2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
393 , 394 , 395 , 396 , 397-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
393-ҚОСЫМША
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жер ресурстарын мемлекеттік басқаруды қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 468500 мың теңге (төрт жүз алпыс сегіз миллион бес жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер Кодексінің 14, 144 , 145 , 146 , 147 , 148-баптары ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 3 , 21,   22, 23-баптары ; "Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 қаңтардағы N 14 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің орталық аппаратына және оның аумақтық органдарына жүктелген функциялардың барынша тиімді орындалуына жету үшін, олардың қызметін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жер қатынастарының барлық субъектілерімен жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру; кәсіби қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, ептілік пен дағдыларды жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Жер
ресурстарын
мемлекеттік
басқаруды
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Бекітілген штат
санының лимиті
шегінде Қазақстан
Республикасы Жер
ресурстарын басқа-
ру агенттігінің
орталық аппаратын
ұстау; бекітілген
тиістілік нормати-
віне сәйкес қыз-
меттік автокөлікті
жалға алу; ксерок-
старды ұстау; жер-
ге орналастыру,
топография-геоде-
зиялық және карто-
графиялық жұмыс-
тардың өндірісін
лицензиялау; аэро-
түсіру, геодезия-
лық және картогра-
фиялық жұмыстарды
жүргізуге рұқсат
беру, оларды тір-
кеу және есепке
алу.
Қаңтар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Жер ресур-
старын
басқару
агенттігі
3
005
Аумақтық
органдардың
аппараттары
Бекітілген штат
санының лимит
шегінде Қазақстан
Республикасы Жер
ресурстарын басқа-
ру агенттігінің
аумақтық органда-
рының аппараттарын
ұстау; бекітілген
тиістілік нормати-
віне сәйкес қыз-
меттік және арнайы
автокөлікті ұстау
және жалға алу,
ксерокстарды
ұстау; жерлерді
пайдалану мен қор-
ғауға мемлекеттік
бақылау жүргізу.
Қаңтар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Жер ресур-
старын
басқару
агенттігі
4

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами согласно приложениям 393 , 394 , 395 , 396 , 397 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 393
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение государственного управления земельными ресурсами"
на 2008 год
1. Стоимость: 468500 тысяч тенге (четыреста шестьдесят восемь миллионов пятьсот тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 14 , 144 , 145 , 146 , 147 , 148 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; статьи 3 , 21,   22, 23 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2005 года N 14 "Об утверждении Положения Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его территориальных органов для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций в области земельных отношений, геодезии и картографии.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление государственного контроля за использованием и охраной земель всеми субъектами земельных отношений; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
раммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
государ-
ственного
управления
земельными
ресурсами
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание
центрального аппа-
рата Агентства
Республики Казах-
стан по управлению
земельными ресур-
сами в пределах
утвержденного ли-
мита штатной чис-
ленности; аренда
служебного авто-
транспорта соглас-
но утвержденному
нормативу положен-
ности; содержание
ксероксов; лицен-
зирование произ-
водства земле-
устроительных
топографо-
геодезических и
картографических
работ; регистра-
ция, учет и выдача
разрешений на про-
ведение аэросъе-
мочных, геодези-
ческих и картогра-
фических работ.
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
3
002
Аппараты
террито-
риальных
органов
Содержание аппара-
тов территориаль-
ных органов Агент-
ства Республики
Казахстан по
управлению земель-
ными ресурсами в
пределах утверж-
денного лимита
штатной численнос-
ти; содержание и
аренда служебного
и специального
автотранспорта
согласно утверж-
денному нормативу
положенности;
содержание ксерок-
сов; проведение
государственного
контроля за
использованием и
охраной земель.
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
4

007
Мемлекеттік
қызметші-
лердің бі-
ліктілігін
арттыру
Мемлекеттік қыз-
меткерлердің бі-
ліктілігін арттыру
жөніндегі қызмет-
терді 3 бағыт
бойынша сатып алу:
геодезия және кар-
тография саласында
осы заманғы техно-
логиялар; жерлер-
дің пайдаланылуы
мен қорғалуына
мемлекеттік
бақылау жүргізу
бойынша; бюджеттік
ұйымдарда жоспар-
лау және есеп жүр-
гізу. Мемлекеттік
қызметкерлерді
мемлекеттік
тілдерге оқыту.
Сәуір-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Жер ресур-
старын
басқару
агенттігі
5
009
Мемлекеттік
органдарды
материалдық
-техникалық
жарақтандыру
Материалдық-техни-
калық базамен қам-
тамасыз ету: кеңсе
жиһазын сатып алу;
кондиционерлер;
жиһаз (үстелдер,
орындықтар).
Ақпан-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Жер ресур-
старын
басқару
агенттігі
6
017
Ақпараттық
жүйелердің
жұмыс
істеуін
қамтамасыз
ету және
мемлекеттік
органдарды
ақпараттық-
техникалық
қамтамасыз
ету
Мемлекеттік жер
кадастрының
автоматтандырылған
ақпараттық жүйесін
сүйемелдеу; SАS
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
техникалық қолдау;
ArcGis үшін
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
техникалық қолдау;
Мемлекеттік
жер кадастрының
автоматтандырылған
ақпараттық жүйесі-
нің әзірленген
кіші жүйелерін
техникалық қолдау;
шығын материалдары
және құрама бөл-
шектер; вирусқа
қарсы бағдарлама-
ларды сатып алу;
"Заң" мәліметтер
базасын сатып алу;
базаны жаңарту.
Ақпан-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Жер ресур-
старын
басқару
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: әрбір мемлекеттік қызметкерді жұмыс орнымен 100 пайыздық қамтамасыз ету, материалдық, ақпараттық-техникалық базамен қамтамасыз ету; жерлердің нысаналы пайдаланылуы мен қорғалуы: 59 қызметкердің кәсіби деңгейін арттыру, Агенттіктің 76 қызметкерін мемлекеттік тілге оқыту.
