Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 128 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 10 наурыздағы № 36 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз.
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 434-бабының 1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 26 қыркүйектегі "Уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне кіргізу жайындағы өтініш туралы" № 128 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 10 наурыздағы
№ 36 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 128 шешіміне енгізілетінӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне кіргізу жайындағы өтініш нысанында:
бірінші жолдың жоласты мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
(өтініш берушінің құрылтай құжаттарына сәйкес толық және қысқаша (бар боған кезде) атауы, өтініш берушінің ағылшын тіліндегі атауы, өтініш берушінің тілегі бойынша - орналасқан жері, электрондық пошта мекенжайы, телефонмен байланысу нөмірлері)";
2-графадағы 10-тармақтағы І бөлімде "өтініш берушінің" деген сөздер "тізілімге кіруден үміткер заңды тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-графадағы 10-тармақтағы ІІІ бөлімде "тізілімге кіруден үміткер заңды тұлға" деген сөздер "өтініш берушінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
VI бөлімде:
2-графадағы 1-тармақтағы "тізілімге кіруден үміткер заңды тұлға" деген сөздер "өтініш берушінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
Кестеден кейін "(өтініш берушінің қойылған қолы)" деген сөздер "(өтініш берушінің басшысының қойылған қолы)" деген сөздермен ауыстырылсын, "(өтініш берушінің Т.А.Ә.)" деген сөздер "(өтініш берушінің басшысының Т.А.Ә.)" деген сөздермен ауыстырылсын;
Қол қойылған күн көрсетілген жолдан кейін мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе. Өтініш берушінің тілегі бойынша өтініштің сыртқы жағында өтінішті құраушы адамның аты-жөні, тегі, телефонмен байланысу нөмірі көрсетілуі мүмкін".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне кіргізу жайындағы өтініш нысанын толтыру тәртібінде:
а) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне кіргізу жайындағы өтініште (бұдан әрі – тиісінше өтініш, тізілім):
тізілімге кіруден үміткер заңды тұлғаның (бұдан әрі - өтініш беруші) құрылтай құжаттарына сәйкес толық және қысқаша (бар болған кезде) атауы;
өтініш берушінің ағылшын тіліндегі атауы;
орналасқан жері, электрондық пошта мекенжайы, телефонмен байланысу нөмірлері (өтініш берушінің тілегі бойынша);
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі - мүше мемлекет) салық органы (мемлекеттік кірістер органы) берген нөмірі көрсетіледі.
б) 9-тармақтың екінші абзацы мынадай мазмұндағы абзацтармен ауыстырылсын:
"Бұл ретте өтініш беруші кестенің 3-графасында:

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 сентября 2017 г. № 128
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 марта 2022 года № 36.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
В соответствии с пунктом 1 статьи 434 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 сентября 2017 г. № 128 "О заявлении о включении в реестр уполномоченных экономических операторов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 10 марта 2022 г. № 36
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 сентября 2017 г. № 128
1. В форме заявления о включении в реестр уполномоченных экономических операторов, утвержденной указанным Решением:
подстрочный текст первой строки изложить в следующей редакции:
"(полное и краткое (при наличии) наименования заявителя в соответствии с учредительными документами, наименование заявителя на английском языке, по желанию заявителя – место нахождения, адрес электронной почты, контактные номера телефонов)";
в разделе I в пункте 10 в графе 2 слово "заявителя" заменить словами "юридического лица, претендующего на включение в реестр";
в разделе III в пункте 10 в графе 2 слова "юридического лица, претендующего на включение в реестр" заменить словом "заявителя";
в разделе VI:
в пункте 1 в графе 2 слова "юридического лица, претендующего на включение в реестр" заменить словом "заявителя";
после таблицы слова "(подпись заявителя)" заменить словами "(подпись руководителя заявителя)", слова "(Ф.И.О. заявителя)" заменить словами "(Ф.И.О. руководителя заявителя)";
после строки с указанием даты подписания дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание. По желанию заявителя на оборотной стороне заявления могут быть указаны инициалы и фамилия, контактный номер телефона лица, составившего заявление.".
2. В Порядке заполнения формы заявления о включении в реестр уполномоченных экономических операторов, утвержденном указанным Решением:
а) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. В заявлении о включении в реестр уполномоченных экономических операторов (далее соответственно – заявление, реестр) указываются:
полное и краткое (при наличии) наименования юридического лица, претендующего на включение в реестр (далее – заявитель), в соответствии с учредительными документами;
наименование заявителя на английском языке;
место нахождения, адрес электронной почты, контактные номера телефонов (по желанию заявителя);
номер, присвоенный налоговым органом (органом государственных доходов) государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член).";
б) абзац второй пункта 9 заменить абзацами следующего содержания:
"При этом заявителем в графе 3 таблицы дополнительно указываются:

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі №53 шешімімен бекітілген жеке басты куәландыратын құжаттардың түрлерінің сыныптауышына сәйкес жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодын;
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі №378 шешіміне № 22 қосымша) жеке басты куәландыратын құжатты берген уәкілетті орган елінің (өңірдің немесе елдің бір бөлігінің) кодын;
жеке басты куәландыратын құжаттың сериясын, нөмірі мен берілген күнін, сәйкестендіру нөмірін (бар болған кезде);
тіркеу мекенжайын (тұрғылықты жерін) және (немесе) жеке басты куәландыратын құжаттарға сәйкес уақытша болу орнын (Ресей Федерациясы үшін) қосымша көрсетеді.".

код вида документа, удостоверяющего личность, в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 г. № 53;
код страны (региона или части страны), уполномоченным органом которой выдан документ, удостоверяющий личность, в соответствии с классификатором стран мира (приложение № 22 к Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378);
серия (при наличии), номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность, идентификационный номер (при наличии);
адрес регистрации (места жительства) и (или) места временного пребывания согласно документам, удостоверяющим личность (для Российской Федерации).".