2020 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің объектілерінде Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу кезінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен өзара іс-қимыл жасау тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 93 және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 206/қе-қа бірлескен бұйрығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қазандағы № 1049 қаулысымен бекітілген Ұлттық санақтарды жүргізу қағидасы мен мерзімдерінің 7-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 19 маусымдағы № 419 қаулысымен бекітілген 2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған 2020 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің объектілерінде Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу кезінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен өзара іс-қимыл жасау тәртібі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бірлескен бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты мүдделі лауазымды адамдардың назарына жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне және жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Р. Дәленов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
___________ К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің

Об утверждении Порядка взаимодействия Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан при проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году на объектах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Совместный приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 93 и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 206/қе-қа
В соответствии с подпунктом 2) пункта 7 Правил и сроков проведения национальных переписей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2010 года № 1049 и пунктом 3 Плана мероприятий по проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2019 года № 419, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый Порядок взаимодействия Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан при проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году на объектах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
2. Комитету по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан и Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
2) направление настоящего совместного приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) доведение настоящего совместного приказа до сведения заинтересованных должностных лиц.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан и курирующего заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его подписания последним из руководителей государственного органа.
Министр национальной экономики Республики Казахстан
__________ Р. Даленов
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан __________ К. Масимов
Утвержден
совместным
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан

2020 жылғы 14 сәуірдегі № 93
және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2020 жылғы 16 сәуірдегі
№ 206/қе-қа бірлескен
бұйрығымен
бекітілді
2020 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің объектілерінде Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу кезінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен өзара іс-қимыл жасау тәртібі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы 2020 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің объектілерінде Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу кезінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен өзара іс-қимыл жасау тәртібі (бұдан әрі – Тәртіп) "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Ұлттық санақтарды жүргізу қағидасы мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қазандағы № 1049 қаулысына, сондай-ақ "2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 19 маусымдағы № 419 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Халық санағын өткізу кезінде орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру 2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағына дайындықпен және оны өткізумен байланысты ұйымдастырушылық және нұсқаушылық мәселелерді шешу үшін арнайы комиссияға жүктелген.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 19 маусымдағы № 419 қаулысымен бекітілген 2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарына (бұдан әрі – Жоспар), сондай-ақ "2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған санақ парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2019 жылғы 7 қазандағы № 11 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19465 болып тіркелген) (бұдан әрі – бұйрық) сәйкес халық санағына үй шаруашылығының құрамына кіретін, елде тұрақты тұратын респонденттер (Қазақстан Республикасының азаматтары, шетел азаматтары, азаматтығы жоқ адамдар), оның ішінде әскери қызметшілер (олардың отбасы мүшелерін қоса алғанда) және уақытша жоқ адамдар мен уақытша тұратындарды және (немесе) келушілерді қоса алғанда, әскери бөлімдер мен жабық әкімшілік-аумақтық бірліктер аумақтарында тұратын азаматтық халық (бұдан әрі – респондент) жатады.

от "14" апреля 2020 года № 93
и Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "16" апреля 2020 года
№ 206-қе-қа
Порядок
взаимодействия Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан при проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году на объектах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Порядок взаимодействия Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан при проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году на объектах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – Порядок) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2010 года № 1049 "Об утверждении Правил и сроков проведения национальных переписей", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2019 года № 419 "О проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году".
2. Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов при проведении переписи населения возложена на специальную комиссию для решения организационных и инструктивных вопросов, связанных с подготовкой и проведением национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году.
3. В соответствии с Планом мероприятий по проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2019 года № 419 (далее – План), а также приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 7 октября 2019 года № 11 "Об утверждении переписных листов для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19465) (далее – приказ) переписи населения подлежат постоянно проживающие в стране респонденты, входящие в состав домашнего хозяйства (граждане Республики Казахстан, иностранные граждане, лица без гражданства), в том числе военнослужащие (включая членов их семей) и гражданское население, проживающее на территориях воинских частей и закрытых административно-территориальных единиц, включая временно отсутствующих и временно проживающих и (или) пребывающих (далее – респондент).

