Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан согласно приложениям 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 300
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
234 Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области охраны окружающей среды" на 2004 год
1. Стоимость: 1042470 тысяч тенге (один миллиард сорок два миллиона четыреста семьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Лесной кодекс Республики Казахстан от 8 июля 2003 года; Водный кодекс Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях"; Закон Республики Казахстан от 26 июня 1998 года "О национальной безопасности Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Концепция экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 1995 года N 75 "Об утверждении Порядка ведения государственного водного кадастра"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449 "О создании Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2002 года N 1173 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі.  P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Мыналардың:
300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
300-қосымша
234 - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1042470 мың теңге (бip миллиард қырық екi миллион төрт жүз жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шiлдедегi Орман  кодексi ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шiлдедегi Су  кодексi ; "Қоршаған ортаны қорғaу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi  Заңы ; "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiгi туралы" 1998 жылғы 26 маусымдағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауiпсiздiгi тұжырымдамасы; "Мемлекеттiк су кадастрын жүргiзу тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 1995 жылғы 24 қаңтардағы N 75  қаулысы ; "Сандық геоақпараттық жүйелер негiзiнде Қазақстан Республикасы табиғи объектiлерiнiң бiрыңғай мемлекеттiк кадастрлар жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 6 қарашадағы N 1173  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.
5. Задачи бюджетной программы: содержание уполномоченного органа в области охраны окружающей среды; сопровождение информационных систем и локальных задач; повышение профессиональной квалификации государственных служащих; оснащение и укрепление материально-технической базы Министерства охраны окружающей среды.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполномо-
ченного
органа в
области
охраны
окружающей
среды
2         001  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Минис-
централь-  аппарата Министерства     чение  терство
ного       охраны окружающей среды   года   охраны
органа     Республики Казахстан             окружаю-
согласно утвержденному           щей
лимиту штатной численнос-        среды
ти в количестве 107 еди-         Респуб-
ниц. Содержание, аренда          лики
служебных и специальных          Казах-
автомашин исходя из              стан
утвержденного лимита в
количестве 6 единиц; со-
держание и обслуживание
81 рабочих станций и 59
принтеров. Сопровождение
и техническая поддержка
информационной системы
"Государственные кадастры
природных ресурсов" и 2
локальных задач.
3         002  Аппараты   Содержание аппаратов      В те-  Минис-
террито-   территориальных органов   чение  терство
риальных   Министерства охраны окру- года   охраны
органов    жающей среды Республики          окружаю-
Казахстан согласно утвер-        щей
жденному лимиту штатной          среды
численности в количестве         Респуб-
805 единиц. Содержание,          лики
аренда служебных и спе-          Казах-
циальных автомашин исходя        стан
из утвержденного лимита в
количестве 51 единиц.
Содержание и обслуживание
321 рабочих станций и 203
принтеров.
4         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Минис-
квалифи-   повышению квалификации    чение  терство
кации      государственных служащих  года   охраны
государ-   согласно утвержденному           окружаю-
ственных   плану повышения квали-           щей
служащих   фикации. Среднегодовое           среды
количество государствен-         Респуб-
ных служащих, проходящих         лики
курсы повышения квалифи-         Казах-
кации и обучения государ-        стан
ственному языку свыше 200
сотрудников.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органды ұстап тұpу; ақпараттық жүйелер мен дербес мiндеттердi сүйемелдеу; мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру; Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң материалдық-техникалық базасын жарақтандыру және күшейту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Қоршаған
ортаны қор.
ғау саласын.
дағы уәкi.
леттi орган.
ның қызметiн
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық      107 бiрлiк санында. Жыл    Қазақстан
органның     ғы бекiтiлген штат  бойы   Республикасы.
аппараты     санының лимитiне           ның Қоршаған
сәйкес Қазақстан           ортаны қорғау
Республикасы               министрлiгi
Қоршаған ортаны
қорғау министрлiгi.
нiң орталық
аппаратын ұстап
тұру. 6 бiрлiк
caнындағы бекiтiл.
ген лимиттi ескере
отырып, қызметтiк
және арнайы
автокөлiктердi
ұстап тұру, жалға
алу; 81 жұмыс
станциялары мен
59 принтердi ұстап
тұру және қызмет
көрсету. "Табиғи
ресурстардың мемле.
кеттік кадастрлары"
ақпараттық жүйесiн
және 2 дербес
мiндеттердi сүйе.
мелдеу және техни.
калық қолдау.
3        002  Аумақтық     805 бiрлiк санын.   Жыл    Қазақстан
органдардың  дағы бекiтілген     бойы   Республикасы.
аппараттары  штаттық сан                ның Қоршаған
лимитiне сәйкес            ортаны қорғау
Қазақстан Республи.        министрлігі
касы Қоршаған
ортаны қорғау
министрлігінiң
аумақтық органда.
рын ұстап тұру.
4        007  Мемлекеттік  Бiлiктiлiктi артты. Жыл    Қазақстан
қызметшiлер. рудың бекiтiлген    бойы   Республикасы.
дiң бiлiк.   жоспарына сәйкес           ның Қоршаған
тілігін      мемлекеттiк қызмет.        ортаны қорғау
арттыру      шілердiң білiкті.          министрлігі
лігін арттыру
жөнiндегi қызмет
көрсетулердi сатып
алу. Білiктілігін
арттыру және
мемлекеттiк тiлдi
оқыту курстарынан
өтетiн мемлекеттік
қызметшiлердiң
орташа жылдық саны
200 қызметкерден
астам.

5         008  Капиталь-  Проведение капитального   В те-  Минис-
ный ремонт ремонта зданий и помеще-  чение  терство
зданий,    ний в двух территориаль-  года   охраны
помещений  ных управлениях охраны           окружаю-
и сооруже- окружающей среды (городс-        щей
ний госу-  кое территориальное              среды
дарствен-  управление охраны окру-          Респуб-
ных орга-  жающей среды г. Астана и         лики
нов        Кызылординское областное         Казах-
территориальное управле-         стан
ние охраны окружающей
среды)
6         009  Мате-      Приобретение: 7 мобильных В те-  Минис-
риально-   (передвижных) лабораторий чение  терство
техничес-  контроля качества нефте-  года   охраны
кое осна-  продуктов для террито-           окружаю-
щение      риальных управлений охра-        щей
государ-   ны окружающей среды;             среды
ственных   лабораторного оборудова-         Респуб-
органов    ния в количестве 181 еди-        лики
ниц; химпосуды и химреак-        Казах-
тивов для проведения ана-        стан
лизов; 1 комплекта обору-
дования с системой озву-
чивания зала, с синхрон-
ным переводом на двух
языках; 116 железных шка-
фов. Приобретение прочих
товарно-материальных
ценностей, стоимость
которых не превышает
40-кратный месячный
показатель.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан и его территориальных органов функций; повышение профессионального уровня государственных служащих путем формирования и развития системы качественного обучения государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы в современных экономических условиях; оснащение и укрепление материально-технической базы способствует эффективному выполнению задач, возложенных на центральный аппарат Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и его территориальных органов.
Приложение 301
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
234 Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Проведение государственной экологической экспертизы"
на 2004 год
1. Стоимость: 10000 тысяч тенге (десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 18 марта 1997 года "Об экологической экспертизе"; гл. 11 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 26 июня 1998 года "О национальной безопасности Республики Казахстан"; Концепция экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2002 года N 1173 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики от 8 октября 2003 года N 1039 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности по природоохранному проектированию, нормированию и работам в области экологической экспертизы".

5        008  Мемлекеттiк  Қоршаған ортаны     Жыл    Қазақстан
органдардың  қорғаудың екi       бойы   Республикасы.
ғимараттары  аумақтық                   ның Қоршаған
мен үй-жай.  басқармаларында            ортаны қорғау
ларын        (қоршаған ортаны           министрлігі
күрделi      қорғаудың Астана
жөндеу       қалалық аумақтық
басқармасы және
қоршаған ортаны
қорғаудың Қызылорда
облыстық аумақтық
басқармасы) ғимарат.
тар мен үйлердi
күрделі жөндеу.
6        009  Мемлекеттiк  Қоршаған ортаны     Жыл    Қазақстан
органдары    қорғаудың аумақтық  бойы   Республикасы.
материал.    басқармалары үшiн          ның Қоршаған
дық-техника. мұнай өнiмдерiнiң          ортаны қорғау
лық жарақ.   сапасын бақылаудың         министрлігі
тандыру      7 ұтқыр (жылжымалы)
лабораториясын;
181 бiрлiк санында.
ғы лабораториялық
жабдықты; анализдер.
дi жүргiзу үшiн
химыдыстар мен
химреактивтердi;
екi тiлдегі ілеспе
аудармамен залды
дыбыстау жүйесімен
1 кешен жабдығын;
116 темiр шкафтар.
ды сатып алу.
Құны 40 еселiк
айлық көрсеткіштен
аспайтын өзге де
тауарлық-материал.
дық құндылықтарды
сатып алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi мен оның аумақтық органдарына жүктелген функцияларды сапалы және уақытылы орындау; қазiргi заманғы экономикалық жағдайлардағы кәсiби мемлекеттiк қызметтiң талаптарына жауап беретiн мемлекеттік қызметшiлердi сапалы оқытудың жүйесiн қалыптастыру және дамыту жолымен мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру; материалдық-техникалық базаны жарақтандыру және күшейту Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігін орталық аппаратына және оның аумақтық органдарына жүктелген мiндеттердi тиiмдi орындауға жәрдемдеседi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
301-қосымша
234 - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк экологиялық сараптама жүргiзу"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10000 мың теңге (он миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Экологиялық сараптама туралы" Қазақстан Pecпубликасының 1997 жылғы 18 наурыздағы  Заңы ; "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi Заңының  11-тарауы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 26 маусымдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауiпсiздiгi тұжырымдамасы; "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 6 қарашадағы N 1173  қаулысы ; "Табиғат қорғауды жобалау, нормалау және экологиялық сараптау саласындағы жұмыстар жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 қазандағы N 1039  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предотвращение возможных негативных последствий реализации планируемой управленческой, хозяйственной инвестиционной и иной деятельности на здоровье населения и окружающую среду.
5. Задачи бюджетной программы: проведение всестороннего, анализа и оценки воздействия планируемой управленческой, хозяйственной, инвестиционной и иной деятельности на окружающую среду и здоровье населения; проверка соблюдения в экспертной документации экологических требований, содержащихся в законах Республики Казахстан, стандартах, нормах и правилах, действующих на территории Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Проведение Проведение государствен-  В те-  Минис-
государ-   ной экологической экспер- чение  терство
ственной   тизы 95 проектов, иниции- года   охраны
экологи-   руемых государственными          окружаю-
ческой     органами; подготовка             щей
экспертизы заключений экологической         среды
экспертизы.                      Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: заключения государственной экологической экспертизы по 95 проектам, инициируемых государственными органами.
Приложение 302
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
234 Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Научные исследования в области охраны окружающей среды"
на 2004 год
1. Стоимость: 171175 тысяч тенге (сто семьдесят один миллион сто семьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: гл. 15 Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; ст. 1 3__ 6__ 18_ 26_ Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Закон Республики Казахстан от 11 марта 2002 года "Об охране атмосферного воздуха"; Концепция экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 1996 года N 732 "Об утверждении Правил безопасности и охраны окружающей природной среды при строительстве и эксплуатации подводных трубопроводов и кабелей, связанных с нефтяными операциями"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 1996 года N 745 "Об утверждении Единых правил разработки нефтяных и газовых месторождений Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 105 "Об утверждении положения о порядке проведения нефтяных операций на море и внутренних водоемах Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2002 года N 1173 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2003 года N 712-1 "Об утверждении Плана мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықтың денсаулығы мен қоршаған ортаға жоспарланатын басқарушылық, шаруашылық, инвестициялық және өзге де қызметті iске асырудың ықтимал терiс салдарларының алдын алу.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: халықтың денсаулығы мен қоршаған ортаға жоспарланатын басқарушылық, шаруашылық, инвестициялық және өзге де қызметтің әсерiне жан-жақты талдау мен бағалау жүргiзу; Қазақстан Республикасының заңдарындағы, Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын стандарттардағы, нормалар мен ережелердегi экологиялық талаптардың сараптық құжаттамасындағы сақталуын тексеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Мемлекеттiк  Мемлекеттiк орган.  Жыл    Қазақстан
экологиялық  дар бастамашылық    бойы   Республикасы.
сараптама    жасайтын 95 жоба.          ның Қоршаған
жүргізу      ның мемлекеттiк            ортаны қорғау
экологиялық                министрлігі
сараптамасын
жүргiзу; экологиялық
сараптаманың қоры.
тындыларын әзiрлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк органдар бастамашылық жасайтын 95 жоба бойынша мемлекеттiк экологиялық сараптаманың қорытындысы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
302-қосымша
234 - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми зерттеулер"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 171175 мың теңге (бiр жүз жетпiс бiр миллион бiр жүз жетпiс бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шілдедегі Заңы,  15-тарау ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi  Заңы 1 ,  3 ,   6 ,   18,   26-баптар ; "Атмосфералық ауаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 наурыздағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауіпсіздігі тұжырымдамасы; "Мұнай операцияларына байланысты су асты құбырлары мен кабельдерін орнату мен пайдалану кезiнде қауiпсiздiк пен қоршаған табиғи ортаны қорғау ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 13 маусымдағы N 732  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мұнай және газ кен орындарын игерудiң бiрыңғай ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 1996 жылғы 18 маусымдағы N 745  қаулысы ; Қазақстан Республикасының теңiзде және iшкi су қоймаларында мұнай операцияларын жүргізу тәртiбi жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 105 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002 жылғы 6 қаңтардағы N 1173  қаулысы ; "2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасын өнеркәсiптiк-инновациялық дамыту стратегиясын iске асыру жөнiндегi 2003-2015 жылдарға арналған ic-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 шiлдедегі N 712-1  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы разработка и создание научных основ охраны окружающей среды.
5. Задачи бюджетной программы: выработка рекомендаций и предложений по улучшению состояния окружающей среды.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Научные    Количественная оценка     В те-  Минис-
исследова- выбросов парниковых га-   чение  терство
ния в об-  зов, разработка сценариев года   охраны
ласти      эмиссий парниковых газов,        окружаю-
охраны     разработка национальной          щей
окружающей стратегии Казахстана по          среды
среды      снижению эмиссий парнико-        Респуб-
вых газов, подготовка            лики
условий для создания             Казах-
национальной системы             стан
лицензирования квот на
выбросы парниковых газов,
налаживание системы
мониторинга и отчетности
по эмиссиям/стоку парни-
ковых газов, подготовка
условий для создания на-
циональной системы лицен-
зирования квот, на выбросы
парниковых газов, налажи-
вание системы мониторинга
и отчетности по эмиссиям/
стоку парниковых газов.
Оценка современного изме-
нения регионального кли-
мата, а также уязвимости
и возможностей адаптации
к изменению климата эко-
логических систем и кли-
матозависимых отраслей
экономики, разработка
сценариев изменения
регионального климата при
увеличении концентрации
углекислого газа в
атмосфере.
Оценка влияния физических
и химических процессов на
озоновый слой земли, а
также изменение состояния
озонового слоя, особенно
изменение ультрафиолето-
вого, солнечного излучения
на здоровье человека и
другие живые организмы, на
климат, на природные и
искусственные материалы,
используемые человеком.
Научные исследования по
оценке переноса загряз-
няющих веществ на большие
расстояния и их выпадение,
выявление возможных пос-
ледствий моделирования
процессов загрязнения
атмосферы и определения
ее качества, разработка
рекомендаций по повышению
экономической эффектив-
ности борьбы с загрязне-
нием.
Совершенствование методи-
ческих подходов к оценке
и прогнозированию потреб-
ления озоноразрушающих
веществ (ОРВ) в Казахста-
не; разработка системы
мониторинга импорта и
потребления ОРВ, а также
управление сокращением
процесса потребления ОРВ;
выявление причин роста
потребления ОРВ; разработ-
ка национального кадастра
ОРВ в Казахстане.
Научные исследования по
оценке экологической
ситуации в Казахстане,
степень использования
природных ресурсов, влия-
ния хозяйственной дея-
тельности на окружающую
среду, и меры предприни-
маемые для снижения нега-
тивного воздействия на
нее и другое.
Научные работы по опреде-
лению аккумулированной
энергии в основных компо-
нентах экосистем: почвы,
растений, животных, а
также разности в расходе
энергии на процессы
почвообразования с раз-
личной техногенной наг-
рузкой и термодинамичес-
кой характеристикой мине-
ральной части почвы
(энтропия и энергия по
Гибсону) с учетом степени
антропогенного процесса.
На основании научных
исследований в области
физической и экономичес-
кой географии, геофорфо-
логии, гидрологии и эко-
логии разрабатывается
комплексный научно-спра-
вочный экологический
Атлас Казахстана, пред-
назначенный для обосно-
ванного решения задач
рационального использова-
ния природных ресурсов,
охраны окружающей среды,
развития производственных
сил, социально-экономи-
ческого и культурного
строительства в респуб-
лике.
Изучение и оценка совре-
менной экологической
обстановки северо-восточ-
ной части Прикаспия с
учетом процессов, возни-
кающих вследствии повыше-
ния уровня Каспийского
моря, а также интенсивной
разработки месторождений
углеводородного сырья.
Оценка перспектив исполь-
зования ресурсов подземных
вод Или-Балхашского регио-
на в современных экологи-
ческих и политических
условиях.
Научно-техническая оценка
техногенных отходов и
путей их утилизации в
Республике Казахстан.
Оценка влияния ракетно-
космической деятельности
комплекса "Байконур" на
окружающую среду и здоро-
вье населения.
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi ғылыми негiздердi әзiрлеу және жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қоршаған ортаның жай-күйiн жақсарту жөнiндегi нұсқамалар мен ұсыныстарды әзiрлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Қоршаған       Парник газдары.   Жыл    Қазақстан
ортаны қор.  ның шығарындыларын  бойы   Республикасы.
ғау саласын. сандық бағалау,            ның Қоршаған
дағы ғылыми  парник газдарының          ортаны қорғау
зерттеулер   эмиссиялары                министрлігі
сценарийлерiн әзiр.
леу, парник газда.
рының эмиссияларын
азайту жөнiндегі
Қазақстанның ұлттық
стратегиясын әзiр.
леу, парник газдар.
дың шығарындыларына
квоталарды лицен.
зиялаудың ұлттық
жүйесін құру үшiн
жағдай жасау,
парник газдарының
эмиссиялары/ағын.
дары жөнiндегі
мониторинг және
есеп беру жүйесiн
орнату, парник
газдарының шығарын.
