Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2002 года N 138
<*>
Сноска. Наименование постановления с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1-29.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 апреля 2002 г. N 138a; постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 052
"Проведение рекламно-информационной работы
по привлечению инвестиций"
на 2002 год
1. Стоимость: 20000 тысяч тенге (двадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2002 года N 996 "Вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: увеличение притока прямых иностранных инвестиций в экономику Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: ознакомление мирового инвестиционного сообщества с инвестиционными возможностями Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 30 қаңтар N 138
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-29-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекітілсін. <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.23. N 138a
қаулысымен .
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.29. N 138b
қаулысымен .
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ескерту. 1-26-қосымшалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.12.29. N 138b қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
052 "Инвестиция тарту жөнiнде жарнама-ақпараттық
жұмыстар жүргiзу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 20000 мың теңге (жиырма миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 28 тамыздағы N 996 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған Iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Қазақстан Республикасының экономикасына тiкелей шетел инвестициялар ағымын ұлғайту.
5. Бюджет бағдарламасының мiндетi: Әлемдiк инвестициялық қауымдастыққа Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкiндiктерiн таныстыру.
6. Бюджет бaғдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды iске!Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !   асыру жөнiндегi  !асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!    ды) iс-шаралар  !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------

1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   052        Проведение    1. Изготовление     2002  Министерство
рекламно-        рекламно-        год   индустрии
информацион-     информационной         и торговли
ной работы       продукции:             Республики
по привлече-   - издание                Казахстан
нию инвести-     "Investor's
ций              Guide" до 800
штук;
- сборник зако-
нодательных и
нормативных
актов - до 800
штук;
- брошюра
"Инвестицион-
ные возможнос-
ти регионов
Казахстана"
на английском
языке - до
800 штук;
- буклет
"Приоритетные
сектора эконо-
мики Казахстана"-
до 800 штук;
- CD "Invest in
Kazakhstan" на
английском языке-
до 800 штук;
- дискета с
базой данных
инвестиционных
проектов до 800
штук;
- "Папка-кейс"-
до 800 штук;
- создание
видеопродукции-
тираж до 300
экземпляров;
- техническое
обеспечение
Веб-сайта;
- размещение
информации в
СМИ.
2. Проведение
маркетинговых
исследований
в рамках прово-
димых мероприя-
тий.
3. Проведение
заседаний Совета
иностранных ин-
весторов при
Президенте
Республики
Казахстан - до
28 заседаний.
-------------------------------------------------------------------
7. 0жидаемые результаты выполнения бюджетной программы: прирост иностранных и отечественных инвестиций в развитие экономики страны, интегрирование Казахстана в мировые экономические процессы, формирование благоприятного имиджа страны.
Приложение 2 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 2 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2002 год
1. Стоимость: 20000 тысяч тенге (двадцать миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы (подпрограммы): статья 6 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", статья 6 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О сертификации", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2001 года N 590 "О Республиканской программе "Качество" на 2001-2005 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".

1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  052         Инвестиция    1. жарнамалық-ақпа.  2002  Қазақстан
тарту жөнiнде раттық өнiмдер       жыл   Республика.
жарнама-      дайындау: "Inves.          сының
ақпараттық    tor's Guide" басылы.       Индустрия
жұмыстар      мы-800 данаға дейiн        және сауда
жүргізу       - "Қазақстан аумақ.        министрлiгi
тарының инвестиция.
лық мүмкiндiктері"
брошюрасы ағылшын
тiлiнде - 800 данаға
дейiн;
- "Қазақстан эконо.
микасының басым
секторлары" буклетi
- 800 данаға дейін;
- СD "Іnvest іn
Kazakhstan" буклетi
ағылшын тiлiнде -
800 данаға дейін;
инвестициялық жобалар
деректер қоры бар
дискеттер - 800
данаға дейiн;
- "Папка-кейс" - 800
данаға дейiн;
- бейне өнiмдер
жасау - тиражы 300
данаға дейiн;
- Веб-сайтты
техникалық қамтамасыз
ету;
- БAҚ-қа ақпараттар
орналастыру.
2. Жүргiзiлетін
iс-шаралар шеңберiнде
маркетингтiк зерттеулер
жүргiзу.
3. Қазақстан Респуб.
ликасы Президентi
жанындағы шетел
инвесторлары Кеңесiнiң
мәжiлiстерiн өткiзу -
28 мәжiлiске дейiн
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ел экономикасының дамуына шетелдiк және отандық инвестициялар өсiмi, Қазақстанның әлемдiк экономикалық процеске ықпалдасуы, елдiң қолайлы имиджiнiң қалыптасуы.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
010 "Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 20000 мың теңге (жиырма миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының (кiшi бағдарламаның) нормативтiк құқықтық негізi: "Стандарттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы және "Сертификаттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы, "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған іс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы; "2001-2005 жылдарға арналған Республикалық "Сапа" бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 2 мамырдағы N 590 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы (подпрограммы): средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы (подпрограммы): подготовка квалифицированных экспертов-аудиторов международного уровня, в области аккредитации и менеджмента качества.
5. Задачи бюджетной программы (подпрограммы): обучение специалистов на звание экспертов-аудиторов международного уровня за рубежом; регистрация обученных специалистов в Международных реестрах экспертов-аудиторов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы (подпрограммы):
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   010        "Повышение                              Министерство
квалификации                            индустрии и
и переподго-                            торговли
товка кадров"                           Республики
Казахстан
030  "Обучение      Публикование      В те-
специалистов   объявления о      чение
на звание      проведении        2002
экспертов-     конкурса по       года
аудиторов      выбору потенциаль-
международного ных поставщиков
уровня"        и результатах
конкурса.
Финансирование
обучения специа-
листов на звание
экспертов-ауди-
торов в между-
народной органи-
зации - не менее
3 человек
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы (подпрограммы): регистрация обученных специалистов в Международных реестрах экспертов-аудиторов; признание Казахстана в Международных организациях в качестве полноправного члена.
Приложение 3 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 3 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 048
"Программа развития машиностроительного комплекса"
на 2002 год
1. Стоимость: 5344 тысячи тенге (пять миллионов триста сорок четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2000 года N 1347 "Об утверждении Программы развития машиностроительного комплекса Республики Казахстан на 2000-2003 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".

3. Бюджет бағдарламасын (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының (кiшi бағдарламаның) мақсаты: сапаны тiркеу және менеджментi саласында халықаралық деңгейдегi бiлiктi сарапшы-аудиторлар даярлау.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: шетелдерде мамандарды халықаралық деңгейдегi сарапшы-аудиторлар етiп оқыту; сарапшы аудиторлардың Халықаралық тiзiлiмiнде сарапшы-аудиторларды тiркеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаларды) iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды iске!Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !   асыру жөнiндегi  !асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!    ды) iс-шаралар  !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  010         "Кадрлардың                              Қазақстан
біліктілігін                             Республика.
арттыру және                             сының
қайта даярлау"                           Индустрия
және сауда
030   "Халықаралық   Мамандарды халықара. 2002 министрлігі
деңгейде       лық ұйымдарда сарап. жыл
аудиторлар     шы-аудитор атағына   ішінде
сарапшылары    оқытуды қаржыландыру
атағына маман.  - кемі 3 адам
дарды оқыту"   әлеуетті жеткізуші.
лерді іріктеу және
конкурстың нәтижеле.
рі бойынша конкурсты
өткізу туралы бұқа.
ралық ақпарат құрал.
дарына хабарлауды
жариялау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын (кіші бағдарлама) орындаудың күтілетін нәтижелері: оқытылған сарапшы аудиторларының Халықаралық тізілімінде тіркеу: Қазақстанды толық құқылы мүше ретінде Халықаралық ұйымдарда тану.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған 048 "Машина жасау құрылысын дамытудың
бағдарламасы" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5344 мың теңге (бec миллион үш жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негізi: "2000-2003 жылдарға арналған машина жасау кешенiн дамытудың Бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2000 жылғы 5 қыркүйектегi N 1347 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерістер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазанындағы N 1128 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: стабилизация и развитие машиностроительного комплекса Республики Казахстан, расширение внутреннего производства и выпуск конкурентоспособной продукции производственно-технического назначения, обеспечение экономики страны необходимыми машинами, оборудованием и запасными частями, импортозамещение и повышение экспортных возможностей.
5. Задачи бюджетной программы: разработка концепции и программы развития производства оборудования для горно-металлургического комплекса, а также концепции и программы развития транспортного машиностроения, выработка механизмов реализации программ развития производства оборудования для горно-металлургического комплекса и транспортного машиностроения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   048        Программа      Разработка двух    2002  Министерство
развития       отраслевых прог-   год   индустрии и
машинострои-   рамм и двух конп-        торговли
тельного       ций: концепции и         Республики
комплекса.     программы развития       Казахстан
производства для
горно-металлурги-
ческого комплекса,
концепции и прог-
раммы развития
транспортного
машиностроения.
Разработка первого
этапа Концепции
развития машино-
строительного
комплекса до 2030
года.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка двух отраслевых программ и концепций, разработка первого этапа Концепции машиностроительного комплекса до 2030 года.
Приложение 4 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 4 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Прикладные научные исследования в области
строительства" на 2002 год

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландырудың көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Қазақстан Республикасының машина жасау кешенiн тұрақтандыру және дамыту, өндiрiстiк-техникалық мәндегі бәсекеге жарамды өнiмдердiң iшкi рыногын және шығарылуын кеңейту, елдiң экономикасын қажеттi машиналармен, жабдықтармен, қосалқы бөлшектермен, экспорттық мүмкiндiктердi импорттық алмастыру және көтеру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: тау-кен металлургия кешенi үшiн өндiрiс жабдықтарын дамытудың концепциясы мен бағдарламасын әзiрлеу, сондай-ақ көлiктiк машина жасау құрылысын дамытудың концепциясы мен бағдарламасын тау-кен металлургия кешенi мен көлiктiк машина жасау құрылысы үшiн өндiрістiк жабдықтарды дамыту бағдарламаларын iске асырудың механизмдерiн жасау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N!Бағдар.!Кiшi   !Бағдарламаның атауы!Бағдарламаны!Іске   !Жауапты
!ламаның!бағдар.! (кiшi бағдарлама) !iске асыру  !асыру  !орындау.
!коды   !ламаның!                   !жөнiндегі   !мерзімі!шылар
!       !коды   !                   !iс-шара     !       !
------------------------------------------------------------------
1   048           Машина жасау        Екi салалық   2002  Индустрия
кешенiн дамытудың   бағдарлама.   жыл   және сауда
Бағдарламасы        ларды және          министр.
екi тұжырым.        лігі
даманы әзiр.
леу: Көлiктiк
машина жасау
кешенi үшiн
тұжырымдамасы
және дамыту
бағдарламасын,
көлiктiк
машина жасау
кешенi үшiн
концепция мен
бағдарламаны
әзiрлеу; 2030
жылға дейiнгі
машина жасауды
дамытудың
Концепциясының
бiрiнші кезеңiн
әзiрлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 2030 жылға дейiнгі машина жасау құрылысы кешенi Концепциясының бiрiншi кезеңiн әзiрлеу, екi салалық бағдарламалар мен концепцияларды әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
031 "Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОPTЫ

1. Стоимость: 12713 тысяч тенге (двенадцать миллионов семьсот тринадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 28 и 29 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", статьи 15, 18 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера", статья 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2000 года N 1778 "О мерах по развитию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2000 года N 308 "О неотложных мерах по повышению сейсмостойкости зданий и сооружений в сейсмоопасных регионах республики", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация задач по снижению сейсмического риска и ущерба от возможных разрушительных землетрясений и других природных катаклизмов, геологических и техногенных явлений, а также совершенствование нормативной документации в области строительства.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и исследование новых эффективных конструктивных решений фундаментов и оснований для проектирования; разработка и исследование новых эффективных конструктивных решений по усилению и реновации жилых домов первых массовых серий застройки, с учетом продления сроков их эксплуатации и повышения сейсмостойкости; исследование и разработка новых эффективных технологий производства теплоизоляционных материалов различного назначения из местных сырьевых ресурсов для нового строительства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !рамм !             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   031        Прикладные    Планируется в 2002  В те- Министерство
научные ис-   году по 11 темам    чение индустрии
следования в  провести научно-    года  и торговли
области стро- исследовательские         Республики
ительства     работы в области          Казахстан
строительства
согласно тематичес-
кому плану:

1. Құны: 12713 мың теңге (он екi миллион жетi жүз он үш мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 6-бабы және "Сертификаттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 28 және 29-баптары, "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңының 15, 18-баптары, "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 3-бабы, "Қазақстан Республикасында сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiн дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 28 қарашадағы N 1778 қаулысы , "Республиканың сейсмикалық қауiптi аудандарындағы үйлер және ғимараттардың сейсмикалық төзiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 28 ақпандағы N 308 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: сейсмикалық қауiптi әрi қирату мүмкiндiгi бар жер сiлкiнiсi мен басқа да табиғи апаттың, геологиялық және техногендiк құбылыстардың залалын төмендету жөнiндегi мiндеттердi iске асыру, сондай-ақ құрылыс саласында нормативтiк құжаттамаларды жетiлдiру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: қолданбалы iргетастар мен негiздемелердiң жаңа тиiмдi шешiмдерiн әзiрлеу және зерттеу; құрылыс салуда тұрғызылған жаңа үйлердiң жаппай алғашқы серияларын нығайту мен қайта жаңарту жөнiнде жаңа тиімді шешімдер әзірлеу және зерттeу; жаңа құрылыс үшiн жергілікті шикiзат ресурстарынан әртүрлi мақсаттағы жылу өткiзбейтiн материалдар өндiрiсiнiң жаңа тиiмдi технологияларын әзiрлеу және зерттеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру жө.  !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ніндегі iс-шара     !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   031        Құрылыс       Құрылыс саласында     жыл  Қазақстан
саласындағы   тақырыптық қолдан.  ішінде Республика.
қолданбалы    балы iргетастар            сының Ин.
ғылыми        жоспарға сәйкес 2002       дустрия
зерттеулер    жылы 11 тақырып            және сауда
бойынша ғылыми-            министрлігі
зерттеу жұмыстарын
жүргiзу жоспарланып
отыр.

раздел 1 "Исследо-
вание и разработка
новых нормативно-
методических доку-
ментов и конструк-
тивных решений по
усилению и ренова-
ции жилья первых
массовых серий
застройки";
раздел 2 "Исследо-
вания реакции
зданий и сооружений
на действие сейсми-
ческих нагрузок с
учетом влияния
грунтовых условий
и подготовка пред-
ложений к нормам
по сейсмостойкому
строительству";
раздел 3 "Разра-
ботка новых норма-
тивно-технических
технологических
документов произ-
водства теплоизо-
ляционных и компо-
зиционных строи-
тельных материалов
для реновации и
повышения тепло-
технических
характеристик
существующих
зданий".
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемый результат выполнения бюджетной программы: завершение исследовательских работ в 2002 году по 8 темам и утверждение их на Научно-техническом Совете для соответствия результатов работ современным требованиям научно-технической продукции.
Приложение 5 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 5 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на республиканском уровне"
на 2002 год
1. Стоимость: 45157 тысяч тенге (сорок пять миллионов сто пятьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 28 и 29 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", статьи 15, 18 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера", статья 22 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2000 года N 1778
"О мерах по развитию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июля 1995 года N 931 "О государственном градостроительном кадастре", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".

1-бөлім. "Тұрғын
үйлердiң жаппай
алғашқы серияларын
нығайту мен қайта
жаңарту жөнiндегi
жаңа нормативтік-
әдiстемелiк құжат.
тар мен сындарлы
шешiмдердi зерттеу
және әзiрлеу";
2-бөлiм. "Топырақ
жағдайының әсерiн
ескере отырып
сейсмикалық күштiң
ықпалына үйлер мен
ғимараттардың
реакциясын зерттеу
және сейсмикалық
төзiмдi құрылыс
жөнiндегi нормаларға
ұсыныстар дайындау";
3-бөлiм. "Қазiргi
ғимараттардың жылу-
техникалық сипат.
тамаларын қайта
жаңарту және арттыру
үшiн жылу өткiзбей.
тiн әрi композиция.
лық құрылыс
материалдары
өндiрiсiнiң жаңа
нормативтiк-
техникалық
технологиялық
құжаттарын әзiрлеу"
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 2002 жылғы 8 тақырып бойынша зерттеу жұмыстарын аяқтау және ғылыми-техникалық өнiмдердiң қазiргi талаптарына жұмыс нәтижелерiн сәйкес келтіру үшiн Ғылыми-техникалық кеңесте бекiту.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
032 "Республикалық деңгейдегi жобалау-iздестiру,
конструкторлық және технологиялық жұмыстар"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 451 57 мың теңге (қырық бес миллион жүз елу жетi мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 6-бабы және "Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 28 және 29-баптары, "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңының 15, 18-баптары, "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңының 22-бабы, "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы , "Қазақстан Республикасында сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 28 қарашадағы N 1778 қаулысы , "Мемлекеттiк қала құрылысы кадастры туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1995 жылғы 6 шiлдедегi N 931 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.

3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование нормативно-технической базы строительной отрасли.
5. 3адачи бюджетной программы: разработка и переработка нормативно-технических документов в области архитектурно-градостроительной деятельности и строительного проектирования; разработка и переработка нормативно-технических документов в области строительного производства; разработка и переработка нормативно-технических документов в жилищно-коммунальном хозяйстве; разработка и переработка нормативно-технических документов в области ценообразования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   032        Проектно-    Планируется в 2002  В тече- Министер-
изыскатель-  году разработать и  ние     ство
ские, конст- переработать 115    года    индустрии
рукторские   единиц нормативно-          и торговли
и технологи- технических докумен-        Республики
ческие рабо- тов (Строительные           Казахстан
ты на респу- нормы и правила
бликанском   Республики Казах-
уровне       стан, Строительные
нормы Республики
Казахстан, Руково-
дящие документы
строительства
Республики Казах-
стан, Свод правил
Республики Казах-
стан и Стандарты
Республики Казах-
стан) в области
строительства
согласно темати-
ческому плану:
раздел 1 "Сметно-
нормативная база
Республики
Казахстан,
экономические нор-
мативы и методоло-
гия в области
строительства";
раздел 2 "Состав-
ление нормативно-
правовой докумен-
тации для регули-
рования архитек-
турно-градострои-
тельной деятель-
ности";
раздел 3 "Разра-
ботка нормативных
документов, проек-
тных предложений,
технических реше-
ний с применением
прогрессивных
материалов, инже-
нерного оборудо-
вания и техноло-
гий в жилищно-
гражданском и
промышленном
строительстве;
раздел 4 "Разра-
ботка нормативно-
технических актов
по жилищно-
коммунальному
хозяйству";
раздел 5 "Кор-
ректировка и
перевод на госу-
дарственный язык
нормативно-
технических
документов в
области
строительства".
--------------------------------------------------------------------

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: құрылыс саласындағы нормативтiк-техникалық базаны жетiлдiру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: құрылыс саласындағы нормативтiк-техникалық құжаттар әзiрлеу және оларды қайта өңдеу; құрылыс өндiрiсi саласында нормативтiк-техникалық құжаттар әзiрлеу және оларды қайта өңдеу; тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында нормативтiк-техникалық құжаттар әзiрлеу және оларды қайта өңдеу; баға белгiлеу саласында нормативтiк-техникалық құжаттар әзiрлеу және оларды қайта өңдеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру жө.  !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ніндегі iс-шара     !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   032        Республикалық Құрылыс саласында     жыл  Қазақстан
деңгейдегi    тақырыптық қолдан.  ішінде Республика.
жобалау-      балы iргетастар            сының
iздестiру,    жоспарға сәйкес            Индустрия
конструктор.  2002 жылы 115 нор.         және сауда
лық және      мативтiк-техника.          министрлігі
технологиялық лық құжаттардың
жұмыстар      (Қазақстан Респуб.
ликасының Құрылыс
нормалары және
ережелерi, Қазақ.
стан Республика.
сының Ереже жиын.
тықтары және
Қазақстан Респуб.
ликасының Стандарт.
тары) бiрлiгiн
әзiрлеу және қайта
өңдеу жоспарланып
отыр.
1-бөлiм. "Қазақстан
Республикасының
сметалық-норматив.
тiк базасы, құрылыс
саласындағы эконо.
микалық нормативтер
мен әдiстемелер";
2-бөлiм. "Сәулет
-қала құрылысы
қызметiн реттеу
үшiн нормативтiк-
техникалық құжат.
тамалар жазу;
3-бөлiм. "Прогрессивтi
материалдар,
инженерлiк
жабдықтар мен тұрғын
үй-азаматтық және
өнеркәсiптiк құрылыс
технологияларын
пайдалана отырып
нормативтiк құжаттар,
жобалық ұсыныстар,
техникалық шешiмдер
әзiрлеу";
4-бөлiм. "Тұрғын үй
-коммуналдық шаруа.
шылық жөнiндегi
нормативтiк-техникалық
кесiмдер әзiрлеу";
"Құрылыс саласындағы
нормативтiк-техникалық"
құжаттарды түзету
және мемлекеттiк тiлге
аудару.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемый результат выполнения бюджетной программы: утверждение в 2002 году на Научно-техническом Совете 97 единиц нормативно-технических документов, обеспечивающих проектные и строительно-монтажные организации необходимыми республиканскими строительными нормами и стандартами, содержащими технические требования по повышению безопасности и надежности в строительстве и эксплуатации объектов.
Приложение 6 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 6 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Приобретение международных, региональных и национальных
стандартов в области строительства"
на 2002 год
1. Стоимость: 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 28 и 29 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 1992 года N 540 "О мерах по реализации соглашений и научно-техническому сотрудничеству в рамках стран Содружества Независимых Государств" и Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации в области стандартизации, метрологии и сертификации от 18 августа 1994 года, постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 июня 1992 года "О мерах по реализации соглашений о научно-техническом сотрудничестве в рамках Содружества Независимых Государств", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление нормативной базы проектирования, строительства объектов базовых отраслей экономики, гармонизации действующих нормативов с Европейскими стандартами и нормами, а также стран Содружества Независимых Государств.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение основополагающих документов в области организаций территорий и межгосударственных норм и правил, стандартов гармонизированных с требованиями норм для проектирования и строительства объектов, представляющих взаимный интерес стран Содружества Независимых Государств, формирование базы общетехнических нормативных документов для изысканий, проектирования, строительства, по проблемам устойчивости, надежности, взрывопожаробезопасности, безопасности труда, обеспечения экономии топливно-энергетических ресурсов.

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 2002 жылғы Ғылыми-техникалық кеңесте жобалау және құрылыс-монтаж ұйымдарын құрылыстар қауiпсiздiк пен сенiмдiлiктi арттыру және объектiлердi пайдалану жөнiнде техникалық талаптары бар қажетті республикалық құрылыс нормаларымен әрi стандарттарымен қамтамасыз ететiн 97 нормативтiк-техникалық құжаттарды бекiту.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
033 "Құрылыс саласындағы халықаралық, аймақтық және ұлттық
стандарттарды сатып алу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5000 мың теңге (бec миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылыс қызметi туралы" 2001 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 28 және 29-баптары, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы , "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы елдерiнiң шегiнде келiсiмдi және ғылыми-техникалық ынтымақтастықты iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" және Стандарттау, метрология және сертификаттау саласындағы Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясы Yкiметiнiң арасындағы 1994 жылғы 18 тамыздағы Келiсiм, "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы елдерiнiң шегiнде келiсiмдi және ғылыми-техникалық ынтымақтастықты iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 22 маусымдағы қаулысы, "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1128 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: жобалаудың нормативтiк базасын жаңарту, экономиканың базалық салалық объектiлерiн салу, қолданыстағы нормативтердi Еуропалық, сондай-ақ ТМД елдерiнiң стандарттары мен нормаларына үйлестіру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: қала аумақтарды "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы елдерiнiң өзара мүдделерiн көздейтiн объектiлердi жобалау мен салуға арналған нормалардың талаптарымен үлестiрiлген халықаралық нормалары мен ережелер, стандарттар саласында негiзге алынатын құжаттарды сатып алу, объектiлердiң төзiмдiлiгi, сенiмдiлiгi, өрт-жарылыс қауiпсiздiгi, еңбек қауiпсiздiгi, жылу-энергетикалық ресурстарды үнемдеудi қамтамасыз ету проблемалары бойынша iздестiруге, жобалауға, салуға арналған жалпытехникалық нормативтiк құжаттар базасын қалыптастыру".

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !рамм !             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   033        Приобретение   Планируется при-  В те-  Министерство
международных, обрести в 2002    чение  индустрии
региональных   году 30 единиц    года   и торговли
и национальных межгосударствен-         Республики
стандартов в   ных норм и стан-         Казахстан
области        дартов в области
строительства  строительства,
согласно плану
работ межгосудар-
ственной стандар-
тизации и техни-
ческому нормиро-
ванию на 2002
год.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение строительного комплекса республики 30 единицами межгосударственных норм и стандартов, отвечающими современным требованиям и исключающими барьеры в торгово-экономических отношениях.
Приложение 7 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 7 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 039
"Прикладные научные исследования технологического
характера" на 2002 год
1. Стоимость: 119287 тысяч тенге (сто девятнадцать миллионов двести восемьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: глава 5 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке", постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 353 "Об утверждении республиканской целевой научно-технической программы "Научно-технические проблемы развития машиностроения и создания высокоэффективных машин и оборудования на 2001-2005 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание научно-технических и технологических предпосылок расширения внутреннего производства и выпуска конкурентоспособной машиностроительной продукции, создание наукоемких ресурсо- и энергосберегающих технологий для машиностроительной отрасли и формирование научно-информационной среды в машиностроении, создание для приоритетных отраслей экономики страны необходимых высокоэффективных машин и оборудования, создание наукоемких производств и условий для снижения функциональной безработицы среди инженерно-технических работников.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру жө.  !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ніндегі iс-шара     !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   033        Құрылыс       Құрылыс саласында    жыл    Қазақстан
саласында     2002 жылға арналған  ішiнде Республика.
халықаралық,  мемлекетаралық              сының Ин.
аймақтық және стандарттармен              дустрия
стандарттарды техникалық нормалау         және сауда
алу           жұмыстарының                министрлігі
жоспарына сәйкес
2002 жылы 30 мемле.
кетаралық стандарт.
тар мен нормалар
сатып алу жоспар.
ланып отыр.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республиканың құрылыс кешенiн дүниежүзiлiк талаптарға сәйкес келетiн және сауда-экономикалық қатынастарға кедергiлердi жоятын 30 мемлекетаралық нормалар мен стандарттармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
039 "Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 119287 мың теңге (жүз он тоғыз миллион екi жүз сексен жетi мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңы 5 бөлiмi, "2001-2005 жылдарға арналған машинажасауды дамыту және жоғары тиiмдi машиналарды жасаудың ғылыми-техникалық проблемаларын дамыту" республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 353 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландырудың көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: iшкi өндiрiстiң және бәсекеге жарамды машинажасау өнiмдерiн шығарудың ғылыми-техникалық және технологиялық алғышарттарын құру, машинажасау саласы және машинажасаудағы ғылыми-ақпараттық ортаны қалыптастыру үшiн pecуpc және энергия үнемдеушi технологиялық ғылыми жұмсалымын құру, елдiң басыңқы экономикалық салалары үшiн қажетті жоғары тиiмдi машиналарын және жабдықтарын құру, Инженерлiк техникалық қызметкерлер арасында функцияналдық жұмыссыздарды төмендету үшiн ғылыми қажетсiнетiн өндiрiстердi және жағдайын жасау.

5. Задачи бюджетной программы: научное обеспечение утвержденной Программы развития машиностроения и создания высокоэффективных машин и оборудования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   039        Прикладные    Выполнение заданий  В те- Министерство
научные ис-   и четырех направле- чение индустрии
следования    ний республиканской 2002  и торговли
технологичес- целевой научно-     года  Республики
кого харак-   технической прог-         Казахстан
тера          раммы "Научно-тех-
нические проблемы
развития машино-
строения и создания
высокоэффективных
машин и оборудо-
вания" на 2001-
2002 годы
1. Прогнозирование
развития машино-
строения и монито-
ринг инновационных
процессов.
2. Научно-техни-
ческая и техноло-
гическая поддержка
освоения высоко-
эффективных машин
и оборудования,
обеспечивающие
природо-, ресурсо-
и энергосбережение
в промышленности,
сельском хозяйстве,
строительстве,
транспорте и
коммуникационных
системах.
3. Разработка
методов повышения
качества, надеж-
ности и долго-
вечности машин,
оборудования,
механизмов,
инструментов,
создание основ
стандартизации и
сертификации
машиностроитель-
ной продукции.
4. Создание и
внедрение специаль-
ной техники,
оборудования,
снаряжения и
приборов для
Агентства
Республики
Казахстан по
чрезвычайным
ситуациям и
других
организаций
республики.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнении данной программы станет научной, научно-технической и методологической основой для разработки долгосрочной стратегии развития машиностроения Казахстана.
Приложение 8 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 8 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 040
"Прикладные научные исследования в
области стандартизации, сертификации, метрологии
и систем качества" на 2002 год

5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Машинажасауды дамыту және жоғары тиiмдi машиналарды және жабдықтарды дамытудың Бағдарламасымен бекiтiлген ғылыми қамсыздандыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарламаның!Бағдарламаны іске   !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. ! атауы (кіші !асыру жөніндегі     !асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама)  !іс-шара (кіші бағ.  !мер. !
!коды  !лама.!             !дарлама)            !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   039        Технологиялық 2001-2002 жылдарға   2002  Қазақстан
сипаттағы     арналған "машина.    жыл   Республика.
ғылыми        құруды және жоғары  ішінде сының
қолданбалы    тиiмдi машиналарды         Индустрия
зерттеулер    және жабдықтарды           және сауда
дамытудың ғылыми-          министрлігі
техникалық пробле.
малары" тапсырма.
ларды және төрт
бағыттағы респуб.
ликалық мақсаттағы
ғылыми-техникалық
бағдарламалардың
орындалуы:
1. Инновациялық
процестердiң машина
жасауды және
мониторингтi
дамытуды болжау.
2. Ауыл шаруашылы.
ғында, құрылыста,
көлiк және коммуни.
кациялар жүйесiнде,
өндiрiстегi табиғи
ресурстар және
энергия үнемдеудi
қамтамасыз ету,
жоғары тиiмдi
машиналар мен
жабдықтарды игерудi
ғылыми-техникалық
және техникалық
қолдау.
3. Машина жасау
өнiмдерiнiң
стандарттау мен
сертификаттау
негіздерiн құру,
машиналардың,
сенiмдiлiк және
төзiмдiлiгiн
жабдықтардың,
механизмдердiң,
саймандардың
сапасын көтерудiң
тәсiлiн әзiрлеу.
4. Төтенше жағдайлар
және республикалық
басқа да ұйымдары
жөнiндегi Қазақстан
Республикасының
Агенттiгi үшiн
арнайы техникаларды,
жабдықтарды,
жарақтарды құру
және енгізу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: осы бағдарламаны орындау, Қазақстанда машинақұруды дамытудың ұзақ мерзiмдi стратегиясын әзiрлеу үшiн ғылыми-техникалық және методологиялық негiзi болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
040 "Стандарттау, сертификаттау, метрология саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 4608 тысяч тенге (четыре миллиона шестьсот восемь тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 6 Закона Республики Казахстан "О стандартизации" от 16 июля 1999 года, постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2001 года N 913 "О Программе развития национальных систем стандартизации и сертификации Республики Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2001 года N 590 "О Республиканской программе "Качество" на 2001- 2005 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: адаптация международных стандартов по управлению качеством продукции и систем экологического управления международных стандартов ИСО серии 9000 и ИСО серии 14000; разработка, ведение и издание Государственного Кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
5. Задачи бюджетной программы: разработка нормативных документов по вопросам экологической безопасности продукции и охране окружающей среды, рекомендации по совместному применению международных стандартов ИСО серии 9000 и ИСО серии 14000; предотвращение несанкционированного использования гражданского и служебного оружия, идентификация данных видов оружия и обеспечение оперативной информацией заинтересованных государственных органов о нем.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !рамм !             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
040        Прикладные                       2002
научные ис-                      год
следования в
области стан-
дартизации,
сертификации,
метрологии и
систем
качества
030  Прикладные    Проведение                Министерство
научные ис-   исследовательских         индустрии
следования в  работ для анализа         и торговли
области       проблем, возникаю-        Республики
качества      щих при внедрении         Казахстан
международных
стандартов ИСО
серии 14000 на
двух предприятиях
потенциально опас-
ного производства
Республики
Казахстан.
Разработка двух
рекомендаций по
созданию и обес-
печению функцио-
нирования систем
экологического
управления для
предприятий
самого различ-
ного профиля.

1. Құны: 4608 мың теңге (төрт миллион алты жүз сегiз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 6-бабы және "Сертификаттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы, "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы; "2001-2005 жылдарға арналған Республикалық "сапа" бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 2 мамырдағы N 590 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: 9000 сериялы ИСО және 14000 жүйелерiн басқару жөнiндегi халықаралық стандарттары өнiм сапасын және экологиялық басқару жүйелерiн басқару жөнiндегi халықаралық стандарттарды бейiмдеу; азаматтық және қызметтiк қараудың және оның патрондарының Мемлекеттiк кадастрын әзiрлеу, жүргiзу және шығару.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: өнiмдердiң экологиялық қауiпсiздiгi мәселелерi және қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi нормативтiк құжаттар, 9000 сериялы ИСО 14000 сериялы ИСО халықаралық стандарттарын бірлесiп қолдану жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу; азаматтық және қызмет бабындағы қаруды рұқсатсыз пайдалануды болдырмау, қарудың осы түрлерiн сәйкестендiру және ол туралы мүдделі мемлекеттiк органдарды жедел ақпаратпен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру жө.  !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ніндегі iс-шара     !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   040        Стандарттау,                        2002
сертификаттау,                      жыл
метрология
және сапа
жүйесі
саласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
030   Сапа саласын. Қазақстан Республика.      Қазақстан
дағы қолдан.  сының әлуеттi қауiптi      Республика.
балы ғылыми   өндiрiсiнiң екi            сының
зерттеулер    кәсiпорынында 14000        Индустрия
сериялы ИСО халық.         және сауда
аралық стандарттарын       министрлігі
проблемаларды талдау
үшiн зерттеу жұмыс.
тарын жүргізу Құжат.
тардың сараптамасы
негiзiнде Қару моделi
және қару iсiнiң
Тiзбесiн жасау.

031  Разработка,   Формирование       2002   Министерство
ведение,      Перечня Моделей    год    индустрии
издание       оружия и Дела             и торговли
государст-    оружия на основа-         Республики
венного       нии экспертизы            Казахстан
кадастра      документов.
гражданского  Разработка и
и служебного  ведение Государ-
оружия и      ственного Кадас-
патронов      тра оружия.
к нему        Услуги по обес-
печению безопас-
ности и ограничен-
ного доступа к
базам данных.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка 2 рекомендаций для внедрения международных стандартов ИСО серии 9000 и ИСО серии 14000; создание Государственного Кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
Приложение 9 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 9 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 041
"Разработка и приобретение международных, региональных
и национальных стандартов в области стандартизации,
метрологии и сертификации" на 2002 год
1. Стоимость: 47970 тысяч тенге (сорок семь миллионов девятьсот семьдесят тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статьи 10 и 15 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2001 года N 913 "О Программе развития национальных систем стандартизации и сертификации Республики Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание условий для перехода на международную практику работ по стандартизации; совершенствование и развитие государственных систем стандартизации и сертификации, обеспечивающих соответствие казахстанской продукции требованиям мирового рынка и увеличения экспорта продукции.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и пересмотр основополагающих государственных стандартов в соответствии с требованиями международных стандартов и принципов Всемирной торговой организации; создание нормативной базы, необходимой для проведения работ по гармонизации стандартов на продукцию и методы
ее испытаний; приобретение международных, региональных и национальных стандартов.

031   Азаматтық     Қарудың Мемлекеттік   2002 Қазақстан
және          Кадастрын әзiрлеу     жыл  Республика.
қызметтiк     және жүргiзу.              сының
қарудың және  Қауiпсiздiктi және         Индустрия
оның патрон.  деректер қорына қол        және сауда
дарының       жеткiзудi шектеудi         министрлігі
мемлекеттік   қамтамасыз ету жөнiндегi
кадастрын     қызметтер
әзiрлеу,
жүргiзу және
шығару
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетiн нәтижелер: 9 000 сериялы ИСО және 14000 сериялы ИСО халықаралық стандарттарын енгiзу үшiн 2 ұсыным әзiрлеу; Азаматтық және қызметтiк қарудың және оның патрондарының Мемлекеттiк Кадастрын жасау.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
9-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған 041 "Стандарттау, сертификаттау және
метрология саласында халықаралық, аймақтық және ұлттық
стандарттар әзiрлеу және сатып алу"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 47970 мың теңге (қырық жетi миллион тоғыз жүз жетпiс мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Стандарттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 10 және 15-баптары, "Қазақстан Республикасының стандарттау және сертификаттау ұлттық жүйелерiн дамытудың 2001-2002 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 4 шiлдедегi N 913 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Стандарттау жөнiндегi жұмыстардың халықаралық практикасына өтуі үшiн жағдайлар жасау; өнiмдердiң экспортқа шығарылуын арттыру және қазақстан өнiмiнiң әлемдiк рынок және өнiм экспортын арттыру талаптарына сәйкестiгiн қамтамасыз ететiн мемлекеттік стандарттау және сертификаттау жүйесiн жетiлдiру және дамыту.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Дүниежүзiлiк сауда ұйымының халықаралық стандарттар және принциптер талаптарына сәйкес негiзгi дерлiк мемлекеттiк стандарттар әзiрлеу және қайта қарау; өнiмдер және оларды сынау әдiстерi стандарттарын үйлестiру жөнiнде жұмыстар жүргiзу үшiн қажеттi нормативтiк база құру; халықаралық, аймақтық және ұлттық стандарттар алу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   041        Разработка и  Разработка 160      2002  Министерство
приобретение  государственных     год   индустрии
международных,стандартов:               и торговли
региональных  1-й этап. Разра-          Республики
и националь-  ботка первой              Казахстан
ных стандар-  редакции стандартов.
тов в области 2-й этап. Проведе-
стандартиза-  ние части сопутст-
ции, метро-   вующих работ,
логии и сер-  связанных с дора-
тификации     боткой окончатель-
ной редакции
стандарта. Состав-
ление пояснительной
записки и сводки
отзывов.
3-й этап. Подготовка
проекта стандарта
к утверждению,
утверждение,
формирование
"Дела стандарта",
регистрация.
2                            Командировка       2 квар-
одного специа-     тал
листа во Все-      2002 г.
союзный научно-
исследователь-
ский институт
классификации
информации для
изучения и анализа
баз данных между-
народных, регио-
нальных и зарубеж-
ных нормативных
документов с целью
их приобретения.
3                            Приобретение 300   3 квартал
международных,     2002 г.
региональных,
национальных
стандартов и
осуществление
их переводов
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка 160 государственных стандартов; приобретение 300 международных, региональных и национальных стандартов и осуществление их переводов, реализация Программы позволит создать условия для повышения конкурентоспособности отечественной продукции и интеграции ее на мировой рынок.
Приложение 10 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 10 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 042
"Создание национальной эталонной базы единиц
физических величин республики"
на 2002 год
1. Стоимость: 100000 тысяч тенге (сто миллионов тенге).

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру жө.  !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ніндегі iс-шара     !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   041        Стандарттау,  160 мемлекеттік      2002  Қазақстан
сертификаттау стандарт әзiрлеу:    жыл   Республика.
және          1-кезең. Стандарт.         сының
метрология    тардың бiрiншi             Индустрия
саласында     редакциясын әзiрлеу.       және сауда
халықаралық,  2-кезең. Стандарттың       министрлігі
аймақтық және ақырғы редакциясын
ұлттық        пысықтаумен байланысты
стандарттар   қатарлас жұмыстардың
әзiрлеу және  бiр бөлiгiн жүргiзу.
сатып алу     Түсiндiрме жазба
және пiкiр жиынтығын
жасау.
3-кезең. Стандарт
жобасын бекiтуге
дайындау, "Стандарт
iсi" бекiту, жасау,
тiркеу.
Оларды алу мақсатымен
халықаралық, аймақтық
және шетелдiк
нормативтiк құжат.
тардың деректер қорын
2                            зерттеу және талдау    2002
үшiн Сыныптаудың       жылғы
бүкiл одақтық          3-тоқсан
ғылыми-зерттеу
институтына бiр
маманды iссапарға
жiберу 300 халық.
аралық, аймақтық,
ұлттық стандарттар
алу және олардың
аудармасын жүзеге
асыру.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 160 мемлекеттiк стандарт әзiрлеу; 300 халықаралық, аймақтық және ұлттық стандарттарға алу және олардың аудармасын жүзеге асыру, бағдарламаны iске асыру отындық өнiмдердiң бәсекелестiк қабiлетiн арттыру және оның әлемдiк рынокқа ықпалдасуына мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
10-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
042 "Республиканың нақты шамалар өлшемдерiнiң ұлттық эталондық
базасын құру" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 100000 мың теңге (жүз миллион теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 10 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", статья 10 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1997 года "О государственных закупках", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 614 "О некоторых вопросах развития эталонной базы единиц Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2001 года N 1658 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 614", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и совершенствование государственной эталонной базы единиц величин, являющейся технической основой обеспечения единства и точности измерений в республике. Устранение экономических потерь от недостоверности результатов измерений.
5. Задача бюджетной программы: приобретение эталонного оборудования и эталонов для создания эталонной базы Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   042        Создание       Приобретение,      2000  Министерство
национальной   поставка, монтаж,  год   индустрии
эталонной      пуско-наладка            и торговли
базы единиц    эталонного обору-        Республики
физических     дования в количес-       Казахстан
величин        тве 3 единиц
республики
--------------------------------------------------------------------

2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 10-бабы, "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 10-бабы, "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001-2002 жылдарға арналған іс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы, "Қазақстан Республикасы бiрлiктерiнiң эталондық базасын дамытудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 10 мамырдағы N 614 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 10 маусымдағы N 614 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 19 желтоқсандағы N 1658 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Республикада өлшемдердiң бiрлiгiн және дәлдiгiн қамтамасыз етудiң техникалық негiзi болып табылатын шама бiрлiктерiнiң эталондық базасын құру және жетiлдiру. Өлшем нәтижелерi анықсыздығының экономикалық шығындарын аластау.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Қазақстан Республикасының эталондық базасын құру үшін эталон құрал-жабдығын және эталондар алу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарламалар!Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !(кіші бағдар.!іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !ламалар)     !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!атауы        !ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   042        Республиканың  3 бiрлiк санымен    2002  Қазақстан
нақты шамалар  эталондық құрал-    жыл   Республика.
өлшемдерінiң   жабдығын алу, беру,       сының
ұлттық         iске қосу                 Индустрия
эталондық                                және сауда
базасын құру                             министрлiгi
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приобретение эталонного оборудования в количестве 3 единиц, для модернизации существующего оборудования, повышения точности измерений, снижению затрат на поверку средств измерений, обеспечению экономии материальных и энергетических ресурсов, соответствию международным требованиям для участия Республики Казахстан в международных организациях. Эталонная база Республики Казахстан составит 36 единиц эталонов и эталонного оборудования.
Приложение 11 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 11 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 043
"Вступление Казахстана во Всемирную торговую
организацию" на 2002 год
1. Стоимость: 2318 тысяч тенге (два миллиона триста восемнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2000 года N 344 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О плане мероприятий по реализации действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: присоединение ко Всемирной торговой организации.
5. Задачи бюджетной программы: ускорение процесса вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию (далее - ВТО) в целях обеспечения выполнения мероприятий и проведения работ по вступлению Республики Казахстан в ВТО.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
043        Вступление     Оплата услуг:     В тече- Министер-
Казахстана во  профессиональных  ние     ство ин-
Всемирную      переводчиков      года    дустрии и
торговую       английского языка         торговли
организацию    в г.Астане и в            Республики
г. Женеве (на             Казахстан
многосторонних
переговорах, а
также перевод
материалов) в
количестве 4
человек;
международной
связи с Секрета-
риатом Всемирной
торговой органи-
зации и со стра-
нами-членами
Рабочей группы
(около 30 стран);
Интернет (1200
часов); приобре-
тение канцелярс-
ких товаров для
реализации дан-
ной программы.
--------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бар құрал-жабдықты түбiрлі жаңарту, өлшем дәлдiгiн арттыру, өлшем құралдарын тексерудегi шығындарды төмендету, материалдық және энергетикалық ресурстарды үнемдеудi қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға қатысуы үшiн халықаралық талаптарға сәйкес келуi үшiн 3 бiрлiк эталондық құрал-жабдық алу. Қазақстан Республикасының эталондық базасы 36 бiрлiк эталондар мен эталондық құрал-жабдықтарды құрайды.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
11-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
043 "Қазақстанның Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2318 мың теңге (екi миллион үш жүз он сегiз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентінiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын одан әрi іске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 17 ақпандағы N 344 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы, "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қарашадағы N 1128 қаулысы .
3. Қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Дүниежүзiлiк сауда ұйымына қосылу.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Дүниежүзiлiк сауда ұйымына (бұдан әрі - ДСҰ) кiруi жөнiндегi iс-шаралардың орындалуын және жұмыстардың жүргiзiлуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының ДСҰ-ға кiру процессiн жеделдету.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   043       Қазақстанның  Саны 4 адам, Астана   Жыл    Қазақстан
Дүниежүзiлiк  қаласында және Женева iшiнде Республика.
сауда ұйымына қаласында ағылшын            сының
кiруi         тiлiнiң кәсiби аудар.        Индустрия
машыларының (көп             және сауда
жақты келiссөздерде,         министрлігі
сондай-ақ материалдар.
ды аудару); Дүниежү.
зiлiк ұйымның хатшы.
лығы мен және жұмыс
тобына мүше елдермен
(шамамен 30 ел)
халықаралық байланыс;
интернет (1200 сағат)
қызметтерiн төлеу;
осы бағдарламаны iске
асыру үшiн кеңсе
тауарларын сатып алу.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня подготовленности позиции Казахстана для переговоров по ее вступлению во Всемирную торговую организацию.
Приложение 12 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 12 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 044
"Ведение каталогов продукции"
на 2002 год
1. Стоимость: 4330 тысяч тенге (четыре миллиона триста тридцать тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2001 года N 913 "О Программе развития национальных систем стандартизации и сертификации Республики Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: ведение государственной системы каталогов продукции Республики Казахстан, с целью оперативного обеспечения заинтересованных лиц достоверной информацией о продукции, выпускаемой в Казахстане, ее основных характеристиках, производителях и нормативных документах, по которым она выпускается.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и актуализация каталогов на основе базы данных продукции, выпускаемой в Республике Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венный
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тель
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   044        Ведение ката-  Разработка и веде- 2002  Министерство
логов продук-  ние 3 каталогов:   год   индустрии
ции            Продукции, выпус-        и торговли
каемой предприя-         Республики
тиями малого             Казахстан
бизнеса;
Продукции, выпус-
каемой предприя-
тиями топливно-
энергетического
комплекса;
Продукции
Республики
Казахстан.
--------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстанның Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi жөнiндегi келiссөздер үшiн оның позициясының даярлық деңгейiн apттыpу.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
044 "Өнiмдер каталогтарын жүргiзу"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4330 мың теңге (төрт миллион үш жүз отыз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 17-бабы, "Қазақстан Республикасы стандарттау және сертификаттау ұлттық жүйелерiн дамытудың 2001-2002 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 4 шiлдедегi N 913 қаулысы, "Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Қазақстанда шығарылатын өнiмдер, олардың негiзгi сипаттамалары, өндiрушiлері және ол шығарылатын нормативтiк құжаттар туралы анық ақпаратпен мүдделi тұлғаларды жедел қамтамасыз ету мақсатымен Қазақстан Республикасы өнiмдерi каталогтарының мемлекеттiк жүйесiн жүргiзу.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Қазақстан Республикасында шығарылатын өнiмдердiң деректер қоры базасы негiзiнде каталогтар әзiрлеу және өзектi ету.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   044        Өнiмдердiң    3 каталог әзiрлеу    2002  Қазақстан
каталогын     және жүргiзу:        жыл   Республика.
жүргiзу       Шағын бизнес               сының
кәсiпорындары шыға.        Индустрия
ратын өнiмдердiң;          және сауда
Отын-энергетика            министрлігі
кешенi кәсiпорындары
шығаратын өнiмдердiң;
Қазақстан Республикасы
өнiмдeрiнiң.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: издание и ведение трех каталогов: продукции Республики Казахстан; продукции, выпускаемой предприятиями малого бизнеса; продукции, выпускаемой предприятиями топливно-энергетического комплекса.
Приложение 13 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 13 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 045
"Техническое обслуживание и сопровождение
государственных эталонов"
на 2002 год
1. Стоимость: 8988 тысяч тенге (восемь миллионов девятьсот восемьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 10 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", статья 10 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1997 года "О государственных закупках", постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 614 "О некоторых вопросах развития эталонной базы единиц Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение единства и точности измерений единиц величин, соответствие эталонной базы Республики Казахстан международным требованиям, устранение экономических потерь от недостоверности результатов измерений.
5. Задача бюджетной программы: содержание эталонной базы, проведение сличений и метрологической аттестации эталонов, обучение специалистов на международном уровне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   045        Техническое   1. Организация и   2002   Министерство
обслуживание  проведение сличе-  год    индустрии
и сопровож-   ния эталонов на           и торговли
дение госу-   межгосударственном        Республики
дарственных   и международном           Казахстан
эталонов      уровне:
- командировочные
расходы - 2 чело-
века (390 чел.-
дней);
- проведение сли-
чений эталонов -
39 единиц.

7. Бюджет бағдарламасын орындауда күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының өнiмдерiнiң; шағын бизнес кәсiпорындары шығаратын өнiмдердiң, отын-энергетика кешенi кәсiпорындары шығаратын өнімдердің үш каталогын шығару және жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
13-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
045 "Мемлекеттiк эталондарға техникалық қызмет көрсету және
оларды қамтамасыз ету"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8988 мың теңге (сегiз миллион тоғыз жүз сексен сегiз теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 10-бабы, "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 10-бабы, "Қазақстан Республикасы бiрлiктерiнiң эталондық базасын дамытудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 10 мамырдағы N 614 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: шама бiрлiктерi өлшемдерiнiң бiрлiгiн және дәлдiгiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы эталондық базасының халықаралық талаптарға сәйкестiгi, өлшемдер нәтижелерiнiң анықсыздығынан экономикалық шығындарды аластау.
5. Бюджет бағдарламасының мiндетi: эталондық базаны ұстау, эталондарға салыстырулар және метрологиялық аттестациялау жүргiзу, халықаралық деңгейде мамандар оқыту.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   045        Мемлекеттік   1. Халықаралық және  2002  Қазақстан
эталондарға   мемлекетаралық       жыл   Республика.
техникалық    деңгейде эталондарды       сының
қызмет ету    салыстыруды ұйымдас.       Индустрия
және оларды   тыру және жүргiзу:         және сауда
қамтамасыз    - iссапар шығыстары        министрлігі
ету           - 2 адам (390 адам
-күн);
- эталондарға
салыстыру жүргiзу -
39 бiрлiк.

