Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 15 қарашадағы № 792 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 қарашада № 17778 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 3 маусымдағы № 11-1-4/184 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сыртқы істер министрінің 03.06.2020 № 11-1-4/184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхатты беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1265 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13039 болып тіркелген, 2016 жылғы 26 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының бейрезидентті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхаты беру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 ноября 2018 года № 792. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2018 года № 17778. Утратил силу приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 июня 2020 года № 11-1-4/184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра иностранных дел РК от 03.06.2020 № 11-1-4/184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1265 "Об утверждении Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13039, опубликован 26 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;

2) инвестициялар жөніндегі уәкілетті орган – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, инвестициялық келісімшарттар жасау және олардың орындалуын бақылау жөніндегі мемлекеттік орган;
3) Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық виза алуға өтінішхатты беруге өтініш беруші (бұдан әрі – өтініш беруші) – Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық виза алуға өтінішхатты беруге өтінімді ұсынған жеке немесе "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілеттіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-тармағына сәйкес құрылған заңды тұлға, оның ішінде шетелдік қатысумен заңды тұлға;
4) Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық визаны алуға өтінішхат (бұдан әрі – өтінішхат) - инвестициялар жөніндегі уәкілетті органның осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаға/тұлғаларға инвесторлық виза беру туралы жазбаша өтініші.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Өтінішхаттарды беру тәртібі";
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық визаны алуға өтінішхатты беруге өтінім (бұдан әрі - өтінім) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушімен Мемлекеттік корпорацияға тапсырылады.
6. Өтініш беруші (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтінімге мынадай құжаттарды қоса береді:
1) инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілінде нотариалды куәландырылған аудармасы бар көшірмесі (сұратылатың визаның қолданыс мерзімі аяқталғанға дейін үш айдан кем емес паспорттың қолданыс мерзімімен);
2) өтініш беруші жарғысының көшірмесі (егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, тұпнұсқа тексерү үшін беріледі);
3) осы қағидалардың 3-тармағына сәйкес тұғының басшылары және/немесе басшыларының лауазымын растайтын құжаттың көшірмесі (егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, тұпнұсқа тексерү үшін беріледі);

2) уполномоченный орган по инвестициям – государственный орган, определяемый Правительством Республики Казахстан, по заключению инвестиционных контрактов и контролю за их исполнением;
3) заявитель на выдачу ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан (далее – заявитель) – физическое или юридическое лицо, в том числе юридическое лицо с иностранным участием, созданное в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", и подавшее заявку на выдачу ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан;
4) ходатайство на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан (далее – ходатайство) – письменное обращение уполномоченного органа по инвестициям в Министерство иностранных дел Республики Казахстан о предоставлении инвесторской визы лицу/лицам, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок выдачи ходатайств";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Заявка для выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан (далее – заявка), подается заявителем в Государственную корпорацию по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
6. Заявитель (либо его представитель по доверенности) прилагает к заявке следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность лица, заявленного на получение инвесторской визы с нотариально удостоверенным переводом на государственный или русский язык (со сроком действия паспорта не менее чем за три месяца до окончания срока действия запрашиваемой визы);
2) копия устава заявителя (в случае если заявитель является юридическим лицом, оригинал представляется для сверки);
3) копия документа, подтверждающего должность лица, в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил (в случае если заявитель является юридическим лицом, оригинал представляется для сверки);

4) өтініш берушінің инвестициялық жобаға инвестициялар салу фактісін растайтын құжаттардың көшірмелер (инвестордың нақты растайтын құжаттар (Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес ресімделген бастапқы есепке алу құжаттары, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ресімделген шот-фактуралар, Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес ресімделген кедендік декларациялар, тұпнұсқа тексерү үшін беріледі).";
7-тармақ алып тасталсын:
8- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті беру туралы шешімді мынандай жағдайлардың бірі болған кезде қабылдайды:
1) "Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы және "Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 957 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 1 тамыздағы № 874 Жарлығына сәйкес өңдеу өнеркәсібінің басым салалар шеңберіндегі өтініш берушінің жобаларын іске асыру;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесіне өтініш берушінің мүшелігі;
3) өтініш берушіде инвестициялар жөніндегі уәкілетті органмен жасалған инвестициялық келісімшарттың болуы;
4) өтініш берушінің "2015-2019 жылдарға арналған республикалық индустрияландыру картасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1418 қаулысына сәйкес жобаларды іске асыруы;
5) өтініш берушіде Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық жобаны іске асыруды растайтын мемлекеттік органдардың немесе квазимемлекеттік сектор субъектілерінің ұсынымдары болған жағдайда.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11.Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетеді:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) мерзімі өтіп кеткен құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келесу туралы сұрауға берген теріс жауабы.";
2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2) "Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 301 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13685 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4) копии документов, подтверждающих факт вложения инвестиций заявителя в инвестиционный проект (документами, подтверждающими фактические затраты инвестора, являются: первичные учетные документы, оформленные в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, счета-фактуры, оформленные в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, таможенные декларации, оформленные в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан, оригинал представляется для сверки).";
пункт 7 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Услугодатель принимает решение о выдаче ходатайства при наличии одного из следующих условий:
1) реализация заявителем проектов в рамках приоритетных отраслей обрабатывающей промышленности в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 1 августа 2014 года № 874 "Об утверждении Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015-2019 годы и о внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 957 "Об утверждении Перечня государственных программ";
2) членство заявителя в Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан;
3) наличие у заявителя инвестиционного контракта, заключенного с уполномоченным органом по инвестициям;
4) реализация заявителем проектов, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1418 "О республиканской карте индустриализации на 2015 - 2019 годы";
5) наличие у заявителя рекомендаций государственных органов или субъектов квазигосударственного сектора, подтверждающих реализацию заявителем инвестиционного проекта на территории Республики Казахстан.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов и (или) документов с истекшим сроком действия, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2) в приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 301 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13685, опубликован 19 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Стандарте государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттік қызметті Министрлік (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылды.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап – 11 (сегіз) жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
2) Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқcат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсанда № 1265 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13039 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхатты беру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхат осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік кызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің нысаны: қағаз түрінде.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Өтінішті қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді Мемлекеттік корпорация Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскi үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүзеге асырады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібімен мемлекеттік қызметті алушының тұрақты тіркелген орны бойынша көрсетіледі, көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады.

"3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 11 (одиннадцать) рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственную корпорацию – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги: ходатайство на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 1 к Правилам выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1265 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13039) (далее – Правила) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего Стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Государственной корпорацией с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке электронной очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, при желании услугополучателя, возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала.

9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беруге арналған өтінім;
2) өтініш берушініңжеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқасы талап етіледі);
3) инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілінде нотариалды куәландырылған аудармасы бар көшірмесі (сұратылатың визаның қолданыс мерзімі аяқталғанға дейін үш айдан кем емес паспорттың қолданыс мерзімімен);
4) өтініш беруші жарғысының көшірмесі (егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, тұпнұсқа тексерү үшін беріледі);
5) өтініш берушінің басшысы және/немесе басшысының орынбасарлары, сондай-ақ құрылымдық бөлімшелер басшылары лауазымын растайтын құжаттың көшірмесі (егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, тұпнұсқа тексерү үшін беріледі);
6) өтініш берушінің инвестициялық жобаға инвестициялар салу фактісін растайтын құжаттардың көшірмелер (инвестордың нақты шығындарын растайтын құжаттар: Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес ресімделген баспатқы есепке алу құжаттары, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ресімделген шот-фактуралар, Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес ресімделген кедендік декларациялар, тұпнұсқа тексерү үшін беріледі).
Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттың жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалайын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін ұсынады.
Өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдаған кезде қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Мемлекеттік көрсетілетің қызмет стандартының 9-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді азаматтың (не нотариалды расталған сенімхат бойынша оның өкілінің) жеке басын растайтын құжат ұсынылған кезде Мемлекеттік корпорациясының қызметкері қолхат негізінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация бір ай бойы нәтиженің сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға одан әрі сақтау үшін береді. Бір ай өткен соң көрсетілетін қызметті алушы өтініш жасаған кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды жібереді.";