Халық санағын өткізу кезінде халықты есепке алу Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша 2020 жылғы 30 қыркүйектен 1 қазанға қараған 00:00 сағат сәтіндегі жағдай бойынша жүзеге асырылады.
Халық санағы ақпарат жинаудың мынадай екі әдісін пайдалана отырып өткізіледі:
1) интервьюерлердің планшетті пайдалана отырып 2020 жылғы 1 - 30 қазан аралығында электрондық санақ парақтарын толтыру арқылы респонденттерге сауал салуы;
2) халық санағының басталуымен қатар бір уақытта 2020 жылғы 1 - 15 қазан аралығында алғашқы күнтізбелік 15 (он бес) күнде халық санағы интернет желісі арқылы мамандандырылған "www.sanaq.gov.kz" сайтында онлайн режимде, көрсетілген сайтта тіркеліп, электрондық санақ парақтарын өз бетінше толтырғаннан кейін өткізіледі.
2-тарау. 2020 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің объектілерінде Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу кезінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен өзара іс-қимыл жасау тәртібі
4. Шекара қызметінің құрамаларында, әскери бөлімдерінде, әскери оқу орындарында және құрылымдық бөлімшелерінде, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің тергеу изоляторларында (бұдан әрі – ҚР ҰҚК объектілері) халық санағын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі іс-шараларды Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҚР ҰҚК) өткізеді.
5. Халық санағын өткізудің толықтығы мен сапасын бақылау ҚР ҰҚК объектілерінің бастықтарына жүктеледі.
6. ҚР ҰҚК-де мыналар:
1) халық санағына дайындықпен және оны өткізумен байланысты ұйымдастырушылық және нұсқамалық мәселелерді шешу үшін 2020 жылы ҚР ҰҚК объектілерінде 2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуді үйлестіру және жәрдемдесу жөніндегі орталық комиссия (бұдан әрі – Орталық комиссия) құрылады. Орталық комиссияның құрамы ҚР ҰҚК Төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
Орталық комиссия Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетімен (бұдан әрі – ҚР ҰЭМ СК) өзара іс-қимыл жасауды, жаппай түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыруды және өткізуді, халық санағын өткізу бойынша ұйымдастыру іс-шараларын және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады.
2) халық санағын ұйымдастыру және өткізу үшін ҚР ҰҚК объектілерінде құрылған 2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Халық санағы бойынша комиссия). Халық санағы бойынша комиссияның құрамы ҚР ҰҚК объектілері бастықтарының бұйрықтарымен бекітіледі.

Учет населения при проведении переписи населения осуществляется по состоянию на момент 00:00 часов по времени города Нур-Султана с 30 сентября на 1 октября 2020 года.
Перепись населения проводится с использованием двух методов сбора информации:
1) опрос респондентов интервьюерами путем заполнения электронных переписных листов с использованием планшета с 1 по 30 октября 2020 года;
2) одновременно с началом переписи населения в первые 15 (пятнадцать) календарных дней с 1 по 15 октября 2020 года перепись населения проводится в онлайн режиме посредством сети интернет на специализированном сайте "www.sanaq.gov.kz", после регистрации и самозаполнения электронных переписных листов на указанном сайте.
Глава 2. Порядок взаимодействия Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан при проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году на объектах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
4. Мероприятия по организации и проведению переписи населения в соединениях, воинских частях, военно-учебном заведении и структурных подразделениях Пограничной службы, следственных изоляторах Комитета национальной безопасности (далее – объекты КНБ РК) проводятся Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ РК).
5. Контроль над полнотой и качеством проведения переписи населения возлагается на начальников объектов КНБ РК.
6. В КНБ РК создаются:
1) Центральная комиссия по координации и содействию проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году на объектах КНБ РК (далее – Центральная комиссия) для решения организационных и инструктивных вопросов, связанных с подготовкой и проведением переписи населения. Состав Центральной комиссии утверждается приказом Председателя КНБ РК;
Центральная комиссия осуществляет взаимодействие с Комитетом по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – КС МНЭ РК), организацию и проведение массово-разъяснительной работы, организационные мероприятия по проведению переписи населения и контроль за их исполнением;
2) Комиссии по организации и проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году, созданные на объектах КНБ РК (далее – Комиссия по переписи населения), для организации и проведения переписи населения. Состав Комиссии по переписи населения утверждается приказами начальников объектов КНБ РК.

Халық санағы бойынша комиссия ҚР ҰЭМ СК аумақтық органдарымен (бұдан әрі – Департамент) өзара іс-қимыл жасауды, жаппай түсіндіру жұмыстарын жүргізуді, ҚР ҰҚК объектілерінде халық санағын ұйымдастыру және оны өткізу жөніндегі күнтізбелік жұмыс жоспарларын құруды, жауапты қызметкерлерді іріктеуді және оқытуды, 2020 жылғы 1 маусымға дейінгі мерзімде аумақтық белгісі бойынша мекенжайларын, шекараларын көрсете отырып, контингенттер орналасқан объектілер тізбесін құруды және нақтылауды, халық санағын өткізу барысында бақылау іс-шараларын, алғашқы статистикалық деректердің құпиялылығын қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
7. ҚР ҰҚК объектілеріндегі халық санағы ҚР ҰҚК әскери қызметшілері арасынан Департаменттер өткізетін оқыту семинарларында халық санағын өткізуге қатысты барлық мәселелер бойынша оқытудан өткен жауапты қызметкерлердің көмегімен жүргізіледі.
8. Жауапты қызметкерлер үй-жайлармен және интернет желісіне қосылатын компьютерлермен қамтамасыз етіледі.
9. Департамент жауапты қызметкерлерге қабылдау-тапсыру актісі бойынша халық санағы аяқталған соң Департаментке қайтарылатын, 2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге арналған электрондық санақ парақтарымен (бұдан әрі – санақ парақтары) бірге жиынтығында соққыға төзімді қорғау қабы, алдын ала орнатылған қауіпсіздік әйнегі, зарядтау құрылғысы, USB-бауы, стилусы, портативтік зарядтау құрылғысы бар (жиынтығында Powerbank USB-бауы бар) планшеттер (бұдан әрі – планшеттер) береді, сондай-ақ халық санағын қағаз жеткізгіште өткізуге қажетті санақ құралдарын (бұдан әрі – санақ құралдары):
1) санақ персоналына арналған 2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу кезінде санақ парақтарын толтыру жөніндегі түсіндірмелерді;
2) халық санағынан өткені туралы анықтамалар бланкілерін береді.
10. ҚР ҰҚК объектілерінде халықтың мынадай санаттары халық санағынан өтуге жатады:
1) ҚР ҰҚК Шекара қызметі бөлімдері мен бөлімшелерінің жеке құрамы;
2) әскери және басқа да оқу орындарының (училищелердің, мектептердің, курстардың, оның ішінде мамандандырылған факультеттер мен бөлімшелердің) ауыспалы құрамы;
3) ҚР ҰҚК объектілерінің аумағында санақ өткізу кезінде тұрақты немесе уақытша тұратын азаматтық халық пен басқа да адамдар (офицерлер, прапорщиктер, мерзімді қызметтің әскери қызметшілері (келісімшарт бойынша), ұлттық қауіпсіздік органдарының мекемелері мен ұйымдарының жұмыскерлері).
4) халық санағы кезінде ҚР ҰҚК тергеу изоляторларында отырған адамдар;
5) ҚР ҰҚК объектілері орналасқан жерлерде тұратын азаматтық халыққа Департаменттермен келісу бойынша жауапты қызметкерлер сауал салу жүргізуі мүмкін.

Комиссия по переписи населения осуществляет взаимодействие с территориальными органами КС МНЭ РК (далее – Департамент), проведение массово-разъяснительной работы, составление календарных планов работ по организации и проведению переписи населения на объектах КНБ РК, подбор и обучение ответственных сотрудников, составление и уточнение перечня объектов, на которых размещены контингенты с указанием адресов, границ по территориальному признаку в срок до 1 июня 2020 года, контрольные мероприятия в ходе проведения переписи населения, обеспечение конфиденциальности первичных статистических данных.
7. Перепись населения на объектах КНБ РК проводится с помощью ответственных сотрудников из числа военнослужащих КНБ РК, которые проходят обучение по всем вопросам, касающимся проведения переписи населения, на обучающих семинарах, проводимых Департаментами.
8. Ответственные сотрудники обеспечиваются помещениями и компьютерами с выходом к сети интернет.
9. Департамент передает ответственным сотрудникам по акту приема-передачи планшеты в комплекте с защитным ударопрочным чехлом, предустановленным защитным стеклом, зарядным устройством, USB-шнуром, стилусом, портативным зарядным устройством (Powerbank в комплекте с USB-шнуром) (далее – планшеты) с электронными переписными листами для проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году (далее – переписные листы), которые возвращаются Департаменту по окончанию переписи населения, также передается переписной инструментарий, необходимый для проведения переписи населения на бумажных носителях (далее – переписной инструментарий):
1) пояснения по заполнению переписных листов для переписного персонала при проведении национальной переписи населения Республики Казахстан 2020 года;
2) бланки справок о прохождении переписи населения.
10. На объектах КНБ РК подлежат переписи населения следующие категории населения:
1) личный состав частей и подразделений Пограничной службы КНБ РК;
2) переменный состав военных и других учебных заведений (училищ, школ, курсов, в том числе специальных факультетов и отделений);
3) гражданское население и другие лица (офицеры, прапорщики, военнослужащие срочной (по контракту) службы, работники учреждений и организаций органов национальной безопасности), проживающие постоянно или временно во время проведения переписи на территории объектов КНБ РК;
4) лица, находящиеся в следственных изоляторах КНБ РК на момент переписи населения;
5) гражданское население, проживающее в местах расположения объектов КНБ РК, может быть опрошено ответственными сотрудниками по согласованию с Департаментом.

11. Тұрақты тұратын халыққа:
1) сарбаздар, сержанттар, мерзімді қызмет старшиналары;
2) офицерлік әскери лауазымдары жоқ әскери училище курсанттары мен жоғары әскери оқу орындарының тыңдаушылары;
3) кіру рұқсаты шектелген ҚР ҰҚК объектілері аумағында тұратын офицерлер, әскери қызметшілер мен келісімшарт бойынша қызметшілер;
4) ҚР ҰҚК объектілері аумағында тұрақты тұратын азаматтық және басқа да адамдар жатады.
12. ҚР ҰҚК объектілері аумағында уақытша тұратын халыққа:
1) тұрғылықты тұратын жерінде кемінде 12 ай болмаған жағдайда, ҚР ҰҚК уақытша және арнаулы оқу орындары жанындағы қысқа мерзімді курстар мен жиындарда оқитын тыңдаушылар;
2) халық санағы кезінде ҚР ҰҚК тергеу изоляторларында отырған адамдар жатады.
13. ҚР ҰҚК объектілеріндегі халық санағы мынадай 2 кезеңде жүзеге асырылады:
1) бірінші кезеңде 2020 жылғы 1 маусымдағы жағдай бойынша халық санағына жататын респонденттер тізімі жасалып, Департаментке беріледі.
2) екінші кезеңде халық санағынан өтуге жататын респонденттерге сауал салу жүргізіледі және бірінші кезеңде жасалған тізімдерге сәйкес планшеттерде немесе интернет желісі арқылы "www.sanaq.gov.kz" сайтындағы электрондық санақ парақтары онлайн режимде толтырылады.
Респондентке сауал салу мүмкіндігі болмаған жағдайда, жауапты қызметкерлер санақ парақтарын толтыру үшін кадр қызметінен мәліметтер алады.
Интернет желісі арқылы онлайн режимде халық санағынан өту кезінде санақтан өтуге жататын респонденттер "www.sanaq.gov.kz" сайтында өз бетінше немесе жауапты қызметкерлердің көмегімен тіркеуден өтеді. Тіркеуден және авторландырудан сәтті өткеннен кейін электрондық санақ парақтары толтырылады. Толтырылған санақ парақтары автоматты түрде Халық санағының деректер базасына түседі.
Алынған деректер планшетте VPN-арна болған жағдайда, деректердің жолдануы туралы белгімен (синхрондау күні мен уақыты) арнайы бөлінген қорғалған байланыс арнасы арқылы Халық санағының деректер базасына жіберіледі.
Қашықта болуына немесе жергілікті жерлерде қолжетімді ұялы байланыс желісі нүктесінің болмауына байланысты алынған деректерді планшеттен жүктеуге мүмкіндік болмаған жағдайда, деректер USB-бау арқылы Департамент қызметкерінің электрондық жеткізгішіне жүктеледі.

11. К постоянно проживающему населению относятся:
1) солдаты, сержанты, старшины срочной службы;
2) курсанты военных училищ и слушатели высших военно-учебных заведений, не имеющие офицерских воинских званий;
3) офицеры, военнослужащие и служащие по контракту, проживающие на территории объектов КНБ РК, доступ на которые ограничен;
4) гражданские и другие лица, постоянно проживающие на территории объектов КНБ РК.
12. К временно проживающему населению на территории объектов КНБ РК относятся:
1) слушатели краткосрочных курсов и сборов при временных и специальных учебных заведениях КНБ РК, в случае отсутствия не более 12 месяцев на месте постоянного жительства;
2) лица, находящиеся в следственных изоляторах КНБ РК на момент переписи населения.
13. Перепись населения на объектах КНБ РК осуществляется в 2 этапа:
1) на первом этапе составляются списки респондентов, подлежащих переписи населения, по состоянию на 1 июня 2020 года и передаются в Департамент;
2) на втором этапе проводится опрос респондентов, подлежащих переписи населения и заполнение электронных переписных листов согласно спискам, составленным на первом этапе, на планшетах или в онлайн режиме посредством сети интернет на сайте "www.sanaq.gov.kz".
В случае отсутствия возможности опроса респондента, ответственные сотрудники получают сведения для заполнения переписных листов в кадровой службе.
При прохождении переписи населения в онлайн режиме посредством сети интернет респонденты, подлежащие переписи, проходят регистрацию на сайте "www.sanaq.gov.kz" самостоятельно либо с помощью ответственных сотрудников. После успешной регистрации и авторизации заполняются электронные переписные листы. Заполненные переписные листы автоматически включаются в Базу данных переписи населения.
При наличии VPN-канала на планшете полученные данные передаются по выделенному защищенному каналу связи в Базу данных переписи населения с отметкой об отправке данных (дата и время синхронизации).
При невозможности выгрузки полученных данных с планшета в силу отдаленности или отсутствия на местах точки доступа мобильной сети, данные выгружаются посредством USB-шнура на электронный носитель сотрудника Департамента.