Отбасыларға (азаматтарға) пәтер үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну қағидалары туралы
Петропавл қалалық мәслихатының 2004 жылғы 14 шілдедегі N 6 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 17 тамызда N 1327 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 2016 жылғы 18 қаңтардағы N 6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 18.01.2016 N 6 шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 28.10.2015 N 2 шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Барлық мәтiн бойынша "Басқарма", "Басқарма арқылы" сөздерi "Бөлiм", "Бөлiм арқылы" сөздерiмен ауыстырылған - Петропавл қалалық мәслихатының 14.07.2005 N 3 Шешімімен (әдiлет органдарында тiркелгеннен кейiн күшiне енедi).
"Халықты әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгертулер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының N 477-І ҚРЗ Заңының негізінде Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса берілген аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметті төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну Қағидасы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 28.10.2015 N 2 шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Күші жойылды деп танылсын: шешімдер:
1) "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну Ережесі туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2003 жылғы 25 тамыздағы XXVIII сессиясының N 3 шешімі (тіркеу N 1020, 18.09. 2003 ж. "Добрый вечер" 26.09.2003 ж. N 39);
2) "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну Ережесі туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2003 жылғы 25 тамыздағы XXVIII сессиясының N 3 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы Петропавл қалалық мәслихатының 2004 жылғы 20 сәуірдегі V сессиясының N 7-2 шешімі (тіркеу N 1274, 04.06.2004 ж. "Добрый вечер" 11.06.2004 ж. N 24).
3. Осы шешім облыстық әділет департаментінде тіркеуден өткеннен кейін 2004 жылдың 1 қазанынан күшіне енеді және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жатады.
"Аз қамтамасыз етілген азаматтарға пәтер үйді
ұстауға және коммуналдық қызметтерді
төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну Ережесі
туралы" Петропавл қалалық мәслихатының
2004 жылғы 14 шілдедегі кезектен тыс
7 сессиясының N 6 шешімімен
бекітілген
Отбасыларға (азаматтарға) пәтер үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну қағидалары
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Петропавл қалалық мәслихатының 28.10.2015 N 2 шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

О Правилах предоставления семьям (гражданам) жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг
Решение Петропавловского городского Маслихата Северо-Казахстанской области от 14 июля 2004 года N 6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 17 августа 2004 года за N 1327. Утратило силу решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18 января 2016 года N 6
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18.01.2016 N 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Сноска. По всему тексту слова "Управление", "Управлением" заменены словами "Отдел", "Отделом" - Решение маслихата города Петропавловска СКО от 14.07.2005 N 3 (вступает в силу после регистрации в органах юстиции).
На основании Закона Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года N 477-I ЗРК "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социальной защиты населения" Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг.
2. Признать утратившими силу решения:
1) решение XXVIII сессии Петропавловского городского маслихата от 25 августа 2003 года N 3 "О Правилах предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг" (рег. N 1020 от 18.09.2003 г. "Добрый вечер" от 26.09.2003 г. N 39)
2) решение 5 сессии Петропавловского городского маслихата от 22 апреля 2004 года N 5 "О внесении изменения и дополнения в решение XXVIII сессии Петропавловского городского маслихата от 25.08.2003 г. N 3 "О Правилах предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг". (рег. N 1274 от 04.06.2004 г. "Добрый вечер" N 24)
3. Настоящее решение вступает в силу с 1 октября 2004 года, после регистрации в областном Департаменте юстиции и подлежит опубликованию в средствах массовой информации
Утверждены
решением внеочередной 7 сессии
Петропавловского городского маслихата
от 14 июля 2004 года N 6 "О Правилах
предоставления малообеспеченным
гражданам жилищной помощи на содержание
жилья и оплату коммунальных услуг"
ПРАВИЛА
предоставления семьям (гражданам) жилищной помощи
на содержание жилья и оплату коммунальных услуг.
Сноска. Заголовок в редакции решения маслихата города Петропавловска от 15.12.2007 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Жалпы ереже.
1. Осы қағида пәтер үй көмегін тағайындау тәртібі мен жағдайын анықтайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 28.10.2015 N 2 шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Тұрғын үй көмегі пәтер үйді ұстауға кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеу жөніндегі шығындарды орнына толтыру.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қпазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
2-1. Тұрғын үй көмегі телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үй ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының осы мақсаттарға жұмсаған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Ескерту. 2-тармақ 2-1-тамрақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
2. Тұрғын үй көмегін алу құқығы.
3. Қазақстан Республикасы азаматтарының, Петропавл қаласында тұрақты тұратын меншiк иесi, мемлекеттiк тұрғын үй қорынан баспана жалдаушы болып табылатын, тұрақты тұруға рұқсаты бар оралмандар, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың, егер отбасының бюджетiндегi жәрдемақылық шаралар мен коммуналдық қызметтердi тұтыну мөлшерi шегiндегi тұрғын үйдi ұстау кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға және коммуналдық қызметтердi тұтыну төлемiне шығындар осы мақсатқа шектi рұқсат етiлетiн шығыстар үлесiнен артық болса, тұрғын үй көмегiне құқығы бар. Тұрғын үйдi ұстау кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, коммуналдық қызметтердi (сумен қамтамасыз ету, канализация, жылумен, электр жарығымен, газбен қамтамасыз ету, қоқыстарды шығару, лифт қызметi) тұтыну және қалалық телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемнiң артуы бөлiгiнде байланыс қызметiне төлемдерге шектi рұқсат етiлген шығындар үлесi жиынтық кiрiсiнiң 10% - мөлшерiнде Петропавл қаласының, 10 % - мөлшерiнде Былғары зауыты мен Заречный кенттерiнiң тұрғындары үшiн белгiленедi.
Егер тұрғын үйдi ұстауға (тұрғын үйдi пайдалануға) және коммуналдық қызметке төлем мөлшерi (тарифi) заңмен белгiленген тәртiппен белгiленбесе, онда шығындарды өтеу нақты шығындар бойынша жүргiзiледi.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы мәслихатының 2005.07.14 N 3; 2007.10.11 N 7, 2008.03.27 N 3, 2008.06.19 N 5, 2008.12.20 N 6; 07.04.2010 N 5 Шешімдерімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).

1. Общие положения
1. Настоящие правила определяют порядок и условия назначения жилищной помощи.
2. Жилищная помощь - возмещение затрат по оплате содержания жилья капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума и потребления коммунальных услуг.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, содержания жилища, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи на эти цели.
Сноска. Пункт 2 дополнен пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Право на жилищную помощь.
3. Право на жилищную помощь имеют граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранные граждане и лица без гражданства, имеющие вид на жительство, постоянно проживающие в городе Петропавловске и являющимися собственниками, нанимателями жилища из государственного жилищного фонда, если расходы на оплату содержания жилища капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума и потребления коммунальных услуг в пределах размера площади жилища, обеспечиваемой компенсационными мерами и размерами потребления коммунальных услуг в бюджете семьи превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели. Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, потребления коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, теплоснабжение, электроснабжение, газоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов) и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети телекоммуникаций устанавливается к совокупному доходу в размере 10 % для жителей г. Петропавловска, в размере 10 % для поселков Кожзавод и Заречный.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Петропавловска от 14.07.2005 N 3; от 11.10.2007 N 7; от 27.03.2008 N 3; от 20.12.2008 N 6; от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В случае, если размеры (тарифы) на содержание жилья (эксплуатацию жилого дома) и коммунальные услуги не определены в установленном законодательством порядке, возмещение затрат производится по фактическим расходам.
Расходы, принимаемые к расчету для потребителей, имеющих приборы учета потребления коммунальных услуг, определяются по фактическим затратам в пределах установленных размеров за предыдущий квартал или последний квартал, в котором услуги оказывались в полном объеме, на основании показаний приборов учета.