2. Обслуживание
эталонов - 20
человек.
3. Обучение        ок-
специалистов в     тябрь
Научно-исследова-  2002 г.
тельских институ-
тах по метрологии
стран ближнего и
дальнего зарубежья
- 5 человек.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение сличений 39 эталонов, обслуживание 20 эталонов учеными-хранителями, повышение квалификации 5 специалистов.
Приложение 14 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 14 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 046
"Проведение конкурса "Лучшие товары Казахстана"
и присуждение премии Правительства
Республики Казахстан"
на 2002 год
1. Стоимость: 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384 "О конкурсах в области качества", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: насыщение рынка Казахстана высококачественной и конкурентоспособной продукцией отечественных товаропроизводителей.
5. Задачи бюджетной программы: организация и проведение конкурса на соискание премии Правительства Республики Казахстан "За достижения в области качества" и конкурса-выставки "Лучшие товары Казахстана".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
046        Проведение     Объявление в сред- 2002  Министерство
конкурса       ствах массовой     год   индустрии
"Лучшие        информации:              и торговли
товары         о проведении кон-        Республики
Казахстана" и  курса и требований       Казахстан
присуждение    к участникам кон-
премии         курса;
Правительства  о проведении кон-
Республики     курса на изготов-
Казахстан      ление эмблемы и
дипломов премии
Правительства
Республики
Казахстан.
Организация
экспертной оценки:
- проведение экс-
пертизы материалов
конкурсантов неза-
висимыми экспертами
(консультантами);
- выезд экспертами
на места;
- представление
экспертных заклю-
чений всем участ-
никам конкурса.
Организация
церемонии награж-
дения лауреатов
Премии Правитель-
ства РК и проведе-
ние Республиканс-
кого конкурса-
выставки "Лучшие
товары Казахстана".
Объявление в
средствах массовой
информации об
итогах конкурса.
-------------------------------------------------------------------

2. Эталондарға
қызмет ету - 20 адам.
3. Жақын және алыс    2002 ж.
шетелдердiң Метроло.  қазан
гия жөнiндегi ғылыми-
зерттеу институт.
тарында мамандар
оқыту - 5 адам.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 39 эталонға салыстыру жүргiзу, ғалым-сақтаушылардың 20 эталонға қызмет етуi, 5 маманның бiлiктiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
14-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
046 "Қазақстанның үздiк тауарлары" конкурсын өткiзу және
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң сыйлығын бepу"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5000 мың теңге (бec миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған Іс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы, "Сапа саласындағы конкурстар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Қазақстан рыногын отандық тауар өндiрушiлердiң жоғары сапалы және бәсекелестiк қабiлеттi өнiмдерiмен молайту.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң сыйлығы және "Қазақстанның үздiк тауарлары" конкурс-көрмесi жарысына конкурс ұйымдастыру және өткiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   046        "Қазақстанның Бұқаралық ақпарат    2002  Қазақстан
үздiк тауар.  құралдарында         жыл   Республика.
лары" конкур. хабарландыру:              сының
сын өткiзу    конкурс өткiзу және        Индустрия
және Қазақ.   конкурсқа қатысушы.        және сауда
стан Респуб.  ларға талаптар             министрлігі
ликасы Yкiме. туралы; Қазақстан
тінiң         Республикасы
сыйлығын беру Yкiметi сыйлығының
дипломы мен
эмблемасын дайындау
конкурсын өткiзу
туралы; Сараптамалық
бағалау ұйымдастыру:
- конкурсанттардың
материалдарына
тәуелсiз сарапшылар.
дың (консультант.
тардың); сараптамасы
- сарапшылардың
жергiлiктi жерлерге
шығуы;
- барлық конкурсқа
қатысушыларға
сараптама қорытын.
дыларын ұсыну.
ҚP Yкiметiнiң
Сыйлығы лауреат.
тарын марапаттау
рәсiмiн ұйымдастыру
және "Қазақстанның
үздiк тауарлары"
Республикалық
конкурс-көрмесiн
өткiзу. Конкурс
қорытындылары
туралы бұқаралық
ақпарат құралдарында
жариялау
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: организация и проведение: конкурса на соискание премии Правительства Республики Казахстан путем награждения лауреатов премии эмблемами и дипломами по 6 номинациям и рассылкой экспертных заключений по всем представленным заявкам; конкурса-выставки "Лучшие товары Казахстана" с проведением выставки и присуждения медалей и дипломов по 3 номинациям; пресс-конференции об итогах конкурса; вручение 12 премий Правительства Республики Казахстан.
Приложение 15 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 15 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 053
"Аккредитация органов по сертификации испытательных
и измерительных лабораторий" на 2002 год
1. Стоимость: 4000 тысячи тенге (четыре миллиона тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 6 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О сертификации", статьи 19, 20 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2002 года N 996 "Вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: аккредитация в государственных системах сертификации и обеспечения единства измерений Республики Казахстан организаций на право проведения работ по сертификации, сертификационным испытаниям, разработки и аттестации методик выполнения измерений, поверки и испытаний средств измерений для целей утверждения типа и на соответствие утвержденному типу.
5. Задачи бюджетной программы: оплата командировочных расходов для выезда и проведения аттестационного обследования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
лауреаттарды эмблема сыйлығымен және 6 номинация бойынша дипломмен марапаттау және барлық ұсынылған өтiнiмдер бойынша сараптық қорытындылар жiберу жолымен Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң сыйлығы жарысын; 3 номинация бойынша диплом және медальдар беру және көрмелер өткiзу арқылы "Қазақстанның үздiк тауарлары" конкурс-көрмесiн; конкурс қорытындысы туралы баспасөз мәслихатын; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 12 сыйлығын тапсыруды ұйымдастыру және өткiзу.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
15-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
053 "Сынау және өлшеу зертханаларын сертификаттау жөнiндегi
органдарды тiркеу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4000 мың теңге (төрт миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 6-бабы, "Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 19, 20-баптары, "Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 28 тамыздағы N 996 қаулысы, "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: ұйымдардың сертификаттау, сертификаттық сынақтар жөнiндегi жұмыстар жүргiзу құқығын сертификаттаудың мемлекеттiк жүйелерiнде тiркеу және Қазақстан Республикасының өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету, өлшеулердi орындаудың әдiстемелерiн әзiрлеу және аттестациялау, үлгiнi және бекiтiлген үлгiге сәйкестiктi бекiту мақсатында өлшеу құралдарын тексеру және сынау.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: аттестациялық тексеруге шығу және оны өткiзу үшiн iссапар шығыстарын төлеу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------

1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   053        Аккредитация  Командировки в     1      Министерство
органов по    пределах Респуб-   квар-  индустрии
сертификации, лики Казахстан:    тал    и торговли
испытатель-   - выезд для прове- 2002   Республики
ных и измери- дения аттестацион- года   Казахстан
тельных лабо- ного обследования
раторий       с целью аккредита-
ции - 20 выездов.
1. ОАО "Алматинский
домостроительный
комбинат";
2. "Дери-Дермек"
и его филиалы;
3. ЗАО "Институт
питания";
4. ТОО "Центр серти-
фикации продукции,
услуг" и др.
34 выезда          2
1. Филиалы ОАО     квар-
"НаЦЭкС";          тал
2. ТОО "Центр      2002
испытаний          года
качества продук-
ции";
3. ТОО "Квазар";
4. ОС и ИЛ РГКП
"Дери-Дермек"
и его филиалы;
5. ТОО "Фирма
"Сапа К";
6. ИЛ ЗАО "Камкор
Сервис";
7. ИЛ "Экогидро-
химгео";
8. КИЛ АО "Кайнар"
и др.
33 выездов         3
1. Филиалы ОАО     квар-
"НаЦЭкС"           тал
2. ПК "КазМИС";    2002
3. ТОО "Казпром-   года
электроника";
4. ИЛ АО "Наука-
Восток" и др.
20 выездов         4
1. ТОО "Меркур-    квар-
Сертик";           тал
2. ОС и ИЛ РГКП    2002
"Дери-Дермек";     года
3. ИЛ ТГП
"Казагрэкс";
4. ИЛ ТОО "ПИСХ"
и др.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение 107 аттестационных обследований для оценки независимости и компетентности с выдачей аттестатов аккредитации: органам по сертификации - на право работ по сертификации продукции (работ, услуг) - 39 обследований; испытательным лабораториям - на право проведения сертификационных испытаний - 70 обследований; юридическим и физическим лицам - на право работ по поверке, производству и ремонту средств измерений - 45 обследований.
Приложение 16 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 16 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 054
"Покупка и испытание образцов товаров для осуществления
государственного надзора за их качеством и безопасностью
в сфере реализации" на 2002 год
1. Стоимость: 100065 тысяч тенге (сто миллионов шестьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21, 23, 24 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", статья 16 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О сертификации", статьи 23-28 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 г. "Об обеспечении единства измерений", статья 8 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1997 г. "О государственных закупках", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1787 "О контроле соответствия продукции Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".

1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   053        Сынау және    Қазақстан Республи.  2002  Қазақстан
өлшеу         касының шегiндегi    жыл   Республика.
зертханаларын iссапарлар:          1-    сының
сертификаттау - тiркеу мақсатында  тоқсан Индустрия
жөнiндегi     аттестациялық тексеру      және сауда
органдарды    жүргiзу үшiн шығу          министрлігі
тiркеу        - 20 iссапар.
1 "Алматы үй
құрылысы комбинаты"
ААҚ;
2 "Дәрi-Дәрмек"
және оның филиалдары
3 "Тамақ институты"
ЖАҚ
4 "Өнiмдердi, қызмет
көрсетулердi серти.
фикаттау орталығы"
және басқалары
34 iссапар 1 "Ұлттық
ЭкС" ААҚ филиалдары;
2 "Өнiмнiң сапасын
сынау орталығы" ЖШС;
3 "Квазар" ЖШС;
4 "Дәрi-Дәрмек" OC
және ИЛ PMҚK;
5 Фирма "Сапа К"
ЖШС;
6 "Қамқор Сервис"
ИЛ ЖАҚ;                2002
"Экогидрохимгео" ИЛ;   жылғы
2-тоқсан
7
8 "Қайнар" КИЛ АҚ
және басқалары
33 iссапар             2002
1 "Ұлттық ЭкC" ААҚ     жылғы
филиалдары;            3-тоқсан
2 "ҚазМИС" ӨK;
3 "Қазөнеркәсiп-
электроника" ЖШС;
4 "Ғылым-Шығыс" ИЛ
АҚ және басқалары
20 iссапар             2002
1 "Меркур - Сертик"    жылғы
ЖШС;                   4-тоқсан
2 "Дәрi-Дәрмек" OC
және ИЛ РМКК
3 "Қазагрэкс" ИЛ ТМК
4 "ПИСХ" ИЛ ЖШС және
басқалары
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындауда күтiлетiн нәтижелер: тiркеу аттестацияларын беру арқылы тәуелсiздiгiн және құзыреттiлiгiн бағалау үшiн 107 аттестациялық тексеру жүргiзу: сертификаттау жөнiндегі органдарға өнiмдердi (жұмыстарды, көрсететiн қызметтердi) сертификаттау жөнiндегi сынақтар жүргiзу құқығына 39 тексеру; сынақ зертханаларына - сертификаттық сынақтар жүргiзу құқығына - 70 тексеру, өндiру және жөндеу жөніндегi жұмыстар құқығына - 45 тексеру.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
16-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
054 "Тауарлардың сапасын мемлекеттiк қадағалауды және сату
саласындағы қауiпсiздiгiн жүзеге асыру үшiн тауар үлгiлерiн
сатып алу және сынау" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 100065 мың теңге (жүз миллион алпыс бес мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 21, 23, 24-баптары, "Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 16-бабы, "Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 23-28 баптары, "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 8 бабы, "Қазақстан Республикасы өнiмiнiң сәйкестiгiн бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 29 қарашадағы N 1787 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.

3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы: пресечение реализации некачественной продукции.
5. Задачи бюджетной программы: отбор проб по плану, по жалобам потребителей, по заявкам; проведение испытаний на соответствие требованиям нормативных документов по стандартизации, метрологии и сертификации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   054        Покупка и                        В те-  Министерство
испытание                        чение  индустрии
образцов то-                     2002   и торговли
варов для                        года   Республики
осуществления                           Казахстан
государствен-
ного надзора
за их качест-
вом и безопас-
ностью в
сфере реали-
зации
1) Проведение     II
открытого конкур- квар-
са по выбору ак-  тал
кредитованных     2002
лабораторий для   года
проведения испы-
тания образцов
товаров.
2) Осуществление  В те-
покупок 17 942    чение
образцов товаров  2002
по следующим      года
направлениям:
-товары народного
потребления,
контактирующие
с кожей человека,
пищей и водой;
-строительные
материалы и
конструкции;
-лекарственные
средства;
-медицинские
изделия и сред-
ства санитарно-
гигиенического
назначения;
-продукты
сельскохозяйст-
венного произ-
водства и пищевой
промышленности;
- топливное
сырье;
- игрушки
государственными
инспекторами
территориальных
органов.
3) Проведение     В тече-
испытания приоб-  ние
ретенной продук-  2002
ции аккредитован- года
ными лаборатория-
ми - 17 942
покупок.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация бюджетной программы снижает количество проверок и снятие барьеров для свободного поступления качественных товаров и услуг на рынок. Произведено покупок и испытание 17 942 образцов товаров.
Приложение 17 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 17 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 055
"Подготовка проекта строительства Эталонного центра
в г. Астане" на 2002 год

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: сапасыз өнiмдердi өткiзудiң жолын кесу.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Жоспар бойынша, тұтынушылардың арыздары бойынша сынамаларды iрiктеу; стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi нормативтiк құжаттардың талаптарына сәйкестiкке сынақтар жүргiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаны        !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламаны) !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!iс-шаралар          !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   053        Tауарлардың                        2002  Қазақстан
сапасын                            жыл   Республика.
мемлекеттiк                       ішінде сының
қадағалауды                              Индустрия
және сату                                және сауда
саласындағы                              министрлігі
қауiпсiздiгiн
жүзеге aсыру
үшін тауар
үлгiлерiн
сатып алу
және сынау
1) Тауарлар үлгi.  2002
лерiн сынауды      жылдың
жүргiзу үшiн       ІІ
тiркелген зертха.  тоқсаны
наларды таңдау
жөнiнде ашық
конкурс өткiзу
2) Аумақтық        2002
органдардың        жыл
мемлекеттiк        iшiнде
инспекторлары
мынадай бағыттары
бойынша 17 942
тауар үлгiлерiн
сатып алуды
жүзеге асырады:
- адам терiсiмен
жанасатын тамақпен
және сумен
байланысты халық
тұтыну тауарлары;
- құрылыс
материалдары мен
конструкциялары;
- дәрілік заттар;
- медициналық
бұйымдар мен
санитарлық-
гигиеналық мақсат.
тағы құралдар;
- ауыл-шаруашылығы
мен тамақ өнеркә.
сiбiнiң өнiмдерi;
- отындық шикiзат;
- ойыншықтар;
3) Тiркелген зерт.  2002
ханалардың сатып    жыл
алынған өнiмдердi   ішінде
- 17 942 сатып
алынған затты
сынаудан өткiзуі
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетін нәтижелер: бюджет бағдарламасын іске асыру тексерулер санын азайтады және сапалы тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің рынокқа еркiн түсуi үшiн кедергiлердi алып тастайды. Тауарлардың 17 942 үлгiсiн сатып алу және сынау жүргiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
17-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
055 "Астана қаласында Эталон орталығын салуға арналған жобаны
әзiрлеу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 2000 тысячи тенге (два миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 10 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", статья 10 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1997 года "О государственных закупках", постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 614 "О некоторых вопросах развития эталонной базы единиц Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: строительство Эталонного центра в г. Астане.
5. Задача бюджетной программы: разработка технико-экономического обоснования по строительству Эталонного центра в г. Астане.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   055        Подготовка     1. Разработка     2002   Министерство
проекта        технико-экономи-  год    индустрии
строительства  ческого обоснова-        и торговли
Эталонного     ния по строитель-        Республики
центра в       ству Эталонного          Казахстан
г.Астане       центра в г. Астане.
2. Проведение
государственной
экспертизы техни-
ко-экономического
обоснования.
------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: технико-экономическое обоснование по строительству Эталонного центра в г.Астане, прошедшее государственную экспертизу.
Приложение 18 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 18 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение системы информационного центра по взаимодействию со Всемирной торговой организацией"
на 2002 год

1. Құны: 2000 мың теңге (екi миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 10-бабы, "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 10-бабы, "Қазақстан Республикасы бiрлiктерiнiң эталондық базасын дамытудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 10 мамырдағы N 614 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 16 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Астана қаласында Эталондық орталық салу.
5. Бюджет бағдарламасының мiндетi: Астана қаласындағы Эталондық орталықтың құрылысы жөнiндегi техникалық-экономикалық негіздемені әзiрлеу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаны        !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламаны) !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!iс-шаралар          !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   049        Астана        1. Астана қаласында  2002  Қазақстан
қаласында     Эталон орталығын     жыл   Республика.
Эталон        салу жөнiндегi             сының
орталығын     техникалық-экономи.        Индустрия
салуға        калық негiздеменi          және сауда
арналған      әзiрлеу.                   министрлігі
жобаны        2. Техникалық-
әзiрлеу       экономикалық негiз.
деменi мемлекеттiк
сараптамадан өткiзу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк сараптамадан өткеннен кейiн, Астана қаласындағы Эталондық орталықтың құрылысын техникалық-экономикалық негiздеу.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
18-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
500 "Дүниежүзiлiк сауда ұйымымен өзара iс-қимыл жөнiндегi
ақпарат орталығының жүйесiн қамтамасыз eту"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОPTЫ

1. Стоимость: 4379 тысяч тенге (четыре миллиона триста семьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2001 года N 913 "О Программе развития национальных систем стандартизации и сертификации на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обслуживание информационного центра и информационно-справочной службы, отвечающей требованиям Генерального соглашения по тарифам и торговле с последующей поддержкой функционирования службы.
5. Задачи бюджетной программы: создание специального информационного центра, соответствующего требованиям Генерального соглашения по тарифам и торговле. Рассмотрение нормативных документов зарубежных стран - торговых партнеров Республики Казахстан для исключения дискриминации в отношении прав и интересов отечественных потребителей и производителей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
500        Сопровождение                    2002   Министерство
системы инфор-                   год    индустрии
мационного                              и торговли
центра по                               Республики
взаимодейст-                            Казахстан
вию со Всемир-
ной торговой
организацией
1                             Приобретение и    2002
внедрение 3       год
лицензионных
программ обеспе-
чения для защиты
базы данных от
несанкционирован-
ного доступа и
вирусных повреж-
дений.
Обучение 3 специ- 2002
алистов для       год
работы на приоб-
ретенном обору-
довании.
Профилактические  Третий
и технические     квартал
мероприятия,      2002 г.
связанные с экс-
плуатацией 28
единиц оборудова-
ния (наладка,
ремонт).
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 4379 мың теңге (төрт миллион үш жүз жетпiс тоғыз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 17-бабы, "Қазақстан Республикасының ұлттық стандарттау және сертификаттау жүйелерiн дамытудың 2001-2002 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 4 шiлдедегi N 913 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: кейiн қызметтiң жұмысына қолдау жасай отырып, тарифтер мен сауда жөнiндегi Бас келiсiмнiң талаптарына сай келетiн арнаулы ақпараттық орталық пен ақпараттық-анықтамалық жұмысқа қызмет көрсету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Тарифтер мен сауда жөнiндегi Бас келiсiмнiң талаптарына сай келетiн арнаулы ақпараттық орталық құру. Отандық тұтынушылар мен өндiрушiлердiң құқықтары мен мүдделерiне қатысты кемсiтушiлiкте болдырмау үшiн Қазақстан Республикасының сауда әрiптестерi - шет елдердiң нормативтiк құжаттарын қарау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаны        !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламаны) !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!iс-шаралар          !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   500        Дүниежүзiлiк                       2002  Қазақстан
сауда ұйым.                        жыл   Республика.
ымен өзара                               сының
iс-қимыл                                 Индустрия
жөнiндегi                                және сауда
ақпарат                                  министрлігі
орталығының
жүйесiн
қамтамасыз ету
Деректер базасын     2002
рұқсат етiлмеген     жыл
кiруден және вирус.
тық зақымданудан
қорғау үшiн 3 лицен.
зиялық қамтамасыз
ету бағдарламасын
сатып алу және
енгiзу
Сатып алынған        2002
жабдықтарда жұмыс    жыл
iстеу үшiн 3
маманды оқыту
Жабдықтардың 28      2002
бiрлiгiн пайдала.    жылдың
нумен байланысты     үшінші
профилактикалық және тоқсаны
техникалық iс
шаралар (реттеу
және жөндeу)
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: позволит приобрести и внедрить 3 лицензионные программы обеспечения для защиты базы данных от несанкционированного доступа и вирусных повреждений и обучить 3 специалистов для обеспечения доступа широких кругов пользователей к информационным ресурсам, а также обеспечить оперативный обмен информацией в области стандартизации, метрологии, сертификации и управления качеством.
Приложение 19 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 19 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 501
"Сопровождение информационной системы
экспортного контроля Республики Казахстан"
на 2002 год
1. Стоимость: 14000 тысяч тенге (четырнадцать миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статьи 12-14 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании", статьи 5-1, 5-2 Закона Республики Казахстан от 18 июня 1996 года "Об экспортном контроле", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 1996 года N 120 "О создании автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1996 года N 1025 "О дополнительных мерах по внедрению автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 1998 года N 186 "О наркотических, психотропных веществах и прекурсорах, подлежащих контролю в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2000 года N 383 "О рынке вторичных черных и цветных металлов", постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2000 года N 1282 "Об утверждении списка продукции, подлежащей экспортному контролю", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2001 года N 487 "О некоторых вопросах Актюбинской области", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Деректер базасын рұқсат етiлмеген кiруден және вирустық зақымданудан қорғау үшiн 3 лицензиялық қамтамасыз ету бағдарламасын сатып алуға және енгiзуге, ақпараттық ресурстарға пайдаланушылардың қалың тобының қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету үшiн 3 маманды оқытуға, сондай-ақ стандарттау, метрология, сертификаттау және сапаны басқару саласында жедел ақпарат алмасуды қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
19-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
501 "Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау ақпараттық
жүйесiн қамтамасыз ету" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 14000 мың теңге (он төрт миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының 12-14 баптары, "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңының 5-1, 5-2 баптары, "Қapу-жарақ, әскери техниканы, сондай-ақ олардың өндiрiсiмен байланысты шикiзаттар, материалдар, жабдықтар, технологиялар және қызметтерге экспорттық бақылау жасаудың автоматтандырылған жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 30 қаңтардағы N 120 қаулысы , "Қapу-жарақ, әскери техниканы, сондай-ақ оларды өндіруге байланысты шикiзатты, материалдарды, жабдықтарды, технологиялар мен қызмет көрсетулердi экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн енгiзу жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 1996 жылғы 19 тамыздағы N 1025 қаулысы , "Қазақстан Республикасындағы тауарлардың (жұмыстар, қызмет көрсетулер) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 қаулысы , "Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 9 наурыздағы N 186 қаулысы , "Қайталама қара және түстi металдар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2000 жылғы 13 наурыздағы N 383 қаулысы , "Қазақстан Республикасында экспорттық бақылауға жататын өнімнің тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 18 тамыздағы N 1282 қаулысы, "Ақтөбе облысының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 11 сәуірдегі N 487 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание единой республиканской контрольно-информационной системы в области экспортного контроля.
5. Задачи бюджетной программы: совершенствование действующей автоматизированной технологии и функционального программного обеспечения Автоматизированной системы экспортного контроля (далее - АСЭК); модернизация общесистемного программного обеспечения и технических средств АСЭК; установка и запуск прикладных программно-технических средств для согласующих министерств и ведомств АСЭК, разработка технических проектов и ввод в эксплуатацию систем "Контрольные списки и перечни продукции", Автоматизированная система контроля ядов, прекурсоров и наркотиков", "Автоматизированная системы контроля нарушений", "Автоматизированная система контроля сроков выдачи лицензий", "Автоматизированная система документооборота", "Автоматизированная система лицензирования видов деятельности", "Автоматизированная система контроля отгрузки" и связи с базой данных грузовых таможенных деклараций (далее - ГТД) информационно-статистической таможни; развитие телекоммуникационной системы АСЭК в целях повышения надежности и безопасности передачи данных.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   501        Сопровождение  Разработка и ввод        Министерство
информацион-   в эксплуатацию 8         индустрии
ной системы    технических проек-       и торговли
экспортного    тов:                     Республики
контроля       1) "Контрольные   Январь-Казахстан
Республики     списки и перечни  март
Казахстан      продукции"(пре-   2002
дусматривается    года
создание автома-
тизированного
справочника конт-
рольных списков
и разработка
программ печати
справок и сводок
по контрольным
спискам);
2) "Автоматизиро- Фев-
ванная система    раль-
контроля ядов,    май
прекурсоров и     2002
наркотиков" (ввод года
категории товара
при формировании
заявления на
выдачу лицензий,
выдача справок
и сводок в раз-
резе определенных
категорий товаров.
Будет разработан
алгоритм поиска
наркотиков в
лекарственных
веществах и соот-
ветствующие этому
алгоритму поиска
правила формирова-
ния информацион-
ной базы данных
наркотиков и
лекарств, содер-
жащих наркотические
вещества);

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: экспорттық бақылау саласында бiрыңғай республикалық бақылау-ақпараттық жүйе құру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндетi: экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiнiң (бұдан әрі - ЭБАЖ) қолданылып жүрген автоматтандырылған технологиясын және функционалдық бағдарламалық қамтамасыз етiлуiн жетiлдiру; жалпыжүйелiк бағдарламалық қамтамасыз етудi және ЭБАЖ-дың техникалық құралдарын жаңғырту; ЭБАЖ-дың келiсушi министрлiктерi мен ведомстволары үшiн қолданбалы бағдарламалық-техникалық құралдарды орнату және iске қосу; техникалық жобаларды әзiрлеу және "Өнiмдердiң бақылау тiзiмдерi мен тiзбелерi", "Уларды, прекурсорларды және есiрткiнi бақылаудың автоматтандырылған жүйесi", "Тәртiп бұзушылықты бақылаудың автоматтандырылған жүйесi", "Лицензияларды берудiң мерзiмдерiн бақылаудың автоматтандырылған жүйесi", "Құжат айналымының автоматтандырылған жүйесi", "Қызмет түрлерiн лицензиялаудың автоматтандырылған жүйесi", "Жүк жөнелтудi бақылаудың автоматтандырылған жүйесi" жүйелерiн пайдалануға беру және ақпараттық-статистикалық жүк жөнелту кеден мәлiмдемелерiнiң деректер базасымен байланыстар; деректердi берудiң сенiмдiлiгi мен қауiпсiздiгiн арттыру мақсатында ЭБАЖ телекоммуникациялық жүйесiн дамыту.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   501       Қазақстан Рес. 8 техникалық жоба    2002  Қазақстан
публикасының   әзiрлеу және пайда.  жыл   Республика.
экспорттық     лануға беру:        ақпан- сының
бақылау        1) "Өнiмдердiң      наурыз Индустрия
ақпараттық     бақылау тiзбелерi"         және сауда
жүйесiн        (бақылау тiзiмдер.         министрлігі
қамтамасыз ету iнiң автоматтанды.
рылған анықтамалығын
құру және бақылау
тiзiмдерi бойынша
анықтамалар мен
ақпараттарды басып
шығару көзделедi);
2) "Уларды, прекур.  2002
сорларды және        жыл
есiрткiнi бақылаудың ақпан-
автоматтандырылған   мамыр
жүйесi" (лицензия
беруге өтiнiш
ресiмдеу кезiнде
тауардың санатын
енгiзу, тауарлардың
белгiлi бiр
санаттары бойынша
анықтама және ақпар
беру. Дәрiлiк
заттардан есiрткi
iздестiрудiң
алгоритмi және
iздестiрудiң осы
алгоритiмiне сәйкес
есiрткi мен
құрамында есiрткiлiк
заттар бар дәрiлер.
дiң деректерiнiң
ақпараттық базасын
қалыптастырудың
ережелерi әзiрле.
нетiн болады);

3) система связи  Фев-
с базой данных    раль-
грузовых таможен- июль
ных деклараций    2002
(ГТД) информаци-  года
онно-статисти-
ческой таможни
(интеграция с
базой данных ГТД
позволит отсле-
живать перемеще-
ние грузов,
подлежащих
контролю через
таможенную
границу
Республики);
4) "Автоматизи-   Июнь-
рованная система  де-
контроля          кабрь
отгрузки"         2002
с использованием  года
базы данных ГТД
(связана с систе-
мой связи с базой
данных ГТД. Ввод
и контроль данных
об отгрузке
товаров по каждой
лицензии, выдача
предупреждений
о превышении
количества отгру-
жаемого товара,
отметка лицензий,
по которым от-
грузка товара
произведена
полностью);
5) "Автоматизи-   Фев-
рованная система  раль-
контроля наруше-  июнь
ний" (ввод дан-   2002
ных о предприя-   года
тиях, которыми в
ходе оформления
лицензий, декла-
раций, во время
отгрузки продук-
ции были допущены
нарушения, выдача
справок и сводок
по отмеченным
предприятиям,
вывод предупреж-
дения при подаче
заявления на
лицензию пред-
приятием, отме-
ченным в базе
данных нарушите-
лей);
6) "Автоматизи-   Ап-
рованная система  рель-
контроля сроков   июль
выдачи лицензий"  2002
(автоматизиро-    года
ванная система
контроля сроков
выдачи лицензий
предусматривает
контроль сроков
выдачи лицензий,
напоминание об
окончании и
приближении
срока, отведен-
ного на оформле-
ние лицензии.
Выдача справок
по экспертам с
указанием срока
выдачи лицензии.
Связь с Автома-
тизированной
системой доку-
ментооборота);
7) "Автоматизи-   Ап-
рованная система  рель-
документооборота" август
(связана с Авто-  2002
матизированной    года
системой контроля
сроков выдачи
лицензий. Опре-
деляет исполни-
теля, сроки
исполнения
документа по
видам документов
и организациям.
Расширенная
система поиска
документов.
Справки и сводки
по принятым,
исполненным и не
исполненным
документам);
8) "Автоматизи-   Май-
рованная система  сен-
лицензирования    тябрь
видов деятель-    2002
ности" (автомати- года
зированная
система лицен-
зирования видов
деятельности
предусматривает
регистрацию
реквизитов
предприятий,
лицензирующих
вид деятельности,
выдачу лицензий,
расширенный поиск
предприятий,
получивших лицен-
зию, печать
справок и сводок
по областям,
предприятиям
и их филиалам).
Доработка,        Июль-
установка и       декабрь
запуск прикладных 2002
программно-техни- года
ческих средств
для согласующих
министерств и
ведомств АСЭК
(намечается пере-
вод программ на
инструментальное
средство програм-
мирования Delphi
4, что позволит
добиться гибкости
системы и коорди-
нации программ
Министерства
индустрии и
торговли и согла-
сующих министерств.
В рамках модерни-
зации програм-
много обеспечения
предполагается
актуализация
справочников
(в том числе
справочника
Товарной номен-
клатуры Внешне-
Экономической
Деятельности),
разработка прог-
раммы печати
справок и сводок
с широким диапа-
зоном критериев
отбора информации,
изменение программ
печати заявлений
и лицензий с уче-
том отмены гене-
ральных лицензий
и т.д.).
--------------------------------------------------------------------

3) Ақпараттық-санақ  2002
кеденiнiң жүк-кеден  жыл
декларациясы (ЖКД)   ақпан-
деректерi қорының    шiлде
байланыс жүйесiн
әзiрлеу. (ЖКД
деректерi қорымен
интеграция республи.
каның кеден шекара.
лары арқылы бақылау.
ға жататын жүктердi
алып өтудi қадаға.
лауға мүмкiндiк
бередi);
4) "Жүк тиеудi       2002
бақылаудың автомат.  жыл
тандырылған жүйесi"  маусым-
техникалық жобасын   желтоқсан
әзiрлеу (ЖКД
деректер қорының
жүйесiне байланысты
әрбiр лицензия
бойынша тауарларды
тиеу туралы
деректердi енгiзу
және бақылау
тиелiнетiн тауар.
лардың санын
арттыру туралы
ескертулердi беру,
тауарлардың толық
тиелгендiгi бойынша
лицензияны белгiлеу);
5) "Бақылаудың       2002
автоматтандырылған   жыл
жүйесiнiң бұзылуы"   ақпан-
техникалық жобасын   маусым
әзiрлеу (Кәсiпорын.
дар туралы дерек.
тердi енгiзу,
лицензия, декларация.
ларды ресiмдеу
барысында, өнiмдердi
тиеу кезiнде,
анықтамалықтар мен
мәлiметтердi беру
кезiнде, кәсiпорын.
дар лицензияға
арыз беру кезiнде
ескертулерден
қорытынды шығаруда
бұзулар жiберiлген);
6) "Лицензиялар беру  2002
мерзiмiнiң автомат.   жыл
тандырылған бақылау   сәуiр-
жүйесi" жобасын       шілде
техникалық әзiрлеу.
(Автоматтандырылған
лицензия берудiң
мерзiмiн бақылау
жүйесi лицензия
берудiң мерзiмiн
бақылауды көздейдi,
лицензия ресiмдеуге
бөлiнген мерзiмiнiң
аяқталуы және
жақындауы туралы
ескертедi. Лицензия
берудiң көрсету
мерзiмi бойынша
анықтама беру. Құжат
айналымының
автоматтандырылған
жүйесiмен байланыс);
7) "Құжат айналым.    2002
ының автоматтанды.    жыл
рылған жүйесi"        сәуiр-
(Лицензия беру        тамыз
мерзiмiнiң жүйесін
бақылауды автомат.
тандыруға байланысты.
Ұйымдар және құжат
түрі бойынша құжаттың
орындалу мерзiмiн
орындауды айқындайды.
Құжаттардың жүйесін
кеңiнен iздестiру.
Орындалған және
орындалмаған құжат.
пен қабылдау бойынша
орындаушыларды
анықтайды);
8) "Қызмет түрлерiн    2002
лицензиялаудың авто.   жыл
маттандырылған жүйесi" мамыр-
(Қызмет түрлерiн       қыркүйек
лицензиялаудың авто.
маттандырылған жүйесi
қызмет түрлерiн
лицензиялаушы кәсiпо.
рындардың реквизит.
терiн тiркеудi,
лицензиялар берудi,
лицензия алған
кәсiпорындарды
кеңiнен iздестiрудi,
облыстар, кәсiпорын.
дар және олардың
бөлiмдерi бойынша
анықтамалық мәлiметтер
басып шығаруды
көздейдi).
ЭБАЖ-дың келiсуші       2002
министрлiктерi мен      жыл
ведомстволары үшiн      шiлде-
қолданбалы бағдарла.    желтоқсан
малық-техникалық
құралдарды жетiстiру,
орнату және iске
қосу (бағдарламалар
Delphi 4 бағдарламалау
аспаптық құралына
көшiрiлмек, бұл
Индустрия және сауда
министрлiгi және
келiсушi министрлiктер
жүйелерiнiң икемдiгiне
және бағдарламаларын
үйлестiруге қол
жеткiзуге мүмкiндiк
бередi. Бағдарламалық
қамтамасыз етудi
түбiрлi жаңарту
шеңберiнде анықтамалар
(соның iшiнде Сыртқы
экономикалық қызмет
Тауар номенклатурасы
анықтамасы), өзектi
етiлмек, ақпарат
iрiктеу межелерiнiң
кең ауқымымен
анықтамалар және
мәлiметтер бастыру
бағдарламалары әзiр.
ленбек, бас лицензия.
ларды жоюды ескере
отырып, арыздар және
лицензиялар бастыру
бағдарламалары
өзгертiлмек және
басқалары)
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка и ввод в эксплуатацию 8 технических проектов; создание единой республиканской контрольно-информационной системы в области экспортного контроля, охватывающей до 80 процентов контроля продукции, подпадающей под экспортный контроль (внедряемые системы являются общереспубликанскими межведомственными системами и информация этих систем необходима для создания ведомственных информационных систем для Правительства Республики Казахстан, Таможенного комитета, Комитета Национальной Безопасности, Министерства здравоохранения и других государственных органов); после внедрения системы планируется сокращение расходов лицензиатов по оформлению лицензии и документооборота почти втрое - с 66,5 тыс. тенге до 22,05 тыс. тенге.
Приложение 20 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 20 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 502
"Сопровождение информационных систем
Государственного фонда стандартов"
на 2002 год
1. Стоимость: 3463 тысячи тенге (три миллиона четыреста шестьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2001 года N 913 "О Программе развития национальных систем стандартизации и сертификации Республики Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обслуживание техники информационной системы, обработка и распространение нормативных документов на электронных носителях и информации в области стандартизации, метрологии и сертификации.
5. Задачи бюджетной программы: создание базы данных по стандартам, сбор, обработка и распространение нормативных документов в области стандартизации, сертификации и метрологии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 8 техникалық жоба әзiрлеу және пайдалануға қосу, экспорттық бақылауға жататын өнiмдердi бақылаудың 80 пайызына дейiн қамтитын, экспорттық бақылау саласында бiртұтас республикалық бақылау-ақпарат жүйесiн құру (енгiзiлетiн жүйелер жалпы республикалық ведомствоаралық жүйелер болып табылады және бұл жүйелердiң ақпараты Қазақстан Республикасының Үкiметі, Кеден комитетi, Ұлттық қауiпсiздiк комитетi, Денсаулық сақтау министрлiгi және басқа мемлекеттiк органдар үшiн ведомстволық ақпарат жүйелерiн құру үшiн қажет); жүйе енгiзiлгеннен кейiн лицензиаттардың лицензия ресiмдеу жөнiндегi шығыстарын және құжат айналымын 66,5 мың теңгеден, 22,05 мың теңгеге дайын, үш есе дерлік қысқарту жоспарлануда.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
20-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
502 "Мемлекеттiк стандарттар қорының ақпараттық жүйесiн қамтамасыз ету" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3463 мың теңге (үш миллион төрт жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Стандарттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы, "Қазақстан Республикасының стандарттау және сертификаттау ұлттық жүйелерiн дамытудың 2001-2002 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 4 шiлдедегi N 913 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: ақпарат техникасына қызмет ету, электронды көздердегi нормативтiк құжаттарды стандарттау, метрология және сертификаттау саласында ақпарат өңдеу және тарату.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Стандарттар бойынша деректер қорын жасау, алу және стандарттау, сертификаттау және метрология саласында нормативтiк құжаттарды өңдеу және тарату.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру      !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!жөніндегі iс-шара   !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------

1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   502        Сопровождение  Автоматизация     2002   Министерство
информацион-   сбора, обработки, год    индустрии
ных систем     передачи и отоб-         и торговли
Государствен-  ражения инфор-           Республики
ного фонда     мации по стандар-        Казахстан
стандартов     тизации, метроло-
гии и сертифи-
кации - 660 нор-
мативных доку-
ментов.
2                             Профилактические
и технические
мероприятия, свя-
занные с эксплу-
атацией оборудо-
вания (наладка,
ремонт) 19 единиц
(рабочая станция -
1; сетевые карты -
4; мониторы - 4;
модемы - 4; сете-
вые принтеры - 2;
сканер - 1;
видеопроектор - 1;
кондиционеры - 2).
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: позволит автоматизировать сбор, обработку, передачу, отображение информации по 660 нормативным документам и поддержание 19 единиц оборудования (рабочая станция - 1; сетевые карты - 4; мониторы - 4; модемы - 4; сетевые принтеры - 2; сканер - 1; видеопроектор - 1; кондиционеры - 2) в рабочем состоянии.
Приложение 21 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 21 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Развитие информационного центра по взаимодействию
со Всемирной торговой организацией"
на 2002 год
1. Стоимость: 5463 тысячи тенге (пять миллионов четыреста шестьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2001 года N 913 "О Программе развития национальных систем стандартизации и сертификации на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: приобретение компьютерной техники для создания в Казахстане информационного центра и информационно-справочной службы, отвечающей требованиям Генерального соглашения по тарифам и торговле с последующей поддержкой функционирования службы.

1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  502         Мемлекеттік   Стандарттау, метро.  2002  Қазақстан
стандарттар   логия және сертифи.  жыл   Республика.
қорының       каттау жөнiнде             сының
ақпараттық    ақпарат жинауды,           Индустрия
жүйесiн       өңдеудi, берудi            және сауда
iлестiру      автоматтандыру - 660       министрлігі
нормативтік құжаттар.
Құрал-жабдықты
пайдаланумен байла.
нысты алдын-алу және
техникалық шаралар
(қондыру, жөндеу) 19
бiрлiк (жұмыс
станциясы - 1;
желiлiк карталар - 4;
мониторлар - 4;
модемдер - 4;
желiлiк принтерлер -
2; сканер - 1; бейне
жарық түсiргiш, ауа
баптағыштар - 2)
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 660 нормативтiк құжат бойынша ақпарат жинауды, өңдеудi, берудi, көрсетудi автоматтандыруға және құрал-жабдықтың 19 бiрлiгiн жұмыс күйiнде ұстауға мүмкiндiк бередi. (жұмыс станциясы - 1; желiлiк карталары - 4; мониторлар - 4; модемдер - 4; желiлiк принтерлер - 2; сканер - 1; бейне жарық түсiргiш - 1; ауа баптағыштар - 2).
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
21-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған
600 "Дүниежүзiлiк сауда ұйымымен өзара iс-қимыл жөнiнде ақпараттық орталықты дамыту" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5463 мың теңге (бес миллион төрт жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 17-бабы, "Қазақстан Республикасының стандарттау және сертификаттау ұлттық жүйелерiн дамытудың 2001-2002 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2001 жылғы 4 шiлдедегi N 913 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: қызметтiң жұмыс iстеуiн кейiнгi қолдаумен Тарифтер және сауда жөнiндегi бас келiсiм талаптарына сай келетiн Қазақстанда ақпарат орталығын және ақпарат-анықтама қызметiн құру үшiн компьютер техникасын алу.

5. Задачи бюджетной программы: оснащение центра техническими средствами, оргтехникой и нормативной базой для взаимодействия с секретариатом Всемирной торговой организации (далее - ВТО) и странами-членами ВТО.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
600        Развитие       Обеспечение инфор- 2002  Министерство
инфрмацион-    мационного центра  год   индустрии
ного центра    по взаимодействию        и торговли
по взаимодей-  с ВТО 28 единица-        Республики
ствию со       ми оборудования и        Казахстан
Всемирной      программными сред-
торговой       ствами: 5 ком-
организацией   пьютеров, 4 сер-
вера, 2 источника
бесперебойного
питания, 2 марш-
рутизатора, 2
сетевых коммута-
тора, 2 стационар-
ных проектора,
2 сетевых принтера,
9 средств обеспе-
чения связи
(8 модемов,
1 АнтиСпам).
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: позволит приобрести 28 единиц оборудования: 5 компьютеров, 4 сервера, 2 источника бесперебойного питания, 2 маршрутизатора, 2 сетевых коммутатора, 2 стационарных проектора, 2 сетевых принтера, средства обеспечения связи (8 модемов, 1 АнтиСпам) для оперативного обмена информацией с зарубежными партнерами - членами ВТО и отечественными пользователями.
Приложение 22 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 22 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 601
"Развитие информационной системы Государственного
фонда стандартов" на 2002 год
1. Стоимость: 4937 тысяч тенге (четыре миллиона девятьсот тридцать семь тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2001 года N 913 "О Программе развития национальных систем стандартизации и сертификации Республики Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".

5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Дүниежүзiлiк сауда ұйымы хатшылығымен (бұдан әpi - ДСҰ) және ДСҰ-ға мүше елдермен өзара iс-қимыл және нормативтік базамен жарақтандыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру      !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!жөніндегі iс-шара   !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  600        Дүниежүзiлiк   ДСҰ-ға өзара iс-қимыл 2002 Қазақстан
сауда          жөнiндегi ақпарат      жыл Республика.
ұйымымен       орталығын құрал-           сының
өзара iс-қимыл жабдықтың 28 бiрлi.        Индустрия
жөнiнде        гiмен және бағдарла.       және сауда
ақпараттық     малық құралдармен          министрлігі
орталықты      қамтамасыз ету: 5
дамыту         компьютер, 4 сервер,
2 үздiксiз күш беру
көзi, 2 тасымалдағыш,
2 желiлiк комутатор,
2 тұрақты жарық
түсiргiш, 2 желiлiк
коммутатор, 2 тұрақты
жарық түсiргiш, екi
желiлiк принтер, 9
байланысты қамтамасыз
ету құралы (8 модем
1 АнтиСпам)
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ДСҰ-ға мүше шетелдiк әрiптестермен және отандық пайдаланушылармен жедел ақпарат алысу үшiн 28 бiрлiк құрал-жабдық: 5 компьютер, 4 cepвep, 2 үздіксіз күш беру көзi, 2 тасымалдағыш, 2 желiлiк коммутатор, 2 тұрақты жарық түсiргiш, 2 желiлiк коммутатор, 2 тұрақты жарық түсiргiш, екi желiлiк принтер, 9 байланысты қамтамасыз ету құралы (8 модем 1 АнтиСпам) алуға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
22-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
601 "Мемлекеттiк стандарттар қорының ақпараттық жүйесiн дамыту" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4937 мың теңге (төрт миллион тоғыз жүз отыз жетi мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 17-бабы, Қазақстан Республикасының стандарттау және сертификаттау ұлттық жүйелерiн дамытудың 2001-2002 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 4 шiлдедегi N 913 қаулысы, "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы .

3. Источники финансирования: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение Государственного фонда стандартов необходимым техническим оснащением, отвечающим современным требованиям для сбора, обработки и распространения нормативных документов и информации в области стандартизации, метрологии и сертификации.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение фонда техническими средствами, оргтехникой и нормативной базой; подключение к телекоммуникационному узлу и единой информационной системе.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   601        Развитие      Приобретение в      2002  Министерство
информацион-  Государственный     год   индустрии
ной системы   фонд стандартов           и торговли
Государствен- 19 единиц компью-         Республики
ного фонда    терного оборудова-        Казахстан
стандартов    ния и программных
средств: рабочая
станция - 1;
сетевые карты - 4;
мониторы - 4;
модемы - 4; сетевые
принтеры - 2;
сканер -1; видео-
проектор - 1;
кондиционеры - 2.
Монтаж и наладка
приобретенного
оборудования - 19
единиц
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приобретение 19 единиц технических средств и оборудования (рабочая станция - 1; сетевые карты - 4; мониторы - 4; модемы - 4; сетевые принтеры - 2; сканер - 1; видеопроектор - 1; кондиционеры - 2) позволит автоматизировать услуги Государственного фонда стандартов.
Приложение 23 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 23 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 056
"Государственная программа развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан"
на 2002 год
1. Стоимость: 90791 тысяча тенге (девяносто миллионов семьсот девяносто одна тысяча тенге).

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: мемлекеттiк стандарттар
қорын стандарттау, метрология және сертификаттау саласында нормативтiк құжаттар және ақпарат жинау, өңдеу және тарату үшiн қазiргi заман талаптарына сай қажет техникамен жарақтандыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: қорды техникалық жабдықтармен, ұйымдастыру техникасымен және нормативтiк базамен жарақтандыру; телекоммуникация желiсiне және бiрiңғай ақпарат жүйесiне қосу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру      !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!жөніндегі iс-шара   !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   601        Мемлекеттiк   Мемлекеттiк          2002  Қазақстан
стандарттар   стандарттар қорына   жыл   Республика.
қорының       компьютер құрал-жаб.       сының
ақпараттық    дығының және бағдар.       Индустрия
жүйесiн       ламалық құралдардың        және сауда
дамыту        19 бiрлiгiн алу:           министрлігі
Жұмыс станциясы - 1;
желiлiк карталары -
4; мониторлар - 4;
модемдep - 4;
желiлiк принтерлер -
2; сканер - 1; бейне
жарық түсiргiш - 1;
ауа баптағыштар - 2.
Алынған құрал-
жабдықты монтаждау
және қондыру - 19
бiрлiк.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: техникалық құралдардың және құрал-жабдықтың 19 бiрлiгiн (жұмыс станциясы - 1; желiлiк карталары - 4; мониторлар - 4; модемдер - 4; желiлiк принтерлер - 2; сканер - 1; бейне жарық түсiргiш - 1; ауа баптағыштар - 2) алу Мемлекеттік стандарттар қоры қызметтерiн автоматтандыруға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
23-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
056 "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi
дамыту және қолдаудың Мемлекеттік бағдарламасы"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 90791 мың теңге (жиырма алты миллион үш жүз алпыс екi мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2000 года N 344 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2001 года N 597 "О государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление Правительства республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 921 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: институциональная поддержка малого предпринимательства.
5. Задачи бюджетной программы: создание и развитие качественной инфраструктуры в секторе малого предпринимательства, совершенствование и развитие системы информационного обеспечения малого предпринимательства, обеспечение занятости населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   056        Государствен- Проведение исследо- В те- Министерство
ная программа ваний по вопросам   чение индустрии
развития и    малого бизнеса:     года  и торговли
поддержки     1. Проведение             Республики
малого пред-  комплексного ана-         Казахстан
приниматель-  лиза участия
ства в Рес-   субъектов малого
публике       бизнеса в государ-
Казахстан     ственных закупах

2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық базасы: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясы" 2000 жылғы 17 ақпандағы N 344 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiкті дамыту мен қолдаудың 2001-2002 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 7 мамырдағы N 597 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдардағы iс-қимыл Бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы, "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың 2001-2002 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын icкe асыру жөнiндегi iс-шаралар Жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 5 шiлдедегi N 921 қаулысы , "Қазақстан Республикасының 2002 жылға арналған Республикалық бюджет туралы Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы, "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: жүйенiң функционалдық мүмкiндiктерiн ұлғайту.
5. Бюджет бағдарламасының мiндетi: бағдарламалық-математикалық қамтамасыз етудi әзiрлеу және шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың ақпараттық жүйесiн сапалық қамтамасыз етудiң жаңа мiндеттерiн әрекетке енгiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
056        Қазақстан     Шағын бизнес         Жыл   Қазақстан
Республика.   мәселелерi бойынша: ішінде Республика.
сында шағын   1. Шағын бизнес            сының
кәсiпкерлiктi субъектiлерiнiң 2002       Индустрия
дамыту мен    жылғы мемлекеттiк          және сауда
қолдаудың     сатып алуларға             министрлігі
мемлекеттiк   қатысуына кешендi
бағдарламасы  талдау жүргiзу

1.1. Командировоч-
ные расходы по
регионам Казах-
стана (88 чел/
дней).
1.2. Изготовление
и заполнение анкет
(3200 шт.), рек-
лама в печатных
СМИ (640 кв.см).
2. Организация
маркетинговых
исследований по
потенциальным и
перспективным
рынкам продукции
(работ, услуг)
малых предприятий.
2.1. Привлечение
интервьюеров и
респондентов
- Оплата услуг
маркетологов,
аналитиков, социо-
логов (10560 чел/
час)
- Оплата ин-
тервьюерам и
респондентам (1500
чел/час).
3. Выявление по-
тенциальных оте-
чественных и за-
рубежных партне-
ров для сотрудни-
чества с субъек-
тами малого пред-
принимательства
в Казахстане,
презентация воз-
можностей казах-
станского малого
бизнеса.
3.1. Изготовление
брошюр, проспектов
(1600 экз.)
3.2. Реклама в СМИ
(48 мин).
4. Совершенство-
вание процессов
государственного
регулирования в
области лицензи-
рования, сертифи-
кации, инспекций.
4.1. Услуги
специалистов за
разработку и про-
ведение социоло-
гических и других
опросов (10560
чел/час)
4.2. Командиро-
вочные расходы по
регионам Казах-
стана: (88 чел/
дней).
5. Проведение ис-
следований и
разработка меха-
низмов по развитию
адвокатуры малого
бизнеса.
5.1. Услуги кон-
сультантов (6336
чел/час)
5.2. Командиро-
вочные расходы (88
чел/дней).
6. Определение
перспективных
направлений раз-
вития инструмен-
тальной базы
ведения предпри-
нимательской
деятельности.
6.1. Услуги марке-
тологов (8448 чел/
час)
6.2. Услуги анали-
тиков (8448 чел/час).
7. Проведение
выставок, смотров,
конкурсов в сфере
малого бизнеса
(4 выставки)
7.1 Изготовление
наград, призов
(240 шт.)
7.2. Изготовление
билбордов (32 шт.)
Презентационно-
информационная
деятельность
8. Выпуск рекламно-
товарных каталогов,
информационных
бюллетеней, сбор-
ников инвестицион-
ных предложений по
вопросам малого
бизнеса.
8.1. Выпуск мето-
дических пособий
(1600 экз.)
8.2. Услуги специ-
алистов по подго-
товке метод.
пособий (8448 чел/
час)
8.3. Выпуск рек-
ламно-товарных
каталогов (1600
экз.)
8.4. Услуги дизай-
неров (64 чел/час)
8.5. Выпуск инфор-
мационных бюлле-
теней (1600 экз.)
8.6. Услуги по
подготовке инфор-
мационных бюлле-
теней (8448 чел/
час)
8.7. Выпуск
сборников инвести-
ционных предложе-
ний по вопросам
малого бизнеса
(1600 экз.)
8.8. Услуги кон-
сультантов (6336
чел/час).
9. Публикация и
распространение
необходимых норма-
тивно-правовых
материалов для
малого бизнеса.
9.1. Услуги специа-
листов по разра-
ботке формата и
подготовке необхо-
димых материалов
(10560 чел/час)
9.2. Печать сбор-
ника нормативно-
правовых материа-
лов по малому
бизнесу (800 экз.).
10. Организация
тематической
работы с использо-
ванием телевизион-
ных и печатных
средств массовой
информации.
10.1. Оплата эфир-
ного времени (54
мин)

1.1. Қазақстан
бойынша iссапарлық
шығындар (88 адам/
күн) 1.2. Сауална.
маларды дайындау
және толтыру (3200
дана) басылымдық
БАҚ-тағы жарнама
(640 шаршы/см).
2. Шағын кәсiпорын.
дар өнiмдерiнiң
(жұмыс, қызмет
көрсету) әлеуетті
және перспективалық
рыногы жөнiнде
маркетингiлiк
зерттеулер
ұйымдастыру.
2.1. Интервьюерлер
мен респонденттердi
тарту - маркетолог.
тардың, талдаушылар.
дың, социологтардың
қызметтерiне төлем.
ақы (10560 адам/сағат)
Интервьюерлер мен
корреспонденттерге
төлемақы (1500
адам/сағат).
3. Қазақстандағы
шағын кәсiпкерлiк
субъектiлерiмен
ынтымақтастық үшiн
отандық және шетелдiк
әлеуеттi серiктердi
айқындау, қазақстан
шағын бизнесi
мүмкiндiктерiн
3.1. Брошюралар,
проспекттер дайындау
(1600 дана)
3.2. БАҚ-дағы жарнама.
4. Лицензиялау,
сертификациялау,
инспекциялар
саласындағы мемлекет.
тiк процестерiн
жетiлдiру
4.1. Әлеуметтiк және
басқа сұрауларды
әзiрлеу және жүргiзу
үшiн маман қызметi
(10560 адам/сағат).
4.2. Қазақстанның
аумақтары бойынша
iссапар шығындары:
(88 адам/күн).
5. Шағын бизнестiң
адвокатурасын дамыту
жөнiнде зерттеулер
жүргiзу мен
механизмдер.
5.1. Консультанттар
қызметi (6336 адам/
сағат).
6. Кәсiпкерлiк қызмет
жүргiзудiң аспаптық
базаларын дамытудың
перспективалық
бағыттарын анықтау
6.1. Маркетологтар
қызметi (8448 адам/
сағат).
6.2. Талдаушылар
қызметi (8448 адам/
сағат)
7. Шағын бизнес
саласында көрмелер,
байқаулар, конкурстар
өткiзу (4 көрме)
7.1. Наградалар,
приздар дайындау
(240 дана)
7.2. Билбордтар
дайындау (32 дана)
Тұсаукесер-ақпараттық
қызмет
8. Жарнамалық-тауарлық
каталогтар, ақпараттық
бюллетендер, шағын
бизнес мәселелерi
жөнiнде инвестициялық
ұсыныстар жинақтарын
шығару
8.1. Әдiстемелiк
құрал шығару (1600
дана)
8.2. Әдiстемелiк
құрал дайындау
бойынша мамандар
қызметі (8448 адам/
сағат)
8.3. Жарнамалық-
тауарлық каталогтар
шығару (1600 дана)
8.4. Әзірлеушiлер
қызметi (64 aдам/сағат)
8.5. Ақпараттық
бюллетендер шығару
(1600 дана)
8.6. Ақпараттық
бюллетендер дайындау
жөнiндегi қызметтер
(8448 адам/сағат)
8.7. Шағын бизнес
мәселелерi жөнiндегi
инвестициялық ұсыныстар
жинағын шығару (1600
дана)
9. Шағын бизнес үшiн
қажеттi нормативтік-
құқықтық материалдарды
басып шығару және
тарату
9.1. Формат әзiрлеу
мен қажеттi материал.
дарды дайындау
жөнiндегi мамандар
қызметi (10560 адам/
сағат)
9.2. Шағын бизнес
жөнiнде нормативтiк
-құқықтық материалдар
жинағын басу (800
дана)
10. Теледидарлық және
басылым бұқаралық
ақпарат құралдарын
пайдалана отырып,
тақырыптық жұмыстар
ұйымдастыру.
10.1. Эфирлiк уақыт
төлемi (54 мин.)

10.2. Оплата услуг
по подготовке
роликов, статей
(5 рол)
10.3. Командиро-
вочные расходы
по регионам Казах-
стана (32 чел/
дней)
IV. Обучение
предпринимателей
(50 чел)
11. Организация
функционирования
базового респуб-
ликанского учеб-
ного центра по
малому предпри-
нимательству в
г. Астане
- Стол преподава-
теля (1 шт.)
- Кресло (1 шт.)
- Компьютерные
столы (10 шт.)
- Стулья (20 шт.)
- Диван (1 шт.)
и кресло для
переговоров (2 шт.)
- Столы (10 шт.)
- Книжные шкафы
(3 шт.)
11.1. Расходы на
обучение - оплата
услуг преподава-
телей: 12600 чел/
час.
11.2. Выделенный
канал (512 кБит/
сек)
12. Проведение
учебных тренингов
по вопросам малого
предприниматель-
ства в регионах.
12.1. Разработка
тренинг-программ
- Анализ ситуации
в каждом регионе
(6 peг.)
- Оплата услуг
лекторских групп
(2640 чел/час)
12.2. Командиро-
вочные расходы:
327 чел/дней
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня занятости населения, число занятых в сфере малого предпринимательства на 40% (на 1 января 2002 года составляет - 1,6 млн. тенге), объем произведенной продукции (работ и услуг) субъектами малого предпринимательства на 20% (на 1 января 2002 года - 774,6 млрд. тенге), увеличение отчислений в бюджет от субъектов малых предпринимателей на 15% (на 1 января 2002 года - 67,8 млрд. тенге), реализация программы импортозамещения, повышение экспортного потенциала субъектов малых предпринимателей, инициирование новых законопроектов.
Приложение 24 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 24 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 505
"Сопровождение информационной системы развития
и поддержки малого предпринимательства"
на 2002 год
1. Стоимость: 11196 тысяч тенге (одиннадцать миллионов сто девяносто шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2000 года N 344 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2001 года N 597 "О государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 921 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".

10.2. Роликтер,
мақалалар дайындау
жөнiндегi қызметтер
төлемi (5 рол)
10.3. Қазақстан
аумақтары бойынша
iссапарлық шығындар
(32 адам/сағат)
IV. Кәсiпкерлердi
оқыту (50 адам)
- Оқытушы үстелi
(1 дана)
- Кресло (1 дана)
- Компьютерлiк
үстелдер (10 дана)
- Диван (1 дана) және
келiссөздерге
арналған кресло (2
дана)
- Yстелдер (10 дана)
- Кiтап шкафтары
(3 дана)
11.1. Оқыту шығыстары
Оқытушы қызметiне
төлемақы (126000
aдам/сағат)
11.2. Бөлiнген арна
(512к Бит/сек)
12. Аумақтарда шағын
кәсiпкерлiк мәселелерi
жөнiндегi оқу
тренингтерiн өткiзу.
12.1 Тренинг-
бағдарламасын әзiрлеу
- Әр аумақтағы
ахуалды талдау (6
аумақ)
- Дәрiскер тобының
қызметiне төлемақы
(2640 адам/сағат)
12.2. Iссапарлық
шығындар: 327 адам/күн
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетiн нәтижелер: халықты жұмыспен қамту деңгейiн apттыpу, шағын кәсiпкерлiк саласында жұмыспен қамтылғандар саны 40 % (2002 жылдың 1 қаңтарында - 1,6 млн. теңгенi құрайды), шағын кәсiпкердiң субъектiлерi өндiрген өнiмдер (жұмыстар пен қызмет көрсетулер) көлемi 20 % (2002 жылдың 1 қаңтарында - 774,6 млрд. теңге), шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң бюджетке бөлiнiсiн ұлғайту 15 % (2002 жылдың 1 қаңтарында - 67,8 млрд. теңге), импорт алмастыру бағдарламасын iске асыру, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң экспорттық әлеуеттерiн арттыру, жаңа заң жобаларын жасауға бастама көтеру.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
24-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
505 "Шағын кәсiпкерлiкті қолдау мен дамытудың ақпараттық жүйесiн қамтамасыз ету" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 11196 мың теңге (он бiр миллион бiр жүз тоқсан алты мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан әргi шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 17 ақпандағы N 344 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының 2001-2002 жылдарға арналған шағын кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 7 мамырдағы N 597 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдарға арналған Іс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi Iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы , "Қазақстан Республикасының 2001-2002 жылдарға арналған шағын кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын iске асыру Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 5 шiлдедегi N 921 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.

3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение работоспособности и развития информационной системы поддержки малого предпринимательства.
5. Задачи бюджетной программы: анализ функционирования информационной системы; доработка программно-математического обеспечения по замечаниям пользователя (субъектов малого предпринимательства).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
505        Сопровождение  Программное и      2002  Министерство
информацион-   техническое        год   индустрии
ной системы    сопровождение            и торговли
развития и     Республиканской          Республики
поддержки      информационной           Казахстан
малого пред-   сети по вопросам
приниматель-   малого предпри-
ства           нимательства в
целях расширения
возможностей
пользовательского
интерфейса. Разра-
ботка программного
обеспечения:
Оплата услуг
программистов на
разработку техни-
ческого задания
для разработки
программного
обеспечения,
работающего в
онлайновом режиме-
880 чел/час
(5 чел * 3 мес).
Оплата услуг
программистов на
разработку програм-
много обеспечения,
работающего в
онлайновом режиме -
2640 чел/час
(5 чел * 9 мес).
Оплата услуг
программистов на
разработку техни-
ческого задания
для разработки
программного
обеспечения,
защищающего от
несанкционирован-
ного доступа в
сеть - 880 чел/
час (5 чел * 3 мес).
Оплата услуг
программистов на
разработку прог-
раммного обеспе-
чения, защищающего
от несанкциониро-
ванного доступа
в сеть - 2640
чел/час
(5 чел * 9 мес).
Оплата услуги
связи (16 тел.
линий), в том
числе выделенный
канал Интернет.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: налаживание механизма доступа к информации субъектов малых предпринимателей, увеличение доли субъектов малых предпринимателей, использующей Интернет-технологии ведения бизнеса, повышение уровня информатизации субъектов малых предпринимателей.
Приложение 25 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 года N 138 <*>
Сноска. Приложение 25 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 603
"Создание информационной системы развития и поддержки
малого предпринимательства"
на 2002 год

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: шағын кәсiпкерлiктi қолдауда ақпараттық жүйенi дамыту және жұмыс қабiлеттiлiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының міндеттері: ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін талдау, пайдаланушылардың (шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң) ескертпелерi бойынша бағдарламалық-математикалық қамтамасыз етуді пысықтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру      !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!жөніндегі iс-шара   !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
505        Шағын         Интерфейстi пайда.   2002  Қазақстан
кәсiпкерлiктi ланудың мүмкiндiгiн  жыл   Республика.
қолдау мен    кеңейту мақсатында         сының
дамытудың     шағын кәсiпкерлiк          Индустрия
ақпараттық    мәселелерi бойынша         және сауда
жүйесiн       Республикалық ақпа.        министрлігі
қамтамасыз    раттық желiнi
ету           бaғдарламалық және
техникалық қамтама.
сыз ету. Бағдарла.
малық қамтамасыз
етудi әзiрлеу:
Онлайн режимiнде -
880 сағ/адам (5 адам
* 3 орын) жұмыс
iстейтiн бағдарла.
малық қамтамасыз
етудi әзiрлеу үшiн
техникалық тапсырманы
әзiрлеуге арналған
бағдарламашының
қызмет көрсетуiне
ақы төлеу.
Онлайн режимiнде -
2640 сағ/адам (5
адам * 9 орын)
жұмыс iстейтiн
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеуге бағдарла.
машының қызмет
көрсетуiне ақы
төлеу.
Торапқа-880 сағ/адам
(5 адам * 3 орын)
санцияланбаған қол
жеткiзуден қорғайтын
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу үшiн
техникалық тапсырманы
әзiрлеуге арналған
бағдарламашының қызмет
көрсетуiне ақы төлеу.
Торапқа-2640 сағ/адам
(5 адам * 9 орын)
санцияланбаған қол
жеткiзуден қорғайтын
бaғдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеуге арналған
бағдарламашының қызмет
көрсетуiне ақы төлеу.
Байланыс қызметiн
көрсетуге (16 тел,
желiсi) ақы төлеу,
соның iшiнде
Интернетке бөлiнген
канал.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң ақпаратына қол жеткiзу тетiктерiн тәртiпке келтiру, бизнес енгiзуде Интернет-технологияларды пайдаланатын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң бөлiгiн көбейту.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
25-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
603 "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту және қолдаудың ақпараттық жүйесiн құру" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 26362 тысячи тенге (двадцать шесть миллионов триста шестьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2000 года N 344 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2001 года N 597 "О государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 921 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: расширение функциональных возможностей системы.
5. Задачи бюджетной программы: разработка программно-математического обеспечения и ввод в действие новых задач качественного сопровождения информационной системы развития и поддержки малого предпринимательства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   603        Создание      Организовать функ-  2002 Министерство
информацион-  ционирование 16     год  индустрии и
ной системы   региональных мест        торговли
развития и    "удаленного доступа"     Республики
поддержки     в базу данных по         Казахстан
малого пред-  вопросам малого
приниматель-  предпринимательства
ства          (16 регионов).
Создать и обеспечить
функционирование
республиканского
сайта и информаци-
онной базы данных
по вопросам малого
предпринимательства.
(Различная инфор-
мация, собранная
по всем регионам
Казахстана и за
рубежом, касаю-
щаяся вопросов
предприниматель-
ства будет помещена
на Веб-сайте и в
информационной
базе данных).
Организовать
создание в 16 ре-
гионах базы данных
о местных предприя-
тиях малого бизне-
са, выпускаемой
ими продукции и
предоставляемых
услугах. (Информа-
ция, собранная по
всем регионам
Казахстана о пред-
принимателях, пред-
приятиях и выпус-
каемых ими продук-
ции и услугах
будет помещена на
Веб-сайте и в
информационной
базе данных).
Приобретение
основных средств
для информационной
базы: сервер - 1 шт.,
компьютеры - 25 шт.,
модем - 20 шт.,
UPS - 20 шт.,
лазерные принтеры-
16 шт., сетевой
лазерный принтер-
1 шт., Notebook-
3 шт. Приобретение
лицензионного прог-
раммного обеспече-
ния BackOffice
Srv 2000 English
OLP NL - 1 ком.,
Windows Srv 2000
English OLP NL-
1 ком., BackOffice
Srv 2000 English
CD+Doc Kit -1 ком.,
BackOffice CAL
2000 English OLP
NL - 1 ком., SQL
Srv 2000 Enterprise
Edtn English Intl

1. Құны: 26362 мың теңге (жиырма алты миллион үш жүз алпыс екi мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 17 ақпандағы N 344 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың 2001-2002 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 7 мамырдағы N 597 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000-2002 жылдардағы iс-қимыл Бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы, "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың 2001-2002 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар Жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 5 шiлдедегi N 921 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: жүйенiң функционалдық мүмкiндiктерiн ұлғайту.
5. Бюджет бағдарламасының мiндетi: бағдарламалық-математикалық қамтамасыз етудi әзiрлеу және шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың ақпараттық жүйесiн сапалық қамтамасыз етудiң жаңа мiндеттерiн әрекетке енгiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
603        Шағын кәсiп.  Шағын кәсiпкерлiк     2002 Қазақстан
керлiктi      мәселелерi жөнiндегi  жыл  Республика.
дамыту және   деректер қорында           сының
қолдаудың     "қашықтағы қолжет.         Индустрия
ақпараттық    кiзiмнiң" 16 аумақтық      және сауда
жүйесiн құру  орынның қолдануын          министрлігі
ұйымдастыру (16
аумақ). Шағын кәсiп.
керлiк мәселелерi
бойынша республикалық
сайт пен ақпараттық
деректер қорының
құру және қолданылуын
қамтамасыз ету
(Кәсiпкерлiк мәселе.
лерiне қатысты
Қазақстанның барлық
аумақтарынан және
шетелдерден жиналған
әртүрлi ақпараттар
Веб-сайт пен дерек.
тердiң ақпараттық
қорына орналастыры.
латын болады).
Шағын бизнестiң
жергiлiктi кәсiпорын.
дары және олар
шығаратын өнiмдер
мен көрсететiн
қызметтер туралы
16 аумақтық деректер
қорын құруды
ұйымдастыру (Кәсiп.
керлер, кәсiпорындар
және олар шығаратын
өнiмдер мен
көрсететiн қызметтер
туралы Қазақстанның
барлық аумағы бойынша
жиналған ақпараттар
Веб-сайт пен дерек.
тердiң ақпараттық
қорына орналастыры.
латын болады).
Ақпараттық қор үшiн
негiзгi құралдар
алу: сервер - 1 дана,
компьютерлер - 25
дана, модем - 20 дана,
UPS - 20 дана,
лазерлiк принтерлер
- 16 дана, тораптық
лазерлiк принтер -
1 дана, Notebook - 3
дана. BackOffice Srv
2000 English OLP NL-1
жиынтық, Windows Srv
2000 English OLP NL
- 1 жиынтық,
BackOffice Srv 2000
English CD+Doc Kit
- 1 жиынтық, BackOffice
САL 2000 English OLP
NL-1 жиынтық,
SQL Srv 2000 Enterprisе
Edtn English Intl CD

CD 25 Clt (на 25
чел). Приобретение
лицензионного
программного обес-
печения windows
2000 -1 шт., MS
Office - 1 шт.
Оплата услуг
программистов на
разработку техни-
ческого задания
для разработки
программного
обеспечения,
защищающего от
несанкционирован-
ного доступа в
базу данных - 5 чел
в течение 880 чел/
час (5 чел * 3 мес).
Оплата услуг
программистов на
разработку прог-
раммного обеспе-
чения, защищающего
от несанкциониро-
ванного доступа
в базу данных
2640 чел/час
(5 чел * 9 мес).
Оплата услуг
программистов на
разработку техни-
ческого задания
для разработки
программного
обеспечения в
целях расширения
возможностей поль-
зовательского
интерфейса данных-
880 чел/час
(5 чел * 3 мес).
Оплата услуг
программистов на
разработку прог-
раммного обеспе-
чения в целях
расширения возмож-
ностей пользова-
тельского интер-
фейса данных -
2640 чел/час
(5 чел * 9 мес).
Оплата услуг
программистов на
разработку техни-
ческого задания
для разработки и
многофункциональ-
ных баз данных-
880 чел/час
(5 чел * 3 мес).
Оплата услуг
программистов на
разработку и соз-
дание Веб-сайта и
многофункциональ-
ных баз данных-
2640 чел/час
(5 чел * 9 мес).
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: налаживание механизма доступа к информации субъектов малого предпринимательства, увеличение доли субъектов малого  предпринимательства, использующей Интернет-технологии ведения бизнеса, повышение уровня информатизации субъектов малого предпринимательства.
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 г. N 138 <*>
Сноска. Приложение 26 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты"
на 2002 год
1. Стоимость: 296386 тысяч тенге (двести девяносто шесть миллионов триста восемьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 36, 37 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год", статьи 21, 22, 23, 24 и 25 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2002 года N 996 "Вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39 "Об утверждении лимитов штатной численности", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".

