Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң кейбiр бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 24 қаңтардағы № 24 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 қаңтарда № 31767 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы және Шымкент қалаларындағы аумақтық инспекцияларына және облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарға жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 24 қаңтардағы
№ 24 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2023 года № 24. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2023 года № 31767
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) направление настоящего приказа в местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, территориальные инспекции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и государственные ветеринарные организации, созданные местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 января 2023 года № 24
Перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254):
в Правилах выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" указан в приложении 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін, басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді қажет ететін рұқсаттар беру мерзімі - 30 (отыз) жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 17.00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.";
10, 11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ведомствоның жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішінен алынған деректерді (мәліметтерді) ақпараттық жүйеде қарайды және олардың осы Қағидалардың 13-тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік алып өтуге басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісу кезінде ведомствоның жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік алып өтуге сұраным дайындап, басқа мемлекеттердің қызметтеріне жібереді.
11. Ведомствоның жауапты жұмыскері осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген мерзім ішінде тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің импортына, экспортына рұқсат жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.";
12. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес келген жағдайда, тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына рұқсат береді;
2) Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды жолдайды.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді қажет ететін рұқсаттар беру бойынша тыңдалым рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес өткізіледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Срок выдачи разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня, разрешения, требующего транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта – 30 (тридцать) рабочих дней.
В случае обращения услугополучателя после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем.";
пункты 10, 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"10. Ответственный работник ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает в информационной системе данные (сведения) из заявления услугополучателя, и проверяет их на соответствие требованиям пункту 13 настоящих Правил.
При транзитном согласовании со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта, ответственный работник ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня подготавливает и направляет письмо службам других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта.
11. Ответственный работник ведомства в течение срока, указанного в пункте 10 настоящих Правил, подготавливает и направляет услугодателю проект разрешения на импорт, экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги.
12. Услугодатель принимает одно из следующих решений:
1) выдает разрешение на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории в случае соответствия пункту 13 настоящих Правил;
2) направляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
Разрешение на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Процедура заслушивания по разрешениям, требующим транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. Көрсетілетін қызметті беруші Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Ведомство кеңсесінің жұмыскері хат келіп түскен күні оның қабылданған күні мен қабылданған уақытын көрсете отырып, хатты қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және ведомствоның жауапты орындаушысын тағайындайтын ведомство басшысына жібереді.
Импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 17.00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, хаты қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Ведомствоның жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын, сондай-ақ орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкестігін тексереді.
Хатта көрсетілген мәліметтердің толық және дұрыс болу фактісі және осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкестігі анықталған жағдайда, ведомствоның жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші қол қойған осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсатты не Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Хатты қарау және рұқсат беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Көрсетілетін қызметті беруші Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат беруден бас тартады.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым ветеринария саласындағы уәкілетті орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) шағымды жібермейді.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"14. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Работник канцелярии ведомства осуществляет прием и регистрацию письма с указанием даты приема и времени приема письма в день его поступления, и направляет руководителю ведомства, которым назначается ответственный исполнитель ведомства.
В случае обращения уполномоченного органа в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием письма осуществляется следующим рабочим днем.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Ответственный исполнитель ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту и достоверность представленных сведений, указанных в пункте 22 настоящих Правил, а также соответствие перемещаемого (перевозимого) объекта пункту 23 настоящих Правил.
В случае установления факта полноты и достоверности сведений, указанных в письме, и соответствия пункту 23 настоящих Правил, ответственный исполнитель ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам по основаниям, предусмотренным в пункте 9 Перечня, за подписью услугодателя.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Срок рассмотрения письма и выдачи разрешения или мотивированного отказа в оказании государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Услугодатель отказывает в выдаче разрешения на транзит перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя уполномоченного органа в области ветеринарии, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия в течение 3 (трех) рабочих дней благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:

"33. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/31 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10505 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеңсе жұмыскері Тізбенің 8-тармағында көрсетілген өтініші және құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыны тағайындайтын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, кеңсе жұмыскері өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Жауапты орындаушы өтінішті тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініштен алынған деректерді (мәліметтерді) "е-Аgriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) енгізеді, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыстығын тексереді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болмаған кезде жауапты орындаушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәлігін және мемлекеттік тіркеу нөмірін бере отырып, ветеринариялық препараттарды, азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркеу туралы шешімді қабылдайды.

"33. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/31 "Об утверждении Правил проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10505):
в Правилах проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии с настоящими Правилами.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация ветеринарных препаратов, кормовых добавок" указан в приложении 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Работник канцелярии в день поступления осуществляет прием и регистрацию заявления и документов, указанных в пункте 8 Перечня, и направляет их руководителю услугодателя, которым назначается ответственный исполнитель.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, и (или) документов с истекшим сроком действия, работник канцелярии отказывает в приеме заявления.
В случае обращения услугополучателем после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Ответственный исполнитель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации заявления вносит данные (сведения) из заявления в информационную систему "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "е-Аgriculture" (далее – информационная система), проверяет достоверность документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
При отсутствии оснований для отказа в оказании государственной услуги, ответственный исполнитель принимает решение о государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок с выдачей регистрационного удостоверения по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и присвоением номера государственной регистрации.

Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуден өткен ветеринариялық препараттар мен азықтық қоспалар туралы мәліметтер осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ветеринариялық препараттарының мемлекеттік тізіліміне және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы азықтық қоспаларының мемлекеттік тізіліміне енгізіледі.
Тіркеу куәлігі ақпараттық жүйеде ресімделеді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында портал арқылы жеке кабинетке жіберіледі не басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолы қойылады, мөрмен расталады және кеңсе арқылы қолма-қол беріледі.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушының позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдалым өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдалым рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес өткізіледі.
Тыңдалым нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші тіркеу куәлігін бере отырып ветеринариялық препараттарды, азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркеу туралы не осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды бере отырып, ветеринариялық препараттарды, азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту ақпараттық жүйеде ресімделеді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында портал арқылы жеке кабинетке жіберіледі не басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолы қойылады, мөрмен расталады және кеңсе арқылы қолма-қол беріледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті беруші Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.";
14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі өзгерген, дара кәсіпкер қайта тіркелген және (немесе) оның атауы өзгерген, заңды тұлғаның атауы өзгерген және (немесе) заңды тұлға бірігу, қайта құрылу, басқа заңды тұлғаға қосылу, бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы өзгерістер туындаған сәттен бастап 1 (бір) ай ішінде ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың тіркеу куәлігін қайта ресімдеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде кеңсеге не порталға осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың тіркеу куәлігін қайта ресімдеуге арналған өтінішті және Тізбеде көрсетілген құжаттарды жолдайды.

Сведения о ветеринарных препаратах и кормовых добавках, прошедших государственную регистрацию в Республике Казахстан, включаются в государственный реестр ветеринарных препаратов Республики Казахстан по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и в государственный реестр кормовых добавок Республики Казахстан по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
Регистрационное удостоверение оформляется в информационной системе и направляется посредством портала в личный кабинет в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя, либо распечатывается, подписывается руководителем услугодателя, заверяется печатью и выдается нарочно через канцелярию.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение о государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок с выдачей регистрационного удостоверения, либо об отказе в государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок с выдачей мотивированного отказа в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги оформляется в информационной системе и направляется посредством портала в личный кабинет в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью руководителя услугодателя, либо распечатывается, подписывается руководителем услугодателя, заверяется печатью и выдается нарочно через канцелярию.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.";
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя и (или) изменения его наименования, изменения наименования юридического лица и (или) реорганизации юридического лица в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица к другому юридическому лицу, выделения и разделения, услугополучатель в течение 1 (одного) месяца с момента возникновения изменений осуществляет переоформление регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов, кормовых добавок. Услугополучатель в указанный срок в канцелярию либо на портал направляет заявление на переоформление регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов, кормовых добавок по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и документы, указанные в пункте 8 Перечня.

15. Жауапты орындаушы ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың тіркеу куәлігін қайта ресімдеуге арналған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің толықтығын тексереді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болмаған кезде жауапты орындаушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәлігін қайта ресімдейді және мәліметтерді Тізілімдерге енгізеді, сондай-ақ ақпаратты ветеринария саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырады.
Бұл ретте ветеринариялық препаратты, азықтық қоспаны мемлекеттік тіркеудің қолданылу мерзімі және тіркеу куәлігінің нөмірі сақталады.
Көрсетілетін қызметті алушының тіркеу куәлігін қайта ресімдеуге арналған құжаттарын қарау кезінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болса, онда көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 7-1- тармағына сәйкес әрекет жасайды.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, ветеринария саласындағы уәкілетті орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) шағымды жібермейді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

15. Ответственный исполнитель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации документов на переоформление регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов, кормовых добавок проверяет полноту документов и (или) сведений, содержащихся в них.
При отсутствии оснований для отказа в оказании государственной услуги, ответственный исполнитель переоформляет регистрационное удостоверение по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и вносит сведения в Реестры, а также размещает информацию на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области ветеринарии.
При этом, срок действия государственной регистрации ветеринарного препарата, кормовой добавки и номер регистрационного удостоверения сохраняются.
В случае, если при рассмотрении документов услугополучателя на переоформление регистрационного удостоверения имеются основания для отказа в оказании государственной услуги, услугодатель осуществляет действия согласно пункту 7-1 настоящих Правил.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа в области ветеринарии, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия в течение 3 (трех) рабочих дней благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466):
в Правилах присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. "Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Көрсетілетін қызметті беруші Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші, ведомство, ветеринария саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 91-бабы 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) шағымды жібермейді.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 2, 6, 7 және 9-қосымшалар осы Тізбеге 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларда және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарда:
4 және 5-тармақтартар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Экспорт кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – № 1-тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген.

"5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" указан в приложении 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень).";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, ведомства, уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК), услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия в течение 3 (трех) рабочих дней благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложения 2, 6, 7 и 9 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4, 5 и 6 к настоящему Перечню.
4. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898):
в Правилах выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте" указан в приложении 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 1).

Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ветеринариялық сертификатты алу үшін тасымалдау басталғанға дейін алдын ала (осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда кемінде 2 (екі) жұмыс күні) тиісті аумақтық бөлімшенің кеңсесі не портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экспорт кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беруге арналған өтінішті және № 1-тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Аумақтық бөлімше кеңсесінің маманы өтініш және № 1-тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар келіп түскен сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде тіркеуді жүзеге асырады және жауапты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторды анықтау үшін аумақтық бөлімшенің басшысына жолдайды.
Аумақтық бөлімшенің кеңсесінде қағаз жеткізгіштегі өтініштің көшірмесіндегі күні, уақыты (сағаты, минуты) көрсетілген тіркеу туралы белгі оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық сертификат алу үшін портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) өтініште көрсетілген мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 7-1/587 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11940 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға (бұдан әрі – Ветеринариялық-санитариялық қағидалар), Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін бақылаудағы тауарларға Бірыңғай ветеринариялық сертификаттар нысандарынан ерекшеленетін екі жақты ветеринариялық сертификаттарға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың құқықтық актілерінде, Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасында белгіленген ветеринариялық-санитариялық талаптарға немесе ветеринариялық-санитариялық талаптарға (бұдан әрі – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін бақылаудағы тауарларға ветеринариялық-санитариялық талаптарға (бұдан әрі – Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптар) және Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға (бұдан әрі – Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптар), импорттаушы елдердің талаптарына сәйкестігін тексереді;";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Физические и юридические лица (далее – услугополучатель) для получения ветеринарного сертификата заблаговременно (не менее 2 (двух) рабочих дней, за исключением случая, предусмотренного пунктом 9 настоящих Правил) до начала транспортировки подают услугодателю через канцелярию соответствующего территориального подразделения, либо посредством портала заявление на выдачу ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и документы, указанные в пункте 8 Перечня № 1.
5. Специалист канцелярии территориального подразделения осуществляет регистрацию заявления и документов, указанных в пункте 8 Перечня № 1, в течение 30 (тридцати) минут с момента поступления и направляет руководителю территориального подразделения для определения ответственного государственного ветеринарно-санитарного инспектора.
Подтверждением принятия заявления на бумажном носителе в канцелярии территориального подразделения является отметка на его копии о регистрации с указанием даты, времени (часы, минуты).
В случае обращения услугополучателя для получения ветеринарного сертификата через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) проверяет сведения, указанные в заявлении, на соответствие Ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 7-1/587 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11940) (далее – Ветеринарно-санитарные правила), ветеринарно-санитарным требованиям, установленным правовыми актами Евразийского экономического союза, национальным законодательством Республики Казахстан или ветеринарно-санитарным требованиям согласно двухсторонним ветеринарным сертификатам, отличающимся от форм Единых ветеринарных сертификатов на ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза подконтрольные товары из третьих стран, утвержденных решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 года № 607 (далее – Ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования), и Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, предъявляемым к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденным решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317 (далее – Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования), требованиями страны-импортера;";
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"18. Көрсетілетін қызметті беруші № 1-тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – № 2-тізбе) осы Қағидаларға 7-қосымшада көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық-санитариялық қорытындыны алу үшін портал арқылы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге өтінішті және № 2-тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Аумақтық бөлімше кеңсесінің маманы өтініш пен № 2-тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар келіп түскен сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде оларды тіркеуді жүзеге асырады және жауапты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторды анықтау үшін аумақтық бөлімшенің басшысына жібереді.
Құжаттарды тапсырғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.";
24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор өтініш түскен күннен бастап 3 (үш) күні жұмыс күні ішінде рұқсат беру бақылауын жүзеге асырады.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор:
1) объектіні зерттеп-қарауды жүзеге асырады;
2) объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексереді;
3) объектінің Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға және "Жануарларды өсіруді, өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 7-1/498 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11837 болып тіркелген), "Жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (жануарларды сою), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 7-1/832 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12208 болып тіркелген), "Ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қыркүйектегі № 7-1/848 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12243 болып тіркелген) бекітілген талаптарға сәйкестігін тексереді.

"18. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня № 1.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора" указан в приложении 7 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 2).
Для получения ветеринарно-санитарного заключения услугополучатель подает посредством портала заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и документы, указанные в пункте 8 Перечня № 2.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Специалист канцелярии территориального подразделения в течение 30 (тридцати) минут с момента поступления осуществляет регистрацию заявления и документов, указанных в пункте 8 Перечня № 2, и направляет их руководителю территориального подразделения для определения ответственного государственного ветеринарно-санитарного инспектора.
После подачи документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
пункты 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"24. При представлении услугополучателем полного пакета документов, государственный ветеринарно-санитарный инспектор в течение 3 (трех) рабочих дней с даты поступления заявления осуществляет разрешительный контроль.
Государственный ветеринарно-санитарный инспектор:
1) осуществляет обследование объекта;
2) проверяет соответствие объекта представленным документам;
3) проверяет соответствие объекта Ветеринарно-санитарным правилам, Ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, и требованиям, установленным приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 7-1/498 "Об утверждении ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований к объектам производства, осуществляющим выращивание, реализацию животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11837), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 сентября 2015 года № 7-1/832 "Об утверждении ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований к объектам производства, осуществляющим заготовку (убой животных), хранение, переработку и реализацию продукции и сырья животного происхождения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12208), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 сентября 2015 года № 7-1/848 "Об утверждении ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований к организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12243).

25. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектінің осы Қағидалардың 24-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы ЭЦҚ қойылған ветеринариялық-санитариялық қорытындыны (бұдан әрі – ветеринариялық-санитариялық қорытынды) ресімдейді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор көрсетілетін қызметті алушыны ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруден бас тарту жөнінде алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдалым өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдалым рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес өткізіледі.
Тыңдалым нәтижелері бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру туралы не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен орнын көрселген ветеринариялық-санитариялық қорытындының дайын екендігі туралы хабарлама мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне"жолданады.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде дайындалған ветеринариялық-санитариялық қорытындыны аумақтық бөлімшенің кеңсесіне береді.
Аумақтық бөлімшенің кеңсесі ветеринариялық-санитариялық қорытындыны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Көрсетілетін қызметті беруші № 2-тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.";
28-тармақ алып тасталсын;
30 және 31-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"30. "Ветеринариялық анықтама беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – № 3-тізбе) осы Қағидаларға 11-қосымшада көрсетілген.
Ветеринариялық анықтаманы алу үшін жануардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың орнын ауыстыруды (тасымалдауды) жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік ветеринариялық ұйымға не портал арқылы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және № 3-тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

25. Государственный ветеринарно-санитарный инспектор в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет ветеринарно-санитарное заключение по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам о соответствии или о несоответствии объекта требованиям, указанным в подпункте 3) пункта 24 настоящих Правил (далее – ветеринарно-санитарное заключение), подписанное ЭЦП.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, государственный ветеринарно-санитарный инспектор уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
По результатам заслушивания государственный ветеринарно-санитарный инспектор принимает решение о выдаче ветеринарно-санитарного заключения либо о мотивированном отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги, уведомление о готовности ветеринарно-санитарного заключения с указанием даты и места получения направляются в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП государственного ветеринарно-санитарного инспектора.
Государственный ветеринарно-санитарный инспектор в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, передает подготовленное ветеринарно-санитарное заключение в канцелярию территориального подразделения.
Канцелярия территориального подразделения регистрирует и выдает услугополучателю ветеринарно-санитарное заключение.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня № 2.";
пункт 28 исключить;
пункты 30 и 31 изложить в следующей редакции:
"30. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача ветеринарной справки" указан в приложении 11 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 3).
Для получения ветеринарной справки услугополучатель, осуществляющий перемещение (перевозку) животного, продукции и сырья животного происхождения, подает в государственную ветеринарную организацию, либо посредством портала заявление по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам и документы, указанные в пункте 8 Перечня № 3.

31. Ветеринариялық анықтаманы беру үшін мемлекеттік ветеринариялық ұйымның басшысы айқындаған мемлекеттік ветеринариялық ұйымның маманы (бұдан әрі – ветеринария саласындағы маман) № 3-тізбенің 8-тармағында көрсетілген өтінішті және құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады.
Қағаз жеткізгіштегі өтініштің көшірмесіндегі күні, уақыты (сағаты, минуты) көрсетілген тіркеу туралы белгі оның мемлекеттік ветеринариялық ұйымда қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық анықтаманы алу үшін портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Көрсетілетін қызметті беруші № 3-тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.";
59, 60, 61 және 62-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлардың немесе мамандардың шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым аумақтық бөлімше, мемлекеттік ветеринариялық ұйым, ведомство, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) басшысының атына және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор/мемлекеттік ветеринариялық ұйым оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. Қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор/мемлекеттік ветеринариялық ұйым 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) шағымды жібермейді.
60. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес:
аумақтық бөлімше, мемлекеттік ветеринариялық ұйым, ведомство, уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.

31. Специалист государственной ветеринарной организации, определенный руководителем государственной ветеринарной организации для выдачи ветеринарной справки (далее – специалист в области ветеринарии), осуществляет прием, регистрацию заявления и документов, указанных в пункте 8 Перечня № 3.
Подтверждением принятия заявления на бумажном носителе в государственной ветеринарной организации является отметка на его копии о регистрации с указанием даты, времени (часы, минуты).
В случае обращения услугополучателя для получения ветеринарной справки через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня № 3.";
пункты 59, 60, 61 и 62 изложить в следующей редакции:
"59. Жалоба на решение, действие (бездействие) государственных ветеринарно-санитарных инспекторов или специалистов в области ветеринарии по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя территориального подразделения, государственной ветеринарной организации, ведомства, уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган) и в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, государственный ветеринарно-санитарный инспектор/государственная ветеринарная организация направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба государственным ветеринарно-санитарным инспектором/ государственной ветеринарной организацией не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия в течение 3 (трех) рабочих дней благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
60. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
территориальным подразделением, государственной ветеринарной организацией, ведомством, уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

61. Аумақтық бөлімшенің, мемлекеттік ветеринариялық ұйымның, ведомствоның, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
62. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 7, 10, 11 және 12-қосымшалар осы Тізбеге 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 2 қазандағы № 302 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21364 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру қағидаларында:
5, 6, 7, 8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық құжаттарды портал арқылы тапсырған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы, лицензия туралы, бюджетке лицензиялық алымның төленгені (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.

61. Срок рассмотрения жалобы территориальным подразделением, государственной ветеринарной организацией, ведомством, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
62. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложения 1, 7, 10, 11 и 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 7, 8, 9, 10 и 11 к настоящему Перечню.
5. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 октября 2020 года № 302 "Об утверждении Правил выдачи лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21364):
в Правилах выдачи лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии, утвержденных указанным приказом:
пункты 5, 6, 7, 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии" указан в приложении 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Для получения государственной услуги физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала документы, указанные в пункте 8 Перечня.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ветеринарно-санитарном заключении, о лицензии, об оплате в бюджет лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".

6. Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің жұмыскері Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды келіп түскен күні қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және оларды жауапты жұмыскерді тағайындалатын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері құжаттар тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/69 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10898 болып тіркелген) бекітілген Ветеринария саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және олардың сәйкестіктігін растайтын құжаттардың тізбесіне (бұдан әрі – біліктілік талаптары) сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытынды алу үшін портал арқылы ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшесіне сұраным жібереді.
8. Ведомствоның аумақтық бөлімшесінің жұмыскері және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері сұраным келіп түскен сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне рұқсат беру бақылауын жүзеге асырады, оның нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкессіздігі туралы еркін нысанда қорытынды жасайды.
Көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытындыға ведомствоның аумақтық бөлімшесінің жұмыскері және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қояды және ведомствоның аумақтық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады.
9. Көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды алынған сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік лицензияны және (немесе) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік лицензияға қосымшаны ресімдейді.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыны лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін лицензияны және (немесе) тыңдалым өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдалым рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес өткізіледі.
Тыңдалым нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру туралы не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік лицензия және (немесе) мемлекеттік лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

6. Работник канцелярии услугодателя в день поступления осуществляет регистрацию документов, указанных в пункте 8 Перечня, и направляет их руководителю услугодателя, которым назначается ответственный работник.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
7. Ответственный работник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня, проверяет полноту представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, и (или) представления документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, ответственный работник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации документов направляет запрос в соответствующее территориальное подразделение ведомства через портал для получения заключения о соответствии или несоответствии услугополучателя квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности в области ветеринарии, и перечню документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/69 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10898) (далее – квалификационные требования).
8. Работник территориального подразделения ведомства и (или) работник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента поступления запроса осуществляет разрешительный контроль соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, по результатам которого составляет заключение о соответствии или несоответствии услугополучателя квалификационным требованиям в произвольной форме.
Заключение о соответствии или несоответствии услугополучателя квалификационным требованиям подписывается работником территориального подразделения ведомства и (или) работником услугодателя и услугополучателем, и предоставляется услугодателю через портал в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя территориального подразделения ведомства.
9. С момента получения заключения о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям ответственный работник услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет государственную лицензию по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и (или) приложение к государственной лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, ответственный работник услугодателя уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии либо о мотивированном отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Государственная лицензия и (или) приложение к государственной лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер Тізбенің 9-тармағында көрсетілген.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері құжаттар берілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және (немесе) дұрыс ресімделуін тексереді.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмаған немесе дұрыс ресімделмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәжді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік лицензияны және (немесе) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік лицензияға қосымшаны қайта ресімдейді.";
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім шығарған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдалым өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді және ҚР ӘРПК-нің 73-бабына сәйкес тыңдалым рәсімін өткізеді.
Тыңдалым нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу туралы не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту туралы шешім қабылдайды.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздер Тізбенің 9-тармағында көрсетілген.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші, ветеринария саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.

