Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 26 қаңтар N 118
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Әкiмшiлiк шығындар"
001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 550307 мың теңге (бес жүз елу миллион үш жүз жеті мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.28. N 118v қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi Заңы , 1-30 баптар; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын қызметкерлерiне еңбек ақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің аумақтық органдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 шілдедегi N 983 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 желтоқсандағы N 1668 қаулысы; "Штат санының лимитiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген қызметтердi барынша тиiмдi атқару үшiн Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің орталық және оның аумақтық бөлімшелері аппаратының қызметін қамтамасыз ету.

Об утверждении Паспортов республиканских бюджетных программ на 2002 год Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 118
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Паспорта республиканских бюджетных программ на 2002 год Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 001 "Административные затраты" на 2002 год
1. Стоимость: 550 307 тысяч тенге (пятьсот пятьдесят миллионов триста семь тысяч тенге). <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 декабря 2002 г. N 118a .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года Z990453_ "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 U010575_ "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 P001920_ "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 983 P010983_ "Вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2001 года N 1668 P011668_ "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39 P020039_ "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и его территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения
возложенных функций.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің орталық және аумақтық бөлімшелер аппаратын ұстау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  001    00    Әкімшілік                               Бір
шығындар          Еңбек және халықты    жыл
әлеуметтік қорғау     ішінде
001   Орталық           министрлігі орталық           Қазақстан
орган             аппаратын 150 бірлік          Республика.
аппараты          санында бекітілген            сының Еңбек
штаттық санының               және
лимиті шегінде                халықты
ұстау <*>                     әлеуметтік
қорғау
002   Аумақтық          Қазақстан Республи.           министрлігі
органдардың       касы Еңбек және
аппараты          халықты әлеуметтік            Қазақстан
қорғау министрлігінің         Республика.
аумақтық бөлімшелер           сының Еңбек
аппараттарын 1180             және
бірлік санында бекі.          халықты
тілген штаттық санының        әлеуметтік
лимиті шегінде ұстау          қорғау
министрлігі
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.28. N 118v қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне жүктелген міндеттердің сапалы және уақытылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.14. N 118б қаулысымен.   Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Протездеу бойынша медициналық қызметтер көмек
көрсету және протездiк-ортопедиялық бұйымдармен қамтамасыз
ету" 038 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов центрального и территориальных подразделений Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  001         Администра-
тивные
затраты
--------------------------------------------------------------------------
001   Аппарат      Содержание центрального  в течение Министерство
центрального аппарата Министерства    года      труда и
органа       труда и социальной                 социальной
защиты населения                   защиты
Республики Казахстан в             населения
пределах утвержденного             Республики
лимита штатной численности         Казахстан
в количестве 150 единиц.
--------------------------------------------------------------------------
002   Аппараты     Содержание аппаратов     в течение Министерство
террито-     территориальных          года      труда и
риальных     подразделений                      социальной
органов      Министерства труда и               защиты
социальной защиты                  населения
населения Республики               Республики
Казахстан в пределах               Казахстан
утвержденного лимита
штатной численности в
количестве 1180 единиц.
---------------------------------------------------------------------------
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 декабря 2002 г. N 118a .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Министерство труда и социальной защиты Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 038 "Предоставление медицинских услуг по протезированию и обеспечение протезно-ортопедическими изделиями" на 2002 год

1. Құны: 143232 мың теңге (жүз қырық үш миллион екi жүз отыз екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасындағы мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" 1991 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының N 692-ХІІ 35-бабы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "2002-2005 жылға арналған мүгедектердi оңалтудың бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысы , Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң 1998 жылғы 1 сәуiрдегi N 88-Ө бұйрығымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 19 мамырда N 763  тiркелген Қазақстан Республикасының халқына протез-ортопедиялық көмек көрсету тәртiбi туралы нұсқаулық .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мүгедектердi қоғамға бейiмдеу және бiрiктiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мүгедектердi оңалтудың мемлекеттiк жүйесiн қамтамасыз ету, оларға протез-ортопедиялық көмек көрсету жөнiндегi шаралар.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
047    00   Протездеу бойынша Протез-ортопедиялық    2002  Қазақстан
медициналық қыз.  бұйымдармен қамтама.   жыл   Республика.
меттер көрсету    сыз ету, соның ішін.         сының
және протездік-   де жаңа технология           Еңбек және
ортопедиялық      бойынша қазіргі              халықты
бұйымдармен       заман протездерімен:         әлеуметтік
қамтамасыз ету    қол; балтыр; сан             қорғау
аппараттарымен;              министрлігі
ортопедиялық аяқ-
киіммен және протез.
деу бойынша медицина.
лық қызметтер көрсету.
Протезбен қамтамасыз
етілетін мүгедектердің
орташа жылдық саны
11014 адам құрайды.
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: аяқ-қол протездерін қажет ететін мүгедектерді оңалту, протез-ортопедиялық бұйымдармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.20. N 118a қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Мүгедектердi, оның iшiндегi мүгедек балаларды
сурдоқұралдармен және сурдокөмекпен қамтамасыз ету"
042 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 143232 тысяч тенге (сто сорок три миллиона двести тридцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 35 Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года N 692-ХII Z911900_ "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 P011758_ "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы", V980763_ Инструкция о порядке предоставления населению Республики Казахстан протезно-ортопедической помощи, утвержденная приказом Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 апреля 1998 года N 88-П, зарегистрированная Министерством юстиции Республики Казахстан от 19 мая 1999 года N 763.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: адаптация и интеграция инвалидов в общество.
5. Задачи бюджетной программы: меры по обеспечению государственной системы реабилитации инвалидов, оказанию им протезно-ортопедической помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
038   00    Предоставле- Обеспечение протезно-     2002 год Министерство
ние медицин- ортопедическими изделиями,         труда и
ских услуг   в том числе современными           социальной
по протези-  протезами по новой техно-          защиты
рованию и    логии: протезами рук;              населения
обеспечение  голени; бедра; аппаратами;         Республики
протезно-    ортопедической обувью              Казахстан
ортопедичес- и оказание медицинских
кими изде-   услуг по протезированию.
лиями        Среднегодовая численность
инвалидов, которые будут
обеспечены протезированием,
составит 11014 человек.
---------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 декабря 2002 г. N 118б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реабилитация инвалидов, нуждающихся в протезировании верхних и нижних конечностей, обеспечение протезно-ортопедическими изделиями.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 042 "Обеспечение сурдосредствами и сурдопомощью инвалидов, в том числе детей-инвалидов" на 2002 год

1. Құны: 91941 мың теңге (тоқсан бiр миллион тоғыз жүз қырық бір мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" 1991 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы N 692-ХII Заңының 35-бабы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "2002-2005 жылдарға арналған мүгедектердi оңалтудың бағдарламасы туралы" 2001 жылдағы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мүгедектердi қоғамға бейiмдеу және бiрiктiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: естiмейтiн мүгедектердi оңалтудың мемлекеттiк жүйесiн қамтамасыз ету, көмек көрсету және есту қабiлетiнiң құралдарымен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
042    00   Мүгедектерді,     Сурдоқұралдармен      2002   Қазақстан
оның ішіндегі     (есту аппараттарымен, жылы   Республика.