дыларына квоталарды
лицензиялаудың
ұлттық жүйесiн құру
үшiн жағдай жасау,
парник газдарының
эмиссиялары/ағыны
бойынша мониторинг
және есептілiк
жүйесiн орнату.
Аймақтық
климаттың қазiргi
заманғы өзгеруiн,
экономиканың
экологиялық жүйе.
лерiнiң және
климатқа тәуелдi
салалардың климат.
тың өзгеруiне
бейiмдiлігінiң
осалдығы мен
мүмкiндiктерiн
бағалау, атмосфера.
дағы көмiр қышқыл
газының концентра.
циясы ұлғайған
кезде аймақтық
климаттың өзгеруi.
нiң сценарийлерiн
әзiрлеу.
Жердiң озон
қабатына физикалық
және химиялық
процестердiң әсе.
рiн, сондай-ақ озон
қабатының жай-күйi.
нiң өзгеруiн,
әcipece, ультракүл.
гiн, күн сәулесiнiң
адам денсаулығына
және басқа да тiрi
организмдерге,
климатқа, адам
пайдаланатын табиғи
және жасанды
материалдарға
өзгеруiн бағалау.
Ластаушы заттарды
үлкен қашықтықтарға
көшiру және олардың
шашылуын бағалау
жөнiндегi ғылыми
зерттеулер,
атмосфераның ластану
процестерiн модель.
деудiң мүмкiн
болатын салдарларын
анықтау және оның
сапасын айқындау,
ластанумен күрестiң
экономикалық тиiмдi.
лiгiн арттыру
жөнiндегi нұсқама.
ларды әзірлеу.
Қазақстандағы
озон бұзатын заттар.
ды (ОБЗ) тұтынуды
бағалау мен болжауға
әдістемелік тәсіл.
дердi жетiлдiру;
ОБЗ импорты мен
мониторингi жүйесiн
әзiрлеу, сондай-ақ
ОБЗ тұтыну процесi.
нiң қысқаруын
басқару; ОБЗ тұтыну
өсуiнiң себебiн
анықтау; Қазақстан.
дағы ОБЗ ұлттық
кадастрын әзiрлеу.
Қазақстандағы
экологиялық жағдайды
бағалау жөнiндегі
ғылыми зерттеулер,
табиғи ресурстарды
пайдаланудың дең.
гейi, қоршаған
ортаға шаруашылық
қызметiнiң әсерi
және оған терiс
әсер етудi азайту
үшiн қабылданатын
шаралар мен басқа.
лары.
Экожүйенiң негізгi
компоненттерiндегі:
топырақтағы, өсiм.
дiктердегi, жануар.
лардағы, сондай-ақ
антропогендiк
процестiң деңгейiн
ескере отырып,
топырақтың минерал.
дық бөлігінiң
(Гибсон бойынша
энтропия және
энергия) әртүрлi
техногендiк жүкте.
месi және термоди.
намикалық сипатта.
масымен топырақ
құрау процестерiне
энергия шығысындағы
әртүрліліктiң
жинақталған
энергиясын айқындау
жөнiндегі ғылыми
жұмыстар.
Физикалық және
экономикалық геогра.
фия, геофорфология,
гидрология және
экология саласындағы
ғылыми зерттеулер
негiзiнде табиғи
ресурстарды ұтымды
пайдаланудың мiндет.
терiне негiзделген
шешуге, қоршаған
ортаны қорғауға,
өндiрiстiк күштердi
дамытуға, республи.
кадағы әлеуметтiк-
экономикалық және
мәдени құрылысқа
арналған Қазақстан.
ның кешендi ғылыми-
анықтамалық эколо.
гиялық атласы
әзiрленуде.
Каспий теңiзi
деңгейiнiң салдары.
нан туындайтын
процестердi ескере
отырып, Каспий
маңының солтүстiк-
шығыс бөлігінiң
қазiргi заманғы
экологиялық жағ.
дайын зерттеу және
бағалау.
Қазiргi заманғы
экологиялық және
саяси жағдайлардағы
Iле-Балқаш аймағы.
ның жер асты
суларының ресурста.
рын пайдаланудың
перспективаларын
бағалау.
Техногендiк
қалдықтарды және
Қазақстан Республи.
касындағы оларды
кәдеге асырудың
жолдарын ғылыми-
техникалық бағалау.
Қоршаған орта
мен халықтың
денсаулығына
"Байқоңыр" кешенi.
нiң зымыран-ғарыш
қызметiнiң әсерiн
бағалау.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
отчет о результатах оценки уровня антропогенных выбросов/стоков парниковых газов в Республике Казахстан и выдача рекомендации для создания национальной системы мониторинга выбросов/стоков парниковых газов на ежегодной основе;
оценка современного изменения регионального климата при увеличении концентрации углекислого газа в атмосфере, оценка уязвимости и возможностей адаптации к изменению климата экологических систем и климато-зависимых отраслей экономики;
представление информации о состоянии озонового слоя над Казахстаном;
моделирование процессов и качества атмосферы;
подготовка предложения по совершенствованию мониторинга импорта ОРВ, а также сокращение потребления ОРВ на национальном уровне, разработка стратегии в этом направлении; выработка предложений по рациональному использованию природных ресурсов;             отчет об оценке воздействия антропогенных факторов на состояние экологических систем;
создание обновленного экологического Атласа Республики Казахстан;
представление научного отчета с обобщением имеющегося материала, каталога природных и техногенных процессов, геоэкологической карты масштаба 1:500000;
разработка научных, стратегических и оперативных решений по результатам оценки перспектив использования ресурсов подземных вод Или-Балхашского бассейна;
представление информации государственным органам управления по количественным и качественным характеристикам техногенных отходов;
отчет по исследованию загрязненности территорий, подверженных воздействие ракетно-космической деятельности космодрома "Байконур".
Приложение 303
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
234 Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Строительство и реконструкция объектов охраны
окружающей среды" на 2004 год
1. Стоимость: 618000 тысяч тенге (шестьсот восемнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Водный кодекс Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 26 июня 1998 года "О национальной безопасности Республики Казахстан"; Концепция экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2002 года N 1173 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан"; Индикативный план социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасындағы парник газдарының антропогендiк шығарындыларының/ағындарының деңгейiн бағалаудың нәтижелерi туралы есеп, жыл сайынғы негізде парник газдарының шығарындыларын/ағындары мониторингiнiң ұлттық жүйесiн құру үшiн нұсқамалар беру;
атмосферадағы көмiр қышқыл газы концентрациясының ұлғаюы кезiнде аймақтық климаттың қазiргi заманғы өзгеруiн бағалау, экономиканың экологиялық жүйелерiн және климатқа тәуелді салаларының климаттың өзгеруiне бейiмделуiнiң осалдығы мен мүмкiндіктерiн бағалау;
Қазақстанның үстiндегi озон қабатының жай-күйi туралы ақпарат беру;
атмосфера процестерiн және сапасын модельдеу;
ОБЗ импортының мониторингiн жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу, сондай-ақ ұлттық деңгейде ОБЗ тұтынуды қысқарту, осы бағыттағы стратегияны әзiрлеу;
табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану жөнiндегі ұсыныстарды әзiрлеу;
экологиялық жүйелердiң жай-күйiне антропогендiк факторлардың әсер етуiн бағалау туралы есеп;
Қазақстан Республикасының жаңарған экологиялық Атласын жасау;
қолда бар материалдармен ғылыми есептi, табиғи және техногендiк процестердiң катологын, 1-50000 масштабындағы геоэкологиялық картаны беру;
Iле-Балқаш бассейнiнiң жер асты суларының ресурстарын пайдалану перспективаларын бағалау нәтижелерi бойынша ғылыми, стратегиялық және жедел шешiмдердi әзiрлеу;
мемлекеттiк басқару органдарына техногендiк қалдықтардың сандық және сапалық сипаттамалары бойынша "Байқоңыр" космодромының зымыран-ғарыш қызметiнiң әсерiне ұшыраған аумақтың ластануын зерттеу жөнiндегi есеп.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
303-қосымша
234 - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қоршаған ортаны қорғау объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 618000 мың теңге (алты жүз он сегiз миллион теңгe).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шiлдедегi Су  кодексi ; "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiгi туралы" қазақстан Республикасының 1998 жылғы 26 маусымдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауiпсiздiгi тұжырымдамасы; "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 6 қарашадағы N 1173  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 926  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2004-2006 жылдарға арналған әлеуметтік-экономикалық дамудың индикативтiк жоспары; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение состояния окружающей среды, здоровья населения и уменьшение возрастающего отрицательного антропогенного воздействия на природную среду; восстановление, сохранение и рациональное использование природных ресурсов.
5. Задачи бюджетной программы: реконструкция и строительство комплексов очистных сооружений и станции биологической очистки сточных вод.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Строитель- Реализация инвестиционных В те-  Минис-
ство и     проектов в пределах сумм, чение  терство
реконст-   согласно приложению 2 к   года   охраны
рукция     постановлению Правитель-         окружаю-
объектов   ства Республики Казахстан        щей
охраны     от 12 декабря 2003 года          среды
окружающей N 1260 "О реализации За-        Респуб-
среды      кона Республики Казахстан        лики
"О республиканском бюдже-        Казах-
те на 2004 год" на меро-         стан
приятия по:
1. Разработке и проведе-
нию государственной экс-
пертизы проектно-сметной
документации проекта
реконструкция комплекса
очистных сооружений на
реке Илек города Актобе.
Проведение первого этапа
строительных работ в
соответствии с утвержден-
ной проектно-сметной
документацией (строитель-
ство здания решетки, пес-
коловки, песковой площад-
ки, оборудование и монтаж
3 решеток, механического
удаления крупных отходов
- "механические грабли",
гидроэлеваторов, пульпо-
проводов).
2. Разработке и проведе-
нию государственной экс-
пертизы проектно-сметной
документации проекта
"Строительство комплекса
очистных сооружений био-
логической очистки сточ-
ных вод Щучинско-Боровской
курортной зоны".
3. Строительству станции
биологической очистки
сточных вод в городе
Кызылорде в соответствии
с утвержденной в установ-
ленном порядке проектно-
сметной документацией
(приказ Комитета по делам
строительства Министерства
экономики и торговли "Об
утверждении проекта строи-
тельства "Станция биологи-
ческой очистки сточных вод
в городе Кызылорде" N 156
от 28 июня 2002 года):
объекты подсобного произ-
водственного и обслуживаю-
щего назначения, сооруже-
ния теплофикации, водопо-
нижение, объекты основного
производственного назначе-
ния, энергетическое хозяй-
ство, временные здания и
сооружения.
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаның жай-күйін, халық денсаулығын жақсарту және табиғи ортаға ұлғаймалы теріс антропогендік әсер етуді азайту; табиғи ресурстарды қалпына келтіру, сақтау және тиімді пайдалану.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тазарту құрылғысының кешендерін және ағынды сулардың биологиялық тазарту станциясын қайта жөндеу және салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Қоршаған       Мынадай iс-шара.  Жыл    Қазақстан
ортаны         ларға "2004       бойы   Республикасы.
қорғау         жылға арналған           ның Қоршаған
объектiлерiн   республикалық            ортаны қорғау
салу және      бюджет туралы"           министрлігі
қайта          Қазақстан
жаңарту        Республикасының
Заңын iске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң 2003
жылғы 12 желтоқ.
сандағы N 1260
қаулысына
2-қосымшаға сәйкес
сома шегiнде
инвестициялық
жобаларды iске
асыру:
1. Ақтөбе қала.
сының Елек өзе.
ніндегі тазарту
құрылғыларының
кешенiн қайта
жөндеудiң жоба.
лау-сметалық
құжаттамасының
мемлекеттiк
сараптамасын
әзiрлеу және
жүргiзу. Бекiтiл.
ген жобалау-сме.
талық құжаттама.
сына сәйкес құры.
лыс жұмыстарының
бiрiншi кезеңiн
жүргізу (кереге
тор ғимаратын,
құмұстағышты, құм
алаңын салу, 3
кеpeгe торды,
"механикалық
ескектердi",
гидроэлеваторлар.
ды, пульпосымдарды
жабдықтау және
монтаждау).
2. "Шучье-
Бурабай курорт
аймағының
ағынды сулары
биологиялық
тазартудың тазарту
құрылғыларының
кешенiн салу"
жобасының жобалау-
сметалық құжатта.
масының мемлекет.
тiк сараптамасын
әзiрлеу және
жүргізу.
3. Белгiленген
тәртiппен бекi.
тiлген жобалау-
сметалық құжат.
тамаға сәйкес
("Қызылорда қала.
сындағы ағынды
сулардың биоло.
гиялық тазарту
станциясын" салу
жобасын бекiту
туралы" Экономика
және сауда
министрлігі
Құрылыс iсi
жөнiндегi коми.
теттiң 2002 жылғы
28 маусымдағы N
156 бұйрығы)
Қызылорда қала.
сындағы ағынды
сулардың биология.
лық тазарту
станциясын салу:
қосалқы өндiрiс.
тiк және қызмет
көрсету мақсатын.
дағы объектiлер,
теплофикация
ғимараты, суды
төмендету негізгi
өндiрiстiк мақсат.
тағы объектiлер,
энергетика шаруа.
шылығы, уақытша
үймереттер мен
ғимараттар.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проектно-сметная документация, прошедшая государственную экспертизу и утвержденная в установленном законодательством порядке по проектам "Реконструкция комплекса очистных сооружений на реке Илек города Актобе" и "Строительство комплекса очистных сооружений биологической очистки сточных вод Щучинско-Боровской курортной зоны"; выполнение объема строительно-монтажных работ по первому этапу строительства комплекса очистных сооружений на реке Илек города Актобе; выполнение строительно-монтажных работ по строительству станции биологической очистки сточных вод в городе Кызылорде (60 % от общего объема сметной стоимости).
Приложение 304
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
234 Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Реабилитация объектов охраны окружающей среды"
на 2004 год
1. Стоимость: 62196 тысяч тенге (шестьдесят два миллиона сто девяносто шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2001 года N 987 "Об утверждении Соглашения о предоставлении Гранта Международного Банка Реконструкции и Развития на подготовку проекта реабилитации засушливых земель"; Индикативный план социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2003 года N 1199 "О проекте закона Республики Казахстан "О ратификации Грантового соглашения Доверительного фонда (Проект по управлению засушливыми землями) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития, действующим в качестве Исполнительного агентства Глобального экологического фонда"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение, восстановление и устойчивое использование природных ресурсов на территориях с трудными для зернопроизводства условиями.
5. Задачи бюджетной программы: внедрение устойчивых систем землепользования в засушливых условиях; осуществление мероприятий, способствующих получению доходов фермерами от реализации сельскохозяйственной продукции; оценка уровня поглощения углерода для определения возможности участия Республики Казахстан в международной торговле "углеводородными квотами"; разработка стратегии репликации результатов проекта в другие регионы Казахстана и Средней Азии.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: "Ақтөбе қаласындағы Елек өзенiнiң тазарту құрылғыларының кешенiн қайта жөндеу" және "Шучье-Бурабай курорт аймағының ағынды суларын биологиялық тазартудың тазарту құрылғыларының кешенiн салу" жобалары бойынша мемлекеттiк сараптамадан өткен және заңнамамен белгiленген тәртiппен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттама; Ақтөбе қаласындағы Елек өзенiнiң тазарту құрылғылары кешенiн салудың бiрiншi кезеңi бойынша құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемін орындау; Қызылорда қаласындағы ағынды сулардың биологиялық тазарту станциясын салу бойынша құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау (сметалық құнның жалпы көлемін 60%).
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
304-қосымша
Ескерту. 304-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
234 - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қоршаған ортаны қорғау объектілерiн қалпына келтiру"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 62196 мың теңге (алпыс екi миллион бір жүз тоқсан алты мың теңге). <*>
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасына қуаң жерлерді қалпына келтiру жобасын дайындауға арнап Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiнiң гранты беру туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 23 шiлдедегi N 987  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 926  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2004-2006 жылдарға арналған индикативтік жоспары туралы" "Жаһандық экологиялық қордың Атқарушы агенттігi ретiнде жұмыс iстейтiн Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiнiң арасындағы Сенiмгерлiк қорының (Қуаң жерлердi басқару жөнiндегi жоба) Гранттық келiсiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 28 қарашадағы N 1199  қаулысы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: астық өсiру үшiн қиын жағдайлардағы аумақтарда табиғи ресурстарды сақтау, қалпына келтiру және тұрақты пайдалану.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: құрғақ жағдайлардағы жер пайдаланудың тұрақты жүйелерiн енгiзу; ауыл шаруашылығы өнiмiн өткiзуден фермерлердiң табыс алуына жәрдемдесетiн iс-шараларды жүзеге асыру; "Көмiрсутегі квоталарымен" халықаралық саудадағы Қазақстан Республикасының мүмкiн болатын қатысуын айқындау үшiн көмiртегін жұтып қоюдың деңгейiн бағалау; Қазақстан мен Орта Азияның басқа өңiрлерiне жоба нәтижелерiнiң репликация стратегиясын әзiрлеу.

1   005        Реабилита-
ция объек-
тов охраны
окружающей
среды
2         006  Реализация а) оплата услуг местных   В те-  Минис-
гранта за  консультантов;            чение  терство
счет внут- б) командировочные рас-   года   охраны
ренних     ходы;                            окружаю-
источников в) содержание автотран-          щей
спорта;                          среды
г) операционные расходы;         Респуб-
д) приобретение материа-         лики
лов и комплектующих зап-         Казах-
частей;                          стан
е) реконструкция навесов;
ж) расходы по мониторингу
поглащения углекислого
газа;
з) оплата налога на до-
бавленную стоимость и
таможенных пошлин;
и) приобретение товаров
стоимостью, не превышающей
40-кратный размер МРП.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: восстановление 3500 га залежных земель, 5 тысяч гектаров деградированных пастбищ; закладка питомников для производства саженцев-кустарников; проведение работ по посадке саженцев-кустарников; установление 2 ветроагрегатов; организация центров по сбору молока в 3 населенных пунктах.
Приложение 305
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
234 Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Ведение гидрометеорологического мониторинга"
на 2004 год
1. Стоимость: 1032627 тысяч тенге (один миллиард тридцать два миллиона шестьсот двадцать семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: гл. 1 5__ 7__ 8___ 10_ 15_, 23_ Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; Концепция экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 апреля 1993 года N 296 "О присоединении к конвенции Всемирной Метеорологической Организации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 1996 года N 38 "Об утверждении Положения о статусе наблюдательной станции за состоянием природной среды"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 1998 года N 160 "Об утверждении Положения о порядке государственного учета вод и их использования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании Республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 885 "Об утверждении Правил организации и ведения Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2002 года N 1173 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан"; Соглашение о взаимодействии в области гидрометеорологии (город Москва, 8 февраля 1992 года); Соглашение о межгосударственной гидрометеорологической сети СНГ, Москва, 16 марта 2001 года.

