Кеден одағының "Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы тракторларының және оларға тіркемелердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 031/2012) талаптарына сәйкестігін міндетті бағалауға жататын өнім тізбесін бекіту туралы, оған қатысты кедендік рәсімдерге орналастыру кезінде техникалық реттеу шараларының сақталуы расталады
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 5 қыркүйектегі № 136 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың 8-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа тіркелген № 9-қосымша) және 2014 жылғы 23 желтоқсандағы Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің № 98-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне тіркелген № 2-қосымшаның 8-тармағына сәйкес 2021 жылғы 12 қарашадағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің № 130-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы сәйкестікті міндетті бағалауға жататын өнімді Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу тәртібінің 2-тармағының "а" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:

Об утверждении перечня продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности сельскохозяйственных и лесохозяйственных тракторов и прицепов к ним" (ТР ТС 031/2012), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 октября 2023 года № 136.
В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "а" пункта 2 Порядка ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 ноября 2021 г. № 130, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:

1.  "Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы тракторлары мен олардың тіркемелерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 031/2012) талаптарына сәйкестігін міндетті бағалауға жататын өнімнің қоса беріліп отырған тізбесі бекітілсін, оған қатысты кедендік рәсімдерге орналастыру кезінде техникалық реттеу шараларының сақталуы расталады.
2. Белгіленсін:
2016 жылғы 12 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 30 "Оған қатысты кедендік декларацияны беру "Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы тракторларының және оларға тіркемелердің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты (сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтерді) ұсынумен сүйемелденетін өнім тізбесін бекіту туралы" шешімі (КО ТР 031/2012)";

1. Утвердить прилагаемый перечень продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности сельскохозяйственных и лесохозяйственных тракторов и прицепов к ним" (ТР ТС 031/2012), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования.
2. Признать утратившими силу:
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 30 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности сельскохозяйственных и лесохозяйственных тракторов и прицепов к ним" (ТР ТС 031/2012)";

Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы 2017 жылғы 21 наурыздағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 30-шешіміне тіркелген қосымшаның 3-тармағы;
2021 жылғы 28 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 192 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне тіркелген қосымшаның 2-тармағы.
3.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2023 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 136-шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

пункт 3 приложения к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 марта 2017 г. № 30 "О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии";
пункт 2 приложения к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 декабря 2021 г. № 192 "О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 5 сентября 2023 г. № 136
ПЕРЕЧЕНЬ

2. Осы тізбе "Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы тракторлары мен олардың тіркемелерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 031/2012) Кеден одағының техникалық регламентінің 1-бабының 2-тармағында көрсетілген мынадай өнімге қолданылмайды:
а) шағын тракторлар және оларға тіркемелер;
б) арнайы мақсаттағы тіркемелер;
в) тіркеме шассиі.

2. Настоящий перечень не распространяется на следующую продукцию, указанную в пункте 2 статьи 1 технического регламента Таможенного союза "О безопасности сельскохозяйственных и лесохозяйственных тракторов и прицепов к ним" (ТР ТС 031/2012):
а) тракторы малогабаритные и прицепы к ним;
б) прицепы специального назначения;
в) шасси прицепов.