"11. Основания для отказа в оказании государственной услуги по выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии указаны в пункте 9 Перечня.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучатель направляет услугодателю посредством портала документы, указанные в пункте 8 Перечня.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии ответственный работник услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней с момента подачи документов проверяет полноту и (или) надлежащее оформление представленных документов.
В случае непредставления или ненадлежащего оформления документов, указанных в пункте 8 Перечня, ответственный работник услугодателя готовит мотивированный отказ по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, ответственный работник услугодателя переоформляет государственную лицензию по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и (или) приложение к государственной лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. При выявлении оснований для отказа в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению, и проводит процедуру заслушивания в соответствии со статьей 73 АППК РК.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение о переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии либо о мотивированном отказе в оказании государственной услуги.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Основания для отказа в оказании государственной услуги при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии указаны в пункте 9 Перечня.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.

ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) шағымды жібермейді.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда, он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбеге 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере отырып,
орны ауыстырылатын (тасымалданатын)
обьектілердің экспортына, импортына
және транзитіне рұқсат
беру қағидаларына
2-қосымша
"Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына арналған рұқсат - 2 (екі) жұмыс күні.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді қажет ететін рұқсаттар - 30 (отыз) жұмыс күні.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат - 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия в течение 3 (трех) рабочих дней благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случаи продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причины продления.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории"
1
Наименование услугодателя
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместители (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов – 2 (два) рабочих дня.
Разрешение, требующее транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта – 30 (тридцать) рабочих дней.
Разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов – 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 17-00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушінің –Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 17.00-ден кейін келіп түскен жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі жұмыс күнінде көрсетіледі.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген) бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің, көлік құралының, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления осуществляются следующим рабочим днем).
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
В случае поступления заявления после 17.00 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление по форме согласно приложению 3 к Правилам выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254) (далее – Правила) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ветеринариялық препараттарды,
жемшөп қоспаларын мемлекеттік
тіркеуді жүргізу қағидаларына
2-қосымша
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтініштерін қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) тіркеу куәлігін беру кезінде – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) тіркеу куәлігін қайта ресімдеу кезінде – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
3) тіркеу куәлігінің телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Тіркеу куәлігі, тіркеу куәлігінің телнұсқасы не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші –Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Тіркеу куәлігін алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.gov.kz. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 2
к Правилам проведения
государственной регистрации
ветеринарных препаратов,
кормовых добавок
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация ветеринарных препаратов, кормовых добавок"
1
Наименование услугодателя
Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче регистрационного удостоверения – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
2) при переоформлении регистрационного удостоверения – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
3) при выдаче дубликата регистрационного удостоверения – в течение 2 (двух) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Регистрационное удостоверение, дубликат регистрационного удостоверения либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются с 9-00 до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем). Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя: www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения регистрационного удостоверения:
в канцелярию услугодателю:

1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/31 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10505 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжат (көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде);
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық препараттарды, азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркеуге арналған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Тіркеу куәлігінің телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:
1) тіркеу куәлігінің телнұсқасын алуға арналған еркін нысандағы өтініш; 2) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжат (көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде);
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраным.
Ветеринариялық препараттарды уақытша тіркеу кезінде тіркеу куәлігін алу үшін: Ветеринариялық препараттарды уақытша тіркеуді жүргізу үшін:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:
1) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық препараттарды уақытша тіркеуге арналған өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжат (көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде);
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 7-1/625 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10298 болып тіркелген) бекітілген Жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттаманы келісу қағидаларында көзделген тиісті құрылымға сәйкес келетін ветеринариялық препаратқа арналған нормативтік-техникалық құжаттама;
4) Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет анықталған, таралуы эпизоотиялық жағдайдың нашарлауына әкеп соғуы мүмкін жануарлардың аса қауіпті және экзотикалық ауруларына қарсы ветеринариялық препараттарды уақытша тіркеуден өткізудің орындылығы туралы ғылыми-зерттеу мекемелерінің ұсынымдары;
5) ветеринариялық препараттарды қолданудың ұқсас саласы бойынша басқа мемлекеттерде олардың мемлекеттік тіркелгені туралы құжат (сол жануарларға және жануарлардың аса қауіпті және экзотикалық ауруларына қарсы).
Тіркеу куәлігін қайта ресімдеу үшін: көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:

1) заявление на государственную регистрацию ветеринарных препаратов, кормовых добавок по форме согласно приложению 3 к Правилам проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/31 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10505) (далее – Правила);
2) документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (при обращении представителя услугополучателя);
на портал:
заявление на государственную регистрацию ветеринарных препаратов, кормовых добавок по форме согласно приложению 3 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Для получения дубликата регистрационного удостоверения:
в канцелярию услугодателю:
1) заявление на получение дубликата регистрационного удостоверения в произвольной форме;
2) документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (при обращении представителя услугополучателя);
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя. Для получения регистрационного удостоверения при проведении временной регистрации ветеринарных препаратов:
в канцелярию услугодателю:
1) заявление на временную регистрацию ветеринарных препаратов по форме согласно приложению 4 к Правилам;
2) документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (при обращении представителя услугополучателя);
3) нормативно-техническую документацию на ветеринарный препарат соответствующей структуре, предусмотренной Правилами согласования нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 7-1/625 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10298) на государственном и русском языках;
4) рекомендации научно-исследовательских учреждений о целесообразности проведения временной регистрации ветеринарных препаратов с анализом и обоснованием необходимости ее проведения против впервые выявленных на территории Республики Казахстан особо опасных и экзотических болезней животных, распространение которых может привести к ухудшению эпизоотической ситуации;
5) документ о государственной регистрации ветеринарных препаратов в других государствах по аналогичной сфере ее применения (на тех же животных и против тех же особо опасных и экзотических болезней животных).
Для переоформления регистрационного удостоверения:
в канцелярию услугодателю:

1) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың тіркеу куәлігін қайта тіркеуге арналған өтініш;
2) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде сақталатын құжаттарды қоспағанда, тіркеу куәлігін қайта тіркеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері;
3) ветеринариялық препараттарды өндіру жөніндегі қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың көшірмесі (шетелдік өндірушілер үшін);
4) ветеринариялық препаратқа, азықтық қоспаға бұрын берілген тіркеу куәлігінің түпнұсқасы (бар болса);
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған, Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың тіркеу куәлігін қайта ресімдеуге арналған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
3) ветеринариялық препараттарды өндіру жөніндегі қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (шетелдік өндірушілер үшін);
4) ветеринариялық препаратқа бұрын берілген тіркеу куәлігінің элекрондық көшірмесі (түпнұсқа (бар болса) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі берілген кезде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне ұсынылады).
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны, ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру жөніндегі қызметпен айналысуға арналған лицензия туралы мәліметтерді (отандық өндірушілер үшін) көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Басқа тілдерде жасалған құжаттар мемлекеттік және орыс тілдеріне аударылып және тіркеу іс-әрекеттерін жүргізу үшін бір тілден екінші тілге аударманың дұрыстығына нотариустың не аударманың дұрыстығын куәландыру жөніндегі іс-әрекеттерді жасауға құқығы бар басқа лауазымды адамның куәландырылған қолымен ұсынылады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеу куәлігін алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;

1) заявление на переоформление регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов, кормовых добавок по форме согласно приложению 8 к Правилам;
2) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления регистрационного удостоверения, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
3) копия документа, подтверждающего право на занятие деятельностью по производству ветеринарных препаратов (для иностранных производителей);
4) оригинал ранее выданного регистрационного удостоверения на ветеринарный препарат, кормовую добавку (при наличии);
на портал:
1) заявление на переоформление регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов, кормовых добавок по форме согласно приложению 8 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления регистрационного удостоверения, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
3) электронная копия документа, подтверждающего право на занятие деятельностью по производству ветеринарных препаратов (для иностранных производителей);
4) электронная копия ранее выданного регистрационного удостоверения на ветеринарный препарат (оригинал представляется в канцелярию услугодателя при выдаче результата государственной услуги (при наличии)).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии на занятие деятельностью по производству препаратов ветеринарного назначения (для отечественных производителей), услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
Документы, составленные на других языках, представляются переведенными на государственный и русский языки, и имеющими заверенную подпись нотариуса на достоверность перевода с одного языка на другой либо другого должностного лица, имеющего право совершать действия по свидетельствованию верности перевода, для производства регистрационных действий.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения регистрационного удостоверения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің Қағидалардың 6-тармағында және осы Тізбенің 8-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысан арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің: www.gov.kz, интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Жануарлар өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнім мен
шикізатты дайындауды (союды),
сақтауды, өңдеуді және өткізуді
жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен жемшөп
қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу
жөніндегі ұйымдарға есептік
нөмірлер беру қағидаларына
2-қосымша
"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы және Шымкент қалаларындағы аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 6 (алты) жұмыс күні, оның ішінде:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру – 4 (төрт) жұмыс күні;
өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірін беру – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беру туралы растау немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру және жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азық және азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным пунктом 6 Правил и пунктом 8 настоящего Перечня;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 2
к Правилам присвоения
учетных номеров объектам
производства, осуществляющим
выращивание животных,
заготовку (убой), хранение,
переработку и реализацию
животных, продукции и сырья
животного происхождения,
а также организациям
по производству, хранению
и реализации ветеринарных
препаратов, кормов
и кормовых добавок
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим
выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию
животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям
по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"
1
Наименование услугодателя
Территориальные инспекции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – 6 (шесть) рабочих дней, из них:
выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля – 4 (четыре) рабочих дня;
присвоение учетного номера объектам производства – 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная/ оказываемая по принципу "одного заявления").
5
Результат оказания государственной услуги
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора и присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының графигіне сәйкес белгілейді.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті ұсынады.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш" қағидаты бойынша есепке алу нөмірін беруге арналған өтініш береді. Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, өндіріс объектісіне бұрын берілген есепке алу нөмірі туралы, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының бар-жоғы туралы, меншік құқығындағы тиісті үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) есепке алу нөмірін алу үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, объектілердің және (немесе) деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливается услугодателем согласно графику рабочего времени.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель для получения государственной услуги посредством портала представляет заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Для получения государственной услуги по принципу "одного заявления" услугополучатель посредством портала подает заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера по принципу "одного заявления" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ранее присвоенном учетном номере объекту производства, о наличии ветеринарно-санитарного заключения на объект производства, о наличии соответствующих помещений на праве собственности, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, объектов, данных и сведений, необходимых для присвоения учетного номера, требованиям, установленным Правилами присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466);

