О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 августа 2019 года № 132. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2019 года № 19259. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 71 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 18.05.2020 № 71 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п. 5.
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам оказания государственных услуг (далее - Перечень), согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту рисков (Избасаров А.О.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Департаменту внешних коммуникаций-пресс-службе обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 16 тамыздағы № 132 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 19 тамызда № 19259 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 71 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 18.05.2020 № 71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Тәуекелдер департаменті (Ізбасаров А.Ө.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Сыртқы коммуникациялар баспасөз қызмет департаменті осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением:
1) абзаца третьего пункта 1 Перечня, который вводится в действие с 1 июля 2019 года;
2) абзацев восьмого-тридцать восьмого, девяноста пятого-сто двадцатого пункта 1, пунктов 2 и 3 Перечня, которые вводятся в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Е. Досаев
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 августа 2019 года № 132
Перечень некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам оказания
государственных услуг
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534, опубликовано 15 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункты 1) и 2) исключить;
подпункты 16) и 17) исключить;
подпункт 19) исключить;
подпункт 41) исключить;
подпункт 60) исключить;
в стандарте государственной услуги "Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем", утвержденном согласно приложению 11 к указанному постановлению:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 50 (пятидесяти) рабочих дней после дня представления полного пакета документов;
2) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя по приему и выдаче документов – 15 (пятнадцать) минут.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Услугодатель приостанавливает срок рассмотрения заявления и документов, представленных для получения государственной услуги, если в процессе их рассмотрения будет выявлено, что данные документы содержат недостоверные сведения об услугополучателе или его деятельности, несоответствие содержания представленных документов требованиям законодательства, а также при необходимости проверки достоверности представленных услугодателю сведений.
После устранения услугополучателем замечаний и представления документов срок их рассмотрения возобновляется. Последующее рассмотрение документов услугодателем осуществляется в сроки, установленные частью первой настоящего пункта.";

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
5. Осы қаулы:
1) Тізбенің 1-тармағының 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін үшінші абзацын;
2) Тізбенің 1-тармағының алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізілетін сегізінші-отыз сегізінші, тоқсан бесінші-жүз жиырмасыншы абзацтарын, 2 және 3-тармақтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Е. Досаев
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 16 тамыздағы
№ 132 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) және 2) тармақшалар алып тасталсын;
16) және 17) тармақшалар алып тасталсын;
19) тармақша алып тасталсын;
41) тармақша алып тасталсын;
60) тармақша алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 11-қосымшаға сәйкес бекітілген "Инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың толық топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезде – 50 (елу) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап күнтізбелік 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
Егер оларды қарау барысында осы құжаттарда көрсетілетін қызметті алушы немесе оның қызметі туралы дәйексіз мәліметтердің бар екені, ұсынылған құжаттардың заңнаманың талаптарға сәйкес келмеуі анықталса, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған мәліметтердің дәйектілігін тексеру қажет болған кезде, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынылған өтінішті және құжаттарды қарау мерзімін тоқтата тұрады.
Көрсетілетін қызметті алушы ескертулерді жойғаннан және құжаттарды ұсынғаннан кейін оларды қарау мерзімі жаңартылады. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды келесі қарауы осы тармақтың бірінші бөлігінде белгіленген мерзімдерде жүзеге асырылады.";

подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
в пункте 24:
абзац второй подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"ранее являвшееся руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа трансфер-агента и его заместителем), главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника - юридического лица финансовой организации в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение пяти лет после принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) неустойчивое финансовое положение услугополучателя.
Признаком неустойчивого финансового положения услугополучателя- юридического лица является наличие одного из следующих условий:
юридическое лицо-услугополучатель создано менее чем за два года до дня подачи заявления;
обязательства услугополучателя превышают его активы за вычетом суммы активов, размещенных в акции и доли участия в уставном капитале других юридических лиц, и предполагаемых к приобретению акций управляющего инвестиционным портфелем;
стоимость имущества услугополучателя (за вычетом обязательств услугополучателя) недостаточна для приобретения акций управляющего инвестиционным портфелем;
убытки по результатам каждого из двух завершенных финансовых лет;
размер обязательств услугополучателя представляет значительный риск для финансового состояния, управляющего инвестиционным портфелем;
наличие просроченной и (или) отнесенной за баланс управляющего инвестиционным портфелем задолженности услугополучателя перед управляющего инвестиционным портфелем;
анализ финансовых последствий приобретения услугополучателем статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем предполагает ухудшение финансового состояния услугополучателя;
иные основания, свидетельствующие о наличии неустойчивого финансового положения услугополучателя и (или) возможности нанесения ущерба управляющему инвестиционным портфелем и (или) вкладчикам (получателям) добровольного накопительного пенсионного фонда;";
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) случаи, когда лицо ранее являлось либо является крупным участником-физическим лицом либо первым руководителем крупного участника - юридического лица и (или) руководящим работником финансовой организации в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, а также принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение пяти лет после принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, а также принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";

8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
24-тармақта:
1) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті органның қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметін жүзеге асыруды тоқтатуға алып келген банкті төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызу туралы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау туралы не оның акцияларын мәжбүрлеп иелену туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешімі қабылданғанға дейін немесе қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін бір жылдан аспайтын кезеңде бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі (трансфер-агенттің атқарушы органының функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға және оның орынбасары), бас бухгалтері, ірі қатысушы - жеке тұлға, қаржы ұйымның ірі қатысушысы - заңды тұлғаның басшысы болған адамдар өтініш берушінің (лицензиаттың) басшы қызметкері болып тағайындала (сайлана) алмайды. Көрсетілген талап уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметін жүзеге асыруды тоқтатуға алып келген қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп иелену туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағаннан кейін немесе қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін бес жыл бойы қолданылады;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жағдайының тұрақсыздығы.
Көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның қаржылық жағдайы тұрақсыздығының белгісі мынадай жағдайлардың бірі болып табылады:
көрсетілетін қызметті алушы заңды өтініш берілген күннен бастап кемінде екі жыл бұрын құрылған;
көрсетілетін қызметті алушының міндеттемелері басқа заңды тұлғалардың акциялары мен жарғылық капиталына орналастырылған активтері мен қатысу үлесінің және инвестициялық портфельді басқарушының сатып алу үшін болжанған акцияларының сомасын шегергенде, оның активтерінен асатын болса;
көрсетілетін қызметті алушының мүлкінің құны (көрсетілетін қызметті алушының міндеттемелерін шегергенде) инвестициялық портфельді басқарушының акцияларын иелену үшін жеткіліксіз болса;
аяқталған әрбір соңғы екі қаржы жылының нәтижелері бойынша залал шексе;
көрсетілетін қызметті алушы міндеттемелерінің мөлшері инвестициялық портфельді басқарушының қаржылық жай-күйін айтарлықтай тәуекелге ұрындыратындай болса;
көрсетілетін қызметті алушының инвестициялық портфельді басқарушының алдында мерзімі өткен және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының балансына жатқызылған берешегінің болуы;
көрсетілетін қызметті алушының инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін алуының қаржылық салдарларын талдау көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жай-күйінің нашарлайтынын болжаса;
көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жай-күйінің тұрақсыз екенін және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушыға және (немесе) ерікті жинақтаушы қорының салымшыларын (алушыларына) нұқсан келтіру мүмкіндігін куәландыратын өзге де негіздер;";
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) уәкілетті орган банкті төлеуге қабілетсіз банктер санатына жатқызу туралы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде тұлға бұрын ірі қатысушы-жеке тұлға не ірі қатысушы-заңды тұлғаның бірінші басшысы және (немесе) қаржы ұйымының басшы қызметкері болып табылған не табылатын жағдайлар негіз болып табылады. Көрсетілген талап уәкілетті орган банкті төлеуге қабілетсіз банктер санатына жатқызу туралы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағаннан кейін бес жыл бойы қолданылады.";

Краткие данные об услугополучателе - физическом лице, руководящем работнике услугополучателя-юридического лица согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам оказания государственных услуг (далее – Перечень);
Сведения о безупречной деловой репутации услугополучателя - физического лица, руководящего работника услугополучателя - юридического лица согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к Перечню;
Сведения о доходах и имуществе, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам услугополучателя согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 3 к Перечню;
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства", утвержденном согласно приложению 46 к указанному постановлению:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги: в течение 8 (восьми) рабочих дней с даты их представления.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) запрос о выдаче разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, в форме электронного документа согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) копия решения органа услугополучателя о размещении эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства с указанием следующей информации:
полное наименование услугополучателя;
наименование государства (государств), на территории которого (которых) будет осуществлено размещение эмиссионных ценных бумаг услугополучателя;
вид размещаемых эмиссионных ценных бумаг, наличие и вид обеспечения или гарантии с указанием гаранта, номинальная стоимость или цена размещения (если применимо) и международный идентификационный номер (код ISIN) (при наличии);
предполагаемый объем и валюта выпуска;
права, предоставляемые данной эмиссионной ценной бумагой;
порядок начисления и выплаты вознаграждения по данным эмиссионным ценным бумагам, периодичность выплаты, а также сведения, относящиеся к существенным условиям выпуска эмиссионных ценных бумаг, предусмотренным в проспекте выпуска эмиссионных ценных бумаг;
предоставление предложения к приобретению облигаций через организованный рынок ценных бумаг Республики Казахстан на тех же условиях размещения, что и при их размещении на территории иностранного государства;
предоставление предложения к приобретению акций или производных ценных бумаг, базовым активом которых являются акции услугополучателя, не менее двадцати процентов от общего количества данных акций через организованный рынок ценных бумаг Республики Казахстан;
условия выпуска долговых ценных бумаг содержат положения о том, что долговые ценные бумаги могут быть принудительно реструктуризированы в случае применения уполномоченным органом мер по урегулированию неплатежеспособного банка (указывается банком-резидентом Республики Казахстан, осуществляющим выпуск и (или) размещение долговых ценных бумаг на территории иностранного государства, либо если условиями выпуска долговых ценных бумаг на территории иностранного государства предусмотрено предоставление гарантии банка-резидента Республики Казахстан);
условия выпуска долговых ценных бумаг содержат положения о том, что держатели долговых ценных бумаг не имеют права требовать досрочного выполнения обязательств перед ними в случае применения к неплатежеспособному банку мер по его урегулированию (указывается банком-резидентом Республики Казахстан, осуществляющим выпуск и (или) размещение долговых ценных бумаг на территории иностранного государства, либо если условиями выпуска долговых ценных бумаг на территории иностранного государства предусмотрено предоставление гарантии банка- резидента Республики Казахстан);

