"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары сыртқы және өзара сауданы реттеу кезінде ресімдейтін, оның ішінде тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау мақсатында кедендік операцияларды жасау кезінде ұсынылатын құжаттардың дерекқорларын пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 18 маусымдағы № 68 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы Хаттаманың 30-тармағына сәйкес (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа тіркелген № 3-қосымша) және 2016 жылғы 19 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 169-шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. 2018 жылғы 21 тамыздағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 136-шешімімен бекітілген "Сыртқы және өзара сауданы реттеу кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ресімдейтін, оның ішінде тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау мақсатында кедендік операцияларды жасау кезінде ұсынылатын құжаттардың дерекқорларын пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларына, қосымшаға сәйкес өзгертулер енгізу.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы Б. Сағынтаев
2024 жылғы 18 маусымдағы
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
№ 68 шешіміне тіркелген
ҚОСЫМША
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары сыртқы және өзара сауданы реттеу кезінде ресімдейтін, оның ішінде тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау мақсатында кедендік операцияларды жасау кезінде ұсынылатын құжаттардың дерекқорларын пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларына енгізілетін өзгерістер
1.  Көрсетілген қағидаларға № 21-қосымшаның 5-тармағының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жалпы процесті іске асыру шеңберінде Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы берілген куәліктер туралы мәліметтер кеден органдарына электрондық құжаттардың форматтары мен құрылымдарына және 2022 жылғы 15 қарашадағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 177 "Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одағының жалпы процесінің" интеграцияланған ақпараттық жүйенің құралдарымен өткізу үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында келтірілген мәліметтерге сәйкес ұсынылады.

О внесении изменений в Правила реализации общего процесса "Использование баз данных документов, оформляемых уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза, при регулировании внешней и взаимной торговли, в том числе представляемых при совершении таможенных операций для целей подтверждения соблюдения запретов и ограничений"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июня 2024 года № 68
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Правила реализации общего процесса "Использование баз данных документов, оформляемых уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза, при регулировании внешней и взаимной торговли, в том числе представляемых при совершении таможенных операций для целей подтверждения соблюдения запретов и ограничений", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 августа 2018 г. № 136, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 июня 2024 г. № 68
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Правила реализации общего процесса "Использование баз данных документов, оформляемых уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза, при регулировании внешней и взаимной торговли, в том числе представляемых при совершении таможенных операций для целей подтверждения соблюдения запретов и ограничений"
1.  Абзац второй пункта 5 приложения № 21 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"В рамках реализации общего процесса сведения о выданных свидетельствах о государственной регистрации продукции предоставляются таможенным органам в соответствии с форматами и структурами электронных документов и сведений, приведенными в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 г. № 177.".

2. Көрсетілген қағидаларға № 22-қосымшада:
2-тармақтың бесінші абзацы алынып тасталсын;
5-тармақтағы "және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссия" деген сөздер алынып тасталсын.

2. В приложении № 22 к указанным Правилам:
абзац пятый пункта 2 исключить;
в пункте 5 слова "и (или) Евразийскую экономическую комиссию" исключить.