Соңғы нәтиже: жер учаскелерінің меншік иелерімен және жер пайдаланушылармен жерлердің ұтымды, нысаналы пайдаланылуы мен қорғалуын қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметкерлердің кәсіби деңгейін арттыруда қажеттілікті қамтамасыз ету.
Қаржылық экономикалық нәтиже: бір мемлекеттік қызметкердің біліктілігін арттыруға орташа шығындары - 38,8 мың теңге; бір мемлекеттік қызметкерді мемлекеттік тілге оқытуға орташа шығындары - 22,6 мың теңге.
Уақыттылығы: орталық аппараты мен аумақтық органдар аппараттарының жұмыс жоспарына және нормативтік актілерде белгіленген мерзімдерге сәйкес.
Сапасы:
- Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігіне жүктелген мақсаттар мен міндеттерге жету үшін белгіленген мерзімдерді ескере отырып, іс-шаралардың толық көлемде 100 пайыздық сапалы орындалуы;
- осы заманғы экономикалық жағдайларға сай, мемлекеттік қызметкерлердің кәсіби деңгейін кәсіби мемлекеттік қызметтің талаптарына сәйкес арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
394-ҚОСЫМША
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жер қатынастарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

007
Повышение
квалификации
государ-
ственных
служащих
Приобретение услуг
по повышению ква-
лификации государ-
ственных служащих
по 3 направлениям:
современные техно-
логии в области
геодезии и карто-
графии; по прове-
дению государ-
ственного контроля
за использованием
и охраной земель;
планирование и
учет в бюджетных
организациях.
Обучение государ-
ственному языку
государственных
служащих.
Апрель-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
5
009
Материально-
техническое
оснащение
государ-
ственных
органов
Обеспечение
материально-
технической базой:
приобретение
офисной мебели;
кондиционеров;
мебели (столы,
стулья).
Фев-
раль-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и ин-
формационно-
техническое
обеспечение
государ-
ственных
органов
Сопровождение
автоматизированной
информационной
системы Государ-
ственного земель-
ного кадастра:
техническая под-
держка программно-
го обеспечения
SAS; техническая
поддержка прог-
раммного обеспече-
ния для ArcGis;
техническая под-
держка разработан-
ных подсистем
автоматизированной
информационной
системы Государ-
ственного земель-
ного кадастра;
приобретение: рас-
ходных материалов
и запасных частей;
антивирусных прог-
рамм; приобретение
базы данных
"Закон"; обновле-
ние базы данных
"Закон".
Фев-
раль-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: обеспечением рабочим местом каждого государственного служащего на 100%, оснащение материально, информационно-технической базой; целевого использования и охраны земель; повышение профессионального уровня 59 сотрудникам, обучение государственному языку - 76 сотрудникам.
Конечный результат: обеспечение рационального, целевого использования и охраны земель собственниками земельных участков и землепользователями, обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих.
Финансово-экономический результат: средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 38,8 тыс. тенге; средние затраты на обучение государственному языку на одного государственного служащего - 22,6 тыс. тенге.
Своевременность: согласно плану работ центрального аппарата и аппаратов территориальных органов и срокам, установленными нормативными актами.
Качество:
- 100 % качественное выполнение мероприятий в полном объеме с учетом установленных сроков для достижения цели и задач, возложенных на Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
- повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 394
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Обеспечение осуществления земельных отношений"
на 2008 год

1. Құны : 1399961 мың теңге (бір миллиард үш жүз тоқсан тоғыз миллион тоғыз жүз алпыс бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер Кодексінің 163-бабы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында жер мониторингін жүргізу және оның деректерін пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 қыркүйектегі N 956 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында мемлекеттік жер кадастрын жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі N 958 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 286 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында жерлерді ұтымды пайдалану.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жер кадастры мен жер мониторингін жүргізу, сондай-ақ жер нарығын дамыту үшін жағдайлар жасау, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің ұтымды пайдаланылуын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Жер қаты-
настарын
жүзеге
асыруды
қамтамасыз
ету
2
101
Жер-
кадастрлық
жұмыстар
Жер-кадастрлық
жұмыстар: 12100
мың га ауданында
аэрофототүсірілім;
аэрофотосуреттер
мен фотожоспар-
ларды дешифрлеу -
13874,8 мың га;
соңғы жоспарлы-
картографиялық
өнімді дайындау
және шығару -
10323,5 мың га;
топырақтық зерт-
теу - 968 мың га;
геоботаникалық
зерттеу - 850 мың
га;
ауыл шаруашылық
алқаптарын,
топырақтық және
геоботаникалық
нұсқаларды есептеу
- 2355 мың га; 2,0
мың га ауданында
20 кварталдың -
қалалар жерінде
қалыптасқан есепті
кварталдарының
электрондық жер-
кадастрлық карта-
ларын жасау;
Мемлекеттік жер
кадастрының
автоматтандырылған
ақпараттық жүйесі-
нің базасын акту-
алдандыру - 425
мың учаске 42,4
мың га ауданында;
272,5 млн. га ау-
данында жерлерге
мемлекеттік есеп
жүргізу;
2981 мың га ауда-
нында 1241 ауылдық
елді мекеннің
жер-кадастрлық
карталарын дайын-
дау және басып
шығару;
- 1150 мың га
ауданында ауыл
шаруашылығы мақса-
тындағы жерлердің
топырақ бонитетін
анықтау;
- паспорттау: 4687
мың га ауданында
шаруа қожалықтары
- 21700 паспорт;
жерлерді паспорт-
тау үшін топырақ-
тық материалдарды
жаңарту - 743 мың
га;
паспорттау мақса-
тында топырақ бо-
нитетін анықтау -
1128 мың га;
мемлекеттік жер
кадастрының дерек-
терін ұсыну және
кадастр ақпаратын
республиканың
бүкіл аумағында
пайдалану.
