"Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 178 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 15 қарашадағы
№ 178 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары
I. Жалпы ережелер

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 года № 178.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер";
Порядок присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2022 г. № 178
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер"
I. Общие положения

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта санитариялық шараларды қолдану туралы" 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Уақытша санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының өзара іс-қимыл жасау тәртібі туралы" 2016 жылғы 16 мамырдағы № 149 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Санитариялық шараларды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2020 жылғы 11 ақпандағы № 24 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор);
Решение Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299 "О применении санитарных мер в Евразийском экономическом союзе";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2016 г. № 149 "О Порядке взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза при введении временных санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2020 г. № 24 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения санитарных мер".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия

4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"уақытша санитариялық шаралар" – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету, адам өмірі мен денсаулығын қорғау мақсатында адамдарға, Одақтың кедендік аумағына әкелінетін және (немесе) мүше мемлекеттер арасында өткізілетін көлік құралдарына, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға жататын қадағалаудағы өнімге (тауарларға) қатысты Одаққа мүше мемлекет (бұдан әрі – мүше мемлекет) енгізетін уақытша сипаттағы шаралар, тыйымдар мен шектеулер;
"уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтердің жалпы ақпараттық ресурсы" (бұдан әрі – жалпы ақпараттық ресурс) – Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) мүше мемлекеттердің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органдарынан (бұдан әрі-уәкілетті орган) алынатын мәліметтердің негізінде қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асыратын уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерді қамтитын жалпы ақпараттық ресурс.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар Шартта, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 11 ақпандағы № 24 шешімінде және Одақ органдарының санитариялық шараларды қолдану мәселелерін реттейтін өзге де актілерінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету".
6. Жалпы процестің кодтық белгіленуі: P.SS.09, 1.0.0 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты Одақтың кедендік аумағында санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау және Одақтың кедендік аумағына ықтимал әкелу (көлікпен әкелу) және Одақтың кедендік аумағында инфекциялық және жаппай инфекциялық емес аурулардың (уланудың) таралу, Одақтың кедендік аумағында адамның өміріне, денсаулығына және оның тіршілік ету ортасына қауіпті өнімдерді әкелу және (немесе) тарату қаупін азайту, сондай-ақ Одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінде белгіленген өнім қауіпсіздігі талаптарының орындалуын қамтамасыз ету болып табылады.

4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"временные санитарные меры" – меры, запреты и ограничения временного характера, вводимые государством – членом Союза (далее – государство-член) в отношении лиц, транспортных средств, подконтрольной государственному санитарно-эпидемиологическому надзору продукции (товаров), ввозимой на таможенную территорию Союза и (или) перемещаемой между государствами-членами, в целях обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения, защиты жизни и здоровья человека;
"общий информационный ресурс сведений о временных санитарных мерах" (далее – общий информационный ресурс) – общий информационный ресурс, содержащий сведения о временных санитарных мерах, формирование и ведение которого осуществляется Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) на основании сведений, получаемых от уполномоченных органов государств-членов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – уполномоченный орган).
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Договором, Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2020 г. № 24 и иными актами органов Союза, регулирующими вопросы применения санитарных мер.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SS.09, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является создание условий для обеспечения санитарной безопасности таможенной территории Союза и снижения риска возможного заноса (завоза) на таможенную территорию Союза и распространения на таможенной территории Союза инфекционных и массовых неинфекционных болезней (отравлений), ввоза и (или) распространения на таможенной территории Союза продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания, а также обеспечение выполнения установленных техническими регламентами Союза (Таможенного союза) требований безопасности продукции.

8. Жалпы процестің мақсатына жету үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Одақтың ақпараттық порталында мәліметтерді жариялау мақсатында Комиссияда толық және өзекті жалпы ақпараттық ресурс құруды, қалыптастыруды және жүргізуді қамтамасыз ету;
б) уәкілетті органдар арасында, сондай-ақ уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мынадай мәліметтермен:
өз мүше мемлекетінің аумағында уақытша санитариялық шараларды енгізу, өзгерту немесе жою туралы (бұдан әрі-уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтер);
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы, оның ішінде өз аумағында уақытша санитариялық қарсы шараларды енгізу туралы немесе санитариялық қауіпсіздіктің тиісті деңгейін қамтамасыз ету үшін өткізілетін іс-шаралар туралы мәліметтерді қарау нәтижелері туралы (бұдан әрі-уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер);
сұрау салу бойынша енгізілетін уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша ақпарат туралы (бұдан әрі-уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер) жедел ақпарат алмасуды қамтамасыз ету;
в) уәкілетті органдардың сұрау салу бойынша жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алуын қамтамасыз ету;
г) қазіргі уақытта уәкілетті органдар қолданатын және ортақ ақпараттық ресурсты қалыптастыру және жүргізу кезінде пайдалану үшін қажетті тізбелерді, сыныптауыштар мен анықтамалықтарды әзірлеу, үйлестіру және өзектендіру, сондай-ақ олардың электрондық нысандарын әзірлеу;
д) Одақтың ақпараттық порталында берілген параметрлер бойынша мәліметтерді іздеу, сондай-ақ жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін жаңартуға жазылуды ресімдеу мүмкіндігімен барлық мүдделі тұлғалар үшін уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерге қол жеткізуді қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
мыналарды:
жалпы ақпараттық ресурсты қалыптастыру және жүргізуді, сондай-ақ оның мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды;
уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерді уәкілетті органнан алуды;
хабарланатын уәкілетті органнан уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер алуды;
уақытша санитариялық шаралар туралы уәкілетті органнан сұрау салуды және қосымша мәліметтер алуды;
сұрау салу бойынша уәкілетті органға жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді ұсынуды жүзеге асыратын Одақ органы
P.SS.09.ACT.001
уәкілетті орган
мыналарды:
уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерді Комиссияға және хабарланатын уәкілетті органға ұсынуды;
хабарланатын уәкілетті органнан уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер алуды;
уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға және сұрау салу бойынша хабарланатын уәкілетті органға ұсынуды;
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұрауды және алуды жүзеге асыратын уәкілетті орган

8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить создание, формирование и ведение в Комиссии полного и актуального общего информационного ресурса с целью опубликования сведений на информационном портале Союза;
б) обеспечить оперативный информационный обмен между уполномоченными органами, а также между уполномоченными органами и Комиссией, следующими сведениями:
о введении, изменении или отмене временных санитарных мер на территории своего государства-члена (далее – сведения о временных санитарных мерах);
о результатах рассмотрения сведений о введении временной санитарной меры, в том числе о введении ответных временных санитарных мер на своей территории или о проводимых мероприятиях для обеспечения надлежащего уровня санитарной безопасности (далее – сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры);
о дополнительной информации о вводимых временных санитарных мерах по запросу (далее – дополнительные сведения о временных санитарных мерах);
в) обеспечить получение уполномоченными органами по запросу сведений из общего информационного ресурса;
г) разработать, гармонизировать и актуализировать перечни, классификаторы и справочники, применяемые в настоящий момент уполномоченными органами и необходимые для использования
при формировании и ведении общего информационного ресурса, а также разработать их электронные формы;
д) обеспечить на информационном портале Союза доступ к сведениям о временных санитарных мерах для всех заинтересованных лиц с возможностью поиска сведений по заданным параметрам, а также оформления подписки на обновления сведений общего информационного ресурса.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет:
формирование и ведение общего информационного ресурса, а также опубликование его сведений на информационном портале Союза;
получение сведений о временных санитарных мерах от уполномоченного органа;
получение сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры от уведомляемого уполномоченного органа;
запрос и получение дополнительных сведений о временных санитарных мерах от уполномоченного органа;
представление сведений из общего информационного ресурса уполномоченному органу по запросу
P.SS.09.ACT.001
уполномоченный орган
уполномоченный орган, который осуществляет:
представление сведений о временных санитарных мерах в Комиссию и уведомляемый уполномоченный орган;
получение сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры от уведомляемого уполномоченного органа;
представление дополнительных сведений о временных санитарных мерах в Комиссию и уведомляемый уполномоченный орган по запросу;
запрос и получение сведений из общего информационного ресурса

P.SS.09.ACT.002
хабарланатын уәкілетті орган
мыналарды:
уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерді уәкілетті органнан алуды;
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға және уәкілетті органға ұсынуды;
уақытша санитариялық шаралар туралы уәкілетті органнан сұрау салу және қосымша мәліметтер алуды жүзеге асыратын уәкілетті орган
P.SS.09.ACT.003
мүдделі тұлға
Одақтың ақпараттық порталы арқылы жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұратушы және алушы заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс мақсатына қарай топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдереді:
а) уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері (P.SS.09.PGR.001);
б) уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері (P.SS.09.PGR.002);
в) процедуры получения дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.PGR.003);
г) уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері (P.SS.09.PGR.004).
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде уәкілетті органдар Комиссияға және басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерді, оның ішінде қажет болған жағдайда сұратылатын уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді ұсынады. Уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерді алған уәкілетті органдар Комиссияға және басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсынады.
Комиссия уәкілетті органдардан алынатын мәліметтер негізінде жалпы ақпараттық ресурсты қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады, Одақтың ақпараттық порталы құралдарымен мүдделі тұлғалар үшін уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді, сондай-ақ уәкілетті органдардың сұрау салулары бойынша жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді ұсынады.
12. Жалпы процестің құрылымының сипаттамасы 1-суретте келтірілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, жалпы процестің рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Бөлімде жалпы процестің процедуралары мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтірілген. Процедуралардың жалпы схемасы UML графикалық белгісін (бірыңғай модельдеу тілі – Unified Modeling Language) қолданыла отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдер тобы (P.SS.09.PGR.001)
15. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға және хабарланатын уәкілетті органдарға жібереді.

P.SS.09.ACT.002
уведомляемый уполномоченный орган
уполномоченный орган, который осуществляет:
получение сведений о временных санитарных мерах от уполномоченного органа;
представление сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры в Комиссию и уполномоченный орган;
запрос и получение дополнительных сведений о временных санитарных мерах от уполномоченного органа
P.SS.09.ACT.003
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, запрашивающее и получающее сведения из общего информационного ресурса посредством информационного портала Союза
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры представления сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.PGR.001);
б) процедуры представления сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.PGR.002);
в) процедуры получения дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.PGR.003);
г) процедуры получения сведений из общего информационного ресурса (P.SS.09.PGR.004).
11. При выполнении процедур общего процесса уполномоченные органы представляют в Комиссию и уполномоченные органы других государств-членов сведения о временных санитарных мерах, в том числе дополнительные сведения о временных санитарных мерах, запрашиваемые при необходимости. Уполномоченные органы, получившие сведения о временных санитарных мерах, представляют в Комиссию и уполномоченные органы других государств-членов сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры.
Комиссия на основании сведений, получаемых от уполномоченных органов, осуществляет формирование и ведение общего информационного ресурса, обеспечивает доступ к сведениям о временных санитарных мерах для заинтересованных лиц средствами информационного портала Союза, а также представляет сведения из общего информационного ресурса по запросам уполномоченных органов.
12. Описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. В разделе приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур представления сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.PGR.001)
15. В рамках выполнения процедур представления сведений о временной санитарной мере уполномоченный орган формирует и направляет в Комиссию и в уведомляемые уполномоченные органы сведения о временной санитарной мере.

Уақытша санитариялық шараны енгізу кезінде уәкілетті орган "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.001) және "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.002) рәсімдерін орындайды.
Уақытша санитариялық шара өзгерген кезде уәкілетті орган "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.003) және "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.004) рәсімдерін орындайды.
Уақытша санитариялық шараның күші жойылған кезде уәкілетті орган "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.005) және "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.006) рәсімдерін орындайды.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мәліметтер алмасу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы №178 шешімімен бекітілген "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдар арасында мәліметтер алмасу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы №178 шешімімен бекітілген "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы №178 шешімімен бекітілген "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

При введении временной санитарной меры уполномоченным органом выполняются процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.001) и "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.002).
При изменении временной санитарной меры уполномоченным органом выполняются процедуры "Представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.003) и "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.004).
При отмене временной санитарной меры уполномоченным органом выполняются процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.005) и "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.006).
Обмен сведениями между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 г. № 178 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).
Обмен сведениями между уполномоченными органами осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от
15 ноября 2022 г. № 178 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от
15 ноября 2022 г. № 178 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

16. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.PRC.001
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
рәсімді орындау барысында уәкілетті орган жалпы ақпараттық ресурсты қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
P.SS.09.PRC.002
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар етілетін уәкілетті органға жібереді
P.SS.09.PRC.003
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
рәсімді орындау барысында уәкілетті орган жалпы ақпараттық ресурсты қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
P.SS.09.PRC.004
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның өзгергені туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар етілетін уәкілетті органға жібереді
P.SS.09.PRC.005
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
рәсімді орындау барысында уәкілетті орган жалпы ақпараттық ресурсты қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
P.SS.09.PRC.006
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар етілетін уәкілетті органға жібереді
5. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобы (P.SS.09.PGR.002)
18. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау кезінде хабарланатын уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға және уәкілетті органдарға жібереді.

16. Приведенное описание группы процедур представления сведений о временной санитарной мере представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур представления сведений о временной санитарной мере
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о временной санитарной мере, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о временной санитарной мере
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.PRC.001
представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о введении временной санитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса, а также опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза
P.SS.09.PRC.002
представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченый орган сведения о введении временной санитарной меры
P.SS.09.PRC.003
представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения об изменении временной санитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса, а также опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза
P.SS.09.PRC.004
представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченый орган сведения об изменении временной санитарной меры
P.SS.09.PRC.005
представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения об отмене временной санитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса, а также опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза
P.SS.09.PRC.006
представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченый орган сведения об отмене временной санитарной меры
5. Группа процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.PGR.002)
18. При выполнении процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры уведомляемый уполномоченный орган формирует и направляет в Комиссию и в уполномоченные органы сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры.

Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсынған кезде хабарланатын уәкілетті орган "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.007) және "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.008) рәсімдерін орындайды.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мәліметтер алмасу уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдар арасында мәліметтер алмасу уәкілетті органдардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.
19. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте келтірілген.
3-сурет. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.PRC.007
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
уәкілетті орган хабардар ететін рәсімді орындау процесінде уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер қалыптастырады және Комиссияға жібереді
P.SS.09.PRC.008
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
уәкілетті орган хабардар ететін рәсімді орындау процесінде уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
6. Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері тобы (P.SS.09.PGR.003)
21. Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді алу рәсімдерін орындау кезінде хабарланатын уәкілетті орган немесе Комиссия уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және уақытша санитариялық шараны енгізген уәкілетті органға жібереді. Уәкілетті орган көрсетілген сұрау салуды алған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде хабарланатын уәкілетті органға немесе Комиссияға уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және жібереді.

При представлении сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры уведомляемым уполномоченным органом выполняются процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.007) и "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.008).
Обмен сведениями между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
Обмен сведениями между уполномоченными органами осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
19. Приведенное описание группы процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.PRC.007
представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
в процессе выполнения процедуры уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры
P.SS.09.PRC.008
представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
в процессе выполнения процедуры уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются в уполномоченый орган сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры
6. Группа процедур получения дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.PGR.003)
21. При выполнении процедур получения дополнительных сведений о временной санитарной мере уведомляемый уполномоченный орган или Комиссия формируют и направляют запрос на представление дополнительных сведений о временной cанитарной мере в уполномоченный орган, который ввел временную санитарную меру. Уполномоченный орган в течение 10 рабочих дней с даты получения указанного запроса формирует и направляет в уведомляемый уполномоченный орган или Комиссию дополнительные сведения о временной санитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жіберілген кезде Комиссия "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.009) рәсімін орындайды.
Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жіберілген кезде хабарланатын уәкілетті орган "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.010) рәсімін орындайды.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мәліметтер алмасу Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдар арасында мәліметтер алмасу Уәкілетті органдардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.
22. Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдер тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте көрсетілген.
4-сурет. Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.PRC.009
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға ұсыну
рәсімді орындау барысында сұрау салу бойынша уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға ұсыну жүзеге асырылады
P.SS.09.PRC.010
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну
рәсімді орындау процесінде сұрау салу бойынша хабарланатын уәкілетті органға уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беру жүзеге асырылады
7. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу рәсімдерінің тобы (P.SS.09.PGR.004)
24. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді алу рәсімдері Комиссия уәкілетті органдардан тиісті сұрау салуды алған кезде орындалады.
Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді алу рәсімдерін орындау шеңберінде жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерге сұрау салу өңделеді. Жалпы ақпараттық ресурста қамтылған мәліметтер не толық көлемде, не белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша сұратылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P. SS.09.PRC.011) рәсімі орындалады.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мәліметтер алмасу Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.

При направлении запроса на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере Комиссией выполняется процедура "Представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.009).
При направлении запроса на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере уведомляемым уполномоченным органом выполняется процедура "Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.010).
Обмен сведениями между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
Обмен сведениями между уполномоченными органами осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
22. Приведенное описание группы процедур получения дополнительных сведений о временной санитарной мере представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур получения дополнительных сведений о временной санитарной мере
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения дополнительных сведений о временной санитарной мере, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения дополнительных сведений о временной санитарной мере
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.PRC.009
представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере
в процессе выполнения процедуры осуществляется представление дополнительных сведений о временной санитарной мере в Комиссию по запросу
P.SS.09.PRC.010
представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере
в процессе выполнения процедуры осуществляется представление дополнительных сведений о временной санитарной мере в уведомляемый уполномоченный орган по запросу
7. Группа процедур получения сведений из общего информационного ресурса (P.SS.09.PGR.004)
24. Процедуры получения сведений из общего информационного ресурса выполняются при получении Комиссией соответствующего запроса от уполномоченных органов.
В рамках выполнения процедур получения сведений из общего информационного ресурса обрабатывается запрос сведений из общего информационного ресурса. Сведения, содержащиеся в общем информационном ресурсе, запрашиваются либо в полном объеме, либо по состоянию на определенную дату и время. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.PRC.011).
Обмен сведениями между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.

25. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте көрсетілген.
5-сурет. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.PRC.011
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган сұрау салу бойынша жалпы ақпараттық ресурста қамтылған мәліметтерді алуды жүзеге асырады
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
27. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.BEN.001
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
уақытша санитариялық шараларды қарау нәтижелері туралы мәліметтерді және уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді қоса алғанда, уәкілетті органдар мен Комиссия арасында ақпарат алмасу барысында берілетін уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
28. Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлерінің ақпараттық өзара іс – қимылына қатысатын мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тарту шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге, ал уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен қызметкерлеріне-мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
29. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.003
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН)
сыныптауыш
Дүниежүзілік кеден ұйымының Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген кодтар мен тауарлар атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.014
құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш

25. Приведенное описание группы процедур получения сведений из общего информационного ресурса представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур получения сведений из общего информационного ресурса
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из общего информационного ресурса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из общего информационного ресурса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.PRC.011
получение сведений из общего информационного ресурса
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется получение по запросу сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе
V. Информационные объекты общего процесса
27. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.BEN.001
сведения о временной санитарной мере
сведения о временных санитарных мерах, передаваемые в ходе информационного обмена между уполномоченными органами и Комиссией, включая сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры и дополнительные сведения о временных санитарных мерах
VI. Ответственность участников общего процесса
28. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
29. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.003
единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований товаров, основанный на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств
P.CLS.014
классификатор видов документов и сведений
классификатор

кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын кодтар мен құжаттар түрлерінің атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.019
әлем елдерінің халықаралық сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.024
классификатор языков
сыныптауыш
ISO 639-1 сәйкес кодтар мен тіл атауларының тізімін қамтиды
P.CLS.026
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай – ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығы
анықтамалық
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының тізбесін және оларға сәйкес кодтарды қамтиды
P.CLS.030
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің жануарлар ауруларының алдын алу, диагностикалау, оқшаулау және жою кезінде өзара іс – қимылы жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті, карантиндік және зооноздық ауруларының анықтамалығы
анықтамалық
жануарлар ауруларының ошақтарының алдын алу, диагностикалау, оқшаулау және жою кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара іс – қимылы жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті, карантиндік және зооноздық ауруларының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 156 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.054
ұйымдық-құқықтық нысандардың сыныптауышы
сыныптауыш
ұйымдық-құқықтық нысандардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 54 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.056
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) тізбесі
анықтамалық
Одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) кодтарының, белгілеулерінің, атауларының, сондай-ақ Одақтың техникалық регламенттерінде (Кеден одағының техникалық регламенттерінде) белгіленген сәйкестікті бағалау нысандары мен схемалары кодтарының тізбесін қамтиды
P.CLS.057
сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімімен бекітілген)
P.CLS.068
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 10 наурыздағы № 34 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.099
Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен шоттары сыныптауышы
сыныптауыш

содержит перечень кодов и наименований видов документов, используемых для заполнения таможенных документов (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.019
международный классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень кодов и наименований языков в соответствии с ISO 639-1
P.CLS.026
справочник органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций
справочник
содержит перечень уполномоченных органов государств-членов и соответствующие им коды
P.CLS.030
справочник особо опасных, карантинных и зоонозных болезней животных, в отношении которых осуществляется взаимодействие государств – членов Евразийского экономического союза при профилактике, диагностике, локализации и ликвидации очагов болезней животных
справочник
содержит перечень кодов и наименований особо опасных, карантинных и зоонозных болезней животных, в отношении которых осуществляется взаимодействие государств – членов Евразийского экономического союза при профилактике, диагностике, локализации и ликвидации очагов болезней животных (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 г. № 156)
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 2 апреля 2019 г. № 54)
P.CLS.056
перечень технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)
справочник
содержит перечень кодов, обозначений, наименований технических регламентов Союза (технических регламентов Таможенного союза), а также кодов форм и схем оценки соответствия, установленных техническими регламентами Союза (техническими регламентами Таможенного союза)
P.CLS.057
классификатор видов документов об оценке соответствия
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов об оценке соответствия (утвержден Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108)
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов
справочник
содержит перечень кодов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 марта 2020 г. № 34)
P.CLS.099
классификатор единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов, условных обозначений и наименований единиц измерения и счета (применяется

кодтардың, шартты белгілердің және өлшем бірліктері мен шот атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.124
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға)жататын өнім түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын өнім түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 154 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.125
аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық сыныпталуы
сыныптауыш
аурулардың халықаралық сыныптауышына сәйкес аурулардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.SS.08.CLS.001
жұқпалы ауру қоздырғыштары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
жұқпалы ауру қоздырғыштарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.SS.08.CLS.002
санитариялық шаралардың (уақытша санитариялық шаралардың) тізбесі
анықтамалық
санитариялық шаралардың (уақытша санитариялық шаралардың) кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.001) рәсімі
30. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
31. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.001) рәсімі уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны енгізген кезде орындалады.
32. Бірінші болып "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.09.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
33. Комиссия уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді алған кезде "Комиссияның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтер жалпы ақпараттық ресурсқа енгізіледі, ал мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберіледі.
34. Уәкілетті орган мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.09.OPR.003) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.

в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 27 октября 2020 г. № 145)
P.CLS.124
справочник видов продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 17 сентября 2019 г. № 154)
P.CLS.125
международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем
классификатор
содержит перечень кодов и наименований болезней в соответствии с международной классификацией болезней
P.SS.08.CLS.001
классификатор типов возбудителей инфекционной болезни
классификатор
содержит перечень кодов и наименований типов возбудителей инфекционной болезни
P.SS.08.CLS.002
перечень санитарных мер (временных санитарных мер)
справочник
содержит перечень кодов и наименований санитарных мер (временных санитарных мер)
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры представления сведений о временной санитарной мере
Процедура "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.001)
30. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.001) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.001)
31. Процедура "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.001) выполняется при введении уполномоченным органом временной санитарной меры.
32. Первой выполняется операция "Направление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о введении временной санитарной меры.
33. При получении Комиссией сведений о введении временной санитарной меры выполняется операция "Прием и обработка Комиссией сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.002), по результатам выполнения которой сведения включаются в общий информационный ресурс, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс.
34. При получении уполномоченным органом уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс выполняется операция "Получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс" (P.SS.09.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.

35. "Комиссияның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді жариялау" (P. SS.09.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындалу нәтижелері бойынша уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
36. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.001) рәсімін орындау нәтижесі Комиссияның уақытша санитариялық шараны жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу туралы мәліметтерді енгізуі, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталында уақытша санитариялық шаралар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялауы болып табылады.
37. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.001
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.002
Комиссияның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.003
мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.004
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
9-кесте
"Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.09.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.001
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша санитариялық шара енгізген кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер Комиссияға жіберілді
10-кесте
"Комиссияның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.002
2
Операцияның атауы
Комиссияның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.09.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараларды енгізу туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеруді сәтті орындаған жағдайда орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес көрсетілген мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізуді жүзеге асырады, оларды жаңарту күні мен уақытын толтырады, мәліметтерді қосуға сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәнімен мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер жалпы ақпараттық ресурсқа енгізілді, мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
11-кесте
"Мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.09.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.003
2
Операцияның атауы
мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Комиссияның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарлама өңделді
12-кесте
"Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді жариялау" (P.SS.09.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.004
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
мәліметтер жалпы ақпараттық ресурсқа енгізілген кезде орындалады ("Комиссияның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ақпараттық порталында ақпараттық ресурстан жаңартылған мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.002) рәсімі

35. В случае выполнения операции "Прием и обработка Комиссией сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.002) выполняется операция "Опубликование сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.004), по результатам выполнения которой сведения о введении временной санитарной меры опубликовываются на информационном портале Союза.
36. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.001) является включение Комиссией сведений о введении временной санитарной меры в общий информационный ресурс, а также опубликование обновленных сведений о временных санитарных мерах на информационном портале Союза.
37. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.001), приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.001
направление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.002
прием и обработка Комиссией сведений о введении временной санитарной меры
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.003
получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.004
опубликование сведений о введении временной санитарной меры
приведено в таблице 12 настоящих Правил
Таблица 9
Описание операции "Направление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.001
2
Наименование операции
направление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при введении уполномоченным органом временной санитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о введении временной санитарной меры в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о введении временной санитарной меры направлены в Комиссию
Таблица 10
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений о введении временной санитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о введении временной санитарной меры (операция "Направление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о введении временной санитарной меры и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет включение указанных сведений в общий информационный ресурс, заполняет дату и время их обновления, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс со значением кода результата обработки, соответствующим добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о введении временной санитарной меры включены в общий информационный ресурс, уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс направлено в уполномоченный орган
Таблица 11
Описание операции "Получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс" (P.SS.09.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс (операция "Прием и обработка Комиссией сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс обработано
Таблица 12
Описание операции "Опубликование сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование сведений о введении временной санитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений в общий информационный ресурс (операция "Прием и обработка Комиссией сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений из информационного ресурса на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения о введении временной санитарной меры опубликованы на информационном портале Союза
Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.002)

38. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.09.PRC.002) Рәсімін орындау схемасы 7-суретте көрсетілген.
Рис. 7. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.09.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
39. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.002) рәсімі уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны енгізген кезде орындалады.
40. Бірінші болып "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жолдау" (P. SS.09.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның енгізілгені туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар етілетін уәкілетті органға жібереді.
41. Хабардар етілетін уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді алған кезде "Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша хабардар етілетін уәкілетті орган көрсетілген мәліметтерді өңдеуді орындайды, ал уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберіледі.
42. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.09.OPR.007) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
43. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.002) рәсімін орындау нәтижесі хабардар етілетін уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді алуы болып табылады.
44. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.005
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.006
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.007
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
14-кесте
"Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.09.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.005
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша санитариялық шара енгізген кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарланатын уәкілетті органға уақытша санитариялық шараның енгізілгені туралы мәліметтерді қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
15-кесте
"Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.006
2
Операцияның атауы
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
хабардар етілетін уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.09.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдайды, оларды тексереді, уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер алынды және өңделді, уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
16-кесте
"Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.09.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.007
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

38. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.002) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.002)
39. Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.002) выполняется при введении уполномоченным органом временной санитарной меры.
40. Первой выполняется операция "Направление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган сведения о введении временной санитарной меры.
41. При получении уведомляемым уполномоченным органом сведений о введении временной санитарной меры выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.006), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом выполняется обработка указанных сведений, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры.
42. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.007), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
43. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.002) является получение уведомляемым уполномоченным органом сведений о введении временной санитарной меры.
44. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.002), приведен в таблице 13.
Таблица 13
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.005
направление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.006
прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной санитарной меры
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.007
получение уведомления о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 14
Описание операции "Направление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.005
2
Наименование операции
направление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при введении уполномоченным органом временной санитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о введении временной санитарной меры в уведомляемый уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о введении временной санитарной меры направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 15
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной санитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о введении временной санитарной меры (операция "Направление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о введении временной санитарной меры, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры
7
Результаты
сведения о введении временной санитарной меры получены и обработаны, уведомление о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры направлено в уполномоченный орган
Таблица 16
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры (операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры обработано

"Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.003) рәсімі
45. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
46. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.003) рәсімі уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны өзгерткен кезде орындалады.
47. Бірінші "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.09.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
48. Комиссия уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді алған кезде "Комиссияның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтеріне өзгерістер енгізіледі, ал уәкілетті органға жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
49. Уәкілетті орган жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.09.OPR.010) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
50. "Комиссияның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.008) операциясы орындалған жағдайда, "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді жариялау" (P. SS.09.OPR.011) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
51. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесі Комиссияның жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгертуі, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталында уақытша санитариялық шаралар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялауы болып табылады.
52. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.008
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.009
Комиссияның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.010
жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.011
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.09.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.008
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны өзгерткен кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер Комиссияға жіберілді
19-кесте
"Комиссияның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.009
2
Операцияның атауы
Комиссияның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді алған кезде орындалады "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.09.OPR.008) (операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеруді сәтті орындаған жағдайда, орындаушы өзгертілетін мәліметтердің әрекет ету мерзімі мен уақытын алынған өзгертілген мәліметтердің әрекет ету басталу күні мен уақытының мәнімен толтырады. Орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізеді, олардың жаңартылған күні мен уақытын толтырады, мәліметтердің өзгеруіне сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәнімен жалпы ақпараттық ресурс мәліметтерінің өзгеру нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтері өзгертілді, жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
20-кесте
"Жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.09.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.010
2
Операцияның атауы
жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Комиссияның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарлама өңделді
21-кесте
"Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді жариялау" (P.SS.09.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.011
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтері өзгерген кезде орындалады ("Комиссияның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша санитариялық шаралар туралы жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

Процедура "Представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.003)
45. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.003) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.003)
46. Процедура "Представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.003) выполняется при изменении уполномоченным органом временной санитарной меры.
47. Первой выполняется операция "Направление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.008), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения об изменении временной санитарной меры.
48. При получении Комиссией сведений об изменении временной санитарной меры выполняется операция "Прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.009), по результатам выполнения которой в сведения общего информационного ресурса вносятся изменения, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате изменения сведений общего информационного ресурса.
49. При получении уполномоченным органом уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса выполняется операция "Получение уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса" (P.SS.09.OPR.010), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
50. В случае выполнения операции "Прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.008), выполняется операция "Опубликование сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.011), по результатам выполнения которой сведения об изменении временной санитарной меры опубликовываются на информационном портале Союза.
51. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.003) является изменение Комиссией сведений общего информационного ресурса, а также опубликование обновленных сведений о временных санитарных мерах на информационном портале Союза.
52. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.008
направление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.009
прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной санитарной меры
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.010
получение уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.011
опубликование сведений об изменении временной санитарной меры
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Направление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.008
2
Наименование операции
направление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при изменении уполномоченным органом временной санитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения об изменении временной санитарной меры в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения об изменении временной санитарной меры направлены в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.009
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной санитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменении временной санитарной меры (операция "Направление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об изменении временной санитарной меры и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия изменяемых сведений значением даты и времени начала действия полученных измененных сведений. Полученные сведения исполнитель вносит в общий информационный ресурс, заполняет дату и время их обновления, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате изменения сведений общего информационного ресурса со значением кода результата обработки, соответствующим изменению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения общего информационного ресурса изменены, уведомление о результате изменения сведений общего информационного ресурса направлено в уполномоченный орган
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса" (P.SS.09.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.010
2
Наименование операции
получение уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса (операция "Прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате изменения сведений общего информационного ресурса обработано
Таблица 21
Описание операции "Опубликование сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.011
2
Наименование операции
опубликование сведений об изменении временной санитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений общего информационного ресурса (операция "Прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.009))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений о временных санитарных мерах на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения об изменении временной санитарной меры опубликованы на информационном портале Союза

"Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.004) рәсімі
53. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
54. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.004) рәсімі уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны өзгерткен кезде орындалады.
55. Бірінші болып "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P. SS.09.OPR.012) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның өзгергені туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар етілетін уәкілетті органға жібереді.
56. Хабардар етілетін уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның өзгергені туралы мәліметтерді алған кезде "Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның өзгергені туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.013) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша хабардар етілетін уәкілетті орган көрсетілген мәліметтерді өңдеуді орындайды, ал уәкілетті органға уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
57. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.09.OPR.014) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
58. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі хабардар етілетін уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның өзгергені туралы мәліметтерді алуы болып табылады.
59. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде келтірілген.
22-кесте
"Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.012
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.013
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.014
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
23-кесте
"Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.09.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.012
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны өзгерткен кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
24-кесте
"Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.013
2
Операцияның атауы
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.09.OPR.012) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдайды, оларды тексереді, уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер алынды және өңделді, уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
25-кесте
"Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.09.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.014
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.004)
53. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.004) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.004)
54. Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.004) выполняется при изменении уполномоченным органом временной санитарной меры.
55. Первой выполняется операция "Направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.012), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган сведения об изменении временной санитарной меры.
56. При получении уведомляемым уполномоченным органом сведений об изменении временной санитарной меры выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.013), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом выполняется обработка указанных сведений, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры.
57. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.014), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
58. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.004) является получение уведомляемым уполномоченным органом сведений об изменении временной санитарной меры.
59. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.012
направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.013
прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной санитарной меры
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.014
получение уведомления о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.012
2
Наименование операции
направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при изменении уполномоченным органом временной санитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения об изменении временной санитарной меры в уведомляемый уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения об изменении временной санитарной меры направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 24
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.013
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной санитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменении временной санитарной меры (операция "Направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.012))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об изменении временной санитарной меры, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры
7
Результаты
сведения об изменении временной санитарной меры получены и обработаны, уведомление о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры направлено в уполномоченный орган
Таблица 25
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.014
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры (операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры обработано

"Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.005) рәсімі
60. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 10-суретте көрсетілген.
10-сурет. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
61. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.005) рәсімі уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның күшін жойған кезде орындалады.
62. Бірінші болып "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.09.OPR.015) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
63. Комиссия уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде "Комиссияның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.016) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтеріне өзгерістер енгізіледі, ал уәкілетті органға жалпы ақпараттық ресурста уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
64. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде жалпы ақпараттық ресурста "Жалпы ақпараттық ресурста уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.09.OPR.017) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
65. "Комиссияның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.016) операциясы орындалған жағдайда, "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді жариялау" (P. SS.09.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
66. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі Комиссияның жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгертуі, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталында уақытша санитариялық шаралар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялауы болып табылады.
67. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде келтірілген.
26-кесте

Процедура "Представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.005)
60. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.005) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.005)
61. Процедура "Представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.005) выполняется при отмене уполномоченным органом временной санитарной меры.
62. Первой выполняется операция "Направление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.015), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения об отмене временной санитарной меры.
63. При получении Комиссией сведений об отмене временной санитарной меры выполняется операциz "Прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.016), по результатам выполнения которой в сведения общего информационного ресурса вносятся изменения, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе.
64. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе" (P.SS.09.OPR.017), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
65. В случае выполнения операции "Прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.016), выполняется операция "Опубликование сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.018), по результатам выполнения которой сведения об отмене временной санитарной меры опубликовываются на информационном портале Союза.
66. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.005) является изменение Комиссией сведений общего информационного ресурса, а также опубликование обновленных сведений о временных санитарных мерах на информационном портале Союза.
67. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.005), приведен в таблице 25.
Таблица 26

"Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.015
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.016
Комиссияның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.017
жалпы ақпараттық ресурста уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.018
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
27-кесте
"Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.09.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.015
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның күшін жойған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер Комиссияға жіберілді
28-кесте
"Комиссияның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.016
2
Операцияның атауы
Комиссияның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.09.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеруді сәтті орындаған жағдайда, орындаушы өзгертілетін мәліметтердің қолданылу күні мен уақытын алынған мәліметтердің құрамында көрсетілген іс-қимылдың аяқталу күні мен уақытының мәнімен толтырады. Орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізеді, іс-қимылдың аяқталу күні мен уақытын толтырады, мәліметтерді өзгертуге сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәнімен жалпы ақпараттық ресурста уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтері өзгертілді, жалпы ақпараттық ресурста уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
29-кесте
"Жалпы ақпараттық ресурста уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.09.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.017
2
Операцияның атауы
жалпы ақпараттық ресурста уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
жалпы ақпараттық ресурста уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Комиссияның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жалпы ақпараттық ресурста уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жалпы ақпараттық ресурста өңделді
30-кесте
"Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді жариялау" (P.SS.09.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.018
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтері өзгерген кезде орындалады ("Комиссияның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уақытша санитариялық шаралар туралы жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.015
направление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.016
прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной санитарной меры
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.017
получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.018
опубликование сведений об отмене временной санитарной меры
приведено в таблице 30 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции "Направление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.015
2
Наименование операции
направление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при отмене уполномоченным органом временной санитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения об отмене временной санитарной меры в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения об отмене временной санитарной меры направлены в Комиссию
Таблица 28
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.016
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной санитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об отмене временной санитарной меры (операция "Направление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об отмене временной санитарной меры и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия изменяемых сведений значением даты и времени окончания действия, указанным в составе полученных сведений. Полученные сведения исполнитель вносит в общий информационный ресурс, заполняет дату и время окончания действия, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе со значением кода результата обработки, соответствующим изменению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения общего информационного ресурса изменены, уведомление о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе направлено в уполномоченный орган
Таблица 29
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе" (P.SS.09.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.017
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе (операция "Прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе обработано
Таблица 30
Описание операции "Опубликование сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.018
2
Наименование операции
опубликование сведений об отмене временной санитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений общего информационного ресурса (операция "Прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.016))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений о временных санитарных мерах на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения об отмене временной санитарной меры опубликованы на информационном портале Союза

"Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.006) рәсімі
68. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 11-суретте көрсетілген.
11-сурет. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
69. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.006) рәсімі уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның күшін жойған кезде орындалады.
70. Бірінші болып "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P. SS.09.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар етілетін уәкілетті органға жібереді.
71. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде "Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша хабарланатын уәкілетті орган көрсетілген мәліметтерді өңдеуді орындайды, ал уәкілетті органға уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
72. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.09.OPR.021) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
73. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі хабардар етілетін уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді алуы болып табылады.
74. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 31-кестеде келтірілген.
31-кесте
"Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.019
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.020
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.021
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
32-кесте
"Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.09.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.019
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша санитариялық шараның күшін жойған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарланатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
33-кесте
"Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.020
2
Операцияның атауы
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.09.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдайды, оларды тексереді, уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер алынды және өңделді, уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
34-кесте
"Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.09.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.021
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.006)
68. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.006) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.006)
69. Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.006) выполняется при отмене уполномоченным органом временной санитарной меры.
70. Первой выполняется операция "Направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган сведения об отмене временной санитарной меры.
71. При получении уведомляемым уполномоченным органом сведений об отмене временной санитарной меры выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.020), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом выполняется обработка указанных сведений, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры.
72. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.021), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
73. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.006) является получение уведомляемым уполномоченным органом сведений об отмене временной санитарной меры.
74. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.006), приведен в таблице 31.
Таблица 31
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.019
направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.020
прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной санитарной меры
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.021
получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры
приведено в таблице 34 настоящих Правил
Таблица 32
Описание операции "Направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.019
2
Наименование операции
направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при отмене уполномоченным органом временной санитарной меры
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения об отмене временной санитарной меры в уведомляемый уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения об отмене временной санитарной меры направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 33
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.020
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной санитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об отмене временной санитарной меры (операция "Направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об отмене временной санитарной меры, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры
7
Результаты
сведения об отмене временной санитарной меры получены и обработаны, уведомление о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры направлено в уполномоченный орган
Таблица 34
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.021
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры (операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры обработано

2. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.007) рәсімі
75. "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 12-суретте көрсетілген.
12-сурет. "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
76. "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" рәсімі (P. SS.09.PRC.007) хабарланатын уәкілетті органның уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді қарауы қорытындылары бойынша және көрсетілген мәліметтерді қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну мақсатында орындалады.
77. Бірінші болып "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді комиссияға жіберу" (P. SS.09.OPR.022) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша хабарланатын уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
78. Комиссия уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алған кезде "Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.023) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурста қабылдау және өңдеу жүзеге асырылатын, ал хабарланатын уәкілетті органға Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарауы нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
79. Хабарланатын уәкілетті орган Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарауы нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы" (P. SS.09.OPR.024) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
80. "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.007) рәсімін орындау нәтижесі Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алуы болып табылады.
81. "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 35-кестеде келтірілген.
35-кесте
Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.022
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.023
Комиссияның уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.024
Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
36-кесте
"Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.09.OPR.022) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.022
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді хабарланатын уәкілетті орган қарау қорытындылары бойынша орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер Комиссияға жіберілді
37-кесте
"Комиссияның уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.023) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.023
2
Операцияның атауы
Комиссияның уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.09.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдайды, оларды тексереді, Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер алынды және өңделді, Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
38-кесте
"Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы" (P.SS.09.OPR.024) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.024
2
Операцияның атауы
Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Комиссияның уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.023) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
Комиссияның уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

2. Процедуры представления сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
Процедура "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.007)
75. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.007) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.007)
76. Процедура "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.007) выполняется по итогам рассмотрения уведомляемым уполномоченным органом сведений о временной санитарной мере и с целью представления в Комиссию сведений о результатах рассмотрения указанных сведений.
77. Первой выполняется операция "Направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.022), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры.
78. При получении Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры выполняется операция "Прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.023), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений в общем информационном ресурсе, а в уведомляемый уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры.
79. При получении уведомляемым уполномоченным органом уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.024), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
80. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.007) является получение Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры.
81. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.007), приведен в таблице 35.
Таблица 35
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.022
направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
приведено в таблице 36 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.023
прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.024
получение уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
приведено в таблице 38 настоящих Правил
Таблица 36
Описание операции "Направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.022
2
Наименование операции
направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется по итогам рассмотрения уведомляемым уполномоченным органом сведений о временной санитарной мере
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры направлены в Комиссию
Таблица 37
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.023
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (операция "Направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.022))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и направляет в уведомляемый уполномоченный орган уведомление о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
7
Результаты
сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры получены и обработаны, уведомление о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры направлено в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 38
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.024
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (операция "Прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.023))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры обработано

"Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.008) рәсімі
82. "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 13-суретте көрсетілген.
13-сурет. "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.008) рәсімін орындау схемасы
83. "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.008) рәсімі хабарланатын уәкілетті органның уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді қарауының қорытындылары бойынша және уәкілетті органдарға көрсетілген мәліметтерді қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну мақсатында орындалады.
84. Бірінші болып "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P. SS.09.OPR.025) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша хабарланатын уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарауы нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
85. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алған кезде "Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.026) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады, ал хабарланатын уәкілетті органға уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органның өңдеуі нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
86. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы" (P. SS.09.OPR.027) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
87. "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.008) рәсімін орындау нәтижесі уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алуы болып табылады.
88. "Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 39-кестеде келтірілген.
39-кесте

Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.008)
82. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.008) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.008)
83. Процедура "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.008) выполняется по итогам рассмотрения уведомляемым уполномоченным органом сведений о временной санитарной мере и с целью представления в уполномоченные органы сведений о результатах рассмотрения указанных сведений.
84. Первой выполняется операция "Направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.025), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются в уполномоченный орган сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры.
85. При получении уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.026), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений, а в уведомляемый уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры.
86. При получении уведомляемым уполномоченным органом уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.027), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
87. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.008) является получение уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры.
88. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.008), приведен в таблице 39.
Таблица 39

"Уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.025
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
осы Қағидалардың 40-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.026
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.027
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алуы
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
40-кесте
"Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.09.OPR.025) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.025
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді уәкілетті орган хабардар ететін қарау қорытындылары бойынша орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер уәкілетті органға жіберілді
41-кесте
"Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.026) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.026
2
Операцияның атауы
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.09.OPR.025) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдайды, оларды тексереді, уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер алынды және өңделді, уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламасы хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
42-кесте
"Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алуы" (P.SS.09.OPR.027) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.027
2
Операцияның атауы
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алуы
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.026) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уәкілетті органның уақытша санитарлық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламасы өңделді

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.025
направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
приведено в таблице 40 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.026
прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.027
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
приведено в таблице 42 настоящих Правил
Таблица 40
Описание операции "Направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.025)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.025
2
Наименование операции
направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется по итогам рассмотрения уведомляемым уполномоченным органом сведений о временной санитарной мере
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры в уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры направлены в уполномоченный орган
Таблица 41
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.026)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.026
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (операция "Направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.025))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уведомляемый уполномоченный орган уведомление о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
7
Результаты
сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры получены и обработаны, уведомление о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры направлено в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 42
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.027)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.027
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (операция "Прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.OPR.026))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры обработано

3. Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері "Комиссияға уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсыну" (P. SS.09.PRC.009) рәсімі
89. "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.009) рәсімін орындау схемасы 14-суретте көрсетілген.
14-сурет. "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.009) рәсімін орындау схемасы
90. "Комиссияға уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсыну" (P. SS.09.PRC.009) рәсімі Комиссия уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады.
91. Бірінші "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсыну үшін Комиссияның сұрауы" (P. SS.09.OPR.028) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
92. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын алған кезде "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P. SS.09.OPR.029) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган көрсетілген сұрау салуды өңдеуді орындайды, ал Комиссияға уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
93. Комиссия уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.09.OPR.030) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
94. "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P. SS.09.OPR.029) операциясы орындалған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P. SS.09.OPR.031) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жібереді.
95. Комиссия уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде "Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.032) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурста қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады, ал уәкілетті органға Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.

3. Процедуры получения дополнительных сведений о временной санитарной мере
Процедура "Представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.009)
89. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.009) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.009)
90. Процедура "Представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.009) выполняется при необходимости получения Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере.
91. Первой выполняется операция "Запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.028), по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется в уполномоченный орган запрос на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере.
92. При получении уполномоченным органом запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере выполняется операция "Прием и обработка запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.029), по результатам выполнения которой уполномоченный орган выполняет обработку указанного запроса, а в Комиссию направляется уведомление о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере.
93. При получении Комиссией уведомления о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.030), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
94. В течение 10 рабочих дней с момента выполнения операции "Прием и обработка запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.029) выполняется операция "Направление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.031), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию дополнительные сведения о временной санитарной мере или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
95. При получении Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.032), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений в общем информационном ресурсе, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере.

96. Уәкілетті орган Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеуінің нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.09.OPR.033) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
97. "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.009) рәсімін орындау нәтижесі Комиссияға сұрау салу бойынша уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны ұсыну болып табылады.
98. "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 43-кестеде келтірілген.
43-кесте
"Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.028
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуы
осы Қағидалардың 44-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.029
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 45-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.030
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.031
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу
осы Қағидалардың 47-кестесінде келтірілген

96. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.033), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
97. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.009) является представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере по запросу или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
98. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.009), приведен в таблице 43.
Таблица 43
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.009)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.028
запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 44 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.029
прием и обработка запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 45 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.030
получение уведомления о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 46 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.031
направление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 47 настоящих Правил

P.SS.09.OPR.032
Комиссияның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 48-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.033
Комиссияның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы
осы Қағидалардың 49-кестесінде келтірілген
44-кесте
"Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуы" (P.SS.09.OPR.028) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.028
2
Операцияның атауы
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуы
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтер алу қажет болған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салудың қажетті параметрлерін көрсете отырып, уәкілетті органға уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуы уәкілетті органға жіберілді
45-кесте
"Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P.SS.09.OPR.029) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.029
2
Операцияның атауы
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға комиссияның сұрау салуын алған кезде орындалады ("Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуы" (P.SS.09.OPR.028) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын қабылдайды, оны тексереді және Комиссияға уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуы өңделді, уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама Комиссияға жіберілді
46-кесте
"Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.09.OPR.030) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.030
2
Операцияның атауы
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P.SS.09.OPR.029) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді
47-кесте
"Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.09.OPR.031) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.031
2
Операцияның атауы
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

P.SS.09.OPR.032
прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 48 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.033
получение уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 49 настоящих Правил
Таблица 44
Описание операции "Запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.028)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.028
2
Наименование операции
запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения дополнительных сведений о временной санитарной мере
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет запрос на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере в уполномоченный орган с указанием необходимых параметров запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере направлен в уполномоченный орган
Таблица 45
Описание операции "Прием и обработка запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.029)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.029
2
Наименование операции
прием и обработка запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (операция "Запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.028))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере, проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией и направляет в Комиссию уведомление о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере обработан, уведомление о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере направлено в Комиссию
Таблица 46
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.030)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.030
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (операция "Прием и обработка запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.029))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере обработано
Таблица 47
Описание операции "Направление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.031)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.031
2
Наименование операции
направление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения

уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын қабылдаған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде орындалады ("Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P.SS.09.OPR.029) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама Комиссияға жіберілді
48-кесте
"Комиссияның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.032) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.032
2
Операцияның атауы
Комиссияның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға жіберу" (P.SS.09.OPR.031) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдайды, оларды тексереді, Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынды және өңделді, Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
49-кесте
"Комиссияның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы" (P.SS.09.OPR.033) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.033
2
Операцияның атауы
Комиссияның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

выполняется в течение 10 рабочих дней с момента приема запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (операция "Прием и обработка запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.029))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию дополнительные сведения о временной санитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
дополнительные сведения о временной санитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в Комиссию
Таблица 48
Описание операции "Прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.032)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.032
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем дополнительных сведений о временной санитарной мере или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Направление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.031))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает дополнительные сведения о временной санитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере
7
Результаты
дополнительные сведения о временной санитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены и обработаны, уведомление о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере направлено в уполномоченный орган
Таблица 49
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.033)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.033
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения

Комиссияның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Комиссияның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.032) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
Комиссияның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

выполняется при получении уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере (операция "Прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.032))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере обработано

"Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.010) рәсімі
99. "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.010) рәсімін орындау схемасы 15-суретте көрсетілген.
15-сурет. "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.010) рәсімін орындау схемасы
100. "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.010) рәсімі хабарланатын уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады.
101. Бірінші болып "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсыну үшін уәкілетті органның сұрау салуы" (P. SS.09.OPR.034) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша хабарланатын уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
102. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге сұрау салуды алған кезде "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P. SS.09.OPR.035) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган көрсетілген сұрау салуды өңдеуді орындайды, ал уәкілетті органға уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
103. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P. SS.09.OPR.036) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
104. "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P. SS.09.OPR.035) операциясы орындалған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P. SS.09.OPR.037) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді қалыптастырады және хабардар етілетін уәкілетті органға жібереді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жібереді.

Процедура "Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.010)
99. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.010) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.010)
100. Процедура "Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.010) выполняется при необходимости получения уведомляемым уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере.
101. Первой выполняется операция "Запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.034), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом формируется и направляется в уполномоченный орган запрос на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере.
102. При получении уполномоченным органом запроса на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере выполняется операция "Прием и обработка запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.035), по результатам выполнения которой уполномоченный орган выполняет обработку указанного запроса, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере.
103. При получении уведомляемым уполномоченным органом уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.036), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
104. В течение 10 рабочих дней с момента выполнения операции "Прием и обработка запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.035) выполняется операция "Направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.037), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган дополнительные сведения о временной санитарной мере или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

105. Хабарланатын уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде "Уәкілетті органның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P. SS.09.OPR.038) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады, ал уәкілетті органға уәкілетті органның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
106. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде "Уәкілетті органның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы" (P. SS.09.OPR.039) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
107. "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.010) рәсімін орындау нәтижесі сұрау салу бойынша уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны хабарланатын уәкілетті органға ұсыну болып табылады.
108. "Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 50-кестеде келтірілген.
50-кесте
"Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.034
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуы
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.035
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.036
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.037
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген

105. При получении уведомляемым уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.038), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере.
106. При получении уполномоченным органом уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.039), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
107. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.010) является представление в уведомляемый уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере по запросу или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
108. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.010), приведен в таблице 50.
Таблица 50
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.PRC.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.034
запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 51 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.035
прием и обработка запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 52 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.036
получение уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 53 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.037
направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 54 настоящих Правил

P.SS.09.OPR.038
уәкілетті органның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.039
уәкілетті органның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
51-кесте
"Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуы" (P.SS.09.OPR.034) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.034
2
Операцияның атауы
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуы
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтер алу қажет болған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салудың қажетті параметрлерін көрсете отырып, уәкілетті органға уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуы уәкілетті органға жіберілді
52-кесте
"Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P.SS.09.OPR.035) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.035
2
Операцияның атауы
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын алған кезде орындалады ("Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуы" (P.SS.09.OPR.034) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беру туралы уәкілетті органның сұрау салуын қабылдайды, оны тексереді және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны хабарланатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуы өңделген, уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер беруге уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
53-кесте
"Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.09.OPR.036) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.036
2
Операцияның атауы
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P.SS.09.OPR.035) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
54-кесте
"Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.09.OPR.037) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.037
2
Операцияның атауы
уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

P.SS.09.OPR.038
прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 55 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.039
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере
приведено в таблице 56 настоящих Правил
Таблица 51
Описание операции "Запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.034)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.034
2
Наименование операции
запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения дополнительных сведений о временной санитарной мере
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет запрос на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере в уполномоченный орган с указанием необходимых параметров запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере направлен в уполномоченный орган
Таблица 52
Описание операции "Прием и обработка запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.035)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.035
2
Наименование операции
прием и обработка запроса дополнительной информации о временной санитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (операция "Запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.034))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере, проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и направляет в уведомляемый уполномоченный орган уведомление о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере обработан, уведомление о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере направлено в уполномоченный орган
Таблица 53
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.036)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.036
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (операция "Прием и обработка запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере
Таблица 54
Описание операции "Направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.037)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.037
2
Наименование операции
направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения

уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын қабылдаған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде орындалады ("Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу" (P.SS.09.OPR.035) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама хабарланатын уәкілетті органға жіберілді
55-кесте
"Уәкілетті органның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.038) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.038
2
Операцияның атауы
уәкілетті органның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
хабарланатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жіберу" (P.SS.09.OPR.037) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдайды, оларды тексереді, уәкілетті органның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелері
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынды және өңделді, уәкілетті органның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
56-кесте
"Уәкілетті органның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы" (P.SS.09.OPR.039) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.039
2
Операцияның атауы
уәкілетті органның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары

выполняется в течение 10 рабочих дней с момента приема запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (операция "Прием и обработка запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уведомляемый уполномоченный орган дополнительные сведения о временной санитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
дополнительные сведения о временной санитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 55
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.038)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.038
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем дополнительных сведений о временной санитарной мере или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.037))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель принимает дополнительные сведения о временной санитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере
7
Результаты
дополнительные сведения о временной санитарной мере или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены и обработаны, уведомление о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере направлено в уполномоченный орган
Таблица 56
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.039)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.039
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения

уәкілетті орган уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уәкілетті органның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.SS.09.OPR.038) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті органның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уәкілетті органның уақытша санитарлық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламасы өңделді

выполняется при получении уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере (операция "Прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.OPR.038))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере обработано

4. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу рәсімдері
"Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P. SS.09.PRC.011) рәсімі
109. "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P. SS.09.PRC.011) рәсімін орындау схемасы 16-суретте көрсетілген.
16-сурет. "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P. SS.09.PRC.011) рәсімін орындау схемасы
110. "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P. SS.09.PRC.011) рәсімі уәкілетті органның жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу мақсатында орындалады.
111. Бірінші "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер сұрау" (P. SS.09.OPR.040) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
Берілген параметрлерге байланысты сұраныстардың 2 түрін қалыптастыруға болады:
а) жалпы ақпараттық ресурста қамтылған мәліметтерді толық көлемде ұсынуға сұрау салу;
б) белгілі бір күнгі жағдай бойынша жалпы ақпараттық ресурста қамтылған көрсетілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салу.
112. Комиссия жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P. SS.09.OPR.041) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салынатын мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға ұсынылады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
113. Уәкілетті орган жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P. SS.09.OPR.042) операциясы орындалады.
114. "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" рәсімін орындау нәтижесі (P. SS.09.PRC.011) уәкілетті органның жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы болып табылады.
115. "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P. SS.09.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 57-кестеде келтірілген.
57-кесте
"Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P. SS.09.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.09.OPR.040
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұрау
осы Қағидалардың 58-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.041
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 59-кестесінде келтірілген
P.SS.09.OPR.042
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 60-кестесінде келтірілген
58-кесте
"Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұрау" (P.SS.09.OPR.040) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.040
2
Операцияның атауы
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұрау
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу қажет болған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алуға сұрау салуды қалыптастырады және комиссияға жібереді. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді толық көлемде алу қажеттілігі туындаған кезде өзектендіру күні мен уақыты сұрауда көрсетілмейді. Белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда жалпы ақпараттық ресурсты өзектендіру күні мен уақыты көрсетілуі тиіс. Белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтер негізінде жалпы ақпараттық ресурсқа енгізілген мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелері
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұрау Комиссияға жіберілді
59-кесте
"Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.SS.09.OPR.041) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.041
2
Операцияның атауы
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұратуды алған кезде орындалады ("Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұрау" (P.SS.09.OPR.040) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға ұсынады. Жалпы ақпараттық ресурстан толық ақпарат ұсынылған кезде жалпы ақпараттық ресурста сақталатын барлық жазбалар ұсынылады. Көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша мәліметтерді ұсынған кезде сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша жалпы ақпараттық ресурста қамтылған мәліметтерді іріктеу жүзеге асырылады. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді таңдау барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Жалпы ақпараттық ресурста сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде уәкілетті органға сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелері
уәкілетті органға жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер жіберілді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
60-кесте
"Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.09.OPR.042) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.OPR.042
2
Операцияның атауы
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.SS.09.OPR.041) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
жалпы ақпараттық ресурстан алынған мәліметтер не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

4. Процедуры получения сведений из общего информационного ресурса
Процедура "Получение сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.PRC.011)
109. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.PRC.011) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.PRC.011)
110. Процедура "Получение сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.PRC.011) выполняется в целях получения уполномоченным органом сведений из общего информационного ресурса.
111. Первой выполняется операция "Запрос сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.OPR.040), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений из общего информационного ресурса.
В зависимости от заданных параметров возможно формирование
2 видов запросов:
а) запрос на представление сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе, в полном объеме;
б) запрос на представление указанных сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе, по состоянию на определенную дату.
112. При получении Комиссией запроса на представление сведений из общего информационного ресурса выполняется операция "Обработка и представление сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.OPR.041), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
113. При получении уполномоченным органом сведений из общего информационного ресурса или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.OPR.042).
114. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.PRC.011) является получение уполномоченным органом сведений из общего информационного ресурса или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
115. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.PRC.011), приведен в таблице 57.
Таблица 57
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.PRC.011)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.09.OPR.040
запрос сведений из общего информационного ресурса
приведено в таблице 58 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.041
обработка и представление сведений из общего информационного ресурса
приведено в таблице 59 настоящих Правил
P.SS.09.OPR.042
прием и обработка сведений из общего информационного ресурса
приведено в таблице 60 настоящих Правил
Таблица 58
Описание операции "Запрос сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.OPR.040)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.040
2
Наименование операции
запрос сведений из общего информационного ресурса
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения сведений из общего информационного ресурса
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение сведений из общего информационного ресурса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия уполномоченными органами и Комиссией.
При возникновении необходимости получения сведений из общего информационного ресурса в полном объеме, дата и время актуализации в запросе не указывается.
При возникновении необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата и время актуализации общего информационного ресурса.
При возникновении необходимости получения сведений, включенных в общий информационный ресурс, на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из общего информационного ресурса направлен в Комиссию
Таблица 59
Описание операции "Обработка и представление сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.OPR.041)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.041
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из общего информационного ресурса
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений из общего информационного ресурса (операция "Запрос сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.OPR.040))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и представляет в уполномоченный орган сведения из общего информационного ресурса в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При представлении полной информации из общего информационного ресурса осуществляется представление всех записей, хранящихся в общем информационном ресурсе.
При представлении сведений по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе, по состоянию на дату и время, указанную в запросе. Выбор сведений из общего информационного ресурса осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе.
При отсутствии в общем информационном ресурсе сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган направлены сведения из общего информационного ресурса или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 60
Описание операции "Прием и обработка сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.OPR.042)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.OPR.042
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из общего информационного ресурса
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из общего информационного ресурса или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.OPR.041))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из общего информационного ресурса или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из общего информационного ресурса либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

116. Жалпы процестің процедураларын орындау кезінде деректерді өңдеу әдеттегідей жүргізілмейтін ерекше жағдайлар болуы мүмкін. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері және басқа жағдайларда орын алуы мүмкін.
117. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда уәкілетті орган қате туралы алынған хабарламаға қатысты хабарламаның Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенттеріне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтер көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда уәкілетті орган белгіленген тәртіпке сәйкес анықталған қатені жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
118. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-бірін және Комиссияны осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын уәкілетті органдар туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 15 қарашадағы
№ 178 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта санитариялық шараларды қолдану туралы" 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Уақытша санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізу кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының өзара іс-қимыл жасау тәртібі туралы" 2016 жылғы 16 мамырдағы № 149 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;

116. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
117. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентами информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в соответствии с установленным порядком.
118. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2022 г. № 178
РЕГЛАМЕНТ
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее - Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299 "О применении санитарных мер в Евразийском экономическом союзе";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2016 г. № 149 "О Порядке взаимодействия уполномоченных органов государств - членов Евразийского экономического союза при введении временных санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Санитариялық шараларды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2020 жылғы 11 ақпандағы № 24 шешімі.
I. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын біркелкі қолдануын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдерді және операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір мәнмәтінде ажыратылмайтын болып есептелетін электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектіні оның өмірлік циклінің белгілі бір кезеңінде сипаттайтын, жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств - членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2020 г. № 24 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения санитарных мер".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер" (далее - общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" - предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" - единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" - свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.

Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашы операция", "қабылданатын операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 178 шешімімен бекітілген "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтер иесі
уақытша санитариялық шаралар туралы мәліметтерді ұсынады;
сұрау салу бойынша уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтерді ұсынады
уәкілетті орган
(P.SS.09.ACT.001)
Үйлестіруші
жалпы ақпараттық ресурсты қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады;
уақытша санитариялық шаралар туралы мәлімет алады;
уақытша санитариялық шаралар туралы сұрау салуды және қосымша мәліметтер алуды жүзеге асырады;
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер алады;
сұрау салу бойынша жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді ұсынады
Комиссия (P.ACT.001)
Мәліметтерді жөнелтуші
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсынады
хабарланатын уәкілетті орган (P.SS.09.ACT.002)
Мәліметтерді тұтынушы
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұратуды және алуды жүзеге асырады
уәкілетті орган
(P.SS.09.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекет) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органдары (бұдан әрі - уәкілетті орган) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
б) уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімі;
в) уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері;
г) жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу рәсімдері.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы

Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 г. № 178 (далее - Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1.Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
представляет сведения о временных санитарных мерах;
представляет дополнительные сведения о временных санитарных мерах по запросу
уполномоченный орган (P.SS.09.ACT.001)
Координатор
осуществляет формирование и ведение общего информационного ресурса;
получает сведения о временных санитарных мерах;
осуществляет запрос и получение дополнительных сведений о
временных санитарных мерах;
получает сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры;
представляет сведения из общего информационного ресурса по запросу
Комиссия (P.ACT.001)
Отправитель сведений
представляет сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры
уведомляемый уполномоченный орган (P.SS.09.ACT.002)
Потребитель сведений
осуществляет запрос и получение сведений из общего информационного ресурса
уполномоченный орган (P.SS.09.ACT.001)
2.Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств - членов Союза (далее - государство-член) в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее - уполномоченный орган) и Евразийской экономической комиссией (далее - Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) процедуры представления сведений о временной санитарной мере;
б) процедуры представления сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры;
в) процедуры получения дополнительных сведений о временной санитарной мере;
г) процедуры получения сведений из общего информационного ресурса.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия
между уполномоченными органами и Комиссией

8. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында анықталған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің транзакцияларының орындалу тәртібін анықтайды, олардың әрқайсысы жалпы процестің қатысушылары арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің күйлерін үндестіру мақсатында хабарламалар алмасуды білдіреді. Ақпараттық өзара іс-қимылдың әрқайсысы үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процестің транзакциялары арасындағы қатынастар анықталады.
10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы ол жүзеге асыратын операция (бастамашы операция) шеңберінде респондентке хабар-сұрау салуды жібереді, респондент оған жауап ретінде ол жүзеге асыратын операция (қабылданатын операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты хабар-жауап жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 178 шешімімен бекітілген "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.
11. Жалпы процесс транзакциясы осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакциясының берілген өлшемдеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 г. № 178 (далее - Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур

1. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегігі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.09.PRC.001)
1.1
Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді комиссияға жолдау (P. SS.09.OPR.001);
мәліметтерді жалпы ақпараттық ресурсқа енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.09.OPR.003)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
мәліметтер жіберілді

1. Информационное взаимодействие при представлении в Комиссию сведений о временной санитарной мере
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в Комиссию сведений о временной санитарной мере представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса
при представлении в Комиссию сведений о временной санитарной мере
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении в Комиссию сведений о временной санитарной мере
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры (P.SS.09.PRC.001)
1.1
Направление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.001); получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс (P.SS.09.OPR.003)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения направлены

Комиссияның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі (P.SS.09.OPR.002)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
мәліметтер өңделді
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.09.TRN.001)
2
Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.09.PRC.003)
2.1
Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
(P.SS.09.OPR.008);
жалпы ақпараттық ресурстың мәліметтерін өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.09.OPR.010)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
мәліметтер жіберілді
Комиссияның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
(P.SS.09.OPR.009)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
мәліметтер өңделді
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
(P.SS.09.TRN.002)
3
Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.09.PRC.005)
3.1
Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу (P.SS.09.OPR.015);
жалпы ақпараттық ресурста уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
(P.SS.09.OPR.017)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
мәліметтер жіберілді
Комиссияның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі (P.SS.09.OPR.016)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
мәліметтер өңделді
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну санитарной меры (P.SS.09.TRN.003)
2. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегігі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегігі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегігі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

прием и обработка Комиссией сведений о введении временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.002)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения обработаны
представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры (P.SS.09.TRN.001)
2
Представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры (P.SS.09.PRC.003)
2.1
Направление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.008); получение уведомления о результате изменения сведений общего информационного ресурса (P.SS.09.OPR.010)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001):
сведения направлены
прием и обработка Комиссией сведений об изменении временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.009)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001):
сведения обработаны
представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры
(P.SS.09.TRN.002)
3
Представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры (P.SS.09.PRC.005)
3.1
Направление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.015); получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры в общем информационном ресурсе (P.SS.09.OPR.017)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка Комиссией сведений об отмене временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.016)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения обработаны
представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры (P.SS.09.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при представлении в Комиссию
сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
Таблица 3
Перечень
транзакций общего процесса при представлении в Комиссию сведений
о результатах рассмотрения временной санитарной меры
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.09.PRC.007)
1.1
Комиссияға уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді жолдау
(P.SS.09.OPR.022);
Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы (P.SS.09.OPR.024)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
(P.SS.09.BEN.001):
қарау нәтижелері жіберілді
Комиссияның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
(P.SS.09.OPR.023)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
(P.SS.09.BEN.001):
қарау нәтижелері өңделді
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.09.PRC.007)

Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.PRC.007)
1.1
Направление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.022);
получение уведомления о результате обработки Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.024)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): результаты рассмотрения направлены
прием и обработка Комиссией сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.023)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): результаты рассмотрения обработаны
представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.TRN.004)

3. Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Комиссия уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алған кездегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
4-сурет. Комиссия уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алған кездегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Комиссия уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алған кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

3. Информационное взаимодействие при получении Комиссией
дополнительных сведений о временной санитарной мере
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при получении Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.09.PRC.009)
1.1
Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салуы (P. SS.09.APR.028);
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.09.OPR.030)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
қосымша мәліметтерге сұраныс жіберілді
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуын қабылдау және өңдеу (P.SS.09.OPR.029)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
қосымша мәліметтерге сұраныс өңделді
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға Комиссияның сұрау салуы (P.SS.09.TRN.005)
1.2
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді
Комиссияға жіберу (P.SS.09.OPR.031);
Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы (P.SS.09.OPR.033)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
(P.SS.09.BEN.001):
қосымша мәліметтер жоқ; уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
қосымша мәліметтер жіберілді
Комиссияның уақытша санитариялық шара
туралы қосымша мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі (P.SS.09.OPR.032)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
(P.SS.09.BEN.001):
қосымша мәліметтер өңделді
уақытша санитариялық шара туралы қосымша
мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.SS.09.TRN.006)
4. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
15. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 5-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 5-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
5-сурет. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
5-кесте
Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу (P.SS.09.PRC.011)
1.1
Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұрау (P.SS.09.OPR.040);
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.09.OPR.042)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер

Представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.PRC.009)
1.1
Запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.028); получение уведомления о результате обработки запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.030)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): запрос дополнительных сведений направлен
прием и обработка запроса Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.029)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): запрос дополнительных сведений обработан
запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.TRN.005)
1.2
направление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.031); получение уведомления о результате обработки Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.033)
сведения о временной санитарной мере
(P.SS.09.BEN.001): дополнительные сведения отсутствуют; сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): дополнительные сведения направлены
прием и обработка Комиссией дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.032)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): дополнительные сведения обработаны
представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.TRN.006)
4. Информационное взаимодействие при получении сведений из общего информационного ресурса
15. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из общего информационного ресурса представлена на рисунке 5. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 5 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 5. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из общего информационного ресурса
Таблица 5
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из общего информационного ресурса
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Получение сведений из общего информационного ресурса (P.SS.09.PRC.011)
1.1
Запрос сведений из общего информационного ресурса (P.SS.09.OPR.040); прием и обработка сведений из общего информационного ресурса (P.SS.09.OPR.042)

(P.SS.09.BEN.001):
мәліметтер сұралды
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді өңдеу және ұсыну
(P.SS.09.OPR.041)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
мәліметтер жоқ;
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001):
мәліметтер жіберілді
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу (P.SS.09.TRN.007)
VІ. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
16. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 6-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректер құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 6-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
6-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.09.MSG.001
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.002
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.003
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.004
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.09.MSG.005
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер (R.SM.SS.09.003)
P.SS.09.MSG.006
Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді сұратуы
уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер (R.SM.SS.09.002)
P.SS.09.MSG.007
қосымша уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер (R.SM.SS.09.002)
P.SS.09.MSG.008
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұрау
жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы (R.007)
P.SS.09.MSG.009
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.010
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VІІ. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения запрошены
обработка и представление сведений из общего информационного ресурса
(P.SS.09.OPR.041)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения отсутствуют; сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения направлены
получение сведений из общего информационного ресурса
(P.SS.09.TRN.007)
VI. Описание сообщений общего процесса
16. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 6. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 6.
Таблица 6
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.09.MSG.001
сведения о введении временной санитарной меры
сведения о временной санитарной мере (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.002
сведения об изменении временной санитарной меры
сведения о временной санитарной мере (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.003
сведения об отмене временной санитарной меры
сведения о временной санитарной мере (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.004
уведомление о результате обработки
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.09.MSG.005
сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры
сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры (R.SM.SS.09.003)
P.SS.09.MSG.006
запрос Комиссии дополнительных сведений о временной санитарной мере
дополнительные сведения о временных санитарных мерах (R.SM.SS.09.002)
P.SS.09.MSG.007
дополнительные сведения о временной санитарной мере в Комиссию
дополнительные сведения о временных санитарных мерах (R.SM.SS.09.002)
P.SS.09.MSG.008
запрос сведений из общего информационного ресурса
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.09.MSG.009
сведения из общего информационного ресурса
сведения о временной санитарной мере (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.010
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

1. Жалпы процесс транзакциясы "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.001)
17. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке жалпы ақпараттық ресурсты қалыптастыру және жүргізу үшін уақытша санитариялық шара енгізу туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 6-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 7-кестеде келтірілген.

1. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.001)
17. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о введении временной санитарной мере для формирования и ведения общего информационного ресурса. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

6-сурет. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.09.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
7-кесте
"Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.09.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға жіберу
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
Комиссияның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
(P.SS.09.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растау уақыты өңдеуге қабылдауды растау уақыты жауап күту уақыты авторлау белгісі қайталаулар саны
15 минут
4 сағат
иә
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
жауап хабар
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер
(P.SS.09.MSG.001)
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
(P.SS.09.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
жоқ (егер осы жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) (P.SS.09.MSG.001)
жоқ (P.SS.09.MSG.004)

Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.001)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Представление в Комиссию
сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление в Комиссию сведений о введении временной санитарной меры
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка Комиссией сведений о введении временной санитарной меры
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
-
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее
сведения о введении временной санитарной меры
сообщение
(P.SS.09.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление о результате обработки (P.SS.09.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) (P.SS.09.MSG.001)
нет (P.SS.09.MSG.004)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
-

2. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.09.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы
18. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке жалпы ақпараттық ресурсты қалыптастыру және жүргізу үшін уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 7-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 8-кестеде келтірілген.

2. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений
об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.002)
18. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об изменении временной санитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

3. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.09.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы
19. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке жалпы ақпараттық ресурсты қалыптастыру және жүргізу үшін уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 8-суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений
об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.003)
19. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.003) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об отмене временной санитарной меры для формирования и ведения общего информационного ресурса. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

4. Жалпы процесінің транзакциясы "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.004)
20. "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді комиссияға ұсыну" (P. SS.09.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы бастамашы респондентке уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 9-суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.004)
20. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.004) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): қарау нәтижелері өңделді
9
Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері:
алуды растау уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
жауап күту уақыты
авторлау белгісіқайталаулар саны
15 минут
4 сағат
иә
3
10
Жалпы процесінің транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
жауап хабар
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер (P.SS.09.MSG.005)
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
(P.SS.09.MSG.004)
11
Жалпы процесінің транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
жоқ (егер осы жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) (P.SS.09.MSG.005)
жоқ (P.SS.09.MSG.004)

сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): результаты рассмотрения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
признак авторизации
количество повторов
-
15 минут
4 часа
да
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
ответное сообщение
сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.MSG.005)
уведомление о результате обработки
(P.SS.09.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
передача электронного документа с некорректной
ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
(P.SS.09.MSG.005)
нет (P.SS.09.MSG.004)
-

5. "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға комиссияның сұрау салуы" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.09.TRN.005)
21. "Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға сұрау салуы" (P. SS.09.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер ұсынуға сұрау салу беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 10 суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.

5. Транзакция общего процесса "Запрос Комиссии на представление
дополнительных сведений о временной санитарной мере"
(P.SS.09.TRN.005)
21. Транзакция общего процесса "Запрос Комиссии на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.TRN.005) выполняется для передачи инициатором респонденту запроса на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

(P.SS.09.MSG.004)
11
Жалпы процесінің транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
жоқ
6. "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.SS.09.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы
22. "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P. SS.09.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы сұрау салу бойынша уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді респондентке беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 11-суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 12-кестеде келтірілген.

уведомление о результате обработки (P.SS.09.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
-
6. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию
дополнительных сведений о временной санитарной мере"
(P.SS.09.TRN.006)
22. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.TRN.006) выполняется для передачи инициатором респонденту дополнительных сведений о временной санитарной мере по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.

жоқ (егер осы жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) (P.SS.09.MSG.010, P.SS.09.MSG.007)
жоқ (P.SS.09.MSG.004)
7. "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P.SS.09.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы
23. "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P.SS.09.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы сұрау салу бойынша жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 12-суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 13-кестеде келтірілген.

нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) (P.SS.09.MSG.010, P.SS.09.MSG.007)
нет (P.SS.09.MSG.004)
-
7. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего
информационного ресурса" (P.SS.09.TRN.007)
23. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.TRN.007) выполняется для получения инициатором сведений из общего информационного ресурса по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.

12-сурет. "Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P.SS.09.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
13-кесте
"Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу" (P.SS.09.TRN.007) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SS.09.TRN.007
2
Жалпы процесінің транзакциясының атауы
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер алу
3
Жалпы процесінің транзакциясының шаблоны
сұрау/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұрау
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесінің транзакциясын орындау нәтижесі
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
(P.SS.09.BEN.001): мәліметтер жоқ
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
(P.SS.09.BEN.001): мәліметтер жіберілді
9
Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері:
алуды растау уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
жауап күту уақыты
авторлау белгісіқайталаулар саны
15 минут
4 сағат
иә
3
10
Жалпы процесінің транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
жауап хабар
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді сұрау (P.SS.09.MSG.008)
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
(P.SS.09.MSG.010)
жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтер
(P.SS.09.MSG.009)
11
Жалпы процесінің транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
жоқ
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
24. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректерді өңдеу әдеттегідей жүргізілмейтін штаттан тыс жағдайлар болуы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық ақаулармен, күту уақытының аяқталуымен және басқа жағдайларда пайда болады. Жалпы процеске қатысушы штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу бойынша ұсынымдар алу үшін Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу бойынша жалпы ұсыныстар 14-кестеде келтірілген.
25. Уәкілетті орган қате туралы хабарлама алынған хабардың электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген хабарлардың бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда, уәкілетті орган анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздіктер анықталмаған жағдайда, уәкілетті орган осы штаттан тыс жағдайды сипаттайтын хабарламаны Одақтың ақпараттық жүйесінің интеграцияланған жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
14-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдайдың туындауы кезіндегі
іс-қимылдардың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процесстің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталау саны аяқталғаннан кейін жауап-хабарды алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе бағдарламалық қамсыздандырудың жүйелік қателігі
ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне хабар жазылған сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысы қолданылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіру немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңарту қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілген, электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемалары жаңартылған болса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
ІХ. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

Рис. 12. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений из общего информационного ресурса" (P.SS.09.TRN.007)
Таблица 13
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из общего
информационного ресурса" (P.SS.09.TRN.007)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.09.TRN.007
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из общего информационного ресурса
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из общего информационного ресурса
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений из общего информационного ресурса
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения направлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
признак авторизации
количество повторов
-
15 минут
4 часа
да
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
ответное сообщение
запрос сведений из общего информационного ресурса (P.SS.09.MSG.008)
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.09.MSG.010)
сведения из общего информационного ресурса (P.SS.09.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
передача электронного документа с некорректной
ЭЦП
нет
-
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
24. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 14.
25. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной системы информационной системы Союза.
Таблица 14
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка
программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML- схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо
синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений). Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

26. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер" (P.SS.09.MSG.001) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.09.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер" (P.SS.09.MSG.001) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.09.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
егер "Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келмесе, онда электрондық хабардың құрылымында "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы беріледі, бұл ретте бір данасы орыс тілінде толтырылуға тиіс және "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні "ru" мәнін иеленуге тиіс, ал екінші данасы электрондық хабарлама жіберетін мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінде толтырылуы тиіс және "Уақытша санитариялық шара" (smcdo: SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні осы мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінің мағынасына сәйкес келуі тиіс. Егер "Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабардың құрылымында "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) деректемесінің бір данасы беріледі, ал "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні "ru" мәнін иеленуге тиіс.
2

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной санитарной мере" (R.SM.SS.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.MSG.001), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Сведения о временной санитарной мере" (R.SM.SS.09.001),
передаваемых в сообщении "Сведения о введении временной
санитарной меры" (P.SS.09.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
если значение ревизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo:MeasureDocDetails) не соответствует значению "RU", то в структуре электронного сообщения передается два экземпляра реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:SanitaryMeasureDetails), при этом один экземпляр должен быть заполнен на русском языке и значение реквизита "Код языка" (csdo:LanguageCode) в составе сложного реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) должно иметь значение "ru", а другой экземпляр должен быть заполнен на государственном языке государства-члена, направляющего электронное сообщение, и значение реквизита "Код языка" (csdo:LanguageCode) в составе сложного реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) должно соответствовать значению государственного языка этого государства-члена.
Если значение ревизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo:MeasureDocDetails) соответствует значению "RU", то в структуре электронного сообщения передается один экземпляр реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:Sanitary MeasureDetails), и значение реквизита "Код языка" (csdo:LanguageCode) в составе сложного реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo: SanitaryMeasureDetails) должно иметь значение "ru"
2

электрондық хабарда "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы берілген жағдайда оның құрамындағы барлық толтырылатын деректемелердің мәндері бір-біріне сәйкес келуі тиіс, ал осы Регламенттің 15 – кестесінің 3-48-талаптары "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы үшін де қолданылады
3
"Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo: MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері жиынтығының мәні "Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" күрделі деректемесінің құрамындағы Ақырғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған жалпы ақпараттық ресурстың бір де бір жазбасына сәйкес келмеуге тиіс
4
"Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
5
"Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ақырғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
6
"Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) және "Уақытша шараны енгізу себебінің (негізінің) коды" (smsdo:MeasureReasonCode) деректемелері толтырылуға тиіс
7

в случае передачи в электронном сообщении двух экземпляров реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:SanitaryMeasureDetails), значения всех заполняемых реквизитов в его составе должны соответствовать друг другу, а требования 3 - 48 таблицы 15 настоящего Регламента применяются для обоих экземпляров реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo: SanitaryMeasureDetails)
3
значения совокупности реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo: MeasureDocDetails) не должны совпадать ни с одной записью общего информационного ресурса, в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
4
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) является обязательным для заполнения
5
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
6
реквизиты "Код языка" (csdo:LanguageCode) и "Код причины (основания) введения временной меры" (smsdo:MeasureReasonCode) в составе сложного реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) должны быть заполнены
7

егер электрондық хабарда "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы берілген жағдайда оның құрамындағы барлық толтырылатын деректемелердің мәні бір-біріне сәйкес келуге тиіс, ал осы Регламенттің 16- кестесінің 3 – 48 талаптары "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы үшін қолданылады
3
"Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелерінің осындай мәндерімен жалпы ақпараттық ресурста "Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo: ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Ақырғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTimе) деректемесі толтырылмайды, ал "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні берілетін хабарларда осы деректеменің мәнінен аз немесе оған тең
4
"Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
5
"Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ақырғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
6
"Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) және "Уақытша шараны енгізу себебінің (негізінің) коды" (smsdo:MeasureReasonCode) деректемелері толтырылуға тиіс
7

в случае передачи в электронном сообщении двух экземпляров реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:SanitaryMeasureDetails), значения всех заполняемых реквизитов в его составе должны соответствовать друг другу, а требования 3 - 48 таблицы 16 настоящего Регламента применяются для обоих экземпляров реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo: SanitaryMeasureDetails)
3
в общем информационном ресурсе должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны"
(csdo:UnifiedCountryCode), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата
документа" (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo:MeasureDocDetails), в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, а значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) меньше или равно значению этого реквизита в передаваемых сведениях
4
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) является обязательным для заполнения
5
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
6
реквизиты "Код языка" (csdo:LanguageCode) и "Код причины (основания) введения временной меры" (smsdo:MeasureReasonCode) в составе сложного реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) должны быть заполнены
7

егер электрондық хабарда "Уақытша санитариялық шара" (smcdo: SanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы берілген жағдайда оның құрамындағы барлық толтырылатын деректемелердің мәні бір-біріне сәйкес келуге тиіс, ал осы Регламенттің 17- кестесінің 3 – 48 талаптары "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы үшін қолданылады
3
"Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелерінің осындай мәндерімен жалпы ақпараттық ресурста "Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Ақырғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTimе) деректемесі толтырылмайды, ал "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні берілетін хабарларда осы деректеменің мәнінен аз немесе оған тең
4
"Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
5
"Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ақырғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
6
"Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) және "Уақытша шараны енгізу себебінің (негізінің) коды" (smsdo:MeasureReasonCode) деректемелері толтырылуға тиіс
7

в случае передачи в электронном сообщении двух экземпляров реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:SanitaryMeasureDetails), значения всех заполняемых реквизитов в его составе должны соответствовать друг другу, а требования 3 - 48 таблицы 17 настоящего Регламента применяются для обоих экземпляров реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo: SanitaryMeasureDetails)
3
в общем информационном ресурсе должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo:MeasureDocDetails), в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, а значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) меньше или равно значению этого реквизита в передаваемых сведениях
4
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) является обязательным для заполнения
5
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) является обязательным для заполнения
6
реквизиты "Код языка" (csdo:LanguageCode) и "Код причины (основания) введения временной меры" (smsdo:MeasureReasonCode) в составе сложного реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) должны быть заполнены
7

29. "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (P.SS.09.MSG.005) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (R.SM.SS.09.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде келтірілген.
18-кесте
"Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (P.SS.09.MSG.005) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (R.SM.SS.09.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
жалпы ақпараттық ресурста "Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелерінің осындай мәндері бар мәліметтер қамтылуға тиіс
2
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) және "Шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шара туралы мәліметтер" деректемелері толтырылуға тиіс
3
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай – ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізу кезінде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Уәкілетті органның сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның мәні көрсетілген анықтамалықтан мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның кодына сәйкес келуі тиіс. Басқа жағдайда "Уәкілетті органның атауы" (csdo:AuthorityName) және "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелері толтырылуға тиіс
4
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық жіктеуішіндегі елдің кодына сәйкес келуі керек, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген жіктеуіш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
5
"Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері толтырылуға тиіс
6
"Шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шара туралы мәліметтер" (smcdo:MeasureImplementationDetails) деректемесін толтыру кезінде оның құрамындағы "Орындаушы туралы мәліметтер" (smcdo:ImplementingEntityDetails), "Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails), "Шара әрекеті объектісінің түрі" (smsdo:MeasureAffectedObjectKindCode), "Өңір" (csdo:RegionName) деректемелері толтырылуға тиіс
7
егер "Орындаушы туралы мәліметтер" (smcdo:ImplementingEntityDetails) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында мына деректемелердің ең болмағанда біреуі толтырылуға тиіс: "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails), "Субъект" (smcdo:SubjectDetails)
8
"Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында "Құжаттың атауы" (csdo:DocName), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері толтырылуға тиіс
9
"Субъект" (smcdo:SubjectDetails), "Ұйым" (smcdo:OrganizationDetails) деректемелерін толтыру кезінде "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) және "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемелері толтырылуға тиіс
10
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:BusinessEntityId) деректемесін толтыру кезінде оның құрамындағы "Сәйкестендіру әдісі" (kindId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік - анықтамалық ақпарат тізілімінде шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісінің кодына сәйкес келуге тиіс
11
егер "Ұйымдық-құқықтық нысанның коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ұйымдық-құқықтық нысандардың жіктеуішінен ұйымдық-құқықтық нысандардың кодына сәйкес келуі керек, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген жіктеуіш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
12
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) және "Мекенжай" (ccdo:ObjectAddressDetails) деректемелері кез келген деректемелердің құрамында толтырылса, онда олардың құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Қала" (csdo:CityName) немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName) деректемелері толтырылуға тиіс
13
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйке келуге тиіс:
"1" – тіркеу мекенжайы;
"2" – іс жүзіндегі мекенжай;
"3" – пошта мекенжайы
14
егер "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:​Communication​Channel​Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйке келуге тиіс:
"TE" – телефон;
"EM" – электрондық пошта;
"FX" – факс
15
егер "Өткізу пункті" (smcdo:BorderCheckpointDetails) деректемесі кез келген деректеме құрамында толтырылса, онда оның құрамындағы барлық деректемелер толтырылуға тиіс
16
егер "Шара әрекеті объектісінің түрі" (smsdo:MeasureAffectedObjectKindCode) деректемесі толтырылса, мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – мүше мемлекеттердің азаматтары;
"2" – тауарлар мен өнімдер;
"3" – көлік құралдары
17
егер "Бинарлық нысандағы құжат" (csdo:​Doc​Binary​Text) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Деректер форматының коды" (media​Type​Code атрибуты) атрибутының мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"doc" – application/msword;
"docx" – application/vnd.openxmlformats- officedocument.wordprocessingml.document;
"jpeg" – image/jpeg;
"pdf" – application/pdf;
"png" – image/png;
"tiff" – image/tiff;
"zip" – application/zip

29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (R.SM.SS.09.003), передаваемых в сообщении "Сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.MSG.005), приведены в таблице 18.
Таблица 18
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Сведения о результатах рассмотрения временной
санитарной меры" (R.SM.SS.09.003), передаваемых в сообщении
"Сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры"
(P.SS.09.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
в общем информационном ресурсе должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны"
(csdo:UnifiedCountryCode), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры"
(smcdo:MeasureDocDetails)
2
реквизиты "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) и "Сведения о мероприятии, обеспечивающем соблюдение меры"
(smcdo:MeasureImplementationDetails) должны быть заполнены
3
при включении справочника органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств - членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций, в реестр нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа" (csdo:AuthorityId) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства- члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) заполняется обязательно и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника. В ином случае должны быть заполнены реквизиты "Наименование уполномоченного органа" (csdo:AuthorityName) и "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
4
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
5
реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo:MeasureDocDetails) должны быть заполнены
6
при заполнении реквизита "Сведения о мероприятии, обеспечивающем соблюдение меры" (smcdo:MeasureImplementationDetails) реквизиты "Сведения об исполнителе" (smcdo:ImplementingEntityDetails), "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails), "Вид объекта действия меры" (smsdo:MeasureAffectedObjectKindCode), "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails), "Регион" (csdo:RegionName) в его составе должны быть заполнены
7
если реквизит "Сведения об исполнителе"
(smcdo:ImplementingEntityDetails) заполнен, то в его составе должен быть заполнен хотя бы один из следующих реквизитов: "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails), "Субъект" (smcdo:SubjectDetails)
8
при заполнении реквизита "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails) реквизиты "Наименование документа" (csdo:DocName), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в его составе должны быть заполнены
9
при заполнении реквизитов "Субъект" (smcdo:SubjectDetails), "Организация" (smcdo:OrganizationDetails) должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName)
10
при заполнении реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityId) значение атрибута "Метод идентификации" (атрибут kindId) в его составе должно соответствовать коду метода идентификации хозяйствующих субъектов из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов в реестре нормативносправочной информации Союза
11
если реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду организационно-правовых форм из классификатора организационно-правовых форм, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
12
если реквизиты "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) и "Адрес" (ccdo:ObjectAddressDetails) в составе любых реквизитов заполнены, то в их составе должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName)
13
если реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений: "1" - адрес регистрации;
"2" - фактический адрес;
"3" - почтовый адрес
14
если реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"TE" - телефон;
"EM" - электронная почта;
"FX" - факс
15
если реквизит "Пункт пропуска" (smcdo:BorderCheckpointDetails) в составе любого реквизита заполнен, то все реквизиты в его составе должны быть заполнены
16
если реквизит "Вид объекта действия меры"
(smsdo:MeasureAffectedObjectKindCode) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" - граждане государств-членов;
"2" - товары и продукция;
"3" - транспортные средства
17
если реквизит "Документ в бинарном формате" (csdo:DocBinaryText) заполнен, то значение атрибута "Код формата данных"
(атрибут mediaTypeCode) в его составе должно соответствовать одному из следующих значений:
"doc" - application/msword;
"docx" - application/vnd.openxmlformats-
officedocument.wordprocessingml.document;
"jpeg" - image/jpeg;
"pdf" - application/pdf;
"png" - image/png;
"tiff" - image/tiff;
"zip" - application/zip

30. "Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді сұратуы" (P.SS.09.MSG.006) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық қосымша шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.09.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"Комиссияның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді сұратуы" (P.SS.09.MSG.006) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық қосымша шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.09.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы"
(ccdo:UnifiedAuthorityDetails) деректемесі толтырылмайды
2
егер "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жағымсыз жағдай туралы хабарлама сәйкестендіргіші" (smcdo:IncidentAlertIdDetails) деректемесі толтырылса, онда "Жағымсыз жағдай туралы хабарламаның түрі" (smsdo:IncidentKindCode) деректемесі мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
"1" – инфекциялық аурудың анықталуы;
"2" – жаппай инфекциялық емес аурудың (уланудың) анықталуы;
"3" – инфекциялық аурудың таралуы;
"4" – жаппай инфекциялық емес аурудың (уланудың) таралуы ;
"7" – адамның өміріне, денсаулығына және оның тіршілік ету ортасына қауіпті өнімнің анықталуы;
"8" – өмірге, адам денсаулығына және оның тіршілік ету ортасына қауіпті өнімдер туралы қосымша ақпарат;
"10" – эпизоотиялық ошақтың анықталуы;
"11" – эпизоотиялық ошақтың таралуы;
"13" – ветеринариялық-санитариялық тұрғыдан қауіпті тауарды (өнімді) табу;
"14" – ветеринариялық-санитариялық тұрғыдан қауіпті тауар (өнім) туралы қосымша ақпарат;
"16" – техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімді табу;
"17" – техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнім туралы қосымша ақпарат;
"19" – өнім өндіру процесіне байланысты бұзушылықтарды анықтау
3
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық жіктеуішіндегі елдің кодына сәйкес келуі керек, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген жіктеуіш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
4
"Шараны регламенттейтін құжатқа сілтеме" (smcdo:MeasureDocReferenceDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері толтырылуға тиіс
5
"Сипаттамасы" (csdo:DescriptionText) деректемесі толтырылуға тиіс
6
егер "Санитариялық - эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрінің коды" (smsdo:SanitaryProductTypeCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні санитариялық - эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрлерінің Анықтамалығынан санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға)жататын өнім түрінің кодына сәйкес келуге тиіс, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген анықтамалық кодтың мәніне сәйкес келуі тиіс

30. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной санитарной мере" (R.SM.SS.09.002), передаваемых в сообщении "Запрос Комиссии дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.MSG.006), приведены в таблице 19.
Таблица 19
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Дополнительные сведения о временной санитарной мере"
(R.SM.SS.09.002), передаваемых в сообщении "Запрос Комиссии
дополнительных сведений о временной санитарной мере"
(P.SS.09.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
"Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) не заполняется
2
если реквизит "Идентификатор уведомления о нежелательной ситуации" (smcdo:IncidentAlertIdDetails) заполнен, то значение реквизита "Вид уведомления о нежелательной ситуации"
(smsdo:IncidentKindCode) должно содержать одно из следующих значений:
"1" - обнаружение инфекционной болезни;
"2" - обнаружение массовой неинфекционной болезни (отравления);
"3" - распространение инфекционной болезни;
"4" - распространение массовой неинфекционной болезни (отравления);
"7" - обнаружение продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания;
"8" - дополнительная информация о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания;
"10" - обнаружение эпизоотического очага;
"11" - распространение эпизоотического очага;
"13" - обнаружение товара (продукции), опасного в ветеринарносанитарном отношении;
"14" - дополнительная информация о товаре (продукции), опасного в ветеринарно-санитарном отношении;
"16" - обнаружение продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов;
"17" - дополнительная информация о продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов;
"19" - выявление нарушений, связанных с процессом производства продукции
3
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
4
реквизит "Ссылка на документ, регламентирующий введение меры" (smcdo:MeasureDocReferenceDetails) должен быть заполнен и в его составе должны быть заполнены реквизиты "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
5
реквизит "Описание" (csdo:DescriptionText) должен быть заполнен
6
если реквизит "Код вида продукции, подлежащей санитарноэпидемиологическому надзору (контролю)"
(smsdo:SanitaryProductTypeCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду вида продукции, подлежащей санитарноэпидемиологическому надзору (контролю), из Справочника видов продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного справочника в реестре нормативно-справочной информации Союза

2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекет) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органдар (бұдан әрі - уәкілетті орган) арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
б) уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну рәсімі;
в) уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алу рәсімдері.
Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Уәкілетті органдардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында анықталған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің транзакцияларының орындалу тәртібін анықтайды, олардың әрқайсысы жалпы процестің қатысушылары арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің күйлерін үндестіру мақсатында хабарламалар алмасуды білдіреді. Ақпараттық өзара іс-қимылдың әрқайсысы үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процестің транзакциялары арасындағы қатынастар анықталады.

2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государство-член) в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – уполномоченный орган) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) процедуры представления сведений о временной санитарной мере;
б) процедуры представления сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры;
в) процедуры получения дополнительных сведений о временной санитарной мере.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы ол жүзеге асыратын операция (бастамашы операция) шеңберінде респондентке хабар-сұрау салуды жібереді, респондент оған жауап ретінде ол жүзеге асыратын операция (қабылданатын операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты хабар-жауап жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 178 шешімімен бекітілген "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 г. № 178 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциясы осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакциясының берілген өлшемдеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесінің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при представлении в уполномоченный орган сведений о временной санитарной мере
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в уполномоченный орган сведений о временной санитарной мере представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в уполномоченный орган сведений о временной санитарной мере
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении в уполномоченный орган сведений о временной санитарной мере
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.09.PRC.002)
1.1
Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға жолдау (P. SS.09.OPR.005);
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.09.OPR.007)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): мәліметтер жіберілді
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі (P.SS.09.OPR.006)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): мәліметтер өңделді
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.09.TRN.008)
2
Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.09.PRC.004)
2.1
Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға жолдау (P. SS.09.OPR.012);
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.09.OPR.014)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): мәліметтер жіберілді

Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры (P.SS.09.PRC.002)
1.1
Направление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.005);
получение уведомления о результате обработки сведений о введении временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.007)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка уполномоченным органом сведений о введении временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.006)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения обработаны
представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры (P.SS.09.TRN.008)
2
Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры (P.SS.09.PRC.004)
2.1
Направление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.012);
получение уведомления о результате обработки сведений об изменении временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.014)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения направлены

уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі (P.SS.09.OPR.013)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): мәліметтер өңделді
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.09.TRN.009)
3
Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.09.PRC.006)
3.1
Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға жолдау (P. SS.09.OPR.019);
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.09.OPR.021)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): мәліметтер жіберілді
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі (P.SS.09.OPR.020)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): мәліметтер өңделді
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.09.TRN.010)
2. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесінің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.09.PRC.008)
1.1

прием и обработка уполномоченным органом сведений об изменении временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.013)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения обработаны
представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры (P.SS.09.TRN.009)
3
Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры (P.SS.09.PRC.006)
3.1
Направление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.019);
получение уведомления о результате обработки сведений об отмене временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.021)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка уполномоченным органом сведений об отмене временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.020)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): сведения обработаны
представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры (P.SS.09.TRN.010)
2. Информационное взаимодействие при представлении в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.PRC.008)
1.1

Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға жолдау (P. SS.09.OPR.025);
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы (P.SS.09.OPR.027)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): қарау нәтижелері жіберілді
уәкілетті органның уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі (P.SS.09.OPR.026)

Направление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.025);
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.027)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): результаты рассмотрения направлены
прием и обработка уполномоченным органом сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.OPR.026)

уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): қарау нәтижелері өңделді
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.09.TRN.011)
3. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алған кездегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
4-сурет. Уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алған кездегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Уәкілетті орган уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер алған кезде жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесінің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): результаты рассмотрения обработаны
представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры (P.SS.09.TRN.011)
3. Информационное взаимодействие при получении уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при получении уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну (P.SS.09.PRC.010)
1.1
Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуы (P. SS.09.OPR.034);
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.09.OPR.036)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): қосымша мәліметтерге сұраныс жіберілді
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуын қабылдау және өңдеу (P.SS.09.OPR.035)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): қосымша мәліметтерге сұраныс өңделді
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуы (P.SS.09.TRN.012)
1.2
уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға жолдау (P. SS.09.OPR.037);
уәкілетті органның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алуы (P.SS.09.OPR.039)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): қосымша мәліметтер жоқ;
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): қосымша мәліметтер жіберілді
прием и обработка уполномоченным органом уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер (P.SS.09.OPR.038)
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.BEN.001): қосымша мәліметтер өңделді
представление в уполномоченный орган дополнительных уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (P.SS.09.TRN.013)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
15. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 5-кестеде келтірілген. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 5-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
5-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.09.MSG.001
уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтер
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.002
уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.003
уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтер
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер (R.SM.SS.09.001)

Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.PRC.010)
1.1
Запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.034);
получение уведомления о результате обработки запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.036)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): запрос дополнительных сведений направлен
прием и обработка запроса уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.035)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): запрос дополнительных сведений обработан
запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.TRN.012)
1.2
направление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.037);
получение уведомления о результате обработки уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.039)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): дополнительные сведения отсутствуют;
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): дополнительные сведения направлены
прием и обработка уполномоченным органом дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.OPR.038)
сведения о временной санитарной мере (P.SS.09.BEN.001): дополнительные сведения обработаны
представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере (P.SS.09.TRN.013)
VI. Описание сообщений общего процесса
15. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 5. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 5.
Таблица 5
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.09.MSG.001
сведения о введении временной санитарной меры
сведения о временной санитарной мере (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.002
сведения об изменении временной санитарной меры
сведения о временной санитарной мере (R.SM.SS.09.001)
P.SS.09.MSG.003
сведения об отмене временной санитарной меры
сведения о временной санитарной мере (R.SM.SS.09.001)

1. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.09.TRN.008) жалпы процесінің транзакциясы
16. "Уақытша санитариялық шараны енгізу туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.TRN.008) жалпы процесінің транзакциясы бастамашы респондентке уақытша санитариялық шара енгізу туралы мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 5-суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.

1. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.008)
16. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений о введении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.008) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о введении временной санитарной мере. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

2. жалпы процесінің транзакциясы "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.09.TRN.009) жалпы процесінің транзакциясы
17. Жалпы процесінің транзакциясы "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.TRN.009) бастамашының респондентке уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 6-суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

2. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.009)
17. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.009) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об изменении временной санитарной меры. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

3. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.09.TRN.010) жалпы процесінің транзакциясы
18. "Уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.TRN.010) жалпы процесінің транзакциясы бастамашы респондентке уақытша санитариялық шараның күшін жою туралы мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 7-суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.010)
18. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений об отмене временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.010) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об отмене временной санитарной меры. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

4. "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.09.TRN.011) жалпы процесінің транзакциясы
19. "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.TRN.011) жалпы процесінің транзакциясы бастамашы респондентке уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтерді беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 8-суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.011)
19. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.TRN.011) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о результатах рассмотрения временной санитарной меры. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

жоқ (егер осы жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) (P.SS.09.MSG.015)
жоқ (P.SS.09.MSG.004)
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
5. "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуы" (P.SS.09.TRN.012) жалпы процесінің транзакциясы
20. "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді ұсынуға уәкілетті органның сұрау салуы" (P. SS.09.TRN.012) жалпы процесінің транзакциясы бастамашы респондентке уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтер ұсынуға сұрау салу беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 9-суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) (P.SS.09.MSG.015)
нет (P.SS.09.MSG.004)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.TRN.012)
20. Транзакция общего процесса "Запрос уполномоченного органа на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.TRN.012) выполняется для передачи инициатором респонденту запроса на представление дополнительных сведений о временной санитарной мере. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (P.SS.09.MSG.004)
11
Жалпы процесінің транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
6. "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P.SS.09.TRN.013) жалпы процесінің транзакциясы
21. "Уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну" (P. SS.09.TRN.013) жалпы процесінің транзакциясы сұрау салу бойынша уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді респондентке беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 10-суретте көрсетілген. Жалпы процесінің транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.

уведомление о результате обработки (P.SS.09.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.TRN.013)
21. Транзакция общего процесса "Представление в уполномоченный орган дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.TRN.013) выполняется для передачи инициатором респонденту дополнительных сведений о временной санитарной мере по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

25. "Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер" (P.SS.09.MSG.002) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.09.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Уақытша санитариялық шараның өзгеруі туралы мәліметтер" (P.SS.09.MSG.002) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер" (R.SM.SS.09.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
егер "Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келмесе, онда электрондық хабардың құрылымында "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы беріледі, бұл ретте бір данасы орыс тілінде толтырылуға тиіс және "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні "ru" мәнін иеленуге тиіс, ал екінші данасы электрондық хабарлама жіберетін мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінде толтырылуы тиіс және "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні осы мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінің мағынасына сәйкес келуі тиіс. Егер "Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келсе, онда электрондық хабардың құрылымында "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) деректемесінің бір данасы беріледі, ал "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) деректемесінің мәні "ru" мәнін иеленуге тиіс.
2
электрондық хабарда "Уақытша санитариялық шара" (smcdo: SanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы берілген жағдайда оның құрамындағы барлық толтырылатын деректемелердің мәндері бір-біріне сәйкес келуі тиіс, ал осы Регламенттің 15 – кестесінің 3-48-талаптары "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) деректемесінің екі данасы үшін де қолданылады
3
"Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелерінің осындай мәндерімен жалпы ақпараттық ресурста "Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Ақырғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTimе) деректемесі толтырылмайды, ал "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні берілетін хабарларда осы деректеменің мәнінен аз немесе оған тең
4
"Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
5
"Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ақырғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
6
"Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) және "Уақытша шараны енгізу себебінің (негізінің) коды" (smsdo:MeasureReasonCode) деректемелері толтырылуға тиіс
7

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной санитарной мере" (R.SM.SS.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.MSG.002), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о временной санитарной мере" (R.SM.SS.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения об изменении временной санитарной меры" (P.SS.09.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
если значение ревизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo:​Measure​Doc​Details) не соответствует значению "RU", то в структуре электронного сообщения передается два экземпляра реквизита "Временная санитарная мера"
(smcdo:​Sanitary​Measure​Details), при этом один экземпляр должен быть заполнен на русском языке и значение реквизита "Код языка"
(csdo:​Language​Code) в составе сложного реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:​Sanitary​Measure​Details) должно иметь значение "ru", а другой экземпляр должен быть заполнен на государственном языке государства-члена, направляющего электронное сообщение, и значение реквизита "Код языка" (csdo:​Language​Code) в составе сложного реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:​Sanitary​Measure​Details) должно соответствовать значению государственного языка этого государства-члена.
Если значение ревизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo:​Measure​Doc​Details) соответствует значению "RU", то в структуре электронного сообщения передается один экземпляр реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:​Sanitary​Measure​Details), и значение реквизита "Код языка" (csdo:​Language​Code) в составе сложного реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:​Sanitary​Measure​Details) должно иметь значение "ru"
2
в случае передачи в электронном сообщении двух экземпляров реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:​Sanitary​Measure​Details), значения всех заполняемых реквизитов в его составе должны соответствовать друг другу, а требования 3 – 48 таблицы 14 настоящего Регламента применяются для обоих экземпляров реквизита "Временная санитарная мера" (smcdo:​Sanitary​Measure​Details)
3
в информационном ресурсе уполномоченного органа должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры"
(smcdo:​Measure​Doc​Details), в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, а значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) меньше или равно значению этого реквизита в передаваемых сведениях
4
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) является обязательным для заполнения
5
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
6
реквизиты "Код языка" (csdo:​Language​Code) и "Код причины (основания) введения временной меры" (smsdo:​Measure​Reason​Code)
в составе сложного реквизита "Временная санитарная мера"
(smcdo:​Sanitary​Measure​Details) должны быть заполнены
7

27. "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (P.SS.09.MSG.005) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (R.SM.SS.09.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (P.SS.09.MSG.005) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер" (R.SM.SS.09.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелерінің осындай мәндерімен жалпы ақпараттық ресурста мәліметтер қамтылуға тиіс
2
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) және "Шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шара туралы мәліметтер" (smcdo:​Measure​Implementation​Details) деректемелері толтырылуға тиіс
3
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай – ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізу кезінде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Уәкілетті органның сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның мәні көрсетілген анықтамалықтан мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның кодына сәйкес келуі тиіс. Басқа жағдайда "Уәкілетті органның атауы" (csdo:AuthorityName) және "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелері толтырылуға тиіс
4
егер "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық жіктеуішіндегі елдің кодына сәйкес келуі керек, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (атрибут code​List​Id) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген жіктеуіш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
5
"Шараны енгізуді (жоюды) регламенттейтін құжат" (smcdo:MeasureDocDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері толтырылуға тиіс
6
"Шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шара туралы мәліметтер" (smcdo:MeasureImplementationDetails) деректемесін толтыру кезінде оның құрамындағы "Орындаушы туралы мәліметтер" (smcdo:ImplementingEntityDetails), "Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails), "Шара әрекеті объектісінің түрі" (smsdo:MeasureAffectedObjectKindCode), "Өңір" (csdo:RegionName) деректемелері толтырылуға тиіс
7
егер "Орындаушы туралы мәліметтер" (smcdo:​Implementing​Entity​Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында мына деректемелердің ең болмағанда біреуі толтырылуға тиіс: "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details), "Субъект" (smcdo:​Subject​Details)
8
"Құжатқа сілтеме" (ccdo:​Doc​Reference​Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамында "Құжаттың атауы" (csdo:​Doc​Name), "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id), "Құжаттың берілген күні" (csdo:​Doc​Creation​Date) деректемелері толтырылуға тиіс
9
"Субъект" (smcdo:​Subject​Details), "Ұйым" (smcdo:OrganizationDetails) деректемелері толтырылса, "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) және "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемелері толтырылуға тиіс
10
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo:BusinessEntityId) деректемесін толтыру кезінде оның құрамындағы "Сәйкестендіру әдісі" (kindId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік - анықтамалық ақпарат тізілімінде шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісінің кодына сәйкес келуге тиіс
11
егер "Ұйымдық-құқықтық нысанның коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ұйымдық-құқықтық нысандардың жіктеуішінен ұйымдық-құқықтық нысандардың кодына сәйкес келуі керек, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген жіктеуіш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
12
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) және "Мекенжай" (ccdo:ObjectAddressDetails) деректемелері кез келген деректемелер құрамында толтырылса, онда олардың құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Қала" (csdo:CityName) или "Елді мекен" (csdo:SettlementName) деректемелері толтырылуға тиіс
13
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйке келуге тиіс:
"1" – тіркеу мекенжайы;
"2" – іс жүзіндегі мекенжай;
"3" – пошта мекенжайы
14
егер "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:​Communication​Channel​Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйке келуге тиіс:
"TE" – телефон;
"EM" – электрондық пошта;
"FX" – факс
15
егер "Өткізу пункті" (smcdo:​Border​Checkpoint​Details) деректемесі кез келген деректеме құрамында толтырылса, онда оның құрамындағы барлық деректемелер толтырылуға тиіс
16
егер "Шара әрекеті объектісінің түрі" (smsdo: MeasureAffectedObjectKindCode) деректемесі толтырылса, мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – мүше мемлекеттердің азаматтары;
"2" – тауарлар мен өнімдер;
"3" – көлік құралдары
17
егер "Бинарлық форматтағы құжат" (csdo:​Doc​Binary​Text) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Деректер форматының коды" (атрибут media​Type​Code) атрибутының мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"doc" – application/msword;
"docx" – application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document;
"jpeg" – image/jpeg;
"pdf" – application/pdf;
"png" – image/png;
"tiff" – image/tiff;
"zip" – application/zip

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (R.SM.SS.09.003), передаваемых в сообщении "Сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.MSG.005), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (R.SM.SS.09.003), передаваемых в сообщении "Сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры" (P.SS.09.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
в информационном ресурсе уполномоченного органа должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры"
(smcdo:​Measure​Doc​Details)
2
реквизиты "Уполномоченный орган государства-члена"
(ccdo:​Unified​Authority​Details) и "Сведения о мероприятии, обеспечивающем соблюдение меры"
(smcdo:​Measure​Implementation​Details) должны быть заполнены
3
при включении справочника органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций, в реестр нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа" (csdo:​Authority​Id) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:​Unified​Authority​Details) заполняется обязательно и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника. В ином случае должны быть заполнены реквизиты "Наименование уполномоченного органа" (csdo:​Authority​Name) и "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code)
4
если реквизит "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут code​List​Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
5
реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Номер документа" (csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Документ, регламентирующий введение (отмену) меры" (smcdo:​Measure​Doc​Details) должны быть заполнены
6
при заполнении реквизита "Сведения о мероприятии, обеспечивающем соблюдение меры" (smcdo:​Measure​Implementation​Details) реквизиты "Сведения об исполнителе" (smcdo:​Implementing​Entity​Details), "Ссылка на документ" (ccdo:​Doc​Reference​Details), "Вид объекта действия меры"
(smsdo:​Measure​Affected​Object​Kind​Code), "Ссылка на документ"
(ccdo:​Doc​Reference​Details), "Регион" (csdo:​Region​Name) в его составе должны быть заполнены
7
если реквизит "Сведения об исполнителе"
(smcdo:​Implementing​Entity​Details) заполнен, то в его составе должен быть заполнен хотя бы один из следующих реквизитов: "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:​Unified​Authority​Details), "Субъект"
(smcdo:​Subject​Details)
8
при заполнении реквизита "Ссылка на документ"
(ccdo:​Doc​Reference​Details) реквизиты "Наименование документа"
(csdo:​Doc​Name), "Номер документа" (csdo:​Doc​Id), "Дата документа"
(csdo:​Doc​Creation​Date) в его составе должны быть заполнены
9
при заполнении реквизитов "Субъект" (smcdo:​Subject​Details), "Организация" (smcdo:OrganizationDetails) должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName)
10
при заполнении реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:​Business​Entity​Id) значение атрибута "Метод идентификации" (атрибут kindId) в его составе должно соответствовать коду метода идентификации хозяйствующих субъектов из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов в реестре нормативно-справочной информации Союза
11
если реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду организационно-правовых форм из классификатора организационно-правовых форм, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
12
если реквизиты "Адрес" (ccdo:​Subject​Address​Details) и "Адрес" (ccdo:ObjectAddressDetails) в составе любых реквизитов заполнены, то в их составе должны быть заполнены реквизиты "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" (csdo:SettlementName)
13
если реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – адрес регистрации;
"2" – фактический адрес;
"3" – почтовый адрес
14
если реквизит "Код вида связи" (csdo:​Communication​Channel​Code) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта;
"FX" – факс
15
если реквизит "Пункт пропуска" (smcdo:​Border​Checkpoint​Details) в составе любого реквизита заполнен, то все реквизиты в его составе должны быть заполнены
16
если реквизит "Вид объекта действия меры"
(smsdo:​Measure​Affected​Object​Kind​Code) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – граждане государств-членов;
"2" – товары и продукция;
"3" – транспортные средства
17
если реквизит "Документ в бинарном формате" (csdo:​Doc​Binary​Text) заполнен, то значение атрибута "Код формата данных"
(атрибут media​Type​Code) в его составе должно соответствовать одному из следующих значений:
"doc" – application/msword;
"docx" – application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document;
"jpeg" – image/jpeg;
"pdf" – application/pdf;
"png" – image/png;
"tiff" – image/tiff;
"zip" – application/zip

28. "Уәкілетті органның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді сұратуы" (P.SS.09.MSG.011) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер" (R.SM.SS.09.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Уәкілетті органның уақытша санитариялық шара туралы қосымша мәліметтерді сұратуы" (P.SS.09.MSG.011) хабарында берілетін "Уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер" (R.SM.SS.09.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) должен быть заполнен
2
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай – ақ олар уәкілеттік берген ұйымдардың анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізу кезінде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Уәкілетті органның сәйкестендіргіші" (csdo:AuthorityId) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның мәні көрсетілген анықтамалықтан мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның кодына сәйкес келуі тиіс. Басқа жағдайда "Уәкілетті органның атауы" (csdo:AuthorityName) және "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелері толтырылуға тиіс
3
егер "Уақытша санитариялық шара" (smcdo:SanitaryMeasureDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Жағымсыз жағдай туралы хабарлама сәйкестендіргіші" (smcdo:IncidentAlertIdDetails) деректемесі толтырылса, онда "Жағымсыз жағдай туралы хабарламаның түрі" (smsdo:IncidentKindCode) деректемесі мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
"1" – инфекциялық аурудың анықталуы;
"2" – жаппай инфекциялық емес аурудың (уланудың) анықталуы;
"3" – инфекциялық аурудың таралуы;
"4" – жаппай инфекциялық емес аурудың (уланудың) таралуы ;
"7" – адамның өміріне, денсаулығына және оның тіршілік ету ортасына қауіпті өнімнің анықталуы;
"8" – өмірге, адам денсаулығына және оның тіршілік ету ортасына қауіпті өнімдер туралы қосымша ақпарат;
"10" – эпизоотиялық ошақтың анықталуы;
"11" – эпизоотиялық ошақтың таралуы;
"13" – ветеринариялық-санитариялық тұрғыдан қауіпті тауарды (өнімді) табу;
"14" – ветеринариялық-санитариялық тұрғыдан қауіпті тауар (өнім) туралы қосымша ақпарат;
"16" – техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімді табу;
"17" – техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнім туралы қосымша ақпарат;
"19" – өнім өндіру процесіне байланысты бұзушылықтарды анықтау
4

28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной санитарной мере" (R.SM.SS.09.002), передаваемых в сообщении "Запрос уполномоченного органа дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.MSG.011), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Дополнительные сведения о временной санитарной мере" (R.SM.SS.09.002), передаваемых в сообщении "Запрос уполномоченного органа дополнительных сведений о временной санитарной мере" (P.SS.09.MSG.011)
Код требования
Формулировка требования
1
"Уполномоченный орган государства-члена"
(ccdo:​Unified​Authority​Details) должен быть заполнен
2
при включении справочника органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций, в реестр нормативно-справочной информации Союза реквизит "Идентификатор уполномоченного органа" (csdo:​Authority​Id) в составе сложного реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:​Unified​Authority​Details) заполняется обязательно и его значение должно соответствовать коду органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации из указанного справочника. В ином случае должны быть заполнены реквизиты "Наименование уполномоченного органа" (csdo:​Authority​Name) и "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code)
3
если реквизит "Идентификатор уведомления о нежелательной ситуации"
(smcdo:​Incident​Alert​Id​Details) заполнен, то значение реквизита "Вид уведомления о нежелательной ситуации"
(smsdo:​Incident​Kind​Code) должно содержать одно из следующих значений:
"1" – обнаружение инфекционной болезни;
"2" – обнаружение массовой неинфекционной болезни (отравления);
"3" – распространение инфекционной болезни;
"4" – распространение массовой неинфекционной болезни (отравления);
"7" – обнаружение продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания;
"8" – дополнительная информация о продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания;
"10" – обнаружение эпизоотического очага;
"11" – распространение эпизоотического очага;
"13" – обнаружение товара (продукции), опасного в ветеринарно-санитарном отношении;
"14" – дополнительная информация о товаре (продукции), опасного в ветеринарно-санитарном отношении;
"16" – обнаружение продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов;
"17" – дополнительная информация о продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов;
"19" – выявление нарушений, связанных с процессом производства продукции
4

егер "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық жіктеуішіндегі елдің кодына сәйкес келуі керек, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (атрибут code​List​Id) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген жіктеуіш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
5
"Шараны регламенттейтін құжатқа сілтеме" (smcdo:​Measure​Doc​Reference​Details) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері толтырылуға тиіс
6
"Сипаттамасы" (csdo:​Description​Text) деректемесі толтырылуға тиіс
7
егер "Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрінің коды" (smsdo:​Sanitary​Product​Type​Code) деректемесі толтырылса, оның мәні санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға)жататын өнім түрлерінің анықтамалығынан санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрінің кодына сәйкес келуге тиіс, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (code​List​Id атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген анықтамалық кодтың мәніне сәйкес келуі тиіс

если реквизит "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут code​List​Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
5
реквизит "Ссылка на документ, регламентирующий введение меры"
(smcdo:​Measure​Doc​Reference​Details) должен быть заполнен и в его составе должны быть заполнены реквизиты "Номер документа"
(csdo:DocId), "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
6
реквизит "Описание" (csdo:​Description​Text) должен быть заполнен
7
если реквизит "Код вида продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)"
(smsdo:​Sanitary​Product​Type​Code) заполнен, то его значение должно соответствовать коду вида продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), из Справочника видов продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут code​List​Id) в его составе должно соответствовать значению кода указанного справочника в реестре нормативно-справочной информации Союза

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Санитариялық шараларды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2020 жылғы 11 ақпандағы № 24 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете отырып, кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств - членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2020 г. № 24 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения санитарных мер".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер" (далее - общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее - интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее - реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы): "иерархический номер" - порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" - устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" - текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" - идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" - словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." - множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.

7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) кем қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталауға болады.
III. Негізгі ұғымдар

7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 - реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n - реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1.1. - реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* - реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m - реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
o. .1 - реквизит опционален, повторения не допускаются;
p. .* - реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
q. .m - реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"электрондық құжаттың (мәліметтер) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
"Базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар осы Сипаттамада Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит электронного документа (сведений)" - единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 178 шешімімен бекітілген "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпарат жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 г. № 178.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 178 шешімімен бекітілген "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств - членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер" и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств - членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 г. № 178.
IV. Структуры электронных документов и сведений

R.SM.SS.09.001
уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:09:Sanitary MeasureDetails:v1.0.0
2.2
R.SM.SS.09.002
уақытша санитариялық шаралар туралы қосымша мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:09:Addition alInfoDetails:v1.0.0
2.3
R.SM.SS.09.003
уақытша санитариялық шараны қарау нәтижелері туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:09:Sanitary MeasureConsideration:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

R.SM.SS.09.001
сведения о временной санитарной мере
urn:EEC:R:SM:SS:09:Sanitary
MeasureDetails:v1.0.0
2.2
R.SM.SS.09.002
дополнительные сведения о временных санитарных мерах
urn:EEC:R:SM:SS:09:Addition alInfoDetails:v1.0.0
2.3
R.SM.SS.09.003
сведения о результатах рассмотрения временной санитарной меры
urn:EEC:R:SM:SS:09:Sanitary
MeasureConsideration:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R. 006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R. 006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в среестр структур электронных документов и сведений.

11. Импортталатын аттар кеңістігі 3-кестеде келтірілген
3-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:Compl exDataObjects: vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректеменің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды (csdo:InfEnvelopeCode)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-
9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:EDocCode)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0- 9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-
F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}- [0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocRefId)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA- F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}- [0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:EDocDateTime)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күн және уақыт
(csdo:EventDateTime)
мәліметтерді өңдеу аяқталған күн және уақыт
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки"
(R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo: InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType
(M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-
9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0- 9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA- F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-
[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-
F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}- [0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
1
1.6. Код языка
(csdo: LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время (csdo:EventDateTime)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
1

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:ProcessingResultV2Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық
жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo:DescriptionText)
мәліметтерді еркін нысанда өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.SDE.00002

3. Код результата обработки
(csdo:ProcessingResultV2Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type
(M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание результата обработки
сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R. 007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R. 007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
жалпы ресурсты өзектендіру үшін мәліметтер
5
Пайдалану
ортақ ресурсты жаңарту күні мен уақытын сұрау және сол сұрауға жауап беру үшін, сондай-ақ ортақ ресурстан ағымдағы немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерді сұрау үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

3. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
жалпы ресурсқа мәліметтерді ұсынған елдің кодтық белгіленуі (тізілім, тізбе, деректер базасы)
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
0..*
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником
(классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника
(классификатора), в
соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

18. "Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер" (R. SM.SS.09.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Уақытша санитариялық шара туралы мәліметтер" (R. SM.SS.09.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректеменің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды(csdo:InfEnvelopeCode)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-
9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:EDocCode)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0- 9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-
F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}- [0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocRefId)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA- F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}- [0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:EDocDateTime)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Уақытша санитариялық шара
(smcdo:SanitaryMeasureDetails)
халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын, өмірі мен денсаулығын қорғауды қамтамасыз ету мақсатында Одақтың кедендік аумағына әкелінетін және (немесе) мүше мемлекеттер арасында өткізілетін өнімнің (тауарлардың) мемлекеттік санитариялық - эпидемиологиялық қадағалауының бақылауындағы адамдарға, көлік құралдарына қатысты мүше мемлекет енгізетін бейбітшілік, уақытша сипаттағы тыйым салу немесе шектеу туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00129
smcdo:SanitaryMeasureDetailsType (M.SM.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

18. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения о временной санитарной мере" (R.SM.SS.09.001) приведен в таблице 10.
Таблица 10
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения о временной санитарной мере"
(R.SM.SS.09.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo: InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType
(M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0- 9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0- 9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-
F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-
[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA- F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}- [0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
1
1.6. Код языка (csdo: LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051) Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1. Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Временная санитарная мера (smcdo:SanitaryMeasureDetails)
сведения о мере, запрете или ограничении временного характера, вводимом государством-членом в отношении лиц, транспортных средств, подконтрольной государственному санитарноэпидемиологическому надзору
продукции (товаров), ввозимой на таможенную территорию Союза и (или) перемещаемой между государствами-членами, в целях обеспечения санитарноэпидемиологического благополучия населения, защиты жизни и здоровья человека
M.SM.CDE.00129
smcdo:SanitaryMeasureDetailsType
(M.SM.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

2.1. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
көмегімен уақытша шара туралы мәліметтер берілетін тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.2. Қабылданған шараның коды
(smsdo:MeasureCode)
уақытша шараның кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00999
csdo:UnifiedOptionalCode20Type (M.SDT.00335)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.3. Шараның атауы
(smsdo:MeasureName)
уақытша шараның атауы
M.SM.SDE.00132
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.4. Шараны енгізуді (күшін жоюды) регламенттейтін құжат(smcdo:MeasureDocDetails)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы уақытша шаралар мен іс-шараларды белгілейтін немесе күшін жоятын құжат туралы ақпарат
M.SM.CDE.00314
ccdo:DocContentDetailsType (M.CDT.00105)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.4.1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.4.2. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.4.3. Құжат түрінің коды
(csdo:DocKindCode)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

2.1. Код языка (csdo: LanguageCode)
кодовое обозначение языка, на котором представляются сведения о временной мере
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051) Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1. Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.2. Код принятой меры (smsdo:MeasureCode)
кодовое обозначение временной меры
M.SM.SDE.00999
csdo:UnifiedOptionalCode20Type
(M.SDT.00335)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.3. Наименование меры (smsdo:MeasureName)
наименование временной меры
M.SM.SDE.00132
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.4. Документ, регламентирующий введение (отмену) меры (smcdo:MeasureDocDetail s)
информация о документе, которым уполномоченный орган государства-члена устанавливает или отменяет временные меры и мероприятия
M.SM.CDE.00314
ccdo:DocContentDetailsType
(M.CDT.00105)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.4.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1. Макс. длина: 20
1
2.4.2. Код языка (csdo: LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051) Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1. Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.4.3. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type
(M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.4.4. Құжат түрінің атауы (csdo:DocKindName)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.4.5. Құжаттың атауы
(csdo:DocName)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.4.6. Құжаттың сериясы
(csdo:DocSeriesId)
құжат сериясының цифрмен немесе әріп-цифрмен белгіленуі
M.SDE.00157
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.4.7. Құжаттың нөмірі
(csdo:DocId)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.4.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:DocCreationDate)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4.9. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:DocStartDate)
құжаттың күші болатын мерзімінің басталған күні
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4.10. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн (csdo:DocValidityDate)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4.11. Құжаттың қолданылу мерзімі
(csdo:DocValidityDuration)
құжат күшінде болатын мерзімнің ұзақтығы
M.SDE.00056
bdt:DurationType (M.BDT.00021)
0..1
2.4.12. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші (csdo:AuthorityId)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
МемСТ ИСО 8601-2001 сәйкес уақыт ұзақтығын белгілеу
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.4.13. Уәкілетті органның атауы (csdo:AuthorityName)
құжатты берген мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.4.14. Сипаттамасы
(csdo:DescriptionText)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.4.15. Парақтар саны
(csdo:PageQuantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097) Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1

2.4.4. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.5. Наименование документа (csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.4.6. Серия документа (csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенноцифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.4.7. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенноцифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.4.8. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
2.4.9. Дата начала срока действия документа (csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
0..1
2.4.10. Дата истечения срока действия документа (csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
2.4.11. Срок действия документа (csdo:DocValidityDuration)
продолжительность срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00056
bdt:DurationType (M.BDT.00021) Обозначение продолжительности времени в соответствии с ГОСТ ИСО
8601-2001
0..1
2.4.12. Идентификатор уполномоченного органа (csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую или утвердившую документ
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.4.13. Наименование уполномоченного органа (csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.4.14. Описание (csdo:DescriptionText)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.4.15. Количество листов (csdo:PageQuantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097) Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления. Макс.кол-во цифр: 4
0..1

2.4.16. XML-құжат (ccdo:AnyDetails)
XML форматындағы құжат
M.CDE.00081
ccdo:AnyDetailsType (M.CDT.00086) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. XML-құжат
еркін құрылымдағы XML-құжаттың мазмұны
-
еркін элемент. Аттар кеңістігі: кез келген.
1..*
2.4.17. Бинарлық форматтағы құжат (csdo:DocBinaryText)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
Валидация: үнемі жүргізіледі
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143) Екілік октеттердің (байттардың) ақырлы тізбегі
0..1
а) Деректер форматының коды (mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодтық белгіленуі
-
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
2.5. Бастапқы шараның енгізілуін регламенттейтін құжат (smcdo:InitialMeasureDocDetails)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы іске асыру (қосылу) үшін себеп болған уақытша шараны белгілейтін құжат туралы ақпарат
M.SM.CDE.00417
ccdo:DocContentDetailsType (M.CDT.00105)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.5.1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
Шаблон: [A-Z]{2}
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.5.2. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.5.3. Құжат түрінің коды
(csdo:DocKindCode)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалатын анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.5.4. Құжат түрінің атауы (csdo:DocKindName)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1

2.4.16. XML-документ (ccdo:AnyDetails)
документ в формате XML
M.CDE.00081
ccdo:AnyDetailsType (M.CDT.00086) Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
-
произвольный элемент. Пространство имҰн: любое.
Валидация: проводится всегда
1..*
2.4.17. Документ в бинарном формате
(csdo:DocBinaryText)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143) Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) Код формата данных (атрибут mediaTypeCode)
кодовое обозначение формата данных
-
csdo:MediaTypeCodeType
(M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.5. Документ, регламентирующий введение исходной меры (smcdo:InitialMeasureDocDetails)
информация о документе, которым уполномоченный орган государства-члена устанавливает временную меру, явившуюся причиной для реализации (присоединения) к мере
M.SM.CDE.00417
ccdo:DocContentDetailsType
(M.CDT.00105)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.5.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.5.2. Код языка (csdo: LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051) Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1. Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.5.3. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type
(M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.5.4. Наименование вида
документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1

2.5.17. Бинарлық форматтағы құжат (csdo:DocBinaryText)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143) Екілік октеттердің (байттардың) ақырлы тізбегі
0..1
а) Деректер форматының коды (mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодтық белгіленуі
-
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
2.6. Бастапқы күн
(csdo:StartDate)
уақытша шараны қолдану басталған күн
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.7. Ақырғы күн
(csdo:EndDate)
уақытша шараны қолдану аяқталған күн
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.8. Шараны енгізу үшін негіз(smcdo:MeasureInitiationBasis Details)
мүше мемлекеттердің уақытша шаралар мен іс-шараларды енгізуге, өзгертуге, олардың күшін жоюға құқықтары мен өкілеттіктерін белгілейтін нормативтік құқықтық акт
M.SM.CDE.00162
smcdo:SamplingActDocDetailsType (M.SM.CDT.00115)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.8.1. Құжат түрінің атауы (csdo:DocKindName)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.8.2. Құжаттың атауы
(csdo:DocName)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
1
2.8.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:DocId)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.8.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:DocCreationDate)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.9. Шараның негіздемесі
(smsdo:MeasureJustificationText)
уақытша шараны енгізу негіздемесінің мәтіндік сипаттамасы
M.SM.SDE.00134
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.10. Сипаттамасы
(csdo:DescriptionText)
енгізілетін уақытша шараның мазмұны (сипаттамасы)
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.11. Жағымсыз жағдай туралы хабарламаның сәйкестендіргіші(smcdo:IncidentAlertIdDetails)
шараны қолдану қажеттілігін тудырған жағымсыз жағдай туралы хабарламаны сәйкестендіретін мәліметтер
M.SM.CDE.01700
smcdo:IncidentAlertIdDetailsType (M.SM.CDT.01004)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

2.5.17. Документ в бинарном формате
(csdo:DocBinaryText)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143) Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) Код формата данных (атрибут mediaTypeCode)
кодовое обозначение формата данных
-
csdo:MediaTypeCodeType
(M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.6. Начальная дата (csdo:StartDate)
дата начала действия временной меры
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
1
2.7. Конечная дата (csdo:EndDate)
дата окончания действия временной меры
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
0..1
2.8. Основание для введения меры (smcdo: MeasureInitiationB asis Details)
нормативный правовой акт, устанавливающий права и полномочия государств-членов на введение, изменение, отмену
временных мер и мероприятий
M.SM.CDE.00162
smcdo:SamplingActDocDetailsType
(M.SM.CDT.00115)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.8.1. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.8.2. Наименование документа (csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
2.8.3. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенноцифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.8.4. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
2.9. Обоснование меры (smsdo:MeasureJustificationText)
текстовое описание обоснования введения временной меры
M.SM.SDE.00134
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.10. Описание (csdo:DescriptionText)
содержание (описание) вводимой временной меры
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.11. Идентификатор уведомления о нежелательной ситуации (smcdo:IncidentAlertIdDetails)
сведения, идентифицирующие уведомление о нежелательной ситуации, вызвавшей необходимость применения меры
M.SM.CDE.01700
smcdo:IncidentAlertIdDetailsType
(M.SM.CDT.01004)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

2.11.1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
уәкілетті органы хабарлама жіберген мүше мемлекет
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.11.2. Хабарламаның тіркеу нөмірі
(smsdo:IncidentId)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген хабарламаның сәйкестендіргіші
M.SM.SDE.01005
csdo:Id40Type (M.SDT.00108) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
1
2.11.3. Жағымсыз жағдай туралы хабарламаның түрі (smsdo:IncidentKindCode)
хабарлама түрінің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.01004
csdo:Code1to2Type (M.SDT.00313)
Ыңғайластырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
1
2.11.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:DocCreationDate)
хабарламаның жасалған күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.12. Шара әрекеті объектісінің түрі (smsdo:MeasureAffectedObjectKind Code)
шара әрекеті объектісінің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.01003
csdo:Code1to2Type (M.SDT.00313) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
0..*
2.13. Уақытша шараны енгізу себебінің (негізінің) коды (smsdo:MeasureReasonCode)
шараны енгізу себебінің (негізінің) кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.01000
csdo:Code1Type (M.SDT.00169) Ыңғайластырылған символдар жолы. Длина: 1
0..1
2.14. Шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шара туралы мәліметтер (smcdo:MeasureImplementation Details)
тіршілік ету ортасы факторларының адамға зиянды әсерін жоюға немесе азайтуға, инфекциялық аурулардың және жаппай инфекциялық емес аурулардың (уланулардың) пайда болуы мен таралуының алдын алуға және оларды жоюға бағытталған ұйымдастыру, әкімшілік, инженерлік - техникалық, медициналық - санитариялық, ветеринариялық және өзге де шаралар туралы ақпарат
M.SM.CDE.00097
smcdo:MeasureImplementationDetails Type (M.SM.CDT.00077)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.14.1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
іс-шара өткізетін ел
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

2.11.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
государство-член, уполномоченный орган которого направил уведомление
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.11.2. Регистрационный номер
уведомления
(smsdo:IncidentId)
идентификатор уведомления, присвоенный уполномоченным органом государства-члена
M.SM.SDE.01005
csdo:Id40Type (M.SDT.00108) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
1
2.11.3. Вид уведомления о нежелательной ситуации (smsdo:IncidentKindCode)
кодовое обозначение вида уведомления
M.SM.SDE.01004
csdo:Code1to2Type (M.SDT.00313) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1. Макс. длина: 2
1
2.11.4. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата формирования уведомления
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
1
2.12. Вид объекта действия меры
(smsdo:MeasureAffectedObjectKind
Code)
кодовое обозначение объекта действия меры
M.SM.SDE.01003
csdo:Code1to2Type (M.SDT.00313) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..*
2.13. Код причины (основания) введения временной меры (smsdo:MeasureReasonCode)
кодовое обозначение причины введения временной меры
M.SM.SDE.01000
csdo:Code1Type (M.SDT.00169) Нормализованная строка символов. Длина: 1
0..1
2.14. Сведения о мероприятии, обеспечивающем соблюдение меры
(smcdo: MeasureImpl ementation Details)
информация об организационных, административных, инженернотехнических, медикосанитарных, ветеринарных и иных мерах, направленных на устранение или уменьшение вредного воздействия на человека факторов среды обитания, предотвращение возникновения и распространения инфекционных заболеваний и массовых неинфекционных заболеваний (отравлений) и их ликвидацию
M.SM.CDE.00097
smcdo: MeasureImpl em entationDetails Type (M.SM.CDT.00077) Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.14.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
страна проведения мероприятия
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.14.2. Бастапқы күн
(csdo:StartDate)
іс-шараның басталған күні
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.14.3. Ақырғы күн
(csdo:EndDate)
іс-шараның аяқталған күні
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.14.4. Сипаттамасы
(csdo:DescriptionText)
іс-шараның сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
1
2.14.5. Орындаушы туралы мәліметтер (smcdo:ImplementingEntity Details)
уәкілетті орган, шаруашылық жүргізуші субъект немесе іс-шараны орындау ұйғарылған жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SM.CDE.01690
smcdo:ImplementingEntityDetailsType (M.SM.CDT.01006)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы (ccdo:UnifiedAuthorityDetails)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органы не ол уәкілеттік берген ұйым туралы мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00053
ccdo:UnifiedAuthorityDetailsType (M.CDT.00054)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.1.2. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші (csdo:AuthorityId)
уәкілетті органның бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.1.3. Уәкілетті органның атауы (csdo:AuthorityName)
мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
*.1.4. Уәкілетті органның қысқаша атауы (csdo:AuthorityBriefName)
уәкілетті органның қысқаша атауы
M.SDE.00126
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2. Субъект
(smcdo:SubjectDetails)
іс-шараны орындау ұйғарылған шаруашылық жүргізуші субъект немесе жеке тұлға
M.SM.CDE.01702
ccdo:SubjectDetailsType (M.CDT.00084)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

2.14.2. Начальная дата (csdo:StartDate)
дата начала мероприятия
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
1
2.14.3. Конечная дата (csdo:EndDate)
дата окончания мероприятия
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
2.14.4. Описание (csdo:DescriptionText)
описание мероприятия
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1. Макс. длина: 4000
1
2.14.5. Сведения об исполнителе
(smcdo:ImplementingEntity Details)
уполномоченный орган, хозяйствующий субъект или фамилия, имя и отчество физического лица, которому предписано выполнение мероприятия
M.SM.CDE.01690
smcdo:ImplementingEntityDetailsType
(M.SM.CDT.01006)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Уполномоченный орган государства-члена
(ccdo:UnifiedAuthorityDetails)
совокупность сведений об органе государственной власти государства-члена либо об уполномоченной им организации
M.CDE.00053
ccdo:UnifiedAuthorityDetailsType
(M.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1. Макс. длина: 20
1
*.1.2. Идентификатор уполномоченного органа (csdo: AuthorityId)
уникальный идентификатор уполномоченного органа
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.1.3. Наименование уполномоченного органа (csdo: AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.1.4. Краткое наименование уполномоченного органа (csdo: AuthorityBriefName)
сокращенное наименование уполномоченного органа
M.SDE.00126
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Субъект (smcdo:SubjectDetails)
хозяйствующий субъект или физическое лицо, которому предписано выполнение мероприятия
M.SM.CDE.01702
ccdo:SubjectDetailsType
(M.CDT.00084)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.2.1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2.2. Субъектінің атауы
(csdo:SubjectName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
*.2.3. Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2.4. Ұйымдық - құқықтық нысанның коды(csdo:BusinessEntityTypeCode)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалатын анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2.5. Ұйымдық - құқықтық нысанның атауы (csdo:BusinessEntityTypeName)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
*.2.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш (csdo:BusinessEntityId)
тізілім (тіркелім) бойынша мемлекеттік тіркеу кезінде берілген жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі (kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
-
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

*.2.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.2. Наименование субъекта (csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.2.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2.4. Код организационно-правовой формы (csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type
(M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационноправовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.2.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType
(M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Метод идентификации (атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
-
csdo:BusinessEntityIdKindIdType
(M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.2.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (csdo:UniqueCustomsNumber Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType (M.SDT.00089)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.2.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізілімінде субъектіні сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025) Салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.9. Есепке қою себебінің коды (csdo:TaxRegistrationReason Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Шаблон: \d{9}
0..1
*.2.10. Жеке куәлік (ccdo:IdentityDocV3Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
ccdo:IdentityDocDetailsV3Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.10.1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2.10.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)
жеке басын куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
csdo:IdentityDocKindCodeType (M.SDT.00098)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.10.3. Құжат түрінің атауы (csdo:DocKindName)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.2.10.4. Құжаттың сериясы
(csdo:DocSeriesId)
құжат сериясының цифрмен немесе әріп-цифрмен белгіленуі
M.SDE.00157
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1

*.2.7. Уникальный идентификационный таможенный номер (csdo:UniqueCustomsNumber Id)
уникальный
идентификационный номер субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType
(M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.2.8. Идентификатор налогоплательщика (csdo: Taxpayerld)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025) Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.9. Код причины постановки на учет (csdo:TaxRegistrati onReason Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType
(M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов. Шаблон: \d{9}
0..1
*.2.10. Удостоверение личности
(ccdo: IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
ccdo:IdentityDocDetailsV3Type
(M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.10.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.10.2. Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo: IdentityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:IdentityDocKindCodeType
(M.SDT.00098)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.10.3. Наименование вида документа (csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.10.4. Серия документа (csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенноцифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

*.2.10.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:DocId)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Ыңғайластырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
1
*.2.10.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:DocCreationDate)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.2.10.7. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн (csdo:DocValidityDate)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.2.10.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші (csdo:AuthorityId)
мемлекеттік билік органын не құжат беруге уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.10.9. Уәкілетті органның атауы (csdo:AuthorityName)
құжатты берген мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
*.2.11. Мекенжай
(ccdo:SubjectAddressDetails)
субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.2.11.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:AddressKindCode)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType
(M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.11.2. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2.11.3. Аумақтың коды
(csdo:TerritoryCode)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.2.11.4. Өңір (csdo:RegionName)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1

*.2.10.5. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.2.10.6. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
*.2.10.7. Дата истечения срока действия документа (csdo:DocVali dityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
*.2.10.8. Идентификатор уполномоченного органа (csdo: AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.10.9. Наименование уполномоченного органа (csdo: AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.2.11. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес субъекта
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType
(M.CDT.00064)
Определяется областями значений
вложенных элементов
0..*
*.2.11.1. Код вида адреса (csdo: AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType
(M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.11.2. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.11.3. Код территории (csdo: TerritoryCode)
код единицы административнотерриториального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType
(M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.2.11.4. Регион (csdo: RegionName)
наименование единицы административнотерриториального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

*.2.11.5. Аудан
(csdo:DistrictName)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2.11.6. Қала
(csdo:CityName)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2.11.7. Елді мекен
(csdo:SettlementName)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2.11.8. Көше
(csdo:StreetName)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2.11.9. Үйдің нөмірі
(csdo:BuildingNumberId)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.2.11.10. Үй-жайдың нөмірі (csdo:RoomNumberId)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.11.11. Почта индексі
(csdo:PostCode)
почта байланысы кәсіпорнының почта индексі
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006) Ыңғайластырылған символдар жолы. Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A- Z0-9]
0..1
*.2.11.12. Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)
почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.12. Байланыс деректемесі
(ccdo:CommunicationDetails)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.2.12.1. Байланыс түрінің коды (csdo:Communication ChannelCode)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодпен белгіленуі (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2 Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2.12.2. Байланыс түрінің атауы (csdo:Communication ChannelName)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.2.12.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:Communication ChannelId)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электронды почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*

*.2.11.5. Район (csdo:DistrictName)
наименование единицы административнотерриториального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2.11.6. Город (csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2.11.7. Населенный пункт (csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2.11.8. Улица (csdo:StreetName)
наименование элемента уличнодорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2.11.9. Номер дома (csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.2.11.10. Номер помещения
(csdo: RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.11.11. Почтовый индекс (csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006) Нормализованная строка символов. Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A- Z0-9]
0..1
*.2.11.12. Номер абонентского ящика (csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.12. Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType
(M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.2.12.1. Код вида связи
(csdo:Communication ChannelCode)
кодовое обозначение вида средства(канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:C ommunicati onChannel CodeV2 Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2.12.2. Наименование вида связи (csdo:Communication
ChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2.12.3. Идентификатор канала связи (csdo:Communication ChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType
(M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*

2.14.6. Шара әрекеті объектісінің түрі(smsdo:MeasureAffectedObject KindCode)
шара әрекеті объектісінің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.01003
csdo:Code1to2Type (M.SDT.00313) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
0..*
2.14.7. Құжатқа сілтеме
(ccdo:DocReferenceDetails)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы іс-шараны белгілейтін құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00083
ccdo:DocReferenceDetailsType (M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:DocKindCode)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалатын анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:DocName)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:DocId)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:DocCreationDate)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:DocStartDate)
құжаттың күші болатын мерзімінің басталған күні
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.14.8. Өңір
(csdo:RegionName)
шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шаралар өткізілетін мүше мемлекеттің аумағының атауы
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.14.9. Өткізу пункті (smcdo:BorderCheckpointDetails)
шараның сақталуын қамтамасыз ететін іс-шаралар өткізілетін өткізу пункті туралы ақпарат
M.SM.CDE.00380
smcdo:BorderCheckpointDetailsType (M.SM.CDT.00380)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өткізу пунктінің коды
(csdo:BorderCheckpointCode)
Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пунктінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00138
csdo:BorderCheckpointCodeType (M.SDT.00100)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесіндегі кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 18
0..1
*.2. Өткізу пунктінің атауы (csdo:BorderCheckpointName)
Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пунктінің атауы
M.SDE.00139

2.14.6. Вид объекта действия меры
(smsdo:MeasureAffectedObject
KindCode)
кодовое обозначение объекта действия меры
M.SM.SDE.01003
csdo:Code1to2Type (M.SDT.00313) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..*
2.14.7. Ссылка на документ (ccdo:DocReferenceDetails)
сведения о документе, которым уполномоченный орган государства-члена устанавливает мероприятие
M.CDE.00083
ccdo:DocReferenceDetailsType
(M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type
(M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа (csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенноцифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
*.5. Дата начала срока действия
документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
2.14.8. Регион (csdo:RegionName)
наименование территории государства-члена, на которой проводятся мероприятия, обеспечивающие соблюдение меры
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.14.9. Пункт пропуска (smcdo:BorderCheckpointDetails)
информация о пункте пропуска, в котором проводятся мероприятия, обеспечивающие соблюдение меры
M.SM.CDE.00380
smcdo:BorderCheckpointDetailsType
(M.SM.CDT.00380)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код пункта пропуска (csdo:BorderCheckpointCode)
кодовое обозначение пункта пропуска через таможенную границу Союза
M.SDE.00138
csdo:BorderCheckpointCodeType
(M.SDT.00100)
Значение кода из перечня пунктов пропуска через таможенную границу государств - членов Евразийского экономического союза.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
0..1
*.2. Наименование пункта пропуска
(csdo:BorderCheckpointName)
наименование пункта пропуска через таможенную границу Союза
M.SDE.00139

csdo:Name250Type (M.SDT.00068) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
2.15. Уақытша шараны алып тастау шарттарының сипаттамасы (smsdo:MeasureRepealCondition Text)
уақытша санитариялық шараның күшін жою шарттарының сипаттамасы
M.SM.SDE.01001
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.16. Ауруды анықтау туралы мәліметтер (smcdo:PublicHealthIncidentDetails)
соның негізінде шара қолданылатын санитариялық-эпидемиологиялық жағдайдың нашарлауы туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00135
smcdo:PublicHealthIncidentDetailsType (M.SM.CDT.00114)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.16.1. Ауру немесе адам денсаулығына байланысты басқа проблема (smcdo:DiseaseHealthProblem Details)
ауру немесе адам денсаулығына байланысты өзге де проблема туралы мәліметтер
M.SM.CDE.01677
smcdo:DiseaseHealthProblemDetails Type (M.SM.CDT.00668)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аурудың немесе адам денсаулығына байланысты проблемалардың коды (smsdo:DiseaseHealthProblem Code)
аурудың немесе адам денсаулығына байланысты өзге де проблеманың кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00177
smsdo:DiseaseHealthProblemCodeType (M.SM.SDT.00064)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалатын анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші"
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Аурудың немесе адам денсаулығына байланысты өзге де проблеманың атауы (smsdo:DiseaseHealthProblem Name)
аурудың немесе адам денсаулығына байланысты өзге де проблеманың атауы
M.SM.SDE.00178
csdo:Name250Type (M.SDT.00068) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.3. Инфекциялық ауру қоздырғышы (smcdo:PathogenDetails)
инфекциялық ауру қоздырғышы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00084
smcdo:PathogenDetailsType (M.SM.CDT.00070)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.3.1. Инфекциялық ауру қоздырғышы түрінің коды(smsdo:PathogenKindCode)
инфекциялық ауру қоздырғышы түрінің коды
M.SM.SDE.00989
smsdo:PathogenKindCodeType (M.SM.SDT.00974)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес инфекциялық ауру қоздырғышының типі кодының мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

csdo:Name250Type (M.SDT.00068) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.15. Описание условия снятия временной меры (smsdo:MeasureRepealCondition Text)
описание условия отмены временной санитарной меры
M.SM.SDE.01001
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.16. Сведения об обнаружении болезни
(smcdo:PublicHealthIncidentDetails)
сведения об ухудшении санитарно-эпидемиологической ситуации, на основании которого принята мера
M.SM.CDE.00135
smcdo:PublicHealthIncidentDetailsType
(M.SM.CDT.00114)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.16.1. Болезнь или иная проблема, связанная со здоровьем человека (smcdo:DiseaseHealthProblem Details)
сведения о болезни или иной проблеме, связанной со здоровьем человека
M.SM.CDE.01677
smcdo: DiseaseHealthProblemDetails
Type (M.SM.CDT.00668) Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код болезни или проблемы, связанной со здоровьем человека
(smsdo: DiseaseHealthProblem Code)
кодовое обозначение болезни или иной проблемы, связанной со здоровьем человека
M.SM.SDE.00177
smsdo:DiseaseHealthProblemCodeType
(M.SM.SDT.00064)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), определенным атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)"
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование болезни или иной проблемы, связанной со здоровьем человека (smsdo: DiseaseHealthProblem Name)
наименование болезни или иной проблемы, связанной со здоровьем человека
M.SM.SDE.00178
csdo:Name250Type (M.SDT.00068) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.3. Возбудитель инфекционной болезни
(smcdo:PathogenDetails)
информация о возбудителе инфекционной болезни
M.SM.CDE.00084
smcdo:PathogenDetailsType
(M.SM.CDT.00070)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Код типа возбудителя инфекционной болезни (smsdo:PathogenKindCode)
код типа возбудителя инфекционной болезни
M.SM.SDE.00989
smsdo:PathogenKindCodeType
(M.SM.SDT.00974)
Значение кода типа возбудителя инфекционной болезни в соответствии со справочником (классификатором), определенным атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)". Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.3.2. Инфекциялық ауру қоздырғышы типінің атауы (smsdo:PathogenKindName)
инфекциялық ауру қоздырғышы типінің атауы
M.SM.SDE.00125
csdo:Name40Type (M.SDT.00069) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
*.3.3. Инфекциялық ауру қоздырғышының атауы (smsdo:PathogenName)
инфекциялық ауру қоздырғышының атауы
M.SM.SDE.00047
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.16.2. Күні
(csdo:EventDate)
инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес аурудың (уланудың) бірінші жағдайы анықталған күн
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 күнді белгілеу
1
2.16.3. Ақырғы күн
(csdo:EndDate)
инфекциялық немесе жаппай инфекциялық емес аурудың (уланудың) соңғы жағдайы анықталған күн
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.16.4. Пациенттер тобы туралы мәліметтер (smcdo:PatientGroupDetails)
пациенттер (аурулар) тобы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00163
smcdo:PatientGroupDetailsType (M.SM.CDT.00135)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Адамдар саны
(smsdo:PersonQuantity)
ауырған адамдар саны
M.SM.SDE.00181
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097) Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
1
*.2. Жас тобының коды
(smsdo:AgeGroupCode)
жас тобының кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00969
csdo:Code10Type (M.SDT.00179) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
0..1
*.3. Ауру нәтижесінің коды
(smsdo:DiseaseOutcomeCode)
ауру нәтижесінің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.01006
csdo:Code10Type (M.SDT.00179) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
0..1
*.4. Зертханалық растаудың болуы (smsdo:LaboratoryConfirmed Indicator) (smsdo:LaboratoryConfirmed Indicator)
кейбір фактіні зертханалық растаудың белгісі
M.SM.SDE.01007
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Мынадай екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған) (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.16.5. Анықталған орны
(smcdo:DetectionPlaceDetails)
санитариялық-эпидемиологиялық сипаттағы төтенше жағдайдың туындау орны туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00956
smcdo:LocationDetailsType (M.SM.CDT.00958)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Ұйым
(smcdo:OrganizationDetails)
ұйым туралы мәліметтер
M.SM.CDE.01691
ccdo:BusinessEntityDetailsType (M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

*.3.2. Наименование типа возбудителя инфекционной болезни
(smsdo:PathogenKindName)
наименование типа возбудителя инфекционной болезни
M.SM.SDE.00125
csdo:Name40Type (M.SDT.00069) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.3.3. Наименование возбудителя инфекционной болезни
(smsdo:PathogenName)
наименование возбудителя инфекционной болезни
M.SM.SDE.00047
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.16.2. Дата (csdo:EventDate)
дата выявления первого случая инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления)
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
1
2.16.3. Конечная дата (csdo:EndDate)
дата выявления последнего случая инфекционной или массовой неинфекционной болезни (отравления)
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
2.16.4. Сведения о группе пациентов
(smcdo:PatientGroupDetails)
информация о группе пациентов (Больных)
M.SM.CDE.00163
smcdo:PatientGroupDetailsType
(M.SM.CDT.00135)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Количество человек (smsdo:PersonQuantity)
количество заболевших людей
M.SM.SDE.00181
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097) Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления. Макс.кол-во цифр: 4
1
*.2. Код возрастной группы (smsdo: AgeGroupCode)
кодовое обозначение возрастной группы
M.SM.SDE.00969
csdo:Code10Type (M.SDT.00179) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
*.3. Код исхода болезни (smsdo:DiseaseOutcomeCode)
кодовое обозначение исхода болезни
M.SM.SDE.01006
csdo:Code10Type (M.SDT.00179) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
*.4. Наличие лабораторного подтверждения (smsdo:LaboratoryConfirmed
Indicator)
признак наличия лабораторного подтверждения некоторого факта
M.SM.SDE.01007
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013) Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.16.5. Место обнаружения (smcdo:DetectionPlaceDetails)
сведения о месте возникновения чрезвычайной ситуации санитарноэпидемиологического характера
M.SM.CDE.00956
smcdo:LocationDetailsType
(M.SM.CDT.00958)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Организация (smcdo:OrganizationDetails)
сведения об организации
M.SM.CDE.01691
ccdo:BusinessEntityDetailsType
(M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.4.1. Географиялық бойлық
(csdo:LongitudeMeasure)
объект орналасқан жердің географиялық бойлығы
M.SDE.00147
csdo:GeoCoordinateMeasureType (M.SDT.00107)
Значение в соответствии с ISO 6709.
Цифрлардың ең көп саны: 11. Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 8
1
*.4.2. Географиялық ендік
(csdo:LatitudeMeasure)
объект орналасқан жердің географиялық ендігі
M.SDE.00146
csdo:GeoCoordinateMeasureType (M.SDT.00107)
ISO 6709 сәйкес мән.
Цифрлардың ең көп саны: 11.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 8
1
*.5. Сипаттамасы
(csdo:DescriptionText)
бос мәтін түріндегі орынның (аймақтың) сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.16.6. Трансшекаралық таралымдағы қауіп белгісі (smsdo:CrossborderSpreadRisk Indicator)
аурудың трансшекаралық таралу қаупінің болуын анықтайтын белгі: 1 – трансшекаралық таралу қаупі бар; 0 – трансшекаралық таралу қаупі жоқ
M.SM.SDE.00075
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013) Мына мәндердің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.16.7. Таралу аймағы
(smcdo:SpreadingZoneDetails)
аурудың (уланудың) таралу аймағы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00957
smcdo:LocationDetailsType (M.SM.CDT.00958)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Ұйым
(smcdo:OrganizationDetails)
ұйым туралы мәліметтер
M.SM.CDE.01691
ccdo:BusinessEntityDetailsType (M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.1.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы (csdo:BusinessEntityName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
*.1.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы (csdo:BusinessEntityBriefName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188

*.4.1. Географическая долгота (csdo:LongitudeMeasure)
географическая долгота местоположения объекта
M.SDE.00147
csdo: GeoCoordinateMeasureType (M.SDT.00107)
Значение в соответствии с ISO 6709. Макс.кол-во цифр: 11.
Макс.кол-во дроб. цифр: 8
1
*.4.2. Географическая широта (csdo: LatitudeMeasure)
географическая широта местоположения объекта
M.SDE.00146
csdo: GeoCoordinateMeasureType (M.SDT.00107)
Значение в соответствии с ISO 6709.
Макс.кол-во цифр: 11. Макс.кол-во дроб. цифр: 8
1
*.5. Описание (csdo:DescriptionText)
описание места (зоны) в свободной текстовой форме
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.16.6. Признак риска трансграничного распространения (smsdo:CrossborderSpreadRisk Indicator)
признак, определяющий наличие риска трансграничного распространения болезни:
1 - риск трансграничного распространения присутствует;
0 - риск трансграничного распространения отсутствует
M.SM.SDE.00075
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013) Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.16.7. Зона распространения (smcdo:SpreadingZoneDetails)
информация о зоне распространения болезни (отравления)
M.SM.CDE.00957
smcdo:LocationDetailsType
(M.SM.CDT.00958)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Организация (smcdo:OrganizationDetails)
сведения об организации
M.SM.CDE.01691
ccdo:BusinessEntityDetailsType
(M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.1.2. Наименование хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.1.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188

2.17.1. Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрінің коды (smsdo:SanitaryProductTypeCode)
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға)
M.SM.SDE.00408
smsdo:SanitaryProductTypeCodeType (M.SM.SDT.00066)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес санитариялық- эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрі кодының мәні
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.17.2. Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрінің атауы (smsdo:SanitaryProductTypeName)
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрінің атауы
M.SM.SDE.00406
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.17.3. Өнім
(smcdo:ProductDetails)
өнім туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00043
smcdo:ProductDetailsType (M.SM.CDT.00038)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Өнімді сәйкестендіруші
(csdo:ProductId)
өндіруші немесе жеткізуші берген бірегей сәйкестендіргіш
M.SDE.00140
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.2. Өнімнің атауы
(csdo:ProductName)
өндіруші (дайындаушы) берген және осы өнімді басқа өндірушілердің ұқсас өнімдерінен айыратын өнімнің атауы
M.SDE.00152
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
1
*.3. Өнімнің аталуы
(smsdo:ProductTradeName)
өнімнің аталуы (өнімнің қосымша атауы)
M.SM.SDE.01002
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..*
*.4. Сипаттамасы
(csdo:DescriptionText)
оның сәйкестендірілуін қамтамасыз ететін өнім туралы мәліметтер
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
*.5. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:CommodityCode)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН-нан 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.6. Өнімнің мақсатын сипаттау (smsdo:ProductPurposeText)
өнімнің мақсатын (қолдану саласын) мәтіндік сипаттау
M.SM.SDE.00092
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
0..1
*.7. Өнімді қолдану тәсілін сипаттау(smsdo:ProductApplication MethodText)
өнімді қолдану тәсілін мәтіндік сипаттау
M.SM.SDE.00950
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
0..1
*.8. Өнім шығару нысанының сипаттамасы(smsdo:ReleaseFormText)
өнім шығару нысанының мәтіндік сипаттамасы
M.SM.SDE.00031
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
0..1
*.9. Сақтау шарттарының сипаттамасы
(smsdo:StorageConditionText)
өнімді сақтау кезінде температураға, ылғалдылыққа қойылатын талаптар
M.SM.SDE.00063
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
0..1
*.10. Жапсырмадағы ақпарат
(smsdo:ProductLabelText)
өнім жапсырмасында көрсетілген мәтіндік сипаттама
M.SM.SDE.00064
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
*.11. Құжатқа сілтеме
(ccdo:DocReferenceDetails)
өнім жасалған құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00083
ccdo:DocReferenceDetailsType (M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

2.17.1. Код вида продукции, подлежащей санитарноэпидемиологическому надзору (контролю) (smsdo:SanitaryProductTypeCode)
кодовое обозначение вида продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
M.SM.SDE.00408
smsdo:S anitaryProductTyp eCodeType (M.SM.SDT.00066)
Значение кода вида продукции,
подлежащей санитарноэпидемиологическому надзору (контролю) в соответствии со справочником (классификатором), определенным атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.17.2. Наименование вида продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) (smsdo:SanitaryProductTypeName)
наименование вида продукции, подлежащей санитарноэпидемиологическому надзору (контролю)
M.SM.SDE.00406
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.17.3. Продукция (smcdo:ProductDetails)
информация о продукции
M.SM.CDE.00043
smcdo:ProductDetailsType
(M.SM.CDT.00038)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Идентификатор продукта (csdo:ProductId)
уникальный идентификатор, присвоенный продукции производителем или
поставщиком
M.SDE.00140
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.2. Наименование продукта (csdo:ProductName)
наименование продукции, присвоенное производителем (изготовителем) и отличающее данную продукцию от аналогичной продукции других производителей
M.SDE.00152
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.3. Название продукции (smsdo: ProductTradeName)
название продукции (дополняющее наименование продукции)
M.SM.SDE.01002
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
*.4. Описание (csdo:DescriptionText)
сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.5. Код товара по
тн вэд еаэс
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType
(M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков. Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.6. Описание назначения продукции (smsdo:ProductPurposeText)
текстовое описание назначения (области применения) продукции
M.SM.SDE.00092
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов.
Мин. длина: 1. Макс. длина: 1000
0..1
*.7. Описание способа применения продукции (smsdo:ProductApplication MethodText)
текстовое описание способа применения продукции
M.SM.SDE.00950
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.8. Описание формы выпуска продукции
(smsdo:ReleaseF ormText)
текстовое описание формы выпуска продукции
M.SM.SDE.00031
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.9. Описание условий хранения (smsdo:StorageConditionText)
требования к температуре, влажности при хранении продукции
M.SM.SDE.00063
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.10. Информация на этикетке (smsdo: ProductLab el Text)
текстовое описание, указанное на этикетке продукции
M.SM.SDE.00064
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.11. Ссылка на документ (ccdo:DocReferenceDetails)
сведения о документе, в соответствии с которым изготовлена продукция
M.CDE.00083
ccdo:DocReferenceDetailsType
(M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.10.12. Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)
почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:CommunicationDetails)
байланыс деректемесі хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.11.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:CommunicationChannel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодпен белгіленуі (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2 Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11.2. Байланыс түрінің атауы (csdo:CommunicationChannel Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:CommunicationChannel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электронды почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
*.12. Жеткізу тізбегіне қатысушы түрінің коды(csdo:SupplyChainPartyKind Code)
жеткізу тізбегіне қатысушы түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00310
csdo:Code2Type (M.SDT.00170) Ыңғайластырылған символдар жолы. Длина: 2
1
2.17.5. Адамның өміріне, денсаулығына және оның мекендеу ортасына қауіпті өнімдер сериясы немесе партиясы туралы мәліметтер (smcdo:NonCompliantSanitary ProductBatchDetails)
адамның өміріне, денсаулығына және оның мекендеу ортасына қауіпті өнімдер сериясы немесе партиясы туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00138
smcdo:NonCompliantSanitaryProduct BatchDetailsType (M.SM.CDT.00118) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тауардың сериясы (smcdo:BatchDetails)
тауардың сериясы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00132
smcdo:BatchDetailsType (M.SM.CDT.00111)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.1. Тауар сериясының нөмірі
(smsdo:BatchId)
тауар сериясының бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SM.SDE.00176
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.1.2. Шығарылған күні
(csdo:ManufactureDate)
тауардың шығарылған күні
M.SDE.00215
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1

*.10.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType
(M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.1. Код вида связи (csdo:CommunicationChannel
Code)
кодовое обозначение вида средства(канала) связи
(телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:C ommunicati onChannel CodeV2 Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannel
Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannel
Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType
(M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.12. Код вида участника цепи поставки
(csdo:SupplyChainPartyKind
Code)
кодовое обозначение вида участника цепи поставки
M.SDE.00310
csdo:Code2Type (M.SDT.00170) Нормализованная строка символов. Длина: 2
1
2.17.5. Сведения о серии или партии продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания (smcdo:NonCompliantSanitary ProductBatchDetails)
сведения о серии или партии продукции, опасной для жизни, здоровья человека и среды его обитания
M.SM.CDE.00138
smcdo:NonCompliantS anitaryProduct BatchDetailsType (M.SM.CDT.00118) Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Серия товара
(smcdo:BatchDetails)
информация о серии товара
M.SM.CDE.00132
smcdo:BatchDetailsType
(M.SM.CDT.00111)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Номер серии товара (smsdo:BatchId)
уникальный
идентификационный номер серии товара
M.SM.SDE.00176
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.1.2. Дата производства (csdo:ManufactureDate)
дата производства товара
M.SDE.00215
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1

*.1.3. Өнімнің жарамдылық мерзімі аяқталған күн (csdo:ProductShelfLifeEndDate)
өнімнің жарамдылық мерзімі аяқталған күн
M.SDE.00248
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.1.4. Тауар саны (csdo:UnifiedCommodity Measure)
дана, масса бірлігі, көлемдік немесе басқа бірліктермен көрсетілген сериядағы тауар саны
M.SDE.00167
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24. Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі (measurementUnit Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
-
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код. Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.1.5. Ескертпе
(csdo:NoteText)
тауар сериясы туралы қосымша мәліметтер
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
*.2. Тауар партиясының сәйкестендіру нөмірі (smsdo:ConsignmentId)
тауар партиясының сәйкестендіру нөмірі
M.SM.SDE.00096
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.3. Тауар саны
(csdo:CommodityMeasure)
партиядағы өнім саны туралы мәліметтер
M.SDE.00141
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24. Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі (measurementUnit Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
-
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код. Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
*.4. Тауарға ілеспе құжат туралы мәліметтер smcdo:ShippingDocument Details)
тауарға ілеспе құжат туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00986
smcdo:ShippingDocumentDetailsType (M.SM.CDT.01005)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Құжат түрінің коды
(csdo:DocKindCode)
тауарға ілеспе құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалатын анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

*.1.3. Дата окончания срока годности продукта (csdo:ProductShelfLifeEndDate)
дата окончания срока годности продукта
M.SDE.00248
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
*.1.4. Количество товара
(csdo:UnifiedCommodity
Measure)
количество товара в серии, выраженное в штуках, единицах массы, объемных или других единицах
M.SDE.00167
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType
(M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24. Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения (атрибут measurementUnit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074) Буквенно-цифровой код. Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) Идентификатор
справочника (классификатора) (атрибут measurementUnit CodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.1.5. Примечание (csdo:NoteText)
дополнительные сведения о серии товара
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.2. Идентификационный номер товарной партии (smsdo:ConsignmentId)
идентификационный номер товарной партии
M.SM.SDE.00096
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Количество товара (csdo: CommodityMeasure)
cведения о количестве продукции в партии
M.SDE.00141
csdo:PhysicalMeasureType
(M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24. Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения (атрибут measurementUnit Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074) Буквенно-цифровой код. Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
*.4. Сведения о товаросопроводительном документе
(smcdo:ShippingDocument
Details)
сведения о товаросопроводительном документе
M.SM.CDE.00986
smcdo:ShippingDocumentDetailsType
(M.SM.CDT.01005)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида товаросопроводительного документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type
(M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.5.6.2. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші (csdo:AuthorityId)
уәкілетті органның бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.5.6.3. Уәкілетті органның атауы (csdo:AuthorityName)
мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
*.5.6.4. Уәкілетті органның қысқаша атауы (csdo:AuthorityBriefName)
уәкілетті органның қысқаша атауы
M.SDE.00126
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.6. Өнімге қойылатын талаптардың анықталған бұзылуы туралы мәліметтер (smcdo:RequirementViolation Details)
санитариялық - эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық - эпидемиологиялық және гигиеналық талаптардың және (немесе) Одақтың техникалық регламенттерінің талаптарының анықталған бұзылуы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00134
smcdo:RequirementViolationDetails Type (M.SM.CDT.00113)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.6.1. Өнімге (тауарларға) қойылатын талаптар туралы мәліметтер(smcdo:RequirementsDoc Details)
өнімге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарды белгілейтін құжат
M.SM.CDE.00074
smcdo:RequirementsDocDetailsType (M.SM.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.6.1.1. Техникалық регламенттің нөмірі (smsdo:TechnicalRegulation Id)
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің (Кеден одағының техникалық регламентінің) нөмірі
M.SM.SDE.00975
smsdo:TechnicalRegulationIdType (M.SM.SDT.00973)
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) тізбесіндегі нөмірдің мәні.
Шаблон: ТР (ТС|ЕАЭС) \d{3}/\d{4}
0..1
*.6.1.2. Құжаттың атауы (csdo:DocName)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.6.1.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:DocId)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген сандық немесе әріптік - цифрлық белгі
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.6.1.4. Құжаттың құрылымдық элементіне сілтеме (smcdo:DocStructural ElementDetails)
құжаттың құрылымдық элементіне сілтеме
M.SM.CDE.00069
smcdo:DocStructuralElementDetails Type (M.SM.CDT.00054)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.5.6.2. Идентификатор уполномоченного органа (csdo: Authorityld)
уникальный идентификатор уполномоченного органа
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.5.6.3. Наименование уполномоченного органа (csdo: AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.5.6.4. Краткое наименование уполномоченного органа (csdo: AuthorityBriefName)
сокращенное наименование уполномоченного органа
M.SDE.00126
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Сведения о выявленном нарушении требований к продукции
(smcdo: RequirementViolation Details)
информация о выявленном нарушении единых санитарноэпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащей санитарноэпидемиологическому надзору (контролю), и (или) требований технических регламентов Союза
M.SM.CDE.00134
smcdo: RequirementViolationDetails Type (M.SM.CDT.00113) Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.6.1. Сведения о требовании к продукции (товарам) (smcdo:RequirementsDoc Details)
документ, устанавливающий санитарно-эпидемиологические и гигиенические требования к продукции
M.SM.CDE.00074
smcdo:RequirementsDocDetailsType
(M.SM.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.6.1.1. Номер технического регламента
(smsdo:TechnicalRegulation Id)
номер технического регламента Евразийского экономического союза (технического регламента Таможенного союза)
M.SM.SDE.00975
smsdo:TechnicalRegulationIdT yp e (M.SM.SDT.00973)
Значение номера из перечня технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза).
Шаблон: ТР (ТС|ЕАЭС) \d{3}/\d{4}
0..1
*.6.1.2. Наименование документа (csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.6.1.3. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенноцифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.6.1.4. Ссылка на структурный элемент документа (smcdo:DocStructural ElementDetails)
ссылка на структурный элемент документа
M.SM.CDE.00069
smcdo:Doc StructuralElementDetails Type (M.SM.CDT.00054) Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.6.1.4.1. Құжаттың құрылымдық элементі түрінің атауы (smsdo:DocStructural ElementName)
құжаттың құрылымдық элементінің атауы (тарау, бөлім, кіші бөлім, тармақ, тармақша және т. б.)
M.SM.SDE.00116
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
1
*.6.1.4.2. Құжаттың құрылымдық элементінің нөмірі (smsdo:DocStructural ElementId)
құжаттың құрылымдық элементінің нөмірі
M.SM.SDE.00104
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.6.1.5. Құжатқа сілтеме
(ccdo:DocReferenceDetails)
талаптарды бекітетін құжат туралы ақпарат
M.CDE.00083
ccdo:DocReferenceDetailsType (M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.6.1.5.1. Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалатын анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.6.1.5.2. Құжаттың атауы (csdo:DocName)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Ыңғайластырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.6.1.5.3. Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.6.1.5.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:DocCreationDate)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.6.1.5.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)
құжаттың күші болатын мерзімінің басталған күні
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005) МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.6.1.6. Сипаттамасы
(csdo:DescriptionText)
талаптардың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
*.6.2. Белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін көрсеткіш туралы мәліметтер (smcdo:DiscrepancyOfQuality IndexDetails)
белгіленген талаптарға сәйкессіздік анықталған көрсеткіш туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00109
smcdo:DiscrepancyOfQualityIndex DetailsType (M.SM.CDT.00092) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
а) Нормативтік қауіпсіздік көрсеткішінің белгісі (normative DiscrepancyOfQualityIndex Indicator атрибуты)

*.6.1.4.1. Наименование вида структурного элемента документа (smsdo:DocStructural ElementName)
наименование структурного элемента документа (глава, раздел, подраздел, пункт, подпункт и т.д.)
M.SM.SDE.00116
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
*.6.1.4.2. Номер структурного элемента документа (smsdo:DocStructural ElementId)
номер структурного элемента документа
M.SM.SDE.00104
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6.1.5. Ссылка на документ (ccdo:DocReferenceDetail s)
информация о документе, утверждающем требования
M.CDE.00083
ccdo:DocReferenceDetailsType
(M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.1.5.1. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type
(M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6.1.5.2. Наименование
документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.6.1.5.3. Номер
документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенноцифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.6.1.5.4. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
*.6.1.5.5. Дата начала срока действия документа (csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
0..1
*.6.1.6. Описание (csdo:DescriptionText)
описание требований
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.6.2. Сведения о показателе, не соответствующем установленным требованиям (smcdo:DiscrepancyOfQuality IndexDetails)
сведения о показателе, по которому выявлено несоответствие установленным требованиям
M.SM.CDE.00109
smcdo:DiscrepancyOfQualityIndex DetailsType (M.SM.CDT.00092) Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
а) Признак нормативного показателя безопасности (атрибут normative DiscrepancyOfQualityIndex Indicator)

қауіпсіздік көрсеткіші нормативтік болып табылатынын айқындайтын белгі: 1-қауіпсіздік көрсеткіші нормативтік болып табылады; 0-қауіпсіздік көрсеткіші нақты болып табылады
-
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013) Мына мәндердің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
*.6.2.1. Қауіпсіздік көрсеткішінің коды (smsdo:DiscrepancyOf QualityIndexCode)
қауіпсіздік көрсеткішінің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00156
csdo:UnifiedOptionalCode20Type (M.SDT.00335)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.6.2.2. Қауіпсіздік көрсеткішінің атауы (smsdo:DiscrepancyOf QualityIndexName)
қауіпсіздік көрсеткішінің атауы
M.SM.SDE.00157
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.6.2.3. Қауіпсіздік көрсеткішінің мәні (smsdo:DiscrepancyOf QualityIndexValue)
қауіпсіздік көрсеткішінің мәні
M.SM.SDE.00158
csdo:Value100Type (M.SDT.00110)
Значение до 100 символов. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
0..1
*.6.2.4. Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurement UnitCode)
қауіпсіздік көрсеткіші өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00177
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалатын анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Ыңғайластырылған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.6.2.5. Ескертпе
(csdo:NoteText)
қауіпсіздік көрсеткішінің мәтіндік сипаттамасы
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
*.6.3. Сипаттамасы
(csdo:DescriptionText)
мәтіндік нысандағы бұзушылықтың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.18. Жалпы ресурсты жазудың технологиялық сипаттамалары (ccdo:ResourceItemStatusDetails)
жалпы ресурсты жазу туралы технологиялық мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

признак, определяющий, что показатель безопасности является нормативым: 1 - показатель безопасности является нормативным; 0 - показатель безопасности является фактическим
-
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013) Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
*.6.2.1. Код показателя безопасности (smsdo:DiscrepancyOf QualityIndexCode)
кодовое обозначение показателя безопасности
M.SM.SDE.00156
csdo:UnifiedOptionalCode20Type
(M.SDT.00335)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6.2.2. Наименование показателя безопасности (smsdo:DiscrepancyOf QualityIndexName)
наименование показателя безопасности
M.SM.SDE.00157
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.6.2.3. Значение показателя безопасности (smsdo:DiscrepancyOf QualityIndexValue)
значение показателя безопасности
M.SM.SDE.00158
csdo:Value100Type (M.SDT.00110) Значение до 100 символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
0..1
*.6.2.4. Единица измерения
(csdo:UnifiedMeasurement
UnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения показателя безопасности
M.SDE.00177
csdo:UnifiedCode20Type
(M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6.2.5. Примечание (csdo:NoteText)
текстовое описание показателя безопасности
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.6.3. Описание (csdo:DescriptionText)
описание нарушения в текстовой форме
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.18. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType
(M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

2.18.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:ValidityPeriodDetails)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күн және уақыт
(csdo:StartDateTime)
бастапқы күн және уақыт
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Ақырғы күн және уақыт
(csdo:EndDateTime)
ақырғы күн және уақыт
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1

2.18.1. Период действия (ccdo: Vali dityPeriodDetails)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026) Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время (csdo:StartDateTime)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1
*.2. Конечная дата и время (csdo:EndDateTime)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601—2001
0..1

6.16.1. XML-құжат
еркін құрылымдағы XML-құжаттың мазмұны
-
еркін элемент. Аттар кеңістігі: кез келген. Валидация: үнемі жүргізіледі
1..*
6.17. Бинарлық форматтағы құжат (csdo:DocBinaryText)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143) Екілік октеттердің (байттардың)ақырлы тізбегі
0..1
а) Деректер форматының коды (mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодтық белгіленуі
-
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 15 қарашадағы
№ 178 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтары туралы" 2015 жылғы 18 тамыздағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібі туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" (P. SS.09) жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу және жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады::

6.16.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
-
произвольный элемент. Пространство имҰн: любое. Валидация: проводится всегда
1..*
6.17. Документ в бинарном формате
(csdo:DocBinaryText)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143) Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) Код формата данных (атрибут mediaTypeCode)
кодовое обозначение формата данных
-
csdo:MediaTypeCodeType
(M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1. Макс, длина: 255
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2022 г. № 178
Порядок
присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 06 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 г. № 96 "О межгосударственных испытаниях интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер" (P.SS.09) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:

"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген, жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 178 шешімімен бекітілген "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындауы кезіндегі рөлі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (бұдан әрі – уәкілетті орган)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия)
3
Жалпы процеске қатысушы
технологиялық құжаттарға сәйкес өзара іс-қимыл жасауды жүзеге асырады және Жалпы процеске қосылған қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды сынауға қатысады
уәкілетті орган, Комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2022 жылғы 15 қарашадағы № 178 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) Комиссияның үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімдерін орындауға кіріседі.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.

"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 г. № 178 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза (далее – уполномоченный орган)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия)
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган, Комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии от 15 ноября 2022 г. № 178 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер" государства – члены Союза (далее – государства-члены) при координации Комиссией приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.

7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынауды жүргізу жөніндегі комиссия ұсынымдарының негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Кемінде екі мүше мемлекеттің ақпараттық жүйелері арасында ақпараттық өзара іс-қимылды сынаудың, сондай-ақ, мүше мемлекеттердің бірінің және Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынауды жүргізу жөніндегі комиссия ұсынымдарын қабылдауға негіз болады.
9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жаңа қатысушылар жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау арқылы қосыла алады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
11. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылу рәсімдерін орындау мыналарды:
а) мүше мемлекеттің Комиссияны жалпы процеске қатысушының қосылуы туралы хабардар етуін (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін жауапты уәкілетті органды көрсете отырып);
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізуді (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) қажет болған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеуді (пысықтауды) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 4 ай ішінде);
г) егер мұндай қосу бұрын жүзеге асырылмаса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосуды (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде);
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын, Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуын;
е) жалпы процеске қосылатын қатысушыларға Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 178 шешімімен бекітілген "Уақытша санитариялық шаралар енгізу туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес ресімделген ұлттық ақпараттық ресурстан алынған мәліметтерді әкімшіге жалпы ақпараттық ресурсқа бастапқы енгізу және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде) беруді;
ж) жалпы процеске қосылатын қатысушылардың және жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы, сондай-ақ жалпы процеске қосылатын қатысушылардың және әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігіне ақпараттық өзара іс-қимылды (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 9 ай ішінде) тестілеуді қамтиды.

7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами как минимум двух государств-членов между собой, а также тестирования информационного взаимодействия между информационной системой одного из государств-членов и Комиссии.
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы Союза, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 4 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) передача присоединяющимся участником общего процесса оформленных в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена информацией о введении временных санитарных мер", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 г. № 178, сведений из национального информационного ресурса администратору для первоначального включения в общий информационный ресурс и опубликования на информационном портале Союза, (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
ж) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и участников общего процесса, а также между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).