Мысалы: КZ С.01/G1-0001/Е; Мысалы: КZ С.01/G1-0001/І;
КZ - елдің коды;
С - облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) литерлік коды;
01 - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коды (реттік нөмірі);
G1 - өндіріс объектісінің қызмет түрі;
0001 - өндіріс объектісінің реттік нөмірі;
Е – экспорттаушы;
І – импорттаушы.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Жануарлар өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнім мен
шикізатты дайындауды (союды),
сақтауды, өңдеуді және өткізуді
жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен жемшөп
қоспаларын өндіру, сақтау және
өткізу жөніндегі ұйымдарға
есептік нөмірлер беру қағидаларына
9-қосымша
Нысан
____________________________________
(ветеринария саласындағы уәкілетті
орган ведомствосының аумақтық
бөлімшесінің атауы)
Ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш" қағидаты бойынша есепке алу нөмірін беруге арналған өтініш
___________________________________________________________________________________________
(объектінің типі)
Ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және есепке алу нөмірін беруді сұраймын.
Объектінің атауы _________________________________________________
Объектінің сипаттамасы ___________________________________________
Объектінің құрамы _______________________________________________
Үй-жайға меншік құқығы __________________________________________
Объектінің мекенжайы ____________________________________________
Үй-жай иесінің деректері __________________________________________
Шарт жасалған күн _______________________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі _______________________________________
Шарттың ерекше талаптары _______________________________________
Үй-жайға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі, күні
өндіріс объектісі қызметінің түрі: ___________________________________
Экспортты/импортты жүзеге асыру: _________________________________
өндіріс объектісінің құрамы:
Р/с №
Өндіріс объектісі орналасқан жылжымайтын мүлік объектісінің (жер учаскесінің, ғимараттың, құрылыстың, құрылысжайдың) кадастрлық нөмірі
Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (геоақпараттық сервис арқылы)*
Ескертпе
бойлық
ендік
1
2
3
4
5
Ескертпе: * Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің
координаттары (бойлық және ендік) техникалық мүмкіндік болса, геоақпараттық
сервис арқылы анықталады.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы: ___________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ________________________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі:__
__________________________________________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________
телефон нөмірі (факс): _____________________________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: ___________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі: _________________________________________
_________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі: ___________________________________________________________
кім берді: ________________________________________________________
берілген күні: _____________________________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________
телефон нөмірі (факс): _____________________________________________
Мына құжаттарды қоса беремін: _____________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік
туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге
және пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы 20__ жылғы " " ______ сағат___-де қол қойып,
жіберді.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан
әрі – ЭЦҚ) деректері:
_________________________________________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты: __________________________________________
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
Өтініш 20__ жылғы " ___" ______ сағат___-де қабылданды
Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің
ЭЦҚ деректері:
_________________________________________________________________
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты: ______________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Ветеринариялық құжаттарды беру
қағидалары және олардың
бланкілеріне қойылатын талаптарға
1-қосымша
"Экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасарлары; Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары бекіткен тізім негізінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

Пример: KZ C.01/G1-0001/E; Пример: KZ C.01/G1-0001/I;
KZ – код страны;
С – литерный код области (города республиканского значения, столицы);
01 – код (порядковый номер) района (города областного значения);
G1 – вид деятельности объекта производства;
0001 – порядковый номер объекта производства;
Е – экспортер;
I – импортер.
Приложение 6
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 9
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку
и реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Форма
___________________________
(наименование
территориального
подразделения ведомства
уполномоченного органа
в области ветеринарии)
Заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера по принципу "одного заявления"
Прошу выдать ветеринарно-санитарное заключение и присвоить учетный номер к объекту
___________________________________________________________________
(тип объекта)
Наименование объекта _______________________________________________
Описание объекта ___________________________________________________
Состав объекта ______________________________________________________
Право собственности на помещение ____________________________________
Адрес объекта _______________________________________________________
Данные собственника помещения _______________________________________
Дата заключения договора _____________________________________________
Срок действия договора _______________________________________________
Особые условия договора ______________________________________________
Номер, дата свидетельства о государственной регистрации прав на помещение(я)
_____________________________________________________________________
вид деятельности объекта производства: __________________________________;
осуществление экспорта/импорта: _______________________________________;
состав объекта производства:
№ п/п
Кадастровый номер объекта недвижимости на котором расположен объект производства (земельного участка, здания, строения, сооружения)
Координаты поворотных точек территории занятой под объект производства (посредством геоинформационного сервиса)*
Примечание
широта
долгота
1
2
3
4
5
Примечание:
* Координаты поворотных точек территории (широты и долготы), занятой под объект
производства, определяется посредством геоинформационного сервиса при наличии
технической возможности.
Сведения об услугополучателе:
для юридического лица:
наименование: _______________________________________________
бизнес-идентификационный номер: _____________________________
индивидуальный идентификационный номер, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя:
_____________________________________________________________
адрес: _______________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии): ________________________
индивидуальный идентификационный номер: _____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер: ______________________________________________________
кем выдано: __________________________________________________
дата выдачи: _________________________________________________
адрес: _______________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________
Прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено услугополучателем в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято в _____часов "__" ______ 20__ года
Данные из ЭЦП территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа в области ветеринарии: ________________________
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Приложение 7
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1
к Правилам выдачи
ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте"
1
Наименование услугодателя
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор городов Астаны, Алматы и Шымкента, района, города областного значения и его заместители; государственные ветеринарно-санитарные инспектора на основании утвержденного списка Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором городов Астаны, Алматы и Шымкента, района, города областного значения и его заместителем (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги

1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың аумақтық инспекцияларының кеңселері;
2) "электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Дайын сүт, май және балық өнімдеріне ветеринариялық сертификат беру кезінде -жүгінген күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ветеринариялық сертификат не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 2-тармағының 6) тармақшасына сәйкес жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы (ветеринариялық сертификат бланкісі үшін). Көрсетілетін қызметті алушы екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол ақшасыз нысан түрінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған бланкінің құнын төлейді.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының графигіне сәйкес жүзеге асырады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) экспортау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидалары және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарға (бұдан әрі – Қағидалар) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;

1) канцелярия территориальных инспекций городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 2 (двух) рабочих дней.
При выдаче ветеринарного сертификата на готовую молочную, масложировую и рыбную продукцию – в день обращения.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Ветеринарный сертификат, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели) в соответствии с подпунктом 6) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (за бланк ветеринарного сертификата).
Услугополучатель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП), стоимость бланка, размещенного на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливаются услугодателем согласно графику рабочего времени.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
к услугодателю:
1) заявление на выдачу ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте по форме согласно приложению 2 к Правилам выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) (далее – Правила);

2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат және көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжат (құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының өкілі тапсырған кезде) (сәйкестендіру үшін);
3) жануарлардан алынатын өнімдерді, шикізатты, азықтарды ("Кеден одағында ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген) Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың бірыңғай тізбесінде "*" символымен белгіленген өнімдерді қоспағанда) тасымалдау кезінде – сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) көшірмесі;
Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) оны берген сәттен бастап 1 (бір) ай ішінде жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектісінен салқындатылған етті, салқындатылған тағамдық балық өнімдерін, тағамдық жұмыртқаны әкету (экспорттау) үшін пайдалануға мынадай жағдайларда жол беріледі:
өндіріс объектісі бекіткен және тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринария саласындағы уәкілетті органы ведомствосының аумақтық бөлімшесімен келісілген Өнімді мониторингтік зерттеу жоспарының (бұдан әрі – Мониторинг жоспары) болуы;
Мониторинг жоспары шеңберінде зерттелетін өнімнің сараптама актісі (сынақ хаттамасы) берілген сәттен бастап 1 (бір) ай ішінде оны пайдалану кезеңінде зерттелетін қауіпсіздік көрсеткіштері бойынша сәйкестігі;
4) иттер мен мысықтардың орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде – ветеринариялық паспорт көшірмесі;
5) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге немесе үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одақ мүшелері болып табылмайтын мемлекеттер) әкету мақсатында республиканың бір әкімшілік-аумақтық бірлігінен республиканың басқа әкімшілік-аумақтық бірлігіне орны ауыстырылған (тасымалданған) объектілердің орнын ауыстырған (тасымалдаған) кезде және/немесе республиканың бір әкімшілік-аумақтық бірлігі шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің иесі ауысқанда – ветеринариялық анықтама көшірмесі (агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған "e-Agrіculture" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ББАЖ АЖ) болмаған жағдайда);
6) ветеринариялық сертификат бланкісі үшін ақы төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
порталға:
1) экспортау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беруге осы Қағидаларға 2-қосымшаға көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;

2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов и документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (при подаче документов представителем услугополучателя) (для идентификации);
3) при транспортировке продукции, сырья животного происхождения, кормов (за исключением продукции обозначенной символом "*" в Едином перечне товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденном Решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317) – копия акта экспертизы (протокол испытаний).
Допускается использование акта экспертизы (протокола испытаний) в течение 1 (одного) месяца с момента его выдачи для вывоза (экспорта) охлажденного мяса, охлажденной пищевой рыбной продукции, пищевых яиц с объекта производства, осуществляющего выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения при:
наличии Плана мониторинговых исследований продукции (далее – План мониторинга), утвержденного объектом производства и согласованного территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии соответствующей административно-территориальной единицы;
соответствии продукции, исследуемой в рамках Плана мониторинга по исследуемым показателям безопасности в период использования акта экспертизы (протокол испытания) в течение 1 (одного) месяца с момента его выдачи;
4) при перемещении (перевозке) собак и кошек – копия ветеринарного паспорта;
5) при перемещении (перевозке) объектов, перемещенных (перевезенных) из одной административно-территориальной единицы республики в другую административно-территориальную единицу республики и/или со сменой владельца перемещаемого (перевозимого) объекта в пределах одной административно-территориальной единицы республики, с целью вывоза в государства-члены Евразийского экономического союза или третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – копия ветеринарной справки (в случае отсутствия в единой автоматизированной системы управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (далее – ИС ЕАСУ));
6) копия документа, подтверждающего оплату за бланк ветеринарного сертификата;
на портал:
1) заявление на выдачу ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте по форме согласно приложению 2 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;

2) жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты тасымалдау кезінде – сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) электрондық көшірмесі;
3) иттер мен мысықтардың орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде – ветеринариялық паспорттың электрондық көшірмесі;
4) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге немесе үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одақ мүшелері болып табылмайтын мемлекеттер) әкету мақсатында республиканың бір әкімшілік-аумақтық бірлігінен республиканың басқа әкімшілік-аумақтық бірлігіне орны ауыстырылған (тасымалданған) объектілердің орнын ауыстырған (тасымалдаған) кезде және/немесе республиканың бір әкімшілік-аумақтық бірлігі шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің иесі ауысқанда – ветеринариялық анықтаманың электрондық көшірмесі (ББАЖ АЖ-да болмаған жағдайда);
5) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, ветеринариялық сертификат бланкісі үшін ақы төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама, ауыл шаруашылығы жануарының ветеринариялық паспорты туралы, асыл тұқымдық куәлік немесе оған балама құжат туралы, балықтың қайдан ауланғаны туралы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды ескере отырып экспортауға рұқсат беру туралы, ветеринариялық анықтама туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) жануарлардың аса қауіпті және жұқпалы аурулары бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің шығу (болу), жүру (бағыты) және (немесе) келу (межелі пункт) орнының эпизоотиялық ахуалының нашарлауы;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің қауіпсіздігі мониторингінің нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне төнетін қатердің расталуы;
3) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне қатер төндіретін, Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарын бұзушылықтың анықталуы;

2) при транспортировке продукции и сырья животного происхождения – электронная копия акта экспертизы (протокола испытаний);
3) при перемещении (перевозке) собак и кошек – электронная копия ветеринарного паспорта;
4) при перемещении (перевозке) объектов, перемещенных (перевезенных) из одной административно-территориальной единицы республики в другую административно-территориальную единицу республики и смене владельца перемещаемого (перевозимого) объекта в пределах одной административно-территориальной единицы республики, с целью вывоза в государства-члены Евразийского экономического союза или третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – электронная копия ветеринарной справки (в случае отсутствия в ИС ЕАСУ);
5) электронная копия документа, подтверждающего оплату за бланк ветеринарного сертификата, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ветеринарном паспорте сельскохозяйственного животного, о племенном свидетельстве или эквивалентном ему документе, о происхождении вылова, о разрешении на экспорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, о ветеринарной справке, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" либо электронный документ из сервиса цифровых документов.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) ухудшение эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения), следования (маршрута) и (или) прибытия (пункта назначения) объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по особо опасным и заразным болезням животных;
2) подтверждение угрозы безопасности здоровья животных и человека по результатам мониторинга безопасности объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
3) выявление по результатам государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии, представляющего угрозу безопасности здоровья животных и человека;

