Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 Шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 189 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 112-бабының 1, 2 және 6-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы "Тасымалдаушы кедендік жолаушылар декларациясын пайдалана отырып экспресс-жүк ретінде жеткізетін жеке пайдалануға арналған тауарларды кедендік декларациялау туралы" № 158 Шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2023 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 189 Шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 Шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кіріспеде "6-тармақтағы" деген сөздер "1, 2 және 6-тармақтардағы" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 1 тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Экспресс-жүктер үшін арналған жолаушылар кедендік декларациясында мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі.".
3. Көрсетілген Шешіммен бкітілген экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясын түзету тәртібінің 17-тармағының жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"ЭЖКЖДТ-ні тіркеу нөмірі астында Кеден органының лауазымды адамы қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі тауарлар шығарылғанға дейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізген кезде ЭЖКЖДТ-ні беру күні мен уақыты, ал тауарлар шығарылғаннан кейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы өтінішті тіркеу күні көрсетіледі.".
4. Мынадай мазмұндағы экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясында мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібімен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 16 қазандағы
№ 158 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясында мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау ТӘРТІБІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясында (бұдан әрі – ЭЖКЖД) мәлімделген мәліметтерді тауарларды шығарғанға дейін және шығарғаннан кейін өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын айқындайды.
2. Осы Тәртіптің 31-тармағының екінші абзацында көрсетілген жағдайды қоспағанда, ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) үшін экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясына түзету (бұдан әрі – ЭЖКЖДТ) қолданылады.

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2022 года № 189.
В соответствии с пунктами 1, 2 и 6 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158 "О таможенном декларировании товаров для личного пользования, доставляемых перевозчиком в качестве экспресс-груза, с использованием пассажирской таможенной декларации" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу c 1 октября 2023 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 6 декабря 2022 г. № 189
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158
1. В преамбуле слова "пунктом 6" заменить словами "пунктами 1, 2 и 6".
2. Пункт 1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Порядок совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов.".
3. Абзац седьмой пункта 17 Порядка заполнения корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденного указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"Под регистрационным номером КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе должностным лицом таможенного органа при внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, до выпуска товаров указываются дата и время подачи КПТДЭГ, а после выпуска товаров – дата регистрации обращения о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ.".
4. Дополнить Порядком совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, следующего содержания:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 октября 2018 г. № 158
ПОРЯДОК
совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок определяет правила совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (далее – ПТДЭГ), до и после выпуска товаров.
2. Для изменения (дополнения) сведений, заявленных в ПТДЭГ, применяется корректировка пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (далее – КПТДЭГ), за исключением случая, указанного в абзаце втором пункта 31 настоящего Порядка.

ЭЖКЖДТ Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 Шешімімен бекітілген Экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясын түзету тәртібіне (бұдан әрі – ЭЖКЖДТ толтыру тәртібі) сәйкес толтырылады.
ЭЖКЖДТ электрондық құжат түрінде ұсынылады.
ЭЖКЖДТ-ні қағаз жеткізгіште құжат түрінде мынадай жағдайларда ұсынуға жол беріледі:
кеден органында электрондық құжат түрінде ЭЖКЖДТ қабылдау үшін техникалық мүмкіндіктің болмағанда;
осы Тәртіптің 47-тармағының бірінші және екінші абзацтарына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде ЭЖКЖДТ жасау қажет болғанда.
3. ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын құжаттар, егер Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 80-бабының 2-тармағына сәйкес осындай құжаттар және (немесе) олардан мәліметтер алынбаған жағдайда, кеден органына оның сұрау салуы бойынша ұсынылады.
Құжаттар электрондық құжаттар түрінде немесе қағаз жеткізгіштегі құжаттар түрінде ұсынылады (ЭЖКЖДТ қандай түрде берілгеніне байланысты).
4. ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операциялар кеден органында өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін ЭЖКЖД тіркелген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) аумағында жасалады.
5. Кеден органына ЭЖКЖДТ беруді кеден өкілі жүзеге асырады.
6. ЭЖКЖДТ-ні беруге, тіркеуге, тіркеуден бас тартуды ресімдеуге, тауарлар шығарылғанға дейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы талапты (бұдан әрі – талап) жіберуге, тауарлар шығарылғаннан кейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешімге байланысты кедендік операциялар туралы мәліметтер кеден органының ақпараттық жүйесін пайдалана отырып тіркеледі.
II. Кеден органының рұқсатымен кеден өкілінің өтініші бойынша тауарлар шығарылғанға дейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі
7. Кеден өкілінің дәлелді өтініші (бұдан әрі – өтініш) бойынша тауарлар шығарылғанға дейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) (оның ішінде өз сипаты бойынша алдын ала кедендік декларациялау кезінде ЭЖКЖД-ға берген сәтте кеден өкіліне белгісіз болуы мүмкін мәліметтерді ЭЖКЖД-да мәлімдеу немесе ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді нақтылау қажет болған кезде Кодекстің 114-бабының 2-тармағымен) кеден органының рұқсатымен жүзеге асырылады.

КПТДЭГ заполняется в соответствии с Порядком заполнения корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158 (далее – Порядок заполнения КПТДЭГ).
КПТДЭГ представляется в виде электронного документа.
Допускается представление КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе в следующих случаях:
отсутствие у таможенного органа технической возможности для принятия КПТДЭГ в виде электронного документа;
необходимость составления КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе в соответствии с абзацами первым и вторым пункта 47 настоящего Порядка.
3. Документы, подтверждающие изменения (дополнения), вносимые в сведения, заявленные в ПТДЭГ, представляются таможенному органу по его запросу в случае, если сведения о таких документах и (или) сведения из них не могут быть получены в соответствии с пунктом 2 статьи 80 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (далее – Кодекс).
Документы представляются в виде электронных документов или в виде документов на бумажном носителе (в зависимости от того, в каком виде подана КПТДЭГ).
4. Таможенные операции, связанные с изменением (дополнением) сведений, заявленных в ПТДЭГ, совершаются на территории государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член), в таможенном органе которого зарегистрирована ПТДЭГ, в которую вносятся изменения (дополнения).
5. Подача КПТДЭГ в таможенный орган осуществляется таможенным представителем.
6. Сведения о таможенных операциях, связанных с подачей, регистрацией, оформлением отказа в регистрации КПТДЭГ, направлением требования о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, до выпуска товаров (далее – требование), решения о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, после выпуска товаров, фиксируются с использованием информационной системы таможенного органа.
II. Порядок совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в ПТДЭГ, до выпуска товаров по обращению таможенного представителя с разрешения таможенного органа
7. Изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, до выпуска товаров по мотивированному обращению таможенного представителя (далее – обращение) (в том числе при необходимости заявления сведений в ПТДЭГ или уточнения заявленных в ПТДЭГ сведений, которые по своему характеру могут быть неизвестны таможенному представителю на момент подачи ПТДЭГ при предварительном таможенном декларировании, в соответствии с пунктом 2 статьи 114 Кодекса) осуществляется с разрешения таможенного органа.

