О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2008 года N 581
В соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года и  Законом Республики Казахстан от 4 июня 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам уточнения республиканского бюджета на 2008 год" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год" следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 3) цифры "12" исключить;
в подпункте 8) цифры "51" исключить;
в подпункте 12) цифры "144" исключить;
в подпункте 13) после цифр "163" дополнить цифрами ", 163-1";
в подпункте 14):
цифры "176" исключить;
после цифр "180" дополнить цифрами ", 180-1";
в подпункте 18):
после цифр "261" дополнить цифрами ", 261-1";
после цифр "262" дополнить цифрами ", 262-1, 262-2";
в подпункте 19):
после цифр "281" дополнить цифрами ", 281-1";
после цифр "288" дополнить цифрами ", 288-1, 288-2, 288-3";
в подпункте 20):
после цифр "309" дополнить цифрами ", 309-1";
после цифр "314" дополнить цифрами ", 314-1, 314-2, 314-3, 314-4, 314-5";
в подпункте 21):
после цифр "327" дополнить цифрами ", 327-1";
цифры "330, 333, 338" исключить;
после цифр "338" дополнить цифрами ", 338-1, 338-2, 338-3";
в подпункте 27) после цифр "363" дополнить цифрами ", 363-1";
2) по Хозяйственному управлению Парламента Республики Казахстан:
в  приложении 5 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 10250833 тысячи тенге (десять миллиардов двести пятьдесят миллионов восемьсот тридцать три тысячи тенге)";
3) по Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан:
в  приложении 11 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1650000 тысяч тенге (один миллиард шестьсот пятьдесят миллионов тенге).";
в пункте 7:
в "Финансово-экономическом результате":
цифры "1000000" заменить цифрами "1650000";
приложение 12 к указанному постановлению исключить;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 13 маусымдағы N 581 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне 2008 жылға арналған республикалық бюджетті нақтылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 маусымдағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақта:
3) тармақшада "12" деген сандар алынып тасталсын;
8) тармақшада "51" деген сандар алынып тасталсын;
12) тармақшада "144" деген сандар алынып тасталсын;
13) тармақшада "163" деген сандардан кейін ", 163-1" деген сандармен толықтырылсын;
14) тармақшада:
"176" деген сандар алынып тасталсын;
"180" деген сандардан кейін ", 180-1" деген сандармен толықтырылсын;
18) тармақшада:
"261" деген сандардан кейін ", 261-1" деген сандармен толықтырылсын;
"262" деген сандардан кейін ", 262-1, 262-2" деген сандармен толықтырылсын;
19) тармақшада:
"281" деген сандардан кейін ", 281-1" деген сандармен толықтырылсын;
"288" деген сандардан кейін ", 288-1, 288-2, 288-3" деген сандармен толықтырылсын;
20) тармақшада:
"309" деген сандардан кейін ", 309-1" деген сандармен толықтырылсын;
"314" деген сандардан кейін ", 314-1, 314-2, 314-3, 314-4, 314-5" деген сандармен толықтырылсын;
21) тармақшада:
"327" деген сандардан кейін ", 327-1" деген сандармен толықтырылсын;
"330, 333, 338" деген сандар алынып тасталсын;
"338" деген сандардан кейін ", 338-1, 338-2, 338-3" деген сандармен толықтырылсын;
27) тармақшада "363" деген сандардан кейін ", 363-1" деген сандармен толықтырылсын;
2) Қазақстан Республикасының Парламенті Шаруашылық басқармасы бойынша:
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 10250833 мың теңге (он миллиард екі жүз елу миллион сегіз жүз отыз үш мың теңге).";
3) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі бойынша:
көрсетілген қаулыға 11-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1650000 мың теңге (бір миллиард алты жүз елу миллион теңге).";
7-тармақта:
"Қаржы-экономикалық нәтижесінде":
"1000000" деген сандар "1650000" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 12-қосымша алынып тасталсын;

4) по Министерству внутренних дел Республики Казахстан:
в  приложении 14 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 53225813 тысяч тенге (пятьдесят три миллиарда двести двадцать пять миллионов восемьсот тринадцать тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" строки, порядковый номер 7 слова "Разработка технической документации" исключить;
в пункте 7:
в "Прямом результате":
цифры "271" заменить цифрами "151";
цифры "203" заменить цифрами "89";
в "Финансово-экономическом результате" цифры "194 505" заменить цифрами "127230";
в  приложении 17 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 129767 тысяч тенге (сто двадцать девять миллионов семьсот шестьдесят семь тысяч тенге).";
в  приложении 19 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 408689 тысяч тенге (четыреста восемь миллионов шестьсот восемьдесят девять тысяч тенге).";
в таблице пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в графе 5:
слова "- строительству комплекса зданий и сооружений для размещения Полка полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан по охране дипломатических представительств в городе Астане" исключить;
слова "- строительству ангаров по досмотру большегрузного автотранспорта "Рубеж-Наркотики" и корректировка имеющейся проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы;" заменить словами "- корректировка, имеющейся проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы по строительству ангаров по досмотру большегрузного автотранспорта "Рубеж-Наркотики";
слова "- разработке проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы и строительство объектов для размещения военнослужащих внутренних войск по охране исправительных учреждений: ЗК-169/5 в городе Кызылорде, КА-168/5 в поселке ЖЕМ, ЕЦ-166/26 в поселке Степной, ИЧ-167/9 в городе Ленгере, ЖД-158/7 в городе Таразе." заменить словами "- разработке проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по строительству объектов для размещения военнослужащих внутренних войск по охране исправительных учреждений: ЗК-169/5 в городе Кызылорде, КА-168/5 в поселке ЖЕМ, ЕЦ-166/26 в поселке Степной, ИЧ-167/9 в городе Ленгере, ЖД-158/7 в городе Таразе";
в графе 7 слова "Министерство внутренних дел Республики Казахстан" исключить;
в "Прямом результате" пункта 7:
слова "строительство комплекса зданий и сооружений для размещения Полка полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан по охране дипломатических представительств в городе Астане;" исключить;
слова "завершение строительства и ввод в эксплуатацию ангаров по досмотру большегрузного автотранспорта "Рубеж-Наркотики," заменить словами "откорректированная проектно-сметная документация, прошедшая государственную экспертизу по строительству ангаров по досмотру большегрузного автотранспорта "Рубеж-Наркотики";
слова "утвержденная проектно-сметная документация прошедшая государственную экспертизу и строительство объектов для размещения военнослужащих внутренних войск по охране исправительных учреждений: ЗК-169/5 в городе Кызылорде, КА-168/5 в поселке ЖЕМ, ЕЦ-166/26 в поселке Степной, ИЧ-167/9 в городе Ленгере, ЖД-158/7 в городе Таразе" заменить словами "утвержденная проектно-сметная документация прошедшая государственную экспертизу по строительству объектов для размещения военнослужащих внутренних войск по охране исправительных учреждений: ЗК-169/5 в городе Кызылорде, КА-168/5 в поселке ЖЕМ, ЕЦ-166/26 в поселке Степной, ИЧ-167/9 в городе Ленгере, ЖД-158/7 в городе Таразе";
в  приложении 23 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 2508719 тысяч тенге (два миллиарда пятьсот восемь миллионов семьсот девятнадцать тысяч тенге).";
в пункте 7:

4) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 14-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 53225813 мың теңге (елу үш миллиард екі жүз жиырма бес миллион сегіз жүз он үш мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы реттік нөмірі 7-жолдағы "Техникалық құжаттаманы әзірлеу" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"271" деген сандар "151" деген сандармен ауыстырылсын;
"203" деген сандар "89" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қаржы-экономикалық нәтижеде" "194505" деген сандар "127230" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 17-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 129767 мың теңге (бір жүз жиырма тоғыз миллион жеті жүз алпыс жеті мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 19-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 408689 мың теңге (төрт жүз сегіз миллион алты жүз сексен тоғыз мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінде:
5-бағанда:
"- Астана қаласының Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Дипломатиялық өкілеттіктерді күзету жөніндегі полиция Полкін орналастыру үшін ғимараттар мен құрылыстар кешенін салу" деген сөздер алынып тасталсын;
"- "Рубеж-Наркотики" ірі көлемдегі жүк таситын автокөліктерді тексеру ангарын салу, сондай-ақ мемлекеттік сараптама жүргізе отырып, жобалау-сметалық құжаттамада бар түзетулер жүргізу." деген сөздер" "Рубеж-Наркотики" ірі көлемдегі жүк таситын автокөліктерді тексеру ангарын салу бойынша мемлекеттік сараптама жүргізе отырып, қолда бар жобалау-сметалық құжаттаманы түзету." деген сөздермен ауыстырылсын;
"- жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу, Қызылорда қаласындағы ЗК-169/5, Жем кентіндегі КА-168/5, Степной кентіндегі ЕЦ-166/26, Ленгер қаласындағы ИЧ-167/9, Тараз қаласындағы ЖД-158/7 түзету мекемелерін күзету жөніндегі ішкі әскерлердің әскери қызметшілерін орналастыру үшін объектілердің мемлекеттік сараптамасын және құрылысын жүргізу" деген сөздер "жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу мен Қызылорда қаласындағы ЗК-169/5, Жем кентіндегі КА-168/5, Степной кентіндегі ЕЦ-166/26, Ленгер қаласындағы ИЧ-167/9, Тараз қаласындағы ЖД-158/7 түзету мекемелерін күзету жөніндегі ішкі әскерлердің әскери қызметшілерін орналастыру үшін объектілердің жобалау сметалық құжаттамасын әзірлеу және мемлекеттік сараптамасын жүргізу" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-бағандағы "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақтағы "Тікелей нәтижеде":
"Астана қаласының Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Дипломатиялық өкілеттіктерді күзету жөніндегі полиция Полкін орналастыру үшін ғимараттар мен құрылысы" деген сөздер алынып тасталсын;
"Рубеж-наркотики" ірі көлемдегі жүк таситын автокөліктерді тексеру ангарының құрылысын аяқтау және пайдалануға беру" деген сөздер "Рубеж-наркотики" ірі көлемдегі жүк таситын автокөліктерді тексеру ангарын салу жөніндегі мемлекеттік сараптамадан өткен түзетілген жобалау-сметалық құжаттама" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу, Қызылорда қаласындағы ЗК-169/5, Жем кентіндегі КА-168/5, Степной кентіндегі ЕЦ-166/26, Ленгер қаласындағы ИЧ-167/9, Тараз қаласындағы ЖД-158/7 түзету мекемелерін күзету жөніндегі ішкі әскерлердің әскери қызметшілерін орналастыру үшін объектілердің мемлекеттік сараптамадан өткен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамасы және құрылысы" деген сөздер "Қызылорда қаласындағы ЗК-169/5, Жем кентіндегі КА-168/5, Степной кентіндегі ЕЦ-166/26, Ленгер қаласындағы ИЧ-167/9, Тараз қаласындағы ЖД-158/7 түзету мекемелерін күзету жөніндегі ішкі әскерлердің әскери қызметшілерін орналастыру үшін объектілер салу жөніндегі мемлекеттік сараптамадан өткен бекітілген жобалау-сметалық құжаттама" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 23-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 2508719 мың теңге (екі миллиард бес жүз сегіз миллион жеті жүз он тоғыз мың теңге).";
7-тармақта:

в "Прямом результате" цифры "230" заменить цифрами "176";
в "Финансово-экономическом результате" цифры "695,2" заменить цифрами "1 025,7";
в  приложении 24 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 171138 тысяч тенге (сто семьдесят один миллион сто тридцать восемь тысяч тенге).";
в  приложении 29 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 53500 тысяч тенге (пятьдесят три миллиона пятьсот тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" слова "-строительство Госпиталя на 200 койко-мест с поликлиникой на 250 посещений в сутки по проспекту Кабанбай-батыра в городе Астане." исключить;
в "Прямом результате" пункта 7 слова ", а также строительство Госпиталя на 200 койко-мест с поликлиникой на 250 посещений в сутки по проспекту Кабанбай-батыра в городе Астане" исключить;
в  приложении 30 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 165556 тысяч тенге (сто шестьдесят пять миллионов пятьсот пятьдесят шесть тысяч тенге).";
5) по Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан:
в  приложении 33 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 5154549 тысяч тенге (пять миллиардов сто пятьдесят четыре миллиона пятьсот сорок девять тысяч тенге).";
в  приложении 34 к указанному постановлению:
подпункт 2) графы 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" строки, порядковый номер 6 изложить в следующей редакции:
"2) Приобретение: строительной техники и автотранспортных средств - 7 ед., в т.ч.: экскаватор гусеничный - 1 ед., фронтальный погрузчик - 1 ед., кран манипулятор - 1 ед., гидрометеорологические приборы. На реализацию п. 3.1 Плана мероприятий "Программы развития государственной системы предупреждения и ликвидация чрезвычайных ситуаций" приобретение КамАЗ (самосвал) - 5 ед., жилой вагон - 14 ед., цементовоз - 1 ед., седельный тягач - 1 ед., полуприцеп - 1 ед., бульдозер - 1 ед., оперативно-служебный автомобиль - 8 ед., средства связи, оргтехника и оборудование.";
в  приложении 35 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1820028 тысяч тенге (один миллиард восемьсот двадцать миллионов двадцать восемь тысяч тенге).";
в таблице пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
подпункт 2) графы 5 исключить;
в графе 7 слова "Кокшетауский технический институт" исключить;
в пункте 7:
в "Прямом результате" слова "утвержденная проектно-сметная документация, прошедшая государственную экспертизу, объем выполненных работ по строительству учебного комплекса Кокшетауского технического института Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на 2900 единиц." исключить;
в "Конечном результате" слова ", а также учебного комплекса Кокшетауского технического института Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан для обеспечения надлежащих условий по проведению учебного процесса" исключить;

"Тікелей нәтижедегі" "230" деген сандар "176" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтижедегі" "695,2" деген сандар "1025,7" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 24-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 171138 мың теңге (бір жүз жетпіс бір миллион бір жүз отыз сегіз мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 29-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 53500 мың теңге (елу үш миллион бес жүз мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы "; - Астана қаласында Қабанбай батыр даңғылы бойынан ауысымына 250 адам қабылдайтын емхана мен 200 орындық госпиталінің құрылысы" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақтағы "Тікелей нәтижеде" "Астана қаласында Қабанбай-батыр даңғылы бойынан ауысымына 250 адам қабылдайтын емхана мен 200 орындық госпиталінің мемлекеттік сараптамадан өткен түзетілген бекітілген жобалау-сметалық құжаттамасы, сондай-ақ құрылысы" деген сөздер "мемлекеттік сараптамадан өткен, түзетілген, бекітілген жобалау-сметалық құжаттама" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 30-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 165556 мың теңге (бір жүз алпыс бес миллион бес жүз елу алты мың теңге).";
5) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 33-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 5154549 мың теңге (бес миллиард бір жүз елу төрт миллион бес жүз қырық тоғыз мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 34-қосымшада:
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесіндегі реттік нөмірі 6-жолдың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 7 бірлік - құрылыс техникасын және автокөлік құралдарын, оның ішінде: шынжыр табанды экскаватор - 1 бірлік, гидрометеорологиялық аспаптар сатып алу". "Төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жою мемлекеттік жүйесін дамыту бағдарламасы" іс-шаралар жоспарының 3.1-т іске асыру үшін КамАЗ (самосвал) - 5 бірлік, тұратын вагон - 14 бірлік, цемент тасығыш - 1 бірлік, ершікті тартқыш - 1 бірлік, жартылай тіркеуіш - 1 бірлік, бульдозер - 1 бірлік, жедел қызметтік автомобиль - 8 бірлік, байланыс құралдары, ұйымдастыру техникасы және жабдық сатып алу.";
көрсетілген қаулыға 35-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1820028 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз жиырма миллион жиырма сегіз мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінде:
5-бағанның 2) тармақшасы алынып тасталсын;
7-бағандағы "Көкшетау техникалық институты ММ" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде" "бекітілген, мемлекеттік сараптаудан өткен жобалау-сметалық құжаттары, 2900 бірлікке арналған ҚР ТЖМ Көкшетау техникалық институты оқыту кешенінің құрылысы бойынша орындалған жұмыстардың көлемі." деген сөздер алынып тасталсын;
"Түпкілікті нәтижеде" ", сондай-ақ оқу процесін жүргізу бойынша тиісті жағдайларды қамтамасыз ету үшін ҚР ТЖМ Көкшетау техникалық институты оқу кешенін" деген сөздер алынып тасталсын;

6) по Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий:
в  приложении 41 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1304203 тысячи тенге (один миллиард триста четыре миллиона двести три тысячи тенге).";
7) по Министерству иностранных дел Республики Казахстан:
в  приложении 42 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 14481111 тысяч тенге (четырнадцать миллиардов четыреста восемьдесят один миллион сто одиннадцать тысяч тенге)";
в  приложении 43 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1527422 тысячи тенге (один миллиард пятьсот двадцать семь миллионов четыреста двадцать две тысячи тенге)";
в  приложении 46 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1496526 тысяч тенге (один миллиард четыреста девяносто шесть миллионов пятьсот двадцать шесть тысяч тенге)".
графу 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" дополнить пунктом 6 "6. Проведение юбилейной 30-сессии, посвященной Алма-атинской Декларации ВОЗ.";
в  приложении 48 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 2007687 тысяч тенге (два миллиарда семь миллионов шестьсот восемьдесят семь тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
слова "продолжение строительства административного комплекса для размещения посольства Республики Казахстан и культурного центра в Российской Федерации (город Москва)" заменить словами "оформление земельного участка и разработка проектно-сметной документации на строительство административного комплекса для размещения посольства Республики Казахстан и культурного центра в Российской Федерации (город Москва)";
слова "- приобретение резиденции Постоянного Представителя Республики Казахстан при ООН (город Нью-Йорк)" исключить;
в "Прямом результате" пункта 7 слова "Нью-Йорк (США)" исключить;
слова "строящихся в городах Москва (РФ) и Киев (Украина)" заменить словами "строящегося в городе Киеве (Украина)";
после слов "в Республике Узбекистан (в городе Ташкенте)" добавить слова "и в Российской Федерации (город Москва)";
приложение 51 к указанному постановлению исключить;
8) по Министерству туризма и спорта Республики Казахстан:
в  приложении 52 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 426222 тысячи тенге (четыреста двадцать шесть миллионов двести двадцать две тысячи тенге).";
в "Финансово-экономическом результате" пункта 7 цифры "2429,8" заменить цифрами "2445,2";
в  приложении 55 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 14869565 тысяч тенге (четырнадцать миллиардов восемьсот шестьдесят девять миллионов пятьсот шестьдесят пять тысяч тенге).";

6) Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 41-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1304203 мың теңге (бір миллиард үш жүз төрт миллион екі жүз үш мың теңге).";
7) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 42-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 14481111 мың теңге (он төрт миллиард төрт жүз сексен бір миллион бір жүз он бір мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 43-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1527422 мың теңге (бір миллиард бес жүз жиырма жеті миллион төрт жүз жиырма екі мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 46-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1496526 мың теңге (бір миллиард төрт жүз тоқсан алты миллион бес жүз жиырма алты мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағаны "6. ДДҰ Алматы декларациясына арналған мерейтойлық 30 сессиясын өткізу" деген 6-тармақпен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 48-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 2007687 мың теңге (екі миллиард жеті миллион алты жүз сексен жеті мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
"Ресей Федерациясында (Мәскеу қаласы) Қазақстан Республикасының Елшілігі мен мәдени орталығын орналастыру үшін әкімшілік кешені құрылыс жұмыстарын жалғастыру" деген сөздер "Ресей Федерациясында (Мәскеу қаласы) Қазақстан Республикасының Елшілігі мен мәдени орталығын орналастыру үшін әкімшілік кешен құрылысына жер учаскесін ресімдеу және жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"- АҚШ (Нью-Йорк қаласы) БҰҰ жанындағы Қазақстан Республикасының Тұрақты Өкілдігі резиденциясы сатып алу;" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақтағы "Тікелей нәтижеде" ", Нью-Йорк (АҚШ)" деген сөздер алынып тасталсын;
"Мәскеу (РФ) және Киев (Украина) қалаларында" деген сөздер "Киев (Украина) қаласында" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Өзбекстан Республикасында (Ташкент қаласында)" деген сөздерден кейін "және Ресей Федерациясында (Мәскеу қаласында)" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 51-қосымша алынып тасталсын;
8) Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 52-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 426222 мың теңге (төрт жүз жиырма алты миллион екі жүз жиырма екі мың теңге).";
7-тармақтағы "Қаржылық-экономикалық нәтижеде" "2429,8" деген сандар "2445,2" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 55-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 14869565 мың теңге (он төрт миллиард сегіз жүз алпыс тоғыз миллион бес жүз алпыс бес мың теңге).";

графу 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" дополнить словами "Разработка проектно-сметной документации и начало строительства многофункционального Центра олимпийской подготовки в городе Астане.";
"Прямой результат" пункта 7 дополнить словами "Разработка проектно-сметной документации и начало строительства многофункционального Центра олимпийской подготовки в городе Астане";
в  приложении 59 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 5033487 тысяч тенге (пять миллиардов тридцать три миллиона четыреста восемьдесят семь тысяч тенге).";
в  приложении 60 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 401269 тысяч тенге (четыреста один миллион двести шестьдесят девять тысяч тенге).";
9) по Министерству культуры и информации Республики Казахстан:
в  приложении 64 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 326159 тысяч тенге (триста двадцать шесть миллионов сто пятьдесят девять тысяч тенге).";
в  приложении 69 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 19183699 тысяч тенге (девятнадцать миллиардов сто восемьдесят три миллиона шестьсот девяносто девять тысяч тенге).";
в  приложении 72 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1392527 тысяч тенге (один миллиард триста девяносто два миллиона пятьсот двадцать семь тысяч тенге).";
в "Финансово-экономическом результате" пункта 7 слова "средняя стоимость производства художественного фильма 84400 тыс. тенге" заменить словами "средняя стоимость производства художественного фильма 99470 тыс. тенге";
в  приложении 80 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 2045610 тысяч тенге (два миллиарда сорок пять миллионов шестьсот десять тысяч тенге).";
графу 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" дополнить словами ", увеличение уставного капитала АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан" для завершения строительства административного здания";
в пункте 7:
"Прямой результат" дополнить словами ", завершение строительства административного здания АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан";
в "Конечном результате" слова "и АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова" заменить словами ", АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова и АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан";
в "Качестве" слова "и АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова" заменить словами ", АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова и АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан";
в  приложении 84 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 16467456 тысяч тенге (шестнадцать миллиардов четыреста шестьдесят семь миллионов четыреста пятьдесят шесть тысяч тенге).";

"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағаны "Астана қаласында кеп функционалдық Олимпиадалық даярлау орталығын салудың жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу және оны салу." деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақтың "Тікелей нәтижесі" "Астана қаласында көп функционалдық Олимпиадалық даярлау орталығын салудың жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу және оны салу." деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 59-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 5033487 мың теңге (бес миллиард отыз үш миллион төрт жүз сексен жеті мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 60-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 401269 мың теңге (төрт жүз бір миллион екі жүз алпыс тоғыз мың теңге).";
9) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 64-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 326159 мың теңге (үш жүз жиырма алты миллион бір жүз елу тоғыз мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 69-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 19183699 мың теңге (он тоғыз миллиард бір жүз сексен үш миллион алты жүз тоқсан тоғыз мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 72-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1392527 мың теңге (бір миллиард үш жүз тоқсан екі миллион бес жүз жиырма жеті мың теңге).";
7-тармақтағы "Қаржылық-экономикалық нәтижеде" "көркем фильмді шығарудың орташа құны 84 400 мың теңге" деген сөздер "көркем фильмді шығарудың орташа құны 99470 мың теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 80-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 2045610 мың теңге (екі миллиард қырық бес миллион алты жүз он мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағаны ", Әкімшілік ғимаратын салуды аяқтау үшін "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" АҚ-ның жарғылық қорын ұлғайту" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтиже" "сатып алынады" деген сөздерден кейін ", "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" АҚ әкімшілік ғимаратын салуды аяқтау";
"Қорытынды нәтижедегі" "АҚ мен "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ-ның" деген сөздер "АҚ-ның, Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ-ның және "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" АҚ-ның" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Сапасындағы" "АҚ мен "Ш.Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ-ның" деген сөздер "АҚ-ның, Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ-ның және "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" АҚ-ның" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 84-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 16467456 мың теңге (он алты миллиард төрт жүз алпыс жеті миллион төрт жүз елу алты мың теңге).";

10) по Министерству обороны Республики Казахстан:
в  приложении 88 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 65333247 тысяч тенге (шестьдесят пять миллиардов триста тридцать три миллиона двести сорок семь тысяч тенге).";
в  приложении 90 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1399700 тысяч тенге (один миллиард триста девяносто девять миллионов семьсот тысяч тенге)";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" пункт 8 исключить;
в приложении 91 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 9020028 тысяч тенге (девять миллиардов двадцать миллионов двадцать восемь тысяч тенге)".
в  приложении 93 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 39717901 тысяча тенге (тридцать девять миллиардов семьсот семнадцать миллионов девятьсот одна тысяча тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в пункте 1:
слова "средств инженерного вооружения; вооружения химических войск и средств защиты;" исключить;
слова "автомобилей специального назначения; полигонного оборудования учебно-тренировочных средств; дизельных электростанций, передвижных сварочных и компрессорных установок; техники повышенной проходимости; передвижных мастерских по ремонту полигонного и иного оборудования;" исключить;
слова "позиции подготовки ракет;" исключить;
слова "воздушно-десантного имущества;" исключить;
слова "военно-морского вооружения и техники;" исключить;
слова "инженерной техники; измерительной техники; техники тыла;" исключить;
слова "средств разведки;" исключить;
слова "телекоммуникационного оборудования и приборов;" исключить;
слова "специального снаряжения (бронежилеты, шлемы, горное снаряжение, десантное снаряжение, защитное и высотное снаряжение летчика, летно-техническое снаряжение и обмундирование; снаряжение для военно-морских сил); кораблей;" исключить;
слова "самолетов; приемников спутниковой навигации; технической позиции подготовки ракет;" исключить;
слова "технических средств охраны и систем безопасности объектов; аэродромных кондиционеров;" исключить;
слова "высотомеров; унифицированных моторных подогревателей; средств обеспечения энергией;" исключить;
слова "радиолокационной системы посадки; посадочной радиомаячной группы; радиотехнической системы ближней навигации;" исключить;
слова "прожекторных станции; станции авиационной фиксированной электросвязи; аэродромно-эксплуатационной техники; метеорологического оборудования;" исключить;
слова "ночных и дневных оптических приборов, прицельно-оптических приборов; 30 мм автоматические пушки;" исключить;
слова "снарядов воздушно-десантного комплекса; машин контрольно-поверочных; универсальных боевых модулей;" исключить;
слова "машин технической помощи (МТП) на базе КамАЗ; тактических индивидуальных резервуаров; прицельно-оптических комплексов; электронно-оптических комплексов; приборов ночного видения; коллиматорных и оптических прицелов; дальномеров, лазерных целеуказателей различного назначения, тактических фонарей и другого вспомогательного оборудования; приборов разведки; дневного и ночного наблюдения, навигации принадлежностей к ним; автокранов;" исключить;
слова "техники специальной связи; комплекта ЗИП групповой на пять комплектов с диагностическим комплексом; антенно-фидерных систем, приемных трактов и программное обеспечение для дешифровки космических снимков; автоматизированных постов слухового приема; параболических антенно-фидерных систем; подвижных РТР станции;" исключить;
слова "комплектов мобильной связи военного стандарта; радиостанции военного стандарта различной модификации; радиостанций; станций связи; коммутаторов; радиоприемных устройств военного стандарта; мобильных спутниковых терминалов; коммутаторов военного назначения; цифровых АТС; установок для поверки приборов; специального снаряжения;" исключить;
слова "оперативно-тактические ракеты; бригадный учебный центр;" исключить;
слова "шифровальных аппаратур;" исключить;
слова "стационарных комплексов средств спутниковой связи; мобильных комплексов средств спутниковой связи; средств спутниковой, телеграфной, телефонной, тропосферной, радиорелейной связи различных модификаций; техники специальной связи; тактических комплектов;" исключить;
в пункте 2:
слова "автомобильной техники;" исключить;

10) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 88-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 65333247 мың теңге (алпыс бес миллиард үш жүз отыз үш миллион екі жүз қырық жеті мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 90-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1399700 мың теңге (бір миллиард үш жүз тоқсан тоғыз миллион жеті жүз мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы 8-тармақ алынып тасталсын:
көрсетілген қаулыға 91-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 9020028 мың теңге (тоғыз миллиард жиырма миллион жиырма сегіз мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 93-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 39717901 мың теңге (отыз тоғыз миллиард жеті жүз он жеті миллион тоғыз жүз бір мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
1-тармақта:
"инженерлік қару-жарақ құралдарын; химиялық әскерлердің қару-жарағы мен қорғану құралдарын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"арнайы мақсаттағы автомобильдерді; оқу-жаттығу құралдарының полигондық жабдықтарын; дизель электр станцияларын, жылжымалы дәнекерлеу және компрессор қондырғыларын; өтімділігі жоғары техниканы; полигондық және басқа да құрал-жабдықтарды жөндеу жұмыстарына қажетті жылжымалы шеберхананы;" деген сөздер алынып тасталсын;
"зымырандарды дайындау позицияларын," деген сөздер алынып тасталсын;
"әуе-десанттық мүлікті;" деген сөздер алынып тасталсын;
"әскери-теңіз қару-жарағы мен техникасын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"инженерлік техниканы; өлшеу техникасын; тыл техникасын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"барлау құралдарын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"телекоммуникациялық жабдықтар мен аспаптарды;" деген сөздер алынып тасталсын;
"арнайы жабдықтарды (броньды кеудеше, дулыға, тау жабдықтары, десанттық жабдық-тұрман, ұшқыштың қорғану және биіктік жабдықтары, ұшу-техникалық жабдықтары және киім-кешек, әскери-теңіз күштеріне арналған жабдықтар);" деген сөздер алынып тасталсын;
"ұшақтарды; спутниктік навигация қабылдағыштарын; зымырандарды дайындаудың техникалық позициясын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"объектілердің күзеті мен қауіпсіздік жүйесінің техникалық құралдарын; әуеайлақ кондиционерлерін;" деген сөздер алынып тасталсын;
"биіктік өлшеуіштерді; бірдейлендірілген мотор қыздырғыштарын; энергиямен қамтамасыз ету құралдарын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"радиолокациялық қону жүйесін; қону радиомаяк тобын; жақын навигацияның радиотехникалық жүйесін;" деген сөздер алынып тасталсын;
"прожекторлық станцияларды; авиациялық белгілеу тоқ байланыстары станциясын; әуеайлақ-пайдалану техникасын; метеорологиялық жабдықтарды;" деген сөздер алынып тасталсын;
"түнгі және күндізгі оптикалық құралдарды; көздеу-оптикалық құралдарды; 30 мм автомат пушкаларын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"әуе-десанттық кешен снарядтарын; бақылау-тексеру машиналарын; әмбебап әскери модульдерді" деген сөздер алынып тасталсын;
"КамАЗ базасындағы техникалық көмек машиналарын (ТКМ); тактикалық жеке су қоймаларын; көздеу-оптикалық кешендерін; электронды-оптикалық кешендерді; түнде көру құралдарын; коллиматорлық және оптикалық көздеуіштерді; қашықтық өлшеуіштерді, әртүрлі мақсаттағы лазерлі нысана дәлдеуіштерді, тактикалық шамдар мен басқа да көмекші жабдықтарды; барлау аспаптарын; күндізгі және түнгі бақылау құралдарын, оларға навигацияларды; автокрандарды;" деген сөздер алынып тасталсын;
"арнайы байланыс техникасын; диагностикалық кешенмен бес жиынтыққа ҚАС топтық жиынтығын; ғарыш суреттерін айырып оқу үшін антенналық-фидерлік жүйелерді, қабылдау тракторын және бағдарламалық қамтамасыз етулерді; есту арқылы қабылдаудың автоматтандырылған постыларын; параболалық антенналық-фидерлік жүйелерді; жылжымалы РТР станцияларын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"әскери стандарттың ұтқыр байланыс жиынтықтарын; әр түрлі модификациядағы әскери стандарт радиостанцияларын; радиостанцияларды; байланыс станцияларын; коммутаторларды; әскери стандарттың радиоқабылдау қондырғыларын; ұтқыр спутниктер терминалдарын; әскери мақсаттағы коммутаторларды; сандық АТС-терді; аспаптарды тексеретін қондырғыларды; арнайы жарақтануларды;" деген сөздер алынып тасталсын;
"оперативті-тактикалық ракеталар; бригадалық оқу орталығы;" деген сөздер алынып тасталсын;
"шифрланған аппаратураларды;" деген сөздер алынып тасталсын;
"спутниктік байланыстың құралдарының стационарлық жиынтығын; спутниктік байланыс құралдарының ұтқыр кешендерін; әртүрлі модификациядағы спутниктік, телеграфтық, телефондық, тропосфералық, радиорелейлік байланыс құралдарын; арнайы байланыс техникаларын; тактикалық жиынтықтарды;" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақта:
"автомобиль техникасын;" деген сөздер алынып тасталсын;

слова "изделий 6П20 (6П21), 6П6М (6ПЗ), 6Ш8, 56-А-125;" исключить;
слова "зенитных управляемых ракет под мишень "Балобан" исключить;
слова "противотанковых ракетных комплексов;" исключить;
слова "переносного зенитно-ракетного комплекса; ЗСУ "Шилка";" исключить;
слова "станции наземной артиллерийской разведки CHAP-10;" исключить;
в пункте 3:
слова "воздушно-десантной техники;" исключить;
слова "техники, имущества связи и автоматизированной системы управления; комплекса и систем проводной, радиорелейной, тропосферной, радио и спутниковой, транкинговой связи различной модификации; средств шифрования и коммутирования сообщений; системы телеграфной и телефонной связи;" исключить;
слова "инженерной техники; измерительной техники; техники тыла; средств разведки;" исключить;
слова "телекоммуникационного оборудования и приборов;" исключить;
в пункте 5:
слова "стрелкового оружия;" исключить;
слова "вооружения химических войск и средств защиты;" исключить;
слова "воздушно-десантной техники;" исключить;
слова "техники, имущества связи и автоматизированной системы управления; комплекса и систем проводной, радиорелейной, тропосферной, радио и спутниковой, транкинговой связи различной модификации; средств шифрования и коммутирования сообщений; системы телеграфной и телефонной связи; техники радиоэлектронного подавления; инженерной техники; измерительной техники;" исключить;
слова "телекоммуникационного оборудования и приборов; полигонного оборудования и учебно-тренировочных средств;" исключить;
в  приложении 97 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 2574332 тысячи тенге (два миллиарда пятьсот семьдесят четыре миллиона триста тридцать две тысячи тенге).";
в  приложении 100 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 6650 тысяч тенге (шесть миллионов шестьсот пятьдесят тысяч тенге)";
11) по Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
в  приложении 101 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 7184343 тысячи тенге (семь миллиардов сто восемьдесят четыре миллиона триста сорок три тысячи тенге).";
в  приложении 114 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 133348 тысяч тенге (сто тридцать три миллиона триста сорок восемь тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
после слов "включая оплату операционных расходов" дополнить словами "(заработная плата 5 консультантов, социальный налог, приобретение канцелярских товаров, оплата услуг связи, электронной почты, интернет, аренда транспорта, аренда помещения в г. Астане, содержание и техническое обслуживание организационной техники, командировочные расходы)";
слова "Закуп 40 комплектов оборудования для агрометеостанций" исключить;
слова "На аудит лизинговых компаний" исключить;
в "Финансово-экономическом результате" пункта 7:

"6П20 (6П21), 6П6М (6ПЗ), 6Ш8, 56-А-125 өнімдерін;" деген сөздер алынып тасталсын;
"Балобан" нысанаға арналған зениттік басқару зымырандарын" деген сөздер алынып тасталсын;
"танкіге қарсы зымыран кешендерін;" деген сөздер алынып тасталсын;
"көшірмелі зениттік-зымырандық кешенді; "Шилка" ЗСУ;" деген сөздер алынып тасталсын;
"СНАР-10 артиллериялық жер үсті барлау станцияларын;" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақта:
"әуе-десанттық техниканы;" деген сөздер алынып тасталсын;
"байланыс пен автоматтандырылған басқару жүйесінің техникасын, мүлкін; әртүрлі модификациядағы сымдық, радиорелейлік, тропосфералық, радио және спутниктік, транкингтік байланыстың кешені мен жүйесін; хабарламаларды шифрлау және коммутациялау құралдарын; телеграфтық және телефон байланысының жүйесін;" деген сөздер алынып тасталсын;
"инженерлік техника; өлшеу техникасы; тыл техникасы; барлау құралдары;" деген сөздер алынып тасталсын;
"телекоммуникациялық жабдықтарды және аспаптарды;" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақта:
"атыс қаруын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"химиялық әскерлердің қару-жарағы мен қорғану құралдарын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"әуе-десанттық техниканы;" деген сөздер алынып тасталсын;
"автомобиль техникасын;" деген сөздерден кейін "байланыс пен автоматтандырылған басқару жүйесінің техникасын, мүлкін; әртүрлі модификациядағы сымдық, радиорелейлік, тропосфералық, радио және спутниктік, транкингтік байланыстың кешені мен жүйесін; хабарламаларды шифрлау және коммутациялау құралдарын; телеграфтық және телефон байланысының жүйесін; радиоэлектрондық басу техникасын; инженерлік техниканы; өлшеу техникасын;" деген сөздер алынып тасталсын;
"телекоммуникациялық жабдықтарды және аспаптарды; полигондық жабдықтарды және оқу-жаттығу құралдарын;" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 97-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 2574332 мың теңге (екі миллиард бес жүз жетпіс төрт миллион үш жүз отыз екі мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 100-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 6650 мың теңге (алты миллион алты жүз елу мың теңге).";
11) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 101-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 7184343 мың теңге (жеті миллиард бір жүз сексен төрт миллион үш жүз қырық үш мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 114-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 133348 мың теңге (бір жүз отыз үш миллион үш жүз қырық сегіз мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
"операциялық шығыстарын төлеу" деген сөздерден кейін "(5 консультанттың жалақысы, әлеуметтік салық, кеңсе тауарларын сатып алу, байланыс, электрондық почта қызметтеріне ақы төлеу, интернет, көлікті жалға алу, Астана қаласында үй-жайларды жалға алу, ұйымдастыру техникаларын ұстап тұру және техникалық қызмет көрсету, іссапар шығындары)" деген сөздермен толықтырылсын;
"Агрометеостанциялар үшін 40 жинақтама жабдық сатып алу." деген сөздер алынып тасталсын;
"Лизинг компанияларының аудитіне." деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақтағы "Қаржылық-экономикалық нәтижеде":

цифры "243,0" заменить цифрами "256,0";
цифры "3462,7" заменить цифрами "3648,0";
в  приложении 117 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 12660382 тысячи тенге (двенадцать миллиардов шестьсот шестьдесят миллионов триста восемьдесят две тысячи тенге).";
в пункте 4 после слов "обеспечение продовольственной безопасности и мобилизационных нужд Республики Казахстан" дополнить словами "регулирование внутреннего рынка зерна";
в пункте 5 после слов "закуп зерна для своевременного обновления государственного резерва продовольственного зерна и" дополнить словами "регулирование внутреннего рынка зерна";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" строки, порядковый номер 2 после слов "для обновления государственного резерва продовольственного зерна" дополнить словами "и регулирования внутреннего рынка зерна,";
в пункте 7:
в "Конечном результате" после слов "наличие резерва зерна для обеспечения потребности населения республики продовольственным зерном в размере не менее 16-17 % от годовой потребности" дополнить словами "наличие государственных реализационных ресурсов зерна для регулирования внутреннего рынка в объеме порядка 517 тысяч тонн";
в "Финансово-экономическом результате" цифры "11,0-13,5" заменить цифрой "30,4";
"Своевременность" изложить в следующей редакции:
"закуп зерна в государственные ресурсы, хранение и перемещение зерна государственного резерва продовольственного зерна в установленные сроки.";
в  приложении 122 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 7966186 тысяч тенге (семь миллиардов девятьсот шестьдесят шесть миллионов сто восемьдесят шесть тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в строке, порядковый номер 2:
слова "по компоненту "Физическая инфраструктура" на строительные работы." заменить словами "по компоненту "Физическая инфраструктура" - строительные работы.";
слова "оплата услуг консультационной компании по разработке документации для осуществления детального проектирования и надзора за строительством." заменить словами "оплата услуг консультационной компании по разработке документации для детального проектирования и надзора за строительством.";
в строке, порядковый номер 4:
после слов "Развитие водоснабжения и канализации сельских территорий":" дополнить словами "физическая инфраструктура -";
слова "; оплата объявлений в газету на закуп товаров и услуг" исключить;
после слов "осуществление строительных работ" дополнить словами "по проекту";
после слов "оплата услуг консультационной компании по разработке документации для осуществления детального проектирования и надзора за строительством;" заменить словами "оплата услуг консультационной компании по разработке документации для детального проектирования и надзора за строительством;";
в  приложении 124 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 104748 тысяч тенге (сто четыре миллиона семьсот сорок восемь тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в строке, порядковый номер 2:
слова "по институциональному усилению" исключить;
слова "Оплата налогов и пошлин по консультационным услугам моделированию и мониторингу." заменить словами "Оплата налогов и пошлин по консультационным услугам по моделированию, мониторингу и управлению контролем за утечками воды.";
в строке, порядковый номер 3:
слова "Аренда автотранспорта." исключить;
слова "Аренда помещения." исключить;
слова "; оплата услуг переводчика" исключить;
слова "Оплата консультационных услуг по мониторингу и детальному проектированию работ по восстановлению подземных вод." исключить;
слова "Оплата НДС по контрактам на консультационные услуги, заключаемые в рамках данной программы, в том числе: консультационные услуги по контракту детальное проектирование работ по изоляции источников загрязнения подземных вод; консультационные услуги по мониторингу и детальному проектированию работ по восстановлению подземных вод." изложить в следующей редакции:
"Оплата НДС по контракту на консультационные услуги по детальному проектированию работ по изоляции источников загрязнения подземных вод.";
в строке, порядковый номер 4 слова "Оплата контракта на консультационные услуги по разработке программы мониторинга" исключить;
в пункте 7:
"Прямой результат" изложить в следующей редакции:
"Прямой результат: Заключение контрактов на приобретение оборудования на осуществление услуг по мониторингу и детальному проектированию.";
"Конечный результат" изложить в следующей редакции:
"Конечный результат: Выплата авансов по заключенным контрактам.";
в "Финансово-экономическом результате":

"243,0" деген сандар "256,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"3462,7" деген сандар "3648,0" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 117-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 12660382 мың теңге (он екі миллиард алты жүз алпыс миллион үш жүз сексен екі мың теңге).";
4-тармақтағы "қажеттіліктерін қамтамасыз ету," деген сөздерден кейін "ішкі астық нарығын реттеу," деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтағы "мемлекеттік азық-түліктік астық резервін дер уақытында жаңарту және" деген сөздерден кейін "ішкі астық нарығын реттеу," деген сөздермен толықтырылсын;
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің реттік нөмірі 2-жолының 5-бағанында "мемлекеттік азық-түліктік астық резервін жаңарту" деген сөздерден кейін "және ішкі астық нарығын реттеу" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Соңғы нәтиже" "астық резервінің үлесі республика тұрғындарын азық-түліктік қамтамасыз етудің жылдық қажеттілігінің шамамен 16,0-17,0%;" деген сөздерден кейін "ішкі астық нарығын реттеу үшін мемлекеттік сатылатын астық ресурстарының көлемі 517 мың тонна шамасында болуы;" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтижедегі" "11,0-13,5" деген сандар "30,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"Уақыттылығы" мынадай редакцияда жазылсын:
"белгіленген мерзімде мемлекеттік ресурсқа астық сатып алу, мемлекеттік азық-түліктік астық резервінің астығын сақтау және орнын ауыстыру.";
көрсетілген қаулыға 122-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 7966186 мың теңге (жеті миллиард тоғыз жүз алпыс алты миллион бір жүз сексен алты мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
реттік нөмірі 2-жолда:
"Физикалық инфрақұрылым" құрылыс жұмыстарына" деген сөздер "Физикалық инфрақұрылым" құрамдаушы бойынша - құрылыс жұмыстары" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қадағалауды іске асыру" деген сөздер "қадағалау" деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 4-жолда:
"жобасы бойынша:" деген сөздер кейін "физикалық инфрақұрылым -" деген сөздермен толықтырылсын;
"газеттегі тауар сатып алу және қызмет көрсету хабарламасына төлеу" деген сөздер алынып тасталсын;
мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
"құрылыс жұмыстарын жүзеге асыру;" деген сөздерден кейін "құрылыс жұмыстарын егжей-тегжейлі жобалау мен қадағалау үшін құжаттама әзірлеу бойынша консультациялық компанияның қызметтерін төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 124-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 104748 мың теңге (бір жүз төрт миллион жеті жүз қырық сегіз мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
реттік нөмірі 2-жолда:
"институционалдық күшею," деген сөздер алынып тасталсын;
"Моделдеу және мониторингтеу бойынша кеңесшілік қызметтерге салық және бажды төлеу" деген сөздер "Моделдеу, мониторингтеу және судың ағысын бақылауды басқару жөніндегі консультациялық қызметтерге салық және баж төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 3-жолда:
"Автокөлікті жалға алу." деген сөздер алынып тасталсын;
"Бөлмелерді жалға алу." деген сөздер алынып тасталсын;
"аудармашының қызметтеріне төлеу." деген сөздер алынып тасталсын;
"Жоба шеңберінде жер асты суын қалпына келтіруге арналған мониторинг және егжей-тегжейлі жобалау бойынша кеңесшілердің қызметін төлеу." деген сөздер алынып тасталсын;
"Берілген бағдарлама шеңберінде кеңесшілік қызметтерге келісім шарт жасау бойынша ҚҚС төлеу. Жер асты суларының ластану ошақтарын оқшаулау бойынша жұмыстарды бөлшекті жобалау келісім шарты бойынша кеңесшілік қызметтер;" деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын: "Жер асты суларының ластану көздерін оқшаулау жұмыстарын егжей-тегжейлі жобалау бойынша консультациялар қызметтердің келісім-шарты бойынша ҚҚС төлеу.";
реттік нөмірі 4-жолдағы "Мониторинг бағдарламаларын әзірлеу бойынша консультациялық қызметтердің келісім-шартын төлеу." деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтиже" мынадай редакцияда жазылсын:
"Тікелей нәтиже: Мониторинг және егжей-тегжейлі жобалау қызметтерін жүзеге асыруға құрал-жабдықтарды сатып алуға келісім-шарттар жасау.";
"Соңғы нәтиже" мынадай редакцияда жазылсын:
"Соңғы нәтиже: Жасалған келісім-шарттар бойынша аванс төлеу.";
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде":

цифры "14850" заменить цифрами "8000";
слова "Стоимость обучения персонала лабораторий на 50 человек - 50 030,0 тысяч тенге" исключить;
в  приложении 133 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 31435300 тысяч тенге (тридцать один миллиард четыреста тридцать пять миллионов триста тысяч тенге).";
в абзаце седьмом пункта 5 после слов "рыбной продукций" дополнить словами "поддержка сельскохозяйственного товарного производства Республики Казахстан посредством обеспечения субъектов агропромышленного комплекса высокопродуктивным племенным скотом, современным технологическим оборудованием и передовой техникой; повышение качества и конкурентоспособности казахстанской животноводческой продукции на основе использования современных технологий содержания скота и законченного цикла переработки животноводческой продукции;";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
после слов "финансирования приобретения оборудования по переработке сельскохозяйственной и рыбной продукции для субъектов агропромышленного комплекса (в т.ч. для последующей передачи в лизинг)" дополнить словами "; финансирование приобретения основных средств для создания крупнотоварных животноводческих ферм молочного и мясного направления (в том числе для последующей передачи в лизинг) и частичное кредитование оборотных средств для создания крупно-товарных животноводческих ферм молочного и мясного направления";
после слов "строительства и оснащения зерновых терминалов в портах Поти (Грузия) (с мельничным комплексом) и Амирабад (Исламская Республика Иран)" дополнить словами ", обеспечения подготовительных работ к строительству оптового рынка сельхозпродукции (с региональными терминалами); развития производства плодоовощных культур с применением технологий капельного орошения в Южно-Казахстанской области.";
после слов "создания и организации" дополнить словом "современных";
после слов "рогатому скоту" дополнить словами "с развитой инфраструктурой";
в пункте 7:
Увеличение уставного капитала АО "Аграрная кредитная корпорация":
в "Финансово-экономическом результате" слова "оказанию сервисных услуг - 700,0 млн. тенге" заменить словами "оказанию сервисных услуг - 2 000,0 млн. тенге";
Увеличение уставного капитала АО "КазАгроФинанс":
в "Прямом результате" после слов "рыбной продукции;" дополнить словами "развитие крупно-товарного производства животноводческой продукции;";
в "Конечном результате" после слов "отрасли животноводства" дополнить словами "; увеличение поголовья высокопродуктивного племенного скота; повышение уровня импортозамещения продуктов переработки животноводческой продукции.";
в "Финансово-экономическом результате" после слов "сельхозтехники и оборудования" дополнить словами "; повышение эффективности производства животноводческой продукции за счет использования передовых технологий содержания скота; увеличение объемов производства высококачественной животноводческой продукции (надоев молока, выхода мяса); получение дополнительных доходов агроформированиями; увеличение объемов налоговых поступлений в местные бюджеты.";
в "Своевременности" после слов "агротехническими требованиями" дополнить словами "; создание агроиндустриальных крупно-товарных ферм в течение планируемого года.";
в "Качестве" после слов "с гарантийным обслуживанием" дополнить словами "; стимулирование ведения уровня племенной работы на высоком уровне, соответствующем мировым стандартам; стимулирование создания и развития крупных товарно-животноводческих ферм, имеющих готовые помещения для приемки скота, прочную кормовую базу, использующих прогрессивные технологии содержания скота; повышение качества производимой животноводческой продукции за счет ведения строго ветеринарного контроля на создаваемых крупных товарно-животноводческих фермах.";
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация":
в "Прямом результате":
после слов "материала хлопчатника" дополнить словами "до декабря 2009 года;";
после слов "(Исламская Республика Иран) до декабря 2009 года;" дополнить словами "; - обеспечение подготовительных работ к строительству оптового рынка сельхозпродукции (с региональными терминалами); - начало развития производства плодоовощных культур с применением технологий капельного орошения в Южно-Казахстанской области до октября 2009 года.";
в "Конечном результате" после слов "отрасли нашей республики" дополнить словами "; - обеспечить подготовительные работы к строительству оптового рынка сельхозпродукции (с региональными терминалами; - начать развитие производства плодоовощных культур с применением технологий капельного орошения в Южно-Казахстанской области, что будет содействовать восстановлению семеноводства плодово-ягодных культур и винограда, увеличению объемов производства плодоовощной продукции";
в "Финансово-экономическом результате":

"14850" деген сандар "8000" деген сандармен ауыстырылсын;
"50 зертхана маманын оқыту құны - 50030,0 мың теңге." деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 133-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 31435300 мың теңге (отыз бір миллиард төрт жүз отыз бес миллион үш жүз мың теңге).";
5-тармақтың жетінші абзацындағы "балық өнімін қайта өңдеу бойынша жабдықтарды сатып алу" деген сөздерден кейін ", агроөнеркәсіп кешенінің субъектілерін өнімділігі жоғары асыл тұқымды мал басымен, қазіргі заманғы технологиялық жабдықтармен және озық техникамен қамтамасыз ету арқылы Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы тауарының өндірісін қолдау; мал басын күтіп-баптаудың қазіргі заманғы технологиясын және мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеудің аяқталған циклын пайдалану негізінде қазақстандық мал шаруашылығы өнімдерінің сапасы мен бәсекеге қабілеттілігін арттыру" деген сөздермен толықтырылсын;
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
"агроөнеркәсіп кешенінің субъектілері үшін ауыл шаруашылық және балық өнімдерін өңдеу бойынша жабдықтарды (оның ішінде, соңынара лизингке тапсыру үшін) алуды қаржыландыру;" деген сөздерден кейін "Сүт және ет бағытындағы ірі-тауарлы мал шаруашылығы фермаларын құру үшін негізгі құралдарды сатып алуды қаржыландыру (оның ішінде кейіннен лизингке беру үшін) және сүт және ет бағытындағы ірі-тауарлы мал шаруашылығы фермаларын құру үшін айналым қаражатына ішінара кредит беру" деген сөздермен толықтырылсын;
"Поти (Грузия) (диірмені бар) және Амирабад (Иран Ислам Республикасы) порттарында астық терминалдарының құрылысы және оны жабдықтау," деген сөздерден кейін "ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарының құрылысының (аймақтық терминалдармен) дайындық жұмыстарын қамтамасыз ету; Оңтүстік-Қазақстан облысында тамшылатып суару технологиясын қолдану арқылы жеміс-көкөніс дақылдарының өндірісін дамыту." деген сөздермен толықтырылсын;
"бордақылау бойынша" деген сөздерден кейін "қазіргі заманғы" деген сөздермен толықтырылсын;
"алаңдар" деген сөздің алдынан "дамыған инфрақұрылымы бар" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту:
"Қаржылық-экономикалық нәтижедегі" "көрсету бойынша несиелендіру - 700,0" деген сөздер "көрсету бойынша несиелендіру - 2000,0" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту:
"Тікелей нәтиже" "өндірісті дамытуды ынталандыру;" деген сөздерден кейін "мал шаруашылығы өнімінің ірі-тауарлы өндірісін дамыту;" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Түпкі нәтиже" "асыл тұқымды база құру" деген сөздерден кейін ", өнімділігі жоғарғы асыл тұқымды мал басы санын ұлғайту, мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеудің импорт алмастыру деңгейін жоғарылату" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде" "жабдықтарын қолдану есебінен еңбек өнімділігін арттыру" деген сөздерден кейін "малды күтіп-бағудың озық технологияларын пайдалану есебінен мал шаруашылығы өнімдері өндірісінің тиімділігін арттыру; жоғары сапалы мал шаруашылығы өнімдері өндірісінің көлемін ұлғайту (сүт сауу, ет өндіру); агроқұрылымдардың қосымша пайда табуы; жергілікті бюджеттерге салық түсімдерінің көлемін ұлғайту." деген сөздермен толықтырылсын;
"Уақыттылығы" "жүзеге асыру мүмкіндігі;" деген сөздерден кейін "жоспарланған жыл ішінде агроиндустриялық ірі-тауарлы фермалар құру." деген сөздермен толықтырылсын;
"Сапасы" "кепілдік қызметпен сатып алынады;" деген сөздерден кейін "Әлемдік стандартқа сай келетін асыл тұқым шығару жұмысын жоғары деңгейге жүргізуді ынталандыру; мал басын күтіп-баптаудың озық технологиясын пайдаланатын мал басын қабылдауға арналған дайын орындары, берік азықтандыру базасы бар ірі-тауарлы мал шаруашылығы фермасын құруды және дамытуды ынталандыру; құрылған ірі-тауарлы мал шаруашылығы фермаларында қатаң ветеринариялық бақылау жүргізу есебінен өндірілетін мал шаруашылығы өнімдерінің сапасын арттыру." деген сөздермен толықтырылсын;
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту:
"Тікелей нәтижеде":
"бірінші кезеңін" деген сөздерден кейін "2009 жылғы желтоқсанға дейін" деген сөздермен толықтырылсын;
"(Иран Ислам Республикасы) портындағы астық терминалының құрылысы және жабдықтау;" деген сөздерден кейін "- ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарларының (аймақтық терминалдарымен) құрылысына дайындық жұмыстарын қамтамасыз ету; - Оңтүстік Қазақстан облысында тамшылатып суару технологиясын қолдану арқылы жеміс-көкөніс өндірісін дамытуды 2009 жылғы қазанға дейін бастау." деген сөздермен толықтырылсын;
"Түпкі нәтижеде" "бекіту үшін жағдай жасайды" деген сөздерден кейін "; - ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарларының (аймақтық терминалдармен) құрылысына дайындық жұмыстарын қамтамасыз етеді; - Оңтүстік-Қазақстан облысында тамшылатып суару технологиясын қолдану арқылы жеміс-көкөніс өндірісін дамытуды бастау жеміс-жидек дақылдарын және жүзім тұқымын өсіруді қайта жаңғыртуға, жеміс-көкөніс өнімінің өндірісінің көлемін ұлғайтуға көмегін тигізеді." деген сөздермен толықтырылсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде":

цифры "3,5" заменить цифрой "5";
слова "Амирабад с годовой пропускной мощностью до 500" заменить словами "Амирабад с годовой пропускной мощностью от 500 до 700";
цифры "61" заменить цифрами "53";
дополнить словами "; профинансировано 100 % участие в начале строительства современного высокотехнологичного комплекса оптовой торговли сельскохозяйственной продукцией, вблизи г. Астаны (с региональными терминалами); будет положено начало созданию плодоовощного кластера на базе неиспользуемых земель бывшего РГП "ОХ "Акдалинское";
"Своевременность" дополнить пунктами 4 и 5 следующего содержания:
"4. Строительство оптового рынка сельхозпродукции (с региональными терминалами). Денежные средства, поступившие в уставный капитал, будут направлены на увеличение уставного капитала дочернего предприятия Корпорации для обеспечения первого этапа строительства оптового рынка сельхозпродукции вблизи г. Астаны (с региональными терминалами), согласно графику строительства;
5. Развитие производства плодоовощных культур с применением технологий капельного орошения в Южно-Казахстанской области. Денежные средства, поступившие в уставный капитал Корпорации, будут направлены на увеличение уставного капитала дочернего предприятия Корпорации для начала реализации данного проекта в 2008-2009 годах.";
в "Качество":
в пункте 1:
слова "порядка 4" заменить словами "более 5";
после слов "производство посевных семян" дополнить словами "(элита, 1 - 2 репродукция)";
цифры "3,5" заменить цифрой "5";
дополнить пунктами 4 и 5:
"4. Строительство оптового рынка сельхозпродукции (с региональными терминалами) позволит создать высокотехнологичный комплекс по оптовой торговле сельскохозяйственной продукцией с применением современных методов торговли, что обеспечит стабильность цен на продукты и сгладит их сезонные колебания. Реализация проекта позволит обеспечить население столицы продовольственными товарами по низким ценам в объеме около 30 % от общего потребляемого количества.
5. Развитие производства плодоовощных культур с применением технологий капельного орошения в Южно-Казахстанской области. Реализация проекта позволит заложить основу плодоовощного кластера на базе неиспользуемых земель бывшего РГП "ОХ "Акдалинское" с применением новой технологии капельного орошения на площади начиная с 2008 года до 150 га. Планируется организовать возделывание до 4,2 тыс. га неосвоенной земли с использованием современной технологии капельного орошения. Планируемый объем продукции в 2008 году составит порядка 10,8 тыс. тонн с последующим увеличением к 2014 году до 159 тыс. тонн.";
в  приложении 134 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 794516 тысяч тенге (семьсот девяносто четыре миллиона пятьсот шестнадцать тысяч тенге).";

