Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 282 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 18018 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Заң департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Аппарат басшысы С.Қ. Ахметжановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға А. Шпекбаев
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 282 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерімен еңбек шартын жасау, ұзарту және бұзу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 2 қарашадағы № 37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14479 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2016 жылғы 24 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерімен еңбек шартын жасау, ұзарту және бұзу қағидаларында:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 декабря 2018 года № 282. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2018 года № 18018.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Юридическому департаменту Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции Ахметжанова С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель А. Шпекбаев
Утвержден
приказом Председателя
Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной
службы
противодействию коррупции
от 20 декабря 2018 года № 282
Перечень некоторых приказов Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 2 ноября 2016 года № 37 "Об утверждении Правил заключения, продления и расторжения трудового договора с административными государственными служащими корпуса "А" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14479, опубликован 24 декабря 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменение и дополнения:
в Правилах заключения, продления и расторжения трудового договора с административными государственными служащими корпуса "А", утвержденных указанным приказом:

мынадай мазмұндағы 9-1, 9-2 және 9-3-тармақтармен толықтырылсын:
"9-1. Уәкілетті орган уәкілетті тұлғалардан ұсыныстар алынған күннен бастап оларды он жұмыс күні ішінде Ұлттық комиссияға жолдайды.
9-2. Ұлттық комиссия материалдарды қарайды және:
1) "А" корпусының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшісімен еңбек шартын ұзарту туралы;
2) "А" корпусының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшісімен еңбек шартын бұзу туралы;
3) "А" корпусының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшісімен еңбек шартын бұзу және оны екі жыл мерзімге "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервіне алу туралы ұсынымдар шығарады.
9-3. Уәкілетті орган Ұлттық комиссияның шешім қабылдаған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде уәкілетті тұлғаларға шығарылған ұсынымдарды жолдайды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ұлттық комиссия ұсынымының негізінде уәкілетті тұлға еңбек шартының мерзімін ұзарту немесе оны бұзу туралы шешім қабылдайды.
Растайтын құжаттардың көшірмелері шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде уәкілетті органға жолданады.".
2. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 3 қарашадағы № 41 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14487 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 26 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру бойынша міндеттерді орындау үшін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) облыстар және Шымкент қаласы бойынша департаменттерінде (бұдан әрі – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аумақтық органы) басшының бұйрығымен топтар, ал Астана және Алматы қалалары бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аумақтық органдарында штаттық айдауылмен алып жүру бөлімшелері құрылады.".
3."Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттарында өткізу және объектішілік режимдерін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 3 қарашадағы № 42 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14488 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 26 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттарында өткізу және объектішілік режимдерін қамтамасыз ету қағидаларында:

дополнить пунктами 9-1, 9-2 и 9-3 следующего содержания:
"9-1. Уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней со дня получения предложений от уполномоченных лиц направляет их в Национальную комиссию.
9-2. Национальная комиссия рассматривает материалы и выносит рекомендации:
1) о продлении трудового договора с административным государственным служащим корпуса "А";
2) о расторжении трудового договора с административным государственным служащим корпуса "А";
3) о расторжении трудового договора с административным государственным служащим корпуса "А" и зачислении его в кадровый резерв административной государственной службы корпуса "А" сроком на два года.
9-3. Уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней со дня принятия решения Национальной комиссией направляет вынесенные рекомендации уполномоченным лицам.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. На основании рекомендации Национальной комиссии уполномоченное лицо принимает решение, предусмотренное пунктом 9-2 настоящих Правил.
Копии подтверждающих документов направляются в уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения.".
2. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 3 ноября 2016 года № 41 "Об утверждении Правил конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, антикоррупционной службой" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14487, опубликован 26 декабря 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в Правилах конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, антикоррупционной службой, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Для выполнения задач по конвоированию задержанных и лиц, заключенных под стражу, в департаментах Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по областям и городу Шымкенту (далее – территориальный орган антикоррупционной службы) приказом руководителя (лицом его замещающим) создаются группы, а в территориальных органах антикоррупционной службы по городам Астане и Алматы – создаются штатные конвойные подразделения.".
3. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 3 ноября 2016 года № 42 "Об утверждении Правил по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов в административных зданиях антикоррупционной службы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14488, опубликован 26 декабря 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов в административных зданиях антикоррупционной службы, утвержденных указанным приказом:

9-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес Қызметтік куәліктері бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттарына кіру құқығы болатын лауазымды тұлғалар тізбесінде (бұдан әрі – Лауазымды тұлғалар тізбесі) көрсетілген жекелеген мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғалары, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері;";
3-қосымшада:
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері.".
4. Күші жойылды - ҚРМемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 11.03.2022 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидаларын және шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 2016 жылғы 5 желтоқсандағы № 74 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 14620 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 9 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары және шарттарында:
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Тізілімнің А блогының қызметшілері үшін тестілеу мынадай нормативтік құқықтық актілер бойынша: Қазақстан Республикасының Конституциясы (20 сұрақ) бойынша, Еңбек кодексі (20 сұрақ) бойынша, "Білім туралы" (20 сұрақ), "Мемлекеттік қызмет туралы" (20 сұрақ), "Мемлекеттік мүлік туралы" (10 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдары бойынша, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 125 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру қағидалары (10 сұрақ) бойынша өткізіледі.";
37-тармақтың екінші бөлігі алып тасталсын.
6. "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдама қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14819 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 2 наурызда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдама қағидаларында:
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Келісілген тағылымдамадан өту кестесін жолдаушы мемлекеттік органның лауазымға тағайындау және мемлекеттік лауазымнан босату құқығы бар лауазымды тұлға, немесе оған уәкілетті басқа тұлға (бұдан әрі – лауазымды тұлға) жыл сайын жарты жылда бір рет 20 желтоқсанға және 20 маусымға дейін бекітеді.".

подпункт 4) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"4) должностные лица отдельных государственных органов, депутаты Парламента Республики Казахстан, акимы областей, городов республиканского значения, столицы, указанные в Перечне должностных лиц, имеющих право входа в административные здания антикоррупционной службы по служебным удостоверениям (далее – Перечень должностных лиц), согласно приложению 3 к настоящим Правилам – при предъявлении служебного удостоверения;";
в приложении 3:
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) Акимы областей, городов республиканского значения, столицы".
4. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.03.2022 № 56 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 5 декабря 2016 года № 74 "Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14620, опубликован 9 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах и условиях проведения аттестации гражданских служащих Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, утвержденных указанным приказом:
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Тестирование проводится для служащих Блока А Реестра по следующим нормативным правовым актам: по Конституции Республики Казахстан (20 вопросов), по Трудовому кодексу Республики Казахстан (20 вопросов), по законам Республики Казахстан "Об образовании" (20 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (20 вопросов), "О государственном имуществе" (10 вопросов), по Правилам подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 125 (10 вопросов).";
часть вторую пункта 37 исключить.
6. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 января 2017 года № 12 "Об утверждении Правил стажировки административных государственных служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14819, опубликован 2 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
в Правилах стажировки административных государственных служащих, утвержденных указанным приказом:
в пункт 13 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.

7. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 08.12.2020 № 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
1- қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚРМемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 11.03.2022 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
2 – қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚРМемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 11.03.2022 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
3 – қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚРМемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 11.03.2022 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
4 – қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚРМемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 11.03.2022 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
5 – қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚРМемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 11.03.2022 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

7. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 08.12.2020 № 173 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Председателя Агентства
Республики
Казахстан по делам
государственной
службы и противодействию
коррупции, в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.03.2022 № 56 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции, в
которые
вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.03.2022 № 56 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции, в
которые
вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.03.2022 № 56 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции, в
которые
вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.03.2022 № 56 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции, в
которые
вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 5 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.03.2022 № 56 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).