О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 5 сентября 2022 года № 310/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 сентября 2022 года № 29545
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) следующие изменения и дополнения:
в Реестре государственных услуг, утвержденном указанным приказом:
пункты 8-26 изложить в следующей редакции:
"
8.
00101003
Выдача военных билетов или их дубликатов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам, сержантам, солдатам запаса
Для граждан, прошедших подготовку по программе офицеров запаса на военных кафедрах высших учебных заведений
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
9.
Уволенным с воинской службы в запас, из числа офицерского состава
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
10.
Освобожденным из мест лишения свободы
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
11.
Прибывших из других государств на постоянное место жительства в Республику Казахстан
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
12.
При обмене военного билета старого образца на новый
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
13.
При утрате военного билета
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
14.
При порче военного билета
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
15.
При изменении фамилии, имени, отчества
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
16.
Восстановленным в воинском звании офицерского состава
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
17.
Не достигших 27 лет, подлежащих передаче на воинский учет военнообязанных по состоянию здоровья
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
18.
Достигшим 27 лет, не прошедшие воинской службы в связи предоставлением отсрочек (освобождения) от призыва
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
19.
Достигшим 27 лет, не прошедшие воинской службы, из числа ранее не состоявших на воинском учете и не прошедших приписку к призывному участку
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
20.
Для граждан, уволенных в запас из Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, Службы государственной охраны Республики Казахстан и правоохранительных органов
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
21.
Женщинам, получившим военно-учетные специальности по окончании организаций образования в области здравоохранения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
22.
Гражданам, прошедшим подготовку по военно-техническим и другим специальностям
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
23.
Граждане призывного возраста, у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал лицом с инвалидностью первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
24.
Имеющие ученую степень
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
25.
Священнослужители зарегистрированных религиозных объединений
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
26.
Женщинам, призываемым в Вооруженные Силы Республики Казахстан для прохождения воинской службы по контракту
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
";

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 5 қыркүйектегі № 310/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 қыркүйекте № 29545 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі:
8-26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
00101003
Запастағы офицерлерге, сержанттарға, сарбаздарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) немесе олардың телнұсқаларын беру
Жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша дайындықтан өткен азаматтар үшін
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелді.
9.
Офицерлер құрамы қатарынан әскери қызметтен запасқа шығарылғандар
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
10.
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғандар
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
11.
Басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келгендер
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
12.
Ескі үлгідегі әскери билетті жаңасына ауыстырған кезде
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
13.
Әскери билетті жоғалтқан кезде
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
14.
Әскери билет бүлінген кезде
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
15.
Тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
16.
Офицерлер құрамының әскери атағы қалпына келтірілгендер:
запастағы офицер
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
17.
Денсаулық жағдайы бойынша әскери есепке берілуге жататын 27 жасқа толмаған әскери міндеттілер
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
18.
Әскерге шақыру кейінге қалдырылуына (босатылуына) байланысты әскери қызмет өткермеген 27 жасқа толғандар
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
19.
Бұдан бұрын әскери есепте тұрмаған және әскерге шақыру учаскесіне тіркеуден өтпегендер қатарынан әскери қызмет өткермеген 27 жасқа толғандар
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
20.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарынан, Мемлекеттік күзет қызметінен және құқық қорғау органдарынан запасқа шығарылған азаматтар үшін
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
21.
Денсаулық сақтау саласында білім беру ұйымдарын бітіргеннен әскери-есептік мамандықтар алған әйелдер
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
22.
Әскери-техникалық және басқа да мамандықтар бойынша даярлықтан өткен азаматтар
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
23.
Туыстарының бiрi (әкесi, анасы, аға-інілерi немесе әпке-сіңлілері) әскери қызмет өткеру кезеңiнде қызметтік мiндеттерiн орындау кезiнде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бiрiншi немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адам болып қалған әскерге шақыру жасындағы азаматтар
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
24.
Ғылыми дәрежесі барлар
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
25.
Тіркелген діни бірлестіктердің дін қызметкерлері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
26.
Келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеру үшін Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне әскерге шақырылған әйелдер
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
";