"3,5" деген сандар "5" санмен ауыстырылсын;
"өткізу қуаттылығы 500 мың тоннаға" деген сөздер "өткізу қуаттылығы 500 мың тоннадан 700 мың тоннаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"61" деген сандар "53" деген сандармен ауыстырылсын;
"баратын астық терминалының кешенінің құрылысына қатысудың 50 пайызы қаржыландырылды;" деген сөздерден кейін "Астана қаласының жанында (аймақтық терминалдармен) ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарларының жаңа заманғы жоғары технологиялық кешенінің құрылысының бірінші кезеңіне қатысудың 100 пайызы қаржыландырылды; бұрынғы "Ақдала" ТШ" РМК пайдаланылмаған жерінің базасында жеміс-көкөніс кластерін құру басталады." деген сөздермен толықтырылсын;
"Уақыттылығы" мынадай мазмұндағы 4 және 5-тармақтармен толықтырылсын:
"4. Ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарларын салу (өңірлік терминалдармен). Жарғылық капиталына түсетін ақшалай қаражат, құрылыс кестесі бойынша Астана қаласының жанында (өңірлік терминалдармен) ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарлары құрылысының бірінші кезеңін қамтамасыз ету үшін Корпорацияның еншілес кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайтуға жіберіледі;
5. Оңтүстік Қазақстан облысында тамшылатып суару технологиясын қолдану арқылы жеміс-көкөніс өндірісін дамыту. Корпорацияның жарғылық капиталына түсетін ақшалай қаражат, осы жобаны 2008 - 2009 жылдарда іске асыруды бастау үшін Корпорацияның еншілес кәсіпорынының жарғылық капиталын ұлғайтуға жіберіледі.";
"Сапасында":
1-тармақта:
"шамасында 4 мың тонна" деген сөздер "5 мың тоннадан астам" деген сөздермен ауыстырылсын;
"мақталықтың жалаң тұқымдарын" деген сөздерден кейін "(элита, 1-2 көбейтілуі)" деген сөздермен толықтырылсын;
"3,5" деген сандар "5" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4 және 5-тармақтармен толықтырылсын:
"4. Ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарларын салу (өңірлік терминалдармен) сауданың қазіргі заманғы әдіс-тәсілдерін қолдану арқылы ауыл шаруашылығы өнімінің көтерме саудасы бойынша жоғары технологиялық кешен құруға мүмкіндік береді, ол азық-түліктің бағасын тұрақтандыруды қамтамасыз етеді және олардың бағасының маусымдық ауытқуын жұмсартады. Жобаны іске асыру астана тұрғындарын жалпы тұтыну санының 30 %-ға жуық көлемде бағасы төмен азық-түлік тауарларымен қамтамасыз етуге мүмкіндік туғызады.
5. Оңтүстік Қазақстан облысында тамшылатып суару технологиясын қолдану арқылы жеміс-көкөніс өндірісін дамыту. Жобаны іске асыру тамшылатып суарудың жаңа технологиясын қолдану арқылы бұрынғы "Ақдала" ТШ" РМК пайдаланылмаған жерінің базасында 2008 жылдан бастап 150 га дейінгі алаңға жеміс-көкөніс кластерінің негізін салуға мүмкіндік береді. Тамшылатып суарудың жаңа технологиясын қолдану арқылы 4,2 мың га дейінгі игерілмеген жерге егіс егуді ұйымдастыру жоспарлануда. 2008 жылы жоспарланған өнімнің көлемі 10,8 мың тонна шамасын құрайды, ол 2014 жылға қарай 159 мың тоннаға дейін ұлғайтылады." деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 134-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 794516 мың теңге (жеті жүз тоқсан төрт миллион бес жүз он алты мың теңге).";

в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в строке, порядковый номер 2 слова "лесонасаждение на осушенном дне Аральского моря" заменить словами "посадка лесонасаждений на дне Аральского моря";
в строке, порядковый номер 3:
слова "Лесонасаждение на осушенном дне Аральского моря, в том числе: проведение подготовительных мероприятий по лесонасаждению; Посадка саксаула. Лесонасаждение в Прииртышье, в том числе: в "Семей орманы"; "Ертыс орманы". Охрана лесов от пожара, в том числе: установка водных резервуаров в "Семей орманы"; установка водных резервуаров в "Ертыс орманы." заменить словами "Посадка лесонасаждений на осушенном дне Аральского моря";
слова "Строительство зданий лесопитомников и жилых помещений, пожарных станций, наблюдательных пожарных вышек, оросительных каналов и ограждений лесопитомников для охраны леса Прииртышья от пожара и лесонасаждение на осушенном дне Аральского моря." заменить словами "Разработка проектно-сметной документации на строительство зданий лесопитомников и жилых помещений, пожарных станций, наблюдательных пожарных вышек, оросительных каналов и ограждений лесопитомников для охраны леса Прииртышья от пожара и лесонасаждение на осушенном дне Аральского моря.";
слова "пилотные демонстрации борьбы с сосновой совкой," исключить;
слова "Расходы по реконструкции подъездных путей к объектам противопожарных назначений." исключить;
в строке, порядковый номер 4 слова "пилотные демонстрации борьбы с сосновой совкой" исключить.
в  приложении 135 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 227527 тысяч тенге (двести двадцать семь миллионов пятьсот двадцать семь тысяч тенге).";
"Финансово-экономический результат" пункта 7 дополнить словами "На аналитические исследования глобального отраслевого масштаба требуются порядка 80 миллионов тенге.";
в  приложении 140 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1282516 тысяч тенге (один миллиард двести восемьдесят два миллиона пятьсот шестнадцать тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" строки, порядковый номер 3:
слова "Проектирование и надзор за строительством Национальной референтной лаборатории" исключить;
слова "Выделение грантов по системе конкурсных грантов на модернизацию частных испытательных лабораторий" исключить;

"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
реттік нөмірі 2-жолдағы "құрғап қалған Арал теңізінің түбіне екпе ағаш отырғызу" деген сөздер "Арал теңізінің түбіне екпе ағаш отырғызу." деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 3-жолда:
"Арал теңізінің кеуіп қалған табанында ағаш отырғызу, оның ішінде: ағаш отырғызу жөнінде әзірлік-іс-шараларын жүргізу; сексеуіл отырғызу; Ертіс өңірінде ағаш отырғызу, оның ішінде: "Семей орманында"; "Ертіс орманында"; Ормандарды өрттен қорғау, оның ішінде: "Семей орманында" су резервуарларын орнату; "Ертіс орманында" су резервуарларын орнату" деген сөздер "Арал теңізінің кеуіп қалған түбіне екпе ағаш отырғызу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ертіс жағалауы орманын өрттен қорғау және құрғап қалған Арал теңізінің түбіне екпе ағаш отырғызу үшін орман көшеттіктері ғимараттары мен тұрғын жайлар, өрт бекеттері, бақылау өрт мұнаралары, суландыру арналары және орман көшеттіктерін қоршау құрылыстарын салу." деген сөздер "Ертіс жағалауы орманын өрттен қорғау және құрғап қалған Арал теңізінің түбіне екпе ағаш отырғызу үшін орман көшеттіктері ғимараттары мен тұрғын жайлар, өрт бекеттері, бақылау өрт мұнаралары, суландыру арналары мен орман көшеттіктерін қоршау құрылыстарын салуға арналған жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу.";
"қарағай құртымен күресті пилоттық көрсетулерге," деген сөздер алынып тасталсын;
"Өрт сөндіруге арналған нысандарға кірме жолдарды қайта жаңарту бойынша шығындар." деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 4-жолдағы "қарағай құртымен күресті пилоттық көрсетулерге," деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 135-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 227527 мың теңге (екі жүз жиырма жеті миллион бес жүз жиырма жеті мың теңге).";
7-тармақтың "Қаржылық-экономикалық нәтижесі" "3 миллион теңге қажет болады." деген сөздерден кейін "Жаһандық салалық кең аумақты талдамалық зерттеулерге шамамен 80 миллион теңге талап етіледі." деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 140-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1282516 мың теңге (бір миллиард екі жүз сексен екі миллион бес жүз он алты мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы реттік номері 3-жолда:
"Ұлттық референттік зертхана құрылысын жобалау және қадағалау" деген сөздер алынып тасталсын;
"Конкурстық гранттар жүйесі бойынша жеке сынау зертханаларға гранттар бөлу." деген сөздер алынып тасталсын;

слова "Привлечение международного консультанта по обучению Модуль 2." заменить словами "Оплата по контракту услуг международного консультанта по обучению Модуль 1 и 2.";
после слов "Привлечение 2-х местных консультантов по содействию в разработке и обучению Модуль 2." дополнить словами "Оплата по контракту услуг 2-х местных консультантов по содействию в разработке и обучению Модуль 1.";
слова "Анализ и развитие стратегии" исключить;
после слов "Проведение вводного семинара по проекту по итогам года." добавить слова "Оплата банковских услуг.".
в пункте 7:
в "Прямом результате" слова "проектирование Национальной референтной лаборатории; модернизация государственных лабораторий (в 7-ми областях и 58-ми районах);" исключить;
в "Финансово-экономическом результате" слова "Стоимость модернизации 1-й областной лаборатории - 46 800,0 тысяч тенге и районной - 7605,0 тысяч тенге" исключить;
в  приложении 142 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 20000 тысяч тенге (двадцать миллионов тенге)."
в пункте 5:
цифры "2009" заменить цифрами "2011";
слова "максимизировать процент граждан сельских районов в получении кредитов на лизинговой основе через участвующие лизинговые компании; обеспечить доступ сельхозтоваропроизводителей, представителей бизнеса в сельской местности к кредитам участвующих лизинговых компаний до 2009 года" исключить;
в "Прямом результате" пункта 7 цифры "607329" заменить "20000";
приложение 144 к указанному постановлению исключить;
12) по Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
в  приложении 145 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1819406 тысяч тенге (один миллиард восемьсот девятнадцать миллионов четыреста шесть тысяч тенге).";
в  приложении 146 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 364018000 тысяч тенге (триста шестьдесят четыре миллиарда восемнадцать миллионов тенге).";
пункт 2 дополнить словами ", статья 8 Закона Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год"";
пункт 5 дополнить абзацем следующего содержания:
"- обеспечение с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственной базовой пенсионной выплаты";

"Модуль 2 бойынша оқыту жөніндегі халықаралық консультантты қызметке тарту." деген сөздер "Келісім-шарт бойынша Модуль 1 және 2 оқыту жөніндегі консультанттың қызметіне ақы төлеу.";
"Модуль 2 бойынша әзірлеуге жәрдемдесу және оқыту жөніндегі жергілікті екі консультантты қызметке тарту." деген сөздерден кейін "Келісім-шарт бойынша Модуль 1 бойынша әзірлеуге жәрдемдесу және оқыту жөніндегі жергілікті екі консультанттың қызметіне ақы төлеу." деген сөздермен толықтырылсын;
"Стратегияны талдау және дамыту" деген сөздер алынып тасталсын;
"Жобаның үйлестіру орталығы қызметкерлері үшін бастапқы семинарды жыл қорытындысы бойынша семинарды өткізу." деген сөздер "Жыл қорытындысы бойынша жоба жөніндегі кіріспе семинар өткізу. Банк қызметтеріне ақы төлеу." деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде" "Ұлттық референттік зертхананы жобалау; мемлекеттік зертханаларды жаңғырту (7 облыс, 58 аудан)" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде" "Бір облыстық зертхананы жаңғырту құны - 46 800,0 мың теңге және аудандық - 7 605,0 мың теңге" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 142-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 20000 мың теңге (жиырма миллион теңге).";
5-тармақта:
"2009" деген сандар "2011" деген сандармен ауыстырылсын;
"жобаға қатысушы лизингтік компаниялар арқылы лизинг негізінде жеңілдік несиелер алудағы ауылдық аудандар тұрғындарының пайызын арттыру; 2009 жылға дейін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің, ауылдық жердегі бизнес өкілдерінің жобаға қатысушы лизингтік компаниялардың лизинг негізінде берілетін несиелеріне қол жеткізуін қамтамасыз ету;" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақтағы "Тікелей нәтижеде" "607329" деген сандар "20000" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 144-қосымша алынып тасталсын;
12) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 145-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1819406 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз он тоғыз миллион төрт жүз алты мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 146-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 364018000 мың теңге (үш жүз алпыс төрт миллиард он сегіз миллион теңге).";
2-тармақ "2, 5-баптары" деген сөздерден кейін " ,"2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы";
5-тармақ "көрсеткішке арттыру" деген сөздерден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"- 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақыны қамтамасыз ету";

в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" строку, порядковый номер 4, дополнить словами ", а также организация с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственной базовой пенсионной выплаты";
в пункте 7:
в "Прямом результате":
после слов "достигших пенсионного возраста" дополнить словами ", выплата с 1 июля 2008 года ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственной базовой пенсионной выплаты";
цифры "1640,6" заменить цифрами "1636,9";
цифры "1644,4" заменить цифрами "1648,9";
цифры "1645,1" заменить цифрами "1664,9";
цифры "1669,2" заменить цифрами "1664,2";
цифры "1676,7" заменить цифрами "1671,7";
цифры "1680,3" заменить цифрами "1688,5";
в строке "Финансово-экономическом результате:
цифры "8598" заменить цифрами "8769";
цифры "9372" заменить цифрами "9646";
цифры "14889" заменить цифрами "17075";
цифры "16229" заменить цифрами "21344";
слова "размер государственной базовой пенсионной выплаты: 2008 г. - 4210 тенге, 2009 г. - 4334 тенге, 2010 г. - 4637 тенге;" изложить в следующей редакции:
"- размер государственной базовой пенсионной выплаты: с 1 января 2008 г. - 4210 тенге, с 1 июля 2008 года - 4810 тенге, 2009 г. - 5243 тенге, 2010 г. - 5662 тенге; - ежемесячная компенсация за первое полугодие 2008 года получателям базовой пенсионной выплаты с 1 июля 2008 года - 600 тенге";
в "Качестве" после слов "100 процентная выплата назначенных пенсий и базовых пенсионных выплат," дополнить словами "100 процентная выплата назначенной ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственной базовой пенсионной выплаты,";
в  приложении 147 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 91834884 тысячи тенге (девяносто один миллиард восемьсот тридцать четыре миллиона восемьсот восемьдесят четыре тысячи тенге).";
пункт 2 дополнить словами ", статья 8 Закона Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год"";
пункт 5 дополнить абзацем следующего содержания:
"- обеспечение с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий";

"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында реттік нөмірі 4-жол  ", сондай-ақ 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақыны қамтамасыз ету" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"зейнетақы төлемдерін төлеу" деген сөздерден кейін ", 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақы төлеу";
"1640,6" деген сандар "1636,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"1644,4" деген сандар "1648,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"1645,1" деген сандар "1664,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"1669,2" деген сандар "1664,2" деген сандармен ауыстырылсын;
"1676,7" деген сандар "1671,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"1680,3" деген сандар "1688,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтиже" деген жолда:
"8598" деген сандар "8769" деген сандармен ауыстырылсын;
"9372" деген сандар "9646" деген сандармен ауыстырылсын;
"14889" деген сандар "17075" деген сандармен ауыстырылсын;
"16229" деген сандар "21344" деген сандармен ауыстырылсын;
"- мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері: 2008 ж. - 4210 теңге, 2009 ж. - 4334 теңге, 2010 ж. - 4637 теңге;" деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын:
"- мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері: 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап - 4210 теңге, 2008 жылғы 1 шілдеден бастап - 4810 теңге, 2009 ж. - 5243 теңге, 2010 ж. - 5662 теңге;
- 2008 жылдың бірінші жарты жылдығына 2008 жылдың 1 шілдеден бастап базалық зейнетақы төлемін алушыларға ай сайынғы өтемақы - 600 теңге;";
"Сапасында" "тағайындалған зейнетақылар мен базалық зейнетақы төлемдерін 100 пайызға төлеу" деген сөздерден кейін ", мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін тағайындалған ай сайынғы өтемақыны 100 пайыз төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 147-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 91834884 мың теңге (тоқсан бір миллиард сегіз жүз отыз төрт миллион сегіз жүз сексен төрт мың теңге).";
2-тармақ "1997 жылғы 16 маусымдағы Заңы" деген сөздерден кейін ", "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы";
5-тармақ "қамтамасыз ету" деген сөздерден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"- 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақыны қамтамасыз ету";

в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
строку, порядковый номер 2, дополнить словами ", а также организация с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий по инвалидности";
строку, порядковый номер 3, дополнить словами ", а также организация с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий по случаю потери кормильца";
строку, порядковый номер 4, дополнить словами ", а также организация с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий по возрасту";
в пункте 7:
в "Прямом результате":
после слов "выплата государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту" дополнить словами ", а также выплата с 1 июля 2008 года ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий";
слова "2008 г. - 411,5 тыс.чел" заменить словами "2008 г. - 413,2 тыс.чел";
слова "2009 г. - 411,8 тыс.чел" заменить словами "2009 г. - 416,5 тыс.чел";
слова "2010 г. - 411,8 тыс.чел", заменить словами "2010 г. - 419,9 тыс.чел";
в "Финансово-экономическом результате":
цифры "10674" заменить цифрами "12339";
цифры "10943" заменить цифрами "13450";
цифры "11603" заменить цифрами "14526";
цифры "9383" заменить цифрами "10716";
цифры "9664" заменить цифрами "11680";
цифры "10234" заменить цифрами "12614";
цифры "5258" заменить цифрами "6013";
цифры "5417" заменить цифрами "6554";
цифры "5 797" заменить цифрами "7078";
дополнить абзацем следующего содержания:
"ежемесячная компенсация за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий с 1 июля 2008 года в размерах, установленных в статье 8 Закона Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год".";
"Качество" дополнить словами ", 100 процентная выплата назначенной ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий";
в  приложении 150 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 28102833 тысячи тенге (двадцать восемь миллиардов сто два миллиона восемьсот тридцать три тысячи тенге).";
в пункте 7:
в "Прямом результате":

"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
реттік нөмірі 2-жол "сәйкес ұйымдастыру" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақы төлеуді ұйымдастыру" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 3-жол "сәйкес ұйымдастыру" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ 2008 жылғы 1 шілдеден бастап асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақы төлеуді ұйымдастыру" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 4-жол "сәйкес ұйымдастыру" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ 2008 жылғы 1 шілдеден бастап жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақы төлеуді ұйымдастыру" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды төлеу" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақы төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
"2008 ж. - 411,5 мың. адам" деген сандар "2008 ж. - 413,2 мың. адам" деген сандармен ауыстырылсын;
"2009 ж. - 411,8 мың. адам" деген сандар "2009 ж. - 416,5 мың. адам" деген сандармен ауыстырылсын;
"2010 ж. - 411,8 мың. адам" деген сандар "2010 ж. - 419,9 мың. адам" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде":
"10674" деген сандар "12339" деген сандармен ауыстырылсын;
"10943" деген сандар "13450" деген сандармен ауыстырылсын;
"11603" деген сандар "14526" деген сандармен ауыстырылсын;
"9383" деген сандар "10716" деген сандармен ауыстырылсын;
"9664" деген сандар "11680" деген сандармен ауыстырылсын;
"10234" деген сандар "12614" деген сандармен ауыстырылсын;
"5258" деген сандар "6013" деген сандармен ауыстырылсын;
"5417" деген сандар "6554" деген сандармен ауыстырылсын;
"5797" деген сандар "7078" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"- 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабында белгіленген мөлшерде 2008 жылдың бірінші жартыжылдығы үшін ай сайынғы өтемақы;
"Сапасы" "100 пайыз төлеу" деген сөздерден кейін ", мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін тағайындалған ай сайынғы өтемақыны 100 пайыз төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 150-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 28102833 мың теңге (жиырма сегіз миллиард бір жүз екі миллион сегіз жүз отыз үш мың теңге).";
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":

цифры "172,4" заменить цифрами "147,2";
цифры "187,1" заменить цифрами "188,0";
цифры "195,3" заменить цифрами "176,4";
в "Финансово-экономическом результате":
цифры "7741" заменить цифрами "9632";
в  приложении 154 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 9298074 тысячи тенге (девять миллиардов двести девяносто восемь миллионов семьдесят четыре тысячи тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
после слов "корпоративной сети передачи данных" дополнить словами ", инсталляция и аренда спутниковых терминалов Sky Edge для районных (городских) отделов занятости и социальных программ.";
в  приложении 156 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1500000 тысяч тенге (один миллиард пятьсот миллионов тенге).";
в  приложении 157 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 5866502 тысячи тенге (пять миллиардов восемьсот шестьдесят шесть миллионов пятьсот две тысячи тенге).";
в пункте 7:
в "Прямом результате":
цифру "26,2" заменить цифрой "25,2";
цифру "30,3" заменить цифрой "27,8";
цифру "35,1" заменить цифрой "30,4";
цифру ""27,3" заменить цифрой "16,8";
цифру "29,7" заменить цифрой "17,4";
цифру "31,9" заменить цифрой "19,7";
в  приложении 159 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 2915495 тысяч тенге (два миллиарда девятьсот пятнадцать миллионов четыреста девяносто пять тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
слова "заключением госэкспертизы по ТЭО выданное N 10-283 от 26.07.06 г." заменить словами "заключение госэкспертизы N 10-01/08 от 3 января 2008 года";
дополнить приложением 163-1 согласно приложению 1 к указанному постановлению;
13) по Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
в  приложении 164 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 2122098 тысяч тенге (два миллиарда сто двадцать два миллиона девяносто восемь тысяч тенге).";
в  приложении 165 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 86494846 тысяч тенге (восемьдесят шесть миллиардов четыреста девяносто четыре миллиона восемьсот сорок шесть тысяч тенге).";
в  приложении 171 к указанному постановлению:
в заголовке программы 012 после слов "на капитальный" дополнить словами "и средний";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 11658444 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов шестьсот пятьдесят восемь миллионов четыреста сорок четыре тысяч тенге).";
в пункте 5 после слов "проведение капитального" дополнить словами "и среднего";
в таблице пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в графе 4 после слов "на капитальный" дополнить словами "и средний";
в графе 5 после слов "по капитальному" дополнить словами "и среднему";
в пункте 7:
в "Прямом результате":
после слов "проведение капитального" дополнить словами "и среднего";
в "Финансово-экономическом результате":
после слов "по капитальному" дополнить словами "и среднему";
после слов "за качеством капитального" дополнить словами "и среднего";
приложение 176 к указанному постановлению исключить:
в  приложении 179 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 90059890 тысяч тенге (девяносто миллиардов пятьдесят девять миллионов восемьсот девяносто тысяч тенге).";

"172,4" деген сандар "147,2" деген сандармен ауыстырылсын;
"187,1" деген сандар "188,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"195,3" деген сандар "176,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде":
"7741" деген сандар "9632" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 154-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 9298074 мың теңге (тоғыз миллиард екі жүз тоқсан сегіз миллион жетпіс төрт мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
"Деректерді беретін корпоративтік желілерді қолдау үшін байланыстың жоғарғы жылдамдықты арналарын жалдау" сөздерден кейін ", аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдер үшін Sky Edge серіктік терминалдарды инсталляциялау және жалдау мақсатында" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 156-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1500000 мың теңге (бір миллиард бес жүз миллион теңге).";
көрсетілген қаулыға 157-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 5866502 мың теңге (бес миллиард сегіз жүз алпыс алты миллион бес жүз екі мың теңге).";
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"26,2" деген сандар "25,2" деген сандармен ауыстырылсын;
"30,3" деген сандар "27,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"35,1" деген сандар "30,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"27,3" деген сандар "16,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"29,7" деген сандар "17,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"31,9" деген сандар "19,7" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 159-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 2915495 мың теңге (екі миллиард тоғыз жүз он бес миллион төрт жүз тоқсан бес мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
"Жобаның ТЭН-і бойынша Мемлекеттік сараптаманың 2006 жылғы 26 шілдедегі N 10-283 қорытындысы" деген сөздер "Мемлекеттік сараптаманың 2008 жылғы 3 қаңтардағы N 10-01/08 қорытындысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 163-1-қосымшамен толықтырылсын;
13) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 164-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 2122098 мың теңге (екі миллиард бір жүз жиырма екі миллион тоқсан сегіз мың теңге).
көрсетілген қаулыға 165-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 86494846 мың теңге (сексен алты миллиард төрт жүз тоқсан төрт миллион сегіз жүз қырық алты мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 171-қосымшада:
012 бағдарламаның тақырыбында "күрделі" деген сөзден кейін "және орташа" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 11658444 мың теңге (он бір миллиард алты жүз елу сегіз миллион төрт жүз қырық төрт мың теңге)";
5-тармақтағы "күрделі" деген сөзден кейін "және орташа" деген сөздермен толықтырылсын;
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің:
4-бағандағы "күрделі" деген сөзден кейін "және орташа" деген сөздермен толықтырылсын;
5-бағандағы "күрделі" деген сөзден кейін "және орташа" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"күрделі" деген сөздер "және орташа" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде":
"күрделі" деген сөзден кейін "және орташа" деген сөздермен толықтырылсын;
"автожолдарды күрделі" деген сөздерден кейін "және орташа" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 176-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 179-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 90059890 мың теңге (тоқсан миллиард елу тоғыз миллион сегіз жүз тоқсан мың теңге);

в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" после слов "строительству транспортной развязки на пересечении пр. Абая - ул. Жандосова - ул. Сатпаева в городе Алматы;" дополнить словами "строительству дороги "Восточная Объездная Алматинская Автодорога";
дополнить приложением 180-1 согласно приложению 2 к указанному постановлению;
14) по Министерству образования и науки Республики Казахстан:
в  приложении 231 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1662917 тысяч тенге (один миллиард шестьсот шестьдесят два миллиона девятьсот семнадцать тысяч тенге).";
в  приложении 237 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 151299 тысяч тенге (сто пятьдесят один миллион двести девяносто девять тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
слова "доработка, перевод" исключить;
в пункте 7:
в "Прямом результате":
в пункте 4. "Для 12-летней школы"
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) разработаны учебники и учебно-методические комплексы для 6-го класса:
на казахском языке - 70 наименований;
на русском языке - 70 наименований.";
подпункты 2) и 3) исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) Изданы, апробированы и доставлены учебники и учебно-методические комплексы для 6-го класса:
на казахском языке - 70 наименований;
на русском языке - 70 наименований.";
в "Финансово-экономическом результате":
пункт 4. изложить в следующей редакции:
"4. Для 6-го класса 12-летней школы:";
подпункты 2) и 3) исключить;
в  приложении 238 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1990211 тысяч тенге (один миллиард девятьсот девяносто миллионов двести одиннадцать тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
после слов "Проведение образовательных программ с проведением эксперимента по предмету "Самопознание" дополнить словами "Обучение одаренных детей в интеллектуальных школах по государственному образовательному заказу (гранту).";
после слов "(заключение государственной экспертизы на сметную документацию N 7-710/06 от 27 декабря 2006 года)." дополнить словами "Перечисление текущих трансфертов Республиканскому учебно-оздоровительному центру "Балдаурен" на погашение задолженности по решению суда.";
в пункте 7:
в "Прямом результате" пункт 1 дополнить словами "Создание 2-х Интеллектуальных школ по 900 мест каждая. Среднее количество учащихся составит порядка 1008 чел.";
в "Финансово-экономическом результате":

"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы "Алматы қаласында Абай даңғылы-Жандосов көшесі-Сатпаев даңғылы қиылысындағы көліктік жол айырым құрылысы;" деген сөздерден кейін "Алматы шығыс айналма автожолын салу;" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 180-1-қосымшамен толықтырылсын;
14) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 231-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1662917 мың теңге (бір миллиард алты жүз алпыс екі миллион тоғыз жүз он жеті мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 237-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 151299 мың теңге (бір жүз елу бір миллион екі жүз тоқсан тоғыз мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
"қайта түзеу, аудару," деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"12-жылдық мектептер үшін" деген 4-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 6 сынып үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер әзірленеді: қазақ тілінде - 70 атау; орыс тілінде - 70 атау.";
2) және 3) тармақшалар алынып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) 6-сынып үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендері басып шығарылған, тәжірибеден өткізілген және жеткізілген:
қазақ тілінде - 70 атау;
орыс тілінде - 70 атау.";
"Қаржы-экономикалық нәтижеде":
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 12-жылдық мектептің 6-сыныбы үшін:";
2) және 3) тармақшалар алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 238-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1990211 мың теңге (бір миллиард тоғыз жүз тоқсан миллион екі жүз он бір мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы "Өзін-өзі тану" пәні бойынша эксперимент жүргізіп, жалпы білім беру бағдарламаларды өткізу." деген сөздерден кейін "Дарынды балаларды интеллектуалдық мектептерде мемлекеттік білім беру тапсырысы (грант) бойынша оқыту." деген сөздермен толықтырылсын;
"(сметалық құжаттама бойынша 2006 жылғы 27 желтоқсандағы N 7-710/06 мемлекеттік сараптаманың қорытындысы)." деген сөздерден кейін "Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығына сот шешімі бойынша берешекті өтеуге ағымдағы трансферттерді аудару." деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижедегі" 1-тармақ "әрқайсысы 900 орынға арналған 2 Интеллектуалдық мектеп құру. Оқушылардың орташа саны шамамен 1008 адамды құрайды." деген сөздермен толықтырылсын;
"Қаржы-экономикалық нәтижеде":

