2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттігі))
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
372-1-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ескерту. 372-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 15 ақпандағы N 141 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
372-1-қосымша
602 - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
(Монополияға қарсы агенттігі)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Бәсекелестікті қорғау саласындағы уәкілетті органның
қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 222 729 мың теңге (екі жүз жиырма екі миллион жеті жүз жиырма тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 21-24-баптары ; "Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 қазандағы N 425 Жарлығы ; "Мемлекеттік қызметшілерді оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бәсекелестікті дамыту мен қорғаудың 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 1308 қаулысы ; "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1223 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : бәсекелестікті қорғау саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : бәсекелестікті қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты, оның ішінде монополистік қызметті шектеу және жосықсыз бәсекелестіктің жолын кесу жолымен қалыптастыру және жетілдіру; өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және дағдыны жаңарту.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) согласно приложению 372-1 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 372-1 дополнено постановлением Правительства РК от 15 февраля 2008 года N 141 .
Приложение 372-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
602 - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
(Антимонопольное агентство)
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы 001 "Обеспечение уполномоченного органа в области защиты конкуренции"
на 2008 год
1. Стоимость: 222 729 тысяч тенге (двести двадцать два миллиона семьсот двадцать девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21 -24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 октября 2007 года N 425
"О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года N 1308 "Об утверждении Программы развития и защиты конкуренции в Республики Казахстан на 2007-2009 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1223 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы : обеспечение реализации единой государственной политики в области защиты конкуренции.
5. Задачи бюджетной программы : формирование и совершенствование государственной политики в сфере защиты конкуренции, в том числе путем ограничения монополистической деятельности и пресечения недобросовестной конкуренции; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
Р/с
N
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдар-
ламаның) атауы
Бағдарламаны
(кіші бағдарла-
маны) іске асыру
жөніндегі іс-ша-
ралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Бәсекелестік-
ті қорғау са-
ласындағы уәкілетті ор-
ганның қызме-
тін қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Бәсекелестікті
дамыту және мо-
нополистік қыз-
метті шектеу са-
ласындағы мемле-
кеттік саясатты
әзірлеу және
іске асыру. Бәсекелестікті
қорғау және
монополис-
тік қызметті
шектеу саласын-
дағы нормативтік
құқықтық акті-
лерді әзірлеу,
бекіту.
Мемлекеттік ор-
гандардың бәсе-
келестікті дамы-
ту және монопо-
листік қызметті
шектеу жөніндегі
қызметін үйлес-
тіру. Тиісті
тауар нарығында
үстем (монопо-
лиялық) жағдай-
ға ие нарық су-
бъектілерінің
Мемлекеттік ті-
зілімін жүргізу.
Тауар нарығының
жай-күйін, онда-
ғы бәсекелестік-
тің деңгейін зерделеу және
оның негізінде
монополистік
қызметтің алдын
алу, шектеу және
жолын кесу жө-
нінде шаралар
әзірлеу.
Тиісті тауар на-
рықтарында үстем
(монополиялық)
жағдайға ие на-
рық субъектіле-
рін анықтау мақ-
сатында талдау
жүргізу.
Қазақстан Рес-
публикасының мо-
нополияға қарсы
заңнамасының сақталуына мем-
лекеттік бақы-
лауды жүзеге
асыру.
Экономикалық шо-
ғырлануға бақы-
лауды жүзеге
асыру
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Бә-
секелес-
тікті қорғау
агенттігі
(Монопо-
лияға қарсы агенттігі
3
002
Аумақтық ор-
гандардың ап-
параттары
Тиісті тауар на-
рығында үстем
(монополиялық)
жағдайға ие на-
рық субъектіле-
рінің Мемлекет-
тік тізілімін
жүргізу. Тауар нарығының жай-
күйін, ондағы
бәсекелестіктің
деңгейін зерде-
леу және оның
негізінде моно-
полистік қызмет-
тің алдын алу,
шектеу және жо-
лын кесу жөнінде
шаралар әзірлеу.
Тиісті тауар
нарықтарында
үстем (монопо-
лиялық) жағдай-
ға ие нарық
субъектілерін
анықтау мақса-
тында талдау
жүргізу.
Қазақстан Рес-
публикасының
монополияға қар-
сы заңнамасының
сақталуына мем-
лекеттік бақы-
лауды жүзеге
асыру.
Экономикалық шо-
ғырлануға бақы-
лауды жүзеге
асыру
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Бә-
секелес-
тікті қорғау
агенттігі
(Монопо-
лияға қарсы агенттігі)
4
007
Мемлекеттік қызметшілер-
дің білікті-
лігін арттыру
Мемлекеттік
тілін оқыту
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Бә-
секелес-
тікті қорғау
агенттігі
(Монопо-
лияға қарсы агенттігі)
5
009
Мемлекеттік
органдарды
материалдық-
техникалық
жарақтандыру
Орталық аппарат
пен оның аумақ-
тық бөлімшелерін
материалдық-тех-
никалық жарақ-
тандыру
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Бә-
секелес-
тікті қорғау
агенттігі
(Монопо-
лияға қарсы агенттігі)
6

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реализации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа в области
защиты
конкуренции
2
001
Аппарат
центрального
органа
Разработка и
реализация
основных направлений
государственной политики в области развития
конкуренции и
ограничения
монополистической
деятельности.
Разработка и
утверждение
нормативных
правовых актов в
области защиты
конкуренции и
ограничения
монополистической
деятельности, за
исключением
финансовых
организаций при
предоставлении
ими финансовых
услуг.
Координация
деятельности
государственных
органов по
развитию
конкуренции и
ограничению
монополистической
деятельности.
Ведение
Государственного
реестра субъектов
рынка, занимающих
доминирующее
(монопольное)
положение на
соответствующем товарном рынке.
Изучение
состояния
товарного рынка,
уровня
конкуренции на
нем и разработка
на этой основе
мер по
предупреждению,
ограничению и
пресечению
монополистической
деятельности.
Проведение
анализа в целях
выявления
субъектов рынка,
занимающих
доминирующее
(монопольное)
положение на
соответствующих
товарных рынках.
Ведение
государственного
контроля за
соблюдением
антимонопольного
законодательства
Республики
Казахстан.
Осуществление
контроля за
экономической
концентрацией.
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное агентство)
3
002
Аппараты террито-
риальных органов
Ведение
Государственного
реестра
субъектов рынка,
занимающих
доминирующее
(монопольное)
положение на
соответствующем
товарном рынке.
Изучение состояния товарного рынка,
уровня
конкуренции на нем и разработка
на этой основе мер по
предупреждению,
ограничению и
пресечению
монополистической
деятельности.
Проведение
анализа в целях
выявления
субъектов рынка,
занимающих
доминирующее
(монопольное)
положение на
соответствующих
товарных рынках.
Ведение
государственного
контроля за
соблюдением
антимонопольного
законодательства
Республики
Казахстан.
Осуществление
контроля за
экономической
концентрацией.
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное
агентство)
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Обучение
государственному
языку
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное
агентство)
5
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Материально-
техническое
оснащение
центрального
аппарата и его
территориальных
подразделений
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное
агентство)
6

017
Ақпараттық
жүйелердің
жұмыс істеуін
қамтамасыз
ету және мем-
лекеттік ор-
гандарды ақ-
параттық-тех-
никалық қам-
тамасыз ету
Техникалық құ-
ралдарды, шығыс
материалдарын,
жинақтаушы және
қосалқы бөлшек-
терді сатып алу;
Интернет желісі-
не ену қызмет-
терін сатып алу;
есептеу техника-
сының құралдары-
на қызмет көр-
сету; ақпараттық
жүйелерді және
веб-сайтты сүйе-
мелдеу; лицен-
зиялық бағдарла-
малық өнімдерді
сатып алу
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Бә-
секелес-
тікті қорғау
агенттігі
(Монопо-
лияға қарсы агенттігі)
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.08.22 N 763 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
1) Бәсекелестікті қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және оның негізгі бағыттарын іске асыру;
2) тауар нарықтарын зерттеу;
3) кемінде 50 мемлекеттік қызметшіні мемлекеттік тілге, оның ішінде аумақтық бөлімшелердің кемінде 35 адамын оқыту;
4) орталық аппарат және оның аумақтық органдары мемлекеттік қызметшілерінің кәсіби деңгейін арттыру;
5) Агенттікті материалдық-техникалық жарақтандыру;
6) техникалық құралдарды,, шығыс материалдарын, жинақтаушы және қосалқы бөлшектерді сатып алу; Интернет желісіне ену қызметтерін сатып алу; есептеу техникасының құралдарына қызмет көрсету; ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу; лицензиялық бағдарламалық өнімдерді сатып алу.
Түпкі нәтиже: тауар нарықтарының шоғырлану деңгейін, тауар нарықтары құрылымдарының көрсеткіштерін айқындау, тауар нарығына кіру және шығу кедергілерін айқындау, бәсекелестікті қорғау саласындағы саясатты жетілдіру жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу, ақпараттық жүйе техникасына қызмет көрсету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір мемлекеттік қызметшіні мемлекеттік тілге оқытуға кететін орташа шығын 25 000 теңгені құрайды, саны 30 бірлік жиһазды сатып алу, саны 6 бірлік көшіру-көбейту аппараттарын сатып алу, құрал-жабдықты ағымдық жөндеу және техникалық қызмет көрсету, ДЭЕМ алдын алу шаралары.
Уақытылығы: жасалған шарттарға және бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес уақтылы орындау.
Сапасы: бәсекелестікті қорғау саласындағы саясатты жетілдіру, кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру, қазіргі экономикалық талаптарға сәйкес материалдық-техникалық жарақтандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
372-2-қосымша

017
Обеспечение
функциони-
рования
информацион-
ных систем и
информацион-
но-техничес-
кое
обеспечение
государст-
венных
органов
Приобретение
технических
средств,
расходных
материалов,
комплектующих и
запасных частей;
приобретение
услуг доступа к сети Интернет;
обслуживание
средств
вычислительной
техники;
сопровождение
информационных
систем и
веб-сайта;
приобретение
лицензионных
программных
продуктов
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное
агентство)
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.08.2008 N 763 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
1) формирование единой государственной политики в области защиты конкуренции и реализация ее основных направлений;
2) исследование товарных рынков;
3) обучение государственных служащих государственному языку - не менее 50 человек, в том числе территориальных органов - не менее 35 человек;
4) повышение профессионального уровня государственных служащих центрального аппарата и его территориальных органов;
5) материально-техническая оснащенность Агентства;
6) приобретение технических средств, расходных материалов, комплектующих и запасных частей; приобретение услуг доступа к сети Интернет; обслуживание средств вычислительной техники; сопровождение информационных систем; приобретение лицензионных программных продуктов.
Конечный результат: определение степени концентрации товарных рынков, показателей структуры товарного рынка, определение барьеров входа и выхода на товарный рынок, выработка предложений и рекомендаций по совершенствованию политики в сфере защиты конкуренции, обслуживание техники информационной системы.
Финансово-экономический результат: средние затраты на обучение одного государственного служащего государственному языку составляет 25 000 тенге, приобретение мебели в количестве 30 единиц, копировально-множительных аппаратов в количестве 6 единиц, текущий ремонт оборудования и техническое обслуживание, профилактика ПЭВМ.
Своевременность: своевременное выполнение в соответствии с заключенными договорами и утвержденным планом финансирования.
Качество: совершенствование государственной политики в сфере защиты конкуренции, повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, материально-техническая оснащенность в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 372-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224

Ескерту. 372-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
602 - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
(Монополияға қарсы агенттік)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
004 "Бәсекелестік саясатты дамыту және қорғау орталығын құру"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 90 000 мың теңге (тоқсан миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 қазандағы N 425 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бәсекелестікті дамыту мен қорғаудың 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 1308 қаулысы .

Сноска. Постановление дополнено паспортом 372-2 в соответствии  с постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
602 - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
(Антимонопольное агентство)
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Создание Центра развития и защиты конкурентной политики"
на 2009 год
1. Стоимость: 90 000 тысяч тенге (девяносто миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 октября 2007 года № 425 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 1308 "Об утверждении Программы развития и защиты конкуренции в Республике Казахстан на 2007-2009 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджетті қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: бәсекелестік ортаның деңгейін одан әрі арттыру және адал бәсекелестікті қорғау, экономика салаларында бәсекелестіктің деңгейін арттыруға жәрдемдесу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: бәсекелестік саясат саласында талдамалық және ғылыми-қолданбалы зерттеулерді жүргізу, бәсекелестік саясаттағы әлемдік үрдістерді және олардың Қазақстанның тауар нарықтарына ықпал етуін зерделеу, өңірлердегі және экономика салаларындағы бәсекелестік деңгейінің оңтайлы моделін айқындау, тауар нарықтарын монополияландырудан және экономикалық шоғырланудан, сондай-ақ экономиканы мемлекеттік реттеуден туындайтын экономикалық салдарларды болжау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для дальнейшего повышения уровня конкурентной среды и защиты добросовестной конкуренции, содействия в повышении уровня конкуренции в отраслях экономики.
5. Задачи бюджетной программы: проведение аналитических и научно-прикладных исследований в области конкурентной политики, изучение мировых тенденций в конкурентной политике и их влияние на товарные рынки Казахстана, определение оптимальной модели уровня конкуренции в регионах и отраслях экономики, прогноз экономических последствий, наступающих от монополизации и экономической концентрации товарных рынков, а также государственного регулирования экономики.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Кіші бағдарламалардың атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Бәсекелестік саясатты дамыту және қорғау орталығын құру
Бәсекелестік ортаның деңгейін одан әрі арттыру және адал бәсекелестікті қорғау, экономика салаларында бәсекелестіктің деңгейін арттыруға жәрдемдесу үшін "Бәсекелестік саясатты дамыту және қорғау орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру
2008 жыл ішінде
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Создание
Центра
развития и
защиты
конкурентной
политики
Формирование
уставного капитала
АО "Центр развития и
защиты конкурентной
политики" для
создания условий для
дальнейшего
повышения уровня
конкурентной среды и
защиты добросовест-
ной конкуренции,
содействия в
повышении уровня
конкуренции в
отраслях экономики
В те-
чение
2008
года
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное агентство)

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: "Бәсекелестік саясатты дамыту және қорғау орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру.
Түпкі нәтиже: бәсекелестік саясат мәселелері бойынша консультативтік, білім беру, ақпараттық, талдамалық қызметтерді (жұмыстарды, өнімдерді) ұсыну жолымен Қазақстан Республикасының тауар және қаржы нарықтарында бәсекелестікті қолдау, жаңа компаниялардың және жұмыс істеп тұрған кәсіпорындар арасында салауатты бәсекелестіктің пайда болуына, қазақстандық экономиканың халықаралық қауымдастыққа жоспарлы ықпалдасуына ықпал ету.
Уақытылығы: жасалған шарттарға және бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес уақтылы орындау.
Сапасы: бәсекелестік ортаның деңгейін арттыру және адал бәсекелестікті қорғау, сондай-ақ экономика салаларында бәсекелестіктің деңгейін арттыруға жәрдемдесу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: формирование уставного капитала АО "Центр развития и защиты конкурентной политики".
Конечный результат: поддержка конкуренции на товарных и финансовых рынках Республики Казахстан путем предоставления консультационных, образовательных, информационных, аналитических услуг (работ, продукции) по вопросам конкурентной политики, содействие повышению уровня конкуренции в отраслях экономики, способствованию появления новых компаний и здоровой конкуренции между существующими предприятиями, планомерной интеграции казахстанской экономики в международное сообщество.
Своевременность: своевременное выполнение в соответствии с заключенными договорами и утвержденным планом финансирования.
Качество: повышение уровня конкурентной среды и защиты добросовестной конкуренции, а также содействие в повышении уровня конкуренции в отраслях экономики.