1   005       Қоршаған
ортаны қор.
ғау объектi.
лерiн қалпы.
на келтіру
2        006  Iшкi көздер. а) жергiлiкті       Жыл    Қазақстан
дiң есебiнен консультанттардың   бойы   Республикасы.
грантты      қызмет көрсетуiн           ның Қоршаған
iске асыру   төлеу;                     ортаны қорғау
б) iссапар шығыс.          министрлігі
тары;
в) автокөлiктi
ұстап тұру;
г) операциялық
шығыстар;
д) материалдар мен
қосалқы бөлшектердi
caтып алу;
е) төбесiн қайта
жөндеу;
ж) расходы по
мониторингу погла.
щения углекислого
газа;
з) оплата налога
на добавленную
стоимость и
таможеннык пошлин;
и) құны АЕК-тiң 40
есе мөлшерінен
аспайтын тауарлар
сатып алу. <*>
___________________________________________________________________
РҚАО-ның ескертуі. ж), з) тармақшаларының қазақша аудармасы жоқ.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: 3500 га тыңайған жерлердi, 5 мың гектар тозған жайылымды қалпына келтiру; көшет-бұталар өсiруге арналған тәлiмбақтардың негiзiн қалау; көшет-бұталар отырғызу бойынша жұмысты жүргiзу; 2 жел агрегаттарын орнату; 3 елдi мекендегi сүт жинау жөнiндегi орталықтарды ұйымдастыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
305-қосымша
234 - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Гидрометеорологиялық мониторинг жүргiзу"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1032627 мың теңге (бiр миллиард отыз екi миллион алты жүз жиырма жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су  кодексі 1 ,  5 ,    7 ,   8 ,   10,   15,   23-баптар ; Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауіпсіздігі тұжырымдамасы; "Бүкілдүниежүзілік метеорология ұйымы конвенциясына қосылу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1993 жылғы 13 cәуірдегі N 296  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 10 қаңтардағы N 38  қаулысы ; "Сумен оны пайдаланудың мемлекеттік есеп тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 15 ақпандағы N 160  қаулысы ; "Қазгидромет" және "Қазавиамет" мемлекеттік кәсіпорындарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185  қаулысы ; "Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингінің бірыңғай мемлекеттік жүйесін ұйымдастыру мен жүргізудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 885  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 6 қаңтардағы N 1173  қаулысы ; Гидрометеорология саласындағы өзара iс-қимыл туралы келiсiм (Мәскеу қаласы, 1992 жылғы 8 ақпан); ТМД мемлекетаралық гидрометеорологиялық желiсi туралы келiсiм, Мәскеу, 2001 жылғы 16 наурыз.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение систематических наблюдений за состоянием природной среды на территории Республики Казахстан, осуществление гидрометеорологического обслуживания отраслей экономики и населения республики.
5. Задачи бюджетной программы: проведение наблюдений, сбор, анализ и обобщение гидрометеорологических данных, составление прогнозов погоды гидрометеорологическое обслуживание.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   006        Ведение    Проведение стандартных и  В те-  Минис-
гидроме-   дополнительных гидроме-   чение  терство
теорологи- теорологических наблюде-  года   охраны
ческого    ний на 244 метеостанциях,        окружаю-
монито-    23 метеопостах, 9 агроме-        щей
ринга      теорологических постах, 8        среды
аэрологических станциях,         Респуб-
5 пунктах озонометричес-         лики
ких наблюдений, 14 пунк-         Казах-
тах актинометрических            стан
наблюдений, 7 пунктов
теплобалансовых наблюде-
ний, 206 гидропостах, 16
снегомаршрутах, 2 снего-
лавинных станциях для
получения гидрометеороло-
гической информации;
- сбор и обработка инфор-
мации;
- разработка и составле-
ние краткосрочных, долго-
срочных метеорологических,
гидрологических и агроме-
теорологических прогнозов;
- штормовые предупреждения
об угрозе и факте возник-
новения опасных и стихий-
ных гидрометеорологических
явлений;
- климатологическая обра-
ботка материалов метеоро-
логических, гидрологичес-
ких, агрометеорологичес-
ких наблюдений;
- гидрометеорологическое
обслуживание Администра-
ции Президента, Прави-
тельства, государственных
органов;
- ремонтно-восстанови-
тельные работы гидропостов
после паводка;
- текущий ремонт произ-
водственных помещений и
оборудования на 244 метео-
станциях и 128 гидропос-
тах;
- перенос 5 метеостанций
в Павлодарской (1), Алма-
тинской (2), и Акмолинской
(2) областях;
- приобретение гидрометео-
рологических средств изме-
рений (термометры 4932 ед,
запчасти для вертушек 200
компл., рейки снегомерные
500 ед., будки психромет-
рические 100 ед., гигро-
метры 60 ед., запчасти
для барометров 60 ед.).
Приобретение основного
оборудования для техничес-
кого перевооружения гид-
рометеорологической сети:
- 1 аэрологического комп-
лекса;
- 3 радиолокационных
блока;
- 25-ти барометров;
- 20-ти анеморумбометров;
- 19-ти радиостанций с
пакетным контролером;
- 5-ти автоматических
метеостанций;
- 2-х морских автомати-
ческих станций;
- 80-ти влагомеров для
агрометпунктов.
- 20-ти автоматических
рабочих мест - метеоро-
лога.
- 1 кустовой радиостан-
ции.
Создание постов и пунктов
гидрометеорологической
сети:
- 1 аэрологической стан-
ции;
- 4 метеорологических
станций;
- 20 гидрологических
постов.
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының аумағындағы табиғи ортаның жай-күйiне жүйелiк бақылауларды жүргiзу, республиканың экономика салаларына және халыққа гидрометеорологиялық қызмет көрсетуді жүзеге асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: бақылауларды жүргiзу, гидрометеорологиялық деректердi жинау, талдау және қорытындылау, ауа райы болжамын жасау, гидрометеорологиялық қызмет көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Гидрометео.  244 метеостанция.   Жыл    Қазақстан
рологиялық   дағы, 23 метеобе.   бойы   Республикасы.
мониторинг   кеттердегі, 9              ның Қоршаған
жүргізу      агрометеорология.          ортаны қорғау
лық бекеттердегі,          министрлігі
8 аэрологиялық
станциялардағы, 5
озонометрикалық
бақылау пункттерiн.
дегі, 14 актино.
метрикалық бақылау
пункттердегi, 7
жылу баланстық
бақылау пункттерiн.
дегі, 206 гидро.
бекеттердегi, 16
қар маршруттарында,
гидрометеорология.
лық ақпаратты aлу
алуға арналған 2
қар көшкiнi
станцияларындағы
стандарттық және
қосымша гидромете.
орологиялық
бақылауларды
жүргізу;
- ақпарат жинау
және өңдеу;
- қысқа мерзiмдi,
ұзақ мерзiмдi
метеорологиялық,
гидрологиялық және
агрометеорологиялық
болжамдарды әзiрлеу
және жасау;
- қауiптi және
стихиялық гидроме.
теорологиялық
құбылыстардың
қатерi мен туындау
фактiсi туралы
дауылдың алдын алу;
- метеорологиялық,
гидрологиялық,
агрометеорологиялық
бақылаулардың
материалдарын
климатологиялық
өңдеу;
- Президент әкiмшi.
лiгiне, Үкiметке,
мемлекеттiк орган.
дарға гидрометео.
рологиялық қызмет
көрсету;
- су басудан
кейiнгi жөндеу-қал.
пына келтiру
жұмыстары;
- 244 метеостанция.
лардағы және 128
гидробекеттердегі
өндiрiстiк үй-жай
мен жабдықты
ағымдағы жөндеу;
- Павлодар (1),
Алматы (2) және
Ақмола (2) облыста.
рындағы 5 метеостан.
цияларды көшiру;
- өлшеудiң гидро.
метеорологиялық
құралдарын сатып
алу (термометрлер
4932 бiрлiк,
вертушкалар үшiн
қосалқы бөлшектер
200 дана, қар
өлшейтiн рейкалар
500 бiрлiк, психо.
метрикалық будкалар
100 бiрлiк, гигро.
метрлер 60 бiрлiк,
барометрлер үшін
қосалқы бөлшектер
60 бiрлiк).
Гидрометеорология.
лық желiнi техника.
лық қайта жарақтан.
дыру үшiн:
- 1 аэрологикалық
кешендi;
- 3 радиолокация.
лық блогын;
- 25 барометрдi;
- 20 анеморумбомет.
рiн;
- 19 пакеттiк
бақылаумен радио.
станцияларды;
- 5 автоматты
метеостанцияларды;
- 2 теңiз автоматты
станцияларын;
- агрометпунктер
үшiн 80 ылғал
өлшеуiштi - негiзгі
жабдықты;
- 20 автоматты жұмыс
орындарын - метеоро.
логты;
- 1 кусттық радио.
станцияны сатып алу.
Гидрометеорология.
лық желiнiң мынадай
бекеттерi мен
пункттерiн құру:
- 1 аэрологиялық
станция;
- 4 метеорология.