пункты 57 и 58 изложить в следующей редакции:
"
57.
00201005
Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация смерти
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
58.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о смерти
Платно/бесплатно
Бумажная
";
пункты 110-116 изложить в следующей редакции:
"
110.
00201015
Освобождение граждан от призыва на воинскую службу
Признанные негодными к воинской службе по состоянию здоровья
Физические лица
Физические лица
МО
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва" и Правил оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу" приказ Министра обороны Республики Казахстан № 605 от 5 ноября 2020 года. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21613.
111.
Не призванные на законных основаниях на срочную воинскую службу, по достижении двадцати семи лет
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
112.
Граждане у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал лицом с инвалидностью первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)

57 және 58-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
57.
00201005
Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Қайтыс болуды тіркеу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
58.
Қайтыс болу туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
";
110-116-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
110.
00201015
Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату
Денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамсыз деп танылғандар:
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 605 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21613 болып тіркелген.
111.
Жиырма жеті жасқа толғаннан кейін мерзімді әскери қызметке заңды негіздерде шақырылмаған:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
112.
Әскери қызмет өткеру кезеңінде қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бірінші немесе екінші топтағы мүгедегі бар адам болған туыстарының бірі (әкесі, анасы, аға-інілері немесе апа-сіңлілері) ;
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)

113.
Прошедшие воинскую (альтернативную) службу в другом государстве
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
114.
Проходившие службу в специальных государственных органах Республики Казахстан, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 9 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
115.
Имеющие ученую степень
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
116.
Священнослужители зарегистрированных религиозных объединений
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
";
пункты 154-155 изложить в следующей редакции:
"
154.
00203006
Выдача, продление и отзыв разрешения трудовому иммигранту
Выдача разрешений трудовым иммигрантам
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 апреля 2022 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27595
155.
Продление разрешений трудовым иммигрантам
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
";
пункты 178-180 изложить в следующей редакции:
"
178.
00401001
Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменении, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация заключения брака
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.

113.
Басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткерген;
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
114.
Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 9-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарында қызмет өткерген";
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
115.
Ғылыми дәрежесі бар азаматтар:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
116.
Тіркелген діни бірлестіктердің діни қызметшілері:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
";
154-155-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
154.
00203006
Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру, ұзарту және кері қайтарып алу
Еңбекші көшіпкелушіге рұқсатты беру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / қағаз түрінде
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі "Еңбекші көшіп келушілерге рұқсаттар беру, ұзарту және кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы"
№ 123 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 сәуірде № 27595 болып тіркелді.
155.
Еңбекші көшіпкелушіге рұқсатты ұзарту
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / қағаз түрінде
";
178-180-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
178.
00401001
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Неке қиюды тіркеу
Жеке тұлғалар
ӘМ
Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер енгізуді, қалпына келтіруді, жоюды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелген.

179.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о заключении брака
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
Платно
Бумажная
180.
Регистрация заключения брака при необходимости снижения брачного возраста
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
Платно
Бумажная
";
пункты 181-184 изложить в следующей редакции:
"
181.
00401002
Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация расторжения брака
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
182.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о расторжении брака
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
Платно
Бумажная
183.
00402001275
Регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация рождения ребенка
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"

179.
Неке қию туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Ақылы
Қағаз түрінде
180.
Неке жасын төмендету қажет болған кезде неке қиюды тіркеу
Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Ақылы
Қағаз түрінде
";
181-184-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
181.
00401002
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Некені бұзуды тіркеу
Жеке тұлғалар
ӘМ
Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер енгізуді, қалпына келтіруді, жоюды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелген.
182.
Неке туралы бұзу куәлігіне өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Мемлекеттік корпорация, Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Ақылы
қағаз түрінде
183.
00402001
Баланың тууын тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Баланың тууын тіркеу
Жеке тұлғалар
ӘМ
Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз/ проактивті /

"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
184.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о рождении
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
";
пункты 189-192 изложить в следующей редакции:
"
189.
00402006
Обследование и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи детям с ограниченными возможностями
Физические лица
МОН
Психолого-медико-педагогическая консультация
Психолого-медико-педагогическая консультация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2020 года № 20744
190.
00402007
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
Физические лица
МОН
Реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции
Реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744
191.
00402008
Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная, частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.

