бап.  2007 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн беру лимитi 11 700 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
39-бап. 2007 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 782 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
40-бап.  2007 жылға арналған мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимитi 35 100 000 мың теңге көлемiнде белгiленсiн.

Статья 41.  Утвердить перечень бюджетных программ развития республиканского бюджета на 2007 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно  приложению 5 .
Статья 42.  Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2007 год, согласно  приложению 6 .

41-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiң бюджеттiк даму бағдарламаларының тiзбесi бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) iске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттiк бағдарламаларға бөлiне отырып,  5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
42-бап. 2007 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi  6-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.