4) ветеринариялық сертификатты алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттардың, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің, көлік құралдарының, деректердің және мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ветеринариялық сертификат алуға байланысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар және мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік құпиясөзді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Ветеринариялық құжаттарды беру
қағидалары және олардың бланкілеріне
қойылатын талаптарға
7-қосымша
"Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор және оның орынбасары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) бекіткен тізім негізінде жүзеге асырады.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады. www. egov. kz, (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
4 (төрт) жұмыс күні ішінде. "Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – өтініш тіркелген сәттен бастап 6 (алты) күн, оның ішінде:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру – 4 (төрт) жұмыс күні;
өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірін беру – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру және жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азық пен азық қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы. "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 35-бабы 2-тармағының 6) тармақшасы негізінде көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www. gov. kz интернет-ресурсында орналастырылған ветеринариялық-санитариялық қорытындының құнын төлейді. Көрсетілетін қызметті алушы бланктің құнын екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда төлейді.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарного сертификата, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением ветеринарного сертификата.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП и имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета".
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на портале и интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 8
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 7
к Правилам выдачи
ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора"
1
Наименование услугодателя
Государственные ветеринарно-санитарные инспекторы на основании утвержденного списка Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором и его заместителем (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 4 (четырех) рабочих дней. Срок оказания государственной услуги по принципу "одного заявления" – 6 (шесть) рабочих дней с момента регистрации заявления, из них:
выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля – 4 (четыре) рабочих дня;
присвоение учетного номера объектам производства – 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления".
5
Результат оказания государственной услуги
Ветеринарно-санитарное заключение на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги. При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора и присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно.
На основании подпункта 6) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" услугополучателем оплачивается стоимость ветеринарно-санитарного заключения, размещенного на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz.
Услугополучатель оплачивает стоимость бланка через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасы Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде), өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс уақытта көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс уақыты кестесіне сәйкес белгіленеді.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидалары және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарға 8-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
"бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге және есептік нөмір беруге өтініш;
2) меншік құқығындағы тиісті үй-жайлардың болуын немесе жалдау шарты құқығындағы тиісті үй-жайлардың болуын растайтын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
3) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, ветеринариялық-санитариялық қорытынды бланкісінің төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының болуы туралы, меншік құқығындағы тиісті үй-жайлардың болуы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливается услугодателем согласно графику рабочего времени.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по форме согласно приложению 8 к Правилам выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
для получения государственной услуги по принципу "одного заявления" – заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронную копию правоустанавливающего документа, подтверждающего наличие соответствующих помещений на праве собственности или наличие соответствующих помещений на праве договора аренды;
3) электронную копию документа, подтверждающего оплату бланка ветеринарно-санитарного заключения за исключением случаев оплаты через ПШЭП Сведения о документе, удостоверяющем личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о наличии соответствующих помещений на праве собственности, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің қауіпсіздігі мониторингінің нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне төнетін қатердің расталуы;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне қатер төндіретін, Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарын бұзушылықтың анықталуы;
3) ветеринариялық-санитариялық қорытынды алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ветеринариялық-санитариялық қорытынды алуға байланысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден уәжді бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар және "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет және "Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет жиынтығында "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілуі мүмкін. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған: www. gov. kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Ветеринариялық құжаттарды беру
қағидалары және олардың бланкілеріне
қойылатын талаптарға
10-қосымша
Нысан
_________________________________
(ветеринария саласындағы уәкілетті
орган ведомствосының аумақтық
бөлімшесінің атауы)
Ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш" қағидаты бойынша есепке алу нөмірін беруге арналған өтініш
___________________________________________________________________________________________
(объектінің типі)
Ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және есепке алу нөмірін беруді сұраймын.
Объектінің атауы _________________________________________________
Объектінің сипаттамасы ___________________________________________
Объектінің құрамы________________________________________________
Үй-жайға меншік құқығы__________________________________________
Объектінің мекенжайы ____________________________________________
Үй-жай иесінің деректері___________________________________________
Шарт жасалған күн________________________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі________________________________________
Шарттың ерекше талаптары_________________________________________
Үй-жайға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі, күні
өндіріс объектісі қызметінің түрі: ___________________________________
Экспортты/импортты жүзеге асыру: _________________________________
өндіріс объектісінің құрамы:
Р/с №
Өндіріс объектісі орналасқан жылжымайтын мүлік объектісінің (жер учаскесінің, ғимараттың, құрылыстың, құрылысжайдың) кадастрлық нөмірі
Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (геоақпараттық сервис арқылы)*
Ескертпе
бойлық
ендік
1
2
3
4
5
Ескертпе: * Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің
координаттары (бойлық және ендік) техникалық мүмкіндік болса, геоақпараттық
сервис арқылы анықталады.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы: _____________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі: __________________________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі :_____
___________________________________________________________________
мекенжайы: _________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: ______________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі: ____________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі: _____________________________________________________________
кім берді: ___________________________________________________________
берілген күні: _______________________________________________________
мекенжайы: _________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________________________
Мына құжаттарды қоса беремін: _______________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік
туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге
және пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы 20__ жылғы " " ______ сағат___-де қол қойып,
жіберді.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасының (бұдан
әрі – ЭЦҚ) деректері:
ЭЦҚ қою күні мен уақыты: _____________________________________________
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
Өтініш 20__ жылғы " " ______ сағат___-де қабылданды
Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің
ЭЦҚ деректері: ______________________________________________________
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты: _________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
Ветеринариялық құжаттарды беру
қағидалары және олардың бланкілеріне
қойылатын талаптарға
11-қосымша
"Ветеринариялық анықтамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

1) подтверждение угрозы безопасности здоровья животных и человека по результатам мониторинга безопасности объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
2) выявление по результатам государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии, представляющего угрозу безопасности здоровья животных и человека;
3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарно-санитарного заключения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением ветеринарно-санитарного заключения.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП и имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета". Государственная услуга может оказываться по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок".
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на портале и интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 9
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 10
к Правилам выдачи
ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Форма
___________________________
(наименование
территориального
подразделения ведомства
уполномоченного органа
в области ветеринарии)
Заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера по принципу "одного заявления"
Прошу выдать ветеринарно-санитарное заключение и присвоить учетный номер к объекту
_____________________________________________________________
(тип объекта)
Наименование объекта ________________________________________
Описание объекта _____________________________________________
Состав объекта _______________________________________________
Право собственности на помещение _____________________________
Адрес объекта ________________________________________________
Данные собственника помещения _______________________________
Дата заключения договора _____________________________________
Срок действия договора ________________________________________
Особые условия договора ______________________________________
Номер, дата свидетельства о государственной регистрации прав на помещение(я)
_____________________________________________________________
вид деятельности объекта производства: _________________________;
осуществление экспорта/импорта: ______________________________;
состав объекта производства:
№ п/п
Кадастровый номер объекта недвижимости на котором расположен объект производства (земельного участка, здания, строения, сооружения)
Координаты поворотных точек территории занятой под объект производства (посредством геоинформационного сервиса)*
Примечание
широта
долгота
1
2
3
4
5
Примечание:
* Координаты поворотных точек территории (широты и долготы), занятой под объект
производства, определяется посредством геоинформационного сервиса при наличии
технической возможности.
Сведения об услугополучателе:
для юридического лица:
наименование: ________________________________________________
бизнес-идентификационный номер: ______________________________
индивидуальный идентификационный номер, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя:
_____________________________________________________________
адрес: _______________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии): ________________________
индивидуальный идентификационный номер: _____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер: ______________________________________________________
кем выдано: __________________________________________________
дата выдачи: _________________________________________________
адрес: _______________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________
Прилагаю следующие документы:
_________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено услугополучателем в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято в _____часов "__" ______ 20__ года
Данные из ЭЦП территориального подразделения ведомства уполномоченного органа
в области ветеринарии: ________________________
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Приложение 10
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 11
к Правилам выдачи
ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача ветеринарной справки"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ветеринариялық анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы;
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасы Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде), өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс уақытта қызмет берушімен жұмыс уақытының кестесіне сәйкес белгіленеді. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) бекітілген ветеринариялық құжаттарды беру және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы Қағидаларға (бұдан әрі – Қағидалар) 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (жануардың ветеринариялық паспорты мен жеке нөмірінің болуын, ветеринариялық тексеру нәтижелерін, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағындағы эпизоотиялық жағдайды, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда немесе одан үзінді көшірмеде бар жануарлар туралы мәліметтерді негізге ала отырып);
2) балықтарды және басқа да су жануарларын (тірі, жас, салқындатылған, мұздатылған балық, сондай-ақ шаяндар, гаммарус, салина артемиясы (цисталар)) бес килограммнан астам тасымалдау кезінде ауланған жері туралы анықтаманың көшірмесі – "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 304 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14117 болып тіркелген) белгіленген туралы анықтаманың көшірмесі (бұдан әрі – ауланған жері туралы анықтама);

1) услугодатель;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 1 (одного) рабочего дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Ветеринарная справка, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливаются услугодателем согласно графику рабочего времени.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 12 к Правилам выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) (далее – Правила) (исходя из наличия ветеринарного паспорта и индивидуального номера животного, результатов ветеринарного осмотра, эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы, сведений о животных, имеющихся в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или в выписке из нее);
2) при транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм – копия справки о происхождении вылова по форме, утвержденной приказом Заместителя Премьер ̶ Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 304 "Об утверждении формы справки о происхождении вылова" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14117) (далее – справка о происхождения вылова);

3) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден) әкелінген ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) бақылау объектілерін Қазақстан Республикасының аумағы бойынша өткізу кезінде-ветеринариялық – санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжаттың көшірмесі;
порталға:
1) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) балықтарды және басқа да су жануарларын (тірі, жас, салқындатылған, мұздатылған балық, сондай – ақ шаяндар, гаммарус, салина артемиясы (цисталар)) бес килограмнан астам тасымалдау кезінде-ауланған жері туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
3) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден) әкелінген ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) бақылау объектілерін Қазақстан Республикасының аумағы бойынша өткізу кезінде-ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама, Ауыл шаруашылығы жануарының ветеринариялық паспорты туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) жануарлардың аса қауіпті және жұқпалы аурулары бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің шығу (болу), жүру (бағыты) және (немесе) келу (межелі пункт) орнының эпизоотиялық ахуалының нашарлауы;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің қауіпсіздігі мониторингінің нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне төнетін қатердің расталуы;
3) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне қатер төндіретін, Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарын бұзушылықтың анықталуы;
4) ветеринариялық анықтаманы және (немесе) олардағы деректерді (мәліметтерді) алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың дәйексіздігін анықтау (жануардың жеке нөмірінің болмауы));