"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер енгізуді, қалпына келтіруді, жоюды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелген.
184.
Жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туу туралы куәлік
Мемлекеттік корпорация, Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы / тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
";
189-192-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
189.
00402006
Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру және оларға консультациялық көмек көрсету
Жеке тұлғалар
БҒМ
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысын көрсету
Бесплатно
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/проактивті
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді
190.
00402007
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
Жеке тұлғалар
БҒМ
Оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері
Оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысын көрсету
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/проактивті
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді
191.
00402008
Бала туғанда берілетін және бала күтімі бойынша жәрдемақыларды тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған, ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11507 болып тіркелді.

192.
00402009
Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка с инвалидностью
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная, частично автоматизированная)/бумажная/проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
";
пункт 194 изложить в следующей редакции:
"
194.
00402011
Назначение государственного пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная, частично автоматизированная)/ бумажная/проактивная
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
";
пункт 196 изложить в следующей редакции:
"
196.
00402014
Назначение пособия многодетной семье
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная, частично автоматизированная)/ бумажная/проактивная
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей"
приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
";
пункты 200-202 изложить в следующей редакции:
"
200.
00403004
Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная

192.
00402009
Мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, Еңбекминінің Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған, ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/ проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11507 болып тіркелді.
";
194-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
194.
00402011
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған, ішінара автоматтандырылған), қағаз түрінде/проактивті
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11507 болып тіркелді.
";
196-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
196.
00402014
Көп балалы отбасына жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған, ішінара автоматтындырылған), қағаз түрінде/проактивті
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11507 болып тіркелді.
";
200-202-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
200.
00403004
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті

"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744
201.
00403005
Прием документов и зачисление в специальные организации (специальные группы/классы) образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам
Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам
Физические лица
МОН
Специальные организации образования, организации основного среднего и общего среднего образования, дошкольные организации всех видов
Специальные организации образования, организации основного среднего и общего среднего образования, дошкольные организации всех видов, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744
202.
Прием документов и зачисление детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам в специальные группы/классы
Специальные организации образования, организации основного среднего и общего среднего образования, дошкольные организации всех видов, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
";
пункт 205 изложить в следующей редакции:
"
205.
00403008
Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, управления образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения, организации образования
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, управления образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения, организации образования, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная

"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді
201.
00403005
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына (арнайы топтарға/сыныптарға) қабылдау
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау.
Жеке тұлғалар
БҒМ
Арнайы білім беру ұйымдары, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, мектепке дейінгі ұйымдардың барлық түрлері
Арнайы білім беру ұйымдары, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, мектепке дейінгі ұйымдардың барлық түрлері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді
202.
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша арнайы топтарға/сыныптарға оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және оқуға қабылдау
Арнайы білім беру ұйымдары, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, мектепке дейінгі ұйымдардың барлық түрлері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті
";
205-тармақ мынадай редакцияда жазылсын
"
205.
00403008
Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, облыстардың,республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармасы, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері, білім беру ұйымдары
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармасы, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері, білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
/ қағаз түрінде / проактивті

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункт 208 изложить в следующей редакции:
"
208.
00403011
Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования
Государственная корпорация, организации технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
/бумажная/проактивная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 180. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20579.
";
пункт 213 изложить в следующей редакции:
"
213.
00403014
Прием документов в детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для лиц с инвалидностью
Физические лица
МКС
Детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для лиц с инвалидностью
Детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для лиц с инвалидностью, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении перечня видов физкультурно-спортивных организаций и правил их деятельности, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 106. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10012
";
пункт 216 изложить в следующей редакции:
"
216.
00404001
Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
-
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
";