лық станция;
- 20 гидрологиялық
бекет.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выпуск ежедневного метеорологического бюллетеня по территории Казахстана в количестве 254 штук, представляемый 10-ти государственным органам; выпуск ежемесячного метеорологического бюллетеня погоды по территории Казахстана в количестве 12 штук, представляемый 4-м государственным органам; составление прогноза погоды на 2 и 3 суток по 14 областям в количестве 5110 штук, представляемого 10-ти государственным органам; составление прогноза погоды на неделю по 14 областям в количестве 728, представляемого 10-ти государственным органам; штормовые предупреждения о возможности возникновения опасных и стихийных гидрометеорологических явлений по областям и административным центрам Казахстана в случае угрозы или факта возникновения, представляемые 26-ти государственным органам; выпуск ежедневного гидрологического бюллетня в количестве 254 штук, представляемый 3-м государственным органам; создание новых постов и пунктов гидрометеорологической сети.
Приложение 306
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
234 Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 007
"Создание и развитие информационной системы охраны
окружающей среды" на 2004 год
1. Стоимость: 41048 тысяч тенге (сорок один миллион сорок восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 23 октября 2000 года "О ратификации Орхуской конвенции о доступе к информации общественности в процессе принятия решений и доступе к правосудию по вопросам, касающимся окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Указ Президента Республики Казахстан от 9 декабря 1997 года N 3787 "О формировании единого информационного пространства"; Концепция экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 885 "Об утверждении Правил организации и ведения Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2002 года N 1173 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан; План мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903; Индикативный план социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 10 мемлекеттiк органдарға берiлетiн 254 данадағы Қазақстанның аумағы бойынша күн сайынғы метеорологиялық бюллетендi шығару; 4 мемлекеттiк органдарға берiлетiн 12 данадағы Қазақстанның аумағы бойынша ай сайынғы метеорологиялық бюллетендi шығару; 10 мемлекеттiк органдарға берiлетiн 5110 данадағы 14 облыс бойынша 2 және 3 тәулiкке арналған ауа райы болжамын жасау; 10 мемлекеттiк органдарға берiлетiн 7288 данадағы 14 облыс бойынша бiр аптаға ауа райы болжамын жасау; 26 мемлекеттiк органдарға берiлетiн қатер немесе туындау фактiсi жағдайындағы Қазақстанның облыстары мен әкiмшiлiк орталықтары бойынша қауiптi және стихиялық гидрометеорологиялық құбылыстардың туындау мүмкiндiгi туралы дауылдың алдын алу; 3 мемлекеттiк органға берiлетiн 254 данадағы күн сайынғы гидрологиялық бюллетенді шығару; жаңа бекеттер мен гидрометрологиялық желі пункттерін құру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
306-қосымша
234 - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық жүйесiн
құру және дамыту"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 41048 мың теңге (қырық бiр миллион қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шілдедегі  Заңы ; "Ақпаратқа кiру, шешiмдердi қабылдау процесiне жұртшылықтың қатысуы және қоршаған ортаға қатысты мәселелер бойынша сот әділдігiне қол жеткiзу туралы конвенцияны бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 23 қазандағы  Заңы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында біртұтас ақпараттық кеңістікті қалыптастыру туралы" 1997 жылғы 9 желтоқсандағы N 3787  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығымен бекiтілген Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауiпсiздiгі тұжырымдамасы; "Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингінің бірыңғай мемлекеттік жүйесін ұйымдастыру мен жүргізудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 885  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 6 қарашадағы N 1173  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2004-2006 жылдарға арналған әлеуметтік-экономикалық дамуының индикативтік жоспары; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение комплексной информатизации, направленной на достижение современного уровня информатизации системы охраны окружающей среды, а также обеспечение своевременной модернизации и оснащение средствами вычислительного, коммуникационного, сетевого оборудования и организационной техники, системного программного обеспечения, интегрирование информационных систем и обеспечение защиты информации.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и создание информационной системы охраны окружающей среды; развитие информационной системы "Государственные кадастры природных ресурсов"; создание базы данных (информационных ресурсов) общего пользования, закуп лицензионного системного программного обеспечения, а также приобретение вычислительной техники, принтеров, сканеров для работы информационной системы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   007        Создание и
развитие
информа-
ционной
системы
охраны
окружающей
среды
2         005  Реализация Приобретение и монтаж     В те-  Минис-
проекта за оборудования: 90 рабочих  чение  терство
счет внут- станций пользователей; 40 года   охраны
ренних     принтеров; 2 сканера; 4          окружаю-
источников модема; 1 источника бес-         щей
перебойного питания и            среды
сопутствующих к ним сис-         Респуб-
темных программных про-          лики
дуктов и услуг.                  Казах-
Разработка 2 подсистем           стан
информационной системы
охраны окружающей среды.
3         006  Реализация Приобретение и монтаж     В те-  Минис-
гранта за  оборудования, в том       чение  терство
счет внут- числе:                    года   охраны
ренних     - рабочие станции для            окружаю-
источников пользователей, включая           щей
программное обеспечение;         среды
- многофункциональные            Респуб-
принтеры;                       лики
- факсимильный аппарат.          Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаны қорғау жүйесiн ақпараттандырудың қазiргi заманғы деңгейіне қол жеткізуге бағытталған кешенді ақпараттандыруды жүргізу, сондай-ақ қазiргi заманғы жаңғыртуды қамтамасыз ету және есептеу, коммуникациялық, желiлiк жабдық әрi ұйымдастырушылық техникасын, желiлiк бағдарламалық қамтамасыз ету құралдарымен жарақтандыру, ақпараттық жүйелердi тұтастандыру және ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық жүйесiн әзiрлеу және құру; "Табиғи ресурстардың мемлекеттік кадастрлары" ақпараттық жүйесiн дамыту; жалпы пайдаланудағы дерекқорды (ақпараттық ресурстарды) құру, лицензиялық желiлiк бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi ақпараттық жүйесiнiң жұмысы үшiн есептеу техникасын, принтерлердi, сканерлердi сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   007       Қоршаған
ортаны қор.
ғаудың ақпа.
раттық
жүйесiн құру
және
дамыту
2        005  Iшкi         90 жұмыс станция.   Жыл    Қазақстан
көздер       ларын; 40 принтер.  бойы   Республикасы.
есебiнен     дi; 2 сканердi; 4          ның  Қоршаған
жобаны       модемдi; 1 үздiксiз        ортаны қорғау
iске асыру   қоректендiру көзiн         министрлігі
және оларға ілеспе
бағдарламалық өнiм.
дер мен қызмет
көрсетулердi сатып
алу және жабдықты
монтаждау. Қоршаған
ортаны қорғау
ақпараттық жүйесi.
нiң 2 кiшi жүйесiн
әзiрлеу.
3        006  Iшкi көздер. Жабдықты, оның      Жыл    Қазақстан
дiң есебi.   iшінде:             бойы   Республикасы.
нен грантты  - бағдарламалық            ның Қоршаған
iске асыру   қамтамасыз етудi           ортаны қорғау
қоса, пайдаланушы.         министрлігі
лар үшiн жұмыс
станцияларын;
- көп функциональды
принтерлердi;
- факсимильдiк
аппаратты сатып алу
және монтаждау.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение современного уровня информатизации системы охраны окружающей среды на базе новых технологических решений и инструментальных средств, а также обеспечение эффективного управления и мониторинга охраны окружающей среды, оперативность сбора и обработки информации об экологических нарушениях.
Приложение 307
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
234 Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 008
"Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды"
на 2004 год
1. Стоимость: 522399 тысяч тенге (пятьсот двадцать два миллиона триста девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: гл. 1 5__ 7__ 8__ 10_ 15_ 23_ Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; ст. 4 9__ 12_ 48_ 81_ Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 "Об особо охраняемых природных территориях"; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; ст. 1 21 Закона Республики Казахстан от 26 июня 1998 года "О национальной безопасности Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 11 марта 2002 года "Об охране атмосферного воздуха"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 июня 1995 года "О нефти"; Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года "О создании специальной экономической зоны "Морпорт Актау"; Указ Президента Республики Казахстан от 15 августа 2003 года "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Концепция экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 105 "Об утверждении положения о порядке проведения нефтяных операций на море и внутренних водоемах Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 885 "Об утверждении Правил организации и ведения Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1121 "О мерах по поддержке и развитию Аральского региона"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2003 года N 712-1 "Об утверждении Плана мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; План реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 18 ноября 1999 года по экологии и природопользованию на территории комплекса "Байконур" в условиях его аренды.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жаңа технологиялық шешiмдер мен инструментальдық құралдардың базасында қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттандыру жүйесiнiң қазiргi заманғы деңгейiн қамтамасыз ету, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғауды тиiмдi басқару мен мониторингiн қамтамасыз ету, экологиялық заң бұзушылықтар туралы ақпаратты жинаудың және өңдеудiң жеделдiгі.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
307-қосымша
234 - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қоршаған ортаның жай-күйiне бақылау жүргiзу"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 522399 мың теңге (бec жүз жиырма екі миллион үш жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шiлдедегі Су кодексі  1 ,   5 ,   7 ,   8 ,   10,   15,   23-тараулар ; "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi Заңы  4 ,   9 ,   12,   48,   81-баптар ; "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 26 маусымдағы  Заңы ; "Атмосфералық ауаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 наурыздағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Мұнай туралы" 1995 жылғы 28 маусымдағы  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 2002 жылғы 26 сәуірдегі  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын іске асыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" 2003 жылғы 15 тамыздағы  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауіпсіздігі тұжырымдамасы; "Қазақстан Республикасының теңiздерi мен iшкi су қоймаларында мұнай операцияларын жүргiзудiң тәртібi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 105  қаулысы ; "Қазгидромет" және "Қазавиамет" мемлекеттiк кәсiпорындарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185  қаулысы ; "Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингiнiң бiрыңғай мемлекеттiк жүйесiн ұйымдастыру мен жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 маусымдағы N 885  қаулысы ; "Арал аймағын қолдау және дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1121  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған Iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 17 шiлдедегi N 712-1  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған Iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838  қаулысы ; "Байқоңыр" кешенiн жалға алу шартымен кешен аумағында экология мен табиғат пайдалану жөнiндегi Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 қарашадағы келiсiмi.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: охрана окружающей среды, предупреждение возможного отрицательного антропогенного воздействия на окружающую среду.