3) при перемещении объектов ветеринарного (ветеринарно-санитарного) контроля по территории Республики Казахстан ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государств, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – копия ветеринарного документа, по которому был ввезен объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
на портал:
1) заявление по форме согласно приложению 12 к Правилам, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) при транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм – электронная копия справки о происхождении вылова;
3) при перемещении объектов ветеринарного (ветеринарно-санитарного) контроля по территории Республики Казахстан ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государств, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – электронная копия ветеринарного документа, по которому был ввезен объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора.
Сведения документов, удостоверяющем личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ветеринарном паспорте сельскохозяйственного животного, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) ухудшение эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения), следования (маршрута) и (или) прибытия (пункта назначения) объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по особо опасным и заразным болезням животных;
2) подтверждение угрозы безопасности здоровья животных и человека по результатам мониторинга безопасности объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
3) выявление по результатам государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии, представляющего угрозу безопасности здоровья животных и человека;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарной справки, и (или) данных (сведений), содержащихся в них (отсутствие индивидуального номера животного);

5) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті жануардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың, көлік құралының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының ветеринариялық анықтаманы алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден уәжді бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар және мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған: www. gov. kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Ветеринариялық құжаттарды беру
қағидалары және олардың бланкілеріне
қойылатын талаптарға
12-қосымша
Нысан
Кімге ____________________________________
(мемлекеттік ұйымның немесе
______________________________________
өндірістік бақылау бөлімшенің атауы)
Кімнен __________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі/заңды
тұлғаның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы ______________________________
Өтініш нөмірі:____________________________
Өтініш
______________________________________________________________
(жануарға, жануардан алынатын өнімге, жануардан алынатын шикізатқа, азыққа)
__________________________ветеринариялық анықтама беруіңізді сұраймын.
Жануардың, өнімнің, жануарлардан алынатын шикізаттың, азықтың атауы, түрі
_____________________________________________________________________________
Жануарды (балықтардан, балараларынан, қосмекенділерден, жәндіктерден басқа),
жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты тасымалдау кезінде – жануардың жеке нөмірі,
ветеринариялық паспорттың нөмірі
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Балықтарды және басқа су жануарларын (тірі, жаңа ауланған, тоңазытылған, мұздатылған
балық, сондай-ақ шаяндар, гаммарус, артемия салина (циста) бес килограмнан астам тасымалдау
кезінде–орны ауыстырылатын (тасымалданатын) көлемге балықтың қайдан ауланғаны туралы
анықтаманың нөмірі мен күні
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден) әкелінген ветеринариялық
(ветеринариялық-санитариялық) бақылау объектілерінің Қазақстан Республикасының аумағы
бойынша орнын ауыстыру кезінде
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(ветеринариялық құжаттың атауы, нөмірі, күні)
Саны, оның өлшем бірлігі, қаптамасы, таңбалау, сәйкестендіру нөмірі, салмағы
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
әзірленген____________________________________________________________________
(жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектісінің, сондай-ақ
азық өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымның атауы және мекенжайы)
Есепке алу нөмірі (жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен
шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс
объектілері, сондай-ақ азық өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдар үшін)
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
межелі пункті, сатып алушы_____________________________________________________
Тасымалдау (орнын ауыстыру) мақсаты ___________________________________________
(бордақылау, өсіру, ұстау, сою, санитариялық
_____________________________________________________________________________
мал сою, көрме, жалға беру, қайтарылатын жазғы жайылымдар, жою, сату, өңдеу, кәдеге
жарату және басқалар)
Көлік түрі ____________________________________________________________________
(темір жол, су, автомобиль жолдары,
_____________________________________________________________________________
әуе көлігімен, автомобильдің, вагонның нөмірі, кеменің атауы, рейс нөмірі)
_____________________________________________________________________________
Көлік туралы мәліметтер _______________________________________________________
(тазартылған немесе дезинфекцияланған, дезинфекция актісінің нөмірі мен берілген күнін
көрсету)
Бағыты бойынша ______________________________________________________________
(негізгі жүру пункттерін немесе станция мен жолдарды, тиеу мен түсіруді көрсету)
_____________________________________________________________________________
Ерекше белгілер: ______________________________________________________________
(аса қауіпті, жұқпалы ауру жануарларды жөнелту кезінде толтырылады)
_____________________________________________________________________________
Байланыс телефоны ___________________________________________________________
Электрондық мекенжайы (бар болса) ____________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:_______________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына
сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және
заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді
жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін
___________________________________________________ _________________________
(көрсетілетін қызмет алушының немесе оның өкілінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Күні: 20__жылғы "_____" ____________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
12-қосымша
Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға арналған
лицензия беру қағидаларына
1-қосымша
"Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы

5) несоответствие животного, продукции и сырья животного происхождения, транспортного средства, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением ветеринарной справки.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП и имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета".
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на портале и интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 11
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 12
к Правилам выдачи
ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Форма
В __________________________
____________________________
(наименование государственной
организации или
____________________________
____________________________
подразделения
производственного контроля)
от _________________________
___________________________
(фамилия, имя отчество
(при его наличии)
физического лица,
индивидуальный
идентификационный номер/
наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
Адрес ______________________
____________________________
Номер заявления: ____________
Заявление
Прошу выдать ветеринарную справку _________________________________
__________________________________________________________________
(на животное, продукцию животного происхождения, сырье животного
происхождения, корма)
Наименование, вид животного, продукции, сырья животного происхождения, корма
__________________________________________________________________
При перемещении животного (кроме рыб, пчел, земноводных, насекомых),
продукции и сырья животного происхождения – индивидуальный номер животного,
номер ветеринарного паспорта
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
При транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая,
охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше
пяти килограмм – номер и дата справки о происхождении вылова на перемещаемый
(перевозимый) объем
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
При перемещении объектов ветеринарного (ветеринарно-санитарного) контроля
по территории Республики Казахстан ввезенных из государств-членов Евразийского
экономического союза и третьих стран (государств, не являющихся членами
Евразийского экономического союза)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование, номер и дата ветеринарного документа)
Количество, единицы его измерения, упаковка маркировка, идентификационный
номер, вес
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
выработанные_______________________________________________________
(наименование и адрес объекта производства, осуществляющего выращивание
животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных,
продукции и сырья животного происхождения, а также организации по производству,
хранению и реализации кормов)
Учетный номер (для объектов производства, осуществляющих выращивание
животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных,
продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству,
хранению и реализации кормов)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
пункт назначения, покупатель___________________________________________
Цель перевозки (перемещения) _________________________________________
(откорм, разведение, содержание, убой, санитарный
_____________________________________________________________________
убой, выставка, аренда, летние пастбища с возвратом, уничтожение, реализация,
переработка, утилизация и другие)
Вид транспорта _______________________________________________________
(железнодорожным, водным, автомобильным,
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
воздушным транспортом, номер автомобиля, вагона, название судна, номер рейса)
Сведения о транспорте _________________________________________________
(очищены или продезинфицированы, указать номер акта дезинфекции и дата выдачи)
По маршруту _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать основные пункты следования или станцию и дороги, погрузки и выгрузки)
___________________________________________________________________
Особые отметки: ____________________________________________________
(заполняется при отправке животных, больных особо опасными, заразными
___________________________________________________________________
заболеваниями, перевозка в особых условиях и по специальному разрешению
(указанию), кем оно дано, номер и дата)
Контактные телефоны ________________________________________________
Электронный адрес (при наличии) _____________________________________
Прилагаю следующие документы:______________________________________
___________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных.
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
услугополучателя или представителя)
Дата: "_____" ____________20__года
Приложение 12
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1
к Правилам выдачи
лицензии для занятия
деятельностью в сфере
ветеринарии
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии"
1
Наименование услугодателя

1) ветеринариялық мақсаттағы ветеринариялық препараттарды өндіру жөніндегі қызметпен айналысуға арналған лицензия беру – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші);
2) жануарлардан алынатын өнім мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу жөніндегі қызметпен айналысуға арналған лицензия беру – облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті беру тәсілдері
"электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде, оның ішінде заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 5 (бес) жұмыс күні;
2) заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік лицензияны және (немесе) мемлекеттік лицензияға қосымшаны беру, мемлекеттік лицензияны және (немесе) мемлекеттік лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу не уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке ветеринария саласындағы қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабына сәйкес:
1) лицензия беру үшін ̶ 6 (алты) айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін ̶ лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол емес нысанда жүзеге асырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) выдача лицензии на занятие деятельностью по производству препаратов ветеринарного назначения – Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель);
2) выдача лицензии на занятие деятельностью по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения – местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 5 (пять) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – в течение 3 (трех) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача государственной лицензии и (или) приложения к государственной лицензии, переоформление государственной лицензии и (или) приложения к государственной лицензии, либо мотивированный отказ.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия деятельностью в области ветеринарии, который в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляет:
1) за выдачу лицензии – 6 (шесть) месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушіде ̶ Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда ̶ жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған, электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтініші;
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтініші;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, ветеринария саласындағы қызметпен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтердің электрондық нысаны;
осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттардың ветеринариялық-санитариялық сараптамасы бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтердің электрондық нысаны.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастыру жағдайларын қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған, электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтініші;
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған, электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтініші;
2) ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия деятельностью в области ветеринарии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) электронная форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
электронная форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения согласно приложению 4 к настоящему Перечню.
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, кроме случаев реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
1) заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 5 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 6 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);

3) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған кезде, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтініші;
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтініші;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
3) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
4) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру кезінде бөлініп шыққан заңды тұлғаға лицензияны қайта ресімдеу жүргізілген заңды тұлғаның келісімі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген шешімнің электрондық көшірмесі;
5) осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру жөніндегі ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтердің электрондық нысаны; осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарға ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу жөніндегі ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтердің электрондық нысаны.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы, лицензия туралы, бюджетке лицензиялық алымды төлеу туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші ЭҮТШ арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат алады.
Ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметінен бас тарту үшін мыналар негіздер болып табылады

3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
1) заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 5 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 6 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
4) электронная копия оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения о согласии юридического лица, из которого произведено выделение на переоформление лицензии на выделенное юридическое лицо при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения;
5) электронная форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
электронная форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по ветеринарно-санитарной экспертизе продуктов и сырья животного происхождения согласно приложению 4 к настоящему Перечню.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ветеринарно-санитарном заключении, о лицензии, об оплате в бюджет лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через ПШЭП либо электронный документ из сервиса цифровых документов.
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) жеке немесе заңды тұлғалардың бұл санаттары үшін Қазақстан Республикасының заңдарында қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/69 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10898 болып тіркелген) бекітілген ветеринария саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкес келмейді;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
5) сот орындаушысының ұсынымы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған; 6) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталған. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде құжаттардың ұсынылмауы немесе дұрыс ресімделмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастыру жағдайында, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге қажетті құжаттардың ұсынылмауы немесе дұрыс ресімделмеуі;
2) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
3) егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша бұрын заңды тұлғалар-лицензиаттардың бөліну нәтижесінде жаңадан пайда болғандар қатарынан басқа заңды тұлғаға қайта ресімделсе.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар: 1414, 8 (7172) 701 998.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www. gov. kz интернет-ресурсында орналастырылған. Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: порталдағы "жеке кабинеттен" ұсынылған мәліметтер сұратылып отырған тұлғаның келісімі болған жағдайда, сондай-ақ порталдағы хабарламаға жауап ретінде бір реттік құпиясөзді беру жолымен немесе қысқа мәтіндік хабарламаны жіберу жолымен субъектінің порталда тіркелген ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы үшінші тұлғалардың электрондық сұранымы.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік құпиясөзді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға арналған лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі талаптардың
тізбесіне 1-қосымша
Нысан
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші
Кімге____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен___________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (лерінің) толық атауын
көрсету керек)
_________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді
сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы _______________________
_________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық почтасы _____________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Факсы __________________________________________________________
Банктік шоты_____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы
________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден
бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағандығы;
қоса беріліп отырған құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға
келісетіндігі расталады.
Жеке тұлға
__________ _____________________ ___________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20___ жылғы "__" _______
"Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға арналған лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі талаптардың
тізбесіне 2-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші
Кімге_____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен____________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (лерінің) толық атауын көрсету
керек)
_______________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________
(почталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық почтасы ______________________________________________
Телефондары _____________________________________________________
Факсы ___________________________________________________________
Банктік шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, бактің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын
объектінің мекенжайы _____________________________________________
_________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас
тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағандығы;
қоса беріліп отырған құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіндігі расталады.
Осымен ұсынылған (толтырылған) ақпараттың дұрыстығына Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес жауапкершілікте болатынымды растаймын.
Басшы
________________________________ ___________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" ________________
"Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға арналған лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі талаптардың
тізбесіне 3-қосымша
Ветеринария саласындағы ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны

1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности в области ветеринарии, и перечню документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/69 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10898);
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
6) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии является непредставление или ненадлежащее оформление документов.
В случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) непредставление или ненадлежащее оформление документов, необходимых для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
3) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 (7172) 701 998.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz.
Условия получения услуги третьими лицами:
электронный запрос третьими лицами, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 1
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере ветеринарии"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ______________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес местожительства физического лица ____________________________
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ________________________________________________
Телефоны________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом
и (или) подвидом деятельности;
прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии.
Физическое лицо
_____________________________ ____________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "_" _________ 20__ года
Приложение 2
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере ветеринарии"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В __________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица _____________________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/ здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Настоящим подтверждаю, что несу ответственность в соответствии с законодательством
Республики Казахстан за достоверность представляемой (заполненной) мной информации.
Руководитель _____________________________ ____________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере ветеринарии"
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности
в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения

1. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық
инспекторы берген технологиялық жабдық жиынтығының ветеринариялық талаптарға
және нормативтерге сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы
мәліметтер:
ветеринариялық-санитариялық қорытындының нөмірі мен берілген күні
___________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі ________________________________________________
2. Өндірілетін ветеринариялық препараттың техникалық шарттарына сәйкес
ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіруге арналған технологиялық,
өлшеу және сынау жабдықтарының болуы, өндірілетін ветеринариялық препараттардың
сапасын бақылауды жүзеге асыру үшін аспаптармен және жабдықтармен жарақталған
аккредиттелген зертхананың не көрсетілген зертханалары бар ұйымдармен сынақ
жұмыстарын (көрсетілетін қызметтерді) орындау туралы шарттың болуы (өлшеу
құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында
сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін
қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары,
көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптары, қосалқы
материалдар мен жабдық, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан
Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес өлшеу құралдарындағы
салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру
таңбасының бедерлері* және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу** туралы
сертификаттар, сондай-ақ сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген
сынақ зертханамен жасалған шарт):
өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында
сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін
қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары:
меншік құқығын растайтын құжат немесе заңды құқықтарды растайтын құжат
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
өлшем құралдарының атауы және қысқаша сипаттамасы _________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
өлшем құралдарының мақсаты_______________________________________
__________________________________________________________________
шығарылған жылы және шығарылған елі ______________________________
зауыттық нөмірі және түгендеу күні ___________________________________
техникалық паспорттың нөмірі _______________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптарына,
қосалқы материалдарға, жабдықтарға өндіруші зауыттардың эксплуатациялық
паспорттарынан алынған мәліметтер:
бақылау аспаптарының, қосалқы материалдар мен жабдықтардың атауы және
қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
паспорт нөмірі_____________________________________________________
паспорттың берілген күні____________________________________________
паспорт берген орган _______________________________________________
жабдықтың мақсаты________________________________________________
өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және
(немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері* және/немесе өлшем
құралдарын калибрлеу** туралы сертификаттар:
сертификаттардың нөмірлері________________________________________
берілген күні _____________________________________________________
сертификаттарды берген орган ______________________________________
сертификаттардың қолданылу мерзімі _____бастап ______дейін_________
Еспертпе:
* өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру таңбасының бедерлері – Заңға
сәйкес мемлекеттік метрологиялық қадағалауды жүзеге асыру саласында
қолданылатын өлшеу құралдары үшін;
** Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік
жүйесінің тізіліміне енгізілмеген құралдар "Сәйкестікті бағалау саласындағы
аккредиттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген
зертханаларда калибрлеуден өтеді.

1. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении о соответствии
ветеринарным требованиям и нормативам набора технологического оборудования,
выданном государственным ветеринарно-санитарным инспектором соответствующей
административно-территориальной единицы:
номер и дата выдачи ветеринарно-санитарного заключения ______________________
__________________________________________________________________________
идентификационный номер __________________________________________________
2. Наличие технологического, измерительного и испытательного оборудования
для производства препаратов ветеринарного назначения в соответствии с техническими
условиями на производимый ветеринарный препарат, наличие аккредитованной
испытательной лаборатории, оснащенной приборами и оборудованием, либо договора
о выполнении испытательных работ (услуг) с организациями, имеющими указанные
лаборатории, для осуществления контроля качества производимых ветеринарных
препаратов (средства измерений, внесенные в реестр государственной системы
обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний
с целью утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений, приборы
контроля, вспомогательные материалы и оборудование, заверенные подписью
услугополучателя, сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма
на средствах измерений* и/или сертификаты о калибровке средств измерений**
в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обеспечении единства измерений"
(далее – Закон), а также аттестат аккредитации испытательной лаборатории, либо
договор с аккредитованной испытательной лабораторией):
1) средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения
единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью
утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений:
документ, подтверждающий право собственности или документ,
подтверждающий законные права
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
наименование и краткая характеристика средств измерений _________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
назначение средств измерений __________________________________________________
_____________________________________________________________________________
год выпуска и страна-производитель _____________________________________________
заводской номер и дата инвентаризации __________________________________________
номер технического паспорта ___________________________________________________
2) сведения из эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей на приборы контроля,
вспомогательные материалы, оборудование, заверенные подписью услугополучателя:
наименование и краткая характеристика приборов контроля,
вспомогательных материалов и оборудования
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
номер паспорта _______________________________________________________________
дата выдачи паспорта __________________________________________________________
орган, выдавший паспорт ______________________________________________________
назначение оборудования _______________________________________________________
3) сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах измерений*
и/или сертификаты о калибровке средств измерений**:
номера сертификатов___________________________________________________________
дата выдачи __________________________________________________________________
орган, выдавший сертификаты __________________________________________________
срок действия сертификатов с _________ до _______________________________________
Примечание:
* оттиски поверительного клейма на средствах измерений – для средств измерений,
применяемых в сфере осуществления государственного метрологического надзора согласно Закону;
** средства, не внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений
Республики Казахстан, проходят калибровку в лабораториях, аккредитованных в соответствии
с Законом Республики Казахстан "Об аккредитации в области оценки соответствия".

4) сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген зертханамен
жасалған шарттар туралы мәліметтер:
сынақ зертханасын аккредиттеу аттестатының нөмірі___________________
берілген күні______________________________________________________
аккредиттеу аттестатын берген орган _________________________________
құжаттың қолданылу мерзімі _______ бастап _________ дейін____________
аккредиттелген зертханамен жасалған шарттың нөмірі __________________
_________________________________________________________________
Шарттың жасалған күні_____________________________________________
шарттың қолданылу мерзімі ______ бастап ________ дейін______________
3. Ветеринариялық препараттар өндіруді регламенттейтін нормативтік техникалық
құжаттаманың болуы:
ветеринариялық препаратты өндіру жөніндегі ұйым стандарты, өндірушінің басшысы
бекіткен, өндірілетін ветеринариялық препаратқа арналған дайындау және бақылау
жөніндегі нұсқаулық (иә/жоқ) _____________
_________________________________________________________________
өндірушінің басшысы бекіткен ветеринариялық препараттарды қолдану (пайдалану)
жөніндегі нұсқаулық (иә/жоқ)
_________________________________________________________________
3) микроорганизмдердің өндірістік және бақылау штамдарына арналған паспорттар:
штамның мақсаты ________________________________________________
штаммның нөмірі ________________________________________________
шартты белгі ____________________________________________________
штамды кім алды ________________________________________________
алынған күні ____________________________________________________
штамм қандай жануарлардан алынды _______________________________
штамм қандай мекемеден алынды __________________________________
материалдың сипаттамасы_________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(түрі, өлшеп-салу, тұрақтандыру тәсілі)
серологиялық қасиеті _____________________________________________
титрлеу нәтижелері ______________________________________________
4. Заңды тұлғалар үшін: басшылар мен мамандардың білікті құрамының: ветеринариялық
препараттар өндірумен тікелей айналысатын және өндірістік бақылау бөлімшелерінде
"ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша
жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі және (немесе) "ветеринария"
мамандығы бойынша техникалық және кәсіптік (колледж) білімі бар мамандардың
(кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер); ветеринариялық препараттар
өндірумен тікелей айналысатын және өндірістік бақылау бөлімшелерінде биотехнологиялық,
химиялық немесе биологиялық жоғары немесе орташа білімі бар мамандардың;
ветеринариялық препараттар өндірумен тікелей айналысатын бөлімшелер басшыларының
және/немесе өндірістік бақылау бөлімшесі жұмыскерінің мамандық бойынша кемінде
екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және
біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
Жеке тұлғалар үшін: "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария"
мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің және
(немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсіптік (колледж) білімнің,
мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе
жетілдіруі және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
1) техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамы туралы мәліметтер:
жоғарғы оқу орнының атауы_______________________________________
мамандық және біліктілік _________________________________________
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары/орта білімі туралы
дипломның нөмірі _______________________________________________
дипломның берілген күні _________________________________________
2) маманданудан/біліктілікті арттырудан өткені туралы мәліметтер:
маманданудан/біліктілікті арттырудан өткен мекеменің атауы __________
________________________________________________________________
пән ____________________________________________________________
сертификаттың нөмірі ____________________________________________
сертификаттың берілген күні_______________________________________
"Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға арналған
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
4-қосымша
Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық
инспекторы берген технологиялық жабдық жиынтығының ветеринариялық талаптарға
және нормативтерге сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды
туралы мәліметтер:
ветеринариялық-санитариялық қорытындының нөмірі мен берілген күні ___
________________________________________________________________
Сәйкестендіру нөмірі ______________________________________________
Стандарттау жөніндегі құжаттардың (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан
алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу
үшін өлшеулерді орындау әдістемелері) болуы.
Өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында
сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін
қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдарының
болуы, көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптарының,
қосалқы материалдар мен жабдықтың болуы, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес өлшеу құралдарындағы
салыстырып тексеру туралы сертификаттардың және (немесе) салыстырып тексеру
таңбасының бедерлерінің* және/немесе өлшеу құралдарын калибрлеу** туралы
сертификаттардың болуы, ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін
стандартты тестілердің болуы:
стандарттау жөніндегі құжаттар (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін
өлшеулерді орындау әдістемелері) иә/жоқ (құжаттың атауын көрсету керек):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында
сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін
қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары:
меншік құқығын растайтын құжат немесе заңды құқықтарды растайтын құжат
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
өлшеу құралдарының атауы және қысқаша сипаттамасы __________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
өлшеу құралдарының мақсаты_______________________________________
__________________________________________________________________
шығарылған жылы және шығарылған елі ______________________________
_________________________________________________________________
зауыттық нөмірі және түгендеу күні___________________________________
_________________________________________________________________
техникалық паспорттың нөмірі ______________________________________
_________________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптарына, қосалқы
материалдарға, жабдықтарға дайындаушы зауыттардың пайдалану паспорттарынан
алынған мәліметтер:
бақылау аспаптарының, қосалқы материалдар мен жабдықтардың атауы және
қысқаша сипаттамасы
________________________________________________________________
паспорттың нөмірі________________________________________________
паспорттың берілген күні___________________________________________
паспортты берген орган ____________________________________________
жабдықтың мақсаты________________________________________________
өлшеу құралдарындағы салыстырып-тексеру туралы сертификаттар және (немесе)
салыстырып-тексеру таңбасының бедерлері* және/немесе өлшеу құралдарын
калибрлеу** туралы сертификаттар:
сертификаттардың нөмірлері________________________________________
берілген күні______________________________________________________
сертификаттарды берген орган_______________________________________
сертификаттардың қолданылу мерзімі __________бастап ________ дейін;
Еспертпе:
* өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру таңбасының бедерлері – Заңға сәйкес
мемлекеттік метрологиялық қадағалауды жүзеге асыру саласында қолданылатын
өлшеу құралдары үшін;
** Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік
жүйесінің тізіліміне енгізілмеген құралдар "Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген зертханаларда
калибрлеуден өтеді.