1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлға, көрсетілетін қызметті алушы - заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер осы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлғаның, көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушының кірісі және мүлкі туралы, сондай-ақ барлық міндеттемелері бойынша берешегінің болуы туралы ақпарат Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 46-қосымшаға сәйкес бектілген "Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі: олар тапсырылған күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісіммен бірге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған, шет мемлекеттің аумағындағы эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруға рұқсат беру туралы сұрау салу;
2) мынадай ақпаратты көрсете отырып шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру туралы көрсетілетін қызметті алушы органы шешімінің көшірмесі:
көрсетілетін қызметті алушының толық атауы;
аумағында көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын орналастыру жүзеге асырылатын мемлекеттің (мемлекеттердің) атауы;
орналастырылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың түрі, кепілгерді көрсете отырып қамтамасыз етудің немесе кепілдіктің болуы және түрі, номиналдық құны немесе орналастыру бағасы (қолданылатын болса) және халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) (бар болса);
шығарылымның болжамды көлемі және валютасы;
осы эмиссиялық бағалы қағазбен берілетін құқықтар;
осы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша сыйақыны есептеу және төлеу тәртібі, төлеу мерзімділігі, сондай-ақ эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісінде көзделген эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының маңызды талаптарына қатысты мәліметтер;
шет мемлекеттің аумағында орналастыру кезіндегі сияқты орналастыру талаптарымен Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығы арқылы облигацияларды сатып алуға ұсыныс беру;
базалық активі көрсетілетін қызметті алушының акциялары болып табылатын акцияларды немесе туынды бағалы қағаздарды осы акциялардың жалпы санының кемінде жиырма пайызын Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығы арқылы сатып алуға ұсыныс беру;
борыштық бағалы қағаздар шығарылымының талаптарында уәкілетті орган төлемге қабілетсіз банкті реттеу шараларын қолданған жағдайда борыштық бағалы қағаздар мәжбүрлеп қайта құрылымдалуы мүмкін екені туралы ережелер қамтылады (шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығаруды және (немесе) орналастыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидент банкі көрсетеді не егер шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығару талаптарында Қазақстан Республикасының резидент банкінің кепілдігін беру көзделген болса);
борыштық бағалы қағаздар шығарылымының талаптарында төлемге қабілетсіз банкке реттеу шаралары қолданылған жағдайда борыштық бағалы қағаздарды ұстаушылардың өздерінің алдындағы міндеттемелерді мерзімінен бұрын орындауды талап етуге құқығы жоқ екені туралы ережелер қамтылады (шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығаруды және (немесе) орналастыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидент банкі көрсетеді не егер шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығару талаптарында Қазақстан Республикасының резидент банкінің кепілдігін беру көзделген болса);

3) документ фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, подтверждающий нахождение ценных бумаг в следующих секторах (категориях) официального списка фондовой биржи:
выпуск облигаций, зарегистрированный уполномоченным органом, – в категории "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Основная", либо в категории "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная";
выпуск акций, зарегистрированный уполномоченным органом, – в категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная", либо в категории "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная", либо в сектор "акции" площадки "Альтернативная";
либо документ фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, подтверждающий согласие на включение планируемых к выпуску ценных бумаг в соответствии с законодательством иностранного государства в следующие секторы (категории) официального списка фондовой биржи:
выпуск облигаций – в категорию "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан;
выпуск акций – в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная", либо в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная", либо в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан;
4) услугополучатель для получения разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства, выпуск которых на дату представления документов на получение разрешения на размещение зарегистрирован, помимо документов, указанных в настоящем пункте, представляет сведения для получения разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг услугополучателя на территории иностранного государства согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) услугополучатель для получения разрешения на размещение производных эмиссионных ценных бумаг, базовым активом которых являются размещаемые эмиссионные ценные бумаги услугополучателя, на территории иностранного государства, в течение 45 (сорока пяти) календарных дней после даты принятия соответствующего решения помимо документов, указанных в настоящем пункте, представляет услугодателю выписку центрального депозитария с лицевого счета объявленных эмиссионных ценных бумаг в центральном депозитарии о наличии эмиссионных ценных бумаг, которые будут являться базовым активом размещаемых эмиссионных ценных бумаг, по состоянию на дату принятия решения о размещении производных ценных бумаг.
В случае одновременного выпуска и (или) размещения эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан и (или) производных ценных бумаг, базовым активом которых являются данные ценные бумаги, на территории Международного финансового центра "Астана" требования настоящей главы применяются с учетом особенностей, установленных законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и банковским законодательством Республики Казахстан.";
часть первую пункта 10 изложить в следующей редакции:

3) қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының бағалы қағаздардың қор биржасының ресми тізімінің мынадай секторларында (санаттарында) болуын растайтын құжаты:
уәкілетті орган тіркеген облигациялар шығарылымы – "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатында не "Баламалы" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатында;
уәкілетті орган тіркеген акциялар шығарылымы – "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "премиум" санатында не "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "стандарт" санатында, не "Баламалы" алаңының "акциялар" секторында;
не қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығару жоспарланып отырған бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізімінің мынадай секторларына (санаттарына):
облигациялар шығарылымы – қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатына;
акциялар шығарылымы – қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "премиум" санатына не "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "стандарт" санатына, не "Баламалы" алаңының "акциялар" секторына енгізуге келісімін растайтын құжаты;
4) көрсетілетін қызметті алушы орналастыруға рұқсат алуға арналған құжаттарды ұсыну күніне шығарылымы тіркелген эмиссиялық бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алу үшін осы тармақта көрсетілген құжаттардан басқа, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алуға арналған мәліметтерді ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті алушы базалық активі көрсетілетін қызметті алушының орналастырылатын эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын туынды эмиссиялық бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алу үшін осы тармақта көрсетілген құжаттардан басқа, тиісті шешім қабылданғаннан кейін күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге туынды бағалы қағаздарды орналастыру туралы шешім қабылдаған күндегі жағдай бойынша орналастырылған эмиссиялық бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың болуы туралы орталық депозитарийдегі жарияланған эмиссиялық бағалы қағаздардың жеке шотынан орталық депозитарийдің үзінді-көшірмесін ұсынады.
"Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын және (немесе) базалық активі осы бағалы қағаздар болып табылатын туынды бағалы қағаздарды бірмезгілде шығарған және (немесе) орналастырған жағдайда осы тараудың талаптары Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасында және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында белгіленген ерекшеліктер ескеріле отырып қолданылады.";
10-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Документы, указанные в подпунктах 2) (в виде электронного документа), 3), 4) и 5) (в виде электронных копий документов в формате PDF) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги прикрепляются к запросу о выдаче разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг услугополучателя на территории иностранного государства, составленному в форме электронного документа.";
дополнить Запросом о выдаче разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства, в форме электронного документа, по форме согласно приложению 4 к Перечню;
Сведения для получения разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг услугополучателя на территории иностранного государства согласно приложению изложить в редакции согласно приложению 5 к Перечню;
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства", утвержденном согласно приложению 47 к указанному постановлению:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги: в течение 8 (восьми) рабочих дней с даты их представления.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) запрос о выдаче разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, в форме электронного документа согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) копия решения органа услугополучателя о выпуске эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства с указанием следующей информации:
полное наименование услугополучателя;
наименование государства, в соответствии с законодательством которого будет осуществлен выпуск эмиссионных ценных бумаг услугополучателя, с указанием наименования положений и правил, в соответствии с которыми будет проводиться выпуск эмиссионных ценных бумаг;
вид выпускаемых эмиссионных ценных бумаг, наличие и вид обеспечения или гарантии с указанием гаранта, номинальная стоимость или цена размещения (если применимо) и международный идентификационный номер (код ISIN) (при наличии);
предполагаемый объем и валюта выпуска;
права, предоставляемые данной эмиссионной ценной бумагой;
порядок начисления и выплаты вознаграждения по данным эмиссионным ценным бумагам, периодичность выплаты, а также сведения, относящиеся к существенным условиям выпуска эмиссионных ценных бумаг, предусмотренным в проспекте выпуска эмиссионных ценных бумаг;
предоставление предложения к приобретению акций или производных ценных бумаг, базовым активом которых являются акции услугополучателя, не менее двадцати процентов от общего количества данных акций через организованный рынок ценных бумаг Республики Казахстан;
условия выпуска долговых ценных бумаг содержат положения о том, что долговые ценные бумаги могут быть принудительно реструктуризированы в случае применения уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) мер по урегулированию неплатежеспособного банка (указывается банком-резидентом Республики Казахстан, осуществляющим выпуск и (или) размещение долговых ценных бумаг на территории иностранного государства, либо если условиями выпуска долговых ценных бумаг на территории иностранного государства предусмотрено предоставление гарантии банка-резидента Республики Казахстан);
условия выпуска долговых ценных бумаг содержат положения о том, что держатели долговых ценных бумаг не имеют права требовать досрочного выполнения обязательств перед ними в случае применения к неплатежеспособному банку мер по его урегулированию (указывается банком-резидентом Республики Казахстан, осуществляющим выпуск и (или) размещение долговых ценных бумаг на территории иностранного государства, либо если условиями выпуска долговых ценных бумаг на территории иностранного государства предусмотрено предоставление гарантии банка- резидента Республики Казахстан);

"10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2) (электрондық құжат түрінде), 3), 4) және 5) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттар электрондық құжат нысанда жасалған, көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру туралы сұрау салуға қоса беріледі.";
Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанында жасалған, шет мемлекеттің аумағындағы эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруға рұқсат беру туралы сұрау салумен толықтырылсын;
қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алу үшін мәліметтер Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 47-қосымшаға сәйкес бекітілген "Шет мемлекеттің аумағындағы Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: олар ұсынылған күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісіммен бірге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған, шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға рұқсат беру туралы сұрау салу;
2) мынадай ақпаратты көрсете отырып шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару туралы көрсетілетін қызметті алушы органы шешімінің көшірмесі:
көрсетілетін қызметті алушының толық атауы;
эмиссиялық бағалы қағаздарының шығарылуы жүргізілетін ережелер мен қағидалардың атаулары көрсетіле отырып, заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығару жүзеге асырылатын мемлекеттің атауы;
шығарылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың түрі, кепілгерді көрсетумен қамтамасыз етудің немесе кепілдіктің болуы және түрі, номиналдық құны немесе орналастыру бағасы (қолданылатын болса) және халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) (бар болса);
шығарылымның болжамды көлемі және валютасы;
осы эмиссиялық бағалы қағазбен берілетін құқықтар;
осы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша сыйақыны есептеу және төлеу тәртібі, төлеу мерзімділігі, сондай-ақ эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісінде көзделген эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының маңызды талаптарына қатысты мәліметтер;
базалық активі осы көрсетілетін қызметті алушының акциялары болып табылатын акцияларды немесе туынды бағалы қағаздарды осы акциялардың жалпы санының кемінде жиырма пайызын Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығы арқылы сатып алуға ұсыныс беру;
борыштық бағалы қағаздар шығарылымының талаптарында қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) төлемге қабілетсіз банкті реттеу шараларын қолданған жағдайда, борыштық бағалы қағаздар мәжбүрлеп қайта құрылымдалуы мүмкін екені туралы ережелер қамтылады (шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығаруды және (немесе) орналастыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидент банкі көрсетеді не егер шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығару талаптарында Қазақстан Республикасының резидент банкінің кепілдігін беру көзделген болса);
борыштық бағалы қағаздар шығарылымының талаптарында төлемге қабілетсіз банкке реттеу шаралары қолданылған жағдайда, борыштық бағалы қағаздарды ұстаушылардың өздерінің алдындағы міндеттемелерді мерзімінен бұрын орындауды талап етуге құқығы жоқ екені туралы ережелер қамтылады (шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығаруды және (немесе) орналастыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидент банкі көрсетеді не егер шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығару талаптарында Қазақстан Республикасының резидент банкінің кепілдігін беру көзделген болса);

3) документ фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, подтверждающий нахождение ценных бумаг в следующих секторах (категориях) официального списка фондовой биржи:
выпуск облигаций, зарегистрированный уполномоченным органом – в категории "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Основная", либо в категории "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная";
выпуск акций, зарегистрированный уполномоченным органом, – в категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная", либо в категории "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная", либо в сектор "акции" площадки "Альтернативная";
либо документ фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, подтверждающий согласие на включение планируемых к выпуску ценных бумаг в соответствии с законодательством иностранного государства в следующие секторы (категории) официального списка фондовой биржи:
выпуск облигаций – в категорию "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан;
выпуск акций – в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная", либо в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная", либо в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан.
В случае одновременного выпуска и (или) размещения эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан и (или) производных ценных бумаг, базовым активом которых являются данные ценные бумаги, на территории Международного финансового центра "Астана" требования настоящей главы применяются с учетом особенностей, установленных законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и банковским законодательством Республики Казахстан.";
часть первую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10. Документы, указанные в подпунктах 2) (в виде электронного документа) и 3) (в виде электронных копий документов в формате PDF) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги прикрепляются к запросу о выдаче разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг услугополучателя на территории иностранного государства, составленному в форме электронного документа.";
дополнить Запросом о выдаче разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства, в форме электронного документа, по форме согласно приложению 6 к Перечню;
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещений", утвержденном согласно приложению 48 к указанному постановлению:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).";

3) қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының бағалы қағаздардың қор биржасының ресми тізімінің мынадай секторларында (санаттарында) болуын растайтын құжаты:
уәкілетті орган тіркеген облигациялар шығарылымы - "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатында не "Баламалы" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатында;
уәкілетті орган тіркеген акциялар шығарылымы - "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "премиум" санатына не "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "стандарт" санатына не "Баламалы" алаңының "акциялар" секторында;
не қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығару жоспарланып отырған бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізімінің мынадай секторларына (санаттарына):
облигациялар шығарылымын - қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатына;
акциялар шығарылымын - қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "премиум" санатына не "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "стандарт" санатына не "Баламалы" алаңының "акциялар" секторына енгізуге келісімін растайтын құжаты.
"Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын және (немесе) базалық активі осы бағалы қағаздар болып табылатын туынды бағалы қағаздарды бірмезгілде шығарған және (немесе) орналастырған жағдайда осы тараудың талаптары Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасында және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында белгіленген ерекшеліктер ескеріле отырып қолданылады.";
10-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2) (электрондық құжат түрінде) және 3) тармақшаларындағы (PDF форматындағы құжаттың электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттар электрондық құжат нысанда жасалған, көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсат беру туралы сұрау салуға қоса беріледі.";
Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанында жасалған, шет мемлекеттің аумағындағы эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға рұқсат беру туралы сұрау салумен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 48-қосымшаға сәйкес бектілген "Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін жіберу "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";

пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги: в течение 25 (двадцати пяти) рабочих дней.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги - письмо о выдаче разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещений (далее - разрешение) с приложением разрешения, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 11 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. График работы портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
График работы услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.";
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявление о выдаче разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям, удостоверенное ЭЦП уполномоченного лица услугополучателя, по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;

4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері: 25 (жиырма бес) жұмыс күні ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы (бұдан әрі - рұқсат) рұқсатты қоса берумен актіні беру туралы хат не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 11-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.";
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған көрсетілетін қызметті берушінің атына кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы рұқсат алу үшін өтініш:

2) бизнес-план по осуществлению деятельности услугополучателя, включающий:
описание деятельности услугополучателя;
порядок и сроки организации информационных процессов по формированию кредитных историй;
ценовую политику и порядок расчета тарифов на кредитные отчеты;
прогноз на ближайшие 3 (три) года о доходах и расходах;
перспективные планы развития деятельности услугополучателя;
3) копии учредительных документов, прошедших государственную регистрацию в установленном порядке.
10. Документы, указанные в подпунктах 2) и 3) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, представляются в виде электронных копий документов в формате PDF.";
Заявление о выдаче разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям, по форме согласно приложению изложить в редакции согласно приложению 7 к Перечню.
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 января 2018 года № 2 "Об утверждении стандарта государственной услуги Национального Банка Республики Казахстан "Учетная регистрация коллекторских агентств" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16571, опубликовано 28 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Учетная регистрация коллекторских агентств", утвержденном указанным постановлением:
в пункте 9:
подпункт 6) части первой изложить в следующей редакции:
"6) копию договора о предоставлении информации, заключенного с кредитным бюро с государственным участием в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан";";
часть вторую и третью изложить в следующей редакции:
"Документы, предусмотренные в настоящем пункте, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными и прошитыми.
Копии документов заверяются подписями должностных лиц услугополучателя, обладающих правом подписания таких документов.";
Заявление по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 8 к Перечню;
Сведения об учредителе (участнике) услугополучателя - юридическом лице по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 9 к Перечню;

2) мыналарды қамтитын көрсетілетін қызмет алушының қызметін жүзеге асыру жөніндегі бизнес-жоспар:
көрсетілетін қызмет алушы қызметінің сипаттамасы;
кредиттік тарихтарды қалыптастыру бойынша ақпараттық процестерді ұйымдастырудың тәртібі мен мерзімдері;
баға саясаты және кредиттік есептерге тарифтерді есептеу тәртібі;
кірістер мен шығыстар туралы таяудағы 3 (үш) жылға арналған болжам;
көрсетілетін қызмет алушының қызметін дамытудың перспективалық жоспарлары;
3) белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуден өткен құрылтайшы құжаттардың көшірмелері.
10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.";
Қосымшаға сәйкес нысан бойынша кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру туралы өтініш Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Коллекторлық агенттіктерді есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 11 қаңтардағы № 2 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16571 болып тіркелген, 2018 жылғы 28 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Коллекторлық агенттіктерді есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
9-тармақта:
бірінші бөліктің 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес мемлекеттің қатысуымен кредиттік бюромен жасалған ақпарат беру туралы шарттың көшірмесін;";
екінші және үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақта көзделген, бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленіп және тігіліп ұсынылады.
Құжаттардың көшірмелері көрсетілетін қызметті алушының осындай құжаттарға қол қою құқығы бар лауазымды адамдардың қол қоюымен расталады.";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өтініш Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушының құрылтайшысы (қатысушысы) - заңды тұлға туралы мәліметтер Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

Сведения о лицах, самостоятельно или совместно с другим (другими) лицом (лицами) прямо или косвенно владеющих и (или) пользующихся, и (или) распоряжающихся десятью или более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства, или имеющих контроль, по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 10 к Перечню;
Сведения о работниках, которые будут взаимодействовать с должниками и (или) их представителями, и (или) третьими лицами, связанными обязательствами с кредитором в рамках договора банковского займа или договора о предоставлении микрокредита, по форме согласно приложению 6 изложить в редакции согласно приложению 11 к Перечню.
3. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 января 2018 года № 3 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан, оказываемых платежным организациям" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16583, опубликовано 28 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Включение в реестр платежных организаций, прошедших учетную регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан", утвержденном согласно приложению 1 к указанному постановлению:
Заявление по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 12 к Перечню;
Сведения об акционерах (участниках) платежной организации (для юридического лица) по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 13 к Перечню;
Сведения об акционерах (участниках) платежной организации (для физического лица) по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 14 к Перечню;
Сведения о руководителе (членах) исполнительного органа платежной организации по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 15 к Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам оказания
государственных услуг
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача согласия на
приобретение статуса крупного
участника управляющего
инвестиционным портфелем"
Краткие данные об услугополучателе - физическом лице, руководящем работнике услугополучателя - юридического лица
__________________________________________________________________________
(наименование финансовой организации)
1. Фамилия, имя и отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
__________________________________________________________________________________________

3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын өзі дербес немесе басқа тұлғамен (тұлғалармен) бірлесіп тікелей немесе жанама түрде иеленетін және (немесе) пайдаланатын және (немесе) оларға билік ететін немесе бақылаудағы тұлғалар туралы мәліметтер Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Борышкерлермен және (немесе) олардың өкілдерімен және (немесе) банктік қарыз шарты немесе микрокредит беру туралы шарт шеңберінде кредиторға міндеттемелері арқылы байланысты болатын үшінші тұлғалармен өзара іс-қимыл жасасатын қызметкерлер туралы мәліметтер Тізбеге 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі төлем ұйымдарына көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 11 қаңтардағы № 3 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16583 болып тіркелген, 2018 жылғы 28 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшаға сәйкес бекітілген "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен төлем ұйымдарының тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш Тізбеге 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Төлем ұйымының акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер (заңды тұлға үшін) Тізбеге 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Төлем ұйымының акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер (жеке тұлға үшін) Тізбеге 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Төлем ұйымының атқарушы органның басшысы (мүшелері) туралы мәліметтер Тізбеге 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Басқармасының мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
1-қосымша
"Инвестициялық портфельді
басқарушының ірі қатысушысы
мәртебесін иеленуге келісім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлға, көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер _____________________________________________________________________ (қаржы ұйымының атауы)
1. Тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________

2. Гражданство
__________________________________________________________________________________________
3. Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
__________________________________________________________________________________________
4. Место (места) работы, должность (должности)
__________________________________________________________________________________________
5. Почтовый адрес и (или) место нахождения работы, контактный телефон
__________________________________________________________________________________________
6. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги)):
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
Сумма участия в уставном капитале/ стоимость приобретенных акций юридических лиц (в тысячах тенге), с указанием их наименования
Соотношение количества акций, принадлежащих данному лицу, к общему количеству голосующих акций юридического лица или доля участия в его уставном капитале (в процентах),
Индивидуальное владение
Совместное владение
прямо
косвенно
процент
наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
1
2
7. Образование:
Наименование учебного заведения
Дата поступления дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
Место нахождения учебного заведения
8. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению квалификации за последние три года:
Наименование организации
Дата и место проведения
Реквизиты сертификата
9. Сведения о трудовой деятельности:
Период работы
Место работы
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
10. Сведения о том, являлся ли услугополучатель - физическое лицо, или руководящий работник услугополучателя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа регистратора трансфер-агента и его заместителем), главным бухгалтером финансовой организации (банковского или страхового холдинга), крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника - юридического лица и (или) руководящим работником финансовой организации (банковского или страхового холдинга) в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, холдинга, принудительном выкупе акций, лишении лицензии финансовой организации, а также принудительной ликвидации финансовой организации, или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке" ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)

2. Азаматтығы
__________________________________________________________________________
3. Жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректері
__________________________________________________________________________
4. Жұмыс орны (орындары), лауазымы (лауазымдары)
__________________________________________________________________________
5. Пошталық мекенжайы және (немесе) жұмыс орнының орналасқан жері, байланыс телефоны
__________________________________________________________________________
6. Жұбайы, жақын туыстары (ата-анасы, ағасы, інісі, қарындасы, балалары) және жекжаттары (ата-анасы, ағасы, інісі, қарындасы, ерлі-зайыптылардың балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны және лауазымы
Заңды тұлғалардың атауын көрсете отырып, жарғылық капиталға қатысу сомасы/ сатып алған акцияларының құны (мың теңге)
Осы тұлғаға тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесі % (пайызбен)
Жеке иелену
Бірлесіп иелену
тікелей
жанама
пайыз
заңды тұлғаның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
1
2
7. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен күні - аяқтаған күні
Мамандығы
Білімі, біліктілігі туралы диплом деректері
Оқу орнының орналасқан жері
8. Соңғы үш жылдағы семинарлардан, курстардан өткендігі туралы мәліметтер:
Ұйымның атауы
Өткізілген күні және орны
Сертификат деректері
9. Еңбек қызметі туралы мәліметтер:
Жұмыс кезеңі
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртіптік жазаның болуы
Жұмыстан шығару, қызметінен босату себептері
10. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын, холдингті консервациялау, акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін кемінде 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның немесе көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкерінің бұрын қаржы ұйымының (банк немесе сақтандыру холдингінің) басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның (тіркеуші трансфер-агенттің атқару органының функциясын жеке жүзеге асыратын адам және оның орынбасары) басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушысы, заңды тұлға - ірі қатысушысының басшысы және (немесе) қаржы ұйымының (банк немесе сақтандыру холдингінің) басшы қызметкері болып табылғаны туралы мәліметтер"
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетілсін)

11. Сведения о том, являлся ли услугополучатель - физическое лицо, или руководящий работник услугополучателя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты"______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________             (да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
12. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) на должность руководящего работника и об отстранении уполномоченным органом от выполнения служебных обязанностей руководящего и иного работника в финансовых организациях, банковских и страховых холдингах, акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат"_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы, основания для отзыва согласия на
назначение (избрание) и наименование государственного органа, принявшего такое решение)
13. Привлекался ли к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты назначения (избрания)_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления, ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решение суда,
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности).
14. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации. Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучатель - физическое лицо ______________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии),
заполняется печатными буквами)
___________________________
(подпись)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководящего работника
услугополучателя - юридического лица
___________________________________________________________________________
(заполняется руководящим работником собственноручно печатными буквами)
__________________________
(подпись)
Первый руководитель исполнительного органа услугополучателя - юридического лица
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), заполняется печатными буквами)
___________________________
(подпись)
Дата
Приложение 2
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам оказания
государственных услуг
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача согласия на
приобретение статуса крупного
участника управляющего
инвестиционным портфелем"
Сведения о безупречной деловой репутации услугополучателя - физического лица, руководящего работника услугополучателя - юридического лица

11. Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның немесе көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкерінің төрт және қатарынан одан астам кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеу бойынша дефолт жіберген не дефолт жіберген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеу бойынша берешек сомасы купонды сыйақының төрт еселік және (немесе) және одан астам мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу жөніндегі дефолт мөлшері төлеу күні республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асатын соманы құрайтын, бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, жеке тұлға ірі қатысушы (ірі акционер), эмитент заңды тұлға ірі қатысушының (ірі акционердің) басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болып табылғаны туралы мәліметтер"
__________________________________________________________________________
_____________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетілсін)
12.Уәкілетті органның басшы қызметкерді тағайындауға (сайлауға) келісімді кері қайтарып алу және қаржы ұйымындағы, банктік және сақтандыру холдингтеріндегі, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамындағы басшы және өзге қызметкерді қызметтік міндеттерін орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі, тағайындауға (сайлауға) келісімді
қайтарып алуға негіздеме және осындай шешім қабылдаған мемлекеттік органның
атауы көрсетілсін)
13. Тағайындалған (сайланған) күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма:
__________________________________________________________________________
(ия (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы,
__________________________________________________________________________
жауапкершілікке тарту негіздемелерін көрсете отырып,
__________________________________________________________________________
тәртіптік жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері)
14. Жарияланымдары, ғылыми әзірлемелері және басқа да
жетістіктері: ___________________________________________________
_______________________________________________________________
Осы өтініште қамтылған ақпаратты өзімнің тексергенімді және оның дәйектілігі мен толықтығын растаймын, сондай-ақ мінсіз іскерлік беделдің болуын растаймын. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы – жеке тұлға _____________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса),
баспа әріптермен толтырылады)
___________________________
(қолы )
Көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаның басшы қызметкерінің (тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
__________________________________________________________________________
(басшы қызметкер өз қолымен баспа әріптермен толтырады)
___________________________
(қолы)
Көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы
__________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса), баспа әріптермен толтырылады)
___________________________
(қолы)
Күні
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
2-қосымша
"Инвестициялық портфельді
басқарушының ірі қатысушысы
мәртебесін иеленуге
келісім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлғаның, көрсетілетін қызметті алушы - заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер

1. Сведения о наличии неснятой или непогашенной судимости:
Дата
Наименование судебного органа
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья Уголовного кодекса Республики Казахстан от 16 июля 1997 года либо Уголовного кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года
Дата принятия процессуального решения судом
2. Наличие фактов ухудшения финансового положения или банкротства юридического лица в период, когда услугополучатель являлся крупным участником либо руководящим работником: _______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________
3. Наличие (отсутствие) аффилиированности с финансовой организации:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(да (нет), указать признаки аффилиированности)
4. Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу:_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является достоверной и полной.
Услугополучатель - физическое лицо
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), заполняется печатными буквами)
_______________________________________________________________________________
(подпись)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководящего работника услугополучателя - юридического лица
_______________________________________________________________________________
(заполняется руководящим работником собственноручно печатными буквами)
______________________________________________________________________________
(подпись)
Первый руководитель исполнительного органа услугополучателя - юридического лица ______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), заполняется печатными буквами)
______________________
(подпись)
Дата
Приложение 3
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам оказания
государственных услуг
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача согласия на
приобретение статуса крупного
участника управляющего
инвестиционным портфелем"
Сведения о доходах и имуществе, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам услугополучателя
1. Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
2. Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность)
________________________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
Наименование
Единица измерения
За предыдущий отчетный период
За отчетный период
Изменения за отчетный период
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
1.
Доходы, полученные за отчетный период:
X
X
X
1.1
Заработная плата
X
X
X
1.2
Дивиденды и доход от долей участия в уставных капиталах (акций) организаций
X
X
X
1.3
Вознаграждение по вкладам
X
X
X
1.4
Доход от сдачи в аренду имущества
X
X
X
1.5
Доход от предпринимательской деятельности
X
X
X
1.6
Доход от реализации имущества
X
X
X
1.7
Прочие виды дохода (с расшифровкой)
X
X
X
2.
Имущество:
2.1
Деньги:
в национальной валюте,
в том числе:
наличными на банковских счетах в иностранной валюте,
в том числе:
наличными на банковских счетах
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
2.2
Ценные бумаги (с указанием наименования эмитента), в том числе простые акции привилегированные акции облигации
2.3
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику финансовой организации, к общему количеству голосующих акций организаций (указать наименование) или доли участия в их уставных капиталах, в том числе нерезидентов Республики Казахстан (в процентах)
X
2.4
Недвижимость (с указанием наименования и место расположения)
2.5
Прочее имущество (с расшифровкой)
2n
X
X
X
3.
Задолженность по всем обязательствам
X
X
X
3.1
Непогашенные займы
X
X
X
3.2
Просроченная задолженность по займам
X
X
X
3.3
Прочая задолженность по обязательствам (с расшифровкой)
X
X
X
3n
X
X
X
3. Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником
________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Юридический адрес и (или) местожительства_________________________________
________________________________________________________________________________

1. Алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер
Күні
Сот органының атауы
Соттың орналасқан жері
Жаза түрі
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шілдедегі Қылмыстық кодексінің не Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі Қылмыстық кодексінің бабы
Соттың процессуалдық шешім қабылдаған күні
2. Көрсетілетін қызметті алушы ірі қатысушы не басшы қызметкер болып табылған кезеңде заңды тұлғаның қаржылық жағдайының нашарлауы немесе банкротқа ұшырауы фактілерінің болуы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Қаржы ұйымымен үлестес болуы (болмауы): __________________________________
__________________________________________________________________________
(ия (жоқ), үлестес болу белгілерін көрсету қажет)
4. Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат: _____________________________________
__________________________________________________________________________
Осы ақпаратты тексергенімді және оның дәйекті әрі толық екенін растаймын.
Көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлға
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар боса), баспа әріптермен толтырылады)
__________________
Көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаның басшы қызметкерінің
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) ______________________________________
(басшы қызметкер өз қолымен баспа әріптермен толтырады)
__________________________
(қолы)
Көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы
__________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса), баспа әріптермен толтырылады)
___________________________
(қолы)
Күні
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Басқармасының мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
мәселелері бойынша өзгерістер
мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
3-қосымша
"Инвестициялық портфельді
басқарушының ірі
қатысушысы мәртебесін
иеленуге келісім беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушының кірісі және мүлкі туралы, сондай-ақ барлық міндеттемелері бойынша берешегінің болуы туралы ақпарат
1. Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
__________________________________________________________________________
2. Атауы және жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі және кім және қашан берді)
Атауы
Өлшем бірлігі
Өткен есепті кезеңде
Есепті кезеңде
Есепті кезеңдегі өзгерістер
Саны
Кіріс (берешек) сомасы Актив құны (теңге)
Саны
Кіріс (берешек) сомасы Актив құны (теңге)
Саны
Кіріс (берешек) сомасы Актив құны (теңге)
1.
Есепті кезеңде алынған кірістер:
X
X
X
1.1
Жалақы
X
X
X
1.2
Ұйымның жарғылық капиталына (акциялар) қатысу үлесінен дивидендтер және кіріс
X
X
X
1.3
Салымдар бойынша сыйақы
X
X
X
1.4
Мүлікті жалға тапсырудан түскен кіріс
X
X
X
1.5
Кәсіпкерлік қызметтен түскен кіріс
X
X
X
1.6
Мүлікті сатудан түскен кіріс
X
X
X
1.7
Кірістің басқа түрлері (таратып көрсету)
X
X
X
2.
Мүлік:
2.1
Ақша:
ұлттық валютада, оның ішінде:
шетел валютасындағы
банк шоттарындағы
қолма-қол ақша, оның ішінде:
банк шоттардағы қолма-қол ақша
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
2.2
Бағалы қағаздар (эмитенттің атауын көрсете отырып), оның ішінде жай акциялар, артықшылықты акциялар, облигациялар
2.3
Қаржы ұйымының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымдардың (атауын көрсету) дауыс беретін акцияларының немесе олардың оның ішінде Қазақстан Республикасы резиденті еместердің жарғылық капиталына қатысу үлесінің (пайызбен) жалпы санына арақатынасы
X
2.4
Жылжымайтын мүлік (атауын және орналасқан жерін көрсете отырып)
2.5
Басқа мүлік (таратып көрсету)
2n
X
X
X
3.
Барлық міндеттемелер бойынша берешек
X
X
X
3.1
Өтелмеген қарыздар
X
X
X
3.2
Қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек
X
X
X
3.3
Міндеттемелер бойынша басқа да берешек (таратып көрсету)
X
X
X
3n
X
X
X
3. Жарғылық капиталда есеп беретін тұлға ірі қатысушы болып табылатын қаржы
ұйымдарының атауы____________
__________________________________________________________________________
4. Заңды мекенжайы және (немесе) тұрғылықты жер _____________________________
__________________________________________________________________________

5. Телефон:
домашний ________________________________________________________________
рабочий __________________________________________________________________
6. Отчетный период_________________________________________________________
________________________________________________________________________________
7. Доходы и имущество, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам услугополучателя___________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является достоверной и полной.
Услугополучатель ________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
__________________________
(подпись)
Дата
Приложение 4
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам оказания
государственных услуг
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-резидента
Республики Казахстан на территории
иностранного государства"
Форма
Запрос о выдаче разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг
на территории иностранного государства
В соответствии со статьей 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг"
__________________________________________________________________________
(наименование и адрес услугополучателя)
просит выдать разрешение на размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства и представляет следующую информацию:
Информация для заполнения
1.
Вид эмиссионной ценной бумаги
2.
Сектор (категория) официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
3.
Информация об исполнении либо несвоевременном исполнении или неисполнении условий выпуска эмиссионных ценных бумаг
4.
Информация о случаях делистинга эмиссионных ценных бумаг
5.
Величина левереджа
6.
Информация о соблюдении либо несоблюдении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленных банковским законодательством Республики Казахстан
Примечание:
1. В пункте 3 указывается информация по эмиссионным ценным бумагам, находящимся в обращении, за исключением акций.
2. В пункте 4 указывается информация по эмиссионным ценным бумагам, находящимся в обращении, за исключением акций и добровольного делистинга облигаций в случае согласия держателей облигаций.
3. В пункте 5 указывается информация по итогам последнего квартала, предшествующего представлению в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) документов для получения данного разрешения, за исключением банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций и национального управляющего холдинга.
Величина левереджа указывается услугополучателем, в собственности которой находится пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, созданного в соответствии с законодательством иностранного государства, место эффективного управления (фактические органы управления) которого находится в Республике Казахстан, и (или) выступающей гарантом, в том числе совместным гарантом, по обязательствам данного юридического лица (за исключением банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций и национального управляющего холдинга).
4. В пункте 6 указывается информация на отчетную дату, предшествующую дате представления документов для получения разрешения и за период за три месяца до даты подачи документов (заполняется банком и организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций).
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) услугополучателя обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган документах, а также предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание)
Электронная цифровая подпись
Приложение 5
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам оказания
государственных услуг
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-резидента
Республики Казахстан на территории
иностранного государства"
Сведения для получения разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг услугополучателя на территории иностранного государства
1. Наименование услугополучателя с указанием организационно-правовой формы.
2. Наименование органа иностранного государства, который зарегистрировал выпуск эмиссионных ценных бумаг услугополучателя, с указанием номера и даты регистрации.
3. Наименование фондовой биржи, в соответствии с правилами которой будет проводиться размещение эмиссионных ценных бумаг услугополучателя.
4. Наименование положений и правил, в соответствии с которыми будет проводиться размещение эмиссионных ценных бумаг услугополучателя.

5. Телефоны:
үйінің ________________________________________________________________
жұмыс __________________________________________________________________
6. Есепті кезең_________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Көрсетілетін қызметті алушының кірісі және мүлкі, сондай-ақ барлық міндеттемелері
бойынша берешегі туралы ақпарат__________________________________________________
Осы ақпаратты тексергенімді және оның дәйекті әрі толық екенін растаймын.
Көрсетілетін қызметті алушы
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
__________________________
(қолы)
Күні
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
4-қосымша
"Қазақстан Республикасының
резидент-ұйымының
эмиссиялық бағалы қағаздарын
шет мемлекеттің аумағында
орналастыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Шет мемлекеттің аумағындағы эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруға рұқсат беру туралы сұрау салу _______________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының атауы мен мекенжайы)
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 22-1-бабына сәйкес шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беруді сұрайды және мынадай ақпаратты ұсынады:
Толтыру үшін ақпарат
1.
Эмиссиялық бағалы қағаздың түрі
2.
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің секторы (санаты)
3.
Эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару шарттарын орындау не уақтылы орындамау немесе орындамау туралы ақпарат
4.
Эмиссиялық бағалы қағаздардың делистингі жағдайлары туралы ақпарат
5.
Левередж шамасы
6.
Пруденциялық нормативтерді және Қазақстан Республикасының банктік заңнамасында белгіленген сақтауға міндетті басқа нормалар мен лимиттерді сақтау не сақтамау туралы ақпарат
Ескертпе:
1.3-тармақта акцияларды қоспағанда айналыстағы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша ақпарат көрсетіледі.
2.4-тармақта облигацияларды ұстаушылар келіскен жағдайда, акцияларды және облигациялардың ерікті делистингін қоспағанда, айналыстағы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша ақпарат көрсетіледі.
3.5-тармақта банкті, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымды және ұлттық басқарушы холдингті қоспағанда, осы рұқсатты алу үшін құжаттарды қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсыну алдындағы соңғы тоқсанның қорытындылары бойынша ақпарат көрсетіледі.
Левередж шамасын шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған, тиімді басқару орны (нақты басқару органдары) Қазақстан Республикасында орналасқан заңды тұлға акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы меншігіндегі және (немесе) осы заңды тұлғаның (банкті, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымды және ұлттық басқарушы холдингін қоспағанда) міндеттемелері бойынша кепілгер, оның ішінде бірлескен кепілгер болатын көретілетін қызметті алушы көрсетеді.
4.6-тармақта рұқсатты алу үшін құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы есепті күнге және құжаттарды беру күніне дейін үш ай бұрынғы кезеңдегі ақпарат көрсетіледі (банк және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым көрсетеді).
Көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті адам) уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді, сондай-ақ ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Бірінші басшы (қол қоюға уәкілетті адам)
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
5-қосымша
"Қазақстан Республикасының
резидент-ұйымының
эмиссиялық бағалы қағаздарын
шет мемлекеттің аумағында
орналастыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алуға арналған мәліметтер
1. Көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетілген атауы.
2. Тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарының шығарылымын тіркеген шет мемлекет органының атауы.
3. Қағидаларына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарының орналастырылуы жүргізілетін қор биржасының атауы.
4. Көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарының орналастырылуы жүргізілетін ережелер мен қағидалардың атауы.

5. Международный идентификационный номер (код ISIN).
6. Валюта и форма выпуска эмиссионных ценных бумаг.
7. Общий объем выпуска, номинальная стоимость эмиссионных ценных бумаг услугополучателя.
8. Сроки обращения и размещения, условия определения цены размещения на территории иностранного государства эмиссионных ценных бумаг услугополучателя.
9. Информация о платежном агенте.
10. Порядок погашения эмиссионных ценных бумаг услугополучателя, предполагаемый срок их погашения.
11. Источники, контактные реквизиты для получения информации об условиях выпуска эмиссионных ценных бумаг услугополучателя.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) услугополучателя обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган документах.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание)
Электронная цифровая подпись
Приложение 6
к Перечню некоторых постановлений
Правления Национального Банка
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и
дополнения по вопросам
оказания государственных услуг
Приложение
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на выпуск эмиссионных ценных
бумаг организации-резидента
Республики Казахстан на территории
иностранного государства"
Форма
Запрос о выдаче разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг на
территории иностранного государства
В соответствии со статьей 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг"
__________________________________________________________________
(наименование и адрес услугополучателя)
просит выдать разрешение на выпуск эмиссионных ценных бумаг на территории
иностранного государства и представляет следующую информацию:
Информация для заполнения
1.
Вид эмиссионной ценной бумаги
2.
Сектор (категория) официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
3.
Информация об исполнении либо несвоевременном исполнении или неисполнении условий выпуска эмиссионных ценных бумаг
4.
Информация о случаях делистинга эмиссионных ценных бумаг
5.
Величина левереджа
6.
Информация о соблюдении либо несоблюдении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленных банковским законодательством Республики Казахстан
Примечание:
1. В пункте 3 указывается информация по эмиссионным ценным бумагам, находящимся в обращении, за исключением акций.
2. В пункте 4 указывается информация по эмиссионным ценным бумагам, находящимся в обращении, за исключением акций и добровольного делистинга облигаций в случае согласия держателей облигаций.
3. В пункте 5 указывается информация по итогам последнего квартала, предшествующего представлению в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) документов для получения данного разрешения, за исключением банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций и национального управляющего холдинга.
Величина левереджа указывается услугополучателем, в собственности которой находится пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, созданного в соответствии с законодательством иностранного государства, место эффективного управления (фактические органы управления) которого находится в Республике Казахстан, и (или) выступающей гарантом, в том числе совместным гарантом, по обязательствам данного юридического лица (за исключением банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций и национального управляющего холдинга).
4. В пункте 6 указывается информация на отчетную дату, предшествующую дате представления документов для получения разрешения и за период за три месяца до даты подачи документов (заполняется банком и организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций).
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) услугополучателя обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган документах, а также предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание)
Электронная цифровая подпись
Приложение 7
к Перечню некоторых постановлений
Правления Национального Банка
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и
дополнения по вопросам
оказания государственных услуг
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на право
осуществления деятельности
кредитного бюро и акта о соответствии
кредитного бюро требованиям,
предъявляемым к кредитному бюро
по защите и обеспечению сохранности
базы данных кредитных историй,
используемых информационных
систем и помещений"
Форма
В _____________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _____________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
Заявление о выдаче разрешения на право осуществления деятельности
кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям,
предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности
базы данных кредитных историй, используемых информационных систем
и помещениям
Прошу выдать разрешение на право осуществления деятельности кредитного бюро
и акт о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по
защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых
информационных систем и помещениям.
Сведения об услугополучателе:
1. Место нахождения услугополучателя (фактический адрес): _________________
____________________________________________________________________________.
(индекс, область, город, район, улица, номер дома,
бизнес-идентификационный номер, телефон, факс)
2. Сведения о первом руководителе и главном бухгалтере услугополучателя:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и год рождения,
номера контактных телефонов)
3. Сведения об акционерах (учредителях, участниках) услугополучателя:
для физических лиц - фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и год
рождения:___________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________;
для юридических лиц - полное наименование, сведения о государственной
регистрации (перерегистрации), размер уставного капитала:
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________.
4. Размер уставного капитала с указанием реквизитов документов, подтверждающих
полную оплату - платежные поручения, приходные кассовые ордера (за исключением
юридических лиц в организационно-правовой форме акционерного общества):
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.

5. Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды).
6. Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының валютасы және нысаны.
7. Көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының жалпы көлемі, номиналды құны.
8. Көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыру құнын айқындау шарттары, айналысқа жіберу және орналастыру мерзімі.
9. Төлем агенті туралы ақпарат.
10. Көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын өтеу тәртібі, оларды болжамды өтеу мерзімі.
11. Көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздары шығарылымының талаптары туралы ақпаратты алуға арналған дереккөздер, байланыс деректемелері.
Көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті адам) уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді.
Бірінші басшы (қол қоюға уәкілетті адам)
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
6-қосымша
"Шет мемлекеттің аумағындағы
Қазақстан Республикасының
резидент-ұйымының
эмиссиялық бағалы қағаздарын
шығаруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға рұқсат беру туралы сұрау салу _______________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының атауы мен мекенжайы)
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 22-1-бабына сәйкес шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беруді сұрайды және мынадай ақпаратты ұсынады:
Толтыру үшін ақпарат
1.
Эмиссиялық бағалы қағаздың түрі
2.
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің секторы (санаты)
3.
Эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару шарттарын орындау не уақтылы орындамау немесе орындамау туралы ақпарат
4.
Эмиссиялық бағалы қағаздардың делистингі жағдайлары туралы ақпарат
5.
Левередж шамасы
6.
Пруденциялық нормативтерді және Қазақстан Республикасының банктік заңнамасында белгіленген сақтауға міндетті басқа нормалар мен лимиттерді сақтау не сақтамау туралы ақпарат
Ескертпе:
1.3-тармақта акцияларды қоспағанда айналыстағы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша ақпарат көрсетіледі.
2.4-тармақта облигацияларды ұстаушылар келіскен жағдайда, акцияларды және облигациялардың ерікті делистингін қоспағанда, айналыстағы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша ақпарат көрсетіледі.
3.5-тармақта банкті, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымды және ұлттық басқарушы холдингті қоспағанда, осы рұқсатты алу үшін құжаттарды қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсыну алдындағы соңғы тоқсанның қорытындылары бойынша ақпарат көрсетіледі.
Левередж шамасын шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған, тиімді басқару орны (нақты басқару органдары) Қазақстан Республикасында орналасқан заңды тұлға акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы меншігіндегі және (немесе) осы заңды тұлғаның (банкті, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымды және ұлттық басқарушы холдингін қоспағанда) міндеттемелері бойынша кепілгер, оның ішінде бірлескен кепілгер болатын көретілетін қызметті алушы көрсетеді.
4.6-тармақта рұқсатты алу үшін құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы есепті күнге және құжаттарды беру күніне дейін үш ай бұрынғы кезеңдегі ақпарат көрсетіледі (банк және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым көрсетеді).
Көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті адам) уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді, сондай-ақ ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Бірінші басшы (қол қоюға уәкілетті адам)
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
7-қосымша
"Кредиттік бюро қызметін
жүзеге асыру құқығына рұқсат
және кредиттік тарихтардың
деректер базасын,
пайдаланылатын ақпараттық
жүйелерді қорғау
және олардың сақталуын
қамтамасыз ету жөніндегі
кредиттік бюроға және
үй-жайларға қойылатын
талаптарға кредиттік бюроның
сәйкестігі туралы актіні
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Нысан
Кімге _________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы) кімнен ________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру туралы өтініш
Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беруіңізді сұраймын.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
1. Көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері (нақты мекенжайы):
____________________________________________________________________.
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйінің нөмірі, бизнес сәйкестендіру нөмірі,
телефоны, факсы)
2. Көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысы және бас бухгалтері
туралы мәліметтер: __________________________________________________
____________________________________________________________________.
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), туылған күні және жылы,
байланыс телефондарының нөмірлері)
3. Көрсетілетін қызметті алушының акционерлері (құрылтайшылары, қатысушылары) туралы мәліметтер:
жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), туылған күні және жылы:
________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
заңды тұлғалар үшін - толық атауы, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы
мәліметтер, жарғылық капиталының мөлшері: ____________________
_________________________________________________________________.
4. Төлем тапсырмалары, кассалық кіріс ордерлері - толық төлегенін растайтын құжаттардың
деректемелері көрсетілген жарғылық капиталдың мөлшері
(акционерлік қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғаларды қоспағанда):
______________________________________________
____________________________________________________________________.

5. Номер и дата свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных
акций (для юридических лиц в организационно правовой форме акционерного
общества):____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
6. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому
из них: _______________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Услугополучатель полностью подтверждает достоверность прилагаемых к
заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного
услугополучателем на подачу заявления ________________________________________
___________________________________________________________________________
__________________
(подпись)
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" _____________ 20__ года
Приложение 8
к Перечню некоторых постановлений Правления
Национального Банка Республики Казахстан, в
которые
вносятся изменения и дополнения
по вопросам оказания государственных услуг
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Учетная регистрация
коллекторских агентств"
Форма
____________________________________________________________________
(полное наименование территориального филиала услугодателя)
от __________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
Заявление
Прошу произвести учетную регистрацию в качестве коллекторского агентства.
Сведения об услугополучателе:
1. Бизнес-идентификационный номер ________________________________________
2. Место нахождения и фактический адрес услугополучателя_____________________
_______________________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса)
_______________________________________________________________________________
(номер телефона, факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому
из них:_________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность прилагаемых к заявлению документов и информации, а
также своевременное представление территориальному филиалу услугодателя
дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением
заявления.
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного на
подачу заявления
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(подпись)
"___" _____________ 20__ года
Приложение 9
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка Республики
Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
по вопросам оказания
государственных услуг
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Учетная регистрация
коллекторских агентств"
Форма
Сведения об учредителе (участнике) услугополучателя - юридическом лице
____________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
на "___" __________ 20 __ года
1. Учредитель (участник) услугополучателя______________________________
__________________________________________________________________________
(полное наименование)
2. Место нахождения__________________________________________________
(почтовый индекс, адрес, номер телефона и факса,
___________________________________________________________________________
адрес электронной почты при ее наличии)
___________________________________________________________________________
3. Бизнес-идентификационный номер_____________________________________
4. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации)_______________
___________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)

5. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі
мен күні (акционерлік қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғалар
үшін):___________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналар мен
парақтар саны:_____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса берілген құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толығымен растайды.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш беруге уәкілеттік берген тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы __________________
____________________________________________________________________
__________________
(қолы)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің пайдаланылуына келісім беремін.
20__ жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
8-қосымша
"Коллекторлық агенттіктерді
есептік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық филиалының толық атауы) кімнен _____________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
Өтініш
Коллекторлық агенттік ретінде есептік тіркеуден өткізуді сұраймын.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
1. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ___________________________________
2. Көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері және нақты
мекенжайы________________________________________________________
________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйінің, офисінің нөмірі)
____________________________________________________________________
(телефоны, факс нөмірі, электрондық поштасының мекенжайы, интернет-ресурсы)
3. Жіберілген құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналар мен парақтар
саны:___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттар мен ақпараттың дәйектілігін, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушінің аумақтық филиалына өтінішті қарауға байланысты сұратылған қосымша
ақпарат пен құжаттардың уақтылы ұсынылғанын растаймын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы
_______________________________________________________
____________________________________________________________________
(қолы)
20__ жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
9-қосымша
"Коллекторлық агенттіктерді
есептік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушының құрылтайшысы (қатысушысы) - заңды тұлға туралы мәліметтер ____________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
20 __ жылғы "___" __________
1. Көрсетілетін қызметті алушының құрылтайшысы (қатысушысы)_____
____________________________________________________________________
(толық атауы)
2. Орналасқан жері _____________________________________________
(пошталық индексі, мекенжайы, телефоны мен факсының нөмірі,
____________________________________________________________________
бар болса электрондық поштасының мекенжайы)
____________________________________________________________________
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________________________
4. Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер _____________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, кім берді)

5. Резидентство________________________________________________________
6. Основной вид деятельности____________________________________________
____________________________________________________________________________
7. Доля участия в уставном капитале услугополучателя______________________
____________________________________________________________________________
8. Сведения об участии учредителя (участника) услугополучателя в создании и
деятельности иных юридических лиц в качестве учредителя (участника), акционера, с
указанием полных наименований и мест нахождения юридических лиц
___________________________________________________________________________.
9. Сведения о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах,
концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует учредитель (участник)
услугополучателя, с указанием полных наименований, мест нахождения организаций
__________________________________________________________________________.
10. Сведения о том, являлся ли ранее учредитель (акционер, участник) либо
руководящий работник учредителя (участника) первым руководителем или учредителем
(участником) коллекторского агентства в период не более чем за один год до принятия
уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и
финансовых организаций решения об исключении из реестра данного коллекторского
агентства по основаниям, предусмотренным в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) части
первой пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской
деятельности"
_______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
11. Сведения о руководителе учредителя (участника) услугополучателя__________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"___" _____________ 20__ года
Приложение 10
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам оказания
государственных услуг
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Учетная регистрация
коллекторских агентств"
Форма
Сведения о лицах, самостоятельно или совместно с другим (другими) лицом (лицами) прямо или косвенно владеющих и (или) пользующихся, и (или) распоряжающихся десятью или более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства, или имеющих контроль
Таблица 1. Сведения о лицах, самостоятельно или совместно с другим (другими) лицом (лицами) прямо или косвенно владеющих и (или) пользующихся, и (или) распоряжающихся десятью или более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства, или имеющих контроль (далее - участник (владелец)
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Резидентство
Наименование
Сведения о наличии непогашенной или неснятой судимости (для физического лица) (да (нет), краткое описание правонарушения, преступления, реквизиты приговора о привлечении к уголовной ответственности с указанием оснований привлечения к ответственности)

5. Резиденттігі__________________________________________________
6. Қызметінің негізгі түрі _____________________________________
____________________________________________________________________
7. Көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталына қатысу үлесі
____________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Заңды тұлғалардың толық атауы мен тұрған жерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушы құрылтайшысының (қатысушысының) өзге заңды тұлғаларды құруға және оның қызметіне құрылтайшы (қатысушы), акционер ретінде қатысуы туралы мәліметтер _____________________________________.
9. Ұйымдардың толық атауы мен орналасқан жерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құрылтайшысы (қатысушысы) қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы мәліметтер __________________________________________.
10. Қаржы нарығын және қарыжы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган аталған коллекторлық агенттікті "Коллекторлық қызмет туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағы бірінші бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде құрылтайшы (акционер, қатысушы) не құрылтайшының (қатысушының) басшы қызметкері бұдан бұрын коллекторлық агенттіктің бірінші басшысы немесе құрылтайшысы (қатысушысы) болғаны жөніндегі мәліметтер_______________
____________________________________________________________________
11. Көрсетілетін қызметті алушы құрылтайшысының (қатысушысының) басшысы туралы мәліметтер ________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20__ жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Басқармасының мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
мәселелері бойынша өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір қаулыларының тізбесіне
10-қосымша
"Коллекторлық агенттіктерді
есептік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын өзі дербес немесе басқа тұлғамен (тұлғалармен) бірлесіп тікелей немесе жанама түрде иеленетін және (немесе) пайдаланатын және (немесе) оларға билік ететін немесе бақылайтын тұлғалар туралы мәліметтер
1-кесте. Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын өзі дербес немесе басқа тұлғамен (тұлғалармен) бірлесіп тікелей немесе жанама түрде иеленетін және (немесе) пайдаланатын және (немесе) оларға билік ететін немесе бақылайтын тұлғалар (бұдан әрі – қатысушы (иеленуші) туралы мәліметтер
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе басқа жеке сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Резиденттігі
Атауы
Алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер (жеке тұлға үшін) (иә (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы, жауапкершілікке тарту негізін көрсете отырып, қылмыстық жауапкершілікке тарту туралы үкімнің деректемелері)

Сведения об учредителе (акционере, участнике) либо руководящем работнике, который ранее являлся первым руководителем или учредителем (участником) коллекторского агентства в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения об исключении из реестра данного коллекторского агентства по основаниям, предусмотренным в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) части первой пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности"
Описание вида деятельности
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Соотношение долей участия, принадлежащих участнику (владельцу) к общему
индивидуально
прямо
косвенно
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в тенге)
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Доля участия в организации, через которую участник (владелец) владеет долями участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Количество принадлежащих акций (штук) (доля участия) (в тенге)
Наименование организации, через которую осуществляется косвенное владение
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
количеству долей участия в уставном капитале коллекторского агентства
совместно
прямо
косвенно
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в тенге)
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Доля участия в организации, через которую участник (владелец) владеет долями участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Количество принадлежащих акций (штук) (доля участия) (в тенге)
Наименование организации, через которую осуществляется косвенное владение
14
15
16
17
18
19
Примечание:
По юридическим лицам в Таблице 1 отражаются сведения о лицах прямо или косвенно владеющих и (или) пользующихся, и (или) распоряжающихся акциями либо долями участия в уставном капитале участника (владельца) вплоть до сведений о физических лицах, владеющих более двадцатью пятью процентами долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций участника (владельца).
Таблица 2. Перечень лиц, осуществляющих контроль над коллекторским агентством
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, (сведения о наличии непогашенной или неснятой судимости)
Основания контроля
Сведения об организациях, в которых лицо, осуществляющее контроль над коллекторским агентством, владеет более 20 процентами голосующих акций (долями участия в уставном капитале)
наименование организации
доля владения акциями (в уставном капитале)
1
2
3
4
5
6
Примечание:

Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган аталған коллекторлық агенттікті "Коллекторлық қызмет туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағы бірінші бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде құрылтайшы (акционер, қатысушы) не құрылтайшының (қатысушының) басшы қызметкері бұдан бұрын коллекторлық агенттіктің бірінші басшысы немесе құрылтайшысы (қатысушысы) болғаны жөніндегі мәліметтер
Қызмет түрінің сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Қатысушыға (иеленушіге) тиесілі қатысу үлестерінің жалпы санына арақатынасы
жеке
тікелей
жанама
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (теңгемен)
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Қатысушының, (иеленушінің) коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін иеленетін ұйымдағы қатысу үлесі (пайызбен)
Тиесілі акциялардың саны (дана) (қатысу үлесі) (теңгемен)
Жанама түрде иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің санына
бірлескен
тікелей
жанама
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (теңгемен)
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Қатысушының, (иеленушінің) коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестеріне иеленетін ұйымдағы қатысу үлесі (пайызбен)
Тиесілі акциялардың саны (дана) (қатысу үлесі) (пайызбен)
Жанама түрде иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы
14
15
16
17
18
19
Ескертпе:
1-кестеде заңды тұлғалар бойынша қатысушының, (иеленушінің) жарғылық капиталындағы акцияларын не қатысу үлестерін тікелей немесе жанама түрде иеленетін және (немесе) пайдаланатын және (немесе) оларға билік ететін тұлғалар туралы, қатысушының (иеленушінің) жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің не орналастырылған (артықшылық берілген және қоғам сатып алған акцияларды шегере отырып) акцияларының жиырма бес пайызынан астамын иеленетін жеке тұлғалары туралы мәліметтерге дейін көрсетіледі.
2-кесте. Коллекторлық агенттікке бақылауды жүзеге асыратын тұлғалардың тізімі
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе басқа жеке сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), (алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер)
Бақылау негізі
Коллекторлық агенттікке бақылауды жүзеге асыратын тұлғаның дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері) 20 пайызынан астамын иеленетін ұйымдар туралы мәліметтер
ұйымның атауы
акцияларды иелену (жарғылық капиталындағы) үлесі
1
2
3
4
5
6
Ескертпе:

В графе 3 указывается наличие непогашенной или неснятой судимости или информация о том, подвергается или подвергался уголовному преследованию (за исключением лиц, уголовное преследование в отношении которых прекращено на основании подпунктов 1) и 2) части первой статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан) за уголовные правонарушения против личности, семьи и несовершеннолетних, конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина, основ конституционного строя и безопасности государства, собственности, общественной безопасности и общественного порядка, здоровья населения и нравственности, мира и безопасности человечества, интересов службы в коммерческих и иных организациях, интересов государственной службы и государственного управления, правосудия и порядка исполнения наказаний, порядка управления, в сферах экономической деятельности, информатизации и связи, а также воинские уголовные правонарушения.
Если да, то указать дату и номер приговора о привлечении к уголовной ответственности, статью Уголовного кодекса Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
______________________________________________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Приложение 11
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам оказания
государственных услуг
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги "Учетная регистрация
коллекторских агентств"
Форма
Сведения о работниках, которые будут взаимодействовать с должниками и (или) их представителями, и (или) третьими лицами, связанными обязательствами с кредитором в рамках договора банковского займа или договора о предоставлении микрокредита
Отчетный период: по состоянию на "___" __________ 20 __ года
Полное наименование услугополучателя____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника (в полном соответствии с документом, удостоверяющем личность, в случае изменения фамилии, имени, отчества – указать, когда и по какой причине они были изменены)
Дата и место рождения
Постоянное место жительства, номера телефонов (указать подробный адрес, номера служебного, домашнего, контактного телефонов, включая код населенного пункта)
Гражданство
Полные реквизиты документа, удостоверяющего личность
Образование, в том числе техническое и профессиональное образование, послесреднее или высшее образование
Опыт работы
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Наличие непогашенной или неснятой судимости (да (нет)
Являлся руководящим работником либо лицом владеющим десятью и более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства (да (нет)
Состоит на учете в психоневрологическом, туберкулезном, наркологическом диспансерах (да (нет)
Уволен с государственной службы или из специальных и правоохранительных органов по отрицательным мотивам (да (нет)
Ранее в силу своих должностных полномочий выполнял государственные функции по контролю в форме проверок деятельности данного коллекторского агентства либо был связан с деятельностью данного коллекторского агентства в соответствии с компетенцией (да (нет)
Уволен из коллекторского агентства за нарушение требований, предусмотренных статьей 5 Закона (да (нет)
Подтверждаю, что настоящая информация была мною проверена и является достоверной и полной, а также предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах (подпись работника)
9
10
11
12
13
14
15
Примечание:

3-бағанда алынбаған немесе өтелмеген соттылығы болуы немесе жеке адамға, отбасыға және кәмелетке толмағандарға, адамның және азаматтың конституциялық және өзге де құқықтары мен бостандықтарына, мемлекеттің конституциялық құрылысының негіздеріне және қауіпсіздігіне, меншікке, қоғамдық қауіпсіздік пен қоғамдық тәртіпке, халық денсаулығына және имандылыққа, бейбітшілік пен адамзаттың қауіпсіздігіне, коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне, мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне, сот төрелігіне және жазалардың орындалу тәртібіне, басқару тәртібіне қарсы, экономикалық қызмет, ақпараттандыру және байланыс салаларындағы қылмыстық құқық бұзушылықтар үшін, сондай-ақ әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар үшін қылмыстық қудалауға ұшырайтыны немесе ұшырағаны (өздеріне қатысты қылмыстық қудалау Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшалары негізінде тоқтатылған адамдарды қоспағанда) туралы ақпарат көрсетіледі.
Егер иә деп жазылса, онда қылмыстық жауапкершілікке тарту туралы үкімнің күні мен нөмірі, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің бабы көрсетілсін.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Бірінші басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы
Қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
11-қосымша
"Коллекторлық агенттіктерді
есептік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
6-қосымша
Нысан
Борышкерлермен және (немесе) олардың өкілдерімен және (немесе) банктік қарыз шарты немесе микрокредит беру туралы шарт шеңберінде кредиторға міндеттемелері арқылы байланысты болатын үшінші тұлғалармен өзара іс-қимыл жасасатын қызметкерлер туралы мәліметтер
Есепті кезең: 20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Көрсетілетін қызметті алушының толық атауы __________________________________________
Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (тегі, аты, әкесінің аты өзгерген жағдайда жеке басын куәландыратын құжатқа толық сәйкес - олар қашан және қандай себеппен өзгергенін көрсету)
Туған күні және жері
Тұрақты мекенжайы, телефон нөмірлері (елді мекенінің кодын қоса алғанда, толық мекенжайын, қызметтік, үй, байланыс телефондарының нөмірлерін көрсету)
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың толық деректемелері
Білімі, оның ішінде техникалық және кәсіби білімі, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімі
Жұмыс тәжірибесі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы (иә (жоқ)
Коллекторлық агенттіктің басшы қызметкері не оның жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын иеленген тұлға болып табылған (иә (жоқ)
Психологиялық-неврологиялық, туберкулездік, наркологиялық диспансерлерде есепте тұрған (иә (жоқ)
Мемлекеттік қызметтен немесе арнайы және құқық қорғау органдарынан теріс себептер бойынша босатылған (иә (жоқ)
Бұрын өзінің лауазымдық өкілеттіктеріне орай осы коллекторлық агенттіктің қызметін тексерулер нысанында бақылау жөніндегі мемлекеттік функцияларды орындаған не өзінің құзыретіне сәйкес осы коллекторлық агенттіктің қызметімен байланысты болған (иә (жоқ)
Заңның 5-бабында көзделген талаптарды бұзғаны үшін коллекторлық агенттіктен босатылған (иә (жоқ)
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және ол дәйекті әрі толық болып табылатынын растаймын, сондай-ақ дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін (қызметкердің қолы)
9
10
11
12
13
14
15
Ескертпе:

1. В графе 8 указывается наличие опыта работы на руководящей должности, с указанием должностных обязанностей, профессиональные навыки.
2. В графе 9 указывается наличие непогашенной или неснятой судимости или информация о том, подвергается или подвергался уголовному преследованию (за исключением лиц, уголовное преследование в отношении которых прекращено на основании подпунктов 1) и 2) части первой статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 4 июля 2014 года) за уголовные правонарушения против личности, семьи и несовершеннолетних, конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина, основ конституционного строя и безопасности государства, собственности, общественной безопасности и общественного порядка, здоровья населения и нравственности, мира и безопасности человечества, интересов службы в коммерческих и иных организациях, интересов государственной службы и государственного управления, правосудия и порядка исполнения наказаний, порядка управления, в сферах экономической деятельности, информатизации и связи, а также воинские уголовные правонарушения.
Если да, то указать дату и номер приговора о привлечении к уголовной ответственности, статью Уголовного кодекса Республики Казахстан.
3. В графе 10 указывается информация являлся ли ранее работник руководящим работником либо лицом, владеющим десятью или более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства, в период не более чем за один год до принятия Национальным Банком Республики Казахстан решения об исключении из реестра данное коллекторское агентство по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) части первой пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности".
Если да, то указать наименование организации, должность, период работы.
4. В графе 11 если указывается да, то необходимо указать дату постановки на учет и наименование организации, в которой осуществлена постановка на учет.
5. В графе 12 если указывается да, то необходимо указать дату увольнения с государственной службы или из специальных и правоохранительных органов.
6. В графе 13 если указывается да, то необходимо указать дату прекращения государственной службы.
7. В графе 14 если указывается да, то необходимо указать дату увольнения и наименование коллекторского агентства.
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________подпись
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Приложение 12
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
и дополнения по вопросам
оказания государственных услуг
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Включение в реестр
платежных организаций,
прошедших учетную регистрацию
в Национальном Банке
Республики Казахстан"
Форма
Национальный Банк
Республики Казахстан
Заявление
____________________________________________________________________
(наименование и бизнес-идентификационный номер платежной организации)
просит осуществить учетную регистрацию платежной организации и включить платежную
организацию в реестр платежных организаций

1. 8-бағанда лауазымдық міндеттерін, кәсіби дағдыларын көрсете отырып, басшы лауазымындағы жұмыс тәжірибесі көрсетіледі.
2. 9-бағанда жеке адамға, отбасыға және кәмелетке толмағандарға, адамның және азаматтың конституциялық және өзге де құқықтары мен бостандықтарына, мемлекеттің конституциялық құрылысының негіздеріне және қауіпсіздігіне, меншікке, қоғамдық қауіпсіздік пен қоғамдық тәртіпке, халық денсаулығына және имандылыққа, бейбітшілік пен адамзаттың қауіпсіздігіне, коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне, мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне, сот төрелігіне және жазалардың орындалу тәртібіне, басқару тәртібіне қарсы, экономикалық қызмет, ақпараттандыру және байланыс салаларындағы қылмыстық құқық бұзушылықтар,
сондай-ақ әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы немесе қылмыстық қудалауға ұшырайтыны немесе ұшырағаны (өздеріне қатысты қылмыстық қудалау 2014 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшалары негізінде тоқтатылған адамдарды қоспағанда) туралы ақпарат көрсетіледі.
Егер иә деп жазылса, онда қылмыстық жауапкершілікке тарту туралы үкімнің күнін және нөмірін, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің бабын көрсету қажет.
3. 10-бағанда егер қызметкер бұдан бұрын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі осы коллекторлық агенттікті "Коллекторлық қызмет туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағы бірінші бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша тізілімнен шығару туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде коллекторлық агенттіктің басшы қызметкері не оның жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын иеленген тұлға болып табылғаны туралы ақпарат көрсетіледі.
Егер иә деп жазылса, онда ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету қажет.
4. 11-бағанда егер иә деп жазылса, есепке қою күні және есепке қою жүзеге асырылған ұйымның атауы көрсетіледі.
5. 12-бағанда егер иә деп жазылса, мемлекеттік қызметтен немесе арнайы және құқық қорғау органдарынан босатылған күні көрсетіледі.
6. 13-бағанда егер иә деп жазылса, мемлекеттік қызметтің тоқтатылған күні көрсетіледі.
7. 14-бағанда егер иә деп жазылса, босатылған күні және коллекторлық агенттіктің атауы көрсетіледі.
Бірінші басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам
______________________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты                               (ол бар болса)
_______________
қолы
Қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" __________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
12-қосымша
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінде есептік
тіркеуден өткен төлем
ұйымдарының тізіліміне енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Өтініш
_________________________________________________________
(төлем ұйымының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
төлем ұйымын есептік тіркеуді және төлем ұйымын төлем ұйымдарының тізіліміне енгізуді сұрайды

1. Место нахождения платежной организации:_________________________________
_______________________________________________________________________________
(индекс, город (область), район, улица, номер дома (офиса)
_______________________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты, интернет-ресурс (при наличии)
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) платежной
организации:____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
3. Перечень планируемых к оказанию платежных услуг в соответствии с пунктом 3
Правил организации деятельности платежных организаций, утвержденных постановлением
Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 215
(зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под
№ 14347):
1) ___________________________;
2) ___________________________;
3)___________________________.
4. Перечень представляемых документов в соответствии с пунктом 9 стандарта
государственной услуги "Включение в реестр платежных организаций, прошедших учетную
регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан":
1) ___________________________;
2) ___________________________.
Подтверждаю, что прилагаемые сведения мною проверены и являются достоверными
и полными.
Согласен (согласна) на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель платежной организации (в случае его отсутствия – лицо, его
замещающее)__________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________
подпись
Приложение 13
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
и дополнения по вопросам
оказания государственных услуг
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Включение в реестр
платежных организаций,
прошедших учетную регистрацию
в Национальном Банке
Республики Казахстан"
Форма
Сведения об акционерах (участниках) платежной организации
(для юридического лица)
__________________________________________________________________
(наименование и бизнес-идентификационный номер платежной организации)
1. Сведения об акционере (участнике) платежной организации:___________________
_______________________________________________________________________________
(наименование)
_______________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер)
Место нахождения:______________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(индекс, город (область), район, улица, номер дома (офиса)
_____________________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты, интернет-ресурс (при наличии)
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации):___________________
______________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
Резидент (нерезидент) Республики Казахстан:________________________________
Вид деятельности:________________________________________________________
_____________________________________________________________________________

1. Төлем ұйымының орналасқан жері:_________________________________
__________________________________________________________________
(индексі, қаласы (облысы), ауданы, көшесі, үйінің (офисінің) нөмірі
__________________________________________________________________
(телефоны, факсы, электрондық поштасының мекенжайы, интернет-ресурсы
(бар болса)
2. Төлем ұйымын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер:
__________________________________________________________
__________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, кім берген)
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 215 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14347 болып тіркелген) бекітілген Төлем ұйымдарының қызметін ұйымдастыру қағидаларының 3-тармағына сәйкес көрсету үшін жоспарланып отырған төлем қызметтерінің тізбесі:
1) ___________________________;
2) ___________________________;
3)___________________________.
4. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен төлем ұйымдарының тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес ұсынылатын құжаттардың тізбесі:
1) ___________________________;
2) ___________________________.
Ұсынылып отырған мәліметтерді тексергенімді және олардың дәйекті әрі толық болып табылатынын растаймын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Төлем ұйымының бірінші басшысы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
___________
қолы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
13-қосымша
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінде есептік
тіркеуден өткен төлем
ұйымдарының тізіліміне
енгізу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Төлем ұйымының акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер (заңды тұлға үшін) __________________________________________________________________ (төлем ұйымының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
1. Төлем ұйымының акционері (қатысушысы) туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
(атауы)
____________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Орналасқан жері:______________________________________________
____________________________________________________________________
(индексі, қаласы (облысы), ауданы, көшесі, үйдің (офистің) нөмірі)
____________________________________________________________________
(телефоны, факсы, электрондық поштасының мекенжайы, интернет-ресурсы
(бар болса)
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер:___________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, кім берді)
Қазақстан Республикасының резиденті (бейрезиденті): ________________
Қызметтің түрі:_______________________________________________
____________________________________________________________________

2. Размер доли в капитале платежной организации:
По состоянию на:
____________
дата
3. Сведения о руководителе акционера (участника) платежной организации:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _____________ 20 __ года
Подтверждаю, что настоящие сведения мною проверены и являются достоверными и
полными.
Первый руководитель платежной организации (в случае его
отсутствия – лицо, его замещающее)_____________________________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________
Подпись
Приложение 14
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
и дополнения по вопросам
оказания государственных услуг
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Включение в реестр
платежных организаций,
прошедших учетную регистрацию
в Национальном Банке
Республики Казахстан"
Форма
Сведения об акционерах (участниках) платежной организации
(для физического лица)
__________________________________________________________________
(наименование и бизнес-идентификационный номер платежной организации)
1. Сведения об акционере (участнике) платежной организации:____________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер)
Дата рождения__________________________________________________
Гражданство____________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность ______________________
_______________________________________________________________________________
(документ, номер, серия (при наличии) и дата выдачи, кем выдан)
Место жительства_______________________________________________________________
(индекс, город (область), район, улица, номер дома (офиса)
______________________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты (при наличии)
Место работы (с указанием места нахождения), должность____________________________
_______________________________________________________________________________
2. Размер доли в капитале платежной организации:
По состоянию на:
____________
дата
"____" _____________ 20 __ года
Подтверждаю, что настоящие сведения мною проверены и являются достоверными и полными.
Первый руководитель платежной организации (в случае его
отсутствия – лицо, его замещающее)_____________________________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________
Подпись
Приложение 15
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
по вопросам оказания
государственных услуг
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Включение в реестр
платежных организаций,
прошедших учетную регистрацию
в Национальном Банке
Республики Казахстан"
Форма
Сведения о руководителе (членах) исполнительного органа
платежной организации
_______________________________________________________________________________
(наименование и бизнес-идентификационный номер услугополучателя)
_______________________________________________________________________________
(должность)

2. Төлем ұйымының капиталындағы үлесінің мөлшері:
____________ жағдай бойынша күні
3. Төлем ұйымы акционерінің (қатысушысының) басшысы туралы
мәліметтер: ________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
20 __ жылғы "____" _____________
Осы ақпаратты тексергенімді және дәйекті әрі толық болып табылатынын растаймын.
Төлем ұйымының бірінші басшысы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам)
___________________________________________________
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________
қолы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
14-қосымша
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінде есептік
тіркеуден өткен төлем
ұйымдарының тізіліміне
енгізу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Төлем ұйымының акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер (жеке тұлға үшін) __________________________________________________________________ (төлем ұйымының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
1. Төлем ұйымының акционері (қатысушысы) туралы мәліметтер: ______
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі)
Туған күні_________________________________________________
Азаматтығы___________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері_________________
____________________________________________________________________
(құжат, нөмірі, сериясы (бар болса) және берілген күні, кім берді)
Тұрғылықты жері________________________________________________
(индексі, қаласы (облысы), ауданы, көшесі, үйдің (офистің) нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(телефоны, факсы, электрондық пошта мекенжайы (бар болса)
Жұмыс орны (орналасқан жерін көрсете отырып), лауазымы____________
____________________________________________________________________
2. Төлем ұйымының капиталындағы үлесінің мөлшері:
____________ жағдай бойынша
күні
20 __ жылғы "____" _____________
Осы ақпаратты тексергенімді және дәйекті әрі толық болып табылатынын растаймын.
Төлем ұйымының бірінші басшысы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам)
_____________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________
қолы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Басқармасының мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
мәселелері бойынша
өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
кейбір қаулыларының тізбесіне
15-қосымша
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінде
есептік тіркеуден өткен
төлем ұйымдарының
тізіліміне енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Төлем ұйымының атқарушы органының басшысы (мүшелері) туралы мәліметтер ________________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі) ________________________________________________________________________________ (лауазымы)

1. Общие сведения:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
(в соответствии с документом, удостоверяющим личность, в случае изменения фамилии, имени, отчества – указать, когда и по какой причине они были изменены)
Индивидуальный идентификационный номер
__________________________________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность
__________________________________________________________________________ (наименование документа, номер, серия (при наличии) и дата выдачи, кем выдан)
Место жительства
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(место жительства, включая номера домашнего, служебного телефонов, а также адрес электронной почты)
Гражданство
2. Образование:
Образование, в том числе профессиональное образование, соответствующее профилю работы
______________________________________
_____________________________________
(наименование и место нахождения учебного заведения, факультета или отделения, период обучения, присвоенная квалификация, реквизиты диплома или иных документов об образовании)
3. Полный перечень мест работы и должностей:
Период работы (месяц (год)
Наименование организации, занимаемые должности
Должностные обязанности
4. Описание сферы должностных (функциональных) обязанностей в платежной организации (перечень должностных обязанностей):__________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
5. Иная информация:
Наличие неснятой или непогашенной судимости
Да (нет)
(если да, то указать реквизиты приговора суда, статью Уголовного кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года)
Если ранее являлся руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, в период не более чем за один год до принятия решения о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в порядке, определенном Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве"
Да (нет)
(если да, то указывается наименование организации, должность, реквизиты решения о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступившего в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в порядке, определенном Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве")
Иная информация (при наличии)
Подтверждаю, что настоящие сведения мною проверены и являются достоверными и полными.
Первый руководитель платежной организации (в случае его отсутствия – лицо, его замещающее)___________
_____________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________Подпись

1. Жалпы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса)
______________________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес, тегі, аты, әкесінің аты өзгерген жағдайда – олар
қашан және қандай себептермен өзгертілді)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
_______________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
_______________________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі, сериясы (бар болса) және берілген күні, кім берді)
Тұрғылықты жері
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(үйдің, қызметтік телефондарының нөмірлерін, сондай-ақ электрондық пошта мекенжайын қоса алғанда, тұрғылықты жері)
Азаматтығы
2. Білімі:
Білімі, оның ішінде жұмыс саласына сәйкес келетін кәсіби білімі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(оқу орнының, факультеттің немесе бөлімнің атауы мен орналасқан жері, оқыған кезеңі,
тағайындалған біліктілігі, дипломның немесе білімі туралы өзге құжаттардың деректемелері)
3. Жұмыс орындары мен лауазымдарының толық тізбесі:
Жұмыс істеу кезеңі (ай (жыл)
Ұйымның атауы, атқарған қызметтері
Лауазымдық міндеттері
4. Төлем ұйымында лауазымдық (функционалдық) міндеттер аясының сипаттамасы
(лауазымдық міндеттердің тізбесі):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Өзге ақпарат:
Алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы
Иә (жоқ)
(егер болса, сот үкімінің деректемелері, 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің бабы) көрсетіледі
Қаржы ұйымын мәжбүрлеп таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға апарған оны консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы шешім қабылданғанға дейін, не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы не "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімінің заңды күшіне енуіне дейін кемінде бір жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының мүшесі, бас бухгалтері болып табылса
Иә (жоқ)
(егер болса, ұйымның атауы, лауазымы, қаржы ұйымын мәжбүрлеп таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға апарған оны консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы шешімнің, не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы не "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімінің деректемелері көрсетіледі.
Өзге ақпарат (бар болса)
Осы ақпаратты тексергенімді және дәйекті әрі толық болып табылатынын растаймын.
Төлем ұйымының бірінші басшысы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам)
_________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________
қолы