8. ЭЖКЖД-да өтініш бойынша мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) Кодекстің 112-бабының 1-тармағында көрсетілген шарттар мен осы тармақтың екінші абзацында көзделген шарттар бір мезгілде сақталған кезде жүзеге асырылады.
ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 шешімінің 2-тармағының "а" және "б" тармақшаларының ережелерін сақтамауына әкеп соқтырмайды.
9. Тауарлар шығарылғанға дейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін кеден өкілі ЭЖКЖД тіркелген кеден органына толтырылған ЭЖКЖДТ түріндегі өтініш береді.
10. Кеден органы ЭЖКЖДТ беру күні мен уақытын белгілейді.
ЭЖКЖДТ-ні электрондық құжат түрінде берген кезде кеден органы кеден өкіліне ЭЖКЖДТ-ні беру күні мен уақыты туралы мәліметтерді электрондық нысанда жібереді.
ЭЖКЖДТ қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берген кезде кеден органының лауазымды адамы (бұдан әрі – лауазымды адам) ЭЖКЖДТ-ға оны беру күні мен уақытын ЭЖКЖДТ-ні толтыру тәртібінің 17-тармағының жетінші абзацына сәйкес көрсетеді.
11. Осы Тәртіптің 2 – 5 және 7 – 9-тармақтарының ережелері сақталған кезде кеден органы Кодекстің 119-бабының 3-тармағында (ал тауарларды шығару мерзімі ұзартылған кезде-6-тармағында) белгіленген тауарларды шығару мерзімі шегінде ЭЖКЖДТ тіркейді.
Осы Тәртіптің 2 – 5 және 7 – 9-тармақтарының ережелері сақталмаған кезде кеден органы кодекстің 119-бабының 3-тармағында (ал тауарларды шығару мерзімі ұзартылған кезде – 6-тармақ) белгіленген тауарлар шығару мерзімі шегінде ЭЖКЖДТ тіркеуден бас тартуды ресімдеу жолымен ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгертуден (толықтырудан) бас тартады (бас тарту себептерін, кк.аа.жжжж форматындағы күнді (күн, ай, күнтізбелік жыл) және шешім қабылдаудың hh:mm (сағаттар мен минуттар) форматындағы уақытты көрсете отырып).
12. Кеден органының ЭЖКЖДТ-ні тіркеуі оған ЭЖКЖДТ-ні толтыру тәртібінің 17-тармағының екінші-алтыншы абзацтарында айқындалған тәртіппен қалыптастырылатын тіркеу нөмірін беру арқылы жүзеге асырылады.
ЭЖКЖДТ-ні электрондық құжат түрінде берген кезде кеден органы кеден өкіліне тіркеу күні мен уақыты, сондай-ақ осындай ЭЖКЖДТ-тің тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді электрондық нысанда жібереді.
ЭЖКЖДТ-ні қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берген кезде кеден органы ЭЖКЖДТ-тің "А" графасына ЭЖКЖДТ-ні толтыру тәртібінің 17-тармағына сәйкес оны тіркеу туралы белгі қояды.
13. Егер ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) есептелген және (немесе) төлеуге жататын кедендік төлемдердің мөлшеріне әсер етсе, кеден органы енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, кедендік декларациялау ЭЖКЖД-ні пайдалана отырып жүзеге асырылатын электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде нысаны мен толтыру тәртібі Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 20 қарашадағы № 185 Шешімімен бекітілген, жеке пайдалануға арналған тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу туралы құжат (бұдан әрі – төлем туралы құжат) қалыптастырылады.

8. Изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, по обращению осуществляется при одновременном соблюдении условий, указанных в пункте 1 статьи 112 Кодекса, и условия, предусмотренного абзацем вторым настоящего пункта.
Изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, не может повлечь за собой несоблюдение положений подпунктов "а" и "б" пункта 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158.
9. Для внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, до выпуска товаров таможенный представитель подает в таможенный орган, в котором зарегистрирована ПТДЭГ, обращение в виде заполненной КПТДЭГ.
10. Таможенный орган фиксирует дату и время подачи КПТДЭГ.
При подаче КПТДЭГ в виде электронного документа таможенный орган направляет таможенному представителю в электронной форме сведения о дате и времени подачи КПТДЭГ.
При подаче КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе должностное лицо таможенного органа (далее – должностное лицо) указывает в КПТДЭГ дату и время ее подачи в соответствии с абзацем седьмым пункта 17 Порядка заполнения КПТДЭГ.
11. При соблюдении положений пунктов 2 – 5 и 7 – 9 настоящего Порядка таможенный орган в пределах срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 (а при продлении срока выпуска товаров – пунктом 6) статьи 119 Кодекса, регистрирует КПТДЭГ.
При несоблюдении положений пунктов 2 – 5 и 7 – 9 настоящего Порядка таможенный орган в пределах срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 (а при продлении срока выпуска товаров – пунктом 6) статьи 119 Кодекса, отказывает в изменении (дополнении) сведений, заявленных в ПТДЭГ, путем оформления отказа в регистрации КПТДЭГ (с указанием причин отказа, даты в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год) и времени в формате hh:mm (часы и минуты) принятия решения).
12. Регистрация КПТДЭГ таможенным органом осуществляется путем присвоения ей регистрационного номера, формируемого в порядке, определенном абзацами вторым – шестым пункта 17 Порядка заполнения КПТДЭГ.
При подаче КПТДЭГ в виде электронного документа таможенный орган направляет таможенному представителю в электронной форме сведения о дате и времени регистрации, а также о регистрационном номере такой КПТДЭГ.
При подаче КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе таможенный орган проставляет в графе "А" КПТДЭГ отметку о ее регистрации в соответствии с пунктом 17 Порядка заполнения КПТДЭГ.
13. Если изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, влияет на размер исчисленных и (или) подлежащих уплате таможенных платежей, таможенным органом с учетом вносимых изменений (дополнений) формируется документ об уплате таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования, таможенное декларирование которых осуществляется с использованием ПТДЭГ, форма и порядок заполнения которого утверждены Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 ноября 2018 г. № 185 (далее – документ об уплате), в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (в зависимости от того, в каком виде подана КПТДЭГ).

Төлем туралы құжат Кодекстің 119-бабының 3-тармағында (ал тауарларды шығару мерзімі ұзартылған жағдайда-6-тармағында) белгіленген тауарларды шығару мерзімі шегінде қалыптастырылады және кеден өкіліне жіберіледі.
Электрондық құжат түріндегі төлем туралы құжат кеден өкіліне электрондық нысанда жіберіледі.
Кеден өкілінің электрондық құжат түріндегі төлем туралы құжатты алған күні мен уақыты туралы мәліметтер оларға электрондық нысанда кеден органының ақпараттық жүйесіне жіберіледі. Армения Республикасында және Беларусь Республикасында көрсетілген мәліметтерді кеден өкілі жібермейді.
Қағаз жеткізгіштегі төлем туралы құжат кеден өкіліне қол қойғызып тапсырылады не тапсырылғаны туралы хабарламамен тапсырысты пошта жөнелтілімімен жіберіледі.
14. Электрондық құжат түрінде берілген ЭЖКЖДТ-ні тіркеуден бас тарту электрондық құжат түрінде ресімделеді.
Кеден өкілінің ЭЖКЖДТ тіркеуден бас тартуды алған күні мен уақыты туралы мәліметтерді олар электрондық нысанда кеден органына жібереді. Армения Республикасында және Беларусь Республикасында көрсетілген мәліметтерді кеден өкілі жібермейді.
15. Қағаз жеткізгіште құжат түрінде берілген ЭЖКЖДТ-ні тіркеуден бас тарту ЭЖКЖДТ даналарының соңғы парақтарының сыртқы жағында немесе А4 форматындағы қағаз парақтарында 2 данада ресімделеді (егер ЭЖКЖДТ соңғы парағының артқы жағында орын жеткіліксіз болған жағдайда) және лауазымды адамның қолымен тегі мен аты жөні көрсетіле отырып және жеке нөмірлік мөрдің бедерімен куәландырылады. Беларусь Республикасында ЭЖКЖДТ тіркеуден бас тарту лауазымды адамның жеке нөмірлік мөрінің бедерін қою арқылы ғана расталады.
ЭЖКЖДТ-тің оны тіркеуден бас тартылған бір данасы, сондай-ақ құжаттардың көшірмелері (егер құжаттар осы Тәртіптің 3-тармағына сәйкес кеден органына ұсынылған жағдайда) кеден органында қалады және кедендік мақсаттар үшін пайдаланылады.
Оны тіркеуден бас тарта отырып, ЭЖКЖДТ-тің екінші данасы, сондай-ақ құжаттардың көшірмелері (егер құжаттар осы Тәртіптің 3-тармағына сәйкес кеден органына ұсынылған жағдайда) кеден өкіліне тапсырылады немесе тапсырылғаны туралы хабарламамен тапсырысты пошта жөнелтілімімен жіберіледі (Беларусь Республикасында бұл құжаттар қарапайым пошта арқылы жіберіледі).
ЭЖКЖДТ тіркеуден бас тартуды табыстаған кезде оны алған тұлға кеден органында қалатын ЭЖКЖДТ данасына кк.аа.жжжж (күн, ай, күнтізбелік жыл) форматындағы күнін және hh:mm форматындағы уақытты (сағат және минут) қояды және ЭЖКЖДТ тіркеуден бас тартуды алу және осы жазбаны өз қолымен (тегі мен аты-жөнін көрсете отырып) куәландырады.
III. Кеден органының талабы бойынша тауарлар шығарылғанға дейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі

Документ об уплате формируется и направляется таможенному представителю в пределах срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 (а в случае продления срока выпуска товаров – пунктом 6) статьи 119 Кодекса.
Документ об уплате в виде электронного документа направляется таможенному представителю в электронной форме.
Сведения о дате и времени получения таможенным представителем документа об уплате в виде электронного документа направляются им в электронной форме в информационную систему таможенного органа. В Республике Армения и Республике Беларусь указанные сведения таможенным представителем не направляются.
Документ об уплате на бумажном носителе вручается таможенному представителю под подпись либо направляется заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении.
14. Отказ в регистрации КПТДЭГ, поданной в виде электронного документа, оформляется в виде электронного документа.
Сведения о дате и времени получения таможенным представителем отказа в регистрации КПТДЭГ направляются им в электронной форме в таможенный орган. В Республике Армения и Республике Беларусь указанные сведения таможенным представителем не направляются.
15. Отказ в регистрации КПТДЭГ, поданной в виде документа на бумажном носителе, оформляется в 2 экземплярах на оборотной стороне последних листов экземпляров КПТДЭГ или на листах бумаги формата А4 (в случае, если на оборотной стороне последнего листа КПТДЭГ недостаточно места) и заверяется подписью должностного лица с указанием фамилии и инициалов и проставлением оттиска личной номерной печати. В Республике Беларусь отказ в регистрации КПТДЭГ заверяется только проставлением оттиска личной номерной печати должностного лица.
Один экземпляр КПТДЭГ с отказом в ее регистрации, а также копии документов (в случае, если документы представлялись в таможенный орган в соответствии с пунктом 3 настоящего Порядка) остаются в таможенном органе и используются для таможенных целей.
Второй экземпляр КПТДЭГ с отказом в ее регистрации, а также копии документов (в случае, если документы представлялись в таможенный орган в соответствии с пунктом 3 настоящего Порядка) вручаются таможенному представителю или направляются заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении (в Республике Беларусь данные документы направляются простым почтовым отправлением).
При вручении отказа в регистрации КПТДЭГ лицо, его получившее, проставляет на экземпляре КПТДЭГ, который остается в таможенном органе, дату в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год) и время в формате hh:mm (часы и минуты) получения отказа в регистрации КПТДЭГ и заверяет эту запись своей подписью (с указанием фамилии и инициалов).
III. Порядок совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в ПТДЭГ, до выпуска товаров по требованию таможенного органа

16. Кедендік бақылауды жүргізу нәтижелері бойынша Кодекстің 112-бабының 2-тармағында көзделген жағдайда, Кодекстің 119-бабының 3-тармағында (ал тауарларды шығару мерзімі ұзартылған жағдайда – 6-тармақ) белгіленген тауарларды шығару мерзімі шегінде кеден органы ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттігі анықталған кезде, кеден өкіліне электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі талапты жібереді (тапсырады) (ЭЖКЖД қандай түрде берілгеніне байланысты).
17. Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі талап № 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша А4 форматындағы қағаз парағында 2 данада ресімделеді.
Электрондық құжат түріндегі талап осы Тәртіпке № 1 қосымшада көзделген мәліметтерді қамтуға тиіс.
18. Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі талап кеден өкіліне қол қойғызып тапсырылады не кеден өкіліне электрондық пошта мекенжайына немесе факс нөмірі бойынша жіберіледі, олар ЭЖКЖД-да "ЭЖКЖД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" графасында көрсетілген.
Талап берілген кезде оны алған адам оған кк.аа.жжжж форматында (күні, айы, күнтізбелік жылы) және оны алған hh:mm (сағаттары мен минуттары) форматындағы уақытты қояды және бұл жазбаны өзінің қолымен (тегі мен аты-жөнін көрсете отырып) куәландырады.
19. Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында және Қырғыз Республикасында ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтердің өзгеруі (толықтырылуы) есептелген және (немесе) төлеуге жататын кедендік төлемдердің мөлшеріне әсер еткен жағдайда, кеден органы енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі (талап қандай формада жасалғанына байланысты) төлем туралы құжатты қалыптастырады және осы Тәртіптің 13-тармағының үшінші-бесінші абзацтарына сәйкес талаппен бірге оны кеден өкіліне жібереді (тапсырады).
Ресей Федерациясында, егер ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтердің өзгеруі (толықтырылуы) есептелген және (немесе) төленуге жататын кедендік төлемдердің мөлшеріне әсер еткен жағдайда, кеден органы осы Тәртіптің 12-тармағына сәйкес ЭЖКЖДТ кеден өкілі берген тіркеуден кейін электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде (ЭЖКЖД қандай түрде берілгеніне байланысты)төлем туралы құжатты қалыптастырады және осы құжатты осы Тәртіптің 13-тармағына сәйкес кеден өкіліне жібереді (тапсырады).
20. Кеден өкілі Электрондық құжат түріндегі талапты алған кезде талапты алған күні мен уақыты туралы мәліметтер кеден органына электрондық нысанда жіберіледі. Армения Республикасында және Беларусь Республикасында көрсетілген мәліметтерді кеден өкілі жібермейді.

16. При выявлении по результатам проведения таможенного контроля необходимости внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, в случае, предусмотренном пунктом 2 статьи 112 Кодекса, таможенный орган в пределах срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 (а в случае продления срока выпуска товаров – пунктом 6) статьи 119 Кодекса, направляет (вручает) таможенному представителю требование в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (в зависимости от того, в каком виде подана ПТДЭГ).
17. Требование в виде документа на бумажном носителе оформляется на листе бумаги формата А4 в 2 экземплярах по форме согласно приложению № 1.
Требование в виде электронного документа должно содержать сведения, предусмотренные приложением № 1 к настоящему Порядку.
18. Требование в виде документа на бумажном носителе вручается таможенному представителю под подпись либо направляется таможенному представителю на адрес электронной почты или по номеру факса, которые указаны в графе "Сведения о лице, заполнившем ПТДЭГ, дата" ПТДЭГ.
При вручении требования лицо, его получившее, проставляет на нем дату в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год) и время в формате hh:mm (часы и минуты) его получения и заверяет эту запись своей подписью (с указанием фамилии и инициалов).
19. В Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан и Кыргызской Республике в случае, если изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, влияет на размер исчисленных и (или) подлежащих уплате таможенных платежей, таможенный орган формирует с учетом вносимых изменений (дополнений) документ об уплате в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (в зависимости от того, в каком виде составлено требование) и направляет (вручает) его таможенному представителю вместе с требованием в соответствии с абзацами третьим – пятым пункта 13 настоящего Порядка.
В Российской Федерации в случае, если изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, влияет на размер исчисленных и (или) подлежащих уплате таможенных платежей, таможенный орган формирует документ об уплате в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (в зависимости от того, в каком виде подана ПТДЭГ) после регистрации поданной таможенным представителем КПТДЭГ в соответствии с пунктом 12 настоящего Порядка и направляет (вручает) этот документ таможенному представителю согласно пункту 13 настоящего Порядка.
20. При получении таможенным представителем требования в виде электронного документа сведения о дате и времени получения требования направляются в электронной форме в таможенный орган. В Республике Армения и Республике Беларусь указанные сведения таможенным представителем не направляются.

