О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых актов Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 20 октября 2017 года № 568.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые акты Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 20 октября 2017 года
№ 568
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 43, ст. 503):
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан".
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421):
состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящим изменениям и дополнениям.
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92):
ввести в состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции, утвержденный вышеназванным Указом:
Палымбетова
Болата
Абылкасымовича
-
Уполномоченного по защите прав предпринимателей Казахстана (по согласованию);
вывести из состава вышеназванной Комиссии Еримбетова Н.К.

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 20 қазандағы № 568 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
(үзінді)
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп тану туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы 20 қазандағы
№ 568 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 43, 503-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі".
2. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамы осы өзгерістер мен толықтыруға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі № 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 10, 92-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына:
Палымбетов                        Қазақстан кәсіпкерлерінің құқықтарын қорғау
Болат Әбілқасымұлы            жөніндегі уәкіл (келісім бойынша)
енгізілсін;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Н.К. Ерімбетов шығарылсын.

4. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125):
в составе Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Башимова
Марата Советовича
-
директора негосударственного учреждения "Институт европейского права и прав человека" (по согласованию),
Лукина
Андрея Ивановича
-
заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан;
строку:
"Ким
Георгий Владимирович
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Ким
Георгий Владимирович
-
председатель Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Байжанова У.С., Меркеля И.Д.
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254):
в составе Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Ким
Георгий Владимирович
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)",
"Каудыров
Толеш Ерденович
-
директор Института гражданско-правовых исследований Казахского гуманитарно-юридического университета, доктор юридических наук (по согласованию)",
"Бусурманов
Жумабек Дюсешевич
-
профессор Евразийского национального университета имени Л.Н. Гумилева (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Ким
Георгий Владимирович
-
председатель Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)",
"Каудыров
Толеш Ерденович
-
ректор Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (по согласованию)",
"Бусурманов
Жумабек Дюсешевич
-
директор Научно-исследовательского института судебно-правовых и инновационных проектов Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (по согласованию)".

4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Бәшімов                        "Еуропалық құқық институты және адам құқығы"
Марат Советұлы                  мемлекеттік емес мекемесінің директоры
(келісім бойынша)
Лукин                              Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының
Андрей Иванович                  орынбасары
енгізілсін;
мына:
"Ким                              - Қазақстан Республикасы Парламенті
Георгий Владимирович            Сенатының депутаты (келісім бойынша)";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Ким                              - Қазақстан Республикасы Парламенті
Георгий Владимирович            Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және
құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)";
көрсетілген Комиссияның құрамынан: Ұ.С.Байжанов, И.Д.Меркель шығарылсын.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 254-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
мына:
"Ким                              - Қазақстан Республикасы Парламенті
Георгий Владимирович            Сенатының депутаты (келісім бойынша)",
"Бусурманов                        - Л.Н. Гумилев атындағы Евразия ұлттық
Жұмабек Дүйсешұлы            университетінің профессоры (келісім бойынша)",
"Қаудыров                        - Қазақ гуманитарлық заң университетінің
Төлеш Ерденұлы                  Азаматтық-құқық зерттеу институтының
Директоры, заң ғылымдарының докторы (келісім
бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Ким                              - Қазақстан Республикасы Парламенті
Георгий Владимирович            Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және
құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)",
"Бұсырманов                        - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Жұмабек Дүйсешұлы       жанындағы Сот төрелігі академиясының Сот құқықтық
және инновациялық жобалар ғылыми-зерттеу
институтының директоры (келісім бойынша)",
"Қаудыров                        - Қазақстан Республикасынның Жоғарғы Соты
Төлеш Ерденұлы                  жанындағы Сот төрелігі академиясының ректоры
(келісім бойынша)".

6. В Указ Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 421):
в составе Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Ким
Георгия
Владимировича
-
председателя Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента (по согласованию);
вывести из состава вышеназванной Комиссии Акылбая С.Б.
7. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, ст. 332):
состав Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящим изменениям и дополнениям.
8. Утратил силу Указом Президента РК от 18.12.2019 № 220 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783):
в составе Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, образованной вышеназванным Указом:
строку "Министр культуры и спорта Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр культуры и спорта Республики Казахстан, заместитель председателя";
после строки "ответственный секретарь Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь" строку "председатель Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции" исключить;
вывести из состава вышеназванной комиссии: Алиева Ж., Валиханова Ш.И., Муратаева К.К., Омирбекова Б.Е.
10. В Указ Президента Республики Казахстан от 3 октября 2013 года № 659 "О Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 59, ст. 807):
в Положении о Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:

6. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 38, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
"Ким                              - Қазақстан Республикасы Парламенті
Георгий Владимирович            Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және
құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)"
енгізілсін;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан С.Б. Ақылбай шығарылсын.
7. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 625 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 32, 332-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамы осы өзгерістер мен толықтыруға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
8. Күші жойылды - ҚР Президентінің 18.12.2019 № 220 Жарлығымен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат);
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Мемлекеттік рәміздер мен ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің жауапты хатшысы, хатшы" деген жолдан кейін:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы" деген жол алып тасталсын;
жоғарыда аталған комиссияның құрамынан: Ж. Әлиев, Ш.Ы. Уәлиханов, Қ.Қ. Мұратаев, Б.Е. Өмірбеков шығарылсын.
10. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 қазандағы № 659 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 59, 807-құжат);
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы ережеде:

подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) 1 раз в год, не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным годом, докладывает Президенту Республики Казахстан о работе Совета;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Заседания Совета проводятся по мере необходимости в сроки, определяемые председателем Совета, но не реже одного раза в год. Заседания Совета проводятся при непосредственном присутствии его членов и считаются правомочными при участии не менее двух третей его состава. Делегирование членами Совета своих полномочий иным должностным лицам не допускается.";
в составе Совета по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя" дополнить строкой следующего содержания:
"первый вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан, секретарь";
строку "ответственный секретарь Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, секретарь" исключить.
11. В Указ Президента Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 823 "Об образовании Совета по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 33, ст. 293):
в составе Совета по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан, образованного вышеназванным Указом:
после строки "Министр энергетики Республики Казахстан, секретарь" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр здравоохранения Республики Казахстан";
после строки "Постоянный координатор Организации Объединенных Наций/Постоянный представитель Программы развития Организации Объединенных Наций в Казахстане (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"директор программы Организации Объединенных Наций по окружающей среде в Центральной Азии (по согласованию)".
12. В Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2 ст. 6):
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "член Комитета по социально-культурному развитию Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"заведующий Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан";
после строки "президент Республиканского общественного объединения "Национальная академия наук Республики Казахстан" (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"президент Республиканского общественного объединения "Национальная инженерная академия Республики Казахстан" (по согласованию)";
строку "председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)";
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки:
"вице-министр культуры и спорта
Республики Казахстан
-
секретарь"
дополнить строкой следующего содержания:
"заведующий Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан";
в секции литературы:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Ананьеву
Светлану Викторовну
-
литературного критика, кандидата филологических наук, члена Союза писателей Казахстана (по согласованию),
Ахетова
Амантая Койшыбаевича
-
писателя, члена Союза писателей Казахстана, лауреата премии Союза журналистов Казахстана (по согласованию),
Елгезека
Акбергена
-
поэта, члена Союза писателей Казахстана, лауреата Государственной премии молодежной премии "Дарын" (по согласованию),
Кыдырали
Дархана Куандыковича
-
ученого, публициста, доктора исторических наук, академика международной Академии наук имени Чингиза Айтматова, члена Международного ПЕН-клуба, лауреата Государственной молодежной премии "Дарын", премии "Культегин", президента Международной Тюркской академии (по согласованию),
Муханбеткалиулы
Кажыгали
-
писателя, заслуженного деятеля Казахстана, лауреата Государственной премии Республики Казахстан (по согласованию),
Негимова
Серика Негимовича
-
ученого, профессора Евразийского Национального университета имени Л.Н. Гумилева, доктора филологических наук (по согласованию),
Сарсек
Жарас
-
поэта, члена Союза писателей Казахстана, лауреата Международной литературной премии "Алаш" (по согласованию),
Шашкову
Любовь Константиновну
-
поэтессу, переводчика, члена Союза писателей Казахстана, заместителя редактора журнала "Простор" (по согласованию);
строки:
"Ергалиев
Жабал Ергалиевич
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан, журналист, публицист, писатель-драматург, член Союза писателей Казахстана, лауреат международной премии имени Жамбыла и Союза писателей Казахстана (по согласованию)",
"Есдаулетов
Улугбек Оразбаевич
-
главный редактор журнала "Жұлдыз" при Республиканском общественном объединении "Союз писателей Казахстана", поэт, лауреат Государственной премии Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Ергалиев
Жабал Ергалиевич
-
журналист, публицист, писатель-драматург, член Союза писателей Казахстана, лауреат международной премии имени Жамбыла и Союза писателей Казахстана (по согласованию)",
"Есдаулетов
Улугбек Оразбаевич
-
главный редактор журнала "Жұлдыз" при Республиканском общественном объединении "Союз писателей Казахстана", поэт, лауреат Государственной премии Республики Казахстан, председатель секции (по согласованию)";
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Калижанова У., Каскабасова С.А., Михайлова В.Ф., Сарай А.Т., Ыскакбай М.Ы.;
в секции музыки, театра и кино:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Альпиева
Толеубека Нигметовича
-
театрального режиссера, заслуженного деятеля Казахстана, первого заместителя директора некоммерческого акционерного общества "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера" (по согласованию),
Билалова
Ерлана Абдилдаевича
-
актера театра и кино, заслуженного деятеля Казахстана, директора Республиканского государственного казенного предприятия "Казахский государственный академический театр драмы имени М.Ауэзова" (по согласованию),
Жолжаксынова
Досхана Калиевича
-
актера и режиссера театра и кино, продюсера, сценариста, народного артиста Республики Казахстан, заслуженного артиста Киргизии, лауреата премии Ленинского комсомола Казахстана, лауреата Государственной премии Республики Казахстан (по согласованию),
Ибраева
Ахата Адиловича
-
продюсера, кинорежиссера, председателя общественного объединения "Союз кинематографистов Казахстана" (по согласованию),
Маемирова
Асхата Максимовича
-
театрального режиссера, заслуженного деятеля Казахстана, вице-президента Ассоциации театров Казахстана, доктора философии (Phd) (по согласованию),
Сатаева
Ахана Каргамбаевича
-
кинорежиссера, актера, продюсера, сценариста (по согласованию);
строки:
"Мусаходжаева
Айман Кожабековна
-
ректор республиканского государственного учреждения "Казахский национальный университет искусств", профессор, народная артистка Казахской ССР, лауреат Государственной премии Республики Казахстан, Қазақстанның Еңбек Epi (по согласованию)",
"Ашимов
Асанали
-
народный артист Казахской ССР и СССР, лауреат государственных премий Казахской ССР и СССР (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Мусахаджаева
Айман Кожебековна
-
ректор республиканского государственного учреждения "Казахский национальный университет искусств", профессор, народная артистка Казахской ССР, лауреат Государственной премии Республики Казахстан, Қазақстанның Еңбек Epi, председатель секции (по согласованию)",
"Ашимов
Асанали
-
Қазақстанның Еңбек Epi, народный артист Казахской ССР и СССР, лауреат государственных премий Казахской ССР и СССР (по согласованию)";
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Андриасяна Р.С., Днишева А.М., Жаманкулова Т., Ногербека Б.Р., Тарази (Ашимова) А.У.;
в секции изобразительного искусства и архитектуры:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Байдилда
Бауыржана Нурбековича
-
художника, профессора, заслуженного деятеля Республики Казахстан, члена Союза художников Республики Казахстан, члена Евразийского союза дизайнеров (по согласованию),
Муллашева
Камиля
-
художника, народного художника Татарстана, лауреата Государственной премии Республики Казахстан (по согласованию),
Шалабаева
Сейтхали
-
профессора, доцента, заслуженного деятеля Казахстана, почетного работника образования, директора Республиканского государственного казенного предприятия "Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени А.Тансыкбаева" (по согласованию),
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Беловича А.Я., Кумарову С.Б., Сергебаева Е.А.

7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жылына 1 рет, есепті жылдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Президентіне Кеңестің жұмысы туралы баяндайды;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Кеңес отырыстары қажеттілігіне қарай, Кеңес төрағасы айқындайтын мерзімдерде, бірақ жылына бір реттен сиретпей өткізіледі. Кеңес отырыстары оның мүшелерінің тікелей қатысуымен өткізіледі және оның құрамының кемінде үштен екісі қатысқан кезде заңды болып саналады. Кеңес мүшелерінің өз өкілеттіктерін өзге лауазымды адамдарға беруіне жол берілмейді.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңестің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, төрағаның орынбасары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму бірінші вице-министрі, хатшы";
мына:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің жауапты хатшысы, хатшы" деген жол алып тасталсын.
11. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 823 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 33, 293-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңестің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Энергетика министрі, хатшы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі";
мына:
"Біріккен Ұлттар Ұйымының тұрақты үйлестірушісі/Біріккен Ұлттар Ұйымы Даму Бағдарламасының Қазақстандағы тұрақты өкілі (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Біріккен Ұлттар Ұйымының Қоршаған орта жөніндегі бағдарламасының Орталық Азия бойынша басшысы".
12. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму комитетінің мүшесі (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі";
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы" республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық инженерлік академиясы" республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісім бойынша)";
"Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы басқармасының төрағасы (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан                        - хатшы"
Республикасының
Мәдениет және спорт
вице-министрі
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі";
әдебиет секциясында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Ананьева                        - әдебиет сыншысы, филология ғылымдарының
Светлана Викторовна            кандидаты, Қазақстан Жазушылар      одағының
мүшесі (келісім бойынша),
Ахетов                        - жазушы, Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі,
Амантай Қойшыбайұлы            Қазақстан Журналисттер одағы сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша),
Елгезек                        - ақын, Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі,
Ақберен                        Мемлекеттік "Дарын" жастар сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша),
Қыдырәлі                        - ғалым, публицист, тарих ғылымдарының докторы,
Дархан Қуандықұлы                  Шыңғыс Айтматов атындағы Халықаралық ғылым
академиясының академигі, Халықаралық ПЕН-клубының
мүшесі, "Дарын" Мемлекеттік жастар сыйлығының және
"Күлтегін" сыйлығының лауреаты, Халықаралық
Түркі академиясының президенті (келісім бойынша),
Мұханбетқалиұлы                  - жазушы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері,
Қажығали                        Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты (келісім бойынша),
Негимов                        - ғалым, Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық
Серік Негимұлы                  университетінің профессоры, филология ғылымдарының
докторы (келісім бойынша),
Сәрсек                        - ақын, Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі,
Жарас                              Халықаралық "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша),
Шашкова                        - ақын, аудармашы, Қазақстан Жазушылар одағының
Любовь                        мүшесі, "Простор" журналы редакторының орынбасары
Константиновна                  (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Ерғалиев                        - Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының
Жабал Ерғалиұлы                  депутаты, журналист, публицист, жазушы-драматург,
Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі, Жамбыл
атындағы халықаралық сыйлықтың және Қазақстан
Жазушылар одағы сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)",
Есдәулетов                        - "Қазақстан жазушылар одағы" республикалық
Ұлықбек Оразбайұлы            қоғамдық бірлестігінің жанындағы "Жұлдыз"
журналының бас редакторы, ақын, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерғалиев                        - журналист, публицист, жазушы-драматург,
Жабал Ерғалиұлы                  Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі, Жамбыл
атындағы халықаралық сыйлықтың және Қазақстан
Жазушылар одағы сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)",
"Есдәулетов                        - "Қазақстан жазушылар одағы" республикалық
Ұлықбек Оразбайұлы            қоғамдық бірлестігінің жанындағы "Жұлдыз"
журналының бас редакторы, ақын, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты,
секция төрағасы (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: У. Қалижанов, С.А. Қасқабасов, В.Ф. Михайлов, Ә.Т. Сарай, М.Ы. Ысқақбай шығарылсын;
музыка, театр және кино секциясында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Әлпиев                        - театр режиссері, Қазақстанның еңбек сіңірген
Төлеубек Нығметұлы            қайраткері, "Астана Опера" Мемлекеттік опера және
балет театры" коммерциялық емес акционерлік
қоғамы директорының бірінші орынбасары
(келісім бойынша),
Біләлов                        - театр және кино актері, Қазақстанның еңбек сіңірген
Ерлан Әбділдаұлы                  қайраткері, "М.Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық драма театры" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорнының директоры (келісім бойынша),
Жолжақсынов                  - театр және кино актері, продюсер, сценарист,
Досхан Қалиұлы                  Қазақстан Республикасының халық әртісі,
Қырғызстанның еңбек сіңірген әртісі, Қазақстан Ленин
комсомолы сыйлығының лауреаты, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша),
Ибраев                        - продюсер, кино режиссері, "Қазақстан
Ахат Әділұлы                  Кинематографистер одағы" қоғамдық бірлестігінің
төрағасы (келісім бойынша),
Маемиров                        - театр режиссері, Қазақстанның еңбек сіңірген
Асхат Максимович                  қайраткері, Қазақстан театрлары қауымдастығының
вице-президенті, философия докторы (PhD)
(келісім бойынша),
Сатаев                              - кино режиссері, актер, продюсер, сценарист
Ахан Қарғамбайұлы                  (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Мұсақожаева                  - "Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық
Айман Қожабекқызы            мемлекеттік мекемесінің ректоры, профессор,
Қазақ КСР-інің халық әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, Қазақстанның
Еңбек Ері (келісім бойынша)",
"Әшімов                        - КСРО және Қазақ КСР-інің халық әртісі, КСРО
Асанәлі                        және Қазақ КСР мемлекеттік сыйлықтарының
лауреаты (келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Мұсақожаева                  - "Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық
Айман Қожабекқызы            мемлекеттік мекемесінің ректоры, профессор,
Қазақ КСР-інің халық әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, Қазақстанның
Еңбек Ері, секция төрайымы (келісім бойынша)",
"Әшімов                        - Қазақстанның Еңбек Ері, КСРО және Қазақ КСР-інің
Асанәлі                        халық әртісі, КСРО және Қазақ КСР мемлекеттік
сыйлықтарының лауреаты (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Р.С. Андриасян, Ә.М. Дінішев, Т. Жаманқұлов, Б.Р. Нөгербек, Ә.Ү. Тарази (Әшімов) шығарылсын;
бейнелеу өнері және сәулет секциясында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Бәйділда                        - суретші, профессор, Қазақстан Республикасының
Бауыржан Нұрбекұлы            еңбек сіңірген қайраткері, Қазақстан Республикасы
Суретшілер одағының мүшесі, Еуразиялық
дизайнерлер одағының мүшесі (келісім бойынша),
Муллашев                        - суретші, Татарстанның халық суретшісі, Қазақстан
Камиль                        Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша),
Шалабаев                        - профессор, доцент, Қазақстанның еңбек сіңірген
Сейітқали                        қайраткері, білім беру саласының құрметті
қызметкері, "О.Таңсықбаев атындағы Алматы
сәндік-қолданбалы өнер колледжі" Республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының директоры
(келісім бойынша),
енгізілсін;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: А.Я. Белович, С.Б. Құмарова, Е.А. Сергебаев шығарылсын.

