Табиғи монополиялар және реттеліп көрсетілетін нарық салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 117-НҚ бұйрығы
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы № 943 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ережесінің 21-тармағының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің әкімшілік жұмысы департаменті (С.П. Базарбаев) бір апта мерзімде осы бұйрықтың көшірмесін белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне және ресми баспасөз басылымдарына жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің жауапты хатшысы Р.Н. Ахметовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастан күшіне енеді.
Төраға                                          M. Оспанов
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрі
___________________Ә. Исекешев
2013 жылғы «___»_______________
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
_________________ А. Жұмағалиев
2013 жылғы «___»_______________
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2013 жылғы 16 сәуірдегі
№ 117-НҚ бұйрығына қосымша
Табиғи монополиялар және реттеліп көрсетілетін нарық салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. «Әуежайлар мен аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін дербес қолдану ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 24 маусымдағы № 274-ОД бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 3 тамызда № 2981 тіркелді);
2. «Табиғи монополия салаларына жатқызылған телекоммуникацииялардың қызметтеріне арналған іске қосылған активтердің реттелетін базасына пайда ставкасын есептеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 519-НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 2 ақпанда № 3418 тіркелді);

О признании утратившими силу некоторых приказов уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 16 апреля 2013 года № 117-ОД
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 40 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и подпунктом 7) пункта 21 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 943, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу некоторые приказы уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту административной работы Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Базарбаев С.П.) в недельный срок направить в установленным порядке копию настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан и официальные печатные издания.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Ахметова Р.Н.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Председатель                               М. Оспанов
СОГЛАСОВАНО:
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
______________ А. Исекешов
«___» _________ 2013 год
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
_______________ А. Жумагалиев
«___» _________ 2013 год
Приложение
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
от 16 апреля 2013 года № 117-ОД
Перечень
некоторых приказов уполномоченного органа, осуществляющего
руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых
рынках поставленных на утрату
1. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 24 июня 2004 года № 274-ОД «Об утверждении Правил самостоятельного применения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэропортов и аэронавигации» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2004 года № 2981);
2. Приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 31 декабря 2004 года № 519-ОД «Об утверждении Инструкции по расчету ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов на услуги телекоммуникаций, отнесенных к сферам естественных монополий» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 февраля 2005 года № 3418);

3. «Почта байланысының жалпыға қол жетімді қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің қолданысқа енгізілетін активтерінің реттелетін базасына пайда ставкасын есептеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005 жылғы 26 тамыздағы № 255-НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 28 қыркүйекте № 3859 тіркелді);
4. «Жалпыға кол жетімді почта байланысының қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің табыстарды, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 12 қыркүйектегі № 265-НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 6 қазанда № 3876 тіркелді);
5. «Телекоммуникациялар қызметтерінің және телекоммуникациялардың қызметтер ұсынуына технологиялық байланысты қызметтерінің реттеліп көрсетілетін түрлері бойынша байланыс операторларының табыстарды, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 12 желтоқсандағы № 312-НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 30 желтоқсанда № 2649 тіркелді);
6. «Қазақстан Республикасында электр энергиясының орталықтандырылған сауда-саттығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 29 тамыздағы № 228-НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 15 қаңтарда № 5095 тіркелді).

3. Приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 26 августа 2005 года № 255-ОД «Об утверждении Инструкции по расчету ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов субъектов естественных монополий, оказывающих общедоступные услуги почтовой связи» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2005 года № 3859);
4. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 12 сентября 2005 года № 265-ОД «Об утверждении Правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественных монополий, оказывающих общедоступные услуги почтовой связи» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2005 года № 3876);
5. Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 12 декабря 2003 года № 312-ОД «Об утверждении Правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов операторами связи по регулируемым видам услуг телекоммуникаций и услуг, технологически связанных с предоставлением услуг телекоммуникаций» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2003 года № 2649);
6. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 августа 2007 года № 228-ОД «Об утверждении Правил организации и функционирования централизованных торгов электрической энергией в Республике Казахстан» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 января 2008 года № 5095).