2003 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1429.
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 630, 631, 632, 633, 634-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Статистика жөніндегі агенттігінің 2003 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
630 қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2003 жылға арналған 001 "Әкiмшiлiк шығындар" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 803856 мың теңге (сегiз жүз үш миллион сегiз жүз елу алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 30 наурыздағы N 325 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 мамырдағы N 577 қаулысы ; "Смета бойынша тиiстi органды ұстауға арналған қаражатты үнемдеу есебiнен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемақылар белгiлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1127 қаулысы ; "Штат санының лимиттерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларын барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн, ауылдық округтердегi статистиктердiң сенiмдi бастапқы статистикалық есептiлiктi жинауын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi мен оның аумақтық бөлімшелерінің орталық аппараттарын ұстау, бастапқы мемлекеттiк статистикалық есептiлiктiң дұрыстығын көтеру.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Агентство Республики Казахстан по статистике)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Агентства Республики Казахстан по статистике согласно приложениям 630, 631, 632, 633, 634.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 630
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Административные затраты" на 2003 год
1. Стоимость: 803856 тысяч тенге (восемьсот три миллиона восемьсот пятьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 1999 года N 325 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по статистике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 1999 года N 577 "О реорганизации территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1127 "Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по смете"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39 "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по статистике и его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций, сбор статистиками в сельских округах достоверной первичной статистической отчетности.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов центрального органа Агентства Республики Казахстан по статистике и его территориальных подразделений, повышение достоверности первичной государственной статистической отчетности.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
р/н!Бағ.!Кіші!Бағдарламаның!Бағдарламаны ! Іске ! Жауапты
N !дар.!бағ.!(кіші бағдар.!(кіші бағдарлама.! асыру !орындаушылар
!ла. !дар.!ламаның) !ны) іске асыру !мерзім.!
!ма. !ла. !атауы !жөніндегі ! дері !
!ның !ма. ! !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 001 Әкімшілік
шығындар
001 Орталық Қазақстан Респуб. жыл Қазақстан
органның ликасының Статистика бойына Республикасы.
аппараты жөнiндегі агенттiгi. ның
нiң орталық аппара. Статистика
тын бекiтiлген штат жөніндегі
санының лимиттерi агенттігі
шегiнде 186 бiрлiк
көлемiнде ұстау.
002 Аумақтық Қазақстан Респуб. жыл Қазақстан
органдардың ликасының Статистика Республика.
аппараттары жөнiндегi агенттiгінiң сының
аумақтық бөлiмшелерiн Статистика
бекiтiлген штат жөніндегі
санының лимиттерi агенттігі
шегiнде 371 бiрлік
көлемiнде және ауыл.
дық округтердегi
статистиктердi 2319
бiрлiк көлемiнде
ұстау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігіне жүктелген функциялардың сапалы және уақытында орындалуы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
631 қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2003 жылға арналған 010 "Кадрлардың білiктілiгiн арттыру және оларды қайта даярлау" республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4019 мың теңге (төрт миллион он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізi: "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 3-бабы ; "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттік статистиканы жетілдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ұлттық статистика агенттiгінiң кадрларын даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктілiгiн арттыру институтын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1999 жылғы 11 қаңтардағы N 19 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiптiк шеберлiгiн жетілдiру үшiн қойылатын білiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiптік қызмет саласындағы оқыту бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмiн, iскерлiгiн және дағдысын жаңарту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 001 Админи- Агент-
стративные ство
затраты Респуб-
001 Аппарат Содержание центрального в те- лики
централь- аппарата Агентства чение Казах-
ного Республики Казахстан по года стан по
органа статистике в пределах статис-
утвержденного лимита тике
штатной численности
в количестве 186 единиц.
002 Аппараты Содержание территориаль- в те-
террито- ных подразделений Агент- чение
риальных ства Республики года
органов Казахстан по статистике
в пределах утвержден-
ного лимита штатной
численности в количестве
371 единицы и содержание
статистиков в сельских
округах в количестве 2319
единиц.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Агентство Республики Казахстан по статистике функций.
Приложение 631
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 4019 тысяч тенге (четыре миллиона девятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 1999 года N 19 "О реорганизации Института подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров Национального статистического агентства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
р/н!Бағ.!Кіші!Бағдарламаның!Бағдарламаны ! Іске ! Жауапты
N !дар.!бағ.!(кіші бағдар.!(кіші бағдарлама.! асыру !орындаушылар
!ла. !дар.!ламаның) !ны) іске асыру !мерзім.!
!ма. !ла. !атауы !жөніндегі ! дері !
!ның !ма. ! !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 010 Кадрлардың Бекiтiлген бiлiк. жыл Қазақстан
бiлiктiлiгiн тiлiгiн арттыру бойына Республикасы.
арттыру және жоспарына сәйкес ның
оларды қайта мемлекеттiк Статистика
даярлау қызметшiлердiң жөніндегі
005 Мемлекеттiк білiктілiгiн агенттігі
қызметшiлердiң арттыру бойынша
бiлiктiлiгiн көрсетілетін
арттыру қызметтердi сатып
алу, соның iшiнде
мемлекеттiк тiлге
оқыту. Бiлiктiлiгiн
арттыру курсынан
өтетiн мемлекеттiк
қызметшілердiң орташа
жылдық саны 161.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға және мемлекеттің ресурстық мүмкіндіктеріне сәйкес кәсіптiк мемлекеттік қызмет талаптарына жауап беретiн мемлекеттiк қызметшілерді сапалы оқытудың үйлесiмдi жүйесiн қалыптастыру және дамыту жолымен мемлекеттік қызметшілердiң кәсiптiк деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
632 қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2003 жылға арналған 031 "Республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы туралы ақпараттық-статистикалық деректер базасын құру"
республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1112483 мың теңге (бiр миллиард жүз он екi миллион төрт жүз сексен үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттік статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 19 қарашадағы 1180 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 мамырдағы N 577 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігінің, "Қазпатент" және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттiгiнiң Статистика және талдау жөнiндегі комитетінің "Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорындарын құру мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1552 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жекелеген мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 1 шiлдедегi N 910 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгi Ақпараттық-баспа орталығы" "Қазстатақпарат" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуірдегі N 479 қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 010 Повышение Приобретение услуг по в те- Агент-
квалифика- повышению квалификации чение ство
ции и государственных служащих года Респуб-
перепод- согласно утвержденному лики
готовка плану повышения квалифи- Казах-
кадров кации, в том числе стан по
005 Повышение обучение государственному статис-
квалифика- языку. Среднегодовое тике
ции госу- количество государствен-
дарствен- ных служащих, проходящих
ных слу- курсы повышения квалифи-
жащих кации, - 730.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих путем формирования и развития стройной системы качественного обучения государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями и ресурсными возможностями государства.
Приложение 632
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Создание информационно-статистических баз данных
о социально-экономическом положении республики"
на 2003 год
1. Стоимость: 1112483 тысячи тенге (один миллиард сто двенадцать миллионов четыреста восемьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 1999 года N 577 "О реорганизации территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года N 1552 "Вопросы Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, создания республиканских государственных предприятий "Казпатент" и "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1999 года N 910 "Об отдельных вопросах Республиканского государственного предприятия "Информационно-вычислительный центр Агентства Республики Казахстан по статистике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 479 "О создании Республиканского государственного предприятия "Информационно-издательский центр Агентства Республики Казахстан по статистике" - "Казстатинформ".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының экономикалық, әлеуметтiк, демографиялық, экологиялық дамуы туралы ақпараттық-статистикалық деректер базаларын құру және осы деректер негiзiнде пайдаланушыларды жедел әрі дұрыс статистикалық ақпараттармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: статистикалық есептiлiк және сұрақтама бланкiлерiн дайындау, көбейту және тарату, статистикалық есептілікті электрондық тасымалдаушыларға енгiзу, статистикалық деректердi аймақтық және республикалық деңгейде өңдеу, сапасын бақылау және жіберу; ақпараттық-статистикалық деректер базасын қалыптастыру; дайындалған ақпаратты алу; оны электрондық түрде және жарияланым түрiнде тарату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
р/н!Бағ.!Кіші!Бағдарламаның!Бағдарламаны ! Іске ! Жауапты
N !дар.!бағ.!(кіші бағдар.!(кіші бағдарлама.! асыру !орындаушылар
!ла. !дар.!ламаның) !ны) іске асыру !мерзім.!
