2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
406-1 406-2 406-3 406-4 406-5 406-6-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ескерту. Қаулы ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 29 мамырдағы N 438 қаулысына сәйкес 406-1, 406-2, 406-3, 406-4, 406-5, 406-6-қосымшалармен толықтырылды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-1-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
001 - "Ғарыш қызметі саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 67 856 мың теңге (алпыс жеті миллион сегіз жүз елу алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі : » "Мемлекеттік қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының  3 ,   21-24-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту" 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің»"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігін құру туралы" 2007 жылғы 27 наурыздағы N 302  Жарлығы ; "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 сәуірдегі N 352  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ғарыш қызметі саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : ғарыш қызметі саласында мемлекеттік саясатты іске асыру; Қазақстан Республикасында ғарыш саласын құру және дамыту; Қазақстан Республикасында ғарыш қызметінің заңнамалық базасын құру; ғарыш қызметі саласында мемлекеттік техникалық қадағалауды және бақылауды жүзеге асыру; ғарыш қызметі саласында халықаралық ықпалдастықты жүзеге асыру.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Национальное космическое агентство Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Национального космического агентства Республики Казахстан согласно приложениям  406-1 406-2 406-3 406-4 406-5 406-6 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 406-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 406-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 г. N  438 .
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области космической деятельности"
на 2007 год
1. Стоимость:  67 856 тысяч тенге (шестьдесят семь миллионов восемьсот пятьдесят шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 3 ,  21 - 24  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 27 марта 2007 года N 302 "Об образовании Национального космического агентства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 352 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение реализации единой государственной политики в области космической деятельности
5. Задачи бюджетной программы:  реализация государственной политики в сфере космической деятельности; формирование и развитие космической отрасли в Республике Казахстан; создание законодательной базы космической деятельности в Республике Казахстан; осуществление государственного технического надзора и контроля в области космической деятельности; осуществление международного сотрудничества в области космической деятельности.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/р
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Ғарыш қыз-
меті сала-
сындағы
уәкілетті
органның
қызметін
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық органның
аппараты
Ғарыш қызметі са-
ласында азаматтар-
дың конституциялық
құқығы мен бостан-
дығын сақтауды қамтамасыз ету; ғарыш қызметі са-
ласында бірыңғай мемлекеттік сая-
сатты іске асыру; ұлттық ғарыш бағ-
дарламаларын және жобаларын әзірлеу және іске асыру; мемлекетаралық ғарыш бағдарлама-
ларын және жобала-
рын іске асыруға қатысу; экономика,
қорғаныс және елдің ұлттық қау-
іпсіздігі салалары
мүддесінде ғарыш жобалары мен бағ-
дарламаларын іске асыру жөніндегі жұмысты үйлестіру;
ғарыш қызметі саласында жобалар-
дың салалық сарап-
тамасын ұйымдасты-
ру және жүзеге асыру; ғарыш қыз-
метін лицензиялау-
ды жүзеге асыру; ғарыш техникасын құру және пайдала-
ну кезінде қолдан-
ылатын стандарт-
тарды әзірлеуге, сондай-ақ азамат-
тық ғарыш техника-
сын өндіру, сынау және пайдалану қауіпсіздігін қам-
тамасыз ету жөнін-
дегі нормативтік құжаттарды әзір-
леуге қатысу.
Жыл ішінде
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі
3
009
Мемлекет-
тік
орган-
дарды
материал-
дық-тех-
никалық
жарақтан-
дыру
Қазақстан
Республикасы
Ұлттық ғарыш
агенттігінің
қызметін қамтамасыз ету
үшін материалдық-
техникалық
жарақтандыру және
негізгі құралдарды
сатып алу
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан   күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:   ғарыш қызметі саласында бірыңғай мемлекеттік саясат қалыптастыру және оның негізгі бағыттарын іске асыру.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасында ғарыш саласын қалыптастыру және дамыту.
Қаржы-экономикалық тиімділік: бір қызметшіні ұстауға орташа шығын жылына 1 696,4 мың теңгені құрайды.
Уақытылы: жасасқан шарттарға және бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес.
Сапалығы: кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына және қазіргі экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-2-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
003 - "Қазақстан Республикасының ғарышкерлерін даярлау"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наиме-
нование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
космической
деятельности
2
001
Аппарат
центрального
органа
Обеспечение соблюдения
конституционных прав и свобод
граждан в области космической
деятельности; реализация
единой государственной полити-
ки в области космической
деятельности; разработка и
реализация национальных
космических программ и
проектов, участие в реализации
межгосударственных космических
программ и проектов; координа-
ция работ по реализации
космических проектов и прог-
рамм в интересах отраслей
экономики, обороны и
национальной безопасности
страны; организация и
осуществление отраслевой
экспертизы проектов в области
космической деятельности;
осуществление лицензирования
космической деятельности;
участие в разработке стандар-
тов, применяемых при создании
и эксплуатации космической
техники, а также нормативных
документов по обеспечению
безопасности при производстве,
испытаниях и эксплуатации
гражданской космической
техники
В
течение
года
Нацио-
нальное
косми-
ческое
агент-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Материально-техническое
оснащение и приобретение
основных средств для
обеспечения деятельности
Национального космического
агентства Республики Казахстан
В
течение
года
Нацио-
нальное
косми-
ческое
агент-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: формирование единой государственной политики в области космической деятельности и реализация ее основных направлений.
Конечный результат: формирование и развитие космической отрасли в Республике Казахстан.
Финансово-экономическая эффективность: средние расходы на содержание одного служащего в год составят 1696,4 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и утвержденным планом финансирования.
Качество: повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
Приложение 406-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 406-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 г. N  438 .
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 - "Подготовка космонавтов Республики Казахстан"
на 2007 год

1. Құны :   14032 мың теңге (он төрт миллион отыз екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:  "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Қазақстан Республикасының
ғарышкерлеріне кандидаттарды алдын ала іріктеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 7 қаңтардағы N 27  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мен Федеральды ғарыш агенттігі арасындағы Қазақстан Республикасының сынаушы-ғарышкерлерінің Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында топтағы арнайы дайындықтан өту тәртібі мен шарттары туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 тамыздағы N 819  қаулысы ; "Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында Қазақстан Республикасының ғарышкер-сынаушыларын даярлауға байланысты шығыстардың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 қыркүйектегі N 919  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Халықаралық ғарыш   станциясына ұшу және ғарыштық зерттеулер   мен эксперименттер жасаудың
қазақстандық бағдарламасын орындау үшін Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында (Мәскеу қаласы) Қазақстан Республикасының екі ғарышкер-сынаушысын топта даярлауға арнайы дайындық.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : екі ғарышкер-сынаушының Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында (Мәскеу қаласы) болу және арнайы оқу үшін жағдайлармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Қазақстан
Республи-
касының
ғарышкер-
лерін
даярлау
Қазақстан Респуб-
ликасының екі
ғарышкер-сынаушыны
Ю.А. Гагарин
атындағы Ресей
ғарышкерлер даярлау
мемлекеттік ғылыми-
зерттеу сынау
орталығында арнайы
даярлықтан өткізу
үшін, стипендия,
іссапар шығыстарын,
тұруға, арнайы
тамақтану және
жеке арнайы киім
мен аяқ киім сатып
алуға арналған
шығыстарды төлей
отырып, жағдай
жасау
жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының екі ғарышкер-сынаушысының топта Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында арнайы даярлықтан өтуі.

1. Стоимость:  14032 тысячи тенге (четырнадцать миллионов тридцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 января 2000 года N 27 "О создании Межведомственной комиссии при Правительстве Республики Казахстан по предварительному отбору кандидатов в космонавты Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2005 года N 819 "О подписании протокола между Министерством образования и науки Республики Казахстан и Федеральным космическим агентством о порядке и условиях прохождения космонавтами-испытателями Республики Казахстан специальной подготовки в группах в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2005 года N 919 "Об утверждении норм расходов, связанных с подготовкой космонавтов-испытателей Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  специальная подготовка в группах двух космонавтов-испытателей Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина (г. Москва) к полетам на Международную космическую станцию и выполнению казахстанских программ космических исследований и экспериментов.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий для пребывания и прохождения обучения двух космонавтов-испытателей в Российском государственном научно-исследовательском центре подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина (г. Москва).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Подготовка космонавтов Республики Казахстан
Создание условий для прохож-
дения двумя космонавтами-
испытателями Республики
Казахстан специальной
подготовки в Российском
государственном научно-иссле-
довательском испытательном
центре подготовки космонавтов
имени Ю.А. Гагарина с
выплатой стипендии, команди-
ровочных расходов, расходов
на проживание, специальное
питание и обеспечение
специальной одеждой
в
течение
года
Национа-
льное
косми-
ческое
агент-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  прямой результат: прохождение специальной подготовки в группах двух космонавтов-испытателей Республики Казахстан в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина;

Соңғы нәтиже: ғарышкер-сынаушылардың оқу жоспары мен бағдарламаларды толық көлемде игеруі және олардың Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 Жарлығымен бекітілген 2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамытудың мемлекеттік бағдарламасына сәйкес әзірленген Халықаралық ғарыш станциясына ұшу кезінде ғарыштық зерттеулер мен эксперименттердің қазақстандық бағдарламаларын орындауға дайындығы.
Қаржы-экономикалық тиімділік: топтағы бір ғарышкер-сынаушы  арнайы дайындығының құны 7 016,0 мың теңгені құрайды.
Уақытылығы: Ю.А.Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығымен жасасқан шартқа сәйкес.
Сапа: Ю.А. Гагарин атындағы Ресей ғарышкерлер даярлау мемлекеттік ғылыми-зерттеу сынау орталығында Қазақстан Республикасының сынаушы-ғарышкерлерінің арнаулы дайындықтан өту тәртібі және жағдайы туралы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі мен Ресей авиация-ғарыш агенттігі арасындағы хаттаманы іске асыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-3-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
005 - "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту" деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   8 224 165 мың теңге (сегіз миллиард екі жүз жиырма төрт миллион бір жүз алпыс бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту туралы" 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің» "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту" Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру Жоспарын бекіту туралы" 2005 жылғы 14 сәуірдегі N 352  қаулысы ;»"Қазғарыш" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамын құру туралы"»Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 17 наурыздағы N 242  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасының ғарыш қызметі саласында ағымдағы, ұзақ мерзімді
салааралық бағдарламаларды іске асыру үшін жағдайлар жасау, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық міндеттерін  шешуге бағытталған жоғары тиімді ақпараттық, ғарыштық технологиялар мен жүйелер жасау.

конечный результат: освоение космонавтами-испытателями в полном объеме учебных планов и программ и их готовность к выполнению казахстанской программы космических исследований и экспериментов во время своих полетов на Международную космическую станцию, разработанную в соответствии с Государственной программой развития космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513;
финансово-экономический результат: стоимость специальной подготовки в группах одного космонавта-испытателя составляет 7016,0 тысяч тенге;
своевременность: в соответствии с заключенным договором с Российским государственным научно-исследовательским испытательным центром подготовки космонавтов им. Ю.А. Гагарина;
качество: реализация протокола между Министерством образования и науки Республики Казахстан и Российским авиационно-космическим агентством о порядке и условиях прохождения космонавтами-испытателями Республики Казахстан специальной подготовки в Российском государственном научно-исследовательском испытательном центре подготовки космонавтов имени Ю.А. Гагарина
Приложение 406-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 406-3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 г. N  438 .
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 - "Увеличение уставного капитала Акционерного общества
"Национальная компания "Казкосмос""
на 2007 год
1. Стоимость:  8224165 тысяч тенге (восемь миллиардов двести двадцать четыре миллиона сто шестьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстана 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2005 года N 242 "О создании акционерного общества "Национальная компания "Казкосмос";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 352 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание условий для реализации текущих, долгосрочных межотраслевых программ в сфере космической деятельности Республики Казахстан, создание высокоэффективных информационных, космических технологий и систем, направленных на решение социально-экономических задач Республики Казахстан.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : "Байқоңыр" кешенінде "Қазғарыш" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының арнайы конструкторлық-технологиялық бюросын құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске   асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
№N р/р
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Багдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау
-шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
"Қазғарыш"
ұлттық
компания-
сы" акцио-
нерлік
қоғамының
жарғылық
капиталын
ұлғайту
"Қазғарыш"»ұлттық
компаниясы"»акцио-
нерлік қоғамының
жарғылық капиталын:
Байқоңыр қаласында
ғарыш қызметі сала-
сындағы Қазақстан
Республикасының
әкімшілік қызметкер-
лері, ұйымдары үшін
ақпараттық есептеу
орталығы ғимаратына
жалғастыра салынған
жайды жаңғырту және
қызметтік үй ретінде
екі тұрғын үйді
жаңғырту жөніндегі
жұмыстарды аяқтау
үшін;
Қазақстан Респуб-
ликасында Жерді
қашықтықтан зондтау
ғарыштық жүйесін
құру жөніндегі
жұмыстарды жүргізу
үшін толықтыру.
қантар-
наурыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: ғарыш қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен ұйымдары үшін ақпараттық есептеу орталығы ғимаратына жалғастыра салынған жайды жаңғырту және қызметтік үй ретінде екі тұрғын үйді жаңғырту жөніндегі жұмыстарды аяқтау, Жерді қашықтықтан зондтау ғарыштық жүйесінің, жоғары шешімді спутниктің, орта шешімді спутниктің, жер үсті басқару кешенінің, жер үсті мақсатты кешеннің жұмыс құжаттарын әзірлеу.
Соңғы нәтиже: ғарыш техникасын дамытудың негізгі бағыттарын негіздеу жөнінде жүйелік зерттеулер және оны құру жөнінде тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар, жүргізу үшін инфрақұрылымды дамыту, картография, пайдалы қазбаларды барлау мен өндіру, төтенше жағдайлар зардаптарының мониторингі, алдын алу мен болдырмау, өнеркәсіп пен инфрақұрылым нысандарын салу мен іске қосу, қозғалмайтын мүлікке бақылау (есепке алу және салық салу үшін), жер мен орман пайдалану (есепке алу, жоспарлау және бақылау), ауылшаруашылығын жоспарлау, есепке алу мен бақылау, экологиялық мониторинг саласында Жер бетіндегі объектілер мен процестер туралы шұғыл ақпарат алу есебінен мемлекеттік басқару органдары мен коммерциялық ұйымдарда шешімдер қабылдаудың жылдамдығы мен тиімділігін арттыру, ғарыш қызметі саласындағы қызметкерлер үшін әлеуметтік жағдайлар жасау.
Қаржы-экономикалық тиімділік: қосымша үстеме шығындар мен ғарыш түсірілімдерінің құнын 10-20%-ға төмендету, спутниктер пайдалана бастағаннан шығын орнының өтелу мерзімі - 4,2 жыл, Жерді қашықтықтан зондтау технологиясын экономиканың түрлі салаларына енгізудің жоғарғы экономикалық тиімділігі, елдің экспорттық әлеуетін арттыру және диверсификациялау, Қазақстан Республикасы ғарыш саласы мамандарының ғылыми әлеуетін арттыру.
Уақытылығы: қызметтік ғимаратты жаңғырту, Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зондтау ғарыштық жүйесін құру жөнінде жасаған шарттарға және жұмыс кестесіне сәйкес.

5. Задачи бюджетной программы:  создание специального конструкторско-технологического бюро Акционерного общества "Национальная компания "Казкосмос" на комплексе "Байконур".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Увеличение
уставного
капитала АО
"Нацио-
нальная
компания
"Казкосмос"
Пополнение уставного капитала
Акционерного общества
"Национальная компания
"Казкосмос" для:
завершения работ по рекон-
струкции пристройки здания
информационно-вычислительного
центра для административного
персонала, организаций
Республики Казахстан в сфере
космической деятельности и
реконструкция двух жилых
домов для использования в
качестве служебного жилья в
городе Байконыр;
проведения работ по созданию
космической системы
дистанционного зондирования
Земли Республики Казахстан.
Январь-
март
Нацио-
нальное
косми-
ческое
агент-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: завершение работ по реконструкции одной пристройки здания информационно-вычислительного центра для создания условий деятельности представителей государственных органов и организаций Республики Казахстан в сфере космической деятельности и реконструкция двух жилых домов, разработка рабочей документации космической системы дистанционного зондирования земли, спутника высокого разрешения, спутника среднего разрешения, наземного комплекса управления, наземного целевого комплекса;
Конечный результат: развитие инфраструктуры для проведения системных исследований по обоснованию основных направлений развития космической техники и опытно-конструкторских работ по ее созданию, повышение скорости принятия и эффективности решений в государственных органах управления и коммерческих организациях за счет получения оперативной информации об объектах и процессах на поверхности Земли на регулярной основе в области картографирования, разведки и добычи полезных ископаемых, мониторинга, профилактики и устранения последствий чрезвычайных ситуаций, строительства и эксплуатации объектов промышленности и инфраструктуры, контроля недвижимого имущества (в целях учета и налогообложения), земле- и лесопользования (учета, планирования и контроля), сельскохозяйственного планирования, учета и контроля, экологического мониторинга, создание социальных условий для работников в сфере космической деятельности;
Финансово-экономическая эффективность: снижение накладных расходов и стоимости космических снимков на 10-20 %, срок окупаемости с начала эксплуатации спутников - 4,2 года, высокий экономический эффект от внедрения технологий дистанционного зондирования Земли в различных сферах экономики, увеличение и диверсификацию экспортного потенциала страны, повышение научного потенциала специалистов космической отрасли Республики Казахстан;
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и графиками работ по реконструкции служебного здания, созданию космической системы дистанционного зондирования Земли Республики Казахстан;

Сапа: түсірілімдердің келесі түрлерін жүргізу мүмкіндігі: 1м. және 6,7 м. шешімдегі көрінетін диапазондағы панхроматикалық, 4 м. және 28 м. шешімдегі көрінетін диапазондағы көп аумақты, 30 м. шешімдегі орташа және алыс ИК диапазондағы инфрақызыл, 30 м. шешімдегі гиперспектралды; 24-тен 3-5 тәулікке дейін сүреттер алу шұғылдығын артады,»"2005 - 2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін дамыту" Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру кезінде әлеуметтік және экономикалық мәселелерді шешу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-4-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
006 - "Сенім артылған агенттер қызметіне ақы төлеу"
республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   275 мың теңге (екі жүз жетпіс бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру туралы Келісімді   бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 21 қазандағы  Заңы .
3. Бюджеттік   бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   банк-агенттің бюджеттік несиелеу қызметін көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Банк-агентке бюджеттік несиелеуге қызмет   көрсеткені үшін комиссиялық
сыйақы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
№N р/р
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Сенім
артылған
агенттер
қызметіне
ақы төлеу
"Байқоңыр"»ғарыш
айлағында«"Бәйтерек
"зымырандық-ғарыш-
тық кешенін құру"
республикалық
бюджеттік
инвестициялық
жобасына агенттік
қызмет көрсеткені
үшін Банк-агентке
комиссиялық сыйақы
төлеу
Қаңтар-
желтоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:»"Байқоңыр" ғарыш айлағында»"Бәйтерек" зымыран-ғарыш кешенін құру" республикалық бюджеттік инвестициялық жобасына агенттік қызмет көрсеткені үшін Банк-агентке комиссиялық сыйақы төлеу.
Соңғы нәтиже:»"Байқоңыр" ғарыш айлағында»"Бәйтерек" зымыран-ғарыш кешенін құрумен байланысты іс-шаралардың орындалуы.
Қаржы-экономикалық тиімділік: республикалық бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру сапасын арттыру.
Уақытылығы: Банк-агент алдындағы міндеттерінің уақытылы орындалуы.
Сапасы: несиелік шарт жағдайына сәйкес есептілікті және ақпаратты дұрыс, уақытында беру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына

Качество: возможность проведения следующих видов съемок: панхроматическая в видимом диапазоне с разрешением 1 м и 6.7 м, многозональная в видимом диапазоне с разрешением 4 м и 28 м, инфракрасная в среднем и дальнем ИК диапазонах с разрешением 30 м, гиперспектральная с разрешением 30 м; увеличивается оперативность получения снимков высокого разрешения с 24 до 3 - 5 суток, решение социальных и экономических вопросов при реализации Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
Приложение 406-4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 406-4 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 г. N  438 .
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 - "Оплата услуг поверенным агентам"
на 2007 год
1. Стоимость:  275 тысяч тенге (двести семьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 21 октября 2005 года "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обслуживание банком-агентом бюджетного кредита.
5. Задачи бюджетной программы:  выплата комиссионного вознаграждения Банку-агенту за агентское обслуживание бюджетного кредита.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Оплата услуг поверенным агентам
Выплата комиссионного
вознаграждения Банку-агенту
за агентское обслуживание
республиканского бюджетного
инвестиционного проекта
"Создание на космодроме
"Байконур" космического
ракетного комплекса
"Байтерек".
январь-
декабрь
Нацио-
нальное
косми-
ческое
агент-
ство
Респу-
блики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: выплата Банку-агенту комиссионного вознаграждения за агентское обслуживание республиканского бюджетного инвестиционного проекта "Создание на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек".
Конечный результат: выполнение мероприятий, связанных с созданием космического ракетного комплекса "Байтерек" на космодроме "Байконур".
Финансово-экономическая эффективность: повышение качества реализации республиканского бюджетного инвестиционного проекта.
Своевременность: своевременность исполнения обязательств перед Банком-агентом.
Качество: достоверность, своевременность предоставления отчетности и информации в соответствии с условиями кредитного договора.

406-5-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
007 - "Қазақстан Республикасының меншігі болып табылатын "Байқоңыр" кешені обьектілерін және кешенін түгендеу және қайта бағалау"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1115044 мың теңге (бір миллиард бір жүз он бес миллион қырық төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.
2. Бюджеттік   бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" кешенін   жалға алу шартын ратификациялау туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі N 2195  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   "Байқоңыр" ғарыш айлағы объектілерін пайдалану   болашағын және "Байқоңыр" кешеніндегі қазақстандық меншіктің нарықтық құнын белгілеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   "Байқоңыр" кешені объектілері мен мүлігінің техникалық жағдайын кешенді бағалаумен және пайдаланумен байланысты зерттеу жұмыстарын аяқтау және 2007 жылғы түгендеу барысында Қазақстан Республикасының меншігі болып табылатын "Байқоңыр" кешені объектілері мен мүлігін қайта бағалау жөнінде жұмыстар жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
№N р/р
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Қазақстан
Республи-
касының
меншігі
болып
табылатын
"Байқоңыр"
кешені
объектіле-
рі мен
мүлкін
түгендеу
және қайта
бағалау
1. "Байқоңыр"
кешені объекті-
лерінің жалпы
техникалық
жағдайын функцио-
налдық мақсат
бойынша бағалау
2. Тұтас ғарыш
айлағының және оның
жекелеген элемент-
терінің даму бола-
шағын болжаулық
маркетингтік талдау
3. "Байқоңыр"
ғарыш айлағы
объектілерінің
инвестициялық
тартымдылығын
қаржылық талдау
4. "Байқоңыр" ғарыш
айлағын Қазақстан
Республикасының
қауіпсіздігі
тұрғысынан талдау
және оның саяси
мүдделерін қамтама-
сыз ету
5. "Байқоңыр" ғарыш
айлағындағы жалға
берілген мүлікті
түгендеу және баға-
лау бойынша кешенді
жұмыстар жүргізу.
жыл бойы
Қазақстан Респуб-
ликасы
Ұлттық
ғарыш
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан   күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының мүддесінде "Байқоңыр" кешені объектілері мен мүлкінің техникалық жағдайын бағалау мен пайдаланылу болашағын анықтау; нарықтық экономика жағдайында Қазақстан Республикасының меншігі болып табылатын "Байқоңыр" кешенінің негізгі қаражатының құнын анықтау.
Соңғы нәтиже:»"Байқоңыр" кешенінің ғылыми-техникалық әлеуетін бағалау және оның бұдан әрі дамуының техникалық саясатын әзірлеу; ұлттық заңнамаға және бухгалтерлік есеп саласындағы халықаралық  стандарттарға сәйкес "Байқоңыр" кешені активтерінің жүйелік есебі.
Қаржы-экономикалық нәтиже: ғарыштық бағдарламаларды іске асыру барысында "Байқоңыр" кешенінің құрылымын және ғарыш айлағы объектілерін ұстауға арналған шығыстарды оңтайландыруға мүмкіндік береді; "Байқоңыр" кешенінің жалға берілген объектілерін пайдалану кезінде келтірілген залалды қалпына келтіру жөнінде ресей тарабының алдына мәселелерді негіздеп қоюға және "Байқоңыр" ғарыш айлағы инфрақұрылымын дамытуға инвестициялар тарту үшін қаржылық құралдар сатып алуға мүмкіндік береді.

Приложение 406-5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 406-5 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 г. N  438 .
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 - "Инвентаризация и переоценка объектов и имущества
комплекса "Байконур", являющихся собственностью
Республики Казахстан"
на 2007 год
1. Стоимость:  1115044 тысяч тенге (один миллиард сто пятнадцать миллионов сорок четыре тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2195 "О ратификации Договора аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  определение перспектив использования объектов космодрома "Байконур" и рыночной стоимости казахстанской собственности на комплексе "Байконур".
5. Задачи бюджетной программы:  завершение исследовательских работ, связанных с комплексной оценкой технического состояния и перспектив использования объектов и имущества комплекса "Байконур", и проведение работ по переоценке объектов и имущества комплекса "Байконур", являющихся собственностью Республики Казахстан, в ходе инвентаризации 2007 года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наиме-
нование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Инвен-
таризация и
переоценка
объектов и
имущества
комплекса
"Байконур",
являющихся
собствен-
ностью
Республики
Казахстан
1. Оценка общего технического
состояния объектов комплекса
"Байконур" по функциональному
назначению
2. Прогнозный маркетинговый
анализ перспектив развития
космодрома в целом и
отдельных его элементов
3. Финансовый анализ
инвестиционной привлекатель-
ности объектов космодрома
"Байконур"
4. Анализ космодрома
"Байконур" с точки зрения
национальной безопасности
Республики Казахстан и
обеспечения ее политических
интересов
5. Проведение комплексных
работ по инвентаризации и
оценке арендованного имущест-
ва на космодроме "Байконур".
В
течение
года
Национа-
льное
косми-
ческое
агент-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: определение технического состояния и перспектив дальнейшего использования объектов комплекса "Байконур" в интересах Республики Казахстан; определение стоимости основных средств комплекса "Байконур", являющихся собственностью Республики Казахстан, в условиях рыночной экономики;
Конечный результат: оценка научно-технического потенциала комплекса "Байконур" и выработка технической политики его дальнейшего развития; системный учет активов комплекса "Байконур" в соответствии с национальным законодательством и международными стандартами в области бухгалтерского учета;
Финансово-экономический результат: позволит оптимизировать структуру комплекса "Байконур" и затраты на содержание и эксплуатацию объектов космодрома при реализации космических программ; позволит обоснованно ставить вопросы перед российской стороной о возмещении имущественного ущерба, нанесенного при эксплуатации арендованных объектов комплекса "Байконур", и приобрести финансовые инструменты для привлечения инвестиций в развитие инфраструктуры космодрома "Байконур";

Уақытылығы: зерттеу жұмыстарының нәтижелері қазіргі уақытта әзірленіп жатқан "Қазақстан Республикасында ғарыш қызметін 2020 жылға дейін дамыту" Мемлекеттік бағдарламасына негіз болады; "Байқоңыр" кешені объектілерін сақтау және пайдалану жағдайларын Қазақстан Республикасы жағынан бақылау тәртібі туралы 1995 жылғы 18 тамыздағы Келісімге сәйкес "Байқоңыр" кешенінің жалға берілген мүліктерін кезекті түгендеу 2007 жылы, ал кейінгісі тек 2011 жылы өтеді.
Сапа: "Байқоңыр" ғарыш айлағы жер үсті инфрақұрылымын дамыту мәселелері бойынша басқару шешімдерін қабылдау және ғарыштық бағдарламаларды іске асыру үшін ақпараттық негіз алу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
406-6-қосымша
601 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
008 - "Байқоңыр" кешенінің жалға берілген мүлкінің есебі"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   12045 мың теңге (он екі миллион қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:  "Одақтық бағыныстағы мемлекеттік кәсіпорындар мен ұйымдардың Қазақ ССР-і Үкіметінің қарамағына көшуі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1991 жылғы 31 тамыздағы N 410 Жарлығы; "Байқоңыр" ғарыш айлағын пайдаланудың негізгі принциптері мен шарттары туралы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы 1994 жылғы 14 шілдедегі Келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесінің 1994 жылғы 14 шілдедегі қаулысы; "Заңды тұлғаларға бекітілмеген мемлекеттік мүлікті бекіту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қаңтардағы N 61  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Аэроғарыш комитетінің "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 маусымдағы N 563  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ресей Федерациясы жалға
алған "Байқоңыр" кешені мүлкінің сақталуын және есепке алынуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ресей Федерациясы Үкіметі жалға алған "Байқоңыр" ғарыш айлағы объектілерінің мүлкін есепке алу және түгендеу, бухгалтерлік есеп жүргізу.

Своевременность: результаты исследовательских работ послужат основой для разрабатываемой в настоящее время Государственной программы "Развитие космической деятельности в Республике Казахстан до 2020 года"; в соответствии с Соглашением о порядке контроля со стороны Республики Казахстан за сохранением и условиями эксплуатации объектов комплекса "Байконур" от 18 августа 1995 года очередная инвентаризация арендованного имущества комплекса "Байконур" пройдет в 2007 году, а последующая только в 2011 году;
Качество: получение информационной основы для принятия управленческих решений по вопросам развития наземной космической инфраструктуры космодрома "Байконур" и реализации космических программ.
Приложение 406-6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 406-6 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 г. N  438 .
601 - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 - "Учет арендованного имущества комплекса "Байконур""
на 2007 год
1. Стоимость:  12045 тысяч тенге (двенадцать миллионов сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Казахской ССР от 31 августа 1991 года N 410 "О переходе государственных предприятий и организаций союзного подчинения в ведение Правительства Казахской ССР";  постановление  Верховного Совета Республики Казахстан от 14 июля 1994 года "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об основных принципах и условиях использования космодрома "Байконур";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 января 2000 года N 61 "О мерах по закреплению государственного имущества, не закрепленного за юридическими лицами";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 563 "О создании государственного учреждения "Байконырбаланс" Аэрокосмического комитета Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение сохранности и учета имущества комплекса "Байконур", арендованного Российской Федерации в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  учет и инвентаризация, ведение бухгалтерского учета имущества объектов космодрома "Байконур" арендуемых Российской Федерацией в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
"Байқоңыр"
кешенінің
жалға
берілген
мүлкінің
есебі
Қазақстан Республи-
касының заңнамасына
сәйкес Ресей
Федерациясы жалға
алған "Байқоңыр"
кешені объектілері-
нің мүлкін есепке
алу және түгендеу,
бухгалтерлік есеп
жүргізуді жүзеге
асыру мақсатында
штат саны 15 адам
мемлекеттік мекемені ұстау.
жыл бойы
Қазақстан
Республикасы
Ұлттық ғарыш
агенттігі,
"Байқоңыр-
баланс"
мемлекеттік
мекеме
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Ресей Федерациясының Үкіметі жалға алған және Федералдық ғарыштық агенттіктің қарамағындағы "Байқоңыр" кешенінің мүлкін есепке алу және бухгалтерлік есеп жүргізу, жылжымалы мүлкінің есебі.
Соңғы нәтиже: "Байқоңыр" кешені мүлкінің сақталуы.
Қаржы-экономикалық тиімділік: мемлекеттік мекеменің бір қызметкерін қаржы-шаруашылық ұстау жылына 718,1 мың теңгені құрайды.
Уақытылығы: "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемені қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес.
Сапа: бухгалтерлік есепті жетілдіру және "Байқоңыр" кешені мүлкін талан-таражға салудың алдын алу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
про-
граммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Учет
арендо-
ванного
имущества
комплекса
"Байконур"
Содержание государственного
учреждения со штатной
численностью - 15 человек для
осуществления инвентаризации,
ведения бухгалтерского учета
имущества объектов комплекса
"Байконур", арендуемых
Российской Федерацией в
соответствии с законодатель-
ством Республики Казахстан
в
течение
года
Национа-
льное
косми-
ческое
агент-
ство
Респуб-
лики
Казах-
стан, Государ-
ствен-
ное учреж-
дение
"Бай-
коныр-
баланс"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: постановка на учет и ведение бухгалтерского учета, учет движения имущества комплекса "Байконур" арендованного Правительством Российской Федерации и находящегося в ведении организаций Федерального космического агентства.
Конечный результат: сохранность имущества комплекса "Байконур".
Финансово-экономический результат: финансово-хозяйственное содержание одного работника государственного учреждения составляет 718,1 тысяч тенге в год.
Своевременность: в соответствии с индивидуальным планом финансирования Государственного учреждения "Байконырбаланс".
Качество: совершенствование бухгалтерского учета и предупреждение хищений имущества комплекса "Байконур".