5. Задачи бюджетной программы: проведение экологического мониторинга, информационное обеспечение государственных органов в части состояния загрязнения основных компонентов окружающей среды и оценка эффективности природоохранных мероприятий, создание схемы эколого-демографического районирования сельских территорий Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   008        Проведение Организация и ведение     В те-  Минис-
наблюдений мониторинга.              чение  терство
за состоя- 1. Проведение экологичес- года   охраны
нием окру- кого мониторинга:                окружаю-
жающей     мониторинг загрязнения           щей
среды      атмосферного воздуха в           среды
20 населенных пунктах, на        Респуб-
52 постах наблюдений по          лики
16 показателям, монито-          Казах-
ринг атмосферных осадков         стан
на 40 метеостанциях по 10
показателям, мониторинг
загрязнения поверхностных
вод суши на 60 водных
объектах до 50 показате-
лей, мониторинг загрязне-
ния почв на 10 метеостан-
циях, ежедневные замеры
гамма-фона на 65 метео-
станциях, отбор проб
атмосферных выпаданий для
определения бетта-актив-
ности на 40 метеостанциях,
в том числе:
- мониторинг охраны окру-
жающей среды и здоровья
населения г. Кызылорды;
- мониторинг на территории
специальной экономической
зоны "Морпорт "Актау";
- мониторинг экологичес-
кого состояния участков
территории, подверженной
ракетно-космической дея-
тельности;
- комплексная оценка
поверхностных вод реки
Сырдарьи.
2. Материально-техническое
обеспечение системы мони-
торинга, в том числе
приобретение и установка:
- 5 стационарных постов
наблюдений за состоянием
атмосферного воздуха;
- 4 комплекта оборудования
для сетевой лаборатории;
- 1 портативная лаборато-
рия для анализа качества
воды;
- 1 комплект оборудования
для лаборатории;
- 1 комплект лабораторной
мебели;
газоанализаторы - 21 единиц;
- дозиметры - 21 единиц,
- 20 компьютеров с прог-
раммным обеспечением;
- 1 комплект офисной
мебели для Кызылординского
центра.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаны қорғау, қоршаған ортаға мүмкiн болатын терiс антропогендiк әсер етудiң алдын алу.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: экологиялық мониторингтi жүргiзу, қоршаған ортаның негiзгi компоненттерiн ластаудың жай-күйi бөлiгiндегi мемлекеттiк органдарды ақпараттық қамтамасыз ету және табиғат қорғау iс-шараларының тиiмдiлiгiн бағалау, Қазақстан Республикасының ауылдық аймақтарында экологиялық-демографиялық аудандастырудың кестесiн жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   008       Қоршаған     Мониторингті        Жыл    Қазақстан
ортаның      ұйымдастыру және    бойы   Республикасы.
жай-күйiне   жүргізу.                   ның Қоршаған
бақылау        1. Экологиялық           ортаны қорғау
жүргізу      мониторингті               министрлігі
жүргiзу: 20 елдi
мекендердегі, 16
көрсеткiш бойынша
52 бақылау бекет.
терiнде атмосфера.
лық ауаның ластану.
ына мониторинг
жүргізу, 10 көрсет.
кiш бойынша 40
метеостанциядағы
атмосфералық жауын-
шашынның мониторин.
гi, 50 көрсеткiшке
дейiн 60 су объекті.
лерiнде құрлықтың
жер үстi суларының
мониторингiн
жүргізу, 10 метео.
станцияда топырақ.
тың ластануының
мониторингі, 65
метеостанциядағы
гамма-фонның күн
сайынғы өлшеулерi,
40 метеостанциядағы
бетта белсенділiктi
айқындау үшiн
атмосфералық түсу.
лердiң сынамаларын
сұрыптау, оның
iшiнде:
- Қызылорда қаласы.
ның қоршаған
ортасын қорғау және
халықтың денсаулы.
ғының мониторингi;
- "Ақтау" теңiз
порты" арнаулы
экономикалық
аймағының аумағына
мониторинг жүргізу;
- зымыран-ғарыш
қызметiне ұшыраған
аумақтар учаскеле.
рiнiң экологиялық
жай-күйiне
мониторинг жүргiзу;
- Сырдария өзенiнiң
су үсті көздерiн
кешендi бағалау.
2. Мониторинг жүйе.
сiн материалдық-
техникалық қамтама.
сыз ету, оның
iшiнде:
- атмосфералық
ауаның жай-күйiн
бақылаудың 5
станционарлық
бекеттерiн;
- желілік зертхана
үшiн жабдықтың 4
кешенiн;
- судың сапасының
анализі үшін 1
портативтік
зертхананы;
- зертхана үшiн
жабдықтың 1 кешенiн;
- зертханалық жиhаз.
дың 1 кешенiн;
- 21 бiрлiктегі
газанализаторларын;
- 21 бiрлiктегi
дозиметрлердi;
- бағдарламалық
қамтамасыз етумен
20 компьютердi;
- Қызылордалық
орталық үшiн офис.
тiк жиhаздың 1
кешенiн сатып алу
және орнату.

3. Приобретение строитель-
ных материалов для обуст-
ройства Кызылординского
центра (дверные блоки,
окна, санузел фурнитура,
плиточный пол и т.д.).
4. Приобретение оборудо-
вания для мониторинга
экологического состояния
участков территорий, под-
верженной ракетно-косми-
ческой деятельности, в
том числе:
- 1 спектрометр;
- 1 радиохимический
спектрометр
5. Мероприятия по органи-
зации мониторинга и
информационной системы
для оценки и прогноза
состояния окружающей
среды казахстанской части
Каспийского моря, в том
числе:
- проведение наблюдений
за состоянием окружающей
среды: мониторинг загряз-
нения атмосферного возду-
ха 43920 проб, атмосфер-
ных осадков 60 проб, заг-
рязнения поверхностных
водотоков 120 проб, заг-
рязнения морских вод 324
пробы, загрязнения почв
42 пробы, загрязнения
донных отложений 86 проб,
радиационный мониторинг
2525 проб;
- организация региональ-
ной морской лаборатории
в г. Атырау;
- открытие: 5 морских
станций; 6 прибрежных
станций; 5 прибрежных
постов;
- модернизация: 6 приб-
режных станций; 8 приб-
режных постов; 4 устье-
вых постов;
- организация 2 АИС;
- организация центра
коммутации и связи;
- приобретение 2 морских
катеров.
6. Мероприятия по эколого-
демографическому обследо-
ванию сельских территорий
с целью создания экологи-
ческих паспортов админист-
ративных районов Кызылор-
динской и Алматинской
областей, в том числе:
- разработка основных
положений и принципов
создания схемы эколого-
демографического райони-
рования сельских террито-
рий Республики Казахстан
с учетом жизнеспособности
сельского населения;
- выявление основных
ландшафтно-экологических
и социально-экономических
факторов, определяющих
уровень жизнеспособности
сельского населения;
- анализ и оценка эколого-
демографических процессов
районов проживания;
- анализ и оценка заболе-
ваемости сельского насе-
ления по ландшафтно-эко-
логическим районам;
- выявление депрессивных
очагов эколого-демографи-
ческого напряжения на
основе определения степени
антропогенной нарушенности
ландшафтов и социально-
экономических условий.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: получение системы показателей, характеризующих состояние окружающей среды; ежемесячный, ежеквартальный и годовой выпуск бюллетеней о состоянии окружающей среды; информационно-техническое сопровождение базы данных мониторинга; установка и оборудование 5 стационарных постов наблюдений за состоянием атмосферного воздуха в городах Кокшетау, Кызылорда, Талдыкорган (2) и Алматы, организация сетевых лабораторий в городах Кокшетау, Кызылорда, Талдыкорган и Аксай, модернизация аналитического оборудования химико-аналитической сети государственного экологического мониторинга; оснащение Центра мониторинга окружающей среды и здоровья населения города Кызылорды для обеспечения работ и получения системы показателей, характеризующих состояние окружающей среды и здоровье населения; обеспечение информацией о состоянии окружающей среды казахстанской части Каспийского моря для снижения влияния на природную систему Каспия и создания основы для реализации природоохранных мероприятий; отчеты по оценке современного состояния загрязнения воздушного бассейна городов Казахстана и комплексной оценки качества поверхностных вод реки Сырдарья; организация и функционирование системы экологического мониторинга космодрома "Байконур" и районов падения отделяющих частей ракет-носителей, комплексная экологическая оценка экологического состояния территорий, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности; определение уровня жизнеспособности сельского населения, выявление депресивных очагов эколого-демографического напряжения на основе определения степени антропогенной нарушенности ландшафтов.
Приложение 308
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
234 Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы 009
"Целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на охрану окружающей
среды" на 2004 год

3. Қызылордалық
орталықты жайғас.
тыру үшiн құрылыс
материалдарын сатып
алу (есiк блоктары,
терезелер, санжелi,
фурнитура, плиталық
еден және т.б.).
4. Зымыран-ғарыш
қызметiне ұшыраған
аймақтар учаскеле.