13. Утратил силу Указом Президента РК от 26.04.2023 № 202.
14. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан":
ввести в персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Жумагалиева
Аскара
Куанышевича
-
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан,
Арифханова
Айдара Абразаховича
-
заместителя председателя акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию),
строку:
"Досаев
Ерболат Аскербекович
-
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)",
изложить в следующей редакции:
"Досаев
Ерболат Аскербекович
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан".
15. ДСП.
16. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44):
в персональном составе Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
ввести в состав вышеназванного Совета:
Ким
Георгия Владимировича
-
председателя Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию),
Палымбетова
Болата
Абылкасымовича
-
Уполномоченного по защите прав предпринимателей Казахстана (по согласованию),
Раисову
Балгуль Амангельдиевну
-
адвоката (по согласованию);
строки:
"Акылбай
Серик Байсеитулы
-
председатель Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)",
"Каудыров
Толеш Ерденович
-
директор Института гражданско-правовых исследований Казахского гуманитарно-юридического университета, доктор юридических наук (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Акылбай
Серик Байсеитулы
-
председатель Республиканского общественного объединения "Казахстанский союз юристов" (по согласованию)",
"Каудыров
Толеш Ерденович
-
ректор Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава вышеназванного Совета: Полторабатько Л.Г., Тугела А.К., Мукашева Р.Ж.