!ма. !ла. !атауы !жөніндегі ! дері !
!ның !ма. ! !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 031 Республиканың
әлеуметтiк-
экономикалық
жағдайы туралы
ақпараттық-
статистикалық
деректер
базасын құру
030 Ақпараттық- Орталықтарды жыл Қазақстан
статистикалық бекiтiлген бойына Республикасы.
орталықтар штат санының ның
лимиттерi шегiнде Статистика
2750 бiрлiк көлемiн. жөніндегі
де ұстау, соның агенттігі
iшiнде қызметiне
ақы төлеу: жаппай
есепке алу мен
iрiктеп зерттеудi
үйлестiру негiзiнде
статистикалық есеп.
тiлiктi табыстау
схемасын жетiлдiру;
статистиканың барлық
салаларында iрiктеп
зерттеудi жүргізудiң
әдiстемесiн енгiзу;
зерттеулер жүргiзу;
031 Статистикалық Қызметке (жұмысқа жыл Қазақстан
деректердi ақы төлеу): бойына Республикасы.
жинау және статистиканың барлық ның
өңдеу салалары бойынша Статистика
аумақтық органдардан жөніндегі
ақпарат жинау және агенттігі
республикалық деңгейде
өңдеу бойынша; ста.
тистиканың барлық
салалары бойынша
ақпараттық-статисти.
калық деректер базасын
құру бойынша (200);
032 Статистикалық Қызметке (жұмысқа жыл Қазақстан
ақпаратты және ақы төлеу): бойына Республика.
статистикалық статистикалық дерек. сының
есептiлiк тердi пайдаланушылардың Статистика
нысандарын каталогын құру жөніндегі
жариялау және бойынша; статистикалық агенттігі
тарату деректердi дайындаудың
және таратудың бiртұтас
технологиясын орнату
бойынша; Агенттiк
жарияланымдарының:
жинақтар, журналдар,
жылнамалар - 39 атау-
таралымы 400 дана,
атаулары 260 салалық
статбюллетеньдер -
таралымы 160 дана
кеңейтiлген сериясын
әзiрлеу, бекіту және
шығару бойынша; статис.
тикалық анықтамалар
құру жөнiндегi басқа
eлдeр тәжiрибесiн
зерделеу және пайда.
лану бойынша; статис.
тикалық деректердi
жариялау және тарату
жүйесiн жетiлдiру
бойынша; статистикалық
ақпараттарды электрон.
дық және басқа тасы.
малдаушылар мен байланыс
құралдарында, соның
iшiнде Интернетте де,
тарату желiлерiн құру
және кеңейту; статисти.
калық есептiлiк нысан.
дарының бланкiлерi мен

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание информационно-статистических баз данных об экономическом, социальном, демографическом, экологическом развитии Республики Казахстан и информационное обеспечение пользователей оперативной и достоверной статистической информацией на основе этих данных.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка, тиражирование и рассылка бланков статистической отчетности и вопросников, ввод статистической отчетности на электронные носители, обработка, контроль качества и передача статистических данных на региональном и республиканском уровне; формирование информационно-статистических баз данных; получение выходной информации; ее распространение в электронном виде и в виде публикаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 031 Создание
информа-
ционно-
статисти-
ческих баз
данных о
социально-
экономи-
ческом
положении
респуб-
лики.
030 Информа- Содержание центров в в те- Агент-
ционно- пределах утвержденного чение ство
статисти- лимита штатной числен- года Респуб-
ческие ности в количестве 2750 лики
центры единиц, в том числе Казах-
оплата услуг: усовершен- стан по
ствование схемы пред- статис-
ставления статистической тике
отчетности на основе
сочетания сплошного учета
и выборочных обследова-
ний; внедрение методики
проведения выборочных
обследований во всех
отраслях статистики;
проведение обследований.
031 Сбор и Оплата услуг (работ): в те- Агент-
обработка по сбору информации из чение ство
статисти- территориальных органов года Респуб-
ческих и обработке на республи- лики
данных канском уровне по всем Казах-
отраслям статистики; по стан по
созданию информационно- статис-
статистических баз данных тике
по всем отраслям
статистики (200).
032 Публикация Оплата услуг (работ): в те- Агент-
и распрос- по созданию каталога чение ство
транение пользователей статисти- года Респуб-
статисти- ческих данных; установке лики
ческой единой технологии по Казах-
информации подготовке и распростра- стан по
и форм нению статистических статис-
статисти- данных; разработке, тике
ческой утверждению и выпуску
отчетности расширенной серии
публикации Агентства:
сборники, журналы,
ежегодники 39 наименова-
ний - тираж 400 экземпля-
ров, отраслевые стат-
бюллетени 260 наименова-
ний - тираж 160 экзем-
пляров; по изучению и
использованию опыта
других стран по созданию
статистических
справочников; по
усовершенствованию
систем публикации и
распространения
статистических данных;
создание и расширение
сети распространения
статистической
информации на элект-
ронных и других видах
носителей и средствах
связи, в том числе в
Интернете; по
подготовке и изготов-
лению бланков и
инструкций форм
статистической
отчетности общим

нұсқаулықтарын 11,2 млн.
дана жалпы таралым мен
даярлау және дайындау
бойынша.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: сапалы және белгiленген уақытта пайдаланушыларды статистикалық ақпаратпен қамтамасыз ету, құру, Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен Статистикалық жұмыстар жоспарына сәйкес, республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы туралы ақпараттық-статистикалық деректер базасын.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
633 қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2003 жылға арналған 500 "Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу" республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 81000 мың теңге (сексен бiр миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң, "Қазпатент" және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттігінiң Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң "Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттік кәсiпорындарын құру мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1552 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: статистика органдары ақпараттық жүйесiнiң үздiксiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, статистикалық есептiлiктi өңдеу мерзiмдерiн қысқарту, өңделетiн ақпараттар көлемiн ұлғайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Агенттiктiң барлық құрылымдық бөлiмшелерiнде, сондай-ақ ведомствоға қарасты ұйымдарда жергiлікті есептеу желiсiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету; есептеу техникасының барлық құралдарын орнату және техникалық қызмет көрсету; статистикалық есептiлiк деректерiн өңдеудiң қазiргi заманғы ақпараттық технологияларын енгiзу; статистикалық деректер базасын жобалау, енгiзу және жүргiзу, телекоммуникациялық арналар арқылы статистикалық деректердi қабылдау және жiберудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
р/н!Бағ.!Кіші!Бағдарламаның!Бағдарламаны ! Іске ! Жауапты
N !дар.!бағ.!(кіші бағдар.!(кіші бағдарлама.! асыру !орындаушылар
!ла. !дар.!ламаның) !ны) іске асыру !мерзім.!
!ма. !ла. !атауы !жөніндегі ! дері !
!ның !ма. ! !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------

тиражом 11,2 млн. штук.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное обеспечение пользователей статистической информацией, формирование, согласно Плану статистических работ, утвержденному Правительством Республики Казахстан, информационно-статистических баз данных о социально-экономическом положении республики.
Приложение 633
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение информационных систем органов
государственной статистики"
на 2003 год
1. Стоимость: 81000 тысяча тенге (восемьдесят один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года N 1552 "Вопросы Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, создания республиканских государственных предприятий "Казпатент" и "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойного функционирования информационной системы органов статистики, сокращение сроков обработки статистической отчетности, увеличение объема обрабатываемой информации.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение функционирования локальных вычислительных сетей во всех структурных подразделениях Агентства, а также в подведомственных организациях; установка и техобслуживание всех средств вычислительной техники; внедрение современных информационных технологий обработки данных статотчетности; проектирование, внедрение и ведение статистических баз данных, обеспечение приема и передачи статистических данных по телекоммуникационным каналам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 500 Мемлекеттiк
статистика
органдарының
ақпараттық
жүйелерiн
сүйемелдеу
030 Мемлекеттік Мына бағыттағы жыл Қазақстан
статистика қызметтерді (жұмыс. бойына Республика.
органдарының тарды) орындау: сының
ақпараттық қызметтердi жыл Статистика
жүйесiне сайынғы Статистика. жөніндегі
ақпараттық- лық жұмыстар жоспарына агенттігі
техникалық сәйкес жиналатын
қызмет көр. статистикалық
сету және ақпараттарды өңдеудiң
сүйемелдеу 190-нан кем емес
бағдарламалық кешенiн
әзiрлеу, енгiзу және
қамтамасыз ету;
республикалық деңгейде
(450-ден артық жұмыс
орны), аймақтық деңгейде
(2000-нан артық жұмыс
орны) базалық бағдар.
ламалық қамтамасыз ету,
жергілікті есептеу желi.
лерiн (17 бiрлiк)
әкімшіліктендiру;
компьютерлік жабдықтарға
техникалық қызмет көрсету
(2300-ден артық дербес
компьютерлер, 60 сервер,
650 лазерлiк және 800
матрицалық принтерлер,
250 бiрлiк желiлiк
жабдықтар); Агенттiктiң
деректер жіберу желiсiн
ұстау (191 статистиканың
аудандық бөлiмi, 16
облыстық басқармалар,
1 орталық тoрап)
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: сапалы және белгіленген уақытқа статистика органдары ақпараттық жүйесiнiң үздiксiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, есептеу техникалары мен желiлердiң құралдарын техникалық қамтамасыз ету, қазiргі заманғы ақпараттық технологияны енгiзу, статистикалық өндірістiң барлық кезеңдерiн қамтамасыз ету, Агенттiктiң деректер беру желiсiнiң "аудан-облыс-орталық" схемасы бойынша жұмыс iстеуi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
634 қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2003 жылға арналған 600 "Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық жүйелерiн құру" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 35000 мың теңге (отыз бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық жүйесiн республикалық және аймақтық деңгейде күшейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: статистиканың аймақтық бөлiмшелерiнiң техникалық жарақтану дәрежесiн көтеру және қолда бар жергiлiктi есептеу желiлерiн жаңғырту: Қазақстан Республикасының статистика жөнiндегi агенттiгiнiң корпорациялық желiсi құрамында ұжымдық кiру мүмкіндігі бар жоғары өнімді серверлік орталық құру; республикалық деңгейде статистикалық деректер базасын мамандандырылған сақтау орнын құру; деректер алмасудың жоғары жылдамдығы мен сенiмділігін қамтамасыз ету, қазіргі заманғы ақпараттық технологияларды енгізу үшін негіз құру.

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 500 Сопровож-
дение ин-
форма-
ционных
систем
органов
государст-
венной
статистики
030 Информа- Выполнение услуг (работ) в те- Агент-
ционно- по следующим направле- чение ство
техничес- ниям: разработка, внедре- года Респуб-
кое обслу- ние и сопровождение 190 лики
живание и программных комплексов Казах-
сопровож- обработки статистической стан по
дение ин- информации, сбор которой статис-
форма- осуществляется согласно тике
ционной ежегодному Плану статис-
системы тических работ; установка
органов и сопровождение базового
государ- программного обеспечения
ственной на республиканском уровне
статистики (более 450 рабочих мест),
на региональном уровне
(более 2000 рабочих
мест), администрирование
локальных вычислительных
сетей (17 единиц);
техническое обслуживание
компьютерного оборудова-
ния (более 2300 персо-
нальных компьютеров, 60
серверов, 650 лазерных и
800 матричных принтеров,
250 единиц сетевого
оборудования); содержание
сети передачи данных
Агентства (191 районный
отдел статистики, 16
областных управлений, 1
центральный узел)
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное обеспечение бесперебойного функционирования информационной системы органов статистики, техническое сопровождение средств вычислительной техники и сетей, внедрение современных информационных технологий, сопровождение всех этапов статистического производства, функционирование сети передачи данных Агентства по схеме "район-область-центр".