21. Кеден өкілі кодекстің 119 – бабының 3-тармағында (ал тауарларды шығару мерзімі ұзартылған жағдайда-6) белгіленген тауарларды шығару мерзімі шегінде кеден органына тиісінше толтырылған ЭЖКЖДТ-ні, ал кедендік төлемдер төленген жағдайда-олардың төленгенін растайтын құжаттарды және (немесе) мәліметтерді ұсынуға міндетті (егер оларды ұсыну мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе).
Кедендік төлемдердің төленгенін растайтын құжаттар және (немесе) мәліметтер (егер оларды ұсыну мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе) электрондық құжаттар немесе қағаз жеткізгіштегі құжаттар түрінде ұсынылады (ЭЖКЖДТ қандай түрде берілгеніне байланысты).
22. Кеден өкілі талапта көрсетілгендерден басқа, егер олар талапқа сәйкес өзгертуге (толықтыруға) жататын мәліметтермен байланысты болса ғана, ЭЖКЖДТ-ға өзге де өзгертілген (толықтырылған) мәліметтерді мәлімдей алады.
Егер өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер талапқа сәйкес өзгертуге (толықтыруға) жататын мәліметтермен байланысты болмаса, оларды кеден өкілі жеке ЭЖКЖДТ түрінде береді.
23. Егер кеден өкілі Кодекстің 119-бабының 3-тармағында белгіленген мерзімде ЭЖКЖДТ кеден органына бере алмаған жағдайда, ол мұндай мерзім өткенге дейін 1 сағаттан кешіктірмей бұл туралы кеден органына электрондық құжат түрінде хабарлама жіберуге міндетті.
Егер талап Кодекстің 119-бабының 3-тармағында белгіленген тауарларды шығару мерзімі аяқталғанға дейін 2 сағаттан аз уақыт бұрын кеден өкіліне жіберілген (тапсырылған) жағдайда көрсетілген хабарлама талап етілмейді.
24. Осы Тәртіптің 23-тармағында көзделген жағдайларда кеден органы кодекстің 119-бабының 3-тармағында белгіленген тауарларды шығару мерзімі өткенге дейін Кодекстің 4-тармағының 2-тармақшасының негізінде және Кодекстің 119-бабының 5-тармағына сәйкес тауарларды шығару мерзімін ұзартады және кеден өкіліне Кодекстің 119-бабының 9-тармағында көзделген мерзімде электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде (электрондық құжат түрінде хабарлама жіберу үшін техникалық мүмкіндік болмаған жағдайда) тауарларды шығару мерзімін ұзарту туралы хабарлама жібереді.
25. Кеден органы ЭЖКЖДТ беру күні мен уақытын белгілейді.
ЭЖКЖДТ-ні электрондық құжат түрінде берген кезде кеден органы кеден өкіліне ЭЖКЖДТ-ні беру күні мен уақыты туралы мәліметтерді электрондық нысанда жібереді.
ЭЖКЖДТ-ні қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берген кезде кеден органы ЭЖКЖДТ-ға ЭЖКЖДТ-ні толтыру тәртібінің 17-тармағының жетінші абзацына сәйкес оны беру күні мен уақыты туралы белгі қояды.

21. Таможенный представитель обязан в пределах срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 (а в случае продления срока выпуска товаров – пунктом 6) статьи 119 Кодекса, представить в таможенный орган надлежащим образом заполненную КПТДЭГ, а в случае уплаты таможенных платежей – также документы и (или) сведения, подтверждающие их уплату (если их представление предусмотрено законодательством государства-члена).
Документы и (или) сведения, подтверждающие уплату таможенных платежей (если их представление предусмотрено законодательством государства-члена), представляются в виде электронных документов или документов на бумажном носителе (в зависимости от того, в каком виде подана КПТДЭГ).
22. Таможенным представителем могут быть заявлены в КПТДЭГ иные измененные (дополненные) сведения, помимо указанных в требовании, только в случае, если они связаны со сведениями, подлежащими изменению (дополнению) в соответствии с требованием.
В случае если измененные (дополненные) сведения не связаны со сведениями, подлежащими изменению (дополнению) в соответствии с требованием, они подаются таможенным представителем в виде отдельной КПТДЭГ.
23. В случае если таможенный представитель не может в срок, установленный пунктом 3 статьи 119 Кодекса, подать в таможенный орган КПТДЭГ, он обязан не позднее 1 часа до истечения такого срока направить уведомление об этом в таможенный орган в виде электронного документа.
Указанное уведомление не требуется в случае, если требование направлено (вручено) таможенному представителю менее чем за 2 часа до истечения срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 статьи 119 Кодекса.
24. В случаях, предусмотренных пунктом 23 настоящего Порядка, таможенный орган до истечения срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 статьи 119 Кодекса, на основании подпункта 2 пункта 4 и в соответствии с пунктом 5 статьи 119 Кодекса продлевает срок выпуска товаров и направляет таможенному представителю в срок, предусмотренный пунктом 9 статьи 119 Кодекса, уведомление о продлении срока выпуска товаров в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (при отсутствии технической возможности для направления уведомления в виде электронного документа).
25. Таможенный орган фиксирует дату и время подачи КПТДЭГ.
При подаче КПТДЭГ в виде электронного документа таможенный орган направляет таможенному представителю в электронной форме сведения о дате и времени подачи КПТДЭГ.
При подаче КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе таможенный орган проставляет на КПТДЭГ отметку о дате и времени ее подачи в соответствии с абзацем седьмым пункта 17 Порядка заполнения КПТДЭГ.

26. органы кодекстің 119-бабының 3-тармағында (ал тауарларды шығару мерзімі ұзартылған жағдайда-6-тармағында) белгіленген тауарларды шығару мерзімі шегінде ЭЖКЖДТ-да мәлімделген мәліметтердің жіберілген талапқа сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
27. Егер ЭЖКЖДТ жіберілген талапқа және ЭЖКЖДТ толтыру тәртібіне сәйкес толтырылған жағдайда, кеден органы ЭЖКЖДТ-ні осы Тәртіптің 12-тармағына сәйкес тіркейді.
ЭЖКЖДТ-ні электрондық құжат түрінде берген кезде кеден органы кеден өкіліне ЭЖКЖДТ-ні тіркеу күні мен уақыты, оның тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді электрондық нысанда жібереді.
ЭЖКЖДТ қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берілген кезде кеден органы ЭЖКЖДТ-ға "А" графасында ЭЖКЖДТ-ні толтыру тәртібінің 17-тармағына сәйкес оны тіркеу туралы белгі қояды.
28. Егер ЭЖКЖДТ ЭЖКЖДТ-ні толтыру талабына немесе Тәртібіне сәйкес келмеген жағдайда, кеден органы осы Тәртіптің 14 және 15-тармақтарына сәйкес ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгертуден (толықтырудан) (бас тарту себептерін, кк.аа.жжжж форматындағы күнді (күн, ай, күнтізбелік жыл) және шешім қабылдаудың hh:mm (сағаттар мен минуттар) форматындағы уақытты көрсете отырып) бас тартады.
IV. Тауарлар шығарылғаннан кейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) жағдайлары
29. Тауарлар шығарылғаннан кейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) мынадай жағдайларда:
а) Кодекстің 325-бабының 17 және 18-тармақтарында көзделген жағдайларда;
б) кеден органдары өз құзыреті шегінде мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асыратын кедендік бақылаудың (оның ішінде кеден өкілінің ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттілігі туралы өтінішіне байланысты жүргізілген кедендік бақылау) немесе мемлекеттік бақылаудың (қадағалаудың) өзге де түрінің нәтижелері бойынша:
ЭЖКЖД-да мәлімделген анық емес мәліметтер;
ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтердің ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді растайтын құжаттардағы мәліметтерге сәйкес келмеуі;
ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді толықтыру қажеттілігі анықталғанда;
в) кеден органдары мен лауазымды тұлғалардың шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарау нәтижелері бойынша не мүше мемлекеттердің сот органдарының заңды күшіне енген шешімдері негізінде ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттігі анықталғанда;
г) лауазымды адам толтыратын ПТДЭГ графаларындағы жазбаларға (белгілерге) өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттілігі анықталғанда жүзеге асырылады.
V. Кеден органының рұқсатымен өтініш бойынша тауарлар шығарылғаннан кейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі

26. Таможенный орган в пределах срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 (а в случае продления срока выпуска товаров – пунктом 6) статьи 119 Кодекса, осуществляет проверку сведений, заявленных в КПТДЭГ, на соответствие направленному требованию.
27. В случае если КПТДЭГ заполнена в соответствии с направленным требованием и Порядком заполнения КПТДЭГ, таможенный орган регистрирует КПТДЭГ согласно пункту 12 настоящего Порядка.
При подаче КПТДЭГ в виде электронного документа таможенный орган направляет таможенному представителю в электронной форме сведения о дате и времени регистрации КПТДЭГ, ее регистрационном номере.
При подаче КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе таможенный орган проставляет на КПТДЭГ в графе "А" отметку о ее регистрации в соответствии с пунктом 17 Порядка заполнения КПТДЭГ.
28. В случае если КПТДЭГ не соответствует требованию или Порядку заполнения КПТДЭГ, таможенный орган отказывает в изменении (дополнении) сведений, заявленных в ПТДЭГ, согласно пунктам 14 и 15 настоящего Порядка (с указанием причин отказа, даты в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год) и времени в формате hh:mm (часы и минуты) принятия решения).
IV. Случаи изменения (дополнения) сведений, заявленных в ПТДЭГ, после выпуска товаров
29. После выпуска товаров изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, осуществляется в следующих случаях:
а) случаи, предусмотренные пунктами 17 и 18 статьи 325 Кодекса;
б) выявление по результатам таможенного контроля (в том числе таможенного контроля, проведенного в связи с обращением таможенного представителя о необходимости внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ) или иного вида государственного контроля (надзора), осуществляемого таможенными органами в пределах своей компетенции в соответствии с законодательством государств-членов:
недостоверных сведений, заявленных в ПТДЭГ;
несоответствия сведений, заявленных в ПТДЭГ, сведениям, содержащимся в документах, подтверждающих сведения, заявленные в ПТДЭГ;
необходимости дополнения сведений, заявленных в ПТДЭГ;
в) выявление необходимости внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, по результатам рассмотрения жалоб на решения, действия (бездействие) таможенных органов и должностных лиц либо на основании вступивших в законную силу решений судебных органов государств-членов;
г) выявление необходимости внесения изменений (дополнений) в записи (отметки) в графах ПТДЭГ, заполняемых должностным лицом.
V. Порядок совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в ПТДЭГ, после выпуска товаров по обращению с разрешения таможенного органа

30. ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) айналыс бойынша тауарлар шығарылғаннан кейін кеден органының рұқсатымен жүзеге асырылады.
31. ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кеден өкілі кеден органына өтініш пен тиісті түрде толтырылған ЭЖКЖДТ-ні береді.
ЭЖКЖДТ лауазымды адам толтыратын ЭЖКЖД графаларындағы жазбаларға (белгілерге) ғана өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажет болған жағдайда берілмейді.
32. Кеден өкілі өтінішті және ЭЖКЖДТ-ні электрондық құжат түрінде береді.
Өтініш пен ЭЖКЖДТ, егер кеден органында өтінішті қабылдау үшін техникалық мүмкіндік болмаған жағдайда, қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде және электрондық құжаттар түрінде ЭЖКЖДТ беріледі.
33. Еркін нысанда жасалған өтініште ЭЖКЖД тіркеу нөмірі, ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге енгізілген өзгерістердің (толықтырулардың) тізбесі және осындай өзгерістердің (толықтырулардың) қажеттігінің негіздемесі көрсетіледі.
34. Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында және Қырғыз Республикасында, егер мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес кедендік төлемдердің артық төленген және (немесе) артық өндіріп алынған сомаларын қайтару (есепке жатқызу) төлеушінің өтініші бойынша жүргізілсе, егер өтініште мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес кедендік төлемдердің артық төленген және (немесе) артық өндіріп алынған сомаларын қайтару (есепке жатқызу) үшін қажетті мәліметтер болса, ол қайтаруға (есепке жатқызуға) өтініш ретінде қаралады.
35. Өтініш пен ЭЖКЖДТ (не егер ЭЖКЖДТ осы Тәртіптің 31-тармағының екінші абзацына сәйкес берілмесе тек қана өтініш) мәліметтері өзгертілетін (толықтырылатын) ЭЖКЖД тіркелген кеден органына не мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес айқындалған өзге кеден органына беріледі.
Кеден органы өтінішті тіркейді.
Өтінішті электрондық құжат түрінде берген кезде кеден органы өтінішті тіркеу күні туралы мәліметтерді электрондық нысанда кеден өкіліне жібереді.
Өтініш қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берілген кезде кеден органы өтінішпен бірге ұсынылған ЭЖКЖДТ-да ЭЖКЖДТ-ні толтыру тәртібінің 17-тармағының жетінші абзацына сәйкес өтінішті тіркеу күнін көрсетеді.
Кеден органы оны өтінішпен бірге ұсынған кезде ЭЖКЖДТ беру күнін белгілейді.
36. Кеден органының өтінішті қарауы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес ол тіркелген күннен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайтын белгіленген мерзімде жүзеге асырылады.

30. Изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, после выпуска товаров по обращению осуществляется с разрешения таможенного органа.
31. Для изменения (дополнения) сведений, заявленных в ПТДЭГ, после выпуска товаров таможенный представитель подает в таможенный орган обращение и надлежащим образом заполненную КПТДЭГ.
КПТДЭГ не подается в случае необходимости внесения изменений (дополнений) исключительно в записи (отметки) в графах ПТДЭГ, заполняемых должностным лицом.
32. Обращение и КПТДЭГ подаются таможенным представителем в виде электронного документа.
Обращение и КПТДЭГ подаются в виде документа на бумажном носителе в случае, если у таможенного органа отсутствует техническая возможность для принятия обращения и КПТДЭГ в виде электронных документов.
33. В обращении, составленном в произвольной форме, указываются регистрационный номер ПТДЭГ, перечень изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, и обоснование необходимости таких изменений (дополнений).
34. В Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан и Кыргызской Республике в случае, если обращение содержит сведения, необходимые в соответствии с законодательством государства-члена для возврата (зачета) излишне уплаченных и (или) излишне взысканных сумм таможенных платежей, оно рассматривается в качестве заявления на возврат (зачет), если согласно законодательству государства-члена возврат (зачет) излишне уплаченных и (или) излишне взысканных сумм таможенных платежей производится по заявлению плательщика.
35. Обращение и КПТДЭГ (либо только обращение, если КПТДЭГ не подается в соответствии с абзацем вторым пункта 31 настоящего Порядка) подаются в таможенный орган, в котором зарегистрирована ПТДЭГ, сведения которой изменяются (дополняются), либо в иной таможенный орган, определенный в соответствии с законодательством государства-члена.
Таможенный орган регистрирует обращение.
При подаче обращения в виде электронного документа таможенный орган направляет таможенному представителю в электронной форме сведения о дате регистрации обращения.
При подаче обращения в виде документа на бумажном носителе таможенный орган указывает в КПТДЭГ, представленной вместе с обращением, дату регистрации обращения в соответствии с абзацем седьмым пункта 17 Порядка заполнения КПТДЭГ.
Таможенный орган фиксирует дату подачи КПТДЭГ при ее представлении вместе с обращением.
36. Рассмотрение таможенным органом обращения осуществляется в соответствии с законодательством государства-члена в установленный срок, который не может превышать 30 календарных дней со дня его регистрации.