13. Күші жойылды – ҚР Президентінің 26.04.2023 № 202 Жарлығымен.
14. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкіміне:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамына:
Жұмағалиев                        - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Асқар Қуанышұлы                  орынбасары,
Әріпханов                        - "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі"
Айдар Әбдіразақұлы            акционерлік қоғамы төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Досаев                        - "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі"
Ерболат Асқарбекұлы            акционерлік қоғамы басқарма төрағасы (келісім
бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Досаев                        - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Ерболат Асқарбекұлы            орынбасары".
15. ҚБП.
16. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамына:
Ким                              - Қазақстан Республикасы Парламенті
Георгий Владимирович            Сенатының Конституциялық заңнама, сот
жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің
төрағасы (келісім бойынша),
Палымбетов                        - Қазақстан кәсіпкерлерінің құқықтарын қорғау жөніндегі
Болат Әбілқасымұлы            уәкіл (келісім бойынша),
Райысова                        - адвокат (келісім бойынша)
Балгүл Амангелдіқызы
енгізілсін;
мына:
"Ақылбай                        - Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының
Серік Байсейітұлы                  Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау
органдары комитетінің төрағасы (келісім бойынша)",
"Қаудыров                        - Қазақ гуманитарлық-заң университетінің
Төлеш Ерденұлы                  Азаматтық-құқықтық зерттеулер институтының
директоры, заң ғылымдарының докторы
(келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақылбай                        - "Қазақстанның заңгерлер одағы" Республикалық
Серік Байсейітұлы                  қоғамдық бірлестігінің төрағасы" (келісім бойынша)",
"Қаудыров                        - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Төлеш Ерденұлы                  жанындағы Сот төрелігі академиясының ректоры
(келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Кеңестің құрамынан: Л.Г. Полторабатько, Ә.Қ. Түгел, Р.Ж. Мұқашев шығарылсын.

17. Утратил силу Указом Президента РК от 03.04.2021 № 544.
18. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2014 года № 281 "О Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 31 ст. 263):
в составе Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, образованной вышеназванным распоряжением:
после строки "председатель Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"председатель Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан";
строку "председатель Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан" исключить.
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к изменениям и дополнениям, которые
вносятся в некоторые акты Президента
Республики Казахстан,
утвержденным Указом Президента
Республики Казахстан
от 20 октября 2017 года № 568
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 28 сентября 2001 года
№ 691
СОСТАВ
Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса
Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
Государственный секретарь Республики Казахстан, председатель
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя
ответственный секретарь Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь
члены Комиссии:
заместитель Председателя Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
председатель Комитета по социально-культурному развитию и науке Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Комитета по экономической политике, инновационному развитию и предпринимательству Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Комитета по социально культурному развитию Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
заведующий Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан
Мусахаджаева
Айман Кожебековна
ректор Казахского национального университета искусств (по согласованию)
Оразалин
Нурлан Мыркасымович
председатель правления Союза писателей Казахстана, заслуженный деятель Республики Казахстан (по согласованию)
Тараков
Александр Юрьевич
директор республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые акты
Президента Республики Казахстан,
утвержденным Указом Президента
Республики Казахстан

17. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.04.2021 № 544 Жарлығымен.
18. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын бақылау жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 18 сәуірдегі № 281 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 31, 263-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен құрылған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын бақылауды жүзеге асыру жөніндегі комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің төрағасы" деген жолдан кейін:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің төрағасы" деген мазмұндағы жолмен толықтырылсын;
мына:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің төрағасы" деген жол алып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Президентінің 2017 жылғы 20 қазандағы № 568 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір актілеріне
енгізілетін өзгерістер мен
толықтыруларға
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2001 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 691 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, төраға
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің жауапты хатшысы, хатшы
Комиссия мүшелері:
Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі Төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму және ғылым комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Экономикалық саясат, инновациялық даму және кәсіпкерлік комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі
Мұсақожаева                        Қазақ ұлттық өнер университетінің ректоры
Айман                              (келісім бойынша)
Қожабекқызы
Оразалин                        Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының төрағасы,
Нұрлан                        Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қайраткері
Мырқасымұлы                  (келісім бойынша)
Тараков                        Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы "Қоғамдық
Александр                        келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Юрьевич                        (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы

от 20 октября 2017 года № 568
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 июля 2008 года № 625
СОСТАВ
Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
Государственный секретарь Республики Казахстан, председатель Совета
Министр по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан, заместитель председателя Совета
вице-министр по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан, секретарь Совета
заместитель Министра обороны Республики Казахстан
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр культуры и спорта Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
заведующий Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
директор научно-исследовательского центра "Молодежь" (по согласованию)
исполнительный директор Ассоциации стипендиатов международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" (по согласованию)
председатель молодежного крыла "Жас Отан" партии "Hұp Отан" (по согласованию)
исполнительный директор объединения юридических лиц в форме ассоциации "Конгресс молодежи Казахстана" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Республиканское студенческое движение "Альянс студентов Казахстана" (по согласованию)
председатель республиканского общественного объединения "Единая детско-юношеская организация "Жас Ұлан" (по согласованию)
руководитель частного учреждения "Республиканский штаб молодежных трудовых отрядов "Жасыл Ел" (по согласованию)
председатель Совета общественного объединения "Общенациональное движение "Қазақстан-2050" (по согласованию)
председатель объединения юридических лиц "Национальная волонтерская сеть" (по согласованию)
председатель республиканского молодежного общественного объединения "Союз сельской и рабочей молодежи" (по согласованию)
Ауесбай
Канат Ауесбайулы
-
доцент факультета журналистики и политологии Евразийского национального университета имени Л.Н. Гумилева
(по согласованию)
Бабамуратов
Даурен Абуталипович
-
председатель общественного объединения "Республиканское движение "Болашак" и молодежного общественного объединения "Жастар үні" (по согласованию)
Булгаков
Жандарбек Айтакынулы
-
поэт-импровизатор (по согласованию)
Газдиева
Белла Асланбековна
-
аким сельского округа Родина Целиноградского района Акмолинской области, член Ассамблеи народа Казахстана (по согласованию)
Денисенко
Юлия Олеговна
-
директор объединения юридических лиц "Ассоциация центров исследования религий" (по согласованию)
Елеукен
Есентүгел
Баймұханбетұлы
-
президент республиканского молодежного общественного объединения "Союз КВН Казахстана" (по согласованию)
Ержанова
Альбина Меирбековна
-
президент частного фонда "Enactus Казахстан" (по согласованию)
Здоровец
Максим Владимирович
-
директор Астанинского филиала Института ядерной физики (по согласованию)
Кочетов
Евгений Дмитриевич
-
председатель Правления АО "Казконтент"
(по согласованию)
Кудайберген
Кайрат
-
основатель холдинга "Q3 WORLDWIDE" (по согласованию)
Лоскутова
Оксана Павловна
-
заместитель директора - официальный представитель РГУ Службы центральных коммуникаций Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (по согласованию)
Маратов
Жанболат
-
основатель группы компаний "BMG", автор нескольких стартап-проектов (по согласованию)
Мектепбаева
Дамель Кайыргельдыевна
старший менеджер Департамента развития инноваций Назарбаев Университета (по согласованию)
Мельниченко
Юрий Васильевич
-
вице-президент Ассоциации спортивной борьбы Республики Казахстан, чемпион XXVI Олимпийских игр (по согласованию)
Мырзахметов
Аблай Исабекович
-
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Назарбаева
Дарига Нурсултановна
-
председатель Комитета по международным отношениям, обороне и безопасности Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Нурахметов
Нуржан Малькенярович
-
руководитель объединения юридических лиц в форме ассоциации "Федерация школьного спорта" (по согласованию)
Оралов
Асхат Раздыкович
-
руководитель управления по вопросам молодежной политики города Астаны
Саиров
Ерлан Бияхметович
-
советник председателя Федерации профсоюзов Республики Казахстана (по согласованию)
Тен
Ирина Сергеевна
ведущая программы акционерного общества "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан" (по согласованию)
Хаматдинова
Алина Наильевна
-
председатель экспертно-консультативного совета Фонда развития социальных проектов "Samruk-Kazyna Trust" (по согласованию)
В состав Совета входят по должности по одному представителю от каждой фракции политических партий, представленных в Мажилисе Парламента Республики Казахстан (по согласованию), директор Департамента молодежной политики Министерства по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан

Президентінің 2017 жылғы 20 қазандағы № 568
Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір актілеріне
енгізілетін өзгерістер мен
толықтыруларға
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы 1 шілдедегі
№ 625 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құрамы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, Кеңес төрағасы
Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрі, Кеңес төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам вице-министрі, Кеңес хатшысы
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министрі
"Жастар" ғылыми-зерттеу орталығының директоры (келісім бойынша)
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарының қауымдастығы" қоғамдық бірлестігінің атқарушы директоры (келісім бойынша)
"Нұр Отан" партиясы "Жас Отан" жастар қанатының төрағасы (келісім бойынша)
"Қазақстан жастары конгресі" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігінің атқарушы директоры (келісім бойынша)
"Қазақстан студенттер альянсы" республикалық студенттік қозғалысы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
"Жас Ұлан" бірыңғай балалар-жасөспірімдер ұйымы" республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
"Жасыл Ел" жастар еңбек жасақтарының республикалық штабы" жекеше мекеменің басшысы (келісім бойынша)
"Қазақстан-2050" Жалпыұлттық қозғалыс" Қоғамдық бірлестігі кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
"Ұлттық волонтерлер желісі" заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
"Ауыл жастары және жұмысшы жастар одағы" республикалық жастар қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
Әуесбай                        -Л.H. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің
Қанат Әуесбайұлы                  журналистика және политология факультетінің доценті
(келісім бойынша)
Бабамұратов                        - "Болашақ" республикалық қозғалысының және "Жастар
Дәурен Әбутәліпұлы            үні" жастар қоғамдық бірлестігі" қоғамдық бірлестігінің
төрағасы (келісім бойынша)
Бұлғақов                        - айтыскер ақын (келісім бойынша)
Жандарбек Айтақынұлы
Газдиева                        - Ақмола облысы Целиноград ауданы Родина ауылдық
Белла Асланбекқызы            округінің әкімі, Қазақстан халқы Ассамблеясының
мүшесі (келісім бойынша)
Денисенко                        - "Діндерді зерттеу орталығы қауымдастығы"
Юлия Олеговна                  заңды тұлғалар бірлестігінің директоры
(келісім бойынша)
Елеукен                        - "Қазақстан КТК одағы" республикалық жастар қоғамдық
Есентүгел Баймұханбетұлы            бірлестігінің президенті (келісім бойынша)
Ержанова                        - "Enactus Қазақстан" жекеше қор президенті
Альбина Мейірбекқызы            (келісім бойынша)
Здоровец                        - Ядролық физика институтының Астана филиалының
Максим Владимирович            директоры (келісім бойынша)
Кочетов                        - "Казконтент" АҚ Басқармасының төрағасы
Евгений Дмитриевич            (келісім бойынша)
Құдайберген                        - "Q3 Worlwide" холдингінің қалаушысы
Қайрат                        (келісім бойынша)
Лоскутова                        - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар
Оксана Павловна                  министрлігінің Орталық коммуникациялар қызметі
РМК директорының орынбасары - ресми өкілі
(келісім бойынша)
Маратов                        - "BMG" компаниялар тобының негізін қалаушы, бірнеше Жанболат             стартап-жобалардың авторы (келісім бойынша)
Мектепбаева                        - Назарбаев Университеті Инновацияларды дамыту
Дәмел Қайыргелдіқызы            департаментінің аға менеджері (келісім бойынша)
Мельниченко                        - Қазақстан Республикасы спорттық күрес
Юрий Васильевич                  қауымдастығының вице-президенті, XXVI Олимпиада
ойындарының чемпионы (келісім бойынша)
Мырзахметов                        - "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер
Абылай Исабекұлы                  палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Назарбаева                        - Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының
Дариға Нұрсұлтанқызы            Халықаралық қатынастар, қорғаныс және қауіпсіздік
комитетінің төрайымы (келісім бойынша)
Нұрахметов                        - "Мектеп спорт федерациясы" қауымдастығы
Нұржан Малкенярұлы            нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігінің басшысы
(келісім бойынша)
Оралов                        - Астана қаласының Жастар саясаты мәселелері жөніндегі
Асхат Раздықұлы                  басқарма басшысы
Сайыров                        - Қазақстан Республикасы Кәсіподақтар федерациясы
Ерлан Бияхметұлы                  төрағасының кеңесшісі (келісім бойынша)
Тен                              - "Қазақстан"      республикалық телерадиокорпорациясы"
Ирина Сергеевна                  акционерлік қоғамы бағдарламасының жүргізушісі
(келісім бойынша)
Хаматдинова                        - "Samruk-Kazyna Trust" әлеуметтік жобаларды дамыту
Алина Наильевна                  қорының сараптамалық-консультативтік кеңесінің төрайымы
(келісім бойынша)
Кеңес құрамына Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінен ұсынылған саяси партиялардың әрбір фракциясынан лауазымы бойынша бір өкілден, Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігінің Жастар саясаты департаментінің директоры кіреді.
Қазақстан Республикасы
Президентінің

от 20 октября 2017 года
№ 568
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых актов Президента Республики Казахстан
1. Указ Президента Республики Казахстан от 12 ноября 2007 года № 434 "Об Архитектурном совете столицы при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 42, ст. 477).
2. Подпункт 3) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 12 ноября 2008 года № 689 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 42, ст. 465).
3. Подпункт 8) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 22 мая 2009 года № 815 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 27-28, ст. 234).
4. Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 952 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 12 ноября 2007 года № 434" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 22-23, ст. 165).
5. Пункт 17 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 13 марта 2012 года № 284 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 476).
6. Пункт 7 изменений и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 2012 года № 427 "О внесении изменений и дополнения в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 77-78, ст. 1131).
7. Указ Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 436 "Об образовании Государственной комиссии по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 80, ст. 1179).
8. Пункт 12 изменений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 27 марта 2013 года № 533 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 22, ст. 351).
9. Указ Президента Республики Казахстан от 24 июля 2013 года № 602 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 436 "Об образовании Государственной комиссии по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 41, ст. 605).

2017 жылғы 20 қазандағы
№ 568 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің күші жойылған кейбір актілерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Астананың сәулет кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 12 қарашадағы № 434 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 42, 477-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 12 қарашадағы № 689 Жарлығының 1-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 42, 465-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 22 мамырдағы № 815 Жарлығының 1-тармағының 8) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 27-28, 234-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 12 қарашадағы № 434 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 952 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 22-23, 165-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 13 наурыздағы № 284 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 17-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 476-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2012 жылғы 13 қарашадағы № 427 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 7-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 77-78, 1131-құжат).
7. "ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 436 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 80, 1179-құжат).
8. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 27 наурыздағы № 533 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістердің 12-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 22, 351-құжат).
9. "ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 436 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 шілдедегі № 602 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 41, 605-құжат).

10. Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 734 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 436 "Об образовании Государственной комиссии по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 2, ст. 10).
11. Пункт 8 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 750 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам организации деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 4, ст. 29).
12. Пункты 8 и 11 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года № 795 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам организации деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 28, ст. 227).
13. Пункт 5 изменений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 6 августа 2014 года № 888 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам организации деятельности консультативно-совещательных органов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 51, ст. 510).
14. Пункт 12 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2014 года № 911 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившим силу некоторых распоряжений Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 55-56, ст. 538).
15. Пункты 10 и 12 изменений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 9 июня 2016 года № 275 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 34, ст. 189).

10. "ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 436 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 734 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 2, 10-құжат).
11. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметін ұйымдастыру мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 12 ақпандағы № 750 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 8-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 4, 29-құжат).
12. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметін ұйымдастыру мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 795 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 8 және 11-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 28, 227-құжат).
13. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметін ұйымдастыру мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 6 тамыздағы № 888 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістердің 5-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 51, 510-құжат).
14. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір өкімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қыркүйектегі № 911 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 12-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 55-56, 538-құжат).
15. "Қазақстан Республикасының Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 9 маусымдағы № 275 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістердің 10 және 12-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 34, 189-құжат).

16. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 7 сентября 2016 года № 316 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 48, ст. 296).
17. Пункт 11 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 446 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 11 ст. 59).
18. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 11 января 2017 года № 140 "О Рабочей группе по вопросам перераспределения полномочий между ветвями государственной власти".

16. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 7 қыркүйектегі № 316 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 48, 296-құжат).
17. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 446 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 11-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 11, 59-құжат).
18. "Мемлекеттік биліктің тармақтары арасында өкілеттіктерді қайта бөлу мәселелері жөніндегі жұмыс тобы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 11 қаңтардағы № 140 өкімі.".