О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исполнительного производства
Закон Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года № 262-IV
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Гражданский кодекс Республики Казахстан (Общая часть), принятый Верховным Советом Республики Казахстан 27 декабря 1994 года (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 23-24 (приложение); 1995 г., № 15-16, ст. 109; № 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 187; № 14, ст. 274; № 19, ст. 370; 1997 г., № 1-2, ст. 8; № 5, ст. 55; № 12, ст. 183, 184; № 13-14, ст. 195, 205; 1998 г., № 2-3, ст. 23; № 5-6, ст. 50; № 11-12, ст. 178; № 17-18, ст. 224, 225; № 23, ст. 429; 1999 г., № 20, ст. 727, 731; № 23, ст. 916; 2000 г., № 18, ст. 336; № 22, ст. 408; 2001 г., № 1, ст. 7; № 8, ст. 52; № 17-18, ст. 240; № 24, ст. 338; 2002 г., № 2, ст. 17; № 10, ст. 102; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 11, ст. 56, 57, 66; № 15, ст. 139; № 19-20, ст. 146; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 56; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 10, ст. 31; № 14, ст. 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 4; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 13, ст. 85; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20, 21; № 4, ст. 28; № 16, ст. 131; № 18, ст. 143; № 20, ст. 153; 2008 г., № 12, ст. 52; № 13-14, ст. 58; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114, 115; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 16, 18; № 8, ст. 44; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 24, ст. 125, 134; Закон Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам упрощения государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 2 февраля 2010 г.):
1) пункт 3 статьи 48 после слов "реорганизованного юридического лица" дополнить словами "либо если у правопреемника недостаточно имущества для исполнения обязательств, возникших до реорганизации";
2) пункт 1 статьи 321 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:

Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі № 262-IV Заңы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесі 1994 жылғы 27 желтоқсанда қабылдаған Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Жалпы бөлім) (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., № 23-24 (қосымша); 1995 ж., № 15-16, 109-құжат; № 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 187-құжат; № 14, 274-құжат; № 19, 370-құжат; 1997 ж., № 1-2, 8-құжат; № 5, 55-құжат; № 12, 183, 184-құжаттар; № 13-14, 195, 205-құжаттар; 1998 ж., № 2-3, 23-құжат; № 5-6, 50-құжат; № 11-12, 178-құжат; № 17-18, 224, 225-құжаттар; № 23, 429-құжат; 1999 ж., № 20, 727, 731-құжаттар; № 23, 916-құжат; 2000 ж., № 18, 336-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 1, 7-құжат; № 8, 52-құжат; № 17-18, 240-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 2, 17-құжат; № 10, 102-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 11, 56, 57, 66-құжаттар; № 15, 139-құжат; № 19-20, 146-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 56-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 10, 31-құжат; № 14, 58-құжат, № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 4-құжат; № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 13, 85-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20, 21-құжаттар; № 4, 28-құжат; № 16, 131-құжат; № 18, 143-құжат; № 20, 153-құжат; 2008 ж., № 12, 52-құжат; № 13-14, 58-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114, 115-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 16, 18-құжаттар; № 8, 44-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 125, 134-құжаттар;
2010 жылғы 2 ақпанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеуді және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуді оңайлату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 48-баптың 3-тармағы «құқықтық мирасқорын анықтауға мүмкіндік бермесе,» деген сөздерден кейін «не егер құқықтық мирасқорында қайта құрылғанға дейін туындаған міндеттемелерді орындау үшін мүлік жеткіліксіз болса,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 321-баптың 1-тармағы 3) тармақшасындағы «жағдайда талап етуге құқылы.» деген сөздер «жағдайда;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:

"4) обращения взыскания на предмет залога в целях исполнения обязательств залогодателя по исполнительным документам перед третьими лицами, не имеющими преимущества перед требованием залогодержателя, при отсутствии у залогодателя иного имущества.".
2. В Уголовный кодекс Республики Казахстан от 16 июля 1997 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 15-16, ст. 211; 1998 г., № 16, ст. 219; № 17-18, ст. 225; 1999 г., № 20, ст. 721; № 21, ст. 774; 2000 г., № 6, ст. 141; 2001 г., № 8, ст. 53, 54; 2002 г., № 4, ст. 32, 33; № 10, ст. 106; № 17, ст. 155; № 23-24, ст. 192; 2003 г., № 15, ст. 137; № 18, ст. 142; 2004 г., № 5, ст. 22; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139; 2005 г., № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 21-22, ст. 87; 2006 г., № 2, ст. 19; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 12, ст. 72; № 15, ст. 92; 2007 г., № 1, ст. 2; № 4, ст. 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 17, ст. 140; 2008 г., № 12, ст. 48; № 13-14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126; 2009 г., № 6-7, ст. 32; № 13-14, ст. 63; № 15-16, ст. 71, 73, 75; № 17, ст. 82, 83; № 24, ст. 121, 122, 125, 127, 128, 130; Закон Республики Казахстан от 21 января 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам рыбного хозяйства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 февраля 2010 г.):
1) в статье 229:
заголовок после слов "частными нотариусами" дополнить словами ", частными судебными исполнителями";
абзац первый части первой после слов "частным нотариусом" дополнить словами ", частным судебным исполнителем";
2) часть первую статьи 352 после слов "в тех же случаях," дополнить словами "а также при исполнении исполнительных документов,".
3. В Уголовно-исполнительный кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 24, ст. 337; 2000 г., № 6, ст. 141; № 8, ст. 189; № 18, ст. 339; 2001 г., № 8, ст. 53; № 17-18, ст. 245; № 24, ст. 338; 2002 г., № 23-24, ст. 192; 2004 г., № 5, ст. 22; № 23, ст. 139, 142; № 24, ст. 154; 2005 г., № 13, ст. 53; 2006 г., № 11, ст. 55; 2007 г., № 2, ст. 18; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 17, ст. 140; № 20, ст. 152; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 15-16, ст. 73; № 24, ст. 128, 130):

«4) кепіл берушіде өзге мүлік болмаған кезде кепіл ұстаушы талабының алдында басымдыққа ие болмайтын үшінші бір тұлғалар алдындағы атқарушылық құжаттар бойынша кепіл берушінің міндеттемелерін орындау мақсатында кепілге салынған нәрседен ақы өндіріп алуды талап етуге құқылы.».
2. 1997 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 15-16, 211-құжат; 1998 ж., № 16, 219-құжат; № 17-18, 225-құжат; 1999 ж., № 20, 721-құжат; № 21, 774-құжат; 2000 ж., № 6, 141-құжат; 2001 ж., № 8, 53, 54-құжаттар; 2002 ж., № 4, 32, 33-құжаттар; № 10, 106-құжат; № 17, 155-құжат; № 23-24, 192-құжат; 2003 ж., № 15, 137-құжат; № 18, 142-құжат; 2004 ж., № 5, 22-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 21-22, 87-құжат; 2006 ж., № 2, 19-құжат; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат: № 12, 72-құжат; № 15, 92-құжат; 2007 ж., № 1, 2-құжат; № 4, 33-құжат; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 17, 140-құжат; 2008 ж., № 12, 48-құжат; № 13-14, 58-құжат; № 17-18, 2-құжат: № 23, 114-құжат; № 24, 126-құжат; 2009 ж., № 6-7, 32-құжат; № 13-14, 63-құжат; № 15-16, 71, 73, 75-құжаттар; № 17, 82, 83-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 127, 128, 130-құжаттар; 2010 жылғы 6 ақпанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне балық шаруашылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы);
1) 229-бапта:
тақырыбы «Жекеше нотариустардың» деген сөздерден кейін «, жеке сот орындаушыларының» деген сөздермен толықтырылып, «аудиторлық ұйымның» деген сөздер «аудиторлық ұйым» деген сөздермен ауыстырылсын;
бірінші бөлігінің бірінші абзацы «Жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылып, «аудиторлық ұйымның» деген сөздер «аудиторлық ұйым» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 352-баптың бірінші бөлігіндегі «дәл сондай жағдайларда» деген сөздерден кейін «, сондай-ақ атқарушылық құжаттарды орындау кезінде» деген сөздермен толықтырылсын.
3. 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 24, 337-құжат; 2000 ж., № 6, 141-құжат; № 8, 189-құжат; № 18, 339-құжат; 2001 ж., № 8, 53-құжат; № 17-18, 245-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 23-24, 192-құжат; 2004 ж., № 5, 22-құжат; № 23, 139, 142-құжаттар; № 24, 154-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; 2006 ж., № 11, 55-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 17, 140-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 15-16, 73-құжат; № 24, 128, 130-құжаттар):

1) пункт 2 статьи 23 после слов "от уплаты штрафа," дополнить словом "государственный";
2) в статье 57:
пункт 1 после слов "для исполнения" дополнить словом "государственному";
пункт 2 после слова "производится" дополнить словом "государственным";
3) в статье 59:
заголовок после слова "Действия" дополнить словом "государственного";
в пункте 1:
слова "Судебный", "судебный" заменить соответственно словами "Государственный судебный", "государственный судебный";
слова "действующим законодательством" заменить словами "законодательством Республики Казахстан";
в пункте 3 слово "Судебный" заменить словами "Государственный судебный";
пункт 4 исключить;
в пункте 5:
после слова "представлению" дополнить словом "государственного";
слова ", при котором состоит судебный исполнитель," исключить;
4) статью 62 после слов "по представлению" дополнить словом "государственного".
4. В Гражданский кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 16-17, ст. 642; № 23, ст. 929; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 10, ст. 244; № 22, ст. 408; 2001 г., № 23, ст. 309; № 24, ст. 338; 2002 г., № 10, ст. 102; 2003 г., № 1-2, ст. 7; № 4, ст. 25; № 11, ст. 56; № 14, ст. 103; № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 3-4, ст. 16; № 5, ст. 25; № 6, ст. 42; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 21-22, ст. 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 4, ст. 24, 25; № 8, ст. 45; № 11, ст. 55; № 13, ст. 85; 2007 г., № 3, ст. 21; № 4, ст. 28; № 5-6, ст. 37; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 12, ст. 88; 2009 г., № 2-3, ст. 16; № 9-10, ст. 48; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 24, ст. 134; Закон Республики Казахстан от 5 февраля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам иммунитета государства и его собственности, совершенствования деятельности третейских судов и международного коммерческого арбитража", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 13 февраля 2010 г. и "Казахстанская правда" 18 февраля 2010 г.):
статью 406 дополнить пунктом 6 следующего содержания:
"6. При продаже имущества в порядке, установленном для исполнения судебных решений, в качестве продавца выступает судебный исполнитель.".

1) 23-баптың 2-тармағындағы «сот атқарушысы» деген сөздер «мемлекеттік сот орындаушысы» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 57-бапта:
1-тармақтағы «сот атқарушысына» деген сөздер «мемлекеттік сот орындаушысына» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы «сот атқарушысы» деген сөздер «мемлекеттік сот орындаушысы» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 59-бапта:
тақырыбындағы «Сот атқарушысының» деген сөздер «Мемлекеттік сот орындаушысының» деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
«Сот атқарушысы», «сот атқарушысы» деген сөздер тиісінше «Мемлекеттік сот орындаушысы», «мемлекеттік сот орындаушысы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«қолданылып жүрген заңдарға» деген сөздер «Қазақстан Республикасының заңнамасына» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы «Сот атқарушысы» деген сөздер «Мемлекеттік сот орындаушысы» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ алып тасталсын;
5-тармақта:
«сот атқарушысының ұсынуы» деген сөздер «мемлекеттік сот орындаушысының ұсынуы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«сот атқарушысының өзі тұратын» деген сөздер алып тасталсын;
4) 62-баптағы «сот атқарушысының» деген сөздер «мемлекеттік сот орындаушысының» деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Ерекше бөлім) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 16-17, 642-құжат; № 23, 929-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 10, 244-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 23, 309-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 10, 102-құжат; 2003 ж., № 1-2, 7-құжат; № 4, 25-құжат; № 11, 56-құжат; № 14, 103-құжат; № 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., № 3-4, 16-құжат; № 5, 25-құжат; № 6, 42-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 21-22, 87-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 4, 24, 25-құжаттар; № 8, 45-құжат; № 11, 55-құжат; № 13, 85-құжат; 2007 ж., № 3, 21-құжат; № 4, 28-құжат; № 5-6, 37-құжат; № 8, 52-құжат; № 9, 67-құжат; № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16-құжат; № 9-10, 48-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 жылғы 13 ақпанда «Егемен Қазақстан» және 2010 жылғы 18 ақпанда «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттің және оның меншігінің иммунитеті, аралық соттар және халықаралық коммерциялық төрелік қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 5 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
406-бап мынадай мазмұндағы 6-тармақпен толықтырылсын:
«6. Сот шешімдерін орындау үшін белгіленген тәртіппен мүлікті сату кезінде сот орындаушысы сатушы ретінде шығады.».

5. В Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 июля 1999 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 18, ст. 644; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 10, ст. 244; 2001 г., № 8, ст. 52; № 15-16, ст. 239; № 21-22, ст. 281; № 24, ст. 338; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 10, ст. 49; № 14, ст. 109; № 15, ст. 138; 2004 г., № 5, ст. 25; № 17, ст. 97; № 23, ст. 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 13, ст. 53; № 24, ст. 123; 2006 г., № 2, ст. 19; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72; № 13, ст. 86; 2007 г., № 3, ст. 20; № 4, ст. 28; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 13, ст. 99; 2008 г., № 13-14, ст. 56; № 15-16, ст. 62; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 81; № 24, ст. 127, 130; Закон Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судебно-экспертной деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 3 февраля 2010 г.; Закон Республики Казахстан от 5 февраля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам иммунитета государства и его собственности, совершенствования деятельности третейских судов и международного коммерческого арбитража", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 13 февраля 2010 г. и "Казахстанская правда" 18 февраля 2010 г.):
1) подпункты 2) и 3) части второй статьи 141 после слова "его" дополнить словами "дата рождения,";
2) подпункты 3) и 4) части первой статьи 146 после слов "удостоверяющем личность)" дополнить словами ", дата рождения";
3) подпункт 2) части второй статьи 150 после слов "истца, его" дополнить словами "дата рождения,";
4) в статье 236:
абзац второй части второй изложить в следующей редакции:
"В случаях конфискации имущества, взыскания в доход государства, а также взыскания ущерба, причиненного преступлением, взыскания алиментов, возмещения вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, потерей кормильца, где стороной является государство, суд по своей инициативе направляет исполнительный документ для исполнения в соответствующий орган исполнительного производства по территориальности.";
абзацы седьмой и восьмой части четвертой после слов "удостоверяющем личность)" дополнить словами ", дата рождения";
дополнить частью шестой следующего содержания:

5. 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 18, 644-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 10, 244-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 15-16, 239-құжат; № 21-22, 281-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 10, 49-құжат; № 14, 109-құжат; № 15, 138-құжат; 2004 ж., № 5, 25-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 140-құжат; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 13, 53-құжат; № 24, 123-құжат; 2006 ж., № 2, 19-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; № 4, 28-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 13, 99-құжат; 2008 ж., № 13-14, 56-құжат; № 15-16, 62-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 17, 81-құжат; № 24, 127, 130-құжаттар; 2010 жылғы 3 ақпанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сот-сараптама қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2010 жылғы 13 ақпанда «Егемен Қазақстан» және 2010 жылғы 18 ақпанда «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттің және оның меншігінің иммунитеті, аралық соттар және халықаралық коммерциялық төрелік қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 5 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 141-баптың екінші бөлігінің 2) және 3) тармақшалары «оның» деген сөзден кейін «туған күні, айы, жылы,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 146-баптың бірінші бөлігінің 3) және 4) тармақшалары «құжатта көрсетілген болса),» деген сөздерден кейін «туған күні, айы, жылы,» деген сөздермен толықтырылсын;
3) 150-баптың екінші бөлігінің 2) тармақшасы «талап қоюшының атауы, оның» деген сөздерден кейін «туған күні, айы, жылы,» деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша «құжатта көрсетілген болса),» деген сөздерден кейін «туған күні, айы, жылы,» деген сөздермен толықтырылсын;
4) 236-бапта:
екінші бөлігінің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мүлік тәркіленген, мемлекет кірісіне өндіріп алынған, сондай-ақ қылмыспен келтірілген залал өндіріп алынған, алимент өндіріп алынған, тарабы мемлекет болып табылатын мертігуден немесе денсаулыққа өзге де зақым келуден, асыраушысынан айрылуынан келтірілген зиянның орны толтырылған жағдайларда сот өз бастамасымен атқару құжатын аумағы бойынша тиісті атқарушылық іс жүргізу органына орындауға жолдайды.»;
төртінші бөлігінің жетінші және сегізінші абзацтары «құжатта көрсетілген болса),» деген сөздерден кейін «туған күні, айы, жылы,» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы бөлікпен толықтырылсын:

"6. Органы исполнительного производства в случае исполнения судебного решения должны в течение десяти рабочих дней уведомить об этом суд, вынесший решение, либо по истечении установленного процессуального срока исполнения предоставить письменную информацию о причинах неисполнения.";
5) в статье 240:
заголовок после слов "его исполнения" дополнить словами ", утверждение мирового соглашения";
в части первой:
после слова "постановления," слова "а также" исключить;
после слов "его исполнения" дополнить словами ", а также по заявлению сторон исполнительного производства утвердить мировое соглашение";
6) статью 240-4 изложить в следующей редакции:
"Статья 240-4. Рассмотрение представлений судебного исполнителя
1. Представление судебного исполнителя разрешается судьей в течение десяти дней со дня его поступления в суд. Суд извещает должника и взыскателя о поступившем представлении судебного исполнителя, сообщает время и место проведения судебного заседания. Неявка должника или взыскателя, надлежащим образом извещенного о времени и месте проведения судебного заседания, не является препятствием к рассмотрению дела. Рассмотрев представление судебного исполнителя, судья выносит определение.
Копия определения суда высылается должнику и взыскателю в трехдневный срок.
2. Определение суда может быть обжаловано или опротестовано в порядке, установленном настоящим Кодексом.";
7) дополнить статьей 240-7 следующего содержания:
"Статья 240-7. Санкционирование постановления судебного
исполнителя
1. В установленных законом случаях судебный исполнитель выносит постановление о производстве исполнительных действий, подлежащих санкционированию судом. В постановлении должны быть изложены мотивы и основания, в силу которых возникла необходимость в принятии санкционируемых действий.
2. Постановление о производстве исполнительных действий, подлежащих санкционированию, представляется судебным исполнителем в суд. К постановлению прилагаются материалы исполнительного производства, подтверждающие обоснованность принятия санкционируемых действий.
3. Постановление судебного исполнителя должно быть рассмотрено судом в день поступления материалов в суд.
4. Рассмотрев постановление судебного исполнителя и приложенные к нему материалы исполнительного производства, суд дает санкцию на совершение исполнительных действий или отказывает в даче санкции.
Дача санкции осуществляется путем проставления на постановлении судебного исполнителя штампа суда "Санкционирую", заверяемого подписью судьи.
В случае отказа в даче санкции судья выносит мотивированное определение об отказе в даче санкции на проведение исполнительных действий.