37. Өтінішті қарайтын кеден органы Кодексте белгіленген тәртіппен кедендік бақылауды жүргізеді.
38. Кеден органы ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді келесі шарттар сақталған кезде өзгертуге (толықтыруға):
а) өтініш пен ЭЖКЖДТ (не егер ЭЖКЖДТ осы Тәртіптің 31-тармағының екінші абзацына сәйкес берілмесе ғана) Кодекстің 310-бабының 7-тармағына сәйкес айқындалған кедендік бақылауды жүргізу мерзімі шегінде осы Тәртіптің 35-тармағының бірінші абзацында көрсетілген кеден органына келіп түскенде;
б) ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 Шешімінің 2-тармағының "а" және "б" тармақшаларының ережелерін сақтамауға әкеп соқпағанда;
в) осы Тәртіптің 2-тармақтарында (ЭЖКЖДТ-мен бірге өтініш берген кезде), 3-5 және 30-33-тармақтарында көзделген талаптар орындалғанда;
г) кеден органы тауарларды шығарғаннан кейін кедендік бақылауды жүргізу кезінде ЭЖКЖД-ға енгізу үшін ұсынылған және өтініште және ЭЖКЖДТ-да (не егер ЭЖКЖДТ осы Тәртіптің 31-тармағының екінші абзацына сәйкес берілмесе ғана өтініште) көрсетілгендерден басқа өзге мәліметтерді анықтамағанда рұқсат береді.
39. ЭЖКЖДТ тіркеу осы Тәртіптің 12-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
40. Егер ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтердің өзгеруі (толықтырылуы) есептелген және (немесе) төлеуге жататын кедендік төлемдердің мөлшеріне әсер етсе, кеден органы ЭЖКЖДТ тіркелген күннен кейінгі 1 жұмыс күнінен кешіктірмей енгізілетін өзгерістер (толықтырулар) ескеріле отырып қалыптастырылады және осы Тәртіптің 13-тармағының үшінші-бесінші абзацтарына сәйкес электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде төлеу туралы құжат кеден өкіліне жіберіледі (ЭЖКЖДТ қандай түрде берілгеніне байланысты).
41. Лауазымды адам толтыратын ЭЖКЖД графаларындағы жазбаларға (белгілерге) ғана өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажет болған жағдайда электрондық құжат түрінде мұндай өзгерістерді (толықтыруларды) лауазымды адам кеден органының ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, ЭЖКЖД-ға енгізеді. Енгізілген өзгерістері (толықтырулары) бар электрондық құжат түріндегі ЭЖКЖД не мұндай өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат осы өзгерістер (толықтырулар) енгізілген күннен бастап 1 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде электрондық нысанда кеден өкіліне жіберіледі.
Лауазымды адам толтыратын ЭЖКЖД графаларындағы жазбаларға (белгілерге) тек қана өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажет болған жағдайда қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде мұндай өзгерістерді (толықтыруларды) лауазымды адам ЭЖКЖД-ға қолмен енгізеді және өзгерістер (толықтырулар) енгізілген күнді көрсете отырып, жеке нөмірлік мөрдің (бар болса) қолымен және бедерімен куәландырылады.
Енгізілген өзгерістері (толықтырулары) бар қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі кеден органы куәландырған ЭЖКЖД көшірмесі кеден өкіліне қол қойғызып тапсырылады не тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырысты пошта жөнелтілімімен осы өзгерістер (толықтырулар) енгізілген күннен бастап 3 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жіберіледі. Беларусь Республикасында аталған құжат жай пошта жөнелтілімімен жіберіледі.

37. Таможенный орган, рассматривающий обращение, проводит таможенный контроль в порядке, установленном Кодексом.
38. Таможенный орган разрешает изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, при соблюдении следующих условий:
а) обращение и КПТДЭГ (либо только обращение, если КПТДЭГ не подается в соответствии с абзацем вторым пункта 31 настоящего Порядка) поступили в таможенный орган, указанный в абзаце первом пункта 35 настоящего Порядка, в пределах срока проведения таможенного контроля, определенного в соответствии с пунктом 7 статьи 310 Кодекса;
б) изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, не влечет за собой несоблюдения положений подпунктов "а" и "б" пункта 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158;
в) выполнены требования, предусмотренные пунктами 2 (при представлении обращения вместе с КПТДЭГ), 3 – 5 и 30 – 33 настоящего Порядка;
г) при проведении таможенного контроля после выпуска товаров таможенным органом не выявлено иных сведений, кроме представленных для внесения в ПТДЭГ и указанных в обращении и КПТДЭГ (либо только в обращении, если КПТДЭГ не подается в соответствии с абзацем вторым пункта 31 настоящего Порядка).
39. Регистрация КПТДЭГ осуществляется в соответствии с пунктом 12 настоящего Порядка.
40. Если изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, влияет на размер исчисленных и (или) подлежащих уплате таможенных платежей, таможенным органом не позднее 1 рабочего дня, следующего за днем регистрации КПТДЭГ, формируется с учетом вносимых изменений (дополнений) и направляется таможенному представителю в соответствии с абзацами третьим – пятым пункта 13 настоящего Порядка документ об уплате в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (в зависимости от того, в каком виде подана КПТДЭГ).
41. В случае необходимости внесения изменений (дополнений) исключительно в записи (отметки) в заполняемых должностным лицом графах ПТДЭГ в виде электронного документа такие изменения (дополнения) вносятся должностным лицом в ПТДЭГ с использованием информационной системы таможенного органа. ПТДЭГ в виде электронного документа с внесенными изменениями (дополнениями) либо информация о таких изменениях (дополнениях) направляется таможенному представителю в электронной форме в срок, не превышающий 1 рабочего дня со дня внесения этих изменений (дополнений).
В случае необходимости внесения изменений (дополнений) исключительно в записи (отметки) в заполняемых должностным лицом графах ПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе такие изменения (дополнения) вносятся должностным лицом в ПТДЭГ от руки и заверяются подписью и оттиском личной номерной печати (при наличии) с указанием даты внесения изменений (дополнений).
Заверенная таможенным органом копия ПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе с внесенными изменениями (дополнениями) вручается таможенному представителю под подпись либо направляется заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении в срок, не превышающий 3 рабочих дней со дня внесения этих изменений (дополнений). В Республике Беларусь указанный документ направляется простым почтовым отправлением.

42. Осы Тәртіптің 38-тармағында көзделген шарттар сақталмаған кезде кеден органы осы Тәртіптің 14 және 15-тармақтарында көзделген тәртіппен ЭЖКЖДТ тіркеуден бас тартуды ресімдеу жолымен ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгертуден (толықтырудан) (кк.аа.жжжж форматында (күн, ай, күнтізбелік жыл) бас тарту себептерін және шешім қабылдау күнін көрсете отырып) бас тартады.
Осы Тәртіптің 31-тармағының екінші абзацында көзделген жағдайда, лауазымды адам толтыратын ЭЖКЖД графаларындағы жазбаларды (белгілерді) өзгертуден (толықтырудан) бас тарту өтінішті қарау нәтижелері бойынша кеден өкіліне жауап жіберу арқылы ресімделеді.
VI. Кеден органының шешімі бойынша тауарлар шығарылғаннан кейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі
43. Кеден органының тауарлар шығарылғаннан кейін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешімі (бұдан әрі – шешім) электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде ресімделеді (ЭЖКЖД қандай түрде берілгеніне байланысты).
44. Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі шешім № 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша А4 форматындағы қағаз парағында ресімделеді.
Электрондық құжат түріндегі шешім осы Тәртіпке № 2 қосымшада көзделген мәліметтерді қамтуға тиіс.
45. Электрондық құжат түріндегі шешім қабылданған күннен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірілмей кеден өкіліне жіберіледі.
Кеден өкілінің электрондық құжат түріндегі шешімді алған күні мен уақыты туралы мәліметтер оларға электрондық нысанда кеден органына жіберіледі. Армения Республикасында және Беларусь Республикасында көрсетілген мәліметтерді кеден өкілі жібермейді.
Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі шешім кеден өкіліне қол қойғызып тапсырылады не тапсырылғаны туралы хабарламамен ол қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тапсырысты пошта жөнелтілімімен жіберіледі.
46. Шешім ретінде кеден органының кедендік бақылау нәтижелері бойынша қабылданған өзге шешімі, егер мұндай шешімде:
ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы талап;
ЭЖКЖД тіркеу нөмірі туралы мәліметтер, ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге енгізілетін өзгерістердің (толықтырулардың) тізбесі;
ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) үшін негіздеме қамтылса.
Беларусь Республикасында мұндай шешім ЭЖКЖДТ-ні кеден органына ұсыну мерзімін қамтуы тиіс.
47. Армения Республикасында, Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында шешіммен бір мезгілде лауазымды адам электрондық құжаттар немесе қағаз жеткізгіштегі құжаттар түрінде ресімделеді (шешімнің қалай ресімделгеніне байланысты) және кеден өкіліне жіберіледі:
ЭЖКЖДТ толтыру тәртібінің 17-тармағының екінші-алтыншы абзацтарында айқындалған тәртіппен қалыптастырылатын тіркеу нөмірін беру жолымен тіркелген ЭЖКЖДТ;
төленгені туралы құжат (егер ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу есептелген және (немесе) төленуге жататын кедендік төлемдердің мөлшеріне әсер еткен жағдайда).
Беларусь Республикасында, егер ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу есептелген және (немесе) төлеуге жататын кедендік төлемдердің мөлшеріне әсер еткен жағдайда, шешіммен бір мезгілде лауазымды адам қалыптастырады және осы Тәртіптің 13-тармағының үшінші-бесінші абзацтарына сәйкес электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде (шешімнің қалай ресімделгеніне байланысты) төлеу туралы құжат кеден өкіліне жіберіледі.

42. При несоблюдении условий, предусмотренных пунктом 38 настоящего Порядка, таможенный орган отказывает в изменении (дополнении) сведений, заявленных в ПТДЭГ, путем оформления отказа в регистрации КПТДЭГ в порядке, предусмотренном пунктами 14 и 15 настоящего Порядка (с указанием причин отказа и даты принятия решения в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год)).
При представлении в случае, предусмотренном абзацем вторым пункта 31 настоящего Порядка, только обращения отказ в изменении (дополнении) записей (отметок) в графах ПТДЭГ, заполняемых должностным лицом, оформляется путем направления ответа таможенному представителю по результатам рассмотрения обращения.
VI. Порядок совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в ПТДЭГ, после выпуска товаров по решению таможенного органа
43. Решение таможенного органа о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, после выпуска товаров (далее – решение) оформляется в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (в зависимости от того, в каком виде подана ПТДЭГ).
44. Решение в виде документа на бумажном носителе оформляется на листе бумаги формата А4 по форме согласно приложению № 2.
Решение в виде электронного документа должно содержать сведения, предусмотренные приложением № 2 к настоящему Порядку.
45. Решение в виде электронного документа направляется таможенному представителю не позднее 1 рабочего дня со дня его принятия.
Сведения о дате и времени получения таможенным представителем решения в виде электронного документа направляются им в электронной форме в таможенный орган. В Республике Армения и Республике Беларусь указанные сведения таможенным представителем не направляются.
Решение в виде документа на бумажном носителе вручается таможенному представителю под подпись либо направляется заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении в срок, не превышающий 5 рабочих дней со дня его принятия.
46. В качестве решения может рассматриваться иное решение таможенного органа, принятое по результатам таможенного контроля, если такое решение содержит:
требование о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ;
сведения о регистрационном номере ПТДЭГ, перечень изменений (дополнений), вносимых в сведения, заявленные в ПТДЭГ;
основание для изменения (дополнения) сведений, заявленных в ПТДЭГ.
В Республике Беларусь такое решение должно содержать срок представления в таможенный орган КПТДЭГ.
47. В Республике Армения, Республике Казахстан, Кыргызской Республике и Российской Федерации одновременно с решением должностным лицом оформляются в виде электронных документов или документов на бумажном носителе (в зависимости от того, как оформлено решение) и направляются таможенному представителю:
КПТДЭГ, зарегистрированная путем присвоения регистрационного номера, формируемого в порядке, определенном абзацами вторым – шестым пункта 17 Порядка заполнения КПТДЭГ;
документ об уплате (в случае, если внесение изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, влияет на размер исчисленных и (или) подлежащих уплате таможенных платежей).
В Республике Беларусь в случае, если внесение изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, влияет на размер исчисленных и (или) подлежащих уплате таможенных платежей, одновременно с решением должностным лицом формируется и направляется таможенному представителю в соответствии с абзацами третьим – пятым пункта 13 настоящего Порядка документ об уплате в виде электронного документа или документа на бумажном носителе (в зависимости от того, как оформлено решение).

48. Беларусь Республикасында кеден өкілі шешімде кеден органы көрсеткен мәліметтерге сүйене отырып, кеден өкілі шешімді алған күннен бастап 10 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде кеден өкілі, мәліметтері өзгертілетін (толықтырылатын), ЭЖКЖДТ, ал кедендік төлемдер төленген жағдайда – сондай-ақ олардың төленгенін растайтын құжаттар және (немесе) мәліметтер мәліметтері өзгертілетін (толықтырылатын) ЭЖКЖД тіркелген кеден органына береді.
Егер ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу кедендік төлемдерді төлеуге әкеп соғатын болса, кеден өкілінің көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді жіберу мерзімі, егер бұл Беларусь Республикасының заңнамасында көзделген болса, осы тармақтың бірінші абзацында белгіленген мерзімнен асып кетуі мүмкін.
Кеден органы осы Тәртіптің 10-тармағына сәйкес ЭЖКЖДТ беру күнін белгілейді.
Егер ЭЖКЖДТ шешімге сәйкес толтырылған жағдайда, лауазымды адам ЭЖКЖДТ кеден органына ұсынылған күннен кейінгі күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде осы Тәртіптің 12-тармағына сәйкес ЭЖКЖДТ-ні тіркейді.
ЭЖКЖДТ-ні электрондық құжат түрінде берген кезде кеден органы кеден өкіліне тіркеу күні мен уақыты, сондай-ақ ЭЖКЖДТ-нің тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді электрондық нысанда жібереді.
ЭЖКЖДТ-ні қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берген кезде кеден органы ЭЖКЖДТ-нің "А" графасына ЭЖКЖДТ-ні толтыру тәртібінің 17-тармағына сәйкес оны тіркеу туралы белгі қояды.
Егер ЭЖКЖДТ шешімге сәйкес келмесе не ЭЖКЖДТ кеден органына осы тармақтың бірінші абзацында белгіленген мерзім немесе осы тармақтың екінші абзацына сәйкес өзге мерзім шегінде берілмесе, ЭЖКЖДТ лауазымды адаммен толтырылады.
Лауазымды адам осы тармақтың бірінші абзацында белгіленген мерзім өткен күннен бастап 15 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ЭЖКЖДТ кеден өкіліне жібереді, осы тармақтың екінші абзацына сәйкес не кеден органына пошта жөнелтілімі келіп түскен күннен бастап, егер ол қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде жіберілсе, адресатқа шешімнің табыс етілмегені туралы белгі қойылып, өзге де мерзімге беріледі.
Егер ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу кедендік төлемдерді төлеуге әкеп соғатын жағдайда, егер мұндай мерзім Беларусь Республикасының заңнамасында көзделген болса, ЭЖКЖДТ-ні кеден өкіліне жіберу мерзімі осы тармақтың сегізінші абзацында белгіленген мерзімнен асып кетуі мүмкін.
49. Лауазымды адам толтыратын ЭЖКЖД графаларындағы жазбаларға (белгілерге) ғана өзгерістер (толықтырулар) енгізу осы Тәртіптің 41-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Экспресс-жүктер үшін
жолаушылар кедендік
декларациясында мәлімделген
мәліметтерді өзгертуге
(толықтыруға) байланысты
кедендік операцияларды жасау
Тәртібіне № 1 ҚОСЫМША
(нысан)
Экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясында мәлімделген мәліметтерге тауарлар шығарылғанға дейін өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы ТАЛАП
20___ ж. "___" ____________
Кеден органының коды
Кеден өкілі