рiнiң экологиялық
жай-күйiнiң монито.
рингi үшiн жабдықты,
оның iшiнде:
- 1 спектрометрдi;
- 1 радиохимиялық
спектрометрдi
сатып алу.
5. Каспий
теңiзiнiң қазақстан.
дық бөлiгіндегi
қоршаған ортаның
жай-күйiн бағалау
және болжау үшiн
мониторингті және
ақпараттық жүйенi
ұйымдастыру жөнiн.
дегi iс-шаралар,
оның iшiнде:
- қоршаған ортаның
жай-күйiне бақылау
жүргiзу: 43920
сынамалардың атмос.
фералық ауаның
ластануына, 60
сынамадағы атмос.
фералық жауын-
шашынға, 120
сынамадағы жер
үсті ағын суының
ластануына, 324
сынамадағы теңiз
суларының ластануы.
на, 42 сынамадағы
топырақтың ластану.
ына, 86 сынамадағы
дондық қабаттардың
ластануына мони.
торинг жүргiзу,
2525 сынамадағы
радиациялық
мониторинг;
- Атырау қаласында
аймақтық теңiз
зертханасын
ұйымдастыру;
- 5 теңiз станция.
ларын; 6 жағалау
станцияларын; 5
жағалау бекеттерiн
ашу;
- 6 жағалау
станцияларын; 8
жағалау бекеттерiн;
4 саға бекеттерiн
жаңғырту;
- 2 ААЖ ұйымдас.
тыру;
- коммутация және
байланыс орталығын
ұйымдастыру;
- 2 теңiз катерiн
сатып алу.
6. Қызылорда және
Алматы облыстарының
әкiмшiлiк ауданда.
рының экологиялық
паспорттарын құру
мақсатымен ауылдық
аймақтардың
экологиялық-демогра.
фиялық зерттеулерi
жөнiндегі iс-шара.
лар, оның iшiнде:
- ауыл халқының
өмiршеңдiгін ескере
отырып, Қазақстан
Республикасының
ауылдық аймақтарын
экологиялық-демо.
графиялық аудандас.
тыруға бөлудiң
негiзгi ережелерi
мен қағидаттарын
әзiрлеу;
- ауыл халқының
өмiршеңдігінiң
деңгейiн айқындайтын
негiзгi ландшафтық-
экологиялық және
әлеуеттік-экология.
лық факторларын
анықтау;
- мекен ету аудан.
дарының экология.
лық-демографиялық
процестерiн талдау
және бағалау;
- ландшафтық-эколо.
гиялық аудандар
бойынша ауыл
халқының ауру-сыр.
қатын талдау және
бағалау;
- ландшафтардың
антропогендiк бұзы.
лулығының және
әлеуметтiк-экономи.
калық жағдайлардың
деңгейiн айқындау
негiзiнде экология.
лық-демографиялық
шиеленiстiң тоқырау
ошақтарын анықтау.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: қоршаған ортаның жай-күйiн сипаттайтын көрсеткiштердiң жүйесiн алу; қоршаған ортаның жай-күйi туралы ай сайынғы, тоқсан сайынғы және жылдық бюллетендердi шығару; мониторингтiң дерекқорын ақпараттық-техникалық сүйемелдеу; Көкшетау, Қызылорда, Талдықорған (2) және Алматы қалаларында атмосфералық ауаның жай-күйiне бақылаулардың 5 стационарлық бекеттерiн орнату және жабдықтау, Көкшетау, Қызылорда, Талдықорған және Ақсай қалаларында желiлiк зертханаларды ұйымдастыру, мемлекеттік экологиялық мониторингтің химиялық-талдау желiсiнiң талдау жабдығын жаңғырту; жұмысты қамтамасыз ету үшiн Қызылорда қаласының қоршаған ортасы мен халықтың денсаулығының мониторингі орталығын жарақтандыру және қоршаған ортаның және халықтың денсаулығының жай-күйiн сипаттайтын көрсеткiштер жүйесiн алу; Каспий теңiзiнiң табиғи жүйесiне әсердi азайту үшiн Каспий теңiзiнiң қазақстандық бөлігінiң қоршаған ортасының жай-табиғат қорғау iс-шараларын iске асыру үшiн негiз құру жөнiндегі ақпарат алмасуды қамтамасыз ету; Қазақстан қалаларының әуе бассейнiнiң ластануының қазiргi заманғы ластануының жай-күйiн бағалау және Сырдария өзенiнiң жер үстi суларының сапасын кешендi бағалау жөнiндегi есеп "Байқоңыр" ғарыш айлағының және зымыран тасығыштардың бөлiнетiн бөлiктерiнiң құлау аудандарының экологиялық мониторинг жүйесiн ұйымдастыру және қызмет етуi, зымыран-ғарыш қызметiнiң әсерiне ұшыраған аумақтардың экологиялық жай-күйiн кешендi экологиялық бағалау; ауыл халқының өмiршеңдiгiнiң деңгейiн айқындау, ландшафтардың антропогендiк бұзылу деңгейiн айқындау негiзiнде экологиялық-демографиялық шиеленiстiң тоқырау ошақтарын айқындау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
308-қосымша
234 - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қоршаған ортаны қорғау үшiн облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін мақсатты инвестициялық трансферттер"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 858890 тысяч тенге (восемьсот пятьдесят восемь миллионов восемьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Концепция экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 января 1994 года N 7 "О мерах по улучшению экологической и санитарно-гигиенической обстановки в Павлодарском промышленном регионе (производственное объединение "Химпром"); Индикативный план социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 года, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год"; Соглашение между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Казахстан от 27 августа 1992 года "О совместном использовании и охране трансграничных водных объектов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оздоровление окружающей среды и уменьшение отрицательного антропогенного воздействия.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых инвестиционных трансфертов для ликвидации очага ртутного загрязнения и предотвращения выноса ртути через подземные воды, обеспечения биологической очистки сточных вод и снижения загрязнения бассейна реки Иртыш сточными водами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   009        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
инвести-   инвестиционных трансфер-  чение  терство
ционные    тов областным бюджетам и  года   охраны
трансферты бюджетам городов Астана          окружаю-
областным  и Алматы на охрану ок-           щей
бюджетам,  ружающей среды для реа-          среды
бюджетам   лизации инвестиционных           Респуб-
городов    проектов по перечню и в          лики
Астаны и   пределах сумм, согласно          Казах-
Алматы на  приложению 2 постановле-         стан
охрану     ния Правительства Респуб-
окружающей лики Казахстан от 12
среды      декабря 2003 года N 1260
"О реализации Закона
Республики Казахстан "О
республиканском бюджете
на 2004 год".
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 858890 мың теңге (сегiз жүз елу сегiз миллион сегіз жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылы 3 желтоқсанда N 1241  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауіпсіздігі тұжырымдамасы; "Павлодар өнеркәсiптік аймағында ("Химпром" өндiрiстiк бiрлестігі) экологиялық және санитарлық-гигиеналық жағдайды жақсарту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 4 қаңтардағы N 7 қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегі N 926  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2004-2006 жылдарға арналған индикативтік жоспары; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы  қаулысы ; "Трансшекаралық су объектілерін бірлесе пайдалану және қорғау туралы" Ресей Федерациясының Yкіметi мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арасындағы 1992 жылғы 27 тамыздағы келiсiм.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаны сауықтыру және терiс антропогендiк әсер етудi азайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сынап ластануының ошағын жою және жер асты сулары арқылы сынаптың ағып кетуiнiң алдын алу үшiн мақсатты инвестициялық трансферттердi аудару, ағынды суларды биологиялық тазартуды қамтамасыз ету және ағынды сулармен Ертiс өзенiнiң бассейнiнiң ластануын азайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   009       Қоршаған     "2004 жылға арнал.  Жыл    Қазақстан
ортаны       ған республикалық   бойы   Республикасы.
қорғау үшiн  бюджет туралы"             ның Қоршаған
облыстық     Қазақстан                  ортаны қорғау
бюджеттерге, Республикасының            министрлігі
Астана және  заңын iске асыру
Алматы қала. туралы" Қазақстан
ларының      Республикасы
бюджеттерiне Yкiметiнiң 2003
берiлетін    жылғы 12 желтоқ.
мақсатты     сандағы N 1260
инвестиция.  қаулысының
лық транс.   2-қосымшасына
ферттер      сәйкес тiзбе
бойынша және сома
шегінде инвестиция.
лық жобаларды iске
асыру үшiн қоршаған
ортаны қорғауға
облыстық бюджеттер.
ге және Астана мен
Алматы қалаларының
бюджеттерiне
мақсатты инвестиция.
лық трансферттердi
аудару.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение демеркуризационных работ на ОАО "Павлодарский химический завод"; завершение строительства и ввод в эксплуатацию сооружения биологической очистки сточных вод в городе Семипалатинске.
Примечание:*) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством в порядке проектно-сметной документацией (с указанием номера и даты утверждения), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: "Павлодар химия зауыты" ААҚ-да демеркуризация жұмыстарын аяқтау; Семей қаласындағы ағынды суларды биологиялық тазарту құрылғысын салуды аяқтау және пайдалануға беру.
Ескерту: *) "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260  қаулысына 2-қосымшаға сәйкес инвестициялық жобалардың тiзбесi, сондай-ақ заңнамамен белгiленген тәртiппен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамасына (бекiтудiң нөмiрi мен күнiн көрсете отырып) сәйкес iс-шаралар, трансферттердi игеру шеңберiндегі күтiлетін нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарында көрсетіледi.