Приложение 634
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Создание информационных систем органов
государственной статистики" на 2003 год
1. Стоимость: 35000 тысяч тенге (тридцать пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: усиление информационной системы органов государственной статистики на республиканском и региональном уровне.
5. Задачи бюджетной программы: повышение степени технической оснащенности региональных подразделений статистики, расширение и модернизация существующих локальных вычислительных сетей; создание высокопроизводительного серверного центра коллективного доступа в составе корпоративной сети Агентства Республики Казахстан по статистике; создание специализированного хранилища статистических баз данных на республиканском уровне; обеспечение высокоскоростного и надежного обмена данными, создание основы для внедрения современных информационных технологий.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
р/н!Бағ.!Кіші!Бағдарламаның!Бағдарламаны ! Іске ! Жауапты
N !дар.!бағ.!(кіші бағдар.!(кіші бағдарлама.! асыру !орындаушылар
!ла. !дар.!ламаның) !ны) іске асыру !мерзім.!
!ма. !ла. !атауы !жөніндегі ! дері !
!ның !ма. ! !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 600 Мемлекеттiк Статистиканың жыл Қазақстан
статистика облыстық басқарма. бойына Республика.
органдарының ларында 230 дана сының
ақпараттық дербес компьютерлер; Статистика
жүйелерiн есептеу желiлерiн жөніндегі
құру кеңейту және жаңғырту агенттігі
үшiн активтi және
пассивтi желiлiк
жабдықтар жинақталы.
мын (16 данадан кем
емес концентратор,
9700 метр кабель),
80 дана дербес лазер.
лiк принтерлер сатып
алу және орнату.
------------------------------------------------------------------
. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: статистиканың аймақтық бөлiмшелерiн техникалық қосымша жарақтандыру статистикалық ақпаратты жинау мен өңдеудiң жаңа технологияларын енгiзуге мүмкiндiк бередi, бөлiнген деректер базасын енгiзу мүмкiн болады, дербес компьютерлермен жарақтану көтерiледi, облыстық басқармалардың жергiлiктi желiсiне статақпараттар өңделетiн барлық жұмыс орындары қосылатын болады, қуатты сервердi iске қосу Қазақстан Республикасының статистика жөнiндегi агенттiгiнiң есептеу ресурстарын едәуір арттырады, статистикалық деректердi өңдеудiң ең жоғары жылдамдығын, деректер базаларын басқару жүйесiнiң реляциялық моделiн жүзеге асыру және оларды қорғау мүмкіндігін қамтамасыз етеді; желінің өткізу қабілеті өседі, деректерді табыстау жылдамдығы 1 Гбит/с-ны құрайды.
Тұтастай алғанда, техникалық жарақтану деңгейі жедел статистиканы табыстау мерзімдерін қысқартуға мүмкіндік береді және ұсынылатын ақпараттың сапасын жақсартуға оң әсер етеді.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 600 Создание Приобретение и установка в те- Агент-
информа- в территориальных органах чение ство
ционных статистики персональных года Респуб-
систем компьютеров - 230 штук; лики
органов комплект активного и Казах-
государ- пассивного сетевого стан по
ственной оборудования для расши- статис-
статистики рения и модернизации тике
вычислительных сетей
(концентратор - 16 штук,
кабель - 9700 метров);
персональные лазерные
принтеры - 80 штук.
-------------------------------------------------------------------
. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: техническое дооснащение региональных подразделений статистики позволит внедрить новые технологии сбора и обработки статистической информации, станет возможным внедрение распределенных баз данных, оснащенность персональными компьютерами будет повышена, к локальной сети областных управлений будут подключены все рабочие места, на которых обрабатывается статинформация, ввод в эксплуатацию мощного сервера значительно увеличит вычислительные ресурсы Агентства Республики Казахстан по статистике, обеспечит максимальную скорость обработки статистических данных, возможность реализации реляционной модели системы управления базами данных и их защиту; возрастет пропускная способность сети, скорость передачи данных составит 1 Гбит/с.
В целом, уровень технической оснащенности позволит сократить сроки представления оперативной статистики и окажет положительное влияние на улучшение качества представляемой информации.