цифры "319,6" заменить цифрами "352,9";
цифры "74,1" заменить цифрами и "76,3";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"; 3) Интеллектуальных школах - 466,4 тыс. тенге.";
в  приложении 241 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 69638475 тысяч тенге (шестьдесят девять миллиардов шестьсот тридцать восемь миллионов четыреста семьдесят пять тысяч тенге).";
в пункте 7:
в "Прямом результате" цифры "67" заменить цифрами "76";
цифры "47252" заменить цифрами "55012";
цифры "1670" заменить цифрами "1790";
цифры "135" заменить цифрами "171";
цифры "82272" заменить цифрами "109272";
слова "разработка проектно-сметной документации и начало строительства нового университета в г. Астане." исключить;
в  приложении 243 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1869977 тысяч тенге (один миллиард восемьсот шестьдесят девять миллионов девятьсот семьдесят семь тысяч тенге).";
в пункте 7:
в "Прямом результате"
слова ": компьютер с комплектующими - 10 комп., принтеры - 2 шт, источник бесперебойного питания - 4 шт., бетономешалка - 1 шт, печь для фьюзинга - 1 шт, тренажер - 5 шт, минитипография - 1 шт, звукотехническое оборудование - 1 комплект." заменить словами "30 наименований;";
в "Финансово-экономическом результате" цифры "499,5" заменить цифрами "502,1";
в  приложении 245 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 258501 тысяча тенге (двести пятьдесят восемь миллионов пятьсот одна тысяча тенге).";
в пункте 7 цифры "3235" заменить цифрами "3507";
в  приложении 246 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 52946951 тысяча тенге (пятьдесят два миллиарда девятьсот сорок шесть миллионов девятьсот пятьдесят одна тысяча тенге).";
в пункте 7:
в "Финансово-экономическом результате":
слова "студентам - 6434 тенге;
слушателям подготовительного отделения - 5469 тенге;" заменить словами
"студентам: с 1 января - 6434 тенге, с 1 сентября - 7500 тенге;
слушателям подготовительного отделения: с 1 января - 5469 тенге, с 1 сентября - 6375 тенге";
в  приложении 250 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 3070885 тысяч тенге (три миллиарда семьдесят миллионов восемьсот восемьдесят пять тысяч тенге).";
в пункте 7:
в "Прямом результате":
цифры "124" заменить цифрами "93";
слова "Южно-Казахстанская область - 34 объекта:" заменить словами "Южно-Казахстанская область - 9 объектов:";

"319,6" деген сандар "352,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"74,1" деген сандар "76,3" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"; 3) "Интеллектуалдық мектептерінде - 466,4 мың теңге.";
көрсетілген қаулыға 241-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Құны: 69638475 мың теңге (алпыс тоғыз миллиард алты жүз отыз сегіз миллион төрт жүз жетпіс бес мың теңге).";
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"67" деген сандар "76" деген сандармен ауыстырылсын;
"47252" деген сандар "55012" деген сандармен ауыстырылсын;
"1670" деген сандар "1790" деген сандармен ауыстырылсын;
"135" деген сандар "171" деген сандармен ауыстырылсын;
"82272" деген сандар "109272" деген сандармен ауыстырылсын;
"Астана қаласында жаңа университетінің жобалық-сметалық құжатын даярлау және құрылысын бастау." деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 243-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1869977 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз алпыс тоғыз миллион тоғыз жүз жетпіс жеті мың теңге).";
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
": қосымша жинақтауыштары бар компьютер - 10 дана, принтерлер - 2 дана, электр қуатымен қамтамасыз ететін үздіксіз көз - 4 дана, бетон араластыратын машина - 1 дана, фьюзинг пеші - 1 дана, тренажер - 5 дана, шағын баспахана - 1 дана, техникалық дыбыс оборудованиясы - 1 комплект;" деген сөздер "30 атау" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қаржы-экономикалық нәтижедегі" "499,5" деген сандар "502,1" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 245-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 258501 мың теңге (екі жүз елу сегіз миллион бес жүз бір мың теңге).";
7-тармақтағы "3235" деген сандар "3507" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 246-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 52946951 мың теңге (елу екі миллиард тоғыз жүз қырық алты миллион тоғыз жүз елу бір мың теңге).";
7-тармақта:
"Қаржы-экономикалық нәтижеде":
"студенттерге - 6434 теңге;
даярлық тобының тыңдаушыларына - 5469 теңге" деген сөздер "студенттерге: 1 қаңтардан бастап - 6434 теңге, 1 қыркүйектен бастап - 7500 теңге;
"даярлық тобының тыңдаушыларына: 1 қаңтардан бастап - 5469 теңге, 1 қыркүйектен бастап - 6375 теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 250-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 3070885 мың теңге (үш миллиард жетпіс миллион сегіз жүз сексен бес мың теңге).";
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"124" деген сандар "93" деген сандармен ауыстырылсын;
"Оңтүстік Қазақстан облысы - 34 объект:" деген сөздер "Оңтүстік Қазақстан облысы - 9 объект:" деген сөздермен ауыстырылсын;

слова "Средняя школа имени Таукехана Ордабасинский район село Тореарык", "Средняя школа Ордабасинский район село Шубарсу", "Средняя школа Ордабасинский район село Атамекен", "Средняя школа Созакский район село Жыныс", "Средняя школа Созакский район село Карагур", "Средняя школа город Туркестан село Оралманов", "Средняя школа город Туркестан село Яссы", "Средняя школа имени Б.Момышулы ул. 1 Мая Тюлькубаский район село Тюлькубас", "Средняя школа Тюлькубаский район село Алгабас", "Средняя школа Тюлькубаский район село Келтемашат", "Средняя школа Шардаринский район село Жаушыкум", "Средняя школа имени Торайгырова Сарыагашский район село Таскескен", "Средняя многопрофильная школа Сарыагашский район село Абай", "Средняя школа Сарыагашский район город Сарыагаш", "Средняя школа имени Курмангазы Сарыагашский район село Бозсу", "Средняя школа Толебийский район город Ленгер", "Средняя школа город Арысь микрорайон Стадион", "Средняя школа Бала Боргем город Кентау", "Средняя школа город Шымкент поселок Кайтпас-1", "Средняя школа город Шымкент микрорайон Казыгурт", "Средняя школа город Шымкент микрорайон Сауле", "Средняя школа город Шымкент микрорайон Самал-3", "Средняя школа город Шымкент поселок Кайтпас-2", "Средняя школа N 24 город Шымкент", "Средняя школа город Шымкент поселок Турлан" исключить;
слова "город Астана - 11 объектов:" заменить словами "город Астана - 5 объектов:";
слова "Средняя школа на левом берегу в первом жилом районе микрорайон N 3", "Средняя школа поселок Ильинка", "Средняя школа район проспекта Тлендиева", "Средняя школа район южнее проспекта Тлендиева", "Средняя школа район административного городка", 2. Профессиональные школы:, "Профессиональная школа район Сарыарка (по строительному профилю)" исключить;
в "Финансово-экономическом результате" цифры "30920" заменить цифрами "33020";
в  приложении 254 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 2310606 тысяч тенге (два миллиарда триста десять миллионов шестьсот шесть тысяч тенге).";
в  приложении 257 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 10639041 тысяча тенге (десять миллиардов шестьсот тридцать девять миллионов сорок одна тысяча тенге).";
пункт 4 дополнить словами "Научно-аналитическое и экспертное обеспечение деятельности Президента Республики Казахстана по формированию в Республике государственного и исторического самосознания, создание и теоретическое обоснование истории государства и государственности Казахстана.";
пункт 5 дополнить словами "Формирование в казахстанском обществе государственного самосознания и идеологии исторического знания, отвечающего задачам стратегии государства, направленной на создание оптимальных внутренних и международных условий для развития казахстанской нации. Выработка теоретико-методологических параметров и оснований исследования отечественной истории и истории государства Казахстан в новых условиях.";
в таблице пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в графе 5:
в подпункте 1) слова "научное обеспечение проблем по восполнению и освоению и техногенных катастроф; биологические основы создания наукоемких технологий минеральных и водных ресурсов, геолого-географических систем и снижения ущерба от природных для здравоохранения, сельского хозяйства и охраны окружающей среды;" заменить словами "научное обеспечение проблем по восполнению и освоению минеральных и водных ресурсов, геолого-географических систем и снижения ущерба от природных и техногенных катастроф; биологические основы создания наукоемких технологий для здравоохранения, сельского хозяйства и охраны окружающей среды;";
в подпункте 2) после слов "Предоставление грантов на финансирование инициативных и рисковых научных исследований и разработок." дополнить словами "Системное обобщение и внедрение в общественную практику современной социально-политической истории Казахстана.";
графу 7 дополнить словами "Институт истории государства";
в  приложении 258 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 794303 тысячи тенге (семьсот девяносто четыре миллиона триста три тысячи тенге).";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4, 23 Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан"; статьи 55, 58, 59, 65 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2001 года N 976 "Об утверждении Правил государственной аккредитации организаций образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2007 года N 1122 "О Концепции расширения сферы функционирования государственного языка, повышения его конкурентоспособности на 2007-2010 годы";
пункт 4 дополнить словами "Создание системы оценки уровня владения казахским языком "Казтест".";
пункт 5 дополнить словами "Доработка и апробация системы оценки уровня владения казахским языком "Казтест".";
графу 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" дополнить словами "Доработка Концепции внедрения и развития системы "Казтест". Доработка системы оценки уровня владения казахским языком "Казтест". Апробация системы для интерактивного тестирования. Апробация системы "Казтест" в целевых группах.";
в пункте 7:
"Прямой результат" дополнить словами "Формирование тестовых заданий по шести уровням знания казахского языка и субтесту "Письмо";
"Конечный результат" дополнить словами "Оценка уровня знания государственного языка гражданами в Республике Казахстан";
"Финансово-экономический результат" дополнить словами "Средний расход на создание и экспертизу одного тестового задания системы оценки уровня владения казахским языком "Казтест" - 350 тенге";
в  приложении 261 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 968366 тысяч тенге (девятьсот шестьдесят восемь миллионов триста шестьдесят шесть тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":

"Тәукехан атындағы орта мектеп Ордабасы ауданы, Төреарық ауылы", "Орта мектеп Ордабасы ауданы, Шұбарсу ауылы", "Орта мектеп Ордабасы ауданы, Атамекен ауылы", "Орта мектеп Созақ ауданы, Жыныс ауылы", "Орта мектеп Созақ ауданы, Қарағұр ауылы", "Орта мектеп Түркістан қаласы, Оралмандар ауылы", "Орта мектеп Түркістан қаласы, Яссы ауылы", "1 Мамыр көшесіндегі Б. Момышұлы атындағы орта мектебі Түлкібас ауданы, Түлкібас ауылы", "Орта мектеп Түлкібас ауданы, Алғабас ауылы", "Орта мектеп Түлкібас ауданы, Көлтемешат ауылы", "Орта мектеп Шардара ауданы, Жаушықұм ауылы", "Торайғыров атындағы орта мектеп Сарыағаш ауданы, Таскескен ауылы", "Көп профильді орта мектеп Сарыағаш ауданы, Абай ауылы", "Орта мектеп Сарыағаш ауданы, Сарыағаш қаласы", "Құрманғазы атындағы орта мектеп Сарыағаш ауданы, Бозсу ауылы", "Орта мектеп Төлеби ауданы, Ленгер қаласы", "Орта мектеп Арыс қаласы, Стадион шағын ауданы", "Бала Бөргем орта мектебі, Кентау қаласы", "Орта мектеп Шымкент қаласы, Қайтпас-1 кенті", "Орта мектеп Шымкент қаласы, Қазығұрт шағын ауданы", "Орта мектеп Шымкент қаласы, Сәуле шағын ауданы", "Орта мектеп Шымкент қаласы, Самал-3 шағын ауданы", "Орта мектеп Шымкент қаласы, Қайтпас-2 кенті", "N 24 орта мектеп Шымкент қаласы", "Орта мектеп Шымкент қаласы, Тұрлан кенті" деген сөздер алынып тасталсын;
"Астана қаласы - 11 объект:" деген сөздер "Астана қаласы - 5 объект:" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орта мектеп сол жақ жағалаудағы 1-ші тұрғын үй ауданы N 3 шағын ауданы", "Орта мектеп Ильинка кенті", "Орта мектеп Тілендиев даңғыл ауданы", "Орта мектеп Оңтүстік ауданы Тілендиев даңғылы", "Астана қаласындағы әкімшілік қалашықтағы орта мектебі", 2. Кәсіптік мектептер: "Кәсіптік мектеп Сарыарқа ауданы (құрылыс профилі бойынша)." деген сөздер алынып тасталсын;
"Қаржы-экономикалық нәтижедегі" "30920" деген сандар "33020" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 254-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 2310606 мың теңге (екі миллиард үш жүз он миллион алты жүз алты мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 257-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 10639041 мың теңге (он миллиард алты жүз отыз тоғыз миллион қырық бір мың теңге).";
4-тармақ "Қазақстан Республикасы Президентінің Республикада мемлекеттік және тарихи сана-сезімді қалыптастыру қызметін ғылыми-талдамалық және сараптамалық қамтамасыз ету, мемлекет тарихы мен Қазақстанның мемлекеттігін құру және теориялық негіздеу." деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ "Қазақстандық қоғамда қазақстандық ұлтты дамыту үшін оңтайлы ішкі және халықаралық жағдай жасауға бағытталған мемлекет стратегиясының міндеттеріне сай келетін мемлекеттік сана-сезім мен тарихи білім идеологиясын қалыптастыру. Отандық тарихтың және Қазақстан мемлекетінің жаңа жағдайдағы тарихының теоретикалық-әдістемелік параметрлерін және зерттеу негіздемелерін әзірлеу.";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінде:
5-бағанда:
1) тармақшадағы "табиғи және техногендік апаттардан келген шығындарды азайту мәселелерін ғылыми қамтамасыз ету; денсаулық сақтау, ауыл шаруашылығында және қоршаған ортаны қорғау үшін ғылыми сыйымды технологияларды жасаудың биологиялық негіздері" деген сөздер "минералдық және су ресурстарының, геологиялық-географиялық жүйелердің орнын толтыру және игеру, табиғи және техногендік апаттардан келген шығындарды азайту проблемаларын ғылыми қамтамасыз ету; денсаулық сақтау, ауыл шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау үшін ғылыми қажетсінетін технологияларды жасаудың биологиялық негіздері;" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "Қолданбалы бастамашыл және тәуекелдік ғылыми зерттеулер мен зерттемелерді қаржыландыруға гранттарды беру" деген сөздерден кейін "Қазақстанның қазіргі заманғы әлеуметтік-саяси тарихын жүйелі жинақтау және қоғамдық тәжірибеге енгізу" деген сөздермен толықтырылсын:
7-баған "Мемлекет тарихы институты" деген сөздермен толықтырылсын:
көрсетілген қаулыға 258-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 794303 мың теңге (жеті жүз тоқсан төрт миллион үш жүз үш мың теңге).";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 2. Бюджеттік бағдарламаның нормативті-құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегі Заңының 4, 23-баптары; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 55, 58, 59, 65-баптары; "Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығы; "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы; "Білім беру ұйымдарын мемлекеттік аккредитациялаудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 шілдедегі N 976 қаулысы; "Мемлекет басшысының 2005 - 2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысы; "Мемлекеттік тілдің қолданылу аясын кеңейтудің, оның бәсекеге қабілеттілігін арттырудың 2007 - 2010 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 қарашадағы N 1122 қаулысы.";
4-тармақ "Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалайтын "Қазтест" жүйесін құру" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ "Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалайтын "Қазтест" жүйесін пысықтау және сынау" деген сөздермен толықтырылсын;
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағаны "Казтест" жүйесінің енгізу және дамыту тұжырымдамасын пысықтау. Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалайтын "Қазтест" жүйесін пысықтау. Интерактивті тестілеу үшін жүйенің сапасын сынау. Нысаналы топтарда "Қазтест" жүйесінің сапасын сынау" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтиже" "Қазақ тілі білімі мен "Хат" субтестісінің алты деңгей бойынша тестік тапсырмаларды қалыптастыру" деген сөздермен толықтырылсын;
"Түпкі нәтиже" "Қазақстан Республикасында азаматтардың мемлекеттік тілді білу деңгейін бағалау" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтиже" "Қазтест" қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалау жүйесінің бір тестілік тапсырмасын жасауға және сараптауға арналған орташа шығысы - 350 теңге" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 261-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 968366 мың теңге (тоғыз жүз алпыс сегіз миллион үш жүз алпыс алты мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:

после слов "(заключение государственной экспертизы на сметную документацию N 9с 185/04 от 25 июня 2004 года)" дополнить словами ", Алматинскому хореографическому училищу имени А.В. Селезнева (заключение государственной экспертизы на сметную документацию N 7-61/08 от 5 февраля 2008 года)";
в пункте 7:
в "Прямом результате" после слов "Семипалатинского финансово-экономического колледжа" дополнить словами ", Алматинского хореографического училища имени А.В. Селезнева";
в "Финансово-экономическом результате" цифры "248,71" заменить цифрами "253,2";
дополнить приложениями 261-1, 262-1, 262-2 согласно приложению 3, 4, 5 к указанному постановлению;
15) по Министерству здравоохранения Республики Казахстан:
в  приложении 265 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1776979 тысяч тенге (один миллиард семьсот семьдесят шесть миллионов девятьсот семьдесят девять тысяч тенге).";
в пункте 7 цифры "1724,13" заменить цифрами "1738,57";
в  приложении 266 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 6936459 тысяч тенге (шесть миллиардов девятьсот тридцать шесть миллионов четыреста пятьдесят девять тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в строке, порядковый номер 2 цифры "16048" заменить цифрами "15932";
в строке, порядковый номер 5:
цифры "94" заменить цифрами "91";
цифры "179" заменить цифрами "178";
цифры "119" заменить цифрами "116";
в строке, порядковый номер 6:
цифры "94" заменить цифрами "91";
цифры "179" заменить цифрами "178";
цифры "119" заменить цифрами "116";
в строке, порядковый номер 10 цифры "14055" заменить цифрами "13475";
в пункте 7:
в "Финансово-экономическом результате":
слова "студента - 6434 тенге;" заменить словами "студента: с 1 января - 6434 тенге, с 1 сентября - 7500 тенге;";
слова "интерна - 11652 тенге;" заменить словами "интерна: с 1 января - 11652 тенге, с 1 сентября - 13586 тенге;";
в "Своевременности":
цифры "33" заменить цифрами "30";
цифры "63" заменить цифрами "62";
цифры "31" заменить цифрами "28";
в  приложении 267 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 66408905 тысяч тенге (шестьдесят шесть миллиардов четыреста восемь миллионов девятьсот пять тысяч тенге).";
в пункте 7:
в "Примечании":

"2004 жылғы 25 маусымдағы N 9с 185/04 мемлекеттік сараптаманың қорытындысы)" деген сөздерден кейін ", А.В. Селезнов атындағы Алматы хореографиялық училищесіне (сметалық құжаттама бойынша 2008 жылғы 5 ақпандағы N 7-61/08 мемлекеттік сараптаманың қорытындысы)" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде" "Семей қаржы-экономикалық колледжінің ғимараттарына" деген сөздерден кейін ", А.В. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесіне" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде" "248,71" сандар "253,2" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес 261-1 262-1 ,  262-2-қосымшалармен толықтырылсын;
15) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 265-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1776979 мың теңге (бір миллиард жеті жүз жетпіс алты миллион тоғыз жүз жетпіс тоғыз мың теңге).";
7-тармақтағы "1724,13" сандар "1738,57" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 266-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 6936459 мың теңге (алты миллиард тоғыз жүз отыз алты миллион төрт жүз елу тоғыз мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
реттік нөмірі 2-жолдағы "16048" деген сандар "15932" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 5-жолда:
"94" деген сандар "91" деген сандармен ауыстырылсын;
"179" деген сандар "178" деген сандармен ауыстырылсын;
"119" деген сандар "116" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 6-жолда:
"94" деген сандар "91" деген сандармен ауыстырылсын;
"179" деген сандар "178" деген сандармен ауыстырылсын;
"119" деген сандар "116" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 10-жолда "14055" деген сандар "13475" деген сандармен ауыстырылсын;
7-тармақта:
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде":
"бір студент - 6434 теңге;" деген сөздер "бір студент: 1 қаңтардан бастап - 6434 теңге, 1 қыркүйектен бастап - 7500 теңге;" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бір интерн - 11652 теңге;" деген сөздер "бір интерн: 1 қаңтардан бастап - 11652 теңге, 1 қыркүйектен бастап - 13586 теңге;" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Уақтылылығында":
"33" деген сандар "30" деген сандармен ауыстырылсын;
"63" деген сандар "62" деген сандармен ауыстырылсын;
"131" деген сандар "28" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 267-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 66408905 мың теңге (алпыс алты миллиард төрт жүз сегіз миллион тоғыз жүз бес мың теңге).";
7-тармақта:
"Ескертпеде":

слова "от "___" "_________" 2007 года N ___ " заменить словами "от 12 декабря 2007 года N 1223";
в  приложении 268 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 2404370 тысяч тенге (два миллиарда четыреста четыре миллиона триста семьдесят тысяч тенге).";
в  приложении 272 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 12614897 тысяч тенге (двенадцать миллиардов шестьсот четырнадцать миллионов восемьсот девяносто семь тысяч тенге).";
в пункте 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в графе 5 после слов "от 22 февраля 2007 года N 7-86/07)" дополнить словами ", Центрального клинического госпиталя для инвалидов Отечественной войны (заключение государственной экспертизы от 13 августа 2007 года N 23-296/07)";
в графе 7:
слова "НИИ скорой медицинской помощи" заменить словами "Республиканский научный центр неотложной медицинской помощи";
дополнить словами ", Центральный клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны";
в пункте 7:
в "Финансово-экономическом результате":
цифры "584" заменить цифрами "588";
цифры "142,6" заменить цифрами "152,5";
цифры "73,5" заменить цифрами "77,1";
цифры "6239,9" заменить цифрами "6294,2";
в  приложении 273 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1119007 тысяч тенге (один миллиард сто девятнадцать миллионов семь тысяч тенге).";
в  приложении 274 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 5650457 тысяч тенге (пять миллиардов шестьсот пятьдесят миллионов четыреста пятьдесят семь тысяч тенге).";
графу 7 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
после слова "Аксай" дополнить словами ", Национальный научный центр материнства и детства";
в "Финансово-экономическом результате" пункта 7 цифры "178,9" заменить цифрами "183,8";
в  приложении 276 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 12176180 тысяч тенге (двенадцать миллиардов сто семьдесят шесть миллионов сто восемьдесят тысяч тенге).";
графу 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
после слов "республиканского научного центра нейрохирургии на 160 коек в городе Астане" дополнить словами "с внешними инженерными сетями";
дополнить словами "; корректировка и проведение государственной вневедомственной экспертизы проектно-сметной документации и проведение государственной вневедомственной экспертизы по проекту строительства спального корпуса Республиканского детского реабилитационного центра "Балбулак" на 125 коек в городе Алматы";
в "Прямом результате" пункта 7:
после слов "республиканского научного центра нейрохирургии на 160 коек в городе Астане" дополнить словами "с внешними инженерными сетями";
после слов "проектно-сметной документации" дополнить словами "; утвержденная в установленном порядке проектно-сметная документация по проекту строительства спального корпуса Республиканского детского реабилитационного центра "Балбулак" на 125 коек в городе Алматы";

"2007 жылғы "__" ___________N___" деген сөздер "2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1223" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 268-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 2404370 мың теңге (екі миллиард төрт жүз төрт миллион үш жүз жетпіс мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 272-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 12614897 мың теңге (он екі миллиард алты жүз он төрт миллион сегіз жүз тоқсан жеті мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақта:
5-бағандағы "2007 жылғы 22 ақпандағы N 7-86/07 мемлекеттік сараптамаларының қорытындысы)" деген сөздерден кейін ", Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпитальді" (2007 жылғы 13 тамыздағы N 23-296/07 мемлекеттік сараптаманың қорытындысы)" деген сөздермен толықтырылсын;
7-баған:
"Жедел медициналық жәрдем ҒЗИ" деген сөздер "Республикалық шұғыл медициналық жәрдем ғылыми орталығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
", Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпиталь" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде":
"584" деген сандар "588" деген сандармен ауыстырылсын;
"142,6" деген сандар "152,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"73,5" деген сандар "77,1" деген сандармен ауыстырылсын;
"6239,9" деген сандар "6294,2" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 273-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1119007 мың теңге (бір миллиард бір жүз он тоғыз миллион жеті мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 274-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 5650457 мың теңге (бес миллиард алты жүз елу миллион төрт жүз елу жеті мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 7-бағаны:
"Ақсай" республикалық балалар клиникалық ауруханасы" деген сөздерден кейін ", Ана мен бала ұлттық ғылыми орталығы" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақтағы "Қаржылық-экономикалық нәтижеде" "178,9" деген сандар "183,8" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 276-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 12176180 мың теңге (он екі миллиард бір жүз жетпіс алты миллион бір жүз сексен мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағаны:
"160 төсектік республикалық нейрохирургия ғылыми орталығын" деген сөздердің алдынан "сыртқы инженерлік желілері бар" деген сөздермен толықтырылсын;
"; Алматы қаласындағы 125 төсектік "Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығының демалыс корпусы құрылысының жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын түзету және мемлекеттік ведомстводан тыс сараптама жүргізу" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта "Тікелей нәтижеде":
"160 төсектік республикалық нейрохирургия ғылыми орталығын" деген сөздердің алдынан "сыртқы инженерлік желілері бар" деген сөздермен толықтырылсын;
"жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес салу бойынша жұмыстар" деген сөздерден кейін ", Алматы қаласында 125 төсектік "Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығының демалыс корпусы құрылысының жобасы бойынша белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамасы" деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить приложением 281-1 согласно приложению 6 к указанному постановлению;
в  приложении 282 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 232008 тысяч тенге (двести тридцать два миллиона восемь тысяч тенге).";
в пункте 5 слова ", Карагандинской" исключить;
в графе 7 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" слова ", Карагандинской" исключить;
в пункте 7:
в "Прямом результате":
цифру "8" заменить цифрой "7";
слова "Карагандинская область - поликлиника на 1000 посещений в смену в микрорайоне "Гульдер" г. Караганде;" исключить;
в "Финансово-экономическом результате":
слова "поликлиники - 102618,0 тыс. тенге," исключить;
в  приложении 287 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 292482 тысячи тенге (двести девяносто два миллиона четыреста восемьдесят две тысячи тенге).";
в "Финансово-экономическом результате" пункта 7 слова "учащегося - 5147 тенге." заменить словами "учащегося: с 1 января - 5147 тенге, с 1 сентября - 6000 тенге.";
дополнить приложениями 288-1, 288-2, 288-3 согласно приложению 7, 8, 9 к указанному постановлению;
16) по Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан:
в  приложении 290 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 882222 тысячи тенге (восемьсот восемьдесят два миллиона двести двадцать две тысячи тенге).";
в  приложении 295 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 99799 тысяч тенге (девяносто девять миллионов семьсот девяносто девять тысяч тенге).";
пункт 4 графы 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" строки, порядковый номер 2 исключить;
в "Прямом результате" пункта 7 подпункт 3) исключить.
в  приложении 299 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 862385 тысяч тенге (восемьсот шестьдесят два миллиона триста восемьдесят пять тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в пункте 3 слова "2) Обеспечить безопасность ядерных и радиационно-опасных объектов и провести мероприятия по поддержанию режима нераспространения: 2.1. Инвентаризация объектов СИП содержащих ядерные и радиоактивные материалы, которые можно использовать в террористических целях; 2.2. Проведение мероприятий по ограничению доступа к объектам СИП, содержащим ядерные и радиоактивные материалы." исключить;
пункт 4. "4. Исследования влияния полигона Азгир на подземные воды:

көрсетілген қаулыға 6-қосымшаға сәйкес 281-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 282-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 232008 мың теңге (екі жүз отыз екі миллион сегіз мың теңге).";
5-тармақтағы ", Қарағанды" деген сөз алынып тасталсын;
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 7-бағанындағы ", Қарағанды" деген сөз алынып тасталсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"8" деген сан "7" деген санмен ауыстырылсын;
"Қарағанды облысы - Қарағанды қаласында "Гүлдер" шағын ауданында ауысымына 1000 адам қабылдайтын емхана" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қаржы-экономикалық нәтижеде":
"емханалар - 102618,0 мың теңге," деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 287-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 292482 мың теңге (екі жүз тоқсан екі миллион төрт жүз сексен екі мың теңге).";
7-тармақтың "Қаржылық-экономикалық нәтижесіндегі" "стипендиясының мөлшері 5147 теңге" деген сөздер "стипендиясының мөлшері: 1 қаңтардан бастап - 5147 теңге, 1 қыркүйектен бастап - 6000 теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес 288-1 288-2 ,  288-3-қосымшалармен толықтырылсын;
16) Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 290-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 882222 мың теңге (сегіз жүз сексен екі миллион екі жүз жиырма екі мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 295-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 99799 мың теңге (тоқсан тоғыз миллион жеті жүз тоқсан тоғыз мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағаны реттік нөмірі 2-жолының 4-тармағы алынып тасталсын;
7-тармақтың "Тікелей нәтижесіндегі" 3) тармақша алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 299-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 862385 мың теңге (сегіз жүз алпыс екі миллион үш жүз сексен бес мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
3-тармақтағы "2) Ядролық және радиациялық қауіпті нысандардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету және тарауға жол бермеу режимін қолдау бойынша шараларды өткізу: 2.1. Террористік мақсатта пайдалануға болатын, құрамында ядролық және радиоактивті материалдар бар ССП нысандарын түгендеу; 2.2. Құрамында ядролық және радиоактивті материалдар бар, ССП нысандарына енуді шектеу бойынша шараларды әзірлеу және өткізу" деген сөздер алынып тасталсын;
"4. Азғыр полигонының жерасты суларының жай-күйіне әсер етуін зерттеу:

1) комплексное радиоэкологическое обследование территории полигона и населенных пунктов, оценка эффективности реабилитационных работ;
2) ликвидация остаточных локальных пятен загрязнения;
3) начало создания технической базы исследования радионуклидного загрязнения подземных вод. Анализ технического состояния наблюдательных скважин." исключить;
в пункте 7:
в "Прямом результате":
пункт 2.1. изложить в следующей редакции:
"2.1. Проведена инвентаризация штольни горного массива Дегелен, площадки гидроядерных испытаний";
пункт 4 "Исследования влияния полигона Азгир на подземные воды:
1) Выполнено комплексное радиоэкологическое обследование территории полигона площадью 265 кв. км, включающей 10 технологических площадок, и населенных пунктов Азгир, Балкудук, Уштаган.
2) Ликвидировано 93 локальных пятна загрязнения с общим объемом загрязненного грунта около 10-15 м3. Проведена оценка эффективности реабилитационных работ.
3) Начато создание технической базы исследования радионуклидного загрязнения подземных вод. Проведен анализ технического состояния наблюдательных скважин на 10 технологических площадках." исключить;
в  приложении 304 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 692770 тысяч тенге (шестьсот девяносто два миллиона семьсот семьдесят тысяч тенге).";
в пункте 7:
в "Прямом результате":
цифры "84" заменить цифрами "80";
цифру "8" заменить цифрой "4";
цифры "91,3" заменить цифрами "86,9";
цифры "506" заменить цифрами "433";
цифры "146" заменить цифрами "73";
цифры "22,92" заменить цифрами "19,61";
в "Конечном результате":
цифры "302,2" заменить цифрами "243";
цифры "3210,3" заменить цифрами "2 582,8";
в  приложении 308 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 33601251 тысяча тенге (тридцать три миллиарда шестьсот один миллион двести пятьдесят одна тысяча тенге).";
графу 5 таблицы пункта 6 дополнить пунктом 25 следующего содержания:
"25. Модернизация существующих мощностей котельных и теплоэнергоцентралей, сохранившихся в схеме центрального теплоснабжения, реконструкция тепловых сетей в городе Семей Восточно-Казахстанской области.";
в "Прямой результат" пункта 7 дополнить пунктом 25 следующего содержания:
"25. Модернизация существующих мощностей котельных и теплоэнергоцентралей, сохранившихся в схеме центрального теплоснабжения, реконструкция тепловых сетей в городе Семей Восточно-Казахстанской области.";
дополнить приложением 309-1 согласно приложению 10 к указанному постановлению;
в  приложении 313 к указанному постановлению:

1) полигон аумақтары мен елді мекендерді кешенді радиаэкологиялық тексеру, оңалту жұмыстарының тиімділігін бағалау;
2) ластанудың қалған қалдық дақтарын жою;
3) жерасты суларының радионуклидтік ластануын зерттеудің техникалық базасын жасаудың басталуы. Қадағалау қоймаларының техникалық жай-күйін талдау." деген 4-тармақ алынып тасталсын;
7-тармақта: "Тікелей нәтижеде":
2.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2.1 Дегелең таулы массивіндегі штольняларды, гидроядролық сынақ алаңдарын түгендеу жүргізілді";
"4. Азғыр полигонының жерасты суларына әсер етуін зерттеу:
1) 10 технологиялық алаңды және Азғыр, Балқұдық, Ұштаған елді мекендерін қамтитын ауданы 265 кв.м. полигон аумағын кешенді радиоэкологиялық зерттеу орындалды;
2) ластанған топырақтың жалпы көлемі 10-15 м 3 шамасында жергілікті ластану қалдық дақтарының 93-і жойылды. Оңалту жұмыстарының тиімділігін бағалау жүргізілді;
3) жерасты суларының радионуклидті ластануын зерттеудің техникалық базасын жасау басталды. 10 технологиялық алаңда бақылау қоймаларының техникалық жай-күйіне талдау жүргізілді." деген 4-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 304-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 692770 мың теңге (алты жүз тоқсан екі миллион жеті жүз жетпіс мың теңге).";
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"84" деген сандар "80" деген сандармен ауыстырылсын;
"8" деген сан "4" деген санмен ауыстырылсын;
"91,3" деген сандар "86,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"506" деген сандар "433" деген сандармен ауыстырылсын;
"146" деген сандар "73" деген сандармен ауыстырылсын;
"22,92" деген сандар "19,61" деген сандармен ауыстырылсын;
"Түпкі нәтижеде":
"302,2" деген сандар "243" деген сандармен ауыстырылсын;
"3210,3" деген сандар "2582,8" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 308-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 33601251 мың теңге (отыз үш миллиард алты жүз бір миллион екі жүз елу бір мың теңге).";
6-тармақ кестесінің 5-бағаны мынадай мазмұндағы 25-тармақпен толықтырылсын:
"25. Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласында орталық жылумен жабдықтау схемасында сақталған қазандықтар мен жылу энергия орталықтарының жұмыс істеп тұрған қуаттарын жаңғырту, қайта жаңарту.";
7-тармақтың "Тікелей нәтижесі" мынадай мазмұндағы 25-тармақпен толықтырылсын:
"25. Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласында орталық жылумен жабдықтау схемасында сақталған қазандықтар мен жылу энергия орталықтарының жұмыс істеп тұрған қуаттарын жаңғырту, қайта жаңарту.";
көрсетілген қаулыға 10-қосымшаға сәйкес 309-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 313-қосымшада:

в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
подпункт 1) дополнить словами "в сумме эквивалентной 542965,72 долларов США;";
дополнить подпунктом 2) следующего содержания:
"2) Обеспечение функционирования АО "Достык Энерго.";
в  приложении 314 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 2463945 тысяч тенге (два миллиарда четыреста шестьдесят три миллиона девятьсот сорок пять тысяч тенге).";
графу 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. Разработка технико-экономического обоснования и технических проектов основного оборудования атомной станции с реакторной установкой ВБЭР-300 в Мангистауской области:
1) Разработка технико-экономического обоснования инвестиционного проекта "Строительство атомной станции с РУ ВБЭР-300 в Мангистауской области";
2) Начало разработки технического проекта реакторной установки (РУ);
3) Начало разработки технического проекта турбинной установки (ТУ);
4) Начало разработки технического проекта автоматизированной системы управления технологическими процессами (АСУ ТП).";
в пункте 7:
"Прямой результат" дополнить абзацем следующего содержания:
"проведено технико-экономическое исследование строительства АЭС в городе Актау.";
"Конечный результат" дополнить словами "Разработано технико-экономическое обоснование инвестиционного проекта "Строительство атомной станции с РУ ВБЭР-300 в Мангистауской области". Начало разработки технического проекта реакторной установки (РУ). Начало разработки технического проекта турбинной установки (ТУ). Начало разработки технического проекта автоматизированной системы управления технологическими процессами (АСУ ТП).";
дополнить приложениями 314-1, 314-2, 314-3, 314-4, 314-5 согласно приложениям 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему постановлению;
17) по Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан:
в  приложении 315 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1820936 тысяч тенге (один миллиард восемьсот двадцать миллионов девятьсот тридцать шесть тысяч тенге).";
подпункт 12) пункта 7 исключить;
в  приложении 316 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 16200000 тысяч тенге (шестнадцать миллиардов двести миллионов тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" слова "Кредитование бюджетов городов Астаны, Алматы и Атырауской области на проектирование, строительство и/или покупку жилья." исключить;

"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
1) тармақша "1996 - 1997 жылдары" деген сөздердің алдынан "542965,72 млрд. АҚШ долларына барабар сомада" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 2) тармақшамен толықтырылсын:
"2) "Достық Энерго" АҚ жұмыс істеуін қамтамасыз ету.";
көрсетілген қаулыға 314-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 2463945 мың теңге (екі миллиард төрт жүз алпыс үш миллион тоғыз жүз қырық бес мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағаны мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Маңғыстау облысында ВБЭР-300 реакторлық қондырғысы бар атом станциясының техникалық-экономикалық негіздемесін және негізгі жабдықтарының техникалық жобаларын әзірлеу:
1) "Маңғыстау облысында ВБЭР-300 РҚ-бар атом станциясын салу" инвестициялық жобасының техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу;
2) Реакторлық қондырғының (РҚ) техникалық жобасын әзірлеуді бастау;
3) Турбиналық қондырғының (ТҚ) техникалық жобасын әзірлеуді бастау;
4) Технологиялық процестерді басқарудың автоматтандырылған жүйесінің техникалық жобасын әзірлеуді бастау (ТП БАЖ).";
7-тармақта:
"Тікелей нәтиже" мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ақтау қаласында АЭС салудың техника-экономикалық зерттеуі жүргізілді.";
"Соңғы нәтиже" "Маңғыстау облысында ВБЭР-300 РҚ-бар атом станциясын салу" инвестициялық жобасының техникалық-экономикалық негіздемесі әзірленді. Реакторлық қондырғының (РҚ) техникалық жобасын әзірлеудің басы. Турбиналық қондырғының (ТҚ) техникалық жобасын әзірлеудің басы. Технологиялық процестерді басқарудың автоматтандырылған жүйесінің техникалық жобасын әзірлеудің басы (ТП БАЖ)." деген сөздермен толықтырылсын;
осы қаулыға 11, 12, 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес 314-1 314-2 314-3 314-4 314-5-қосымшалармен толықтырылсын;
17) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 315-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1820936 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз жиырма миллион тоғыз жүз отыз алты мың теңге).";
7-тармақтың 12) тармақшасы алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 316-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 16200000 мың теңге (он алты миллиард екі жүз миллион теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы "Астана, Алматы қалаларының және Атырау облысының бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға, салуға және/немесе сатып алуға кредиттер беру." деген сөздер алынып тасталсын;

в "Прямом результате" пункта 7 цифры "860" заменить цифрами "274";
в  приложении 317 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 37149000 тысяч тенге (тридцать семь миллиардов сто сорок девять миллионов тенге).";
в графе 5 пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" после слов "покупка жилья;" дополнить словами "проведение предварительных работ по развитию 4-х городов-спутников города Алматы и села Кощи, как города-спутника города Астаны;";
в пункте 7:
в "Прямом результате":
цифры "1986,7" заменить цифрами "2000";
дополнить словами "разработка и утверждение генеральных планов городов-спутников, проведение топогеодезических изысканий.";
"Конечный результат" дополнить словами ", развитие 4-х городов-спутников города Алматы и села Кощи, как города-спутника города Астаны";
в  приложении 326 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 127484420 тысяч тенге (сто двадцать семь миллиардов четыреста восемьдесят четыре миллиона четыреста двадцать тысяч тенге).";
в графу 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" пункт 4 дополнить словами ", в том числе на финансирование через банки второго уровня завершения строительства объектов недвижимости в городе Алматы";
в "Прямом результате" пункта 7 после слов "- увеличение доли финансовой поддержки малого и среднего бизнеса в регионах" дополнить словами "; стабилизация ситуации на рынке жилья в городе Алматы";
дополнить приложением 327-1 согласно приложению 16 к указанному постановлению;
в  приложении 328 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 22000000 тысяч тенге (двадцать два миллиарда тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
пункт II исключить;
в пункте III:
слово "пяти" заменить словами "шести";
после слов "Батыс" дополнить словами ", Оңтүстік";
дополнить пунктом IV следующего содержания:
"IV. Создание инженерно-коммуникационной инфраструктуры для обеспечения доступным жильем широких слоев населения в рамках Государственной программы развития жилищного строительства на 2008-2010 годы путем капитализации СПК.".
в "Прямом результате" пункта 7:
слова "Строительство подводящих и внутриплощадочных инженерно-коммуникационных сетей специальной экономической зоны "Оңтүстік" исключить;
дополнить словами "Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры для обеспечения доступным жильем широких слоев населения в рамках Государственной программы развития жилищного строительства на 2008-2010 годы.";
"Конечный результат" изложить в следующей редакции:
"Конечный результат: Создание дополнительных рабочих мест, повышение конкурентоспособности продукции за счет улучшения качества и ассортимента, снижения издержек производства, повышение конкурентоспособности национальной экономики и интеграции ее в мировую экономику.";
приложение 330 к указанному постановлению исключить;
в  приложении 332 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 9600000 тысяч тенге (девять миллиардов шестьсот миллионов тенге).";
в пункте 7:
"Прямой результат" дополнить словами "в 2008 году составит 160,6 тыс.кв.метров";

7-тармақтың "Тікелей нәтижесінде" "860" деген сандар "274" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 317-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 37149000 мың теңге (отыз жеті миллиард бір жүз қырық тоғыз миллион теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында "сатып алу үшін" деген сөздерден кейін "Алматы қаласының 4 серіктес қаласы мен Астана қаласының серіктес қаласы ретінде Қосшы ауылын дамыту жөнінде алдын алу жұмыстарын жүргізу"; деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"1986,7" деген сандар "2000" деген сандармен ауыстырылсын;
"серіктес қалалардың бас жоспарларын әзірлеу және бекіту, топогеодезиялық зерттеулер жүргізу." деген сөздермен толықтырылсын;
"Соңғы нәтиже" ", Алматы қаласының 4 серіктес қаласы мен Астана қаласының серіктес қаласы ретінде Қосшы ауылын дамыту" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 326-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 127484420 мың теңге (бір жүз жиырма жеті миллиард төрт жүз сексен төрт миллион төрт жүз жиырма мың).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесі 5-бағанының 4-тармағы "іс-қимылдарының жоспарына сәйкес іс-шараларды жүзеге асыру" деген сөздерден кейін ", оның ішінде екінші деңгейдегі банктер арқылы Алматы қаласында жылжымайтын мүлік объектілерінің құрылысын аяқтауды қаржыландыруға" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақтың "Тікелей нәтижесінде" "- өңірлерде шағын және орта бизнесті қаржылық қолдау үлесін ұлғайту" деген сөздерден кейін "Алматы қаласында тұрғын үй нарығындағы жағдайды тұрақтандыру" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 16-қосымшаға сәйкес 327-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 328-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 22000000 мың теңге (жиырма екі миллиард теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
II тармақ алынып тасталсын;
III тармақта:
"бес" деген сөз "алты" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Батыс" деген сөзден кейін "Оңтүстік" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мағынадағы IV тармақпен толықтырылсын:
"IV. ӘКК капиталдандыру жолымен Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде халықтың кең жігін қол жетімді тұрғын-үймен қамтамасыз ету үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды құру.";
7-тармақтың "Тікелей нәтижесінде":
"Тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде халықтың кең жігін қол жетімді тұрғын-үймен қамтамасыз ету үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту." деген сөздермен толықтырылсын;
"Соңғы нәтиже" мынадай редакцияда жазылсын:
"Соңғы нәтиже: Қосымша жұмыс орындарын құру, сапа және түр-түрлілікті жақсарту есебінен өнімнің бәсекеге қабілеттілігін арттыру, өндіріс шығындарын азайту, ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін және оның экономикаға әлемдік ықпалдасуын арттыру.";
көрсетілген қаулыға 330-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 332-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 9600000 мың теңге (тоғыз миллиард алты жүз миллион теңге).";
7-тармақта:
"Тікелей нәтиже" "жақсарту" деген сөзден кейін "2008 жылы 160,0 мың шаршы метрді құрайды" деген сөздермен толықтырылсын;

в "Своевременности" слова "в 2008 году составит 121 тыс.кв.метров." исключить;
приложение 333 к указанному постановлению исключить;
в  приложении 335 к указанному постановлению:
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) Корректировка проектно-сметной документации по строительству инженерных коммуникаций нового университета в городе Астане;";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
", 9) Строительство инфраструктуры новой промышленной зоны (Индустриальный парк) в городе Астане (заключение РГП "Госэкспертиза" по проекту (1-ая очередь) от 6.10.2006 г. N 2-535/06, заключение РГП "Госэкспертиза" по проекту (2-ая очередь) от 29.10.07 г. N 2-598/07)";
в пункте 7:
в "Прямом результате"
слова ""Строительство инженерных коммуникаций нового университета в городе Астане";" заменить словами "Скорректированная проектно-сметная документация по строительству инженерных коммуникаций нового Университета в городе Астане, прошедшая Госэкспертизу;";
после слов ""Инженерные сети планировочного района N 19 (теплоснабжение) в городе Астане";" дополнить словами "Строительство инфраструктуры новой промышленной зоны (Индустриальный парк) в городе Астане.";
приложение 338 к указанному постановлению исключить;
дополнить приложениями 338-1, 338-2, 338-3 согласно приложениям 17, 18, 19 к настоящему постановлению;
18) по Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан:
в  приложении 340 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1508990 тысяч тенге (один миллиард пятьсот восемь миллионов девятьсот девяносто тысяч тенге).";
в  приложении 343 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1174880 тысяч тенге (один миллиард сто семьдесят четыре миллиона восемьсот восемьдесят тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" строки, порядковый номер 4 слова "Приобретение солнечных батарей, почвенного анализатора" заменить словами "Приобретения солнечных батарей, пяти генераторов с водоподъемными устройствами, биогазовой установки и других семяочистительных машин";
в "Прямом результате" пункта 7 после слов "увеличение производства животноводческой и растениеводческой продукции приведет к росту занятости населения на 150 единиц," дополнить словами "очистка 60 тонн семян житняка, обеспечение 5 фермерских хозяйств солнечными батареями и биогазовой установкой, восстановление 5 заброшенных колодцев для выпаса скота;";
в  приложении 347 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 2521183 тысячи тенге (два миллиарда пятьсот двадцать один миллион сто восемьдесят три тысячи тенге).";

"Уақытылығында" "2008 жылы 121 мың шаршы метр" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 333-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 335-қосымшада:
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Астана қаласында жаңа Университеттің инженерлік коммуникацияларын салу жөніндегі жобалау-сметалық құжаттаманы түзету;";
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) Астана қаласында жаңа өнеркәсіп аймағының (Индустриялық парк) инфрақұрылымын салу (жоба бойынша (1-кезек) "Мемсараптама" РМК-ның 6.10.2006ж. N 2-535/06 қорытындысы, жоба бойынша (2-кезек) "Мемсараптама" РМК-ның 29.10.07ж.N 2-598/07 қорытындысы)";
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде":
"Астана қаласындағы жаңа Университеттің инженерлік коммуникациялары құрылысы" деген сөздер "Астана қаласында жаңа Университеттің инженерлік коммуникацияларын салу жөнінде Мемсараптамадан өткен түзетілген жобалау-сметалық құжаттамасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Астана қаласындағы N 19 жоспарланған ауданның инженерлік желілер (жылумен жабдықтау);" деген сөздерден кейін "Астана қаласында жаңа өнеркәсіп аймағының (Индустриялық парк) инфрақұрылымын салу" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 338-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 17, 18, 19-қосымшаларға сәйкес 338-1 338-2 338-3-қосымшалармен толықтырылсын;
18) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 340-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1508990 мың теңге (бір миллиард бес жүз сегіз миллион тоғыз жүз тоқсан мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 343-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1174880 мың теңге (бір миллиард бір жүз жетпіс төрт миллион сегіз жүз сексен мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесі реттік нөмірі 4-жолдың 5-бағанындағы "Күн батареясын, топырақтық анализаторды сатып алу," деген сөздер "Күн батареясын, су көтеру құрылғысы бар бес генератор, биогаз қондырғысын және басқа да тұқым тазалау машиналарын сатып алу" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "Тікелей нәтижеде" "мал шаруашылығы мен өсімдік шаруашылығының өнімін арттыру халықты қамтамасыз етудің 150 бірлік артуына әкеледі;" деген сөздерден кейін "мал асырау үшін 60 тонна жем дақылдарын тазалау, 5 фермер шаруашылығын күн батареясымен және биогаз қондырғысымен қамтамасыз ету, істемейтін 5 құдықты қалпына келтіру" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 347-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 2521183 мың теңге (екі миллиард бес жүз жиырма бір миллион бір жүз сексен үш мың теңге).";

в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" после слов "(заключение Государственной вневедомственной экспертизы N 11-378/07 от 20 июля 2007 года" дополнить словами ", N 11-43/08 от 14 февраля 2008 года, N 11-76/08 от 14 марта 2008 года";
19) по Генеральной прокуратуре Республики Казахстан:
в  приложении 359 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 11132686 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов сто тридцать два миллиона шестьсот восемьдесят шесть тысяч тенге)";
в пункте 2 слова "; Указ Президента Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 1550 "О мерах по усилению борьбы с коррупцией, укреплению дисциплины и порядка в деятельности государственных органов и должностных лиц" исключить;
в пункте 5 слова "Противодействие легализации доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма." исключить;
в таблице пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" строки, порядковые номера 10 и 11 исключить;
в пункте 7:
в "Прямом результате" слова "центрального аппарата Комитета финансового мониторинга Генеральной прокуратуры и его территориальных подразделений общей численностью 90 единиц," исключить;
в "Конечном результате" слова "- проведение мер противодействия легализации доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;" исключить;
в "Финансово-экономическом результате":
цифры "2217" заменить цифрами "1951";
цифры "1699" заменить цифрами "1690";
в "Качестве" слова "- выявление достаточных оснований для дачи заключения о наличии признаков легализации незаконных доходов" исключить;
20) по Агентству Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы:
дополнить приложением 363-1 согласно приложению 20 к указанному постановлению;
21) по Национальному космическому агентству Республики Казахстан:
в  приложении 364 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 157932 тысячи тенге (сто пятьдесят семь миллионов девятьсот тридцать две тысячи тенге).";
таблицу пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" дополнить строкой, порядковый номер 2-1, следующего содержания:
"
2-1
007
Повышение
квалификации
государ-
ственных
служащих
Приобретение услуг по
повышению квалифика-
ции государственных
служащих по темам:

"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы "(2007 жылғы 20 шілдедегі Мемлекеттік ведомстводан тыс сараптаманың N 11-378/07 қорытындысы);" деген сөздерден кейін ", 2008 жылғы 14 ақпандағы N 11-43/08, 2008 жылғы 14 наурыздағы N 11-76/08" деген сөздермен толықтырылсын;
19) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы бойынша:
көрсетілген қаулыға 359-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 11132686 мың теңге (он бір миллиард бір жүз отыз екі миллион алты жүз сексен алты мың теңге).";
2-тармақтағы "; "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейту, мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдар қызметіндегі тәртіп пен реттілікті нығайту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 14 сәуірдегі N 1550 Жарлығы" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақтағы "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға және терроризмді қаржыландыруға қарсы әрекет жасау." деген сөздер алынып тасталсын;
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесіндегі реттік нөмірі 10 және 11-жолдар алынып тасталсын;
7-тармақта:
"Тікелей нәтижеде" "жалпы саны 90 бірлік Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының қаржы мониторингі жөніндегі комитетінің орталық аппаратына және оның аумақтық бөлімшелеріне," деген сөздер алынып тасталсын;
"Соңғы нәтижеде" "- қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға және терроризмді қаржыландыруға қарсы әрекет жасау шараларын өткізу;" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қаржылық-экономикалық нәтижеде":
"2217" деген сандар "1951" деген сандармен ауыстырылсын;
"1699" деген сандар "1690" деген сандармен ауыстырылсын;
"Сапасында" "- заңсыз кірістерді заңдастыру белгілерінің барлығы туралы жасасу үшін нақты негіздерді анықтау." деген сөздер алынып тасталсын;
20) Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 20-қосымшаға сәйкес 363-1-қосымшамен толықтырылсын;
21) Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 364-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 157932 мың теңге (бір жүз елу жеті миллион тоғыз жүз отыз екі мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақтың кестесі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 2-1-жолмен толықтырылсын:
"2-1.  007  Мемлекеттік     Мынадай тақырыптар    жыл   Қазақстан
қызметшілердің  бойынша мемлекеттік   бойы  Республикасы
біліктілігін    қызметшілердің              Ұлттық
арттыру         біліктілігін арттыру        ғарыш
жөніндегі қызметтерді       агенттігі
сатып алу:

1) планирование
бюджета,
2) организация и
проведение государ-
ственных закупок.
Обучение
государственному и
английскому языкам.
в те-
чение
года
Национальное
космическое
агентство
Республики
Казахстан
";
в пункте 7 цифры "1202,83" заменить цифрами "1249,50";
в  приложении 365 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 900535 тысяч тенге (девятьсот миллионов пятьсот тридцать пять тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" в пункте 1 подпункты 3), 11), 12), 13), 14), 15), 17), 19), 22), 29), 30), 38), 39) исключить;
в  приложении 366 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 16276 тысяч тенге (шестнадцать миллионов двести семьдесят шесть тысяч тенге).";
в "Финансово-экономическом результате" пункта 7 цифры "6470,5" заменить цифрами "8138";
22) по Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи:
в  приложении 373 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 597322 тысячи тенге (пятьсот девяносто семь миллионов триста двадцать две тысячи тенге).";
в  приложении 377 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 3360289 тысяч тенге (три миллиарда триста шестьдесят миллионов двести восемьдесят девять тысяч тенге).";
в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
строку, порядковый номер 3, дополнить пунктом 9 следующего содержания:
"9. Создание Интеграционной информационной системы для центров обслуживания населения.";
строку, порядковый номер 4, дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Развитие программного обеспечения для развертывания и внедрения модуля "Портал электронных услуг".";
пункт 7 дополнить словами "Выдача разрешительных документов через центры обслуживания населения.";
23) по Управлению делами Президента Республики Казахстан:
в  приложении 412 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 8921707 тысяч тенге (восемь миллиардов девятьсот двадцать один миллион семьсот семь тысяч тенге).";
в  приложении 418 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 12548071 тысяча тенге (двенадцать миллиардов четыреста сорок восемь миллионов семьдесят одна тысяча тенге).";
подпункт 4) графы 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" изложить в следующей редакции:
"4) 316 квартирного жилого дома (проектирование)";
в пункте 7 цифры "100" заменить цифрами "316";
в  приложении 422 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость: 1975583 тысячи тенге (один миллиард девятьсот семьдесят пять миллионов пятьсот восемьдесят три тысячи тенге).";

1) бюджетті
жоспарлау;
2) мемлекеттік сатып
алуды ұйымдастыру
және өткізу.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдерін
оқыту                                ";
7-тармақтағы "1202,83" деген сандар "1249,50" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 365-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 900535 мың теңге (тоғыз жүз миллион бес жүз отыз бес мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы 1-тармақтағы 3), 11), 12), 13), 14), 15), 17), 19), 22), 29), 30), 38), 39) тармақшалар алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 366-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 16276 мың теңге (он алты миллион екі жүз жетпіс алты мың теңге).";
7-тармақтағы "Қаржылық-экономикалық нәтижеде" "6470,5" деген сандар "8138" деген сандармен ауыстырылсын;
22) Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі бойынша:
көрсетілген қаулыға 373-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 597322 мың теңге (бес жүз тоқсан жеті миллион үш жүз жиырма екі мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 377-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 3360289 мың теңге (үш миллиард үш жүз алпыс миллион екі жүз сексен тоғыз мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында:
реттік нөмірі 3-жол мынадай мазмұндағы 9-тармақпен толықтырылсын:
"9. Халыққа қызмет көрсету орталықтары үшін Біріктірілген ақпарат жүйесін құру.";
реттік нөмірі 4-жол мынадай мазмұндағы 9-тармақпен толықтырылсын:
"9. "Электрондық қызметтердің порталы" модулін кеңейту және енгізу үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді дамыту.";
7-тармақ "Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы рұқсат беру құжаттарын беру" деген сөздермен толықтырылсын;
23) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы бойынша:
көрсетілген қаулыға 412-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 8921707 мың теңге (сегіз миллиард тоғыз жүз жиырма бір миллион жеті жүз жеті мың теңге).";
көрсетілген қаулыға 418-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 12548071 мың теңге (он екі миллиард бес жүз қырық сегіз миллион жетпіс бір мың теңге).";
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанындағы 4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) 316 пәтерлі тұрғын үй (жобалау)";
7-тармақтағы "100" деген сандар "316" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 422-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 1. Құны : 1975583 мың теңге (бір миллиард тоғыз жүз жетпіс бес миллион бес жүз сексен үш мың теңге).";

в графе 5 таблицы пункта 6. "План мероприятий по реализации бюджетной программы" цифры "192342" заменить цифрами "192742";
в "Финансово-экономическом результате" пункта 7 цифры "9517" заменить цифрами "9503".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 163-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
052 "Изучение актуальных проблем в области труда, занятости,
социальной защиты и миграции населения"
на 2008 год
1. Стоимость: 40000 тысяч тенге (сорок миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне";  Закон Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";  Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения";  Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения";  Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: содействие социально-экономическому развитию страны. Определение на основе актуальных исследований путей и механизмов повышения конкурентоспособности в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения и их эффективного развития.
5. Задачи бюджетной программы: проведение актуальных исследований в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения.

"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ кестесінің 5-бағанында "192342" деген сандар "192742" деген сандармен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "Қаржылық-экономикалық нәтижеде" "9517" деген сандар "9503" деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
163-1-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың
көші-қоны саласындағы өзекті мәселелерді зерттеу"
деген 052 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 40000 мың теңге (қырық миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңы ; "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңы ; "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңы ; "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңы ; "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы ; "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсер ету. Еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны салаларды тиімді дамуын, өзекті зерттеулер жолы және бәсекелестікті жоғарылату механизмі негізінде анықтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны салалардағы өзекті мәселелерді зерттеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
052
Изучение
актуальных
проблем в
области
труда,
занятости,
социальной
защиты и
миграции
населения
Проведение актуаль-
ных исследований по
вопросам развития
труда, занятости,
социальной защиты и
миграции населения.
В те-
чение
года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
аналитические исследования по актуальным вопросам в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения;
будут сформированы отчеты, разработаны методические рекомендации.
Конечный результат:
Повышение информированности граждан Республики Казахстан по актуальным вопросам в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения. Выработка рекомендаций и предложений для обеспечения эффективного развития в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения.
Финансово-экономический результат:
актуальные исследования в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения - 40000,0 тыс.тенге.
Своевременность:
выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество:
Обеспечение уровня качества исследований в соответствии с требованиями заказчика. Охват отдельных наиболее актуальных вопросов в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения, актуальные исследования и рекомендации по которым будут способствовать их эффективному решению.
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 180-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
031 "Развитие инфраструктуры железнодорожного транспорта"
на 2008 год
1. Стоимость: 97000 тысяч тенге (девяносто семь миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 1140 "О подписании Соглашения между Правительством Исламской Республики Иран, Правительством Республики Казахстан и Правительством Туркменистана о сотрудничестве в проектировании и строительстве железнодорожной линии Узень (Казахстан) - Кызылкая - Берекет - Этрек (Туркменистан) - Горган (Иран)".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дарла-
ма
коды
Кіші
бағдарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
052
Еңбек,
жұмыспен
қамту,
әлеуметтік
қорғау және
халықтың
көші-қоны
салалардағы
өзекті
мәселелерді
зерттеу
Еңбек, жұмыспен
қамту, әлеу-
меттік қорғау
және халықтың
көші-қоны
салаларды
дамыту мәсе-
лелері бойын-
ша өзекті
зерттеулер
жүргізу.
Жыл бойы
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау ми-
нистрлі-
гі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : *
Тікелей нәтиже:
Еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны салаларды өзекті мәселелер бойынша аналитикалық зерттеу;
есептер жасалады және методикалық ұсыныстар құрылады.
Соңғы нәтиже:
Еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны салаларды өзекті мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының ақпаратқа қол жетімділігін жоғарылату. Білімнің тиімді дамуын қамтамасыз етуге ұсыныстар мен әдістерін дайындау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Білім саласындағы өзекті мәселелерді зерттеуге - 40000,0 мың теңге.
Уақтылығы:
белгіленген мерзімде жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы:
Тапсырыс берушінің талабына сәйкес зерттеудің сапа деңгейін қамтамасыз ету. Білім саласындағы аса маңызды жеке мәселелерді қамту және оны тиімді шешуге әсер ететін ұсыныстарды жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
180-1-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Темір жол көлігінің инфрақұрылымын дамыту"
деген 031 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 97000 мың теңге (тоқсан жеті миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Өзен (Қазақстан) - Қызылқая - Берекет - Этрек (Түркіменстан) - Горган (Иран)" темір жол желісін жобалаудағы және салудағы ынтымақтастық туралы Иран Ислам Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі және Түркіменстан Үкіметі арасындағы келісімге қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 қарашадағы N 1140 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: развитие сети железных дорог.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение дальнейшего развития транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Развитие
инфраструк-
туры желез-
нодорожного
транспорта
Разработка первого
этапа проектно-
сметной документа-
ции строительства
железнодорожной
линии "Узень -
государственная
граница с
Туркменистаном"
Май-
декабрь
Министер-
ство
транспорта
и комму-
никаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: разработка первого этапа проектно-сметной документации строительства железнодорожной линии "Узень - государственная граница с Туркменистаном"
Конечный результат: единовременный ввод железнодорожной линии Узень (Казахстан) - Кызылкая - Берекет - Этрек (Туркменистан) - Горган (Иран) в декабре 2011 года.
Финансово-экономический результат: сокращение сроков доставки грузов и пассажиров до места назначения; снижение себестоимости товаров за счет сокращения транспортно-составляющих затрат.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 261-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
066 "Трансферты на развитие бюджету города Астаны для участия
в строительстве нового университета"
на 2008 год
1. Стоимость: 5000000 тысяч тенге (пять миллиардов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы";  Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение и создание эффективной системы подготовки высококвалифицированных кадров мирового класса, оказание образовательных услуг на уровне мировых стандартов.

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: темір жол желілерін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасының көлік-транзиттік әлеуетін одан әрі дамытуды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
Бағ-
дар-
лама-
ның
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама-
ның
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны (кіші
бағдарламаны) іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Темір жол
инфрақұры-
лымын
дамыту
"Өзен - Түркіменс-
танмен мемлекеттік
шекара" темір жол
желісін салуға
жобалау-сметалық
құжаттаманың
бірінші кезеңін
әзірлеу.
Мамыр-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ко-
ммуника-
ция мини-
стрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: "Өзен - Түркіменстанмен мемлекеттік шекара" темір жол желісін салуға жобалау-сметалық құжаттаманың бірінші кезеңін әзірлеу.
Соңғы нәтиже: Өзен (Қазақстан) - Қызылқая - Берекет - Этрек (Түркіменстан) - Горган (Иран) темір жол желісін 2011 жылғы желтоқсанда бір мезгілде пайдалануға енгізу.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Уақтылығы: жұмыс өндірісінің кестесіне және жасалған келісім-шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
3-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
261-1-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жаңа университет құрылысына қатысу үшін Астана
қаласының бюджетін дамытуға арналған трансферттер"
деген 066 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5000000 мың теңге (бес миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:
"Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы , "Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 Қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: әлемдік санаттағы жоғары білікті кадрлар дайындаудың тиімді жүйесімен қамтамасыз ету және құру, әлемдік стандарттар деңгейінде білім беру қызметтерін көрсету.

5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджета города Астаны для осуществления строительства нового университета.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
066
Трансферты
на развитие
бюджету го-
рода Астаны
для участия
в строитель-
стве нового
университета
Перечисление
трансфертов на
развитие бюджету
города Астаны для
участия в строи-
тельстве нового
университета
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Аким города
Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- разработка проектно-сметной документации и начало строительства нового университета в г. Астане.
Конечный результат: выполнение объема строительно-монтажных работ согласно графика работ.
Своевременность: согласно графику производства работ и заключенного договора.
Качество: согласно строительным нормам и правилам, действующим на территории Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 262-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
077 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на выплату стипендий обучающимся в
организациях технического и профессионального, послесреднего
образования на основании государственного заказа местных
исполнительных органов"
на 2008 год
1. Стоимость: 192806 тысяч тенге (сто девяносто два миллиона восемьсот шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 47 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании";  постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года N 116 "Об утверждении Правил выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования в рамках государственного заказа.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы путем доведения размера стипендии с 5147 тенге до 6000 тенге обучающимся в технических и профессиональных, послесредних учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: жаңа университеттің құрылысын іске асыру үшін Астана қаласының бюджетіне қаржылық қолдау көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
066
Жаңа
универ-
ситет
құрылысы-
на қатысу
үшін
Астана
қаласының
бюджетін
дамытуға
арналған
трансфер-
ттер
Жаңа универси-
тет құрылысына
қатысу үшін
Астана қаласы-
ның бюджетін
дамытуға арнал-
ған трансферт-
тер аудару
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республикасы
Білім және
ғылым
министрлігі,
Астана
қаласының
әкімі
7. Бюджеттік багдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу және Астана қ. жаңа университет құрылысын бастау.
Соңғы нәтиже: жұмыс кестесіне сәйкес құрылыс-монтаждық жұмыстарын орындау.
Уақтылығы: Көзделген іс-шаралар кестесі және келісім-шартқа сәйкес.
Сапасы: Қазақстан Республикасы аумағында әрекет ететін құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
4-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
262-1-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік
тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен
кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларын
төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
деген 077 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 192806 мың теңге (жүз тоқсан екі миллион сегіз жүз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 маусымдағы Заңының 47-бабы ; "Білім беру ұйымдарында білім алушылардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендиялар төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы N 116 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік тапсырыс шеңберінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алушы оқушыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алушы студенттер стипендияларын төлеуге стипендия мөлшерін 5147 теңгеден 6000 теңгеге дейін жеткізу жолымен қаржылай көмек көрсету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
077
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам го-
родов Астаны
и Алматы на
выплату
стипендий
обучающимся
в организа-
циях техни-
ческого и
профессио-
нального,
послесредне-
го образова-
ния на
основании
государ-
ственного
заказа мест-
ных исполни-
тельных
органов
Перечисление
согласно решению
Правительства Рес-
публики Казахстан
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы для
доведения размера
стипендии,
обучающимся в
технических и
профессиональных,
послесредних
учебных заведениях
на основании
государственного
заказа местных
исполнительных
органов с 5 147
тенге до 6 000
тенге.
Обеспечение свое-
временной выплаты
разницы в размере
стипендии,
обучающимся в
технических и
профессиональных,
послесредних
учебных заведениях
на основании
государственного
заказа местных
исполнительных
органов.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *
Прямой результат:
Доведение размера стипендий обучающимся в технических и профессиональных, послесредних учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов с 5147 тенге до 6000 тенге. Среднегодовой контингент стипендиатов по областям 55 102, в том числе: Акмолинская - 2545, Актюбинская - 2868, Алматинская - 2521, Атырауская - 1901, Восточно-Казахстанская - 4520, Жамбылская - 3428, Западно-Казахстанская - 2333, Карагандинская - 6250, Костанайская - 4078, Кызылординская - 2320, Мангыстауская - 2472, Павлодарская - 2809, Северо-Казахстанская - 2494, Южно-Казахстанская - 6200, а также города Алматы - 5220 и города Астана - 3143.
Конечный результат:
повышение качества показателя успеваемости обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Финансово-экономический результат:
разница ежемесячной выплаты стипендии в среднем на 1-го обучающегося составит - 853 тенге.
Своевременность:
обеспечение своевременной выплаты разницы в размере стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Качество:
обеспеченность стипендией от общего контингента - 70 процентов.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
077
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттеріне
жергілік-
ті атқа-
рушы
органдар-
дың мем-
лекеттік
тапсырысы
негізінде
техника-
лық және
кәсіптік,
орта бі-
лімнен
кейінгі
білім
орында-
рында
оқитын
студент-
тердің
стипен-
дияларын
төлеуге
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансфер-
ттер
Республикалық
бюджеттен
облыстық бюд-
жеттерге,
Астана және
Алматы қалалық
бюджеттеріне
жергілікті
атқарушы орган-
дардың мемле-
кеттік тапсы-
рыс негізінде
техникалық және
кәсіптік, орта
білімнен кейін-
гі білім алушы
студенттерге
стипендияларды
5147 теңгеден
6000 теңгеге
дейін төлеуге
арналған ныса-
налы ағымдағы
трансферттер
аудару.
Жергілікті
атқарушы орган-
дардың мемле-
кеттік тапсырыс
негізінде кә-
сіптік орта оқу
орындарында
білім алушы
студенттер
стипендияларын
төлеуге қаржы-
лай көмекті
уақтылы төлеу.
Жыл бойы
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Облыс-
тардың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: *
Тікелей нәтиже:
Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алушы студенттер стипендияларын төлеуге стипендия мөлшерін 5147 теңгеден 6000 теңгеге дейін жеткізу жолымен қаржылай көмек көрсету.
Облыстар бойынша ортажылдық стипендиаттардың контингенті - 55102, оның ішінде: Ақмола - 2545, Ақтөбе - 2868, Алматы облысы - 2521, Атырау - 1901, Шығыс Қазақстан - 4520, Жамбыл - 3428, Батыс Қазақстан - 2333, Қарағанды - 6250, Қостанай - 4078, Қызылорда - 2320, Маңғыстау - 2472, Павлодар - 2809, Солтүстік Қазақстан - 2494, Оңтүстік Қазақстан - 6200, сонымен қатар Алматы қаласы - 5220, Астана қаласы - 3143.
Соңғы нәтиже:
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алушылардың оқу үлгерімдерінің көрсеткіштерін көтеру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Стипендияның ай сайынғы төлеу айырмасы 1 оқушыға 853 теңгені құрайды.
Уақтылығы:
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алушылардың стипендиясының айырмасын уақытылы төлеу.
Сапасы:
барлық оқушылардың 70 пайызын стипендиямен қамтамасыз ету.
* Республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттерді игеру шеңберінде іске асырылатын шаралардың тізбесі, күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
5-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына

ПРИЛОЖЕНИЕ 262-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
080 "Изучение актуальных проблем в области образования"
на 2008 год
1. Стоимость: 70000 тысяч тенге (семьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке",  Закон Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании",  Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: содействие социально-экономическому развитию страны. Определение на основе актуальных исследований путей и механизмов повышения конкурентоспособности в области образования и их эффективного развития.
5. Задачи бюджетной программы: проведение актуальных исследований в области образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
080
Изучение
актуальных
проблем в
области
образования
Проведение
актуальных
исследований по
вопросам развития
образовательного
сектора.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
аналитические исследования по актуальным вопросам в области образования;
будут сформированы отчеты, разработаны методические рекомендации.
Конечный результат:
Повышение информированности организаций образования и граждан Республики Казахстан по актуальным вопросам в области образования. Выработка рекомендаций и предложений для обеспечения эффективного развития образования.
Финансово-экономический результат:
актуальные исследования в области образования - 70000,0 тыс.тенге.
Своевременность:
выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество:
Обеспечение уровня качества исследований в соответствии с требованиями заказчика. Охват отдельных наиболее актуальных вопросов в области образования, актуальные исследования и рекомендации по которым будут способствовать их эффективному решению.
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 281-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Строительство и реконструкция объектов образования"
на 2008 год

262-2-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым мннистрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Білім саласындағы өзекті мәселелерді зерттеу"
деген 080 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 70000 мың теңге (жетпіс миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 2001 жылғы 9 шілдедегі, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 маусымдағы Заңы, "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттің  әлеуметтік-экономикалық дамуына әсер ету. Білім саласын және оның тиімді дамуын, өзекті зерттеулер жолы және бәсекелестікті жоғарылату механизмі негізінде анықтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: білім саласындағы өзекті мәселелерді зерттеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
080
Білім саласын-
дағы өзекті
мәселелерді
зерттеу
Білім секторын
дамыту мәселе-
лері бойынша
өзекті зерт-
теулер
жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Білім
және
ғылым
минист-
рлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже:
білім саласындағы өзекті мәселелер бойынша аналитикалық зерттеу;
есептер жасалады және методикалық ұсыныстар құрылады.
Соңғы нәтиже:
Білім саласындағы өзекті мәселелер бойынша білім беру ұйымдарының және Қазақстан Республикасы азаматтарының ақпаратқа қол жетімділігін жоғарылату. Білімнің тиімді дамуын қамтамасыз етуге ұсыныстар мен әдістерін дайындау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Білім саласындағы өзекті мәселелерді зерттеуге - 70 000,0 мың теңге.
Уақтылығы:
белгіленген мерзімде жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы:
Тапсырыс берушінің талабына сәйкес зерттеудің сапа деңгейін қамтамасыз ету. Білім саласындағы аса маңызды жеке мәселелерді қамту және оны тиімді шешуге әсер ететін ұсыныстарды жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
6-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
281-1-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Білім беру объектілерін салу және қайта жаңарту"
деген 026 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1026440 тысяч тенге (один миллиард двадцать шесть миллионов четыреста сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение качества подготовки медицинских кадров для создания эффективно действующей системы профессионального образования и медицинской науки, направленной на удовлетворение долгосрочных стратегических потребностей отрасли здравоохранения, сохранение и улучшение здоровья населения.
5. Задачи бюджетной программы: формирование инфраструктуры путем строительства и реконструкции объектов образования для создания и улучшения условий для подготовки специалистов в отрасли здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Строитель-
ство и
реконструк-
ция объектов
образования
Реализация бюджетных
инвестиционных
проектов в пределах
сумм согласно
Приложению 3 к
постановлению
Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007
года N 1223 "О
реализации Закона
Республики Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2008 год"
на мероприятия по
завершению расшире-
ния и реконструкции
Казахской государ-
ственной медицинской
академии по улице
Бейбитшилик в городе
Астане, а также
строительству 4-х
этажного учебного
корпуса на своей
территории, спортив-
ного и лекционного
зала на ранее
отведенном земельном
участке на площади
Аль-Фараби, N 3б
Южно-Казахстанской
государственной
медицинской академии
в городе Шымкент.
Июль-
декабрь
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение расширения и реконструкции Казахской государственной медицинской академии по улице Бейбитшилик в городе Астане, а также выполнение объема работ по строительству 4-х этажного учебного корпуса на своей территории, спортивного и лекционного залов на ранее отведенном земельном участке на площади Аль-Фараби, N 3б Южно-Казахстанской государственной медицинской академии в городе Шымкент в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией.
ПРИЛОЖЕНИЕ 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581

1. Құны: 1026440 мың теңге (бір миллиард жиырма алты миллион төрт жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау саласының ұзақ мерзімді стратегиялық қажеттілігін қанағаттандыруға, халық денсаулығын сақтау мен жақсартуға бағытталған тиімді қолданылып жүрген кәсіптік білім және медициналық ғылым жүйесін құру үшін медицина кадрларын даярлау сапасын арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: денсаулық сақтау саласында мамандарды даярлауға жағдай жасау және жақсарту үшін білім беру объектілерін салу және қайта жаңарту арқылы инфрақұрылымды құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
р/с
N
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Білім беру
объектілерін
салу және
қайта жаңар-
ту
"2008 жылға арнал-
ған республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан Респуб-
ликасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Респуб-
ликасы Үкіметінің 2007 жылғы 12
желтоқсандағы N
1223 қаулысының
3-қосымшасына
сәйкес сома шегін-
де Астана қаласын-
да Бейбітшілік
көшесінде орналас-
қан Қазақ мемле-
кеттік медицина
академиясын кеңей-
туді және қайта
жаңартуды аяқтау,
сондай-ақ Шымкент
қаласындағы Оңтүс-
тік Қазақстан
мемлекеттік меди-
цина академиясының
Әл-Фараби N 3б
алаңында бұрын
бөлінген жер уча-
скесінде спорт
және дәріс залын салу және Шымкент қаласындағы  Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік меди-
цина академиясының
Әл-Фараби N 3б
алаңында өзінің
аумағында 4 қабат-
ты оқу корпусын
салу жөніндегі
іс-шараларға
бюджеттік инвести-
циялық жобаларды
іске асыру.
Шілде-
желтоқ-
сан
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық сақтау
минист-
рлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес Астана қаласында Бейбітшілік көшесінде орналасқан Қазақ мемлекеттік медицина академиясын кеңейтуді және қайта жаңартуды аяқтау, сондай-ақ Шымкент қаласындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медицина академиясының Әл-Фараби N 3б алаңында бұрын бөлінген жер учаскесінде спорт және дәріс залын салу және Шымкент қаласындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медицина академиясының Әл-Фараби N 3б алаңында өзінің аумағында 4 қабатты оқу корпусын салу жөніндегі жұмыстардың көлемін орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
7-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына

ПРИЛОЖЕНИЕ 288-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
062 "Формирование уставного капитала
АО "Национальный медицинский холдинг"
на 2008 год
1. Стоимость: 223900 тысяч тенге (двести двадцать три миллиона девятьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание Национального медицинского холдинга.
5. Задачи бюджетной программы: формирование уставного капитала АО "Республиканский научный центр неотложной медицинской помощи" и "Республиканский научный центр нейрохирургии" и пополнение уставного капитала АО "Национальный медицинский холдинг".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
062
Формирование
уставного
капитала АО
"Националь-
ный медицин-
ский холдинг"
Формирование устав-
ного капитала АО
"Республиканский
научный центр неот-
ложной медицинской
помощи" и АО
"Республиканский
научный центр
нейрохирургии" и
пополнение уставного
капитала АО "Нацио-
нальный медицинский
холдинг".
Июль-
декабрь
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: сформированный уставной капитал АО "Республиканский научный центр неотложной медицинской помощи" и АО "Республиканский научный центр нейрохирургии" и пополнение уставного капитала АО "Национальный медицинский холдинг".
Конечный результат: создание акционерных обществ "Национальный медицинский холдинг", "Республиканский научный центр неотложной медицинской помощи" и "Республиканский научный центр нейрохирургии".
Финансово-экономический результат: размер уставного капитала акционерных обществ "Национальный медицинский холдинг", "Республиканский научный центр неотложной медицинской помощи" и "Республиканский научный центр нейрохирургии" 223900 тыс. тенге.
ПРИЛОЖЕНИЕ 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581

288-1-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Ұлттық медициналық холдинг" АҚ-тың жарғылық капиталын құру"
деген 062 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 223 900 мың теңге (екі жүз жиырма үш миллион тоғыз жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік қүқықтык негізі: "Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Ұлттық медициналық холдинг құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: "Республикалық  шұғыл медициналық жәрдем ғылыми орталығы" және "Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығы" акционерлік қоғамдарының жарғылық капиталдарын құру және "Ұлттық медициналық холдинг" АҚ жарғылық капиталын толықтыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
р/с
N
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
лама-
ның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
062
"Ұлттық
медици-
налық
хол-
динг"
АҚ-тың
жарғы-
лық
капита-
лын
құру
"Республикалық шұғыл
медициналық жәрдем
ғылыми орталығы" АҚ
және "Республикалық
нейрохирургия ұлтық
ғылыми орталығы" АҚ
жарғылық капиталдарын
құру және "Ұлттық
медициналық холдинг"
АҚ жарғылық капиталын
толықтыру
Шілде-
желтоқ-
сан
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минист-
рлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: "Республикалық шұғыл медициналық жәрдем ғылыми орталығы" АҚ және "Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығы" АҚ құрылған жарғылық капиталдары және "Ұлттық медициналық холдинг" АҚ жарғылық капиталын толықтыру.
Соңғы нәтиже: "Ұлттық медициналық холдинг", "Республикалық шұғыл медициналық жәрдем ғылыми орталығы" және "Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығы" акционерлік қоғамдарын құру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: "Ұлттық медициналық холдинг", "Республикалық шұғыл медициналық жәрдем ғылыми орталығы" және "Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығы" акционерлік қоғамдарының жарлықшы капиталдары мөлшері - 223900 мың теңге.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
8-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына

ПРИЛОЖЕНИЕ 288-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
063 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на выплату стипендий обучающимся в
организациях технического и профессионального, послесреднего
образования на основании государственного заказа местных
исполнительных органов"
на 2008 год
1. Стоимость: 32439 тысяч тенге (тридцать два миллиона четыреста тридцать девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 47 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании";  постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года N 116 "Об утверждении Правил и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка обучающихся в период обучения в организациях технического и профессионального, послесреднего образования в рамках государственного заказа местных исполнительных органов.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов путем доведения размера стипендии до норматива.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
063
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
стипендий
обучающимся
в организа-
циях техни-
ческого и
профессио-
нального,
послесредне-
го образова-
ния на
основании
государ-
ственного
заказа мест-
ных исполни-
тельных
органов
Перечисление
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан целевых
текущих трансфертов
из республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы для
доведения размера
стипендии обучаю-
щимся в технических
и профессиональных,
послесредних
учебных заведениях
на основании
государственного
заказа местных
исполнительных
органов с 5 147
тенге до 6 000
тенге.
Обеспечение
своевременной
выплаты разницы в
размере стипендии
обучающимся в
технических и
профессиональных,
послесредних
учебных заведениях
на основании
государственного
заказа местных
исполнительных
органов.
Сентябрь-
декабрь
Минис-
терство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

288-2-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік
тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен
кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендия
төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 063 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 32439 мың теңге (отыз екі миллион төрт жүз отыз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 47-бабы; "Білім беру ұйымдарында білім алушылардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендияларды тағайындау мен төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы N 116 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы шеңберінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқыту кезеңінде білім алушыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: стипендияны нормативке дейін жеткізу жолымен жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларды қаржылай қолдау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
063
Облыстық
бюджеттерге,
Астана және
Алматы
қалаларының
бюджеттеріне
жергілікті
атқарушы
органдардың
мемлекеттік
тапсырысы
негізінде
техникалық
және кәсіп-
тік, орта
білімнен
кейінгі білім беру
ұйымдарында
оқитындарға
стипендия
төлеуге
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферттер
Қазақстан Респуб-
ликасы Үкіметінің
шешіміне сәйкес
облыстық бюджет-
терге, Астана мен
Алматы қалаларының
бюджеттеріне жер-
гілікті атқарушы
органдардың мемле-
кеттік тапсырысы
негізінде техника-
лық және кәсіптік,
орта білімнен
кейінгі білім беру ұйымдарында
білім алушылардың
стипендиясын 5147
теңгеден 6000
теңгеге дейін
жеткізу үшін
республикалық
бюджеттен нысана-
лы ағымдағы тран-
сферттерді аудару.
Жергілікті атқару-
шы органдардың
мемлекеттік тапсы-
рысы негізінде
техникалық және
кәсіптік, орта
білімнен кейінгі
білім беру ұйым-
дарында білім алушылардың сти-
пендиялары мөлше-
рінің айырмашылы-
ғын уақтылы
төлеуді қамтамасыз
ету.
Қыркүй-
ек-жел-
тоқсан
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минист-
рлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *
Прямой результат: Доведение размера стипендий обучающимся в технических и профессиональных, послесредних учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов с 5147 тенге до 6000 тенге.
Среднегодовой контингент стипендиатов по областям 7 783, в том числе: Акмолинская - 286, Актюбинская - 432, Алматинская - 244, Атырауская - 345, Восточно-Казахстанская - 640, Жамбылская - 738, Западно-Казахстанская - 521, Карагандинская - 560, Костанайская - 306, Кызылординская - 448, Мангыстауская - 233, Павлодарская - 371, Северо-Казахстанская - 199, Южно-Казахстанская - 1272, а также города Алматы - 435 и города Астана - 753.
Конечный результат: повышение качества показателя успеваемости обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Финансово-экономический результат: разница ежемесячной выплаты стипендии в среднем на 1-го обучающегося составит - 853 тенге.
Своевременность: обеспечение своевременной выплаты разницы в размере стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Качество: обеспеченность стипендией от общего контингента - в среднем 81 процент.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 288-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
064 "Изучение актуальных проблем в области здравоохранения"
на 2008 год
1. Стоимость: 80000 тысяч тенге (восемьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 22 ,  26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  статьи 7 ,  47 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: *
Тікелей нәтиже: техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде білім алушылардың стипендияларының мөлшерін 5147 теңгеден 6000 теңгеге дейін жеткізу.
Облыстар бойынша стипендиаттардың орташа жылдық контингенті 7783, соның ішінде: Ақмола облысы - 286, Ақтөбе облысы - 432, Алматы облысы - 244, Атырау облысы - 345, Шығыс Қазақстан облысы - 640, Жамбыл облысы - 738, Батыс Қазақстан облысы - 521, Қарағанды облысы - 560, Қостанай облысы - 306, Қызылорда облысы - 448, Маңғыстау облысы - 233, Павлодар облысы - 371, Солтүстік Қазақстан облысы - 199, Оңтүстік Қазақстан облысы - 1272, сондай-ақ Алматы қаласы - 435 және Астана қаласы - 753.
Соңғы нәтиже: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың үлгерімінің сапалы көрсеткішін арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 1 оқушының стипендиясын төлеудің ай сайынғы айырмашылығы орташа есеппен 853 теңгені құрайтын болады.
Уақтылығы: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендиялары мөлшерінің айырмашылығын уақтылы төлеуді қамтамасыз ету.
Сапасы: білім алушылардың жалпы контингенті ішінен стипендиямен қамтамасыз етілуі орта есеппен 81 пайыз.
Ескертпе:
*) Іске асыру жөніндегі іс-шаралар тізбесі, республикалық бюджеттен берілетін трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
9-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
288-3-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы өзекті зерттеулер"
деген 064 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 80000 мың теңге (сексен миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 22, 26-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7, 47-баптары; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438 Жарлығы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 998-35қ қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: содействие социально-экономическому развитию страны.
5. Задачи бюджетной программы: определение на основе актуальных исследований путей и механизмов повышения конкурентоспособности в области здравоохранения и их эффективного развития.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
064
Изучение
актуальных
проблем в
области
здравоохра-
нения
Оплата услуг по
разработке концепции
создания и развития
медицинского холдин-
га и проведению
актуальных исследо-
ваний в области
здравоохранения.
Июль-
декабрь
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: будут сформированы отчеты, разработаны методические рекомендации, разработана концепция создания и развития медицинского холдинга, внедрены результаты актуальных исследований в области здравоохранения.
Конечный результат: Повышение информированности организаций здравоохранения и граждан Республики Казахстан по актуальным вопросам в области здравоохранения. Выработка рекомендаций и предложений для обеспечения эффективного развития системы здравоохранения.
Финансово-экономический результат: актуальные исследования в области здравоохранения - 37000,0 тыс.тенге, разработка концепции создания и развития медицинского холдинга - 43000 т.т.,
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество: Обеспечение уровня качества исследований в соответствии с требованиями заказчика. Охват отдельных наиболее актуальных вопросов в области здравоохранения, актуальные исследования и рекомендации по которым будут способствовать их эффективному решению.
ПРИЛОЖЕНИЕ 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 309-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 - "Обеспечение стабильного электроснабжения потребителей
южных регионов Казахстана"
на 2008 год
1. Стоимость: 5159945 тысяч тенге (пять миллиардов сто пятьдесят девять миллионов девятьсот сорок пять тысяч тенге);
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 6 декабря 2008 года "О республиканском бюджете на 2008 год".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына ықпал ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: өзекті зерттеу негізінде денсаулық сақтау саласындағы бәсекелестікке қабілеттілікті және оларды тиімді дамытуды арттырудың жолдары мен тетіктерін анықтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
064
Денсаулық
сақтау са-
ласындағы
өзекті зерт-
теулер
Медициналық
холдингті құру
және дамыту
тұжырымдамасын
әзірлеу және
денсаулық сақтау
саласында өзекті
зерттеулер жүргізу
бойынша қызметке
төлеу
Шілде-
желтоқ-
сан
Қазақс-
тан Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минист-
рлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: есептер қалыптастырылатын болады, әдістемелік ұсынымдар әзірленетін болады, медициналық холдингті құру және дамыту тұжырымдамасы әзірленетін болады және денсаулық сақтау саласында өзекті зерттеулердің нәтижелері енгізілетін болады.
Соңғы нәтиже: Денсаулық сақтау ұйымдары мен Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық сақтау саласындағы өзекті мәселелері бойынша хабардар болуын арттыру. Денсаулық сақтау жүйесін тиімді дамытуды қамтамасыз ету үшін ұсынымдар мен ұсыныстар әзірлеу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: денсаулық сақтау саласында өзекті зерттеулер - 37000,0 мың теңге;
медициналық холдингті құру және дамыту тұжырымдамасын әзірлеу - 43000 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттар сәйкес.
Сапасы: Тапсырыс берушінің талаптарына сәйкес зерттеулердің сапасы деңгейін қамтамасыз ету. Денсаулық сақтау саласындағы жекелеген барынша өзекті мәселелерді қамту, өзекті зерттеулер мен оларды шешуге ықпал ететін ұсынымдар.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
10-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
309-1-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Қазақстанның оңтүстік өңірі тұтынушыларын тұрақты электрмен
жабдықтауды қамтамасыз ету"
деген 026 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5159945 мың теңге (бес миллиард жүз елу тоғыз миллион тоғыз жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2008 жылғы 6 желтоқсандағы Заңы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение стабильного электроснабжения потребителей Южного Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение устойчивой работы Жамбылской государственной районной электрической станции им. Т.И. Батурова (далее - ЖГРЭС) в целях покрытия дефицита электроэнергии, возникающего в южных регионах в осенне-зимний период; сохранение устойчивых тарифов на электроэнергию для потребителей Южного Казахстана путем компенсации затрат по поставкам топлива.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Обеспечение
стабильного
электроснаб-
жения
потребителей
южных
регионов
Казахстана
Перечисление
средств АО "ЖГРЭС"
1) компенсация
затрат за поставку
топлива;
2) покрытие разницы
между ценой покупки
топлива с учетом
расходов на
транспортировку и
стоимостью топлива,
необходимого для
сохранения устойчи-
вых тарифов на
электроэнергию для
потребителей в
целях обеспечения
стабильной работы
Жамбылской государ-
ственной районной
электрической
станции им.
Т.И. Батурова на
2008 год.
Июль-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан,
АО "ЖГРЭС"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: отпуск электроэнергии с шинами ЖГРЭС в объеме 4175 млн.кВтч. (с 15 февраля по 31 декабря 2008 года) при цене природного газа с НДС (при расчетном курсе $ 121,5 тенге) 85 $/тыс.м.куб. и/или использование резервного топлива (мазут).
Конечный результат: обеспечение стабильного электроснабжения потребителей южного Казахстана.
Финансово-экономический результат: сохранение устойчивых тарифов на вырабатываемую электроэнергию.
Своевременность: в соответствии с договором.
Качество: удовлетворение потребностей населения Жамбылской, Алматинской, Кызылординской, Южно-Казахстанской областей и города Алматы электроэнергией.
ПРИЛОЖЕНИЕ 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 314-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
053 "Предоставление кредитных ресурсов АО "Фонд устойчивого
развития "Казына" на строительство инфраструктуры первого
интегрированного газохимического комплекса в
Атырауской области"
на 2008 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: қазақстанның оңтүстік өңірі тұтынушыларын тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеті: Т.И. Батуров атындағы Жамбыл мемлекеттік аудандық электр станциясын (бұдан әрі - ЖМАЭС) қосу және оңтүстік өңірлерде туындаған электр энергиясының жетіспеушілігін жабу мақсатында оның тұрақты жұмысын қамтамасыз ету; Оңтүстік Қазақстанның тұрғындары үшін отын жеткізілімі бойынша шығындардың өтемақы жолымен электр энергиясына тұрақты тарифтерді сақтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны орындау жөніндегі іс шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
026
Қазақстанның
оңтүстік
өңірі тұты-
нушыларын
тұрақты
электрмен
жабдықтауды
қамтамасыз
ету
"ЖМАЭС" АҚ қара-
жаттарын аудару:
1) отын жеткізі-
лімі үшін шығын-
дарды өтеу;
2) 2008 жылғы
электр энергиясына
белгіленген тариф-
терді сақтауға
қажетті отынның
құны мен тасымал-
дау шығыстарын
ескеріп, Т.И.
Батуров атындағы
Жамбыл мемлекеттік
аудандық электр
станциясының
тұрақты жұмысын
қамтамасыз ету
мақсатында тұтыну-
шылар үшін отын
сатып алу бағасы-
ның арасындағы
айырманы жабу.
Шілде-
желтоқ-
сан
Қазақс-
тан Респуб-
лика-
сының
Энерге-
тика
және
мине-
ралдық
ресурс-
тар
минист-
рлігі,
"ЖМАЭС"
АҚ
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: ҚҚС табиғи газды бағалау кезінде 4175 млн. кВтс-қа дейінгі көлемде (15 ақпаннан 31 желтоқсанға дейін) ЖМАЭС шиналармен бірге электр энергиясын жіберу ($ есептеу курсы бойынша 121,5 теңге) 85 $ мың.н.м.куб. және/немесе резервтік отынды (мазут) пайдалану.
Соңғы нәтиже: күтілетін "ең жоғары" Оңтүстік Қазақстанды тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: өндірілген электр энергиясына белгіленген тарифтерді сақтау.
Уақтылығы: шартқа сәйкес.
Сапасы: Жамбыл, Алматы, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары және Алматы қаласының тұрғындарын электр энергиясымен жабдықтау қажеттіліктерімен қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
11-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
314-1-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
053 "Атырау облысында бірінші интеграцияланған мұнай-химия
кешенін салуға "Қазына" орнықты даму қоры АҚ-на кредиттік
ресурстарды беру"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 10000000 тысяч тенге (десять миллиардов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2004 года N 101 "Об утверждении Программы развития нефтехимической промышленности Республики Казахстан на 2008-2013 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 989 "Об утверждении Плана мероприятий по формированию в Казахстане нефтехимических комплексов мирового уровня и созданию первого казахстанского нефтехимического комплекса".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: ускоренное развитие нефтехимической отрасли Казахстана с созданием инновационных технологий и действующих производств по глубокой очистке и комплексной переработке углеводородного сырья с выпуском товарной нефтехимической продукции по цепочке добавленных стоимостей в соответствии с мировыми достижениями, интеграция в общемировую систему производства и сбыта нефтехимической продукции, создание инновационной продукции в соответствии с международными стандартами (ИСО).
5. Задачи бюджетной программы:
- создание инфраструктуры первого интегрированного нефтехимического комплекса;
- создание отечественной базы сырьевых ресурсов для нефтехимических предприятий с участием ведущих мировых инвесторов;
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
053
Предоставление
кредитных
ресурсов АО
"Фонд устойчи-
вого развития
"Казына" на
строительство
инфраструктуры
первого инте-
грированного
газохимичес-
кого комплекса
в Атырауской
области
Кредитование АО
"АО "Kazakhstan
Petrochemical
Industries" через
АО "Фонд устойчиво-
го развития
"Қазына" на строи-
тельство инфра-
структуры первого
интегрированного
газохимического
комплекса в
Атырауской области.
Июль-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан,
АО "ФУР
"Қазына", АО
"Kazakhstan
Petrochemical
Industries".

1. Құны: 10000000 мың теңге (он миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: Қазақстан Республикасы Президентінің "2030 жылға дейін Қазақстанның даму Стратегиясын іске асыру жөніндегі әрі қарай қолдану іс-шаралары туралы" 2007 жылғы 6 ақпандағы N 310 Жарлығы; "Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 Қаулысы; "2008-2013 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы мұнай-химия өндірісін дамыту бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қаңтардағы N 101 Қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстанда әлемдік деңгейдегі мұнай-химия кешенін қалыптастыру және алғашқы қазақстандық мұнай-химия кешенін құру жөніндегі іс-шаралардың жоспары туралы" 2006 жылғы 13 қазандағы N 989 Қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : қосылған құн тізбегі бойынша әлемдік жетістіктерге сәйкес тауарлық мұнай-химия өнімін шығарып, көмірсутек шикізатты терең тазалау және кешенді өңдеу бойынша инновациялық технологияларды және жұмыс істейтін өндірістерді құрумен, Қазақстанның мұнай-химия саласының жедел дамуы, мұнай-химия өнімдерінің өндірісі мен өткізудің жалпы әлемдік жүйесіне бірігуі, халықаралық стандарттарға (ИСО) сәйкес инновациялық өнімді құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:
- алғашқы біріккен мұнай-химия кешені үшін инфрақұрылымды құру;
- жетекші әлемдік инвесторлардың қатысуымен мұнай-химия кәсіпорындары үшін шикізат қорларының отандық базасын құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
Рет-
тік
N
Бағ-
дарла-
маның
коды
Кіші
бағдар-
ламаның
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны
(кіші бағдарла-
маның) іске асыру
жөніндегі іс-ша-
ралары
Іске
асыру
мерзім-
дері
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
053
Атырау
облысында
бірінші
интегра-
цияланған
мұнай-хи-
мия кеше-
нін салуға
"Қазына"
орнықты
даму қоры"
АҚ-на
кредиттік
ресурстар-
ды беру
Атырау облысында
бірінші интегра-
цияланған мұнай-
химия кешенін
салуға "Қазына"
тұрақты дамыту
қоры" АҚ арқылы
"Kazakhstan Petrochemical Industries" АҚ-ды
несиелеу
Шілде-
желтоқ-
сан
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Энерге-
тика
және
минера-
лдық
ресурс-
тар
минист-
рлігі,
"Қазы-
на"
ТДҚ",
"Kazak-
hstan Petroc-
hemical
Indus-
tries" АҚ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- проведены проектно-изыскательские работы, начало разработки проектно-сметной документации;
- строительство водопровода на нефтехимический комплекс;
- строительство вахтового городка;
- строительство подъездных путей к нефтехимическому комплексу (железная дорога, автодорога);
- строительство сортировочной ж/д станции на нефтехимическом комплексе;
- строительство газотурбинной электростанции;
- строительство магистрального трубопровода этана, пропана от площадки сепарации газа до завода ст. Карабатан;
- строительство трубопровода топливного газа на НХЗ;
- строительство вдоль трассовой ВЛ 10 кВ.
Конечный результат:
Ввод в эксплуатацию первого интегрированного нефтехимического комплекса с производственной мощностью 1,25 млн.тонн/год. В рамках проекта планируется производство гранулированного полиэтилена (800 000 тонн в год) и полипропилена (450 000 тонн в год);
- создание отечественной базы сырьевых ресурсов для нефтехимических предприятий на основе модернизации и технологического обновления, существующих нефте- и газоперерабатывающих мощностей республики с созданием новых нефтехимических комплексов за счет реализации целевых инвестиционных проектов строительства;
- переработка значительных объемов попутного газа, сжигаемого в настоящее время в факелах со сверхнормативными выбросами вредных веществ в атмосферный воздух.
Финансово-экономический результат: для Республики Казахстан достигается посредством реализации новых нефтехимических продуктов, развития национального нефтехимического комплекса, экспорта продуктов нефтехимии.
Своевременность: согласно плану мероприятий.
Качество: формирование в Казахстане эффективного рынка нефтехимической продукции, диверсификация структуры экономики страны с увеличением объемов производств, ориентированных на развитие несырьевого сектора.
ПРИЛОЖЕНИЕ 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 314-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
054 "Развитие сети магистрального газопровода Бейнеу-Шымкент"
на 2008 год
1. Стоимость: 2000000 тысяч тенге (два миллиарда тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2004 года N 669 "Об утверждении Программы развития газовой отрасли Республики Казахстан на 2004-2010 годы";  Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы".

7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже:
- жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу, жобалау-сметалық құжаттамаларды әзірлеуді бастау;
- мұнай-химия кешеніндегі су құбырының құрылысы;
- пайдалану кезеңіне вахталық қалашықтың құрылысы;
- мұнай-химия кешеніне жүріп-өту асфальт төселген жолдардың (теміржол, автожол) құрылысы;
- мұнай кешенінде сұрыптау т/ж станциясының құрылысы;
- турбиналық газ электр станциясының құрылысы;
- УСГ-ға құбырларды есепке алумен газды сепарациялау алаңынан Қарабатан ст. зауытқа дейін этан, пропан магистральдық құбырының құрылысы;
- МХЗ-дағы отын газы құбырының құрылысы;
- трасса бойындағы ВЛ 10 кВ құрылысы.
Соңғы нәтиже:
Өндірістік қуаты жылына 1,25 млн.тоннаны құрайтын бірінші интеграцияланған мұнай-химия кешенін іске кіргізу. Жобаның шеңберінде түйіршектелген полиэтилен (жылына 800000 тонна) және полипропилен (жылына 450 000 тонна) өндірісі жоспарлануда;
- мұнай-химия кәсіпорындары үшін құрылыстың нысанды инвестициялық жобасын іске асыру есебінен, жаңа мұнай-химия кешендерін құрып, республикадағы мұнай- және газ өңдеу қуаттылығы бар үлгілендіру және технологиялық жаңарту негізінде шикізат қорларының отандық негізін құру;
- қазіргі уақытта өртенетін алаулардағы атмосфералық ауаға зиянды заттардың нормадан тыс тастамасы, ілеспелі газдың маңызды көлемін өңдеу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жаңа мұнай-химия өнімін өткізу, ұлттық мұнай-химия кешені дамуы мұнай-химия өнімін экспортқа шығару арқылы.
Уақтылығы: іс-шаралар жоспарына сәйкес.
Сапасы: Қазақстанда мұнай-химия өнімінің тиімді нарығын қалыптастыру, шикізат емес сектордың дамуына бағытталған өндіріс көлемдерінің ұлғаюымен ел экономикасы құрылымының жан-жақты дамуы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
12-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
314-2-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Бейнеу-Шымкент магистралді газқұбырының желілерін дамыту"
деген 054 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2000000 мың теңге (екі миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Қазақстанның 2030 жылға дейін Стратегиялық даму жөніндегі іс шаралардың жүзеге асырылуы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 ақпандағы N 310 жарлығы; "Қазақстан Республикасының газ саласын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 18 маусымдағы N 669 қаулысы; "Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 Қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение потребности южных регионов Казахстана в природном газе.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечить начало разработки проектно-сметной документации проекта строительства магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Самсоновка" (Бейнеу-Шымкент) проведение инженерных изысканий, выбора и оформления земельных отводов, получение технических условий на пересечения и подключение инженерных сетей для разработки проектно-сметной документации проекта строительства магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Самсоновка" (Бейнеу-Шымкент).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
054
Развитие
сети
магистраль-
ного
газопровода
"Бейнеу-
Шымкент"
Начало разработки
проектно-сметной
документации по
проекту строитель-
ства магистрального
газопровода
"Бейнеу-Шымкент"
Июль-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: начало разработки проектно-сметной документации по проекту строительства магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Самсоновка" (Бейнеу-Шымкент).
Конечный результат: обеспечение потребности южных регионов Казахстана в природном газе по итогам ввода I - очереди объекта в эксплуатацию в 2011 году в объеме 5 млрд. куб.м.
Финансово-экономический результат:
повышение уровня и качества жизни населения южных регионов Казахстана, повышение конкурентоспособности предприятий за счет использования недорогого экологически чистого топлива. Диверсификация поставок природного газа.
Своевременность: согласно плану мероприятий.
Качество: в соответствии со СНИП Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 314-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
056 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам для обеспечения
бесперебойного теплоснабжения малых городов"
на 2008 год
1. Стоимость: 500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 1999 года N 384 "О Программе развития электроэнергетики до 2030 года";  Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы"; "Об утверждении плана мероприятий по развитию электроэнергетической отрасли Республики Казахстан на 2007-2015 годы" Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2007 года N 147-р "Об утверждений план мероприятий по развитию электроэнергетической отрасли Республики Казахстан на 2007-2015 годы"

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстанның оңтүстік өңірінің табиғи газ мұқтаждығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеті: "Бейнеу-Бозой-Самсоновка" ("Бейнеу-Шымкент") магистралды газ құбыры құрылысы жобасының жобалық-сметалық құжаттарын әзірленуінің басталуын қамтамасыз ету, "Бейнеу-Бозой-Самсоновка" ("Бейнеу-Шымкент") магистралды газ құбырының құрылысы жобасының жобалық-сметалық құжаттарын әзірлеу үшін инженерлік іздеулерді өткізу, инженерлік желілерді қосу және қиылысындағы техникалық жағдайды алу және бөлінген жерді таңдау және рәсімдеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны орындау жөніндегі іс шаралар жоспары:
N
Бағ-
лар-
лама
коды
Бағда-
рлама
коды
Бағдарламала-
рдың атауы
Бағдарламаларды
жүзеге асыру
жөніндегі іс-ша-
ралар
Іске
асырылу
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
054
"Бейнеу-Шым-
кент магис-
тралді газ
құбырының
желілерін
дамыту
"Бейнеу-Шымкент"
магистральдық
газ құбырын салу
жобасының жобалық
-сметалық құжат-
тамасын әзірлеуді
бастау
Шілде-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Энергети-
ка және
минерал-
дық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: "Бейнеу-Бозой-Самсоновка" ("Бейнеу-Шымкент") магистральдық газ құбырын салу жобасының жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуді бастау.
Соңғы нәтиже: 2011 жылы объекттің І-ші кезегі пайдалануға берілгеннен соң 5 млрд. текше метр көлемде Қазақстанның оңтүстік өңірінің табиғи газ мұқтаждығын қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Қазақстанның оңтүстік өңірінің тұрғындарының тұрмысының деңгейін жоғарлату, арзан экологиялық таза жанармайды пайдалану арқасында кәсіпорындардың бәсекеге қабілеттігін арттыру. Табиғи газ жеткізуді диверсификациялау.
Уақтылығы: іс-шаралар жоспарына сәйкес.
Сапасы: Қазақстан Республикасының ҚНМЕ-не сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
13-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
314-3-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге кіші қалаларды үздіксіз жылумен қамтамасыз
етуге берілетін ағымды нысаналы трансферттері"
деген 056 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 500000 мың теңге (бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі:
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 ақпандағы N 310 "Қазақстанның 2030 жылға дейін Стратегиялық даму жөніндегі іс шаралардың жүзеге асырылуы туралы" жарлығы; "Электр энергетикасын дамытудың 2030 жылға дейінгі бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 сәуірдегі N 384 Қаулысы; "Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 Қаулысы; "Қазақстан Республикасының 2007-2015 жылдарға арналған электр энергетикасы саласын дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 31 мамырдағы N 147-ө Қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: приобретение и создание запаса топлива в городах Жанатас, Каратау Жамбылской области для бесперебойной подачи тепловой энергии потребителям. Приобретение парового котла и замена накопительной емкости третьего подъема приведет к надежности предприятия и качественной поставки тепловой энергии. Реконструкция газо-мазутных горелок приведет к снижению расхода топлива, тепловых потерь и повышению КПД котельной.
5. Задачи бюджетной программы: развитие электроэнергетической отрасли Казахстана;
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
056
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам для
обеспечения
бесперебой-
ного тепло-
снабжения
малых
городов
Передача целевых
текущих трансфертов
областному бюджету
Жамбылской области
на:
- приобретение
топлива;
- приобретения
парового котла,
- замена накопитель-
ной емкости;
- модернизация
газо-мазутных
горелок;
- капитальный
ремонт котла.
Июль-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
- приобретение топлива для обеспечения теплоснабжения в городах Жанатас, Каратау Жамбылской области;
- монтаж парового котла, замена накопительной емкости, модернизация газо-мазутных горелок в центральной котельной города Каратау, капитальный ремонт парового котла центральной котельной города Жанатас Жамбылской области.
Конечный результат: эффективное функционирование и бесперебойное предоставление услуг теплоснабжения в городах Жанатас и Каратау Жамбылской области.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по улучшению теплоснабжения и снижению тепловых потерь и расхода топлива.
Своевременность: согласно плану-графику работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: бесперебойная и качественная поставка тепловой энергии потребителям.
ПРИЛОЖЕНИЕ 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 314-4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
057 "Повышение уровня энергоэффективности отраслей экономики"
на 2008 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Жамбыл облысының Қаратау және Жаңатас қалалардың тұтынушыларын үздіксіз жылумен қамтамасыз етуге. Бу қазандығын сатып алуға және үшінші көтерім жинау сыйымдылығын ауыстыру сапалы жылу энергиясының тасымалдауын қамтамасыз етеді. Газ-мазуттық жанарғыларды қайта құру отын май шығыстары қысқарады, жылу жоғалтуды азайтып және котельнидің ПӘК-тін ұлғайтады.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеті: Қазақстанда электрэнергетикалық саланың дамуы.
6. Бюджеттік бағдарламаны орындау жөніндегі іс шаралар жоспары:
N
Бағ-
лар-
лама
коды
Бағда-
рлама
коды
Бағдарламала-
рдың атауы
Бағдарламаларды
жүзеге асыру
жөніндегі іс-ша-
ралар
Іске
асырылу
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
056
Облыстық
бюджеттерге
кіші қалалар-
ды үздіксіз
жылумен қам-
тамасыз етуге
берілетін
ағымды ныса-
налы транс-
ферттері
Жамбыл облысының
облыстық бюдже-
тіне нысаналы
ағымдағы транс-
ферттерді беру:
- отын сатып алу;
- бу қазандығын
сатып алу,
- жинақтау сыйым-
дылығын ауыстыру;
- газ-мазут
шілтерлерін
жаңғырту;
- қазандықты
күрделі жөндеу.
Шілде-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Энергети-
ка және
минерал-
дық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже:
- Жамбыл облысының Жаңатас және Қаратау қалаларын жылумен қамтамасыз ету үшін отынды сатып алу;
- Жамбыл облысының Қаратау қаласының орталық қазандығындағы бу қазанын жөндеу, жинақтау сыйымдылығын ауыстыру, газ-мазут шілтерін жаңғырту, Жаңатас қаласының орталық қазандығының бу қазанын күрделі жөндеу.
Соңғы нәтиже: Жамбыл облысының Жаңатас және Қаратау қалаларында тиімді жұмыс істеу және жылумен жабдықтау қызметтерін үзіксіз ұсынуы.
Қаржы-экономикалық нәтиже: республика үшін экономикалық тиімділікке жылумен жабдықтауды жақсарту жөніндегі іс-шараларды іске асыру мен жылу шығынын және отын шығынын төмендету арқылы қол жеткізіледі.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстың жоспар-кестесіне сай.
Сапасы: тұтынушыларға жылу энергиясын үздіксіз және сапалы жеткізу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
14-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
314-4-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Экономика салаларын энерготиімділігінің деңгейін ұлғайту"
деген 057 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 200000 тысяч тенге (двести миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 7 ,  11 Закона Республики Казахстан от 25 декабря 1997 года "Об энергосбережении",  статья 5 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике";
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для повышения качества и конкурентоспособности отечественной продукции;
5. Задачи бюджетной программы: Проведение обследования и определения энергоэффективности отраслей (организаций) Казахстана с целью определения энергоемкости продукции с последующим составлением энергетических паспортов предприятий"
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
057
Повышение
уровня
энергоэф-
фективности
отраслей
экономики
1. Обследование
энергоэффективности
отраслей (предприя-
тий) Республики
Казахстан.
2. Разработка
аналитической модели
определения опти-
мального комплекса
мероприятий по обес-
печению современного
уровня энергоэффек-
тивности в разрезе
отраслей в предприя-
тиях и страны в
целом.
3. Составление
энергетического
паспорта отраслей в
период до 2030 г. с
указанием количест-
венных показателей
энергоэффективности
и комплекса мер по
их обеспечению.
Июль-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Анализ итогов энергетического обследования отраслей организации на энергетическую эффективность.
Наличие энергетических паспортов энергоэффективности для поэтапного снижения энергоемкости продукции и ВВП в целом по стране.
Конечный результат: Выделение реального уровня энергоэффективности отраслей. Определение параметров снижения удельной энергоемкости продукции.
Финансово-экономический результат: Охват обследованием на определение удельной энергоемкости продукции в отраслях электроэнергетического и нефтегазового комплексов, нефтехимии, строительства и стройиндустрии,
горнодобывающего и металлургического комплексов, других отраслей экономики.
Своевременность: соответствие календарным планам работ.
Качество: научно-техническое обеспечение конкурентоспособности продукции топливно-энергетического комплекса в соответствии с международными требованиями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 314-5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
112 "Создание электронного правительства"
на 2008 год

1. Құны: 200000 мың теңге (екі жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:» "Энергия үнемдеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 1997 жылғы 25 желтоқсандағы 7, 11-баптары , "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 9 шілдедегі 2004 жылғы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: отандық өнімдердің сапасы мен бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:» Қазақстанның салаларында (ұйымдарда) энерго тиімділігін зерттеу мен анықтау, өнімнің энергосыйымдылығын белгілеу кейіннен кәсіпорындардың энергетикалық төлқұжаттарын дайындау мақсатында жүргізу».
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
Бағ-
лар-
лама
коды
Бағда-
рлама
коды
Бағдарламала-
рдың атауы
Бағдарламаларды
іске асыру
жөніндегі іс-ша-
ралар
Іске
асырылу
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
057
Экономика
салаларының
энерготиімді-
лігінің
деңгейін
ұлғайту
1. Қазақстан
Республикасының
салаларын
(ұйымдарын)
энергия тиімді-
лігін зерттеу.
2. Қолайлы
іс-шаралардың
кешені салалар
кесігі, ұйымдар-
дың және жалпы
елдің талдау
моделін әзірлеу.
3. 2030 жылға
дейін сандық
көрсеткіштерге
нұсқап энергети-
калық төлқұжат-
тарын дайындау
және оларды
қамтамасыз ету
үшін кешенді
іс-шаралар.
Шілде-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Энергети-
ка және
минерал-
дық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтиже:
Тікелей нәтиже: Ұйымның салаларына энергетикалық тиімділігіне энергетикалық зерттеу қорытындысын талдау. Тұтас еліміз бойынша өнімнің және ІВӨ энергосыйымдылығын кезең-кезеңімен төмендеткен энерготиімді энергетикалық төлқұжаттардың бары.
Соңғы нәтиже: Салалардың энерготиімділігі шынайы деңгейін ерекшелеу. Өнімнің меншікті энергосыйымдылық параметрлерін төмендеуін анықтау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Электрэнергетикалық және мұнай-газ кешендерінің, мұнай химия, құрылыс пен құрылыс индустриясының, тау өндіруші мен металлургия кешендерінің, экономиканың басқа да салаларында өнімнің меншікті энергосыйымдылығын анықтауды зерттеумен қамту.
Уақтылығы: жұмыстардың күнтізбелік жоспарға сәйкестілігі.
Сапасы: Халықаралық талаптарға сәйкес отын-энергетикалық кешені өнімдерінің бәсекеге қабілеттілігіне ғылыми-техникалығын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
15-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
314-5-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Электронды үкімет құру"
деген 112 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 58250 тысяч тенге (пятьдесят восемь миллионов двести пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 6 Закона Республики Казахстан от 28 июня 1995 года N 2350 "О нефти";  статья 8 Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании";  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования в Республике Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1444 "О порядке создания Единой государственной системы мониторинга недропользования Республики Казахстан"; пункт 293  постановления Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 1155-1 "Об утверждении Программы развития "электронного правительства" Республики Казахстан на 2008-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности и прозрачности системы государственного управления недропользованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение эффективного взаимодействия центральных и местных исполнительных органов в сфере недропользования путем внедрения современных информационных технологий в систему государственного управления недропользованием.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Создание
электрон-
ного
прави-
тельства
1. Проведение пред-
проектных обследований
для внедрения платфор-
мы Oracle в систему
управления ЕГСУ НП.
2. Разработка специфи-
каций требований к
платформе Oracle.
3. Разработка техно-
рабочего проекта для
перехода системы ЕГСУ
НП на платформу Oracle.
4. Разработка макета
системы ЕГСУ НП на
платформе Oracle и
проведение тестовых
испытаний.
Июль-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: разработан макет системы ЕГСУ НП на платформе Oracle.
Конечный результат: повышение качественного уровня государственного управления в сфере недропользования, 100 % охват всех центральных и местных исполнительных органов, участвующих в сфере недропользования, и недропользователей по вопросам согласования, мониторинга, контроля и управления в пределах их компетенции.
Финансово-экономический результат: повышение экономической эффективности добывающих секторов экономики на основе оперативного управления и контроля деятельности недропользователей в рамках системы ЕГСУ НП РК. Сокращение сроков выявления нарушений контрактных условий и своевременная подготовка предложений для принятия решения по вопросам управления в сфере недропользования.
Своевременность: соответствие календарным планам работ.

1. Құны: 58250 мың теңге (елу сегіз миллион екі жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:
"Мұнай туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 маусымдағы Заңының 6-бабы; "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заңының 8-бабы; "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108 қаулысы; "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалану мониторингінің бірыңғай мемлекеттік жүйесін құру тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1444 қаулысы; "Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысының 293 тармағы; "Қазақстан Республикасының "электрондық үкіметті" дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 1155-1 Қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жер қойнауын пайдалануды басқару жүйесінің ашықтығы мен тиімділігін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: жер қойнауын пайдаланудың мемлекеттік басқару жүйесіне қазіргі ақпараттық технологияларды енгізу арқылы жер қойнауын пайдалану саласында орталық және жергілікті атқарушы органдардың тиімді өзара іс-қимылын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
лар-
лама
коды
Кіші
бағда-
рлама
коды
Кіші бағдарламала-
рдың атауы
Бағдарламаларды
іске асыру
жөніндегі іс-ша-
ралар
Іске
асырылу
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Электронды үкімет құру
1. ҚР ЖҚП ББМЖ
басқару жүйесіне
ORACLE тұғырнама-
сын енгізу үшін
жобалау алдындағы
зерттеулерді
жүргізу.
2. ORACLE тұғыр-
намасына талаптар
ерекшеліктерін
дайындау.
3. ҚР ЖҚП ББМЖ
ақпараттық жүйе-
сінің ORACLE
тұғырнамасына
көшу үшін
техно-жұмыстық
жобасын дайындау.
4. ҚР ЖҚП ББМЖ
ақпараттық жүйе-
сінің ORACLE
тұғырнамасында
макеті дайындала-
ды және тестік
сынақтар жүргізу
Шілде-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Энергети-
ка және
минерал-
дық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтижесі: ҚР ЖҚП ББМЖ ақпараттық жүйесінің ORACLE тұғырнамасында макеті дайындалады.
Соңғы нәтиже: жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік басқаруды сапалы деңгейге көтеру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: ҚР ЖҚП ББМЖ жүйесінің шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін жедел бақылау негізінде экономиканың өндіруші салаларының экономикалық тиімділігін арттыру.
Уақтылығы: жұмыстардың күнтізбелік жоспарға сәйкестілігі.

Качество: соответствие информационной системы ЕГСУ НП РК стандартам информационных технологий Республики Казахстан и новым международным стандартам информационной безопасности ISO 17799:2005 и ISO 27001:2005
ПРИЛОЖЕНИЕ 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 327-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Целевые трансферты на развитие областному бюджету
Южно-Казахстанской области на развитие инфраструктуры
специальной экономической зоны "Оңтүстік"
на 2008 год
1. Стоимость: 1992936 тыс.тенге (один миллиард девятьсот девяносто два миллиона девятьсот тридцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 6 июля 2005 г. N 1605 "О создании специальной экономической зоны "Оңтүстік";  постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2005 г. N 770 "О неотложных мерах по созданию специальной экономической зоны "Оңтүстік";  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2006 г. N 279 "О некоторых вопросах СЭЗ "Оңтүстік";  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2006 г. N 439 "О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2006 года N 895 "Об утверждении Программы развития специальной экономической зоны "Оңтүстік" на 2007-2015 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие текстильной промышленности, активизация вхождения экономики Республики Казахстан в систему мировых хозяйственных связей.
5. Задачи бюджетной программы: создание инфраструктуры и благоприятного инвестиционного климата по привлечению инвесторов в текстильный сектор для строительства 15 новых прядильных, ткацких и швейных производств, производство готовых изделий; привлечение мировых брендов для производства готовой текстильной продукции; создание высокоэффективных производств, улучшение качества и ассортимента производимой текстильной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Целевые
трансферты
на развитие
областному
бюджету
Южно-
Казахстан-
ской области
на развитие
инфраструк-
туры
специальной
экономичес-
кой зоны
"Оңтүстік"
Перечисление целе-
вых трансфертов на
развитие
инфраструктуры
специальной
экономической зоны
"Оңтүстік":
- строительство
внутриплощадочных
инженерных сетей
(водоснабжение,
канализация,
электроснабжение,
телефонизация,
газоснабжение);
завершение строи-
тельства подводя-
щих инженерно-
коммуникационных
сетей к специаль-
ной экономической
зоны "Оңтүстік"
Южно-Казахстанской
области (водоснаб-
жение и канализа-
ция); завершение
строительства
подстанции 220/10
кВ и заход-выход
Вл-220 кВ; прове-
дение Пусконала-
дочных работ на
подстанции 220\10
кВ; завершение
строительства
железнодорожных
подъездных путей
к специальной
экономической зоны
"Оңтүстік"; завер-
шение строитель-
ства подъездной
автомобильной
дороги и автомо-
бильного моста
через р. Бадам;
строительство Вл
6кВ для электро-
снабжения спе-
циальной экономи-
ческой зоны
"Оңтүстік" Южно-
Казахстанской
области.
Июнь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан

Сапасы: ҚР ЖҚП ББМЖ жүйесінің Қазақстан Республикасы ақпараттық технологияларының стандарттарына және ақпараттық қауіпсіздік ISO 17799:2005 және ISO 27001:2005 жаңа халықаралық стандарттарына сәйкестігі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
16 ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
327-1 ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
2008 жылға арналған
"Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын дамытуға Оңтүстік Қазақстан
облысының әкімдігіне дамуға берілетін мақсатты трансферттер"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1992936 мың теңге (бір миллиард тоғыз жүз тоқсан екі миллион тоғыз жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 6 шілдедегі N 1605 "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Жарлығы; "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру бойынша шұғыл іс-шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 шілдедегі N 770 Қаулысы; "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 сәуірдегі N 279 Қаулысы; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 мамырдағы N 439 Қаулысы; "2007-2015 жылдарға арналған "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын дамыту Бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 қыркүйектегі N 895 Қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: тоқыма өнеркәсібін дамыту, Қазақстан Республикасы экономикасының әлемдік шаруашылық байланыстар жүйесіне кіруін белсендету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: жіп иіру, тоқыма және тігін өндірістерінің, дайын өнім өндірістерінің 15 жаңа кәсіпорындарының құрылысы үшін тоқыма секторына инвесторларды тарту бойынша қолайлы инвестициялық жағдай мен инфрақұрылымды құру; дайын тоқыма өнімдерін өндіру үшін әлемдік брендтерді тарту; тиімділігі жоғары өндірістерді құру, өндірілетін тоқыма өнімдерінің сапасы мен ассортиментін жақсарту.
6. Бюджеттік багдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары:
п/п
N
Бағдар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дарла-
ма
коды
Бағдар-
лама
атауы
(кіші
бағдар-
лама)
Бағдарламаны
жүзеге асыру
бойынша іс-шара-
лар (кіші
бағдарлама)
Орындалу
мерзімі
Жауапты
орындау-
шы
1
2
3
4
5
6
7
1
019
"Оңтүс-
тік"
арнайы
экономи-
калық
аймағын
дамытуға
Оңтүстік
Қазақс-
тан об-
лысының
әкімді-
гіне
дамуға
беріле-
тін
мақсатты
транс-
ферттер
"Оңтүстік" арнайы
экономикалық
аймағы инфрақұ-
рылымының дамуына
нысаналы транс-
ферттердің ауда-
рылуы - ішкі
инженерлік желі-
лердің құрылысы
(су жабдықтау,
канализация,
электрлендіру,
телефондандыру,
газдандыру);
ОҚО "Оңтүстік"
АЭА" на әкелі-
нетін инженерлік
коммуникациялық
желілер құрылы-
сының аяқталуы
(су құбыры және
канализация);
220/10 кВ кіші
станциясының және
кіріс-шығыс
Вл-220 кВ құрылы-
сының аяқталуы;
220/10 кВ кіші
станциясындағы
алғашқы іске қосу
жұмыстарын өткізу;
ОҚО "Оңтүстік"
АЭА-на" апаратын
темір жолдардың,
автомобиль жолы-
ның және Бадам
өзенінен өтетін
көпір құрылысының
аяқталуы;
ОҚО "Оңтүстік"
АЭА-ын" электр-
лендіру үшін 6 кВ
ЖвЛ құрылысы.
Мамыр-
желтоқ-
сан
Қазақс-
тан Рес-
публика-
сы Ин-
дустрия
және
сауда
министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: завершение строительства подводящих инженерно-коммуникационных сетей (водоснабжение и канализация, электроснабжение), подъездных железнодорожных путей, автомобильных дорог и автомобильного моста через реку Бадам.
Конечный результат: развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Оңтүстік", строительство современных высокотехнологичных предприятий, преодоление зависимости отечественной экономики от импорта текстильной и швейной продукции, создание дополнительных рабочих мест, привлечение мировых брендов для производства готовой текстильной продукции, повышение конкурентоспособности продукции за счет улучшения качества и ассортимента, снижения издержек производства, повышение конкурентоспособности национальной экономики и интеграции ее в мировую экономику.
Финансово-экономический результат:
- ускорение социально-экономического развития региона, переработка отечественного хлопка волокна до готовой продукции с высокой добавленной стоимостью;
- привлечение в регион инвестиций, современных технологий;
- создание новых рабочих мест;
- создание научных и промышленно-технологических основ для изменения структуры экспорта в пользу конечной продукции за счет повышения конкурентоспособности выпускаемой продукции, закрепления традиционных и освоения новых сегментов мирового рынка;
- повышение конкурентоспособности продукции за счет улучшения качества, ассортимента, и снижения издержек производства;
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество: создание специальной экономической зоны позволит развивать высокотехнологичные производства и технологии, расширить использование научного и технического потенциала республики, создать технологическую основу для разработки и производства нового поколения конкурентоспособной продукции в области текстильной промышленности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 328-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
037 "Целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской
области на поддержание инфраструктуры города Приозерска"
на 2008 год
1. Стоимость: 661200 тысяч тенге (шестьсот шестьдесят один миллион двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан;  Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике";  Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: кіргізілетін инженерлік-коммуникациялық желілердің (сумен қамтамасыз ету және канализация, энергиямен қамтамасыз ету), келу темір жолдарының, автомобиль жолдары мен Бадам өзені арқылы өтетін автомобиль көпірінің құрылыстарын аяқтау.
Соңғы нәтиже: "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту, заманауи жоғары технологиялық кәсіпорындарын соғу, отандық экономиканың тоқыма және тігін өнімдерінің импортына тәуелділігін жеңу, қосымша жұмыс орындарын құру, дайын тоқыма өнімдерін өндіру үшін әлемдік брендтерді тарту, сапа мен ассортиментті жақсарту арқылы өнімнің бәсекеге қабілеттілігін жоғарылату, өндіріс шығындарын төмендету, ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін жоғарылату және оны әлемдік экономикаға интеграциялау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуын жеделдету, отандық мақта талшықтарын қосымша құны жоғары дайын өнімге дейін өңдеу;
- өңірге инвестицияларды, жаңа технологияларды тарту;
- жаңа жұмыс орындарын құру;
- шығарылатын өнімнің бәсеке қабілеттілігін жоғарылату, әлемдік нарықтың дәстүрлі сегменттерін бекіту және жаңа сегменттерін игеру арқылы соңғы өнімнің есесіне қарай экспорттың құрылымын өзгерту үшін ғылыми және өнеркәсіптік-технологиялық негіздерді құру;
- сапасын, ассортиментін жақсарту және өндіріс шығындарын төмендету есебінен өнімнің бәсекеге қабілеттілігін жоғарылату.
Уақтылығы: орнатылған келісімдерге сәйкес.
Сапасы: арнайы экономикалық аймақты құру жоғары технологиялық өндірістер мен технологияларды дамытуға, республиканың ғылыми және техникалық потенциалын пайдалануды кеңейтуге, тоқыма өнеркәсібі саласында бәсекеге қабілетті өнімдердің жаңа буындарын әзірлеу және өндіру үшін технологиялық негізді жасауға мүмкіндік береді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
17-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
338-1-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Әкімшілік бюджеттік бағдарламалар
2008 жылға арналған
"Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға Қарағанды облысының
облыстық бюджетіне нысаналы ағымдағы трансферттер"
деген 037 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 661200 мың теңге (алты жүз алпыс бір миллион екі жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі:
"Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқаруы туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы; "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңы; "Қазақстан Республикасындағы Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтері туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение условий жизнедеятельности для населения города Приозерска.
5. Задачи бюджетной программы:
- выполнение ремонтно-восстановительных работ для обеспечения функционирования системы теплоснабжения города Приозерска;
- приобретение мазута, технической соли, катионит, приобретение электроэнергии, платежи за загрязнение окружающей среды, текущий ремонт котельной N 1;
- обеспечение функционирования систем тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Целевые
текущие
трансферты
областному
бюджету
Карагандин-
ской области
на поддержа-
ние инфра-
структуры
города
Приозерска
- содержание и
подготовка котель-
ной г. Приозерска
к отопительному
сезону 2008-2009
годов, в том числе
текущий ремонт
котельной N 1,
содержание
котельной N 1;
- капитальный
ремонт инженерных
(топливных) сетей.
В те-
чение
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: подготовка котельной N 1 города Приозерска к отопительному сезону 2008-2009 годов; обеспечение функционирования систем тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности.
Конечный результат: обеспечение стабильного функционирования жилищно-коммунального хозяйства в период отопительного сезона 2008-2009 годов, улучшение социально-бытовых условий и качества жизни населения города Приозерска.
Своевременность: подготовка котельной N 1 города Приозерска к отопительному сезону 2008-2009 годов; выполнение текущего ремонта котельной N 1 и системы теплоснабжения.
Качество: обеспечение функционирования систем теплоснабжения, бесперебойное обеспечение населения качественными услугами по теплоснабжению.
ПРИЛОЖЕНИЕ 18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 338-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
060 "Развитие специальной экономической зоны "Бурабай"
1. Стоимость: 48257 тысяч тенге (сорок восемь миллионов двести пятьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  Указ Президента Республики от 15 января 2008 года N 512 "О создании специальной экономической зоны "Бурабай".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзі: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Приозерск қаласының халқы үшін өмір сүрушілік жағдайын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:
- Приозерск қаласын жылумен қамту жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге арналған жөндеу-қалпына келтіру орындау;
- мазут, техникалық тұз, катионит сатып алу, электр энергиясын сатып алу, қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемдер, N 1 қазандықты ағымдағы жөндеу;
- коммуналдық меншікте тұрған жылу желілерінің жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағ-
дар-
лама-
ның
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны (кіші
бағдарламаны) іске
асыру бойынша
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзім-
дері
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Приозерск
каласының
инфрақұ-
рылымын
қолдауға
Қарағанды
облысының
облыстық
бюджетіне
нысаналы
ағымдағы
трансфер-
ттер
- Приозерск қала-
сының қазандығын
ұстау және 2008-
2009 жылдардағы
жылу беру маусымы-
на дайындау, оның
ішінде 1 қазандық-
ты жөндеу, N 1
қазандықты ұстау;
- инженерлік
(отындық) желі-
лерді күрделі
жөндеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы
Индустрия
және сауда
министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаларды орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: Приозерск қаласының қазандығын 2008-2009 жылдардағы жылу беру маусымына дайындау, оның ішінде N 1 қазандықты жөндеу, коммуналдық меншікте тұрған жылу желілерінің жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже: 2008-2009 жылдардағы жылу беру маусымына тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету, Приозерск қаласы әлеуметтік-тұрмыстық жағдайын және халықтың өмір сүруі сапасын жақсарту.
Уақтылығы: Приозерск қаласының қазандығын 2008-2009 жылдардағы жылу беру маусымына дайындау, оның ішінде N 1 қазандықты және жылу желілерін жөндеу.
Сапасы: жылу беру жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету, жылу беру бойынша сапалы қызметтермен халықты үздіксіз қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
18-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
338-2-ҚОСЫМША
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Бурабай" арнайы экономикалық аймағын дамыту"
деген 060 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 48257 мың теңге (қырық сегіз миллион екі жүз елу жеті).
2.  Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:
"Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы; "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 15 қаңтардағы N 512 Жарлығы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской инфраструктуры, способной обеспечить и удовлетворить потребности прибывающих казахстанских и зарубежных туристов.
5. Задачи бюджетной программы: проведение подготовительных работ по созданию специальной экономической зоны "Бурабай".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
060
Развитие
специальной
экономичес-
кой зоны
"Бурабай"
1. Проведение работ
по ограждению тер-
ритории специальной
экономической зоны
"Бурабай";
2. Разработка
проектно-сметной
документации
административного
здания на террито-
рии специальной
экономической зоны
"Бурабай".
Июнь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты от выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
Разработка проектно-сметной документации административного здания на территории специальной экономической зоны "Бурабай", заключение договора по ограждению специальной экономической зоны "Бурабай";
Конечный результат:
Ограждение специальной экономической зоны "Бурабай", утверждение проектно-сметной документации административного здания на территории специальной экономической зоны "Бурабай";
Финансово-экономический результат: ускорение социально-экономического развития региона, привлечение в регион инвестиций, создание новых рабочих мест;
Своевременность: выполнение программы формирования и развития СЭЗ "Бурабай".
Качество: отсутствие жалоб со стороны участников СЭЗ "Бурабай".
ПРИЛОЖЕНИЕ 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 338-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
062 "Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны
на приобретение коммунальной техники"
на 2008 год
1. Стоимость: 2000000 тысяч тенге (два миллиарда тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 17 марта 2006 года N 67 "О Стратегическом плане устойчивого развития города Астаны до 2030 года;  Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: қазақстандық және шетелдік келуші туристердің қажеттіліктерін қамтамасыз және қанағаттандыра алатын тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік инфрақұрылым құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру бойынша дайындық жұмыстарын жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
лар-
лама
коды
Кіші
бағда-
рлама
коды
Кіші бағдарламала-
рдың атауы
Бағдарламаларды
іске асыру
жөніндегі іс-ша-
ралар
Іске
асырылу
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
060
"Бурабай"
арнайы эконо-
микалық айма-
ғын дамыту
1) "Бурабай"
арнайы экономи-
калық аймағы
территориясын
қоршау жұмыста-
рын жүргізу;
2) "Бурабай"
арнайы экономи-
калық аймағы
аумағында әкімші-
лік ғимаратының
жобалық-сметалық
құжатын әзірлеу.
Маусым-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия және сау-
да минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже:
"Бурабай" арнайы экономикалық аймағы аумағында әкімшілік ғимаратының жобалық-сметалық құжатын әзірлеу;
"Бурабай" арнайы экономикалық аймағы территориясын қоршау бойынша келісім-шарт жасау.
Соңғы нәтиже:
"Бурабай" арнайы экономикалық аймағы территориясын қоршау, "Бурабай" арнайы экономикалық аймағы аумағында әкімшілік ғимараты құрылысының жобалық-сметалық құжатын бекіту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: аймақтың әлеуметтік-экономикалық дамуын жеделдету, аймаққа инвестиция тарту, жаңа жұмыс орындарын құру.
Уақтылығы: "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру және дамыту бағдарламасын орындау.
Сапасы: "Бурабай" арнайы экономикалық аймағына қатысушылар тарапынан арыздардың болмауы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
19-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
338-3-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
062 "Астана қаласының бюджетіне коммуналдық техниканы сатып
алуға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2000000 мың теңге (екі миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі:
"Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 17 наурыздағы N 67 Жарлығы, "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы, "Астана қаласының инженерлік инфрақұрылымын және жолдарын 2010 жылға дейін дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190 қаулысы, "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227 қаулысы, "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624 қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойного текущего содержания городских улиц, парков, скверов и внутриквартального благоустройства.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное обслуживание в надлежащем виде города в зимнее и летнее время.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
062
Целевые
текущие
трансферты
бюджету
города
Астаны на
приобретение
коммунальной
техники
Перечисление
целевых текущих
трансфертов бюджету
города Астаны,
направленных на
приобретение
коммунальной техники
для города Астаны.
В те-
чение
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
города
Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: приобретение коммунальной техники.
Конечный результат: обеспечение несанкционированных свалок в столице, своевременные вывоз и работ по очистке улиц города Астаны, а также нового административного центра.
Финансово-экономический результат: увеличится производительность выполняемых работ.
Своевременность: выполнение согласно графику производства работ и заключенных договоров.
Качество: повысит уровень и качество уборки города, как в зимнее, так и в летнее время тем самым, содействуя созданию экологической чистой городской среды для населения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2008 года N 581
ПРИЛОЖЕНИЕ 363-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
600 - Агентство Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра города Алматы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Повышение финансовой грамотности населения"
на 2008 год
1. Стоимость: 697505 тысяч тенге (шестьсот девяносто семь миллионов пятьсот пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг";  Закон Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2006 года N 1284 "О Концепции развития финансового сектора Республики Казахстан на 2007-2011 годы"; пункт 11.5 Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы, утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: қала көшелерін, парктерін, скверлері мен қала ішілік абаттандырудағы үздіксіз ағымдағы ұстап тұруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: қысқы-жазғы уақытта қаланы тиісті түрде уақтылы қызмет көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
Р/с
N
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама
(кіші бағдар-
лама) атауы
Бағдарламаны (кіші
бағдарламаны) іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
062
Астана қала-
сының бюдже-
тіне комму-
налдық техни-
каны сатып
алуға арнал-
ған нысаналы
ағымдағы
трансферттер
Астана қаласы үшін
коммуналдық техни-
каны сатып алуға
бағытталған Астана
қаласының бюджетіне
нысаналы ағымдағы
трансферттерді
аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және
сауда
министр-
лігі,
Астана
қаласының
әкімдігі.
7. Бюджеттік бағдарламадан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: коммуналдық техниканы сатып алу.
Соңғы нәтиже: астанадағы заңсыз қоқыстарды уақтылы әкетуді қамтамасыз ету, Астана қаласының көшелерін, сондай-ақ, жаңа әкімшілік орталығын тазарту жөніндегі жұмыстар.
Қаржы-экономикалық нәтиже: орындалатын жұмыстардың өнімділігі артады.
Уақтылығы: жұмыстарды жүргізу мен жасалған шарттардың кестесіне сәйкес орындау.
Сапасы: қысқы және жазғы уақытта қаланы тазартудың деңгейі мен сапасы артады, сөйтіп, халық үшін экологиялық таза қала ортасын құруға жәрдемдесеміз.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 маусымдағы
N 581 қаулысына
20-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
363-1-ҚОСЫМША
600 - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Халықтың қаржы сауаттылығын арттыру"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 697505 мың теңге (алты жүз тоқсан жеті миллион бес жүз бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негіздері : "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегі Заңы; "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 маусымындағы Заңы; "Қазақстан Республикасының қаржы секторын дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 1284 қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысымен бекітілген Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарының 11.5-тармағы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение финансовой грамотности населения и обеспечение участия сбережений населения в экономическом росте страны.
5. Задачи бюджетной программы: повышение уровня знаний всех слоев населения в области планирования собственного бюджета и пользования финансовыми возможностями, широкое разъяснение вопросов фондового, страхового, пенсионного, банковского рынков, повышение доверия к национальным финансовым институтам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программ
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Повышение
финансовой
грамотности
населения
Организация и про-
ведение кампании по
продаже государ-
ственных пакетов
акций. Проведение
рекламной и разъяс-
нительной работы и
обеспечение участия
широких слоев
населения с исполь-
зованием трансфер-
агентской сети в
регионах.
Производство и
прокат аудио- и
телероликов,
передач и фильмов,
направленных на
повышение финансо-
вой грамотности и
инвестиционной
культуры населения
на русском и
казахском языках.
Организация и
обеспечение
функционирования
информационно-
образовательных
центров.
Производство и
размещение наружной
рекламы. Производ-
ство и распростра-
нение рекламной и
обучающей полигра-
фической разъясни-
тельной литературы
(брошюры, буклеты).
Организация и про-
ведение семинаров.
Создание специали-
зированного
электронного порта-
ла по вопросам
фондового рынка,
общенационального
call-центра.
В те-
чение
2008
года
Агентство
Республики
Казахстан
по регули-
рованию
деятельности
региональ-
ного
финансового
центра
города
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
повышение доверия к национальным финансовым институтам - повышение стабильности банковской системы;
стимулирование личных пенсионных накоплений;
увеличение доли населения, пользующегося механизмами инвестирования на фондовом рынке;
продажа государственных пакетов акций акционерных обществ;
привлечение денежных средств населения в экономику страны в целях ускорения экономического развития.
Показатели количества: определение целевых групп, выпуск статей, брошюр, проведение игр, викторин, выпуск видео-роликов.
Конечный результат: привлечение сбережений населения в экономику республики посредством повышения его инвестиционной культуры и финансовой грамотности.
Своевременность: своевременное выполнение мероприятий согласно установленным графикам.
Качество: достижение формирования ответственного отношения населения к собственным финансовым средствам и, в целом, к финансовой системе страны.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: халықтың қаржы сауаттылығын арттыру және елдің экономикалық өсуіне халықтың жинақ ақшасының қатысуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : халықтың барлық деңгейлерінде өз бюджеттерін жоспарлауда және қаржылық мүмкіндіктерін пайдалануда білім деңгейін көтеру, қор, сақтандыру, зейнетақы, банк нарықтары мәселелерін кең түсіндіру, ұлттық қаржы институттарына сенімділікті арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама
(кіші бағ-
дарлама)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар (кіші
бағдарламалар)
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Халықтың
қаржы
сауатты-
лығын
арттыру
Акциялардың мемлекет-
тік пакеттерін сату
іс-шараларын ұйымдас-
тыру және жүргізу.
Жарнамалық және
түсіндірмелік іс-шара-
ларды жүргізу және
аймақтарда трансфер-
агенттік желіні қол-
дану арқылы қалың
бұқара топтарының
қатысуын қамтамасыз
ету. Қаржылық сауат-
тылықты арттыруға және
инвестициялық мәде-
ниетті көтеруге бағыт-
талған мәселелер
бойынша аудио- және
телероликтер, бағдар-
ламалар мен фильмдерді
орыс және қазақ тіл-
дерінде әзірлеу және
орналастыру.
Ақпараттық-білім беру
орталықтарының қызмет
етуін ұйымдастыру және
қамтамасыз ету.
Сыртқы жарнаманы
орналастыру және шығару.
Жарнамалық және оқыту
полиграфиялық өнімде-
рін (кітапшалар, бук-
леттер) өндіру және
тарату. Семинарлар
ұйымдастыру және
өткізу.
Қор нарығының сұрақтары бойынша
арнайы электрондық
порталды, жалпыұлттық
call-центрді ашу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Алматы
қаласының
өңірлік
қаржы
орталығы-
ның
қызметін
реттеу
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
ұлттық қаржы институттарына сенімділікті арттыру - банк жүйесінің тұрақтылығын көтеру;
жеке зейнетақы жинақтарын ынталандыру;
қор нарығында инвестициялау механизмдерін қолданатын халық үлесін көтеру;
экономикалық дамытуды жеделдету мақсатында экономикаға халықтың ақша қаражатын тарту.
Соңғы нәтиже: халықтың инвестициялық мәдениеті мен қаржылық сауаттылығын арттыру арқылы республика экономикасына оның жинақ ақшасын тарту.
Уақтылығы: белгіленген кестелерге сәйкес іс-шараларды өз уақтылы орындау.
Сапасы: халықтың өз қаржы құралдарына және жалпы мемлекеттің қаржы жүйесіне деген жауапкершілігін қалыптастыруға қол жеткізу.