І-ІV
тоқсан
2008 жыл
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Жер ресур-
старын
басқару
агенттігі
3

1. Стоимость: 1399961 тысяча тенге (один миллиард триста девяносто девять миллионов девятьсот шестьдесят одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 163 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2003 года N 956 "Об утверждении Правил ведения мониторинга земель и пользования его данными в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года N 958 "Об утверждении Правил ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2007 года N 286 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: рациональное использование земель в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: ведение земельного кадастра, мониторинга земель, а также создание условий для развития рынка земли, обеспечение рационального использования земель сельскохозяйственного назначения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
раммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Обеспечение
осуществления
земельных
отношений
2
101
Земельно-
кадастровые
работы
Земельно-
кадастровые
работы:
аэрофотосъемка на
площади 2100 тыс.
га; дешифрирова-
ние аэрофотосним-
ков и фотопланов
- 13874,8 тыс.
га; изготовление
и выдача конечной
планово-карто-
графической про-
дукции - 10323,5
тыс. га; почвен-
ное обследование
- 968 тыс. га;
геоботаническое
обследование -
850 тыс. га;
вычисление
сельскохозяйст-
венных угодий,
почвенных и
геоботанических
контуров - 2355
тыс. га;
создание элек-
тронных земельно-
кадастровых карт
учетных кварта-
лов, сформирован-
ных на землях
городов - 20
кварталов на
площади 2,0 тыс.
га;
актуализация
базы автоматизи-
рованной информа-
ционной системы
Государственного
земельного
кадастра - 425
тыс. участков на
площади 42,4 тыс.
га;
государственный
учет земель на
площади 272,5
млн. га;
подготовка и
издание земельно-
кадастровых карт
1241 сельских
населенных пунк-
тов на площади
2981 тыс. га;
- определение
бонитета почв
земель сельскохо-
зяйственного наз-
начения на площа-
ди 1150 тыс. га;
- паспортизация:
крестьянских
хозяйств - 21700
паспортов на
площади 4687 тыс.
га;
- обновление
почвенных мате-
риалов для пас-
портизации земель
- 743 тыс. га;
- определение
бонитета почв для
целей паспортиза-
ции - 1128 тыс.
га;
представление
сведений государ-
ственного земель-
ного кадастра и
пользование
информацией
кадастра на всей
территории
республики.
I-IV
квар-
тал
2008
год
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
3

102
Жер мони-
торингін
жүргізу
11,58 млн. га
ауданында жер мо-
ниторингін жүргізу
І-ІV
тоқсан
2008 жыл
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Жер ресур-
старын
басқару
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 12100 мың га ауданында аэрофототүсіру, 13874,8 мың га ауданында аэрофотосуреттер мен фотожоспарларды дешифрлеу, 10323,5 мың га ауданында жоспарлы-картографиялық өнімді шығару, 1241 ауылдық елді мекеннің жер-кадастрлық карталарын дайындау және басып шығару, шаруа қожалықтарының жер учаскесіне 21,7 мың паспорт дайындау, 11,58 млн. га ауданында жер мониторингін жүргізу.
Соңғы нәтиже: ауылдық елді мекендердің 64,8% жер-кадастрлық карталармен қамтамасыз ету. Мемлекеттік жер кадастрын жүргізу процесінде 81,7% жер учаскесі Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің деректер базасына енгізіледі. Жер учаскесіне паспорттарды 65,7% шаруа қожалығы алады. Жер мониторингі бойынша жұмыстардың жүргізілуі туралы мәліметтердің болуы 45% құрайды.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1000 га жер-кадастрлық жұмыстар көлемінің орташа құны - 24855 теңге, жер мониторингін жүргізу бойынша 1000 га құны - 5510 теңге.
Уақыттылығы: осы бағдарламада көзделген іс-шаралар жоспарының белгіленген мерзімде 100 пайыздық орындалуы.
Сапасы: ауыл шаруашылық алқаптарының жағдайы, пайдаланылуы және сапасы туралы дұрыс ақпарат, жерлердің жағдайына әсер ететін жағымсыз процестерді жою жөніндегі іс-шараларды әзірлеу, сондай-ақ жерлерді пайдалану мен қорғауды мемлекеттік бақылау органдарын хабардар ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
395-ҚОСЫМША
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Топография-геодезиялық және картографиялық
өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1333226 мың теңге (бір миллиард үш жүз отыз үш миллион екі жүз жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасы 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Заңының 4-бабы ; "Геодезия және картография туралы" Қазақстан Республикасы 2002 жылғы 3 шілдедегі Заңының 4-бабы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149 Жарлығы ; "Республикалық бюджет қаражаты есебінен орындалатын топография-геодезиялық және картографиялық жұмыстардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 қарашадағы N 1273 қаулысы .

102
Ведение
мониторинга
земель
Ведение
мониторинга
земель на
площади - 11,58
млн. га
I-IV
квар-
тал
2008
год
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: аэрофотосъемка на площади 12100 тыс. га, дешифрирование аэрофотоснимков и фотопланов на площади 13874,8 тыс. га, изготовление планово-картографической продукции на площади 10323,5 тыс. га, подготовка и издание земельно-кадастровых карт 1241 сельских населенных пунктов, изготовление 21,7 тыс. паспортов на земельный участок крестьянских хозяйств, ведение мониторинга земель на площади 11,58 млн. га.
Конечный результат: обеспечение 64,8 % сельских населенных пунктов земельно-кадастровыми картами. В процессе ведения государственного земельного кадастра будут внесены в базу данных автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра 81,7 % земельных участков. Паспорта на земельный участок получат 65,7 % крестьянских хозяйств. Наличие данных о проведении работ по мониторингу земель составит 45 %.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость объема земельно-кадастровых работ 1000 га - 24855 тенге, стоимость 1000 га по ведению мониторинга земель - 5510 тенге.
Своевременность: выполнение плана мероприятий, предусмотренных данной программой на 100 % и в установленные сроки.