«6. Атқарушылық іс жүргізу органдары сот шешімі орындалған жағдайда он жұмыс күні ішінде шешім шығарған сотты бұл туралы хабардар етуге, не орындаудың белгіленген іс жүргізу мерзімі өткен соң орындалмаудың себептері туралы жазбаша ақпарат беруге тиіс.»;
5) 240-бапта:
тақырыбы «тәртібін өзгерту» деген сөздерден кейін «, бітімгершілік келісімді бекіту» деген сөздермен толықтырылсын;
бірінші бөлікте:
«мерзімін ұзартуы,» деген сөздерден кейінгі «сондай-ақ» деген сөз алып тасталсын;
«өзгертуі» деген сөзден кейін «, сондай-ақ атқарушылық іс жүргізу тараптарының арызы бойынша бітімгершілік келісімді бекітуі» деген сөздермен толықтырылсын;
6) 240-4-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«240-4-бап. Сот орындаушысының ұсынуларын қарау
1. Судья сот орындаушысының ұсынуын сотқа келіп түскен күннен бастап он күн ішінде шешеді. Сот борышкерді және өндіріп алушыны сот орындаушысының ұсынуы келіп түскені туралы хабардар етеді, сот отырысының өткізілетін уақыты мен орнын хабарлайды. Сот отырысының өткізілетін уақыты мен орны туралы тиісінше хабардар етілген борышкердің немесе өндіріп алушының келмей қалуы істі қарауға кедергі болмайды. Судья сот орындаушысының ұсынуын қарап, ұйғарым шығарады.
Сот ұйғарымының көшірмесі борышкер мен өндіріп алушыға үш күн мерзімде жіберіледі.
2. Соттың ұйғарымына осы Кодексте белгіленген тәртіппен шағым жасалуы немесе наразылық білдірілуі мүмкін.»;
7) мынадай мазмұндағы 240-7-баппен толықтырылсын:
«240-7-бап. Сот орындаушысының қаулысын санкциялау
1. Заңмен белгіленген жағдайларда сот орындаушысы соттың санкциялауына жататын атқарушылық әрекеттерді жүргізу туралы қаулы шығарады. Қаулыда санкцияланатын әрекеттерді қабылдау қажеттілігін туғызған дәлелдер мен негіздер жазылуға тиіс.
2. Санкциялауға жататын атқарушылық әрекеттерді жүргізу туралы қаулыны сот орындаушысы сотқа ұсынады. Қаулыға санкцияланатын іс-әрекеттерді қабылдаудың негізділігін растайтын атқарушылық іс жүргізу материалдары қоса тіркеледі.
3. Сот орындаушысының қаулысын сотқа материалдар түскен күні сот қарауға тиіс.
4. Сот орындаушысының қаулысын және оған қоса тіркелген атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап, сот атқарушылық әрекеттерді жасауға санкция береді немесе санкция беруден бас тартады.
Санкция беру сот орындаушысының қаулысына судьяның қолымен расталатын «Санкциялаймын» деген сот мөртаңбасын қою арқылы жүзеге асырылады.
Санкция беруден бас тартқан жағдайда судья атқарушылық әрекеттерді жүргізуге санкция беруден бас тарту туралы дәлел келтірілген ұйғарым шығарады.

5. Определение суда может быть обжаловано или опротестовано в порядке, установленном настоящим Кодексом.";
8) приложение к указанному Кодексу исключить.
6. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст.3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 13-14, ст. 62, 63; № 15-16, ст. 70, 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст. 79, 80, 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97, 115, 117; № 24, ст. 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134; Закон Республики Казахстан от 6 января 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного дела", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 16 января 2010 г.; Закон Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судебно-экспертной деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 3 февраля 2010 г.; Закон Республики Казахстан от 21 января 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам рыбного хозяйства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 февраля 2010 г.):

5. Соттың ұйғарымына осы Кодексте белгіленген тәртіппен шағымдануға немесе наразылық білдіруге болады.»;
8) аталған Кодекске қосымша алып тасталсын.
6. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат; № 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 56, 64, 68-құжаттар; № 14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139, 140-құжаттар; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20, 23-құжаттар; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13, 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97, 115, 117-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134-құжаттар; 2010 жылғы 16 қаңтарда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кеден ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2010 жылғы 3 ақпанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сот-сараптама қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2010 жылғы 6 ақпанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне балық шаруашылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы):

1) в статье 34:
заголовок после слов "частных нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
часть вторую после слов "частный нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,";
часть третью после слов "частными нотариусами," дополнить словами "частными судебными исполнителями,";
2) абзац второй частей второй и третьей статьи 48 после слов "частного нотариуса," дополнить словами частного судебного исполнителя,";
3) часть первую статьи 52 после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
4) в статье 88:
в части третьей:
абзац первый после слов "частным нотариусом," дoпoлнить словами "частным судебным исполнителем,";
абзац восьмой после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
абзац второй части четвертой после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
абзац второй части пятой после слова "нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
5) в статье 88-1:
в части второй:
абзац первый после слов "частным нотариусом," дополнить словами  "частным судебным исполнителем,";
абзац пятый после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
абзац второй части третьей после слова "нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
6) абзац второй части второй статьи 175 после слов "частных нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
7) в статье 205:
абзац второй части первой после слова "нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей и";
абзац второй части второй после слова "нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей и";
часть 2-1 после слова "нотариусом," дополнить словами "частным судебным исполнителем и";
8) в статье 206:
абзац второй части первой после слова "нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей и";
абзац второй части третьей после слова "нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей и";
абзац второй части четвертой после слова "нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей и";
абзац второй части пятой после слова "нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей и";

1) 34-бапта:
тақырыбындағы «жеке нотариустар» деген сөздер «жеке нотариустардың, жеке сот орындаушылары» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлік «жеке нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөлік «жеке нотариустар,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушылары,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 48-баптың екінші және үшінші бөліктерінің екінші абзацтары «жеке нотариусқа,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысына,» деген сөздермен толықтырылсын;
3) 52-баптың бірінші бөлігі «жеке нотариустарды,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларын,» деген сөздермен толықтырылсын;
4) 88-бапта:
үшінші бөлікте:
бірінші абзац «жеке нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
сегізінші абзац «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына,» деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші бөліктің екінші абзацы «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына,» деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші бөліктің екінші абзацы «жеке нотариустардың» деген сөздерден кейін «, жеке сот орындаушыларының» деген сөздермен толықтырылсын;
5) 88-1-бапта:
екінші бөлікте:
бірінші абзац «жеке нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші абзац «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына,» деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөліктің екінші абзацы «жеке нотариустардың» деген сөздерден кейін «, жеке сот орындаушыларының» деген сөздермен толықтырылсын;
6) 175-баптың екінші бөлігінің екінші абзацы «жеке нотариустарға» деген сөздерден кейін «, жеке сот орындаушыларына» деген сөздермен толықтырылсын;
7) 205-бапта:
бірінші бөліктің екінші абзацы «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына және» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөліктің екінші абзацы «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына және» деген сөздермен толықтырылсын;
2-1-бөлік «жеке нотариусты,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысын және» деген сөздермен толықтырылсын;
8) 206-бапта:
бірінші бөліктің екінші абзацы «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына және» деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөліктің екінші абзацы «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына және» деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші бөліктің екінші абзацы «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына және» деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші бөліктің екінші абзацы «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына және» деген сөздермен толықтырылсын;

9) абзац второй части первой статьи 209 после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
10) абзац второй частей первой и второй статьи 210 после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
11) абзац седьмой части первой статьи 216 после слова "нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
12) в статье 525:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 525. Неисполнение постановления и иного законного
требования судебного исполнителя, судебного
пристава";
в части первой:
в абзаце первом:
слово "Невыполнение" заменить словом "Неисполнение";
после слова "причин" дополнить словами "постановлений и законных";
после слова "исполнителя" дополнить словами ", связанных с исполнением исполнительного документа, в том числе";
в абзаце втором слова "одного до трех", "пяти до десяти" заменить соответственно словами "пяти до десяти", "десяти до двадцати";
в части второй:
абзац первый после слова "сведений" дополнить словами ", в том числе";
в абзаце втором слова "трех до десяти", "десяти до двадцати" заменить соответственно словами "десяти до двадцати", "двадцати до пятидесяти";
13) часть первую статьи 541 после слов "частными нотариусами," дополнить словами "частными судебными исполнителями,";
14) статью 584 дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание. Надлежащим извещением (уведомлением) в настоящем Кодексе признается извещение лица заказным письмом, телеграммой, которые вручаются ему лично или кому-то из совместно проживающих с ним совершеннолетних членов семьи под расписку на подлежащем возврату отправителю уведомлении о вручении. Извещение, адресованное юридическому лицу, вручается руководителю или работнику юридического лица, который расписывается в получении извещения на уведомлении о вручении с указанием своих фамилии, инициалов и должности.";
15) в части первой статьи 636:
подпункт 1) дополнить абзацем пятьдесят вторым следующего содержания:
"уполномоченного органа по обеспечению исполнения исполнительных документов (статья 175 (часть вторая) (когда эти нарушения совершены частными судебными исполнителями);";
в подпункте 2) слова "судебные исполнители" заменить словами "государственные судебные исполнители";
16) подпункт 4) части первой статьи 650 исключить;