мүгедек балалар.  телефакстермен, көп          сының Еңбек
ды сурдоқұрал.    функцияналды дабыл           және халықты
дармен және       қағатын жүйемен,             әлеуметтік
сурдокөмекпен     дыбыс күшейткіш              қорғау
қамтамасыз ету    аппараттарымен               министрлігі
(сымсыз оқу сынып.
тарымен) қамтамасыз
ету және естімейтін
мүгедектерге есту.
протездік көмек
көрсету. Сурдоқұрал.
дармен қамтамасыз
етілетін мүгедектер.
дің орташа жылдық
саны 6129 адам,
соның ішінде мүгедек
балалардың саны
1200 адам.
Конкурс ұйымдастырумен
байланысты іс-шаралар ---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Сурдотехникамен қамтамасыз ету және естімейтін мүгедектерді оңалту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.20. N 118a қаулысымен .
Ескерту. 4-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.14. N 118б қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Мүгедектердi, оның iшiндегi мүгедек
балаларды тифлоқұралдармен қамтамасыз ету"
043 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 91941 тысяча тенге (девяносто один миллион девятьсот сорок одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 35 Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года N 692-ХII "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: адаптация и интеграция инвалидов в общество.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение государственной системы реабилитации инвалидов по слуху, оказание помощи и обеспечение средствами коррекции слуха.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7     --!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
042   00   Обеспечение  Обеспечение сурдосредст-  2002 год Министерство
сурдосредст- вами (слуховыми аппаратами,        труда и
вами и сур-  телефаксами, многофунк-            социальной
допомощью    циональной сигнальной              защиты
инвалидов,   системой, звукоусиливающей         населения
в том числе  аппаратурой (беспроводными         Республики
детей-       учебными классами) и               Казахстан
инвалидов    оказание слухопротезной
помощи инвалидам по слуху.
Среднегодовая численность
инвалидов, которые будут
обеспечены сурдосредствами -
6129 человек, в том числе
детей-инвалидов - 1200
человек.
Мероприятия, связанные с
организацией конкурса
-----------------------------------------------------------------------
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 августа 2002 г. N 118a P02118a_   .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение сурдотехникой и реабилитация инвалидов по слуху.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 043 "Обеспечение тифлосредствами инвалидов, в том числе детей-инвалидов" на 2002 год

1. Құны: 65046 мың теңге (алпыс бес миллион қырық алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" 1991 жылғы 21 маусымдағы N 692-ХII Қазақстан Республикасы Заңның 35-бабы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "2002-2005 жылдарға арналған мүгедектердi оңалтудың бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мүгедектердi қоғамға бейiмдеу және бірiктiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: көрмейтiн мүгедектердi оңалтуды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
042    00   Мүгедектерді,     Көрмейтін             2002   Қазақстан
оның ішіндегі     Мүгедектер үшін       жыл    Республика.
мүгедек балалар.  тифломагнитоламен            сының Еңбек
ды сурдоқұрал.    және компьютерлік            және халықты
дармен және       тифлокешенмен қам.           әлеуметтік
сурдокөмекпен     тамасыз ету.                 қорғау
қамтамасыз ету    Зағип мүгедектерге,          министрлігі
оның ішінде мүгедек
балаларға арналған
тифлоқұралдармен саны
саны - 5405 дана;
Конкурс ұйымдастырумен
байланысты іс-шаралар -------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Көрмейтін мүгедектерді оңалту, тифлотехникамен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.20. N 118a қаулысымен.
Ескерту. 5-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.14. N 118б қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Мүгедектер мен ардагерлердi оңалту"
035 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 49790 мың теңге (қырық тоғыз миллион жетi жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы N 692-ХII Заңы, 19-бап, "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: мүгедектер мен ардагерлердi оңалтуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мүгедектер мен ардагерлердiң жасын және денсаулық жағдайын ескере отырып, демалу және сауықтыру үшiн тиiстi жағдайлар жасау, емдеу-алдын алу iс-шараларын өткiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
035         Мүгедектер        жасау, емдеу-алдын    2002   Қазақстан
мен ардагерлерді  алу іс-шараларын      жыл.   Республика.
оңалту            өткізу. Санаторлық-   дың    сының Еңбек
курорттық емдеуден,   бірін. және халықты
сауықтыру мен оңал.   ші     әлеуметтік
тудан өтетін мүге.    тоқ.   қорғау
дектер мен ардагер.   саны   министрлігі
лердің орташа жылдық
саны - 1986 адам.
Конкурс ұйымдастырумен
байланысты іс-шаралар
-------------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 65046 тысяч тенге (шестьдесят пять миллионов сорок шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 35 Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года N 692-ХII "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: адаптация и интеграция инвалидов в общество.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение реабилитации инвалидов по зрению.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1. 043   00    Обеспечение  Обеспечение тифломагнито- 2002 год Министерство
тифлосредст- лами и приобретение                труда и
вами инвали- читающей машины и                  социальной
дов, в том   компьютерного тифлокомп-           защиты
числе детей- лекса для инвалидов по             населения
инвалидов    зрению.                            Республики
Казахстан.
Количество тифлосредств
для инвалидов по зрению,
в том числе детей-инвалидов
- 5405 штук
Мероприятия, связанные с
организацией конкурса
-----------------------------------------------------------------------
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 20 августа 2002 г. N 118a   P02118a_   ; от 14 декабря 2002 г. N 118б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реабилитация инвалидов по зрению, обеспечение тифлотехникой.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 035 "Реабилитация инвалидов и ветеранов" на 2002 год
1. Стоимость: 49790 тысяч тенге (сорок девять миллионов семьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 19 Закона Республики Казахстан "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан" от 21 июня 1991 года N 692-ХII, постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение реабилитации инвалидов и ветеранов.
5. Задачи бюджетной программы: создание надлежащих условий для отдыха и оздоровление с учетом возраста и физического состояния инвалидов и ветеранов, проведение лечебно-профилактических мероприятий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   035        Реабилитация Создание надлежащих       2002 год Министерство
инвалидов и  условий для отдыха и               труда и
ветеранов    оздоровление с учетом              социальной
возраста и физического             защиты
состояния инвалидов и              населения
ветеранов, проведение              Республики
лечебно-профилактических           Казахстан
мероприятий.
Среднегодовая численность
инвалидов и ветеранов,
проходящих санаторно-
курортное лечение,
оздоровление и реабилитацию -
1986 человек.
Мероприятия, связанные с
организацией конкурса
----------------------------------------------------------------------
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 20 августа 2002 г. N 118a P02118a_   ; от 14 декабря 2002 г. N 118б .

7. Бюджеттік бағдарламаның орындаудан күтілетін нәтижелер: мүгедектер мен ардагерлердің жалпы денсаулық жағдайын жақсарту және өмір ұзақтығын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Қаза тапқан, қайтыс болған
әскери қызметшiлердiң ата-анасына, асыраушыларына,
қамқоршыларына берiлетiн бiржолғы төлемдер"
056 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6000 мың теңге (алты миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-анасына, асыраушыларына, қамқоршыларына берiлетiн бiржолғы төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 13 желтоқсандағы N 284 Жарлығы , "Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-анасына, асыраушыларына, қамқоршыларына берiлетiн бiржолғы төлемдердi жүзеге асыру Ережесiн бекiту туралы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 23 мамырдағы N 80 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық
бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-анасын, асыраушыларын, қамқоршыларын әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ақшалай төлемдердi уақытылы жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  056      00  Қаза тапқан,      Қаза тапқан, қайтыс          Қазақстан
қайтыс болған     болған әскери қыз.           Республика.
әскери қызметші.  метшілердің ата-ана.         сының Еңбек
лердің ата-ана.   сының, асыраушылары.         және халықты
сына, асыраушы.   ның, қамқоршыларының         әлеуметтік
ларына, қамқор.   жеке шоттарына аудару        қорғау
шыларына бері.    арқылы ақшаны уақыты.        министрлігі
летін біржолғы    лы төлеу. 2001 жылғы
төлемдер          1 шілдеге қарай бол.
жалып отырған алушы.
лардың саны 68 адам.
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение общего состояния здоровья и увеличение продолжительности жизни инвалидов и ветеранов.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 056 "Единовременные выплаты родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих" на 2002 год
1. Стоимость: 6000 тысяч тенге (шесть миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 13 декабря 1999 года N 284 U990284_ "О единовременных выплатах родителям, усыновителям, опекунам, погибших, умерших военнослужащих", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2000 года N 80 P000080_ "Об утверждении Правил осуществления единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка родителей, усыновителей, опекунов погибших, умерших военнослужащих.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление своевременных денежных выплат.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
056    00  "Единовремен- Своевременная денежная    2002 г. Министерство
ные выплаты  выплата путем перечисления        труда и
родителям,   на лицевые счета родителям,       социальной
усыновите-   усыновителям, опекунам            защиты
лям,         погибших, умерших                 населения
опекунам по- военнослужащих.                   Республики
гибших,      По состоянию на 1 июля 2001       Казахстан
умерших      года прогнозируемое
военнослужа- количество получателей -
щих"         68 чел.
---------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: әлеуметтік қолдау мақсатында қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-анасына, асыраушыларына, қамқоршыларына уақытылы төлемдерді қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Өткен жылдардың мiндеттерiн орындау"
006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 460 000 мың теңге (төрт жүз алпыс миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" 1992 жылғы 18 желтоқсандағы N 1787 Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтiк қорғау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн зейнеткерлiкке шыққан азаматтардың алдындағы зейнетақыға үстемеақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiң міндеттерiн орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
006     030  Өткен жылдардың   Семей ядролық сынақ   2002   Қазақстан
міндеттемелерін   полигонындағы ядро.   жыл    Республика.
орындау Семей     лық сынақтар салда.          сының Еңбек
сынақ полигонын.  рынан зардап шеккен          және халықты
дағы ядролық сы.  азаматтардың зейнет.         әлеуметтік
нақтар салдары.   ақыларына үстеме.            қорғау
нан зардап шек.   ақыларды толық және          министрлігі
кен азаматтар.    уақытымен төлеу.
дың зейнетақы.    Алушылардың орташа
ларына үстеме.    жылдық саны - 20175
ақы               адам.
-------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение своевременной выплаты родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих в целях социальной поддержки.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 006 "Выполнение обязательств прошлых лет" на 2002 год
1. Стоимость: 460000 тысяч тенге (четыреста шестьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 13 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года N 1787 "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная защита отдельных категорий граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном испытательном полигоне.
5. Задачи бюджетной программы: выполнение обязательств государства перед гражданами, вышедшими на пенсию до 1 января 1998 года по выплате надбавок к пенсиям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  006         Выполнение
обязательств
прошлых лет
030   Надбавка к   Полная и своевременная     2002   Министерство
пенсиям      выплата надбавок к         год    труда и
граждан,     пенсиям граждан,                  социальной
пострадавших пострадавших вследствие           защиты
вследствие   ядерных испытаний на              населения
ядерных      Семипалатинском                   Республики
испытаний    испытательном ядерном             Казахстан
на Семипа-   полигоне.
латинском    Среднегодовая численность
испытатель-  получателей - 20175 человек.
ном
ядерном
полигоне
---------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: зейнетақыларға экологиялық үстемеақылар бойынша міндеттемелерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Зейнетақы төлеу жөнiндегi
мемлекеттiк орталықтың қызметтерiне ақы төлеу"
055 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2617673 мың теңге (екi миллиард алты жүз он жетi миллион алты жүз жетпiс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы N 136-І Заңы, 1-бап, "Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталық"ҒРеспубликалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 маусымдағы N 926 қаулысы , "Мiндеттi зейнетақы жарналарын ұстап қалудың және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың Ережесi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245 қаулысы , "Қазақстан Республикасының азаматтарына Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықта әлеуметтiк жеке код берудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 16 қыркүйектегi N 1342 қаулысы , Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-ө бұйрығымен бекiтiлген, Әдiлет министрлiгiнде 2001 жылғы 26 наурызда N 1432 тiркелген Орталықтан зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды және мемлекеттiк арнаулы жәрдемақыларды тағайындаудың және төлеудiң тәртiбi туралы Нұсқаулық .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: зейнетақы мен жәрдемақыларды төлеу бойынша мемлекеттiк мiндеттемелердi орындауға байланысты қызметтердi ұсыну.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: зейнетақы мен жәрдемақылардың төленуiн қамтамасыз ету. Республиканың барлық азаматтарына әлеуметтiк жеке код беру, мiндеттi зейнетақы жарналарын есепке алу және жинақтаушы зейнетақы қорларына аудару зейнетақы мен жәрдемақыларды алушылардың бiрыңғай орталықтандырылған базасын жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение обязательств по экологическим надбавкам к пенсиям.
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 055 "Оплата услуг Государственного центра по выплате пенсий" на 2002 год
1. Стоимость: 2 617 673 тысячи тенге (два миллиарда шестьсот семнадцать миллионов шестьсот семьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 1 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года N 136-I Z970136_ "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 года N 926 P970926_ "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года N 245 P990245_ "Об утверждении правил удержания и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды", постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1997 года N 1342 P971342_ "Об утверждении порядка присвоения социального индивидуального кода гражданам Республики Казахстан в Государственном центре по выплате пенсий", V011432_ Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра, утвержденная приказом Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-П, зарегистрированная Министерством юстиции Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 1432.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предоставление услуг, связанных с выполнением государственных обязательств по выплате пенсий и пособий.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выплаты пенсий и пособий. Присвоение социально-индивидуальных кодов всем гражданам республики, учет и перевод обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, ведение единой централизованной базы получателей пенсий и пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  055     00   Зейнетақы төлеу   Зейнетақы төлеу жө.   2002   Еңбек және
жөніндегі мемле.  ніндегі мемлекеттік   жыл    халықты
кеттік орталық.   орталықтан:                  әлеуметтік
тың қызметтеріне  мемлекеттік әлеумет.         қорғау
ақы төлеу         тік жәрдемақыларды;          министрлігі
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақыларды;
жерлеуге арналған
жәрдемақыларды,
жерасты және ашық кен
жұмыстарында, еңбек
жағдайы зиян және аса
ауыр жұмыстарда iстеген
адамдарға мемлекеттiк
арнаулы жәрдемақыларды;
Семей сынақ полигонында
ядролық сынақтар салда.
рынан зардап шеккен
азаматтардың зейнетақы.
ларына үстемеақыларды
төлеу;
мемлекеттiк атаулы
әлеуметтiк көмектi
тағайындау үшiн зейнет.
ақымен жәрдемақылар мөл.
шерi туралы ақпарат
беру;
Еңбек және халықты
әлеуметтiк қорғау
министрлiгiне беру үшiн
iстердің үлгi жобасын
қалыптастыру.
Зейнетақы мен жәрдем.
ақыларды алушыларға,
жинақтаушы зейнетақы
қорларының салымшылары.
на ӘЖК беру.
Мiндеттi зейнетақы
жарналарын есепке алу
және жинақтаушы
зейнетақы қорларына
аудару.
Қазақстан Республикасы.
ның Мемлекеттiк кiрiс
министрлiгін және
төлеушiлердi жинақтаушы
зейнетақы жарналары
бойынша төлемдердiң
жағдайы туралы ақпарат.
пен қамтамасыз ету.
Зейнетақымен жәрдемақы.
ларды төлеудi қамтамасыз
ету.
- 2713154 адам, ӘЖК
беру - 1280000 адам.
------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: зейнетақы мен жәрдемақылардың толық және уақытылы төленуiн қамтамасыз ету. Мiндеттi зейнетақы жарналарын есепке алу. Мiндеттi зейнетақы жарналарын төлеушiлерден жинақтаушы зейнетақы қорларына уақытылы аударуды жүзеге асыру. Салық бақылауын қамтамасыз ететiн орталық уәкiлеттi органдарға және төлеушiлерге мiндеттi зейнетақы жарналарының аударылуы туралы ақпарат беру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.20. N 118a қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Жұмыспен қамту, әлеуметтiк сақтандыру
және еңбек мәселелерi бойынша зерттеулер және
нормативтiк құжаттарды әзiрлеу"
036 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 11418 мың теңге (он бiр миллион төрт жүз он сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 493-I Заңы , 70-бап, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 149 Заңы , 12-бап, "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы N 692-ХII Заңы, 35-бап, "Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау Тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 маусымдағы N 886 қаулысы .

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
055    00  "Оплата услуг Выплата из Государственно-  2002  Министерство
Государст-   го центра по выплате        год   труда и
венного      пенсий;                           социальной
центра по    государственных социальных        защиты
выплате      пособий;                          населения
пенсий"      специальных государственных;      Республики
пособий на погребение;            Казахстан
государственных специальных
пособий лицам, работавшим
на подземных и открытых
горных работах, на работах
с особо вредными и особо
тяжелыми условиями труда;
надбавок к пенсиям граждан,
пострадавшим вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне;
предоставление информации о
размерах пенсий и пособий для
назначения государственной
адресной социальной помощи;
формирование макета дел для
передачи в Департамент
Министерства труда и социальной
защиты населения;
назначение и повышение размеров
пенсий и пособий.
Присвоение СИК получателям
пенсий и пособий, вкладчикам
накопительных пенсионных фондов.
Учет и перевод обязательных
пенсионных взносов в
накопительные пенсионные фонды.
Обеспечение информацией
Министерство государственных
доходов Республики Казахстан и
плательщиков о состоянии
платежей по накопительным
пенсионным взносам.
Осуществление выплаты пенсий
и пособий - 2718154 чел.,
присвоение СИК - 1280000 чел.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение полной и своевременной выплаты пенсий и пособий. Учет обязательных пенсионных взносов. Осуществление своевременного перевода обязательных пенсионных взносов от плательщиков в накопительные пенсионные фонды. Предоставление информации центральным уполномоченным органам, обеспечивающим налоговый контроль и плательщикам о перечислении обязательных пенсионных взносов.
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 036 "Исследования по вопросам занятости, социального страхования и труда и разработка нормативных документов" на 2002 год
1. Стоимость: 11418 тысяч тенге (одиннадцать миллионов четыреста восемнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 70 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 493-I Z990493_ "О труде Республике Казахстан", статья 12 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 149 Z010149_ "О занятости населения", статья 35 Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года N 692-ХII Z911900_ "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 886 P010886_ "Об одобрении Концепции социальной защиты населения Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: халықты әлеуметтiк қорғау, жұмыспен қамту және еңбекке ақы төлеу жүйесiн жетiлдiру үшiн нормативтiк-құқықтық базамен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жұмыспен қамту, әлеуметтiк саясат, меминспекция және еңбектi қорғау бойынша зерттеулер жүргiзу және нормативтiк құжаттар әзiрлеу және Жұмыстар мен кәсiптердiң бiрыңғай тарифтiк-бiлiктiлiк анықтамалығын және Қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығын сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  036     00   Жұмыспен қамту,   Жұмыспен қамту, әлеу. 2002   Еңбек және
әлеуметтік сақ.   меттік саясат, мемин.  жыл   халықты
тандыру және ең.  спекция және еңбекті         әлеуметтік
бек мәселелері    қорғау бойынша зерт.         қорғау
бойынша зерт.     теулер жүргізу және          министрлігі
теулер және       нормативтік құжаттар
нормативтік құ.   әзірлеу.
жаттарды әзірлеу  Жүргізілетін зерттеу.
лер мен әзірленетін
құжаттар саны 10
шартты бірлік.
52 санындағы Жұмыстар
мен кәсіптердің бірың.
ғай тарифтік-білікті.
лік анықтамалығын
(БТБА) және Қызметші.
лер лауазымдарының
біліктілік анықтама.
лығын (БА) сатып алу.
Конкурс ұйымдастырумен
байланысты іс-шаралар
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: халықты әлеуметтік қорғау, еңбекке ақы төлеу, еңбекті қорғау, халықты жұмыспен қамту саласындағы нормативтік-құқықтық актілермен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
10-қосымша
Ескерту. 4-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.20. N 118a қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Еңбекке ақы төлеу жүйесi мен халықты әлеуметтiк қорғауды
жетiлдiру үшiн мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiн
консультациялық қызметтермен қамтамасыз ету"
058 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение нормативно-правовое базой для совершенствования системы социальной защиты, оплаты труда, занятости населения и охраны труда.
5. Задачи бюджетной программы: проведение исследований и разработка нормативных документов по проблемам занятости, социальной политики, охраны труда и приобретение Единых тарифно-квалификационных справочников работ и профессий рабочих, Квалификационных справочников должностей служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  036    00   Исследования Проведение исследований и   2002  Министерство
по вопросам  разработка нормативных      год   труда и
занятости,   документов по проблемам           социальной
социального  занятости, социальной             защиты
страхования  политики и охраны труда.          населения
и труда и    Количество исследований и         Республики
разработка   разрабатываемых документов-       Казахстан
нормативных  10 условных единиц.
документов   Приобретение Единых
тарифно-квалификационных
справочников работ и
профессий рабочих (ЕТКС) и
Квалификационных
справочников должностей
служащих (КС) в количестве
52 штук.
