Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 20 қарашадағы № 185 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 22 қарашадағы № 180 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 52-бабының 5-тармағына және 266-бабының 24-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжат туралы" 2018 жылғы 20 қарашадағы № 185 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2023 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 22 қарашадағы
№180 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 20 қарашадағы № 185 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-тармақтың үшінші абзацындағы "тәртібі бекітілсін." деген сөздер "тәртібі;" деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібі бекітілсін.".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжаттың нысаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 20 қарашадағы
№ 185 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 22 қарашадағы
№180 шешімінің
редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН
Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжаттың НЫСАНЫ
Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды
ТӨЛЕУ ТУРАЛЫ ҚҰЖАТ
Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының №
В. Төлемдерді есептеу
Жеке жүкқұжат
Түрі
Есептеу базасы
Ставкасы
Сомасы
1
2
3
4
5
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы
Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы бойынша барлығы
В1. Төлеудің (өндіріп алудың) жай-жапсары
Жеке жүкқұжат
Төлеу туралы мәліметтер
Міндеттің тоқтатылуы
1
2
3
Күні
Төлеу туралы құжат толтырылды
".

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 ноября 2018 г. № 185
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 ноября 2022 года № 180.
В соответствии с пунктом 5 статьи 52 и пунктом 24 статьи 266 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 ноября 2018 г. № 185 "О документе об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу c 1 октября 2023 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 ноября 2022 г. №180
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 ноября 2018 г. № 185
1. Пункт 1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Порядок внесения изменений (дополнений) в документ об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов.".
2. Форму документа об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденную указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 ноября 2018 г. № 185
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 ноября 2022 г. №180)
ФОРМА
документа об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
ДОКУМЕНТ ОБ УПЛАТЕ
таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
№ пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
В. Исчисление платежей
Индивидуальная накладная
Вид
База для исчисления
Ставка
Сумма
1
2
3
4
5
Всего по индивидуальной накладной
Всего по индивидуальной накладной
Всего по индивидуальной накладной
Всего по пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
В1. Подробности уплаты (взыскания)
Индивидуальная накладная
Сведения об уплате
Прекращение обязанности
1
2
3
Дата
Документ об уплате заполнен
".

3. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжатты толтыру тәртібінде:
а) 10-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"3-баған толтырылмайды.";
б) 12-тармақтың екінші абзацы бірінші сөйлемнен кейін мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Егер төлеу туралы құжат кеден органдарының лауазымды адамдарының қатысуынсыз кеден органдарының ақпараттық жүйесімен қалыптастырылса, мұндай мәліметтер көрсетілмейді.".
4. Мынадай мазмұндағы Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібімен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 20 қарашадағы
№ 185 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізу ТӘРТІБІ
1. Осы Тәртіп жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжатқа (бұдан әрі – төлеу туралы құжат) өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларын айқындайды.
2. Төлеу туралы құжатта көрсетілген мәліметтер мынадай жағдайларда:
а) төлеу туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттігіне алып келетін өзгерістер (толықтырулар) экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясында (бұдан әрі – ЭЖКЖД) мәлімделген мәліметтерге енгізілген кезде;
б) кедендік төлемдерді есептеуде, өсімпұлдар сомасын есепке жазуда және (немесе) кедендік төлемдерді, өсімпұлдарды төлеу (өндіріп алу) туралы мәліметтерден қателер кедендік бақылауды жүргізу нәтижелері бойынша анықталған кезде;
в) кедендік төлемдерді, өсімпұлдар сомасын төлеу (өндіріп алу) немесе қайтару (есепке жатқызу) туралы мәліметтер көрсетілген кезде;
г) кеден органдары мен олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарау нәтижелері бойынша не Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) сот органдарының күшіне енген шешімдері негізінде;
д) Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 268-бабы 2-тармағының 13) тармақшасында көзделген мән-жайларды қоспағанда, Кодекске сәйкес төлеу туралы құжатта есептелген кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндет тоқтатылатын, кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындаудан өзгеше мән-жайлар басталған кезде (Беларусь Республикасынан басқа);
е) Кодекстің 268-бабы 2-тармағының 13) тармақшасына сәйкес, төлеу туралы құжатта есептелген кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндет тоқтатылған кезде (Ресей Федерациясы мен Қазақстан Республикасы үшін);
ж) Кодекске сәйкес белгіленген, төлеу туралы құжатта есептелген кедендік баждарды, салықтарды өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын жағдайларда (Ресей Федерациясы үшін) өзгертуге жатады.

3. В Порядке заполнения документа об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденном указанным Решением:
а) пункт 10 дополнить абзацем следующего содержания:
"Колонка 3 не заполняется.";
б) абзац второй пункта 12 после предложения первого дополнить предложением следующего содержания: "Такие сведения не указываются, если документ об уплате сформирован информационной системой таможенных органов без участия должностных лиц таможенных органов.".
4. Дополнить Порядком внесения изменений (дополнений) в документ об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, следующего содержания:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 ноября 2018 г. № 185
ПОРЯДОК
внесения изменений (дополнений) в документ об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
1. Настоящий Порядок определяет правила внесения изменений (дополнений) в документ об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (далее – документ об уплате).
2. Сведения, указанные в документе об уплате, подлежат изменению:
а) при внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (далее – ПТДЭГ), влекущих за собой необходимость внесения изменений (дополнений) в документ об уплате;
б) при выявлении по результатам проведения таможенного контроля ошибок в исчислении таможенных платежей, начислении сумм пеней и (или) в сведениях об уплате (взыскании) таможенных платежей, пеней;
в) при отражении сведений об уплате (взыскании) или возврате (зачете) таможенных платежей, сумм пеней;
г) по результатам рассмотрения жалоб на решения, действия (бездействие) таможенных органов и их должностных лиц либо на основании вступивших в силу решений судебных органов государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены);
д) при наступлении иных, чем исполнение обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, обстоятельств, при которых обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, исчисленных в документе об уплате, в соответствии с Таможенным кодексом Евразийского экономического союза (далее – Кодекс) прекращается, за исключением обстоятельств, предусмотренных подпунктом 13 пункта 2 статьи 268 Кодекса (кроме Республики Беларусь);
е) при прекращении обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, исчисленных в документе об уплате, в соответствии с подпунктом 13 пункта 2 статьи 268 Кодекса (для Российской Федерации и Республики Казахстан);
ж) в установленных в соответствии с Кодексом случаях, когда меры по взысканию таможенных пошлин, налогов, исчисленных в документе об уплате, не принимаются (для Российской Федерации).

3. Төлеу туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізуді төлеу туралы құжатты толтырған кеден органы (немесе кеден органы төлеу туралы құжатты толтырған мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес белгіленген жағдайларда өзге кеден органы) жүзеге асырады.
4. Осы Тәртіптің 2-тармағының "а" тармақшасында белгіленген жағдайда төлеу туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізу:
ЭЖКЖД-де мәлімделген мәліметтерге тауарлар шығарылғанға дейін өзгерістер (толықтырулар) енгізген кезде – Кодекстің 119-бабының 3-тармағында (ал тауарларды шығару мерзімі ұзартылған жағдайда – 6-тармақта) белгіленген тауарларды шығару мерзімі шегінде;
ЭЖКЖД-де мәлімделген мәліметтерге тауарлар шығарылғаннан кейін өзгерістер (толықтырулар) енгізілген кезде – экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзету тіркелген күннен кейінгі 1 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
Осы Тәртіптің 2-тармағының "б" – "ж" тармақшаларында белгіленген жағдайларда төлеу туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізу кеден органы осындай өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін негіздерді белгілеген күннен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады. Беларусь Республикасында кедендік баждарды, салықтарды төлеуге (өндіріп алуға) байланысты өзгерістер (толықтырулар) енгізуді Кодекстің 266-бабының 20-тармағына сәйкес айқындалған шоттарға төленген (өндіріп алынған) кедендік баждар, салықтар сомасы түскен айдың соңғы жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асыруға жол беріледі.
5. Төлеу туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 20 қарашадағы № 185 Шешімімен бекітілген Жеке пайдалануға арналған, кедендік декларациялау экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып жүзеге асырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжатты толтыру тәртібіне сәйкес төлеу туралы жаңа құжатты толтыру арқылы жүзеге асырылады, бұл ретте мынадай ерекшеліктер ескеріледі:
а) "Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының №" графасында – төлеу туралы бұрын толтырылған құжаттан көшірілген ЭЖКЖД тіркеу нөмірі және төлеу туралы жаңа құжаттың реттік нөмірі көрсетіледі (есеп бойынша бірінші төлеу туралы жаңа құжат үшін – "01", екіншісі – "02", үшіншісі – "03" және т.с.с.). Электрондық құжат түрінде толтырылған төлеу туралы жаңа құжаттың реттік нөмірі – төлеу туралы құжат құрылымының тиісті деректемесінде, ал қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде толтырылған төлеу туралы жаңа құжаттың реттік нөмірі ЭЖКЖД тіркеу нөмірінен кейін "/" бөлгіш белгісі арқылы көрсетіледі;

3. Внесение изменений (дополнений) в документ об уплате осуществляется таможенным органом, заполнившим документ об уплате (или иным таможенным органом в случаях, установленных в соответствии с законодательством государства-члена, таможенным органом которого заполнен документ об уплате).
4. Внесение изменений (дополнений) в документ об уплате в случае, установленном подпунктом "а" пункта 2 настоящего Порядка, осуществляется:
при внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, до выпуска товаров – в пределах срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 (а в случае продления срока выпуска товаров – пунктом 6) статьи 119 Кодекса;
при внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, после выпуска товаров – не позднее 1 рабочего дня, следующего за днем регистрации корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов.
Внесение изменений (дополнений) в документ об уплате в случаях, установленных подпунктами "б" – "ж" пункта 2 настоящего Порядка, осуществляется не позднее 5 рабочих дней со дня установления таможенным органом оснований для внесения таких изменений (дополнений). В Республике Беларусь внесение изменений (дополнений) в связи с уплатой (взысканием) таможенных пошлин, налогов допускается осуществлять не позднее последнего рабочего дня месяца, в котором уплаченные (взысканные) суммы таможенных пошлин, налогов поступили на счета, определенные в соответствии с пунктом 20 статьи 266 Кодекса.
5. Внесение изменений (дополнений) в документ об уплате осуществляется путем заполнения нового документа об уплате в соответствии с Порядком заполнения документа об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 ноября 2018 г. № 185, с учетом следующих особенностей:
а) в графе "№ пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов" указываются регистрационный номер ПТДЭГ, перенесенный из ранее заполненного документа об уплате и порядковый номер нового документа об уплате (начиная с "01" – для первого по счету нового документа об уплате, "02" – для второго, "03" – для третьего и т.д.). Порядковый номер нового документа об уплате, заполненного в виде электронного документа, указывается в соответствующем реквизите структуры документа об уплате, а заполненного в виде документа на бумажном носителе, – через знак разделителя "/" после регистрационного номера ПТДЭГ;

б) 2-бағандағы "В1. Төлеудің (өндіріп алудың) жай-жапсары" графасында – өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін төлеу туралы құжаттың 2-бағанның "В1. Төлеудің (өндіріп алудың) жай-жапсары" графасындағы барлық мәліметтер көрсетіледі, сондай-ақ төлеу туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізілуіне байланысты, төленген (өндіріп алынған) немесе қайтарылуға (есепке жатқызылуға) жататын кедендік төлемдер, өсімпұлдар сомасы туралы мәліметтер жаңа жолдармен келтіріледі.
Кедендік төлемдердің, өсімпұлдардың қайтарылуға (есепке жатқызылуға) жататын сомасы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде 2-элементтегі төлем, өсімпұл сомасы "-" минус белгісімен көрсетіледі.
3-баған осы Тәртіптің 2-тармағының "д" – "ж" тармақшаларында көзделген жағдайларда төлеу туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізілген кезде толтырылады. 3-бағанда – төлеу жөніндегі міндет тоқтатылған (төлемді, өсімпұлды төлеуге және (немесе) өндіріп алуға байланысты мұндай міндет тоқтатылған жағдайларды қоспағанда) және (немесе) өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын төлем, өсімпұл сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі. Мұндай мәліметтер төлеу жөніндегі міндеттің тоқтатылуына немесе өндіріп алу жөніндегі шараларды қолданбауға негіз болған құжаттар бөлінісінде төлемнің, өсімпұлдың әрбір түрі бойынша бөлек көрсетіледі.
Төлеу жөніндегі міндет тоқтатылған және (немесе) өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын төлем, өсімпұл сомасы туралы мәліметтер мынадай схема бойынша қалыптастырылады:
1-элемент – алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес төлем түрінің коды;
2-элемент – төлеу жөніндегі міндет тоқтатылған және (немесе) өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын төлем, өсімпұл сомасы;
3-элемент – валюта сыныптауышына сәйкес төлем валютасының цифрлық коды;
4-элемент – төлеу жөніндегі міндеттің тоқтатылуына немесе өндіріп алу жөніндегі шараларды қолданбауға негіз болған құжаттың нөмірі, егер мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес осындай құжат жасалатын болса;
5-элемент – төлеу жөніндегі міндеттің тоқтатылуына немесе өндіріп алу жөніндегі шараларды қолданбауға негіз болған құжаттың кк.аа.жжжж. (күн, ай, күнтізбелік жыл) форматындағы күні, егер мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес осындай құжат жасалатын болса;
6-элемент – кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндет тоқтатылған күн немесе оларды өндіріп алу тоқтатылған күн;
7-элемент – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 маусымдағы № 79 Шешімімен бекітілген Кедендік кіріс ордерін толтыру және оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібіне № 2 қосымшада көзделген, кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндет тоқтатылатын және (немесе) оларды өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын жағдайлар сыныптауышына сәйкес жағдай коды.
Қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде төлеу туралы жаңа құжатты толтыру кезінде төлеу жөніндегі міндет тоқтатылған және (немесе) өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын төлем, өсімпұл сомасы туралы мәліметтер жеке жолдармен келтіріледі (1-элементтен бастап), барлық элементтер бір-бірімен "–" сызықша белгісімен бөлінеді, элементтер арасында ашық жер қалдыруға болмайды.
Электрондық құжат түрінде төлеу туралы жаңа құжатты толтыру кезінде мұндай мәліметтер төлеу туралы құжат құрылымының тиісті деректемелерінде көрсетіледі.
Беларусь Республикасында 3-баған толтырылмайды.

б) в графе "В1. Подробности уплаты (взыскания)" в колонке 2 указываются все сведения из колонки 2 графы "В1. Подробности уплаты (взыскания)" документа об уплате, в который вносятся изменения (дополнения), а также новыми строками приводятся сведения о суммах таможенных платежей, пеней, уплаченных (взысканных) или подлежащих возврату (зачету) в связи с внесением изменений (дополнений) в документ об уплате.
При указании сведений о подлежащих возврату (зачету) суммах таможенных платежей, пеней сумма платежа, пеней в элементе 2 указывается со знаком минус "-".
Колонка 3 заполняется при внесении изменений (дополнений) в документ об уплате в случаях, предусмотренных подпунктами "д" – "ж" пункта 2 настоящего Порядка. В колонке 3 указываются сведения о сумме платежа, пеней, в отношении которой обязанность по уплате прекратилась (за исключением случаев, когда такая обязанность прекратилась в связи с уплатой и (или) взысканием платежа, пеней) и (или) меры по взысканию не принимаются. Такие сведения указываются раздельно по каждому виду платежа, пеней в разрезе документов, на основании которых обязанность по уплате прекратилась или меры по взысканию не принимаются.
Сведения о сумме платежа, пеней, в отношении которой обязанность по уплате прекратилась и (или) меры по взысканию не принимаются, формируются по следующей схеме:
элемент 1 – код вида платежа в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы;
элемент 2 – сумма платежа, пеней, в отношении которой обязанность по уплате прекратилась и (или) меры по взысканию не принимаются;
элемент 3 – цифровой код валюты платежа в соответствии с классификатором валют;
элемент 4 – номер документа, на основании которого обязанность по уплате прекратилась или меры по взысканию не принимаются, если в соответствии с законодательством государства-члена такой документ составляется;
элемент 5 – дата документа, на основании которого обязанность по уплате прекратилась или меры по взысканию не принимаются, в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год), если в соответствии с законодательством государства-члена такой документ составляется;
элемент 6 – дата прекращения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов или дата прекращения их взыскания;
элемент 7 – код случая в соответствии с классификатором случаев, при которых обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов прекращается и (или) меры по их взысканию не принимаются, предусмотренным приложением № 2 к Порядку заполнения таможенного приходного ордера и внесения в него изменений (дополнений), утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 июня 2021 г. № 79.
При заполнении нового документа об уплате в виде документа на бумажном носителе сведения о сумме платежа, пеней, в отношении которой обязанность по уплате прекратилась и (или) меры по взысканию не принимаются, приводятся отдельными строками (начиная с элемента 1), все элементы разделяются между собой знаком тире "–", пробелы между элементами не допускаются.
При заполнении нового документа об уплате в виде электронного документа такие сведения указываются в соответствующих реквизитах структуры документа об уплате.
В Республике Беларусь колонка 3 не заполняется.

6. Төлеу туралы жаңа құжат өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін төлеу туралы құжат қандай түрде толтырылғанына қарай электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде толтырылады.".

6. Новый документ об уплате заполняется в виде электронного документа или документа на бумажном носителе, в зависимости от того, в каком виде заполнен документ об уплате, в который вносятся изменения (дополнения).".