4) аттестат аккредитации испытательной лаборатории, либо сведения о заключенных договорах
с аккредитованной лабораторией:
номер аттестата аккредитации испытательной лаборатории _________________________
дата выдачи __________________________________________________________________
орган, выдавший аттестат аккредитации __________________________________________
срок действия документа с __________________________ до ________________________
номер договора с аккредитованной лабораторией __________________________________
_____________________________________________________________________________
дата заключения договора ______________________________________________________
срок действия договора с __________________ до__________________________________
3. Наличие нормативно-технической документации, регламентирующей производство
ветеринарных препаратов:
1) стандарт организации по производству ветеринарного препарата, инструкция
по изготовлению и контролю ветеринарного препарата, утвержденные руководителем
производителя (да/нет) _________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
2) инструкция по применению (использованию) ветеринарных препаратов, утвержденная
руководителем производителя (да/нет) ___________________________________________
_____________________________________________________________________________
3) паспорта на производственные и контрольные штаммы микроорганизмов:
назначение штамма ____________________________________________________________
номер штамма _________________________________________________________________
условное обозначение __________________________________________________________
кем получен штамм ____________________________________________________________
дата получения ________________________________________________________________
от каких животных получен штамм ______________________________________________
из какого учреждения получен штамм ____________________________________________
характеристика материала ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(вид, фасовка, способ стабилизации)
серологические свойства ________________________________________________________
результаты титрования __________________________________________________________
4. Для юридических лиц: наличие квалифицированного состава руководителей и специалистов:
в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов
и производственного контроля специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера),
имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина",
"ветеринарная санитария" и(или) техническое и профессиональное образование (колледж)
по специальности "ветеринария"; специалистов с высшим или средним биотехнологическим,
химическим или биологическим образованием в подразделениях непосредственно занятых
производством ветеринарных препаратов и производственного контроля; стажа работы
по специальности не менее двух лет у руководителей подразделений непосредственно занятых
на производстве ветеринарных препаратов и/или у работника подразделения производственного
контроля, специализации или усовершенствования и других видов повышения, квалификации
за последние 5 лет.
Для физических лиц: наличие высшего и (или) послевузовского образования по специальностям
"ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) технического и профессионального
образования (колледж) по специальности "ветеринария", стажа работы по специальности
не менее двух лет, специализации или усовершенствования и других видов повышения
квалификации за последние 5 лет:
1) сведения о квалифицированном составе технических руководителей и специалистов:
наименование высшего учебного заведения _________________________________________
специальность и квалификация ____________________________________________________
номер диплома о высшем/среднем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности
_______________________________________________________________________________
дата выдачи диплома ____________________________________________________________
2) сведения о прохождении специализации/повышения квалификации:
наименование учреждения, где проводилась специализации/повышение квалификации
_______________________________________________________________________________
дисциплина ____________________________________________________________________
номер сертификата ______________________________________________________________
дата выдачи сертификата ________________________________________________________
Приложение 4
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере ветеринарии"
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности
в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения
1. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении о соответствии ветеринарным требованиям
и нормативам набора технологического оборудования, выданном государственным
ветеринарно-санитарным инспектором соответствующей административно-территориальной
единицы:
номер и дата выдачи ветеринарно-санитарного заключения ______________________________
__________________________________________________________________________________
идентификационный номер __________________________________________________________
2. Наличие документов по стандартизации (национальные и региональные стандарты, методики
выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья
животного происхождения).
Наличие средств измерений, внесенных в реестр государственной системы обеспечения единства
измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа или
метрологической аттестации средств измерений, наличие приборов контроля, вспомогательных
материалов и оборудования, заверенных подписью услугополучателя, наличие сертификатов
о поверке и (или) оттисков поверительного клейма на средствах измерений* и/или сертификатов
о калибровке средств измерений** в соответствии с Законом Республики Казахстан
"Об обеспечении единства измерений" (далее – Закон), наличие стандартных тестов для
проведения ветеринарно-санитарной экспертизы:
1) документы по стандартизации (национальные и региональные стандарты, методики
выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы продукции
и сырья животного происхождения) да/нет (указать наименование документа):
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
2) средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства
измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа
или метрологической аттестации средств измерений:
документ, подтверждающий право собственности или документ,
подтверждающий законные права
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
наименование и краткая характеристика средств измерений ______________________________
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
назначение средств измерений _______________________________________________________
__________________________________________________________________________________
год выпуска и страна-производитель __________________________________________________
заводской номер и дата инвентаризации _______________________________________________
номер технического паспорта ________________________________________________________
3) сведения из эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей на приборы контроля,
вспомогательные материалы, оборудование, заверенные подписью услугополучателя:
наименование и краткая характеристика приборов контроля,
вспомогательных материалов и оборудования
___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
номер паспорта_____________________________________________________________________
дата выдачи паспорта________________________________________________________________
орган, выдавший паспорт ____________________________________________________________
назначение оборудования____________________________________________________________
4) сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах измерений*
и/или сертификаты о калибровке средств измерений**:
номера сертификатов ________________________________________________________________
дата выдачи ________________________________________________________________________
орган, выдавший сертификаты ________________________________________________________
срок действия сертификатов с __________________________ до____________________________
Примечание:
* оттиски поверительного клейма на средствах измерений – для средств измерений,
применяемых в сфере осуществления государственного метрологического надзора согласно Закону;
** средства, не внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений
Республики Казахстан, проходят калибровку в лабораториях, аккредитованных в соответствии
с Законом Республики Казахстан "Об аккредитации в области оценки соответствия".

5) базарларда ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізуге арналған
стандарттық тесттердің бар-жоғы туралы мәліметтер
_________________________________________________________________
Заңды тұлға басшысының "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария"
мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің,
мамандығы бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы.
Заңды тұлғаның немесе заңды тұлғаның мамандандырылған бөлімшесінің штатында:
ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында "ветеринариялық медицина",
"ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары
оқу орнынан кейінгі білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық
және кәсіптік (колледж) білімі, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру
және біліктілігін арттырудың басқа да түрлері бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық
дәрігер немесе фельдшер) болуы:
1) техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамы туралы мәліметтер:
мамандық және біліктілік ___________________________________________
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары/орта білімі туралы
дипломның нөмірі _________________________________________________
дипломның берілген күні ___________________________________________
жоғарғы оқу орнының атауы________________________________________
_________________________________________________________________
2) маманданудан/біліктілікті арттырудан өткені туралы мәліметтер:
маманданудан/біліктілікті арттырудан өткен мекеменің атауы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
пән _____________________________________________________________
сертификаттың нөмірі _____________________________________________
сертификаттың берілген күні________________________________________
"Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға арналған
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
5-қосымша
Нысан
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші
Кімге____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен___________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрі(лері)нің толық атауы)
жүзеге асыруға 20___ жылғы "___" _________ №__________ берілген
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген
лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды)
(керегінің астын сызу)
мынадай негіздер бойынша:
1) жеке тұлға-лицензиаттың атының, әкесінің атының (бар болса), тегінің өзгеруі
_________________________________________________________________
2) дара кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуі, атауының өзгеруі__________
_________________________________________________________________
3) дара кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуі, заңды мекенжайының өзгеруі
_________________________________________________________________
4) қызмет түрі атауының өзгеруі _____________________________________

5) сведения о наличии стандартных тестов для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы на рынках
____________________________________________________________________________________
3. Наличие у руководителя юридического лица высшего и (или) послевузовского образования
по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария", стажа работы
по специальности не менее 3 (трех) лет.
Наличие в штате юридического лица или специализированного подразделения юридического лица:
в лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы специалистов (не менее одного ветеринарного
врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям
"ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное
образование (колледж) по специальности "ветеринария", специализации или усовершенствования
и других видов повышения квалификации за последние 5 (пять) лет:
1) сведения о квалифицированном составе технических руководителей и специалистов:
специальность и квалификация ________________________________________________________
номер диплома о высшем/среднем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности
____________________________________________________________________________________
дата выдачи диплома _________________________________________________________________
наименование учебного заведения ______________________________________________________
2) сведения о прохождении специализации/повышения квалификации:
наименование организации, где проводилась специализация/повышение квалификации
____________________________________________________________________________________
дисциплина _________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
номер сертификата ___________________________________________________________________
дата выдачи сертификата ______________________________________________________________
Приложение 5
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере ветеринарии"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии (нужное подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ________________________________________________________
________________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
________________________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его наименования
________________________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его юридического адреса
________________________________________________________________________
4) изменение наименования вида деятельности _______________________________

5) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі _______________________________
(тиісті тор көзде Х көрсетіңіз)
қайта ресімдеуді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы _______________________
________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық почтасы _____________________________________________
Телефондары ____________________________________________________
Факсы __________________________________________________________
Банктік шоты ____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы
________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағандығы;
қоса беріліп отырған құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіндігі расталады.
Жеке тұлға
________________________             _____________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы )       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" ________
"Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға арналған
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
6-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге
арналған өтініші
Кімге____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен___________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан
жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрі(лері)нің толық атауы)
жүзеге асыруға 20___ жылғы "___" _________ №__________ берілген (лицензияның
және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген лицензиардың
атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) (керегінің астын сызу)
мынадай негіздер бойынша:
1) заңды тұлға-лицензиаттың "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес
бірігу ____________________________________________________________
қайта құру ________________________________________________________
қосылу ___________________________________________________________
бөліп шығару _____________________________________________________
бөліну жолымен қайта ұйымдастырылуы______________________________;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____________________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _________________
4) қызмет түрі атауының өзгеруі ______________________________________

5) изменение наименования подвида деятельности ____________________________
Адрес местожительства физического лица ___________________________________
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций) ___________
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче лицензии и или) приложения к лицензии.
Физическое лицо
____________________________ _____________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Приложение 6
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере ветеринарии"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В __________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного
номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на осуществление
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____________________________________________________________
преобразования _____________________________________________________
присоединения ______________________________________________________
выделения __________________________________________________________
разделения _________________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата _______________
___________________________________________________________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ___________
___________________________________________________________________
4) изменение наименования вида деятельности __________________________
___________________________________________________________________

5) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі _______________________________.
(тиісті тор көзде Х қою қажет)
қайта ресімдеуді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _________________________________________
(елі – шетелдік заңды тұлға үшін, почталық индексі,
облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық почтасы ______________________________________________
Телефондары _____________________________________________________
Факсы ___________________________________________________________
Банктік шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағандығы;
қоса беріліп отырған құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіндігі расталады.
Басшы____________________________          ________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)      (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" ______________________

5) изменение наименования подвида деятельности _______________________
___________________________________________________________________
Адрес юридического лица ____________________________________________
___________________________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций) _________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучатель не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель
____________________________ ________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года