2004 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 372, 373, 374, 375-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгiнің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
372-қосымша
606 - Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Статистика саласындағы уәкiлеттi
органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 1338114 мың теңге (бiр миллиард үш жүз отыз сегiз миллион бiр жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiктiң мәселелерi, "Қазпатент" және "Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар құру мәселелері Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1552 қаулысы ; "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 30 наурыздағы N 325 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 мамырдағы N 577 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң Ақпараттық-есептеу орталығы" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының жекелеген мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 1 шiлдедегi N 910 қаулысы ;

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Агентство Республики Казахстан по статистике)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Агентства Республики Казахстан по статистике согласно приложениям 372, 373, 374, 375.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 372
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
606 - Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области статистики" на 2004 год
1. Стоимость: 1338114 тысяч тенге (один миллиард триста тридцать восемь миллионов сто четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";
Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";
Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";
Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота";
постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года N 1552 "Вопросы Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, создания республиканских государственных предприятий "Казпатент" и "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан";
постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О Программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы";
постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 1999 года N 325 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по статистике";
постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 1999 года N 577 "О реорганизации территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике";
постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1999 года N 910 "Об отдельных вопросах Республиканского государственного предприятия "Информационно-вычислительный центр Агентства Республики Казахстан по статистике";

"Мемлекеттiк мекемелердiң негiзгi құрал-жабдықтары (активтерi) бойынша тозудың жылдық мөлшерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 3 қыркүйектегi N 1308 қаулысы ;
"Смета бойынша тиiстi органды ұстауға арналған қаражатты үнемдеу есебiнен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгiлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1127 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:
- жүктелген функцияларын барынша тиiмді орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету;
- статистиктердiң ауылдық округтерде бастапқы сенiмдi статистикалық есептiлiктi жинауы;
- өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындауға және кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiруге қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiптiк қызмет саласында оқыту бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмiн, iскерлiгi мен дағдысын жаңарту;
- статистика органдары ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу және үздiксiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, статистикалық есептiлiктi өңдеу мерзiмдерiн қысқарту, өңделетiн ақпарат көлемiн ұлғайту;
- Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық статистика органдары қызметкерлерiнiң еңбек жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
- Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң орталық органы мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң аппараттарын ұстау, бастапқы мемлекеттiк статистикалық есептiлiктiң сенiмдiлiгiн арттыру, iрiктеп зерттеулер жүргiзу әдіснамаларын енгізу;
- мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру;
- Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу, Агенттiктiң барлық құрылымдық бөлiмшелерінде, сондай-ақ ведомствоға қарасты ұйымдарда жергiлiктi есептеу желiсiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету; есептеу техникасының барлық құрал-жабдықтарын орнату және техникалық қызмет көрсету; телекоммуникациялық арналар бойынша статистикалық деректердi қабылдауды және жiберудi қамтамасыз ету, СТжСО-ға деректер жiберудi қамтамасыз ету;
- Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi аумақтық органдарының әкiмшiлiк үйлерiнде жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1308 "Об утверждении Годовых норм износа по основным средствам (активам) государственных учреждений";
постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1127 "Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по смете".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: - обеспечение деятельности центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по статистике и его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций;
- сбор статистиками в сельских округах достоверной первичной статистической отчетности;
- обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства;
- обеспечение бесперебойного функционирования и сопровождения информационной системы органов статистики, сокращение сроков обработки статистической отчетности, увеличение объема обрабатываемой информации;
- улучшение условий труда работников территориальных органов статистики Агентства Республики Казахстан по статистике.
5. Задачи бюджетной программы: - содержание аппаратов центрального органа Агентства Республики Казахстан по статистике и его территориальных подразделений, повышение достоверности первичной государственной статистической отчетности, внедрение методологии проведения выборочных обследований;
- повышение профессиональной квалификации государственных служащих;
- сопровождение информационных систем Агентства Республики Казахстан по статистике, обеспечение функционирования локальных вычислительных сетей во всех структурных подразделениях Агентства, а также в подведомственных организациях; установка и техобслуживание всех средств вычислительной техники; обеспечение приема и передачи статистических данных по телекоммуникационным каналам, обеспечение передачи данных в РНиОН;
- проведение ремонтно-восстановительных работ в административных зданиях территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

5        008  Мемлекеттiк   Қазақстан           жыл     Қазақстан
органдардың   Республикасы        бойына  Республи.
ғимараттарын, Статистика                  касының
үй-жайлары    жөнiндегi агенттiгi         Статистика
және          aумақтық                    жөнiндегi
құрылыстарын  органдарының                агенттiгi
күрделi       әкiмшiлiк
жөндеу        үйлерiнде жөндеу
жұмыстарын жүргiзу
бойынша қызметтерге
(жұмыстарға) ақы
төлеу:
- Ақмола статистика
басқармасының үйiн
жөндеу;
- Атырау статистика
басқармасының үйiн
жөндеу;
- Шығыс Қазақстан
статистика
басқармасының
үйiн жөндеу;
- Жамбыл статистика
басқармасының үйiн
жөндеу;
- Қарағанды
статистика
басқармасының үйiн
жөндеу;
- Қызылорда
cтатистика
басқармасының
үйiн жөндеу;
- Қостанай
статистика
басқармасының үйiн
жөндеу;
- Павлодар
статистика
басқармасының үйiн
жөндеу;
- Солтүстiк
Қазақстан
статистика
басқармасының
үйiн жөндеу;
- Астана қаласы
статистика
басқармасының үйін
жөндеу.
6        009  Мемлекеттiк   Тауарлар сатып алу: жыл     Қазақстан
органдарды    Сейф - 1 дана,      бойына  Республи.
материалдық-  көшiру аппараттары          касының
техникалық    - 5 дана, факс -            Статистика
жарақтандыру  3 дана, түптеу              жөніндегі
жабдығы - 1 дана,           агенттігі
сұрыптаушы -
1 дана, желiмдеуiш
машина - 1 дана,
түрлi-түстi
басылысқа арналған
барабан - 2 дана,
жылу және ыстық су
санауыштары -
1 дана.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiне жүктелген функциялардың сапалы және уақытында орындалуы, қазiргі заманғы экономикалық жағдайлар мен мемлекеттiк кәсiби қызмет талаптарына сай мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк деңгейін көтеру, статистика органдары ақпараттық жүйесінің үздіксіз жұмыс істеуін сапалы және уақтылы қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
373-қосымша
606 - Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы
туралы ақпараттық-статистикалық деректер базасын құру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 1199966 мың теңге (бip миллиард бip жүз тоқсан тоғыз жүз алпыс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттiгiнiң, "Қазпатент" және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң "Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын құру мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1552 қаулысы ; "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы ;

5         008  Капиталь-  Оплата услуг (работ) по   В те-  Агент-
ный ремонт проведению ремонта в      чение  ство
зданий,    административных зданиях  года   Респуб-
помещений  территориальных органов          лики
и соору-   Агентства Республики             Казах-
жений      Казахстан по статистике:         стан по
государ-   - ремонт здания Акмолин-         статис-
ственных   ского управления статис-         тике
органов    тики;
- ремонт здания Атырау-
ского управления статис-
тики;
- ремонт здания Восточно-
Казахстанского управления
статистики;
- ремонт здания Жамбыл-
ского управления статис-
тики;
- ремонт здания Караган-
динского управления
статистики;
- ремонт здания Кызыл-
ординского управления
статистики;
- ремонт здания Костанай-
ского управления статис-
тики;
- ремонт здания Павлодар-
ского управления статис-
тики;
- ремонт здания Северо-
Казахстанского управления
статистики;
- ремонт здания управления
статистики г. Астана.
6         009  Мате-      Приобретение товаров:     В те-  Агент-
риально-   сейф - 1 штука, копиро-   чение  ство
техничес-  вальные аппараты - 5      года   Респуб-
кое осна-  штук, факс - 3 штуки,            лики
щение      переплетное оборудование         Казах-
государ-   - 1 штука, сортировщик -         стан по
ственных   1 штука, клеющая машина          статис-
органов    - 1 штука, барабан для           тике
цветной печати - 2 штуки,
счетчик тепловой и горя-
чей воды - 1 штука.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Агентство Республики Казахстан по статистике функций, повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, с современными экономическими условиями, качественное и своевременное обеспечение бесперебойного функционирования информационной системы органов статистики.
Приложение 373
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
606 - Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Создание информационно-статистических баз данных
о социально-экономическом положении республики"
на 2004 год
1. Стоимость: 1199966 тысяч тенге (один миллиард сто девяносто девять миллионов девятьсот шестьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 года";
постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года N 1552 "Вопросы Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, создания республиканских государственных предприятий "Казпатент" и "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан";
постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О Программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы;

"Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 мамырдағы N 577 қаулысы ;
"Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының жекелеген мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 1 шiлдедегi N 910 қаулысы ; "Жалпымемлекеттiк статистикалық байқаулар жүргiзу және мемлекеттiк органдарды статистикалық және талдау материалдарымен қамтамасыз ету тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 2 қарашадағы N 1164 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының экономикалық, әлеуметтiк, демографиялық, экологиялық дамуы туралы ақпараттық-статистикалық деректер базаларын құру және осы деректер негiзiнде пайдаланушыларды жедел әрi сенiмдi статистикалық ақпаратпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: статистикалық есептiлiк және сұрақтама бланкiлерiн дайындау, көбейту және тарату, статистикалық есептiлiктi электрондық тасымалдаушыларға енгiзу, статистикалық деректердi өңiрлiк және республикалық деңгейде өңдеу, сапасын бақылау және жiберу; ақпараттық-статистикалық деректep базасын қалыптастыру; дайындалған ақпаратты алу; оны Статистикалық жұмыстар жоспарына сәйкес электрондық түрде және жарияланым түрiнде немесе электрондық тасымалдаушылармен тарату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   002       Республи.     Ақпараттық-         Жыл     Қазақстан
каның         статистикалық       бойына  Республи.
әлеуметтiк-   орталықтарды                касының
экономикалық  штат санының                Статистика
жағдайы       бекiтiлген лимитi           жөнiндегi
туралы        шегiнде 2750                агенттiгi
ақпараттық-   бiрлiк көлемiнде
статистикалық ұстау, соның
деректер      iшiнде көрсетiлген
базасын құру  қызметке (жұмысқа)
ақы төлеу:
статистиканың
барлық салалары
бойынша өңiрлiк
деңгейде ақпарат
жинау және өңдеу,
iрiктеп
зерттеулер жүргізу.
Бекiтiлген
тиiстiлiк
нормативiне сәйкес
саны 34 автомобиль
қызметтiк
автокөлiктi ұстау.
Статистикалық
ақпаратты
республикалық
деңгейде жинау
және өңдеу.
Қызметке (жұмысқа)
ақы төлеу:
статистиканың
барлық салалары
бойынша аумақтық
органдардан
ақпарат жинау және
республикалық
деңгейде өңдеуге,
статистиканың
барлық салалары
бойынша
ақпараттық-
статистикалық
деректер базасын
құруға.
Статистикалық
және талдау
ақпараттарын
жариялау және
тарату.
Қызметке (жұмысқа)
ақы төлеу:
статистикалық
деректердi
пайдаланушылардың
каталогын құру
бойынша;
статистикалық
деректердi
дайындау және
тарату бoйынша
бiртұтас
технологияны
орнатуға;
Агенттiк
жарияланымдарының
- баяндамалар,
салалық жинақтар,
жылнамалықтар,
анықтамалықтар,
бюллетендер,
газеттер -
кеңейтiлген
серияларын
әзiрлеуге, бекiтуге
және шығаруға.
Статистикалық
ақпаратты
электрондық және
басқа
тасымалдаушылар
мен байланыс
құралдарында,
соның iшiнде
Интернетте де,
тарату желiлерiн
құру және кеңейту;
статистикалық
есептiлiк
нысандарының
бланкiлерi мен
нұсқаулықтарын
даярлау және
дайындау бойынша.
Жарияланымдарды
(анықтамалықтар,
жинақтар,
баяндамалар,
жылнамалықтар)
өңiрлiк деңгейде
шығару
__________________________________________________________________

постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 1999 года N 577 "О реорганизации территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике";
постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1999 года N 910 "Об отдельных вопросах Республиканского государственного предприятия "Информационно-вычислительный центр Агентства Республики Казахстан по статистике";
постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2002 года N 1164 "Об утверждении Правил проведения общегосударственных статистических наблюдений и обеспечения государственных органов статистической и аналитической информацией".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание информационно-статистических баз данных об экономическом, социальном, демографическом, экологическом развитии Республики Казахстан и информационное обеспечение пользователей оперативной и достоверной статистической информацией на основе этих данных.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка, тиражирование и рассылка бланков статистической отчетности и вопросников, ввод статистической отчетности на электронные носители, обработка, контроль качества и передача статистических данных на региональном и республиканском уровне; формирование информационно-статистических баз данных; получение выходной информации; ее распространение в электронном виде и в виде публикаций или на электронных носителях в соответствии с Планом статистических работ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Создание   Содержание информационно- В те-  Агент-
информа-   статистических центров в  чение  ство
ционно-    пределах утвержденного    года   Респуб-
статисти-  лимита штатной численнос-        лики
ческих баз ти в количестве 2750 еди-        Казах-
данных о   ниц, в том числе оплата          стан по
социально- услуг (работ): по сбору и        статис-
экономи-   обработке информации на          тике
ческом     региональном уровне по
положении  всем отраслям статистики,
республики проведение выборочных
обследований.
Содержание служебного
автотранспорта в коли-
честве 34 автомобилей,
согласно утвержденному
нормативу положенности.
Сбор и обработка статис-
тической информации на
республиканском уровне.
Оплата услуг (работ):
по сбору информации из
территориальных органов и
обработке на республикан-
ском уровне по всем
отраслям статистики, по
созданию информационно-
статистических баз данных
по всем отраслям статис-
тики.
Публикация и распростра-
нение статистической и
аналитической информации.
Оплата услуг (работ):
по созданию каталога
пользователей статисти-
ческих данных; установке
единой технологии по под-
готовке и распространению
статистических данных;
разработке, утверждению и
выпуску расширенной серии
публикации Агентства -
доклады, отраслевые сбор-
ники, ежегодники, справоч-
ники, бюллетени, газета.
Создание и расширение сети
распространения статисти-
ческой информации на
электронных и других видах
носителей и средствах свя-
зи, в том числе в Интерне-
те; по подготовке и изго-
товлению бланков и инст-
рукций форм статистической
отчетности.
Выпуск публикаций (спра-
вочников, сборников, док-
ладов, ежегодников) на
региональном уровне.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: пайдаланушыларды статистикалық және талдау ақпаратымен сапалы және уақытында қамтамасыз ету, құру процесі, өңiрлерден ақпарат жинау, ақпараттық технологияларды пайдалану арқылы ақпаратты өңдеу, қорлану, сақтау, iздеу, жiберу, пайдалану және тарату, Статистикалық жұмыстар жоспарына сәйкес республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы туралы ақпараттық-статистикалық деректер базасын қалыптастыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
374-қосымша
606 - Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк статистика органдарының
ақпараттық жүйелерiн құру"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 30060 мың теңге (отыз миллион алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2003-2005 жылдарға арналған индикативтiк жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 13 қыркүйектегi N 1000 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: статистикалық өндiрiстiң тиiмдiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк статистика органдарының бiрыңғай ақпараттық жүйесiн құру және дамыту, статистиканың өңiрлiк бөлiмшелерiнің техникалық жарақтану дәрежесiн көтеру, деректер алмасудың жоғары жылдамдығы мен сенiмдiлiгiн қамтамасыз ету, қазiргi заманғы ақпараттық технологияларды енгiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   003       Мемлекеттiк   1. Статистиканың    Жыл     Қазақстан
статистика    аумақтық            бойына  Республи.
органдарының  органдарындағы              касының
ақпараттық    ақпараттық                  Статистика
жүйелерін     жүйенiң жұмысы              жөнiндегi
құру          үшін есептеу                агенттiгi
жабдықтарын
сатып алу:
- дербес
компьютерлер
- 113 дана;
- желiлiк
принтерлер -
19 дана;

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное обеспечение пользователей статистической и аналитической информацией, процесс создания, сбор информации из регионов, обработка, накопление, хранение, поиск, передача, использование и распространение информации с использованием информационных технологий, формирование информационно-статистических баз данных о социально-экономическом положении республики в соответствии с Планом статистических работ.
Приложение 374
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
606 - Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Создание информационных систем органов
государственной статистики" на 2004 год
1. Стоимость: 30060 тысяч тенге (тридцать миллионов шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";
постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О Программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы";
постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 1000 "Об Индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности статистического производства.
5. Задачи бюджетной программы: создание и развитие единой информационной системы органов государственной статистики, повышение степени технической оснащенности региональных подразделений статистики; обеспечение высокоскоростного и надежного обмена данными, внедрение современных информационных технологий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Создание   1. Закупка вычислитель-   В те-  Агент-
информа-   ного оборудования для     чение  ство
ционных    работы информационных     года   Респуб-
систем     систем в территориальных         лики
органов    органах статистики:              Казах-
государ-   - персональные компьютеры        стан по
ственной   - 113 штук;                      статис-
статистики - локальные принтеры - 19        тике
штук.