Качество: достоверная информация о состоянии, использовании и качестве сельскохозяйственных угодий, разработка мероприятий по устранению негативных процессов влияющих на состояние земель, а также информирование органов государственного контроля за использованием и охраной земель.
ПРИЛОЖЕНИЕ 395
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Обеспечение топографо-геодезической и
картографической продукцией и ее хранение"
на 2008 год
1. Стоимость: 1333226 тысяч тенге (один миллиард триста тридцать три миллиона двести двадцать шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан "О национальном архивном фонде и архивах" от 22 декабря 1998 года; статья 4 Закона Республики Казахстан "О геодезии и картографии" от 3 июля 2002 года; Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2002 года N 1273 "Об утверждении Перечня топографо-геодезических и картографических работ, выполняемых за счет средств республиканского бюджета".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық дамуына қажетті мөлшерде бәсекеге қабілетті геодезиялық және картографиялық өнімдермен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: геодезиялық және картографиялық өнімдерді нормативтік-техникалық актілерге сәйкес жасау және жаңарту, топография-геодезиялық және картографиялық өндірістің материалдары мен құжаттарын мемлекеттік есепке алу, сақтау, қолдану және олардың сақталуын қамтамасыз ету, ірі масштабты топографиялық жоспарларды жасау және жаңарту, бұрынғы полигондардың аумақтарын картографиялау, нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Топография-
геодезиялық
және кар-
тографиялық
өнімдерді
және
олардың
сақталуын
қамтамасыз
ету
1. Топографиялық
карталардың мемле-
кеттік масштабтық
қатарын жаңарту
үшін аэротүсірілім
орындау - 42023
шаршы км;
- Ақмола облысының
- 41273 шар. км;
- Астана қаласының
- 750 шаршы км;
2. Топография-гео-
дезиялық жұмыстар:
- мемлекеттік гео-
дезиялық желінің
971 пунктін
зерттеу, қалпына
келтіру, орналас-
тыру, үйлестіру;
- геодезиялық
құралдарды серти-
фикаттау үшін
Атырау (11 пункт)
базисін қалпына
келтіру;
- I, II кл. ниве-
лирлеу, зерттеу,
қайта жөндеу,
орналастыру - 575
текше. км;
- жиынтық каталог-
тарды жасау - 5
каталог;
- мемлекеттік то-
пографиялық карта-
лардың масштабтық
қатарын жаңарту
(далалық және ка-
мералдық жұмыстар)
- 997 парақ
3. Геодинамикалық
зерттеулер (Алма-
ты, Шілік, Жамбыл,
Зайсан полигонда-
ры), оның ішінде
1) бұрыштық және
сызықтық өлшеулер
(пункт/жақ) -
38/146
2) биіктік
өлшеулер - 1508
текше км.
4. Картографиялық
жұмыстар:
1) топографиялық
карталарды баспаға
даярлау - 88 парақ;
2) цифрлеу - 765
парақ;
3) топографиялық
карталарды басып
шығару - 916 парақ;
4) топографиялық
карталарды мемле-
кеттік тілде
жасау, дайындау
және оларды 1024
данада басып шығару;
5) географиялық,
оқу және темати-
калық карталарды,
атластарды құру -
26 парақ.
5. Географиялық
атаулардың мемле-
кеттік каталогын
басып шығару - 4
дана.
6. Геодезия және
картография сала-
сында нормативті-
техникалық құжат-
тарды, нұсқауларды
әзірлеу - 5 бірлік.
7. Топография-
геодезиялық және
картографиялық
жұмыстар өндірісі
нәтижесінде құрас-
тырылған материал-
дар мен құжаттар-
дың сақталуын
қамтамасыз ету,
мемлекеттік есепке
алу, сақтау -
13500 мың дана
құжат.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение конкурентоспособной геодезической и картографической продукцией в необходимом количестве для социально-экономического развития государства.
5. Задачи бюджетной программы: обновление и создание геодезической и картографической продукции, в соответствии с нормативными техническими актами, государственный учет, хранение, использование и обеспечение сохранности материалов и документов топографо-геодезического и картографического производства, создание и обновление крупномасштабных топографических планов, картографирование территорий бывших полигонов, разработка нормативно-технических документов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
раммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Обеспечение
топографо-
геодезической
и картографи-
ческой
продукцией и
ее хранение
1. Выполнение аэро-
съемки для обновле-
ния государственного
масштабного ряда
топографических карт
- 42023 кв. км
- областей Акмолин-
ская - 41273 кв. км;
- города Астана -
750 кв. км.
2. Топографо-
геодезические работы:
- обследование,
восстановление,
закладка, координиро-
вание 971 пунктов го-
сударственной геоде-
зической сети;
- для сертификации
геодезических
приборов
восстановление
Атырауского базиса
(11 пунктов);
- обследование,
закладка, восстанов-
ление, нивелирование
I кл., II Кл. - 575
пог. км;
- составление сводных
каталогов - 5
каталогов;
- обновление государ-
ственных топографи-
ческих карт масштаб-
ного ряда (полевые и
камеральные работы) -
997 листов.
3. Геодинамические
исследования (Алма-
тинский, Чиликский,
Жамбылский, Зайсан-
ский полигоны), в том
числе:
1) угловые и линейные
измерения (пункт/
сторона) - 38/146;
2) высотные измерения
- 1508 пог. км.
4. Картографические
работы:
1) подготовка топо-
графических карт к
изданию - 88 листов;
2) цифрование - 765
листов;
3) издание топографи-
ческих карт 916
листов;
4) составление, под-
готовка топографичес-
ких карт на государ-
ственном языке и их
издание в количестве
1024 листов;
5) создание географи-
ческих, учебных и
тематических карт,
атласов - 26 листов.
5. Издание государ-
ственного каталога
географических назва-
ний - 4 экземпляра.