Мероприятия, связанные с
организацией конкурса
-----------------------------------------------------------------------
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 августа 2002 г. N 118a   P02118a_   .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение нормативно-правовыми актами в области социальной защиты населения, оплаты труда, охраны труда, занятости населения.
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 058 "Обеспечение консультационными услугами работников государственных учреждений для совершенствования системы оплаты труда и социальной защиты населения" на 2002 год

1. Құны: 16 720 мың теңге (он алты миллион жетi жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 493-I Заңы, "Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 маусымдағы N 886 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру мақсатындағы басқару шешiмдерiн қабылдау үшiн қажеттi ақпарат алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: еңбекке ақы төлеу жүйесi мен халықты әлеуметтiк қорғауды жетiлдiру мәселелерi бойынша консультациялық көмек алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  058    00    Еңбекке ақы төлеу 1. Медициналық әлеу.  2002   Қазақстан
жүйесі мен халық. меттік сараптама      жыл    Республика.
ты әлеуметтік     жүргізудің әдістеме.         сының Еңбек
қорғауды жетілді. сі мен процедурала.          және халықты
ру үшін Мемле.    рын жетілдіру.               әлеуметтік
кеттік мекеме.    2. Әлеуметтiк сақ.           қорғау
лердің қызмет.    тандыру, еңбек мiн.          министрлігі
керлерін консул.  деттерiн атқару
тациялық қызмет.  кезiнде қызметкер.
термен қамтамасыз дiң өмiрi мен денсау.
ету               лығына келтiрiлген
зиян үшiн жұмыс беру.
шiнiң жауапкершiлiгiн
мiндеттi сақтандыру
үшiн актуарлық және
болжамды есептер жүр.
гiзу үшiн әдiстемелiк
база даярлау.
3. "Азаматтық қызмет
туралы" Қазақстан Рес.
публикасы Заңының
жобасын әзiрлеу шең.
берiнде еңбекке ақы
төлеу жүйесiн жетiлдiру.
Жоғарыда келтiрiлген
iс-шараларды іске асыру
үшiн келiсiмдi негiзде
2 шетелдiк және 4 жергi.
лiктi кеңесшiлердi
тарту.
Конкурс ұйымдастырумен
байланысты іс-шаралар ------------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 16720 тысяч тенге (шестнадцать миллионов семьсот двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 70 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 493-I "О труде в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 886 "Об одобрении Концепции социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: получение необходимой информации для принятия управленческих решений в целях реализации государственной политики в области социальной
защиты населения.
5. Задачи бюджетной программы: получение консультационной помощи по вопросам совершенствования системы оплаты труда и социальной защиты населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  058    00   Обеспечение  1. Совершенствование        2002  Министерство
консульта-   методологии и процедур      год   труда и
ционными     проведения медико-                социальной
услугами     социальной экспертизы.            защиты
работников   2. Подготовка методологи-         населения
государст-   ческой базы для проведения        Республики
венных       актуарных и прогнозных            Казахстан
учреждений   расчетов для накопительной
для совер-   пенсионной системы,
шенствова-   социального страхования и
ния системы  страхования ответственности
оплаты труда работодателя за вред,
и социальной причиненный жизни и
защиты       здоровью работника.
населения    3. Совершенствование системы
оплаты труда в рамках
разработки проекта Закона
Республики Казахстан "О
гражданской службе".
Для реализации вышеуказанных
мероприятий будут привлечены
2 иностранных и 4 местных
консультантов на договорной
основе.
Мероприятия, связанные с
организацией конкурса
-----------------------------------------------------------------------
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 августа 2002 г. N 118a   P02118a_   .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
- Еңбек ету қабiлетiнен айрылу деңгейi мен мүгедектiк тобын
белгiлеудiң әдiстемесi мен процедураларын әзiрлеу және жетілдiру;
- Әлеуметтiк сақтандыру, еңбек мiндеттерiн атқару кезiнде қызметкердiң өмiрi мен Денсаулығына келтiрiлген зиян үшiн жұмыс берушiнiң жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру жүйелерiн енгiзу және зейнетақы жүйесiнiң параметрлерiн жетiлдiру кезiнде одан әрi пайдалану үшiн актуарлық және болжамды есептеулер жүргiзудiң әдiстемелiк негiздерiн әзiрлеу;
- "Азаматтық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасының еңбекке ақы төлеудi жетiлдiру бөлiгiнде әдiстемелiк негiздер әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
11-қосымша
Ескерту. 11-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.20. N 118a қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау"
010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 16 393 мың теңге (он алты миллион үш жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегі N 453-1 Заңының 3, 6, 8, 9-баптары "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 желтоқсандағы N 1668 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк қызметшiлердiң еңбек, жұмыспен қамту, зейнетақымен қамсыздандыру, еңбектi қорғау мәселелерi жөнiндегi және медициналық-әлеуметтiк сараптама саласындағы бiлiктiлiгiнiң кәсіптік деңгейiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халықты әлеуметтiк қорғау саласы қызметкерлерінің еңбек, жұмыспен қамту, зейнетақымен қамсыздандыру, еңбектi қорғау, еңбек заңдарындағы жаңа өзгерiстер, кедейлiкпен күрес жөнiндегi мәселелер бойынша бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
- Разработка и совершенствование методологии и процедур определения степени утраты трудоспособности и групп инвалидности;
- Разработка методологических основ проведения актуарных и прогнозных расчетов для последующего использования при внедрении системы социального страхования, страхования ответственности работодателя за причинение вреда жизни и здоровью работника при исполнении трудовых обязанностей и совершенствовании параметров накопительной пенсионной системы.
- Разработка методологических основ, в части совершенствования оплаты труда к проекту Закона Республики Казахстан "О гражданской службе".
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 010 "Повышение квалификации и переподготовка кадров" на 2002 год
1. Стоимость: 16392 тысячи тенге (шестнадцать миллионов триста девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3, 6, 8, 9 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года N 453-I Z990453_ "О государственной службе"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2001 года N 1668 P011668_ "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение профессионального уровня квалификации государственных служащих по вопросам труда, занятости, пенсионного обеспечения, охраны труда и в области медико-социальной экспертизы.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации работников социальной защиты населения по вопросам труда, занятости, пенсионного обеспечения, охраны труда, новых изменений в трудовом законодательстве, по борьбе с бедностью.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  010          "Кадрлардың бі.                         2002   Қазақстан
ліктілігін артты.                       жыл    Республика.
ру және қайта                                  сының Еңбек
даярлау"                                       және халықты
әлеуметтік
005   "Мемлекеттік      Аудандық, қалалық            қорғау
қызметшілердің    еңбек, жұмыспен қамту        министрлігі
біліктілігін      және халықты әлеу.
арттыру"          меттік қорғау бөлім.
дерінің, облыстық
басқармаларының 480
қызметкерінің білік.
тілігін арттыру
030   "Қазақстан
Республикасы      Келісім негізінде
Еңбек және ха.    жеке бағдарламалар
лықты әлеумет.    бойынша 90 адамның
тік қорғау ми.    біліктілігін арттыру
нистрлігі         Конкурс ұйымдастырумен
мамандарын оқыту" байланысты іс-шаралар ---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.22. N 1242 қаулысымен .
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:    Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің, министрліктің аумақтық органдары мамандарының кәсіптік деңгейін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Лицензиарлар қызметiн атқару"
079 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1000 мың теңге (бiр миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында халықты зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы N 136-I Заңы, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 қаулысы , "Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi лицензиялық қызметi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 қыркүйектегi N 1396 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: iшкi еңбек рыногын қорғауды жүзеге асыру, жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметi саласында лицензиарлық қызметтi атқару.

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  010         "Повышение                               2002  Министерство
квалифика-                               год   труда и
ции и                                          социальной
переподго-                                     защиты
товка                                          населения
кадров"                                        Республики
Казахстан
005   "Повышение   Повышение квалификации
квалифи-     сотрудников районных,
кации госу-  городских отделов,
дарственных  областных управлений труда,
служащих"    занятости и социальной
защиты населения в
количестве 420 человек.
030  "Обучение     Повышение квалификации на
специалистов  догорной основе по индивидуальным
Министерства  программам в количестве 90
труда и       человек.
социальной
защиты        Мероприятия, связанные с
населения     организацией конкурса и
Республики    оплата командировочных расходов
Казахстан"
---------------------------------------------------------------------
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 августа 2002 г. N 118a   P02118a_   .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня, квалификации специалистов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, территориальных органов министерства.
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 079 "Выполнение функций лицензиаров" на 2002 год
1. Стоимость: 1000 тысяч тенге (один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 58 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года N 136-I "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 P010836_ "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 1997 года N 1396 P971396_ "Об утверждении Положения о лицензионной деятельности накопительных пенсионных фондов по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление защиты внутреннего рынка труда; выполнение функций лицензиаров в области деятельности накопительных пенсионных фондов.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметке мемлекеттiк бас лицензияның бланкiлерiн, жұмыс күшiн тартуға берiлетiн рұқсаттары мен бланкi өнiмдерiн дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  079          Лицензиар         4000 дана лицензия           Қазақстан
қызметін атқару   бланкілерін дайын.    жыл    Республика.
дау.                  ішін.  сының Еңбек
Шетелдік жұмыс кү.    де     және халықты
шін тартумен және            әлеуметтік
жұмыс күшін Қазақ.           қорғау
стан Республикасының         министрлігі
шетелге әкетумен
байланысты қызметті
инспекциялық зерттеу
және қадағалау үшін
126 адам/күн есебінен
іссапар шығындары.
-------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: қолда бар жұмыс орындарын сақтаушы және жаңа жұмыс орындарын құрушы жұмыс берушілерді ынталандыру. Шетелдік жұмыс үшін әкелуді квоталау арқылы ішкі еңбек рыногын қорғау. Жинақтаушы зейнетақы қорларының, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің басшы қызметкерлерінің біліктілік талаптарына лайықтылығын анықтау арқылы жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін бақылау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
13-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Аумақтық органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру"
200 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 12780 мың теңге (он екi миллион жетi жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 7 мамырдағы N 194-II Заңымен ратификацияланған "Өнеркәсiптегi және саудадағы еңбек инспекциясы туралы" Халықаралық еңбек ұйымының 1947 жылғы N 81 Конвенциясының 11-бабы, "Еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 493-I Заңының , 102, 103, 104-баптары, "Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң аумақтық органдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920 қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: изготовление бланков - государственной генеральной лицензии на деятельность по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат, разрешения на привлечения рабочей силы и бланочной продукций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  079         Выполнение   Изготовление бланков     В течение Министерство
функций      лицензий в количестве       года   труда и
лицензиаров  4000 штук.                         социальной
Командировочные расходы            защиты
из расчета 126 чел/дней            населения
для инспекционного                 Республики
обследования и надзора             Казахстан
за деятельностью,
связанной с привлечением
иностранной рабочей силы
и вывоза рабочей силы из
Республики Казахстан за
границу.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: стимулирование работодателей, сохраняющих действующие и создающие новые рабочие места. Защита внутреннего рынка труда путем квотирования привлечения иностранной рабочей силы. Контроль за деятельностью накопительных пенсионных фондов, путем определения соответствия руководящих работников накопительных пенсионных фондов их филиалов и представительств квалификационным требованиям.
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 200 "Материально-техническое оснащение территориальных органов" на 2002 год
1. Стоимость: 12780 тысяч тенге (двенадцать миллионов семьсот восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 11 Конвенции Международной организации труда от 11 июля 1947 года N 81 "Об инспекции труда в промышленности и торговле", ратифицированного Законом Республики Казахстан от 7 мая 2001 года N 194-II Z010194_ "О ратификации Конвенции об инспекции труда в промышленности и торговле"; статьи 102, 103, 104 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 493-I Z990493_ "О труде"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 P001920_ "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: еңбек туралы және еңбектi қорғау туралы заңдардың сақталуын бақылауды жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Мемлекеттiк еңбек
инспекторлары зиянды өндiрiстiк факторларды жедел анықтау жөнiндегi өлшеулердi жүргiзуi үшiн бақылау-өлшеу құралдарын сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  200          Аумақтық орган.   Мынадай бақылау-өл.   Жыл    Қазақстан
дарды материал.   шеу құралдарын:       ішінде Республика.
дық-техникалық    32 бірлік электро.           сының
жарақтандыру.     распиратор;                  Еңбек және
32 бірлік ауаны              халықты
тексеру аппараты;            қорғау
32 бірлік люксометр;         министрлігі
32 бірлік газоана.
лизатор; 32 бірлік
барометр; 32 бірлік
спектрорадиометр;
32 бірлік шу өлшегіші;
32 бірлік вибрамометр;
32 бірлік аспирация.
лық психрометр; 32
бірлік энергия ағы.
мының тығыздығын
өлшегіш сатып алу.
_________________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Зиянды өндірістік факторларды анықтау жөніндегі өлшеулерді жүргізу үшін аумақтық органдарды бақылау-өлшеу құралдарымен қамтамасыз ету. Жұмыс жағдайы зиянды жұмыстарда істейтін ұйымдардың, адамдардың консультациялық және еңбек құқықтарын қорғау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
14-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Жұмыспен қамтудың, кедейшiлiктiң ақпараттық базасын
қоса жiберу" 500 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 38657 мың теңге (отыз сегiз миллион алты жүз елу жетi мың теңге).

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление контроля за соблюдением законодательства о труде и об охране труда.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение контрольно-измерительных приборов для оперативного проведения замеров по определению вредных производственных факторов государственными инспекторами труда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  200         Материально- Приобретение контрольно- В течение Министерство
техническое  измерительных приборов:     года   труда и
оснащение    электроаспираторов в               социальной
террито-     количестве 32 единиц;              защиты
риальных     аппаратов для отбора проб          населения
органов      воздуха в количестве 32            Республики
единиц; люксметров в               Казахстан
количестве 32 единиц;
газоанализаторов в
количестве 32 единиц;
барометров в количестве
32 единиц;
спекторадиометров в
количестве 32 единиц;
шумометров в количестве
32 единиц; вибрамометров в
количестве 32 единиц;
психрометров аспирационных
в количестве 32 единиц;
измерителей плотности
потока энергии в количестве
32 единиц.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение контрольно-измерительными приборами территориальных органов для проведения замеров по определению вредных производственных факторов. Защита конституционных и трудовых прав работников организаций, работающих во вредных условиях труда.
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 500 "Сопровождение информационной базы занятости, бедности" на 2002 год
1. Стоимость: 38657 тысяч тенге (тридцать восемь миллионов шестьсот пятьдесят семь тысяч тенге).

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы, "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 шілдедегi N 983 қаулысы "Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi туралы ереже", Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 маусымдағы "2000-2002 жылдарға арналған кедейлiкпен және жұмыссыздықпен күрес жөнiндегi бағдарлама туралы" N 833 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi "2000-2002 жылдарға арналған кедейлiкпен және жұмыссыздықпен күрес жөнiндегi бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" N 1164 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 24 желтоқсандағы "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралары туралы" N 1685 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жұмыссыздық, кедейшiлiк деңгейiн төмендету, республикада аз қамтамасыз етiлген азаматтарға мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек көрсетiлуi туралы ақпаратты талдау және қорыту мақсатында еңбек рыногы бойынша мониторингты ұйымдастыруда мемлекеттiк саясатты iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау саласына ақпараттық технологиялар, ақпарат өңдеу жүйесін енгізу, еңбек рыногының сұранымы мен ұсынымының мониторингін құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
500    00    "Жұмыспен қамту,  Еңбек рыногының де.   2002   Қазақстан
кедейшілік ақпа.  ректерін және халық.  жыл    Республика.
раттық базасын    тың кедейшілігі жө.          сының
қоса жіберу"      нінде ақпарат жинау,         Еңбек және
ақпараттық техноло.          халықты
гияларды, халықты            әлеуметтік
жұмыспен қамту сала.         қорғау
сындағы ақпаратты            министрлігі
өңдеу жүйесін енгізу,
еңбек рыногының сұра.
нымы мен ұсынымының
мониторингін құру,
республикадағы аз
қамтамасыз етілген
азаматтар туралы,
атаулы әлеуметтік
көмекке жұмсалған
шығыстар көлемі тура.
лы ақпаратты қорытын.
дылау және талдау.
Шұғыл статистикалық
көрсеткіштердің 126 мың
бірлігі және еңбек
рыногының ақпараттық
базасының 604 мың
бірлігі (жұмыс іздеп
азаматтар кәртішкеле.
рінің банкі) өңделеді
және пайдаланылатын
болады. Ақпарат алу
жиынтығы 730 мың бірлік
санында көзделіп отыр. -------------------------------------------------------------------------

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 149-II "О занятости населения", статья 1 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года N 246-II Z010246_ "О государственной адресной социальной помощи", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 983 P010983_ "Положение о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2000 года N 833 P000833_ "О Программе по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 1164 P001164_ "О плане мероприятий по реализации Программы по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685 P011685_ "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация государственной политики в организации мониторинга по рынку труда с целью снижения уровня безработицы, бедности, анализа и обобщения информации об оказании государственной адресной социальной помощи малообеспеченным гражданам республики.
5. Задачи бюджетной программы: внедрение информационных технологий, систем обработки информации в области труда, занятости и социального обеспечения населения, создание мониторинга спроса и предложений рынка труда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  500    00   "Сопровожде- Сбор и обработка данных     2002  Министерство
ние информа- рынка труда и информации    год   труда и
ционной базы по бедности населения,            социальной
занятости,   внедрение информационных          защиты
бедности"    технологий, систем                населения
обработки информации в            Республики
области занятости                 Казахстан
населения, создание
мониторинга спроса и
предложений рынка труда,
обобщение и анализ
информации о
малообеспеченных гражданах
в республике, об объемах
затрат на адресную
социальную помощь. Будет
обработано и использовано
126 тыс. единиц оперативных
статистических показателей
и 604 тыс. единиц
информационной базы рынка
труда (банк карточек граждан,
ищущих работу, работодателей,
вакантных должностей). Итого
предполагается получение
информации в количестве
730 тыс. единиц.
---------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: азаматтар мен жұмыс берушілер тарапынан түсетін ұсынымдар мен сұранымдардың жалпы республикалық ақпарат рыногына кіруді қамтамасыз ету, еңбек рыногының республикалық базасының негізінде аймақаралық еңбекке орналастыру мүмкіндігін іске асыру. Республикада кедейшілік мониторингін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
15-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Жұмыспен қамту, кедейшiлiк ақпараттық базасын дамыту"
600 республикалық бюджеттiк бағдарламаның 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3493 мың теңге (үш миллион төрт жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 4, 6, 8, 12, 15-баптары, "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" 2001 жылғы 17 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы, "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi туралы ереже" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 шiлдедегi N 983 қаулысы, "Кедейлiкпен және жұмыссыздықпен күрес жөнiндегi 2000-2002 жылдарға арналған бағдарлама туралы" 2000 жылғы 1 маусымдағы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң N 833 қаулысы, "Кедейлiкпен және жұмыссыздықпен күрес жөнiндегi 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 1164 қаулысы, "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 24 желтоқсандағы N 1685 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: еңбек, жұмыспен қамту, кедейшiлiк саласына ақпараттық технологияларды, ақпаратты өңдеу жүйелерiн енгiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау саласын техникалық жабдықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение доступа к общереспубликанской информации рынка предложений и спроса со стороны граждан и работодателей, реализация возможности межрегионального трудоустройства на основе республиканской базы рынка труда. Обеспечение мониторинга бедности в республике.
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 600 "Развитие информационной базы занятости, бедности" на 2002 год
1. Стоимость: 3493 тысячи тенге (три миллиона четыреста девяносто три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4, 6, 8, 12, 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 149-II "О занятости населения", статья 1 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года N 246-II "О государственной адресной социальной помощи", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 983 "Положение о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2000 года N 833 "О Программе по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 1164 "О плане мероприятий по реализации Программы по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: внедрение информационных технологий, систем обработки информации в области труда, занятости, бедности.
5. Задачи бюджетной программы: техническое оснащение информационной базы занятости, бедности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1  600    00    "Жұмыспен қамту,  Аймақтық еңбек ры.     2002  Қазақстан
кедейшілік ақпа.  ногын дамыту үшін 9    жыл   Республика.
раттық базасын    компьютер мен 2 баса.        сының
дамыту"           тын құрылғы, 3 лицен.        Еңбек және
зиялық бағдарлама             халықты
сатып алу, кедейшілік         қорғау
жөніндегі ақпаратты          министрлігі
қорытындылау және
өңдеу.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: жұмыспен қамтудың, кедейшіліктің ақпараттық жүйесін қазіргі уақыт деңгейінде техникалық жабдықтау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
16-қосымша
Ескерту. 16-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.20. N 118a қаулысымен.