2. Windows
2003 Server ОЖ
лицензиялық
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу - 16
лицензия.
3. "Корпоративтiк
желiде бөлiнген
статистикалық
тiркелiм"
ақпараттық
жүйесiн әзiрлеу.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: статақпаратты жинау, өңдеу және сақтау жөнiндегi iшкi жүйе жұмыстарының тиiмдiлiгiн арттыру, статистикалық ақпараттың толықтығын, дәлдігін, сенiмдiлiгiн, жоғары сапасы мен жеделдiгiн қамтамасыз ету, басқару органдарына статистикалық ақпаратты уақытында беру, пайдаланушыларды сенiмдi статистикалық ақпаратпен толық қанағаттандыру мүмкiндiгi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
375-қосымша
606 - Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк статистика саласындағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 21956 мың теңге (жиырма бiр миллион тоғыз жүз елу алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: нарықтық жағдайлардағы ғылым дамуының ғылыми-әдiстемелiк және нормативтiк базисiн құруға бағдарланған әдiстердi әзiрлеу және енгiзудi қазiргi заманғы ғылыми-зерттеу деңгейiнде қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: статистикалық және маркетингтiк зерттеулер мен республикадағы экономикалық және әлеуметтiк ахуалды зерттеу әдiснамаларын әзiрлеу бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу, мемлекеттiк органдардың, сондай-ақ басқа да ақпаратты пайдаланушылардың қажеттiлiгiн қанағаттандыру мақсатында республикалық ақпараттық статистикалық жүйенi статистиканың күнделiктi жұмысына қазiргi заманғы ақпараттық технологияларды әзiрлеу және енгiзу жолымен жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

2. 3акупка лицензионного
программного обеспечения
ОС Windows 2003 Server -
16 лицензий.
3. Разработка информа-
ционной системы "Статис-
тический регистр, распре-
деленный в корпоративной
сети"
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности работы подсистем по сбору, обработке и хранению статинформации, обеспечение полноты, точности, достоверности, высокого качества и оперативности статистической информации, своевременность представления статистической информации органам управления, возможность полного удовлетворения пользователей в надежной статистической информации.
Приложение 375
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
606 - Агентство Республики Казахстан по статистике
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Прикладные научные исследования в области
государственной статистики" на 2004 год
1 Стоимость: 21956 тысяч тенге (двадцать один миллион девятьсот пятьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";
постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О Программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение на современном научно-исследовательском уровне разработки и внедрения методов, ориентированных на создание научно-методического и нормативного базиса развития науки в рыночных условиях.
5. Задачи бюджетной программы: проведение прикладных научных исследований по разработке методологии статистических и маркетинговых исследований и обследовании экономической и социальной ситуации в республике, совершенствование республиканской информационной статистической системы путем разработки и внедрения в практику статистики современных информационных технологий, с целью удовлетворения потребности государственных органов, а также других пользователей информацией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   004       Мемлекеттiк   Мемлекеттiк         Жыл     Қазақстан
статистика    статистиканы        бойына  Республи.
саласындағы   қалыптастыру                касының
қолданбалы    әдiснамасы                  Статистика
ғылыми        саласында ғылыми            жөнiндегi
зерттеулер    зерттеулер жүргiзу          агенттiгi
бойынша
көрсетiлетiн
қызметке (жұмысқа)
ақы төлеу.
Республикадағы
экономикалық және
әлеуметтiк ахуалға
статистикалық,
маркетингтiк
зерттеулер жүргiзу
бойынша, сондай-ақ
pecпубликалық
ақпараттық
статистикалық
жүйенi жетiлдiру
жөнiнде 17 тақырып
бойынша
ғылыми-зерттеу
жұмыстары
жүргiзiлетiн болады
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: статистикалық жұмыстарды ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету.

1   004        Прикладные Оплата услуг (работ) по   В те-  Агент-
научные    проведению научных иссле- чение  ство
исследова- дований в области методо- года   Респуб-
ния в об-  логии формирования госу-         лики
ласти      дарственной статистики.          Казах-
государ-   Будут проведены научно-          стан по
ственной   исследовательские работы         статис-
статистики по проведению статисти-          тике
ческих, маркетинговых
исследований экономичес-
кой и социальной ситуации
в республике, а также по
совершенствованию респуб-
ликанской информационной
статистической системы по
17 темам.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: научно-методологическое обеспечение статистических работ.