"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 22 ақпандағы № 30 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына сәйкес (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы Шартқа № 3 қосымша) және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 Шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық Алқа шешті:
1. Қоса беріліп отырғандар бекітілсін:
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасы;
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібі.

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 февраля 2022 года № 30.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях";
Порядок присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях".

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 10 күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 22 ақпандағы
№ 30 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі - Одақ) құқығына кіретін келесі актілерге сәйкес әзірленді:
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы Шарт (бұдан әрі - Шарт);
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына енгізілген тауарлардың қадағалану тетігі туралы 2019 жылғы 29 мамырдағы келісім (бұдан әрі - Келісім);
"Жалпы процестердің сыртқы және ішкі саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 Шешімі;
"Жалпы процестердің сыртқы және ішкі саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйесінде электронды деректер алмасу қағидаларын бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізілімі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдісі туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына 2019 жылғы 29 мамырда енгізілген қадағаланатын тауарлардың тетігі туралы келісімді іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше меемлекеттердің мемлекеттік органдарының және (немесе) ұйымдарының және Еуразиялық экономикалық комиссияның өзара іс-қимылы тәртібін бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 маусымдағы № 72 шешімі;

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 февраля 2022 г. № 30
Правила
информационного взаимодействия
при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор);
Соглашение о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза от 29 мая 2019 года (далее – Соглашение);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 июня 2021 г. № 72 "Об утверждении Порядка взаимодействия органов государственной власти и (или) организаций государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссии при реализации Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 года";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ілеспе құжатты ерекше сәйкестендіру талаптары туралы" 2021 жылғы 29 маусымдағы № 83 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 22 ақпандағы № 29 шешімі.
II. Қолдану саласы
2. Осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасындаа ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібін және шарттарын айқындау мақсаттарында әзірленді.
3. Осы Қағидалар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін келесіні білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторизациялау" -- жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқық беру;
"уәкілетті орган" - ұлттық қадағалау жүйесіне енетін мәліметтерді жинауды, есепке алуды, сақтауды және өңдеуді және (немесе) қадағалау тетігін іске асыруды қамтамасыз етуге уәкілетті Одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) мемлекеттік өкімет органы не ұйымы;
"Мәлімет сұрататын уәкілетті орган – аумағына қадағалауға жататын тауарлар жылжыған уәкілетті орган";
"Мәлімет алатын уәкілетті орган" – егер бұл аумағынан қадағалауға жататын тауарлар жылжитын мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе, әртүрлі мүше мемлекеттердің тұлғалары арасында жасалатын, аумағына қадағалауға жататын тауарлар жылжитын уәкілетті орган немесе аумағы бойынша қадағалауға жататын тауарлар тасымалдау жүзеге асырылмақшы уәкілетті орган немесе қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты мәлімет алатын өзге мүше мемлекеттің уәкілетті органы;
"Мәлімет ұсынатын уәкілетті орган" – аумағынан қадағалауға жататын тауарлар жылжитын (жылжыған) уәкілетті орган.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар Шарт пен Келісімде айқындалған мәндерімен қолданылады.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 июня 2021 г. № 83 "О Требованиях к уникальной идентификации сопроводительного документа";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 февраля 2022 г. № 29 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях"".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"уполномоченный орган" – орган государственной власти либо организация государства – члена Союза (далее – государство-член), уполномоченные обеспечивать сбор, учет, хранение и обработку сведений, включаемых в национальную систему прослеживаемости, и (или) реализацию механизма прослеживаемости;
"уполномоченный орган, запрашивающий сведения" –уполномоченный орган, на территорию которого перемещены товары, подлежащие прослеживаемости;
"уполномоченный орган, получающий сведения" – уполномоченный орган, на территорию которого перемещаются товары, подлежащие прослеживаемости, или уполномоченный орган, по территории которого предполагается осуществление перевозки товаров, подлежащих прослеживаемости, или уполномоченный орган иного государства-члена, получающий сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях, совершаемых между лицами различных государств-членов, если это предусмотрено законодательством государства-члена, с территории которого перемещаются товары, подлежащие прослеживаемости
"уполномоченный орган, представляющий сведения" –уполномоченный орган, с территории которого перемещаются (перемещены) товары, подлежащие прослеживаемости.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Договором и Соглашением.

Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпарат объектісі", "атқарушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімен бекітілген, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттама әдістемесінде айқындалған мәндерімен пайдаланылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесінің толық атауы.
6. Жалпы процестің кодтық белгіленуі: P. LS. 05, нұсқасы - 0. 0. 1.
1. Жалпы процестің мақсаттары мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты Келісімді іске асыру кезінде уәкілетті органдар және Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) арасында ақпараттық өзра іс – қимыл мәселелерін реттейтін Келісімнің ережелеріне, сондай-ақ Одақтың органдарының актілеріне сәйкес қадағалау тетігін іске асыруды қамтамасыз ету болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін келесі міндеттерді шешу қажет:
а) әртүрлі мүше мемлекеттердің тұлғалары арасында жасалатын, қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтерді (бұдан әрі - тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар) өзара ақпараттық алмасуды қамтамасыз ету;
б) бір мүше мемлекеттің аумағынан өзге мүше мемлекеттің аумағына қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы мәліметтер (бұдан әрі – осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер) туралы уәкілетті органдар арасында өзара ақпараттық алмасуды қамтамасыз ету;
в) Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның сұрау салуы бойынша уәкілетті органдардан қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылғае мәліметтер алуын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. 1- кестеде жалпы процеске қатысушылардың тізбесі келтірілген
1- кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Жүзеге асырушы орган: Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсаттарында қадағалауға жататын тауарлар туралы жалпылама мәліметтер сұратуды қалыптастырады және оны мәлімет беретін уәкілетті органға жібереді; мәлімет беретін уәкілетті органнан қадағалауға жататын тауарлар туралы жалпылама мәліметтер алады және өңдеуден өткізеді

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.LS.05, версия 0.0.1.
1. Цели и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является обеспечение реализации механизма прослеживаемости в соответствии с положениями Соглашения, а также актами органов Союза, регулирующими вопросы информационного взаимодействия между уполномоченными органами, между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) при реализации Соглашения.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить взаимный информационный обмен между уполномоченными органами сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях, совершаемых между лицами различных государств-членов (далее – сведения о товарах и связанных с ними операциях);
б) обеспечить взаимный информационный обмен между уполномоченными органами, сведениями об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости, с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена (далее – сведения о предшествующих операциях);
в) обеспечить получение Комиссией от уполномоченных органов по запросу обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет:
формирование запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и его направление уполномоченному органу, представляющему сведения, в целях контроля и мониторинга исполнения Соглашения;
получение от уполномоченного органа, представляющего сведения, и обработку обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, в целях контроля и мониторинга исполнения Соглашения

P.LS.05.ACT.001
Мәлімет беретін уәкілетті орган
ұлттық қадағалау жүйесінің қызметін қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті орган жүзеге асырады: тауарлар және олармен байланысты мәліметтерді қалыптастырады және оларды мәлімт алатын уәкілетті органға ұсынады; мәлімет сұратқан уәкілетті органнан алады және осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер сауалын өңдейді; осының алдындағы операциялар туралы мәліметтерді қалыптастырады және оны мәлімет сұратқан уәкілетті органға ұсынады; Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсаттарында, Комиссиядан қадағалауға жататын тауарлар туралы жалпылама мәліметтердің сауалын алады және оны өңдейді; Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсаттарында қадағалауға жататын тауарлар туралы жалпылама мәліметтерді қалыптастырады және оны Комиссияға ұсынады
P.LS.05.ACT.002
Мәлімет алатын уәкілетті орган
ұлттық қадағалау жүйесінің қызметін қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті орган жүзеге асырады: мәлімет ұсынатын уәкілетті органнан қадағалауға жататын тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді алады, өңдейді және есепке алады
P.LS.05.ACT.003
Мәлімет сұрататын уәкілетті орган
ұлттық қадағалау жүйесінің қызметін қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті орган жүзеге асырады: осының алдындағы операциялар туралы мәліметтерді сұратуды қалыптастырады және оны мәлімет ұсынатын уәкілетті органға жібереді; осының алдындағы операциялар туралы мәліметтерді мәлімет ұсынатын уәкілетті органнан алады және өңдейді
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өз мақаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығы болып табылады:
а) қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну рәсімдері;
б) қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу рәсімдері;
в) Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсаттарында Комиссияның мәліметтер алу рәсімдері.
11. Ұсынылатын мәліметтердің түріне байланысты тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну мақсатында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің келесі рәсімдері орындалады:
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну;
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер ұсыну;
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 22 ақпандағы № 30 шешімімен бекітілген, "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың мүше мемлекеттерінің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі - уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес аталған мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады.
Уәкілетті органның осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер алуы қажет болған кезде, қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу рәсімдерінің тобына енгізілген, "қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" жалпы процесс рәсімі орындалады.
уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес аталған мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады.
Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсаттарында, Комиссияның мәліметтер алу рәсімдері тобына енгізілген, Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсаттарында Комиссияның мәліметтер алуы қажет болған кезде "Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсаттарында" Комиссияның мәліметтер алуы" рәсімі орындалады.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 22 ақпандағы № 30 шешімімен бекітілген, "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың мүше мемлекеттерінің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі - уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес аталған мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады.
Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссияның 20 жылғы № шешімімен бекітілген, "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрлымдарына (бұдан әрі - электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрлымдары) сәйкес болуға тиіс.

P.LS.05.ACT.001
уполномоченный орган, представляющий сведения
уполномоченный орган, ответственный за обеспечение функционирования национальной системы прослеживаемости, который осуществляет:
формирование сведений о товарах и связанных с ними операциях и их представление уполномоченному органу, получающему сведения;
получение от уполномоченного органа, запрашивающего сведения,
и обработка запроса сведений о предшествующих операциях;
формирование сведений о предшествующих операциях и их представление уполномоченному органу, запрашивающему сведения;
получение от Комиссии запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, в целях контроля и мониторинга исполнения Соглашения и его обработку;
формирование обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, в целях контроля и мониторинга исполнения Соглашения и их представление Комиссии
P.LS.05.ACT.002
уполномоченный орган, получающий сведения
уполномоченный орган, ответственный за обеспечение функционирования национальной системы прослеживаемости, который осуществляет:
получение, обработку и учет сведений о товарах и связанных с ними операциях от уполномоченного органа, представляющего сведения
P.LS.05.ACT.003
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
уполномоченный орган, ответственный за обеспечение функционирования национальной системы прослеживаемости, который осуществляет:
формирование запроса сведений о предшествующих операциях и его направление уполномоченному органу, представляющему сведения;
получение от уполномоченного органа, представляющего сведения, и обработку сведений о предшествующих операциях
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры представления сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях;
б) процедуры получения сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости;
в) процедуры получения Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения.
11. С целью представления сведений о товарах и связанных с ними операциях в зависимости от вида представляемых сведений выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях:
представление сведений о товарах и связанных с ними операциях;
представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях;
представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях;
представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 февраля 2022 г. № 30 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами).
При необходимости получения уполномоченным органом сведений о предшествующих операциях выполняется процедура общего процесса "Получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости", включенная в группу процедур получения сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
При необходимости получения Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения выполняется процедура "Получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения", включенная в группу процедур получения Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения.
Получение Комиссией указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 февраля 2022 г. № 30 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).
Формат и структура сведений, представляемых при выполнении процедур общего процесса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 г. № (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. 1-суретте жалпы процестің құрылымының сипаттамасы келтірілген
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипатталуын қоса алғанда, мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәмсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VII-бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері арасындағы байланысты және оларды орындау тәртібін көрсететін жалпы схема келтірілген. Рәсімдердің жалпы схемасы UML графикалық нотациясы (моделді жетілдірілген тіл – Unified Modeling Language) пайдаланыла отырып, жасалған және мәтіндік сипаттамамен қамтамасыз етілген.
4. Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну рәсімдерінің тобы
15. Келісімнің 4-бабының 4-тармағына сәйкес Комиссия айқындаған іске асырумен немесе жағдайларға байланысты, мәлімет ұсынатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыптастырады және мәліметті алатын уәкілетті органға жібереді. Ақпараттық іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" рәсімі" (P.LS.05.PRC.001).орындалады.
Бұрын жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұлттық қадағалау жүйесінде өзгерген жағдайда, мәлімет ұсынатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қалыптастырады және мәліметті алатын уәкілетті органға жібереді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер ұсыну" рәсімі орындалады (P.LS.05.PRC.002).
Бұрын жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұлттық қадағалау жүйесінде өзгерген жағдайда және бұрын жіберілген мәліметтерді жою қажет болған кезде мәлімет ұсынатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастырады және мәліметті алатын уәкілетті органға жібереді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы ақпарат ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.003) орындалады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур представления сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях
15. В случае включения в национальную систему прослеживаемости государства-члена новых сведений о товарах и связанных с ними операциях, перемещаемых с территории этого государства-члена на территорию другого государства-члена в связи с реализацией или в случаях, определенных Комиссией в соответствии с пунктом 4 статьи 4 Соглашения, уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и направляет сведения о товарах и связанных с ними операциях уполномоченному органу, получающему сведения. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.001).
В случае изменения в национальной системе прослеживаемости ранее направленных в рамках реализации процедур общего процесса сведений о товарах и связанных с ними операциях уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и направляет измененные сведения о товарах и связанных с ними операциях уполномоченному органу, получающему сведения. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.002).
В случае изменения в национальной системе прослеживаемости ранее направленных в рамках реализации процедур общего процесса сведений о товарах и связанных с ними операциях, и при необходимости аннулирования ранее направленных сведений, уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и направляет измененные сведения о товарах и связанных с ними операциях и информацию об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях уполномоченному органу, получающему сведения. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.003).

Жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қайтып алу (жою) қажет болған кезде, мәлімет ұсынатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қайтып алу туралы ақпаратты қалыптастырады және мәліметті алатын уәкілетті органға жібереді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қайтып алу туралы ақпарат ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.004) орындалады.
16. 2-суретте қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну рәсімдері тобының сипаттамасы келтірілген.
2-сурет. Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. 2-кестеде Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі келтірілген.
2- кесте
Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.LS.05.PRC.001
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну
Келісімнің 4-бабының 4-тармағына сәйкес Комиссия айқындаған іске асырумен немесе жағдайларға байланысты, рәсім осы мүше мемлекеттің аумағынан өзге мүше мемлекеттің аумағына жылжитын тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы жаңа мәліметтерді мүше мемлекеттің ұлттық қадағалау жүйесіне енгізу үшін арналған
P.LS.05.PRC.002
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер ұсыну
Рәсім тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді ұсыну мақсатына арналған
P.LS.05.PRC.003
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну
Рәсім тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну мақсатына арналған
P.LS.05.PRC.004
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді қайтып алу туралы ақпарат ұсыну
Рәсім тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді қайтып алу (жою) туралы ақпарат ұсыну мақсатына арналған

При необходимости отзыва (аннулирования) ранее направленных в рамках реализации процедур общего сведений о товарах и связанных с ними операциях уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и направляет информацию об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях уполномоченному органу, получающему сведения. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.004).
16. Приведенное описание группы процедур представления сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур представления сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.05.PRC.001
представление сведений о товарах и связанных с ними операциях
процедура предназначена для представления включаемых в национальную систему прослеживаемости государства-члена новых сведений о товарах и связанных с ними операциях, перемещаемых с территории этого государства-члена на территорию другого государства-члена в связи с реализацией и в случаях, определенных Комиссией в соответствии с пунктом 4 статьи 4 Соглашения
P.LS.05.PRC.002
представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях
процедура предназначена для представления измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях
P.LS.05.PRC.003
представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
процедура предназначена для представления измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
P.LS.05.PRC.004
представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
процедура предназначена для представления информации об отзыве (аннулировании) ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях

5. Қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу рәсімдерінің тобы
18. Бір мүше мемлекеттің аумағынан өзге мүше мемлекеттің аумағына мұндай тауарлардың жылжуы алдында, қадағалауға жататын тауарлардың айналымына байланысты операциялар туралы мәліметтер алу қажет болған кезде ұлттық қадағалау жүйесінде сақталған тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді пайдалана отырып, мәлімет сұратқан уәкілетті орган осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер сауалын қалыптастырады және мәлімет ұсынған уәкілетті органға жібереді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" рәсімі орындалады (P.LS.05.PRC.005).
19. 3-суретте "Қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" рәсімдері тобының сипаттамасы келтірілген.
3-сурет. Қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. 3-кестеде қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
3-кесте
Қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Смпаттама
1
2
3
P.LS.05.PRC.005
Қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу
Рәсім уәкілетті органның сауал бойынша осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер алуы үшін арналған
6. Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу рәсімдері тобы
21. Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссия мәлімет ұсынатын уәкілетті органға қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын қалыптастырады және жібереді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алуы" рәсімі орындалады (P.LS.05.PRC.006).
22. 4-суретте Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу рәсімдері тобының сипаттамасы келтірілген.
4-сурет. Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу рәсімдері тобының жалпы схемасы

5. Группа процедур получения сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости
18. При необходимости получения сведений об операциях, связанных с оборотом товаров, подлежащих прослеживаемости, предшествующих перемещению таких товаров с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена, уполномоченный орган, запрашивающий сведения, с использованием сведений о товарах и связанных с ними операциях, хранящихся в национальной системе прослеживаемости, формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, запрос сведений о предшествующих операциях. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.PRC.005).
19. Приведенное описание группы процедур получения сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости, представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур получения сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.05.PRC.005
получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости
процедура предназначена для получения уполномоченным органом по запросу сведений о предшествующих операциях
6. Группа процедур получения Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения
21. Комиссия в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, запрос обобщенных сведений
о товарах, подлежащих прослеживаемости. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (P.LS.05.PRC.006).
22. Приведенное описание группы процедур получения Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур получения Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения

23. 4- кестеде Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің келтірілген
4- кесте
Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.LS.05.PRC.006
Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алуы
Рәсім Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның сауал бойынша қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алуына арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. 5-кестеде Жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде мәліметтер берілетін немесе беретін ақпараттық объектілердің тізбесі келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.LS.05.BEN.001
Тауарлар туралы қорытынды мәліметтер
Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында қадағалауға жататын тауарлар туралы жиынтықты мәліметтер
P.LS.05.BEN.002
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер
Ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген, тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы жиынтықты мәліметтер
P.LS.05.BEN.003
Осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер
Ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген, осының алдындағы операциялар туралы жиынтықты мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын Комиссияның лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттарға және актілерге сәйкес, ал уәкілетті органдардың лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін – мүше мемлкеттердің заңнамасына сәйкес тәртіптік жауапкершілікке тарту жүзеге асырылады.
Жалпы процестің анықтамалары және сыныптауыштары
26. 6-кестеде жалпы процестің анықтамалары және сыныптауыштарының тізбесі келтірілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалары және сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Түірі
Сипаттама
1
2
3
4
P.CLS.001
Әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
Елдердің атауларының тізбесі және оларға сәйкес кодтар болады (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімііне сәйкес қолданылады)
P.CLS.002
валюталар сыныптауышы
сыныптауыш
Валюталардың кодтары мен атауларының тізбесі болады (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімііне сәйкес қолданылады)
P.CLS.003
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы( ЕАЭО СЭҚ ТН )
сыныптауыш
Дүниежұүілік кеден ұйымының тауарларды сипаттаудың және кодтаудың үндестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы сыртық экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген тауарлардың кодтары мен аутаулары болады
P.CLS.014
құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
қедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесі болады (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімііне сәйкес қолданылады)
P.CLS.023
өлшем бірліктерінің сыныптауышы
классификатор
өлшем бірліктерінің кодтарының, шартты белгілерінің және атауларының тізбесі болады (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімііне сәйкес қолданылады)
P.CLS.025
мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышы
сыныптауыш

23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.05.PRC.006
получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля
и мониторинга исполнения Соглашения
процедура предназначена
для получения Комиссией
по запросу обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, в целях контроля и мониторинга исполнения Соглашения
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых
или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.05.BEN.001
обобщенные сведения о товарах
совокупность сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, в целях контроля и мониторинга исполнения Соглашения
P.LS.05.BEN.002
сведения о товарах и связанных с ними операциях
совокупность сведений о товарах и связанных с ними операциях, включенных в национальные системы прослеживаемости
P.LS.05.BEN.003
сведения о предшествующих операциях
совокупность сведений о предшествующих операциях, включенных в национальные системы прослеживаемости
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.002
классификатор валют
классификатор
содержит перечень кодов и наименований валют (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.003
единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований товаров, основанный на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств
P.CLS.014
классификатор видов документов и сведений
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов, используемых для заполнения таможенных документов (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.023
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов, условных обозначений и наименований единиц измерения (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств-членов
классификатор

мүше мемлекеттер кеден органдарының атауларының тізбесі және оларға сәйкес кодтар болады болады (Еуразиялық экономикалық Комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 145 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.026
Еуразиялық экономикалық одақтың, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік өкімет және басқару органдарының, сондай-ақ олар өкілеттік берген ұйымдардың анықтамасы
сыныптауыш
Еуразиялық экономикалық одақтың, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік өкімет және басқару органдарының, сондай-ақ олар өкілеттік берген ұйымдардың атауларының тізбесі және оларға сәйкес кодтар болады
P.CLS.051
жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесі болады
P.CLS.099
өлшем бірліктерінің және Еуразиялық экономикалық одақтың есеп-шоттарының сыныптауышы
сыныптауыш
кодтардың, соның ішінде халықаралық және өңірлік стандарттарға сәйкес өлшем бірліктерінің, атауларының, шартты белгілерінің және есеп-шоттарының тізбесі болады (Еуразиялық экономикалық Комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.LS.03.CLS.005
сәйкестендіру құралдары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
Одақта тауарларды таңбалау кезінде пайдаланылатын сәйкестендіру құралдары түрлері атауларының тізбесі, олардың кодтары болады
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну рәсімдері
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.05.PRC.001)
27. 5-суретте "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.05.PRC.001) рәсімін орындау схемасы ұсынылған
5-сурет. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.05.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
28. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.001) іске асырумен немесе Келісімнің 4-бабының 4-тармағына сәйкес іске асыруға немее Комиссия айқындаған жағдайларға байланысты, бір мүше мемлекеттің аумағынан өзге мүше мемлекеттің аумағына жылжитын тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы жаңа мәліметтер (бұдан әрі - ұлттық қадағалау жүйесіне жаңа енгізілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер) мүше мелекеттің ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген жағдайда орындалады. Рәсім келесі әрбір мүше мемлекеттің мәлімет алатын уәкілетті органына қатысты орындалады:
аумағына тауар жылжитын мүше м емлекет;
аумағына тауарлар тасымалдау жүзеге асырылмақшы мүше мемлекет;
Егер бұл, аумағынан қадағалауға жататын тауарлар жылжитын мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе, өзге мүше мемлекет.

содержит перечень наименований таможенных органов государств-членов и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 г. № 145)
P.CLS.026
справочник органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций
справочник
содержит перечень наименований органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций и соответствующие им коды
P.CLS.051
классификатор видов документов, удостоверяющих личность
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов, удостоверяющих личность (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 г. № 53)
P.CLS.099
классификатор единиц измерения
и счета Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов, в том числе в соответствии с международными и региональными стандартами, наименований, условных обозначений единиц измерения и счета (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 27 октября 2020 г. № 145)
P.LS.03.CLS.005
классификатор видов средств идентификации
классификатор
содержит перечень наименований видов средств идентификации, используемых при маркировке товаров в Союзе, и их коды
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры представления сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях
Процедура "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.001) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.001)
28. Процедура "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.001) выполняется в случае включения в национальную систему прослеживаемости государства-члена новых сведений о товарах и связанных с ними операциях, перемещаемых с территории этого государства-члена на территорию другого государства-члена в связи с реализацией или в случаях, определенных Комиссией в соответствии с пунктом 4 статьи 4 Соглашения (далее – вновь включенные в национальную систему прослеживаемости сведения о товарах и связанных с ними операциях). Процедура выполняется в отношении уполномоченного органа, получающего сведения, каждого из следующих государств-членов:
государства-члена, на территорию которого перемещаются товары;
государства-члена, по территории которого предполагается осуществление перевозки товаров;
иного государства-члена, если это предусмотрено законодательством государства-члена, с территории которого перемещаются товары, подлежащие прослеживаемости.

29. Алдымен "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыптастыру және жібері" (P.LS.05.OPR.001) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мәлімет ұсынатын уәкілетті орган ұлттық қадағалау жүйесіне жаңадан енгізлген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыптастырады және мәлімет алатын уәкілетті органға жібереді.
30. Уәкілетті орган ұлттық қадағалау жүйесіне жаңадан енгізлген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерд алған кезде, "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.05.OPR.002) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мәліметті алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу, сондай-ақ алынған мәліметтерді есепке алу жүзеге асырылады. Мәлімет ұсынатын уәкілетті органға тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтердің өңделуі туралы хабарлама жіберіледі.
31. Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтердің өңделуі туралы хабарламаны мәлімет ұсынған уәкілетті орган алған кезде, "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтердің өңделуі туралы хабарлама алу" операциясы (P.LS.05.OPR.003) орындалады.
32. Мәлімет ұсынатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесіне тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы жаңадан ұсынылған мәліметтерді ұсынуы, сондай-ақ мәліметті алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде аталған мәліметтерді өңдеу және есепке алу "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" рәсімін (P.LS.05.PRC.001 орындау нәтижесі болып табылады.
33. 7-кестеде "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.001 шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі келтірілген.
7-кесте
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.LS.05.OPR.001
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыптастыру және жіберу
Осы қағидлардың 8-кестесінде келтірілген

29. Первой выполняется операция "Формирование и направление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, формируются и направляются в уполномоченный орган, получающий сведения, вновь включенные в национальную систему прослеживаемости сведения о товарах и связанных с ними операциях.
30. При получении уполномоченным органом, получающим сведения, вновь включенных в национальную систему прослеживаемости сведений о товарах и связанных с ними операциях выполняется операция "Прием и обработка сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.002), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений, а также учет полученных сведений в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения. В уполномоченный орган, представляющий сведения, направляется уведомление об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях.
31. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, уведомления об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
32. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.001) является представление уполномоченным органом, представляющим сведения, вновь включенных в национальную систему прослеживаемости сведений о товарах и связанных с ними операциях, а также обработка и учет указанных сведений в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения.
33. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.05.OPR.001
формирование и направление сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 8 настоящих Правил

P.LS.05.OPR.002
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
Осы қағидлардың 9-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.003
тауарлар және олармен байланысты операциялардың өңделуі туралы хабарлама алу
Осы қағидлардың 10-кестесінде келтірілген
8-кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыптастыру және жіберу" рәсімі (P.LS.05.OPR.001)
№ т/p
Элементтіің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.05.OPR.001
2
Операцияның атауы
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыптастыру және жіберу
3
орындаушы
мәлімет ұсынатын уіклетті орган
4
Орындаудың шарттары

P.LS.05.OPR.002
прием и обработка сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.003
получение уведомления об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 10 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Формирование и направление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.001
2
Наименование операции
формирование и направление сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения

Келісімнің 4-бабының 4-тармағына сәйкес Комиссия айқындаған іске асыруға байланысты немесе жағдайларда, осы мүше мемлекеттің аумағынан өзге мүше мемлекеттің аумағына жылжитын тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы жаңа мәліметтер мүше мемлекеттің ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген жағдайда, атқарушы орындайды.
5
шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.Хабарлама және электронды құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген эдектронды құжат пен мәліметтердің деректемелерін толтырудың талаптарына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, Жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қабылдауды және тексеруді жүзеге асыраы. Тексеру табысты орындалған кезде орындаушы алынған мәліметтерді ұлттық қадағалау жүйесіне енгізуді жүзеге асырады, ұлттық қадағалау жүйесінде алынған мәліметтерді қалыптастырудың күні мен уақытын толтырады және мәліметті ұсынатын уәкілетті органға жібереді, уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, тиісті мәліметтерді қоса отырып, өңдеу нәтижелерінің кодының мәнімен тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді өңделуі туралы хабарламаны мәліметті ұсынатын уәкілетті органға жібереді..
7
нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер өңделген және мәліметті алатын уәкілетті органының ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген, тауарлар және олармен байланысты операциялардың өңделуі туралы хабарлама мәліметті ұсынатын уәкілетті органға жіберілген.
9- кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.05.OPR.002) операциясының " сипаттамасы
№ т/р
Элементтің белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.002
2
операцияның атауы
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
орындаушы
мәліметі алатын уәкілетті орган
4
орындаудың шарттары
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді орындаушы алған кеезде орындалады "тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыптастыру және жіберу" операциясы (P.LS.05.OPR.001)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Хабарлама және электронды құжат (мәлімет) уәіклетт і органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электронды құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтырудың талаптарына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, Жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметті ұсынады. .
6
Операцияны сипаттау
орындаушы уәіклетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қабылдауды және тексеруді жүзеге асырады. Тексеру табысты орындалған кезде, орындаушы алынған мәліметтерді ұлттық қадағалау жүйесіне енгізуді жүзеге асырады, алынған мәліметтерді . ұлттық қадағалау жүйесінде қалыптастырудың күні мен уақытын толтырады және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді тиісті қоса отырып, өңдеу нәтижелері кодының мәнімен тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны мәліметті ұсынатын уәкілетті органға жібереді,
7
нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер өңделген және мәліметті алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген, тауарлар және олармен байланысты операциялардың өңдеу туралы хабарлама мәліметті ұсынатын уәкілетті органға жіберілген.
10-кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы хабарлама алу" операциясының сипаттамасы (P.LS.05.OPR.003)
№ т/р
Элементтің белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.003
2
Операцияның атауы
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мәліметті ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.05.OPR.002))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, Жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметті ұсынады. .
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделген
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.002)
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.LS.05.PRC.002) орындау схемасы

выполняется исполнителем в случае включения в национальную систему прослеживаемости государства-члена новых сведений о товарах и связанных с ними операциях, перемещаемых с территории этого государства-члена на территорию другого государства-члена в связи с реализацией или в случаях, определенных Комиссией в соответствии с пунктом 4 статьи 4 Соглашения
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, получающий сведения, вновь включенные в национальную систему прослеживаемости сведения о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о товарах и связанных с ними операциях направлены в уполномоченный орган, получающий сведения
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка сведений о товарах
и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о товарах и связанных с ними операциях (операция "Формирование и направление сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и проверку сведений о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
При успешном выполнении проверки исполнитель осуществляет включение полученных сведений в национальную систему прослеживаемости, заполняет дату и время формирования полученных сведений в национальной системе прослеживаемости и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, уведомление об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях со значением кода результата обработки, соответствующим добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о товарах и связанных с ними операциях обработаны и включены в национальную систему прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения, уведомление об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях направлено в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях (операция "Прием и обработка сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях обработано
Процедура "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.002)

34. 6-суретте "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.LS.05.PRC.002) орындау схемасы ұсынылған.
6-сурет. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.LS.05.PRC.002) орындау схемасы
35. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.002) жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде бұрын жіберілген және табысты өңделген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұлттық қадағалау жүйесінде өзгерген жағңдайда орындалады.
Рәсім келесі әрбір мүше мемлекеттің мәлімет алатын уәкілетті органына қатысты орындалады:
аумағына тауар жылжитын (жылжыған) мүше мемлекет;
аумаында тауарлар тасымалдау жүзеге асырылмақшы (жүзеге асырылмақшы болған) мүше мемлекет;
егер бұл аумағынан қадағалауға жататын тауарлар жылжитын мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе, өзге мүше мемлекет.
Рәсіцм бұрын жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде жойылған немесе қайтып алынған тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерге қатысты орындалмайды.
36. Алдымен "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қалыптастыру және жіберу" операциясы (P.LS.05.OPR.004) орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мәлімет ұсынаатын уәкілетті орган мәлімет ұсынатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде өзгерген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыптастырады және мәлімет алатын уәкілетті органға жібереді.
37. Мәлімет алатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді алған кезде "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.05.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу, сондай-ақ алынған мәліметтерді есепке алу жүзеге асырылады. Мәлімет ұсынатын уәкілетті органға тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
38. Мәлімет ұсынатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер алған кезде "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу" операциясы (P.LS.05.OPR.006) орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.

34. Схема выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.002) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.002)
35. Процедура "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.002) выполняется в случае изменения в национальной системе прослеживаемости ранее направленных и успешно обработанных в рамках реализации процедур общего процесса сведений о товарах и связанных с ними операциях. Процедура выполняется в отношении уполномоченного органа, получающего сведения, каждого из следующих государств-членов:
государства-члена, на территорию которого перемещаются (перемещены) товары;
государства-члена, по территории которого предполагается (предполагалась) осуществление перевозки товаров;
иного государства-члена, если это предусмотрено законодательством государства-члена, с территории которого перемещаются товары, подлежащие прослеживаемости.
Процедура не выполняется в отношении сведений о товарах и связанных с ними операциях, которые ранее в рамках реализации процедур общего процесса были аннулированы или отозваны.
36. Первой выполняется операция "Формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, формируются и направляются в уполномоченный орган, получающий сведения, измененные в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, представляющего сведения, сведения о товарах и связанных с ними операциях.
37. При получении уполномоченным органом, получающим сведения, измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений, а также учет полученных сведений в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения. В уполномоченный орган, представляющий сведения, направляется уведомление об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях.
38. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.

39. Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді мәлімет ұсынатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде ұсыну, сондай-ақ мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде аталған мәліметтерді өңдеу және есепке алу "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.LS.05.PRC.002) орындау нәтижесі болып табылады.
40. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 11-кестеде келтірілген.
11- кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.002) шеңберіцнде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.LS.05.OPR.004
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қалыптастыру және жіберу
Осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.005
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
Осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.006
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу
Осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
12- кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қалыптастыру және жіберу" операциясының (P.LS.05.OPR.004) сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.004
2
Операцияның атауы
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қалыптастыру және жіберу
3
Орындаушы
мәліметтер беретін уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
Орындаушы жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде ұлттық қадағалау жүйесінде бұрын жіберілген және табысты өңделген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер өзгерген жағдайда, орындайды, бұрын жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде жойылған немесе қайтып алынған тауарлар және олармен байланысты мәліметтерге қатысты орындалмайды.
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Хабарлама және электронды құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген эдектронды құжат пен мәліметтердің деректемелерін толтырудың талаптарына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, Жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық қадағалау жүйесінде өзгерген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыптастыярады және мәліметті алатын уәкілетті органға жібереді.
7
Нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер мәлімет алатын уәкілетті органға жіберілді
13-кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.05.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.005
2
Операцияның атауы
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Мәлімет алатын уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді орындаушы алған кезде орындалады "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қалыптастыру және жіберу" операциясы (P.LS.05.OPR.004))
5
шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.Хабарлама және электронды құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген эдектронды құжат пен мәліметтердің деректемелерін толтырудың талаптарына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, Жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындаушы тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қабылдауды және тексеруді жүзеге асырады. Тексеру табысты орындалған кезде орындаушы алынған мәліметтерді ұлттық қадағалау жүйесіне енгізуді жүзеге асырады. Алынған мәліметтердің ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген күні мен уақытын толтырады және мәліметтерді тиісті өзгерте отырып, өңдеу нәтижесінің кодының мәнімен тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны мәлімет ұсынатын уәкілетті органға жібереді.
7
Нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар өңделген туралы өзгерген мәліметтер өңделген және мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген, тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу турааы хабарлама мәлімет ұсынатын уәкілетті органға жіберілген
14-кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлаавма алу" операциясының (P.LS.05.OPR.006) сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.006
2
Орындаудың шарттары
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлаавма алу
3
Орындаушы
Мәлімет ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлаавманы орындаушы алғңан кезде орындалады ("тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қабылдау және өңдеу") (P.LS.05.OPR.005))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, Жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындаушы тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
7
нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделген

39. Результатом выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.002) является представление измененных в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, представляющего сведения, сведений о товарах и связанных с ними операциях, а также обработка и учет указанных сведений в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения.
40. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.002), приведен в таблице 11.
Таблица 11
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.05.OPR.004
формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.005
прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице13 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.006
получение уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 14 настоящих Правил
Таблица 12
Описание операции "Формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.004
2
Наименование операции
формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в случае изменения в национальной системе прослеживаемости ранее направленных и успешно обработанных в рамках реализации процедур общего процесса сведений о товарах и связанных с ними операциях;
не выполняется в отношении сведений о товарах и связанных с ними операциях, которые ранее в рамках реализации процедур общего процесса были аннулированы или отозваны
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, получающий сведения, измененные в национальной системе прослеживаемости, сведения о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
измененные сведения о товарах и связанных с ними операциях направлены в уполномоченный орган, получающий сведения
Таблица 13
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях (операция "Формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и проверку измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель осуществляет включение полученных сведений в национальную систему прослеживаемости, заполняет дату и время включения полученных сведений в национальную систему прослеживаемости и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, уведомление об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях со значением кода результата обработки, соответствующим изменению сведений
7
Результаты
измененные сведения о товарах и связанных с ними операциях обработаны и включены в национальную систему прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения, уведомление об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях направлено в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 14
Описание операции "Получение уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях (операция "Прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях обработано

"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну" (P.LS.05.PRC.003)
41. 7-суретте "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну" (P.LS.05.PRC.003) рәсімін орындау схемасы ұсынылған.
7-сурет. Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат (P.LS.05.PRC.003) ұсыну
42. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат (P.LS.05.PRC.003) ұсыну рәсімі жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде ұлттық қадағалау жүйесінде бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер өзгерген жағдайда және қажет болған кезде, бұрын жіберілген мәліметтер бір мезгілде жойылған кезде орындалады.
Рәсім келесі әрбір мүше мемлекеттің мәлімет алатын уәкілетті органына қатысты орындлады:
аумағына тауар жылжитын (жылжыған) мүше мемлекет;
аумағын бойынша тауарлар тасымалдау жүзеге асырылмақшы (жүзеге асырылмақшы болған) мүше мемлекет;
егер бұл аумағынан қадағалауға жататын тауарлар жылжитын мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе, өзге мүше мемлекет.
Рәсім бұрын жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде жойылған немесе қайтып алынған тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерге қатысты орындалмайды.
43. Алдымен "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу" (P.LS.05.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мәлімет ұсынаатын уәкілетті орган мәлімет ұсынатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде өзгерген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат қалыптастырады және мәлімет алатын уәкілетті органға жібереді.
44. Мәлімет алатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат алған кезде "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат қабылдау және өңдеу" (P.LS.05.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу, сондай-ақ алынған мәліметтерді есепке алу жүзеге асырылады. Мәлімет ұсынатын уәкілетті органға тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат жіберіледі.

Процедура "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.003)
41. Схема выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.003) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.003)
42. Процедура "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.003) выполняется в случае изменения в национальной системе прослеживаемости ранее направленных в рамках реализации процедур общего процесса сведений о товарах и связанных с ними операциях, и при необходимости одновременного аннулирования ранее направленных сведений.
Процедура выполняется в отношении уполномоченного органа, получающего сведения, каждого из следующих государств-членов:
государства-члена, на территорию которого перемещаются (перемещены) товары;
государства-члена, по территории которого предполагается (предполагалась) осуществление перевозки товаров;
иного государства-члена, если это предусмотрено законодательством государства-члена, с территории которого перемещаются товары, подлежащие прослеживаемости.
Процедура не выполняется в отношении сведений о товарах и связанных с ними операциях, которые ранее в рамках реализации процедур общего процесса были аннулированы или отозваны.
43. Первой выполняется операция "Формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, формируются и направляются в уполномоченный орган, получающий сведения, измененные в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, представляющего сведения, сведения о товарах и связанных с ними операциях, и информация об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях.
44. При получении уполномоченным органом, получающим сведения, измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.008), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений, а также учет полученных сведений в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения. В уполномоченный орган, представляющий сведения, направляется уведомление об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях.

45. Мәлімет ұсынатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат алған кезде "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат алу" операциясы (P.LS.05.OPR.009) орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
46. Мәлімет ұсынатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде өзгерген, тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну, сондай-ақ мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде аталған мәліметтерді өңдеу және есепке алу "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну" рәсімін (P.LS.05.PRC.003) орындау нәтижесі болып табылады.
47. 15-кестеде "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну" рәсімін орындау шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының (P.LS.05.PRC.003) тізбесі келтірілген.
15-кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.LS.05.OPR.007
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастыру және жіберу
Осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.008
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
Осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.009
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат алу
Осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
16-кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастыру және жіберу" (P.LS.05. OPR.007) операциясының сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.007
2
Операцияның атауы
мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастыру және жіберу"
3
Орындаушы
Мәлімет ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
орындаушы жалпы процесс рәсімдері шеңберінде бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді ұлттық қадағалау жүйесінде өзгеруі және қажет болған кезде бұрын жіберілген мәліметтерді бір мезгілде жою фактісі бойынша орындайды; бұрын жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде жойылған немесе қайтып алынған тауарлар және олармен байланысты операцияларға қатысты орындалмайды.
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.Хабарлама және электронды құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген эдектронды құжат пен мәліметтердің деректемелерін толтырудың талаптарына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, Жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық қадағалау жүйесіндде өзгерген, орындаушы тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
7
Нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат мәлімет алатын уәкілетті органға жіберілген
17- кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясының (P.LS.05.OPR.008) сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.008
2
Наименование операции
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
орындаушы
мәлімет алатын уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты орындаушы алған кезде орындалады (тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастыру және жіберу) (P.LS.05.OPR.007)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.Хабарлама және электронды құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген эдектронды құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтырудың талаптарына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, Жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындаушы тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдауды және тексеруді жүзеге асырады. Тексеру табысты орындалған кезде орындаушы өзгерген мәліметтерді ұлттық қадағалау жүйесіне енгізуді жүзеге асырады. Өзгерген мәліметтердің ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген күні мен уақытын толтырады, бұрын жіберілген, тауарлар және олармен байланысты операцияларды жою туралы ақпаратқа сәйкес, ұлттық қадағалау жүйесінен мәліметтерді жоюды жүзеге асырады және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, тиісті өзгерте отырып, өңдеу нәтижесінің кодының мәнімен тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметерді өңдеу туралы хабарламаны және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты мәлімет ұсынатын уәкілетті органға жібереді.
7
Нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде өңделген, тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметерді өңдеу туралы хабарламан және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат мәлімет ұсынатын уәкілетті органға жіберілген
18-кесте.
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметерді өңдеу туралы хабарлама және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат алу" (P.LS.05.OPR.009)
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.009
2
Операцияның атауы
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметерді өңдеу туралы хабарлама және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат алу
3
Орындаушы
Мәлімет ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
орындаушы тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметерді өңдеу туралы хабарлама және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат алған кезде орындалады (тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.LS.05.OPR.008)
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.Авторизация қажет етіледі, Жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілет органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметерді өңдеу туралы хабарламаны және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
7
Нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметерді өңдеу туралы хабарлама және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат өңделген

45. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.009), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
46. Результатом выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.003) является представление измененных в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, представляющего сведения, сведений о товарах и связанных с ними операциях, и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях, а также обработка и учет указанных сведений в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения.
47. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.003), приведен в таблице 15.
Таблица 15
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.05.OPR.007
формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.008
прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.009
получение уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 18 настоящих Правил
Таблица 16
Описание операции "Формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.007
2
Наименование операции
формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем по факту изменения в национальной системе прослеживаемости ранее направленных в рамках процедур общего процесса сведений о товарах и связанных с ними операциях, и при необходимости одновременного аннулирования ранее направленных сведений;
не выполняется в отношении сведений о товарах и связанных с ними операциях, которые ранее в рамках реализации процедур общего процесса были аннулированы или отозваны
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, получающий сведения, измененные в национальной системе прослеживаемости, сведения о товарах и связанных с ними операциях и информацию об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
измененные сведения о товарах и связанных с ними операциях и информация об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях направлены в уполномоченный орган, получающий сведения
Таблица 17
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.008
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях (операция "Формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и проверку измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель осуществляет включение измененных сведений в национальную систему прослеживаемости, заполняет дату и время включения измененных сведений в национальную систему прослеживаемости, осуществляет аннулирование сведений из национальной системы прослеживаемости в соответствии с информацией об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, уведомление об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях со значением кода результата обработки, соответствующим обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о товарах и связанных с ними операциях и информация об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях обработаны в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения, уведомление об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях направлено в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 18
Описание операции "Получение уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.009
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях (операция "Прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях обработано

"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді қайтып алу туралы ақпарат ұсыну " рәсімі (P.LS.05.PRC.004)
48. 8-суретте "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді қайтып алу туралы ақпарат ұсыну" рәсімін (P.LS.05.PRC.004) орындау схемасы.
8-сурет. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді қайтып алу туралы ақпарат ұсыну" (P.LS.05.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
49. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді қайтып алу туралы ақпарат ұсыну" (P.LS.05.PRC.004) рәсімі оларды жаңа мәліметтер жіберместен жою жолымен жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қайтып алу қажет болған кезде орындалады.
Рәсім келесі әрбір мүше мемлекеттің мәлімет алатын уәкілетті органына қатысты орындлады:
аумағына тауар жылжитын (жылжыған) мүше мемлекет;
аумағын бойынша тауарлар тасымалдау жүзеге асырылмақшы (жүзеге асырылмақшы болған) мүше мемлекет;
егер бұл аумағынан қадағалауға жататын тауарлар жылжитын мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе, өзге мүше мемлекет.
Рәсім бұрын жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде жойылған немесе қайтып алынған тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерге қатысты орындалмайды.
50. Алдымен "тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу" (P.LS.05.OPR010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мәлімет ұсынаатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат қалыптастырады және мәлімет алатын уәкілетті органға жібереді.
51. Мәлімет алатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат алған кезде "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат қабылдау және өңдеу" операциясы орындалады (P.LS.05.OPR 011), оны орындау нәтижесі бойынша аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу, сондай-ақ. мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде алынған мәліметтерді есепке алу жүзеге асырылады.
мәлімет ұсынатын уәкілетті органға тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.

Процедура "Представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.004)
48. Схема выполнения процедуры "Представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.004) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.004)
49. Процедура "Представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.004) выполняется при необходимости отзыва ранее направленных в рамках реализации процедур общего процесса сведений о товарах и связанных с ними операциях путем их аннулирования без направления новых сведений.
Процедура выполняется в отношении уполномоченного органа, получающего сведения, каждого из следующих государств-членов:
государства-члена, на территорию которого перемещаются (перемещены) товары;
государства-члена, по территории которого предполагается (предполагалась) осуществление перевозки товаров;
иного государства-члена, если это предусмотрено законодательством государства-члена, с территории которого перемещаются товары, подлежащие прослеживаемости.
Процедура не выполняется в отношении сведений о товарах и связанных с ними операциях, которые ранее в рамках реализации процедур общего процесса были аннулированы или отозваны.
50. Первой выполняется операция "Формирование и направление информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.010), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, формируется и направляется в уполномоченный орган, получающий сведения, информация об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях.
51. При получении уполномоченным органом, получающим сведения, информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях выполняется операция "Прием и обработка информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений, а также учет полученных сведений в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения. В уполномоченный орган, представляющий сведения, направляется уведомление об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях.

52. Мәлімет ұсынатын уәкілетті орган тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарлама алған кезде, "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарлама алу" операциясы (P.LS.05.OPR .012) орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
53. Мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну, сондай-ақ, аталған мәліметтерді өңдеу және есепке алу "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді қайтып алу туралы ақпарат ұсыну" рәсімін (P.LS.05.PRC.004) орындау нәтижесі болып табылады.
54. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді қайтып алу туралы ақпарат ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.004) шеңберінде оорындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді қайтып алу туралы ақпарат ұсыну" рәсімі (P.LS.05.PRC.004) шеңберінде оорындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.LS.05.OPR.010
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу
Осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.011
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдюау және өңдеу
Осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.012
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарлама алу
Осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
20-кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастыру және жіберу" рәсімі (P.LS.05.OPR.010) операциясының тізбесі
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық беліілеу
P.LS.05.OPR.010
2
Операцияның атауы
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастыру және жіберу
3
орындаушы
мәлімет ұсынатын уәкілетті ороан
4
Орындаудың шарттары
орындаушы оларды жаңа мәліметтер жіберместен жою жолымен, жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қайтып алу қажет болған кезде орындайды, бұрын жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде жойылған немесе қайтып алынғкан тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерге қатысты орындалмайды
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Хабарлама және электронды құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген эдектронды құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтырудың талаптарына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілет органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастырады және мәлімет алатын уәкілетті органға жібереді.
7
Нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат мәлімет алатын уәкілетті органға жіберілген. .
21-кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.LS.05.OPR.011) операциясының сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.011
2
Операцияның атауы
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәлімет алатын уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
орындаушы тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат алған кезде орындайды.. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастыру және жіберу" (P.LS.05.OPR.010))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген регламентке сәййкес, хабарлама және электронды құжат (мәліметтер) эдектронды құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтырудың талаптарына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындаушы тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдауды және тексеруді жүзеге асырады. Тексеру табысты орындалған кезде, орындаушы тауарлар және олармен байланысты операцияларды жою туралы бұрын жіберілген ақпаратқа сәйкес мәліметтерді ұлттық қадағалау жүйесінен алып тастауды (жоюды) жүзеге асырады. және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, мәліметтерді тиісті түрде алып тастай отырып, өңдеу нәтижесінің кодының мәнімен тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарламаны мәлімет ұсынатын уәкілетті органға жібереді.
7
Нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпарат өңделген, мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінен тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер алып тасталған, мәлімет ұсынатын уәкілетті органға тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарлама жіберілген
22-кесте
"Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарлама алу" (P.LS.05.OPR.012) операциясының сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипатттма
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.012
2
Операцияның атауы
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Мәлімет ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
орындаушы тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарлама алған алған кезде орындайды. "Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.LS.05.OPR.011))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындаушы тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралыя хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
7
Нәтижелер
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарлама өңделген

52. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, уведомления об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях выполняется операция "Получение уведомления об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.012), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
53. Результатом выполнения процедуры "Представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.004) является представление информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях, а также обработка и учет указанных сведений в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения.
54. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.004), приведен в таблице 19.
Таблица 19
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.05.OPR.010
формирование и направление информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.011
прием и обработка информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.012
получение уведомления об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
приведено в таблице 22 настоящих Правил
Таблица 20
Описание операции "Формирование и направление информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.010
2
Наименование операции
формирование и направление информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при необходимости отзыва ранее направленных в рамках реализации процедур общего процесса сведений о товарах и связанных с ними операциях путем их аннулирования без направления новых сведений;
не выполняется в отношении сведений о товарах и связанных с ними операциях, которые ранее в рамках реализации процедур общего процесса были аннулированы или отозваны
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, получающий сведения, информацию об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
информация об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях направлена в уполномоченный орган, получающий сведения
Таблица 21
Описание операции "Прием и обработка информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях (операция "Формирование и направление информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и проверку информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель осуществляет исключение (аннулирование) сведений из национальной системы прослеживаемости в соответствии с информацией об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, уведомление об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях со значением кода результата обработки, соответствующим удалению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
информация об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях обработана, сведения о товарах и связанных с ними операциях исключены из национальной системы прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения, уведомление об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях направлено в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 22
Описание операции "Получение уведомления об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.012
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях (операция "Прием и обработка информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях" (P.LS.05.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях обработано

2. Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу рәсімдері
"Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" рәсімі (P.LS.05.PRC.005)
55. 9-суретте "Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" рәсімін (P.LS.05.PRC.005) орындау схемасы ұсынылған.
9-сурет. "Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" рәсімін (P.LS.05.PRC.005) орындау схемасы
56. Осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу қажет болған кезде, "Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" рәсімі (P.LS.05.PRC.005) орындалады.
57. Алдымен "осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу" (P.LS.05.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша мәлімет сұратқан уәкілетті орган осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын қалыптастырады және мәлімет ұсынатын уәкілетті органға жібереді.
58. Осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалы мәлімет ұсынатын уәкілетті органға түскен кезде, "осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну" операциясы (P.LS.05.OPR.014) орындалады, оны орындаудың нәтижесі бойынша аталған сауалды қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Мәлімет сұратқан уәкілетті органға сауалда көрсетілген өлшемдерге сәйкес осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама жіберіледі.
59. Мәлімет сұратқан уәкілетті органға осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама түскен кезде, "Осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесі бойынша аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
60. Осының алдындағы операциялар туралы мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарламаны мәлімет сұратқан уәкілетті органның алуы және өңдеуі "Қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" (P.LS.05.PRC.005) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
61. 23-кестеде "Қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" (P.LS.05.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі келтірілген.
23-кесте
"Қадағалауға жататын, тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" (P.LS.05.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі" (P.LS.05.PRC.005)
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.LS.05.OPR.013
осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу
Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.014
осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну
Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.015
осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу
Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
24-кесте
"Алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу" (P.LS.05.OPR.013) операциясының сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.013
2
Операцияның атауы
осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу
3
Орындаушы
мәлімет сұратқан уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
орындаушы осының алдындағы операциялар туралы мәліметтерді алу қажет болған кезде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген регламентке сәйкес, хабарлама және электронды құжат (мәліметтер) эдектронды құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтырудың талаптарына сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде орындаушы бұрын ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген және жойылмаған өзекті мәліметтер негізінде осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын қалыптастырады және оны мәлімет ұсынатын уәкілетті органға жібереді
7
Результаты
осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалы мәлімет ұсынатын уәкілетті органға жіберілген
25-кесте
"Алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну" (P.LS.05.OPR.014) операциясының сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.014
2
Операцияның атауы
осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
мәлімет ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын орындаушы алған кезде орындалады "Осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу" операциясы" (P.LS.05.OPR.013)
5
Ограничения
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Хабарламаның және электронды құжаттың (мәліметтердің) деректемелері уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын өңдеуді орындайды. Өңдеудің нәтижесі бойынша орындаушы осының алдындағы операциялар туралы мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарламаны қалыптастырады және мәлімет сұратқан уәкілетті органға жібереді.
7
Нәтижелер
осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалы өңделген. Осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер немесе сауалдыяң өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама мәлімет сұратқан уәкілетті органға жіберілген
26- кесте
"Алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" (P.LS.05.OPR.015) операциясының сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.015
2
Операцияның атауы
осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу
3
Орындаушв
мәлімет сұратан уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
орындаушы осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер немесе сауалдыяң өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама алған кезде орындайды. "Осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну" (P.LS.05.OPR.014 )
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Хабарламаның және электронды құжаттың (мәліметтердің) деректемелері уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс. Авторизация қажет етіледі, жалпы процеске қатысушылар болып табылатын тек уәкілетті органдар мәліметтер ұсынады.
6
Операцияның сипаттамасы
уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы осының алдындағы операциялар туралы мәліметтерді немесе сауалдыяң өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді орындайды.
7
Результаты
осының алдындағы операциялар туралы мәліметтер немесе сауалдыяң өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама алынған және өңделген

2. Процедуры получения сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости
Процедура "Получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.PRC.005)
55. Схема выполнения процедуры "Получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.PRC.005) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.PRC.005)
56. Процедура "Получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.PRC.005) выполняется при необходимости получения сведений о предшествующих операциях.
57. Первой выполняется операция "Формирование и направление запроса сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, запрашивающим сведения, формируется и направляется в уполномоченный орган, представляющий сведения, запрос сведений о предшествующих операциях.
58. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения, запроса сведений о предшествующих операциях выполняется операция "Обработка запроса и представление сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.OPR.014), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного запроса. В уполномоченный орган, запрашивающий сведения, направляются сведения о предшествующих операциях в соответствии с параметрами, указанными в запросе, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
59. При поступлении в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, сведений о предшествующих операциях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Получение сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.OPR.015), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений.
60. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.PRC.005) является получение и обработка уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений о предшествующих операциях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
61. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.PRC.005), приведен в таблице 23.
Таблица 23
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.05.OPR.013
формирование и направление запроса сведений о предшествующих операциях
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.014
обработка запроса и представление сведений о предшествующих операциях
приведено в таблице 25 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.015
получение сведений о предшествующих операциях
приведено в таблице 26 настоящих Правил
Таблица 24
Описание операции "Формирование и направление запроса сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.013
2
Наименование операции
формирование и направление запроса сведений о предшествующих операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при необходимости получения сведений о предшествующих операциях
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель на основе актуальных сведений, включенных ранее в национальную систему прослеживаемости и не аннулированных, в рамках реализации процедур общего процесса формирует запрос сведений о предшествующих операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и направляет его в уполномоченный орган, представляющий сведения
7
Результаты
запрос сведений о предшествующих операциях направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 25
Описание операции "Обработка запроса и представление сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.014
2
Наименование операции
обработка запроса и представление сведений о предшествующих операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений о предшествующих операциях (операция "Формирование и направление запроса сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. Требуется авторизация, запросы представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку запроса сведений о предшествующих операциях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. По результатам обработки исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, сведения о предшествующих операциях или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
запрос сведений о предшествующих операциях обработан. Сведения о предшествующих операциях или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлено в уполномоченный орган, запрашивающий сведения
Таблица 26
Описание операции "Получение сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.015
2
Наименование операции
получение сведений о предшествующих операциях
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о предшествующих операциях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и представление сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами, которые являются участниками общего процесса
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием и обработку сведений о предшествующих операциях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о предшествующих операциях или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены и обработаны

3. Келісімді орындауды бақылауды және мониторингін жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу рәсімдері
"Келісімді орындауды бақылауды және мониторингін жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу" рәсімі (P.LS.05.PRC.006)
62. 10-суретте "Келісімді орындауды бақылауды және мониторингін жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу" рәсімін (P.LS.05.PRC.006) орындау схемасы ұсынылған.
10-сурет. "Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингін жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу" (P.LS.05.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
63. "Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингін жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу" (P.LS.05.PRC.006) рәсімі Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингін жүзеге асыру мақсатында, Комиссияның қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алуы қажет болған жағдайда орындалады.
64. Алдымен "Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу" (P.LS.05.PRC.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша Комиссия қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын қалыптастырады және мәлімет ұсынатын уәкілетті органға жібереді.
65. Мәлімет ұсынатын уәкілетті органға қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалы түскен кезде, "Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну" (P.LS.05.PRC.017) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесі бойынша аталған сауалды қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Комиссияға сауалда көрсетілген өлшемдерге сәйкес, қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер жіберіледі немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама жіберіледі.
66. Комиссияға қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағанды туралы хабарлама түскен кезде, "Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу" (P.LS.05.PRC.018) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесі бойынша аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
67. Комиссияның қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағанды туралы хабарлама алуы және өңдеуі "Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингін жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу" (P.LS.05.PRC.006) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
68. "Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингін жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу" (P.LS.05.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын, жалпы процесс операцияларының тізбесі 27-кестеде келтірілген.
27-кесте

3. Процедуры получения Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения
Процедура "Получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (P.LS.05.PRC.006)
62. Схема выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (P.LS.05.PRC.006) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (P.LS.05.PRC.006)
63. Процедура "Получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (P.LS.05.PRC.006) выполняется при необходимости получения Комиссией обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, в целях контроля и мониторинга исполнения Соглашения.
64. Первой выполняется операция "Формирование и направление запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.OPR.016), по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется в уполномоченный орган, представляющий сведения, запрос обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости.
65. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения, запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, выполняется операция "Обработка запроса и представление обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.OPR.017), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного запроса. В Комиссию направляются обобщенные сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, в соответствии с параметрами, указанными в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
66. При поступлении в Комиссию обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Получение обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.OPR.018), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений.
67. Результатом выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (P.LS.05.PRC.006) является получение и обработка Комиссией обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
68. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (P.LS.05.PRC.006), приведен в таблице 27.
Таблица 27

"Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингін жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу" (P.LS.05.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын, жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.LS.05.OPR.016
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын қалыптастыяру және жіберу
Осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.017
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну
Осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.LS.05.OPR.018
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу
Осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
28-кесте
"Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу" (P.LS.05.OPR.016) операциясының сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.016
2
Операцияның атауы
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындаудың шарттары
келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингін жүзеге асыру мақсатында орындаушы қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу қажет болған кезде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы эдектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.
6
Операцияны сипаттау
Комисссия және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын қалыптастырады
7
Нәтижелер
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалы мәмілет ұсынатын уәкілетті органға жіберілген
29-кесте
"Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну" (P.LS.05.OPR.017) операциясының сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.017
2
Операцияның атауы
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Мәліметті ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындаудың шарттары
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын орындаушы алған кезде орындалады ("қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу операциясы") (P.LS.05.OPR.016)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы ектронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Хабарламаның және электронды құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Комиссия және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
Комиссия және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын өңдеуді орындайды Өңдеудің нәтижесі бойынша орындаушы қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалы өңделген, Комиссияға қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтер жіберілген
30-кесте
"Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу" (P.LS.05.OPR.018) операциясының сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.OPR.018
2
Операцияның атауы
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындаудың шарттары
орындаушы қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтерді немесе сауалдың өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады.
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің пішіні мен құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
Комиссия және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, орындаушы қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтерді немесе сауалдыяң өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарламаны қабылдауды орындайды.
7
Нәтижелер
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер немесе сауалдыяң өлшемдерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама алынған
IX. Оқыс жағдайлардағы іс-қимылдар тәртібі

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (P.LS.05.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.05.OPR.016
формирование и направление запроса обобщенных сведений
о товарах, подлежащих прослеживаемости
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.017
обработка запроса и представление обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.LS.05.OPR.018
получение обобщенных сведений
о товарах, подлежащих прослеживаемости
приведено в таблице 30 настоящих Правил
Таблица 28
Описание операции "Формирование и направление запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.016
2
Наименование операции
формирование и направление запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется исполнетелем при необходимости получения обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, в целях контроля и мониторинга исполнения Соглашения
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует запрос обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос сведений обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 29
Описание операции "Обработка запроса и представление обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.017
2
Наименование операции
обработка запроса и представление обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости (операция "Формирование и направление запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет в Комиссию обобщенные сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
запрос обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, обработан, обобщенные сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в Комиссию
Таблица 30
Описание операции "Получение обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.OPR.018
2
Наименование операции
получение обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и представление обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
обобщенные сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

69. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде деректер кәдімгі тәртіппен өңделе алмайтын ерекше жағдайлар болуы мүмкін. Бұл техникалық іркіліс, құрылымдық және қисындық бақылаулар кезінде және өзге жағдайларда туындауы мүмкін.
70. Құрылымдық және қисындық бақылау қателіктері туындаған жағдайда, уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне және Комиссия және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, уәкілетті орган электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына және электронды құжаттар мен мәліметтерді толтырудың талаптарына сәйкестігі тұрғысында қателік туралы хабарлама алынған хабарға қатысты тексеруді жүзеге асырады. Аталған құжаттардың талаптарына мәліметтердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, уәкілетті орган белгіленген тәртіпке сәйкес, анықталған қателіктерді жою үшін қажетті шаралар қолданады.
71. Оқыс жағдайларды шешу мақсаттарында мүше мемлекеттер құзыретіне осы Қағидаларды көзделген талаптарды орындау жататын уәкілетті органдар туралы бір-бірін және Комиссияны хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдарды ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 22 ақпандағы
№ 30 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың мүше мемлекеттерінің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі - Одақ) құқығына кіретін келесі актілерге сәйкес әзірленді:
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы Шарт;
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына енгізілген тауарлардың қадағалану тетігі туралы 2019 жылғы 29 мамырдағы келісім (бұдан әрі - Келісім);
"Жалпы процестердің сыртқы және ішкі саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 Шешімі;
"Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде электрондық деректер алмасу қағидаларын бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

69. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и логического контроля и в иных случаях.
70. В случае возникновения ошибок структурного и логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в соответствии с установленным порядком.
71. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 февраля 2022 г. № 30
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза от 29 мая 2019 года (далее – Соглашение);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізілімі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдісі туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына 2019 жылғы 29 мамырда енгізілген қадағаланатын тауарлардың тетігі туралы келісімді іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше меемлекеттердің мемлекеттік органдарының және (немесе) ұйымдарының және Еуразиялық экономикалық комиссияның өзара іс-қимыл тәртібін бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 маусымдағы № 72 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ілеспе құжатты ерекше сәйкестендіру талаптары туралы" 2021 жылғы 29 маусымдағы № 83 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 22 ақпандағы № 29 шешімі.
II. Қолдану саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібін және шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін жалпы процеске қатысушылардың біркелкі түсінуін қамтамасыз ету мақсаттарында әзірленді.
3. Осы Қағида тікелей жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық іс-қимылды іске асыруға бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін келесіні білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"электронды құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгіліц біцр түпмәтінде бөлінбейтін болып есептелетін электронды құжаттың (мәліметтердің) деректер бірлігі;
"жалпы процестің ақпарат объектісінің жай-күйі" - жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін, жалпы процесс рәсімін орындаудың белгілі бір кезеңінде жалпы процестің ақпарат объектісін сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "қадағалаушылық", "қадағалауға жататын тауарлар" Келісімде айқындалған мәндерімен қолданылады.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 июня 2021 г. № 72 "Об утверждении Порядка взаимодействия органов государственной власти и (или) организаций государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссии при реализации Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 года";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 июня 2021 г. № 83 "О Требованиях к уникальной идентификации сопроводительного документа";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 февраля 2022 г. № 29 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного понимания участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект общего процесса на определенном этапе выполнения процедуры общего процесса, которое изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия "прослеживаемость", "товары, подлежащие прослеживаемости", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Соглашением.

Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдайтын операция", "респондент", "жалпы процестің хабары", "жалпы процес транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдісінде айқындалған мәндерімен қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдердің атауы
Рөлдердің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ақпараттың иесі
Әртүрлі мүше мемлекеттердің тұлғалары арасында жас алатын қадағалауға жататын тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы (бұ дан әрі - тауарлар және олармен байланысты операциялар ) мәліметтерді қалыптастыруды және ұсынуды жүзеге асырады; бір мүше мемлекеттің аумағынан өзге мүше мемлекеттің аумағына қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар (бұдан әрі - тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар ) туралы мәіметтерді қалыптастырады және ұсынады
мәлімет ұсынатын уәкілетті орган (P.LS.05.ACT.001)
Ақпарат алушы
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді алуды, өңдеуді және есепке алуды жүзеге асырады
мәлімет алатын уәкілетті орган (P.LS.05.ACT.002)
Ақпарат тұтынушы
Осының алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын, алуды және өңдеуді жүзеге асырады
мәлімет сұрататын уәкілетті орган (P.LS.05.ACT.003)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) арасында жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл жүзеге асырылады:
қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте ұсынылған.
1- сурет. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Жалпы процесс шеңберінде уәкілетті органдар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл іске асырылады. Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында жалпы процестің құрылымы айқындалған.

Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец информации
осуществляет формирование и представление сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях, совершаемых между лицами различных государств-членов (далее – сведения о товарах и связанных с ними операциях);
осуществляет формирование и представление сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости, с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена (далее – сведения о предшествующих операциях)
уполномоченный орган, представляющий сведения (P.LS.05.ACT.001)
Получатель информации
осуществляет получение, обработку и учет сведений о товарах и связанных с ними операциях
уполномоченный орган, получающий сведения (P.LS.05.ACT.002)
Потребитель информации
осуществляет запрос, получение и обработку сведений о предшествующих операциях
уполномоченный орган, запрашивающий сведения (P.LS.05.ACT.003)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы) в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при представлении сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях;
информационное взаимодействие при получении сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.

9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процесс ақпарат объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабарлар алмасу болып табылады. Ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар және мұндай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сауал-хабар жібереді, респондент оған жауап ретінде өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясы шеңберінде шаблонға байланысты жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 22 ақпандағы № 30 шешімімен бекітілген, "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.

9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 февраля 2022 г. № 30 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Бұл осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процесс транзакцияларының белгіленген өлшемдеріне сәйкес жалпы процесс транзакциясы орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындаудың схемасы 2-суретте ұсынылған. 2-кестеде жалпы процестің әрбір рәсімі үшін жалпы процесс ақпарат объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік жай-күйі және жалпы процесс транзакциялар арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерұсынув кезінде жалпы процесс транзакциияларын орындаудың схемасы
2-кесте
Тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакциияларының тізбесі
Р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпарат объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпарат объектісінің нәтижелік жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну (P.LS.05.PRC.001)
1.1
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыяптастыяру және жіберу (P.LS.05.OPR.001);

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при представлении сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.PRC.001)
1.1
Формирование и направление сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.001);

тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу (P.LS.05.OPR.003)
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.002): мәліметтер жіберілген
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.LS.05.OPR.002)
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.002): мәліметтер енгізілген
Енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну (P.LS.05.TRN.002)
2
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер ұсыну (P.LS.05.PRC.002)
2.1
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қалыптастыру және жіберу (P.LS.05.OPR.004);
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу (P.LS.05.OPR.006)
туарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.002): мәліметтер жіберілген
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.LS.05.OPR.005)
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.002): мәліметтер өзгерген
енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну (P.LS.05.TRN.003)
3
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтер және бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді жою туралы ақпарат ұсыну (P.LS.05.PRC.003)
3.1
Тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастыру және жіберу (P.LS.05.OPR.007);
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама және бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді жою туралы ақпарат алу (P.LS.05.OPR.009)
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.002): мәліметтер жіберілген

получение уведомления об обработке сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.003)
сведения о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.BEN.002): сведения направлены
прием и обработка сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.002)
сведения о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.BEN.002): сведения включены
представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для включения (P.LS.05.TRN.002)
2
Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.PRC.002)
2.1
Формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.004);
получение уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.006)
сведения о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.BEN.002): сведения направлены
прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.005)
сведения о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.BEN.002): сведения изменены
представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для изменения (P.LS.05.TRN.003)
3
Представление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.PRC.003)
3.1
Формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.007);
получение уведомления об обработке измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.009)
сведения о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.BEN.002): сведения направлены

тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.LS.05.OPR.008)
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.002): мәліметтер өңделген
бұрын жіберілген мәліметтерді өзгерту және алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну (P.LS.05.TRN.004)
4
Бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қайтып алу туралы ақпарат ұсыну (P.LS.05.PRC.004)
4.1

прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.008)
сведения о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.BEN.002): сведения обработаны
представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для изменения и исключения ранее направленных сведений (P.LS.05.TRN.004)
4
Представление информации об отзыве ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.PRC.004)
4.1
Формирование и направление информации об аннулировании ранее направленных сведений

Бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастыру және жіберу (P.LS.05.OPR.010);
бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді жою туралы ақпаратты өңдеу туралы хабарлама алу (P.LS.05.OPR.012)
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.002): мәліметтер жіберілген
бұрын жіберілген тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.LS.05.OPR.011)
тауарлар және олармен байланысты операциялар (P.LS.05.BEN.002): мәлімееттер алып тасталған
алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну (P.LS.05.TRN.005)
2. Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындаудың схемасы 3-суретте ұсынылған. 3-кестеде Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін жалпы процестің ақпарат объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік жай-күйлері және жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындаудың схемасы
3-кесте
Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Т/р
Бастамашы орындайтые операция
Жалпы процесс ақпарат объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпарат объектісінің нәтижеілк жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу (P.LS.05.PRC.005)
1.1

о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.010);
получение уведомления об обработке информации об аннулировании ранее направленных сведений
о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.012)
сведения о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.BEN.002): сведения направлены
прием и обработка информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.OPR.011)
сведения о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.BEN.002): сведения исключены
представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для исключения (P.LS.05.TRN.005)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений
об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости, представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Получение сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости (P.LS.05.PRC.005)
1.1

Алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу (P.LS.05.OPR.013);
алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу (P.LS.05.OPR.015)
алғы операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.003): мәліметтер сұратылған
алғы операциялар туралы мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну (P.LS.05.OPR.014)
алғы операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.003): мәліметтер ұсынылған;
алғы операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.003): мәліметтер болмаған
алғы операциялар туралы мәліметтер алу (P.LS.05.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
14. 4-кестеде жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі келтірілген. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасы белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Электронды құжаттың (мәліметтің) құрылымы
1
2
3
P.LS.05.MSG.003
мәлімееттердің болмағандығы туралы хабарлама
Өңдеудің нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.LS.05.MSG.004
енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер
қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер (R.CT.LS.05.001)
P.LS.05.MSG.005
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама
өңдеудің нәтижелері туралы хабарлама (R.006)
P.LS.05.MSG.006
өзгерту үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер
қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер (R.CT.LS.05.001)
P.LS.05.MSG.007
бұрын жіберілген мәліметтерді өзгерту және алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер
қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер (R.CT.LS.05.001)
P.LS.05.MSG.008
алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер
қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер (R.CT.LS.05.001)
P.LS.05.MSG.009
алғы операциялар туралы мәліметтердің сауалы
қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалы (R.CT.LS.05.003)
P.LS.05.MSG.010
алғы операциялар туралы мәліметтердің сауалы

Формирование и направление запроса сведений о предшествующих операциях (P.LS.05.OPR.013);
получение сведений о предшествующих операциях (P.LS.05.OPR.015)
сведения о предшествующих операциях (P.LS.05.BEN.003): сведения запрошены
обработка запроса и представление сведений о предшествующих операциях (P.LS.05.OPR.014)
сведения о предшествующих операциях (P.LS.05.BEN.003): сведения представлены;
сведения о предшествующих операциях (P.LS.05.BEN.003): сведения отсутствуют
получение сведений о предшествующих операциях (P.LS.05.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.LS.05.MSG.003
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.LS.05.MSG.004
сведения о товарах и связанных с ними операциях для включения
сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях (R.CT.LS.05.001)
P.LS.05.MSG.005
уведомление об обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.LS.05.MSG.006
сведения о товарах и связанных с ними операциях для изменения
сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях (R.CT.LS.05.001)
P.LS.05.MSG.007
сведения о товарах и связанных с ними операциях для изменения и исключения ранее направленных сведений
сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях (R.CT.LS.05.001)
P.LS.05.MSG.008
сведения о товарах и связанных
с ними операциях для исключения
сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях (R.CT.LS.05.001)
P.LS.05.MSG.009
запрос сведений о предшествующих операциях
запрос сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости (R.CT.LS.05.003)
P.LS.05.MSG.010
сведения о предшествующих операциях

қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер (R.CT.LS.05.002)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.05.TRN.002)
15. "Енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.05.TRN.002) бастамашының респондентке тиісті мәліметтер ұсынуы үшіцн орындалады. 4-суретте аталған жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы ұсынылған. 5-кестеде жалпы процесс транзакциясының шамалары келтірілген.

сведения об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости (R.CT.LS.05.002)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для включения" (P.LS.05.TRN.002)
15. Транзакция общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для включения" (P.LS.05.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

4-сурет. "Енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы (P.LS.05.TRN.002)
5-кесте
"Енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.LS.05.TRN.002)
т/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.TRN.002
2
жалпы процесс транзакциясының атауы
енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну
3
жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
бастамашы операция
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қалыптастыру және жіберу
6
Жауап айтатын рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.002): мәліметтер енгізілген
9
жалпы процесс транзакциясының өлшемдері
Алуды растау үшін уақыт
1 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
20 мин
авторизация белгісі
да
қайталаулардың саны
3 рет
10
жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашыл хабар
енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.MSG.004)
жауап хабар
мәліметтерді өңдеу туралыя хабарлама (P.LS.05.MSG.005)
11
жалпы процесс транзакциясы хабарларының өлшемдері :
ЭЦҚ белгісі
жоқ (ЭЦҚ –ны қолдану жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде Комиссии Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электронды құжаттың ретсіз ЭЦҚ-мен берілуі
жоқ

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для включения" (P.LS.05.TRN.002)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для включения" (P.LS.05.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для включения
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
формирование и направление сведений о товарах и связанных с ними операциях
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о товарах и связанных с ними операциях
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о товарах и связанных с ними операциях (P.LS.05.BEN.002): сведения включены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
1 мин
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о товарах и связанных с ними операциях для включения (P.LS.05.MSG.004)
ответное сообщение
уведомление об обработке сведений (P.LS.05.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет

2. "Өзгерту үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.05.TRN.003)
16. "Өзгерту үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.05.TRN.003) бастамашының респондентке тиісті мәліметтер ұсынуы үшін орындалады. 5-суцретте аталған жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы ұсынылған. 6-кестеде жалпы процесс транзакциясын шамаларының келтірілген.

2. Транзакция общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для изменения" (P.LS.05.TRN.003)
16. Транзакция общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для изменения" (P.LS.05.TRN.003) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

3. "Бұрын жіберілген мәліметтерді өзгерту және алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.05.TRN.004)
17. "Бұрын жіберілген мәліметтерді өзгерту және алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.05.TRN.004), бастамашының респондентке тиісті мәліметтер ұсынуы үшін орындалады. Аталған жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 6-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 7-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для изменения и исключения ранее направленных сведений" (P.LS.05.TRN.004)
17. Транзакция общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для изменения и исключения ранее направленных сведений" (P.LS.05.TRN.004) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

6-сурет. "Бұрын жіберілген мәліметтерді өзгерту және алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясын (P.LS.05.TRN.004) орындаудың схемасы
7-кесте
"Бұрын жіберілген мәліметтерді өзгерту және алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясының (P.LS.05.TRN.004) сиаттамасы
т/р
міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.TRN.004
2
жалпы процесс транзакциясының атауы
Бұрын жіберілген мәліметтерді өзгерту және алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну
3
жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қалыптастыру және жіберу
6
Жауап айтатын рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы өзгерген мәліметтерді және тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы бұрын жіберілген мәліметтерді жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
8
жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі

Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для изменения и исключения ранее направленных сведений" (P.LS.05.TRN.004)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для изменения и исключения ранее направленных сведений" (P.LS.05.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для изменения и исключения ранее направленных сведений
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
формирование и направление измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка измененных сведений о товарах и связанных с ними операциях и информации об аннулировании ранее направленных сведений о товарах и связанных с ними операциях
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

4. "Алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процес транзакциясы (P.LS.05.TRN.005)
18. "Алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.05.TRN.005) бастамашының респондентке тиісті мәліметтер ұсынуы үшін орындалады. Аталған жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 7-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 8-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для исключения" (P.LS.05.TRN.005)
18. Транзакция общего процесса "Представление сведений о товарах и связанных с ними операциях для исключения" (P.LS.05.TRN.005) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

5. "Алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.05.TRN.006)
19. "Алғы операциялар туралы мәліметтер алу" жалпы процесс транзакциясы (P.LS.05.TRN.006) бастамашының сауалы бойынша респонденттің тиісті мәліметтер ұсынуы үшін орындалады. Аталған жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы 8-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 9-кестеде келтірілген.

5. Транзакция общего процесса "Получение сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.TRN.006)
19. Транзакция общего процесса "Получение сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.TRN.006) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

8-сурет. "Алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" жалпы процесс транзакциясы" (P.LS.05.TRN.006) жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы
9-кесте
"Алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу" жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы (P.LS.05.TRN.006)
т/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
алғы операциялар туралы мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттекмелер
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
алғы операциялар туралы мәліметтер сауалын қалыптастыру жәйне жіберу
6
Жауап айтатын рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
алғы операциялар туралы мәліметтер сауалын өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
алғы операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.003): мәліметтер ұсынылған
алғы операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.BEN.003): мәліметтер болмаған
9
Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері:
алынғанын растау уақыты
10 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауапты күту уақыты
30 мин
авторизация белгісі
иа
Қайталаулардың саны
1 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашы хабар
алғы операциялар туралы мәліметтер сауалы (P.LS.05.MSG.009)
жауап хабар
алғы операциялар туралы мәліметтер (P.LS.05.MSG.010)
мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама (P.LS.05.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының өлшемдері :
ЭЦҚ белгісі
жоқ (ЭЦҚ –ны қолдану жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде Комиссии Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
Жөнсіз ЭЦҚ белгісімен электронды құжаттың берілуі
жоқ
VIII. Оқыс жағдайлардағы іс-қимылдар тәртібі
20. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректер кәдімгі тәртіппен өңделе алмайтын ерекше жағдайлар болуы мүмкін. Оқыс жағдайлар техникалық іркіліс, күту уақыты өткен кезінде және өзге жағдайларда туындауы мүмкін. Жалпы процеске қатысушы оқыс жағдайдың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін Одақтың интеграциялық ақпарат жүйесін қолдау қызметне тиісті сауал жіберу мүмкіндігі көзделген. 10-кестеде оқыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар келтірілген.
21. Уәкілетті орган осы Регламенттің IX бөлімінде аталған, электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына және хабарларды бақылаудың талаптарына сәйкестігіне қатысты, қателік туралы хабарламаға байланысты хабарға тексеру жүргізеді. Аталған талаптарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, уәкілетті орган анықталған қателікті жою үшін барлық қажетті шараларды қолданады. Сәйкессіздік анықталмаған жағдайда, уәкілетті орган Одақтың интеграциялық ақпарат жүйесін қолдау қызметне осы оқыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
10-кесте
Оқыс жағдайлардағы іс-қимылдар
Оқыс жағдайдың коды
Оқыс жағдайдың сипаттамасы
Оқыс жағдайдың себептері
Оқыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдардың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
екі жақты жалпы процесс транзакциясының бастамашысы келісілген қайталаулар саны өткеннен кейін жауап хабар алмаған
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қателігі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сауал жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қателік туралы хабарлама алған
анықтамлар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электронды құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылатын анықтамлар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электронды құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет қабылдюаушы қатысушының қолдау қызметіне сауал жіберу қажет
IX. Электронды құжаттарды (мәліметтерді) толтырудың талаптары

Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.TRN.006)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о предшествующих операциях
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
формирование и направление запроса сведений о предшествующих операциях
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и представление сведений о предшествующих операциях
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о предшествующих операциях (P.LS.05.BEN.003): сведения представлены
сведения о предшествующих операциях (P.LS.05.BEN.003): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
10 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1 раз
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о предшествующих операциях (P.LS.05.MSG.009)
ответное сообщение
сведения о предшествующих операциях (P.LS.05.MSG.010)
уведомление об отсутствии сведений (P.LS.05.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
20. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 10.
21. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза.
Таблица 10
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

22. "Енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (P.LS.05.MSG.004) хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.001) электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Енгізу үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (P.LS.05.MSG.004) хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.001) электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары
Талаптың коды
Талапты тұжырымдау
1
хабарда "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) реквижзитінің 1 данасы беріледі
2
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі реквизмтінің құрамындағы "Күні мен уақыты" (csdo:​Event​Date​Time) деректемесі толтырылуға тиіс.
3
"Күні мен уақыты" bdt: Date‌Time‌Type) деректер түрі бар деректемелердің мәні
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc –миллисекундтың мәнін білдіретін
символдар, Z (UTC) Дүнежүзілік уақытқа сәйес, уақытты ұсыну пішінін білдіретін тіркелген символ
4
(ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) "ілеспе құжатының тіркеу нөмірі" "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі реквизмтінің құрамындағы (csdo:​Doc​Creation​Date) "Құжаттың күні" деректемелерінің жинақты мәндері ақпарат алушының (респонденттің) бұрын ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген ақпаратқа сәйкес келмеуге тиіс.
5
Кедендік одақ комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес
"жөнелтетін (арналған)" елдің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) деректемесінде мүше мемлекеттің кодтық белгісі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың сәйкестендіргіштің)" атрибутында (атрибут code​List​Id) "2021" мәні болуға тиіс
6
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесінің құрамына кіретін, "жөнелтетін (арналған)" елдің коды (ctsdo:​Route​Country​Code) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің түрінің коды" (атрибут ​Route​Country​Kind​Code) атрибутының мәні келесі мәндердің біріне сәйкес болуға тиіс:
"01" – жіберетін ел;
"02" – арналған елі;
"03" –транзит елі
7
"жөнелтетін (арналған)" елдің коды" күрделі деректемесі (ctsdo:​Route​Country​Code) құрамындағы "Елдің түрінің коды" (​Route​Country​Kind​Code атрибуты) деректемесінің бір данасы үшін "01" мәні белгіленуге тиіс
8
"жөнелтетін (арналған)" елдің коды)" (ctsdo:​Route​Country​Code) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің түрінің коды"" (​Route​Country​Kind​Code атрибуты) деректемесінің бір данасы үшін "02" мәні ббелгіленуге тиіс
9
"Ілеспе құжаттың тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кедендік одақ комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің кодтық белгісі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың сәйкестендіргіштің)" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021 мәні болуға тиіс
10

22. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (R.CT.LS.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения о товарах и связанных с ними операциях для включения" (P.LS.05.MSG.004), приведены в таблице 11.
Таблица 11
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (R.CT.LS.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения о товарах и связанных с ними операциях для включения" (P.LS.05.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
в сообщении передается 1 экземпляр реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details)
2
реквизит "Дата и время" (csdo: Event Date Time) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях"
(ctcdo: Traceability Goods Details) должен быть заполнен
3
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date Time Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
4
значения совокупности реквизитов "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details), "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) не должны соответствовать информации, включенной ранее в национальную систему прослеживаемости получателя информации (респондента)
5
реквизит "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
6
значение атрибута "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)"
(ctsdo: Route Country Code), входящему в состав сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details), должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – страна отправления;
"02" – страна назначения;
"03" – страна транзита
7
значение "01" должно быть установлено для одного экземпляра реквизита "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code)
8
значение "02" должно быть установлено для одного экземпляра реквизита "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code)
9
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
10
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "AM", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону

егер "Ілеспе құжаттың тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "AM" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) [A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10} шаблонына сәйкес болуға тиіс
11
егер "Ілеспе құжаттың тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "BY" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25} шаблонына сәйкес болуға тиіс
12
егер "Ілеспе құжаттың тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KZ" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8} шаблонына сәйкес болуға тиіс
13
егер "Ілеспе құжаттың тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KG" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{1,41} шаблонына сәйкес болуға тиіс
14
егер "Ілеспе құжаттың тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні RU мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{13} шаблонына сәйкес болуға тиіс
15
"Күні" (bdt: Date‌Type) деректер түріндегі деректемелердің мәні с YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
16
"Бастапқы ілеспе құжаттың тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Ref​Id​Details) және "Бастапқы құжаттың күні" (ctsdo:​Doc​Ref​Creation​Date) деректемелері толтырылмайды
17
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details)
деректемесі толтырылуға тиіс
18
"Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
19
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
20
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай"" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
21
"Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
22
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
23
Егер "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке қою себептерінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылса, онда "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU мәніне сәйкес болуға тиіс
24
Егер Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке қою себептерінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылса, онда "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU мәніне сәйкес болуға тиіс
25
Егер "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке қою себептерінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылсған жағдайда, "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU мәніне сәйкес болуға тиіс
26

[A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10}
11
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "BY", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25}
12
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "KZ", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8}
13
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "KG", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону
[A-Za-z0-9]{1,41}
14
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "RU", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону
[A-Za-z0-9]{13}
15
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
16
реквизиты "Регистрационный номер исходного сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Ref Id Details) и "Дата исходного документа" (ctsdo: Doc Ref Creation Date) не заполняются
17
реквизит "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должен быть заполнен
18
реквизит "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров"
(ctcdo: Shipping Business Entity Details) должен быть заполнен
19
реквизит "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должен быть заполнен
20
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес" (ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должны быть заполнены
21
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес" (ccdo:
Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика"
(csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) должны быть заполнены
22
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес" (ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика"
(csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должны быть заполнены
23
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
24
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
25
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
26

23. "Өзгерту үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (P.LS.05.MSG.006) хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары (R.CT.LS.05.001) 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Өзгерту үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (P.LS.05.MSG.006) хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары (R.CT.LS.05.001)
Талаптың коды
Талапты тұжырымдау
1
Хабарда "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" деректемесінің (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) 1 данасы беріледі
2
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Күні және уақыты" (csdo:​Event​Date​Time) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Күні және уақыты" (bdt: Date‌Time‌Type) деректер түрі бар деректемелердің мәндері (UTC Дүнежүзілік уақытқа сәйкес, YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтіріллуге тиіс, мұнда ccc – миллисекундтың мәнін білдіретін симвдарол, Z – уақыттың ұсыну пішінін білдіретін, тіркелген символ
4
мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде жойылған немесе қайтып алынған мәртебесі жоқ жазу болуға тиіс, "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы мұнда "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемелерінің жиынтық мәні хабарда берілетін "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемелерінің жиынтық мәндеріне сәйкес келеді
5
"Жөнелтетін (арналған) елдің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі. № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын, әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
6
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесінің құрамына кіретін "Жөнелтетін (арналған) елдің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің тұрінің коды" (атрибут ​Route​Country​Kind​Code) атрибутының мәні келесі мәндердің біріне сәйкес болуға тиіс:
"01" – жөнелту елі;
"02" – арналған ел;
"03" –транзит елі
7
"01" мәні "Жөнелтетін (арналған) елдің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің тұрінің коды" (​Route​Country​Kind​Code атрибуты) деректемесінің бір данасы үшін белгіленуге тиіс
8
"02" мәні "Жөнелтетін (арналған) елдің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің тұрінің коды" (​Route​Country​Kind​Code атрибуты) деректемесінің бір данасы үшін белгіленуге тиіс
9
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі. № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын, әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
10

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (R.CT.LS.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения о товарах и связанных с ними операциях для изменения" (P.LS.05.MSG.006), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (R.CT.LS.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения о товарах и связанных с ними операциях для изменения" (P.LS.05.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
в сообщении передается 1 экземпляр реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details)
2
реквзит "Дата и время" (csdo: Event Date Time) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) должен быть заполнен
3
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date Time Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
4
в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения, должна содержаться запись, не имеющая статуса аннулированной или отозванной, в которой значения совокупности реквизитов "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details), "Дата документа"
(csdo: Doc Creation Date) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) совпадают со значениями совокупности реквизитов "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details), "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) в передаваемом сообщении
5
реквизит "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
6
значение атрибута "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)"
(ctsdo: Route Country Code), входящему в состав сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details), должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – страна отправления;
"02" – страна назначения;
"03" – страна транзита
7
значение "01" должно быть установлено для одного экземпляра реквизита "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code)
8
значение "02" должно быть установлено для одного экземпляра реквизита "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code)
9
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
10
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "AM", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону

егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "BY" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10} шаблонына сәйкес болуға тиіс
11
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "AM" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25} шаблонына сәйкес болуға тиіс
12
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KZ" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8} шаблонына сәйкес болуға тиіс
13
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KG" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{1,41} шаблонына сәйкес болуға тиіс
14
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{13} шаблонына сәйкес болуға тиіс
15
"Күні" (bdt: Date‌Type) деректер түрі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
16
"Бастапқы ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Ref​Id​Details) және "Бастапқы құжаттың күні" (ctsdo:​Doc​Ref​Creation​Date) деректемелері толтырылмайды
17
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
18
"Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
19
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
20
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
21
"Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
22
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
23
егер "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке қою себептерінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылған жағдайда, "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болуға тиіс
24
егер "Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке қою себептерінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылса, "Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болуға тиіс
25
егер "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке қою себептерінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылған жағдайда, "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болуға тиіс
26

[A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10}
11
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "BY", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25}
12
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "KZ", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8}
13
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country​Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "KG", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{1,41}
14
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "RU", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{13}
15
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
16
реквизиты "Регистрационный номер исходного сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Ref Id Details) и "Дата исходного документа" (ctsdo: Doc Ref Creation Date) не заполняются
17
реквизит "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должен быть заполнен
18
реквизит "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров"
(ctcdo: Shipping Business Entity Details) должен быть заполнен
19
реквизит "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должен быть заполнен
20
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес"
(ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика"
(csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должны быть заполнены
21
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес" (ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика"
(csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) должны быть заполнены
22
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес" (ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика"
(csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должны быть заполнены
23
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
24
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
25
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
26

24. "Бұрын жіберілген мәліметтерді өзгерту және алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (P.LS.05.MSG.007), хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.001), электронды құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтырудың талаптары 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Бұрын жіберілген мәліметтерді өзгерту және алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (P.LS.05.MSG.007), хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.001), электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары
Талаптың коды
Талапты тұжырымдау
1
Хабарда "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) деректемесінің –1 данасы беріледі
2
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" күрделі деректемесі "(ctcdo:​Traceability​Goods​Details) құрамындағы "Күні және уақыты" (csdo:​Event​Date​Time) реквзиті толтырылуға тиіс
3
"Күні және уақыты" деректер түрі бар деректемелердің мәндері (bdt: Date‌Time‌Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – (UTC) Дүниежүзілік уақытқа сәйкес, уақытты ұсыну пішінін білдіретін тіркелген символ
4
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" күрделі деректемесі құрамындағы "(ctcdo:​Traceability​Goods​Details) "Бастапқы ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Ref​Id​Details), "Бастапқы құжаттың нөмірі" (ctsdo:​Doc​Ref​Creation​Date) деректемелері толтырылуға тиіс
5
Мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде жойылған немесе қайтып алынған мәртебесі жоқ жазу болуға тиіс, мұнда "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемелерінің жиынтық мәндері хабарда берілетін "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" күрделі деректемесі" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Бастапқы ілеспе құжатты тіркеу нөмір" (ctcdo:​Shipping​Doc​Ref​Id​Details), "Бастапқы құжаттың күні" (ctsdo:​Doc​Ref​Creation​Date) деректемелерінің жиынтық мәндерімен сәйкес келеді
6
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемелерінің жиынтық мәндері ақпарат алушының (респонденттің) бұрын ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген ақпаратқа сәйкес болмауға тиіс
7
"Жөнелту (арналған) елінің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
8
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесі құрамына кіретін, "Жөнелту (арналған) елінің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code), күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің түрінің коды" (​Route​Country​Kind​Code атрибуты) атрибутының мәні келесі мәндердің біріне сәйкес болуға тиіс:
"01" – жөнелту елі;
"02" – арналған елі;
"03" –транзит елі
9
"Жөнелту (арналған) елінің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің түрәнің коды" (атрибут ​Route​Country​Kind​Code) деректемесінің бір данасы үшін "01" мәні белгіленуге тиіс
10
"Жөнелту (арналған) елінің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің түрінің коды" (атрибут ​Route​Country​Kind​Code) деректемесінің бір данасы үшін "02" мәні белгіленуге тиіс
11
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс,
12

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (R.CT.LS.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения о товарах и связанных с ними операциях для изменения и исключения ранее направленных сведений" (P.LS.05.MSG.007), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (R.CT.LS.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения о товарах и связанных с ними операциях для изменения и исключения ранее направленных сведений" (P.LS.05.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
в сообщении передается 1 экземпляр реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details)
2
реквзит "Дата и время" (csdo: Event Date Time) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) должен быть заполнен
3
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date Time Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
4
реквизиты "Регистрационный номер исходного сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Docm Ref Id Details), "Дата исходного документа" (ctsdo: Doc Ref Creation Date) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) должны быть заполнены
5
в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения, должна содержаться запись, не имеющая статус аннулированной или отозванной, в которой значения совокупности реквизитов "Регистрационный номер сопроводительного документа"
(ctcdo: Shipping Doc Id Details), "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) совпадают со значениями совокупности реквизитов "Регистрационный номер исходного сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Ref Id Details), "Дата исходного документа" (ctsdo: Doc Ref Creation Date) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) в передаваемом сообщении
6
значения совокупности реквизитов "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details), "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) не должны соответствовать информации, включенной ранее в национальную систему прослеживаемости получателя информации (респондента)
7
реквизит "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
8
значение атрибута "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)"
(ctsdo: Route Country Code), входящему в состав сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details), должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – страна отправления;
"02" – страна назначения;
"03" – страна транзита
9
значение "01" должно быть установлено для одного экземпляра реквизита "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code)
10
значение "02" должно быть установлено для одного экземпляра реквизита "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code)
11
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
12
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "AM", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону

егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "AM" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10} шаблонына сәйкес болуға тиіс
13
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "BY" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25} шаблонына сәйкес болуға тиіс
14
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің коды "KZ" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8} шаблонына сәйкес болуға тиіс
15
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KG" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні A-Za-z0-9]{1,41} шаблонына сәйкес болуға тиіс
16
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болса, , "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{13} шаблонына сәйкес болуға тиіс
17
"Күні" (bdt: Date‌Type) деректер түрі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
18
"Бастапқы ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Ref​Id​Details) және "Бастапқы құжаттың күні" (ctsdo:​Doc​Ref​Creation​Date) деректемелері толтырылмайды
19
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details)
деректемесі толтырылуға тиіс
20
"Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
21
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліеттер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
22
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
23
"Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер"
(ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
24
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
25
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке алуға қою себебінің коды" деректемесі (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) толтырылған жағдайда, "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болуға тиіс
26
"Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке алуға қою себебінің коды" деректемесі (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) толтырылған жағдайда, "Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болуға тиіс
27
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке алуға қою себебінің коды" деректемесі (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) толтырылған жағдайда, "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болуға тиіс
28

[A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10}
13
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "BY", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25}
14
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "KZ", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8}
15
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "KG", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону
[A-Za-z0-9]{1,41}
16
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "RU", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону
[A-Za-z0-9]{13}
17
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
18
реквизиты "Регистрационный номер исходного сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Ref Id Details) и "Дата исходного документа" (ctsdo: Doc Ref Creation Date) не заполняются
19
реквизит "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должен быть заполнен
20
реквизит "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров"
(ctcdo: Shipping Business Entity Details) должен быть заполнен
21
реквизит "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должен быть заполнен
22
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес"
(ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика"
(csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должны быть заполнены
23
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес" (ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика"
(csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) должны быть заполнены
24
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес" (ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика"
(csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должны быть заполнены
25
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
26
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
27
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
28

25. "Алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (P.LS.05.MSG.008) хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.001), электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары 14-кестеде келтірілген
14-кесте
"Алып тастау үшін тауарлар және олармен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (P.LS.05.MSG.008) хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.001), электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары
Талаптың кодюы
Талапты тұжырымдау
1
Хабарда "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" деректемесінің (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) 1 данасы беріледі
2
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Күні және уақыты" (csdo:​Event​Date​Time) реквзиті толтырылуға тиіс
3
"Күні және уақыты" bdt: Date‌Time‌Type) деректер түрі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд тың мәнін білдіретін символдар,, Z – (UTC) Дүнежүзілік уақытқа сәйкес, уақытты ұсыну пішінін білдіретін тіркелген символ
4
мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде жойылған немесе қайтып алынған мәртебесі жоқ жазу болуға тиіс, мұнда "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемелерінің жиынтық мәні хабарда берілетін "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемелерінің жиынтық мәндеріне сәйкес келеді
5
мәлімет алатын уәкілетті органның ұлттық қадағалау жүйесінде жойылған немесе қайтып алынған мәртебесі жоқ жазу болуға тиіс, мұнда "Күні және уақыты" (csdo:​Event​Date​Time) деректемесін қоспағанда, хабарда берілетін "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесі құрамындағы деректемелердің жиынтық мәндері "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесі құрамындағы деректемелердің жиынтық мәндеріне сәйкес келеді
6
"Жөнелту (арналған) елінің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
7
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Details) күрделі деректемесі құрамына кіретін "Жөнелту (арналған) елінің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің түрінің коды" (атрибут ​Route​Country​Kind​Code) атрибутының мәні келесі мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"01" – жөнелту елі;
"02" – арналған елі;
"03" –транзит елі
8
"Жөнелту (арналған) елінің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің түрінің коды"" (атрибут ​Route​Country​Kind​Code) деректемесінің бір данасы үшін "01" мәні белгіленуге тиіс
9
"Жөнелту (арналған) елінің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің түрінің коды"" (атрибут ​Route​Country​Kind​Code) деректемесінің бір данасы үшін "02" мәні белгіленуге тиіс
10
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
11

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (R.CT.LS.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения о товарах и связанных с ними операциях для исключения" (P.LS.05.MSG.008), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (R.CT.LS.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения о товарах и связанных с ними операциях для исключения" (P.LS.05.MSG.008)
Код требования
Формулировка требования
1
в сообщении передается 1 экземпляр реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details)
2
реквзит "Дата и время" (csdo: Event Date Time) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) должен быть заполнен
3
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date Time Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
4
в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения, должна содержаться запись, не имеющая статуса аннулированной или отозванной, в которой значения совокупности реквизитов "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details), "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) совпадают со значениями совокупности реквизитов "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details), "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date) в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) в передаваемом сообщении
5
в национальной системе прослеживаемости уполномоченного органа, получающего сведения, должна содержаться запись, не имеющая статуса аннулированной или отозванной, в которой значения совокупности реквизитов в составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) совпадают со значениями совокупности реквизитов составе сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details) в передаваемом сообщении, за исключением реквизита "Дата и время" (csdo: Event Date Time)
6
реквизит "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
7
значение атрибута "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)"
(ctsdo: Route Country Code), входящему в состав сложного реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (ctcdo: Traceability Goods Details), должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – страна отправления;
"02" – страна назначения;
"03" – страна транзита
8
значение "01" должно быть установлено для одного экземпляра реквизита "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code)
9
значение "02" должно быть установлено для одного экземпляра реквизита "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в составе сложного реквизита "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code)
10
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
11

егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details ) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "AM" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10} шаблонына сәйкес болуға тиіс
12
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "BY" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25} шаблонына сәйкес болуға тиіс
13
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KZ" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8} шаблонына сәйкес болуға тиіс
14
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KG" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{1,41} шаблонына сәйкес болуға тиіс
15
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болса, онда "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{13} шаблонына сәйкес болуға тиіс
16
"Күні" (bdt: Date‌Type) деректер түрі бар деректемелерінің мәндері YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
17
"Бастапқы ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Ref​Id​Details) және "Бастапқы құжаттың күні" (ctsdo:​Doc​Ref​Creation​Date) деректемелері толтырылмайды
18
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
19
"Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
20
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
21
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
22
"Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
23
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name), "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтырылуға тиіс
24
егер "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке алуға қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылған жағдайда, "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болуға тиіс
25
"Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке алуға қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылған жағдайда, "Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болуға тиіс
26
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке алуға қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылған жағдайда, "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болуға тиіс
27

если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "AM", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10}
12
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "BY", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25}
13
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "KZ", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8}
14
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "KG", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{1,41}
15
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "RU", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{13}
16
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
17
реквизиты "Регистрационный номер исходного сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Ref Id Details) и "Дата исходного документа" (ctsdo: Doc Ref Creation Date) не заполняются
18
реквизит "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должен быть заполнен
19
реквизит "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров"
(ctcdo: Shipping Business Entity Details) должен быть заполнен
20
реквизит "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должен быть заполнен
21
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес" (ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должны быть заполнены
22
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес" (ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) должны быть заполнены
23
реквизиты "Код страны" (csdo: Unified Country Code), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name), "Адрес" (ccdo: Address V4 Details), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должны быть заполнены
24
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
25
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров" (ctcdo: Shipping Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
26
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
27

26. "Алдындағы операциялар туралы мәліметтер сауалы" (P.LS.05.MSG.009) хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер сауалы" электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары (R.CT.LS.05.003) 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Алдындағы операциялар туралы мәліметтер сауалы" (P.LS.05.MSG.009) хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер сауалы" электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары (R.CT.LS.05.003)
Талаптың коды
Талапты тұжырымддау
1

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (R.CT.LS.05.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.MSG.009), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (R.CT.LS.05.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.MSG.009)
Код требования
Формулировка требования
1

"Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
2
"Жөнелту арналған елінің коды" (ctsdo:​Route​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс, оның құрамындағы "Елдің түрінің коды" (​Route​Country​Kind​Code атрибуты) атрибутында "01" – жөнелту елі" мәні болуға тиіс
3
Еуразиялық экономикалық одақтың органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік өкімет және басқару органдарының, сондай-ақ олар өкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енгізу кезінде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш" (csdo:​Authority​Id деректемесі толтырылады және оның мәні аталған анықтамалықтағы мүше мемлекеттің мемлекеттік өкімет органының, не ол өкілеттік берген ұйымның кодына сәйкес болуға тиіс
4
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Уәкілетті органның атауы" (csdo:​Authority​Name) деректемесі толтырылуға тиіс
5
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ctcdo:​Authority​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесі толтырылуға тиіс
6
"Қатысушының рөлі" (ctcdo:​Party​Role​Details) деректемесін толтыру кезінде, оның құрамындағы "Қатысушының рөлінің коды" (ctsdo:​Party​Role​Code) деректемесінде келесі мәндердің бірі болуға тиіс:
"1" – мәлімет ұсынатын уәкілетті орган;
"2" – мәлімет сұрататын уәкілетті орган.
"Қатысушының рөлінің коды" (ctsdo:​Party​Role​Code) деректемесі құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш)" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "P.LS.05.TCLS.001" мәні болуға тиіс
7
"Қатысушының рөлінің коды" (ctsdo:​Party​Role​Code) деректемесінің мәні "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ctcdo:​Authority​Details) деректемесінің бірінші және екінші даналарында сәйкес болмауға тиіс
8
"Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ctcdo:​Authority​Details) деректемесінің бірінші және екінші даналарында сәйкес болмауға тиіс
9

реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
2
реквизит "Код страны отправления (назначения)" (ctsdo: Route Country Code) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021", атрибут "Код вида страны" (атрибут Route Country Kind Code) в его составе должен содержать значение "01" – страна отправления
3
при включении справочника органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Id) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) заполняется и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника
4
реквизит "Наименование уполномоченного органа" (csdo: Authority Name) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) должен быть заполнен
5
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ctcdo: Authority Details) должен быть заполнен
6
при заполнении реквизита "Роль участника" (ctcdo: Party Role Details) реквизит "Код роли участника" (ctsdo: Party Role Code) в его составе должен содержать одно из следующих значений:
"1" – уполномоченный орган, представляющий сведения;
"2" – уполномоченный орган, запрашивающий сведения.
Атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут code List Id) в составе реквизита "Код роли участника"
(ctsdo: Party Role Code) должен содержать значение "P.LS.05.TCLS.001"
7
значения реквизита "Код роли участника" (ctsdo: Party Role Code) в первом и втором экземплярах реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ctcdo: Authority Details) не должны совпадать
8
значения реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в первом и втором экземплярах реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ctcdo: Authority Details) не должны совпадать
9

"Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер сауалы" (R.CT.LS.05.003) құжатында келесі деректемелердің бірі толтырылуға тиіс:
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі"
(ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details);
"Кедендік құжатқа сәйкес тауардың реттік нөмірі туралы мәліметтер" (ctcdo:​Commodity​Ordinal​Customs​Document​Details);
"Құжат" (ccdo:​Doc​V4​Details)
10
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) деректемесі толтырылған жағдайда, оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
11

в документе "Запрос сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (R.CT.LS.05.003) должен быть заполнен один из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер сопроводительного документа"
(ctcdo: Shipping Doc Id Details);
"Сведения о порядковом номере товара в соответствии с таможенным документом" (ctcdo: Commodity Ordinal Customs Document Details);
"Документ" (ccdo: Doc V4 Details)
10
в случае заполнения реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в его составе должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
11

"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) деректемесі толтырылған жағдайда және оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "AM" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10} шаблонына сәйкес болуға тиіс
12
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) деректемесі толтырылған жағдайда және оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "BY" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25} шаблонына сәйкес болуға тиіс
13
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) деректемесі толтырылған жағдайда және оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KZ" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8} шаблонына сәйкес болуға тиіс
14
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) деректемесі толтырылған жағдайда және оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KG" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{1,41} шаблонына сәйкес болуға тиіс
15
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) деректемесі толтырылған жағдайда және оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{13} шаблонына сәйкес болуға тиіс
16
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) толтырылған жағдайда, "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Реттік нөмер" (csdo:​Object​Ordinal) деректемелері толтырылуға тиіс
17
"Кедендік құжатқа сәйкес, тауардың реттік нөмірі туралы мәліметтер" (ctcdo:​Commodity​Ordinal​Customs​Document​Details) деректемесі толтырылған кезде, оның құрамындағы "Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code) деректемесінің мәнінде кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес келесі кедендік құжаттар түрлерінің бірінің кодтықз белгіленуі болуға тиіс:
"09035" – тауарларға декларация;
"09037" – тауарларға декларация берілгенге дейін тауарлар шығару туралы өтініш .
"Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code) деректемесі құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2009" мәні болуға тиіс
18
егер "Құжат" (ccdo:​Doc​V4​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code) деректемесі толтырылса, мұнда кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес келесі кедендік құжаттар түрлерінің бірінің кодтықз белгіленуі болуға тиіс:
"09039" – осы мемлекеттің заңнамасына сәйкес, тауардың тәркіленуін немесе Еуразиялық экономикалық одақтың мүше мемлекетінің меншігіне (кірісіне) айналуын растайтын құжат;
"03999" – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес, Келісімнің 2-бабы 2-тармағының 2 - 4 тармақшаларында аталған, қадағалауға жататын тауарлар ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілетін өзге де құжаттар. Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code) деректемесі құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2009" мәні болуға тиіс
19
егер "Құжат" (ccdo:​Doc​V4​Details) деректемесі толтырылса, оның құрамындағы "Құжаттың күні " (csdo:​Doc​Creation​Date), "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемелері толтырылуға тиіс

в случае если реквизит "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) заполнен и значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в его составе соответствует знаяению "AM", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10}
12
в случае если реквизит "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) заполнен и значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в его составе соответствует знаяению "BY", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25}
13
в случае если реквизит "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) заполнен и значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в его составе соответствует знаяению знаяению "KZ", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8}
14
в случае если реквизит "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) заполнен и значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в его составе соответствует знаяению "KG", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{1,41}
15
в случае если реквизит "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) заполнен и значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в его составе соответствует знаяению "RU", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{13}
16
в случае если реквизит "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) заполнен, то реквизиты "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date), "Порядковый номер" (csdo: Object Ordinal) должны быть заполнены
17
при заполнении реквизита "Сведения о порядковом номере товара в соответствии с таможенным документом" (ctcdo: Commodity Ordinal Customs Document Details) значение реквизита "Код вида документа" (csdo: Doc Kind Code) в его составе должно содержать кодовых обозначений одного из следующих видов таможенных документов в соответствии с классификатором видов документов и сведений, используемых при таможенном декларировании:
"09035" – декларация на товары;
"09037" – заявление о выпуске товаров до подачи декларации на товары.
Атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в составе реквизита "Код вида документа" (csdo: Doc Kind Code) должен содержать значение "2009"
18
если реквизит "Код вида документа" (csdo: Doc Kind Code) в составе сложного реквизита "Документ" (ccdo: Doc V4 Details) заполнен, то он должен содержать кодовых обозначений одного из следующих видов таможенных документов в соответствии с классификатором видов документов и сведений, используемых при таможенном декларировании:
"09039" – документ, подтверждающий конфискацию или обращение товаров в собственность (доход) государства-члена Евразийского экономического союза в соответствии с законодательством этого государства;
"03999" – иные документы, на основании которых в соответствии с законодательством государств-членов товары, подлежащие прослеживаемости, указанные в подпунктах 24 пункта 2 статьи 2 Соглашения, включаются в национальную систему прослеживаемости.
Атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в составе реквизита "Код вида документа"
(csdo: Doc Kind Code) должен содержать значение "2009"
19
в случае если реквизит "Документ" (ccdo: Doc V4 Details) заполнен, то реквизиты "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date), "Номер документа" (csdo: Doc Id) в его составе должны быть заполнены

27. "Алдындағы операциялар туралы мәліметтер" хабарында берілетін (P.LS.05.MSG.010),) "Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.002), электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Алдындағы операциялар туралы мәліметтер" хабарында берілетін (P.LS.05.MSG.010),) "Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.002), электронды құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтырудың талаптары
Талаптың коды
Талапты тұжырымдау
1

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (R.CT.LS.05.002), передаваемых в сообщении "Сведения о предшествующих операциях" (P.LS.05.MSG.010), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (R.CT.LS.05.002), передаваемых в сообщении "Сведения о предшествующих операциях" (P.LS.05.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1

"Бастапқы электронды құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш" (csdo:​E​Doc​Ref​Id) деректемесі толтырылуға тиіс және мұнда, респондент алған, "Алдындағы операциялар туралы мәліметтер сауалы" (P.LS.05.MSG.009) хабарында берілетін, "Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер сауалы" (бұдан әрі-сауал) (R.CT.LS.05.003), электронды құжаттарында (мәліметтерінде) аталған, "электронды құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш" (csdo:​E​Doc​Id) мәндері болуға тиіс
2
"Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын, әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, мүше мемлекеттің кодтық белгіленуі болуға тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
3
Одақтың органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік өкімет және басқару органдарының, сондай-ақ олар өкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізіліміне енгізу кезінде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші" (csdo:​Authority​Id деректемесі міндетті толтырылады және оның мәні аталған анықтамалықтағы мүше мемлекеттің мемлекеттік өкімет органының, не ол өкілеттік берген ұйымның кодына сәйкес болуға тиіс
4
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесі толтырылуға тиіс
5
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) күрделі деректемесі құрамындағы Уәкілетті органның атауы" (csdo:​Authority​Name) деректемесі толтырылуға тиіс
6
"Күні және уақыты" (bdt: Date‌Time‌Type) деректер түрі бар деректемелердің мәндері YYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда, ccc – миллисекундтың мәнін білдіретін символдар, Z –(UTC) Дүниежүзілік уақытқа сәйкес, уақытты ұсыну пішінін білдіретін тіркелген символ
7
"Тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Operation​Details) деректемесінің бір данасында келесі деректемелердің 1-і толтырылуға тиіс:
"Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі"
(ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details);
"Шаруашылықз субъектісін есепке алу жүйесіндегі ілеспе құжаттың деректемелері" (ctcdo:​Business​Entity​Shipping​Doc​Details)
8
егер "Тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Operation​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details ) деректемесі толтырылса, "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемесі толтырылуға тиіс
9
"Күні" (bdt: Date‌Type) деректер түрі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
10

реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений)" (csdo: E Doc Ref Id) должен быть заполнен и содержать значение "Идентификатор электронного документа (сведений)" (csdo: E Doc Id), указанный в электронном документе (сведениях) "Запрос сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (R.CT.LS.05.003), передаваемый в сообщении "Запрос сведений о предшествующих операциях" (P.LS.05.MSG.009), полученном респондентом (далее – запрос)
2
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) должен содержать кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
3
при включении справочника органов Союза, органов государственной власти и управления государств-членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций в реестр нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Id) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) заполняется обязательно, и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника
4
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) должен быть заполнен
5
реквизит "Наименование уполномоченного органа" (csdo: Authority Name) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) должен быть заполнен
6
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date Time Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
7
в одном экземпляре реквизита "Сведения об операции, предшествующей перемещению товаров" (ctcdo: Traceability Goods Operation Details) должен быть заполнен хотя бы 1 из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details);
"Реквизиты сопроводительного документа в системе учета субъекта хозяйствования" (ctcdo: Business Entity Shipping Doc Details)
8
если реквизит "Регистрационный номер сопроводительного документа"
(ctcdo: Shipping Doc Id Details) в составе сложного реквизита "Сведения об операции, предшествующей перемещению товаров"
(ctcdo: Traceability Goods Operation Details) заполнен, то реквизит "Дата документа" (csdo: Doc Creation Date) должен быть заполнен
9
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
10

егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "AM" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10} шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
11
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "BY" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25} шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
12
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KZ" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8} шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
13
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "KG" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің мәні [A-Za-z0-9]{1,41}шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
14
егер "Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі" (ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес болса, "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id) деректемесінің [A-Za-z0-9]{13}шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
15
"Тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Operation​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
16
"Тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Operation​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Тауарларды иелену, пайдалану және иеліік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
17
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесі толтырылуға тиіс
18
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name) деректемесі толтырылуға тиіс
19
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Мекн-жай" (ccdo:​Address​V4​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
20
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Салық төлеушіні сәйкеестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемесі толтырылуға тиіс
21
егер "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке алуға қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылған жағдайда, "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU"-ға сәйкес болуға тиіс
22
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесі толтырылуға тиіс
23
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Шаруашылық субъектісінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name) деректемесі толтырылуға тиіс
24
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы деректеме "Мекен-жай" (ccdo:​Address​V4​Details) деректемесі толтырылуға тиіс
25
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Салық төлеушіні сәйкеестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемесі толтырылуға тиіс
26
"Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын алатын тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Receiver​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Есепке алуға қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылған жағдайда,) "Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлға туралы мәліметтер" (ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code деректемесінің мәні "RU"-ға сәйкес болуға тиіс
27

если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "AM", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Z]{1}[A-Za-z0-9]{10}
11
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "BY", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{3}-[A-Za-z0-9]{13}-[0-9]{1,25}
12
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "KZ", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону ESF- [0-9]{12}-[0-9]{4}(0[1-9]|1[012])(0[1-9]|1[0-9]|2[0-9]|3[01])-[A-Za-z0-9]{8}
13
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "KG", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{1,41}
14
если значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Регистрационный номер сопроводительного документа" (ctcdo: Shipping Doc Id Details) соответствует знаяению "RU", то значение реквизита "Номер документа" (csdo: Doc Id) должно соответствовать шаблону [A-Za-z0-9]{13}
15
реквизит "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) в составе сложного реквизита "Сведения об операции, предшествующей перемещению товаров" (ctcdo: Traceability Goods Operation Details) должен быть заполнен
16
реквизит "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) в составе сложного реквизита "Сведения об операции, предшествующей перемещению товаров" (ctcdo: Traceability Goods Operation Details) должен быть заполнен
17
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должен быть заполнен
18
реквизит "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должен быть заполнен
19
реквизит "Адрес" (ccdo: Address V4 Details) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должен быть заполнен
20
реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должен быть заполнен
21
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
22
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должен быть заполнен
23
реквизит "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo: Business Entity Name) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должен быть заполнен
24
реквизит "Адрес" (ccdo: Address V4 Details) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должен быть заполнен
25
реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo: Taxpayer Id) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) должен быть заполнен
26
в случае если реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo: Tax Registration Reason Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, получающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Receiver Business Entity Details) заполнен, то значение реквизита "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами" (ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details) должно соответствовать "RU"
27

3. Осы Регламент тікелей жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық іс-қимылды іске асыруға бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін келесіні білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"электронды құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір түпмәтінде бөлінбейтін болып есептелетін электронды құжаттың (мәліметтердің) деректер бірлігі;
"жалпы процестің ақпарат объектісінің жай-күйі" - жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін, жалпы процесс рәсімін орындаудың белгілі бір кезеңінде жалпы процестің ақпарат объектісін сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "қадағалаушылық", "қадағалауға жататын тауарлар" Келісімде айқындалған мәндерімен қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдайтын операция", "респондент", "жалпы процестің хабары" және "жалпы процес транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдісінде айқындалған мәндерімен қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтердің иесі
сауал бойынша қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтерді қалыптастыруды және ұсынуды қамтамасыз етеді
мәлімет ұсынатын уәкілетті орган (P.LS.05.ACT.001)
үйлестіруші
Сауалды, қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтерді алуды және өңдеуді жүзеге асырады
Комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс рәсіміне сәйкес, Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасында (бұдан әрі, тиісінше – уәкілетті орган, Комиссия) арасында жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл жүзеге асырылады:
Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Уәкілетті органдар және Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы

3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект общего процесса на определенном этапе выполнения процедуры общего процесса, которое изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия "прослеживаемость", "товары, подлежащие прослеживаемости", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Соглашением.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
осуществляет формирование и представление обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, по запросу
уполномоченный орган, представляющий сведения (P.LS.05.ACT.001)
Координатор
осуществляет запрос, получение и обработку обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости
Комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза и Евразийской экономической комиссией (далее соответственно – уполномоченный орган, Комиссия) в соответствии с процедурой общего процесса:
информационное взаимодействие при получении Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией

8. Жалпы процесс шеңберінде уәкілетті органдар және Комиссия арасында ақпараттық өзара іс-қимыл іске асырылады. Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында жалпы процестің құрылымы айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процесс ақпарат объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабарлар алмасу болып табылады. Ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар және мұндай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сауал-хабар жібереді, респондент оған жауап ретінде өзі жүзеге асыратын операция (қабылдайтын операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 20ж № шешімімен бекітілген, "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.
11. Бұл осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процесс транзакцияларының белгіленген өлшемдеріне сәйкес жалпы процесс транзакциясы орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алуы кезіндегі іс-қимыл
12. Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алуы кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындаудың схемасы 2-суретте ұсынылған. 2-кестеде жалпы процестің әрбір рәсімі үшін жалпы процестің ақпарат объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік жай-күйі және жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2.-сурет. Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алуы кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындаудың схемасы
2-кесте
Келісімді орындауда бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алуы кезінде жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
т/р
Бастамашы оьрындайтын операция
Жалпы процесс ақпарат объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындюайтын операция
Жалпы процесс ақпарат объектісінің нәтижелік жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 г. № (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при получении Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при получении Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Келісімді орындауда бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мәліметтер алуы (P.LS.05.PRC.006)
1.1
Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу (P.LS.05.OPR.016);
Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу (P.LS.05.OPR.018)
тауарлар туралы қорытылған мәліметтер (P.LS.05.BEN.001): мәліметтер сұратылған
қадағалауға жататын тауарлар туралы сауалды өңдеу және қорытылған мәліметтер ұсыну (P.LS.05.OPR.017)
тауарлар туралы қорытылған мәліметтер (P.LS.05.BEN.001): мәліметтер ұсынылған;
тауарлар туралы қорытылған мәліметтер (P.LS.05.BEN.001): мәліметтер болмаған
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу (P.LS.05.TRN.001)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
13. 3-кестеде жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі келтірілген. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Электронды құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.LS.05.MSG.001
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер сауалы
Келісімді орындауда бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында мәліметтер сауалы (R.CT.LS.05.005)
P.LS.05.MSG.002
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер
Келісімді орындауда бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын мәліметтер (R.CT.LS.05.004)
P.LS.05.MSG.003
Мәліметтердің болмағандығы хабарлама
өңдеудің нәтижелері туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

Получение Комиссией сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения (P.LS.05.PRC.006)
1.1
Формирование и направление запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости (P.LS.05.OPR.016);
получение обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости (P.LS.05.OPR.018)
обобщенные сведения о товарах (P.LS.05.BEN.001): сведения запрошены
обработка запроса и представление обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости (P.LS.05.OPR.017)
обобщенные сведения о товарах (P.LS.05.BEN.001): сведения представлены;
обобщенные сведения о товарах (P.LS.05.BEN.001): сведения отсутствуют
получение обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости (P.LS.05.TRN.001)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.LS.05.MSG.001
запрос обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости
запрос сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения (R.CT.LS.05.005)
P.LS.05.MSG.002
обобщенные сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости
сведения, используемые в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения (R.CT.LS.05.004)
P.LS.05.MSG.003
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

1. "Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу" (P.LS.05.TRN.001) жалпы процесі транзакциясы
14. "Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу" (P.LS.05.TRN.001) жалпы процесі транзакциясы бастамашының тиісті мәліметтерді сұратуы бойынша респонденттің ұсынуы үшін орындалады. 3-суретте аталған жалпы процесс транзакциясын орындаудың схемасы ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының өлшемдері 4-кестеде келтірілген.

1. Транзакция общего процесса "Получение обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.TRN.001)
14. Транзакция общего процесса "Получение обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.TRN.001) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.

3- сурет. Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу" (P.LS.05.TRN.001) жалпы процесі транзакциясын орындаудың схемасы
4- кесте
"Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу" (P.LS.05.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
т/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.LS.05.TRN.001
2
жалпы процесс транзакциясының атауы
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер алу
3
жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сауал/жауап
4
бастамашылық рөл
бастамашы
5
бастамашылық операция
Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын қалыптастыру және жіберу
6
Жауап айтатын рөл
респондент
7
Қабылдайтын операция
Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалын өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
тауарлар туралы қорытылған мәліметтер (P.LS.05.BEN.001): мәліметтер ұсынылған
тауарлар туралы қорытылған мәліметтер (P.LS.05.BEN.001): мәліметтер болмаған
9
жалпы процесс транзакциясының өлшемдері
Алуды растау үшін уақыт
10 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауапты күту уақыты
30 мин
авторизация белгісі
иа
қайталаулардың саны
1 рет
10
жалпы процесс транзакциясының хабары::
бастамашы хабар
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалы (P.LS.05.MSG.001)
жауап хабар
қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер (P.LS.05.MSG.002) мәліметтердің болмағандығы туралы хабарлама (P.LS.05.MSG.003)
11
жалпы процесс транзакциясының өлшемдері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электронды құжаттың ретсіз ЭЦҚ-мен берілуі
III. Оқыс жағдайлардағы іс-қимылдар тәртібі
15. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректер кәдімгі тәртіппен өңделе алмайтын ерекше жағдайлар болуы мүмкін. Оқыс жағдайлар техникалық іркіліс, күту уақыты өткен кезіе және өзге жағдайларда туындауы мүмкін. Жалпы процеске қатысушы оқыс жағдайдың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін Одақтың интеграциялық ақпарат жүйесін қолдау қызметне тиісті сауал жіберу мүмкіндігі көзделген. 5-кестеде оқыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар келтірілген.
16. Уәкілетті орган осы Регламенттің IX бөлімінде аталған, электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасына және хабарларды бақылаудың талаптарына сәйкестігіне қатысты, қателік туралы хабарламаға байланысты хабарға тексеру жүргізеді. Аталған талаптарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, уәкілетті орган анықталған қателікті жою үшін барлық қажетті шараларды қолданады. Сәйкессіздік анықталмаған жағдайда, уәкілетті орган Одақтың интеграциялық ақпарат жүйесін қолдау қызметіне осы оқыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
5-кесте
Оқыс жағдайлардағы іс-қимылдар
Оқыс жағдайдың коды
Оқыс жағдайдың сипаттамасы
Оқыс жағдайдың себептері
Оқыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдардың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
екі жақты жалпы процесс транзакциясының бастамашысы келісілген қайталаулар саны өткеннен кейін жауап хабар алмаған
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қателігі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сауал жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қателік туралы хабарлама алған
анықтамлар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электронды құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылатын анықтамлар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электронды құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамлар мен сыныптауыштар үйлестірілсе, электронды құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемалары жаңартылса, қабылдюаушы қатысушының қолдау қызметіне сауал жіберу қажет
IX. Электронды құжаттарды (мәліметтерді) толтырудың талаптары

Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.TRN.001)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса "Получение обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.05.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
получение обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
формирование и направление запроса обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и представление обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
обобщенные сведения о товарах (P.LS.05.BEN.001): сведения представлены
обобщенные сведения о товарах (P.LS.05.BEN.001): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
10 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1 раз
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости (P.LS.05.MSG.001)
ответное сообщение
обобщенные сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости (P.LS.05.MSG.002)
уведомление об отсутствии сведений (P.LS.05.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
15. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 5.
16. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза.
Таблица 5
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

17. "Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалы" (P.LS.05.TRN.001) хабарында берілетін, "Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатындағы мәліметтер сауалы" (R.CT.LS.05.005) электронды құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтырудың талаптары 6-кесте келтірілген.
6-кесте
"Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалы" (P.LS.05.TRN.001) хабарында берілетін, "Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатындағы мәліметтер сауалы" (R.CT.LS.05.005) электронды құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтырудың талаптары
Талаптың коды
Талапты тұжырымддау
1

17. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (R.CT.LS.05.005), передаваемых в сообщении "Запрос обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.MSG.001), приведены в таблице 6.
Таблица 6
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (R.CT.LS.05.005), передаваемых в сообщении "Запрос обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1

"Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатындағы мәліметтер сауалы" (R.CT.LS.05.005) электронды құжаттар (мәліметтер) құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, сауал жіберілген мүше мемлекет кодтық белгіленуге тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
2
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, уәкілетті органына сауал жіберілген мүше мемлекет кодтық белгіленуге тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
3
Еуразиялық экономикалық одақтың органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік өкімет және басқару органдарының, сондай-ақ олар өкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енгізу кезінде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіші" (csdo:​Authority​Id деректемесі толтырылады және оның мәні аталған анықтамалықтағы мүше мемлекеттің мемлекеттік өкімет органының, не ол өкілеттік берген ұйымның кодына сәйкес болуға тиіс
4
"Уәкілетті органның атауы" (csdo:​Authority​Name) деректемесі толтырылуға тиіс
5
"Күні және уақыты" деректер түрі бар (bdt: Date‌Time‌Type) деректемелерінің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, шаблонын сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда сcc – миллисекундтың мәнін білдіретін символдюр, Z – (UTC) Дүнежүзілік уақытқа сәйкес уақытты ұсыну пішінін білдіретін, тіркелген символдар
6
"Күні" (bdt: Date‌Type), деректер түрі бар деректемелерінің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
7
"Есепті кезеңнің бастапқы күні" (ctsdo:​First​Day​Report​Period​Date) деректемесінің мәні "Есепті кезеңнің соңғы күні" (ctsdo:​Last​Day​Report​Period​Date) деректемесінің мәнінен кем болуға не сәйкес болуға тиіс
8
"Қадағалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген, қадағалауға жататын тауар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Item​Details) деректемесі толтырылса, олның құрамындағы "ЕАЭО СЭҚ  ТН  бойынлша тауар коды" (csdo:‌Commodity‌Code) деректемесінде Комиссия бекіткен, қадағалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан (ЕАЭО СЭҚ  ТН ) мәні болуға тиіс

реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе электронного документа (сведений) "Запрос сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (R.CT.LS.05.005) должен содержать кодовое обозначение государства-члена, которому направлен запрос, в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
2
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) должен содержать кодовое обозначение государства-члена, уполномоченному органу которого направлен запрос, в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
3
при включении справочника органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Id) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) заполняется и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника.
4
реквизит "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Name) должен быть заполнен
5
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date Time Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
6
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
7
значение реквизита "Начальная дата отчетного периода" (ctsdo: First Day Report Period Date) должно быть меньше либо значению реквизита "Конечная дата отчетного периода" (ctsdo: Last Day Report Period Date)
8
в случае если реквизит "Сведения о товаре, подлежащем прослеживаемости, включенным в перечень товаров, подлежащих прослеживаемости" (ctcdo: Traceability Goods Item Details) заполняется, то в его составе реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo: Commodity Code) должен содержать значение кода из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС), включенного в перечень товаров, подлежащих прослеживаемости, утвержденный Комиссией

18. "Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер" (P.LS.05.MSG.002) хабарында берілетін, "Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын мәліметтер" (R.CT.LS.05.004) электронды құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтырудың талаптары 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер" (P.LS.05.MSG.002) хабарында берілетін, "Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын мәліметтер" (R.CT.LS.05.004) электронды құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтырудың талаптары
Талаптың коды
Талапты тұжырымддау
1

18. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения, используемые в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (R.CT.LS.05.004), передаваемых в сообщении "Обобщенные сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.MSG.002), приведены в таблице 7.
Таблица 7
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения, используемые в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (R.CT.LS.05.004), передаваемых в сообщении "Обобщенные сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1

"Бастапқы электронды құжатты сәйкестендіргіш)" (csdo:​E​Doc​Ref​Id) деректемесі толтырылуға тиіс және мұнда, респондент алған, "Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтердің сауалы" (бұдан әрі -сауал) (P.LS.05.MSG.001) хабарында берілетін, "Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын мәліметтер" (R.CT.LS.05.005) электронды құжатта (мәліметтерде) аталған, "Электронды құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш" (csdo:​E​Doc​Id) мәні болуға тиіс
2
"Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер" (R.CT.LS.05.004) электронды құжаты (мәліметтері) құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, уәкілетті органы мәлімет ұсынатын мүше мемлекет кодтық белгіленуге тиіс, оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
3
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінде Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, уәкілетті органы мәлімет ұсынатын мүше мемлекет кодтық белгіленуге тиіс оның құрамындағы "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (code​List​Id атрибуты) атрибутында "2021" мәні болуға тиіс
4
Еуразиялық экономикалық одақтың органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік өкімет және басқару органдарының, сондай-ақ олар өкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енгізу кезінде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш" (csdo:​Authority​Id деректемесі толтырылады және оның мәні аталған анықтамалықтағы мүше мемлекеттің мемлекеттік өкімет органының, не ол өкілеттік берген ұйымның кодына сәйкес болуға тиіс
5
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:​Authority​Name) деректемесі толтырылуға тиіс
6
"Күні және уақыты" деректер түрі бар (bdt: Date‌Time‌Type) деректемелерінің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, шаблонын сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда сcc – миллисекундтың мәнін білдіретін символдюр, Z – (UTC) Дүнежүзілік уақытқа сәйкес уақытты ұсыну пішінін білдіретін, тіркелген символдар
7
"Күні және уақыты" деректер түрі бар (bdt: Date‌Time‌Type) деректемелерінің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
8
"Есепті кезеңнің бастапқы күні" (ctsdo:​First​Day​Report​Period​Date) деректемесінің мәні тиісті сауалда аталған, "Есепті кезеңнің бастапқы күні" (ctsdo:​First​Day​Report​Period​Date) деректемесінің мәніне сәйкес болуға тиіс
9
"Есепті кезеңнің соңғы күні" (ctsdo:​Last​Day​Report​Period​Date) деректемесінің мәні тиісті сауалда аталған, "Есепті кезеңнің соңғы күні" (ctsdo:​Last​Day​Report​Period​Date), деректемесінің мәніне сәйкес болуға тиіс
10

реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений)" (csdo: E Doc Ref Id) должен быть заполнен и содержать значение "Идентификатор электронного документа (сведений)" (csdo: E Doc Id), указанный в электронном документе (сведениях) "Запрос сведений в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (R.CT.LS.05.005), передаваемый в сообщении "Запрос обобщенных сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости" (P.LS.05.MSG.001), полученном респондентом (далее – запрос)
2
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе электронного документа (сведений) "Обобщенные сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости" (R.CT.LS.05.004) должен содержать кодовое обозначение государства-члена, уполномоченный орган которого представляет сведения, в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
3
реквизит "Код страны" (csdo: Unified Country Code) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) должен содержать кодовое обозначение государства-члена, уполномоченный орган которого представляет сведения, в соответствии с классификатором стран мира, применяемым в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeь List Id) в его составе должен содержать значение "2021"
4
при включении справочника органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Id) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo: Unified Authority Details) заполняется и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника.
5
реквизит "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo: Authority Name) должен быть заполнен
6
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date Time Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
7
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
8
значение реквизита "Начальная дата отчетного периода" (ctsdo: First Day Report Period Date) должно соответствовать значению реквизита "Начальная дата отчетного периода" (ctsdo: First Day Report Period Date), указанному в соответствующем запросе
9
значение реквизита "Конечная дата отчетного периода" (ctsdo: Last Day Report Period Date) должно соответствовать значению реквизита "Конечная дата отчетного периода" (ctsdo: Last Day Report Period Date), указанному в соответствующем запросе
10

"Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын мәліметтер" (R.CT.LS.05.004) электронды құжатында (мәліметтерде) "Есепті кезеңде қадағалауға жататын тауарлар туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Period​Details) деректемесінің кем дегенде 1 данасы болуға тиіс
11
егер сауалда "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды" (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемелері толтырылса, "Қадағалауға жататын тауарлар туралы қорытылған мәліметтер" (R.CT.LS.05.004) электронды құжаты (мәліметтері) құрамындағы "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды" (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемелерінің мәнінде сауалда аталған мәндерге сәйкес келетін Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан (ЕАЭО СЭҚ  ТН ) мәндері болуға тиіс
12
"Қадағалауға жататын тауардың саны туралы мәліметтер" (ctcdo:​Traceability​Goods​Measure​Info​Details) деректемесі құрамындағы "Қадағалауға жататын тауардың арналған коды (ctsdo:​Traceability​Commodity​Destination​Code) деректемесінің мәні келесі мәндердің біріне сәйкес болуға тиіс:
"1" – ұлттық қадағалау жүйесіне қайта енгізілген, қадағалауға жататын тауар;

электронный документ (сведения) "Сведения, используемые в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения" (R.CT.LS.05.004) должен содержать не менее 1 экземпляра реквизита "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, за отчетный период" (ctcdo: Traceability Goods Period Details)
11
если реквизиты "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo: Commodity Code)" были заполнены в запросе, то значения реквизитов "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo: Commodity Code)" в составе электронного документа (сведений) "Обобщенные сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости" (R.CT.LS.05.004) должны содержать значение кодов из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС), соответствующие значениям, указанным в запросе
12
значение реквизита "Код назначения товара, подлежащего прослеживаемости" (ctsdo: Traceability Commodity Destination Code) в составе реквизита "Сведения о количестве товара, подлежащего прослеживаемости" (ctcdo: Traceability Goods Measure Info Details) должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – товар, подлежащий прослеживаемости, вновь включенный в национальную систему прослеживаемости;

"2" – Келісімнің 6-бабының шарттарына сәйкес, қадағалау тоқтатылған, қадағалауға жататын тауар;
"3" – Келісімнің 6-бабының шарттарына сәйкес, қадағалау қайта жаңартылған, қадағалауға жататын тауар;
"4" – өзге мүше мемлекеттің аумағына жылжыған тауар
13
"Тауар саны" (csdo:​Unified​Commodity​Measure) деректемесі құрамындағы "Өлшем бірлігі" (measurement​Unit​Code атрибуты) атрибутында деректемесінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Комиссиясының 2010 жылғы 27 қазандағы № 145 шешімімен бекітілген, өлшем бірліктерінің сыныптауышында аталған мәндерге сәйкес, өлшем бірлігі кодтық белгіленуі және Еуразиялық экономикалық одақтың есеп-шоттары болуға тиіс, "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" (measurement​Unit​Code​List​Id атрибуты) атрибутында "2064" мәні болуға тиіс
14

"2" – товар, подлежащий прослеживаемости, в отношении которого прослеживаемость прекращена в соответствии с условиями статьи 6 Соглашения;
"3" – товар, подлежащий прослеживаемости, в отношении которого прослеживаемость возобновлена в соответствии с условиями статьи 6 Соглашения;
"4" – товар, перемещенный на территорию другого государства-члена
13
атрибут "Единица измерения" (атрибут measurement Unit Code) в составе реквизита "Количество товара" (csdo: Unified Commodity Measure) должен содержать кодовое обозначение единицы измерения в соответствии со значениями, указанными в классификаторе единиц измерения и счета Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 года №145, атрибут "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут measurement Unit Code List Id) должен содержать значение "2064"
14

2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарына талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары (бұдан әрі, тиісінше - мүше елдердің уәкілетті органдары, Одақ) және уәкілетті органдар және Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) арасындағы өзара іс-қимыл бөлігінде интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарымен жалпы процесс рәсімдерін іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электронды құжаттар мен мәліметтердің пішіндері мен құрылымдарының сипаттамасы сатылық деңгейден, қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейнгі деңгейлер ескеріле отырып, толық деректемелік құрамы көрсетіле отырып, кесте түрінде келтіріледі.
5. Кестеде электронды құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерінің (бұдан әрі - деректемелер) және деректер моделі элементтерінің біркелкі сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде келесі өрістер (бағандар) қалыптасырылады:
"сатылық нөмір" - деректеменің реттік нөмірі;
"Деректеменің атауы" - деректеменің орнықты немесе ресми сөздік белгіленуі;
"Деректеменің сипаттамасы" - деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" - деректемеке сәйкес келетін, деректер моделіндегі деректер элементін сәйкестендіргіш;
"мәндердің саласы" - деректеменің мүмкін мәндерін сөзбен сипаттау;
"ми." - деректемелердің көптігі (деректеменің міндеттілігі (опционалдығы) және мүмкін қайталауларының саны).
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін келесі белгілеулер пайдаланылады;
1 - деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n- деректеме міндетті, n-рет қайталануға тиіс (n>);
1..⃰. деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n.⃰. - деректеме міндетті, кем дегенде n-рет қайталануға тиіс (n>);..
n…m - деректеме міндетті, кем дегенде n-рет және m-аспай қайталануға тиіс n>1) m > n);
0...1 – рекизит опционалды, қайталауға жол берлімейді;
0.. ⃰ - рекизит опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0.. m - рекизит опционалды, m –реттен аспай қайталануы мүмкін (m > 1);
III. Негізгі ұғымдар

2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы в части взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены, Союз) и между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией (делее – Комиссия).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін "деректеме" ұғымы пайдланылады, ол белгілі бір түпмәтінде ажырамас болып есептелетін электронды құжаттың (мәліметтердің) деректер бірлігін білдіреді.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын "ұлттық қадағалау жүйесі", "қадағалау", "ілеспе құжат", "қадағалауға жататын тауарлар" Келісімде айқындалған мәндерімен қолданылады.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректердің моделі", "мәністі саланың деректер моделі", "мәністі сала", және "электронды құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдісінде айқындалған мәндерімен қолданылады.

8. Для целей настоящего Описания используются понятие "реквизит" означает единицу данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "национальная система прослеживаемости", "прослеживаемость", "сопроводительный документ", "товары, подлежащие прослеживаемости", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Соглашением.
Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений", используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16, 19-кестелерінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 22 ақпандағы № 30 шешімімен бекітілген, "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары арасында қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдердің уәкілетті органдары және Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті ақпараттық ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп, түсініледі.
IV. Электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16, 19 настоящего Описания под регламентом информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза сведениями о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 февраля 2022 г. № 30.
IV. Структуры электронных документов и сведений

R.CT.LS.05.001
қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:05:TraceabilityGoodsInfoDetails:v1.0.0
2.2
R.CT.LS.05.002
қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:05:TraceabilityGoodsOperationsDetails:v1.0.0
2.3
R.CT.LS.05.003
қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтердің сауалы

R.CT.LS.05.001
сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях
urn:EEC:R:CT:LS:05:TraceabilityGoodsInfoDetails:v1.0.0
2.2
R.CT.LS.05.002
сведения об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости
urn:EEC:R:CT:LS:05:TraceabilityGoodsOperationsDetails:v1.0.0
2.3
R.CT.LS.05.003
запрос сведений об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости

urn:EEC:R:CT:LS:05:TraceabilityGoodsOperationsRequestDetails:v1.0.0
2.4
R.CT.LS.05.004
Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:05:TraceabilityGoodsMonitoringDetails:v1.0.0
2.5
R.CT.LS.05.005
Келісімді орындауды бақылауды және мониторингті жүзеге асыру мақсатындағы мәліметтердің сауалы
urn:EEC:R:CT:LS:05:TraceabilityGoodsMonitoringRequestDetails:v1.0.0
Электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары атауларының кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын, электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының тізіліміне (бұдан әрі - электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының тізілімі) енгізуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электронды құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электронды құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес болады.

urn:EEC:R:CT:LS:05:TraceabilityGoodsOperationsRequestDetails:v1.0.0
2.4
R.CT.LS.05.004
сведения, используемые в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения
urn:EEC:R:CT:LS:05:TraceabilityGoodsMonitoringDetails:v1.0.0
2.5
R.CT.LS.05.005
запрос сведений в целях осуществления контроля
и мониторинга исполнения Соглашения
urn:EEC:R:CT:LS:05:TraceabilityGoodsMonitoringRequestDetails:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе Евразийского экономического (далее – реестр структур электронных документов и сведений).

1. Базистік моделдегі электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
10. "Өңдеудің нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электронды құжат (мәліметтер) құрылымдарының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген
2-кесте
"Өңдеудің нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электронды құжат (мәліметтер) құрылымдарының сипаттамасы
№ т/р
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Атауы
Өңдеудің нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Айқындау
респонденттің сауалды өңдеу нәтижесі туралы мәліметі
5
Пайдалану
6
Атаулардың кеңістігін сәйкестендіргіш
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбір элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының атауы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары атауларының кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электронды құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, Одақтың деректер базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электронды құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес болады.

1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Атаулардың импортталатын кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Атаулардың импортталатын кеңістігі
№ т/р
Атаулар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Атаулардың кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электронды құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес болады.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

12. "Өңдеудің нәтижесі туралы хабарлама" (R.006 электронды құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4- кесте
"Өңдеудің нәтижесі туралы хабарлама" (R.006 электронды құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы (R.006)
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер түрі
Мн.
1. Электронды құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электронды құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
енгізілген элементтердің мәндерінің саласымен айқындалады
1
1.1. Жлпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
Жалпы процес хабарының кодтық белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электронды құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электронды құжаттар мен (мәліметтердің) тізіліміне сәйкес электронды құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
электронды құжаттар мен (мәліметтердің) тізіліміне сәйкес, кодтың мәні
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. электронлы құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:‌EDoc‌Id)
электронлы құжатты (мәліметтерді) біркелкі сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіру мәні
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электронлы құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электронлы құжатты (мәліметтер) қалыптастырылған электронлы құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіру мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. электронлы құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электронлы құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілді кодтық белгілеу
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
Мәліметтерді өңдеудің аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo: EDoc Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo: EDoc Header Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo: Inf Envelope Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo: EDoc Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo: EDoc Code Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo: EDoc Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo: EDoc Ref Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo: EDoc Date Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo: Language Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo: Event Date Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

3. өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
жалпы процеске қатысушының ақпарат жүйесінің алынған электронлы құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесін кодтық белгілеуі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
еркін түрде мәліметтерді өңдеу нәтижесін сипаттау
M.SDE.00002

3. Код результата обработки
(csdo: Processing Result V2 Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo: Processing Result Code V2 Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo: Description Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

14. Атаулардың импортталатын кеңістігі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Атаулардың импортталатын кеңістігі
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Атаулардың импортталатын кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электронды құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, деректердің базистік моделі нұсқасының және мәністі саланың деректерінің мәнінің нөмірлеріне сәйкес болады.

14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номерам версий базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

15. "Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.001) электронды құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 7-кестеде келтірілген.
7- кесте
"Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.001) электронды құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер түрі
Мн.
1. Электронды құжаттың (мәліметтердің) бас тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электронды құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
Жалпы процесс хабарын кодтық белгілеу
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
ақпарараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электронды құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo:​E​Doc​Code)
электронды құжаттар мен (мәліметтер) құрылымдарының тізіліміне сәйкес, электронды құжаттарды (мәліметтерді) кодтық белгілеу
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
электронды құжаттар мен (мәліметтердің).
электронды құжаттар мен (мәліметтер) құрылымдарының тізіліміне сәйкес, кодтың мәні
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электронды құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:​E​Doc​Id)
электронды құжатты (мәліметтерді) біркелкі сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8.-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электронды құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
Жауап ретінде осы электронды құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электронды құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8.-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Осы электронды құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электронды құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
Тілді кодтық белгілеу
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1.-ге сәйкес тілдің қос әріпті коды
Шаблон: [a-z]{2}
0..1

15. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (R.CT.LS.05.001) приведен в таблице 7.
Таблица 7
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях" (R.CT.LS.05.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:​E​Doc​Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo: Inf Envelope Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo: E Doc Code Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Ref Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Date Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo: Language Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051) Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1. Шаблон: [a-z]{2}
0..1

2. Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер
(ctcdo:​Traceability​Goods​Details)
Қадағалауға жататын тауарлар және мұндай тауарлардың айналымымен байланысты операциялар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00316
ctcdo:​Traceability​Goods​Details​Type (M.CT.CDT.00220)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.1. Күні мен уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
мәліметтерді қалыптастырудың күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес, күні мен уақытын белгілеу
0..1
2.2. Жөнелту (арналған) елдің коды
(ctsdo:​Route​Country​Code)
жөнелту (арналған) немесе транзит пункті болып табылатын елді кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00157
ctsdo:​Route​Country​Code​Type (M.CT.SDT.00065)
Сәйкестендіргіші
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты)" сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес, елдің қос әріпті кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
2..*
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы .
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы:: 20
1
б) Елдің түрінің коды
(атрибут ​Route​Country​Kind​Code)
Елдің түрін кодтық белгілеу
-
csdo:​Code2​Type (M.SDT.00170)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
ұзындығы: 2
1
2.3. ілеспе құжатты тіркеу нөмірі
(ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details)
ілеспе құжатты тіркеу нөмірі
M.CT.CDE.00261
ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details​Type (M.CT.CDT.00210)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.3.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
Аумағынан қадағалауға жататын тауарлар жылжитын мүше мемлекетті кодтық белгілеу
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты)" сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес, елдің қос әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты" сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
2.3.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
Мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын, қадағаланатын тауарлардың ұлттық қадағалау жүйесі шеңберіндегі ілеспе құжатты ерекше сәйкестендіргіш
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
1

2. Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях
(ctcdo: Traceability Goods Details)
сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, и связанных с оборотом таких товаров операциях
M.CT.CDE.00316
ctcdo: Traceability Goods Details Type (M.CT.CDT.00220)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.1. Дата и время
(csdo: Event Date Time)
дата и время формирования сведений
M.SDE.00132
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.2. Код страны отправления (назначения)
(ctsdo: Route Country Code)
кодовое обозначение страны, являющейся пунктом отправления (назначения) или транзита
M.CT.SDE.00157
ctsdo: Route Country Code Type (M.CT.SDT.00065)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
2..*
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
б) Код вида страны
(атрибут Route Country Kind Code)
кодовое обозначение вида страны
-
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
2.3. Регистрационный номер сопроводительного документа
(ctcdo: Shipping Doc Id Details)
регистрационный номер сопроводительного документа
M.CT.CDE.00261
ctcdo: Shipping Doc Id Details Type (M.CT.CDT.00210)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.3.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение государства-члена, с территории которого перемещаются товары, подлежащие прослеживаемости
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3.2. Номер документа
(csdo: Doc Id)
уникальный идентификатор сопроводительного документа в рамках национальной системы прослеживаемости товаров, формируемый в соответствии с законодательством государства-члена
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1

2.4. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
ілеспе құжаттың күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнін белгілеу
1
2.5. Бастапқы ілеспе құжатты тіркеу нөмірі
(ctcdo:​Shipping​Doc​Ref​Id​Details)
Бастапқы ілеспе құжатты тіркеу нөмірі
M.CT.CDE.00262
ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details​Type (M.CT.CDT.00210)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.5.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
Аумағынан қадағалауға жататын тауарлар жылжитын мүше мемлекетті кодтық белгілеу
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес, елдің қос әріпті кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(атрибут code​List​Id)
коды сәйкес көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы:: 20
1
2.5.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
Мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын, қадағаланатын тауарлардың ұлттық қадағалау жүйесі шеңберіндегі ілеспе құжатты ерекше сәйкестендіргіш
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
1
2.6. Бастапқы құжаттың күні
(ctsdo:​Doc​Ref​Creation​Date)
Бастапқы ілеспе құжаттың күні
M.CT.SDE.00823
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес, күнін белгілеу
0..1
2.7. Тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын беретін тұлғға туралы мәліметтер
(ctcdo:​Ownership​Transfer​Business​Entity​Details)
қадағалауға жататын тауарларды иелену, пайдалану және иелік ету құқығын өзге тұлаға беретін тұлғға туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00276
ctcdo:​Declarant​Details​Type (M.CT.CDT.00038)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.7.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
шаруашылық субъектісі тіркелген елді кодтық белгілеу
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес, елдің қос әріпті кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1

2.4. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата сопроводительного документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.5. Регистрационный номер исходного сопроводительного документа
(ctcdo: Shipping Doc Ref Id Details)
регистрационный номер исходного сопроводительного документа
M.CT.CDE.00262
ctcdo: Shipping Doc Id Details Type (M.CT.CDT.00210)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.5.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение государства-члена, с территории которого перемещаются товары, подлежащие прослеживаемости
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.5.2. Номер документа
(csdo: Doc Id)
уникальный идентификатор сопроводительного документа в рамках национальной системы прослеживаемости товаров, формируемый в соответствии с законодательством государства-члена
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.6. Дата исходного документа
(ctsdo: Doc Ref Creation Date)
дата исходного сопроводительного документа
M.CT.SDE.00823
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.7. Сведения о лице, передающем право владения, пользования и распоряжения товарами
(ctcdo: Ownership Transfer Business Entity Details)
сведения о лице, передающем другому лицу свое право владеть, пользоваться и распоряжаться товарами, подлежащими прослеживаемости
M.CT.CDE.00276
ctcdo: Declarant Details Type (M.CT.CDT.00038)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.7.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.7.2. Шаруашылық субъектісінің атауы
(csdo:​Business​Entity​Name)
Шаруашылық субъектісінің толық атауы немесе шаруашылық қызмет жүргізетін жеке тұлғаның немесе тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 300
0..1
2.7.3. Шаруашылық субъектісінің қысқаша атауы
(csdo:​Business​Entity​Brief​Name)
шаруашылық субъектісінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызмет жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.7.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
шаруашылық субъектісі тіркелген ұйымдық-құқықтық нысаннды құқықтық белгілеу
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес, кодтың мәні
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(codeListId атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
2.7.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
шаруашылық субъектісі тіркелген ұйымдық-құқықтық нысаннның атауы
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 300
0..1
2.7.6. Шаруашылық субъектісін сәйкестендіргіш
(csdo:​Business​Entity​Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген, тізілім (тіркем) бойынша жазудың нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:​Business​Entity​Id​Type (M.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық субъектілерін сәйкестендіру әдісі
-
csdo:​Business​Entity​Id​Kind​Id​Type (M.SDT.00158)
шаруашылық субъектілерін сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
2.7.7. Ерекше сәйкестендіргіш кеден нөмірі
(csdo:​Unique​Customs​Number​Id)
Кедендюік бақылау мақсаттарына арналған шаруашылық субъектісінің ерекше сәйкестендіргіш кеден нөмірі
M.SDE.00135
csdo:​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.SDT.00089)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 17
0..1
2.7.8. салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:​Taxpayer​Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық субъектісін, жеке тұлғаны немесе шаруашылық қызмет жүргізіетін тұлғаны сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйксс, сәйкестендіргіштің мәні
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1

2.7.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.7.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Brief Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.7.4. Код организационно-правовой формы
(csdo: Business Entity Type Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo: Business Entity Type Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.7.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo: Business Entity Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo: Business Entity Id Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Метод идентификации
(атрибут kind Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
-
csdo: Business Entity Id Kind Id Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo: Unique Customs Number Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo: Unique Customs Number Id Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.7.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo: Taxpayer Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность, в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

2.7.9. Есепке алуға қою себебінің коды
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
шаруашылық субъектісін Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.7.10. Мекен-жай
(ccdo:​Address​V4​Details)
шаруашылық субъектісінің, жеке тұлғаның немесе өтініш беруші болып табылатын, шаруашылық қызмет жүргізіетін тұлғаның мекен-жайы
M.CDE.00076
ccdo:​Address​Details​V4​Type (M.CDT.00079)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекен-жай түрінің коды
(csdo:​Address​Kind​Code)
мекен-жай түрін кодтық белгілеу
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Мекен-жай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні .
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
Елді кодтық белгілеу
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес, елдің қос әріпті кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:​Territory​Code)
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:​Region​Name)
бірінші деңгейлі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:​District​Name)
екінші деңгейлі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:​City​Name)
Қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:​Settlement​Name)
Елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:​Street​Name)
Қала инфрақұрылымы көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:​Building​Number​Id)
үйді, корпусты, құрылымшаны белгілеу
M.SDE.00011

2.7.9. Код причины постановки на учет
(csdo: Tax Registration Reason Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo: Tax Registration Reason Code Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.7.10. Адрес
(ccdo: Address V4 Details)
адрес хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность, являющегося заявителем
M.CDE.00076
ccdo: Address Details V4 Type (M.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo: Address Kind Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo: Territory Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo: Region Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo: District Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo: City Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo: Settlement Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo: Street Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo: Building Number Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:​Room​Number​Id)
Кеңсені немесе пәтерді белгілеу
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
*.11. Почта индексі
(csdo:​Post​Code)
почта байланысы кәсіпорынының почта индексі
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абонент жәшігінің нөмері
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
почта байланысы кәсіпорынындағы абонент жәшігінің нөмері
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
*.13. Мәтін нысанындағы мекен-жай
(csdo:​Address​Text)
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекен-жай элементтерінің жиыны
M.SDE.00005
csdo:​Text1000​Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 1000
0..1
2.7.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:​Communication​Details)
шаруашылық субъектісінің, өтініш беруші болып табылатын, шаруашылық қызмет жүргізетн жеке тұлғаның немесе тұлғаның байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:​Communication​Channel​Code)
Байланыс құралының (арнасының) түрін кодтық белгілеу (телефон, факс, электронды почта және басқалары)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс (арнасы) құралы түрінің атауы (телефон, факс, электронды почта және басқалары)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасын сәйкестендіргіш
(csdo:​Communication​Channel​Id)
Байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефонның, факстың нөмірін, электронды почтаның мекенін көрсету және басқалары)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 1000
1..*
2.7.12. Жее бастың куәлігі
(ccdo:​Identity​Doc​V3​Details)
жеке тұлғаның немеее шаруашылық қызмет жүргізетін тұлғаның жеке басын куәландыраын құжат
M.CDE.00056
ccdo:​Identity​Doc​Details​V3​Type (M.CDT.00062)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елді кодтық белгілеу
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес, елдің қос әріпті кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
*.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:​Identity​Doc​Kind​Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрін кодтық белгілеу
M.SDE.00136
csdo:​Identity​Doc​Kind​Code​Type (M.SDT.00098)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
*.3. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Name)
Құжат түрінің атауы
M.SDE.00095

csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo: Room Number Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo: Post Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo: Post Office Box Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.13. Адрес в текстовой форме
(csdo: Address Text)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo: Text1000 Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.7.11. Контактный реквизит
(ccdo: Communication Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность, являющегося заявителем
M.CDE.00003
ccdo: Communication Details Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo: Communication Channel Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo: Communication Channel Code V2 Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo: Communication Channel Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo: Communication Channel Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo: Communication Channel Id Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.7.12. Удостоверение личности
(ccdo: Identity Doc V3 Details)
документ, удостоверяющий личность физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.CDE.00056
ccdo: Identity Doc Details V3 Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo: Identity Doc Kind Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo: Identity Doc Kind Code Type (M.SDT.00098)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Наименование вида документа
(csdo: Doc Kind Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095

csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 500
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo:​Doc​Series​Id)
құжаттың сериясын цифрлы немесе әріптік-цифрлы белгілеу
M.SDE.00157
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжат тіркелген кезде берілген цифрлы немесе әріптік-цифрлы белгілеу
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
1
*.6. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнін белгілеу
0..1
*.7. Құжаттың қолданыс мерзімінің өткен күні
(csdo:​Doc​Validity​Date)
құжаттың күшінде болған мерзімінің аяқталған күні
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнін белгілеу
0..1
*.8. Уәкілетті органды сәйкестендіргіш
(csdo:​Authority​Id)
Құжатты берген мемлекеттк өкімет органын не ол өкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
*.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:​Authority​Name)
мемлекеттк өкімет органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 300
0..1
2.8. Тауарлардың жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер
(ctcdo:​Shipping​Business​Entity​Details)
Комиссия айқындаған жағдайларда, мұндай тауарларды өткізумен байланысты емес, тауарларды бір мүше мемлекеттің аумағынан өзге мүше мемлекеттің аумағына жылжуын жүзеге асыратын тұлға туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00278
ctcdo:​Declarant​Details​Type (M.CT.CDT.00038)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.8.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
шаруашылық субъектісі тіркелген елді кодтық белгілеу
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес, елдің қос әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
Коды сәйкес көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1

csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Серия документа
(csdo: Doc Series Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.5. Номер документа
(csdo: Doc Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.6. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo: Doc Validity Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo: Authority Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo: Authority Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.8. Сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров
(ctcdo: Shipping Business Entity Details)
сведения о лице, осуществляющем перемещение товаров с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена, не связанное с реализацией таких товаров, в случаях, определенных Комиссией
M.CT.CDE.00278
ctcdo: Declarant Details Type (M.CT.CDT.00038)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.8.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы:500
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo:​Doc​Series​Id)
құжаттың сериясын цифрлы немесе әріптік-цифрлы белгілеу
M.SDE.00157
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы:20
0..1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжаты тіркеу кезінде берілген, цифрлы немесе әріптік-цифрлы белгілеу
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
1
*.6. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес, күнін белгілеу
0..1
*.7. Құжаттың қолданыс мерзімі өткен күн
(csdo:​Doc​Validity​Date)
құжаттың күшінде болған күнінің аяқталған мерзімі
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес, күнін белгілеу
0..1
*.8. Уәкілетті органды сәйкестендіргіш
(csdo:​Authority​Id)
Құжатты берген мемлекеттік өкімет органын не ол өкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы:20
0..1
*.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:​Authority​Name)
Құжатты берген мемлекеттік өкімет органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы:300
0..1
2.10. Қадағалауға жататын тауар туралы мәліметтер
(ctcdo:​Traceability​Commodity​Details)
ілеспе құжатқа сәйкес аталатын, қадағалауға жататын тауар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00279
ctcdo:​Traceability​Commodity​Details​Type (M.CT.CDT.00211)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.10.1. Реттік нөмір
(csdo:​Object​Ordinal)
ілеспе құжатқа сәйкес, қадағалауға жататын тауардың реттіік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
ондық есептеу жүйесіндепгі тұтас оң сан.
цифрлар бар саны: 3
1
2.10.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойыынша тауардың коды
(csdo:​Commodity​Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес, қадағалауға жататын тауарды кодтық белгілеу
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН-нан  кодтың мәні
2, 4, 6, 8, 9 немеее 10 таңба деңгейінде.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
2.10.3. Тауардың атауы
(ctsdo:​Goods​Name)
ілеспе құжатқа сәйкес, қадағалауға жататын тауардың атауы
M.CT.SDE.00194

csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Серия документа
(csdo: Doc SeriesId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.5. Номер документа
(csdo: Doc Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.6. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo: Doc Validity Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo: Authority Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo: Authority Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.10. Сведения о товаре, подлежащем прослеживаемости
(ctcdo: Traceability Commodity Details)
сведения о товаре, подлежащем прослеживаемости, указываемые в соответствии с сопроводительным документом
M.CT.CDE.00279
ctcdo: Traceability Commodity Details Type (M.CT.CDT.00211)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.10.1. Порядковый номер
(csdo: Object Ordinal)
порядковый номер товара, подлежащего прослеживаемости, в соответствии с сопроводительным документом
M.SDE.00148
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 3
1
2.10.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo: Commodity Code)
кодовое обозначение товара, подлежащего прослеживаемости, в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
2.10.3. Наименование товара
(ctsdo: Goods Name)
наименование товара, подлежащего прослеживаемости, в соответствии с сопроводительным документом
M.CT.SDE.00194

csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы:250
1..*
2.10.4. Қадағалауға жататын тауар саны
(ctcdo:​Goods​Traceability​Measure​Details)
қадағалауға жататын тауарлардың тізбесінде көзделген, тауарды өлшеудің сандық бірлігмен ілеспе құжатта аталған, қадағалауға жататын тауар саны
M.CT.CDE.00163
ctcdo:​Commodity​Measure​Details​Type (M.CT.CDT.00816)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Тауар саны
(ctsdo:​Commodity​Measure)
данамен, салмақ бірлігімен, көлемдік немесе өзге де бірліктермен көрсетілген тауар саны
M.CT.SDE.00331
ctsdo:​Optional​Physical​Measure​Type (M.CT.SDT.00106)
ондық есептеу жүйесіндегі саны.
Цифрлардың бар саны: 24.
бөлшек цифрлардың бар саны: 6
1
а) Өлшем бірлігі
(атрибут measurement​Unit​Code)
Өлшем бірлігін кодтық белгілеу
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
әріптік-цифрлы код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
0..1
б) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(measurement​Unit​Code​List​Id атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
*.2. Өлшем бірлігін белгілеу
(ctsdo:​Measure​Unit​Abbreviation​Code)
Өлшем бірлігін шартты белгілеу
M.CT.SDE.00332
ctsdo:​Measure​Unit​Abbreviation​Code​Type (M.CT.SDT.00409)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
0..1
*.3. Өлшем бірлігінің атауы
(ctsdo:​Measure​Unit​Name)
Өлшем бірлігінің атауы
M.CT.SDE.00333
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.10.5. Тауар саны
(ctcdo:​Goods​Measure​Details)
Ілеспе құжатта пайдаланылатын өлшем бірлігімен, ілеспе құжатта көрсетілген, қадағалауға жататын тауар саны
M.CT.CDE.00162
ctcdo:​Commodity​Measure​Details​Type (M.CT.CDT.00816)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауар саны
(ctsdo:​Commodity​Measure)
данамен, салмақ бірліктерімен, көлемдік немесе басқа да бірліктермен көрсетілген тауар саны
M.CT.SDE.00331
ctsdo:​Optional​Physical​Measure​Type (M.CT.SDT.00106)
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлар, бар саны: 24.
Бөлш. цифрлар, бар саны: 6
1
а) Өлшем бірлігі
(measurement​Unit​Code атрибуты)
өлшем бірлігін кодтық белгілеу
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлы код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
0..1
б) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(measurement​Unit​Code​List​Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауыштын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
*.2. Өлшем бірлігін белгілеу
(ctsdo:​Measure​Unit​Abbreviation​Code)
Өлшем бірлігін шартты белгілеу
M.CT.SDE.00332
ctsdo:​Measure​Unit​Abbreviation​Code​Type (M.CT.SDT.00409)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
0..1
*.3. Өлшем бірлігінің атауы
(ctsdo:​Measure​Unit​Name)
өлшем бірлігінің атауы
M.CT.SDE.00333

csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1..*
2.10.4. Количество товара, подлежащего прослеживаемости
(ctcdo: Goods Traceability Measure Details)
количество товара, подлежащего прослеживаемости, указанное в сопроводительном документе, в количественной единице измерения товара, предусмотренной перечнем товаров, подлежащих прослеживаемости
M.CT.CDE.00163
ctcdo: Commodity Measure Details Type (M.CT.CDT.00816)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Количество товара
(ctsdo: Commodity easure)
количество товара, выраженное в штуках, единицах массы, объемных или других единицах
M.CT.SDE.00331
ctsdo: Optional Physical Measure Type (M.CT.SDT.00106)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
1
а) Единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
0..1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement Unit Code List Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Обозначение единицы измерения
(ctsdo: Measure Unit Abbreviation Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CT.SDE.00332
ctsdo: Measure Unit Abbreviation Code Type (M.CT.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.3. Наименование единицы измерения
(ctsdo: Measure Unit Name)
наименование единицы измерения
M.CT.SDE.00333
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.10.5. Количество товара
(ctcdo: Goods Measure Details)
количество товара, подлежащего прослеживаемости, указанное
в сопроводительном документе, в единице измерения, используемой
в сопроводительном документе
M.CT.CDE.00162
ctcdo: Commodity Measure Details Type (M.CT.CDT.00816)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара
(ctsdo: Commodity Measure)
количество товара, выраженное в штуках, единицах массы, объемных или других единицах
M.CT.SDE.00331
ctsdo: Optional Physical Measure Type (M.CT.SDT.00106)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
1
а) Единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
0..1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement Unit Code List Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Обозначение единицы измерения
(ctsdo: Measure Unit Abbreviation Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CT.SDE.00332
ctsdo: Measure Unit Abbreviation Code Type (M.CT.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.3. Наименование единицы измерения
(ctsdo: Measure Unit Name)
наименование единицы измерения
M.CT.SDE.00333

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
2.10.6. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
(ctcdo:​C​I​M​Info​Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00378
ctcdo:​C​I​M​Info​Details​Type (M.CT.CDT.00173)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін салудың көрінісі
(ctsdo:​C​I​M​Marking​Code)
тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін салудың көрінісі
M.CT.SDE.00766
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
ұзындығы: 2
0..1
*.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің саны
(ctsdo:​C​I​M​Quantity)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің саны
M.CT.SDE.00108
ctsdo:​Quantity10​Type (M.CT.SDT.00141)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас теріс емес сан.
Цифрлар, бар саны: 10
0..1
*.3. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру (сәйкестендіргіш) нөмірлерінің тізбесі
(ctcdo:​C​I​M​List​Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру (сәйкестендіргіш) нөмірлерінің тізбесі
M.CT.CDE.00376
ctcdo:​C​I​M​List​Details​Type (M.CT.CDT.00175)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіргіш
(ctsdo:​Visual​C​I​M​Id)
Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сырттай сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00113
ctsdo:​Visual​C​I​M​Id​Type (M.CT.SDT.00038)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1..*
*.4. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру (сәйкестендіргіш) нөмірлерінің лиапазоны
(ctcdo:​C​I​M​Range​Details)
бБақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру (сәйкестендіргіш) нөмірлерінің лиапазоны
M.CT.CDE.00377
ctcdo:​C​I​M​Range​Details​Type (M.CT.CDT.00177)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру (сәйкестендіргіш) нөмірлері лиапазонының бірінші нөмірі
(ctsdo:​First​Visual​Identifier​C​I​M​Id)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру (сәйкестендіргіш) нөмірлері лиапазонының бірінші нөмірі
M.CT.SDE.00762
ctsdo:​Visual​C​I​M​Id​Type (M.CT.SDT.00038)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
*.4.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру (сәйкестендіргіш) нөмірлері лиапазонының соңғы нөмірі
(ctsdo:​Last​Visual​Identifier​C​I​M​Id)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру (сәйкестендіргіш) нөмірлері лиапазонының соңғы нөмірі
M.CT.SDE.00763
ctsdo:​Visual​C​I​M​Id​Type (M.CT.SDT.00038)
Символдардың қалыпқа келген жолы.

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.10.6. Сведения о контрольных (идентификационных) знаках
(ctcdo: C I M Info Details)
сведения о контрольных (идентификационных) знаках
M.CT.CDE.00378
ctcdo: C I M Info Details Type (M.CT.CDT.00173)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков после выпуска товаров
(ctsdo: C I M Marking Code)
признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков после выпуска товаров
M.CT.SDE.00766
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.2. Количество контрольных (идентификационных) знаков
(ctsdo: C I M Quantity)
количество контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.SDE.00108
ctsdo: Quantity10 Type (M.CT.SDT.00141)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 10
0..1
*.3. Перечень идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(ctcdo: C I M List Details)
перечень идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.CDE.00376
ctcdo: C I M List Details Type (M.CT.CDT.00175)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Идентификатор контрольного (идентификационного) знака
(ctsdo: Visual C I M Id)
визуально отображаемый идентификатор контрольного (идентификационного) знака
M.CT.SDE.00113
ctsdo: Visual C I M Id Type (M.CT.SDT.00038)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1..*
*.4. Диапазон идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(ctcdo: C I M Range Details)
диапазон идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.CDE.00377
ctcdo: C I M Range Details Type (M.CT.CDT.00177)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Первый номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(ctsdo: First Visual Identifier C I M Id)
первый номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.SDE.00762
ctsdo: Visual C I M Id Type (M.CT.SDT.00038)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
*.4.2. Последний номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(ctsdo: Last Visual Identifier C I M Id)
последний номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.SDE.00763
ctsdo: Visual C I M Id Type (M.CT.SDT.00038)
Нормализованная строка символов.

Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
2.10.7. Таңбаланған тауарды сәйкестендіру туралы мәліметтер
(ctcdo:​Identification​Means​Info​Details)
таңбаланған тауарды сәйкестендіру туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00581
ctcdo:​Identification​Means​Info​Details​Type (M.CT.CDT.00396)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Орауыш агрегациясының түрі
(ctsdo:​Aggregation​Kind​Code)
орауыш агрегациясының түрін (деңгейін) кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00322
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
*.2. Қадағалауға жататын тауар бірлігіне салынған сәйкестендіру құралдарының тізбесі
(ctcdo:​Traceability​Goods​Identification​Means​List​Details)
сәйкестендіру кодтарының тізбесі
M.CT.CDE.00317
ctcdo:​Traceability​Goods​Identification​Means​List​Details​Type (M.CT.CDT.00266)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Сәйкестендіру құралы
(ctcdo:​Identification​Means​Item​Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00234
ctcdo:​Identification​Means​Item​Details​Type (M.CT.CDT.00261)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.2.1.1 Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:​Identification​Means​Kind​Code)
Сәйкестендіру құралы түрін кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00287
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ұзындығы: 3
1
*.2.1.2. Сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
(ctcdo:​Identification​Means​Registry​Id​Details)
сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізіліміндегі тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00231
ctcdo:​Identification​Means​Registry​Id​Details​Type (M.CT.CDT.00259)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1.2.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:​Identification​Means​Kind​Code)
сәйкестендіру құралы түрін кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00287
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.2.1.2.2. Ақпарат құрамына талаптардың коды
(ctsdo:​Identification​Means​Info​Requipment​Code)
ақпарат құралында орналастырылған ақпарат құрамына талаптардың жиынын кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00289
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.2.1.3. Сәйкестендіру құралы деректерінің элементі
(ctcdo:​Identification​Means​Data​Unit​Details)
ақпарат құралында орналастырылған ақпарат блогын символдық ұсыну
M.CT.CDE.00233
ctcdo:​Identification​Means​Data​Unit​Details​Type (M.CT.CDT.00262)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.2.1.3.1. Қолдануды сәйкестендіргіш
(ctsdo:​A​I​Id)
ақпарат құралындағы ақпарат блогын цифрлы сәйкестендіргіш
M.CT.SDE.00294
ctsdo:​A​I​Id​Type (M.CT.SDT.00208)
Символдардың қалыпқа келген жолы.

Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
2.10.7. Сведения об идентификации маркированного товара
(ctcdo: Identification Means Info Details)
сведения об идентификации маркированного товара
M.CT.CDE.00581
ctcdo: Identification Means Info Details Type (M.CT.CDT.00396)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Вид агрегации упаковки
(ctsdo: Aggregation Kind Code)
кодовое обозначение вида (уровня) агрегации упаковки
M.CT.SDE.00322
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
*.2. Перечень средств идентификации, нанесенных на товарную единицу, подлежащую прослеживаемости
(ctcdo: Traceability Goods Identification Means List Details)
перечень кодов идентификации
M.CT.CDE.00317
ctcdo: Traceability Goods Identification Means List Details Type (M.CT.CDT.00266)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Средство идентификации
(ctcdo: Identification Means Item Details)
сведения о средстве идентификации
M.CT.CDE.00234
ctcdo: Identification Means Item Details Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.2.1.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Kind Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
1
*.2.1.2. Регистрационный номер по единому реестру средств идентификации
(ctcdo: Identification Means Registry Id Details)
сведения о регистрационном номере объекта в едином реестре средств идентификации
M.CT.CDE.00231
ctcdo: Identification Means Registry Id Details Type (M.CT.CDT.00259)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1.2.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Kind Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.2.1.2.2. Код требований к составу информации
(ctsdo: Identification Means Info Requipment Code)
кодовое обозначение набора требований к составу информации, размещенному
в средстве идентификации
M.CT.SDE.00289
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.2.1.3. Элемент данных средства идентификации
(ctcdo: Identification Means Data Unit Details)
символьное представление блока информации, размещенного в средстве идентификации
M.CT.CDE.00233
ctcdo: Identification Means Data Unit Details Type (M.CT.CDT.00262)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.2.1.3.1. Идентификатор применения
(ctsdo: A I Id)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся
в средстве идентификации
M.CT.SDE.00294
ctsdo: A I Id Type (M.CT.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.

Шаблон: \d{2,4}
1
*.2.1.3.2. Сәйкестендіру құралы деректері элементінің сиволдық мәні
(ctsdo:​Identification​Means​Unit​Character​Value​Id)
символдардың дәйектілігі түрінде ұсынылған, сәйкестендіру құралындағы ақпарат блогының мәні
M.CT.SDE.00295
ctsdo:​Id100​Type (M.CT.SDT.00101)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 100
1
*.3. Сәйкестендіру құралдары мәндерінің диапазоны
(ctcdo:​Identification​Means​Range​Details)
сәйкестендіру кодтары мәндерінің диапазоны туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00582
ctcdo:​Identification​Means​Range​Details​Type (M.CT.CDT.00394)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.3.1. Сәйкестендіру құралдары мәндері диапазонының бірінші нөмірі
(ctcdo:​First​Identification​Means​Item​Details)
Сәйкестендіру кодтары мәндері диапазонының бірінші нөмірі
M.CT.CDE.00583
ctcdo:​Identification​Means​Item​Details​Type (M.CT.CDT.00261)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.3.1.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:​Identification​Means​Kind​Code)
сәйкестендіру құралы түрін кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00287
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ұзындығы: 3
1
*.3.1.2. Сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
(ctcdo:​Identification​Means​Registry​Id​Details)
сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізіліміндегі тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00231
ctcdo:​Identification​Means​Registry​Id​Details​Type (M.CT.CDT.00259)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1.2.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:​Identification​Means​Kind​Code)
сәйкестендіру құралы түрін кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00287
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ұзындығы:3
0..1
*.3.1.2.2. Ақпарат құрамына талаптардың коды
(ctsdo:​Identification​Means​Info​Requipment​Code)
сәйкестендіру құралында орналастырылған ақпарат құрамына талаптардың жиынын кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00289
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.3.1.3. . Сәйкестендіру құралы деректерінің элементі
(ctcdo:​Identification​Means​Data​Unit​Details)
сәйкестендіру құралында орналастырылған ақпарат блогын символдық ұсыну
M.CT.CDE.00233
ctcdo:​Identification​Means​Data​Unit​Details​Type (M.CT.CDT.00262)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.3.1.3.1. Қолдануды сәйкестендіргіш
(ctsdo:​A​I​Id)
сәйкестендіру құралындағы ақпарат блогын цифрлы сәйкестендіргіш
M.CT.SDE.00294
ctsdo:​A​I​Id​Type (M.CT.SDT.00208)
Символдардың қалыпқа келген жолы.

Шаблон: \d{2,4}
1
*.2.1.3.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Unit Character Value Id)
значение блока информации, содержащейся в средстве идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CT.SDE.00295
ctsdo: Id100 Type (M.CT.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
*.3. Диапазон значений средств идентификации
(ctcdo: Identification Means Range Details)
сведения о диапазоне значений кодов идентификации
M.CT.CDE.00582
ctcdo: Identification Means Range Details Type (M.CT.CDT.00394)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Первый номер диапазона значений средств идентификации
(ctcdo: First Identification Means Item Details)
первый номер диапазона значений кодов идентификации
M.CT.CDE.00583
ctcdo: Identification Means Item Details Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.3.1.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Kind Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
1
*.3.1.2. Регистрационный номер по единому реестру средств идентификации
(ctcdo: Identification Means Registry Id Details)
сведения о регистрационном номере объекта в едином реестре средств идентификации
M.CT.CDE.00231
ctcdo: Identification Means Registry Id Details Type (M.CT.CDT.00259)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1.2.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo: Identification Means Kind Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.3.1.2.2. Код требований к составу информации
(ctsdo: Identification Means Info Requipment Code)
кодовое обозначение набора требований к составу информации, размещенному
в средстве идентификации
M.CT.SDE.00289
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.3.1.3. Элемент данных средства идентификации
(ctcdo: Identification Means Data Unit Details)
символьное представление блока информации, размещенного в средстве идентификации
M.CT.CDE.00233
ctcdo: Identification Means Data Unit Details Type (M.CT.CDT.00262)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.3.1.3.1. Идентификатор применения
(ctsdo: A I Id)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся
в средстве идентификации
M.CT.SDE.00294
ctsdo: A I Id Type (M.CT.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.

csdo:Id25Type (M.SDT.00178)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы:25
0..*
2.10.8. Өнім бірлігін сәйкестендіргіш
(csdo:​Product​Instance​Id)
қадағалауға жататын тауар бірлігіне салынған сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00151
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
0..*
2.10.9. Кедендік құжатқа сәйкес тауардың реттік нөмірі туралы мәліметтер
(ctcdo:​Commodity​Ordinal​Customs​Document​Details)
кедендік құжатқа сәйкес тауардың реттік нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00266
ctcdo:​Commodity​Ordinal​Customs​Document​Details​Type (M.CT.CDT.00221)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Реттік нөмір
(csdo:​Object​Ordinal)
кедендік құжатқа сәйкес тауардың реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлар- бар саны: 3
1
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
кедендік құжатты кодтық белгілеу
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа сыныптауышқа сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
Коды сәйкес көрсетілген, анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
*.3. Кедендік құжаттың тіркеу (анықтамалық) нөмірі туралы мәліметтер
(ctcdo:​Customs​Document​Id​Details)
Кедендік құжаттың тіркеу (анықтамалық) нөмірі
M.CT.CDE.00080
ctcdo:​Customs​Document​Id​Details​Type (M.CT.CDT.00080)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.3.1. Кеден органының коды
(csdo:​Customs​Office​Code)
кеден органын кодтық белгілеу
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні .
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.3.2. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
Құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес, күнін белгілеу
1
*.3.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың реттік нөмір
(ctsdo:​Customs​Document​Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың реттік нөмір
M.CT.SDE.00025
ctsdo:​Customs​Document​Id​Type (M.CT.SDT.00042)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 5.
Ең ұзын ұзындығы: 7
1

csdo:Id25Type (M.SDT.00178)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
0..*
2.10.8. Идентификатор единицы продукта
(csdo: Product Instance Id)
идентификационный номер, нанесенный на товарную единицу, подлежащую прослеживаемости
M.SDE.00151
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*
2.10.9. Сведения о порядковом номере товара в соответствии с таможенным документом
(ctcdo: Commodity Ordinal Customs Document Details)
сведения о порядковом номере товара в соответствии с таможенным документом
M.CT.CDE.00266
ctcdo: Commodity Ordinal Customs Document Details Type (M.CT.CDT.00221)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Порядковый номер
(csdo: Object Ordinal)
порядковый номер товара в соответствии с таможенным документом
M.SDE.00148
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 3
1
*.2. Код вида документа
(csdo: Doc Kind Code)
кодовое обозначение таможенного документа
M.SDE.00054
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Сведения о регистрационном (справочном) номере таможенного документа
(ctcdo: Customs Document Id Details)
регистрационный (справочный) номер таможенного документа
M.CT.CDE.00080
ctcdo: Customs Document Id Details Type (M.CT.CDT.00080)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.3.1. Код таможенного органа
(csdo: Customs Office Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo: Customs Office Code Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.3.2. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.3.3. Порядковый номер таможенного документа по журналу регистрации
(ctsdo: Customs Document Id)
порядковый номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CT.SDE.00025
ctsdo: Customs Document Id Type (M.CT.SDT.00042)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1

2.10.10. Тауарларға декларация берілгене дейін тауарлар шығару туралы өтініштен қадағалауға жататын тауар туралы мәліметтер
(ctcdo:​Application​Traceability​Commodity​Details)
тауарларға декларация берілгене дейін тауарлар шығару туралы өтініштен қадағалауға жататын тауар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00286
ctcdo:​Application​Traceability​Commodity​Details​Type (M.CT.CDT.00212)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Жөнелту елі
(ctcdo:​Departure​Country​Details)
жөнелту елі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00207
ctcdo:​C​A​Country​Details​Type (M.CT.CDT.00091)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Елдің коды
(ctsdo:​C​A​Country​Code)
елді кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00619
ctsdo:​C​A​Country​Code​Type (M.CT.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа сыныптауышқа сәйкес елдің қос әріпті кодының немесе құжатты (мәліметті) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодының мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген, анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
*.1.2. Елдің атауы
(ctsdo:​Country​Name)
елдің қысқаща атауы
M.CT.SDE.00124
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 40
0..1
*.1.3. Аумақтың коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігін кодтық беллгілеу
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 17
0..1
*.2. Арналған елі
(ctcdo:​Destination​Country​Details)
арналған елі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00205
ctcdo:​C​A​Country​Details​Type (M.CT.CDT.00091)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.2.1. Елдің коды
(ctsdo:​C​A​Country​Code)
елді кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00619
ctsdo:​C​A​Country​Code​Type (M.CT.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа сыныптауышқа сәйкес елдің қос әріпті кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодының мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген, анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
*.2.2. Елдің атауы
(ctsdo:​Country​Name)
елдің қысқаша атауы
M.CT.SDE.00124

2.10.10. Сведения о товаре, подлежащем прослеживаемости, из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
(ctcdo: Application Traceability Commodity Details)
сведения о товаре, подлежащем прослеживаемости, из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
M.CT.CDE.00286
ctcdo: Application Traceability Commodity Details Type (M.CT.CDT.00212)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Страна отправления
(ctcdo: Departure Country Details)
сведения о стране отправления
M.CT.CDE.00207
ctcdo: C A Country Details Type (M.CT.CDT.00091)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Код страны
(ctsdo: C A Country Code)
кодовое обозначение страны
M.CT.SDE.00619
ctsdo: C A Country Code Type (M.CT.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.1.2. Наименование страны
(ctsdo: Country Name)
краткое название страны
M.CT.SDE.00124
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.1.3. Код территории
(csdo: Territory Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.2. Страна назначения
(ctcdo: Destination Country Details)
сведения о стране назначения
M.CT.CDE.00205
ctcdo: C A Country Details Type (M.CT.CDT.00091)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.2.1. Код страны
(ctsdo: C A Country Code)
кодовое обозначение страны
M.CT.SDE.00619
ctsdo: C A Country Code Type (M.CT.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.2. Наименование страны
(ctsdo:Country Name)
краткое название страны
M.CT.SDE.00124

csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 40
0..1
*.2.3. Аумақтың коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігін кодтық беллгілеу
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 17
0..1
*.3. Тауар құны
(ctsdo:​Goods​Currency​Amount)
шарт (келісім-шарт) бағасының валютасымен немесе төлем (бағалау) валютасымен, қадағалауға жататын тауар құны
M.CT.SDE.00163
csdo:AccountingAmountV3Type (M.SDT.00166)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлар- бар саны: 24.
Бөлш. цифрлар- бар саны: 4
1
а) Валюта коды
(currency​Code атрибуты)
валютаны кодтық белгілеу
-
csdo:​Currency​Code​V3​Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа сыныптауышқа сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(currency​Code​List​Id атрибуты)
Валюталардың сыныптауышының сәйкестендіргіші
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
*.4. Тауардың атауы
(ctsdo:​Goods​Name)
Қадағалауға жататын тауардың атауы және оның сипаттамасы
M.CT.SDE.00194
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 250
1..*
*.5. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:​Commodity​Code)
Тауарларға декларация берілгенге дейін, тауарлар шығару туралы өтініште аталған, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес, қадағалауға жататын тауарды кодтық белгілеу
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН-нан кодтың мәні
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
*.6. Брутто салмағы
(csdo:​Unified​Gross​Mass​Measure)
қадағалауға жататын тауардың брутто салмағы
M.SDE.00168
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлар- бар саны: 24.
Бөлш. цифрлар- бар саны: 4
0..1
а) Өлшем бірлігі
(measurement​Unit​Code атрибуты)
өлшем бірлігін кодтық белгілеу
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлы код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(measurement​Unit​Code​List​Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
*.7. Тауар саны
(ctcdo:​Goods​Measure​Details)
Тауарларға декларация берілгенге дейін, тауарлар шығару туралы өтініште аталған, қосымша өлшем бірлігіндегі қадағалауға жататын тауар саны
M.CT.CDE.00162
ctcdo:​Commodity​Measure​Details​Type (M.CT.CDT.00816)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.2.3. Код территории
(csdo: Territory Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.3. Стоимость товара
(ctsdo: Goods Currency Amount)
стоимость товара, подлежащего прослеживаемости, в валюте цены договора (контракта) или
в валюте платежа (оценки)
M.CT.SDE.00163
csdo:AccountingAmountV3Type (M.SDT.00166)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 4
1
а) Код валюты
(атрибут currency Code)
кодовое обозначение валюты
-
csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency Code List Id)
идентификатор классификатора валют
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.4. Наименование товара
(ctsdo: Goods Name)
наименование товара, подлежащего прослеживаемости, и его описание
M.CT.SDE.00194
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1..*
*.5. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo: Commodity Code)
кодовое обозначение товара, подлежащего прослеживаемости, в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, указанное в заявлении о выпуске товаров до подачи декларации на товары
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
*.6. Масса брутто
(csdo: Unified Gross Mass Measure)
вес брутто товара, подлежащего прослеживаемости
M.SDE.00168
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement Unit Code List Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.7. Количество товара
(ctcdo: Goods Measure Details)
количество товара, подлежащего прослеживаемости, в дополнительной единице измерения, указанной в заявлении о выпуске товаров до подачи декларации на товары
M.CT.CDE.00162
ctcdo: Commodity Measure Details Type (M.CT.CDT.00816)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес, күнін белгілеу
0..1
2.10.12. Түгендеу актісінен мәліметтер
(ctcdo:​Inventory​Report​Details)
түгендеу актісінен мәліметтер
M.CT.CDE.00295
ctcdo:​Inventory​Report​Details​Type (M.CT.CDT.00213)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
түгендеу актісінің тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
0..1
*.2. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
түгендеу актісінің күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес, күнін белгілеу
0..1
*.3. Реттік нөмір
(csdo:​Object​Ordinal)
түгендеу актісіне сәйкес, қадағалауға жататын тауардың реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлар- бар саны: 3
0..1
2.10.13. Бағдар пункті
(ccdo:​Route​Point​V2​Details)
ілеспе құжатттарға сәйкес, қадағалауға жататын тауардың арналған пункті (жеткізу, түсіру) туралы мәліметтер
M.CDE.00070
ccdo:​Route​Point​Details​V2​Type (M.CDT.00073)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Реттік нөмір
(csdo:​Object​Ordinal)
қозғалыс бағдары пунктінің реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлар- бар саны: 3
0..1
*.2. Бағдары пункті түрінің коды
(csdo:​Route​Point​Kind​Code)
қозғалыс бағдары пунктінің түрін кодтық белгілеу
M.SDE.00153
csdo:​Route​Point​Kind​Code​Type (M.SDT.00103)
Бағдар пункттері түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
0..1
*.3. Мекен-жай
(ccdo:​Object​Address​Details)
қозғалыс бағдары пунктінің мекен-жайы
M.CDE.00078
ccdo:​Object​Address​Details​Type (M.CDT.00082)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елді кодтық белгілеу
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа сыныптауышқа сәйкес елдің қос әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1

csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.10.12. Сведения из акта инвентаризации
(ctcdo: Inventory Report Details)
сведения из акта инвентаризации
M.CT.CDE.00295
ctcdo: Inventory Report Details Type (M.CT.CDT.00213)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Номер документа
(csdo: Doc Id)
регистрационный номер акта инвентаризации
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.2. Дата документа
(csdo: Doc Creation Date)
дата акта инвентаризации
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.3. Порядковый номер
(csdo: Object Ordinal)
порядковый номер товара, подлежащего прослеживаемости, в соответствии с актом инвентаризации
M.SDE.00148
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 3
0..1
2.10.13. Пункт маршрута
(ccdo: Route Point V2 Details)
сведения о пункте назначения (доставки, разгрузки) товара, подлежащего прослеживаемости,
в соответствии с сопроводительными документами
M.CDE.00070
ccdo: Route Point Details V2 Type (M.CDT.00073)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Порядковый номер
(csdo: Object Ordinal)
порядковый номер пункта маршрута движения
M.SDE.00148
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 3
0..1
*.2. Код вида пункта маршрута
(csdo: Route Point Kind Code)
кодовое обозначение вида пункта маршрута движения
M.SDE.00153
csdo: Route Point Kind Code Type (M.SDT.00103)
Значение кода в соответствии со справочником видов пунктов маршрута
0..1
*.3. Адрес
(ccdo: Object Address Details)
адрес пункта маршрута движения
M.CDE.00078
ccdo: Object Address Details Type (M.CDT.00082)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

18. "Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.002) электронды құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Қадағалауға жататын тауарлардың жылжуы алдындағы операциялар туралы мәліметтер" (R.CT.LS.05.002) электронды құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер түрі
Мн.
1. Электронды құжаттың (мәліметтердің) бас тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электронды құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процес хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
жалпы процес хабарын кодтық белгілеу
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қзимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электронды құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:​E​Doc​Code)
электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының тізіліміне сәйкес электронды құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгілеуі
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электронды құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:​E​Doc​Id)
электронды құжатты (мәліметтерді) біркелкі сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-4-сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электронды құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
жауап түрінде осы электронды құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электронды құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8- сәйкес, сәйкестендіргіштің коды.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электронды құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
Электронды құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001- сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілді кодтық белгілеу
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-сәйкес тілдің қос әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
мәлімет ұсынатын мүше мемлекетті кодтық белгілеу
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа сыныптауышқа сәйкес елдің қос әріпті кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген, анықтамалықты (сыныптауышты)
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1

18. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (R.CT.LS.05.002) приведен в таблице 10.
Таблица 10
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Сведения об операциях, предшествующих перемещению товаров, подлежащих прослеживаемости" (R.CT.LS.05.002)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo: E Doc Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo: E Doc Header Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo: Inf Envelope Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo: E Doc Code Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo: E Doc Ref Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:​Language​Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение государства-члена, представляющего сведения
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code List Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
(ccdo:​Unified​Authority​Details)
Мәлімет ұсынатын уәкілетті орган туралы мәліметтер
M.CDE.00053
ccdo:​Unified​Authority​Details​Type (M.CDT.00054)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1
3.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елді кодтық белгілеу
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа сыныптауышқа сәйкес елдің қос әріпті кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген, анықтамалықты (сыныптауышты)
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
1
3.2. Уәкілетті органды сәйкестендіргіш
(csdo:​Authority​Id)
уәкілетті органды ерекше сәйкестендіргіш
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
3.3. Уәкілетті органның атауы
(csdo:​Authority​Name)
мемлекеттік өкімет органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 300
0..1
3.4. Уәкілетті органның қысқаша атауы
(csdo:​Authority​Brief​Name)
Уәкілетті органның қысқартылған атауы
M.SDE.00126
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 120
0..1
4. Күні мен уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
мәліметтерді қалыптастырудың күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001- сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1
5. Саны
(ctsdo:​Object​Quantity)
ұлттық қадағалау жүйесіндегі бір мүше мемлекеттің аумағынан өзге мүше мемлекеттің аумағына қадағалауға жататын, тауардың жылжуы алдындағы операциялар саны
M.CT.SDE.00352
csdo:​Quantity4​Type (M.SDT.00097)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлар- бар саны: 4
1
6. Тауарлардың жылжуы алдындағы операция туралы мәліметтер
(ctcdo:​Traceability​Goods​Operation​Details)
Тауарлардың жылжуы алдындағы операция туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00297
ctcdo:​Traceability​Goods​Operation​Details​Type (M.CT.CDT.00214)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
6.1. Күні мен уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
ұлттық қадағалау жүйесінде мәліметтерді есепке алудың (енгізудің) күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)

3. Уполномоченный орган государства-члена
(ccdo: Unified Authority Details)
сведения об уполномоченном органе, представляющем сведения
M.CDE.00053
ccdo: Unified Authority Details Type (M.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
3.1. Код страны
(csdo: Unified Country Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.2. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:​Authority​Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
3.3. Наименование уполномоченного органа
(csdo:​Authority​Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
3.4. Краткое наименование уполномоченного органа
(csdo:​Authority​Brief​Name)
сокращенное наименование уполномоченного органа
M.SDE.00126
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4. Дата и время
(csdo:​Event​Date​Time)
дата и время формирования сведений
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
5. Количество
(ctsdo:​Object​Quantity)
количество операций, предшествующих перемещению товара, подлежащего прослеживаемости,
с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена, содержащихся в национальной системе прослеживаемости
M.CT.SDE.00352
csdo:​Quantity4​Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 4
1
6. Сведения об операции, предшествующей перемещению товаров
(ctcdo:​Traceability​Goods​Operation​Details)
сведения об операции, предшествующей перемещению товаров
M.CT.CDE.00297
ctcdo:​Traceability​Goods​Operation​Details​Type (M.CT.CDT.00214)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
6.1. Дата и время
(csdo:​Event​Date​Time)
дата и время учета (включения) сведений в национальной системе прослеживаемости
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени

МЕМСТ ИСО 8601–2001-сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1
6.2. Ілеспе құжатты тіркеу нөмірі
(ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details)
мәліметтері ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген ілеспе құжатты тіркеу нөмірі
M.CT.CDE.00261
ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details​Type (M.CT.CDT.00210)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
6.2.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
аумағынан қадағалауға жататын тауарлар жылжитын мүше мемлекетті кодтық белгілеу
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш" атрибутында айқындалған, анықтамалыққа сыныптауышқа сәйкес елдің қос әріпті кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(code​List​Id атрибуты)
коды сәйкес көрсетілген, анықтамалықты (сыныптауышты)
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Бар. ұзындығы 20
1
6.2.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес қалыптасатын, ұлттық қадағалау жүйесі шеңберінде ілеспе құжатты ерекше сәйкестендіргіш
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 50
1
6.3. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
ілеспе құжаттың күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001-сәйкес күнін белгілеу
0..1
6.4. Шаруашылық субъектісін есепке алу жүйеіндегі ілеспе құжаттың деректемелері
(ctcdo:​Business​Entity​Shipping​Doc​Details)
ұлттық қадағалау жүйесіне енгізілген, шаруашылық субъектісін есепке алу жүйеінде белгіленген, ілеспе құжатты тіркеу деректемелері туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00282
ctcdo:​Business​Entity​Shipping​Doc​Details​Type (M.CT.CDT.00222)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
6.4.1. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
шаруашылық субъектісін есепке алу жүйеінде белгіленген ілеспе құжатты тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы:50
1
6.4.2. Құжат бланкісінің сериясы
(csdo:​Form​Series​Id)
әзірлеу кезінде берілген, құжаттардың бланктері сериясын белгілеу
M.SDE.00143
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келген жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 20
0..1
6.4.3. Құжат бланкісінің нөмірі
(csdo:​Form​Number​Id)
әзірлеу кезінде құжаттың бланкісіне берілген нөмір
M.SDE.00142

в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
6.2. Регистрационный номер сопроводительного документа
(ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details)
регистрационный номер сопроводительного документа, сведения из которого включены в национальную систему прослеживаемости
M.CT.CDE.00261
ctcdo:​Shipping​Doc​Id​Details​Type (M.CT.CDT.00210)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.2.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение государства-члена, с территории которого перемещаются товары, подлежащие прослеживаемости
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
6.2.2. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
уникальный идентификатор сопроводительного документа
в рамках национальной системы прослеживаемости товаров, формируемый в соответствии с законодательством государства-члена
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
6.3. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата сопроводительного документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
6.4. Реквизиты сопроводительного документа в системе учета субъекта хозяйствования
(ctcdo:​Business​Entity​Shipping​Doc​Details)
сведения о регистрационных реквизитах сопроводительного документа, установленных
в системе учета субъекта хозяйствования, включенных
в национальную систему прослеживаемости
M.CT.CDE.00282
ctcdo:​Business​Entity​Shipping​Doc​Details​Type (M.CT.CDT.00222)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.4.1. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
регистрационный номер сопроводительного документа, установленный в системе учета субъекта хозяйствования
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
6.4.2. Серия бланка документа
(csdo:​Form​Series​Id)
обозначение серии бланков документов, присвоенное при изготовлении
M.SDE.00143
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
6.4.3. Номер бланка документа
(csdo:​Form​Number​Id)
номер, присвоенный бланку документа при изготовлении
M.SDE.00142

20. Атаулардың импортталатын кеңістігі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
Атаулардың импортталатын кеңістігі
№ т/р
Атаулардың кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:v Z.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:v Z.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Атаулардың кеңістігіндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электронды құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, деректердің базистік моделі нұсқаларының және мәністі саланың деректер моделіне нөміріне сәйкес болады.

20. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 12.
Таблица 12
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:v Z.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:v Z.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

23. Атаулардың импортталатын кеңістігі 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
Атаулардың импортталатын кеңістігі
№ п/п
Атаулардың кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:v Z.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:v Z.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Атаулардың кеңістігіндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары электронды құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электронды құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, деректердің базистік моделі нұсқаларының және мәністі саланың деректер моделінің нөмірлеріне сәйкес болады.

23. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 15.
Таблица 15
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:v Z.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:v Z.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номерам версий базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке
в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

МЕМСТ ИСО 8601–2001- сәйкес күнін белгілеу
1
6. Есепті кезеңнің соңғы күні
(ctsdo:​Last​Day​Report​Period​Date)
мәліметтер берілетін есепті кезеңнің соңғы күні
M.CT.SDE.00133
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ  ИСО 8601–2001-сәйкес күніні белгілеу
1
7. Есепті кезеңіде қадағалауға жататын тауарлар туралы мәліметтер
(ctcdo:​Traceability​Goods​Period​Details)
есепті кезеңіде қадағалауға жататын тауарлар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00314
ctcdo:​Traceability​Goods​Period​Details​Type (M.CT.CDT.00217)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
7.1. Реттік нөмір
(csdo:​Object​Ordinal)
қадағалауға жататын тауарлардың тізбесіне енгізілген, қадағалауға жататын тауар позициясының нөмірі
M.SDE.00148
csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлар-бар саны: 3
0..1
7.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес, қадағалауға жататын тауарды кодтық беллгілеу
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН-нан
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 таңбалар деңгейінде кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
7.3. Қадағалауға жататын тауар саны туралы мәліметтер
(ctcdo:​Traceability​Goods​Measure​Info​Details)
өзге мүше мемлекеттердің аумағына жылжыған, қадағалауға жататын тауар саны туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00312
ctcdo:​Traceability​Goods​Measure​Info​Details​Type (M.CT.CDT.00218)
енгізілген элементтердің мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
7.3.1. Қадағалауға жататын тауардың арналу мақсатының коды
(ctsdo:​Traceability​Commodity​Destination​Code)
қадағалауға жататын тауардың арналу мақсатын кодтық белгілеу
M.CT.SDE.00827
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалпына келген жолы.
Ұзындығы: 1
1
7.3.2. Тауар саны
(csdo:​Unified​Commodity​Measure)
қадағалауға жататын тауар саны
M.SDE.00167
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлар- бар саны: 24.
Бөлш.цифрлар-бар саны 6
1
а) Өлшем бірлігі
(measurement​Unit​Code атрибуты)
өлшем бірлігін кодтық белгілеу
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлы код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) Анықтамалықты (сыныптауышты) сәйкестендіргіш
(measurement​Unit​Code​List​Id атрибуты)
өлшем бірліктерінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалпына келген жолы .
Ең қысқа ұзындығы: 1
Ең ұзын ұзындығы: 20
1

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
6. Конечная дата отчетного периода
(ctsdo:​Last​Day​Report​Period​Date)
конечная дата отчетного периода, за который представляются сведения
M.CT.SDE.00133
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
7. Сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, за отчетный период
(ctcdo:​Traceability​Goods​Period​Details)
сведения о товарах, подлежащих прослеживаемости, за отчетный период
M.CT.CDE.00314
ctcdo:​Traceability​Goods​Period​Details​Type (M.CT.CDT.00217)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
7.1. Порядковый номер
(csdo:​Object​Ordinal)
номер позиции товара, подлежащего прослеживаемости, включенного в перечень товаров, подлежащих прослеживаемости
M.SDE.00148
csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 3
0..1
7.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:​Commodity​Code)
кодовое обозначение товара, подлежащего прослеживаемости,
в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
7.3. Сведения о количестве товара, подлежащего прослеживаемости
(ctcdo:​Traceability​Goods​Measure​Info​Details)
сведения о количестве товара, подлежащего прослеживаемости, перемещенного на территорию других государств-членов
M.CT.CDE.00312
ctcdo:​Traceability​Goods​Measure​Info​Details​Type (M.CT.CDT.00218)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
7.3.1. Код назначения товара, подлежащего прослеживаемости
(ctsdo:​Traceability​Commodity​Destination​Code)
кодовое обозначение назначения товара, подлежащего прослеживаемости
M.CT.SDE.00827
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
7.3.2. Количество товара
(csdo:​Unified​Commodity​Measure)
количество товара, подлежащего прослеживаемости
M.SDE.00167
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
1
а) Единица измерения
(атрибут measurement​Unit​Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан. Цифрлар-бар саны: 3
0..1
6.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:​Commodity​Code)
Қадағалауға жататын тауарлар тізіліміне енгізілген, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызжметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес, қадағалауға жататын тауарды кодтық белгілеу
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)

csdo:​Ordinal3​Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 3
0..1
6.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:​Commodity​Code)
кодовое обозначение товара, подлежащего прослеживаемости,
в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, включенного в перечень товаров, подлежащих прослеживаемости
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС