Кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 971 бұйрығы
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21-129-1-баптарының және 43-1-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бір апталық мерзімде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                            Т. Дүйсенова
Қазақстан Pecпубликасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 971 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының
тізбесі
1. «Жұмыс берушінің еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу және бекіту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2007 жылғы 16 шілдедегі № 157-0 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4864 болып тіркелген, 2007 жылғы 24 қазандағы № 163 (1366) «Заң газеті» газетінде жарияланған).
2. «Тиісті қызмет салалары мемлекеттік органдарының еңбек жөніндегі үлгі (салалық, салааралық) нормалар мен нормативтерді бекіту, ауыстыру және қайта қарау ереже» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2007 жылғы 19 шілдедегі № 166-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4866 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2007 жылғы қарашада, № 11, 289-құжат).

О признании утратившими силу некоторых приказов
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 971
В соответствии со статьями 21-129-1 и пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в недельный срок со дня его подписания направление копии настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан, информационно-правовую систему «Әділет» и Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года.
Министр                                    Т. Дуйсенова
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
и социально развития
Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 971
Перечень
утративших силу некоторых приказов Министра
труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
и Министра здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
1. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июля 2007 года № 157-п «Об утверждении Правил разработки и утверждения инструкции по безопасности и охране труда работодателем» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4864, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 24 октября 2007 года № 163 (1366)).
2. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июля 2007 года № 166-п «Об утверждении Правил утверждения, замены и пересмотра типовых (отраслевых, межотраслевых) норм и нормативов по труду государственными органами соответствующих сфер деятельности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4866, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, ноябрь 2007 года № 11, ст. 289).

3. «Көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым мөлшерлемелерін) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар қызметкерлерінің еңбек нормаларын және (немесе) еңбегіне ақы төлеу жүйесі бойынша параметрлерін ұсыну, қарау және келісу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2007 жылғы 19 шілдедегі № 167-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4889 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2007 жылғы қарашада, № 11, 290-құжат).
4. «Азаматтық қызметшілерді аттестациядан өткізу шарттарын және ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2007 жылғы 20 шілдедегі № 168-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4883 болып тіркелген, 2007 жылғы 7 қыркүйектегі № 137 (1340) «Заң газеті» газетінде жарияланған).
5. «Өндірістегі жазатайым оқиғаларға байланысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 74-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5614 болып тіркелген, 2009 жылғы 8 мамырдағы № 69 (1666) «Заң газеті» газетінде жарияланған).
6. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің «Тиісті қызмет салаларының мемлекеттік органдарының еңбек жөніндегі үлгі нормалар мен нормативтерді бекіту, ауыстыру және қайта қарау ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 19 шілдедегі № 166-ө және «Қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар қызметкерлерінің еңбек нормаларын және (немесе) еңбекақы жүйесі жөніндегі параметрлерін ұсыну, қарау және келісу ережесін бекіту туралы» 2007 жылғы 19 шілдедегі № 167-ө бұйрықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 393-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6031 болып тіркелген).
7. «Азаматтық қызметшілерді аттестациядан өткізу шарттарын және ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2007 жылғы 20 шілдедегі № 168-ө бұйрығына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 28 маусымдағы № 238-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7076 болып тіркелген, 2011 жылғы 9 тамыздағы № 250 (26671) «Казахстанская правда» газетінде жарияланған).

3. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июля 2007 года № 167-п «Об утверждении Правил представления, рассмотрения и согласования норм труда и (или) параметров по системе оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов)» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4889, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, ноябрь 2007 г. № 11, ст. 290).
4. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июля 2007 года № 168-п «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4883, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 7 сентября 2007 года № 137 (1340)).
5. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 74-п «Об утверждении форм документов связанных с несчастным случаем на производстве» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5614, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 8 мая 2009 года № 69 (1666)).
6. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 393-п «О внесении дополнений и изменений в приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июля 2007 года № 166-п «Об утверждении Правил утверждения, замены и пересмотра типовых (отраслевых, межотраслевых) норм и нормативов по труду государственными органами соответствующих сфер деятельности» и от 19 июля 2007 года № 167-п «Об утверждении Правил представления, рассмотрения и согласования норм труда и (или) параметров по системе оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов)» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6031).
7. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2011 года № 238-ө «О внесении изменения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июля 2007 года № 168-п «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7076, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 9 августа 2011 года № 250 (26671)).

8. «Кәсіби стандарттардың құрылымын, оларды әзірлеу, қайта қарау, сынақтан өткізу және қолдану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2012 жылғы 24 қыркүйектегі № 374-ө-м бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8031 болып тіркелген, 2012 жылғы 15 қарашадағы № 173 (2355) «Заң газеті» газетінде жарияланған).
9. «Өндірістегі жазатайым окиғаларға байланысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 74-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 400-ө-м бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8742 болып тіркелген, 2014 жылғы 22 қаңтардағы № 14 (27635) «Казахстанская правда» газетінде жарияланған).
10. «Азаматтық қызметшілерді аттестациядан өткізу шарттарын және ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2007 жылғы 20 шілдедегі № 168-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 08 қарашадағы № 545-ө-м бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8937 болып тіркелген, 2013 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық- құқықтық жүйесінде жарияланған).
11. «Кәсіби стандарттардың құрылымын, оларды әзірлеу, қайта қарау, сынақтан өткізу және қолдану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2012 жылғы 24 қыркүйектегі № 374-ө-м бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 689-ө-м бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9142 болып тіркелген, 2014 жылғы 23 мамырдағы № 74 (2642) «Заң газеті» газетінде жарияланған).
12. «Әлеуметтік-еңбек саласындағы кәсіби стандарттарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 690 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9151 болып тіркелген, 2014 жылғы 2 сәуірдегі № 46 (2614) «Заң газеті» газетінде жарияланған).
13. «Экономикалық қызметтің барлық салалары үшін ортақ қызметшілер лауазымдарының кәсіби стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 691 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9152 болып тіркелген, 2014 жылғы 22 сәуірдегі № 57 (2625) «Заң газеті» газетінде жарияланған).

8. Приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 сентября 2012 года № 374-ө-м «Об утверждении структуры и Правил разработки, пересмотра, апробации и применения профессиональных стандартов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8031, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 15 ноября 2012 года № 173 (2355)).
9. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 400-ө-м «О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 74-п «Об утверждении форм документов связанных с несчастным случаем на производстве» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8742, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 22 января 2014 года № 14 (27635)).
10. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 ноября 2013 года № 545-ө-м «О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июля 2007 года № 168-п «Об утверждении Правил проведения условий аттестации гражданских служащих» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8937, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 31 декабря 2013 года).
11. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 689-ө-м «О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 сентября 2012 года № 374-ө-м «Об утверждении структуры и Правил разработки, пересмотра, апробации и применения профессиональных стандартов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9142, опубликованный в газете» Юридическая газета» от 23 мая 2014 года № 74 (2642)).
12. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 690 «Об утверждении профессиональных стандартов социально-трудовой сферы» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9151, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 2 апреля 2014 года № 46 (2614)).
13. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 691 «Об утверждении профессиональных стандартов должностей служащих общих для всех отраслей экономической деятельности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9152, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 22 апреля 2014 года № 57 (2625)).

14. «Кәсіби стандарттардың құрылымын, оларды әзірлеу, қайта қарау, сынақтан өткізу және қолдану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2012 жылғы 24 қыркүйектегі № 374-ө-м бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік- қорғау министрінің 2014 жылғы 30 маусымдағы № 308-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9581 болып тіркелген, 2014 жылғы 5 қыркүйектегі № 133 (2701) «Заң газеті» газетінде жарияланған).
15. «Барлық қызмет салалары үшін бірыңғай (салааралық) еңбек жөніндегі үлгілік нормалар мен нормативтерді бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 20 тамыздағы № 9 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9739 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
16. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 20 тамыздағы № 10 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9743 болып тіркелген, 2015 жылғы 13 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
17. «Еңбек төрелігі туралы Үлгілік ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 20 тамыздағы № 16 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9751 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
18. «Екі айдан астам еңбекке уақытша жарамсыздық мерзімі белгіленген аурулардың тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 222 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11048 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
19. «Еңбек кітапшаларының нысанын, оларды жүргізу және сақтау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 20 сәуірдегі № 241 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11142 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

14. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2014 года № 308-ө «О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 сентября 2012 года № 374-ө-м «Об утверждении структуры и Правил разработки, пересмотра, апробации и применения профессиональных стандартов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9581, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 5 сентября 2014 года № 133 (2701)).
15. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 20 августа 2014 года № 9 «Об утверждении Типовых норм и нормативов по труду единых (межотраслевых) для всех сфер деятельности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9739, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 27 июля 2015 года).
16. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 20 августа 2014 года № 10 «О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9743, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 13 марта 2015 года).
17. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 20 августа 2014 года № 16 «Об утверждении Типового положения о трудовом арбитраже» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9751, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 30 октября 2014 года).
18. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 222 «Об утверждении перечня заболеваний, для которых установлен срок временной нетрудоспособности более двух месяцев» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11048, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 20 мая 2015 года).
19. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 20 апреля 2015 года № 241 «Об утверждении формы, Правил ведения и хранения трудовых книжек» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11142, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 12 июня 2015 года).

20. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 381 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11416 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
21. «Он сегіз жасқа толмаған қызметкерлердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімін, он сегіз жасқа толмаған қызметкерлердің ауыр заттарды тасуы мен жылжытуының шекті нормаларын және әйелдердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімін, әйелдердің ауыр заттарды қолмен көтеруінің және жылжытуының шекті нормаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № 391 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11470 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
22. «Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі туралы үлгілік ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № 399 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11443 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» акпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
23. «Қызметкерлерді еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша оқыту, оларға нұсқама беру және білімдерін тексеру қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 633 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11971 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
24. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 635 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11977 болып тіркелген, 2015 жылғы 11 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

20. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 381 «О внесении изменений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11416, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 10 июля 2015 года).
21. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 391 «Об утверждении списка работ, на которых запрещается применение труда работников, не достигших восемнадцатилетнего возраста, предельных норм переноски и передвижения тяжестей работниками, не достигшими восемнадцатилетнего возраста, и списка работ, на которых запрещается применение труда женщин, предельных норм подъема и перемещения вручную тяжестей женщинами» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11470, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 10 июля 2015 года).
22. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 399 «Об утверждении Типового положения о службе безопасности и охраны труда в организации» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11443, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 10 июля 2015 года).
23. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 633 «Об утверждении Правил и сроков проведения обучения, инструктирования и проверок знаний по вопросам безопасности и охраны труда работников» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11971, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 29 сентября 2015 года).
24. Приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 635 «О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11977, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 11 сентября 2015 года).

25. «Жұмыс берушінің қаражаты есебінен қызметкерлерге сүт, емдік- профилактикалық тағам, арнаулы киім, арнаулы аяқ киім және баска да жеке қорғану құралдарын беру, оларды ұжымдық қорғану құралдарымен, санитариялық-тұрмыстық үй-жайлармен және құрылғылармен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 697 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12130 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

25. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 697 «Об утверждении Правил выдачи работникам молока, лечебно-профилактического питания, специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты, обеспечения их средствами коллективной защиты, санитарно-бытовыми помещениями и устройствами за счет средств работодателя» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12130, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 20 октября 2015 года).