48. В Республике Беларусь таможенный представитель исходя из сведений, указанных таможенным органом в решении, в срок, не превышающий 10 рабочих дней со дня получения таможенным представителем решения, подает в таможенный орган, в котором зарегистрирована ПТДЭГ, сведения которой изменяются (дополняются), КПТДЭГ, а в случае уплаты таможенных платежей – также документы и (или) сведения, подтверждающие их уплату.
В случае если внесение изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, влечет за собой уплату таможенных платежей, срок направления таможенным представителем указанных документов и сведений может превышать срок, установленный абзацем первым настоящего пункта, если это предусмотрено законодательством Республики Беларусь.
Таможенный орган фиксирует дату подачи КПТДЭГ в соответствии с пунктом 10 настоящего Порядка.
В случае если КПТДЭГ заполнена в соответствии с решением, должностное лицо в срок, не превышающий 5 рабочих дней со дня, следующего за днем представления в таможенный орган КПТДЭГ, регистрирует КПТДЭГ согласно пункту 12 настоящего Порядка.
При подаче КПТДЭГ в виде электронного документа таможенный орган направляет таможенному представителю в электронной форме сведения о дате и времени регистрации, а также о регистрационном номере КПТДЭГ.
При подаче КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе таможенный орган проставляет в графе "А" КПТДЭГ отметку о ее регистрации в соответствии с пунктом 17 Порядка заполнения КПТДЭГ.
В случае если КПТДЭГ не соответствует решению либо КПТДЭГ не была подана в таможенный орган в пределах срока, установленного абзацем первым настоящего пункта, или иного срока в соответствии с абзацем вторым настоящего пункта, КПТДЭГ заполняется должностным лицом.
Должностное лицо направляет таможенному представителю КПТДЭГ в срок, не превышающий 15 рабочих дней со дня истечения срока, установленного абзацем первым настоящего пункта, или иного срока в соответствии с абзацем вторым настоящего пункта либо со дня поступления в таможенный орган почтового отправления с отметкой о невручении адресату решения, если оно было направлено в виде документа на бумажном носителе.
В случае если внесение изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ, влечет за собой уплату таможенных платежей, срок направления таможенному представителю КПТДЭГ может превышать срок, установленный абзацем восьмым настоящего пункта, если такой срок предусмотрен законодательством Республики Беларусь.
49. Внесение изменений (дополнений) исключительно в записи (отметки) в графах ПТДЭГ, заполняемых должностным лицом, осуществляется в соответствии с пунктом 41 настоящего Порядка.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Порядку совершения таможенных
операций, связанных с изменением
(дополнением) сведений, заявленных в
пассажирской таможенной декларации
для экспресс-грузов
(форма)
ТРЕБОВАНИЕ
о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные
в пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, до выпуска товаров
от "___" ____________ 20___ г.
Код таможенного органа
Таможенный представитель

Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 112-бабының 2-тармағына сәйкес, _______________________ тіркеу нөмірі бар экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясында мәлімделген тауарлар мен мәліметтерге қатысты кедендік бақылау жүргізу барысында мыналар анықталғанын хабарлаймыз:
"___" ____________ 20___ дейін кеден органына Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 Шешімімен бекітілген экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясын Түзетуді толтыру тәртібіне сәйкес толтырылған экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясын түзетуді ЭЖКЖД-да мәлімделген мынадай мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттілігіне байланысты ұсыну қажет:
р/с №
Тауардың реттік нөмірі
Графаның/ бағанның графаның/ жолдың нөмірі
ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтер
Өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер
1.
___________________________________________________________
(Кеден органы лауазымды тұлғасының Т. А. Ә.а)* (қолы)*
Жеке нөмірлік мөр
Талап алынды:
_______________________________ _____ ______________________
(Кеден өкілі қызметкерінің Т. А. Ә. а) (қолы) (талапты алу күні мен уақыты)
_________________________
*Беларусь Республикасында қолданылмайды.
Экспресс-жүктер үшін
жолаушылар кедендік
декларациясында мәлімделген
мәліметтерді өзгертуге
(толықтыруға) байланысты
кедендік операцияларды жасау
тәртібіне № 2 ҚОСЫМША
(нысан)
Тауарлар шығарылғаннан кейін экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясында мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы кеден органының ШЕШІМІ
20___ ж. "___" ____________
Кеден органының коды
Кеден өкілі
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 Шешімімен бекітілген экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясында мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібінің 29-тармағының ___тармақшасы негізінде ______________________________________ тіркеу нөмірі бар экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясына келесілерге байланысты
__________________________________________________________________________
(ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін негіздер)
қоса беріліп отырған ЭЖКЖДТ-ға сәйкес өзгерістер (толықтырулар) енгізілді *
мынадай өзгерістер (толықтырулар)енгізу қажет**:
р/с №
ЭЖКЖД-ні тіркеу нөмірі
Тауардың реттік нөмірі
Графаның/ бағанның графаның/ жолдың нөмір
ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтер
Өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер
1.
20 ж. " " дейін
____________________________________________________________
(экспресс-жүктерге арналған жолаушылар кедендік декларациясында мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібінің 48-тармағына сәйкес мерзім)
ЭЖКЖДТ, ал кедендік төлемдер төленген жағдайда – олардың төленгенін растайтын құжаттарды және (немесе) мәліметтерді ұсыну қажет**.
___________________________________________ ____________
(Кеден органы лауазымды тұлғасының Т. А. Ә.а)* (қолы)*
_________________________________ _______ ___________________
(Кеден өкілі қызметкерінің Т. А. Ә.а) (қолы) (шешімді алған күні)
________________________
* Беларусь Республикасында қолданылмайды.
** Беларусь Республикасы үшін.".

В соответствии с пунктом 2 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского
экономического союза уведомляем, что в ходе проведения таможенного контроля в
отношении товаров и сведений, заявленных в пассажирской таможенной декларации для
экспресс-грузов c регистрационным номером ______________________________, выявлено
следующее:
До "___" ____________ 20___ г. в таможенный орган необходимо представить
корректировку пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, заполненную в
соответствии с Порядком заполнения корректировки пассажирской таможенной декларации
для экспресс-грузов, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической
комиссии от 16 октября 2018 г. № 158, в связи с необходимостью внесения изменений
(дополнений) в следующие сведения, заявленные в ПТДЭГ:
№ п/п
Порядковый номер товара
Номер графы/ колонки графы/ строки
Сведения, заявленные в ПТДЭГ
Измененные (дополненные) сведения
1.
______________________________________________________ _________
(Ф. И. О. должностного лица таможенного органа)* (подпись)*
Личная номерная
печать
Требование получено:
____________________________________________ ___________ ___________________________________
(Ф. И. О. работника таможенного представителя) (подпись) (дата и время получения требования)
_________________________
* Не действует в Республике Беларусь.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Порядку совершения
таможенных операций,
связанных с изменением
(дополнением) сведений,
заявленных в пассажирской
таможенной декларации для
экспресс-грузов
(форма)
РЕШЕНИЕ
таможенного органа о внесении изменений (дополнений)
в сведения, заявленные в пассажирской таможенной декларации для экспресс
грузов, после выпуска товаров
от "___" ____________ 20___ г.
Код таможенного органа
Таможенный представитель
В пассажирскую таможенную декларацию для экспресс-грузов c регистрационным
номером________________________________________________________________________
на основании подпункта ___ пункта 29 Порядка совершения таможенных операций,
связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в пассажирской таможенной
декларации для экспресс-грузов, утвержденного Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158, в связи с
______________________________________________________________________________
(основания для внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ)
внесены изменения (дополнения) согласно прилагаемой КПТДЭГ*
необходимо внести следующие изменения (дополнения)**:
№ п/п
Регистрационный номер ПТДЭГ
Порядковый номер товара
Номер графы/ колонки графы/ строки
Сведения, заявленные в ПТДЭГ
Измененные (дополненные) сведения
1.
До " " 20 г.
________________________________________________________________________
(срок в соответствии с пунктом 48 Порядка совершения таможенных операций,
связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в пассажирской
таможенной декларации для экспресс-грузов)
необходимо представить КПТДЭГ, а в случае уплаты таможенных платежей – также
документы и (или) сведения, подтверждающие их уплату**.
_________________________ ____________________________
(Ф. И. О. должностного лица       (подпись)*
таможенного органа)*
Личная номерная печать
(при наличии)
_______________________________ ____________ ___________________
(Ф. И. О. работника             (подпись) (дата получения
таможенного представителя) решения)
________________________________
* Не действует в Республике Беларусь.
** Для Республики Беларусь.".