6. Разработка
нормативно-
технических докумен-
тов, инструкций в
области геодезии и
картографии - 5
единиц.
7. Государственный
учет, хранение,
обеспечение сохран-
ности материалов и
документов, образую-
щихся в результате
производства
топографо-
геодезических и
картографических
работ - 13500 тысяч
экземпляров
документов.

8. Осы заманғы
технологиялық про-
цестерді және тех-
никалық құралдарды
өндіріске енгізу.
9. Каспий теңізі-
нің Қазақстандық
секторының теңіз
картасын жасау
үшін геодезиялық
және картография-
лық жұмыстарды
жүргізу.
I-IV
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Жер ресур-
старын
басқару
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 41273 шаршы км. аумағында Ақмола облысы аумағының аэросуреттерін, 575 текше метрді нивелирлеу сызығы нүктелерінің биіктіктерін алу, топографиялық карталардың масштабтық қатарын 997 парақта жаңарту, топографиялық карталардың 916 парағын басып шығару, цифрлық карталардың 765 парағын және тематикалық карталардың 26 парағын жасау, географиялық атаулардың 4 каталогын басып шығару, 5 нормативтік-техникалық құжатты әзірлеу, сондай-ақ топографиялық карталардың мемлекеттік тілдегі 1024 парағын дайындау және басып шығару.
Соңғы нәтиже: республикамыздың жалпы 2,7 млн. шаршы км аумағының 1,5 % аумағына аэротүсіріс орындау, I және II классты нивелирлеу сызығының 6,3% ұзындығын нивелирлеу, республиканың жалпы территориясының 3% аумағының топографиялық карталарын жаңарту, карталардың қажетті парақ санының 7% құрылған және басып шығарылған.
Қаржы-экономикалық нәтижесі: Топография-геодезиялық және картографиялық жұмыстар өндірісінің ерекшеліктері үздіксіз циклді қажетсінеді. Объектідегі жұмыстар циклінің орташа ұзақтығы 3 жыл.
1) бір шаршы км аэроғарыштық түсіріс бағасы күрделілік категориясына және масштабқа байланысты - 1953,1 теңге;
2) нивелирлеу класына байланысты нивелирлеудің бір текше км орташа бағасы - 10220,6 теңге;
3) масштабқа байланысты топографиялық картаның бір шаршы км жаңартудың орташа бағасы - 1198,8 теңге.
4) масштабқа байланысты картаның бір парағын басып шығарудың орташа бағасы - 17980 теңге, цифрлеу - 179205 теңге.
Уақыттылығы: Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар 2008 жылдың 25 желтоқсанында толық көлемде орындалады.
Сапасы: жергілікті жердің нақты жағдайына сәйкес келетін топографиялық карталардың 6% басып шығару.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
396-ҚОСЫМША
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жер ресурстарын басқару саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 45400 мың теңге (қырық бес миллион төрт жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2 . Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 8 , 9 , 10, 11, 139 , 152 , 153 , 159 , 160 , 161 , 162-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі аумақтық даму стратегиясы туралы" 2006 жылғы 28 тамыздағы N 167 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2007-2024 жылдарға арналған орнықты дамуға көшу тұжырымдамасы туралы" 2006 жылғы 14 қарашадағы N 216 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында жер мониторингін жүргізу және оның деректерін пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 қыркүйектегі N 956 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында Мемлекеттік жер кадастрын жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі N 958 қаулысы .

8. Внедрение в
производство совре-
менных технологичес-
ких процессов и тех-
нических средств.
9. Проведение
геодезических и
картографических
работ для создания
морской карты Казах-
станского сектора
Каспийского моря.
I-IV
квар-
тал
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: получение аэроснимков территории Акмолинской области на площади 41273 кв. км, высот точек линии нивелирования 575 погонных км, обновление топографических карт масштабного ряда 997 листов, издание 916 листов топографических карт, создание 765 листов цифровых карт и 26 листов тематических карт, издание 4 каталогов географических названий, разработка 5 нормативно-технических документов, а также составления и издания 1024 листов топографических карт на государственном языке.
Конечный результат: выполнение аэросъемки 1,5 % территории от общей территории республики 2,7 млн. кв. км, нивелирование 6,3 % протяженности линии нивелирования I и II классов, обновление 3 % топографических карт территории от общей территории республики, создание и издание 7 % от необходимого количества листов карт.
Финансово-экономический результат: Специфика производства топографо-геодезических и картографических работ предполагает непрерывный цикл. Средняя продолжительность цикла работ на объекте 3 года.
1) стоимость одного кв. км аэрокосмосъемки в зависимости от категории трудности и масштаба - 1953,1 тенге;
2) в зависимости от класса нивелирования средняя стоимость одного погонного км нивелирования - 10220,6 тенге;
3) в зависимости от масштаба средняя стоимость одного кв. км обновления топографических карт 1199,8 тенге;
4) в зависимости от масштаба средняя стоимость издания одного листа карты - 17980 тенге, цифрования - 179205 тенге.
Своевременность: Мероприятия, по реализации программы будут выполнены в полном объеме 25 декабря 2008 года.