3-1. Осы Қағиданың 3-тармағына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар отбасылар (тұлғалар), кондоминиумның жалпы мүліктеріне күрделі жөндеуге жұмсалған шығындарға өтем ақы алуға құқығы бар.
Ескерту. 3-тармақ 3-1-тармақпен толықтырылды - Петропавл қаласы мәслихатының 2008.06.19 N 5; өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2008.12.20 N 6; 2010.04.07 N 5 Шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 28.10.2015 N 2 шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. "Тұрғын үй көмегi мынадай отбасыларына тағайындалмайды:
1) жеке меншiгiнде (үлесiнде) бiреуден артық тұрғын үйi (жеке үйi, пәтерi) болса;
2) тұрғын үйдi жалға тапсырғандарға (қайта жалға бергендерге);
3) отбасыларында мүгедектерден және бiр айдан артық стационарлық емделуде болған адамдардан, туберкулезбен ауратындар, емделу мекемелерiнде тұрақты есепте тұратын және уақытша жұмысқа жарамсыздығы туралы дәрiгерлiк-кеңес комиссиясының қорытындысы бар онкологиялық және психикалық аурулары бар азаматтардан, күндiзгi оқу нысанындағы оқушылар мен студенттерден, тыңдаушылар мен курсанттардан, магистратура мен аспирантураны қоса, сондай-ақ І-шi және ІІ-шi топтағы мүгедектердi,он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар, сексен жастан асқан адамдарды, жетi жасқа дейiнгi балаларды күтумен айналысатын азаматтардан басқа жұмыспен қамту мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органдарда тiркелмеген жұмыссыздары барларға.
Меншік иесі немесе тұрғын үй меншік иелерінің бірі қайтқан жағдайда пәтерде (үйде) үнемі бірге тұрған отбасы мүшелеріне мұрагерлік құқығын алғанға дейін, тұрғын үй көлемі нормасы шегінде және коммуналдық қызмет тұтыну нормативтері меншік иесінің қайтқан күнінен бастап 6 ай мезгілінде белгіленеді.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді- Петропавл қаласы мәслихатының 2005.07.14 N 3; 07.04.2010 N 5 Шешімдерімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
3. Тұрғын үй көмегін белгілеу жөнінде өтініш жасау.
5. Адам (бұдан былай өтініш беруші) өз атынан немесе отбасы атынан Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлімі (одан әрі Бөлім) белгіленген үлгідегі өтiнiш берушiнiң және оның табыс етумен өтінішпен тұрғын үй көмегін тағайындауды өтінеді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Петропавл қаласы мәслихатының 15.12.2007 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбе өткен соң күшіне енеді).
6. Өтінішке қоса мынадай құжаттар қоса берілсін:

3-1. Семьи (лица), имеющие право на получение жилищной помощи согласно пункту 3 настоящих Правил, имеют право на компенсацию затрат на капитальный ремонт общего имущества кондоминиума.
Сноска. Пункт 3 дополнен пунктом 3-1 - решениями маслихата города Петропавловска от 19.06.2008 N 5; с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 20.12.2008 N 6; от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Жилищная помощь не назначается семьям:
1) имеющим в частной собственности более одной единицы (доли) жилья (квартиры, дома);
2) сдающим жилище в наем (поднаем);
3) имеющим безработных, не зарегистрированных в уполномоченных органах по вопросам занятости, кроме инвалидов и лиц в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, больных туберкулезом, граждан имеющих онкологические и психические заболевания, состоящих на постоянном учете в лечебных учреждениях и имеющих заключение врачебно-консультационной комиссии о временной нетрудоспособности, учащихся и студентов, слушателей и курсантов дневной формы обучения, включая магистратуру и аспирантуру, а также граждан занятых уходом за инвалидом І и ІІ группы, детьми инвалидами до шестнадцати лет, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до семи лет.
В случае смерти собственника или одного из собственников жилья, жилищная помощь назначается в течение 6 месяцев со дня смерти собственника, до вступления в право на наследство, членов его семьи постоянно проживавших в квартире (доме), в пределах нормы площади жилья и нормативов потребления коммунальных услуг.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска от 14.07.2005 года N 3; от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Обращение за назначением жилищной помощи.
5. Лицо (далее - заявитель) от себя лично или от имени семьи обращается в Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска (далее - Отдел) за назначением жилищной помощи с заявлением установленного образца.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата города Петропавловска от 15.12.2007 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. К заявлению прилагаются следующие документы:

1) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі (жылына 1 рет);
2) алдағы жүгіну тоқсаны үшін өтініш берушінің және оның отбасы мүшелерінің табысы туралы мәлімет;
3) соңғы жүгіну тоқсаны үшін жұмсалған шығындар және коммуналдық шығындар үшін нақты төлем туралы мәліметтер.
4) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жылына 1 рет);
Ескерту 6-тармақ 4) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
5) тұрғын үйге құқық беретін құжаттың көшірмесі (жылына 1 рет);
Ескерту 6-тармақ 5) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
6) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі (жылына 1 рет);
Ескерту 6-тармақ 6) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
7) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 12.05.2011 N 2 Шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен соң он күнтізбелік күн өткен кейін қолданысқа енгізіледі).
Ескерту 6-тармақ 7) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
8) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2011.05.12 N 2 Шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен соң он күнтізбелік күн өткен кейін қолданысқа енгізіледі).
Ескерту 6-тармақ 8) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
9) тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
Ескерту 6-тармақ 9) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).

1) копия книги регистрации граждан (1 раз в год);
2) сведения о полученных доходах заявителя и членов его семьи за квартал, предшествующий кварталу обращения;
3) сведения о фактической оплате за эксплуатационные расходы и коммунальные услуги за последний квартал обращения.
4) копию документа, удостоверяющего личность заявителя (1 раз в год);
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 4) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5) копию правоустанавливающего документа на жилище (1 раз в год);
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 5) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6) копию квитанции-счета за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи (1 раз в год);
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 6) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7) исключен - решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 12.05.2011 N 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 7) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8) исключен - решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 12.05.2011 N 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 8) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, предъявленный местным исполнительным органом;
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 9) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10) кондоминиум объектісінің құқықты орнату мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
Ескерту 6-тармақ 10) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
11) меншік иелерінің (пәтерлердің) жеке тұлғалар үшін басқару органы кондоминиум объектісін сайлау туралы жиналыс хаттамасының көшірмесі;
Ескерту 6-тармақ 11) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
заң тұлғалары үшін – заң тұлғаларының мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
кондоминиум объектісінің үшінші (бөгде) тұлғалар болған жағдайда - кондоминиум объектісін басқару шартының көшірмесі.
Қабылдауда өзімен бірге мына құжаттар болуы керек:
1) өтініш берушінің және оның барлық отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттар (оның ішінде балалардың тууы туралы куәліктер);
2) пәтердің техникалық паспорты, келісімшарт (жекешелендіру, сату-сатып алу, ауысу, сыйлау) және мұрагерлік құқығы туралы куәлік, тіркеу куәлігі, пәтер ордері;
3) зейнеткерлер мен мүгедектерге зейнеткерлік куәлігі және жинақ кітапшасы;
4) азаматтарды тіркеу кітабы;
5) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (жылына 1 рет);
6) некесі бұзылған тұлғалар неке бұзылғаны туралы куәлік (жылына 1 рет);
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петроп авл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 5; 2011.05.12 N 2 Шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен соң он күнтізбелік күн өткен кейін қолданысқа енгізіледі).
6-1. Жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға құқығы бар отбасыларға (азаматтарға) осы Ереженің 6 тармағында көзделген құжаттардан басқа ұсынады:
1) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу қажеттігі көрсетілген тұрғын үй инспекциясының қорытындысының көшірмесі және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу жекелеген түрлерін жүргізуге арналған келісілген шығыстар сметасының кондоминиум объектісін басқару органында болуы;
2) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге арналған нысаналы жарнаның мөлшері туралы шот;

10) копию правоустанавливающего документа о государственной регистрации объекта кондоминиума;
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 10) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11) копию протокола собрания собственников помещений (квартир) об избрании лица органом управления объекта кондоминиума – для физических лиц;
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица – для юридических лиц;
копию договора управления объектом кондоминиума – для управления третьими (сторонними) лицами.
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 11) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На приеме при себе иметь:
1) документы, удостоверяющие личность заявителя и всех членов его семьи (в том числе свидетельства о рождении детей);
2) технический паспорт на квартиру, договор (приватизации, купли-продажи, мены, дарения) или регистрационное удостоверение, свидетельство о праве на наследство, ордер на квартиру;
3) пенсионерам и инвалидам, пенсионное удостоверение и сберегательную книжку;
4) книгу регистрации граждан;
5) регистрационный номер налогоплательщика (1 раз в год);
6) лицам, у которых брак расторгнут, свидетельство о расторжении брака (1 раз в год);
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5; от 12.05.2011 N 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-1. Семьи (граждане) имеющие право на оплату капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, проживающие в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющиеся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде, кроме документов, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил представляют:
1) копию заключения жилищной инспекции, в котором указана необходимость проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, и наличие у органа управления объекта кондоминиума согласованной сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
2) счет о размере целевого взноса на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;

3) жергілікті атқарушы органмен (тұрғын үй инспекциясымен) келісілген, пәтерлердің меншік иелері мен жалдаушыларының (қосымша жалдаушылардың) жалпы жиналысында бекітілген кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге арналған шығыстар сметасы негізінде кондоминиум объектісін басқару органы ұсынатын және мөрмен, кондоминиум объектісін басқару органы басшының қолымен расталған кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шот.
Ескерту. 6-1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 5; 2011.05.12 N 2 Шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен соң он күнтізбелік күн өткен кейін қолданысқа енгізіледі).
4. Тұрғын үй көмегін белгілеу тәртібі.
7. Тұрғын үй көмегін белгілеу жергілікті бюджетпен қарастырылған сома шегінде Бөліммен жүзеге асырылады.
8. Бөлім өтінішті қоса берілген құжаттармен қабылдайды, оларды он бес күн мерзімде қарастырады және тұрғын үй көмегін белгілеу немесе оларды қабылдамау туралы шешім қабылдайды.
9. Тұрғын үй көмегі ағымдағы тоқсанға тағайындалады. Көмек тағайындауға қажетті құжаттар ағымдағы тоқсанның соңғы айының 25-ші жұлдызына дейін қабылданады, алдында өткен тоқсанның табыстары есепке алынады. Тұрғын үй көмегін алушыларды қайта тіркеу ресімдеудің алғашқы ресімімен ұқсас.
10. Жайлы секторда тұратын адамдарға тұрғын үй ұстауға жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратындар немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатындарға кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға көмегі пәтер жалдаушыға (иесіне) пәтерді ұстауға және коммуналдық қызметке есептелген сомамен салыстырғанда төлемді кеміту түрінде, қолма-қолсыз есеп нысанында өтініштері бойынша қызмет көрсетушілердің жеке шоттарына аударылады. Жеке тұрғын үй секторында тұратын тұлғаларға тұрғын үй коммуналдық қызметтерді қолданғандары үшін ақшалай төлем түрінде белгіленеді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2011.05.12 N 2 Шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен соң он күнтізбелік күн өткен кейін қолданысқа енгізіледі).
11. Табыс етілген құжаттарды қарастыру нәтижесі бойынша тұрғын үй көмегінің есептелуі енгізілген Бөлім мен өтініш берушінің арасында екі жақ келісім шарты жасалады. Келісім шарт 2 данада құрастырылады, біреуі тұрғын үй иесінде сақталады. Осы келісім шарт тұрғын үй көмегін белгілеу негізі болып табылады.

3) счет о размере ежемесячных взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, предъявляемый органом управления объекта кондоминиума, на основании сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, согласованной с местным исполнительным органом (жилищной инспекцией), утвержденной на общем собрании собственников и нанимателей (поднанимателей) квартир и заверенный печатью, подписью руководителя органа управления объекта кондоминиума;
Сноска. Пункт 6-1 в редакции решения маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5; от 12.05.2011 N 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Порядок назначения жилищной помощи.
7. Назначение жилищной помощи осуществляется Отделом в пределах сумм, предусмотренных местным бюджетом на оказание жилищной помощи.
8. Отдел принимает заявление с прилагаемыми документами, рассматривает их в течение пятнадцати дней и принимает решение о назначении жилищной помощи или отказе в ней.
9. Жилищная помощь назначается на текущий квартал. Документы для назначения помощи принимаются до двадцать пятого числа последнего месяца текущего квартала. Повторное обращение получателей за жилищной помощью аналогично первоначальной процедуре оформления.
10. Жилищная помощь предоставляется лицам, проживающим в благоустроенном секторе, в безналичной форме и зачисляется по заявлениям на счета услугодателей как уменьшение платежа за содержание жилья, капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, проживающие в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющиеся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде и оплату коммунальных услуг по сравнению с суммой, начисленной нанимателю (собственнику) жилья. Лицам, проживающим в индивидуальных жилых домах, жилищная помощь назначается за потребленные коммунальные услуги в виде денежных выплат.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 12.05.2011 N 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. По результатам рассмотрения представленных документов составляется двухсторонний договор между Отделом и заявителем, куда вносится расчет начисления жилищной помощи. Договор составляется в двух экземплярах, один из которых хранится у собственника жилья. Указанный договор является основанием для предоставления жилищной помощи.

12. Бөлім берілген тұрғын үй көмегінің сомаларын көрсетіп, пәтерлерді меншік иелерінің (жалға алушылардың) тізімін жасап, оны ай сайын қызмет көрсетушілерге береді. Телефон үшiн абоненттiк төлем тарифтерiнiң көтерiлуiне өтемақы қызмет көрсетушiнiң есеп шотына немесе өтiнiш берушiнiң жеке шотына аударылады. Бөлім жеке тұрғын үйлердің меншік иелері жөнінде алушылар тізімін жасайды және есептелінген тиісті сомаларды жеке өтініш білдірушілердің есеп шотына аудару үшін "арқылы қызмет көрсетуге заңмен белгiленген тәртiппен шарт жасалған екiншi деңгейдегi банктер арқылы - ға береді.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы мәслихатының 2005.07.14 N 3, 2008.06.19 N 5 Шешімдерімен
12-1. Күрделі жөндеу үшін төлемдер өтініш берушінің өтініші негізінде кондоминиум объектісін басқарушы тіркелген органның есеп шотына тиісті соманы аудару жолымен жүргізіледі.
Ескерту. 12-тармақ 12-1-тармақпен толықтырылды - Петропавл қаласы мәслихатының 2008.06.19 N 5; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімдерімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
13. Бөлім тиісті органдардан меншігінде тұрғын болуын растайтын мәліметтер сұратады (екі жылда 1 рет).
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Петропавл қаласы мәслихатының 2007.12.15 N 5 Шешімімен.
14. Тұрғын үй көмегін алушы он күн мерзімде тұрғын үй көмегінің мөлшерін өзгерту және оны алу құқығы үшін негіз бола алатын, жағдайлар туралы Бөлімін хабарландыруға міндетті.
15. Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес Бөлім тұрмыс үй көмегін төлеуді белгілеу мен ұйымдастырылуының дұрыстығына жауапты.
5. Тұрғын үй мөлшерін анықтау.
16. "Тұрғын үй көмегiн тағайындағанда мынадай мөлшерлер ескерiледi:
тұрғын үйдiң алаңы:
жеке басты азаматтар үшiн - 30 шаршы метр;
екi адамнан тұратын отбасы үшiн - 48 шаршы метр;
үш және одан да көп адамнан тұратын отбасы үшiн -әр адамға 18 шаршы метрден;
айына бiр адамға газ пайдалану:
газ плитасы бар және орталықтан ыстық сумен қамтамасыз етiлген жағдайда - 4,8 килограмм;

12. Отдел формирует реестры собственников (нанимателей) жилья с указанием сумм назначенной жилищной помощи и ежемесячно производит перечисление на расчетные счета услугодателей. Компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон, перечисляется на расчетный счет услугодателя или на индивидуальные счета заявителей. По собственникам индивидуального жилого дома, Отдел формирует списки получателей и передает их в через банки второго уровня, с которыми в установленном законодательством порядке заключен договор на оказание платных услуг, для зачисления сумм назначенной жилищной помощи на индивидуальные счета заявителей.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 14.07.2005 N 3; от 19.06.2008 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12-1. Выплаты за капитальный ремонт производятся на основании заявления заявителя путем перечисления причитающихся сумм на счет зарегистрированного органа управления объекта кондоминиума.
Сноска. Пункт 12 дополнен пунктом 12-1 - решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 19.06.2008 N 5; в редакции решения маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Отдел запрашивает в соответствующих органах сведения подтверждающие наличие собственности жилья (1 раз в два года)
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 15.12.2007 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Получатель жилищной помощи в десятидневный срок обязан информировать Отдел об обстоятельствах, которые могут служить основанием для изменения размера жилищной помощи или права на ее получение.
15. Отдел несет ответственность за правильность назначения и организацию выплаты жилищной помощи в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
5. Определение размера жилищной помощи.
16. При назначении жилищного пособия учитываются следующие размеры:
площади жилища:
для одиноких граждан - 30 квадратных метров;
для семьи из двух человек - 48 квадратных метров;
для семьи из трех и более человек - 18 квадратных метров на каждого человека;
потребления газа на одного человека в месяц:
при наличии газовой плиты и центрального горячего водоснабжения - 4,8 килограмма;

газ плитасы, газбен су жылытқышы бар, орталықтан ыстық сумен қамтамасыз етiлмеген жағдайда - 13,7 килограмм;
Газ плитасы бар орталықтан ыстық сумен қамтамасыз етiлмеген, газбен су жылытқышы жоқ болған жағдайда - 8,2 килограмм;
айына электр қуаты:
бiр бөлмелi пәтер - 100 Квт;
екi бөлмелi пәтер - 120 Квт;
үш бөлмелi пәтер - 150 Квт;
тәулiгiне бiр адамға су:
суды көшелердегi колонкалардан алу - 40 литр;
су құбыры бар, бiрақ канализациясы жоқ тұрғын үйлерде - 75 литр;
су құбыры мен канализациясы бар, бiрақ ваннасы жоқ тұрғын үйлерде - 120 литр;
су құбыры, канализациясы және қатты отынмен жұмыс iстейтiн су жылытқышымен ванналары бар тұрғын үйлерде -180 литр;
су құбыры, канализациясы және газбен су жылытқышымен ваннасы бар тұрғын үйлерде - 225 литр;
қол жуғыштары, жуғыштары, душтары, ұзындығы 1500-1700 сантиметр ванналармен жабдықталған, ыстық сумен қамтамасыз етiлетiн тұрғын үйлерде - 260 литр.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы мәслихатының 2005.07.14 N 3; 07.04.2010 N 5 Шешімдерімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
17. Тұрғын үй жәрдемақысын аудару үшін қабылданатын отбасы жиынтық табысын есептеген жағдайда, тұрғын үй жәрдемақысы, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, бала туғанда және қайтыс болғандағы біржолғы жәрдемақыдан басқа барлық табыстар ескеріледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.04.2010 N 5 Шешімімен (алғашқы ресми жарыққа шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді).
18. Тұрғын үй ұстауға жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратындар немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатындарға кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға көмегінің көлемі тұрғын үй мен коммуналдық қызметтер үшін нақты есептелген сомадан артық болуы мүмкін емес.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 12.05.2011 N 2 Шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен соң он күнтізбелік күн өткен кейін қолданысқа енгізіледі).
19. Тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызмет төлеміне отбасының мүмкін шығындарының ең жоғарғы шектеулі үлесі, отбасының құрамы мен кірісі және тарифтер мен нақты шығындар өзгерген жағдайда белгіленген тұрғын үй көмегі қайта есептелінеді. Артық төленген сома ерікті түрде қайтарылуы керек, ал бас тартқан жағдайда сот тәртібімен.

при наличии газовой плиты, газоводонагревателей при отсутствии центрального горячего водоснабжения - 13,7 килограмма;
при наличии газовой плиты при отсутствии центрального горячего водоснабжения, газоводонагревателей - 8,2 килограмма;
электроэнергии в месяц:
однокомнатная квартира - 100 Квт;
двухкомнатная квартира - 120 Квт;
трехкомнатная квартира - 150 Квт;
воды на одного человека в сутки:
разбор воды из уличных водоколонок - 40 литров;
жилые дома с водопроводом, но без канализации - 75 литров;
жилые дома с водопроводом и канализацией но без ванн -120 литров;
жилые дома с водопроводом, канализацией и ваннами с водонагревателями, работающими на твердом топливе - 180 литров;
жилые дома с водопроводом, канализацией и ваннами с газовыми водонагревателями - 225 литров;
жилые дома с горячим водоснабжением, оборудованными
умывальниками, мойками, душами, ванными длинной 1500-1700 сантиметров - 260 литров.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 14.07.2005 N 3; от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. При исчислении совокупного дохода семьи, принимаемого для начисления жилищного пособия, учитываются все доходы, кроме жилищных пособий, государственной адресной социальной помощи, единовременных пособий на рождение ребенка и погребение.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Размер жилищной помощи не может превышать сумму фактически начисленной платы за содержание жилья, капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, проживающие в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющиеся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде и коммунальные услуги.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 12.05.2011 N 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. В случае изменения доли предельно допустимых расходов семьи на оплату содержания жилья и коммунальных услуг, фактических расходов и тарифов на коммунальные услуги, состава семьи и доходов, размер назначенной жилищной помощи пересчитывается. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа - в судебном порядке.

6. Тұрғын үй көмегін қаржыландыру көзі.
20. Тұрғын үй көмегі Қазақстан Республикасы заңнамаларының актілеріне сәйкес жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.

6. Источники финансирования жилищной помощи.
20. Финансирование жилищной помощи осуществляется за счет средств городского бюджета, утвержденных на соответствующий финансовый год.