"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
";
208-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
208.
00403011
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну
Жеке тұлғалар
БҒМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
/ қағаз түрінде / проактивті
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 180 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20579 болып тіркелді
";
213-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
213.
00403014
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептеріне, мүгедектігі бар адамдарға арналған спорт мектептеріне құжаттарды қабылдау
Жеке тұлғалар
МСМ
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептері, мүгедектігі бар адамдарға арналған спорт мектептері
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептері, мүгедектігі бар адамдарға арналған спорт мектептері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Спорт резерві мен жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары түрлерінің тізбесін және олардың қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 106 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10012 тіркелді.
";
216- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
216.
00404001
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
-
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы "Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы"
№ 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді.
";

пункты 224-229 изложить в следующей редакции:
"
224.
00501001
Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Регистрация залога (свидетельство государственной регистрации)
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 913.
225.
Регистрация изменений обременений в результате изменения условий договора (перезалог)
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
226.
Регистрация уступки требования
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
227.
Регистрация уведомления о невыполнении обязательств, регистрация о проведении торгах
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
228.
Регистрация прекращения залога
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
229.
Выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
";
пункты 271-275 изложить в следующей редакции:
"
271.
00502001
Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество
Государственная регистрация прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 27. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20610
272.
Государственная регистрация изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта; изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная

224-229-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
224.
00501001
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу
Кепілді тіркеу (мемлекеттік тіркеу туралы куәлік)
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы № 14 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 913 болып тіркелді
225.
Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде ауыртпалықтардың өзгерістерін тіркеу (қайта кепіл)
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
226.
Талапты беруді тіркеу
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
227.
Міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарламаны тіркеу, сауда-саттық өткізу туралы тіркеу
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
228.
Кепілді тоқтатуды тіркеу
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
229.
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";
271-275-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
271.
00502001
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу
Бір жылдан кем емес мерзімге меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, оралымды басқару құқығын, жер пайдалану құқығын, үстемдік етуші жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы " Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 27 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20610 болып тіркелген.
272.
Заңнамалық акт негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иесі туралы мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін; егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқықтар көлеміне әсер ететін болса, мемлекеттік тіркеу немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуге тиіс болса
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

273.
Государственная регистрация права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотноше
ниях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
274.
Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
275.
Государственная регистрация прав при реорганизации юридического лица
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
";
пункт 276 исключить;
пункт 281 изложить в следующей редакции:
"
281.
00502006
Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
";
пункт 289 изложить в следующей редакции:
"
289.
00503005
Аттестация лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного
Физические лица
МЮ
МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
Об утверждении Правил проведения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного, регистрации в реестре патентных поверенных и внесения в него изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1316. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17322.
";
пункт 291-1 изложить в следующей редакции:
"

273.
Кемінде бір жыл мерзімге пайдалану құқығын мемлекеттік тіркеу, оның ішінде жалға алу, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, өмір бойы асырауда ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық кезінде, мұрагерлік құқық қатынастарында, банкроттықта және басқалар; кепіл; тыйым салу; пайдалануға, оның ішінде мүліктік және мүліктік емес құқықтарды пайдалануға шектеулер (тыйым салулар); мүліктік және мүліктік емес игіліктер мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікке немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға билік ету; басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
274.
Банкроттық рәсімдерде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
275.
Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";
276-тармақ алынып тасталсын;
281-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
281.
00502006
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелген.
";
289-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
289.
00503005
Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімінде тіркеу және оған өзерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1316 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17322 болып тіркелген.
";
291-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

291-1.
00503007-1
Регистрация права пользования географическим указанием
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Платно
Бумажная
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340 "Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.
";
пункты 309 и 310 изложить в следующей редакции:
"
309.
00602003
Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов
Физические лица
МЮ
РГКП "Центр судебных экспертиз" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аттестации судебных экспертов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15033
310.
00602004
Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз
Физические лица
МЮ
РГКП "Центр судебных экспертиз" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил приема экзаменов для присвоения квалификации судебного эксперта" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 335.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15031
";
пункты 344-347 изложить в следующей редакции:
"
344.
00603004
Выдача разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами и приложения к нему
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами I группы патогенности и приложения к нему
Юридические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.