25 Cit (25 адам)
лицензиялық бағдарла.
малық қамтамасыз етудi
алу windows 2000 - 1
дана, MS Office - 1
дана лицензиялық
бaғдарламалық
қамтамасыз етудi алу.
Деректер қорына
рұқсатсыз кiруден
қорғайтын бағдарла.
малық қамтамасыз
етудi әзiрлеу үшін
техникалық тапсырмалар
әзiрлеуге бағдарлама.
шылар қызметiне
төлем жасау - 880
адам/сағат iшiнде 5
адам (5 адам * 3 ай).
Деректер қорына
рұқсатсыз кiруден
қорғайтын бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу үшiн
бағдарламашылар
қызметтерiне төлем
жасау - 2640 адам/
сағатына (5 адам * 9 ай)
Деректер интерфейсiн
пайдалану мүмкіндігін
ұлғайту мақсатында
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу үшін техникалық
тапсырмалар дайындау
бағдарламашылардың
қызмет төлемi - 880 адам
адам/сағат (5 адам
* 3 ай)
Деректер интерфейсiн
пайдалану мүмкiндiгiн
ұлғайту мақсатында
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу үшiн техникалық
тапсырмалар дайындауға
бағдарламашылардың
қызмет төлемi - 2640
адам/сағат
(5 адам * 9 ай)
Көп жақты деректер
қорын дайындау үшiн
техникалық мiндеттердi
әзiрлеу бaғдарламашы.
ларының қызмет төлемi
- 880 адам/сағат
(5 адам * 3 ай)
Көп жақты деректер
қорын дайындау үшiн
техникалық мiндеттердi
әзiрлеу бағдарлама.
шыларының қызмет
төлемi - 2640 адам/
сағат (5 адам * 9 ай)
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң ақпараттарына кiргiзiм механизмдерiн реттеу, бизнес жүргiзудiң Интернет-технологиясын пайдаланатын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң үлесiн ұлғайту, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн ақпараттандыру деңгейiн жоғарлату.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
26-қосымша
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
001 "Әкiмшiлiк шығындар" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 296386 мың теңге (екi жүз тоқсан алты миллион үш жүз сексен алты мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңы 36, 37-баптары; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы 21, 22, 23, 24 және 25-баптары, "Республикалық бюджет есебiнен ұсталынатын Қазақстан Республикасының қызметкерлерi органдарының бiрыңғай еңбек жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 26 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы , "Штат лимитiнiң құрамын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности аппаратов центральных и территориальных подразделений Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов центральных и территориальных подразделений Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   001        Администра-
тивные
затраты
001  Аппарат        Содержание цент-  В те-  Министерство
центрального   рального аппарата чение  индустрии
органа         Министерства ин-  года   и торговли
дустрии и торгов-        Республики
ли Республики            Казахстан
Казахстан и его
комитетов соглас-
но утвержденному
лимиту штатной
численности в
количестве 337
единиц.
002  Аппараты       Содержание терри- В те-  Министерство
территориаль-  ториальных под-   чение  индустрии
ных органов    разделений Минис- года   и торговли
терства индустрии        Республики
и торговли Респуб-       Казахстан
лики Казахстан
согласно утверж-
денному лимиту
штатной числен-
ности в количес-
тве 290 единиц.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан функций.
Приложение 27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 г. N 138 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 27 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 082
"Кредитование предприятий производственного и промышленно-перерабатывающего секторов среднего
бизнеса через банки второго уровня"
на 2002 год

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiнiң орталық және аумақтық құрылымдарының аппараттары қызметтерiн қамтамасыз ету, олардың функцияларына жүктелгендердi барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiнiң орталық және аумақтық құрылымдарының аппараттарын ұстау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру      !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!жөніндегі iс-шара   !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   001        Әкiмшiлiк
шығындар
001   Орталық       337 бiрлiк санымен  Жыл    Қазақстан
органның      бекiтiлген штат     ішінде Республика.
аппараты      санының лимитiне           сының
сәйкес Қазақстан           Индустрия
Республикасының            және сауда
Экономика және сауда       министрлігі
министрлiгiнiң
орталық аппаратын
және оның комитет.
терін ұстау
002   Орталық       290 бiрлiк санымен  Жыл    Қазақстан
органның      бекiтiлген штат     ішінде Республика.
аппараты      санының лимитiне           сының
сәйкес Қазақстан           Индустрия
Республикасының            және сауда
Индустрия және             министрлігі
сауда министрлi.
гiнiң аумақтық
құрылымдарын ұстау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiнiң функцияларына жүктелгендердi сапалы және дер кезiнде орындау.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
27-қосымша
Ескерту. 27-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.12.29. N 138b қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
082 "Орта бизнестiң өндiрiстiк және өнеркәсiптiк секторларының
кәсiпорындарын екiншi деңгейдегi банктер арқылы несиелендiру"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 618 400 тыс. тенге (шестьсот восемнадцать миллионов четыреста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О ратификации Соглашения о займе между Правительством Республики Казахстан и Правительством Федеративной Республики Германия о финансовом сотрудничестве", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1963 "Об утверждении Программы государственных инвестиций Республики Казахстан на 2000-2002 годы", постановление   Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: поддержка конкурентоспособных малых и средних предприятий путем предоставления льготных кредитов через банки второго уровня.
5. Задачи бюджетной программы: кредитование малых и средних предприятий через банки второго уровня.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   082        Кредитование
предприятий
производствен-
ного и промыш-
ленно-перера-
батывающего
секторов
среднего
бизнеса через
банки второго
уровня
080  Реализация     Предоставление    В те-  Министерство
проекта за     кредитов малым и  чение  индустрии
счет внешних   средним предприя- 2002   и торговли
займов         тиям через банки  года   Республики
второго уровня           Казахстан
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: развитие малого и среднего бизнеса Республики Казахстан путем предоставления доступа к льготным кредитным средствам.
Приложение 28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 г. N 138 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 28 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 083
"Пополнение кредитных ресурсов ЗАО
"Фонд развития малого предпринимательства"
на 2002 год

1. Құны: 618 400 мың теңге (алты жүз он сегiз миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қаржы ынтымақтастығы туралы Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Германия Федеративтiк Республикасының Yкiметi арасындағы займ туралы келiсiм туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Заңы ; "2000-2002 жылдарға арналған мемлекеттік инвестициялық Бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1963 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: Yкiметтiк сыртқы займ қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: екiншi деңгей банктерi арқылы жеңiлдiктi несие ұсыну жолымен бәсекеге жарамды шағын және орта кәсiпкерлердi қолдау.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: екiншi деңгей банктерi арқылы шағын және орта кәсiпорындарды несиелеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !(кiшi бағдарламалар.!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !ды) іске асыру      !мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!жөніндегі iс-шара   !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   082        Орта бизнес.
тiң өндiрiс.
тiк және
өнеркәсiп.
тiк-ұқсату
секторлар.
ының кәсiп.
орындарын
екiншi
деңгейдегi
банктер
арқылы
несиелендiру
080   Жобаны iске   екiншi деңгейдегi    2002   Қазақстан
асыру сыртқы  банктер арқылы       жыл    Республика.
займдар       шағын және орта      ішінде сының
есебiнен      кәсiпорындарға              Индустрия
несиелердi ұсыну            және сауда
министрлiгi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасындағы шағын және орта бизнестi жеңiлдету несие қаражатын жеткiзу жолымен қолдау.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
28-қосымша
Ескерту. 28-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.12.29. N 138b қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
083 "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" ЖАҚ кредиттiк ресурстарын толықтыру" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 300000 тысяч тенге (триста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2000 года N 344 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2001 года N 597 "О государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2001-2002 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 1997 года N 665 "О создании Фонда развития малого предпринимательства", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение финансово-кредитной поддержки развития малого предпринимательства путем привлечения дополнительных ресурсов, совершенствование инвестиционных механизмов.
5. Задачи бюджетной программы: увеличение кредитных ресурсов ЗАО "Фонд развития малого предпринимательства".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   083        Пополнение    Перечисление        2002  Министерство
кредитных     бюджетных средств   год   индустрии
ресурсов ЗАО  в ЗАО "Фонд разви-        и торговли
"Фонд разви-  тия малого пред-          Республики
тия малого    принимательства"          Казахстан
предпринима-  в соответствии с
тельства"     правилами пополне-
ния и использова-
ния кредитных
ресурсов, защите
конкуренции и
поддержке малого
бизнеса.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: в течение года будет профинансировано не менее 40 проектов малого предпринимательства на сумму 300000 тысяч тенге (триста миллионов тенге), в том числе не менее 20 проектов женского предпринимательства на сумму 150000 тысяч тенге (сто пятьдесят миллионов тенге), эффективное использование и своевременный возврат кредитных ресурсов, выделенных из республиканского бюджета.
Приложение 29
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2002 г. N 138 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 29 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 138б.
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 079
"Выполнение функций лицензиаров"
на 2002 год

1. Құны: 300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясы" 2000 жылғы 17 ақпандағы N 344 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың 2001-2002 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 7 мамырдағы N 597 Жарлығы , "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту Қорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 26 сәуiрдегi N 665 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы.
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: қосымша ресурстарды тарту, инвестициялық механизмдердi жетiлдiру жолымен шағын кәсiпкерлiктi дамытуға қаржы-кредиттiк қолдауды қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндетi: "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" ЖАҚ-тың кредиттік ресурстарын ұлғайту.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   083        "Шағын кәсiп. Толықтыру тәртiбiне  2002  Қазақстан
керлiктi      сәйкес "Шағын кәсiп. жыл   Республика.
дамыту қоры"  керлiктi дамыту            сының
ЖАҚ кредит.   қоры" ЖАҚ-қа бюджет.       Индустрия
тiк ресурс.   тік қаржыларды             және сауда
тарын толық.  аудару, бәсекелес.         министрлігі
тыру          тiктi қорғау және
шағын бизнестi қолдау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жыл iшiнде 300000 мың теңгеге (үш жүз миллион теңге) шағын кәсiпкерлiктiң 40-тан кем емес жобалары қаржыландырылады, оның iшiнде 150000 мың теңге (жүз елу миллион теңге) сомасында әйелдер кәсiпкерлiгiнiң 20-дан кем емес жобасы, республикалық бюджеттен бөлiнген кредиттiк ресурстарды тиiмдi пайдалану және уақытылы қайтару.
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 138 қаулысына
29-қосымша
Ескерту. 29-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.12.29. N 138b қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2002 жылға арналған
079 "Лицензиар функцияларын орындау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 11542 тысячи тенге (одиннадцать миллионов пятьсот сорок две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-8 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании", статьи 5-1, 5-2 Закона Республики Казахстан от 18 июня 1996 года "Об экспортном контроле", статья 18 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", статья 32 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 1999 года N 1022 "Вопросы Комитета по делам строительства Министерства экономики и торговли Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 1143 "Отдельные вопросы транзита продукции, подлежащие экспортному контролю в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 1999 года N 1919 "Об утверждении Правил осуществления экспортного контроля в Республике Казахстан и Правил оформления обязательств по использованию ввозимой в Республику Казахстан продукции, подлежащей экспортному контролю, и проверок их исполнения", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2000 года N 383 "О рынке вторичных черных и цветных металлов", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2000 года N 867 "Об утверждении квалификационных требований при лицензировании деятельности по поверке, производству и ремонту средств измерений", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2002 года N 996 "Вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан государственного контроля за лицензируемыми товарами, работами и услугами.

1. Құны: 11 542 мың теңге (он бiр миллион бес жүз қырық екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегі N 2200 Заңы 1-8 баптары, "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы N 5-2 Заңы , 5-1 баптары, "Бiрлiк өлшемiн қамтамасыз өту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңы 18-бабы, "Қазақстан Республикасындағы архитектуралық, қала құру және құрылыс қызметтерi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 32-бабы, "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегі N 2201 қаулысын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 қаулысы , "Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгі Құрылыс iстерi жөнiндегі комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 21 шiлдедегі N 1022 қаулысы , "Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жүйелерiнiң жекелеген мәселелерi" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 тамыздағы N 1143 қаулысы , "Қазақстан Республикасында экспорттық бақылауды жүзеге асырудың тәртiбi мен Қазақстан Республикасына әкелiнетiн экспорттық бақылауға жататын өнiмдi пайдалану жөнiндегі мiндеттемелердi ресiмдеу және олардың атқарылуын бақылаудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 14 желтоқсандағы N 1919 қаулысы , "Қайталама қара және түсті металдардың рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 13 наурыздағы N 383 қаулысы , "Өлшем құралдарын тексеру, шығару және жөндеу жөнiндегі қызметтi лицензиялау кезiндегі бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы N 867 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгінiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 12 қыркүйектегi N 996 қаулысы , "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгімен лицензияланатын тауарлармен, жұмыстар мен қызмет көрсетулердiң мемлекеттік бақылауын жүзеге асыру.

5. Задачи бюджетной программы: создание эффективной системы государственного регулирования в сфере осуществления экспортных и импортных операций и транзита продукции, подлежащей экспортному контролю; защита отечественного рынка, здоровья и безопасности граждан от непрофессионализма в строительстве на всех его этапах - от разработки проекта до сдачи его в эксплуатацию; обеспечение единства измерений; обеспечение соответствия средств измерений техническим требованиям, предъявляемым в соответствии с законодательством Республики Казахстан; защита интересов граждан от отрицательных последствий недостоверных результатов измерений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   079        Выполнение    Экспертиза заявоч- В тече- Министер-
функций       ных материалов     ние     ство ин-
лицензиаров   на получение       года    дустрии и
лицензий, установ-         торговли
ление контроля и           Республики
осуществление              Казахстан
проверок в среднем
500 лицензиатов
с выездом на места
(в течение года
планируется осу-
ществить около 70
командировок),
оформление и
выдача лицензий
(или отказов в
выдаче лицензий -
900 шт.), приобре-
тение бланков
лицензий на соот-
ветствующие лицен-
зируемые виды
деятельности
(11500 шт),
приобретение кан-
целярских товаров,
оплата различных
услуг: (услуг
Интернет, банкнет,
электронной почты);
банковских услуг
(0,03% от суммы
командировочных
расходов); услуг,
оказываемых прив-
лекаемыми консуль-
тантами).
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и эффективности государственного контроля над лицензируемой деятельностью; создание эффективной системы государственного регулирования при осуществлении лицензируемой деятельности; проведение профилактики по недопущению правонарушений хозяйствующими субъектами при осуществлении лицензируемой деятельности; обеспечение поступлений в республиканский бюджет в виде лицензионных сборов.

5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: экспорттық бақылауға жататын экспорттық және импорттық операцияларды және өнiм транзитi саласында мемлекеттiк реттеу жүйесiн тиiмдi құру; оны пайдалануға тапсырғанға дейiн жобаны әзiрлеудегі - оның құрылысының барлық кезеңдерiндегi кәсiби емес азаматтардың денсаулығы мен қауiпсiздiгiн, отандық рынокты қорғау өлшем бiрлiгін қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының Заңнамасына сай ұсынылған қаражат өлшемiнiң техникалық талаптарына сәйкес қамтамасыз ету; азаматтардың мүдделерiн өлшем нәтижелерiнiң анық емес терiс салдарынан қорғау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.  !Кiшi !Бағдарлама.  !Бағдарламаларды     !Iске !  Жауапты
!дарла.!бағ. !лардың (кіші !іске асыру жөніндегі!асыру!орындаушылар
!маның !дар. !бағдарлама.  !(кiшi бағдарламалар.!мер. !
!коды  !лама.!лардың) атауы!ды) iс-шаралар      !зімі !
!      !ның  !             !                    !     !
!      !коды !             !                    !     !
------------------------------------------------------------------
1!   2  !  3  !       4     !          5         !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1   079        Лицензиар     Орындарға шығуға     2003  Қазақстан
функциялар.   орта есеппен 500     жыл   Республика.
ының          лицензиаттар тексе. ішінде сының
орындалуы     рудi бақылау мен           Индустрия
жүзеге асыруды             және сауда
бекіту, лицензия           министрлігі
алуға өтiнiм
материалдарды
сараптау (жыл
ішінде 70-ке жуық
iссапарларды жүзеге
асыру жоспарлануда),
лицензияларды
ресiмдеу мен берулер
(немесе 900 дана -
лицензияны беруде
бас тартулар),
лицензияланатын
қызмет түрлерiне
сәйкес лицензия
бланктерiн алу
(11500 дана),
кеңсе тауарларын
алу, әр-түрлi қызмет
ақысы: (интернет,
банкнет, электронды
пошта); банк қызметi
(0,03% iссапар
шығыстары сомасынан);
қызметтер, тартылатын
консультанттар
көрсетілетін
қызметтері)
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетін нәтижелер: мемлекеттік бақылаудың қызметтерді лицензиялайтын деңгейі мен тиімділігін көтеру; лицензиялау қызметтерін жүзеге асыру кезінде мемлекеттік реттеу жүйесін тиімді құру; қызметтерді лицензиялауды жүзеге асыру кезінде шаруашылық субъектілерімен құқық бұзушылыққа жол бермеу жөнінде профилактика жүргізу; республикалық бюджетке лицензиялық жиынтық түрінде түсулерді қамтамасыз ету.