Качество: Издание 6 % топографических карт соответствующих действительному состоянию местности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 396
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Прикладные научные исследования в области управления
земельными ресурсами"
на 2008 год
1. Стоимость: 45400 тысяч тенге (сорок пять миллионов четыреста тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 8 , 9, 10, 11, 139 , 152 , 153 , 159 , 160 , 161 , 162 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 августа 2006 года N 167 "О Стратегии территориального развития Республики Казахстан до 2015 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 14 ноября 2006 года N 216 "О Концепции перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию на 2007-2024 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2003 года N 956 "Об утверждении Правил ведения мониторинга земель и пользования его данными в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года N 958 "Об утверждении Правил ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жер ресурстары әлеуетін пайдалану тиімділігінің әлемдік деңгейіне жету үшін, аумақтық-кеңістік жоспарлаудың әлемдік өлшемдерін ескере отырып, жер пайдалануды ұйымдастырудың ғылыми, инновациялық-технологиялық және әдістемелік қамтамасыз етілуі.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Бағдарламаның аталған мақсатына сәйкес мынадай міндеттерді шешу көзделіп отыр:
Қазақстан Республикасының жер ресурстары әлеуетін тиімді пайдалану, сақтау және қайта өндіруді ұйымдастырудың тұжырымдамасын әзірлеу;
Қазақстан Республикасының жер ресурстарын басқарудың ақпараттық-аналитикалық жүйесін құрудың және дамытудың тұжырымдамасын әзірлеу;
8 эталондық полигонда ірі масштабты тематикалық карталарды әзірлеу; дешифрлеу каталогтары;
жерге орналастырудың эксперименттік-өңірлік схемаларын (жобаларын), сондай-ақ өндіргіш күштерді орналастырудың аудандық схемаларын әзірлеу;
өлшемдерді, стандарттарды әзірлеу, яғни нарықтық жағдайда жер әлеуетін пайдалану тиімділігінің көрсеткіштері және жылжымайтын мүлік кешенінің құрамында жер үлесінің нормативі;
жер учаскесінің кадастрлық құнының стандарттарын, жер үшін төлемнің базалық ставкасына түзету коэффициенттерін әзірлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Жер
ресурстарын
басқару
саласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
Жер ресурстарын
басқару саласында
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді
жүргізу:
жер ресурстары
әлеуетін ұтымды
пайдалануға және
жоспарлауға кешен-
ді, жүйелі тәсіл-
дің әдіснамасын
әзірлеу;
жер ресурстарын
басқару саласында
ғылыми-практикалық
зерттеулердің
экономикалық-
математикалық
қамтамасыз етілуі;
жер кадастрын
және жер ресурста-
рын басқарудың
автоматтандырылған
жүйесін жетілдіру;
шифрі анықталатын
каталогтарды әзір-
леу және аэроға-
рыштық жер мони-
торингін жүргізу;
аумақты жайласты-
рудың ландшафтық-
экологиялық тәсілі
принциптерінде
ландшафтық жоспар-
лаудың нормативтік
базасын әзірлеу;
әлеуметтік-тиімді
жер нарығына және
жер ресурстарын
ұтымды пайдалану-
дың және қорғаудың
экономикалық ын-
таландыруына көшу;
халықаралық талап-
тарға сай келетін
техникалық стан-
дарттарды әзірлеу
және енгізу.
I-IV
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Жер ресур-
старын
басқару
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 7 тақырыпты қамтитын 1-ші бағыттағы жер ресурстары әлеуетін ұтымды пайдалану мен қорғауды қамтамасыз ету бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулердің инновациялық нәтижелерін пайдалану.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: научное, инновационно-технологическое и методическое обеспечение организации землепользования, с учетом мировых критериев территориально-пространственного планирования, для достижения мирового уровня эффективности использования потенциала земельных ресурсов.
5. Задачи бюджетной программы: в соответствии с указанной целью Программы предусмотрено решить следующие задачи:
разработать концепцию организации эффективного использования, сохранения и воспроизводства земельно-ресурсного потенциала Республики Казахстан;
разработать концепцию создания и развития информационно-аналитической системы управления земельными ресурсами Республики Казахстан;
на 8 эталонных полигонах, разработать крупномасштабные тематические карты; дешифровочные каталоги;
разработать экспериментально-региональные схемы (проекты) землеустройства, а также районные схемы размещения производительных сил;
разработать критерий, стандарты, т.е. показатели эффективности использования земельного потенциала в рыночных условиях и норматив доли земли в составе комплекса недвижимости;
разработать стандарты кадастровой стоимости земельного участка, поправочные коэффициенты к базовой ставке платы за землю.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
раммы
Код
под-
прог-
раммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Прикладные
научные
исследования
в области
управления
земельными
ресурсами
Проведение приклад-
ных научных иссле-
дований в области
управления земель-
ными ресурсами:
разработать методо-
логию комплексного,
системного подхода
к планированию и
рациональному ис-
пользованию потен-
циала земельных
ресурсов;
экономико-
математическое
обеспечение научно-
практических иссле-
дований в области
управления земель-
ными ресурсами;
совершенствование
земельного кадастра
и автоматизирован-
ной системы управ-
ления земельными
ресурсами;
разработка дешифро-
вочных каталогов и
ведение аэрокосми-
ческого мониторинга
земель;
разработка норма-
тивной базы ланд-
шафтного планирова-
ния на принципах
ландшафтно-
экологического под-
хода к устройству
территории;
переход к
социально-
эффективному
земельному рынку и
экономическому сти-
мулированию рацио-
нального использо-
вания и охраны
земельных ресурсов;
разработка и
внедрение техни-
ческих стандартов
соответствующих
международным тре-
бованиям.
I-IV
квар-
талы
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Использование инновационных результатов прикладных научных исследований по обеспечению рационального использования и охраны потенциала земельных ресурсов по 1 направлению, включающему 7 тем.

Соңғы нәтиже: инновациялық технологияларды қолдана отырып, топырақтық-өсімдік қабаттың, жер кадастры мен жерге орналастырудың мониторингін жүргізу және картографиялау жеделдікті, сондай-ақ жердің сандық және сапалы жағдайы туралы деректердің дұрыстығын 8-10%-ға арттырады; өтеулі жер пайдалану жүйесінің ғылыми-әдістемелік базасы жер нарығының трансакциялық шығындарын 3-4%-ға төмендетуге мүмкіндік береді.
Қаржы-экономикалық нәтиже: қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізудің орташа құны 6583,7 мың теңге.
Уақыттылығы: жасалатын шарттарға сәйкес бір жылдың ішінде.
Сапасы: қолданбалы ғылыми зерттеулердің жүргізілуі еңбек шығындарын және жер туралы ақпараттық ресурсты қалыптастыру бойынша қаражатты 10-13%-ға төмендетуге ықпал етеді, сондай-ақ экономика салаларын дамытуда жер ресурстары әлеуетін пайдалану деңгейін кем дегенде 10-15%-ға арттыруды қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
397-ҚОСЫМША
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Электрондық үкімет құру"
деген 112 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 556781 мың теңге (бес жүз елу алты миллион жеті жүз сексен бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 152 , 153 , 157 , 158 , 159-баптары ; "Сандық геоақпараттық жүйелер негізінде Қазақстан Республикасы табиғи объектілерінің бірыңғай мемлекеттік кадастрлар жүйесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 25 қыркүйектегі N 1449 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жер ресурстарын басқарудың жүйесі мен әдістерін жетілдіру; Мемлекеттік жер кадастрын жүргізудің автоматтандырылған жүйесін іске асыру жолымен қоғамның қажеттіліктерін қанағаттандырудың мүддесі үшін республикада жерді тиімді пайдалану жөніндегі үйлестірудің және бақылаудың тиімді тетіктерін енгізу; Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйені (МЖК ААЖ) құру саласында мемлекеттік саясатты іске асырудың нормативтік базасын әзірлеу және жетілдіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік жер кадастрын жүргізудің осы заманғы әдістерін қалыптастыру; жерлерді түгендеу және бағалау бойынша жұмыстардың процесінде меншіктің барлық нысандағы жер учаскелерін және оларға байланысты жылжымайтын мүліктің объектілерін мемлекеттік кадастрлық есепке қою, кадастрлық есептегі объектілер туралы автоматтандырылған мәліметтер базасын құру; мемлекеттік мекемелерде мемлекеттік жер кадастрын жүргізу бойынша жер учаскелерін қалыптастыру, есепке алу, бағалау процестерінің автоматтандыруын қамтамасыз ететін бағдарламалық-техникалық кешендерді, осы заманғы отандық ақпараттық технологиялар мен бағдарламалық құралдарды, ақпаратты қорғау құралдарын ұйымдастыру; қалыптастыруға, мемлекеттік есепке, техникалық түгендеуге, бағалауға, құқықтарды тіркеуге, салық салуға, жер мен жылжымайтын мүлікті басқаруға және иеленуге байланысты ақпараттық жүйелердің үйлесімділігін қамтамасыз ету және олар арасындағы электрондық мәліметтер алмасу жүйесін құру; жердің мемлекеттік кадастрлық есебін, жерлердің кадастрлық құнын қамтамасыз ететін кадрларды даярлауды және қайта даярлауды ұйымдастыру және өткізу.

Конечный результат: проведение мониторинга и картографирования почвенно-растительного покрова, земельного кадастра и землеустройства с применением инновационных технологии повысят оперативность, а также достоверность данных о количественном и качественном состоянии земли на 8-10 %; научно-методическая база системы платного землепользования даст возможность снизить трансакционные издержки рынка земли на 3-4 %.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость проведения прикладных научных исследований 6583,7 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: проведение прикладных научных исследований способствует снижению затрат труда и средств по формированию информационного ресурса о земле на 10-13 %, а также обеспечит повышение уровня использования потенциала земельных ресурсов в развитии отраслей экономики не менее 10-15 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 397
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
112 "Создание электронного правительства"
на 2008 год
1. Стоимость: 556781 тысяча тенге (пятьсот пятьдесят шесть миллионов семьсот восемьдесят одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 152 , 153 , 157 , 158 159 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449 "О создании Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: совершенствование системы и методов управления земельными ресурсами; внедрение эффективных механизмов координации и контроля в республике по эффективному использованию земли в интересах удовлетворения потребностей общества путем реализации автоматизированной системы ведения Государственного земельного кадастра; разработка и совершенствование нормативной базы реализации государственной политики в области создания автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра (АИС ГЗК).
5. Задачи бюджетной программы: формирование на территории Республики Казахстан современных методов ведения государственного земельного кадастра; постановка на государственный кадастровый учет земельных участков всех форм собственности и связанных с ними объектов недвижимого имущества в процессе работ по инвентаризации и оценке земель, создание автоматизированных баз данных об объектах кадастрового учета; развертывание в государственных учреждениях по ведению государственного земельного кадастра программно-технических комплексов, современных отечественных информационных технологий и программных средств, средств защиты информации, обеспечивающих автоматизацию процессов формирования, учета, оценки земельных участков; обеспечение совместимости информационных систем, связанных с формированием, государственным учетом, технической инвентаризацией, оценкой, регистрацией прав, налогообложением, управлением и распоряжением земли и недвижимостью, и создание системы электронного обмена сведениями между ними; организация и проведение подготовки и переподготовки кадров, обеспечивающих государственный кадастровый учет земли, кадастровую оценку земель.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Электрондық
үкімет құру
2
100
Мемлекеттік
жер
кадастрының
автоматтан-
дырылған
ақпараттық
жүйесін
құру
"Деректерді сақтау
орны" кіші жүйесін
әзірлеу. Тематика-
лық цифрлық карта-
ларды жасау.
Кадастр мамандарын
геоақпараттық
жүйелерге оқыту.
Ағымды сканерлеу-
дің сканерлерін
сатып алу. Элект-
рондық геодезиялық
жабдықты сатып
алу. Цифрлық аэро-
фототүсіру құрал-
дарын сатып алу.
Ең жоғары рұқсаты
бар өзгертілген
ғарыштық суреттер-
ді сатып алу.
2008
жылдың
ішінде
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Жер ресур-
старын
басқару
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Мемлекеттік қызметтерді алушылар: Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі және оның бөлімшелері, заңды тұлғалар мен республика азаматтары, Электрондық үкімет, Ауыл шаруашылығы министрлігі және оның бөлімшелері, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі және оның бөлімшелері, Салық комитеті және оның бөлімшелері, қалалардың, аудандардың әкімшіліктері, ипотекалық қызметтер, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық қызметтері, экологиялық ұйымдар, геологиялық ұйымдар.
Бағдарламаны орындаудың 2008 жылғы нәтижесі: облыстық және Республикалық Орталықтарды техникалық құралдармен қамтамасыздандыру, Мемлекеттік жер кадастры автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің негізгі кіші жүйелерін құру ("Мәліметтерді сақтау орны" кіші жүйесі). Тематикалық цифрлық карталарды жасау. Кадастр мамандарын оқыту. Электрондық геодезиялық жабдықты сатып алу. Цифрлық аэрофототүсірудің құралдарын сатып алу. Ғарыштық суреттерді сатып алу.
Бағдарламаны орындаудың нәтижесі: салықтар және өзге де аударымдар түрінде барлық деңгейдегі бюджеттерге кірістерді арттыру, жобаны іске асырудың жанама экономикалық әсері, жер учаскелері мен жылжымайтын мүлік объектілерінің инвестициялық жағымдылығын жақсарту, азаматтық жер айналымын дамыту және жер нарығындағы мәмілелер мен өзге жылжымайтын мүлікті қарқындату және транзакциялық шығындарды төмендету, жер учаскелері мен жылжымайтын мүлік объектілері туралы толық статистикалық ақпаратты қолданудың негізінде аймақтардың экономикалық дамуын жоспарлау және болжау, қор құрал-саймандарымен қамтамасыз ету ретінде жер мен жылжымайтын мүлік түрінде нақты қамтамасыз етуі бар ипотекалық міндеттемелерді және өзге де бағалы қағаздарды пайдалану есебінен қаржы-несие жүйесін дамыту, учаскелерді салумен және жақсартумен кейін оларды сату үшін айналысатын салушылардың қызметін қарқындату, кәсіпорындарды және оларға тиесілі жылжымайтын мүлік объектілерін басқарудың тиімділігін арттыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Создание
электронного
правительства
2
100
Создание
автоматизиро-
ванной
информационной
системы Госу-
дарственного
земельного
кадастра
Разработка подсистемы
"Хранилище данных".
Создание тематических
цифровых карт.
Обучение кадастровых
специалистов геоин-
формационным систе-
мам. Закуп сканеров
поточного сканирова-
ния. Закуп электрон-
ного геодезического
оборудования. Закуп
средств цифровой
аэрофотосъемки. Закуп
ортотрансформирован-
ных космических сним-
ков сверхвысокого
разрешения.
В те-
чение
2008
года
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Получатели государственных услуг: Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его подразделения, юридические лица и граждане республики, Электронное правительство, Министерство сельского хозяйства и его подразделения, Министерство финансов РК и его подразделения, Налоговый комитет и его подразделения, Администрации городов, районов, ипотечные службы, службы жилищно-коммунального хозяйства, экологические организации, геологические организации.
Результат выполнения Программы за 2008 год: Оснащение техническими средствами областных и Республиканского Центров, создание основных подсистем автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра (подсистема "Хранилище данных"). Создание тематических цифровых карт. Обучение кадастровых специалистов. Закуп электронного геодезического оборудования. Закуп средств цифровой аэрофотосъемки. Закуп космоснимков.
Результат выполнения Программы: повышение доходов в бюджеты всех уровней в виде налогов и иных отчислений, косвенный экономический эффект от реализации проекта, улучшение инвестиционной привлекательности земельных участков и объектов недвижимости, развитие гражданского оборота земель и активизация сделок на рынке земли и иной недвижимости и снижение транзакционных издержек, планирование и прогнозирование экономического развития регионов на основе использования полной статистической информации о земельных участках и объектах недвижимости, развитие финансово-кредитной системы за счет использования ипотечных обязательств и иных ценных бумаг, имеющих реальное обеспечение в виде земли и недвижимости в качестве обеспечения фондовых инструментов, активизация деятельности застройщиков (девелоперов), занимающихся улучшением и застройкой участков для последующей продажи, повышение эффективности управления предприятиями и принадлежащими им объектами недвижимости.

Қаржы-экономикалық нәтиже: жер төлемдерін 8-10%-ға көбейту.
Уақыттылығы: кадастрлық қызметтердің басқару-техникалық қызметкерлер құрамын ақпаратты есепке алу, сақтау және өңдеу бойынша қол жұмысынан 80%-ға босатады, ақпаратты есепке алу, сақтау және өңдеудің жедел, сапалы және сенімді процесін қамтамасыз етеді; талап етілетін мерзімде басшылықты және жер-кадастрлық қызметтердің басқару-техникалық қызметкерлер құрамын сапалы ақпаратпен қамтамасыз етеді; жерге байланысты шаруашылық қызметіне уақтылы және сапалы талдау жүргізуге мүмкіндік береді; жер ресурстарын басқаруға байланысты шешімдерді жылдам және сапалы қабылдауға мүмкіндік береді.
Сапасы: республика бойынша МЖК ААЖ-нің 220 бағдарламалық-техникалық кешендерін енгізу, жер-кадастрлық қызметтердің 670 маманын оқыту, бүкіл аумақ бойынша электрондық түрдегі кадастрлық деректерді құру.

Финансово-экономический результат: увеличение земельных платежей на 8-10 % процентов;
Своевременность: на 80 % освободит управленческо-технический персонал кадастровых служб от ручной работы по учету, хранению и обработке информации, обеспечит быстрый, качественный и надежный процесс приема, учета, хранения и обработки информации; обеспечит, в требуемые сроки, руководство и управленческо-технический персонал земельно-кадастровых служб качественной информацией; своевременно и качественно позволит ввести анализ хозяйственной деятельности связанной с землей; быстро и качественно позволит принимать решения, связанные с управлением земельными ресурсами.
Качество: развертывания по всей республике 220 программно-технических комплексов АИС ГЗК, обучение 670 специалистов земельно-кадастровых служб, создание кадастровых данных в электронном виде по всей территории.