Ескерту. 16-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.14. N 118б қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың
ақпараттық жүйесiн дамыту"
601 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 519690 мың теңге (бес жүз он тоғыз миллион алты жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын дамытуды қалыптастырудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығының 1-тармағы, "Қазақстан Республикасының салық төлеушiлерiн есепке алудың автоматтандырылған деректер банкiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 маусымдағы N 991  қаулысы , Қазақстан Республикасының халықты әлеуметтiк қорғау тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 маусымдағы N 886 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттік орталықтың техникалық паркiн жаңарту, Қазақстан Республикасының салық төлеушілерi есебінің автоматтандырылған деректер банкi бағдарламасына қатысу, әлеуметтiк төлемдердi тағайындаудың автоматтандырылған жүйесiн құру, әлеуметтiк төлем алушылардың деректер банкiн (электрондық мұрағатын) қалыптастыру. <*>
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықты техникалық жабдықтау және ақпараттық жүйесiн дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
601          "Зейнетақы төлеу  Техникалық паркті      2002  Қазақстан
жөніндегі мемле.  жаңарту:               жыл   Республика.
кеттік орталық.   1 дана дизель-генера.        сының
тың ақпараттық    тор, 585 дана компьютер,     Еңбек және
жүйесін дамыту"   585 дана үздіксіз қо.        халықты
ректендіру блоктарын,        қорғау
1 дана диск массивін,        министрлігі
16 дана принтер, 731
дана лицензиялық өнім;
шығыстық материалдар:
48 дана картридж, 144
дана тонер сатып алу.
Әлеуметтік төлемдерді
тағайындаудың авто.
маттандырылған жүйесін
құру, әлеуметтік
төлем алушылардың
деректер банкін
(электрондық мұрағатын)
қалыптастыру - 1 дана;
салық төлеушілер мен
салық салу объектілері
мемлекеттік тізілімін
жүргізуге арналған
ақпарат алмасу
жөніндегі бағдарламалық
өнімді әзірлеу - 1 дана.
Қазақстан Республика.
сының салық төлеушілері
есебінің автоматтанды.
рылған деректер банкі
бағдарламасына қатысу.
Салық төлеушілер мен
салық салу объектілер.
інің мемлекеттік
тізілімін жүргізу
үшін Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрлігімен ақпарат
алмасу.
602         Қазақстан Респуб.  100 дана компьютерлер    Жыл  Қазақстан
ликасының Еңбек    сатып алу.              ішін. Республика.
және халықты       Конкурс ұйымдастырумен   де   сының Еңбек
әлеуметтік         байланысты іс-шаралар         және халық.
қорғау министр.                                  ты әлеумет.
лігін есептеу                                    тік қорғау
және ұйымдық                                     министрлігі
техникамен
қамтамасыз ету
-------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  600    00   "Развитие    Приобретение 9 компьютеров  2002  Министерство
информацион- и 2 печатающих устройства,  год   труда и
ной базы     3 лицензионных программы          социальной
занятости,   для развития региональных         защиты
бедности"    баз рынка труда, обобщение        населения
и обработка информации по         Республики
бедности.                         Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: техническое оснащение информационной базы занятости, бедности на современном уровне.
Приложение 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 601 "Развитие информационной системы Государственного центра по выплате пенсий" на 2002 год
1. Стоимость: 519690 тысяч тенге (пятьсот девятнадцать миллионов шестьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 U010573_ "О Государственной программе формирования развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2000 года N 991 P000991_ "О создании государственного реестра налогоплательщиков и объектов налогообложения Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 886 "Об одобрении Концепции социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление технического парка Государственного центра по выплате пенсий, участие в программе автоматизированного банка данных учета налогоплательщиков Республики Казахстан, создание автоматизированной системы назначения социальных выплат, формирование банка данных (электронный архив) получателей социальных выплат. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 декабря 2002 г. N 118б .
5. Задачи бюджетной программы: техническое оснащение и развитие информационной системы Государственного центра по выплате пенсий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  601         "Развитие    Обновление технического     2002  Министерство
информацион- парка: приобретение         год   труда и
ной системы  дизель генератора - 1 штука,      социальной
Государст-   компьютеров в количестве 585      защиты
венного      штук, блоков бесперебойного       населения
центра по    питания - 585 штук, дискового     Республики
выплате      питания - 585 штук, дискового     Казахстан
пенсий"      массива - 1 штука, принтеров
- 16 штук, лицензионного
продукта - 731 штука;
расходных материалов:
картриджей - 48 штук, тонеров
- 44 штуки.
Создание автоматизированной
системы назначения социальных
выплат, формирование банка
данных (электронный архив)
получателей социальных выплат
- 1 штука; разработка
программного продукта по
обмену информацией для ведения
государственного реестра
налогоплательщиков и объектов
налогообложения - 1 штука.
Участие в программе
автоматизированного банка
данных учета налогоплательщиков
Республики Казахстан. Обмен
информацией с Министерством
финансов Республики Казахстан
для ведения Государственного
реестра налогоплательщиков и
объектов налогообложения
----------------------------------------------------------------------
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 августа 2002 г. N 118a P2118a_   ; от 14 декабря 2002 г. N 118б .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Әлеуметтік төлемдердi тағайындау жүйесiн автоматтандыру, әлеуметтiк төлем алушылардың деректер банкiн (электрондық мұрағатын) қалыптастыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 118 қаулысына
17-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің есептеу және ұйымдық техникамен қамтамасыз ету"
602 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10660 мың теңге (он миллион алты жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Еңбек туралы" 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 493 Заңының 102, 103, 104-баптары, "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің аумақтық органдарын құру туралы"  Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді қазіргі уақыт деңгейінде жүзеге асыру, еңбек туралы және еңбекті қорғау туралы заңнаманың сақталуын бақылауды жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігін қазіргі есептеу және ұйымдық техникалық жабдықтау. <*>
Ескерту. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.22. N 1242 қаулысымен .
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   602         Қазақстан         100 дана компьютерлер  Жыл   Қазақстан
Республикасының   сатып алу.            ішінде Республика.
Еңбек және халық.                              сының
ты әлеуметтік                                  Еңбек және
қорғау министр.                                халықты
лігін есептеу                                  әлеуметтік
және ұйымдық                                   қорғау
техникамен                                     министрлігі
қамтамасыз ету

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: техническое оснащение информационной системы Государственного центра по выплате пенсий на современном уровне. Автоматизация системы назначения социальных выплат, банк данных (электронный архив) получателей социальных выплат. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 декабря 2002 г. N 118б .
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 г. N 118
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
-------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 602 "Обеспечение вычислительной и организационной техникой Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" на 2002 год
1. Стоимость: 10 660 тысяч тенге (десять миллионов шестьсот шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 102, 103, 104 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 493 "О труде", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление на современном уровне назначения пенсий и пособий, осуществление контроля за соблюдением законодательства о труде и об охране труда.
5. 3адачи бюджетной программы: техническое оснащение территориальных органов современной вычислительной и организационной техникой.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  602         Обеспечение  Закуп компьютеров в      В течение Министерство
вычислитель- количестве 110 штук         года   труда и
ной и                                           социальной
организа-                                       защиты
ционной                                         населения
техникой                                        Республики
Министерства                                    Казахстан
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оснащение Министерства труда и социальной защиты населения компьютерной техникой на современном уровне.