291-1.
00503007-1
Географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
Ақылы
Қағаз түрінде
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелген.
";
309 және 310-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
309.
00602003
Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Сот сараптамасы орталығы" РМҚК
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15033 болып тіркелді.
310.
00602004
Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Сот сараптамасы орталығы" РМҚК
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
Сот сарапшысы біліктілігін беру үшін емтихандарды қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 335 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 15031 болып тіркелді.
";
344-347-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
344.
00603004
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсатты және оған қосымшаны беру
Патогендіктің I топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (толық автоматтандырылған)
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.

345.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами II группы патогенности и приложения к нему
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
346.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами III группы патогенности и приложения к нему
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
347.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами IV группы патогенности и приложения к нему
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
";
дополнить пунктом 355-1 следующего содержания:
"
355-1
00603007-5
Выдача лицензии
на оказание услуг
по дезинфекции, дезинсекции, дератизации
в области здравоохранения
Физические и юридические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
";
пункты 375 и 376 изложить в следующей редакции:
"
375.
00703001
Назначение пенсионных выплат по возрасту
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223.
376.
00703002
Назначение государственной базовой пенсионной выплаты
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110.
";

345.
Патогендіктің II топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (толық автоматтандырылған)
346.
Патогендіктің III топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (толық автоматтандырылған)
347.
Патогендіктің IV топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (толық автоматтандырылған)
";
мынадай мазмұндағы 355-1-тармақпен толықтырылсын:
"
355-1
00603007-5
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.
";
375 және 376-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
375.
00703001
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
376.
00703002
базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
";

393.
00704001
Назначение единовременной выплаты на погребение
Физические и юридические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/проактивная/бумажная
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110
";
пункты 395-415 изложить в следующей редакции:
"
395.
00704002
Назначение государственной адресной социальной помощи
-
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Аким поселка, села, сельского округа, Центр занятости населения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11426.
396.
00704003
Назначение специального государственного пособия
Назначение специального государственного пособия ветеранам Великой Отечественной войны
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная), бумажная
"Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11745.
397.
Назначение специального государственного пособия лицам, приравненным по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная), бумажная
398.
Назначение специального государственного пособия лицам, приравненным к участникам Великой Отечественной войны
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная), бумажная

393.
00704001
Жерлеуге арналған бір реттік төлемдерді тағайындау
Жеке және заңды тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/проактивті/ қағаз түрінде
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
";
395-415-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
395.
00704002
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
-
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі, Халықты жұмыспен қамту орталығы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу және кепілдедік берілген әлеуметтік топтаманы ұсыну қағидаларын бекіту туралы"
№ 320 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 маусымда № 11426 тіркелді.
396.
00704003
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы "
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы"
№ 445 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 шілдеде № 11745 тіркелді.
397.
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
398.
Жеңілдіктер Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде

399.
Назначение специального государственного
пособия родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная), бумажная
400.
Назначение специального государственного пособия не вступившим в повторный брак супруге (супругу) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны и лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная), бумажная
401.
Назначение специального государственного пособия Героям Советского Союза, социалистического труда, Кавалерам орденов Славы всех 3-х степеней,
Трудовой Славы трех степеней
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная), бумажная
402.
Назначение специального государственного пособия семьям погибших воинов
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная), бумажная
403.
Назначение специального государственного пособия лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная), бумажная
404.
Назначение специального государственного пособия лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная), бумажная
405.
Назначение специального государственного пособия лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная), бумажная

399.
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары мен қайтадан некеге отырмаған жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
400.
Қайтыс болған Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамның және Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамға теңестілірген адамның қайтадан некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына) арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
401.
Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ орденінің, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің иегерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
402.
Қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
403.
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
404.
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
405.
1988-1989 жылдарда Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күніне құрсақта болған балаларын қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару аймағынан (өз бетімен кеткен) Қазақстан Республикасына қоныс аударғандар қатарындағы адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде

406.
Назначение специального государственного пособия лицам с инвалидностью первой, второй и третьей групп
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/
оказываемая по принципу "одного заявления"
407.
Назначение специального государственного пособия детям с инвалидностью до семи лет
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
408.
Назначение специального государственного пособия детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
409.
Назначение специального государственного пособия жертвам политических репрессий, лицам, пострадавших от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
410.
Назначение специального государственного пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
411.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы"
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
412.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным звания "Халық Қаһарманы"
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная
413.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Epi"
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная
414.
Назначение специального государственного пособия ветеранам боевых действий на территории других государств
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная

406.
Бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері,"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
407.
Жеті жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері,"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
408.
Жетіден он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері,"электрондық үкіметтің" веб-порталы "
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
409.
Саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
410.
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылғ ан) / қағаз түрінде
411.
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
412.
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде проактивті
413.
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде проактивті
414.
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде

415.
Назначение специального государственного пособия лицам, осуществляющим уход
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная/проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
";
пункт 417 дополнить пунктами 417-1 и 417-2 следующего содержания:
"
417.
00704005
Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений
Выдача удостоверений гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
417-1.
Выдача дубликата удостоверений гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
417-2.
Выплата единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
";
пункт 421 изложить в следующей редакции:
"
421.
00704007
Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН
Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
";

415.
Күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған адамға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы , ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған, ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/ проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
";
417-тармақ келесі мазмұндағы 417-1 және 417-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
417.
00704005
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға куәліктер беру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы "Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы"
417-1.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға куәліктердің телнұсқасын беру
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін\
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
417-2.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
";
421-тармақ мынадай редакцияда толықтырылсын:
"
421.
00704007
Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы "Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы"
№ 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді.
";

пункты 423-429 изложить в следующей редакции:
"
423.
00705001
Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда и социальной защиты МТСЗН, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная /
проактивная
"Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10589.

423-429- тармақтар мынадай редакцияда толықтырылсын:
"
423.
00705001
Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Еңбекмині Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы , "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде / проактивті
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы "Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
№ 44 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 наурызда № 10589 тіркелді.

424.
00705002
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью
-
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации лиц с инвалидностью" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.

424.
00705002
Мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
-
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде / проактивті
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы "Мүгедектiгі бар адамдарды оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы"
№ 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10370 тіркелді.

00705006
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью специальными средствами передвижения
-
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации лиц с инвалидностью" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
429.
00705007
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью санаторно-курортным лечением
-
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации лиц с инвалидностью" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
";
пункты 487 и 488 изложить в следующей редакции:
"
487.
00901004
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)
В случае изменения места нахождения
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции, Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.
488.
Принятия устава (положения) в новой редакции
Государственная корпорация
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
";

00705006
Мүгедектігі бар адамдарды жүріп-тұрудың арнайы құралдарымен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
-
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде/ проактивті
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы "Мүгедектiгі бар адамдарды оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы"
№ 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10370 тіркелді.
429.
00705007
Мүгедектігі бар адамдарды және мүгедектігі бар -балаларды санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
-
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде/ проактивті
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы "Мүгедектiгі бар адамдарды оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы"
№ 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10370 тіркелді.
";
487 және 488 -тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
487.
00901004
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу
Орналасқан жері өзгерту
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелген.
488.
Жарғы (ереже) жаңа редакцияда қабылданған жағдайларда жүргізіледі
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";

пункты 491-493 изложить в следующей редакции:
"
491.
00902001
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства
Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции, Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.
492.
Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс
Государственная корпорация
Платно
Бумажная
493.
Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа
Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
";
пункты 517 и 518 изложить в следующей редакции:
"
517.
00903016
Аттестация судебного эксперта
Физические лица
МЮ
РГКП "Центр судебных экспертиз МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аттестации судебных экспертов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15033.
518.
00903017
Присвоение квалификации судебного эксперта
Физические лица
МЮ
РГКП "Центр судебных экспертиз МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил приема экзаменов для присвоения квалификации судебного эксперта" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 335.
Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2017 года № 15031
";
пункты 559-565 дополнить пунктами 565-1, 565-2, 565-3, 565-4, 565-5, 565-6, 565-7 следующего содержания:
"
559.
01102001
Выдача свидетельств авиационному персоналу
Выдача свидетельства члена летного экипажа
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи и продления срока действия свидетельств авиационного персонала" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2013 года № 750. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8782.

