Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 14 қазандағы № 181 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 93-бабына және 303-бабының 6-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2020 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 14 қазандағы
№ 181 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 7 қарашадағы № 134 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың экспорттың кедендік рәсіміне орналастырылған тауарларының Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетілуіне және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінуіне байланысты кедендік операциялар жасау тәртібінде:
а) 2-тармақтың "в" тармақшасында "іс жүзінде кететін Одақ тауарларының санын және оларды сәйкестендіру тәсілін (егер сәйкестендіру жүзеге асырылса) көрсете отырып, тауарлардың жүру жолы туралы ақпаратты қамтитын хабарламаны кеден органының ақпараттық жүйесіне электрондық түрде қалыптастырады" деген сөздер "Қосымшаға сәйкес тізбе бойынша мәліметтерді көрсете отырып, тауарлардың жүру жолы (бұдан әрі – электрондық жүру жолы) туралы ақпаратты қамтитын хабарламаны кеден органының ақпараттық жүйесіне электрондық түрде қалыптастырады." деген сөздермен ауыстырылып, сөйлемнің басына орналастырылсын, "Одақтың" деген сөздің алдына "Көрсетілген хабарлама" деген сөздермен толықтырылып, "бағыт алған" деген сөздер "жолданады." деген сөзбен ауыстырылсын;
б) 3-тармақ екінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірін көрсете отырып тауарларды Одақтың кедендік аумағынан әкету (тауарларды экспорттың кедендік рәсіміне сәйкес шығару) туралы сұрау салуды кеден органының ақпараттық жүйесінде электрондық түрде қалыптастырады, ол кету орнында орналасқан кеден органына және қажет болған кезде кедендік шығару органына (егер келу орнында орналасқан кеден органында электрондық жүру жолы болмаған жағдайда) жіберіледі.";
в) 4-тармақта:
бірінші абзацта "үшінші" деген сөз "төртінші" деген сөзбен ауыстырылсын;
"а" тармақшасындағы "тауарлардың жүру жолы туралы ақпаратты қамтитын хабарламаны" деген сөздер "электрондық жүру жолын" деген сөздермен ауыстырылсын";
г) 5-тармақта "үшінші" деген сөз "төртінші" деген сөзбен ауыстырылсын;

О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2019 года № 181
В соответствии со статьей 93 и пунктом 6 статьи 303 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2020 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 14 октября 2019 г. № 181
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. В Порядке совершения таможенных операций, связанных с убытием с таможенной территории Евразийского экономического союза и прибытием на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров Евразийского экономического союза, помещенных под таможенную процедуру экспорта, утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 ноября 2017 г. № 134:
а) подпункт "в" пункта 2 после слов "проследовании товаров" дополнить словами "(далее – электронное проследование)", слова "количества фактически убывающих товаров Союза и способа их идентификации (если идентификация осуществлялась), которое" заменить словами "сведений по перечню согласно приложению. Указанное сообщение";
б) пункт 3 после абзаца второго дополнить абзацем следующего содержания:
"формирует в электронном виде в информационной системе таможенного органа запрос об убытии товаров с таможенной территории Союза (выпуске товаров в соответствии с таможенной процедурой экспорта) с указанием регистрационного номера декларации на товары, который направляется в таможенный орган, расположенный в месте убытия, и при необходимости в таможенный орган выпуска (в случае, если в таможенном органе, расположенном в месте прибытия, отсутствует электронное проследование);";
в) в пункте 4:
в абзаце первом слово "третьем" заменить словом "четвертом";
в подпункте "а" слова "сообщение, содержащее информацию о проследовании товаров," заменить словами "электронное проследование";
г) в пункте 5 слово "третьем" заменить словом "четвертом";

д) мынадай мазмұндағы 7 – 9 тармақтармен толықтырылсын:
"7. Егер осы Тәртіптің 2-тармағы "б" тармақшасына сәйкес Одақ тауарларының Одақтың кедендік аумағынан кетуіне арналған рұқсат ресімделгеннен кейін немесе осы Тәртіптің 3 және 4-тармақтарында көрсетілген әрекеттер жасалғаннан кейін электрондық жүру жолында қамтылған және осындай рұқсатты алу үшін не оларды кету орнына жеткізу үшін Одақтың мүшелері болып табылмайтын мемлекеттердің аумағы арқылы және (немесе) теңізбен Одақтың кедендік аумағының бір бөлігінен Одақтың кедендік аумағының екінші бөлігіне тасылатын (тасымалданатын) тауарлар Одақтың кедендік аумағына келген кезде ұсынылған құжаттардағы мәліметтер арасында алшақтықтар анықталған жағдайда, аумағында кету орны немесе тиісінше келу орны орналасқан Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті кеден органының лауазымды адамы электрондық жүру жолын түзету туралы не түзетуден бас тарту туралы (себептерін көрсете отырып) шешім қабылдайды.
Электрондық жүру жолын түзету туралы шешім қабылданған кезде көрсетілген лауазымды адам тиісті өзгерістер қамтылған, шығару кеден органына және келу орнында немесе сәйкесінше кету орнында орналасқан кеден органына жіберілетін хабарламаны кеден органының ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, электрондық түрде қалыптастырады.
8. Келу орнында орналасқан кеден органына, шығару кеден органына, сондай-ақ кету орнында орналасқан кеден органына (егер мұндай хабарламаны өзге кеден органы қалыптастырған жағдайда) жіберілетін электрондық жүру жолын жою туралы (себептерін көрсете отырып) хабарламаны кеден органының ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, қалыптастыру электрондық түрде:
а) кету орнында орналасқан кеден органының лауазымды адамы мынадай жағдайларда:
кетуге рұқсат ресімделгеннен кейін кету орнынан кетпеген тауарлар Одақтың кедендік аумағына қайтарылуға немесе уақытша сақтауға орналастырылуға жататын жағдайда;
Кодекстің 96-бабы 1-тармағында көрсетілген жағдайда, тасымалдаушы Кодекстің 96-бабының 1-тармағында айқындалған әрекеттерді жасағаннан кейін (кету орнында орналасқан кеден органына хабарлау кезінде тауарларды кету орнынан Одақтың кедендік шекарасын іс жүзінде кесіп өту орнына дейін жеткізуге кедергі келтіретін мән-жайлар туралы, осындай мән-жайларды растайтын фотосуреттерді, бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланымдарға сілтемелерді, "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде орналастырылған материалдарды (бар болған кезде) ұсынуды қоса алғанда);
б) аумағында кету орны орналасқан Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті кеден органының лауазымды адамы мынадай:
тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірін қате көрсету фактісі анықталған;
аталған кеден органы электрондық жүру жолы Одақтың кедендік аумағынан шықпаған тауарларға қатысты қалыптастырылғанын анықтаған жағдайларда жүзеге асырылады.

д) дополнить пунктами 7 – 9 следующего содержания:
"7. В случае если после оформления разрешения на убытие товаров Союза с таможенной территории Союза в соответствии с подпунктом "б" пункта 2 настоящего Порядка или после совершения действий, указанных в пунктах 3 и 4 настоящего Порядка, выявлены расхождения между сведениями, содержащимися в электронном проследовании и в документах, которые были представлены для получения такого разрешения либо при прибытии на таможенную территорию Союза товаров, которые для доставки в место убытия перевозились (транспортировались) с одной части таможенной территории Союза на другую часть таможенной территории Союза через территории государств, не являющихся членами Союза, и (или) морем, должностное лицо уполномоченного таможенного органа государства – члена Союза, на территории которого расположено место убытия или место прибытия соответственно, принимает решение о корректировке либо об отказе в корректировке электронного проследования (с указанием причин).
При принятии решения о корректировке электронного проследования указанное должностное лицо формирует в электронном виде с использованием информационной системы таможенного органа сообщение, содержащее соответствующие изменения, которое направляется в таможенный орган выпуска и таможенный орган, расположенный в месте прибытия или в месте убытия соответственно.
8. Формирование сообщения об аннулировании электронного проследования (с указанием причин), которое направляется в таможенный орган, расположенный в месте прибытия, таможенный орган выпуска, а также в таможенный орган, расположенный в месте убытия (в случае, если такое сообщение формируется иным таможенным органом), с использованием информационной системы таможенного органа осуществляется в электронном виде:
а) должностным лицом таможенного органа, расположенного в месте убытия, в следующих случаях:
товары, не покинувшие место убытия после оформления разрешения на их убытие, подлежат возврату на таможенную территорию Союза или помещению на временное хранение;
в случае, указанном в пункте 1 статьи 96 Кодекса, после совершения перевозчиком действий, определенных пунктом 1 статьи 96 Кодекса (включая представление при сообщении в таможенный орган, расположенный в месте убытия, об обстоятельствах, препятствующих доставке товаров от места убытия до места фактического пересечения таможенной границы Союза, подтверждающих такие обстоятельства фотографий, ссылок на публикации в средствах массовой информации, материалов, размещенных в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (при наличии));
б) должностным лицом уполномоченного таможенного органа государства – члена Союза, на территории которого расположено место убытия, в следующих случаях:
установлен факт ошибочного указания регистрационного номера декларации на товары;
данный таможенный орган установил, что электронное проследование сформировано в отношении товаров, которые не покидали таможенную территорию Союза.

9. Аумағында кету орны орналасқан Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті кеден органы электрондық жүріп өтудің күшін жойған күннен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей, аумағында шығарушы кеден органы орналасқан Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті кеден органына күшін жою туралы ақпаратты жазбаша түрде жібереді.";
е) мынадай мазмұндағы қосымшамен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
одақтың экспорттың кедендік
рәсіміне орналастырылған
тауарларының Еуразиялық
экономикалық одақтың кедендік
аумағынан кетуіне және
Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағына
келуіне байланысты кедендік
операциялар жасау тәртібіне
ҚОСЫМША
Тауарлардың жүру жолы туралы ақпаратты қамтитын хабарламада көрсетілетін мәліметтер ТІЗБЕСІ
1. Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) тауарлары оған сәйкес экспорттың кедендік рәсіміне орналастырылған және оларды кету орнына жеткізу үшін Одақтың мүшелері болып табылмайтын мемлекеттердің аумағы арқылы және (немесе) теңізбен Одақтың кедендік аумағының бір бөлігінен Одақтың кедендік аумағының екінші бөлігіне тасылатын (тасымалданатын) тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі.
2. Экспорттың кедендік рәсіміне орналастырылған Одақ тауарларының реттік нөмірлері.
3. Одақ тауарларының атаулары.
4. Іс жүзінде кететін Одақ тауарларының саны (брутто салмағы (кг)).
5. Құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес көліктік (тасымалдау) құжаттың коды.
6. Көліктік (тасымалдау) құжаттың нөмірі (егер көліктік (тасымалдау) құжаттың нөмірі жоқ болса, "н/ж" деген белгі қойылады).
7. Көліктік (тасымалдау) құжаттың күні (егер көліктік (тасымалдау) құжаттың күні жоқ болса, мәліметтер көрсетілмейді).
8. Шекарадағы көлік құралының тіркеу нөмірі.
9. Одақ тауарларын сәйкестендіру тәсілі (егер сәйкестендіру жүзеге асырылса).
10. Одақ тауарларының кету күні (тауарлардың Одақтың кедендік аумағынан кетуіне рұқсатты ресімдеу туралы шешім қабылданған күн) (автоматты түрде қалыптастырылады және кеден органы лауазымды адамының түзетуіне жатпайды).
11. Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес қалыптастырылған Одақ тауарларының Одақтың кедендік аумағынан кетуіне рұқсаттың тіркеу нөмірі.
12. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес Одақтың тауарларының Одақтың кедендік аумағынан кету орнында орналасқан кеден органының коды (автоматты түрде қалыптастырылады және кеден органы лауазымды адамының түзетуіне жатпайды).

9. Уполномоченный таможенный орган государства – члена Союза, на территории которого расположено место убытия, не позднее 10 рабочих дней с даты аннулирования электронного проследования направляет в письменном виде информацию об аннулировании в уполномоченный таможенный орган государства – члена Союза, на территории которого расположен таможенный орган выпуска.";
е) дополнить приложением следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ
к Порядку совершения
таможенных операций,
связанных с убытием
с таможенной территории
Евразийского экономического
союза и прибытием
на таможенную территорию
Евразийского экономического
союза товаров Евразийского
экономического союза,
помещенных под таможенную
процедуру экспорта
ПЕРЕЧЕНЬ
сведений, указываемых в сообщении, содержащем информацию о проследовании товаров
1. Регистрационный номер декларации на товары, в соответствии с которой товары Евразийского экономического союза (далее – Союз) были помещены под таможенную процедуру экспорта и перевозятся (транспортируются) для их доставки в место убытия с одной части таможенной территории Союза на другую часть таможенной территории Союза через территории государств, не являющихся членами Союза, и (или) морем.
2. Порядковые номера товаров Союза, помещенных под таможенную процедуру экспорта.
3. Наименования товаров Союза.
4. Количество фактически убывающих товаров Союза (вес брутто (кг)).
5. Код транспортного (перевозочного) документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений.
6. Номер транспортного (перевозочного) документа (если транспортный (перевозочный) документ не имеет номера, проставляется отметка "б/н").
7. Дата транспортного (перевозочного) документа (если транспортный (перевозочный) документ не имеет даты, сведения не указываются).
8. Регистрационный номер транспортного средства на границе.
9. Способ идентификации товаров Союза (если идентификация осуществлялась).
10. Дата убытия товаров Союза (дата принятия решения об оформлении разрешения на убытие товаров с таможенной территории Союза) (формируется автоматически и не подлежит корректировке должностным лицом таможенного органа).
11. Регистрационный номер разрешения на убытие товаров Союза с таможенной территории Союза, сформированный в соответствии с законодательством государств – членов Союза.
12. Код таможенного органа, расположенного в месте убытия товаров Союза с таможенной территории Союза, в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза (формируется автоматически и не подлежит корректировке должностным лицом таможенного органа).".

2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 7 ақпандағы № 25 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының Одақтың кедендік аумағынан тауарлардың іс жүзінде әкетілуін растау тәртібінде:
а) 29-тармақты қоспағанда, мәтін бойынша "тиісті мүше мемлекетте қолданылатын" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің" деген сөздермен ауыстырылсын, "кедендік рәсімге орналастырылған" деген сөздер "кедендік рәсімге орналастырылған не керек-жарақтар ретінде шығарылған" деген сөздермен ауыстырылсын, "кедендік рәсімге орналастырылған тауар" деген сөздер "кедендік рәсімге орналастырылған не керек-жарақтар ретінде шығарылған тауар" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 1-тармақта:
"көрсетілген кедендік рәсімдердің біріне сәйкес" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы Тәртіп, егер тауарларды керек-жарақтар ретінде кедендік декларациялауды электрондық құжат түрінде тауарларға арналған декларацияны пайдалана отырып жүзеге асырған жағдайда, көрсетілген кеден органдары бір мемлекеттің аумағында орналасқан жағдайда, кету орнының кеден органы шығарушы кеден органына іс жүзінде тауарларды әкетуді растау кезінде де қолданылады.";
в) 2-тармақтың жетінші және сегізінші абзацтары "орналастырылған" деген сөзден кейін "не керек-жарақтар ретінде шығарылған" сөздермен толықтырылсын;
г) 3-тармақтың екінші абзацында "Үкіметі жанындағы" деген сөздер алып тасталсын;
д) 7-тармақ "орналастырылған" деген сөзден кейін "не керек-жарақтар ретінде шығарылған" сөздермен толықтырылсын;
е) 8-тармақтың "а" тармақшасы "орналастырылған" деген сөзден кейін "не керек-жарақтар ретінде шығарылған" сөздермен толықтырылсын;
ж) 11-тармақта:
"д" тармақшасында "кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын" деген сөздер алып тасталсын;
"м" тармақшасында "кедендік рәсімге орналастырылған тауардың 10 мәндік сыныптау коды" деген сөздер "кедендік рәсімге орналастырылған не керек-жарақтар ретінде шығарылған тауардың тауардың 10 мәндік коды" деген сөздермен ауыстырылсын;
"у" тармақшасының бірінші абзацында "кедендік рәсімге орналастырылған" деген сөздер "кедендік рәсімге орналастырылған не керек-жарақтар ретінде шығарылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
"х" тармақшасы "не тауарлар керек-жарақтар ретінде шығарылған жағдайда "00" коды" деген сөздермен толықтырылсын;
з) 12-тармақтың "г" тармақшасында "кедендік рәсімге орналастырылған тауардың 10 мәндік сыныптау коды" деген сөздер "кедендік рәсімге орналастырылған не керек-жарақтар ретінде шығарылған тауардың тауардың 10 мәндік коды" деген сөздермен ауыстырылсын;
и) 14-тармақта:
бірінші абзацта "ал осы Тәртіптің 31-тармағының бірінші абзацында көрсетілген жағдайда –" және "қамтитын электрондық өткізуді" деген сөздер алып тасталсын;
"в" тармақшасында "сыныптау" деген сөз алынып тасталсын;
"з" тармақшасында "кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын" деген сөздер алып тасталсын;
"п" тармақшасында "кету журналы бойынша" деген сөздер "мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес қалыптастырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
к) мынадай мазмұндағы 141-тармақпен толықтырылсын:

2. В Порядке подтверждения таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза фактического вывоза товаров с таможенной территории Союза, утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 февраля 2018 г. № 25:
а) по тексту, за исключением пункта 29, слова ", применяемым в соответствующем государстве-члене" заменить словами "государств – членов Евразийского экономического союза", слова "помещенного под таможенную процедуру" заменить словами "помещенного под таможенную процедуру либо выпущенного в качестве припасов", слова "помещенный под таможенную процедуру товар" заменить словами "товар, помещенный под таможенную процедуру либо выпущенный в качестве припасов,";
б) в пункте 1:
слова "в соответствии с одной из указанных таможенных процедур" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"Настоящий Порядок применяется также при подтверждении фактического вывоза товаров в случае, если их таможенное декларирование в качестве припасов осуществлено с использованием декларации на товары в виде электронного документа, таможенным органом места убытия таможенному органу выпуска при условии, что указанные таможенные органы расположены на территории одного государства.";
в) абзацы седьмой и восьмой пункта 2 дополнить словами "либо выпущены в качестве припасов";
г) в абзаце втором пункта 3 слова "при Правительстве" исключить;
д) пункт 7 после слов "настоящего Порядка," дополнить словами "либо в качестве припасов,";
е) подпункт "а" пункта 8 дополнить словами ", либо выпущены в качестве припасов";
ж) в пункте 11:
в подпункте "д" слова ", используемых при таможенном декларировании" исключить;
в подпункте "м" слова "классификационный код помещенного под таможенную процедуру товара" заменить словами "код товара, помещенного под таможенную процедуру либо выпущенного в качестве припасов,";
в абзаце первом подпункта "у" слова "помещенных под таможенную процедуру" заменить словами "помещенного под таможенную процедуру либо выпущенного в качестве припасов";
подпункт "х" дополнить словами "либо код "00" в случае, если товары выпущены в качестве припасов";
з) в подпункте "г" пункта 12 слова "классификационный код помещенного под таможенную процедуру товара" заменить словами "код товара, помещенного под таможенную процедуру либо выпущенного в качестве припасов,";
и) в пункте 14:
в абзаце первом слова "а в случае, указанном в абзаце первом пункта 31 настоящего Порядка, – электронное проследование," исключить;
в подпункте "в" слово "классификационный" исключить;
в подпункте "з" слова ", используемых при таможенном декларировании" исключить;
в подпункте "п" слова "по журналу убытия" заменить словами ", сформированный в соответствии с законодательством государств-членов";
к) дополнить пунктом 141 следующего содержания:

"141. Кері экспорттың кедендік рәсіміне орналастырылған көп айналымды ыдысқа (цистерналар, контейнерлер, клеттер, поддондар, канистрлер және т.б.) қатысты, егер тауарлар декларациясы ретінде көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар пайдаланылған жағдайда, кету орнындағы кедендік органның лауазымды тұлғасы электрондық сұрау салуды жолдамай мынадай мәліметтерді қамтитын электрондық растауды қалыптастырады:
а) тауарлар декларациясының тіркеу нөмірі;
б) ескертуде:
"егер кедендік рәсімге орналастырылған тауар толығымен әкетілген болса – 0/х", "Х" орнына транзиттік декларацияның тіркеу нөмірі көрсетіледі;
"егер кедендік рәсімге орналастырылған тауар толығымен әкетілмеген болса – 1 көрсетіледі;
в) тауардың сипаттамасы (мысалы, цистерналар, контейнерлер, клеттер, поддондар, канистрлер және т.б.) (ескертуде "1" мәні көрсетілген жағдайда толтырылады);
г) кедендік рәсімге орналастырылған тауардың реттік нөмірі (ескертуде "1" мәні көрсетілген жағдайда толтырылады);
д) ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың 10 мәндік коды (бос орынсыз көрсетіледі) (ескертуде "1" мәні көрсетілген жағдайда толтырылады);
е) тауардың брутто салмағы (кг) (ескертуде "1" мәні көрсетілген жағдайда толтырылады);
ж) өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес қосымша өлшем бірлігінің коды (бар болған жағдайда) (ескертуде "1" мәні көрсетілген жағдайда толтырылады);
з) қосымша өлшем бірліктеріндегі тауар саны (бар болған жағдайда) (ескертуде "1" мәні көрсетілген жағдайда толтырылады);
и) құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кету кезіндегі көліктік (тасымалдау) құжаттың коды (ескертуде "1" мәні көрсетілген жағдайда толтырылады);
к) кету кезіндегі көліктік (тасымалдау) құжаттың нөмірі. Егер көліктік (тасымалдау) құжаттың нөмірі болмаса, "н/ж" деген белгі қойылады (ескертуде "1" мәні көрсетілген жағдайда толтырылады);
л) кету кезіндегі көліктік (тасымалдау) құжаттың күні (ескертуде "1" мәні көрсетілген жағдайда толтырылады). Егер көліктік (тасымалдау) құжаттың күні болмаса, мәліметтер көрсетілмейді;
м) тауардың кету күні (тауарлардың Одақтың кедендік аумағынан кетуіне рұқсаттама рәсімдеу туралы шешім қабылданған күн) (автоматты түрде қалыптастырылады және осы кеден органының лауазымды тұлғасының түзетуіне жатпайды);
н) тауардың кету уақыты (тауарлардың Одақтың кедендік аумағынан кетуіне рұқсаттама рәсімдеу туралы шешім қабылданған уақыт) (автоматты түрде қалыптастырылады және осы кеден органының лауазымды тұлғасының түзетуіне жатпайды);
о) мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес қалыптастырылған, тауарлардың Одақтың кедендік аумағынан кетуіне рұқсаттың тіркеу нөмірі.";
л) 22-тармақтың "г" тармақшасында "кету журналы бойынша" деген сөздер "мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес қалыптастырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
м) 25-тармақтың "б" тармақшасы "жағдайда" деген сөзден кейін "сондай-ақ, егер мүше мемлекеттің орталық кеден органы Одақтың кедендік аумағынан кетпеген тауарларға қатысты іс жүзінде әкетуді растау жүзеге асырылғанын анықтаған жағдайда" деген сөздермен толықтырылсын;
н) 27-тармақта:
"б" тармақшасында "кету журналы бойынша" деген сөздер "мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес қалыптастырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
"и" тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"тауарлар Одақтың кедендік аумағынан кетпеді.";
о) 28-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Мүше мемлекеттің орталық кеден органы, кету орнындағы кеден органы немесе электрондық күшін жоюды қалыптастырған уәкілетті кеден органы Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті кеден органы электрондық жүріп өтудің күшін жойған күннен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей, аумағында шығарушы кеден органы орналасқан Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті кеден органына күшін жою туралы ақпаратты жазбаша түрде жібереді.
"Мүше мемлекеттің орталық кеден органы, кету орнындағы кеден органы немесе электрондық жоюды қалыптастырған уәкілетті кеден органы тауарлардың Одақтың кедендік аумағынан кетуіне рұқсаттың күшін жою туралы шешім қабылданған күннен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей күшін жою туралы ақпаратты кеден органы тауарларды шығаруды жүзеге асырған мүше мемлекеттің орталық кеден органына жазбаша түрде жібереді.";

"141. В отношении многооборотной тары (цистерн, контейнеров, клетей, поддонов, канистр и т. п.), помещенной под таможенную процедуру реэкспорта, в случае, если в качестве декларации на товары использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, должностное лицо таможенного органа места убытия без направления электронного запроса формирует электронное подтверждение, содержащее следующие сведения:
а) регистрационный номер декларации на товары;
б) в примечании:
"0/х" – если товар, помещенный под таможенную процедуру, был вывезен полностью. Вместо "х" указывается регистрационный номер транзитной декларации;
"1" – если товар, помещенный под таможенную процедуру, был вывезен не полностью;
в) описание товара (например, цистерны, контейнеры, клети, поддоны, канистры и т. п.) (заполняется в случае, если в примечании указано значение "1");
г) порядковый номер товара, помещенного под таможенную процедуру (заполняется в случае, если в примечании указано значение "1");
д) 10-значный код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС (указывается без пробелов) (заполняется в случае, если в примечании указано значение "1");
е) вес брутто (кг) товара (заполняется в случае, если в примечании указано значение "1");
ж) код дополнительной единицы измерения (при наличии) в соответствии с классификатором единиц измерения (заполняется в случае, если в примечании указано значение "1");
з) количество товара в дополнительных единицах измерения (при наличии) (заполняется в случае, если в примечании указано значение "1");
и) код транспортного (перевозочного) документа при убытии в соответствии с классификатором видов документов и сведений (заполняется в случае, если в примечании указано значение "1");
к) номер транспортного (перевозочного) документа при убытии. Если транспортный (перевозочный) документ не имеет номера, проставляется отметка "б/н" (заполняется в случае, если в примечании указано значение "1");
л) дата транспортного (перевозочного) документа при убытии (заполняется в случае, если в примечании указано значение "1"). Если транспортный (перевозочный) документ не имеет даты, сведения не указываются;
м) дата убытия товара (дата принятия решения об оформлении разрешения на убытие товаров с таможенной территории Союза) (формируется автоматически и не подлежит корректировке должностным лицом этого таможенного органа);
н) время убытия товара (время принятия решения об оформлении разрешения на убытие товаров с таможенной территории Союза) (формируется автоматически и не подлежит корректировке должностным лицом этого таможенного органа);
о) регистрационный номер разрешения на убытие товаров с таможенной территории Союза, сформированный в соответствии с законодательством государств-членов.";
л) в подпункте "г" пункта 22 слова "по журналу убытия" заменить словами ", сформированный в соответствии с законодательством государств-членов";
м) подпункт "б" пункта 25 дополнить словами ", а также в случае, если центральным таможенным органом государства-члена установлено, что подтверждение фактического вывоза осуществлено в отношении товаров, которые не покидали таможенную территорию Союза";
н) в пункте 27:
в подпункте "б" слова "по журналу убытия" заменить словами ", сформированный в соответствии с законодательством государств-членов";
подпункт "и" дополнить абзацем следующего содержания:
"товары не покидали таможенную территорию Союза.";
о) пункт 28 дополнить абзацем следующего содержания:
"Центральный таможенный орган государства-члена, таможенным органом места убытия или уполномоченным таможенным органом которого сформировано электронное аннулирование, не позднее 10 рабочих дней с даты принятия решения об аннулировании разрешения на убытие товаров с таможенной территории Союза направляет в письменном виде информацию об аннулировании в центральный таможенный орган государства-члена, таможенный орган которого осуществил выпуск товаров.";

п) 30-тармақта "8 – 20-тармақтарында" деген сөздер "8 – 14 және 15 – 20-тармақтарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
р) 31-тармақта:
бірінші абзацта ", соның ішінде осы Тәртіптің 14-тармағында көрсетілген мәліметтер көлемінде электрондық өткізуді қалыптастырады" деген сөздер алып тасталсын;
екінші абзацта "8 – 20-тармақтарында" деген сөздер "8 – 14 және 15 – 20-тармақтарында" деген сөздермен ауыстырылсын.
с) "орналастырылған" деген сөзден кейін "не керек-жарақтар ретінде шығарылған" сөздермен толықтырылсын;
т) 34-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"осы тәртіптің 1-тармағында көрсетілген кедендік рәсімдердің біріне орналастырылған не керек-жарақтар ретінде шығарылған тауарларды кедендік декларациялау фактісін тексереді.".

п) в пункте 30 слова "в пунктах 8 – 20" заменить словами "в пунктах 8 – 14 и 15 – 20";
р) в пункте 31:
в абзаце первом слова ", в том числе формирует электронное проследование в объеме сведений, указанных в пункте 14 настоящего Порядка" исключить;
в абзаце втором слова "в пунктах 8 – 20" заменить словами "в пунктах 8 – 14 и 15 – 20";
с) пункт 33 после слова "Порядка," дополнить словами "либо выпущены в качестве припасов,";
т) абзац третий пункта 34 изложить в следующей редакции:
"проверяет факт таможенного декларирования товаров, помещенных под одну из таможенных процедур, указанных в пункте 1 настоящего Порядка, либо выпущенных в качестве припасов;".