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) заявка для выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 1 к настоящему Стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность заявителя (оригинал представляется для идентификации личности);
3) копия документа, удостоверяющего личность лица, заявленного на получение инвесторской визы с нотариально удостоверенным переводом на государственный или русский язык (со сроком действия паспорта не менее чем за три месяца до окончания срока действия запрашиваемой визы);
4) копия устава заявителя (в случае если заявитель является юридическим лицом, оригинал представляется для сверки);
5) копия документа, подтверждающего должность руководителя и/или заместителя руководителя заявителя, а также руководителя структурных подразделений (в случае если заявитель является юридическим лицом, оригинал представляется для сверки);
6) копии документов, подтверждающих факт вложения инвестиций заявителя в инвестиционный проект (документами, подтверждающими фактические затраты инвестора, являются: первичные учетные документы, оформленные в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, счета-фактуры, оформленные в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, таможенные декларации, оформленные в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан, оригинал представляется для сверки).
При оказании государственной услуги услугополучатель представляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иные не предусмотрены законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов Государственной корпорацией услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего Стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно, приложению 2 к настоящему Стандарту государственной услуги.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю, осуществляется работником Государственной корпорации на основании расписки о приеме при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.";

Мынадай мазмұндағы 9-1–тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың мерзімі өтіп кеткен құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келесу туралы сұрауға берген теріс жауабы.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдау тәртібі";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Тыныс-тіршілігін шектейтін, ағза функциясының тұрақты бұзылуынан денсаулығы нашарлаған көрсетілетін қызметті алушыларға, қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 нөміріне жүгіну арқылы тұрғылықты жерге шығу жолымен жүргізеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет орындарының мекен жерге шығу жолымен жайлары мынадай Интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) қызмет көрсетуші - www.mid.gov.kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорация - www.gov4c.kz.";
1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестиция комитеті заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

дополнить пунктом 9-1 в следующей редакции:
"9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов и (или) документов с истекшим сроком действия, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
4) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости, прием документов для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт – центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.mid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және
коммуникациялар министрлігі
2018 жылғы ___ __________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
2018 жылғы ___ __________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
15 қарашадағы
№ 792 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
резиденттері болып
табылмайтын және
Қазақстан Республикасының
аумағында инвестициялық
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар үшін
инвесторларға арналған виза
беру туралы өтініш беру
қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беруге өтінім
№ 1 нысан
(заңды тұлға үшін)
Өтініш беруші туралы мәлімет
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының атауы
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының тіркеуден (қайта тіркеуден) өтуі туралы ақпарат (күні, негіздеме)
Орналасқан жері; заңды мекенжайы, нақты мекенжайы
Бизнес сәйкестендіру нөмір (БСН)
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының басшысы
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), телефон, факс, электрондық пошта)
Эканомикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуіші
Инвестициялар көлемі (инвестициялар салу фактісін растай отырып)
Өтініш хатты алуға негіздеме
(осы Қағидалардың 8-тармағының тиісті тармақшасын/тармақшаларын көрсету)
Байланыс деректері
(телефон, факс, электрондық пошта)
Өтінішхатты алу тәсілі
(поштамен, қолма-қол)
Инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлға/тұлғалар туралы мәлімет
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні және жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
Жеке басын куәландыратын құжаттың қолдану мерзімі
Резиденттік елде инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлғаның нақты мекенжайы
Атқаратын лауазымы
Байланыс деректері
(телефон, факс, электрондық пошта)
________________________________ (Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде)
_____________________________ (қолы, мөрі (ол бар болған кезде) және күні)
Ескертпе: Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға келісім береді, сондай-ақ ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілікте болады.
№ 2 нысан
(жеке тұлға үшін)
Өтініш беруші туралы мәлімет
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні және жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
Жеке басын куәландыратын құжаттың қолдану мерзімі
Резиденттік елде инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлғаның нақты мекенжайы
Эканомикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуіші і
Инвестициялар көлемі (инвестициялар салу фактісін растай отырып)
Атқаратын лауазымы
Өтінішхатты алуға негіздеме
(осы Қағидалардың 8-тармағының тиісті тармақшасын/тармақшаларын көрсету)
Байланыс деректері
(телефон, факс, электрондық пошта)
Өтінішхатты алу тәсілі
(поштамен, қолға)
_______________________________ (Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде)
_________________ (қолы және күні)
Ескертпе: Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға келісім береді, сондай-ақ ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілікте болады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
15 қарашадағы бұйрығына
№ 792 2-қосымша
"Қазақстан Республикасының
резидент еместері болып
табылатын және
Қазақстан Республикасының
аумағында инвестициялық
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар үшін инвесторлардың
визаларын беру туралы өтініш
беру" мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беруге өтінім
№ 1 нысан
(заңды тұлға үшін)
Өтініш беруші туралы мәлімет
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының атауы
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының тіркеуден (қайта тіркеуден) өтуі туралы ақпарат (күні, негіздеме)
Орналасқан жері; заңды мекенжайы, нақты мекенжайы
Бизнес сәйкестендіру нөмір (БСН)
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының басшысы
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), телефон, факс, электрондық пошта)
Эканомикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуіші
Инвестициялар көлемі (инвестициялар салу фактісін растай отырып)
Өтініш хатты алуға негіздеме
(осы Қағидалардың 8-тармағының тиісті тармақшасын/тармақшаларын көрсету)
Байланыс деректері
(телефон, факс, электрондық пошта)
Өтінішхатты алу тәсілі
(поштамен, қолма-қол)
Инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлға/тұлғалар туралы мәлімет
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні және жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
Жеке басын куәландыратын құжаттың қолдану мерзімі
Резиденттік елде инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлғаның нақты мекенжайы
Атқаратын лауазымы
Байланыс деректері
(телефон, факс, электрондық пошта)
________________________________ (Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде)
____________________________ (қолы, мөрі (ол бар болған кезде) және күні)
Ескертпе: Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға келісім береді, сондай-ақ ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілікте болады.
№ 2 нысан
(жеке тұлға үшін)
Өтініш беруші туралы мәлімет
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні және жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
Жеке басын куәландыратын құжаттың қолдану мерзімі
Резиденттік елде инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлғаның нақты мекенжайы
Эканомикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуіші
Инвестициялар көлемі (инвестициялар салу фактісін растай отырып)
Атқаратын лауазымы
Өтінішхатты алуға негіздеме
(осы Қағидалардың 8-тармағының тиісті тармақшасын/тармақшаларын көрсету)
Байланыс деректері
(телефон, факс, электрондық пошта)
Өтінішхатты алу тәсілі
(поштамен, қолға)
________________________________ (Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде)
____________________ (қолы және күні)
Ескертпе: Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға келісім береді, сондай-ақ ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілікте болады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
15 қарашадағы
№ 792 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасының
резидент еместері болып
табылатын және
Қазақстан Республикасының
аумағында инвестициялық
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар үшін инвесторлардың
визаларын беру туралы өтініш
беру" мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
_____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) (бұдан әрі –Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство по информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
от ___ __________ 2018 год
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
от ___ __________ 2018 год
Приложение 1
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 15 ноября 2018 года № 792
Приложение 2
к Правилам выдачи ходатайства
на получение инвесторской визы
для лиц, являющихся нерезидентами
Республики Казахстан и
осуществляющих инвестиционную
деятельность на территории
Республики Казахстан
Заявка для выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан
Форма № 1
(для юридического лица)
Сведения о заявителе
Наименование юридического лица Республики Казахстан
Информация о прохождении регистрации (перерегистрации) юридического лица Республики Казахстан (дата, основание)
Местонахождение: юридический адрес, фактическое местонахождение
Бизнес идентификационный номер (БИН)
Руководитель юридического лица Республики Казахстан (фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон, факс, электронная почта)
Общий классификатор вида экономического деятельности
Объем инвестиций (с подтверждением факта вложения инвестиций)
Основание для получения ходатайства
(указать соответствующий подпункт/подпункты пункта 8 настоящих Правил)
Контактные данные (телефон, факс, электронная почта)
Способ получения ходатайства (почтой, нарочно)
Сведения о лице/лицах, заявленного на получение инвесторской визы
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Гражданство
Сведения о документе, удостоверяющим личность
Срок действия документа, удостоверяющего личность
Адрес фактического места проживания лица заявленного на получение инвесторской визы в стране резидентства
Занимаемая должность
Контактные данные (телефон, факс, электронная почта)
__________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя юридического лица
Республики Казахстан)
__________________________________
(подпись, печать (при его наличии) и дата)
Примечание: услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, а также несет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан за достоверность предъявляемых сведений.
Форма № 2
(для физического лица)
Сведения о заявителе
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Гражданство
Сведения о документе, удостоверяющим личность
Срок действия документа, удостоверяющего личность
Адрес фактического места проживания лица заявленного на получение инвесторской визы в стране резидентства
Общий классификатор вида экономического деятельноcти
Объем инвестиций (с подтверждением факта вложения инвестиций)
Занимаемая должность
Основание для получения ходатайства
(указать соответствующий подпункт/подпункты пункта 8 настоящих Правил)
Контактные данные
(телефон, факс, электронная почта)
Способ получения ходатайства
(почтой, нарочно)
_______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
___________________
(подпись и дата)
Примечание: услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, а также несет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан за достоверность предъявляемых сведений.
Приложение 2
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 15 ноября 2018 года № 792
Приложение 1
к Стандарту государственной
услуги "Выдача ходатайства на
получение инвесторской визы
для лиц, являющихся нерезидентами
Республики Казахстан и
осуществляющих инвестиционную
деятельность на территории
Республики Казахстан"
Заявка для выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан
Форма № 1
(для юридического лица)
Сведения о заявителе
Наименование юридического лица Республики Казахстан
Информация о прохождении регистрации (перерегистрации) юридического лица Республики Казахстан (дата, основание)
Местонахождение: юридический адрес, фактическое местонахождение
Бизнес идентификационный номер (БИН)
Руководитель юридического лица Республики Казахстан
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон, факс, электронная почта)
Общий классификатор вида экономического деятельноcти
Объем инвестиций (с подтверждением факта вложения инвестиций)
Основание для получения ходатайства (указать соответствующий подпункт/подпункты пункта 8 Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1265 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13039)
Контактные данные (телефон, факс, электронная почта)
Способ получения ходатайства (почтой, нарочно)
Сведения о лице/лицах, заявленного на получение инвесторской визы
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Гражданство
Сведения о документе, удостоверяющим личность
Срок действия документа, удостоверяющего личность
Адрес фактического места проживания лица заявленного на получение инвесторской визы в стране резидентства
Занимаемая должность
Контактные данные (телефон, факс, электронная почта)
____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя юридического лица Республики Казахстан)
__________________________________
(подпись, печать (при его наличии) и дата)
Примечание: услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, а также несет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан за достоверность предъявляемых сведений.
Форма № 2
(для физического лица)
Сведения о заявителе
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Гражданство
Сведения о документе, удостоверяющим личность
Срок действия документа, удостоверяющего личность
Адрес фактического места проживания лица заявленного на получение инвесторской визы в стране резидентства
Общий классификатор вида экономического деятельноcти
Объем инвестиций (с подтверждением факта вложения инвестиций)
Занимаемая должность
Основание для получения ходатайства (указать соответствующий подпункт/подпункты пункта 8 Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1265 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13039)
Контактные данные
(телефон, факс, электронная почта)
Способ получения ходатайства
(почтой, нарочно)
______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
_________________________
(подпись и дата)
Примечание: услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, а также несет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан за достоверность предъявляемых сведений.
Приложение 3
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 15 ноября 2018 года № 792
Приложение 2
к Стандарту государственной
услуги "Выдача ходатайства
на получение инвесторской
визы для лиц, являющихся
нерезидентами Республики Казахстан и
осуществляющих инвестиционную
деятельность на территории
Республики Казахстан"
Форма
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – ФИО),
____________________________________________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету) Қазақстан Республикасының резиденті еместері болып "Қазақстан Республикасының резидент еместері болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлардың визаларын беру туралы өтініш беру мемлекеттік қызмет" мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар:
1) _______________________________________;
2) _______________________________________;
3) _______________________________________.
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (ол бар болған кезде) мемлекеттік корпорация қызметкері
___________________________________________________(қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә (ол бар болған кезде). _____________________
Телефоны _________________________
Алдым: Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 __ жылғы "__" _________

Руководствуясь статьей 19 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ____ филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, и (или) документов с истекшим сроком действия предусмотренному Стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов, и (или) документов с истекшим сроком действия:
1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3. ________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (при его наличии) работника Государственной корпорации
________________________________________________________________________________
(подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. (при его наличии)____________________
Телефон ______________________________________________
Получил: Ф.И.О. (при его наличии)/подпись услугополучателя
"____"_______________ 20___ года