9) 209-баптың бірінші бөлігінің екінші абзацы «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына,» деген сөздермен толықтырылсын;
10) 210-баптың бірінші және екінші бөліктерінің екінші абзацы «жеке нотариустарға,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушыларына,» деген сөздермен толықтырылсын;
11) 216-баптың бірінші бөлігінің жетінші абзацы «жеке нотариустардың» деген сөздерден кейін «, жеке сот орындаушыларының» деген сөздермен толықтырылсын;
12) 525-бапта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«525-бап. Сот орындаушысының, сот приставының қаулысын
және өзге де заңды талабын орындамау»;
бірінші бөлікте:
бірінші абзацта:
бұл түзетудің мемлекеттік тілдегі мәтінге қатысы жоқ;
«дәлелді себептерсіз» деген сөздер «дәлелсіз себептермен атқарушылық құжатты орындаумен байланысты, оның ішінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
«сот орындаушыларының» деген сөздерден кейін «қаулыларын және заңды» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацтағы «бірден үшке дейінгі», «бестен онға дейінгі» деген сөздер тиісінше «бестен онға дейінгі», «оннан жиырмаға дейінгі» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлікте:
бірінші абзацтағы «борышкердің табыстары» деген сөздер «көрінеу теріс, оның ішінде борышкердің табыстары» деген сөздермен, «туралы көрінеу теріс» деген сөздер «туралы» деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы «үштен онға дейінгі», «оннан жиырмаға дейінгі» деген сөздер тиісінше «оннан жиырмаға дейінгі», «жиырмадан елуге дейінгі» деген сөздермен ауыстырылсын;
13) 541-баптың бірінші бөлігі «жекеше нотариустар,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушылары,» деген сөздермен толықтырылсын;
14) 584-бап мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
«Ескерту. Осы Кодексте тиісінше хабарлау (хабардар ету) деп оның тікелей өзіне немесе онымен бірге тұрып жатқан кәмелетке толған отбасы мүшелерінің біріне қолы қойылып, тапсырылғаны туралы жөнелтушіге қайтарылуы тиіс тапсырыстық хатпен, жеделхатпен табыс етілген хабарлама танылады. Заңды тұлғаға жіберілген хабарлама өзінің тегін, аты-жөні мен лауазымын көрсетіп, қолы қойылған заңды тұлғаның басшысына немесе қызметкеріне табыс етіледі.»;
15) 636-баптың бірінші бөлігінде:
1) тармақшасы мынадай мазмұндағы елу екінші абзацпен толықтырылсын:
«атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті органның (175-бап (екінші бөлігі) (осы бұзушылықтарды жеке сот орындаушылары жасаған кезде);»;
2) тармақшада «сот орындаушылары» деген сөздердің алдынан «мемлекеттік» деген сөзбен толықтырылсын;
16) 650-баптың бірінші бөлігінің 4) тармақшасы алып тасталсын;

17) подпункт 4) статьи 702 изложить в следующей редакции:
"4) истечения срока давности исполнения постановления о наложении административного взыскания в области налогообложения, установленного статьей 703 настоящего Кодекса.";
18) заголовок и часть первую статьи 703 изложить в следующей редакции:
"Статья 703. Давность исполнения постановления о наложении
административного взыскания в области
налогообложения
1. Постановление о наложении административного взыскания за правонарушение в области налогообложения не подлежит исполнению, если оно не было приведено в исполнение в течение пяти лет со дня вступления его в законную силу.";
19) статьи 704 и 707 изложить в следующей редакции:
"Статья 704. Окончание производства по исполнению
постановления о наложении административного
взыскания
1. Постановление о наложении административного взыскания, по которому взыскание произведено полностью, с отметкой о произведенном взыскании возвращается органом, исполнившим постановление, судье, органу (должностному лицу), вынесшему постановление.
2. Постановление о наложении административного взыскания, по которому не производилось исполнение или исполнение произведено не полностью, возвращается органу (должностному лицу), вынесшему постановление, составившему протокол об административном правонарушении, в случаях и в порядке, предусмотренных Законом Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".";
"Статья 707. Добровольное исполнение постановления о
наложении штрафа
1. После вступления постановления о наложении административного штрафа в законную силу, вынесения предписания о необходимости уплаты штрафа либо со дня истечения срока отсрочки, предусмотренной статьей 701 настоящего Кодекса, орган, наложивший административное взыскание, надлежащим образом извещает лицо, привлеченное к административной ответственности, о добровольной уплате суммы штрафа. Штраф должен быть уплачен лицом, привлеченным к административной ответственности, не позднее тридцати дней со дня его извещения.
2. Штраф, наложенный за совершение административного правонарушения, вносится физическим лицом или перечисляется юридическим лицом в государственный бюджет в установленном порядке, с последующим уведомлением в письменной форме судьи или органа (должностного лица), вынесшего постановление о наложении штрафа, выдавшего предписание о необходимости уплаты штрафа.";
20) в статье 708:
часть первую исключить;
в части второй:
слова "о принудительном" заменить словом "о";
после слова "судом" дополнить словами ", уполномоченным органом";
часть третью после слова "суду" дополнить словами ", уполномоченному органу";
часть четвертую после слов "судом", "постановление," дополнить соответственно словами ", уполномоченным органом", "государственному";

17) 702-баптың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) осы Кодекстің 703-бабында белгіленген салық салу саласында әкімшілік жаза қолдану туралы қаулыны орындаудың ескіру мерзімі өткен жағдайларда әкімшілік жаза қолдану туралы қаулының орындалуын қысқартып, әкімшілік жазадан босатады.»;
18) 703-баптың тақырыбы мен бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«703-бап. Салық салу саласында әкімшілік жаза қолдану
туралы қаулыны орындаудың ескіруі
1. Салық салу саласындағы құқық бұзушылық үшін әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы, егер ол заңды күшіне енген күннен бастап бес жыл ішінде орындалмаса, орындауға жатпайды.»;
19) 704 және 707-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
«704-бап. Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулыны орындау
жөнінде іс жүргізудің аяқталуы
1. Жаза толық жүргізілген қаулыны орындаған орган әкімшілік жаза қолдану туралы қаулыны жүргізілген жаза туралы белгі соғып, қаулыны шығарған судьяға, органға (лауазымды адамға) қайтарады.
2. Орындау жүргізілмеген немесе орындау толық жүргізілмеген әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы «Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда және тәртіппен әкімшілік жаза қолдану туралы қаулыны шығарған, хаттама жасаған органға (лауазымды адамға) қайтарылады.»;
«707-бап. Айыппұл салу туралы қаулыны өз еркімен орындау
1. Әкімшілік айыппұл салу туралы қаулы заңды күшіне енген, айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқама шығарылған не осы Кодекстің 701-бабында көзделген кейінге қалдыру мерзімі өткен күннен бастап әкімшілік жазаны қолданған орган әкімшілік жауапқа тартылған адамды айыппұл сомасын ерікті түрде төлеу туралы тиісінше хабардар етеді. Әкімшілік жауапқа тартылған адам өзі хабардар етілген күннен бастап отыз күннен кешіктірмей айыппұлды төлеуге тиіс.
2. Әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін салынған айыппұлды жеке немесе заңды тұлға, айыппұл салу туралы қаулыны шығарған, айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқама берген судьяға немесе органға (лауазымды адамға) жазбаша нысанда кейіннен хабарлай отырып, белгіленген тәртіппен мемлекеттік бюджетке енгізеді немесе аударады.»;
20) 708-бапта:
бірінші бөлігі алып тасталсын;
екінші бөлігінде:
«мәжбүрлеп» деген сөз алып тасталсын;
«сот» деген сөзден кейін «, уәкілетті орган» деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөлігі «сотқа» деген сөзден кейін «, уәкілетті органға» деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші бөлігі «шығарған сот» деген сөздерден кейін «, уәкілетті орган» деген сөздермен толықтырылсын;
«орындату үшін» деген сөздерден кейін «мемлекеттік» деген сөзбен толықтырылсын;

21) в статье 709:
часть первую исключить;
в части второй:
в абзаце первом:
слово "принудительном" исключить;
после слова "судом" дополнить словами ", уполномоченным органом";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Постановление о взыскании штрафа по административным правонарушениям в области налогообложения исполняется органами налоговой службы в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан.";
в части четвертой:
слово "принудительном" исключить;
после слова "направляется" дополнить словами "судом, уполномоченным органом государственному";
22) статью 709-1 изложить в следующей редакции:
"Статья 709-1. Порядок направления постановления о наложении
штрафа на принудительное исполнение
1. При направлении постановления о взыскании штрафа, предписания о необходимости уплаты штрафа на принудительное исполнение к нему обязательно прилагается копия документа, подтверждающего факт надлежащего извещения лица о добровольной уплате штрафа, и справка налогового органа о непоступлении суммы штрафа в доход государства.
2. Постановление о наложении штрафа, предписание о необходимости уплаты штрафа, направленное на принудительное исполнение с нарушением требований настоящего Кодекса, подлежит возвращению в государственный орган, наложивший административное взыскание.
3. Возвращение постановления о наложении штрафа, предписания о необходимости уплаты штрафа органу, наложившему административное взыскание, не является препятствием для повторного направления их на принудительное исполнение с устраненными недостатками.".
7. В Таможенный кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 7-8, ст. 40; № 15, ст. 139; 2004 г., № 18, ст. 106; 2005 г., № 11, ст. 43; № 21-22, ст. 86; 2006 г., № 3, ст. 22; № 11, ст. 55; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 3; № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 33; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 18, ст. 144; № 23, ст. 173; 2008 г., № 13-14, ст. 58; 2009 г., № 17, ст. 80, 81; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; № 23, ст. 100; № 24, ст. 122, 124; Закон Республики Казахстан от 6 января 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного дела", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 16 января 2010 г.):
1) подпункт 17) пункта 1 статьи 24 после слов "судебные акты," дополнить словами "постановления судебных исполнителей,";

21) 709-бапта:
бірінші бөлігі алып тасталсын;
екінші бөлігінде:
бірінші абзацта:
«мәжбүрлеп» деген сөз алып тасталсын;
«Сот» деген сөзден кейін «, уәкілетті орган» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Салық салу саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша айыппұлды өндіріп алу туралы қаулыны Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен салық қызметінің органдары орындайды.»;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Заңды тұлғаның шоттарында ақша болмаған жағдайда сот, уәкілетті орган заңнамаға сәйкес өндіріп алуды заңды тұлғаның мүлкіне айналдыру үшін айыппұл сомасын өндіріп алу туралы қаулыны мемлекеттік сот орындаушысына жібереді.»;
22) 709-1-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«709-1-бап. Айыппұл салу туралы қаулыны мәжбүрлеп
орындатуға жіберудің тәртібі
1. Айыппұл салу туралы қаулыны, айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқаманы мәжбүрлеп орындатуға жіберу кезінде оған адамның айыппұлды ерікті түрде төлеуі туралы тиісінше хабардар етілген фактіні растайтын құжаттың көшірмесі және айыппұл сомасының мемлекет кірісіне түспегені туралы салық органының анықтамасы міндетті түрде қоса беріледі.
2. Осы Кодекстің талаптары бұзыла отырып мәжбүрлеп орындатуға жіберілген айыппұл салу туралы қаулы, айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқама әкімшілік жазаны қолданған мемлекеттік органға қайтарылады.
3. Айыппұл салу туралы қаулыны, айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқаманы әкімшілік жаза қолданған органға қайтару олардың кемшіліктерін жоя отырып, қайтадан мәжбүрлеп орындатуға жіберу үшін кедергі болмайды.».
7. 2003 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Кеден кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 7-8, 40-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 18, 106-құжат; 2005 ж., № 11, 43-құжат; № 21-22, 86-құжат; 2006 ж, № 3, 22-құжат; № 11, 55-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 3-құжат; № 2, 14, 18-құжаттар; № 3, 20-құжат; № 4, 33-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 18, 144-құжат; № 23, 173-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; 2009 ж., № 17, 80, 81-құжаттар; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; № 23, 100-құжат; № 24, 122, 124-құжаттар; 2010 жылғы 16 қаңтарда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кеден ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 24-баптың 1-тармағының 17) тармақшасы «сот актілерін,» деген сөздерден кейін «сот орындаушыларының қаулыларын,» деген сөздермен толықтырылсын;

2) пункт 3 статьи 26 дополнить подпунктом 3-2) следующего содержания:
"3-2) органам исполнительного производства и частным судебным исполнителям - по находящимся в их производстве делам исполнительного производства на основании санкционированного судом постановления судебного исполнителя, заверенного печатью органа исполнительного производства или частного судебного исполнителя;".
8. В Кодекс Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 22-I, 22-II, ст. 112; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 13-14, ст. 63; № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; Закон Республики Казахстан от 21 января 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам рыбного хозяйства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 февраля 2010 г.):
1) подпункт 31) пункта 1 статьи 12 после "нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,";
2) подпункт 6) пункта 1 статьи 14 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
3) в статье 42:
заголовок после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
в пункте 1:
абзац первый после слова "нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,";
подпункт 3) после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
пункт 2 после слова "нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,";
пункт 3 после слова "нотариусом," дополнить словами "частным судебным исполнителем,";
пункт 4 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
абзацы первый и второй пункта 5 после слова "нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,";
в пункте 6:
абзац первый после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
подпункты 1), 2) и 3) после слова "нотариусу," дополнить словами "частному судебному исполнителю,";
пункты 7 и 8 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
в пункте 9:
абзац первый после слова "нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,";
подпункт 2) после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";

2) 26-баптың 3-тармағы мынадай мазмұндағы 3-2) тармақшамен толықтырылсын:
«3-2) атқарушылық іс жүргізу органдары мен жеке сот орындаушыларына - олардың іс жүргізіп жатқан атқарушылық іс жүргізу істері бойынша атқарушылық іс жүргізу органының немесе жеке сот орындаушысының мөрімен расталған, сот орындаушысының сот санкциялаған қаулысы негізінде;».
8. «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 22-І, 22-ІІ, 112-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 13-14, 63-құжат; № 15-16, 74-құжат; № 17, 82-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 жылғы 6 ақпанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне балық шаруашылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 12-баптың 1-тармағының 31) тармақшасы «жеке нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 14-баптың 1-тармағының 6) тармақшасы «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
3) 42-бапта:
тақырыбы «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының, » деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
бірінші абзацтағы «Жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақ «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақ «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақ «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтың бірінші және екінші абзацтары «жекеше нотариуста,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысында,» деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақта:
бірінші абзац «жекеше нотариуста,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысында,» деген сөздермен толықтырылсын;
1), 2) және 3) тармақшалары «жекеше нотариусқа,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысына,» деген сөздермен толықтырылсын;
7 және 8-тармақтар «жекеше нотариустың,» және «жекеше нотариусты,» деген сөздерден кейін тиісінше «жеке сот орындаушысының,» және «жеке сот орындаушысын,» деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақта:
бірінші абзац «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақша «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;

4) пункт 4 статьи 45 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
5) в статье 67:
подпункт 1) пункта 1 дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"частных судебных исполнителей;";
подпункт 2) пункта 6 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
6) подпункт 3) статьи 177 после слова "нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
7) пункт 2 статьи 178 после слова "нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
8) заголовок параграфа 2 главы 20 после слова "нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
9) в статье 181:
заголовок после слова "нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
после слова "нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
после слова "осуществления" дополнить словами "деятельности по исполнению исполнительных документов,";
10) пункт 1 статьи 182 после слова "нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
11) подпункт 2) пункта 1 статьи 185 после слова "нотариусы," дополнить словами "частные судебные исполнители,";
12) подпункт 2) пункта 1 статьи 355 после слова "нотариусы," дополнить словами "частные судебные исполнители,";
13) пункт 2 статьи 358 после слова "нотариусы," дополнить словами "частные судебные исполнители,";
14) пункт 2 статьи 359 после слова "нотариусы," дополнить словами "частные судебные исполнители,";
15) пункт 3 статьи 368 после слова "нотариусами," дополнить словами "частными судебными исполнителями,";
16) пункт 1 статьи 391 после слова "нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
17) в статье 560:
абзац второй подпункта 2) пункта 3 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
подпункт 2) пункта 7 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
18) заголовок параграфа 2 главы 81 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
19) в статье 565:
заголовок после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
пункты 3, 4 и 5 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
20) в статье 566:
заголовок после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
пункт 1 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
в пункте 2:
абзац первый после слова "нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,";
подпункт 2) после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
в пункте 3:
абзац первый после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
подпункт 2) после слова "нотариусом," дополнить словами "частным судебным исполнителем,";
пункт 5 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
21) в статье 567:
заголовок после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
пункты 1, 2 и 3 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
22) подпункт 2) пункта 2 статьи 580 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
23) в части первой статьи 581:
подпункт 1) после слов "адвокатскую деятельность," дополнить словами "деятельность по исполнению исполнительных документов,";
подпункт 8) дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"частным судебным исполнителем - в деятельности по исполнению исполнительных документов;";
в подпункте 12):
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"проверяемого частного судебного исполнителя по вопросам, связанным с налогообложением, - по текущим счетам, используемым (использованным) в деятельности по исполнению исполнительных документов;";
абзац седьмой после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";

4) 45-баптың 4-тармағы «жекеше нотариусқа да,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысына да,» деген сөздермен толықтырылсын;
5) 67-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алтыншы абзацындағы «адвокаттар үшін Қазақстан Республикасының резидент жеке тұлғалары бойынша осы декларацияға қосымшалармен бірге жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларация;» деген сөздер «адвокаттар;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
«жеке сот орындаушылары үшін Қазақстан Республикасының резидент жеке тұлғалары бойынша осы декларацияға қосымшалармен бірге жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларация;»;
6-тармақтың 2) тармақшасы «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
6) 177-баптың 3) тармақшасындағы «жекеше нотариустар» деген сөздер «жекеше нотариустардың, жеке сот орындаушылары» деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 178-баптың 2-тармағындағы «Жекеше нотариустар» деген сөздер Жекеше нотариустардың, жеке сот орындаушылары» деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 20-тараудың 2-параграфының тақырыбындағы «Жекеше нотариустар» деген сөздер «Жекеше нотариустардың, жеке сот орындаушысы» деген сөздермен ауыстырылсын;
9) 181-бапта:
тақырыбындағы «Жекеше нотариустар» деген сөздер «Жекеше нотариустардың, жеке сот орындаушысы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«қоса алғанда,» деген сөздерден кейін «, атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметті,» деген сөздермен толықтырылсын;
«жекеше нотариустар» деген сөздер «жекеше нотариустардың, жеке сот орындаушысы» деген сөздермен ауыстырылсын;
10) 182-баптың 1-тармағындағы «Жекеше нотариустар» деген сөздер «Жекеше нотариустардың, жеке сот орындаушылары» деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 185-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы «жекеше нотариустар,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушылары,» деген сөздермен толықтырылсын;
12) 355-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы «жекеше нотариустар,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушылары,» деген сөздермен толықтырылсын;
13) 358-баптың 2-тармағы «жекеше нотариустар,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушылары,» деген сөздермен толықтырылсын;
14) 359-баптың 2-тармағы «жекеше нотариустар,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушылары,» деген сөздермен толықтырылсын;
15) 368-баптың 3-тармағы «жекеше нотариустар,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушылары,» деген сөздермен толықтырылсын;
16) 391-баптың 1-тармағы «жекеше нотариустар,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушылары,» деген сөздермен толықтырылсын;
17) 560-бапта:
3-тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақтың 2) тармақшасы «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
18) 81-тараудың 2 параграфының тақырыбы «жекеше нотариусты,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысын,» деген сөздермен толықтырылсын;
19) 565-бапта:
тақырыбы «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
3, 4 және 5-тармақтары «жекеше нотариус,», «жекеше нотариусты,» деген сөздерден кейін тиісінше «жеке сот орындаушысы,» «жеке сот орындаушысын,» деген сөздермен толықтырылсын;
20) 566-бапта:
тақырыбы «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақтағы «жекеше нотариустің,», «жекеше нотариустың» деген сөздер «жекеше нотариустың, жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
бірінші абзац «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшадағы «жеке нотариустың,» деген сөздер «жекеше нотариустың, жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
бірінші абзац «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақша «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
21) 567-бапта:
тақырыбы «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
1, 2 және 3-тармақтары «жекеше нотариустың,», «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін тиісінше «жеке сот орындаушысының,» «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
22) 580-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
23) 581-баптың бірінші бөлігінде:
1) тармақша «адвокаттық қызметті» деген сөздерден кейін «, атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметті;» деген сөздермен толықтырылсын;
8) тармақша мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
«жеке сот орындаушысының - атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметінде;»;
12) тармақшада:
мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
«салық салумен байланысты мәселелер бойынша - атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметте пайдаланылатын (пайдаланылған) ағымдағы шоттар бойынша тексерілетін жеке сот орындаушысының;»;
жетінші абзац «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;

24) подпункт 1) пункта 1 статьи 595 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
25) подпункт 3) части первой статьи 597 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
26) подпункты 2), 3) и 4) пункта 1 статьи 609 после слова "нотариуса" дополнить словами ", частного судебного исполнителя";
27) пункт 1 статьи 614 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
28) часть вторую пункта 1 статьи 615 после слов "страховой деятельности," дополнить словами "об исполнительном производстве, о";
29) пункт 1 статьи 621 после слова "нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
30) в статье 622:
заголовок после слова "нотариусом," дополнить словами "частным судебным исполнителем,";
пункты 1, 2 и 3 после слова "нотариусом," дополнить словами "частным судебным исполнителем,";
31) подпункт 2) пункта 5 статьи 629 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
32) абзац четвертый пункта 1 статьи 631 после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,".
9. В Закон Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 15-16, ст. 106; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 184; № 15, ст. 281; № 19, ст. 370; 1997 г., № 5, ст. 58; № 13-14, ст. 205; № 22, ст. 333; 1998 г., № 11-12, ст. 176; № 17-18, ст. 224; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 9, ст. 86; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 5, ст. 31; № 10, ст. 51; № 11, ст. 56, 67; № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 15, ст. 86; № 16, ст. 91; № 23, ст. 140; 2005 г., № 7-8, ст. 24; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 11, ст. 55; № 16, ст. 99; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28, 33; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; № 23, ст. 114; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18, 21; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 24, ст. 134):

24) 595-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
25) 597-баптың бірінші бөлігінің 3) тармақшасы «жекеше нотариус,», «Жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін тиісінше «жеке сот орындаушысы,», «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
26) 609-баптың 1-тармағының 2), 3) және 4) тармақшалары «жекеше нотариустың» деген сөздерден кейін «, жеке сот орындаушысының» деген сөздермен толықтырылсын;
27) 614-баптың 1-тармағы «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
28) 615-баптың 1-тармағының екінші бөлігі «сақтандыру қызметі,» деген сөздерден кейін «атқарушылық іс жүргізу туралы,» деген сөздермен толықтырылып, «қамсыздандыру» деген сөз «қамсыздандыру туралы» деген сөздермен ауыстырылсын;
29) 621-баптың 1-тармағындағы «жекеше нотариустар» деген сөздер «жекеше нотариустардың, жеке сот орындаушылары» деген сөздермен ауыстырылсын;
30) 622-бапта:
тақырыбы «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
1, 2 және 3-тармақтары «жекеше нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын;
31) 629-баптың 5-тармағының 2) тармақшасы «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
32) 631-баптың 1-тармағының төртінші абзацы «жекеше нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын.
9. «Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж. № 15-16, 106-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 184-құжат; № 15, 281-құжат; № 19, 370-құжат; 1997 ж., № 5, 58-құжат; № 13-14, 205-құжат; № 22, 333-құжат; 1998 ж., № 11-12, 176-құжат; № 17-18, 224-құжат; 1999 ж., № 20, 727-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 9, 86-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 5, 31-құжат; № 10, 51-құжат; № 11, 56, 67-құжат; № 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., № 11-12, 66-құжат; № 15, 86-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 140-құжат; 2005 ж., № 7-8, 24-құжат; № 14, 55, 58-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 8, 45-құжат; № 11, 55-құжат; № 16, 99-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28, 33-құжаттар; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; № 20, 88-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18, 21-құжаттар; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 134-құжат):

1) в пункте 6 статьи 50:
абзац первый после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
в подпункте д):
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"проверяемого частного судебного исполнителя по вопросам, связанным с налогообложением, - по текущим счетам, используемым (использованным) в деятельности по исполнению исполнительных документов;";
абзац седьмой после слова "нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
в подпункте д-1) слово "прокурором" заменить словом "судом";
дополнить подпунктом д-2) следующего содержания:
"д-2) частным судебным исполнителям: по находящимся в их производстве делам исполнительного производства на основании постановления частного судебного исполнителя, заверенного личной печатью и санкционированного судом.";
2) в части первой пункта 1 статьи 51:
в предложении первом:
после слов "органов исполнительного производства" дополнить словами "и частных судебных исполнителей";
слово "прокурором" заменить словом "судом";
предложение третье:
после слов "органами исполнительного производства" дополнить словами ", частным судебным исполнителем";
после слов "в процессе исполнения исполнительного документа," дополнить словами "сумм оплаты деятельности частного судебного исполнителя".
10. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 24, ст. 156; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 184; 1998 г., № 15, ст. 208; 1999 г., № 8, ст. 247; № 21, ст. 774; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 6, ст. 142; 2001 г., № 20, ст. 257; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 15, ст. 139; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2008 г., № 15-16, ст. 63; № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 121):
1) подпункт 5-3) пункта 1 статьи 21 исключить;
2) подпункт 8-1) статьи 44 исключить.
11. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; № 12, ст. 184;  1998 г., № 17-18, ст. 225; № 23, ст. 416; № 24, ст. 436; 1999 г., № 8, ст. 233, 247; № 23, ст. 920; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 13-14, ст. 174; № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; № 23, ст. 309; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 12, ст. 82; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 154, 155; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; 2008 г., № 15-16, ст. 61; 2009 г., № 8, ст. 44; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88):
в пункте 1 статьи 10:
подпункт 9) после слов ", а также розыск" дополнить словами "должников по исполнительному производству и";

1) 50-баптың 6-тармағында:
бірінші абзац «жеке нотариустың,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысының,» деген сөздермен толықтырылсын;
д) тармақшасында:
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
«тексерілетін жеке сот орындаушысына қатысты салық салуға байланысты мәселелер бойынша - атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметте пайдаланылатын (пайдаланылған) ағымдағы шоттар бойынша;»;
жетінші абзац «жеке нотариусқа,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысына,» деген сөздермен толықтырылсын;
д-1) тармақшасындағы «прокурор» деген сөз - «сот» деген сөзбен, «қаулысы негізінде.» деген сөздер «қаулысы негізінде;» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы д-2) тармақшамен толықтырылсын:
«д-2) жеке сот орындаушыларына: олардың жүргізіп жатқан атқару істері бойынша жеке сот орындаушысының жеке мөрімен расталған және сот санкция берген қаулысы негізінде.»;
2) 51-баптың 1-тармағының бірінші бөлігінде:
бірінші сөйлемде:
«прокурор» деген сөз «сот» деген сөзбен ауыстырылсын;
«жүргізу органдарының» деген сөздер «жүргізу органдары мен жеке сот орындаушыларының» деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші сөйлемде:
«Атқарушылық іс жүргізу органдары» деген сөздерден кейін «және жеке сот орындаушысы» деген сөздермен толықтырылсын;
«салынған айыппұлдар мен» деген сөздер «салынған айыппұлдар, жеке сот орындаушысының қызметіне ақы төлеу сомаларынан және» деген сөздермен ауыстырылсын.
10. «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 24, 156-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 15, 208-құжат; 1999 ж., № 8, 247-құжат; № 21, 774-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 6, 142-құжат; 2001 ж., № 20, 257-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 15-16, 63-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 121-құжат):
1) 21-баптың 1-тармағының 5-3) тармақшасы алып тасталсын;
2) 44-баптың 8-1) тармақшасы алып тасталсын.
11. «Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 17-18, 225-құжат; № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233, 247-құжаттар; № 23, 920-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 13-14, 174-құжат; № 17-18, 245-құжат; № 20, 257-құжат; № 23, 309-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 12, 82-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 154, 155-құжаттар; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; 2008 ж., № 15-16, 61-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат):
10-баптың 1-тармағында:
9) тармақша «, сондай-ақ» деген сөздерден кейін «атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлерді және» деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить подпунктом 11-1) следующего содержания:
"11-1) оказывать содействие органам исполнительного производства в принудительном исполнении исполнительных документов;".
12. В Закон Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 1-2, ст. 7; № 13-14, ст. 205; 1998 г., № 14, ст. 198; № 17-18, ст. 225; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 17-18, ст. 240; № 24, ст. 338; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 4, ст. 26; № 11, ст. 67; 2004 г., № 6, ст. 42; № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 57; 2006 г., № 1, ст. 4; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 13, ст. 86; № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 14, 18; № 9, ст. 67; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 23, ст. 114; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 18, ст. 84):
1) пункт 2 статьи 27 после слов "уполномоченному органу" дополнить словами ", в региональную коллегию частных судебных исполнителей";
2) подпункт 2) статьи 67 после слов "уполномоченному органу" дополнить словами ", коллегии частных судебных исполнителей".
13. В Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 437; 1999 г., № 8, ст. 237; № 23, ст. 925; 2001 г., № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; 2002 г., № 1, ст. 1; № 23-24, ст. 198; 2003 г., № 1-2, ст. 9; № 11, ст. 56; № 15, ст. 139; № 21-22, ст. 160; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 23, ст. 140, 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 11, ст. 39; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 8, ст. 45; № 12, ст. 69; № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 28, 30; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 24, ст. 178; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; № 23, ст. 114, 123; 2009 г., № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 23, ст. 111):
1) подпункты 1) и 2) пункта 4-1 статьи 22 после слова "нотариусами" дополнить словами ", частными судебными исполнителями";
2) в пункте 2 статьи 22-1:
часть первую после слов "Для адвокатов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
часть четвертую после слова "адвокатом" дополнить словами ", частным судебным исполнителем";
3) пункт 4 статьи 50 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:

мынадай мазмұндағы 11-1) тармақшамен толықтырылсын:
«11-1) атқарушылық іс жүргізу органдарына орындау құжаттарын мәжбүрлеп орындатуда көмек көрсетуге;».
12. «Банкроттық туралы» 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж, № 1-2, 7-құжат; № 13-14, 205-құжат; 1998 ж, № 14, 198-құжат; № 17-18, 225-құжат; 2000 ж, № 22, 408-құжат; 2001 ж, № 8, 52-құжат; № 17-18, 240-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж, № 17, 155-құжат; 2003 ж, № 4, 26-құжат; № 11, 67-құжат; 2004 ж, № 6, 42-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж, № 14, 57-құжат; 2006 ж, № 1, 4-құжат; № 3, 22-құжат, № 4, 24-құжат; № 13, 86-құжат, № 15, 95-құжат; 2007 ж, № 1, 4-құжат; № 2, 14, 18-құжаттар; № 9, 67-құжат; 2008 ж, № 13-14, 58-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж, № 2-3, 18-құжат; № 18, 84-құжат):
1) 27-баптың 2-тармағы «уәкілетті органға» деген сөздерден кейін «, жеке сот орындаушыларының өңірлік алқасына» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 67-баптың 2) тармақшасы «уәкілетті органға» деген сөздерден кейін «, жеке сот орындаушыларының алқасына» деген сөздермен толықтырылсын.
13. «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж, № 12, 186-құжат; 1998 ж, № 24, 437-құжат; 1999 ж, № 8, 237-құжат; № 23, 925-құжат; 2001 ж, № 17-18, 245-құжат; № 20, 257-құжат; 2002 ж, № 1, 1-құжат; № 23-24, 198-құжат; 2003 ж, № 1-2, 9-құжат; № 11, 56-құжат; № 15, 139-құжат; № 21-22, 160-құжат; 2004 ж, № 11-12, 66-құжат; № 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж, № 7-8, 19-құжат; № 11, 39-құжат; № 14, 55, 58-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж, № 3, 22-құжат; № 8, 45-құжат; № 12, 69-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж. № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 4, 28, 30-құжаттар; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж, № 17-18, 72-құжат; № 20, 88-құжат; № 23, 114, 123-құжаттар; 2009 ж, № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 23, 111-құжат):
1) 22-баптың 4-1-тармағының 1) тармақшасы «жеке нотариустар,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушылары,» деген сөздермен, 2) тармақшасы «жеке нотариустар» деген сөздерден кейін «, жеке сот орындаушылары» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 22-1-баптың 2-тармағында:
бірінші бөлігі «Адвокаттар,» деген сөзден кейін «жеке сот орындаушылары,» деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші бөлігі «адвокат» деген сөзден кейін «, жеке сот орындаушысы» деген сөздермен толықтырылсын;
3) 50-баптың 4-тармағы мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:

"2-1) судебным исполнителям - по находящимся в их производстве исполнительным документам на основании постановления судебного исполнителя, санкционированного судом;".
14. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 1997 года "О судебных приставах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 201; 2003 г., № 10, ст. 49; 2004 г., № 23, ст. 142 2006 г., № 11, ст. 55; 2007 г., № 8, ст. 52; № 20, ст. 152):
1) часть вторую пункта 1 статьи 6 после слова "табельного" дополнить словами "и электрического";
2) подпункт 5) пункта 1 статьи 7 после слова "огнестрельное" дополнить словами "и электрическое";
3) в статье 8:
заголовок и пункт 1 после слова "огнестрельное" дополнить словами "и электрического";
пункт 3 после слов "а также" дополнить словами "электрическое оружие,";
пункт 6 после слов "к нему," дополнить словами "электрического оружия и";
4) дополнить статьей 9-1 следующего содержания:
"Статья 9-1. Обжалование действий судебного пристава
Действия судебного пристава могут быть обжалованы заинтересованным лицом в суд. Жалоба подается в суд в порядке и сроки, которые предусмотрены гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.".
15. В Закон Республики Казахстан от 29 июня 1998 года "О платежах и переводах денег" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 11-12, ст. 177; № 24, ст. 445; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2003 г., № 4, ст. 25; № 10, ст. 49, 51; № 15, ст. 138; 2004 г., № 23, ст. 140; 2005 г., № 14, ст. 55; 2006 г., № 11, ст. 55; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 17, ст. 81; № 19, ст. 88):
1) часть вторую пункта 3 статьи 14 после слов "налоговой задолженности" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
2) в пункте 1 статьи 20:
после слова "производства" дополнить словами "или печатью частного судебного исполнителя";
слово "прокурором" заменить словом "судом";
3) пункт 4 статьи 38 изложить в следующей редакции:
"4. Если по истечении срока, установленного в пункте 1 настоящей статьи, предъявленное указание отправителя не было исполнено из-за недостаточности денег у отправителя денег, то банк-получатель обязан вернуть такое указание, за исключением инкассового распоряжения, его отправителю без исполнения.".
16. В Закон Республики Казахстан от 16 января 2001 года "О некоммерческих организациях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 1, ст. 8; № 24, ст. 338; 2003 г., № 11, ст. 56; 2004 г., № 5, ст. 30; № 10, ст. 56; 2005 г., № 13, ст. 53; 2006 г., № 8, ст. 45; № 15, ст. 95; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; № 17, ст. 141):
пункт 2 статьи 17 после слова "адвокатов" дополнить словами "и частных судебных исполнителей".

«2-1) сот орындаушыларына - сот орындаушысының сот санкция берген қаулысының негізінде олардың жүргізуіндегі атқарушылық құжаттар бойынша;».
14. «Сот приставтары туралы» 1997 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 201-құжат; 2003 ж., № 10, 49-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 11, 55-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; № 20, 152-құжат):
1) 6-баптың 1-тармағының екінші бөлігі «табельдік» деген сөзден кейін «және электрлік» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 7-баптың 1-тармағының 5) тармақшасы «атыс» деген сөзден кейін «және электрлік» деген сөздермен толықтырылсын;
3) 8-бапта:
тақырыбы және 1-тармағы «атыс» деген сөзден кейін «және электрлік» деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармағы «сондай-ақ» деген сөздерден кейін «электрлік қаруды,» деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармағы «оқ-дәрілер» деген сөзден кейін «электрлік қару мен» деген сөздермен толықтырылсын;
4) мынадай мазмұндағы 9-1-баппен толықтырылсын:
«9-1-бап. Сот приставының іс-әрекеттеріне шағым жасау
Мүдделі тұлға сот приставының іс-әрекеттеріне сотқа шағым жасауы мүмкін. Шағым сотқа Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде беріледі.».
15. «Ақша төлемі мен аударымы туралы» 1998 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 11-12, 177-құжат; № 24, 445-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2003 ж., № 4, 25-құжат; № 10, 49, 51-құжаттар; № 15, 138-құжат; 2004 ж., № 23, 140-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; 2006 ж., № 11, 55-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат):
1) 14-баптың 3-тармағының екінші бөлігі «өндіріп алу туралы» деген сөздерден кейін «, жеке сот орындаушыларының» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 20-баптың 1-тармағында:
«аумақтық бөлімінің мөрімен» деген сөздерден кейін «немесе жеке сот орындаушысының мөрімен» деген сөздермен толықтырылсын;
«прокурор» деген сөз «сот» деген сөзбен ауыстырылсын;
3) 38-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Егер осы баптың 1-тармағында белгіленген мерзім өткеннен кейін жөнелтушінің ұсынған нұсқауы жөнелтушіде ақшаның жетіспеуінен орындалмаса, онда алушы банк инкассалық өкімді қоспағанда, осындай нұсқауды орындамастан жөнелтушіге қайтаруға міндетті.».
16. «Коммерциялық емес ұйымдар туралы» 2001 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 1, 8-құжат; № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 11, 56-құжат; 2004 ж., № 5, 30-құжат; № 10, 56-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; 2006 ж., № 8, 45-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 9, 67-құжат; № 17, 141-құжат):
17-баптың 2-тармағы «адвокаттар» деген сөзден кейін «және жеке сот орындаушылары» деген сөздермен толықтырылсын.

17. В Закон Республики Казахстан от 6 марта 2003 года "О микрокредитных организациях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 4, ст. 23; 2006 г., № 11, ст. 55; № 23, ст. 140):
подпункт 2-1) пункта 4 статьи 16 изложить в следующей редакции:
"2-1) органам исполнительного производства и частным судебным исполнителям: по находящимся в их производстве делам исполнительного производства на основании санкционированного судом постановления судебного исполнителя, заверенного печатью органа исполнительного производства или печатью частного судебного исполнителя;".
18. В Закон Республики Казахстан от 28 марта 2003 года "О кредитных товариществах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 5, ст. 32; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 11, ст. 55):
подпункт 2-1) пункта 5 статьи 21 изложить в следующей редакции:
"2-1) органам исполнительного производства и частным судебным исполнителям: по находящимся в их производстве делам исполнительного производства на основании санкционированного судом постановления судебного исполнителя, заверенного печатью органа исполнительного производства или печатью частного судебного исполнителя;".
19. В Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 9, ст. 41; 2004 г., № 23, ст. 140, 142; 2006 г., № 23, ст. 141; 2007 г., № 3, ст. 20; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 9-10, ст. 50):
подпункт 12) статьи 1 после слова "нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,".
20. В Закон Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 14, ст. 119; 2004 г., № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 24; № 14, ст. 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28; № 9, ст. 67; № 17, ст. 141; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88):
подпункт 4) пункта 3 статьи 43 изложить в следующей редакции:
"4) органам исполнительного производства и частным судебным исполнителям: по находящимся в их производстве делам исполнительного производства на основании санкционированного судом постановления судебного исполнителя, заверенного печатью органа исполнительного производства или печатью частного судебного исполнителя;".

17. «Микрокредиттік ұйымдар туралы» 2003 жылғы 6 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 4, 23-құжат; 2006 ж., № 11, 55-құжат; № 23, 140-құжат):
16-баптың 4-тармағының 2-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2-1) атқарушылық іс жүргізу органдарына және жеке сот орындаушыларына: атқарушылық іс жүргізу органының мөрімен немесе жеке сот орындаушысының мөрімен расталған, сот орындаушысының сот санкция берген қаулысы негізінде өздері жүргізіп жатқан атқарушылық іс жүргізу бойынша;».
18. «Кредиттік серіктестіктер туралы» 2003 жылғы 28 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 5, 32-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 11, 55-құжат):
21-баптың 5-тармағының 2-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2-1) атқарушылық іс жүргізу органдарына және жеке сот орындаушыларына: атқарушылық іс жүргізу органының мөрімен немесе жеке сот орындаушысының мөрімен расталған, сот орындаушысының сот санкция берген қаулысы негізінде өздері жүргізіп жатқан атқарушылық іс жүргізу бойынша;».
19. «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 9, 41-құжат; 2004 ж., № 23, 140, 142-құжаттар; 2006 ж., № 23, 141-құжат; 2007 ж, № 3, 20-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 9-10, 50-құжат):
1-баптың 12) тармақшасындағы «жеке нотариус,» деген сөздерден кейін «жеке сот орындаушысы,» деген сөздермен толықтырылсын.
20. «Бағалы қағаздар рыногы туралы» 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 14, 119-құжат; 2004 ж., № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 24-құжат; № 14, 58-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28-құжат; № 9, 67-құжат; № 17, 141-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат):
43-баптың 3-тармағының 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) атқарушылық іс жүргізу органдарына және жеке сот орындаушыларына: атқарушылық іс жүргізу органының мөрімен немесе жеке сот орындаушысының мөрімен расталған, сот орындаушысының сот санкция берген қаулысы негізінде өздері жүргізіп жатқан атқарушылық іс жүргізу бойынша;».

21. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 10; № 20, ст. 152; 2008 г., № 20, ст. 89; № 23, ст. 114; № 24, ст. 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 9-10, ст. 47; № 13-14, ст. 62, 63; № 17, ст. 79, 81, 82; № 18, ст. 84, 85; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; Закон Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судебно-экспертной деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 3 февраля 2010 г.):
1) статью 27 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) деятельность частных судебных исполнителей;";
2) пункт 1 статьи 45 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено заявителю получать лицензии.".
22. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 135; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20, ст. 87; № 21, ст. 97; № 24, ст. 128; 2009 г., № 2-3, ст. 21; № 9-10, ст. 47, 49; № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 78, 82; № 24, ст. 129, 133):
пункт 1 статьи 6 дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) имеют неисполненные обязательства по исполнительным документам и включены уполномоченным органом в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов в соответствующий реестр должников;".
23. В Закон Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 18, ст. 142; 2008 г., № 23, ст. 114; № 24, ст. 126; 2009 г., № 2-3, ст. 16, № 8, ст. 41; № 19, ст. 88):
дополнить статьей 44-1 следующего содержания:
"Статья 44-1. Государственная регистрация прав на имущество,
приобретенное в порядке, установленном для
исполнения судебных решений
Основанием для регистрации права собственности на имущество, приобретенное в порядке, установленном для исполнения судебных решений, являются договор купли-продажи, подписанный судебным исполнителем и покупателем, или постановление судебного исполнителя и акт приема-передачи имущества.".

21. «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 10-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 9-10, 47-құжат; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 17, 79, 81, 82-құжаттар; № 18, 84, 85-құжаттар; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 жылғы 3 ақпанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сот-сараптама қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 27-бап мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
«3-1) жеке сот орындаушыларының қызметі;»;
2) 45-баптың 1-тармағы 5) тармақшасындағы «сот үкімі болған жағдайларда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруден бас тартылуы мүмкін.» деген сөздер «сот үкімі болған;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш берушіге лицензия алуға тыйым салған жағдайларда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруден бас тартылуы мүмкін.»;
22. «Мемлекеттік сатып алу туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 135-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 20, 87-құжат; № 21, 97-құжат; № 24, 128-құжат; 2009 ж., № 2-3, 21-құжат; № 9-10, 47, 49-құжаттар; № 15-16, 74-құжат; № 17, 78, 82-құжаттар; № 24, 129, 133-құжаттар):
6-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
«5-1) әлеуетті өнім берушінің және (немесе) ол тартқан қосалқы мердігердің (бірлескен орындаушының) атқарушылық құжаттар бойынша орындалмаған міндеттемелері болса және атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті орган оларды тиісті борышкерлер тізіліміне енгізсе;».
23. «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы» 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 18, 142-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; № 24, 126-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16-құжат; № 8, 41-құжат; № 19, 88-құжат):
мынадай мазмұндағы 44-1-баппен толықтырылсын:
«44-1-бап. Сот шешімдерін орындау үшін белгіленген
тәртіппен сатып алынған мүлікке құқықтарды
мемлекеттік тіркеу
Сот орындаушысы мен сатып алушы қол қойған сатып алу-сату шарты немесе сот орындаушысының қаулысы және мүлікті қабылдап алу-тапсыру актісі сот шешімдерін орындау үшін белгіленген тәртіппен сатып алынған мүлікке меншік құқығын тіркеу үшін негіз болып табылады.».

Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении шести месяцев после его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев

2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланғанынан кейін алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                              Н.Назарбаев