Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 6-нқ бұйрығы. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 22 маусымдағы № 4-нқ нормативтік қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 22.06.2015 № 4-нқ (қаулы 30.06.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 13-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, 2008 жылғы 28 мамырда Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге органдары актілерінің № 5 жинағында жарияланған) «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес,Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – Есеп комитеті) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) «Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы» Есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 17 мамырдағы № 93-н/қ бұйрығының;
2) «Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 2 шілдедегі № 119-н/қ бұйрығының 1-тармағының 4) тармақшасының;
3) «Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы» Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 17 мамырдағы №93-н/қ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 12 тамыздағы № 139-н/қ бұйрығының;
4) «Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы» Республикалық бюджеттіңатқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 17 мамырдағы №93-н/қ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы» Есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 12 қарашадағы № 208-н/қ бұйрығының;

Об утверждении Квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Нормативное постановление и.о. Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 15 декабря 2014 года № 6-НҚ. Утратило силу постановлением Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением Республиканского бюджета от 22 июня 2015 года № 4-н/қ
Сноска. Утратило силу постановлением Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением Республиканского бюджета от 22.06.2015 № 4-н/қ (вводится в действие с 30.06.2015 года).
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 5084, опубликованными в Собрании актов центральных исполнительных и иных органов Республики Казахстан от 28 мая 2008 года № 5), Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее- Счетный комитет) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Председателя Счетного комитета от 17 мая 2013 года № 93-н/қ «Об утверждении Квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета»;
2) подпункт 4) пункта 1 приказа Председателя Счетного комитета от 2 июля 2013 года № 119-н/қ «О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета»;
3) приказ Председателя Счетного комитета от 12 августа 2013 года № 139-н/қ «О внесении изменений в приказ Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 17 мая 2013 года № 93-н/қ «Об утверждении Квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета»;
4) приказ Председателя Счетного комитета от 12 ноября 2013 года № 208-н/қ «О внесении изменения в приказ Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 17 мая 2013 года № 93-н/қ «Об утверждении Квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета»;

5) «Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы» Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 17 мамырдағы № 93-н/қ бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Есеп комитеті Төрағасының 2014 жылғы 30 сәуірдегі № 73-н/қ бұйрығының;
6) «Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы» Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 17 мамырдағы № 93-н/қ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы» Есеп комитеті Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 115-н/қ бұйрығының;
7) «Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы» Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 17 мамырдағы № 93-н/қ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Есеп комитеті Төрағасының 2014 жылғы 8 қыркүйектегі № 130-н/қ бұйрығының;
8) «Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы» Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 17 мамырдағы № 93-н/қ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Есеп комитеті Төрағасының 2014 жылғы 20 қазандағы № 152-н/қ бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
2. Заң бөлімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының мерзімді баспасөз басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
2) осы нормативтік қаулыны Есеп комитетінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы И. Ақпомбаев
Республикалық бюджеттің атқарылуын
бақылау жөніндегі есеп комитетінің
2014 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 6-НҚ нормативтік қаулысымен
бекітілген
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп
комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарының санаттарына
БІЛІКТІЛІК ТАЛАПТАРЫ

5) приказ Председателя Счетного комитета от 30 апреля 2014 года № 73-н/қ «О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 17 мая 2013 года № 93-н/қ «Об утверждении Квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета»;
6) приказ Председателя Счетного комитета от 28 июля 2014 года № 115-н/қ «О внесении изменения в приказ Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 17 мая 2013 года № 93-н/қ «Об утверждении Квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета»;
7) приказ Председателя Счетного комитета от 8 сентября 2014 года № 130-н/қ «О внесении изменений в приказ Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 17 мая 2013 года № 93-н/қ «Об утверждении Квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета»;
8) приказ Председателя Счетного комитета от 20 октября 2014 года № 152-н/қ «О внесении изменений в приказ Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 17 мая 2013 года № 93-н/қ «Об утверждении Квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета».
2. Юридическому отделу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего нормативного постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
2) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета.
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
И.о. Председателя                          И. Акпомбаев
Утверждены
нормативным постановлением
Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 15 декабря 2014 года № 6-НҚ
КВАЛИФИКАЦИОННЫЕ ТРЕБОВАНИЯ
к категориям административных государственных
должностей корпуса «Б» Счетного комитета по
контролю за исполнением республиканского бюджета

Ескерту. Біліктілік талаптарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 20.01.2015 № 1-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейінгі күні қолданысқа енгізіледі); 23.02.2015 № 2-нқ алғашқы ресми жарияланған күнінен кейінгі күні қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
.
ТӨРАҒА ХАТШЫЛЫҒЫ
Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-3 санаты (1-1)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес; құқық (құқықтану); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар); техникалық ғылымдар және технологиялар
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; Есеп комитеті Төрағасының қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету;заңнамалық актілердің жобалары және Төрағаға қызметтік хат-хабарлар, жедел ақпарат бойынша материалдарды қарау, ұсыну және уақтылы дайындау; Төрағаның қарауына хат-хабарларды уақтылы енгізудің қамтамасыз етілуін бақылау; мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың және жеке тұлғалардың сауалдарына Төраға қол қоятын жауаптардың уақтылы және сапалы дайындалуын бақылау; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің Интернет-ресурсындағы «Сұрақ-жауап» бөлімін мониторингтеу; қаржылық бақылау органдарының, соның ішінде шетел мемлекеттерінің және олардың халықаралық бірлестіктерінің өкілдерімен кездесулерді, семинарларды, кеңестерді өткізу бойынша жұмысты ұйымдастыруға қатысу; бұқаралық ақпарат құралдарында Есеп комитетінің жоғары имидждік деңгейін қалыптастыру; Төрағаның тапсырмаларын орындау.
Бас консультант-Төраға көмекшісі –
1 бірлік, В-3 санаты (1-2)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит); құқық (құқықтану); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіби құзыреттілігі

Сноска. Квалификационные требования с изменениями, внесенными нормативными постановлениями Счетного комитета по контролю за исполнением Республиканского бюджета от 20.01.2015 № 1-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 23.02.2015 № 2-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
СЕКРЕТАРИАТ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ
Заведующий сектором- 1 единица, категория В-3 (1-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес; право (юриспруденция); гуманитарные науки (международные отношения); технические науки и технологии.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Закона Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между сотрудниками сектора; организация и обеспечение деятельности Председателя Счетного комитета; рассмотрение, представление и своевременная подготовка материалов по проектам законодательных актов, служебной корреспонденции и оперативной информации для Председателя; контроль по обеспечению своевременного внесения корреспонденции на рассмотрение Председателю, контроль за своевременной и качественной подготовкой ответов на запросы государственных органов, неправительственных организаций и частных лиц за подписью Председателя; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела «Вопрос-ответ» Интернет-ресурса Счетного комитета; участие в организации работы по проведению встреч, семинаров, совещаний с представителями органов финансового контроля, в том числе иностранных государств и их международных объединений; формирование высокого имиджевого уровня Счетного комитета в средствах массовой информации; исполнение поручений Председателя.
Главный консультант–помощник Председателя –
1 единица, категория В-3 (1-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и аудит); право (юриспруденция); гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджет заңнамасын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet Explorer, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Төрағаның және сектор басшылығының тапсырмаларын орындау; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің Интернет-ресурсындағы «Сұрақ-жауап» бөлімін мониторингтеу; қаржылық бақылау органдарының, соның ішінде шетел мемлекеттерінің және олардың халықаралық бірлестіктерінің өкілдерімен кездесулерді, семинарларды, кеңестерді өткізу бойынша жұмысты ұйымдастыруға қатысу; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының және халықаралық ұйымдардың өкілдерімен халықаралық отырыстарды, кездесулерді, семинарларды және басқа да халықаралықіс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; БАҚ өкілдерінің тікелей Есеп комитетіндегі жұмысы кезінде олармен өзара іс-қимыл жасау; Есеп комитетінің жұмысы туралы БАҚ өкілдерінің сұрауларына жауаптар дайындау; мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың және жеке тұлғалардың сауалдарына Төраға қол қоятын жауаптардың дайындалуын бақылау.
Бас консультант-баспасөз хатшысы –
1 бірлік, В-3 санаты (1-3)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика); гуманитарлық ғылымдар (журналистика және/немесе филология).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджетзаңнамасын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының БАҚ саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы саласындағы, сондай-ақ мүмкіндігінше БАҚ саласындағы кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet Explorer, IBM Lotus Notesжәне т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің басшылығымен, сондай-ақ Есеп комитетінің арнаулы өкілімен баспасөз конференцияларын, брифингтер, сұхбаттар мен түсіндірмелер жүргізуді ұйымдастыру;ресми хабарламалар дайындау және тарату; Есеп комитетінің қызметін көрсететін теле-радио хабарлар мен бағдарламаларды, фото-сурет өнімдерін және басқа да материалдарды ұйымдастыру; талдамалық материалдарды дайындау; шетел мемлекеттерінің қаржылық бақылау органдарының және олардың халықаралық бірлестіктерінің өкілдерімен кездесулерді, семинарларды, кеңестерді өткізу бойынша жұмысты ұйымдастыруға қатысу; БАҚ-та Есеп комитетінің қызметі туралы жарияланымдар, сұхбаттар, ресми мәлімдемелер, хабарламалар, баспасөз релиздерін және басқа да ақпараттық материалдар әзірлеу және тарату; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің Интернет-ресурсындағы «Сұрақ-жауап» бөлімін мониторингтеу; БАҚ материалдарын күн сайын жедел жинап, оларға шұғыл талдау жасау, баспасөз дайджестерін дайындау; Есеп комитетінің қызметін көрсететін теле-радиохабарлар мен бағдарламаларды және басқа да материалдарды ұйымдастыруда БАҚ-қа жәрдемдесу; жетекші республикалық және өңірлік мерзімді баспасөз басылымдарымен, телерадиокомпаниялардың, ақпараттық агенттіктердің, Интернет басылымдардың басшыларымен өзара іс-қимыл жасау; БАҚ өкілдеріне Есеп комитетінің қызметін көрсетуге қатысты қажетті ақпарат алуда жәрдемдесу, БАҚ өкілдерінің тікелей Есеп комитетіндегі жұмысы кезінде олармен өзара іс-қимыл жасау;Есеп комитетінің жұмысы туралы БАҚ өкілдерінің сұрауларына жауаптар дайындау.
Бас сарапшы-Төрағаның қабылдау бөлмесінің

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного финансового контроля.
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих международные отношения.
4. Знание государственного языка. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Председателя и руководства сектора; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела «Вопрос-ответ» Интернет-ресурса Счетного комитета; участие в организации работы по проведению встреч, семинаров, совещаний с представителями органов финансового контроля, в том числе иностранных государств и их международных объединений; организация и проведение международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; взаимодействие с представителями СМИ во время их работы непосредственно в Счетном комитете; подготовка ответов на запросы представителей СМИ о работе Счетного комитета; контроль за подготовкой ответов на запросы государственных органов, неправительственных организаций и частных лиц за подписью Председателя.
Главный консультант-пресс-секретарь –
1 единица, категория В-3 (1-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика); гуманитарные науки (журналистика и/или филология).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного контроля.
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в области СМИ.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансов, а также желательно в сфере СМИ не менее 2 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
организация проведения пресс-конференций, брифингов, интервью и комментариев руководства, а также официального представителя Счетного комитета; подготовка и распространение официальных заявлений; организация теле-радиопередач и программ, фото-продукции и других материалов, освещающих деятельность Счетного комитета; подготовка аналитических материалов; участие в организации работы по проведению встреч, семинаров, совещаний с представителями органов финансового контроля иностранных государств и их международных объединений. Разработка и распространение публикаций, интервью, официальных заявлений, сообщений, пресс-релизов и других информационных материалов о деятельности Счетного комитета в СМИ; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела «Вопрос-ответ» Интернет-ресурса Счетного комитета; осуществление ежедневного оперативного сбора и экспресс-анализа материалов СМИ, подготовка дайджестов прессы; содействие СМИ в организации теле-радиопередач и программ и других материалов, освещающих деятельность Счетного комитета; взаимодействие с ведущими республиканскими и региональными периодическими печатными изданиями, руководителями телерадиокомпаний, информационных агентств, Интернет-изданий; оказание содействия представителям СМИ в получении необходимой информации по освещению деятельности Счетного комитета, взаимодействие с представителями СМИ во время их работы непосредственно в Счетном комитете; подготовка ответов на запросы представителей СМИ о работе Счетного комитета.
Главный эксперт-секретарь приемной Председателя –

хатшысы – 1 бірлік, В-4 санаты (1-4)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит), құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының БАҚ саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet Explorer, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитеті Төрағасының қабылдау бөлмесінің жұмысын ұйымдастыру, Төрағаның қарауына материалдарды, қызметтік хат-хабарларды, жедел ақпаратты уақтылы ұсыну; әдістемелік және консультативтік көмек көрсету; Төрағаның және сектор басшылығының тапсырмаларын орындау; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің Интернет-ресурсындағы «Сұрақ-жауап» бөлімін мониторингтеу;қаржылық бақылау органдарының, соның ішінде шетел мемлекеттерінің және олардың халықаралық бірлестіктерінің өкілдерімен кездесулерді, семинарларды, кеңестерді ұйымдастыруға және өткізуге қатысу.
Бас сарапшы - 1 бірлік, В-4 санаты (1-5)
Ескерту. Атауы жаңа редакцияда - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 20.01.2015 № 1-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейінгі күні қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит), құқық (құқықтану), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет заңнамасын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі

1 единица, категория В-4 (1-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и аудит), право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего финансового контроля.
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих международные отношения в области СМИ.
4. Знание государственного языка. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Организация работы приемной Председателя Счетного комитета, своевременное представление на рассмотрение Председателя материалов, служебной корреспонденции, оперативной информации; оказание методической и консультативной помощи; исполнение поручений Председателя и руководства сектора; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела «Вопрос-ответ» Интернет-ресурса Счетного комитета; участие в организации и проведении встреч, семинаров, совещаний с представителями органов финансового контроля, в том числе иностранных государств и их международных объединений.
Главный эксперт - 1 единица, категория В-4 (1-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и аудит); право (юриспруденция); гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного финансового контроля.
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих международные отношения.
4. Знание государственного языка. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Практический опыт

1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet Explorer, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Төрағаның және сектор басшылығының тапсырмаларын орындау; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің Интернет-ресурсындағы «Сұрақ-жауап» бөлімін мониторингтеу; қаржылық бақылау органдарының, соның ішінде шетел мемлекеттерінің және олардың халықаралық бірлестіктерінің өкілдерімен кездесулерді, семинарларды, кеңестерді өткізу бойынша жұмысты ұйымдастыруға қатысу; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының және халықаралық ұйымдардың өкілдерімен халықаралық отырыстарды, кездесулерді, семинарларды және басқа да халықаралықіс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың және жеке тұлғалардың сауалдарына Төраға қол қоятын жауаптардың дайындалуын бақылау; Есеп комитетінің Төрағасына жолданған кіріс және шығыс хат-хабарларды шетел тілінен орыс тіліне (және керісінше) аударуды жүзеге асыру.
ҚАРЖЫНЫҢ БАСҚАРЫЛУЫН МЕМЛЕКЕТТІК БАҚЫЛАУ БӨЛІМІ
Бөлім меңгерушісінің орынбасары –
2 бірлік, В-1 санаты (2-1, 2-2)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және бюджеттің атқарылуы мен мемлекет активтерінің пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Мүмкіндігінше аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы және/немесе аудит және/немесе қаржылық бақылау саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet Explorer, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім бақылаушыларының қызметін үйлестіру және бақылау; бақылаудың жоспарларын, бағдарламаларын және жұмыс жоспарларын келісу;
жылдық және тоқсандық жұмыс жоспарларын қалыптастыруға қатысу, олардың атқарылуын бақылауды жүзеге асыру, Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау; республикалық бюджеттің атқарылуы және мемлекет активтерінің пайдаланылуы, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуының тиімділігін бағалау мәселелері бойынша бақылау іс-шараларында бақылау тобы басшысының міндеттерін жүзеге асыру және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру.
Бюджеттің атқарылуын бақылау секторы
Сектор меңгерушісі-бақылау тобының жетекшісі –

1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Председателя и руководства сектора; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела «Вопрос-ответ» Интернет-ресурса Счетного комитета; участие в организации работы по проведению встреч, семинаров, совещаний с представителями органов финансового контроля, в том числе иностранных государств и их международных объединений; организация и проведение международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; контроль за подготовкой ответов на запросы государственных органов, неправительственных организаций и частных лиц за подписью Председателя, осуществление переводов с иностранного на русский язык (и наоборот) входящей и исходящей корреспонденции, адресованной Председателю Счетного комитета.
ОТДЕЛ ГОСУДАРСТВЕННОГО КОНТРОЛЯ
УПРАВЛЕНИЯ ФИНАНСАМИ
Заместитель заведующего отделом –
2 единицы, категория В-1 (2-1, 2-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением контроля исполнения бюджета и использовании активов государства.
3. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансы и/или аудита и/или финансового контроля.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью контролеров Отдела по закрепленным направлениям; согласование планов, программ и рабочих планов контроля; участие в формировании годовых и квартальных планов работ, осуществление контроля за их исполнением, подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета; осуществление обязанностей руководителя группы контроля в контрольных мероприятиях по вопросам исполнения республиканского бюджета и использования активов государства, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации сотрудников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела.
Сектор контроля за исполнением бюджета
Заведующий сектором-руководитель группы контроля –

1 бірлік, В-3 санаты (2/1-3)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); құқық (құқықтану); техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс және/немесе ақпараттық жүйелер).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және бюджеттің атқарылуы мен мемлекет активтерінің пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Мүмкіндігінше аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы және/немесе аудит және/немесе қаржылық бақылау және/немесе құрылыс және/немесе ақпараттық жүйелер саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектордың – бақылау тобының қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, бақылау объектілеріне алдын ала зерделеу жүргізу; бақылау жоспары мен бағдарламасының жобасын жасау; республикалық бюджеттің атқарылуы және мемлекет активтерінің пайдаланылуы, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуының тиімділігін бағалау мәселелері бойынша бақылау жүргізу және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; сектор бақылаушы-ларының бақылауды сапалы жүргізуін үйлестіру және бақылау; бақылау актілерінің нәтижелерін талдау және бақылаудың сапасына мониторинг жүргізу, олар бойынша алдын ала бағалауды жүзеге асыру; бақылау сапасын арттыру үшін ішкі резервтерді анықтау және нақты ұсыныстар енгізу; мемлекеттік қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау.
Бас консультант-бас мемлекеттік бақылаушы –

1 единица, категория В – 3 (2/1-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит); право (юриспруденция); технические науки и технологии (строительство и/или информационные системы).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением контроля исполнения бюджета и использовании активов государства.
3. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансы и/или аудита и/или финансового контроля и/или строительство и/или информационных систем.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора - группы контроля, распределение обязанностей между сотрудниками сектора по согласованию с заведующим отделом, проведение предварительного изучения объектов контроля;
составление проекта плана и программы контроля; проведение контроля по вопросам исполнения республиканского бюджета и использования активов государства, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; координация и контроль контролеров сектора за качественным проведением контроля; анализ результатов актов контроля и проведение мониторинга качества контроля, осуществление по ним предварительной оценки; выявление внутренних резервов для повышения качества контроля и внесение конкретных предложений; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного финансового контроля; подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию сектора; подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета.
Главный консультант-главный государственный контролер –

4 бірлік, В-3 санаты (2/1-4, 2/1-5, 2/1-6, 2/1-7)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); құқық (құқықтану); техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс және/немесе ақпараттық жүйелер).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және бюджеттің атқарылуы мен мемлекет активтерінің пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Мүмкіндігінше аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы және/немесе аудит және/немесе қаржылық бақылау және/немесе құрылыс және/немесе ақпараттық жүйелер саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Республикалық бюджеттің атқарылуы және мемлекет активтерінің пайдаланылуы, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау мәселелері бойынша бақылау іс-шараларына қатысу және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; бақылау іс-шаралары бойынша материалдарға талдау жасап, жинақтау; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындауға қатысу; мемлекеттік қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу.
Бас сарапшы-мемлекеттік бақылаушы –
2 бірлік, В-4 санаты (2/1-8, 2/1-9)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); құқық (құқықтану); техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс және/немесе ақпараттық жүйелер).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және бюджеттің атқарылуы мен мемлекет активтерінің пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі.

4 единицы, категория В-3 (2/1-4, 2/1-5, 2/1-6, 2/1-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит); право (юриспруденция); технические науки и технологии (строительство и/или информационные системы).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением контроля исполнения бюджета и использовании активов государства.
3. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансы и/или аудита и/или финансового контроля и/или строительство и/или информационных систем.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet и т.д.
Функциональные обязанности
Участие в контрольных мероприятиях по вопросам исполнения республиканского бюджета и использования активов государства, оценки эффективности реализации стратегических планов государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; проведение анализа и свода материалов по контрольным мероприятиям; участие в подготовке аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного финансового контроля;.
Главный эксперт-государственный контролер –
2 единицы, категория В-4 (2/1-8, 2/1-9)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит); право (юриспруденция); технические науки и технологии (строительство и/или информационные системы).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения Счетного комитета, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением контроля исполнения бюджета и использовании активов государства.

3. Мүмкіндігінше аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы және/немесе аудит және/немесе қаржылық бақылау және/немесе құрылыс және/немесе ақпараттық жүйелер саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бақылау объектілерінде бақылау іс-шараларына қатысу; бақылау іс-шаралары бойынша материалдарға талдау жасап, жинақтау; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдар дайындауға қатысу; мемлекеттік қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.
Сарапшы-бақылаушы – 1 бірлік, В-5 санаты (2/1-10)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); құқық (құқықтану); техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс және/немесе ақпараттық жүйелер).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және бюджеттің атқарылуы мен мемлекет активтерінің пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Мүмкіндігінше аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Мүмкіндігінше экономика және/немесе қаржы және/немесе аудит және/немесе қаржылық бақылау және/немесе құрылыс және/немесе ақпараттық жүйелер саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бақылау объектілерінде Есеп комитетінің бақылау іс-шараларына қатысу; бақылау іс-шаралары бойынша материалдарға талдау жасап, жинақтау; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындауға қатысу.
Мемлекеттік жоспарлау және өңірлердің дамуы
салаларын бақылау секторы
Сектор меңгерушісі-бақылау тобының жетекшісі –

3. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансы и/или аудита и/или финансового контроля и/или строительство и/или информационных систем.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point,Internet и т.д.
Функциональные обязанности
Участие в контрольных мероприятиях на объектах контроля; проведение анализа и свода материалов по контрольным мероприятиям; участие в подготовке аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного финансового контроля; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
Эксперт-контролер – 1 единица, категория В-5 (2/1-10)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит); право (юриспруденция); технические науки и технологии (строительство и/или информационные системы).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением контроля исполнения бюджета и использовании активов государства.
3. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям желательно с опытом работы в области экономики и/или финансы и/или аудита и/или финансового контроля и/или строительство и/или информационных систем.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet и т.д.
Функциональные обязанности
Участие в контрольных мероприятиях Счетного комитета на объектах контроля; проведение анализа и свода материалов по контрольным мероприятиям; участие в подготовке аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
Сектор контроля в сфере государственного планирования
и развития регионов
Заведующий сектором-руководитель группы контроля –

1 бірлік, В-3 санаты (2/2-11)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); құқық (құқықтану); техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс және/немесе ақпараттық жүйелер).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және бюджеттің атқарылуы мен мемлекет активтерінің пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Мүмкіндігінше аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы және/немесе аудит және/немесе қаржылық бақылау және/немесе құрылыс және/немесе ақпараттық жүйелер саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектордың – бақылау тобының қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, бақылау объектілеріне алдын ала зерделеу жүргізу; бақылау жоспары мен бағдарламасының жобасын жасау; республикалық бюджеттің атқарылуы және мемлекет активтерінің пайдаланылуы, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуының тиімділігін бағалау мәселелері бойынша бақылау жүргізу және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; сектор бақылаушыларының бақылауды сапалы жүргізуін үйлестіру және бақылау; бақылау актілерінің нәтижелерін талдау және бақылаудың сапасына мониторинг жүргізу, олар бойынша алдын ала бағалауды жүзеге асыру; бақылау сапасын арттыру үшін ішкі резервтерді анықтау және нақты ұсыныстар енгізу; мемлекеттік қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау.
Бас консультант-бас мемлекеттік бақылаушы –

1 единица, категория В-3 (2/2-11)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит); право (юриспруденция); технические науки и технологии (строительство и/или информационные системы).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением контроля исполнения бюджета и использовании активов государства.
3. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансы и/или аудита и/или финансового контроля и/или строительство и/или информационных систем.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора - группы контроля, распределение обязанностей между сотрудниками сектора по согласованию с заведующим отделом, проведение предварительного изучения объектов контроля; составление проекта плана и программы контроля; проведение контроля по вопросам исполнения республиканского бюджета и использования активов государства, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; координация и контроль контролеров сектора за качественным проведением контроля; анализ результатов актов контроля и проведение мониторинга качества контроля, осуществление по ним предварительной оценки; выявление внутренних резервов для повышения качества контроля и внесение конкретных предложений; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного финансового контроля; подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию сектора; подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета.
Главный консультант-главный государственный контролер –

2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Мемлекеттік тілді білуі.
4. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сапаны бақылау секторының қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімдегі атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру; бақылау іс-шаралары материалдарының сапасына бақылау жүргізу, соның ішінде дайындалған сараптамалық қорытындыларды Бөлім меңгерушісінің қарауына енгізгенге дейін оларға алдын ала талдау жүргізу; сапа бақылауын жүргізу кезінде Бөлімнің Қаржының басқарылуын мемлекеттік бақылау бөлімімен және Экономиканың дамуын мемлекеттік бақылау бөлімімен өзара іс-қимылын ұйымдастыру; сапа бақылауы мәселелері бойынша Есеп комитетінің отырыстарына және аппараттық кеңестеріне материалдар дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; өзінің құзыреті шегінде нормативтік және құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге, келісуге қатысу, секторда олардың әзірленуіне жалпы басшылық жасау; регламенттейтін құжаттарды жетілдіру, анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жою жөнінде бөлім меңгерушісіне ұсыныстар енгізу, сондай-ақ лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес өзге де міндеттер.
Бөлім меңгерушісінің орынбасары – 1 бірлік,
В-1 санаты (4-2)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және/немесе аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Мемлекеттік тілді білуі.
4. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2.Компьютерде Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Құрылымдық бөлімшелер мен республикалық мемлекеттік кәсіпорынға ішкі аудит жүргізу, атқарушылық тәртіпті бақылау секторы қызметін үйлестіру және бақылау. Сектор қызметкерлерінің еңбегін ұйымдастыруды және олардың еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Ішкі аудитті және атқарушылық тәртіпті бақылауды уақтылы және сапалы жүргізуді қамтамасыз ету. Аудит жүргізудің жыл сайынғы кестесін қалыптастыру, ішкі аудит жүргізуді ұйымдастыру және оның жүзеге асырылуына қатысу; Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігін бағалау бойынша жұмысты ұйымдастыру. Есеп комитетінің қаулыларын (ұсынымдарын) бақылаудан алу туралы қызметтік жазбаларға талдау жасау бойынша жұмысты ұйымдастыру және тиісті сараптамалық қорытындыларды дайындау. Өзінің құзыреті шегінде нормативтік және құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге, келісуге қатысу, секторда олардың әзірленуіне жалпы басшылық жасау. Регламенттейтін құжаттарды жетілдіру, сектор жұмысында анықталған кемшіліктерді жою жөнінде бөлім меңгерушісіне ұсыныстар енгізу, сондай-ақ лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес өзге де міндеттер.
Құрылымдық бөлімшелер мен РМК-ге ішкі аудит жүргізу,
атқарушылық тәртіпті бақылау секторы

2. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного финансового контроля.
3. Знание государственного языка.
4. Желательно наличие сертификата государственного аудитора.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль деятельности сектора контроля качества; осуществление контроля за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины в Отделе; проведение контроля качества материалов контрольных мероприятий, в том числе предварительный анализ подготовленных экспертных заключений до внесения их на рассмотрение заведующему Отделом; организация взаимодействия Отдела с Отделом государственного контроля управления финансами и Отделом государственного контроля развития экономики при проведении контроля качества; организация работы по подготовке материалов к заседаниям Счетного комитета и аппаратным совещаниям по вопросам контроля качества; участие в разработке, согласовании проектов нормативных и правовых актов в пределах своей компетенции, общее руководство над их разработкой в секторе; внесение предложений заведующему отделом по совершенствованию регламентирующих документов, устранению выявленных нарушений и недостатков, а также иные обязанности в соответствии с должностной инструкцией.
Заместитель заведующего отделом –
1 единица, категория В-1 (4-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и/или аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного финансового контроля.
3. Знание государственного языка.
4. Желательно наличие сертификата государственного аудитора.
Практический опыт
1.Согласно типовым квалификационным требованиям.
2.Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль деятельности сектора внутреннего аудита структурных подразделений, республиканского государственного предприятия и контроля исполнительской дисциплины. Обеспечение организации труда и соблюдения трудовой дисциплины сотрудников сектора. Обеспечение своевременного и качественного проведение внутреннего аудита и контроля исполнительской дисциплины. Формирование ежегодного графика проведения аудита, организация проведения внутреннего аудита и участие в его осуществлении; организация работы по оценке эффективности деятельности структурных подразделений Счетного комитета. Организация работы по анализу служебных записок о снятии с контроля постановлений (представлений) Счетного комитета и подготовка соответствующих экспертных заключений. Принятие участия в разработке, согласовании проектов нормативных и правовых актов в пределах своей компетенции, общее руководство над их разработкой в секторе. Внесение предложений заведующему отделом по совершенствованию регламентирующих документов, устранению выявленных недостатков работы сектора, а также иные обязанности в соответствии с должностной инструкцией.
Сектор внутреннего аудита структурных подразделений и РГП,
контроля исполнительской дисциплины

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-3 санаты (4/1-3)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және/немесе аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Мемлекеттік тілді білуі.
4. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Құқық, экономика саласында мүмкіндігінше аудиторлық немесе бақылау қызметінде жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асыру, сектор жұмысын жоспарлау; сектор қызметкерлерінің еңбегін ұйымдастыруды және олардың еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету; ішкі аудит жүргізуді ұйымдастыру және оның жүзеге асырылуына қатысу; аудиттің қорытынды есебін жинақтау; регламенттейтін құжаттарды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу; қызметті жетілдіру үшін резервтерді анықтау; Төраға мен аппарат басшысының бұйрықтары, хаттамалары, тапсырмаларының орындалуына, регламенттейтін құжаттардың талаптарын бөлімдердің сақтауына жүйелі бақылауды жүзеге асыру; актілерді және Төраға мен аппарат басшысының тапсырмаларын, Есеп комитетінің қаулыларын (ұсынымдарын) бақылаудан алу туралы қызметтік жазбаларға талдау жасау және тиісті сараптамалық қорытындыларды дайындау, сондай-ақ лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес өзге де міндеттер
Бас консультант – 1 бірлік, В-3 санаты (4/1-4)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және/немесе аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.

Заведующий сектором - 1 единица, категория В-3 (4/1-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и/или аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного финансового контроля.
3. Знание государственного языка.
4. Желательно наличие сертификата государственного аудитора.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области права, экономики, желательно аудитором или в контрольной деятельности.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства работой сектора, планирование работы сектора; обеспечение организации труда и соблюдения трудовой дисциплины сотрудников сектора; организация проведения внутреннего аудита и участие в его осуществлении; свод итогового отчета аудита; внесение предложений по совершенствованию регламентирующих документов; выявление резервов для совершенствования деятельности; осуществление системного контроля за исполнением приказов, протоколов, поручений Председателя и Руководителя аппарата, за соблюдением отделами требований регламентирующих документов; анализ служебных записок о снятии с контроля актов и поручений Председателя и Руководителя аппарата, постановлений (представлений) Счетного комитета и подготовка соответствующих экспертных заключений, а также иные обязанности в соответствии с должностной инструкцией.
Главный консультант- 1 единица, категория В-3 (4/1-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и/или аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного финансового контроля.

3. Мемлекеттік тілді білуі.
4. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Құқық, экономика саласында мүмкіндігінше аудиторлық немесе бақылау қызметінде жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Ішкі аудитті жүзеге асыру; аудиттің қорытындысы бойынша есеп дайындау; қызметті жетілдіру үшін резервтерді анықтау; Төраға мен аппарат басшысының бұйрықтары, хаттамалары, тапсырмаларының орындалуына, регламенттейтін құжаттардың талаптарын бөлімдердің сақтауына бақылауды жүзеге асыру; актілерді және Төраға мен аппарат басшысының тапсырмаларын, Есеп комитетінің қаулыларын (ұсынымдарын) бақылаудан алу туралы қызметтік жазбаларға талдау жасау және тиісті сараптамалық қорытындыларды дайындау, сондай-ақ лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес өзге де міндеттер.
Сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (4/1-5)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және/немесе аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Мемлекеттік тілді білуі.
4. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Мүмкіндігінше құқық, қаржы, экономика, бухгалтерлік есеп және аудит саласындағы, соның ішінде бақылау қызметіндегі жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Ішкі аудитті жүзеге асыру, қызметті жетілдіру үшін резервтерді анықтау, Төраға мен аппарат басшысының бұйрықтары, хаттамалары, тапсырмаларының орындалуына, регламенттейтін құжаттардың талаптарын бөлімдердің сақтауына бақылауды жүзеге асыру; актілерді және Төраға мен аппарат басшысының тапсырмаларын бақылаудан алу туралы қызметтік жазбаларға талдау жасау, сондай-ақ лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес өзге де міндеттер.
Сапаны бақылау секторы
Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-3 санаты (4/2-6)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және/немесе аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі

3. Знание государственного языка.
4. Желательно наличие сертификата государственного аудитора.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области права, экономики, желательно аудитором или в контрольной деятельности.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление внутреннего аудита; подготовка отчета по итогам аудита; выявление резервов для совершенствования деятельности; осуществление контроля за исполнением приказов, протоколов, поручений Председателя и Руководителя аппарата, за соблюдением отделами требований регламентирующих документов; анализ служебных записок о снятии с контроля актов и поручений Председателя и Руководителя аппарата, постановлений (представлений) Счетного комитета и подготовка соответствующих экспертных заключений, а также иные обязанности в соответствии с должностной инструкцией.
Эксперт - 1 единица, категория В-5 (4/1-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и/или аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного финансового контроля.
3. Знание государственного языка.
4. Желательно наличие сертификата государственного аудитора.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям желательно с опытом работы в области права, финансов, экономики, бухгалтерского учета и аудита, в том числе в контрольной деятельности.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление внутреннего аудита, выявление резервов для совершенствования деятельности, осуществление контроля за исполнением приказов, протоколов, поручений Председателя и Руководителя аппарата, за соблюдением отделами требований регламентирующих документов, анализ служебных записок о снятии с контроля актов и поручений Председателя и Руководителя аппарата, а также иные обязанности в соответствии с должностной инструкцией.
Сектор контроля качества
Заведующий сектором – 1 единица, категория В-3 (4/2-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и/или аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Мемлекеттік тілді білуі.
4. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Құқық, экономика, қаржылық бақылау саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асыру, сектор жұмысын жоспарлау; сектор қызметкерлерінің еңбегін ұйымдастыруды және олардың еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету; барлық бақылау материалдарының сапа бақылауымен қамтылуын қамтамасыз ету; бақылау актілерінің және бақылау іс-шараларын жүзеге асыру кезінде жасалатын басқа да құжаттардың белгіленген талаптарға, соның ішінде мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарына сәйкестігін, жоспарланған мәселелерді қамтудың толықтығын, анықтығы мен объективтілігін, құжаттамалық және заңды негізділігін талдау, сондай-ақ заңнама мен басшылықтың басқа да талаптарын орындау; бөлім меңгерушісіне анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жою, кінәлі адамдарға жауапкершілік шараларын қолдану жөнінде ұсыныстар енгізу, сондай-ақ лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес өзге де міндеттер.
Бас консультант – 1 бірлік, В-3 санаты (4/2-7)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және/немесе аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Мемлекеттік тілді білуі.
4. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика, құқық және қаржылық бақылау саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бақылау іс-шаралары құжаттарының сапасын бақылауды жүзеге асыру; бақылаудың қорытындысы бойынша тиісті сараптамалық қорытындылар дайындау; анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жою, кінәлі адамдарға жауапкершілік шараларын қолдану жөнінде сектор меңгерушісіне ұсыныстар енгізу, сондай-ақ лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес өзге де міндеттер.

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного финансового контроля.
3. Знание государственного языка.
4. Желательно наличие сертификата государственного аудитора.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области права, экономики и финансового контроля.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства работой сектора, планирование работы сектора; обеспечение организации труда и соблюдения трудовой дисциплины сотрудников сектора, обеспечение охватом контроля качества всех материалов контроля; анализ актов контроля и других документов, составляемых при осуществлении контрольных мероприятий на соответствие установленным требованиям, в том числе стандартов государственного финансового контроля, полноты охвата запланированных вопросов, достоверности и объективности, документальной и юридической обоснованности, а также выполнение других требований законодательства и руководства; внесение предложений заведующему отделом по устранению выявленных нарушений и недостатков, принятию мер ответственности к виновным лицам, а также иные обязанности в соответствии с должностной инструкцией.
Главный консультант – 1 единица, категория В-3 (4/2-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и/или аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного финансового контроля.
3. Знание государственного языка.
4. Желательно наличие сертификата государственного аудитора.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики, права и финансового контроля.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля качества документов контрольных мероприятий; подготовка соответствующих экспертных заключений по итогам контроля; внесение предложений заведующему сектором по устранению выявленных нарушений и недостатков, принятия мер ответственности к виновным лицам, а также иные обязанности в соответствии с должностной инструкцией.

Бас сарапшы – 1 бірлік, В-4 санаты (4/2-8)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және/немесе аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Мемлекеттік тілді білуі.
4. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика, құқық және қаржылық бақылау саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бақылау іс-шаралары құжаттарының сапасын бақылауды жүзеге асыру; бақылаудың қорытындысы бойынша тиісті сараптамалық қорытындылар дайындау; анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жою, кінәлі адамдарға жауапкершілік шараларын қолдану жөнінде сектор меңгерушісіне ұсыныстар енгізу, сондай-ақ лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес өзге де міндеттер.
ЖОСПАРЛАУ, ТАЛДАУ ЖӘНЕ ЕСЕПТІЛІК БӨЛІМІ
Бөлім меңгерушісінің орынбасары – 2 бірлік,
В-1 санаты (5-1, 5-2)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды білуі.
3. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржылық бақылау және/немесе мемлекеттік басқару саласындағы кемінде 5 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру;Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; Бөлімнің қызметін республикалық бюджеттің атқарылуына талдау жасау, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратты, сондай-ақ Есеп комитеті есептілігі мен ақпаратының басқа да түрлерін дайындау, бақылау-талдамалық іс-шараларының орындалуын мониторингтеу бойынша ұйымдастыру және үйлестіру; қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің перспективалық және ағымдық жоспарларын әзірлеу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.
Жоспарлау және мониторинг жүргізу секторы

Главный эксперт – 1 единица, категория В-4 (4/2-8)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и/или аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1 Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего государственного финансового контроля.
3. Знание государственного языка.
4. Желательно наличие сертификата государственного аудитора.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики, права и финансового контроля.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля качества документов контрольных мероприятий; подготовка соответствующих экспертных заключений по итогам контроля; внесение предложений заведующему сектором по устранению выявленных нарушений и недостатков, принятия мер ответственности к виновным лицам, а также иные обязанности в соответствии с должностной инструкцией.
ОТДЕЛ ПЛАНИРОВАНИЯ, АНАЛИЗА И ОТЧЕТНОСТИ
Заместитель заведующего отделом – 2 единицы,
категория В-1 (5-1, 5-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета.
3. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Системы государственного планирования в Республике Казахстан.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансового контроля и/или государственного управления не менее 5 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация деятельности сотрудников Отдела по закрепленным направлениям; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации сотрудников Отдела; организация и координация деятельности Отдела по проведению анализа исполнения республиканского бюджета, подготовки отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства об итогах работы Счетного комитета, а также других видов отчетности и информации Счетного комитета, мониторинга исполнения контрольно-аналитических мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам финансового контроля, разработка перспективных и текущих планов Счетного комитета, подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
Сектор планирования и мониторинга

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-3 санаты (5/1-3)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды білуі.
3. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржылық бақылау және/немесе мемлекеттік басқару саласындағы кемінде 5 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, Есеп комитетінің жылдық, тоқсандық жоспарларыныңмониторингіленуін және орындалуын, тәуекелдерді басқару жүйесін қолдануды ескере отырып, Есеп комитеті ұсынымдарының және қызметінің көрсеткіштерінің мониторингіленуін ұйымдастыру; бақылау іс-шараларының бағдарламасын, жоспарын және тапсырмаларын келісу; қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратты дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.
Бас консультант – 1 бірлік, В-3 санаты (5/1-4)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды білуі.

Заведующий сектором – 1 единица, категория В-3 (5/1-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета.
3. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Системы государственного планирования в Республике Казахстан.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансового контроля и/или государственного управления не менее 5 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между сотрудниками сектора по согласованию с заведующим отделом, организация мониторинга и исполнения годового, квартальных планов Счетного комитета, мониторинга рекомендаций и показателей деятельности Счетного комитета с учетом применения системы управления рисками; согласование программы, плана и поручения контрольных мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам финансового контроля; участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
Главный консультант – 1 единица, категория В-3 (5/1-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета.

3. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржылық бақылау және/немесе мемлекеттік басқару саласындағы кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Тәуекелдерді басқару жүйесін қолдануды ескере отырып, Есеп комитетінің жылдық, тоқсандық жоспарларын қалыптастыру, мониторингтеу және орындау; тәуекелдерді басқару жүйесін әдіснамалық және практикалық қолдануды қамтамасыз ету; Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау; қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.
Бас сарапшы – 1 бірлік, В-4 санаты (5/1-5)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды білуі.
3. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржылық бақылау және/немесе мемлекеттік басқару саласындағы кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Тәуекелдерді басқару жүйесін қолдануды ескере отырып, Есеп комитетінің жылдық, тоқсандық жоспарларын қалыптастыру, мониторингтеу және орындау; тәуекелдерді басқару жүйесін әдіснамалық және практикалық қолдануды қамтамасыз ету; Есеп комитетінің ұсынымдарын және қызметінің көрсеткіштерін мониторингтеу, Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау; қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.

3. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Системы государственного планирования в Республике Казахстан.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансового контроля и/или государственного управления не менее 2 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Формирование, мониторинг и исполнение годового, квартальных планов Счетного комитета с учетом применения системы управления рисками; обеспечение методологического и практического применения системы управления рисками; подготовка отчетов, информации Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам финансового контроля; участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
Главный эксперт - 1 единица, категория В-4 (5/1-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет или учет и аудит и/или государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета.
3. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Системы государственного планирования в Республике Казахстан.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансового контроля и/или государственного управления не менее 2 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Формирование, мониторинг и исполнение годового, квартальных планов Счетного комитета, с учетом применения системы управления рисками; обеспечение методологического и практического применения системы управления рисками; мониторинг рекомендаций и показателей деятельности Счетного комитета, подготовка отчетов, информации Счетного комитета; внесение предложений по разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам финансового контроля; участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела..

Сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (5/1-6)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды білуі.
3. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің жылдық, тоқсандық жоспарларының орындалуын мониторингтеу; Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындауға қатысу; қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.
Талдау және есептілік секторы
Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-3 санаты (5/2-7)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды білуі.
3. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржылық бақылау және/немесе мемлекеттік басқару саласындағы кемінде 5 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, республикалық бюджеттің атқарылуына, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тексеру комиссиялары ұсынатын жергілікті бюджеттердің атқарылуына талдау жасау, Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау, бақылау-талдамалық іс-шаралардың орындалуын мониторингтеу бойынша сектордың жұмысын үйлестіру; қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Есеп комитетінің перспективалық және ағымдық жоспарларын әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратты дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.

Эксперт - 1 единица, категория В-5 (5/1-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет или учет и аудит и/или государственное и местное управление); право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета.
3. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Системы государственного планирования в Республике Казахстан.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Мониторинг исполнения годового, квартальных планов Счетного комитета, участие в подготовке отчетов, информации Счетного комитета; внесение предложений по разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам финансового контроля, подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
Сектор анализа и отчетности
Заведующий сектором - 1 единица, категория В-3 (5/2-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета.
3. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Системы государственного планирования в Республике Казахстан.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансового контроля и/или государственного управления не менее 5 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между сотрудниками сектора по согласованию с заведующим отделом, координация работы сектора по проведению анализа исполнения республиканского бюджета, а также исполнения местных бюджетов, предоставляемых ревизионными комиссиями областей, городов республиканского значения и столицы, по подготовке отчетов, информации Счетного комитета, по мониторингу исполнения контрольно-аналитических мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам финансового контроля, участие в разработке перспективных и текущих планов Счетного комитета, участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.

4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржылық бақылау және/немесе мемлекеттік басқару саласындағы кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттарына, республикалық бюджеттің атқарылуына, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тексеру комиссиялары ұсынатын жергілікті бюджеттердің атқарылуына талдау жасау; Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау; қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік-құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.
Сарапшы – 2 бірлік, В-5 санаты (5/2-10, 5/2-11)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды білуі.
3. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; бюджет заңнамасын және қаржылық бақылауды жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындауға қатысу.
ӘДІСНАМА ЖӘНЕ СЫРТҚЫ БАЙЛАНЫСТАР БӨЛІМІ
Бөлім меңгерушісінің орынбасары-1 бірлік,

4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансового контроля и/или государственного управления не менее 2 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Проведение анализа основных направлений социально-экономического развития Республики Казахстан, исполнения республиканского бюджета, а также исполнение местных бюджетов, предоставляемых ревизионными комиссиями областей, городов республиканского значения и столицы; подготовка отчетов, информации Счетного комитета; участие в разработке нормативно-правовых актов, методических материалов по вопросам финансового контроля, участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию сектора.
Эксперт - 2 единицы, категория В-5 (5/2-10, 5/2-11)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет или учет и аудит и/или государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета.
3. Знание Закона Республики Казахстан «Об аудиторской деятельности», Системы государственного планирования в Республике Казахстан.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам совершенствования бюджетного законодательства и финансового контроля, участие в подготовке аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию сектора.
ОТДЕЛ МЕТОДОЛОГИИ И ВНЕШНИХ СВЯЗЕЙ
Заместитель заведующего отделом – 1 единица,

В-1 санаты (6-1)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит және/немесе экономикалық кибернетика және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін, «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржылық бақылау және/немесе құқықтану саласындағы кемінде 5 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру, Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу, мемлекеттік қаржылық бақылау (аудит) жүйесін дамыту бойынша, мемлекеттік қаржылық бақылау саласындағы әдіснамалық басшылық бойынша, соның ішінде мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізу саласында нормативтік құқықтық және құқықтық актілер әзірлеу, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмек көрсету және оны үйлестіру бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.
Бөлім меңгерушісінің орынбасары-1 бірлік,
В-1 санаты (6-2)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар), құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі

категория В-1 (6-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и аудит и/или экономическая кибернетика и/или государственное и местное управление); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, законов Республики Казахстан «О нормативных правовых актах», «Об административных процедурах».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям желательно с опытом работы в области экономики и/или финансового контроля и/или юриспруденция не менее 5 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация деятельности сотрудников Отдела по закрепленным направлениям, представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела, внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации сотрудников Отдела, координация деятельности отдела по развитию системы государственного финансового контроля (аудита), по методологическому руководству в сфере государственного финансового контроля, в том числе по разработке нормативных правовых и правовых актов в сфере проведения государственного финансового контроля, координации и оказанию методической помощи ревизионным комиссиям областей, городов республиканского значения и столицы; участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию Отдела.
Заместитель заведующего отделом –
1 единица, категория В-1 (6-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы, и/или бухгалтерский учет и аудит); гуманитарные науки (международные отношения); право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін, «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі. Шетел (ағылшын) тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Мүмкіндігінше экономика және/немесе қаржылық бақылау, халықаралық қатынастар және/немесе құқық саласындағы кемінде 5 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру, Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу, мемлекеттік қаржылық бақылау (аудит) жүйесін дамыту бойынша, Есеп комитетінің халықаралық қатынастар, шетелдердің жоғары қаржы бақылау органдарымен (бұдан әрі – ЖҚБО) өзара іс-қимыл саласындағы қызметін ұйымдастыру бойынша, дамыған шетел мемлекеттері ЖҚБО-ларының ресми ақпаратын талдау және Есеп комитетінің қызметіне халықаралық озық тәжірибелерді енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; аудит саласындағы халықаралық озық тәжірибелерді зерделеу қорытындысы бойынша дерекқорды жүргізу және оны өзектілендірілген күйде ұстау; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік қаржылық бақылау органдары мен халықаралық ұйымдарының өкілдерімен халықаралық отырыстарды, кездесулерді, семинарларды және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; Есеп комитетінің шетелдік іссапарлары және өкілдік шығындары бойынша бюджеттік өтінімдерді қалыптастыру; Есеп комитетінің кіріс және шығыс хат-хабарларын шетел тілінен орыс тіліне (және керісінше) аударуды жүзеге асыру бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру.
Бас консультант – 3 бірлік, В-3 санаты (6-3, 6-4, 6-5)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, законов Республики Казахстан «О нормативных правовых актах», «Об административных процедурах».
4. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих международные отношения.
5. Знание государственного языка. Знание иностранного (английского) языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям желательно с опытом работы в области экономики и/или финансового контроля, международных отношений и/или права не менее 5 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация деятельности сотрудников Отдела по закрепленным направлениям, представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела, внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации сотрудников Отдела, координация деятельности отдела по развитию системы государственного финансового контроля (аудита), по организации деятельности Счетного комитета в сфере международных отношений, взаимодействию с высшими органами финансового контроля (далее – ВОФК) зарубежных стран; анализу официальной информации ВОФК развитых зарубежных государств и разработки предложений по внедрению передового международного опыта в деятельности Счетного комитета; ведению базы данных по итогам изучения передового международного опыта в сфере аудита и поддержанию ее в актуализированном состоянии; организации и проведении международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; формированию бюджетных заявок по заграничным командировкам и представительским затратам Счетного комитета; осуществление переводов с иностранного на русский язык (и наоборот) входящей и исходящей корреспонденции Счетного комитета
Главный консультант – 3 единицы,
категория В-3 (6-3, 6-4, 6-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и аудит); право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін, «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржылық бақылау саласындағы кемінде 3 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізу саласындағы нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, әдіснамалық құжаттарды, бақылау материалдарының үлгі нысандарын және құрылымын әзірлеу, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмек көрсету және оны үйлестіру; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.
Бас сарапшы - 1 бірлік, В-4 санаты (6-6)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін, «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржылық бақылау саласындағы кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, законов Республики Казахстан «О нормативных правовых актах», «Об административных процедурах».
4. Знание государственного языка. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям желательно с опытом работы в области экономики и/или финансового контроля не менее 3 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых и правовых актов в сфере проведения государственного финансового контроля, методологических документов, типовых форм и структуры материалов контроля, координация и оказание методической помощи ревизионным комиссиям областей, городов республиканского значения и столицы; участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
Главный эксперт – 1 единица, категория В-4 (6-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и аудит); право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, законов Республики Казахстан «О нормативных правовых актах», «Об административных процедурах».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям желательно с опытом работы в области экономики и/или финансового контроля не менее 2 года.

2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізу саласындағы нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, бақылау материалдарының үлгі нысандарын және құрылымын әзірлеу, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмек көрсету және оны үйлестіру; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау.
Бас сарапшы – 1 бірлік, В-4 санаты (6-7)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы, халықаралық қатынастар және/немесе құқық саласындағы кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің халықаралық қатынастар, шетелдердің жоғары қаржы бақылау органдарымен (бұдан әрі – ЖҚБО) өзара іс-қимыл саласындағы қызметін ұйымдастыру; дамыған шетел мемлекеттері ЖҚБО-ларының ресми ақпаратын талдау және Есеп комитетінің қызметіне халықаралық озық тәжірибелерді енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік қаржылық бақылау органдары мен халықаралық ұйымдарының өкілдерімен халықаралық отырыстарды, кездесулерді, семинарларды және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; шетел мемлекеттерінің ЖҚБО-ларымен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық және бірлескен қызмет туралы шарттар мен келісімдерді әзірлеу және келісу; Есеп комитетінің кіріс және шығыс хат-хабарларын ағылшын тілінен орыс тіліне (және керісінше) аударуды жүзеге асыру.
Сарапшы - 2 бірлік, В-5 санаты (6-8, 6-9)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар); құқық (құқықтану).
Кәсіби
Құзыреттілігі

2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых и правовых актов в сфере проведения государственного финансового контроля, типовых форм и структуры материалов контроля, координация и оказание методической помощи ревизионным комиссиям областей, городов республиканского значения и столицы; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
Главный эксперт – 1 единица, категория В-4 (6-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит); гуманитарные науки (международные отношения); право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих международные отношения.
4. Знание государственного языка. Желательно знание иностранного (английского) языка
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансов, международных отношений и/или права не менее 2 года.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Организация деятельности Счетного комитета в сфере международных отношений, взаимодействия с высшими органами финансового контроля (далее – ВОФК) зарубежных стран; анализ официальной информации ВОФК развитых зарубежных государств и разработка предложений по внедрению передового международного опыта в деятельности Счетного комитета; организация и проведение международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; разработка и согласование договоров и соглашений о сотрудничестве и совместной деятельности с ВОФК иностранных государств и международными организациями; осуществление переводов с английского на русский язык (и наоборот) входящей и исходящей корреспонденции Счетного комитета.
Эксперт - 2 единицы, категория В-5 (6-8, 6-9)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит); гуманитарные науки (международные отношения); право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерін білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің халықаралық қатынастар, шетелдердің жоғары қаржы бақылау органдарымен (бұдан әрі – ЖҚБО) өзара іс-қимыл саласындағы қызметін ұйымдастыру; дамыған шетел мемлекеттері ЖҚБО-ларының ресми ақпаратын талдау және Есеп комитетінің қызметіне халықаралық озық тәжірибелерді енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; Есеп комитеті өкілдерінің шетелдерде өткізілетін халықаралық отырыстарға, кездесулерге, семинарларға және басқа да халықаралық іс-шараларға қатысуын ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік қаржылық бақылау органдары мен халықаралық ұйымдарының өкілдерімен халықаралық отырыстар, кездесулер, семинарлар және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; Есеп комитетінің кіріс және шығыс хат-хабарларын ағылшын тілінен орыс тіліне (және керісінше) аударуды жүзеге асыру.
ЗАҢ БӨЛІМІ
Бөлім меңгерушісінің орынбасары – 1 бірлік,
В-1 санаты (7-1)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: құқық.
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнамаларды және бюджеттің атқарылуы мен мемлекет активтерінің пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін, «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих международные отношения.
4. Знание государственного языка. Желательно знание иностранных (английского) языков.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Организация деятельности Счетного комитета в сфере международных отношений, взаимодействия с высшими органами финансового контроля (далее – ВОФК) зарубежных стран; проведение анализа официальной информации ВОФК развитых зарубежных государств и разработка предложений по внедрению передового международного опыта в деятельности Счетного комитета; организация участия представителей Счетного комитета в международных заседаниях, встречах, семинарах и других международных мероприятиях, проводимых в зарубежных странах; участие в организации и проведении международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; осуществление переводов с английского на русский язык (и наоборот) входящей и исходящей корреспонденции Счетного комитета.
ЮРИДИЧЕСКИЙ ОТДЕЛ
Заместитель заведующего отделом – 1 единица,
категория В-1 (7-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением контроля исполнения бюджета и использовании активов государства.
3. Знание Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, законов Республики Казахстан «О нормативных правовых актах», «Об административных процедурах».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт

1. Норма шығармашылық саласындағы кемінде 2 жыл және бақылау-қадағалау органдарында кемінде 1 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру, Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; мемлекеттік қаржылық бақылау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу және оларды мониторингтеу, Есеп комитетінің қаулылары, бұйрықтары және хаттарының, халықаралық, шаруашылық шарттарының және басқа да құжаттарының жобасына құқықтық сараптама жүргізу бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; талап арыз жұмысын жүргізуді ұйымдастыру және үйлестіру, сотта және басқа да мемлекеттік органдарда Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, бюджет заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу; Бөлімнің жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау және мониторингтеу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу.
Бас консультант – 3 бірлік, В-3 санаты (7-2, 7-3, 7-4)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: құқық.
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнамаларды және бюджеттің атқарылуы мен мемлекет активтерінің пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін, «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Норма шығармашылық саласындағы және бақылау-қадағалау/сот органдарында кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қаржылық бақылау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу, нормативтік құқықтық актілерді мониторингтеу, Есеп комитетінің қаулыларына, бұйрықтарына және хаттарына, халықаралық, шаруашылық шарттарына және басқа да құжаттарына құқықтық сараптама жүргізу; талап арыз жұмысын жүргізу, сотта және басқа да мемлекеттік органдарда Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, бюджет заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; Есеп комитетінің бақылау қызметін заңдық сүйемелдеу, бақылау актілеріне, қорытындылардың, қаулылардың/ұсынымдардың жобаларына құқықтық сараптама жүргізу.

1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы не менее 2 лет в сфере нормотворчества и 1 года в контрольно-надзорных органах.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация деятельности сотрудников Отдела по закрепленным направлениям, представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также по повышению квалификации сотрудников Отдела; координация деятельности Отдела по разработке, согласованию нормативных правовых актов в сфере государственного финансового контроля и их мониторингу, по проведению правовой экспертизы проектов постановлений, приказов и писем, международных, хозяйственных договоров и других документов Счетного комитета; организация и координация проведения исковой работы, представления интересов Счетного комитета в суде и в других государственных органах, разработка предложений по совершенствованию бюджетного законодательства; контроль и мониторинг исполнения планов работы отдела, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета, необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета.
Главный консультант – 3 единицы, категория В-3 (7-2, 7-3, 7-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением контроля исполнения бюджета и использовании активов государства.
3. Знание Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, законов Республики Казахстан «О нормативных правовых актах», «Об административных процедурах».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в нормотворчестве и не менее 2 лет в контрольно-надзорных/судебных органах.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Разработка, согласование нормативных правовых актов в сфере государственного финансового контроля, мониторинг нормативных правовых актов, проведение правовой экспертизы постановлений, приказов и писем, международных, хозяйственных договоров и других документов Счетного комитета; проведение исковой работы, представление интересов Счетного комитета в суде и в других государственных органах, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета, необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; юридическое сопровождение контрольной деятельности Счетного комитета, проведение правовой экпертизы актов контроля, проектов заключений, постановлений/представлений.

Бас консультант – 1 бірлік, В-3 санаты (7-5)
Ескерту. Кіші бөлім алынып тасталды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 20.01.2016 № 1-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейінгі күні қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
Бас сарапшы – 2 бірлік, В-4 санаты (7-5, 7-6)
Ескерту. Атауы жаңа редакцияда - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 20.01.2016 № 1-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейінгі күні қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: құқық.
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнамаларды және бюджеттің атқарылуы мен мемлекет активтерінің пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін, «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Құқық саласындағы кемінде 1 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қаржылық бақылау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу, нормативтік құқықтық актілерді мониторингтеу, Есеп комитетінің қаулыларына, бұйрықтарына және хаттарына, халықаралық, шаруашылық шарттарына және басқа да құжаттарына құқықтық сараптама жүргізу; талап арыз жұмысын жүргізу, сотта және басқа да мемлекеттік органдарда Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу.
КАДР ЖӘНЕ ӘКІМШІЛІК ЖҰМЫСТАР БӨЛІМІ
Бөлім меңгерушісінің орынбасары – 2 бірлік, В-1 санаты
(8-1, 8-2)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар); білім беру (қазақ тілі және әдебиеті және/немесе орыс тілі және әдебиеті және/немесе шетел тілі); құқық (құқықтану және/немесе халықаралық құқық).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнамаларды және бюджеттің атқарылуы мен мемлекет активтерінің пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру,Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитетінде мемлекеттік тілдің жұмыс істеуін, құрылымдық бөлімшелерде еңбек тәртібінің жағдайын, ішкі және еңбек тәртібі қағидаларының сақталуын бақылау бойынша Бөлім қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; Бөлімнің жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау және мониторингтеу; ісқағаздарының жедел жүргізілуін және ісқағаздары бойынша нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету, мұрағат істерін жүйелеу бойынша жұмысты ұйымдастыру; құпия іс жүргізу жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету; ақпараттық жүйелерді әзірлеуді және сүйемелдеуді ұйымдастыру, заманауи ақпараттық технологияларды және ақпараттық жүйелердің, Интернет-ресурстың жәнеЕсеп комитетініңИнтранет-порталының үздіксіз жұмыс істеуін енгізу; Есеп комитеті жүйесінің есептеу және ақпараттық ресурстарының ұтымды және тиімді пайдаланылуын бақылау.
Персоналды басқару секторы

Главный консультант – 1 единица, категория В-3 (7-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право.
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением контроля исполнения бюджета и использовании активов государства.
3. Знание Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, законов Республики Казахстан «О нормативных правовых актах», «Об административных процедурах».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области нормотворчества не менее 2 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Разработка, согласование нормативных правовых актов в сфере государственного финансового контроля, мониторинг нормативных правовых актов, проведение правовой экспертизы постановлений, приказов и писем, международных, хозяйственных договоров и других документов Счетного комитета; проведение исковой работы, представление интересов Счетного комитета в суде и в других государственных органах, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета, необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета.
Главный эксперт - 2 единицы, категория В-4 (7-5, 7-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением контроля исполнения бюджета и использовании активов государства.
3. Знание Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, законов Республики Казахстан «О нормативных правовых актах», «Об административных процедурах».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области права не менее 1 года.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Разработка, согласование нормативных правовых актов в сфере государственного финансового контроля, мониторинг нормативных правовых актов, проведение правовой экспертизы проектов постановлений, приказов и писем, международных, хозяйственных договоров и других документов Счетного комитета; проведение исковой работы, представление интересов Счетного комитета в суде и в других государственных органах, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета.
ОТДЕЛ КАДРОВОЙ И АДМИНИСТРАТИВНОЙ РАБОТЫ
Заместитель заведующего отделом – 2 единицы,
категория В-1 (8-1, 8-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или документоведение и документационное обеспечение); гуманитарные науки (международные отношения); образование (казахский язык и литература и/или русский язык и литература и/или иностранный язык); право (юриспруденция и/или международное право)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере.
3. Знание Закона Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация деятельности сотрудников Отдела по закрепленным направлениям, представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также по повышению квалификации сотрудников Отдела; организация и координация деятельности Отдела по обеспечению реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, по контролю за функционированием государственного языка, за состоянием трудовой дисциплины в структурных подразделениях и за соблюдением правил внутреннего и трудового распорядка в Счетном комитете; контроль и мониторинг исполнения планов работы Отдела; обеспечение оперативного ведения делопроизводства и исполнения нормативных правовых актов по делопроизводству, организация работы по систематизации архивных дел; обеспечение исполнения нормативных правовых актов по секретному делопроизводству; организация разработки и сопровождения информационных систем, внедрение современных информационных технологий и бесперебойной работы информационных систем, Интернет-ресурса и Интранет-портал Счетного комитета; контроль за рациональным и эффективным использованием вычислительных и информационных ресурсов системы Счетного комитета.
Сектор управления персоналом

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-3 санаты (8/1-3)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет заңнамасын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Мемлекеттік әкімшілік ету және/немесе персоналды басқару саласындағы кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; тәртіптік, аттестаттау, конкурстық және кадр мәселелері жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыру;аттестаттауды және конкурстық іріктеуді жүргізу, мемлекеттік қызметшілерді қызметі бойынша жоғарылату, мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жауаптылыққа тарту, мемлекеттік қызметшілерді қызметінен босату рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету;кадрларды іріктеуді ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу; мемлекеттік қызметте болуына байланысты шектеулердің сақталуын қамтамасыз ету;мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын, тәлімгерлігін,қызметін бағалауды, оқуын, қайта даярлығын (қайта мамандануын) және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру; мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу түрлерін және оларды қолдану тәртібін әзірлеу; мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, бағалау, аттестаттау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алуды және Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Бас консультант – 1 бірлік, В-3 санаты (8/1-4)
Ескерту. Кіші бөлім жаңа редакцияда - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 20.01.2015 № 2-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейінгі күні қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету); білім беру (қазақ тілі және әдебиеті және/немесе орыс тілі және әдебиеті және/немесе шетел тілі); құқық (құқықтану).
Кәсіби
құзыреттілігі

Заведующий сектором – 1 единица, категория В-3 (8/1-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или документоведение и документационное обеспечение); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Трудового кодекса Республики Казахстан, законов «О государственной службе», «О государственных секретах».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в сфере государственного администрирования и/или управления персоналом не менее 2 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между сотрудниками сектора по согласованию с заведующим отделом; организация деятельности дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий по кадровым вопросам; обеспечение соблюдения процедур проведения аттестации и конкурсного отбора, продвижения по службе государственных служащих, привлечения государственных служащих к дисциплинарной ответственности, увольнения государственных служащих; организация отбора кадров, оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы; обеспечение соблюдения ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе; организация стажировок, наставничества, оценки деятельности, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышения квалификации государственных служащих, разработка видов поощрений государственных служащих и порядка их применения; осуществление учета персональных данных государственных служащих, сведений о результатах оценки, аттестации и прохождения обучения и иных полномочий, установленных законодательством Республики Казахстан.
Главный консультант - 1 единица, категория В-3 (8/1-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или документоведение и документационное обеспечение); образование (казахский язык и литература и/или русский язык и литература и /или иностранный язык); право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет заңнамасын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Мемлекеттік қызмет туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Мемлекеттік әкімшілік ету және/немесе персоналды басқару саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Тәртіптік, аттестаттау, конкурстық және кадр мәселелері жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыруды; аттестаттауды және конкурстық іріктеуді жүргізу рәсімдерінің сақталуын; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеуді, мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын, қызметін бағалауды, оқуын, қайта даярлығын (қайта мамандануын) және біліктілігін арттыруды ұйымдастыруды; мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, бағалау, аттестаттау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтердің есепке алынуын жүзеге асыруды; персоналды басқарудың нысандары мен әдістерін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеуді; Есеп комитетінде еңбек тәртібінің сақталуын бақылауды қамтамасыз ету.
Сарапшы - 1 бірлік, В-5 санаты (8/1-5)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес; білім беру (қазақ тілі және әдебиеті және/немесе орыс тілі және әдебиеті және/немесе шетел тілі); құқық (халықаралық құқық, құқықтану).
Кәсіби құдреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжрибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Кадр мәселелері жөніндегі комиссиялардың қызметін ұйымдастыруды қамтамасыз ету; аттестаттауды және конкурстық іріктеуді жүргізу рәсімдерін сақтау; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу, мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын, қызметін бағалауды, оқуын, қайта даярлығын (қайта мамандануын) және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру; мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, соның ішінде ақпараттық жүйедегі дербес деректерін, бағалау, аттестаттау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алуды жүзеге асыру; персоналды басқарудың нысандары мен әдістерін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеу; Есеп комитетінде еңбек тәртібінің сақталуын бақылау.
Құжат айналымын қамтамасыз ету секторы

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Трудового кодекса Республики Казахстан, Закона «О государственной службе».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в сфере государственного администрирования и/или управления персоналом.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение организации деятельности дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий по кадровым вопросам; соблюдения процедур проведения аттестации и конкурсного отбора; оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы, организация стажировки, оценки деятельности, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышения квалификации государственных служащих; осуществление учета персональных данных государственных служащих, сведений о результатах оценки, аттестации и прохождения обучения; разработка проектов нормативных документов по вопросам совершенствования форм и методов управления персоналом; контроль за соблюдением трудовой дисциплины в Счетном комитете.
Эксперт - 1 единица, категория В-5 (8/1-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес, образование (казахский язык и литература и/или русский язык и литература и /или иностранный язык), право (международное право, юриспруденция)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
3. Знание Трудового кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан «О государственной службе».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение организации деятельности комиссий по кадровым вопросам; соблюдение процедур проведения аттестации и конкурсного отбора; оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы, организация стажировки, оценки деятельности, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышения квалификации государственных служащих; осуществление учета персональных данных государственных служащих, в том числе в информационных системах, сведений о результатах оценки, аттестации и прохождения обучения; разработка проектов нормативных документов по вопросам совершенствования форм и методов управления персоналом; контроль за соблюдением трудовой дисциплины в Счетном комитете.
Сектор обеспечения документооборота

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-3 санаты (8/2-6)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мұрағаттану, құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету және/немесе экономика және/немесе қаржы); құқық (құқықтану); жаратылыстану ғылымдары (математика); техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Іс қағаздарын жүргізу және/немесе мұрағаттану саласындағы, сондай-ақ ақпараттық жүйелермен жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; бекітілген бағыттар бойынша Сектор қызметкерлерінің қызметін үйлестіру, Есеп комитетінде құжат айналымын және құжаттаманы басқаруды ұйымдастыру; электрондық құжат айналымы жүйесінде кіріс, шығыс, қызметтік хат-хабарларды жедел және уақтылы өңдеу мен тіркеуді ұйымдастыру; құжаттама жасау және құжаттаманы басқару қағидаларының нормаларын әзірлеу және сақтау; іс номенклатурасын әзірлеу; азаматтардың өтініштерін қарау нәтижелері туралы ай сайынғы есептерді және тоқсан сайынғы талдамалық ақпаратты дайындау; басшылықтың тапсырмалары бойынша келіп түскен хаттар мен сауалдарға ақпарат дайындау, ведомстволық мұрағаттың жұмысын ұйымдастыру.
Бас сарапшы – 1 бірлік, В-4 санаты (8/2-7)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мұрағаттану, құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету және/немесе экономика және/немесе қаржы); құқық (құқықтану); жаратылыстану ғылымдары (математика); техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету).
Кәсіби
Құзыреттілігі

Заведующий сектором – 1 единица, категория В-3 (8/2-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение и/или экономика и/или финансы); право (юриспруденция); естественные науки (математика); технические науки и технологии (информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение)
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание законов Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об электронном документе и электронной цифровой подписи», Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в сфере делопроизводства и/или архивоведения, также с информационными системами.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между сотрудниками сектора по согласованию с заведующим отделом; координация деятельности сотрудников Сектора по закрепленным направлениям, организация документооборота и управления документацией в Счетном комитете; организация оперативной и своевременной обработки и регистрации в системе электронного документооборота входящей, исходящей, служебной корреспонденции, разработка и соблюдение норм правил документирования и управления документацией; разработка номенклатуры дел, подготовка ежемесячных отчетов и ежеквартальной аналитической информации о результатах рассмотрения обращений граждан, подготовка информации по поручениям руководства на поступающие письма и запросы; организация работы ведомственного архива.
Главный эксперт – 1 единица,
категория В-4 (8/2-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение и/или экономика и/или финансы); право (юриспруденция); естественные науки (математика); технические науки и технологии (информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение)
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Іс қағаздарын жүргізу және/немесе мұрағаттану саласындағы, сондай-ақ ақпараттық жүйелермен жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Кіріс, шығыс және қызметтік хат-хабарлардың электрондық құжат айналымы жүйесінде жедел және уақтылы өңделуін және тіркелуін қамтамасыз ету, Есеп комитетінің іс жүргізу аяқталған құжаттарын қабылдау, есепке алу, сақтау және мемлекеттік сақтауға өткізу үшін істерді техникалық өңдеу бойынша жұмыстар жүргізу; азаматтардың өтініштерін қарау нәтижелері бойынша ай сайынғы есептер мен тоқсан сайынғы талдамалық ақпаратты дайындау; іс номенклатурасын әзірлеуге қатысу, құжаттама жасау және құжаттаманы басқару қағидаларының нормаларын әзірлеуге қатысу және сақтау; басшылықтың тапсырмасы бойынша келіп түскен хаттар мен сауалдарға ақпарат дайындау, ведомстволық мұрағаттың жұмысын қамтамасыз ету.
Сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (8/2-8)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мұрағаттану, құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету және/немесе экономика және/немесе қаржы); құқық (құқықтану).
Кәсіби
Құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ереженіЕсеп комитетінің Регламентінбюджетсалық, кеден заңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бөлімшеде құпия іс жүргізу бойынша кемінде 1 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Құпия іс жүргізу жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету; қызметкерлерге рұқсаттарды ресімдеу (сондай-ақ уақтылы қайта ресімделуін бақылау); Есеп комитеті қызметкерлерінің қабылдаған шектеулерді (құпия құжаттармен таныс қызметкер шетелге, соның ішінде жеке басының шаруасымен және қызметтік сапармен шыққан кезде) сақтауын бақылау; Есеп комитеті қызметкерлерінің шетелдіктермен кездесулерін бақылау; техникалық қорғау құралдарымен уақтылы жарақтандыруға өтінімдерді дер кезінде толтыру; құпия іс жүргізуді жетілдіру мәселелері бойынша қажетті құжаттаманы, ұсынымдарды және нұсқаулықтарды әзірлеу.
Мемлекеттік тілді дамыту секторы
Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-3 санаты (8/3-9)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе шығыстану және/немесе аударма ісі); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті).
Кәсіби
Құзыреттілігі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание законов Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об электронном документе и электронной цифровой подписи», Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в сфере делопроизводства и/или архивоведения, а также с информационными системами.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение оперативной и своевременной обработки и регистрации в системе электронного документооборота входящей, исходящей и служебной корреспонденции, прием, учет, хранение завершенных делопроизводством документов Счетного комитета и проведение работ по технической обработке дел для сдачи на государственное хранение; подготовка ежемесячных отчетов и ежеквартальной аналитической информации о результатах рассмотрения обращений граждан, участие в разработке номенклатуры дел, участие в разработке и соблюдение норм правил документирования и управления документацией; подготовка информации по заданию руководства на поступающие письма и запросы, обеспечение работы ведомственного архива.
Эксперт – 1 единица, категория В-5 (8/2-8)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение и/или экономика и/или финансы); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Закона Республики Казахстан «О государственных секретах».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы по секретному делопроизводству в подразделении по защите государственных секретов не менее 1 года.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение исполнения нормативных правовых актов по секретному делопроизводству; оформление допусков на сотрудников (а также контроль за своевременным переоформлением); контроль за соблюдением принятых сотрудниками Счетного комитета ограничений (выезд секретоносителей за границу, включая выезды по частным делам и служебные командировки); контроль по встречам работников Счетного комитета с иностранцами; своевременное составление заявок на своевременное оснащение средствами технической защиты; разработка необходимой документации, рекомендаций и инструкций по вопросам совершенствования секретного делопроизводства.
Сектор развития государственного языка
Заведующий сектором – 1 единица,
категория В-3 (8/3-9)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки (филология и/или востоковедение и/или переводческое дело); образование (казахский язык и литература)
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Мемлекеттік тіл аудармашысы ретінде кемінде 4 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; Есеп комитетінде бірыңғай мемлекеттік тіл саясатының іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын құжаттарды мемлекеттік тілде жасау бөлігінде орындауын мониторингтеу, Есеп комитетінің нормативтік, құқықтық құжаттарының редакциялануын, аударылуын қамтамасыз ету; сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау саласындағы терминдерді біріздендіру мақсатында ҚР Үкіметі жанындағы Мемлекеттік терминология комиссиясының қарауына салалық терминдер жөнінде ұсыныстар беру; мемлекеттік тілді іс жүргізуге енгізу, мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту, Есеп комитетінің мемлекеттік тілдегі құжат айналымына мониторинг жүргізу және уәкілетті мемлекеттік органға ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз ету, Есеп комитетінің ведомстволық мұрағатына кейін өткізу үшін құжаттарды қалыптастыру, қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалаудың «Қазтест» жүйесі бойынша диагностикалық тестілеуді жүзеге асыру, мемлекеттік тілді дамыту жөніндегі семинарлардың техникалық өзіндік ерекшелігін әзірлеу және оларды өткізу, қызметкерлерге құжаттарды мемлекеттік тілде әзірлеу бөлігінде консультативтік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмыстарды үйлестіру және ұйымдастыру; құрылатын Есеп комитетінің жұмыс топтарына және комиссияларына, Есеп комитеті әзірлейтін құқықтық актілерді, жиынтық талдамалық материалдарды, Сектордың жасаған жұмысы туралы есептерді, Есеп комитетінің перспективалық, жылдық және тоқсандық жоспарларын, Сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік және құқықтық, әдіснамалық және ақпараттық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу, өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант – 1 бірлік, В-3 санаты (8/3-10)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе шығыстану және/немесе аударма ісі); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті).
Кәсіби
құзыреттілігі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Закона Республики Казахстан “О языках в Республике Казахстан”, Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы переводчика государственного языка не менее 4 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между сотрудниками сектора по согласованию с заведующим отделом; обеспечение реализации единой государственной языковой политики Счетного комитета; мониторинг за выполнением структурными подразделениями Счетного комитета требований Закона Республики Казахстан «О языках в Республике Казахстан», в части исполнения документов на государственном языке; обеспечение редактирования, перевода нормативных, правовых документов Счетного комитета; предоставление предложений по отраслевым терминам на рассмотрение Государственной терминологической комиссии при Правительстве РК в целях унификации терминов в сфере внешнего государственного финансового контроля; координация и организация работ по: внедрению государственного языка в делопроизводство, расширению функционирования государственного языка, ведению мониторинга за документооборотом Счетного комитета на государственном языке и обеспечению предоставления информации в уполномоченный государственный орган, формированию документов для последующей передачи в ведомственный архив Счетного комитета, осуществлению диагностического тестирования по системе оценки уровня владения казахским языком «Казтест», разработке технической спецификации и проведению семинаров по развитию государственного языка, оказанию консультативной и практической помощи сотрудникам, в части разработке документов на государственном языке; участие в создаваемых рабочих группах и комиссиях Счетного комитета, подготовке правовых актов, разрабатываемых Счетным комитетом, сводных аналитических материалов, отчетов о проделанной работе Сектора, перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, предложений по совершенствованию нормативной и правовой, методологической и информационной базы по вопросам, входящим в компетенцию Сектора, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный консультант – 1 единица,
категория В-3 (8/3-10)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки (филология и/или востоковедение и/или переводческое дело); образование (казахский язык и литература).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Мемлекеттік тіл аудармашысы ретінде кемінде 3 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінде бірыңғай мемлекеттік тіл саясатының іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын құжаттарды мемлекеттік тілде жасау бөлігінде орындауын мониторингтеу; Есеп комитетінің нормативтік, құқықтық құжаттарының редакциялануын, аударылуын қамтамасыз ету; сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау саласындағы терминдерді біріздендіру мақсатында ҚР Үкіметі жанындағы Мемлекеттік терминология комиссиясының қарауына салалық терминдер жөнінде ұсыныстар беру; мемлекеттік тілді іс жүргізуге енгізу, мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту, Есеп комитетінің мемлекеттік тілдегі құжат айналымына мониторинг жүргізу және уәкілетті мемлекеттік органға ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз ету, қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалаудың «Қазтест» жүйесі бойынша диагностикалық тестілеуді жүзеге асыру, қызметкерлерге құжаттарды мемлекеттік тілде әзірлеу бөлігінде консультативтік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; құрылатын Есеп комитетінің жұмыс топтарына және комиссияларына, Есеп комитеті әзірлейтін құқықтық актілерді, жиынтық талдамалық материалдарды, Сектордың жасаған жұмысы туралы есептерді, Есеп комитетінің перспективалық, жылдық және тоқсандық жоспарларын, Сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік және құқықтық, әдіснамалық және ақпараттық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу, өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас сарапшы – 1 бірлік, В-4 санаты (8/3-11)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе аударма ісі); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті).
Кәсіби
құзыреттілігі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Закона Республики Казахстан “О языках в Республике Казахстан”, Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы переводчика государственного языка не менее 3 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
обеспечение реализации единой государственной языковой политики Счетного комитета; мониторинг за выполнением структурными подразделениями Счетного комитета требований Закона Республики Казахстан «О языках в Республике Казахстан», в части исполнения документов на государственном языке; обеспечение редактирования, перевода нормативных, правовых документов Счетного комитета;предоставление предложений по отраслевым терминам на рассмотрение Государственной терминологической комиссии при Правительстве РК в целях унификации терминов в сфере внешнего государственного финансового контроля; организация работ по: внедрению государственного языка в делопроизводство, расширению функционирования государственного языка, ведению мониторинга за документооборотом Счетного комитета на государственном языке и обеспечению предоставления информации в уполномоченный государственный орган, осуществлению диагностического тестирования по системе оценки уровня владения казахским языком «Казтест», проведению семинаров по развитию государственного языка, оказанию консультативной и практической помощи сотрудникам, в части разработке документов на государственном языке; участие в создаваемых рабочих группах и комиссиях Счетного комитета, подготовке правовых актов, разрабатываемых Счетным комитетом, сводных аналитических материалов, отчетов о проделанной работе Сектора, перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, предложений по совершенствованию нормативной и правовой, методологической и информационной базы по вопросам, входящим в компетенцию Сектора; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный эксперт – 1 единица,
категория В-4 (8/3-11)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки (филология и/или переводческое дело); образование (казахский язык и литература).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын білуі.
3. «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Мемлекеттік тіл аудармашысы ретінде кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінде бірыңғай мемлекеттік тіл саясатының іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын құжаттарды мемлекеттік тілде жасау бөлігінде орындауын мониторингтеу, Есеп комитетінің қызметкерлері мемлекеттік тілде дайындаған келісімдердің; шарттардың; шығыс хаттардың; қызметтік жазбалардың; Интернет-ресурсқа және Интранет-порталға орналастырылатын материалдардың жобаларын редакциялауды қамтамасыз ету; нормативтік құқықтық құжаттардың жобаларын мемлекеттік тілге аударуды қамтамасыз ету; сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау саласындағы терминдерді біріздендіру мақсатында ҚР Үкіметі жанындағы Мемлекеттік терминология комиссиясының қарауына салалық терминдер жөнінде ұсыныстар беру; мемлекеттік тілді іс жүргізуге енгізу, мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту, Есеп комитетінің мемлекеттік тілдегі құжат айналымына мониторинг жүргізу және уәкілетті мемлекеттік органға ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз ету, Есеп комитетінің ведомстволық мұрағатына кейін өткізу үшін құжаттарды қалыптастыру, қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалаудың «Қазтест» жүйесі бойынша диагностикалық тестілеуді жүзеге асыру, мемлекеттік тілді дамыту жөніндегі семинарларды өткізу, қызметкерлерге құжаттарды мемлекеттік тілде әзірлеу бөлігінде консультативтік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитеті әзірлейтін құқықтық актілерді, жиынтық талдамалық материалдарды, Сектордың жасаған жұмысы туралы есептерді, Сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік және құқықтық, әдіснамалық және ақпараттық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу, өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ақпараттандыру секторы
Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-3 санаты (8/4-12)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе мұрағаттану, құжат жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету).
Кәсіби
құзыреттілігі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля.
3. Знание Закона Республики Казахстан “О языках в Республике Казахстан”, Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы переводчика государственного языка не менее 2 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
обеспечение реализации единой государственной языковой политики Счетного комитета; мониторинг за выполнением структурными подразделениями Счетного комитета требований Закона Республики Казахстан «О языках в Республике Казахстан», в части исполнения документов на государственном языке; обеспечение редактирования проектов: соглашений; договоров; исходящих писем; служебных записок; материалов, размещаемых в Интернет-ресурс и Интранет-портал, подготовленных сотрудниками Счетного комитета на государственном языке; обеспечение перевода на государственный язык проектов нормативных правовых документов; предоставление предложений по отраслевым терминам на рассмотрение Государственной терминологической комиссии при Правительстве РК в целях унификации терминов в сфере внешнего государственного финансового контроля; организация работ по: внедрению государственного языка в делопроизводство, расширению функционирования государственного языка, ведению мониторинга за документооборотом Счетного комитета на государственном языке и обеспечению предоставления информации в уполномоченный государственный орган, формированию документов для последующей передачи в ведомственный архив Счетного комитета, осуществлению диагностического тестирования по системе оценки уровня владения казахским языком «Казтест», по проведению семинаров по развитию государственного языка, оказанию консультативной и практической помощи сотрудникам, в части разработке документов на государственном языке; участие в подготовке правовых актов, разрабатываемых Счетным комитетом, сводных аналитических материалов, отчетов о проделанной работе Сектора, перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, предложений по совершенствованию нормативной и правовой, методологической и информационной базы по вопросам, входящим в компетенцию Сектора; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор информатизации
Заведующий сектором – 1 единица,
категория В-3 (8/4-12)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение); социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы или архивоведение, документоведение и документационное обеспечение).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды білуі.
3. Есеп комитетінің ақпараттық қауіпсіздік саясатын, ақпараттық технологиялар, IT менеджмент саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Ақпараттық технологиялар саласындағы кемінде 3 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; Есеп комитетінің қызметінде ақпараттық технологияларды енгізудің ағымдағы жай-күйін талдау және Есеп комитетінің ақпараттық жүйелерін дамыту жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу; ақпараттық жүйелерді, Интернет-ресусты әзірлеу, дамыту және сүйемелдеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру және олардың үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне ақпаратқа сырттан рұқсат етілмеген қолжетімділікті болдырмай, Интернет-ресурсты, Есеп комитетінің ақпараттық жүйелерін қауіпсіз пайдалану бөлігінде бақылауды жүзеге асыру; жергілікті есептеу желілеріне, есептеу техникасына және шеткері құрылғыларға жүйелік әкімшілік ету және жүйелік-техникалық қызмет көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және бақылау, ақпараттандыру бөлігінде сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу, сондай-ақ өнім берушілердің мемлекеттік сатып алу шарттары бойынша Есеп комитетін ақпараттандыру бөлігінде міндеттемелерін сапалы орындауына бақылауды жүзеге асыру; құпиялылық режимін, қызметтік, коммерциялық немесе заңмен қорғалатын өзге де құпияны, сондай-ақ құжаттаманы сақтау режимін қамтамасыз ету;өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас сарапшы – 1 бірлік, В-4 санаты (8/4-13)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета.
3. Знание Политики информационной безопасности Счетного комитета, нормативных правовых актов в области информационных технологий, IT менеджмент.
4. Знание государственного языка. Желательно знание английского языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области информационных технологий не менее 3 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между сотрудниками сектора по согласованию с заведующим отделом; анализ текущего состояния внедрения в деятельности Счетного комитета информационных технологий и выработка предложений по развитию информационной системы Счетного комитета; организация работ по разработке, развитию и сопровождению информационных систем, Интернет-ресурса, обеспечение их бесперебойной работой, осуществление контроля за деятельностью структурных подразделений Счетного комитета в части безопасного использования Интернет-ресурса, информационных систем Счетного комитета, исключающего несанкционированный доступ к информации извне; организация и контроль работ по системному администрированию и системно - техническому обслуживанию локально-вычислительной сети, вычислительной техники и периферийных устройств, участие в разработке технических спецификаций по вопросам, входящим в компетенцию сектора в части информатизации, а также осуществление контроля за качественным исполнением поставщиками обязательств по договорам государственных закупок в части информатизации Счетного комитета, обеспечение режима секретности, служебной, коммерческой или иной охраняемой законом тайны, а также режима хранения документации; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный эксперт – 1 единица, категория В-4 (8/4-13)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.

2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және Қазақстан Республикасының қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Есеп комитетінің ақпараттық қауіпсіздік саясатын, ақпараттық технологиялар, IT менеджмент саласындағы нормативтік құқықтық актілерді білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Ақпараттық технологиялар саласындағы кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық жүйелерді әзірлеуді және сүйемелдеуді ұйымдастыру, заманауи ақпараттық технологияларды және Есеп комитетінің ақпараттық жүйелерінің, Интернет-ресурсының үздіксіз жұмысын енгізу; Есеп комитеті жүйесінің есептеу және ақпараттық ресурстарының ұтымды және тиімді пайдаланылуын бақылау, ақпараттық технологиялар саласындағы мемлекеттік сатып алу бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу, өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
ҚАРЖЫ ЖӘНЕ МАТЕРИАЛДЫҚ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ СЕКТОРЫ
Сектор меңгерушісі – бас бухгалтер – 1 бірлік, В-3 санаты (9-1)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және Қазақстан Республикасының қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Мүмкіндігінше ҚСХҚЕС-ке сәйкес аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, «Қазынашылық-клиент», «Бюджет процесін мониторингтеу» және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; ҚСХҚЕС-ке сәйкес бухгалтерлік есептің жүргізілуіне жалпы басшылық бойынша сектордың жұмысын үйлестіру, қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджет қаражатының толық игерілуін қамтамасыз ету, мемлекеттік сатып алу жоспарының жасалуын және орындалуын; өнім берушілермен есеп айырысуды мақсатына сай және уақтылы жүргізудің қамтамасыз етілуін; Қазынашылық органдарында азаматтық-құқықтық мәмілелерді уақтылы тіркеудің қамтамасыз етілуін; кассалық операциялардың жүргізілуін; жалақының, іссапар шығыстарының, салық және бюджетке төленетін төлемдердің есептелуін және төленуін; активтер мен запастардың қозғалысына және сақталуына есептің жүргізілуін; активтерге, запастарға, ақша қаражатына түгендеудің жүргізілуін бақылау; Есеп комитетінің тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімін жасау; бас кітапты жасау; есеп беретін тұлғалармен есеп айырысулардың есебін жүргізу; қаржыландыру жоспарының (баланс) орындалуы туралы есепті жасау; өз қызметінің саласындағы жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу және өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру. Есеп комитетінің есептік деректерін (Бюджет процесін мониторингтеу, Қаржыландыру жоспары, Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі, 1С Бухгалтерия, «Қазынашылық-клиент», Салық есептілігін өңдеу жүйесі, Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі, «Е-Қаржымині» ИААЖ-ның «Қаржылық және бюджеттік есептілікті жинау мен шоғырландыру» кіші жүйесі) электрондық өңдеу бағдарламаларын ақпаратпен қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру.
Бас консультант – 1 бірлік, В-3 санаты (9-2)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит).
Кәсіби
құзыреттілігі

2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета.
3. Знание Политики информационной безопасности Счетного комитета, нормативных правовых актов в области информационных технологий, IT менеджмент.
4. Знание государственного языка. Желательно знание английского языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области информационных технологий не менее 2 лет.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Организация разработки и сопровождения информационных систем, внедрение современных информационных технологий и бесперебойной работы информационных систем, Интернет-ресурса Счетного комитета; контроль за рациональным и эффективным использованием вычислительных и информационных ресурсов системы Счетного комитета, участие в разработке технических спецификаций по государственным закупкам в сфере информационных технологий, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
СЕКТОР ФИНАНСОВ И МАТЕРИАЛЬНОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ
Заведующий сектором – главный бухгалтер –
1 единица, категория В-3 (9-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и/или аудит).
Профессиональная компетентность
1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере.
3. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету в соответствии с МСФООС.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансов.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM IBM Lotus Notes Notes, 1С бухгалтерия, «Казначейство-Клиент», «Мониторинг бюджетного процесса» и др.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между сотрудниками сектора; координация работы сектора по общему руководству за ведением бухгалтерского учета в соответствии с МСФООС, обеспечение полного освоения бюджетных средств в соответствии с планом финансирования, контроль за составлением и исполнением плана государственных закупок; за обеспечением целевого и своевременного проведения расчетов с поставщиками; обеспечением своевременной регистрации гражданско-правовых сделок в органах Комитета казначейства; за ведением кассовых операций; начислением и выплатой заработной платы, командировочных расходов, налогов и платежей в бюджет; ведением учета за движением и сохранностью активов и запасов; за проведением инвентаризации активов, запасов, денежных средств; составление бюджетной заявки Счетного комитета на соответствующий финансовый год; составление главной книги; учет расчетов с подотчетными лицами; составление отчета об исполнении плана финансирования (баланс); участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов в сфере своей деятельности и осуществление иных функций в пределах своей компетенции. Осуществление работы по обеспечению информацией программ электронной обработки учетных данных Счетного комитета (Мониторинг бюджетного процесса, План финансирования, Информационная система государственного планирования, 1С Бухгалтерия, «Казначейство-Клиент», Единая система сдачи отчетности, Подсистема «Сбор и консолидация финансовой и бюджетной отчетности» ИАИС «Е-Минфин»)
Главный консультант – 1 единица,
категория В-3 (9-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и аудит).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және Қазақстан Республикасының қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Мүмкіндігінше ҚСХҚЕС-ке сәйкес аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, «Қазынашылық-клиент», «Бюджет процесін мониторингтеу» және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Алдағы үшжылдық кезеңге арналған бюджеттік өтінімді жасау, бюджеттік өтінімге және қаржыландыру жоспарларына сәйкес келуі бөлігінде тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеуге қатысу, қаржыландырудың жеке жоспарларын жасау, бухгалтерлік есеп жүргізудің белгіленген қағидалары негізінде бухгалтерлік есеп жүргізу, Қазынашылық органдарында азаматтық-құқықтық мәмілелердің уақтылы тіркелуін жүзеге асыру, өнім берушілермен есеп айырысулар бойынша төлем құжаттарын қалыптастыру, республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын (бюджет қаражатының игерілуін) мониторингтеу нәтижелері туралы есеп бойынша жедел ақпаратты жасау және ұсыну, бөлінген бюджет қаражатын игеру бойынша жұмыс жүргізу, қаржылық есептілікті (бухгалтерлік балансты) жасау кезінде қатысу. Ведомстволық бағынысты ұйым «Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу жөніндегі орталық» РМК-нің даму жоспарының жобасын және оған енгізілетін түзетулерді қарау және бекітуге ұсыну, даму жоспарларының іске асырылуына мониторингтеу және бағалау. Есеп комитетінің есептік деректерін (Бюджет процесін мониторингтеу, Қаржыландыру жоспары, Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі, 1С Бухгалтерия, «Қазынашылық-клиент», Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі, «Е-Қаржымині» ИААЖ-ның «Қаржылық және бюджеттік есептілікті жинау мен шоғырландыру» кіші жүйесі) электрондық өңдеу бағдарламаларын ақпаратпен қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру.Өз қызметінің саласындағы жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу және өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант – 1 бірлік, В-3 санаты (9-3)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: құқық (құқықтану); әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит).
Кәсіби
құзыреттілігі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере.
3. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету в соответствии с МСФООС.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансов.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, «Казначейство-Клиент», «Мониторинг бюджетного процесса» и др.
Функциональные обязанности
Составление бюджетной заявки на предстоящий трехлетний период, участие в разработке годового плана государственных закупок товаров, работ и услуг в части соответствия бюджетной заявке и планам финансирования, составление индивидуальных планов финансирования, ведение бухгалтерского учета на основе установленных правил ведения бухгалтерского учета, осуществление своевременной регистрации гражданско-правовых сделок в органах Казначейства, формирование платежных документов по расчетам с поставщиками, составление и представление оперативной информации по отчету о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (освоении бюджетных средств) по республиканским бюджетным программам, ведение работы по освоению выделенных бюджетных средств, принимать участие при составлении финансовой отчетности (бухгалтерского баланса). Рассмотрение и представление на утверждение проекта плана развития и корректировок к нему, отчета по исполнению плана развития, мониторинг и оценка реализации планов развития подведомственной организации РГП «Центр исследований финансовых нарушений». Осуществление работы по обеспечению информацией программ электронной обработки учетных данных Счетного комитета (Мониторинг бюджетного процесса, План финансирования, Информационная система государственного планирования, 1С Бухгалтерия, «Казначейство-Клиент» Единая система сдачи отчетности, Подсистема «Сбор и консолидация финансовой и бюджетной отчетности» ИАИС «Е-Минфин»). Участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов в сфере своей деятельности и осуществление иных функций в пределах своей компетенции
Главный консультант – 1 единица,
категория В-3 (9-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция); социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и/или аудит).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және Қазақстан Республикасының қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Мүмкіндігінше аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы және/немесе шаруашылық қызмет саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің бюджеттік өтінімін әзірлеуге қатысу, бюджеттік өтінімге материалдық-техникалық қамтамасыз ету бөлігінде есеп-қисаптарды жасау, тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеу, Есеп комитетін материалдық-техникалық қамтамасыз ету бойынша жұмысты жүзеге асыру, әкімшілік-шаруашылық мәселелерді шешу, Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелерімен бірлесіп баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен, «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының нормаларын қолданбайтын тәсілмен, аукцион тәсілімен және конкурс тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алу жоспарына және қаржыландыру жоспарына сәйкес өткізілген мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша өнім берушілермен мемлекеттік сатып алу туралы шарттар жасасу, шарт жасасудан жалтарған әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгіну, мемлекеттік сатып алу шарттарының орындалуына бақылауды жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алу шарттары бойынша міндеттемелер орындалмаған және тиісінше орындалмаған кезде ықпал ету шараларын қолдану бойынша жұмыстарды жүргізу, өзінің қызметіне қатысты мемлекеттік сатып алу шарттарының талаптарына сәйкес техникалық өзіндік ерекшеліктерге өнім берушілерден алынатын тауарлардың, қызметтердің және жұмыстардың сәйкес келуіне бақылауды жүзеге асыру, Есеп комитетінің аппаратын орналастыру үшін алаңдар нормаларының және телефон байланысын пайдалануға тиесілілік нормаларының сақталуы бойынша жұмыстар жүргізу, белгіленген лимиттерге сай көліктік қызмет көрсету үшін қызметтік және арнайы автомобильдердің тиесілілік нормативтерінің сақталуы бойынша жұмыстар жүргізу. Өз қызметінің саласындағы жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу және өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас сарапшы – 1 бірлік, В-4 санаты (9-4)
Критерийлер Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе бухгалтерлік есеп және аудит).
Кәсіби
құзыреттілігі

1. Нормативно-правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере.
3. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету. 4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансов и/или хозяйственной деятельности.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes.
Функциональные обязанности
Участие в разработке бюджетной заявки Счетного комитета, составлять расчеты к бюджетной заявке в части материально-технического обеспечения, разрабатывать годовой план государственных закупок товаров, работ и услуг, осуществление работы по материально-техническому обеспечению Счетного комитета, решение административно-хозяйственных вопросов, осуществление процедур государственных закупок товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений, способом из одного источника, способом без применения норм Закона Республики Казахстан «О государственных закупках», способом аукциона и способом конкурса совместно со структурными подразделениями Счетного комитета, заключение договоров о государственных закупках с поставщиками по результатам проведенных государственных закупок в соответствии с планом государственных закупок и планом финансирования, обращение в суд с иском о признании потенциального поставщика, уклонившегося от заключения договора, недобросовестным участником государственных закупок, осуществление контроля за исполнением договоров государственных закупок, ведение работы по применению мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам государственных закупок, осуществление контроля соответствия поступающих от поставщиков товаров, услуг и работ технической спецификации в соответствии с условиями договоров государственных закупок, касающихся его деятельности, проведение работы по соблюдению норм площадей для размещения аппарата Счетного Комитета и норм положенности за пользование телефонной связью, проведение работы по соблюдению нормативов положенности служебных и специальных автомобилей для транспортного обслуживания, согласно установленных лимитов. Участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов в сфере своей деятельности и осуществление иных функций в пределах своей компетенции
Главный эксперт – 1 единица,
категория В-4 (9-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или финансы и/или бухгалтерский учет и/или аудит).
Профессиональная компетентность

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентінбюджетсалықкедензаңнамаларын, мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын, сыртқы бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу мен бухгалтерлік есеп саласындағы заңнамаларды және Қазақстан Республикасының қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да заңнамалық актілерін білуі.
3. Мүмкіндігінше ҚСХҚЕС-ке сәйкес аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Экономика және/немесе қаржы саласындағы жұмыс тәжірибесімен үлгі біліктілік талаптарына сай болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, «Қазынашылық-клиент», «Бюджет процесін мониторингтеу» және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің бюджеттік өтінімін әзірлеуге қатысу, жалақы бойынша бюджеттік өтінімге есеп-қисаптарды жасау, бекітілген штаттық орналастыру шегінде Есеп комитетінің штат кестесін жасау, Есеп комитетінің кассалық операцияларының есебін жүргізу; өз қызметінің саласы бойынша талдамалық материалдарды дайындау, ҚСХҚЕС-ке және басқа да нормативтік-құқықтық құжаттарға сәйкес бухгалтерлік есеп жүргізудің белгіленген қағидалары негізінде бухгалтерлік есеп жүргізу, кассирдің міндеттерін орындау, бекітілген Кассалық операцияларды жүргізу қағидаларына сәйкес кассалық операциялардың есебін жүргізу, қаражаттың қозғалысы және шоттардағы қалдықтар бойынша талдамалық есепті жүргізу, негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің есебін жүргізу, түгендеу жүргізу, дұрыс құжаттамалық ресімделуін және есепке алу тіркелімдерінде уақтылы көрсетілуін қамтамасыз ете отырып, запастардың түсуінің, ауыстырылуының және жұмсалуының жүйелі есебін жүргізу, жалақы, зейнетақы жарналары, салық және бюджетке төленетін төлемдер бойынша есеп айырысуларды жүзеге асыру, салық есептілігін және статистикалық есептілікті жасау. Есеп комитетінің есептік деректерін (Бюджет процесін мониторингтеу, Қаржыландыру жоспары, Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі, 1С Бухгалтерия, «Қазынашылық-клиент», Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі, «Е-Қаржымині» ИААЖ-ның «Қаржылық және бюджеттік есептілікті жинау мен шоғырландыру» кіші жүйесі) электрондық өңдеу бағдарламаларын ақпаратпен қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру. Өз қызметінің саласындағы жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу және өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного финансового контроля, правил проведения внешнего контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере.
3. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету в соответствии с МСФООС.
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям с опытом работы в области экономики и/или финансов.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, «Казначейство-Клиент», «Мониторинг бюджетного процесса» и др.
Функциональные обязанности
Участие в разработке бюджетной заявки Счетного комитета, составление расчетов к бюджетной заявке по заработной плате, составление штатного расписания Счетного Комитета в пределах утвержденной штатной расстановки, учет кассовых операций Счетного комитета; подготовка аналитических материалов по сфере своей деятельности, ведение бухгалтерского учета на основе установленных правил ведения бухгалтерского учета в соответствии с МСФООС и другими нормативно-правовыми документами, исполнение обязанностей кассира, вести учет кассовых операций в соответствии с утвержденными Правилами ведения кассовых операций, ведение аналитического учета по движению средств и остаткам по счетам, ведение учета основных средств и нематериальных активов, проведение инвентаризации, ведение систематического учета поступления, перемещения и расходования запасов, обеспечивая правильное документальное оформление и своевременное отражение в регистрах учета, осуществление расчетов по заработной плате, пенсионным взносам, налогам и платежам в бюджет, составление налоговой и статистической отчетности. Осуществление работы по обеспечению информацией программ электронной обработки учетных данных Счетного комитета (Мониторинг бюджетного процесса, План финансирования, Информационная система государственного планирования, 1С Бухгалтерия, «Казначейство-Клиент» Единая система сдачи отчетности, Подсистема «Сбор и консолидация финансовой и бюджетной отчетности» ИАИС «Е-Минфин»). Участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов в сфере своей деятельности и осуществление иных функций в пределах своей компетенции