491- 493 -тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
491.
00902001
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тiркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару
Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтатылған
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелген.
492.
Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын тіркеу арқылы жүзеге асырылады
Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Қағаз түрінде
493.
Қызметті мәжбүрлеу тәртібімен тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
";
517 және 518 -тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
517.
00903016
Сот сарапшыларын аттестаттау
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Сот сараптамалары орталығы" РМҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15033 болып тіркелді.
518.
00903017
Сот сарапшысы біліктілігін беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Сот сараптамалары орталығы" РМҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
Сот сарапшысы біліктілігін беру үшін емтихандарды қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 335 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 15031 болып тіркелді.
"
559-565-тармақтар келесі мазмұндағы 565-1, 565-2, 565-3, 565-4, 565-5,
565-6, 565-7-тармақтармен толықтырылсын:
"
559.
01102001
Авиация персоналына куәліктер беру
Ұшу экипажы мүшесінің куәлігін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Авиация персоналы куәліктерін беру және олардың қолданылу мерзімін ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 750 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8782 тіркелді.

560.
Выдача свидетельства внешнего пилота
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
561.
Выдача свидетельства диспетчера обслуживания воздушного движения, оператора авиационной станции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
562.
Выдача свидетельства персонала по техническому обслуживанию воздушных судов
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
563.
Выдача свидетельства персонала по техническому обслуживанию легких и сверхлегких воздушных судов
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
564.
Выдача свидетельства сотрудника по обеспечению полетов или полетного диспетчера
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
565.
Продление срока действия свидетельства персонала по техническому обслуживанию воздушных судов
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
565-1.
Продление срока действия свидетельства персонала по техническому обслуживанию легких и сверхлегких воздушных судов
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
565-2.
Продление срока действия свидетельства сотрудника по обеспечению полетов или полетного диспетчера
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
565-3.
Внесение или продление срока действия квалификационных и специальных отметок в свидетельстве члена летного экипажа
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
565-4.
Внесение или продление срока действия квалификационных и специальных отметок в свидетельстве внешнего пилота
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
565-5.
Внесение или продление срока действия квалификационных и специальных отметок в свидетельстве диспетчера обслуживания воздушного движения, оператора авиационной станции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная

560.
Сыртқы пилот куәлігін беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
561.
Әуе қозғалысына қызмет көрсету диспетчерінің, авиациялық станция операторының куәлігін беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
562.
Әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персоналдың куәлігін беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
563.
Жеңіл және аса жеңіл әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персоналдың куәлігін беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
564.
Ұшуды қамтамасыз ету жөніндегі қызметкердің немесе ұшу диспетчерінің куәлігін беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
565.
Әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персонал куәлігінің қолданылу мерзімін ұзарту
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
565-1.
Жеңіл және аса жеңіл әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персонал куәлігінің қолданылу мерзімін ұзарту
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
565-2.
Ұшуды қамтамасыз ету жөніндегі қызметкер немесе ұшу диспетчері куәлігінің қолданылу мерзімін ұзарту
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
565-3.
Сыртқы пилоттың куәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу немесе олардың қолданылу мерзімін ұзарту
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
565-4.
Әуе қозғалысына қызмет көрсету диспетчерінің, авиациялық станция операторының куәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу немесе олардың қолданылу мерзімін ұзарту
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
565-5.
Әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персоналдың куәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

565-6.
Внесение квалификационных и специальных отметок в свидетельство персонала по техническому обслуживанию воздушных судов
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
565-7.
Замена свидетельства авиационного персонала и (или) приложения к нему
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
";
дополнить пунктами 697-1, 697-2, 697-3 и 697-4 следующего содержания:
"
697-1.
01205016-1
Выдача лицензии на разведу твердых полезных ископаемых
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР
МИИР
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на разведку твердых полезных ископаемых", приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 365 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 6 июня 2018 года № 17003.
697-2.
01205016-2
Выдача лицензии на добычу твердых
полезных ископаемых
Физические и юридические лица
МИИР
МИИ
Р
МИИР
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на разведку твердых полезных ископаемых", приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 366 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2018 года № 17001.
697-3.
01205016-3
Выдача лицензии в рамках перехода на лицензионный режим недропользования
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР
МИИР
Бесплатно
Бумажная я
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 379 "Об утверждении Правил перехода на лицензионный режим недропользования и Правил работы комиссии по переходу на лицензионный режим недропользования".
697-4.
01205016-4
Заключение дополнительного Соглашения об изменении контракта на недропользование
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР
МИИР
Бесплатно
Бумажная
";
пункты 1190-1194 изложить в следующей редакции:
"
1190.
02401003
Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности
проведение экспертизы промышленной безопасности
Физические лица
МЧС
Комитет промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)

565-6.
Ұшу экипажы мүшесінің куәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу немесе олардың қолданылу мерзімін ұзарту
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
565-7.
Авиация персоналының куәлігін және (немесе) оған қосымшаны ауыстыру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"
келесі мазмұндағы 697-1, 697-2, 697-3 және 697-4-тармақтармен толықтырылсын:
"
697-1.
01205016-1
Қатты пайдалы қазбаларды барлауға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Ақылы
Қағаз түрінде
"Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және оларды қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 365 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 маусымда № 17003 болып тіркелген.
697-2.
01205016-2
Қатты пайдалы қазбаларды өндіруге лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Ақылы
Қағаз түрінде
"Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензия беру үшін өтініш беру және оны қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 366 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 маусымда № 17001 болып тіркелген.
697-3
01205016-319
Жер қойнауын пайдаланудың лицензиялық режиміне көшу шеңберінде лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Тегін
Қағаз түрінде
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 365 бұйрығы "Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және оларды қарау қағидаларын бекіту туралы"
697-4
01205016-4
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты өзгерту туралы қосымша келісім жасасу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Тегін
Қағаз түрінде
";
1190-1194- тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1190.
02401003
Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу
Заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 186. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20340.
1191.
подготовка, переподготовка специалистов, работников в области промышленной безопасности
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
1192.
проведение экспертизы в области взрывных работ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
1193.
проведение технического обслуживания газопотребляющих систем
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
1194.
проведение монтажа, технического обслуживания, технического диагностирования, технического освидетельствования и ремонта лифтов, эскалаторов, траволаторов, а также подъемников для лиц с ограниченными возможностями (лиц с инвалидностью)
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
";
пункт 1293 изложить в следующей редакции:
"
1293.
02701001
Назначение жилищной помощи
Физические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Назначение жилищной помощи" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 539. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 октября 2020 года № 21500.
".
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.

"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 186 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20340 болып тіркелген.
1191.
өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мамандарды, жұмыскерлерді даярлау, қайта даярлау
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
1192.
жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толықра автоматтандырылған)/қағаз түрінде
1193.
газ тұтыну жүйелеріне техникалық қызмет көрсетуін жүргізу
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толықавтоматтандырылған)/қағаз түрінде
1194.
лифтілерді, эскалаторларды, траволаторларды, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі адамдарға (мүгедектігі бар адамдарға) арналған көтергіштерді монтаждауды, техникалық қызмет көрсетуді, техникалық диагностикалауды, техникалық куәландыруды және жөндеуді жүргізу
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";
1293-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1293.
02701001
Тұрғын үй көмегін тағайындау
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 16 қазандағы № 539 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 қазанда № 21500 болып тіркелді
".
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік қызметтер комитеті:
1) Осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) Осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан

4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі